Új privát üzeneted érkezett!

iii

Ezt a tortenetet mar olvastam (Egyebkent meg eleg artatlan ahoz kepest amit OV nyiltan mindenki fule hallatara predikal)
Ha azt hiszed Orban nem tett hasonlot Naiv vagy! Csak azt egy masik ujsagban kell keresni.

A mult mar nem szamit az MSZP-tol felni meg epp annyi mint a FIDESZTOL!
Bakfitty
 


Nagyon sok durva fideszes levelet és SMS-t kaptunk az elmúlt két napban. Nagyon bosszantó és hogy a mérleg egyensúlyban legyen...

KÜLDJÉTEK TOVÁBB, AKINEK TUDJÁTOK!


Nyílt levél Orbán Viktornak!

Orbán úr, Maga eldobta magától az esélyt, hogy még valaha miniszterelnök lehessen Magyarországon! Ön és a kampánystábja eldöntötték, háborúzni akarnak. Én nem akarok. Egyszerûen nem fogok Önre és pártjára szavazni. Azt gondolom még demokráciában élünk, és amíg abban élünk, addig a választás nem háború, a gyõzelem-vereség pedig nem élet-halál kérdése.

Amíg demokráciában élünk, addig a politikának nincs helye a mindennapi élet minden területén. Nincs szükség arra, hogy azért veszítsünk el barátokat, mert nem azonos pártra szavazunk. Nincs szükség arra, hogy gyûlölettel tekintesenek egymásra ismeretlen emberek, csak mert más pártok választói. Én nem vagyok striga, pondró, idegenszívû, szellemi hajléktalan, honkupec! Nem vagyok a múlt, nem vagyok a gonosz! Nem akasztom fel magam! Én is ember vagyok! Én is magyar vagyok! Én is polgár vagyok! Senkinek nincs joga hozzá, hogy ezt elbitorolja tõlem!

Nincs hozzá joga Magyarország miniszterelnökének, hogy gyûlöletet keltsen, hogy megosszon, hogy háborúra szólítson! És nincs hozzá joga a miniszterelnöknek, hogy ketté ossza az országot jókra és gonoszakra, jelenre és múltra! Nincs hozzá joga, hogy elbitorolja a nemzeti érzéseimet, szavainkat, nemzeti jelképeinket! Felelõs magyar miniszterelnök nem szervez tüntetést! Nem terjeszt suttogó propagandában hazugságokat a politikai ellenfelei ellen!

Felelõs magyar miniszterelnök, ha úgy adódik, hogy a választók így döntenek, veszi békében a kalapját, és megy. Ön háborút jelentett be. Én az Ön tekintélyének, méltóságának, demokratikusságának, kultúráltságának, miniszterelnökségének végét jelentem be!

Búcsúzik Öntõl pártja egyik 1998-as szavazója!
Névtelen
 


Kedves iii,

Nem tudom milyen oran es hol lattad a tablazatokat, de en a Kozgazon azt tanultam, hogy a Bokros-csomag sajnos egy szukseges rossz volt.

Szimat
szimat
 
 

 
 

Na ki hiányolta a suttogó propagandát?
Közzé teszem, itt van tessék.
Ez a nap vicce, ezen legalább lehet röhögni...


Ezt az emailt Zali kapta egy kis kétéves haverjától, ez már mindennek a teteje!

Kedves Zali,

ez az email a suttogó kampány része. Kéjlek továbbitsd és terjeszd, de vigyázz, csillogó
tekinteted rejtsd el, ha erröl beszélsz!

Mi lesz a kisgyerekekkel ha az mszp és az szdsz hatalomra kerül:

1. ha az mszp hatalomra kerül, visszaállítja a mumust, amit mi eltöröltünk 98-ban.
Éjszakánként, amikor amúgyis atom sötét van és csak a fosás meg a cidri megy, még a
mumus is meg fog látogatni a szobádban!

2. ha az mszp hatalomra kerül, beszünteti a kakaó és a csokoládé forgalmazását. Ha
szereted a kakaót, kérlek, szavazz a FIDESZRE!

3. ha az mszp hatalomra kerül, eltörlik a papirpelenkát. Járhatunk újra
textilpelenkában, ami átázik, kicsipi a pisi a seggedet, beszarni meg olyan
benne, hogy az még a mumusnál is rosszabb!

4. ha az mszp hatalomra kerül, csökkenteni fogja a spenót és a karalábé árát.
Ha Te se szereted a spenótot és a karalábéfözeléket kérlek, szavazz a FIDESZRE!

5. ha az mszp hatalomra kerül, nem kap vizumot a télapó, sem a jézuska,
nem lesz nyuszi és egyáltalán semmilyen ünnep, amiket mi teremtettünk Nektek.

6. ha az mszp hatalomra kerül, megszüntetik a Minimaxot és a Fox Kidset,
amit mi elinditottunk Nektek.

7. ha az mszp hatalomra kerül, bezárják a játszóházakat amiket mi nyitottunk meg
Nektek, hogy egész nap játszhassatok!

8. ha az mszp hatalomra kerül, nem lesznek a cirkuszban bohócok, mert mindnek a
parlamentben kell majd dolgoznia. Szereted a bohócot? Szavazz a FIDESZre!

9. és végül ha az mszp hatalomra kerül, egyáltalán nem lesz több kisgyerek,
mert mi találtuk fel a három kisgyereket is és az sem lesz többé.

Kérlek szólj anyunak és apunak és menjetek és szavazzatok mind a FIDESZre!
Ja, és vigyetek magatokkal még egy kisgyermeket!

Kösz, suttogó propaganda terjesztõ
xy
 


IRJATOK 1 NEM TOBB CSAK 1 PELDAT BALOSOK AMIKOR AZ OV "VERES SZAJJAL SZITKOZODOTT" ILL. "HAZUDOTT".
Névtelen
 


FOLYAMATOSAN AZT CSINÁLJA.
De miért kell üvölteni?
Névtelen
 


Kedves Névtelen 15.55!

Köszi, de én szombaton nem megyek a Kossuth tér környékére, és szerintem mások sem, akik hasonlóan gondolkoznak, mint én!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


VIRAG ....csucs vagy....


Apropo ha Kendesi arcat beraktatok a KOKOET miert nem ? Olyan de olyan szimpatikus...nem csak hivatkozni kell ra. Nem tudtatok? Ez itt nem eleg......Kover-rol is kuldhetettek volna egy fotot amin sajat magat akasztja...

Elvegre a Hiteleseget a kulso adja? Orbant is tegyetek be ahogy szonokol....ugy emlekeztett egy bajszos emberkere....

iii

A napokban az OVB arrol nyilatkozott milyen szigoruan zajlanak valojaban a valasztasok.
HA VALAKI MEGTALALJA A CIKKET LOKJE BE.....szerintem erdemes atolvasni mit nyilatkozott a O. Valaszto Bizottsag ezzel kapcsolatban.......

Nos ugy emlekszem azt irtak: argus szemekkel figyelik egymast az emberek igy az olyasfajta csalasnak amit leirtal nem nagyon van eselye.

Hasonlo tortenetet meg en is hallottam, de ott a FIDESZ volt a ludas....

Ha ezek az esetek egyaltalan megtortentek........az emberek nem hulyek....
Bakfitty
 


Xy! Kép

Virág
Névtelen
 


Sziasztok
K és a többiek!

Nem azt mondtam, hogy engem sértegettek, hanem , hogy te sétõdtél meg. Van egy kis különbség.
De elegem van ebbõl a vitából, szavazzatok, aztán örüljetek az eredménynek.
Veletek nem lehet vitázni, nem lehet még beszélgetni sem. Szerencsére nem ez az átlagos mszp szavazó, mert a barátaim között vannak maszoposok és mégis tiszteletben tudjuk tartani egymás nézeteit és hovatartozását, nagyokat vitázunk és utána elmegyünk együtt sörözni és iszunk arra, hogy dögöljön meg Haynau!
Mindegyikünk belátja a választott pártjának hibáit, csak az eredményeken vitázunk, mit hogyan lehetett volna jobban csinálni, ki mit szúrt el, ki miért látja máshogy a helyzetet, ezáltal én megértem, hogy xy barátom személy szerint, miért az mszp-re szavazott, de õ legalább megtudja magyarázni és azt a magyarázatot el tudom fogadni. A véleményét nem a médiából szedi, hanem saját fejébõl. Abban nem szoktunk egyetérteni, ha csak a média féligazságait próbálják felídézni.
Van két gondolkodás Magyarországon, de az ország nincs megosztva, ha beszélgetni és vitatkozni tudó emberek ülnek le egymás mellé és nem akarják egymást becsapni, hanem megérteni.
Itt a fórumon nem tapasztaltam, hogy valamelyikötök is próbálta volna megérteni, hogy mi miért a Fideszre szavazunk (nem csak a programja miatt, hanem mert így neveltek, mert az én nagyszüleimet az mszp-s (mszmp leszármazottai) politikusok többször megalázták, elvették mindenüket stb, és nem tudunk felejteni, mint ahogy a zsidók sem tudják elfejteni, hogy mit tettek velük a nácik ).
Ez volt az utolsó hozzászólásom örülhettek, szabad a pálya, ti sem vagytok semmivel sem különbek mint mi.
maca
maca
 


Nevtelen

Az alabbit irtad:
"IRJATOK 1 NEM TOBB CSAK 1 PELDAT BALOSOK AMIKOR AZ OV "VERES SZAJJAL SZITKOZODOTT" ILL. "HAZUDOTT". "

Eleg baj ha magadtol nem veszed eszre hogy lelki ertelemben hogyan alazza meg ORBAN MINISZTERELNOK azokat az embereket akik nem ra szavaztak!!!!
Ehez valoban nem kell veresszajunak lenni......"SZIVHEZ SZOLOAN" (ideztem Kokot)is foldbe lehet taposni az embereket.

Ezt most csak neked kopizom ide megegyszer hatha nem olvastad, es most elolvasod:

FIGYELEM....nem en mondtam hanem maga Orban!
"
Az alapveto ertek a csalad, a gyerek, az emberi meltosag, a szabadság, a hit és a haza, mindezt most meg kell vedenunk - mondta Orban Viktor. Szerinte ehhez harom feladat van: meggyozni a tobbieket, elmenni szavazni a masodik forduloban, és mindenki vigyen magaval meg egy embert. A kovetkezo fordulóban "ne csak az torténjen meg, hogy sokan voltunk, hanem az is, hogy elegen. Hajra Magyarorszag, hajra magyarok!" - bucsuzott a hallgatosagatol Orban Viktor.
"
Elfogulatlan kovetkeztetes (mi akik az MSZP-re szavaztunk):

Mi a hetfeju szornyek akik az MSZP-re mertunk voksolni valojaban nagyon veszelyesek vagyunk, akiktol feltetlen meg kell vedeni a hazat! Az emberben egybol felmerul a kerdes NO DE MIERT? Halljuk mit valaszolt Orban:

1. Nincs megfelelo ertekrendunk
2. Meg kell minket gyozni (azaz mi vagyunk az alja buta nep aki nem tud onnalloan donteni) Mindezt csupan az Orszag felere mondta.
3. Vegul Hajra Magyarok! Ezek ugye mi nem vagyunk mivel az MSZP-re szavaztunk. Ja majdnem elfelejtettem a Hazat meg kell vedeni tolunk!

Ha meg most sem erted akkor alkalmas vagy OV melle szemelyes tanacsadonak.

Bakfitty
Bakfitty
 


Kedves Névtelen 16:30!

Minden egyes szavaddal egyetértek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szégyelljék magukat akik harcra szólítják fel a népet!!!! És szégyelljék azok is akik beállnak a csatasorba!

Én békét, nyugalmat és gyûlöletet nem ismerõ Magyarországot akarok!

Nem szeretném romokban látni a hazámat, mert egyesek féltik a hatalmukat!

Komolyan, mit akar ez az ember, forradalmat? Meg áll az eszem!

Félek.

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


FIGYELEM!!!!!!!

MEGINT EGY TETTENERES HOGY "A SUTTOGO HADMUVELET" VALOJABAN KITOL IS SZARMAZHAT.

Egy rovid idezet belole, es utana eldontitek hogy erdemes-e elolvasni vagy egy ujabb hazugsag. De mivel Orban arulta el sajat magat megint a nyilvanossag elott (igy nem nagyon lehet rakenni az ugyet az MSZP-re, es hazugsagnak titulalni)
Ezt cafoljatok!

[url=http://index.hu/politika/poljegyzet/spamwar/" TARGET="_top]http://index.hu/politika/poljegyzet/spamwar/[/url]
Idezet:
"A dolog addig tunt viccnek, mig masnap a miniszterelnök ur a suttogni valo alhireket (gazaremeles, lakashitel megszüntetés, föld külföldinek eladasa, stb) mikrofonba mondta a kampanytüntetesen - ezzel egyebkent szem elol tevesztve a level utasitasait."

En csak annyit tudok mondani: SZEGYEN !
Bakfitty
 


szdsz:

ALBERT GYÖRGYI
ASCHER TAMÁS
BALÁZSOVITS LAJOS
BÉKESI LÁSZLÓ
BRÓDY JÁNOS
BÖRCSÖK ENIKÕ
DARVAS IVÁN
DEMSZKY GÁBOR
Dr. BÁLINT GYÖRGY
Dr. VEKERDY TAMÁS
FALUSI MARIANN ÉS LANG GYÖRGYI
FARKASHÁZY TIVADAR
GESZTI MÁRTA
JANCSÓ MIKLÓS
KIS JÁNOS
KONRÁD GYÖRGY
KULKA JÁNOS
KÚTVÖLGYI ERZSÉBET
LUKÁTS ANDOR
MAROZSÁN ERIKA
ORSÓS ÉVA
ORSÓS LÁSZLÓ JAKAB
PÁPAI GÁBOR
POGÁNY JUDIT
RAJK LÁSZLÓ
SZÉKHELYI JÓZSEF
Névtelen
 


Mint partatlan hozzaszolo;

Ha csak a beirasok hangneme ill. tenyszerusege alapjan kene itelkeznem a jobb oldal mar az elso forduloban biztos gyoztes.
Névtelen
 


Pogány Judit:
Megjelent egy újabb, nem is érzés, egy újabb érv a vitákban, hogy kinek van több joga itt élni ebben az országban, kinek van több joga szóhoz jutni ebben az országban. Tehát azt, hogy ki az igazi magyar. "S mégis magyarnak számkivetve Lelkem sikoltva megriadt. Édes hazám, fogadj szívedbe, Hadd legyek hûséges fiad!"

BRÓDY JÁNOS
Én remélem, hogy a szabad demokraták soha nem fogják összekeverni a szeretet hatalmát a hatalom szeretetével.

FARKASHÁZY TIVADAR
Harminc éve azért állhattam be a bohócok közé, mert így érezhettem magamat egy kicsit viszonylag szabadnak. Azóta nincs számomra fontosabb a szabadságnál, és kellenek olyan emberek, akik állandóan vigyáznak rá, nehogy már mindnyájunkat bohócnak nézzenek.

Dr. VEKERDY TAMÁS
Számomra az érték az autonóm személyiség, ahogy József Attila mondja: "Az én vezérem bensõmbõl vezérel...", s szakmámból úgy tudom, hogy az élõ, szerves, hatékony közösséget is csak többé vagy kevésbé kifejlett autonóm személyiségek tudnak létrehozni, szabad választásuk alapján. Röviden tehát azt lehet mondani, hogy kevesebb államot, több személyiséget. Egyébként úgy gondolom, hogy Európa fejlõdésének értelme Jézustól és Szokratesztõl az önálló személyiség létrehozása. És ez megtörtént, most már csak el akarják pusztítani.

KÚTVÖLGYI ERZSÉBET
Mit mondhat egy politikai analfabéta, aki szereti a szabad demokratákat? Elmondhatja a vágyait, hogy milyen politikát nem szeret; az agresszívat, azt nagyon nem szereti, a pökhendit, azt nagyon nem szereti, a toleránsat szereti, a szabadelvût szereti, tehát azt, amit ti csináltok, szabad demokraták. Én meg úgy gondolom, hogy nekünk közös a ránc a szemünk körül, és a szemünk alatti árok is együtt mélyült, együtt gondolkodtunk, együtt vágytunk valamire - én már másra gondolni politikai palettán nem tudok, csak rátok. Én titeket szeretlek, mindenkinek el fogom mondani, hogy titeket szeretlek, és azt kérem mindenkitõl, aki engem szeret, hogy titeket szeressen. Mást nem tudok mondani.

KULKA JÁNOS
Nem mondom, hogy nagyon jól éreztem magam közéletileg az elmúlt négy évben. Szerintem az elõzõ négy évben egy kicsit jobban éreztem magam, könnyebben, kicsit szabadabban, kicsit nyugodtabban. Nagyon sok minden ingerel, nagyon sokszor nagyon ingerült vagyok, az az érzésem, hogy valahogy ellenem vannak dolgok, hogy nem szolgálnak engem, hogy én hiába igyekszem szolgálni, valahogy nem hagynak békén.

SZÉKHELYI JÓZSEF
Én nem támogatom az SZDSZ-t, ugyanis meggyõzõdésem szerint az SZDSZ nem szorul támogatásra. Az SZDSZ vagyis a liberalizmus, az nagyon mélyen és elkötelezetten gyökerezik a magyar kultúrhistória és politikahistória legszebb lapjaiban, legszebb napjaiban, legszebb éveiben, legszebb fordulataiban. Azt gondolom, hogy a magyar nemzetspecifikus legszebb nemzetarc, az olyan, mint egy liberális embernek a mozaikképe

FALUSI MARIANN ÉS LANG GYÖRGYI
Báj-báj fiúk! Olyan rossz volt veletek. Most már talán én is magyar polgár lehetek. Báj-báj fiúk! Isten veletek! Nem töltöttük felhõtlenül az elmúlt éveket

FARKASHÁZY TIVADAR
Rólam köztudomású, hogy elég sokat járok futballmeccsre. Egyre nehezebb, mert lassan már a labdát is lezsidózzák.

FARKASHÁZY TIVADAR
El kéne már dönteni, hogy ki a magyar! Mindenki! És túl kicsi ahhoz ez az ország, hogy félbevágják.

JANCSÓ MIKLÓS
Hát ez egy fél kar. Nagyon régen mondták még az õsök, aki emlékszik rá, hogy kit idéztem, azt mondták rá, hogy félkarú óriás a nemzet. Újabban alighanem csak félkarú. Az óriást játszani szokta ez a mostani kormány. Nem hiszem, hogy kellene. A magyaroknak tudomásul kéne venniük, hogy nem privilegizált a helyzetük a Duna völgyében. Nem tudom, hány évvel ezelõtt, amikor ez a fiatal politikai gárda még nagyon fiatal volt, és még nagyon sokan bíztunk benne, akkor nem vették tudomásul azt, amit egyszer a nagymama mondott, és még azóta is emlegetni szokta: "Aki nem hal meg fiatalon, az megöregszik." Ezek megöregedtek.

LUKÁTS ANDOR
Én leginkább egy család életéhez hasonlítom egy ország életét, és azt gondolom, hogy amíg egy családban nagyon-nagyon sok szociális probléma van, mondjuk nagyon sok baj van a gyerekekkel, mert nem tanulnak, hogy éppen beteg valaki, tegyük fel, hogy halálos vagy súlyos beteg, akkor azt gondolom, hogy ezeket kell elsõsorban és leggyorsabban megoldanunk. Akik vezetik ezt az országot, azok alkalmatlanok az elsõ pillanattól kezdve. Tehát mindenképp bukniuk kell, nincs mese. Nincs mese.

ASCHER TAMÁS
Van egy pasas, arrafelé lakik, ahol az anyám. Esténként a farkaskutyáját sétáltatja. Nagydarab ember. Néha csak megy komoran. De néha ráordít az anyámra: "Hallottam a fiáról a rádióban! Vigyázzon, mert elvitetem a fiát!" Máskor azt mondja: "A fia le lesz tartóztatva." Az anyám nem válaszol. Hetvenhét éves, nem nagy az önvédelmi képessége. Csak megy. Õ meg bömböl utána: "Ráhel, vigyázz!" Azt mondják, nem veszélyes, és csak akkor kiabál, ha beiszik. Nem szeretem, amikor ilyen az ország. Nem szeretném, ha ez a pasas jövõre még hangosabb lenne.

KONRÁD GYÖRGY
Úgy látom, hogy az SZDSZ hangadó emberei azt mondják ma is, amit régen. Maradtak azok, akik nem ugrabugráltak pártok között, szókimondóak és õszinték, nem gazdagodtak meg, nem a karrier éltette õket, hanem a gondolataik. Olyan Magyarországot szeretnének, amely inkább Nyugat-Európára hasonlít, mint Kelet-Európára, amelyben a buli, a bratyi, a banda, a zsarolás, a megfélemlítés, ezek a régi és ócska eljárásai az úrhatnám politikának nem lesznek tartósan meghatározói a nemzet jellemének.
Névtelen
 


Maca

Egyetertek veled....ugy nem lehet valakit meggyozni vagy valakivel vitazni hogy kozben sertegetik.

Viszont kar hogy erre csak most jottel ra, talan akkor nem lenne ilyen szelsoseges hangulat.
Nevesincs
 


Haboru, politika a maganeletben, baratok elvesztese?
Kedves balos szavazok. Lehet, hogy mindez miattatok is igy alakult? Lehet, hogy intelligens emberek nem kopkodik le a barataikat azert mert mast akarnak mint ti? Elnezve a fenti frocsogeseket ketsegem sincs afelol ki a veresszajubb, a szemelyeskedobb. Szerintetek miert nem valaszol egy jobboldali sem az irasaitokra? Mert nem normalis hangnemben, hanem mocskolodva valaszoltok. Ez lenne a ti hires demokratizmusotok? Na kosz ebbol nem kerek.

Eddig nem szavaztam, most mar tudom kire fogok.
Egy meggyozott
Egy meggyozott
 


Sokat gondolkodtam hogy kire voksoljak a masodik forduloban mert ugye az SZDSZ nem jott be.....
A FIDESZ altal terjesztett indulatok ami itt is nagyon jol ervenyesult (sokszor egy-egy lekezelo stilus formajaban),
vegul is meggyozott hogy Kire nem szabad szavaznom.
Orban Viktor felhatalmazast adott minden magyar allampolgarnak aki az O partjara szavazott, hogy a nem nemzeti verueket (mas partokra szavazokat), jozan gondolkodasu emberi szinvonal ala helyezze.

Miniszterelnok Ur!
Koszonom......

Kedves Partatlan Nevtelen!
Talan nem is vagy olyan partatlan ha nem vetted eszre hogy mindkett reszrol vannak egyarant BUNKO, SERTO, sokszor megalazo beszolasok es a tobbsege FIDESZES....
Ha talan valoban partatlan lennel eszre venned az MSZP mellett szolo igen intelligens erveket is.
Partatlan2
 


SZDSZ-barát beírogató! Áruld már el mi a f...-t keresett az izraeli nagykövet az SZDSZ székházában 7-én? Létezik valami titkos kapcsolat egy magyar politikai párt és egy, még csak nem is európai ország kormánya között? Esetleg gazdasági? vagy valami MÁS? Kíváncsian várom a magyarázatot!

Titokki
Névtelen
 


Egymeggyozott

Legyszi ne vadaskodj....hanem sorolj fel egy par altalad emlitett mocskolodo kifejezest!

Ha ezt megtetted akkor en is idezek nem is egy parat a FIDESZ-es hozzaszoloktol!

Megfogsz lepodni!

Hogy miert tuntek el a jobbosok?
Hat bocs...... hogy valaki merte a sajat "minosito" fegyveruket ellenuk forditani.

En szemely szerint nem sajnalom Oket....eleg nehez valakivel ugy vitatkozni hogy kozbe szinvonalon alulinak tart OV sugallatara.
Bakfitty
 


Titokki, nem hiszem hogy meg fogja magyarázni. De a dolog szerintem magáért beszél.
Egy meggyõzött! De jó!Kép Végre valaki felfogta itt hogy annak ellenére hogy ma még a maszoposok nagyhangon tagadják hogy nem lesznek megszorító intézkedések, ezek nélkül a programjukat bizony nem fogják tudni még részben sem megvalósítani.

A többiek szerintem úgysem hajlandók még végigolvasni sem amiket mi írunk, illetve minden szavunkat kivesézve elég durva hangnemben szoktak válaszolni.
Éljen a FIDESZ!

meggyesbukta II.
meggyesbukta II.
 


Tittoki
Legyszi aruld el honnan ez a biztos forras?
Vagy kuldj at nekem egy Linket ahol olvastad....

Utanajarok......ha persze van minek Kép
Egyebkent mar egy elkepzelesem van....A FIDESZ mindent kitalal mindenbol fegyvert gyart.....meg a "szarbol" is...
Bakfitty
 


Mi az?... meggybukta II

Mar megint a szellemi szinvonalat mered ala?
"A többiek szerintem úgysem hajlandók még végigolvasni"

Azt irod durva hangnemben irogatunk!
Egy elo peldat kerek erre az igen durva stilusra.....
En is adok cserebe egy ki izelitot a FIDESZ-es hozzaszolasoktol....
Bakfitty
 


En tisztelem a balosok velemenyet.......
Kerem oket tiszteljek az enyemet is!
Koszonettel,
Egy meggyozott
Egy meggyozott
 


Sziasztok, a suttógók és kétkedõknek közzéteszem egy névtelen író korábbi levelét. Sajnálom hogynem nevezte meg magát, nagyon jól írta össze a dolgokat:
A másik oldalt is meg kellene néha hallgatni.


Családi adókedvezmény: A kedvezményeket a magyar családok 17 százaléka egyáltalán nem, további 20 százalékuk pedig csak részben tudja igénybe venni. A minimálbérért dolgozó szülõ három gyermeke után járó 30 ezer forint helyett csak hatezer forint kedvezményt tud igénybe venni. A szocialisták azért nem támogatták ezt a javaslatot, mert a nagyobb jövedelmûeknek kedvez. Ennek dacára megtartanák úgy, hogy a kedvezményeket kiszélesítenék, hogy a kisjövedelmûek is részesedjenek belõle.

Családi pótlék, gyes: Az alanyi jogon járó családi pótlék reálértéke 1997 óta 30 százalékkal csökkent. Így fordulhat elõ, hogy a magyar gyermekek 40 százaléka jogosult úgynevezett kiegészítõ családi pótlékra is (családjukban az egy fõre jutó jövedelem ma sem éri el a havi 20100 forintot). A kormányzati propaganda állításaival ellentétben a családi pótlékot a Bokros-csomag sem szüntette meg, csak a legjobban keresõ, egy-két gyermeket nevelõ családoknál. A stabilizáció egyik elemeként egy bizonyos jövedelemhatár felett nem lehetett igénybe venni gyest, a megszorítás a jogosultak hat-nyolc százalékát érintette. Az Orbán-kormány nekik is biztosította a gyest, amelynek nem sok örömet leltek a családok, mivel reálértéke négy éven át mindössze egy százalékkal nõtt. Újra él a gyed is, ám ezt a fajta támogatást mindössze 60 ezren kapják.

Tandíj, diákhitel: Az Orbán-kormány komoly eredményként könyveli el a tandíj eltörlését is, ám arról általában nem ejt szót, hogy az elmúlt négy évben a költségtérítéses szakok aránya a felsõoktatásban tíz százalékról 45 százalékra ugrott. Ezeken a karokon a diákoknak évente 200-300 ezer forint tandíjat kell fizetniük. A tandíj eltörlése ellenére növekvõ terheken valamelyest enyhített a diákhitel bevezetése. Ezt azonban 14 százalékos kamattal kívánta adni a kormány, és éppen az ellenzék tiltakozásának hatására csökkentette 9,5 százalékra a kamatot. Ezzel párhuzamosan azonban – több szakértõ szerint alkotmányellenesen – arra kötelezte a diákokat, hogy a Postabanknál nyissanak számlát. Az ellenzék ez ellen tiltakozott.

Minimálbér: A minimálbér drasztikus emelésével a szakszervezetek és a munkáltatók sem értettek egyet. Ez olyan tehernövekedést jelentett a foglalkoztatóknak, hogy elbocsátásokra is számítani lehetett. A kormány ezért az emelésrõl az érdekegyeztetés megkerülésével, önálló hatáskörben döntött 2000-ben. Ezzel nem értett egyet az ellenzék, kritizálva azt is, hogy a döntés rontja a gazdaság versenyképességét, és bérfeszültségeket teremt.

Egészségügy: Az Orbán-kormány négy év alatt a mély válságban lévõ egészségügynek két törvénnyel, a betegeknek pedig mindössze a fogászati kezelések ingyenessé tételével „kedveskedett”. Az ápolónõk létszáma 20 százalékkal csökkent, az egészségügyiek keresete a többszöri emelés ellenére sem érte el az országos átlagot, a gyógyszerárak az inflációt meghaladóan nõttek, a betegeket terhelõ költségek 34-rõl 40 százalékra ugrottak.

Nyugdíjak: A Horn-kormány 1997-ben törvényt hozott arról, hogy a nyugdíjasok 1995/1996-ban elszenvedett veszteségeit kompenzálni kell 1998 és 2000 között. Az 1999-re tervezett 18,4 százalékos emelésre azonban az Orbán-kormány nem vállalkozott. A nyugdíjakat csak 11 százalékkal, de legalább 3500 forinttal emelte. Ez átlagosan 14 százalékos növelést jelentett, 4,5 százalékkal kevesebbet az eredeti törvény által elõírtnál. Bár 2001-ben három százalékkal nagyobb nyugdíjemelésre került sor és a kormány ezt tervezi idén is, de így is adós marad minden nyugdíjasnak átlagosan 19 ezer forinttal.

Gázár: László Csaba hangsúlyozta: többször leszögezték már, hogy belátható idõn belül nem lesz lakossági gázáremelés. A miniszterelnöki kijelentést éppen ezért komolytalannak nevezte.

Lapunk nemrégiben közölte a gazdasági tárca iratát, amely júliustól legalább 12,8 százalékos áremelést helyezett kilátásba. Köztudott, hogy a hazai árak jóval alacsonyabbak a piaci áraknál, és a reális árképzést össze kellene kapcsolni a rászoruló lakosság kompenzálásával. Számítások szerint elég lenne, ha a költségvetés lemondana a lakossági gázár áfájáról, amely 15-16 milliárd forint. De a teljes lakosság számára is megoldható lenne az árkülönbözet fedezése mintegy 50 milliárd forintból, és akkor nem okoznának feleslegesen veszteséget a Molnak sem, amely két év alatt 220 milliárd forintot „bukott” a realitásoktól elszakadt hatósági árak miatt. A veszteség nemcsak a részvényeseknek rossz (mellékesen a magyar állam is 25 százalékos tulajdonosa a cégnek), hanem a költségvetés is kevesebb bevételt kap, mintha nyereséges lenne a legnagyobb magyar vállalat.

A kormány két éve huzakodik a Mollal, hogy megvegye a gázüzletágat. Erre sok százmilliárd forintot kellene kifizetni – ugyancsak az adózók pénzébõl. Vagyis a kompenzációhoz szükséges pénz többszörösébe kerülne az ügylet, amelybõl az állampolgároknak nem lenne hasznuk.
************
Mert az állam, ha mesterségesen alacsonyan tartja az árakat, akkor a különbséget közpénzbõl finanszírozza. Ahogy a Magyar Villamos Mûveknél is teszi.
*********


Magyar modell: Nem elõször hivatkozik a miniszterelnök a magyar gazdasági modellre, amely szerinte a Fidesz-kormány eredménye. Alapelemeit legutóbbi, országértékelõ beszédében nevezte meg: növekvõ gazdaság, csökkenõ infláció, bõvülõ foglalkoztatás, mérséklõdõ költségvetési hiány és nem romló külgazdasági egyensúly. Ezzel szemben a gazdasági növekedés üteme jelentõsen csökkent az elmúlt négy évben. A kormányváltás után 1998 harmadik negyedévében 5,6 százalékkal nõtt a gazdaság, tavaly az utolsó negyedévben már csak 3,3 százalékkal. Az infláció az 1999-es tíz százalékról 2001-re 9,2 százalékra „csökkent”. Valóban visszaesett a regisztrált munkanélküliek száma, ám ezzel párhuzamosan a foglalkoztatottak száma is csökkent. Az államháztartás hiánya nõtt: az elsõ két hónapban az elõirányzottnak 36 százalékát érte el. A folyó fizetési mérleg hiánya február végén olyan magas volt, mint hét év óta sosem az elsõ két hónapban.


A polgárok érdekében: A Fidesz támogatási politikáját két szempontból érte bírálat. Egyrészt általában is a jobb jövedelmi helyzetûeket segítette.
Thissan
 


Tittoki!
Nem értem. Miért vált ki belõled ez indulatokat.
Nem egy mûvész, közéltei személyiség, sportoló ..,. vállalja ma már politikai hovatartozását. És én személy szerint ebben semmi kivetnivalót nem találok.

Fidesz: Koko, Ákos, Philipp (?), Nagy Timea, Vikidál, Kerényi
Miép: Dörner, Nagy Feró,
Centrum: Nagy Bandó,
Biztos tudtok Ti is még neveket.
Össze lehetne tõlük is idézeteket vadászni.
Névtelen
 


És talán ki derülne az is, hogy van kedvenc szinészünk, sportolónk, énekesünk ez ellenségesnek tekintett oldalon is.
Névtelen
 


Bakfitty és a Többi, nem nagy titok és semmi FIDESZ-es szarkavarás nincs. A válsztások estéjén majdnem minden adón bemondták a TV-ben, hogy "megérkezett az SZDSZ székházába az izraeli és az olasz nagykövet". Se az olaszt, se az izraelit nem értem, de az utóbbit fõleg nem. És nem értem, mi köze ennek a politikai hovatartozáshoz, mert ha errõl lenne szó, akkor az európai szocialista és szociáldemokrata kormányok nagyköveteitõl kellett volna hemzsegnie az MSZP székháznak, a konvervatívoktól a FIDESZ-esnek. A Munkáspártnál pedig Castro nagykövetének kellett volna tiszteletét tenni.
Magyarázat még mindig sehol. Én nem tekintek senkit ellenségnek, mert a sportban se ellenség az ellenfél, csak kíváncsi vagyok mivel magyarázzák meg.

T.K.
Névtelen
 


Zsomimama: figyelj, LOGIKA következik a KITÕL KELL FÉLNI KÉRDÉSEDRE? Tudod, ha az maszop kormányra kerül a jogszabályokat õk fogják majd módosítani. NEM A FIDESZ!!!! Tehát ebbõl következõen kitõl is kell félni, hogy elveszik a hiteledet, gyededet, stb?? (Szerinted OV-tól, de sebaj kapsz egy új lehetõséget). Válaszlehetõségek: FIDESZ és maszop nagykoalíció. Kitaláltad? Levezetem jó, hátha nem érted még mindig! Fidesz, mivel a parlamenti többség nem lesz a kezükben nagyon nem ugrálhtanak majd. Maszop nagykoalíció: NA ÕK FOGJÁK MAJD MÓDOSÍTANI A JOGSZABÁLYOKAT,TEHÁT A HITELED ÕK VESZIK EL. KITÕL IS KELL FÉLNI????

Az Szdsz nem más, mint a maszop által létrehozott, posztkommunistákkal teleültetett háttérpárt. Mire jó? Elõször is próbáljatok rajta gondolkodni!!! Várok........


Sikerült? Ha nem, elmondom: olyan intézkedéseket lehet a nyakukba varrni, amit nyilvánosan a maszop nem vállalhat, mert ártana a hirnevüknek. A szadesz nagyot nem veszít a népszerûségébõl, mert kicsi párt. Ha mégis veszélybe kerülnének, egy kis tõkebeáramoltatással és a médiában való fölényes hatalmukkal vissza lehet majd állítani 4 év múlva a népszerûségüket. És valahogy éppen mindig bejutnak majd a Parlamentbe, ahol valamiért (miért is????) a kormányba kerülnek. Ja és ha a hatalomra kerülnek a ballibosok az egészségügyet adnák a kezükbe!!!

Sebaj, majd talán kicserélik az elkorhadt kórházi csöveket.
Ha a szadeszt csakisz és kizálólag az õket népszerûsítõk alapján kellene megítélnetek hogyan döntenétek?? Gondolok itt elsõsorban a Pa-Dö-Dö-re!!!! Olyan kedvesek, kultúráltak és szépek. Ugye Ti is így gondoljátok???

Egyszóval nem is tudok mást mondani csak, amit már a szadesz okos PR-i már kitaláltak elõttem: B E V E T T E D ?
Ha igen, a szadesz arra is kitalálta a megoldást:
KÉK PELENKA. Hogy legyen mibe csomagolni elalvás elõtt ezt az édes, kicsi népet, aki még mindig hisz a gyerekmesékben!!!!

Lelkiismereti szabadságról: 1994 és 1998 között ezek történtek, melyek a lelkiismereti szabadságot veszélyeztette:
1,METÉSZ tüntetés, mely a Parlament elõtt volt. Kuncze Gábor a rendõrség segítségével oszlatta fel a tömeget, "néhány" ember alaposan helyben hagyva!!
2,Fehér Karácsony, vagyis a Nemzeti Dal ünnepének betiltása, Demszky Gábor kezdeményezésére. Utólag elismerte, hogy törvénytelenül tette. Attól féltek, hogy majd a szkinhedek szétverik a Petõfi csarnokot. Szkinhedek helyett a NÉP jelent volna meg a rendezvényen.
És ha kissé megeröltetném az agyam biztosan eszembe jutna még néhány hasonló incidens. Ja, volt még újságos standok felborogatása is, olyanoké ahol Demokratát árulnak.
Lecke: Mondatok Ti is hasonló eseményekre példát az elmúlt négy évbõl?!

És akkor most ismét intelligenciátokra van szükség!
FELADAT: Mi a különbség a két idézet között???? Az nyer, aki minnél többet talál!
1. számú idézet:
"Kövér az olimpia kapcsán kijelentette: sokan vannak ma Magyarországon, akik nem tudnak örülni a kormány intézkedéseinek és sikereinek. Ezért azt ajánlom nekik, vegyenek egy kalapácsot, egy szöget és egy kötelet, menjenek le az alagsorba és a szögre, vagy ha találnak egy jó gerendát, akkor arra kössék fel magukat. Ezzel nagy szolgálatot tennének, mert nélkülük könnyebben és hamarabb tudnánk megoldani a feladatainkat."

2. számú idézet:
"Egy pillanatra fogadjuk el azt, hogy csak ennyire vagyunk képesek. Hogy egy képesség nélküli, alkalmatlan, tehetségtelen néppé lettünk az elmúlt néhány évtizedben. Csak én erre azt mondom, hölgyeim és uraim, hogy így viszont nem érdemes élni. Tehát hogyha így gondoljuk, akkor menjünk le a pincébe, keressünk egy jó erõs kötelet meg egy viszonylag erõs gerendát és szöget, és kössük föl magunkat. Csak én azt szeretném kérni azoktól, akik ezt próbálják önökkel elhitetni, évek óta ezt próbálják súlykolni az önök fejébe, hogy legalább járjanak elõl jó példával.És ha õk már mind végeztek, akkor i mégiscsak gondolkodjunk el azon, hátha nélkülük többre mennénk."

A különbségek számát nem árulom el!!!!

Senkit sem kérek, hogy erre reagáljon. Csak mélyen önmagában gondolkozzon el mindazon, amit írtam! DE: ÖNMAGA!!! Nem úgy, hogy elmegy elolvasni a NSZ aktuális erre vonatkozó cikkét, vagy az RTL Klub, csiga 2 erre vonatkozó magyarázatait! MINDENKI SZÉPEN ÖNMAGA!!!!

RTL KLub egyébként: tudjátok ez az a TV, ahonnan betiltották a POKÉMON sorozatot. Miért is?

TV2 egyébként: "Spanyolország már csatlakozott az EU-hoz. Az éttermekben kötelezõ lenne a nem dohányzó asztalok elkülönítése a többitõl, de mivel a népesség fele dohányzik, ezt nem teszik meg. Egyébként is a vendéglõsök szerint: Ez nem lenne kifizetõdõ!" Vélemény?

Lehet, hogy a Kunczénak mégis igaza van és a magyar nép 42 százaléka még mindig pelenkázásra szorul?
Meggyes Bukta
 


Kedves Bakfitty!

"Ha azt hiszed Orban nem tett hasonlot Naiv vagy! Csak azt egy masik ujsagban kell keresni. "
Tudom, hogy a cigányok pozitív diszkriminációja nem nagy érv, de mégis jól mutatja az MSzP-SzDSZ elképzelését az esélyegyenlõségrõl egy "demokráciában"!
Annál is inkább, mert titokban kellett tartani, és nem jelenhetett volna meg ez a téma sehol sem. (A Népszabiban nem tették volna, máshol meg nem lehetett, különben nem mûködhetett volna az Egyetem. Szerintem ez így önmagában elég jellemzõ, csak észre kéne venni: bizony gáz!)

U.i.: Milyen újságra gondoltál?

iii

Egyébként én is belefáradtam az érvek nélküli "vitatkozásba", hiába magyaráznám, hogy mi bajom a mai napig rendszerváltás elõtti médiával, úgy látszik nem túl érzékeny a baloldal a társadalmi igazságtalanságokra, csak ha azt hiszi, õt "bántják".

(A választásokat konferáló mûsorvezetõ a végén el is szólta magát: "Ezek a kis pártok, senkit nem érdekel, felejtsük is el õket!" - ugye nem is emlékeztek a mondatra!?)
iii
 


Kedves Névtelen! 19:54

A pom-pom lányok pedig ott vártak a Fidesznél, hogy lesz nagy ünneplés... Hát nem jött össze... Aminek részemrõl örülök.

Sokat gondolkodtam, hogy miért fajult idáig a hangulat. Nemcsak itt, hanem az egész országban. Szerintem egy felelõsségteljes, higgadt "polgár", aki jelen esetben a miniszterelnökötök (mert mi ki vagyunk rekesztve) megfontoltabban kellene kijelentéseket tennie. A nagy elvakultságban (ami OK legyen jellemzõ mindkét pártot támogató táborra), de most szeretnélek Titeket, kormánypártiakat megkérdezni, hogy Ti mindig és mindennel egyetértettetek, és most is egyetértetek a módszerekkel?
Õszintén kérdezem. Szeretném megismerni az indulatok nélküli gondolataitokat. Kíváncsi vagyok nagyon a válaszotokra és nem provokatíve kérdezem.

Tényleg ennyire rossz lesz, ha ellenzékbe kell vonulni esetleg? Meg fogtok halni az (esetleg) elkövetkezendõ 4 évben? Feljebb van egy program elolvastátok (olvassátok el)? Én semmi kivetnivalót nem találok benne. Annyira rossz lenne egy megkülönböztetésektõl mentes társadalomban élni? (Bár ez lehet, hogy utópia...)

Tudjátok mi a baj, hogy ott fent gerjesztik a hangulatot Találjatok kivetni valót a tegnap esti sajtótájékoztatón elhangzott Meggyesi beszédben! Várom az elemzéseket. Szerintem egy higgadt, megfontolt, nem mocskolódó beszéd volt. Ha kormányváltás lesz, akkor azt ezzel nyerjük meg! És nem fogunk arcul csapni benneteket és nap-mint-nap beledörgölni az orrotokat a tényekbe, hogy kormányváltás történt.

Ugyanakkor, ha ez a kormány marad, akkor nagyon számítok rá, hogy kaján mosollyal néztek majd le ránk, onnan fentrõl és kb. átléptek rajtunk. Lehetett volna, hogy a Fidesz toronymagasan nyerjen, de ahhoz nem iylen stílusban kellett volna politizálni ezalatt a 4 év alatt.

Amúgy, ha megnézzük a történelem során a diktatúrákat mind ilyen módszeresen építették fel. Tankönyvízû és profi. Csak gratulálni tudok hozzá! Az is biztos, hogy karizmatikus egyéniség O.V. és vannak emberek, akiknek egész életükben bálványokra van/volt/lesz szüksége.

Még valami és befejezem...
A legjobb barátunk Fideszre szavazott, elfogadtuk, bár nem értettük, a felesége sem, Õ MSZP-re szavazott. Aztán ma jött a telefon: ebbõl õ nem kér!!!! Mivel a körzetében nem dõlt el, hogy ki lesz képviselõ, így 21-én elmegy és az MSZP-s jelöltre szavaz! Mert nincs szüksége arra a tömegpszichózisra, ami az elmúlt napokban történt kis hazánban.

Két hét múlva is a mi hazánk lesz, vagy csak a Tietek, mert Ti vagytok magyarok. Kép

Virág
UI: elnézést mindenkitõl a hosszú üziért...
Névtelen
 


"Mindenképpen szerepet szánnak a szocialistak a kormányzati munkájukban Bokros Lajosnak.Medgyessy Péter a Magyar Nemzeti Bank elnöki székét szánta a volt pénzügyminiszternek. Az Mszp tiltakozott a szándék ellen, mivel Bokros Lajos neve rosszul cseng Magyarországon. Medgyessy ennek ellenére minimum kormánytanácsadói szerepet szán Bokrosnak." Magyar Nemzet múlt hét hétfõje
Meggyes bukta
 


Meggyes bukta!

És most ki a Belügyminisztered?

Virág
Névtelen
 


Virag,

En most utoljara elmondom az EN velemenyem. Ezert keretik mindazokat akik eddig mindenfele jelzokkel szemelyemet illettek hogy tartozkodjanak hasonlo megnyilvanulasoktol.

Igazad van. A mostani kormany is csinalt hibakat. Es a kovetkezo is fog hibat ejteni. A hiba nagysaga az ami szamomra nem mindegy.

A kampany es a valasztasok koruli demagogia tenyleg szomoru, de azt hiszem ezert mondket fel hibaztathato. Igazandibol az sem erdekel, hogy melyik fel jobban.

Az en meglatasom szerint a Fidesz kormanyzat az , amelyik hosszutavon az en/ill az orszag erdekeit szolgalja. (Gazdasagi vonalon dolgozom, gazdasagi osszefuggeseket nezek)Szeretnek vegre egy gazdasagpolitikat latni, aminak 8 eve van, hogy bizonyitson.

Diktaturat is epithettek fel "Fidesz"-modszerekkel a multban, de forradalmat is csinalhattak. Ez megintcsak nezopont kerdese. Szamomra a donto a vitaban az, hogy mig az MSZP-s modszereket es vezetoket evtizedekig lattam 100%-osan hazudozni, alattomban tenykedni, addig a Fideszt esetleg csak 4 evig lattam feligazsagokat mondani. Egyszeruen nem tudok hinni az MSZP-nek. Hiteluket vesztettek 12 eve, 4 eve. Nem akarok megegyszer pofara esni.

Gabi
Gabi
 


Gabi!

Hasonló meggyõzõdéseim vannak csak a túloldalról. Ez az amit nem lehet és nem is érdemes ütköztetni, a véleményét meg mindenki elmondhatja, ha nem ugrik a másik nyakának.

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Virág
Névtelen
 


Aki kéri, elküldöm Orbán teljes beszédét!
Írjatok magánba, vagy hívjatok.

Üdv
Bea
20/312-34-59
Névtelen
 


Kedves Virág,
De jó, hogy így írt végre valaki balról! Akkor most olvasd az én véleményemet.

Véleményem szerint is szított a hangulat. Mivel inkább vallok jobboldali nézeteket, szerintem az egészet a bal oldali PR-sok, HR-sek indították. Az egész az SZdsz plakátjaival kezdõdött, legalábbis az utcán. Egy jobbosnak ha ránéz ezekre a plakátokra és megnézi a szadesz kampányfilmeit az érzelmeit, a tetteit, a gondolkodásmódját látja sértve. Míg balról ezek jópofának tûnhetnek. Ilyen stílusú reklámja a Fidesznek, sõt még a MIÉP-nek sem volt! Csoda, ha idáig fajult a hangulat. HIsz egy jobboldali szavazó már azt sem nézi jó szemmel, hogy azok az emberek, akik az országot a gazdasági csõdbe juttatták, most is a hatalom közelében vannak és próbálják meggyõzni a népet, hogy õk megváltoztak, most már csak jót akarnak. Ezt elég nehéz lehet átérezni baloldali szavazóként, de ha egy kicsit is megpróbálod rájöhetsz, hogy nem lehet könnyû érzés egy olyan embernek elfogadni ezeket az embereket, akinek a nagypapájára, nagybátyjára ezek az emberek adtak halálos ítéletet!
Én személy szerint Orbán Viktort és családját nagyon becsülöm. Pici gyermekek mellõl írányítja az ország sorsát, a lehetõ leghosszabb ideig higgadt maradt és nem válaszolt a rágalmakra. Mit kellett volna tennie a Kende könyv ellen például?
Most is higgadt! Nem a hatalmat félti, hanem azt a munkát, amiért négy éven keresztül küzdöttek! Az Mszp nem volt konstruktív ellenzék, semmiben sem segítették õket, fõleg nem az Szdsz-sek. Csak egy kicsit érezz bele abba, amit írok. Nem kell elfogadnod, de talán láthatod, hogy nem a Fidesz mindenért a hibás!
A gazdasági rendszert a kommunizmus bukása után az Antall kormány alakította át. Õk konzervatív, jobboldali párt, ezért máshogy gondolkodnak alapvetõen a gazdaságot írányítván, mint egy szociálliberális párt (függetlenül bármelyiktõl). Ebbõl kifolyólag egy szociállib kormány nem tud alkalmazni egy konzervatív jobboldali párt által megalapozott gazdaságpolitikai rendszert. Mint ahogy egy jobbmenetes csavart sem tudsz felcsavarni egy balmenetes anyacsavarra. Mint ahogy tapasztaltuk 1994-1998-ig az Mszp nem alakította át a gazdságpolitikai rendszer alapjait a saját gondolkodásmódjához, nem is tudta azt alkalmazni a politikájában. Ezért nem tudtak megszorító intézkedések nélkül profitot termelni. Most sem fog nekik sikerülni, mert más a rendszer.
Van, amit kifogásolok a Fideszben is, néha túlságosan szókimondónak is ítélem õket. De látom azt, hogy alapvetõen jó úton haladnak. Sajnos az emberenek pedig nem lehet úgy elmondani az igazságot, hogy az valakit ne sértsen meg. Az igazság mindig fáj. Attól azonban, hogy letagadjuk, elnézünk mellette ott marad és legfeljebb késõbb tudatosul, talán már túl késõn.

Igen én rosszul érezném magam egy mostani ballib kormányzás alatt. Nem az ellenzéki mivolt miatt. Hanem azért, mert azoknak az embereknek nem hiszek, akik kormányoznak. Túl sokáig voltak ahhoz hatalmon, hogy alapjaikban változhassanak, túl nagy az érdeke a nyugati tõkének, hogy õket segítse kormányra. És érezném azt, hogy az a munka, az a folyamat, amit a Fidesz elkezdett nem lehetett befejezve. Nem érezhetem azt, hogy esetleg 4 év múlva jobb lehet már. Azt látnám, hogy kezdõdik minden elõrõl. Ami 4 év múlva ismét nem lesz valamiért elfogadható és újra jobboldali kormány alakul majd....
"Esetleg meg fogotk halni..." Ha körülnézek a posztkommunista országokban mindenhol a volt szocik kerültek hataomra. Akár reális fenyegetettség is kialakulhat. Nem rám tekintve, hanem a nagy nehezen megszerzett demokráciát tekintve. Ezt is féltem!

Medgyessy beszédet nem hallottam. Igazából már elmagyaráztam miért nem hiteles számomra. Ha a beszédben nem is találtam volna kifogásolni valót, Medgyessy személyisége akkor sem ragadott volna magával. Nincs benne erõ, energia.

Hidd el senki sem akarja a balosokat a földbe döngölni! Kajánul mosolyogni. Ha tényleg belátná már a balosok fele, hogy ez nem menne végbe, megláthatnátok. De így nem fogjátok. Viszont mondhatjátok, hogy megtettük volna. Honnan tudod? Ki mondta ezt? Orbán Viktor azt állította, hogy röhögni fogunk a balosokon, vagy nem adunk majd munkát nekik? Hidd el, értetek is dolgozik ez a kormány, nem csak értünk! Most nekünk nagyobb a veszíteni valónk, ebbõl kifolyólag jobban féltjük a jelenlegi kormányt, a politikájukat. Érzed azt, amit írok?

Igen Orbán nagyon karizmatikus. Van benne erõ, akarat. Az ilyen ember tud határozott lenni és ha kell egy népért kiállni! Amit a szocik csináltak az nem volt diktatúra? Hogyan is kerültek hatalomrA? Szerinted nem hasonlít ez a helyzet kísértetiesen arra a helyzetre? A politikai élet mindonkább kétpolusúvá válik és mi lesz a következõ választásokon, amikor a jelenlegi kis pártok kormányzati forrás hiján eltünnek a politikai élet színterérõl? Mondd csak rossz lenne veszíteni ismét a következõ választásokon? Mit tenne a Mszp a hatalom megtartásáért? Szívesen átadnátok a helyet újra egy jobbos kormánynak?

Hidd el ilyen példáin nekem is vannak a másik oldalról: csak éppen a kommunizmus hatalmától félnek, ami túlságosan közel került mostanság.

Ja, örülnél, ha Medgyessynek az lenne az elsõ tevékenysége, hogy elmegy a Románokhoz és bocsánatot kér a státustörvény miatt?
Liliom
 


Virag,

Megint igazad van. Marmint az nem erdemes osszeugrani megjegyzeseddeel. Nem is akarok senkinek sem ugrani. Csak azt meg gyorsan az elozo irasom ala biggyesztenem (aztan tenyleg eldugulok) valaszul erre a kerdesedre:
"Annyira rossz lenne egy megkülönböztetésektõl mentes társadalomban élni? (Bár ez lehet, hogy utópia...)" hogy;

Nem lenne rossz, de tenyleg utopia. A kommunizmus probalt olyan tarsadalmat letrehozni, ahol minden egyenlo, megkulonboztetesektol mentes. Ez a kapitalizmusban nem megy. S mint ilyen, egy kapitalista kormany nem arra van "felkerve", hogy mindent es mindenkit tamogasson, csupan arra, hogy lehetoseget teremtsen.
Gabi
Gabi
 


Annyira szomorú hogy mindenki csak mocskolódik és fröcsögtet.

Milyen ember az aki Maszopnak nevezi az MSzP-t nem tudja kiírni a nevét? Én sem írom kisbetûvel a Fideszt és nem találok ki semmi trágárságot a nevével. (kedves Meggyesbukta ugyebár)

Szóval csak kultúráltan.
Névtelen
 


Balosok, mit szóltók az aktuális hírekhez?

1, Az SZdsz vezetõsége felkérte a Centrum párt szavazóit, hogy szavazzanak a 2. fordulóban rájuk! Feladat: MI A HIBA?
Megoldás: Nem a Centrum párt vezetõsége tette mindezt?
Hipotézis: Nem a nagykoalíció akarja itt a hatalmat MINDENÁRON átvenni?

2, A bátonyterenyei szdsz-es jelölt azonnali és rendkívüli küldöttgyûlést hívatna össze az SZDSZ-ban, mert a párt nem kapott felhatalmazást a jelöltjeitõl, hogy koalíciót kössenek az MSZP-vel!!! Ezért felszólítja az SZDSZ SZAVAZÓIT, hogy támogassák inkább a POLGÁRI OLDALT szavazataikkal?
Fealadat: Mi a hiba?
Megoldás: Egy SZDSZ-s jelölt hívja fel minderre a figyelmet!
Hipotézis: Talán valami susmust lát?
Meggyes bukta
 


Feladat: Hogyan lehet a családtámogatási rendszer kiadásait csökkenteni, ha nem szüntetjük meg õket! Gondolok itt gyed, gyes, családi pótlék....
Majd jövök megnézni a megoldásokat!
Meggyes bukta
 


Meggyes Bukta!

Kösz, nagyon örülök annak, amit mondasz! Az elõzõ Házi Feladathoz "piros pontért" Kép :
Nem volt valamikor egy betiltott kiállítás Bp-en? (Somogyi Gyõzõ ha jól emlékszem?)
Ez mit jelenhet? Hogy a "kultúrába" bele kell szólnia a kormánynak, de a villamos iparág privatizációjába nem, mert "az üzlet"? Nem lehet, hogy abból százalék megy a zsebekbe, hogy eladják a "stratégiai ágazatokat"?

iii
iii
 


Ma láttam az ATV-n egy mûsort ahol Csehák judit és a leendõ MSZP-s pénzügyminiszter sms-ekre, és emailokra vélaszoltak, rögtön.
Kihangsúlyozták, hogy semmiféle kedvezményt, hitelt, gyedet nem törölnek el, sõt ésszerüsítve bõvítik ezek körét.
A gyesrõl volt egy érdekes gondolat: Nem segély lesz, hanem munkabér jellegû pénz, amit nemcsak a saját gyerek után lehet igényelni, hanem pl. a saját unoka mellé, a szomszéd 2-3 éves gyerekére is a nagyi vigyáz, ezért utána is õ kaphat majd gyest. Az ikres szülõk többet kapnak, mert ugye õk több gyermeket tartanak el belõle, és azok is akiknek egyszerre több, természetesen max. 3 , 3 éven aluli gyereke van.
Szerintem nincs mitõl félni ezügyben, a hitelekre meg mindenkori állami garancia van, amit nem fognak természetesen felrúgni. Az elmaradt nyugdíjemelés is meglesz, az elsõ kimaradt évé a közeljövõben, a többi forrása még nem adott.
A jelenlegi szavatfelügyeletet többségi FIDESZ által delegált , kijelölt apparátus látja el, tehát saját magukat is ellenõrizni kell, ez elég gáz, és gyerekes.A saját emberei csak nem csaltak, saját maguk ellen, jó pénzért?Emlékezetem szerint a bizottság felállításánál kérték a nemzetközi megfigyelõk jelenlétét pont a "belterjesség " miatt.
Szóval csak jókedv, hétvégén jóidõ, friss levegõ, nyugalom, és csönd a zöldben. Messze kerülöm a mûbalhékat, és ezt tudom javasolni mindenkinek.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Megoldások:
Például:
1,Módosítsd a hozzájuk kapcsolódó törvényeket:
- csökkentsd az idötartamokat
- nevezd meg azokat, akik a törvény hatásain kívûl esnek

És utána igazságként elkönyvelheted, hogy NEM SZÜNTETTÜK MEG A CSALÁDTÁMOGATÁSI RENDSZERT.

Névtelen: igazad van, ezentúl mindig MSZP-t fogok írni.
Meggyes bukta
 


Meggyesbukta, igaza vana Zsomimamának és ne szajkózzátok mindig ugyanazt.
És szerintem jó lenne ha mindenki egy kicsit kampánycsöndben lenne, mert ez ami most megy az emberi méltóságon aluli.

Timea
Névtelen
 


A szocik
megszüntetik a gyest, gyedet, családi pótlékot, adójóváírást, megemelik a gázt, villanyt, hidvámot fognak szedni, tandíjat havi egymillióra emelik, betiltják a kokárda használatát, elveszik a nyugdíjakat, bezárják a templomokat, kötelezõvé teszik a vörös csillag és a piros szegfû hordását, kiengedik a bûnözõket, kötelezõvé teszik a szipuzást, ivást, homoszexualitást direkt szemléltetve tanítják majd az iskolákban.
Névtelen
 


Tímea,

Kép

Szimat
szimat
 
 


Suttogó kampány:
A szomszéd Mari néni a Kisgazdákra szavazott, most agitáljuk óraszám, hogy legyen iskolatej, minden erõfeszítést megér!!!
A postáson kokárda volt!!! Õ a mi emberünk, a hírvivõ, hozó.
A plakát ragasztón nem volt kokárda, de õ is a Mi emberünk, mert Lópiczi Gáspár volt az utca hírmondója, és éppen plakit ragasztott, persze figyelte a magasban szálló Szabad madarak csivitelését, (erre ki kell találni valami korlátozást, össze vissza repkednek korlátok nélkül, fészkelnek, tojnak mindenfélét, mindenhová, és magasból nagyívben tesznek arra, mit is mod ÕÕÕ!!)
A boltos néni gyanus. Párizsit árul, meg házikenyeret. Láttam nála egy üzletkötõt, akivel bementek a raktárba. Biztos ÕT tárgyalták ki, éberség elvtársak, menjünk a bungiba.A módszerek nem változnak csakaz arcok, vagy sokat játak Fideszfiúk moziba(csapd le csacsi)
A tesi tanár ellenzék!! Kék gatyában vannak a fiúk is!! Tûrhetetlen.
A narancs meg drága lett, Lássa mindenki, hogy értékes, ha mástól nem attól, hogy ki van bélelve lopottholmival.
Bármely párt tagjai: párttagok
Egy elvet vallók: elvtársak
Kis ember üvöltözik szaggatottan: Hitler
Emberek üveges átszellemült bódulatban, elfeledkezve minden emberi dologról neki lihegnek: fasizmus
Deutsch Tomi: 7. kerületben 26%, ellenfele: öbb mint 50%. Vajon mért azt kapta,hálás környék, kár hogy sosem jár arra, mert ellopnák az audit.
Az atv-n magyarázott este, biztos nézte sok sok önjelölt titkárnõ.
Gabi, én is Gabi vagyok, imádlak
zizi
Névtelen
 


ZSomimama: tõled jobbat vártam volna, de azért alapjában eltaláltad a második lehetõséget. Csak éppen nem azokat emelték ki, akik kívûl esnek majd, de ettõl még ez is egy elképzelhetõ lehetõség.

III, kiállítás ügyben nem emlékszem, de nagyonis elképzelhetõnek tartom.
Kúltúra: nyilván igazodnunk kelmajd a Pa-Dö-Dö stílusához.
Kép
Villamos: hisz az 1-es villamos pályájának felújításából és vonalának meghosszabításából is igen negy pénzt kasszírozott Demszky saját zsebbe. Nyilván jó üzletnek gondolják továbbra is. Lett is belõle majdnem "bukta". Valmit ki kell találni! Mit is? KépKép
Meggyeske
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: