Új privát üzeneted érkezett!

Köszi zsuzsa a "hátsó feledet"! Kép
Háááát... nekem még fejlődnöm kell. Kép
Te hogy csinálod, hogy nem mennek keresztben szálak olyan helyeken, ahol szélesedik vagy keskenyedik a folt?
Márti
T-Márti
 


Bocsi Zsuzsa! Nagybetűvel!
M.
T-Márti
 


Márti!
Elkezdtem írni, hogy hogy csinálom, és kitöröltem, mert nagyon bonyolultan írtam le. Kép Én alapvetően először a félkereszteket hímzem le az azonos színnel, majd vissza a soron.

A mintát mindig a jobb alsó sarokból kezdem hímezni, és mindig mikor melyik szín jön azt himzem. Amíg egy szál tart, addig hímzek vele, uis utálok fonalat fűzni.Kép

Kezdés a szállal:
Én nem csomózok, hanem a munka visszáján 2-3 szélkereszten áthúzom a hímzőfonalat, majd adott helyen felöltök a szinére, és hímzem a mintát.
Eldplgozás:
megint csak 2-3 szálon keresztül a munka visszáján elöltök, majd felszúrok a szinére, és ott vágom el a szálat.

Mosásnál még nem volt gondom ezzel a módszerrel.Kép

Zsuzsa

beababa
 
 

 
 

MÁrti,
megkaptam a színkódokat, de még nem bogarásztam át, de szerintem nehéz lesz így. Feltettem őket a kínaira, hátha valakinek be van szkennelve.
Én is a bal felső sarokban szoktam kezdeni, és én felülről lefelé haladok mindig.

Szila
szila
 
 


Helló lányok!
Itt már biztosan mindenki profi köztetek. Én mégis veszem a bátorságot és írok.
Semmilyen kézimunkához nem értek, de nagyon szeretnék. Hátha kukkol itt valaki hozzám hasonló béna.
Ma elmentem egy úgynevezett asszonyklubba, ahol az asszonyok egymásnak tanítgatják a technikákat, és persze közben cseverésznek. Friss klubról van szó, egyellőre csak öten vannak, velem együtt hatan.
Szóval gondoltam hátha érdekel valakit.
Pestújhelyi Közösségi Ház: XV. kerület, Szűcs István utca 45.
Péntekenként 17-20 óráig
Nincs beléptidíj, vagy ilyesmi!
borcsa
 
 


Na,beírtam egy csomó mindent és eltűntKép.

Azért sziasztok!Kép

Akkor jövök én....aki nem csomózik,nem varr el,csak hagyja lógniKépKépKép.Én is egyik sarokból indulok,aztán szeszélyes leszek,mint az áprilisi időjárás és hol erre,hol arra varrok.Ami éppen legjobban izgatja a fantáziámat...Mondanom sem kell,hogy bár a velencei ablaknak még csak a 3/4-énél tartok,de már belekezdtem egy másikba!KépKépKép
Ja,és 3 kihúzásnyi fonalat használok...az én kézméretemhez éppen jóKépKép!

Cérnafelesleg:én visszatekerem a fonalon levő papírra,de arra,amelyiken nincs szám,hogy azt is lássam...már ha éppennem vagyok lusta


Zsuzsa

Tényleg nem semmi a terítőd hátulja...én nem lennék ilyen türelmes.Bár asszem ez attól is függ,hány színnel dolgozunk...na meg a precizításKépKépKép!


Szila

felteszed a velencei ablakokat is majd?Jelentem,én is letöltöttem minent és köszönöm szépen!Még 1 kérdés.A Chapel-nél zip-ben is felraktada mintákat és külön is,ugye?Csak azért kérdem,mert én csak a zippet töltötem le és nehogy vmi lemaradjon!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Feltettem a következő Powell mintákat is (két napig csak!!)

- General Series & Mini Cottages
- Venice Windows Series

Ezután jönnek majd az afrikások is, ha érdekel valakitKép.

Szila
szila
 
 


Szila,
nyugtass meg, légyszi, hogy én is megkapom majd valamilyen úton módon azokat a mintákat, amik érdekelnek! Egyszerűen nem tudom most mindet letölteni, mert iszonyú lassú a net, és drága.KépKépKép Egyébként már kedden jönnek hozzánk ADSL-t bekötni, szóval éppen csak pár nappal vagyok lemaradva...

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szila,
Csucs vagy! Kép Mar alig varom az afrikasokat!!!!! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsizsa,
persze, majd megoldjukKép.

Zsuzsi,
már nem is kell sokat várniKép, abból a sorozatból egyébként csak két darab hiányzik. Addig is egy kis meglepi: http://kep.tar.hu/szila Kép

Szila
szila
 
 


Szila,
köszi!!! Hát egy szikla esett le a szívemről.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szila,
Koszi, meg az ejjel leszedtem (bar nalam a kep.tar nagyon lassan muxik)!
Víszont valamit elrontottam...a Tuscan-ok kozul az egyik (a "napos") szoren- szalan eltunt! Kép Majd ha Zsizsaval "megoldjatok" legyszi gondolj ram is! Es remelem egyszer eljutok odaig, hogy meg is csinaljam oket, ha mar egyszer te ennyit melozol ertunk!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsizsa,
nincs tele a postaládád véletlenül?
Sz.
szila
 
 


Nekem folyton "nem elérhető" a kep.tar.hu/szila.
Vajon miért? Én csinálok vmit rosszul?
Márti
T-Márti
 


Szila,
nem tudom, valami gond van, azt írja ki, hogy adatbázis hiba, és hogy később próbáljam újra. Holnap reggel megint megpróbálom.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Márti,
hogyhogy nem elérhető? http://kep.tar.hu/szila és minden megy, szerintem a képek még "feldolgozás alatt" vannak.

Zsizsa,
oké.

Szila
szila
 
 


Szila,
még mindig nem enged belépni, ugyanazt írja ki. De az egész freemail rossz, akartam új címet csinálni, de azt sem engedte. A privát e-mail címünk meg holnap megváltozik az ADSL beszerelésével, de ha addig sem működik a freemail, akkor elküldöm az újat e-mailben.

Új kérdések merültek fel bennem, most, hogy megkaptam az anyagokat.

1. Tesó az Astoria melletti Foltvarázsban volt, ahol azt mondták neki, hogy kongré nem kapható, mert nem jó minőségű???, ezért vett Aidát (1 m volt 2000Ft, de tényleg szépen ki van keményítve). Kérdés: hol lehet kongrét kapni, és tényleg olcsóbb?

2. Ha már ilyen sok pénz volt a vászon, takarékoskodnék vele, hogy sok kép kijöjjön belőle. Úgy emlékszem, hogy azt olvastam, hogy 10cm-t kell ráhagyni minden oldalon. Ez igaz?

3. A kikeményített Aidát is érdemes beavatni hímzés előtt (képet csinálnék és nem párnát, ezért lehet, hogy nem is mosnám utána)? A víztől nem megy ki belőle a keményítő?

Egyelőre ennyi. Köszi előre is!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Még egy:

14-es Aidám van, erre három vagy négy szállal érdemes varrni?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa,
megpróbálok válaszolni..:

1. igazából a kongré szerintem az aida, csak nem a szabvány-aida. Én nyárom vettem két métert akciósan a Textilandiában, az Oktogonnál. Egyébként a 2000 Ft/métere nem is vot drága a te Aidádnak. Láttam már 4000-ért is...

2. Szerintem nem kell 10 centit ráhagyni minden oldalon (max. 5 centit azért jó), de a 10 centi lehet, hogy kell akkor, ha paszpartut is rakatsz rá a keretezéskor.

3. Én nem szoktam beavatni az anyagot a hímzés előtt, sőt utána sem szoktam kimosni. És igen, a víztől kimegy a keményítő szerintem.

4. Általában a 14 countos Aidához két szállal javasolják a hímzést, 1 szállal a kontúrt. Egyébként meg ízlés dolga, ahogy neked jobban tetszikKép. A mintákhoz mindig meg van adva, hogy milyen aida kell és hány szállal javasolják a hímzést.

Esetleg más böngészővel próbáltad a tar-t? Hátha úgy megnyitná...

Szila
szila
 
 


Szila

Ma még hagyd fenn, légy szíves,mert csak ma tudom leszedni őket!KösziKépKép

Zsizsa

Szt minden méteráruban szokott lenni a sima kongré,én 1600 Ft/m -ért vettem.Ehhez képest az aida tényleg nem volt drága!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Szila!
Most sikerült feljutnom! Tegnap valami zűr lehetett épp akkor, mikor próbálkoztam.
Márti
T-Márti
 


Köszi a válaszokat!Kép Hozzákezdtem.Kép

Szila,
letöltöttem az egyiptomiakat, nagyon jók!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szila!
Már megint én vagyok a problémás!
A kep.tar-ban az egyoptomiak nem jelennek meg, csak a címük, de kép egy szál sem. Az oldalt meg tudom nyitni, minden szöveg, fül, cimke, gomb ott van, csak kép nincs.
A kenyai képeket meg még mindig feldolgozás alattinak írja.
Márti
T-Márti
 


De ha rákattintasz, akkor fel kell jönnie!
foltvarró_cili
 
 


Igen, a képek attól még feljönnek. Az egyiptomiakról pedig nincs fent kép, ezért nem látható. Tömörített egyiptomiak itt: http://hanga.ngo.hu .

(holnap leszedem őket - mert sok helyet foglal, majd a tar.hu-ra megpróbálom feltenni)
szila
 
 


Sziasztok!

Itteni ajanlasra felraktam a kepkonvertalo progit, a 15 napos demos verziot, tenyleg szuper. Apro malor tortent ugyan: a progi vegez kalkulaciot, melyik szinbol mennyi kell majd, hany cm. Na en nagy lelkesen meg is vettem az ajanlott mennyiseget, tudvan, hogy egy motring az 8 m. Csak elfeledkeztem arol, hogy nem 6 szallal fogok varrni, igy ugyebar a fele/ketharmada eleg lett volna. Gondoltam, leirom, hatha van még ilyen amator itt rajtam kivul, ne essen ebbe a hibabaKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Én most kezdtem el olvasgatni, hogy hogyan kell keresztszemezni, mert én is szeretnék ilyeneket csinálni. Nagyon tetszenek a műveitek.Kép Megnéztem az orosz oldalt és le is töltöttem az egyik képet, egy olyan házikósat. Lányok létezik, hogy egy ilyen képhez 26 féle szín kell? Mégis kb. mennyi az anyagköltsége egy teljesen kezdőnek az induláshoz? Azt honnan lehet tudni, hogy ha elkészül egy kép mekkora lesz? Valahol láttam odaírva, de nem mindegyiknél.
Előre is köszi a tanácsokat.Kép

Ági
agica76
 
 


Sziasztok!

Ági: a Powellekhez 26 szín kell. A kisebbekhez 20kb. Én Anchor fonalat használok, és 125ft-ért vettem eddig darabját.
A powellek közt vannak kisebbek: 70x70 öltés ezek 13x13cm-sek kb. A nagyobbak 110x110 azok meg 20x20-asok kb.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


SziasztokKép

Cory
Köszi.Kép

Még felmerült bennem pár kérdés. A fonalakból elég egyet venni minden hozzávaló színből? Kell valami direkt erre a célra kitalált tű is?
A kontúrokat csak sima varrással kell csinálni? És mi van az olyan helyeken, ahol nem egy egész kereszt kellene? Ott egymás mellé lehet tenni két félkeresztet?
Kezdésnél sem kell csomót kötni a fonal végére?
Az egyik képnél láttam olyat, hogy egy jel mellé nem egy fonalkód volt írva hanem oda volt plusszolva még egy fehér is. Ilyen esetben két színnel kell az öltéseket csinálni?
Bocs a buta kérdésekért, de nem is olyan egyszerű, mint első látásra.

Ági
agica76
 
 


Áfonya

Jól működik a konvertáló?Honnan töltötted le?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
innen, talan Zsu es Gumicukor ajanlasara:
http://www.topshareware.com/PM-Stitch-Creator-download-10438.htm

Jo, nagyon korrekt. Ugyan nagyon angolKép, de kis szgepes multtal szepen el lehet benne maszkalgatni, szineket allitani /en levettem ugyanis a szinek szamat, mert kicsit sokalltam, amit elsore felajanlottKép/ Ami a legjobban tetszett benne, az az, hogy a leszamolhato minta akar 3*3 db A4-es meretben is kinyomtathato, nem folyik ki a szememKép Volt olyan szin, amibol kb. 10 oltes kellett volna szerite, azt ki lehet torolni, felcserelni mas szinre. Sot, mint a Paintbrushban, egyenkent is at lehet szinezni a kockakat es utana nyomtatni. Szal joKép

Agi,
en is meg csak kezdo vagyok, igy kis tapasztalatom van:
- a tompa hegyu tu megment az elverzestolKép
- fonalmennyiseg: kepe valogatja
- csomo sehol nem ajanlott, bar azert en is megprobaltamKép Egyreszt sokszor atcsuszott a tuloldalra, masreszt a fonalveg szalai sokszor "atjottek" utana a kov. soroknal a szinere. Ha korrektul, a szalbehuzasos modszerrel csinalod, akkor ez nincs, vagyis a raforditott ido megterul. Legalabbis nalam. Es sokkal szebb a hatulja is.
- allitolag a MP kepeknel nincs felkereszt.
- az altalam varrt kepnel is volt ilyen kevert ket szin /legalabbis en ugy forditottamKép/, elvileg igen, ugy kellene. Gyakorlatban: kiprobaltam, nekem nem tetszett az osszhatas, inkabb egyszinuvel varrtam, hasra.

-Afonya
afonya
 
 


Lanyok,
ha valaki keres egyiptomi kepeket, it is van ket klasszikus, Nefertiti es Tutanhamon:
http://www.stich.ru/persons.html

A fooldalrol meg olyan tovabbi oldalak nyilnak, hogy ihaj.

-Afonya

t
afonya
 
 


a hozzaszolasom vegen levo "t" az "itt"-rol szakadt le valahogy, nem angolozni akartam, bocsKép
afonya
 
 


Sziasztok!

Ági: tűt is az említett boltban vettem Kép A Powelleknél szerintem nem árt az ég színéből rögtön kettőt venni.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Köszönöm a válaszaitokat.Kép
Most már csak idő kell, hogy megvegyem a hozzávalókat és elkezdjem.Kép
Sziasztok
Ági
agica76
 
 


Áfonya

Köszi az infót!Ha nem tudok vmit,akkor majd fordulok hozzádKép!
Jó,hogy errejártál,mert már akartalak keresni,hogykaptam egy-két olyan keresztszemes mintát,ami ugyan nem kifejezetten egyiptomi,de nagyon olyan a feelingje(Kép).Ha megdobsz egy mélcímmel,akkor átküldöm,ha érdekel.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Először is, az egyiptomi képekhez rossz linket adtam meg. Helyesen: http://hanga.ngo.hu/xszem

Itt találtok dmc-puppets konvertert, dmc/puppets/anchor színkártyákat.

További fonalátváltó oldal:
- http://yarntree.com/ (az itt található átváltótáblát használják az Éva kézimunkaboltban)
- http://www.abchobby.it/hobby/utilita/convertitore%20colori%20filati%20dmc%20anch or.htm (ez egy dmc/anchor-anchor/dmc átváltó, csak beírod a számot, rákattintasz a gomra - nem enter! - és már megis adja a másik fajta fonal megfelelőjét)

Áfonya,
a fonalszín mellé megadott méter akkor is pl. 7 méter, ha két szállal/3 szállal hímzel.

Ági,
létezik, hogy ilyen sok színből áll egy mintaKép. Az, hogy mekkora a kép, függ attól, hogy milyen típúsú aidára dolgozol. pl. az általában használt aida, az 14 countos, ami azt jelenti, hogy 10 centin van 54 öltés. Innen már könnyű kiszámolni, hogy kb. mekkora lesz a minta. Hát, anyagköltség az lesz bőven, de hidd el, hogy megéri!Kép Csak meg kell találni a legolcsóbb fonalast és már minden oké (ja, meg anyag is kell, én nyáron a Textilandiában vettem két méter anyagot akciósan...már tök kevés van belőle...Kép)
Fonalakból én mindig egyet veszek, ha nincs feltüntetve, hogy mennyi kell; tűt meg a boltban fognak tudni neked adniKép. A kontúrokat úgynevezett száröltéssel kell csinálni. Csomót lehetőleg ne kössél rá, mert csúnya lesz - bár azt hiszem, hogy ez egyéni dolog, és idővel tuti, hogy jobban meg a hátoldal is...nekem az első munkáim hátoldala olyan, mint egy subaszőnyegKép, szerintem duplaannyi fonalat is használtam el...Kép. Félkeresztek: nem jellemző, hogy egymás mellett több félkereszt lenne...

Miért nem egy egyszerű, nem bonyi, viszonylag kevés színből álló képpel próbálkozol először? Tök hamar bele lehet jönni, és remek a gyakorláshoz.

Anyapoc,
azok a minták engem is érdekelnének!Kép

Szila
szila
 
 


elrontottam a linket, úgyhogy inkább kitöröltem, javítom...
szila
 
 


majd holnap
szila
 
 


Na, akkor most itt van egy link, a Modern Keresztöltés "leckéi", az első 30 kép hozzávaló leírással együtt. Remek segítség kezdőknek, vagy annak is, aki csak a technikáján akar javítani. Ja, három tömörített fájl van az oldalon, ki kell őket majd csomagolni.

http://www.hanga.ngo.hu/xszem/lepesrol_lepesre

Szila
szila
 
 


SziasztokKép

Szila
köszi szépen a segíteséget.Kép

Lenne még egy kérdésem. Ti általában hány szállal dolgoztok? Én most egy macskás képpel kezdenék, itt két szállal írja a cicákat és egy szállal a hátteret. Nekem valahogy úgy tűnik, hogy így át fog látszani a fehér anyag alatta. Vagy az összhatásban már nem fog látszani? Most még csak pár öltésen próbáltam ki, hogy milyen, de nekem így elég vékonykának tűnik a fonal. Eddig csak olyan kész képeket láttam, amit ti csináltatok, de ott olyan jó kis ducinak és egybefüggőnek néznek ki a keresztek. Mit csinálok rosszul?

Ági
agica76
 
 


Szerintem az a legjobb ilyenkor, ha egy kis darab anyagon kipróbálon 2-3-4 szállal, hogy milyen. Már egy 5x5-ös kockában (5 öltés erre-arra) ki fog tűnni, hogy melyik a legjobb.
Cili
foltvarró_cili
 
 


Kép
ralina
 
 


Sziasztok lányok!

Én már 3 éve fertőződtem meg a keresztszemes hímzéssel. Azóta jó pár képem felkerült a falra. Kép A fenti képpel kapcsolatban azt a jó tanácsot szeretném adni, ha nem akartok színes anyagot vásárolni, megfesthetitek vöröshagymahéj főzetben, ahogyan én is tettem. A hímzést ezután ajánlott tiszta kézzel végezni, hogy ne kelljen kimosn az anyagot, mert engedi a színét. Ezért díszpárnához való anyaghoz nem javaslom.
Szila, ha tudtam volna, hogy nálad megtalálom a Lanarte Nefertitijét, nem költök rá 13.000 Ft-ot. Kép
És a már sokat emlegetett orosz oldalért örök hála annak, aki rátalált :D
ralina
 
 


Figyelem, kezdők és mindenki!

http://www.xszemes.hu/content.php?article.2

Nagyon jó, innen tök jól el lehet sajátítani a kezdő lépéseket! És a honlapon mindent megtalálhattok, ami a keresztszemezéssel kapcsolatos!Kép.

Szila
szila
 
 


Szila,
azt ertem en, csak ha 3 szallal himzek, akkor eleg a 7 m helyett 3 es felet vennem, nem?

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya,
egy mintához általában meg van adva, hogy hány szállal hímezz és hány méter fonal kell. Ha két szállal kell hímezni egy mintát, és mondjuk x színből kell 6 méter, akkor hat métert is fogsz elhímezni valószínűleg...A méterek az adott szálsűrűséghez vannak kiszámolva.

Szila
szila
 
 


Ahha, koszi. Nekem valahogy logikusabbnak tunt, hogy megadjak, ekkora felulet kivarrasahoz pl. 12 m fonal kell, ennyit vesz fel. Aztan ha 2 szallal varrom, akkor veszek 4m-t, ha 3-mal, akkor 6-ot, stb...

-Afonya
afonya
 
 


Nincs mitKép, de négy méter fonalat úgysem tudsz venniKép, nekem is egy csomó olyan mintám van, ahol kb. 50 centi fonalat használtam el a 8 méterből..., de nem baj, mert marad a következő akármilyen képhez...

Most is bele tudok úgy kezdeni egy Micimackós naptárba, hogy nem kell fonalat vennem (egyébként már tényleg jó sok van szerencséreKép, főleg puppets, de anchor is van azért bőven)

Szila
szila
 
 


Sziasztok!
Már jó régen írtam és képeket sem tettem még fel , pedig egyhuzamban böködök.
És most is csak segítségért folyamodok hozzátok.
Fésűtartót készítek az oviba. Jelek kellenének ,mármint minták , amik azért némileg egyszerűek , de nem gagyik.
20-22 négyzet magas és 15 négyzet széles. Ebből csak a magasság a fix. És akkor jöjjenek a jelek :
- zászló, - pöttyösgomba, - pöttyöslabda, - pöttyösbögre, - létra, - kifli, - cseresznye
Ezek voltak a fontosak , de jöhet még :
- fagyi , dominó , virág , fa , hajó , hal , alma , nap , katica .
Előre is köszönöm!
Ha lehet az e-mail címemre kérem , mert ritkán járok erre!
Köszi
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: