Új privát üzeneted érkezett!

Csajok,
nalatok is hianycikk a fekete es a feher Puppets fonal? Gyorben 2 hete nincs es kb. 30 oltesnyi konturom hianyzik, megorjitKép

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya: nekem van. Ha mondasz címet, elküldöm postán. cory@eposta.hu
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Áfonya! nekem is van. Osztott szálas kéne vagy sima egy szálas? Én is tudok küldeni, ha gondolod!
Zsuzsa

beababa
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is megfertőződtem MP-elKépKép.Hamarosan befejezem a Mini Cottage 4-et(asszem).3szállal csináltam,de talán elbírta volna a 4-et is.De így is egészen jó.

Áfonya

Ha jársz felénk,itt van:o.De én is tudok küldeni,ha gondolod,csak hogy többé ne legyen ilyen gondodKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok! Feltettem a képek közé a hableányt. De úgy látszik senkinek nem tetszikKép
linato
 
 


Lanyok,
koszi a felajanlasokatKép Otletet kapva toletek kertem a HugomtolKép

Linato,
nagyon klassz a hableany. Bevallom, en csak azokat a kepeket nezem meg, amiket belinkeltek ide is. De most rapislantottam a keptarra. Ugy remlik, valaki irt utanad es szinten tetszesenek adott hangotKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya: köszi, máris jobb kedvem lett.Kép
linato
 
 


Linato,
En feljebb mar irtam, hogy nagyon tetszik! Ugyi vagy, irigykedem! Kép
Most is keszul valami?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!
Köszönöm.Kép Nem olvastam elég figyelmesen feljebb.Kép De most visszanéztemKép
Igen, most egy subát "gyártok" amin egy bárányka van. Az elefántos már készen van csak le kell fényképeznem, aztán közszemlére teszem.Kép
linato
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a munkáitok és töredelmesen bevallom csentem is már tőletek ötleteket anyukám számára.Kép
Ő imádja a keresztszemezést.
Most viszont kérdésem lenne hozzátok: nincs valakinek teljesen véletlenül katicás leszámolható (azt hiszem így írjákKép) mintája?
Gondolom Ti több ksz-es oldalon jártok mint amit én nagyjából végignéztem.

Köszi nektek előre is!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Úgy emlékszem, az archivumban találsz - valaki régebben rakott fel egy katicát. Az orosz oldalon is vannak leszámolható minták (pár hozzászólással fentebb megtalálod a címet).

Betti
Betti
 


Betti!
Igen, a képtárban lévőt már láttam. Nekem konyhába kellene egy ici-picit komolyabb.Kép
Az orosz oldalon egy darab képet, mintát sem találok.Kép Hol keressem?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 



Es vegre, megszuletett, hosszu vajudas utan... ime, az elsoszulottKép

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/55003.jpg
afonya
 
 


Afonya,
Tok jo! Az enyem meg messze van a kesztol, talan 1/3-a, ha kesz van!

Lanyok,
Van valakinek a Gakonga sorozatbol ( http://www.vicstitch.com.au/category145_1.htm ) leszamolhato mintaja? Annyira tetszenek, mindenkepp ilyen lesz a kovetkezo, ha vegre elkeszulnek a MP hazikok!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Linato

Nekem is tetszik a hableányod,megnéztemKép!

Áfonya

Legközelebb majd én is felteszem az eredeti képetKépKépKép!Nagyon jó lett,jöhet a következő!Már ha éppen nem vagy olyan,mint egy kérdőjelKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Áfonya: nagyon jó lett Kép Én is ezt csinálom most Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Áfonya: Nagyon szép. Még a végén én is megcsinálomKép
linato
 
 


Zsuzsi!

Az Arathi, a Munokoreira letölthető az orosz oldalról, a mindenki alatt,Afrikánál találod. A Mziki pedig nem tudom honnan van, de Szila hímezte, és átküldte nekem.

Cili
Cili
 


Sziasztok!

Újpesti keresztszemező örültek keresek, ismeretség, barátság céljából. Nekem három gyerkőcöm van, szeretnénk társaságot, és mivel hímzek gondoltam ez jó kiindulópont volna. Keresek olyan Micimackós képeket is, amiben kevés a félkereszt.

Én személy szerint nem ajánlom a Puppetset, főleg a pirosat, mert nekem a mindent összefogott a legelején. Már csak DMC használok, még az Anchort is átkódolom. Boltom volt Újpesten, úgyhogy mindenfélét kipróbáltam, szerintem ez a legjobb és a legkevésbé gabalyodó, és nagyon szépek a színei. Van egy csomó mindenem, pl. teljes DMC állvány, anyag, minták stb.
bh_andi
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon köszi nektek. Mindenkinek!
Annak is aki magánban keresett meg.Kép

Áfonya!
Nem kiröhögni, de kicsit hülye vagyok a keresztszemezéshez. Szóval, hogy szoktátok ezeket a mintákat használni? Ha kinyomtatom anyunak, az nem jó mert alig látszik olyan pici. Ha felnagyítom, homályos.
Mi a trükkje, hogy számolható legyen?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Lanyok,
Hol lehet Budapesten DMC fonalat kapni? Fokent a XI., IX. kerulet erdekelne, illetve a Belvaros!
Ugyanannyiba kerul, mint az Anchor? Tuti hely kene, ahol megvan a teljes repertoar, hogy ne kelljen anyukamnak sok helyre szaladgalni!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi: Én a Camponában tudok egy jó boltot (itt az Anchor 125Ft, a DMC valamivel drágább). Illetve az Astoriánál tudok még egyet.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,
Az tenyleg jo ar az Anchorra, en multkor a Fehervarin a Skalanal (biztos tudod hol) mintha tobbet lattam volna, talan 135, vagy 140.
Erdekes, hogy itt gyartjak a nemeteknel, es nalunk kerul feleannyiba!
Az Astorianal hol? Es a Camponaban? Kép Bocs a hulye kerdesekert, de Anyut kell elnavigalnom oda, kulonben nem fogok himezni!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi: a Camponában, ha középen megy be (a szökőkútnál), akkor ott felmegy a lifttel, és balra. Éva Kézimunka.
Az Astoriánál meg, ha 7-essel jön a Kosztolányi felől, akkor tovább kell menni gyalog az Uránia felé ugyanazon az oldalon, és asszem Foltvarázs a neve a boltnak.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lanyok,
koszi mindenkinek a dicseretetKép

Zsuzsa,
vigyazz, ez is fuggoseget okoz. Ha egyszer elkezded, nincs megallasKép

-Afonya
afonya
 
 


jaigen, Kata, amit en csinaltam kepet, annak viszonylag jo volt a rajza, kulon-kulon volt bescannelve a minta, siman lehetett nyomtatni.

-Afonya
Névtelen
 


sziasztok!
örülök, hogy rátoktaláltam!én is teszek fel néhány képet, remélem tetszeni fog nektek annyira, mint nekem a tieitek!

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 



Panka! Köszönöm!Kép

A www.kezimunkabolt.hu oldalon.
Érdemes jól körülnézni ott ,mert nagyon szép dolgok vannak.
linato
 
 


Lányok,
én is csatlakoznék hozzátok, még nem csináltam semmit, de pont azért írok, mert szeretném kérdezni, hogy van-e valami okítókönyv a témában (milyen sorrendben csináljam a kereszteket, ilyesmi), vagy ha tudtok mondani egy helyet, hogy ilyen infok hol találhatók meg a neten, akkor nagyon megköszönném. Megnéztem a képeket is a munkáitokról, és nagyon jók, én is akarok olyat!Kép A kislányos, a hableányos és a házas a kedvencem. Ezeket a mintákat honnan lehet megszerezni?

Előre is köszi a választ!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!
Két cím: www.keresztszemes.lap.hu , www.kezimunka.lap.hu .
Olvass vissza itt is, sok jó tanácsot kaphatsz!
Sok sikert!
Üdv: Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsu,
köszi szépen!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!

Szerintem az a legjobb, ahogy annak írj, akinek a képe tetszik, és tőle kérd el a mintát, vagy az elérhetőségét. Mert pl. be tudom azonosítani a kislányost és a hableányost, de házasból legalább négyet tudnék mondani. Én is tudok neked sokat küldeni, csak mondd meg, hogy melyiket!

Cili
foltvarró_cili
 
 


Cili,
köszi szépen!Kép A párom hétfőn letölti a képes oldalakat a munkahelyén (nálunk nagyon lassú az internet, és volt kép, amit nem is volt hajlandó kinyitni), és akkor meg tudom nézni, hogy melyik kéne (valószínűleg elég sok tetszeni fog, szerintem pár évre elegendő mintát fogok majd kérniKép). Köszi még egyszer.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa,
http://free.srv.hu/x/s/xszemes/content.php?article.2
itt is remek tippek vannak kezdőknek.Kép

Szila
szila
 
 


Szila,
neked is köszi, most már biztos menni fog a dolog! Ha meg elakadnék, akkor kérdezek tőletek.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Lányok!

Senki neki ne álljon a MP velencei ablak 3-nak!!!Rossz az internetes minta és alig lehet kiolvasni!A szemem már torpaKépKépKép!De hamarosan kész lesz,majd felteszem.

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Az melyik, a lila? Én a kéket csinálom. Hát nem sétagalopp az se...

C
foltvarró_cili
 
 


Akit érdekel, a netről letölthető egy 15 napos keresztszemes progi. Pl. bármilyen kép beimportálásával leszámolható ábrát készít keresztszemes kézimunkákhoz. Én a fiam képét importáltam be. Színkódokra (nemcsak DMC vagy ANCHOR!) átszámolja az ábrát.
ami a tegtöbb demo proginak hátránya, hogy nem lehet nyomtatni és menteni. Nos, ennél a proginál lehet mindettőt, de csak 15 napig.
Én a keresztszemes oldalakról elmentettem a már kész munkákról készült fotót és beimportáltam, így csak a fonalat kell megvennem.

A progi neve PM Stitch Creator 3.0

http://www.topshareware.com/PM-Stitch-Creator-download-10438.htm

jó munkát!

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Akit érdekel, a netről letölthető egy 15 napos keresztszemes progi. Pl. bármilyen kép beimportálásával leszámolható ábrát készít keresztszemes kézimunkákhoz. Én a fiam képét importáltam be. Színkódokra (nemcsak DMC vagy ANCHOR!) átszámolja az ábrát.
ami a tegtöbb demo proginak hátránya, hogy nem lehet nyomtatni és menteni. Nos, ennél a proginál lehet mindettőt, de csak 15 napig.
Én a keresztszemes oldalakról elmentettem a már kész munkákról készült fotót és beimportáltam, így csak a fonalat kell megvennem.

A progi neve PM Stitch Creator 3.0

http://www.topshareware.com/PM-Stitch-Creator-download-10438.htm

jó munkát!

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


bocsi frissítettem, így 2x ment Kép

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Cili

Asszem igen,a lila.Nekem a másik majd csak eztán jönKépKépKép.De már lilát látok tőleKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Első MP képem.Nem lett a legszebb,de azért én nagyon szeretemKép!


Már csak vmi jó keretezési ötlet kellene...Ti mivel,hogyan csináljátok?

Én is megnéztem az új képeket,Márti,Zsuzsi!Nagyon szépek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
Ugyi vagy, nekem tetszik! Te is mas szinu fonalakkal csinaltad, vagy csak fenykepezes (meg az en monitorom) torzitja?
Az en kepem meg itt meztelenkedik. En diszparnan gondolkodom, semmikepp sem szeretnem keretezni. De ha van valami jo otletetek, mit lehet meg a keretezesen es a diszparnazason kivul kezdeni a keppel, szivesen veszem!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Anyapoc: SZerintem is tök jó lett Kép
Én úgy kereteztem a képeimet, hogy famentes rajzlapból kivágtam a kép méretét, ráraktam, és így együtt beraktam egy olyan keretbe, aminek a tetej teljesen üveg. Szóval nincs igazi kerete. Remélem, érthető Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Asszem Zsuzsi a nem keretezésen a "nem falikép" formátumot gondolta. Vagyis hogy faliképen és párnán kívül mit lehet csinálni egy keresztszemes képből??????
Terítőnek ugyi nem mindegyik minta alkalmas.
Tornazsákot meg mondjuk sajnálnék csinálni a macicsaládos képből.
Vannak minták, amiket pl. strandszatyorra rá lehetne dolgozni, de oda úgyis csak az egyszerűbbeket tenné az ember.
És ott vannak a szegélyek, amik felhasználása adott (függönyszegély, polcszegély, függönyelkötő, ajándékra masni, törölköződísz, stb.) Lehet, hogy ilyeneket kellene gyártanom és akkor nem lenne elhelyezési gondom?Kép
Nekem is nagy dilemmám, hogy mi legyen az elkészült képeimmel. Eddig kettő van a falon, mint kép, egy keret nélküli magasságmérce és már kettő pucéran a fiókban - sorsukra várva.
A most készülő képet nem tartom meg, aji lesz, azzal nncs ilyen gondom.Kép
Bár az új házunkban (kb. 3 év múlva) lesz annyi hely, hogy galériát nyitok valamelyik közlekedőben, vagy a lépcsőfeljáróban...Kép
Márti
T-Márti
 


Marti,
Szoval akkor a hazepites az egyetlen megoldas Kép ?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

KösziKép mindenkinek!

Zsuzsi

Átváltótáblákból szedtem a fonalszámokat és nem vittem az eredeti kpéet,így ilyen színek sikerültek,de szt viszonylag harmonikus.Egyébként az átváltótáblák néhány helyen rosszak,teljesen más színek,így a következőt,amin éppen dolgozom,azt már vittem magammal.Na meg pesze torzít a szkenner isKépKép!Meg a géped isKépKép!
ha lesz ötletem,akkor azért megírom,hogy mit lehet ezekkel még kezdeniKép!

Cory

Érthető voltálKépKép!Én is ilyesmire gondoltam,de éppen ezek a típusú képek MP-től nem szabvány minták.Mármint hogy olyan 13x13 cm-es,ami ugye nem egy átlag képkeret...

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc: én ezeket az MP-ket B5-ös keretbe raktam. A többi rész körben fehér.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: