Új privát üzeneted érkezett!

Szila, Cory!

Szépek a képeitek. Az összes.

Szila!

Nekem is küldd el légyszi az afrikás képet. Meg a szélmalmos Powell mintáját (vagy akár az összeset). A cím: pbetti@mailbox.hu

Köszi: Betti
Betti
 


Lányo, lányok! Ezeket a MP képeket honnan szeditek? Gyönnnyörűek!!! Én is, én is akarok ilyen csámpás házakat meg holdat, meg mindent!!!

ámuló sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Tudom, valaki valamikor már kérdezte a következőt: a 2 szálas hímzés mit jelent pontosan? (2 szálat használok és lényegében 4 szállal varrok, vagy 1 szálat használok és 2 szállal varrok)

Előre is köszi. Ma kaptam meg a Kézimunkaboltból rendelt autókat. A tulaj azt mondta, hamarosan kibővítik a kínálatot és több ezer rendelhető minta lesz fent. Már alig várom.:o))

Betti
Betti
 

 
 

Sofka!

Menj vissza az archívban október 1-ig, oda tettem be a linket, ahol megtalálod a Powell-képeket!
Én most egy velencei ablakra fenem a fogam, de még érlelem egy darabig...

Cili
Névtelen
 


Sziasztok!

Betti: nem igazán értem a kérdést. Én úgy hímzek, hogy a fonal az 6 szálból áll, amit a boltban veszek. Levágom a megfelelő hosszút, és azt 3felé szedem szét. Tűbe fűzöm, és az x úgy néz ki, hogy mindkét szára külön-külön 2 szálból áll. Te mire gondolsz?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


cory!

Én eddig úgy csináltam, hogy a 6 szálas fonalat 6 részre osztottam, de befűzés után ez két szál lesz.

Most megnéztem, hogy pontosan mi is volt írva a használati utasításban: az osztott hímző két szála (ha ezt úgy fűzöm be, mint ahogy a Modern Keresztöltés című lapban le volt írva, akkor ez lényegében 4 szál, nem?)

Lehet, hogy bonyolultan fogalmazok, de nem tudom értelmesen leírni, mit is akarok kérdezni. Bocsi!:o))

Betti
Betti
 


Betti: a Modern Keresztöltést én nem olvasom, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni. De nekem mikor az anyagot vettem, a boltban azt mondták, hogy ehhez az anyaghoz kb 2 szál kell. Több nem is menne át a lyukon ennyiszer.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lányok, hogy csinálttok a MP képet? Kinyomtattátok, és úgy számolható, vagy afféle szabadkézi rjzként? Gyönyörű!!! Dagadt macskák is jók, de azt mégannyira sem tudnám leszámolni.

sofka
sofka
 
 


sofka: vannak az oldalon minták is.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


cory!

Köszi, szerintem akkor úgy csinálom, ahogy szoktam. Abból nem lesz baj, és a fonal is elég lesz.

sofka!

Szerintem nyomtasd ki. Bár ez csak tanács, én még nem csináltam MP-képet.

Betti
Betti
 


Ha kinyomtatjátok, teljesen jól számolható, kockákra rajzolt képek vannak. Csak lehet, hogy a monitoron ez nem látszik jól. De ugye nem csak az összefoglaló, hanem az összes rajzot letöltötted? Mert mindegyikre külön-külön rajz van ám! Ráadásul a dagi macskák majdnem mindegyike színesben!

Hajrá sofka!!!

Cili
Cili
 


Sziasztok!

Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!

Betti
Betti
 


Sziasztok!

Kész vagyok a második Powell-lel is Kép http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/52726.jpg
Most a téli utcára van megrendelésem Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cili!

A tálcát készen vettem a Corá-ban 2000 Ft-ért. Az üveget a párom vágatta bele üvegessel, a szélét csiszoltatta, hogy később nehogy megvágjuk magunkat. Az üveget körben sziloplaszttal tömítette.

Persze lehet olyan tálcát is kapni 1.400 Ft-ért, amit még neked kell festeni is, de szerintem ez a pár száz Ft megér annyit.

Szia: Betti
Betti
 


Sziasztok!
Megtaláltam a Powell képeket a neten, ott, ahol Cory írta, de van egy problémám. Letöltöttem a mintát de a nyomtatás nem megy, mert túl nagy a minta, nem fér rá egy A4-esre. Át kell méreteznem? Vagy valamit rosszul csináltam?

Másik kérdés. A fonalakkal kapcsolatban.
Én eddig Anchort használtam, már komoly gyűjteményem van a különböző árnyalatokból. Azt tudom, hogy a DMC-vel lényegében azonos minőségű, csak más a kódolás, illetve néhány eltérő árnyalat is van a két típus között.
De a Puppets-ről nem tudok semmit. Valaki célzott rá, hogy olcsóbb, mint az Anchor. Más különbség is van?
Márti
T-Márti
 


Szerintem nincs különbség minőségben, az előző MP-képemet Puppets-sel hímeztem, most Anchorral, nem érzek különbséget. Az árkülönbség kb. úgy néz ki, hogy Puppets 45-50.-, Anchor 130-140.- Hát azért ez nem kicsi...
A gondom csak az, hogy hiába van több színkonvertáló táblázatom is, mégsem tökéletesek a színek, volt olyan kép, amit azért hagytam félbe, mert más fonallal, átkonvertálva egész más színek voltak, mint a képen.

Viszont van egy olyan programom, amivel beszkennelt képet ki tudsz hozni keresztszemes mintára. Tök jó!!! Csak nem tudom, hogy honnan töltöttem le... :-(
Ha kell, megpróbálhatom átküldeni emilben annak, akit érdekel (javaslom, hogy ADSL-lel rendelkezők kérjék, mert marha nagy), de fogalmam sincs, hogy így átmegy-e... Mindenesetre nálam megvan.

Cili
Cili
 


Meg lehet próbálni itt:

http://free.srv.hu/x/s/xszemes/

A linkeknél ajánlom a Domikit, az előbb említett program ha jól emlékszem, a letöltéseknél van, cross stitch creator címszó alatt. És utána még installálni is kell, de ahhoz csak a férjem ért. Mindenesetre nálam már működött!

Cili
Cili
 


Sziasztok,

Eddig csak olvastalak benneteket illetve képet kértem (amit köszönök is). Most hogy készen lett az első nagy munkám gondoltam felteszem (persze a képtárba) nektek véleményezni.

Kérdésem is van, a leszámolásnál hogy csináljátok, minden sort mindig ellenőriztek, hogy hány kereszt kell még, vagy színes filccel, ceruzával, miegyébbel átmásoljátok, és utána már csak öltögettek??

Gabi
gabóca
 
 


Csajok!

Próbáltam megkeresni a linket,hogy Michael Poxellthol lehet letölteni,de nem találom!Vki tegye mán' be ide nekem!

Köszike!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Rebi

Ha jársz még erre!Most olvastam,hogy dec . elejeén írtál.Melyik macik kellenének pontosan?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
www.ya.ru/photos/index-private.asp , itt megkeresed a 'Mindenki'-t és ott megtalálod a Michael Powell mintákat.

GAbi,
amit kihímeztem, azt a leszámolható mintán kihúzom tollal/cerkával - ez már mindegy. Persze így is néha elszámolódik, ilyenkor "felnőttül elmondok pár szót"Kép és visszabontom.

Szila
szila
 
 


Szila, hogy te milyen gondos vagy! :-)

Én nem húzogatom ki tollal, arra lusta vagyok, de csak ritkán tévesztem el. Ha mégis, akkor valahol ki lehet egyenlíteni a tévedéseket.

Cili
Cili
 


Sziasztok!

GAbóca: a legutóbbi két képemnél látszik is, hogy 10-enként behúzok egy szálat az anyagba jelzésnek. És így soronként számolok. Nem rajzolok az anyagra.

Cili: én úgy tudom, hgoy a színválasztékon kívül az a nagy különbség a drágább és olcsóbb fonalak között, hgoy a drágább mosható, az olcsóbb meg nem.
Én most váltottam Anchorra Puppetsről, és nekem ez sokkal jobban tetszik.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Anyapoc Kép

Amiket június 23-án (asszem) raktál fel a képtárba... Azóta magukat a képeket megtaláltam, csak reménykedem, hogy esetleg vkinek megvan a rajzuk is, mert egyelőre esélytelennek tartom, hogy így kép alapján meg tudom csinálni... pedig a lányom ezeket kérte a szobájába...

most csinálom neki az egyik Micimackóst... már "csak" a fa van hátra Kép

... mennem kell... "szarszag van", ahogy a most érkező párom megjegyezte ...KépKép

üdv
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok,
Én most átrajzolással próbálom, meglátjuk milyen lesz...
Találtam a neten nagyon szép betűket, de pes a kiterjesztésük és nem tudom megnyitni. Kerestem a neten de nem találtam a hozzávaló PeDesign programot. Nem tudja véletlenül valamelyikőtök merre találhatom? Vagy konvertálót jpeg-re?
Köszi:
Gabi
gabóca
 
 


Itt van az a Cross Stich Creator. De sajna csak 15 napos probaverzio. Meg a fiam fenykepet is atkonvertalta!

http://www.softforall.com/HomeEducation/Hobbies/PM_Stitch_Creator05060027.htm

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Szila

Közben sikersen ráakadtam,de köszi!Igazság szt megvolt a Mindenki alcím,csak vmiértnem akarta behozni a választékotKép

Gabóca

Én lekicsinyítettem a minimálisra,amitmég ki tud nyomtatni a nyomtató és egész jól látszanak rajta a minták.Egyébként képszerkesztővel meg tudod csinálni a darabolást,csak a darabokat külön-külön kell elmenteni és utána nyomtatni.Ezt is kipróbáltam és működik.

Rebi

Na igen,azoknak sajna nincs meg a rajzuk,ne is keresd.Ezek leszámolható minták.Biztos megadtam,hogy honnan lehet letölteni, ha jól emlékszem itt vannak vhol,ezen az oldalon.Ha rendes mérteben töltöd le,akkor nagyjábólláthstó,hogy mit hogyan kell csinálni.Amit én felraktam képek,azok kicsinyített változatok voltak.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Lehet, hogy csak nekem uj a dolog, de azon az orosz oldalon minden mennyisegben vannak keresztszemes mintak! Mar vagy 3 oraja nezegetem oket!
Bocs, ha ti mar tudtatok, es csak en erzem ugy, hogy feltalaltam a spanyolviaszkot!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Cili,
Van szinkonvertalo tablad Puppets-DMC-Anchor viszonylatban is? Altalaban mindenhol csak a DMC-t es az Anchort adjak meg, Puppets-rol semmi info!
Koszi elore is,
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi: az orosz oldalon van Puppets-DMC átváltó: http://www.7ya.ru/photos/private-showphoto.aspx?RubrID=20763&PhotoID=121662

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Én is küldök egyet!

Cili
Cili
 


Sziasztok, valaki említette régebben hogy megvan neki a DMC-puppets átváltó táblája.
Ha nem lenn e gond fel lehetne tenni ide is?
Lehet hogy feltettétek már, de nem találtam.

Köszi szépen: Moncsi
Moncsi
 


Moncsi!

Feltenni nem tudom, nem értek hozzá. De elküldöm emilben neked, csak nem tudom a címedet.
Kattints a nevemre, kiadja az emilcímemet, küldj egyet, és én válaszban elküldöm. Azért nem írom ide ki (én nektek sem javaslom), mert nem győzöm utána irtani a spam-eket. (így kell írni?)

Cili
Cili
 


Cili, cory koszi mindkettotoknek! Valamit szeretnek mar himezni, bar eddig meg csak aprosagokat csinaltam, es pl. konturozasrol lila gozom nincs. Ugyhogy majd jovok tanacsert!
Nagyon tetszenek az afrikai mintak, meg MP velencei ablakai. Pedig sejtesem szerint valami egyszeruvel kene kezdeni!
Afrikai mintasbol nem tudtok valami egyszerut javasolni?
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!

Kezdd MP pici képeivel, pl. a Mini Cottage-k valamelyikével. Van olyan kb. 40x40-es öltésszámú, az hamar sikerélményt hoz!
A velencei ablakok majd a 3-4 lépcsőben jöjjenek, mert elég nagyok. És rengeteg kontúr van benne! (én már csak tudom, az egyiknek a felénél tartok) A kontúrt egyébként 2 szállal érdemes csinálni, és csak a rajzot követve föl-le és ha körbeértél, le-föl.

Hajrá!

Cili
Cili
 


TIPP:

Hátha valakinek újat mondok...

Ha megvetted a fonalakat, akkor a színkódos papírra minden jel és szám mellé odaragasztok cellux-szal egy 2 cm hosszú fonaldarabot, és akkor csak rá kell nézni, amikor hímzem. Továbbá egy későbbi "újrahímzésnél", vagy színkonvertálásnál már lényegesen könnyebb lesz.

Cili
Cili
 


Cili,
Mondj meg legyszi ilyeneket!!! Meg csak pici, egyszeru dolgokat keszitettem eddig, az azert lenyegesen mas, mint egy nagyobb kep!
Meg valami: mit csinaltok a netrol letoltott mintakkal, hogy a nyomtatott verziorol himezni is lehessen? Mert nemelyik szamomra hasznalhatatlannak tunik, olyan halovany, vagy apro. Pedig ugy orultem, mar annyi mintat bespejzoltam a kedvencek koze!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,
azt tudod, hogy milyen típúsút szeretnél hímezni? Van egy halom mintámKép. Sajnos vannak olyan minták, amik használhatatlanok.

Cili,
ez tök jó ötletKép, de mondjuk, ha hasolók az árnyalatok, akkor már egy kicsit nehezebb...

Szila
szila
 
 


Szila,
Koszi! Elkezdtem a Mini Cottage 2-t, a Michael Powell sorozatbol. Nem mondom, hogy nem guvad a szemem, hogy kitalaljam, melyik szinnek a jele van a lapon. Altalaban puskazom a szines abrarol!
Es hogy fokozzam az elvezetet, egyetlen egy szin sem stimmel a listan talalhatoval! Kép
Legkozelebb mindenkepp valami afrikait szeretnek, azok annyira tetszenek!
Kerdeznek meg, ha lehet: fontos, hogy a kis x-eken ugyanolyan iranyban fussanak a szalak, vagy mindegy (tehat hogy mindig ugyanaz a szal fusson felul)?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
igen, fontos az x-ek irányaKép. Én először megcsinálom ezeket: /// és aztán visszafelé is \\\. Általában fentről lefelé haladok.

Hogyhogy egyetlen egy szín sem stimmel?

Szila
szila
 
 


Szila,
Volt egy csomo hasonlo Puppets fonalam, meg vettem nehany Anchort is, de pont a megadott szinek a boltban sem voltak (eleg gagyi kis uzlet van itt a faluban). Meglatjuk mi sul majd ki belole! Kép

Az egesz kepen eloszor megcsinalod //// erre, aztan utana "elorol kezded \\ arra is??
Na, sejtettem, hogy valamit nem jol csinalok (Cory kozeli kepei nagyon szep egyenletesnek tuntek az enyemhez kepest). Visszafejteni mar nem fogom, de mostantol akkor figyelek!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
oda-vissza haladok egy soron. MOndjuk próbálj meg egy hulladék anyagdarabra 10sort csinálni, egy sorban 10 öltéssel. Először megcsinálod /// erre, aztán visszafelé is \.

Egyébként az a lényeg a színeknél, hogy egymáshoz passzoljanak, harmonizáljanak. Merrefelé laksz?

Szila
szila
 
 


Zsuzsi,
itt egy remek link: http://free.srv.hu/x/s/xszemes/article.php?2.0, itt mindenféle jótanácsok vannak a kezdő bökögetők számára. (Meg még egy csomó minden...)

Szila
szila
 
 


Ugy haladok, csak altalaban a kovetkezo sorban eloszor erre \ haladok es csak aztan /// arra.
Szinekkel szerintem nem lesz gond, hasonloak, csak nem pont az a szam, arnyalat!

Frankfurttol delre elunk mostansag. Jo draga erre a fonal (Anchor 1,05 Euro)! Kép Majd importalom otthonrol!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Húúúú, az tényleg drágaKép Nem igazán értem, hogy a következő sorban hogy változik meg a sorrend...de majd előkotrom a régebbi Keresztszemes újságokat, van benne "iskola", azokat majd megpróbálom elküldeni mélben v. felrakni vhova.

Szila
szila
 
 


Zsuzsi: én segítségnek annyit használok a hímzéshez, hogy 10 négyzetenként egy szálat fűzök az anyagba oda, ahol a mintán is a vastagabb vonal szokott lenni. Ha nincs a mintán ilyen, akkor megjelölöm a szélét 10-enként. Sokat segít.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,
Ezt azt otletedet mar "elloptam", en is bejeloltem, enelkul azt hiszem mar reg a sarokba vagtam volna az egeszet! Kép
Most mar az iranyokra is figyelek, eloszor a sima "per-jel", aztan meg a backslash-ek! Kép

A keptarban lattam, hogy Cili azt irta a MP kepehez, hogy 4 szallal. Miert 4-gyel? Csak azert, hogy tomottebb legyen? Vagy a fonalak vastagsaga kozott van kulonbseg?

Linato hableanya gyonyoruuuuu!!!

Mit csinaltok amugy a kesz kepekkel? Keretezitek, felvarrjatok valahova (diszparna, falvedo, ...)?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Azért csináltam 4 szállal, mert ez egy nagyobb lyukú kongré volt. Ha kisebb lyukúval dolgozol, elég a 3 szál is. De én pl. nagyon nem szeretem, ha a hímzás alól kilátszik a fehér kongré.

Cili
Cili
 


Zsuzsi,
igen, ahogy Cili is írja, ízlés dolga, hány szállal dolgozunk. A minák általában egyfajta aidához vannak megadva (14 count: 10 cm=44 öltés), itt általában két szállal javasolják a hímzést, egy szállal a kontúrt. Én majdnem mindent pl. 3 szállal varrok és a kontúrt kettővel.Kép.
Ja, és én pl. hímzőkeretet is használok.

Én kereteztetni szoktam, de csináltam már párnát is.
Szila
szila
 
 


Zsuzsi: én 2 szállal csináltam a MP-ket, és 2 szállal kontúroztam Kép Ja, és nem használok hímzőkeretet Kép
Keretezem, és becsomagolom ajándéknak Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: