Új privát üzeneted érkezett!

Hát, Ilon, ezt nem könnyû szeletelni... Kicsit rágósra sikerült, ami nem is csoda, tekintve, hogy hónapok óta készül...
Azt azért kihámoztam (a "banánhély"-ból, sic), hogy elítéled a rágalmat, mint módszert. Bizony, akkor valóban nehéz idõket élhettél át a két forduló között. (Emlékszel? GYES, GYED eltörlése, horribilis tandíjak, bûnözõk rászabadítása a békés polgárokra, stb...)
Ami a fegyvertelen tüntetõkkel történt, az valóban égbekiáltó. Egy rendes demokráciában mindennapos eset, ha engedély nélkül megbénítja a fõváros forgalmát a népakaratot jelképezõ háromszáz fõs tömeg. Ilyenkor a rendõrök dolga az, hogy virággal, üdítõvel kedveskedjenek a tüntetõknek, esetleg népszerû slágerekkel szórakoztassák azokat, akik néhány óra után unalmasnak találnák a hídon való passzív álldogálást, heverészést.
Az is felháborító, hogy a MN-et ezentúl éppúgy nem
tömi pénzzel az állam, mint a többi napilapot. Különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a Nõk Lapját is ellenpontoznia kell... Kép
A Tasnádi-féle mûsort kár, hogy nem láttad. Így persze nem is eshet le a húszfillér. Dióhéjban: a magyar szélsõjobb újságírás bástyáinak köztörvényes bûnügyeirõl esett szó, valamint fény derült arra a tényre, hogy Lovas I., mint zsidó, engedélyt kért és kapott arra, hogy kivándoroljon Izraelbe. Valljuk be, ez azért pikáns...
Viszont szívesen megvígasztallak: mi például remekül érezzük magunkat így, hogy vége az Orbán-uralomnak, (nem kell azt idézõjelbe rakni), igaz, az idõjárással még vannak gondok...
Vera
vera
 
 


Szia Eva!

Az "agitkákhoz" Kép
:[url=http://www.geocities.com/mszpkampany/index.html" TARGET="_top]http://www.geocities.com/mszpkampany/index.html[/url]

Remélem bejön a link, mert szeretném tudni, szerintetek mi ez?
Ha jobbos "ellen"-propaganda, hogy lehet minden oldal alján ott az MSZP jelvénye? Akkor miért nem perelnek már valakit?
De ha igaz, és ilyen(!!!) a balos propaganda, akkor figyelmetekbe ajánlom a "rózsadombi paktum" részt.
(Ugye szerintetek sem MSzP-s ez az oldal? Nyugtassatok meg, mert nem hiszek a szememnek!)

"allitolag az Orban kormanyban volt a legtobb beszervezett ember"
És arról hallottál valamit, hogy állítólag 300 valahány millió(?) hiányzott az államkasszából, amikor átvették OV-éktõl? Emlékszel, hogy 2 hétig errõl írtak "az újságok"?
És arra is emlékszel, hogy a 2 hét után, egyszercsak azt mondták, "ja, mégse", "találtunk x milló Ft pluszt"
Erre biztos nem emlékszel, mert ez talán egyszer ha elhangzott. Mindenesetre most ebbõl támogatnak néhány vidéki önkormányzatot (ahol most szeretnének majd nyerni) és ebbõl fizetik a 44 millió forintot azoknak a cégeknek, akik a 100 napos program sikerét reklámozzák óriásplakátokon. (Közbeszerzés nélkül azt is, de ezt már ki sem merem mondani.)

Szóval majd 4 hét múlva az is kiderülhet, hogy ez volt éppen a Rágalom22. És mondhatják - ugyanaz a módszer - hogy ja, mégsem. De EZ már senkinek a fülében nem fog megmaradni.

(Van más magyarázat is, ha megfelelõ helyen olvasol, megtudhatod.) ("Attól félve, hogy esetleg kiadják ügynökeinket, amikor ennek a valószínûsége nagyon nagy volt, a 6-os kartont kicseréltük egy olyanra, amelyben olyan személy szerepelt, akit be akartunk ugyan szervezni, de nem tudtunk." - ATV Össztûz aug 14.)


Hol van a Bokros-csomag?

Hát mit gondolsz? Majd kijön vele az MSZP az októberi választások elõtt??? Ugye ennél szerinted is okosabbak.
De már készül, ne aggódj. Megint csak azért nem linkelem be, mert Te is megtalálhatod, ha akarsz (?) róla tudni.
(2002. augusztus 11. (MTI) - "A fiskális politika elsõsorban a fenntartható gazdasági növekedés érdekében középtávon semleges, némileg keresletszûkítõ hatást kíván elérni")

De lehet, hogy jobb is, ha kivárod, amíg szép lassan, csepegtetve a rossz hírt ráhangolnak a "bevételre". Kép Ezért írtam a második forduló elõtt, hogy "tüntetni fogunk a gázáremelésért". Mert ügyes marketingfogásokkal szépen beadják.

A vízágyú jó ötlet!
Hogy milyen rendesek ezek a rendõrök! Nem használtak vízágyút, pedig azt is használhatták volna!

Ne dõlj már be mindennek! Fegyvertelen emberekkel szemben a gumibot is túlzás. Miért kellett ráütni, miért nem volt elég beemelni a kocsiba? Láttál Te egyetlen dobásra lendülõ kezet? Netán ütésre?
Nem láttál még a Spektrum TV-n kommandós jeleneteket? 5-en megfogják, "összegöngyölik" és viszik. Semmi vér nem kell.
Abban azért egyetértek a rendõrfõnökkel, hogy meg kellett várni, amíg megfelelõ számú rendõr ér oda. Épp ezért volt szükségtelen az ütlegelés, hisz a végén már õk is voltak párszázan, mint a tüntetõk.

Honnan a szöszbõl veszed, hogy egyetértek Csurkával a kormány megdöntésében?
Látod, az ilyesmi mutatja, mennyire félre vagy tájékoztatva! Kép
Voltak páran, akik nem értettek egyet az MSZP-SZDSZ kormányváltó programjával (min. 49%). Azok mind Csurkával értenének egyet? Megszûnt a FKGP,MDF,Fidesz (+KDNP) szavazóbázisa? Mindenki a MIÉPRE szavazott?

"hány bizonyitekot hoztak fel a valasztasi csalasokra" - hány indítványt utasított el a 90 nap alatt az OVB??? (Errõl azért biztos tudsz.)

"te jol erzed magad, ha ennyire lekezeloen tudsz beszelni azokkal, akik nem a te elvbarataid?"
Nem.
a) nem beszéltem lekezelõen,
b) te attól érzed jól magad?
(Bocs, nem akartalak megbántani, de nem bírtam kihagyni. Te ennél sokkal durvábban beszéltél velem a korábbiakban akárhányszor, de ígérem, többet nem fordul elõ részemrõl szándékos(!) durvaság.)

"mi utal arra, hogy visszajott az a "rendszer"? "
Azt megint csak nem tudhatom, mi lesz/lenne az, ami már a Te véleményed szerint is a "rendszer visszajövetele".
A MN ellehetetlenítését helyesnek tartod???
Tudtál arról, hogy pár napja a TV mellett tüntetés volt kb. 2000 fõvel, akik a TV-s elbocsátások miatt tüntettek? Nem?
(Nem szólt róla egy híradó sem, az origo sem...)
Most akkor az jó, hogy Valakik megszûrik Neked (Helyetted!) az információt?
(Már a júli. 4-dikei tüntetés estéjén is mást mondott az Aktuálisban a rendõrfõnök, mint ami a valós állapot volt. A Baló 2-szer is feladta a labdát, de mindkétszer kitérõen válaszolt. Nem kellett azt mindenkinek tudnia, hogy biztosították a rendõrök a Lánchidat este. Nem kell a pánik, ne mondjunk el mindent a nagyérdemûnek.)

Hogy valami jó hírem is legyen: az egyéni vállalkozók jól járnak a most készülõ törvénnyel. (Állítólag, aztán majd meglátjuk.)


Ja igen, a Központi Bizottság még nem alakult meg (biztos?) Kép ), de a személyi kultusz már visszajön! Kép Mekkora vicc lett volna, ha az Orbán-kormány közlekedési miniszterének fényképe lett volna kitéve a MÁV-pénztárakban, ugye? (Mit is beszélek, a T. Dolgozók hûséges szakszervezetbe tartozó része ki sem tette volna, nehogymár reklámozza õket...)
Kislánykoromban a Móriczon kint volt 3 nagy fénykép, csak úgy, a fû közepén, név nélkül. Kádárra és Aczél Györgyre emlékszem...
(Jut eszembe: Aczél Endrének vajon van köze hozzá vagy csak névrokonok?)

Kép
Ilon

U.i.: Kérlek, írjál minél több jót nekem errõl a kormányról, mert én is szívesebben alszom úgy el... - de komolyan.
ilon
 
 


Szia idike!

"nincsenek be nem jelentett tuntetesek" - erre nem tudok mást mondani, mint hogy a Demokratában szó szerint ezt olvastam. Hogy Ausztriában a mostani kormány ellen minden csütörtökön tüntet a baloldal (!!!), és hogy ez nincs engedélyezve. (Nem verik szét.)Onnan írsz? Ha nem, jó lenne, ha valaki tudna errõl személyes tapasztalata alapján.

Egy szóval nem mondtam, hogy az elõzõ kormány nem lophatott.
De nem "kellett" eladnia egyetlen stratégiai dolgát sem az országnak (pl. a franciáknak), mégis lehetett inflációt csökkenteni, beruházásokat megvalósítani.

Sajnos az a Nagy Átverés, amit Te is mondasz: hogy majd ha mindenki megszedte magát, akkor rólunk (átlagemberekrõl) is lesz szó.

Az MSZP visszahozta a régi klientúráját. *** Az "nem vész el, csak átalakul." És most nem fogják többet kiengedni a kezükbõl a hatalmat (Vera! Kérlek! Röhögj ki! Tudom, menni fog, de úgy örülnék, ha nem lenne igazam!).

Az "Orbán-uralom" idején hány lap kapott állami támogatást? Tettek-e bármit is azért, hogy akadályozzák a baloldali médiát? Hány milliárd Ft-os köztartozását engedték el a kereskedelmi TV-knek?
Igen, létrehoztak egy (!!!) újságot.

És most? Hozni fognak olyan törvényeket is, amelyek korlátozzák a szólásszabadságot.
Korlátozza? Legyen büntethetõ a gyûlöletbeszéd!
(Legyen! Szerintem is! Pfuj, de rondán hangzik, hát ne lehessen itt akárkinek gyûlöletet kelteni!)
De... Ki fogja eldönteni, hogy mi számít gyûlöletbeszédnek?

Mert a "Velünk az ország!" az nem jelent megosztást, de az
"összefogó erõ" (a szereteté), az már gyûlölködés, árokásás. Láttuk, hogy megy.

Egyszóval: ez a mostani kormány nem ugyanolyan. De sajnos kevés vagyok ahhoz, hogy ezt most ehiggyétek, a véleményformáló médiumok pedig jó kezekben vannak.

Kép
Ilon

U.i.: ***Hogy érhetõ legyen:
Közeli ismerõsöm 95 körül költözött a Belvárosba, bérházba. Akiket látott, mindenkinek bemutatkozott az elsõ napokban. A bejárattal szemben lakott egy néni, aki azonnal eldicsekedett neki hogy 56-ban õ jelentette fel a forradalmárokat.
(Megadom a címét, ha valaki nem hiszi, biztos most is büszke rá.)
Tehát a Rendszer biztos alapokon áll (ma is).
(Csak meg kellett venni, és a tulajé az ország.)
ilon
 
 

 
 

Szia Vera!

Kösz, hogy megpróbáltad megrágni a szeleteimet, bár úgy tûnik a részletekre nem vagy igazán kíváncsi. Pedig az lenne a zaftos. Hogy az SZDSZ-es csoporttársam hogyan ment oda mindenkihez egyesével (tényleg) és hívta el õket valamilyen gyûlésre. Ki volt ez adva szépen.
Vagy hogy a HÖK-ösök az elsõ forduló után kitették a lépcsõfordulóba a HVG nagy poszterét - a kisfiú, szájában a szegfûvel.

Aztán persze jöhetett a következõ rágalom:

"A Fidesz a fiatalok körében népszerû, ott terjeszti a tanait."

Ez, a már fentebb leírt módon mûködött: erre minden MSZP-s feljogosítva érezte magát, hogy suttogó propagandába fogjon, aki meg mást gondolt, az rögtön "gyanús" lett. De ezt már leírtam, ha meg akartad érteni, megértetted.


"elítéled a rágalmat, mint módszert"
Ugye feltételezhetem, hogy Te is, mint minden jóérzésû ember.

Van-e különbség a két mondat között:
"HA az MSZP kormányra kerül, megint nem lesz GYES."
"Az Orbán-kormány ellopOTT x millió Ft-ot" - késõbb csendben kiderül, hogy nem, többlet volt!

Vagy:
"HA az MSZP kormányra kerül, kinyitják a börtönöket."
"A Fidesz eldurvítJA a kampányt."

A többi szándékos csúsztatás, vagy Te sem tudsz róla?:
Hogy mi a dolga a rendõrségnek, amikor 3 napra egész Bp-et és más városokat blokád alá vonnak a taxisok??? (1990, ha emlékszel még.)

Az állam nem tömi pénzzel a napilapokat? És a nyomda ezért bont szerzõdést, és a hirdetõk ezért nem mernek hirdetni a növekvõ! példányszámú napilapban?

"a magyar szélsõjobb újságírás bástyáinak köztörvényes bûnügyeirõl esett szó" Igen, ezt tudom, már az eredeti iratokat is olvastam a neten.
Jó, hogy addig sem arról az emberrõl beszéltek, aki a saját hazáját megszálló hatalomhoz jelentkezett szolgálattételre (azt mondta, nem szervezték be, ugye?), sok-sok pénzért. Ez sokkal tisztességesebb. Miért ne lehetne õ miniszter?
De mi köze ennek ahhoz hogy Lovas egy jó újságíró?
Mi köze a viselt dolgainak ahhoz, hogy lapszemléket ír? - kattints a megadott forrásra, és szólj, ha félrefordít valamit, hadd tudjam én is. (Néha megnézem, és nem szokott!)

A kivándorlásról meg úgy tudtam, hogy engedélyt kért és NEM kapott! A múltkor még ezzel volt tele minden, akkor most mi van? Ez még pikánsabb... És kit érdekel? Mert engem nem.

Érdekes, ÉN nem tartom számon, hogy ki (melyik újságíró vagy politikus) zsidó. De láthattuk, van aki számon tartja. Sõt. Még Csurkánál is olyanabbakat mond. Ettõl nem kéne félni egy kicsit? Megint megkülönböztetés? És ilyen nyíltan? (Hová fajulna ez, ha nem lenne minden lap leosztva már régen?)

Az tényleg vígasztal, hogy jól érzitek magatokat (mondj már pár épkézláb példát, hogy miért!), az idõjárás miatt meg ne aggódj, lehet, hogy azt is meg fogják oldani... Kép

Ilon
Kép
ilon
 
 


Ilon! Nem ohajtanek veled ujfent vitaba bonyolodni. Teljesen hasztalan. Ebbol a parszaz sornyi altalad irt valamibol ismetelten csak annyit tudok kiszurni, hogy adva van egy jol tajekozott, mindenen atlato, es mindent jol lato egyen, azaz te, a tobbiek, akiknek a velemenye nem egyezik a tieddel azok a ballib media altal felrevezetett tomegek.Peldaul a kedvenc mondatom: "Ne dolj mar be mindennek!!" Ugyanugy en is kerdezhetnem: te miert dolsz be minden a jobboldal altal irt ragalomnak? Pl: az uj Bokros csomag: semmi konkretum, de mar regota( meg a valasztasok elotti idok ota) huhogtok, hogy abban a pillanatban elvesznek mindenfele tamogatast, stb, stb.
Annyiszor kerdeztem mar: miert nem lehet elhinni, hogy volt jopar ember, akinek a te kormanyod idejen nem jott el maga a kanaan???
En kifejezetten rosszul ereztem magam abban az idoszakban, most valahogy nem erzem magam annyira masodrendu allampolgarnak, mint mondjuk egy eve.

Mint mondtam, nem akarok veled vitatkozni. Ugyanazokat a dolgokat ismetelgeted, megtlehetosen kodos es homalyos stilusban, kisse lekezeloen, amiken a sok smiley sem tud enyhiteni.
Eva
eva
 
 


Kedves Ilon, irod: "a Demokratában szó szerint ezt olvastam". Nem akarok poenkodni de ne hidd el amit irnak. A Demokrata nem egy fuggetlen lap, azt irja amit mondanak neki. De jobbat mondok, egyetlen ujsagnak se higyj!

Olaszorszagban eltem es balesetem volt. Egy motoros fiu nekihajtott a kocsimnak es olyan sulyosan megserult hogy leszakadt a lepe. A motor korhataros volt, o fiatalabb mint a korhatar, az uton ott 30km/h volt a megengedett sebesseg, o legalabb 80-nal jott es nem az ut jobboldalan hanem a balon a kulso savban. A helyi ujsagban 2 cik jelent meg, az elso kvazi arrol szolt hogy bevandorlo keleti nember gyilkolja az artatlan helyi ifjusagot. Nevemmel, cimemmel, halisten a telszamomat nem kozoltek. A fiurol (aki aktualisan egy ronda pattanasos lakli kamasz volt, derekig ero rasta hajjal) egy 12 eves korabeli artatlan szoszke kisfiu fotot kozoltek. A masodik cikk mar picit kozelebb jart az igazsaghoz nem meg mindig nem az volt, igaz ott mar szo volt rola hogy talantalan gyorsan jott a gyerek. Engem hibasnak senki nem talalt, igaz megbuntettek (ezt is kozolte az ujsag) de nem a balesetert hanem mert egy evnel regebben eltem mar ott es nem volt olasz jogsim. Csak magyar, amit at kellett volna iratnom de elfelejtettem. Azota en nem hiszek ujsagnak. Nem is igen olvasok.

Most sem Ausztria (bar 10 eve ott is egy evig) hanem Anglia. Tuntetesekrol itt nem sok hir van, tavasszal volt egy Globalizacio-ellenes, de az tuti hogy nem hagynak hogy valaki megallitsa az eletet a Belvarosban.
idike
 
 


Kedves Ilon,
már megint csak többé-kevésbé értem, amit írsz, pedig igyekszem, hidd el. Hogy az SZDSZ-es csoporttársad embereket hívott valami gyûlésre (vö. "hozz el még egy embert"), az szerinted valami sötét gaztett?
És mi köze mindennek ahhoz, hogy a Fidesz a fiatalok körében népszerû? És ez miért rágalom?
Egyébként ÉN elítélem a rágalmazást, nem is írnék le olyasmit, hogy "ez nem biztos, hogy igaz, de terjesszétek". ( Talán emlékszel: a Miniszterelnöki Hivatalból kikerült suttogó propaganda használati utasításainak egyike.)
Hogy a taxisblokád hogy jön ide, azt végképp nem tudtam megfejteni. Viszont a nyomda azért bont szerzõdést az említett rendkívül független napilappal, mert az egy rakás pénzzel tartozik neki, és nem fizet.
Lovas kapcsán meglepve olvastam, hogy véleményed szerint nincs összefüggés egy személy múltbéli viselt dolgai és mai hitelessége között. M.P. örülne, ha hallaná.
A kivándorlásról, ha már rákérdeztél: Lovas, mint zsidó, megkapta az engedélyt, majd antiszemita cikkei miatt ezt visszavonták.(Mivel többek közt õ az, aki "Csurkánál is olyanabbakat mond".)
Szerintem ennél pikánsabb már csak egy néger lehetne a Ku-Clux-Clan-ban. Az viszont elõfordulhat, hogy precízen fordít, végtére is valamiben mindenki lehet jó.(Ne nézzük a világot fehéren-feketén! Kép )
Hogy miért érzem jól magam? Mert nemhiába imádkoztak (-tunk) annyian a választások Istennek tetszõ kimeneteléért... Sõt, már az idõ is szép!
Vera
vera
 
 


Vera!

KépKépKép

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Isten feladatokat ad, nem pedig teljesítgeti a kívánságokat.
Viszont szerintem ne keverjük bele ebbe a topikba.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Akkor mi a fenének imádkoztok, hogy "Istenem, add, hogy ez vagy az történjen" ?
A fohászok milyen feladatok?
Spec. szerintem semmi istenkáromlás nem szerepelt a fenti hozzászólásban, felesleges így kioktatni a "hitetleneket". Ez is a szólásszab. része.
rjuli
 
 


Juli, nem értettél meg. Remélem azért mások igen.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Talán közérthetõbben kellene fogalmazni, nem rébuszokban.
rjuli
 
 


Kedves Ildi!
Ezt a gusztustalanságot, hogy "imádkozzunk együtt a választások Istennek tetszõ kimeneteléért", mint tudod, nem én találtam ki... Épp azért idéztem némi iróniával, mert mindig is hajmeresztõnek tartottam, ha valaki(k) annyira nem válogatnak az eszközökben, hogy saját pitiáner politikai céljaik eléréséhez Istent próbálják aprópénzre váltani. (Aki egyébként "egyszerûen" szeretet...)
Vera
vera
 
 


Sziasztok!

A reagálásokat olvasva egyszerûbb, ha békésen búcsút veszünk egymástól - részemrõl ettõl a topiktól.
Sajnálom, hogy ennyi félreolvasásra érkezik "félre-válasz" Kép , (a legtöbb szavatokra ott van a válasz magában a "megválaszolt" hozzászólásban).
Aki érveket és ellenérveket akar, az megszerzi magának ezután is, aki párbeszédet akar, az megteszi ezután is.

Idikének köszönöm a tanulságos történetet.

És azzal az örömteli élménnyel távozom innen, hogy a választások elõtti lelkes MSzP-támogatók egy része már nem szólal meg itt. Talán hallgatják a híreket, talán nem dõlnek be még egyszer.

Mindenkinek üdvözlet!
Ilon
Kép
ilon
 
 


Ilon!

Ne örülj, nem azért nem szólalunk meg, amit Te gondolsz! Egyszerûen elege lett a társaságnak az értelmetlen vitákból!

Nem azt mondom, hogy eljött a Kánaán, de egy-két momentumtól eltekintve még mindig ezerszer jobban érzem magam a hazámban, mint eddig a 4 év alatt bármikor!


Szia
Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Ilon!

Az MSZP-s hozzászólásoknál már csak a fideszes tûntek el jobban (szerencsére)
Talán azért, mert akkora öngólok után, amiket a jobboldal magának rúgott, nincs mit ugrálni.
Érdemes a legújabb közv.kutatásokat megnézni. Ekkora tévedés kizárt.
Egyszerûen jobb a közhangulat, és ennek csak egy részben oka a pénzosztogatás.
Amiket a Fidesz mûvelt a 4 év alatt, és amiket még csak most fogunk megtudni, amilyenné az emberek hangulatát tették, az múlóban van, kicsit olyan, mint feljönni a pincébõl a háború után. Nem fenékig tejfel, de mégis emberibb.
Remélem, te is hallgatsz híreket és nem a Pannon rádióra hagyatkozol, akkor nem fogod azt gondolni, hogy azért nem írnak az mszp-rajongók, mert magukba szálltak, hanem, mert ,ha az ember elégedett, akkor nem foglalkozik napi szinten a politikával, egyszerûen csak éli az életét. ehhez pedig Viktoréknak menniük kellett.
rjuli
 
 


Kár, hogy sok ember messze nem ennyire elégedett. Meg az is, hogy szelektált híreket hallgathatnak az emberek. Legrosszabb az egészben látni, és tehetetlennek lenni a "vakokkal" szemben. Tiszta kánaán, hááát nekem az valami más lenne.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


A nem szelektalt hir tovabbra is a Magyar Nemzet vagy a Demokrata? A vakok pedig mi volnank? Akik nem erzik most rosszul magukat, azok felretajekoztatott vakok? Egyszer kerdezted tolem, hogy mi volt az elmult fideszista negy evben annyira rossz. Most en kerdem: mi volt benne annyira jo?
Eva
eva
 
 


Ildi!

Azért ez érdekes, hogy én az elõzõ négy évvel elégedetteket nem értettem sosem, és pont velük szemben éreztem/érzem tehetlennek magam. Nem nevezném vakoknak, sõt inkább nem is nevezem sehogy, mert senkit nem akarok megsérteni vele.

Azért az tényleg sejtet valamit, hogy végre nem mindenki a politikával foglalkozi, hanem éli a saját életét. Én személy szerint tényleg nyugodtabb vagyok, már nem minden híradón mérgelem fel magam.

Nem azt mondom, hogy most már tökéletes minden, sõt! Sosem lesz az!Kép
De jobb! Nekem jobb! Nem pénzügyileg, abból engem semmi nem érintet. (Érdekes, nem vették el a GYEDemet!) Egyszerûen a hangulatot érzem nyugodtabbnak, és nekem már csak ezért is megérte!

Tényleg hová tûnt Orbán Viktor? Valamelyik nap mondták a TV-ben, hogy a Fidesz elnöke... hirtelen azt sem tudtam, most éppen ki az! És valahogy sem Torgyán, sem Csurka nem hiányzik.

Sziasztok
Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Ildi!

1. Hol vannak a szelektált hírek?
És hol vannak az "igaziak"? Csak nem a Holocaust-tagadó Orbán-propaganda lapokra gondolsz? Hát onnan én még az idõjárás-jelentést sem olvasnám el!

2. Melyik hozzászólásban olvastál a Kánaánról?
Lehet, hogy neked mást ír ki a monitor?
Én azt olvasom (én is azt írtam), hogy nem fenékig tejfel, csak nyugodtabb, emberibb.
És ez is valami.
3. Lehet, hogy sok ember nem elégedett, de még mindig több, mint az elõzõ 4 évben, és ez vitathatatlan tény.
rjuli
 
 


Kedves rjuli!

Akik már hosszabb ideje írunk ebbe a topikba, már régen túlvagyunk ezen az arrogáns stíluson, amivel Te nemrég beléptél. Épp ezért javaslom, olvasd a korábbi hozzászólásokat is, ha legalább látszatra fenn akarod tartani a "párbeszédet" (amit egyébként így sem sikerült; nekem sem sajnos).
A dühöngést a Dühöngõben kéne.

A hírek 100%-ig szelektáltak, a médiumok 85%-ából azt kapod. Ha mindketten azt feltételezzük, hogy az igazság valahol középen van, akkor ne csodálkozz, hogy semmit nem tudsz róla. Ehhez a maradék 15%-tól nem kéne elzárkóznod.
De sebaj, nem vagy egyedül, sokan vagytok. (És elegen? Kép ) 51%!!!

Sem emberibbnek, sem elégedettebbnek nem látom a körülöttem levõ világot/embereket, mert én nem azokon a mézesmadzag-csatornákon kapom az infót, amin az emberek többsége (pl.Te is). (Sokszor szívesen váltanék a Népszabira, Metróra, stb, mert ott olyan szép a világ - mostanában!...)

De megint hosszú leszek, pedig a búcsú után már nem illik. Kép

Az objektivitáshoz:
www.fopolgarmester.hu

Átmentem a
www.gondola.hu
fórumra, hadd dumcsizzanak itt nyugodtan a balosok!

Sziasztok!
Ilon
Kép
ilon
 
 


Szia eva!

Hogy mi volt jó az elõzõ 4 évben? Nekem csak annyi, hogy az országban élõk érdekei elõtérbe kerültek a külföldiekével szemben!

Tudod: én is itt lakom, tudom, hogy ez mit Nem jelentett a gyakorlatban (szomszédasszonyomat a holland fõnöke "fehér rabszolgáimnak" titulálta, a többi 25 pénztárossal együtt. Napi 10 órában 20 perc kajaszünettel kasszázni pedig nem kis teljesítmény.)

De: legalább nem zárta ki a kormány a magyar tulajdonú vállalatot a pályázók körébõl, képviselte a külföldön élõ magyarok érdekeit is, stb.
Egyébként pedig ez megint szokás kérdése: az ember kinek (melyik újság írójának) hiszi el, amit olvas vagy hall. Mi másé lenne?

És a Fidesz sok mindenben tényleg ügyetlen volt. Nem tudott 4 év alatt erõsebb klientúrát építeni, mint az MSzP 44 év alatt! Nem tudta magát rendesen reklámozni.
Pl. a GyES-rõl a legtöbben ma is annyit tudnak, hogy mint a Ratkó-korszakban: most is érdemes volt szülni. És hogy a családok "kapják a nagy (!!!!!)GyES-t."
Tényleg, mennyi a GyES? de jó, hogy nem vették (még) el!

Az is jó volt, hogy minden hónapban ugyanannyiba kerültek a tisztálkodószerek, nem úgy, mint (emlékszem) 95-ben. Akkor havonta 10-20 forinttal lett drágább szinte minden. Mekkora inflációt jelentett ez?

Abbahagyom a költõi kérdéseket, már régen nem érvel senki sem.

Évi!

A hangulat valóban nyugodtabb, amióta nem merik(!!!) az emberek kitenni a kokárdát (USA-zászlós kendõvel láttam egy kislányt tegnap a Moszkván, az a sikk), és amióta nem ezzel a témával hergeli olvasóit a Népszabadság és Tsai.
Még ha nem is tartasz hiteles forrásnak engem (miért is?) elmondom: van ismerõsöm, akit megvertek a kokárdaviselésért, van, akit hazaküldtek a munkahelyérõl.

Hajrá Magyarország?
Nem! Hajrá..... Kinek is drukkoltok tulajdonképpen?

Ilon
Kép
ilon
 
 


Ilon! valoszinuleg at fogsz engem is kuldeni a Duhongobe, de leirom, valtozatlanul nem ertem, hogy mit irsz!!! Iszonyatosan kodos nekem a stilusod, halvanylila gozom sincs, hogy melyik gondolatoddal mit akarsz irni. Es miert van az, hogy sokan nem azt latjuk, eljuk at, amit te???? (Ja persze, a balos media kimosta az agyunkat.Elfelejtettem az erre irott klisedet. De asszem neked sem esne ol, ha en meg azt irnam, hogy a tiedet meg a Vasarnapi Ujsag meg a Demokrata obliti...
Az hogy kinek drukkolunk meg a legpofatlanabb kerdes, amit valaha olvastam. Mi, akik nem VIKTOR-VIKTORozunk, azok a nemzetellenesseg kivalo kepviseloi. Hihetetlen.

Eva
eva
 
 


Kedves Ilon!

Nos, beleolvastam az általad említett "gondola"-ba. A Társalgóhoz már nem is tévedtem oda, mert az írások alapján gondolom jobbosokon kívül nem sokan írnak oda!

A kokárdát nem nem merik kitenni, hanem már nem akarják. Mert most senki nem mondja nekik, hogy március 15-én kívül is viseljék.

Az elõzõ 4 évben elõtérbe kerültek az itt élõk érdekei a külföldiekével szemben... Miért szerinted most ki kapott fizetésemelést? A tanárok, egészségügyisek mintha többségében magyarok lennének.

És mintha olvastam volna egy kimutatást, hogy hány és hány multinacionális vállalat kapott milliókat a Széchenyi tervbõl!

Nem azzal van bajom, hogy magyar cégeket "erõsítettek",hanem azzal, hogy csak egyes cégek élveztek kiemelt figyelmet. Pl. Vegyépszer

Na, és hogy az árak nem emelkedtek? Ez azért érdekes.

Még az jutott eszembe, hogy tegnap az egyik adón a wiskeys rablóról volt szó. 17 év fegyház=200 millió forint.
Vajon az állami vagyonból való milliárdok elherdálásáért, magánzsebbe történõ átjátszásáért mi fog járni?!

Ja, és még valami! Nem tudta magát rendesen reklámozni? Az egész média tõlük zengett! Mást sem lehetett hallani, mint ahogy a kormány dicséri magát. Mi lett volna, ha még jobb a reklám?!

Az én véleményem, hogy az elõzõ kormány a szépen megtervezett propaganda, kommunikáció mögé bújva szinte semmi jelentõset nem csinált. A propagandát viszont profin ûzte, de hát hallottunk már ilyet a világtörténelemben.

Azért kíváncsian várom az októberi választásokat. OV szerint ez lesz a nagy visszatérés...
De kié, a Fideszé, a Polgári Köröké, vagy Orbán Viktoré?

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Ilon!

Eddigi stílusom nem volt arrogáns, ezt állítani egyszerûen NEM IGAZ, de simán kihozod az emberbõl az arroganciát. Dühöngés nem is volt a hozzászólásomban. Olvasni nem kell tudni, de akkor kötözködni sem kellene.
Az emberek egy része a kocsik visszapillantójáról, antennájáról még mindig nem szedte le a kokárdát, de talán a többség rájött, hogy márc. 15. elmúlt. Lassan a következõ is itt van. A kokárda pedig nem a Fideszé!!!Ráadásul munkahelyen nem kell politizálni. Láttál mostanában MSZP-s, SZDSZ-es kitûzõket? Azt sem hordják, SZEPTEMBER van.
Nálatok még kint van az ablakban a Télapó?
(bocs, ez kommunista, a Mikulás?)
Usa-mánia mindig is volt, ez csak divat-kérdés.Nem az öltözik ilyenbe, aki tavaly még narancsos volt, de nem is az, aki balos. Ez pártfüggetlen. Néhány hónap alatt nem változik meg a nemzeti identitás, ez demagógia.
'95-ös gazdasági példákkal elõrukkolni elég nagy tudatlanságra vall. Az Antall-kormány nem mert belenyúlni a húzós gazdasági kérdésekbe, úgyhogy az infláció , ill. a Bokros csomag hatásait ezért éreztük akkortájt és nem pár évvel korábban.
Azt állítani, hogy a Fidesz alatt stabilak voltak az árak, az meg egyszerûen olyan, mintha azt mondanád, hogy 1+1 nem = 2.
A Fidesz nem tudta magát rendesen reklámozni??
Te tényleg nem itt éltél az elmúlt 4 évben, ez már olyan duma, amire nincs is mit mondani. Rossz vicc.
Na, mindegy, titeket az Úristen se gyõzne meg arral, hogy csak a vesztesek keserûsége szól belõletek, észérv semmi.
A többieket, akik meg jobban érzik magukat, úgysem tudod kiábrándítani.
rjuli
 
 


Lányok, gondolkodtam, írjak-e, de ami itt van, annak semmi köze a címhez. Más a véleményünk, más is marad, az észérvek úgyse hatnak. Úgy vagyok az egésszel, hogy mostanában hanyagolom a próbálkozást. Megélem ugyanazt otthon is, és egyszerûen lepereg. Itt is lepereg. De piszok érdekes volt, ahogy 24 órán belül (ó nem, alig 4-5 órán belül) mindannyian, akik máshol szinte teljesen hallgattok, fontosnak tartottátok reagálni Ilonnak.

Számomra az nem verseny, amikor kitûznek a közbeszerzés feltételeinek olyat, aminek írd és mondd 2 db cég felel meg. A többi be se adja. Ó, igen, ismerem a baloldali választ: kettõ még mindig több, mint egy. Ja, hogy itt két tenderrõl van szó, és az végül is tenderenként egy... És egyáltalán, a médiában is jobbos szemmel észrevenni, bármi elhangzik a jobboldal részérõl, na és? a válasz.
Eva, mint pedagógus, hátha vannak régi ismerõseid, megtennéd, hogy csinálsz egy kis kutatást, kinek mennyivel nõtt a fizetése? Kíváncsi vagyok az 50 az mennyi.
Klassz volt olvasni a múlt héten az origóban az adóterveket. Az elsõ változatban még kihozták, hogy mindenkinek csökken. Aztán többen -én is- írtunk nekik, el vala számolva. AZóta rájöttek (cikk frissült), bizony ezekkel a tervekkel sokaknak nõ az adó (bocs:köz) terhe. Jelentõs mértékû adócsökkentés.
Esélyt a jövõnek program. MOndjátok, van benne bármi is a növekvõ gyesrõl, gyedrõl? Ó igen, ikrekkel dupla pénz lesz, juhé, engem már nem érint. Úgy kb 1%-ot érint az összes gyes-es közül. Ja, 100 millióból táborozhat 5000 gyerek, juhé! Talán egy télikabát és egy meleg csizma többet érne nekik. Látszat dolgok mind.
Hányan voltak Debrecenben Kossuth téren? Komolyan, nem olvastam a médiát, de érdekelne, hol mennyit írtak. Állítólag, de cáfoljatok meg, a balos média pár ezer emberrõl írt. MN 20 ezerrõl, azt tudom. Fizikus ismerõsöm Debrecenben végzett egy kis számítást a tér méreteivel, 2 fõ per négyzetméterrel, meg azzal, hogy ott volt, és tudta meddig volt tele a tér. Ebbõl kijött egy harmadik szám. (borítékolom)

Aktualizáljuk már egy kicsit a topikot, mégpedig ha vannak itt Budapestiek, õket hívom. Gyertek, és magyarázzátok el, miért jó nekem, ha marad a Demszky!!!! Tök klassz lesz, mert lesz 4-es metró, juhé. KÁr, hogy a mi kerületünkben 2015 elõtt senki sem ígér gyorsvillamost vagy egyéb zártvágányos közlekedést. Nekem napi 60-80 perc elérni a létezõ metrót. Kérdem én, az Etele térrõl mennyi??? Ugye nincs ennyi? Sajna a többiek se sokat ígérnek az én kerületemnek, eléggé tojnak rá, hogy itt évek óta egyre rosszabb a helyzet, csak az elmúlt 3 évben romlott kb 15-20 percet a metró elérési ideje (bkv-val).
Ja, hogy a keserûség szól belõlem, miért, örüljek ennek? Örüljek, hogy immár orsz.gyûlési képviselõm eltüntette a kerület kasszájából a 32 milliót, ami a mellettünk levõ bánya( szemét) gödör felszámolására volt? HOgy képtelen volt 4 év alatt bármit is lépni az iskolánkért? (rettenetesen pici termek, teljesen köjál-tiltott wck és mosdók, a múltkor nem kaptak ebédre húst a gyerekek, mert megromlott (csak az egyik épületben! szóval val. nem a szálítócégen múlott), mert a heti 3 tesióra nálunk heti 1, mert a 8 osztályt ellátó épületben a nyáron egyetlen termet festettek ki? RÖhej, ezelõtt 25 évvel minden nyáron minden termet kifestettek. Most meg azt mondja az ofõ, hogy örüljünk ennek a teremnek, mert bár pici (mint a nagyszobám, kb lehet vagy 4*6 méter, 24 gyerekkel), de ezt legalább kifestették. Örvendek. És aki itt eddig minket helyben vezetett, most õ képvisel a parlamentben. Nem vagyok boldog, nem titkolom.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


komolyan mondom, idõérzéketek nulla. gondoljátok, hogy pár hónap alatt minden megváltozott? az elõzõ kormány alatt kaptak meleg csizmát, vagy tiszta volt a wc? milyen dolgokat hordasz ide?
olyanokat kérsz számon az új kormányon, amikért még a tieitek a felelõsök, vagy kormánytól függetlenek.ráadásul senki nem mondta, hogy most mindenki gazdag lesz, a bûnözõk eltûnnek mind a gazdasági, mind a politikai életbõl, de a juttatások igenis emelkedtek és legalábbegy kis nyugalom van. sokaknak-nekem is-ez már valami.
különben nem kell a Demszkyre szavaznod, szavazz csak a Palira, õ majd megoldja a kerületetek összes baját, gondját, õ a mindenható.
aki azt mondja, hogy a D. alatt nem fejlõdött rengeteget a város, az vagy vak, vagy saját magát is becsapja a pártpolitikai érzelmei miatt.
rjuli
 
 


Csak a metróról: aki szerint nem kell a 4-es metro, azoknak ajánlanék egy körutat:
indulás a Kossuth térrõl du. 4-kor piros metroval a Keletibe. Tovább piros 7-essel az Etele térig, vissza 49-es villamossal a Fõvám térre, onnan a 2-es villamos visszavisz a Parlament elé.
De komolyan: a tömegközlekedés nagy általánosságban pocsék. Valahol el kell kezdeni javítani, és ez az egyik legzsúfoltabb fõvonal.

Amúgy rögzött libsi létemre,szerintem nem jó, ha D. marad a fõpolgármester, mert kezdi nagyon kiskirálynak érezni magát. Csak Schmitt nekem nem szimpi, Gy. Németnek meg 00 esélye van nyerni. Pedig tetszene egy fõpolgármesternõ. Meg aztán neki is voltak "sikerült" nyilatkozatai.

Ja! És világosítsatok fel, mit jelent a baloldali túlsúlyú média! Ugyanis az általam látott hiradókba inkább a mosti ellenzéket mutogatják, tetemes mûsorídõt fordítanak arra, hogy kommentálhassák a híreket.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Ildi! Igazad van, sem itt, sem máshol senki nem fog meggyõzni senkit a másik oldalról. Még egyszer azt állítom, hogy marha jól mûködött az elõzõ 4 év alatt a meggyõzõ kommunikáció Fidesz részrõl, és ennek része az egyének meggyõzõdésének megváltoztathatatlansága (így jó magyarosan)
Egyetlen egy dolog, amire még mindig választ várnék a jobbos szimpatizánsoktól. Mi a véleményetek az elvándorolt miliárdokról????????

Ja, és azért válaszoltam gyorsan, mert érdekel a politika, szoktam figyelni a hozzászólásokat, és Ilon által meg lettem szólítvaKép

Bp. Bár nem vagyok budapesti lakos, éltem én is ott majdnem 3 évet.
Az én véleményem hasonló a Borcsáéhoz. Bár igen közel áll hozzám nézeteiben az SZDSZ, én úgy gondolom egy vezetõ életében 12 év hosszú idõ, és tényleg ideje újjítani.
Én még egyszer Demszky-t nem szavaznám meg.
Talán Schmitt még szimpatikus is lett volna, de ez a független, de jobboldali támogatottságú szöveg nekem igen ellentmondásos.
Gy. Németh Erzsébet talán meg is felelne, se a párttal, se a személlyel nincs bajom, de valahogy mégsem tartom favoritnak. Hogy õszinte legyek, én ha budapesti lennék, nagyon nem is tudnám, kire tegyem a voksom.

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

4-es metró: én azt gondolom, nem az Etele tértõl kell nézni, hogy mennyi idõ bejutni egy metróhoz, hanem pl. Nagytéténytõl. Onnan bizony van legalább 1 óra. És akkor ugyanott tartunk, mint PIldi.
Én Budafokon lakom. Egy szavam nem lehet, mert itt a 47-es, amirõl még csak át sem kell szállnom a metróig, de mire bedöcög, az 40 perc, és én a 22. kerület legészakibb részén lakom.

Borcsa: szerintem nem esélytelen a Gy. Németh.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Sajna, Schmitt sem regél semmi jót a kerületünkrõl, de GyNémeth sem. Pedig, amelyik foglalkozna vele, kapna egy 80ezres választókörzetet, talán nem lesz elhanyagolható szám a végeredményben.

Évi: elherdált miliárdok. Tuti voltak. De senki ne mondja azt, hogy pl. 94-98 között nem voltak. Legfeljebb elhitették a néppel, hogy az hûde kellett. Ja, bocs, látom, pontatlan vagyok, elvándorlásról vala szó. Mégis Évi, szerinted a privatizáció egy tiszta dolog volt????? Mennyi miliárd vándorolt akkor kül. zsebekbe???

Én nem érzem, hogy most nagyobb a nyugalom, mint tavaly ilyenkor, avagy 4 éve ilyenkor. Tavaszhoz képest persze, de azt hiszem a választás elõtti állapotot a köztes 4 évvel összehasonlítani nem reális. Vagy mit értünk nyugalom alatt?? Egyébként a munkahelyi politikáról, meg a kormány dicsdumájáról: biztos, hogy volt ilyen a fidesz alatt is, de van most is. NÁlunk kitettek egy papírt a közalkalmazotti béremelés címén. Lelkesen elolvastam, mennyi lesz a bérem. Nem derült ki belõle. Viszont az igen, hogy a kormány a vállalásaihoz híven zárkóztatja fel a béreket, meg minimálbér adómentessé tétele stb. Nem pötyögöm be ide, úgyis más szemmel olvassátok, mint én, nem éri meg a fáradtságot (szkenner meg nincs a közelemben), de számomra egy jó kis dicshimnusz szövege volt.

Hú, ugrálok: Cory, felétek legalább villamos van. Mifelénk az sincs. Az egész kerületben nincs.

Rjuli: nem kérek számon. Azt taglalom, hogy a meghozásra került döntések között sok a nagy nulla. Csinálunk valamit, amit nagy dobra lehet verni, de igaziból nem változik tõle semmi. És még mindig nem látszik, mit akar csinálni a kormány -értsd konkrétan- a köv. 4 évben.

Juttatások emelkedtek. Ja. 98-02-ben nem. aha. Jövõre ugyanekkorára tervezik a minimálbért. Nem nõ a gyerekek utáni adókedvezmény. Amúgy nem írom újra le, fentebb megvan, mennyit változott 98-02-ben a gyerekek utáni bevételem. Legyen MP, de változzon ugyanannyit 02-06-ban, oké??
Béremelés. Már hamarost megtudom, nekem mennyi az 50. Kollégámét már tudom, bruttó negyvenvalahány, nettó meg harminckevés. Aszongya, de ez jövõre jobb lesz, mert mennek a sávok (merthogy azért ennyivel kevesebb a nettó, mert 40-es sáv). Ki kellett ábrándítsam, a legutóbb napvilágra látott tervek alapján õ fölötte van annak a sávnak, ahol csökkenni fognak a terhek. Azaz ez jövõre még kevesebb pénz lesz. És jövõre lesz max 3% emelés.Mert ennyit javallottak. Azoknak is, akik nem közalk. és nem kaptak most sehány %-ot, ugye??? Csúcs lesz nekik, pláne ha így maradnak a sávok. 150 fölött nettó csökken, infláció nélkül, juhé.

Borcsa: a balsúlyú média azt jelenti, hogy az újságok, tv-k tulajdonosi -pártkötõdési arányát megnézed, akkor azt fogod megtudni, hogy sokkal több van a ballib oldal kezében, mint a jobbnak. Az, hogy kit mutogatnak az egy dolog, ami számít, hogyan szelektálnak. Hogy miképp döntik el, mirõl számolnak be, és mirõl nem. Hogy miképp kommentálják az eseményeket. HOgy a vitamûsorokban kiket engednek szóhoz jutni. HOgy mit hangsúlyoznak ki. És a mai médiagond másik témája, hogy miképp szerkesztik a mûsorokat, milyen értékeket tartanak fontosnak. Hogy a haza megismerését segítõ, településeinket, múltunkat, magyarságunkat bemutató mûsorok miképp jutnak szóhoz a kvízek, valóságshowk, krimik és akciófilmek között. Mert abban talán egyetértünk, hogy a kínálat valamennyire befolyásolja a nézõket. (Egyébként itt van ez a szegény Milleneumi Országjáró. És a párom, aki egyébként meglehetõst fideszellenes. Szerette az újságot. Nem tudom, rajta kivül ki meri még bevallani jobboldalellenes létére, hogy tkp. ez egy jó újság volt. Mert azt harsogták tele a médiába, hogy ejnye bejnye mennyi pénz ment el rá. Pedig még a babanetrõl is volt egy cikk benne...)

Rjuli: 90-ben örültem, hogy Demszky lett a fõpolg. Még tán 94-ben is azt mondtam, végül is, maradjon. Azóta nem. Visszafordítom írásod: aki azt mondja, hogy 98-02 között nem fejldõdött rengeteget az ország, az vagy vak, vagy saját magát is becsapja pártpolitikai érzelmei miatt. Erre az a ti válaszotok, hogy de nem annyit, amennyi a lehetõsége lett volna. Nos ez van a fõvárossal is. 12 év alatt ennél sokkal többet lehetett volna fejlõdni. Sõt, keményebb leszek: kellett volna. 31 éve élek a fõvárosban, abból 18 éve járom is a várost, nem csak a szûk lakhelyemet. Rengeteg probléma volt 12 éve. És rengeteg van még most is, bizonyos területeken több, mint akkor. A tömegközlekedés gondja nem simán annyi, hogy több az autó, és ezért nem mennek a buszok sem. Nincsenek buszok. Rengeteg járat ritkult le vagy szûnt meg. Ha már a kerületemnél tartottam: ott egyszerûen muszáj autózni, mert annyira rossz a buszos helyzet, pedig sok részén ezt nem a dugók okozzák, hanem a ráköltött pénz és szervezés. Mind, akik ott laknak állítják, sokkal jobb volt a közösségiközlekedés (értsd tömegközlekedés, csak a bkv ezt így hívja) ott még 7-8 éve is, mint most. Jobb volt az iskolák helyzete akkor, mikor gyerek voltam, példa lásd feljebb. O igen, lehet, nem volt ennyi bevásárlóközpont, de számomra valahogy nem ez a fõ szempont.
Huh, elég lesz mára.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Tartok tõle, a bkv-val ott a baj, hogy, Kiyosakival szólva, befuccsolt a nyerõ képlete. Az elmúlt átkosban az jött be, ha pazarolt, az utsó fillérig elköltötte a támogatást és köv. évben többet kért. Most meg kéne tanulnia tisztességesen gazdálkodni, miközben kidöglik alóla a géppark, a járûbeszerzés politikai botrányokat kavar, a potyázók Robin Hoodnak érzik magukat... Ide nem új fõpolgár, hanem Óz vagy legalább Harry Potter kéne!Kép Vagy hogy a gazdasági igazgató helyett a neje járna be, aki be tudja osztani a kosztpénzt. Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Ildi!
Már értem! Vagy nem. Õszintén, honnan lehet megtudni a médiacézárok politikai kötõdését?
Borcsa, a buta boszorka

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Ildi!

Én azt gondolom, hogy a honatyáink -ha már megválasztottuk õket, hogy képviseljenek bennünket- legalább annyira legyenek ellenõrizhetõek és büntethetõek, mint mi átlagpolgárok vagyunk! És legalább annyira figyeljenek arra, mire költik a pénzünket, mint amennyire mi figyelünk pl. a családunkéra! Egyszerûen felháborítónak tartom (pártállástól függetlenül) amikor piti dolgokra költenek milliókat. Arról nem is beszélve, ha a saját zsebükre játszák át a nagy pénzeket! Mondom, pártállástól függetlenül így gondolom!!!
És közben az jutott még eszembe, hogy a képviselõk nagy részét nem is mi választjuk, mert listán jutnak be...Jól kitalálták ezt!

Média. Ma olvastam, hogy indul a Hírtv. Na, tessék, itt egy csatorna az egyensúly kiegyenlítésére. Mellesleg úgy gondolom, mindenki azt nézi ami neki tetszik. Nem akarok visszakanyarodni már lefolytatott vitára, de az m1 igencsak jobbra hajlott híradóit miért nem nézték? Meg volt a választási lehetõsége mindenkinek.

Kormányok dicshimnuszai. Igen, igazad van Ildi, sajnos ez a kormány átvette elõdje jól bevállt(?) önreklámozó stílusát. Nekem régebben sem tetszett, most sem. Tudom, minél többet halljuk, annál jobban elhisszük. Én inkább annak örülnék, ha reklám nélkül is elégedettek lennének az emberek. De úgy látszik, a világ nem erre halad...

Nos, mára ennyi.

Sziasztok

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

PIldi: tény, nálunk van villamos. Egész 3 megállónyi.
Az írott sajtóról meg annyit, hogy az a lap él meg hosszú távon, amelyiket többen veszik.
Az iskolák helyzete meg kevés kivételtõl eltekintve nem a fõvárosi önkormányzaton múlik, hanem a helyin.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


sajtóról csak annyit, hogy az az oldal képviselteti magát nagyobb arányban, azon túl, amit Cory is írt, amelyiknek több olyan képzettségû embere van, aki erre alkalmas.
nyilván a lib.-bols. oldalon több az értelmiségi és valamiért a pénzes támogatóknak is ez az oldal tetszik jobban. ez nem irányított dolog, ha a jobboldalon is lennének nagy kaliberû újságírók és a pénzes paliknak tetszene az õ stílusuk, akkor több ilyen lap lenne.

közlekedésrõl csak annyit, hogy a Pali rekláma a városi dugók tarthatatlanságáról szól, ehhez képest a 4-es metrót a Fidesz fúrta meg 4 éve, már a fele kész lenne, ráadásul pont az õ tervei között van a Bp-rõl elvándorolt lakók visszacsábítása. Nincs itt valami ellentmondás?
Nagy a dugó, de legyünk még többen.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy részben sikerült békésen kommunikálnunk!
Médiáról mindjárt írok hosszan, elõbb a többi.
BKV-nak és vezetésének 12 éve tanulnia kellene a gazdálkodást. Ezt eddig a ritkítás, leépítés és a buszsofõrök takarékosságra való buzdítása jellemezte. (ez utóbbiról a 61E kapcsán az index fórumán olvastam érdekes dolgokat). A BKV fõnöke a fõvárosi önkormányzat. Az, hogy konkrétan ki vezeti, milyen gazdasági szakemberek stb. az mind a fõv. önkorm. asztala. Hát kit hibáztasson az ember, ha nem õket??? Egyébként tényleg, reális a dolog, kötelezném az összes honatyát és az összes polgármestert, önkorm. képviselõt, hogy használja a helyi tömegközlekedést. (nem csak pesten) Kíváncsi lennék egy felmérésre, ma hányan használják. HOnatyáknak ráadásul ingyenes, de minek?
A fõvárosi dugó és az elvándorlás. A dugók egy jelentõs része az elõvárosokban van. Pontosabban a bevezetõ utakon. Nagyon sokan költöztek ki a közelmúltban a fõváros közeli kistelepülésekre, ezt a babanetesek között is könnyen le lehet mérni. A kiköltözõk szempontjai teljességgel megérthetõek: itt tudnak olyan lakásmegoldást találni, ami kisgyerek(ek)kel is megfelelõ, és anyagilag is elérhetõ. Ugyanakkor munkahelyük továbbra is a fõvárosban marad. A tömegközlekedés, mind budapesti mind agglomerációs viszonylatban olyan, amilyen, ennek folytán ezek az emberek (is) az autóval való közlekedést választják. Jobboldali elfogult média szerint a 90-es évek elején 80-20 volt a tömegközlekedés-autós közlekedés aránya, ez ma 45-55 (vagy fordítva, bocs, most nem találom hirtelen). De szívesen fogadom a nem elfogult adatot, az valószínûleg akkor is igaz, hogy sokat változott a növekvõ személygépkocsik "javára". Természetesen javult az országban az egy lakosra jutó autók száma, ez még nem lenne baj, a baj az, hogy a városba való bejutásra ill. a városon belüli közlekedésre ezt használják. Miért? Mert a bkv teljesen megbízhatatlan, mert a racionalizálás mottójával (szintén csak jobbos adatom lenne, nem írom le a számokat) sokkal csökkent az utasférõhelyek száma. Arról direktben nem a bkv tehet, hogy lassan megy a busz, de arról, hogy ennek ellenére nem állítanak be többet, arról igen. Arról is, hogy a kiírt menetrendet megközelítõleg sem tartják, írnának ki egyszerûen reálisabbat. Az egésznek a szervezése gyengécske. Saját kerületi példámon: a kerület részei közötti közlekedést teljesen felszámolják apránként, ha a kerület egyik részébõl a másikba akarok menni, be kell bumliznom a központba, ott megvárni a 20 percenként járó másik buszt (már az elsõre is vártam ennyit), és azzal jutok át. Az egész út kocsival háztól házig mondjuk 10-15 perc, ekkor persze akár azt is megtehetem, hogy kihagyom az útvonalból a helyi központot (amely a helyi dugók fellegvára), ha a bkv-t választom, ugyanez kb 50 perc. Ebbõl mondjuk 10 percet gyalogoltam, 15-öt utaztam, és 25-öt várakoztam. És ugyanez elmondható fõvárosian a kerületek között (legalábbis mifelénk). A tényleges utazás -itt nincsenek akkora dugók, egész be a városba nem akarok közben bemenni - alig több, mint az autóval, de a várakozások, átszállások miatt rengeteget vesztek. Mindeközben persze a kényelemrõl is lehet beszélni, gyerekkel a buszokon, állva és tömegnyomorban, koszban, hidegben stb. Ja, és az átszállások miatt az összesen 15 percnyi utazásért is kifizetem a 2 jegy árát, gyerekkel (enyémek már sulisok) még többet, ha 5-en megyünk, ez már 1000 ft nagyságrendje! 1000 ft-ból pedig kijött a benzin ára, még a Wartburgra is. Akinek meg drága az ideje, az a különbségre számítható órabérét is adja hozzá, nem kell a 3 gyerek, hogy megérje a kocsi. Szóval teljesen érthetõ, ha nem teszik le az autót. Ahonnan elvárható lenne a bkv-zás, az kb a metrók, belvárosi villamosok szintje. Viszont már a metróig bejutni (lásd fentebb) hatalmas nehézségeket okoz, a metró közelében parkolni sokhelyen lehetetlen. Ez utóbbinak megint oka a vezetõség. Itt van az Örs. Volt egy ronda elhanyagolt terület, melynek része volt a buszvégállomás, mindenféle árus, és rengeteg parkoló autó. Ehelyett most van egy bevásárlóközpont -fizetõs parkolóval-, szép új buszvégállomás (plusz 4 lámpa pl az én buszomnak, mire ugyanoda jut, ahova anno lámpa nélkül kikanyarodott a régi állomásról), és hozzá 100 (vagy 150?) parkolóhely. Közben a túloldalt az ikea is építkezik, ott is megszûnt egy csomó parkolási lehetõség. A lakótelep lakói õrjöngenek, mindenki ott kavarog és próbál parkolni; ha nagy a dugó a kerepesin, a busz átvág a lakótelepen (a rendes sofõrök esetén), nõtt a zaj és levegõszennyezettség. Az, hogy ez így lehet (és gondolom nem csak itt), az azért az engedélyezõ hatóságok, és így az Önkormányzatok dolga is.

A mi sulinkról. Igen, teljesen egyetértek, nem (csak) a fõváros tehet róla. Azért valahol a forrásmegosztás témában esetleg igen, bár be kell valljam, ezt a dolgot sosem láttam át, miképp van. Én bizony szídom a helyi Önkormányzatot is, jópár éve. Az is ballib egyébként. És szídom a helyi polgmesternõt is, mert végül is így vagy úgy de neki kéne tenni valamit. És nem értem a többi helyi lakost (bár lehet az õ sulijuk nem ilyen feketebárány, mint a miénk?), hogy miért teszik meg ezt a nõt parlamenti képviselõjüknek??? Megmondom a választ: mert ugyan személy szerint, és az itt végzett munkája szerint nincsenek oda érte, de mégiscsak az általuk -másért- szimpatikusnak választott párt színeiben indul. Mert -Évi itt kötõdök a te írásodhoz is- ma az egyéni képviselõket nagyrészt el lehetne felejteni, hisz nem a személy számít, hanem a politikai hovatartozás. Balos vélemény konkrétan nálunk: igen, tudom, egy lesz az mszp soraiban, szavazógép lesz, aki megszavazza, amit kell, mégis õrá szavazok, hogy mszp túlsúly legyen. Kész. Így felesleges az egyéni szerintem.
Kicsit már média: nálunk az Önkorm 98-02 között ballib volt, a parlamenti képviselõnk fideszes. 4 év alatt a helyi hivatalos sajtóban gyakorlatilag egyetlenegyszer sem szerepelt a parlamenti képviselõ. Aztán idõként kaptunk jobbos helyi lapot, ami viszont vele volt tele, ebbõl kiderült, hogy azért nem csak üldögélt, hanem fel is szólalt, sõt a kerületért is igyekezett tenni. Persze, erre lehet mondani, hogy ez az elfogult jobbos média által tálalt helyzet. Viszont ebben a konkrét esetben a 4 éven át a polg.mesternõt ajnározó hivatalos helyi média egy kukkot sem írt róla. Mit tesz ezek után a szavazópolgár? Á, itt van ez a K.I., a fideszes, hát ez nem csinált semmit 4 év alatt (hisz a rendszeresen megjelenõ újság 4 alatt megjelent x számában semmit nem olvasott, azt az alternatívat meg vagy megkapta, vagy nem is, és lévén az tényleg jobbosan elfogult, ezért vagy beleolvasott vagy nem), nem is hallottuk a nevét, minek szavazzak rá? Most azt a dolgot, hogy ezzel szemben a polg. mesternõrõl számonként min 3 db fotó megjelent, és minden számban szerepelt, hogy itt volt, vagy ott volt (pl hármasikreket látogatott), szóval õt ismeri, és lám õ ügyködött.
Na, akkor teljesen a média. Elõbb a min múlik, hogy megjelenik-e egy újság. Az a helyzet, hogy ez egyáltalán nem tisztán az olvasottság -vásárlók- függvénye. El kell mindenkinek ismernie, hogy ma a Magyar Nemzetbõl több fogy, mint mondjuk a Magyar Hírlapból. Sokkal több. Ezzel együtt elõbbinek mond fel a nyomda, elõbbiben nem akar hírdetni senki. Most anélkül, hogy ezügyben a jobbos médiában írottakat taglalnám, mondjátok meg nekem, ha van egy százezres példányszámú lap, és én egy független pénzes ember vagyok, akinek cége, terméke stb van, amit reklámozni akar, akkor miért a kisebb példányszámban fogyó újságban fogok hírdetni??? Ha én független vagyok, és nem érdekel a politika, és nem befolyásol engem senki, értsd fentebbi körökbõl nem szólnak ebbe bele, akkor nekem tisztán az számít, hogy ha ide teszem, akkor százezer ember látja, ha meg oda, akkor negyvenezer. Kérdem én, miért nem jönnek csõstül a hírdetõk a második legnagyobb példányszámú laphoz? (meghagyom az elsõséget a Népszabinak , jó?) Lehetséges magyarázatok: nem léteznek politikailag elfogulatlan potenciális hirdetõk. Ezesetben ciki, mert csupa balos lenne? És akkor hol is vannak a jobbos nagypénzesek, akik megszedték magukat az elmúlt 4 évben? Akiknek telik rá, hogy újságjuk, tvjük legyen? Ha vannak ilyenek, akkor mért nem reklámoznak az MN-ben? Vagy: vannak semlegesek, de valamiért mégis motiválva vannak arra, hogy nem ebben az újságban reklámozzanak. KÉrdés: mi a motiváció? Jobbos haraszt ehhez az, hogy felsõbb körökbõl óva intették õket. Ez ugye nem elfogadható szerintetek sem? Másik tippem: elõnyük származik abból, ha a kormányközeli lapban hírdetnek. Mi? Több ember olvassa? Azért áprilisban olyan nagy százalékos különbség nem volt, hogy a 2,5 millió jobbos szavazót mint potenciális vevõt elhanyagolják, nem? Az sem igaz, hogy a médiában tényleg a jók írhatnak cikket, ne legyünk ennyire naívak, ez rég nem az a világ. Aki tetszik a fõnöknek, azt írja, úgy írja, ahogy a fõnök szeretné, az fog írni. Egész egyszerûen nem az olvasók száma mozgatja a politikai napilapok piacát.
Jobbos elfogult vélemények szerint ma az újságok, tv-k nagy része ballib érdekeltségûek tulajdonában van. Ezt természetesen sem bizonyítani sem cáfolni sem ti sem én nem fogjuk tudni, és természetesen mindenki azt hisz amit akar, tehát errõl nem érdemes gyõzködnöm benneteket.
Amit viszont meg lehetne csinálni a médiaarány felmérése érdekében. Egy kísérlet. Hátha valamelyiktek van olyan szituban, hogy kivitelezni tudja, vagy vannak kapcsolatai, ahol meg lehet csinálni. Hogyan lehetne objektív kísérletet végezni arról, hogy milyen a média beállítottsága? Íme:
Végy egy rakás embert, elvileg kettõ elég, de inkább mondjuk 10-20 körül, lényeg páros szám, akik azt állítják magukról, hogy érdekli õket a politika. További feltétel, hogy mindegyikük valamelyik oldal felé elfogult legyen, legyen határozott politikai szimpátiája. Úgy válaszd ki õket, hogy azonos számúan legyenek jobbosok és balosok. Helyezd el õket külön-külön egy-egy szobában, teljesen elzárva egymástól. Ezután pedig készíts nekik médiaanyagot: gyûjts össze cikkeket, melyeknek az eredeti forrását mellõzöd, azaz ne tudhassák melyik újságtól származik. (ne legyen szerzõ se). Úgy válogass, hogy egy-egy újság komletten kerüljön be, és legyen mindegyik általad vizsgálandó újságból több számnyi a palettán. (ez itt egy nagy nehézség, mert ez a feltétel több száz cikket jelent, de különben nem jön ki reális dolog) Kérd meg õket, olvassák el, és sorolják három kategóriába: semleges, balosan elfogult, jobbosan elfogult.
Kiértékelés: elõször is feltételezzük, hogy a balosan ill jobbosan elfogult emberkéink egyformán elfogultak. Önmagunk becsapása, ha nem ilyeneket válogattunk össze, tegyük fel, hogy mi itt nem ezt akarjuk. Feltételezhetõ, hogy a jobbos által jobbosnak minõsített cikkrõl elfogadhatjuk a véleményét, uyanígy a balos által balosnak minõsített cikkeknél. A semleges kategóriát pedig csapjuk át a sajátjába, azaz a jobbos által semlegesnek tituláltat tekintsük jobbosnak, a balos által semlegesnek tituláltat balosnak. Szerintem ez jogos feltételezés, hiszen elfogult olvasókkal állunk szemben, valóban semleges cikk pedig úgyse nagyon létezik a politikai napilapokban, hetilapokban. Az ellentétesnek tituláltakat pedig fogadjuk el, ahogy vannak (jobbos által balosnak, balos által jobbosnak titulált cikk). Ezután pedig nézzük meg, hogy melyik cikk, illetve melyik újság hány ilyen ill. olyan értékelést kapott. (itt jön be, hogy pontosabb a kísérlet, ha nem 2 embered, hanem 20 vagy 100, vagy minél több van) Szerintem elég nagy számú minta esetén eléggé egyértelmûre kijön egy-egy cikkrõl, hogy melyik oldalra tehetõ. (azaz nem 50% lesz a vélemények aránya, hanem valamelyik irányba jócskán eltolódik). Na, aztán ami kijön a lapokra, az mutatja a média mérleget.
Amúgy szerintem ez egy tök jó kísérleti ötlet, ma reggel idefele jövet jutott eszembe. Még biztos lehet finomítani, de szerintem egy reális módszer. Persze az kell, hogy akik csinálják, azok függetlenül a beállítottságuktól becsületesen csinálják. Ja, és a kísérleti alanyoknak nem szabad tudniuk róla, hogy mire megy ki a játék, ez fontos.
Huh, már megint sokat írtam.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Egy fontos dolgot kihagytam. Miért érdekes az egész média helyzet, hisz mint írtátok, aki jobbos nézze a jobbos híreket- újságot, és fordítva, ami nem tetszik ne nézze. A helyzet az, hogy a lakosság jelentõs része még a választások elõtt néhány héttel is, elfogulatlan, nem biztos pártválasztó. És sokszor rajtuk múlik a végeredmény. (mintahogy most is kisebb volt a különbség, mint a korábban magukat nem biztosnak titulálók száma) És itt számít sokat a média. Illetve a biztosaknál is kérdés ki mennyire biztos. Hat mindenkire a média, és ha tényleg több az egyik oldalé, akkor az egyébként semleges, híreket nem automatikusan elfogultság alapján skatulyázó emberek amutomatikusan többet hallanak az egyik oldalról, és ezért úgy hihetik, hogy ez a valóság. Befolyásolva lesznek. Azt talán nem vitatjuk, hogy ez tényleg mûködik, nemcsak politikai téren. És nem mindegy merre lesznek befolyásolva. Ha több az egyik oldal, akkor arra többen lesznek befolyásolva. Á, nem ragozom, értitek, nem?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
MH vs. MN. Persze lehet, hogy ez csak libsi agymosás, de az MN-nek tudtommal a tartozása miatt mondott fel a nyomda.
Hirdetõk: ha nekem lenne egy kis cégem, és a vevõkört szeretném bõvíteni, a Nemzetet választanám, és igyekeznék a Sportfogadásban helyet kapni, mert valszeg azt nézik át a legtöbben. De ha a cégecském fejleszteni akarnám, netán befektetõkre is vadásznék, és arról álmodoznék, hogy a kis cégem nagy hálózattá növi ki magát, biza a kevésbé olvasott Hírlapot választanám, mert annak van a legkomolyabb gazdasági rovata -> legnagyobb népszerûsége a potenciális befektetõk között. Naív vagyok, mi?Kép
És én nagyon szeretnék egy valódi elsõosztályú konzervatív napilapot, korrekt hírekkel, felkészült gazdasági és politikai elemzõkkel, és mondjuk Szabó Iván és más jól író jobboldali politikusok szösszeneteivel. Az MNO alapján sajnos a Magyar Nemzet nem ilyen.
Mellesleg, Szabó Iván írásait a pfujj-pfujj libsibolsiKép Metroból ismerem.

BKV - a helyzet katasztrófaközeli, tagadhatatlan. Annyira nem látok bele a dolgokba, hogy tudjam, a vezetés alkalmatlan, vagy a szabályozás miatt tehetetlen. Amelyik vacak, azon változtatni kéne.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


szerintem senki nem állította, hogy a pénzes emberek függetlenek, miért is lennének?senki sem az.
ha nekem sok pénzem volna v. hirdetni támadna kedvem, sosem kompromittáltatnám magam a mai jobbos újságokban, ugyanis könnyen utolérne a vád, hogy aszélsõjobb felé húzok.
ahogy elnézem, a jobb oldalon nincsenek átmenetek a mérsékelt konzervatív polgár ugyanazt olvassa mint a véresszájú fasiszta. nincs külön lapja a különbözõ szinteknek, mint a baloldalon, ahol a népszabi mellet ott a népszava, mérsékelteknek a hírlap stb.
az elején mindenki azt hiányolta viktoréktól, hogy nem határolódnak el, késõbb már errõ szó sem volt, körbeudvarolták a miépet is és a szavazótábort is. épp a múlt héten mindta ovi, hogy õt spec. a miép nem , de a miépesek érdeklik.
szóval ez a baj. a thrümer(?) gyulát, aki messze nem olyan szélsõséges, mint a csurka, sosem járta körbe a medgyesy. pedig egy-két százalék ott is jól jön. (az más kérdés, hogy nyilván a t.gy-ék szavazótábora a 2. fordulóban inkább szocialistát támogat, de erre az mszp sosem hajtott rá)

az utólsó pillanatban döntõ "befolyásolt" választókkal kapcsolatban: a legtöbb helyen ma is a tv1 fogható, ott aztán volt agymosás rendesen 4 év alatt, de fõleg tavasszal.azok viszont, akik utlsó pillanatban döntenek, nem az a réteg, aki népszabit, 168 órát stb. olvas, hanem, aki bambul a tv elõtt vagy blikket, mai napot vesz, és minden "csodálatos" eredmény ellenére valamiért megunta viktort és nem ijedt meg a fenyegetõzésektõl, amik a 2 forduló között mentek. mert azért sok szavazatot zsaroltak ki a 2. fordulóra olyanoktól, akik berezeltek. azok is agymosottak, hiszen normál esetben nem 2 hét alatt változik meg a kialakult vélemény.

a közlekeséshez annyit, hogy a bekötõutakat valóbam az elvándorolt autósok telítik meg munkábamenet, de ha ezek az emberek itt maradnak és reggel-du. bkv-ra ülnek, akkor még nagyobb a zsúfoltság, mert ugye az is elhangzott itt-meg amúgy is köztudott-, hogy a tömegközlekedés is horror.
majd, ha csak az autósok szenvednek, a villamosok, metrók-szabad pályán- simán használhatók lesznek, akkor lehet
visszaköltözésrõl beszélni.
rjuli
 
 


Bocs, hogy belekotyogok...
Világviszonylatban is jelemmzõ, hogy a metropolisokat, és a nagyvárosokat elhagyják az emberek, így alakulnak ki a kertvárosok, ahová szinte csak aludni járnak haza a pénzkeresõk, viszont kényelmesebb tere, kertje, levegõje stb. van. Ez mindenhol így van, nem csak Budapesten. A belvárosokban élõ embercsoportok összetétele megváltozik. Ott él az, aki közel akar lenni, kényelmi szempontokból dolgokhoz, és nincs családja, az akinek nincs pénze kertes házra, lakóparkra, és azok az idõs emberek, aki eddig is ott éltek. A lakóterek aránya csökken, az irodák, munkahelyek, intézmények, bankok stb aránya megnõ. Ez nem itthoni rettenet, hanem tényleg így van. Azért nem kihalt egy belváros sem ám,pl. a londoni se.A közlekedés az ország többi nagyvárosában is katasztrofális. Gyõrben pl. 30 évvel ezelõtt is pontosan ugyan az a járat járt, ugyanannyi idõközönként felénk,(20-30 perc)mint ma, csak azóta vagy 30 ezer ember költözött még ebbe a városrészbe, óriási a mostani építkezési(kizárólag társasház) építés. Reggelente, és koradélután pár km-nyi utazásért sokszor félórát is dugóban töltök. Ha busszal akarnék menni, a jó összhang miatt, már 6,50-kor indulnia kellene a gyerekenek, át kellene szállni, közben forgalmas helyeken átkelni(4 sávos út, villogoó lámpák), és így érnének be 7,45-re....ja, ez 4 km tõlünk autóval, dugómentes idõben 6-8 perc.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Zsomimama! Nem írod, hogy világviszonylatban milyen a közlekedési helyzet a metropolisok körül. Én nem vagyok annnyira világlátott, egy-két helyen voltam, de Párizsban felültem a reptéren a rer-re, és 1 óra múlva a város túlsó irányában elhagytam a terepet. Átszállás nélkül.
Bpn ami nagyon nincs, a közlekedési szövetség. Nem akarok vádolni senkit, de mégis, nem az elmúlt x (max 12, de mondjuk 4-5 éve téma) év vezetésének kellett volna végre valahova eljutni ezügyben? Bár, amit mifelénk a vonatról mesélnek, lehet, semmit nem nyernék (az elvileg kb 20 perc lenne a keletibe, de sokszor eleve 20-at késik, meg sokszor áll valamelyik rendezõn 20 percet, meg mindehhez óránként jár).
Csak azt kérdem tõletek, mégis mit kéne tenni a közlekedési helyzettel? Mert azért valahol a vezetõk vannak döntési helyzetben, nem?
(Rjuli: ha az agglomeráció nem csinál nekem dugót a külvárosban, én 20-30 perccel hamarabb vagyok a metrónál, nekem már nyereség lenne! Bár S.P. sem azt mondja, azért jöjjenek vissza, hogy így jobb legyen a közlekedés, hanem azt, javítsunk a városon, hogy ne kelljen elmenni belõle. Tõlem aztán lehetnénk világviszonylati ellentpélda is! MOndjuk a nagykörúton belül még érhetõ, de azért a Hungária gyûrûn kívül már lehetne élhetõ a város, nem?)
Borcsa: ha hozol nekem egy kupac ilyen-olyan lapot, megpróbálom kigyújteni belõle, hogy a hirdetõk vajon mekkora cégek ... bár nem állítom, hogy ilyesmihez bármennyire is értenék. MOst akkor vannak pénzes, vállalkozó stb jobboldaliak vagy nincsenek szerintetek??? Errõl mostanában nagyon ellentétesen írtok. Ja, ha MN-t csak az MNO-ból ismered, bátran vegyél egyszer egyet. Alig 150 ft, egyszer ki lehet bírni. Utána minden ezirányú kritikád jogos, de anélkül?

Ja. Nektek tetszettek a Milleneumi Országjáró országbemutató cikkei? Tudom, régi kérdés, hol van már, csak eszembe jutott.

Ja. Világvége nógrádi falu. Nézhetõ tv-k: m1, csiga, zajos rtl klub. Nem vagyok benne biztos, hogy máshol többnyire a csak m1 a tipikus.

Metró újság. Tavaly ilyentájt nem voltam egy politikai vitafórumos egyén. Viszont olvastam metrót. Egy idõ után kezdtem unni, hogy állandóan szídják a kormányt. A Véleményem szerint rovatban 10 politikai jellegû megszólalásból (választás közeledtével ezek aránya a Narancsik Ágota féle nyugis témákhoz képest igencsak megnõtt) 9 szídta. Mindenért. Én beleuntam. Elegem lett belõle. Nekem ne titulálja magát független politikai lapnak egy újság, ha ilyen egyértelmû hozzáállása van.
Még egy metró érdekesség, bár lehet, hogy véletlen. Meglepõ mód mind tavasszal, mind most megfigyeltem. Amikor én járok metró (jármû) közelben, ott addigra el szokott fogyni az újság. MInd tavasszal, mind most minden reggel van. Kettõ között ugyanúgy nem volt.
Tény, a ballib oldal ilyen téren sokkal profibb, jobban tudja, miképp kell agymosást csinálni, finoman, hogy a érintetteknek ne is nagyon tûnjön fel. El kell ismerni, ebben a fidesz gyenge volt. Mentségére legyen mondva, a baloldal 40 évig gyakorolta ezt, érthetõ ha értenek hozzá.

Még egy MN. Nem lehet tudni itt sem az igazságot. Libsi vélemények szerint tartozás volt. MN vélemények szerint még néhány hónappal elõtte, de már a választások után volt egy tárgyalás, ahol megerõsítette a nyomda, hogy igen, akarja továbbra is. Aztán jött a MP cikk, és napokon belül (lehet, hogy másnap, de ennyire pontosan nem emlékszem) jött a nyomda lépése. MN-es elõadásmód szerint idõközben behivatták a nyomda illetékesét MP-hez. Tudom, ez a jobbos verzió. A tartozás meg a balos. Semelyikünk se lát bele az igazságba. Te azt hiszed el, én meg ezt. Ha te az én verziómat valamilyen oknál fogva elhinnéd, azt mondanád: hol itt a sajtószabadság? Hol itt a demokrácia? Minket az orrunknál fogva vezetnek! Ha valaminõ oknál fogva én hinném el a tiédet, én lennék hasonlóan felháborodva. EZt az egészet csak azért, hogy jobban meg lehessen érteni az ellentáborbeliek közti nagy véleménykülönbségek okát. És a sajtó hatalmát.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Még egy. Borcsa. Azért létezik rengeteg hirdetõ, rengeteg olyan, ami kisemberekhez szól. Azért nem egy újság ilyen hírdetéseket tartalmaz csak. Nem azt mondom, hogy miért nem azok meg amazok jönnek hirdetni, hanem az nem logikus, hogy senkinek ne kelljen a 100 ezres piac.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
Tényleg veszek egy Nemzetet! Most nagynéha (el)veszek egy Metrot, de még azt se rendszeresen, egyebet semmit, reggel 2 órán át (6-8-ig) hallgatom a klubbrádiót tájékozódás címen, infókat rokonoktól gyûjtök, úgyhogy ezekre nem igazán tudok válaszolni. Amit írtam, az egy teljes egészében általam kiagymolt verzió arra, hogy mi motiválhat egy-egy hirdetõt.
Tartozás: még az is lehet, hogy a nyomda próbál "bevágódni" a kormánynál. Pusztán a régi (akár átkosbeli) reflexek miatt. Pl. páromat apósom 90-ben beléptette az MDF-be, mondván, jól jöhet még, hogy párttag vagy...
Jobbos és balos pénzemberek: ha a pénzügyi érdeke elé veszi a politikait, akkor nem pénzember. Szerintem. Viszont a globalizációellenesség egy jól hangzó, de gazdaságilag mûködésképtelen irányzat. Globalizációellenes iparmágnás kevesebb van, mint kommunista nagytõkés.
Igazából, ha lenne erre párt, én afféle jobboldali liberális lennék: nem azt várnám el a kormánytól, hogy eltartson, hanem azt, hogy hagyja, hogy eltartsam magam. (Na jó, nem küldöm vissza postafordultával a GYÁS-t Kép)
Elhibázottnak tartom a licitet, amit most a pártok szoc. ellátások terén tartanak, mert szerintem belerokkan a gazdaság. Viszont jól jönne, ha az önkormányzatok tágabb mozgásteret kapnának a szociális segélyek megadásában-megtagadásában.
És én is nagyon várom a közlekedési szövetséget én is várom: a munkahelyem innen vonattal 10 perc zötyögés + 10 perc séta, BKVzva 45 perc zötyögés + 10 perc séta, egy átszállással.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Ildi!

"Bár S.P. sem azt mondja, azért jöjjenek vissza, hogy így jobb legyen a közlekedés, hanem azt, javítsunk a városon, hogy ne kelljen elmenni belõle."- ezt írtad, viszont nem ezt mondta a független Pali, hanem azt, hogy JÖJJENEK VISSZA.
Nem csak azt kell meghallani, amit szeretnénk, hanem azt, ami elhangzott. Ha csak azt mondod, amit hallani szeretnél, könnyen félreviszed a tájékozatlanokat, mert igenis ellentmondásba keveredtek magukkal ezzel a visszacsábításos dumával. Csakúgy, mint a legújabb stratégiaként felvett szapulós-kampányban, ahol -többek között-azt róják fel a Demszkynek,hogy a bp-i úthálózat 90 %-hoz hozzá sem nyúlt. Igaz, hogy a 100%-ban az összes kis zsákutca is benne van, igaz, hogy minden nyáron azon sopánkodnak, hogy már nem lehet közlekedni a városban a sok felújítástól, de ha van sapka rajta az a baj, ha nincs, akkor az.
Leszámítva az anyagi részét, õszintén el tudná képzelni bármelyik okos fideszes, hogy az év melyik szakaszában lehetne még utakat túrni, és hová lehetne még terelgetni,amikor idén nyáron pl. már a kerülõ útvonalakat is csinálták, ettõl állt a város.
(A Hungária-gyûrû amúgy pont rossz példa, mert ott a körvasútsor fogja le mindenhonnan a nagy utak forgalmát, azért áll folyton a város a XIV.-XVI. ker. felõl)

kíváncsiságból megkérdezném: 1,titeket nem zavar, hogy a S.P. ezzel a független dumával nyomul, nem érzitek hiteltelennek így, hiszen kb. pont annyira független, mint a Medgyesy, aki meg nem MSZP-tag. Függetlennek nevezni magát azért mégis túlzás?
2, ti (jobb o.) nem éreztétek sértõnek, amikor a 2 forduló között a fidesz okosai(kövér-típusúak)
le bunkó-prolizták a fõvárosiakat(titeket is, ha úgy vesszük), mert ott rosszabbul szerepeltek, mint vidéken? aki bp-i, az mind bunkó-proli, csak mert nem rájuk szavaz?
rjuli
 
 


És mit szóltok ahhoz, hogy Orbán mostanában szegedi özéssel beszél? Azért ezt már tulzásnak tartom.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Aki magyar szegedi? :-D))))

zsunya
 
 


Cory!

csak ezt?
annyira túlhergelik magukat és a népet, hogy mindig túllõnek a célon.

Zsunya!

aki szegedi, az magyar! Kép
rjuli
 
 


rjuli: azért ezt emeltem ki, mert ez félelmetesen gusztustalan, hogy tájszólást politikai célokból használjon valaki. Ráadásul ilyen feltûnõen egyik napról a másikra! A többihez sajnos már hozzászoktam Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ovi a manipulálásban majdnem verhetetlen, és hát , láthatod, hogy nincsenek határok. Sok ember sem ettõl sem a többi húzásától nem pártol el tõle, sem a csapatától. Biztos tud valamit, aminek a megértéséhez, megérzéséhez egy hullámhosszra kell velük kerülni. Én nem tudok ráhangolódni, így a Kossuth téri fílingbõl is kimaradtam. Kép
rjuli
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: