Új privát üzeneted érkezett!

Jamina

jaj,hát minden nem lehet tökéletes!Tök jókat szalvétázol,meg még a fénykép is jó legyen?KépKépKép
Akkor az utsó kettőn a keret széle olyan filces,met nem igazán látszik nálam jól.Egyébként nekem is az antik tetszik.
Új szalvétákat megnézted?Vagy maradunk a régiekben?

Csí

És ki tudtatok jönni a házból?Asszem lassan védőoltás kell ezek ellen,mert nagyon fertőtő!Kép

Csináltam a konyhába ehető keretes képet...de még nem tudtam lefényképezni.És nem azért,mert elfogyott a keretKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
nekem minden SZ jöhet, régi is, új is Kép
Ja, hát pont azért fotóztam le a csészét, hogy megmutassam a filcet Kép; mondom hogy béna vagyok a fényképezéshez... Talán nem hajnalonta, villanynál kéne megejtenem ezeket a felvételeket. De azért ugye már sejted, hogy milyen hatást lehet a lakkfilccel elérni?
Mit lehet enni a kereten? (hirtelen a gipszkása jutott eszembe, de gondolom, nem erről van szó Kép)
Ja, visszaolvastam és láttam, kérdezted: a neten rendeltem a KH katalógusát, aztán postán küldték a csekket. De ha előbb tudom, hogy végül 600 Ft-omba kerül a posta miatt, inkább beküldtem volna a húgomat a boltba, hogy onnan hozzon nekem egyet!

Csi,
szerintem Neked is kell aranyszínű lakkfilc Kép

Tettem a konyhába a csempére zöldségeket matricafestékkel. Egész jó. Csak nem tudom, mennyire lesz vízálló. Meg szárad 2 db, Welcome Home!-fazonú szívecske is, ami a bejárati ajtón lesz. Viszont most egy időre felfüggesztem a matrica-gyártást, mert nem marad karácsonyra!

Bigacsiga,
úgyis jössz erre Kép: diótorta készítése elmaradt váratlan vendégek miatt; de ma vettem piskótát készen (luuuuuuusta voltam sütni Kép); az utolsó receptedben leírtak szerinti krémmel fogom tölteni, minden hozzávaló beszerezve.

Ma nagyon kis hallgatagok voltatok! KépKépKép
Jamina
jamina
 
 


Anyapoc!

Alulra víztiszta színű matricafestéket használtál vagy jó a fehér is ?

Köszi:Jucus
20170114224602
 
 

 
 

Jamina!

Nekem jó lesz egy szelet holnap is... Kép)))))


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Jaimna

Persze,látszik a lakkfilc,legalább is asszemKép!
Akkor küldök mindent,ami van.Mert ezekből az újakból nem biztos,hogy van még...Kép
Az ehető keret Tescos kakaóKép.Párom szerint nagyon jó lett.Egyébként semmi extra...
A katalógust meg azért kérdeztem,mert akkor Neked is azt írták,hgy hamarosan postázzák a katalógust?Mert nekem ezt írták,nem azt,hogy csekket küldenek.De gondolom az túl rémisztő lenne.Kép
Én most csináltam meg a hableányost a fürdőbe és a tetejére is tettem matricafestéket,szerintem így vízálló lesz...na de azért nem a kádba teszemKép!

Jucusmamus

Víztisztát csak.A katalógus szerint alá még fehéret is kell tenni,de én nem szoktam.Igazság szerint gőzöm sincs,úgy milyen lenne,de gondolom nem lenne olyan átlátszó...Viszont ha nem olyan felületre akarod tenni,ahol átmegy rajta a fény,akkor tehetsz alá és teltebb lesz a színKép.

Na és akkorKép:

fürdőmatrica jó sötéten
ehető keret nem ehető képpelKép

Zsuzsa

Jamina nekem küldi el őket,igaz????KépKépKép
Nagy volt a havazás felétek?Mert ugye itt Mo-n ez olyan általános ...egy kis hóesés,és áram már nincs isKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok,
Jucus a szalvétákat megkaptam, köszönöm szépen.Kép

A barátnőm Ildianyu, azt mondta, hogy azért kell fehér matricafesték, mert hogy van, olyan szalvéta, aminek a mintája úgy jön ki szebben.
Én csináűltam átlátszóval, de túl vastag lett, meg egyet megpróbáltam Anyapoc javaslatára, átlátszó bele szalvéta, rá dekupázs ragasztólakk. Szép lett. Most nem otthopn vagyok, ha hazamentünk bele fogok a munkálatokba.

Ti már elkezdtétek a karácsonyi készülődést konkrétan, vagy csak az ötlet gyűjtést. Nem szeretném az uccsó pillanatra hagyni, csak azért kérdem.
ágci

Kép
Ágci
 
 


Gyártottam megint két gipszeset:

madár
madár-amaril

A madárka keretét olyan zacskós visszaszedéses módszerrel csináltam de direkt nem nagyon elütő színnel. Csak az a baj, hogy egy picit elcsúszott a szalvéta. Hogyan csináljátok, hogy pontosan illeszkedjen ha egy egészet (negyedet) ragasztotok?

Kata
kovkata
 
 


Jamina, küldemény megy! Meg majd írok is!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Halihó!

Jelentem, nálunk sem telik eseménytelenül a hosszú hétvége Kép! Van 2 szimpla meg egy dupla keretem, alig várják, hogy valami rájuk kerüljön Kép.

KovKata!
Szerintem nem látszik hogy elcsúszott Kép! Én az egész szalvétákat abszolút "szabálytalanul" ragasztom: nem kenem be ragasztóval, hanem szárazon teszem a keretbe (a keretet sem ragasztózom), utána az ecsetet beragasztózom, és középről kifelé sugár irányban felkenem a ragacsot. Így ált. nem csúszik el.
Ja, és tök jók a képekKép!

Jamina!
Megkaptam a méled, köszi Kép! Most olvsatam, ezen felbuzdulva össze is állítottam Neked egy "kis" csomagot, miközben Ádi (Nekem is van egy KépKépKép) itt szuszugott mellettem. Egyszer egy kicsit felébresztettem a zacskócsörgéssel... Szóval, ha küldöd a csomagot, légysz, írjál rá nevet és címet, hogy én is tudjak küldeni Neked!!! Ha esetleg van már olyan, amit küldök, csomagolj bele uzsonnát a férjednek Kép! Ja, igen. Te gyűjtesz is szalvétát, vagy csak kizárólag ragasztgatsz? Mert ha gyűjtesz is, akkor van még néhány darab, amik képnek nem jók, de gyűjteménybe igen.
Az antik hatású műved igen-igen kiváló Kép!

Valaki mondja el nekem lécci, hogy is műxik pontosan ez a zacskós-visszatörlős dolog:!:!:! Milyen zacsi kell? Jó a sima újságpapír is, vagy vmi puhább kell? Mennyire kell megvárni, hogy a fedőszín megszáradjon? Rögtön a festés után töröljek, vagy picit később? Ilyesmi a szivacsos visszatörlés is?

Mi ez a szalvétamatrica???? Picit le vagyok maradva (2 hónap kihagyás Kép), és nem tudom, mibe csöppentem bele. Ecsetelné ezt nekem valaki nagy vonalakban?

Egyelőre csak ennyit szeretnék tudni Kép, további jó éjt,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Panda!
Olyan kép készíthető szalvétával, mint a lehúzható matricafestékes képek. Vagy átlátszó matricaf.-t használsz, vagy olyan dekopázsragasztót, ami szintén lehúzható száradás után a szalvétával együtt a fóliáról.

Zsuzsa!
Ha nálunk elmegy az áram, akkor elmegy a víz, és kihűl a lakKép A gipszek fele tropára ment, mert az egyik mécsestartóm olyan vékony, hogy csak tökéletes száradás után lehet kiszedni a formából törés nélkül. Végre egy csomó gipszalapot is öntöttem - hát nem elvitték a lányok!Kép

Jamina!
Lakkfilc ma 680-ért NEM jött velemKép Éjszakai fényképezéshez én zseblámpát használok. Addig, amíg a párom le nem csap, mint betörőtKép

Ágci!
Én a gömböket, szalvétákat már beszereztem, és gipszöntésbe kezdtem. Mint kiderült, még időben, mert az egyik mécsestartóm kissé macerás...

Anyapoc!
Ha be van fizetve a csekk, akkor egy hét kb., mire megérkezik a katalógus. Nekem is azt válaszolták e-mail-ban, hogy küldik a katalógust, de ez valahol olvasható is a lapjukon, hogy először be kell fizetni a pénzt, amit levélben kapsz majd meg a katalógus helyett... Nekem ez nem tetszik, mert akkor miért nem küldik inkább utánvéttel? Vagy ha mellékelnének egy csekket, akkor nem fizetném be?! Fő a bizalom! Eztán, ha onnan rendelnék, akkor mielőtt kihozzák a pakkot, majd be kell fizetni a csomag értékét is??? Hiszen ez is egy termékük megrendelése...

KovKata!
Még mindig nagyon tetszenek a színeid, ez milyen festék?
Nem csúszik el a szalvéta, ha pamut fokozaton, sütőpapíron keresztül rávasalod az alapra. Ilyenkor az alsó réteg ragasztót hagyod megszáradni, és a helyére illeszted a mintádat, majd vasalsz. Hogy mégis meglegyen az a gyűrött hatása, én csak a szalvéta szélét szoktam felvasalni, az odatapad, majd belül szépen ráncos lesz.

Képzeljétek!
Tegnap kisfiam el akarta kunyerálni az almáskertes szalvétámat, persze én azt mondtam neki, hogy majd este... Éjjel tízkor kijött az ágyából zokogva, hogy hol az ő szalvétája, mert ő nagyon szereti az almát, és neki kell az a szalvéta. Megígértem neki, hogy reggelre képet csinálok belőle. Készen is lett, és leraktam az ágyához, hogy reggel rögtön észre is vegye. Úgy örült neki, hogy csak na!
Azért ez rettenetes, hogy a négyévesemet is sikerült megfertőzniKép

Joccakát!
Csi
csii
 
 


Pálinkás szép jó reggelt a SZ-Maffiának!

Na. Tegnap vettem egy új, vastag szélű keretformát (normál méretű, 1/4 SZ-hoz). Most kérdezhetitek, miért kellett még egy. Nekem aztán ugyan nem kellett, de Apika látott ilyen kerettel készült képeket és kijelentette, hogy azok sokkal jobban mutattak. Így fel voltam rá hatalmazva, hogy vegyek egyet Kép
Ha valaki Dorogon jár, feltétlenül nézzen be a konyhafelszerelési bolt kirakatán. Egyszerűen remekműveket láthat! Amiket a múltkor írtam (kávészem, kiskanál, zab stb. a kereten); azt is onnan ,,loptam", de mindig szolgálnak meglepetésekkel. Olyan nyilvánvaló dolgok, de mégis nagyszerűek:
- Halloween-es keretén valódi tökmagok
- tengerpartos képen maci lépked: a SZ is, meg a keret is végig behomokozva ott, ahol a képen is homok van
- party-s kép keretére 3 színes léggömb ragasztva, abból valódi, színes fonalak lógnak
- maci ül az iskolában: kereten 3 pici, igazi színes ceruza
- maci mézzel: kereten picike bödön (talán só-liszt gyurmából?), rajta Méz felirat
- süteményes-csészés csendélet: a kereten só-lisztből pici sütemény

Most ennyi jut eszembe, de tényleg sok van. Szóval láthatjátok, mindenhol adja magát a kereten lévő bohóság; de mégis nagyon jók.

Panda,
én NEM vagyok gyűjtő, azt a párszáz darabot ugyan ki nevezné gyűjteménynek? KépKépKép Egyébként szinte mindenfajta SZt fel tudok használni, én szeretem a keretre is ,,pazarolni", néha direkt veszek ilyen ,,non-figuralis" SZkat.
Zacskós visszatörlés: alsó szín teljesen száradjon meg. Aztán rá a fedőszín, aztán gyűrt papírral (tökélesetesn jó az újságpapír is) gyorsan visszaszedni, nem várni semennyit a felső száradásával!

Csi,
és NAGYON szeretnél lakkfilcet? Kép Mert akkor valahogy csak megoldjuk. Gyere át hozzám gipszet önteni, lééééééééééécci!
Ádi is szokott velem gipszezni (,,giszkezni"), adok neki kis edénybe nagyon felhigított festéket meg SZ alsó két rétegét egy gipszkarton-darabbal, egy ideig elvan vele Kép

KovKata,
ha nekem elcsúszik a SZ, és picit kilóg a keretre, akkor száradás után egyszerűen átfestem a keret színével. Így csak nagyítóval látszik a hiba Kép

Kíváncsi,
azért egy pár sort írjál előtte, jó? Kép


Ágci,
ha a karácsonyi készülődésbe beletartozik a karácsonyi SZk kifejezett vadászata, akkor igen, én már elkezdtem a készülődést Kép

Hú, ez egy kicsit hosszú lett! Már megyek is tovább (itt van a Mátrix2 kölcsönbe, gyorsan meg kell nézni -még egyszerKép)

Jamina, akire ma valahogy jobban süt a nap Kép
jamina
 
 


Csi!
A festék sima fehér alapozó (hobbys) meg egy-két szinezőpaszta (akril) meg van valamilyen system 3 nevezetű is (DALER ROWNEY). Mindet apa vette a hobbiboltban. De legközelebb már olcsóbbakat veszek, diszperzitet meg ehhez szinezőket.

A rávasalással csak annyi a gond, hogy a vasalót nem tudom a gipszkerettől rányomni, legfeljebb lehet hogy a szélére sikerülne, majd kipróbálom. Én lefestem már a keretet is a szalvétázás előtt, mostanában olyan "cirmosra" ezért ha kilóg nem tudom mégegyszer átkenni.

A lehúzhatós matricás szalvétát lehet tapétaragasztóval is csinálni azt írtátok. De milyennel, drágább "dobozos" fajtával vagy sima olcsó zacskós fajta is jó.
Kata
kovkata
 
 


Megint egy napraforgó,ami néhány helyen 3D-s,de úgysem nézi meg senkiKép.

KovKata

Én teljesen snassz tapragot használok hozzá,vmi zacskós,még a nevét sem tudom...meg azt sem,hogy hol a maradék,pedig elfogyottKép.

Csí

Igen,tudom,hogy elvileg így működik,azért csodálkoztam el a kedves emilen,hogymár küldik ais a katalógust.Kép
Viszont az egyik kolléganőm egy másik újságon keresztül rendelte meg és neki ingyen kiküldték.Talán azért,mert azt az újságot már kifizette?
Egyébként nűlunk tényleg érdekesen működik a csomagküldő szolgálat.Az tuti,ha rendelnék is belőle,csak utánvéttel és kibontás után fizetnék,hogy minden benne van-e és olyan,amilyennek lenni kell.Az,hogy használható-e,más kérdés...Kép

Panda

Ilyen gyorsan elment 2 hónap?Mert az OK,hogy nem voltál és sokáig,de ennyire????

Ágci

Tényleg próbáld ki tapraggal,mert az nagyon szépen kihúzza a gyűrődéseket és majdnem teljesen síma lesz a kép!!!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Én sem néztem meg!Kép Ezért azt sem tudom elmondani, hogy tök jó a keret, mert olyan, mint az ovális képkeretekKép És, ha megnéztem volna, akkor láttam volna, hogy ki van emelve a közepe a napraforgónakKép
Katalógus--sajna nem adják oda a cuccot a postán, csak ha már ki van fizetve. Egyébként eleinte ingyenesen küldték ki a katalógust, csak gondolom, nagyon sokan kértek. Nekem a "levásárolható" kategória is tetszett volna!

KovKata!
Mi ez a system3? És mi az az akril színező? És mi az a "sima fehér alapozó", ami hobbis??? Több kérdésem nincsKép
Vasalásnál csak a vasaló hegyét-élét használom, nem az egész talpat.

Jamina!
Te is irigy vagy!!! Miért is kell szagény Ádinak az alsó réteggel szalvétáznia??? Nincsen elég szalvétád?Kép
Hááát, nagyon kéne a lakkfilcKép. De gipszet nem öntök! ma reggel megint eltört az egyik mécsesem, mert egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy csak száradás után lehet kivenni. Pedig de!

Tegnap nagyon büszke voltam a kilencszázvalahány forintos vékony hungarocellre, amit a Brico Store-ban zsákmányoltam. Aztán este elolvastam a szórólapjukat, ami holnaptól érvényes:

BRICO STORE okt29-nov.16-ig:
--Decosa polisztirol álmennyezet 699Ft/csomag(2nm)
--Polisztirol díszléc 129Ft/1.5m
--Glascocell polisztirol lap 119/lap-tól
--Modellgipsz 1290Ft/ 40kg (!!!)
--Hóspray 299/150ml
Talán érdemes....

Szép napot!

Csi
csii
 
 


skorpio
Ezt takarítás közben csináltam.
Phaedra!

Kérem a képet a Tiédről mert nekem +1 skorpióm van a családban és ötletet szeretnék lopni tőled,hogy ne legyen egyforma a kettő!

Anyapoc!

Én sem néztem meg! Szupi!

S.O.S.!

Van valakinek rózsaszínű kiscipős szalvétája?Kérem dobjon meg vele!Nekem csak kék van és a barátnőm kiszúrásból persze kislányt vár.

Jucus
20170114224602
 
 


Csi!

Lefényképeztem a festékeket:

festékek

Kata
kovkata
 
 


Anyapoc,
én annál is inkább nem nézem meg, mert éppen tegnap vettem egy kisadag gyurmát, hogy kipróbáljam a 3D-s technikát Kép Ügyes vagy, télleg!
Amúgy állítólag a KH-s katalógus árát levonják az első rendelésedből.

KovKata,
nekem is mezei zacskós tapragom van, Tesco-ból való.

Jucusmamus,
na ugye hogy ugye?! Mégiscsak fogok Neked SZt küldeni Kép, rózsásat és rózsaszín kiscipőst is!
A skorpiósat tök jól megcsináltad!

Csi,
szóval nem öntesz nekem Kép. Na mindegy, épp most szárad 3 keret Kép, kipróbáltam az új formámat, RENGETEG gipsz kell bele.
SZimra még jó hogy írígy vagyok, nem is szoktam adni senkinek Kép
Lakkfilc: arany köll?

Megnézem, megkötött-e már a gipsz, aztán keverek még egy adagot.
J.
jamina
 
 


jamina
 
 


Jucus!
Ez nagyon állatKép (bocs) Komolyan nagyon tetszik! Ez azért is nagy szó, mert én alapból elutasítom a horoszkópjegyeket, mint motívumokat, de ez nagyon jóóó!!!Kép Ált. én is így takarítok, hogy na, előtte még ezt befejezem..., és már nem is marad idő a takarításraKép

KovKata!
Már meg is rendeltem őketKép Azaz azt a system 3-at fogom megszerezni a Pannontól, mert akrilom van, és alapozóm is, igaz csak sima háztartási festék...KösziKép

Jami!
Nekem is ez volt a gondom, hogy a keverőedényembe nem tudtam annyi gipszet tenni, amennyi abba a nyüves mécsestartóba kell... Azt pedig nem is tudom elképzelni, hogy mekkora kellhet egy négyoldalas keretbe...

Csi

ui.: ezt is el kell olvasni:http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/40996.html?1067174882
csii
 
 


Anyapoc,
ugyan en most havas haztetokkel almodom, de azert megneztem a nyari kepedet, teccikKép

Allando topictag,
elolvastamKép

Ontottem gipszet, vegre nem felejtettem el a karacsonyiakba a palcikat beletenniKép
Ja, es en a szalvetak maradek retegeivel szoktam felitatni a par perc alatt kivalo vizet a gipsz tetejerol, a gyorsabb szaradas remenyebenKép

-Afonya
afonya
 
 


Jamina lécci sürgősen kérj kölcsön fényképezőt digitet, és ide azokkal a kirakatképekkel!!!Kép
Névtelen
 


Na,reklámozunk,reklámozunk?KépKépÉn olvastam mindent!És még írtam is...vagy nem kellett volna..KépKép?

Jó-jó,köszi mindenkinek a dícséretet,esküszöm,hogy most 1 hónapig csendben leszek és ha fel is teszek vmit,akkor csak a sarokba..KépKépKépEgyébként ajiba készült és nagyon tetszett az új gazdájának..és persze volt már neki egy ugyanilyen sz-ból készült képe...de nem volt ám ilyen szép...na meg ennyit dícsértKépKépKép!

Csí

Akkor én nem is mondom,hogy kösziKép!De hogy milyen jó nemmegfigyelő vagy!!!Vagy ilyen jól fényképeztem?Na de azért tegyük hozzá,hogy 2 szirom is ki van emelve!Nálunk a postás kihozza a csomagot!De úgysem kivitlezhető..Kép

Jucus

Nekem is nagyon tetszik a képed!Azt áruld el,hogy a csillagok az oldalán festettek,vagy a SZ részei?
Na és a barátnőd felháborító!KépKépKép

Jamina

Na,akkor munkára fel!De azért súgok,hogy hiába ragasztottam le jó erősen a gyurmát használat után,már nem az igaziKép.Vagyis használd fel minél előbb!!!
Ja,én is olvastam,hogy a katalógus árát visszatérítik,de a postaköltségét(mármint az árának),azt ugye nemKép.Na de ennyit csak megér...

Áfonya

De legalább már havasak a háztetők!!!KépKépÉs én viszem a nyarat a hidegbeKép!
Azt viszont áruld el,hogy milyen pálcikákat teszel a gipszbe?Mert én lemaradtam valamiről...

Na megyek,mert ha sokáig csattogok,Apa leütKép!Mert hát ugye megyen az Elektromudolator 2Kép!

Anyapoc,akinek a mája rengeteget hízottKép

anyapoc
 
 


Jucusmamus,
nagyon szuper lett, kár hogy nem vagyok skorpió.

Anyapoc,
a tiédet én sem néztem meg, és nagyon tetszik.

KovKata,
mehetek a Pannoncolorba festékért, mert a tieid onnan vannak.
De milyen keverék lett a hajós macinál a víz? mert szürkének látszik, de gondolom nem az.

Jamina,
jó a lakkfilc, lehet hogy nekem is kell? Ja, és igen tessék menni fotózni a kirakatot.

Na mára ennyit,még a végén rászoktok a dícséretre. gratula mindenkinek.

Gigóca
gigóca
 
 


Lányok,asszonyok!
Köszönöm szépen a dícséretet,teljesen megtáltosodtam tőle!

Jamina!

Nagyon várom a szalvétákat!

Anyapoc!

Csillagokat kettő kezemmel én festettem rá a keretre,na mit szólsz milyen tehetséges vagyok?
A barátosnőm meg alapjáraton is kiakasztó de ez már tényleg csúnya dolog tőle!(De nem fogott ki rajtam mert Jamina küldi a rózsaszínű cipit)

Pusza:Jucus
20170114224602
 
 


Kedves Áfonya!
Azon kérésemmel fordulok Önhöz, hogy a továbbiakban kérem, szíveskedjen a pálcika, és egyéb gipszöntéshez használatos apró dolgokra felhívni a figyelmemet, ha lehet, akkor még a következő nyolc kiló gipsz felhasználása előtt!
Köszönettel:
Csi
Kelt.: az idegbaj után öt perccel.
csii
 
 


Jucusmamus

Hát akkor majd ezt a két kezet postázhatod nekemKépKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Nem győzlek olvasni benneteket...Kép

Van egy pár új művem, de majd csak holnap tudok képet felrakni. A manó alszik és nem akarok most azzal foglalkozni.
Ja, és ma kaptam 3 csomag szalvétát is, arról is dobok képet hátha megtetszik valakinek valamelyik.Kép

Gabomamo!
Gratula! Ne feledd majd a képet!Kép

KovKata!
Szuperek a képeid!
A gipsz festése nekem sem nagyon tetszett.Kép Mármint a sajátom.Kép Én próbáltam nem hígítottal is, az sem volt szebb. Többször át kellett festenem nekem is.

Anyapoc!
Ismerem a panelszeget, de nem vagyok tőle elragadtatva. Többfélét is próbáltunk már, de 4-ből általában 2-nek eltörik vagy elhajlik a szöges része amit be kell ütni a betonba.Kép
Klassz a kiflis képed. Holnap meglátod az én két konyhai képemet...Kép
A napraforgósat én sem láttam, de nagyon tetszik.Kép

Panda!
Látom már megvan a rózsás SZ. származási helye.Kép

Jamina!
Szegény Ádi!Kép Nagyon látszik még az esés helye?

Jucus!
Mikor takarítol legközelebb?
Nem akarsz nekem is egy ilyen skorpiót csinálni?Kép
Ma volt a szülinapom.Kép

Csi!
Tudom off, de azért a csattos sapiért a szőnyeg szélére lehetett volna állítani a gyártót, nem?

Áfonya pálcikáiról van elképzelésem.Kép Szerintem még mielőtt megköt pálcikát dug bele, hogy legyen lyuk felakasztani. Én a képeknek (csináltam egy párat a napokban...Kép) úgy készítettem akasztót, hogy amikor már félig meg van kötve a gipsz, vékony szívószálat dugtam bele. Kicsit megforgattam benne és kész volt a gyönyörű szabályos lyuk. A fölösleges gipsz pedig benne maradt a szívószálban.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Nagyon szívesen,de hogyan jut el hozzád?
Mennyi lettél 18?

Bigacsiga!

Sütőttél lipcsei sütit?Kérem szépen a receptet!



Pusza:Jucus
20170114224602
 
 


Milyen kirakatról van szó? Kép
Talán arról a 2 szívecskéről, amit a bejárati ajtóra szántam? Nem tűnt fel, hogy nem dicsekedtem vele? Kép
Az egyik szakadt lett, a másik gyűrött, szóval nem kerültek a kirakatba. Meg azt sem akarom, hogy kritizáljátok az ablakpucolási technikámat Kép

Amiért jöttem:
Jucusmamus, Panda,
odaadtam a postás néninek a csomagotokat, már 5 perce úton van felétek Kép

OFF
Apika és Ádi éppen a Stomatológiai Intézet gyerekfogászatán csücsülnek a sorukra várva. Tessenek egy kicsit lélekben az én kicsi fiammal lenni!

Köszönettel:
Aggódó Anya Jamina
jamina
 
 


Ott vagyok! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


En csak most ebredtem, de mar ott is vagyokKép

-Afonya
Névtelen
 


Köszi, Lányok Kép

Gyengébb idegzetűek most lapozzanak Kép
Stomatológiai Intézet, sürgősségi gyerekfogászat. Apika és Ádi már több, mint 1 órája ült a váróban, mire kinyílt az ajtó, és kisétált rajta egy 35-40 év körüli plázamaca. A sürgősségi gyerekfogászatról . Ott csináltatta a fogait. Egy kis pénzért mindent lehet... Közben a gyerekek meg kinn vártak.
Apika szerint rettentően ellenszenves és bunkó volt a dokinő, túltengett benne a gyerekszeretet Kép Kinyitotta (fúróval) azt a fogát, aminek kilátszott a törés nyomán a gyökere, majd közölte, keressünk a lakóhelyünkhöz közel egy gyerekfogászt, aki majd eldönti, mi legyen a további kezelés Kép Mintha a környéken minden második fogászat gyerekfogászat lenne Kép
Na mindegy, már van egy telszámunk, meg lesz még egy egyik kedves topiktársunktól Kép, holnap beszélünk mindkettővel.

A fentiek nyomán érthető, hogy ma nem alkottam semmit.

Ráadásul egész nap egy nagy kaki volt a vnet, semmire sem mentem vele Kép

Kép Jamina
jamina
 
 


Jamina drága,
sajnos a Stomatológia gyermekrészlege nem éppen gyerekbarát!!Kép Ki lehet ugyan fogni jó orvost, és ha tudom, hogy odamentek, ajánlottam is volna valakit - aki persze vagy bent van, vagy nincs, de lehetett volna érdeklődni. Volt, amikor a fiam egyik fogát ki kellett bányászni gyökerestül, és a fogorvos kiscsaj kétpercenként telefonált valahova, hogy mit is kell csináljon, hogy is folytassa...
Amit írtál, az meg elképesztő, ilyen esetek nélkül is elég sokat kell várni, ráadásul türelmetlen gyerekekkel. Hiába egyetemi gyakorló intézmény, nem tudnak jó példával elöljárni. Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi,
még nem késő, ajánlj valakit! Ugyanis biztos, hogy itt a közelben NINCS gyerekfogorvos, mindenképpen Bpestre kell mennünk.
J.
jamina
 
 


Sziasztok!

Gipszöntők!Áruljátok el,hogy mennyi ideig kell a gipszet száradni hagyni?Vagy meddig ajánlott szalvétázás előtt?

Jamina
Kép.Nálunk már csak ilyen...Én azért vagyok szomorú,mert a magánrendelésen,pénzért sem azt kapja már az ember,amit elvár.Kép
A csomag megjött,köszönöm.KépNem sokára küldöm én is,de azért addig teszek fel új szerzeményeket,hátha megtetszik vmi!KépKépNaná..Kép

Csí

Megkérdeztem ma azt a matricés ragasztólakkot és totál hülyének néztek..aztán elgondolkodtam azon,hogy mi is volt ezzel a szándékodKépKép!Egyébként sikerült meggyőznöm őket!Kép

Áfonya

SiccKép!És még meg is mered írni,hogy most ébredtél???KépEz kínzás!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Jamina,
esküdni nem mernék rá, mert már elég régen voltunk nála, de azt hiszem, Kádár doktornőnek hívják. De megkérdezem a keresztfiamat, ő fogorvos, és ott volt gyakorlaton.
Fel a fejjel, csak találunk valakit! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Új szerzemények,csak hát már kissé setét van ittenKép:

panoráma ablakból

havas háztetők (nem csak ÁfonyánakKép)

világítótorony

tájkép faluval

tájkép tanyával


Hát nem lettek túl jók a képek,pedig a SZ-k nagyon jók!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Kíváncsi, köszi! Kép

Anyapoc,
a havas háztetős, meg a falusi tájkép megvan. A többivel tudnék mit kezdeni Kép

Kata007,
hát ezt meg elfelejtettemKép:
Kép

Jamina
jamina
 
 


Ja, Anyapoc,
a gipsz nyáron 1-2 nap alatt megszárad, de most a fűtött szobában, a szekrény tetején is 4-5 nap legalább kell neki.
J.
jamina
 
 


Micsodaaaaa!!!! 4-5 napig szárítani kell a gipszet? Hát én már másnap szalvétázom is. Látszólag száraz, vagy mégsem? Én éjszakára ráteszem a radiátorra és mivel egész éjjel fűtűnk (a lányok mindig kitakaróznak) szerintem megszárad de ezek után már nem vagyok biztos benne. Lehet hogy egy-kettőről azért jött le a festék.

Csi, a hajós macinál a víz a képen tényleg elég furcsa de élőben zöldeskék. Úgy kutyultam ki: indigókék, pici fehér, pici permament zöld.

Jamina, megjöttek a szalvéták! Szuper vagy. Nekem összesen nincs ennyi, mint amennyit küldtél. Köszike!

Anyapoc, megvan amit kértél de most nem tudok mást is küldeni várjak vele, vagy jó lesz ez a kettő is?

Kata
kovkata
 
 


Kata,
igen, lehet, hogy azért nem fogja be egyenletesen a festék, mert nem száraz a gipsz -illetve nem mindenhol egyforma a nedvességtartalma.
Mikor teljesen kiszárad, akkor már nem szürke, hanem szép fehér színű a gipsz.
Mondjuk én nem teszem közvetlenül a fűtésre, de 24 órán át fűtött szobában vannak, így értendő a 4-5 nap. Ja, és naponta cserélem alattuk az újságpapírt.

De most már télleg megyek aludni!
J.
jamina
 
 


Jucus!
+19Kép
A képpel csak vicceltem. Gondoltam úgyis benne vagy a skorpiózásban...Kép

Jamina!
Én csak most olvastam, hogy Ádikád a fogászaton volt.
Részvétem Apikának a várakozásért.Kép Szorítok, hogy a másik doki gyerekbarát legyen.Kép
Köszi a tortát!!!KépKép

Anyapoc!
Én egy egész napig hagytam a radiátoron a gipszet.
Nézd meg a "Három konyhai kép"-et!Kép

És akkor műveim:

Három konyhai kép

Másik konyhai

Macikás, lányom elképzelése szerint

Szalvéták amikből egész csomagot kaptam:

Rózsás
Vegyes virágos
Halacskás

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jamina

Jajaj,akkor megint várnom kell egy hétig?KépKépNa de majd megyek falevelezni,azzal is el lehet ütni az időtKép.
Ok,rendelés átírva....

KovKata

Jó lesz 2 is,de nehogy nagy borítékban küldd ám!Jó lesz a normál is ,hajtsd nyugodtan félbe őket!Kép

Kata007

Na,tök jók!Csak azt mondd meg,hogy mi ez a kör alap?
Egyébként a kiscsajnak jó az ízléseKép!Nekem is nagyon teccik!Kép
Panelszeg nekünk bejött...igaz,húsklopfolóval vertük beKép,lehet,ez a nyitjaKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Ez aza tésztás szalvéta ami mindenképpen haza akart jönni: Kép
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/41325.jpg

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Anyapoc!

Anno valamilyen bonbon volt benne. Annak a műa. doboznak a teteje. Kb. 17-18-as az átmérője.
Dícséretet átadom a kiscsajnak.
Már készülnek a hungaroceles képek és a virágcserepek is csak lakkozásra várnak.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jucusmamus!

Nem sütöttem, de leírtam neked a tervezetet. Kép))

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Jamina!

Nem tudom a freemailos címed jó-e még, írok ide is:

Dr. Keszei Gabriella
fogorvos

Budapest IV. kerület Újpest
Nyár u. 7. földszint

hétfő, szerda, csütörtök 14-20
tel: 390-3017

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Jamina,
Kulcsár Zsuzsanna, szinte biztos, legfeljebb Kalmár Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kata007,

a halacskasbol es a rozsasbol kuldenel nekem?

Sajnos en nemtom felrakni az enyemeket, mrt nincs kamerank, de majd probalok szerezni.

gabomamo
gabomamo
 
 


Gambomamo!

Természetesen!Kép
Küld a címed!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: