Új privát üzeneted érkezett!

"Szerintem is úgy csaltak, hogy az újraszámolás nem hozott volna más eredményt. De akkor miért is nem lehetett mégis újra számoltatni? " MERT nem hozott volna más eredményt!!!!
Mellesleg a volt kormány a választások elõtt cserélte le a választási bizottságok tagjait. Személyesen OV és Pintér S. voltak a felelõsek a választások tisztaságáért. A választások után a csalásokat jelenteni kellett volna. Ilyesmi nem történt. A parlamentben ellenszavazat nélkül elfogadták az eredményeket. Épp ma hallottam, amint megismételték Pintér parlamenti beszámolóját. Ettõl kezdve nem értem, miért kellene elherdálni a pénzt újraszámlálásra, csak azért, mert pár ember kavarja a biliben, amikor annyi másra lehetne fordítani.
Liesel
liesel
 
 


Jól látom, hogy figyelmen kivül hagyjátok amit irtam? Miért? Ha hülyeség/nem igy van, ugyan homályositsatok fel.

Elképedtzsunya

zsunya
 
 


Zsunya!

Kép
Nem akartam válaszolni, de "ignorálni" sem akartalak Kép - (ez tetszik.)

"Az hogy vér nélkül lehetett ebbõl kiszállni, az szerintetek nem az akkori vezetés kemény munkája volt e? "
Nem vagyok biztos benne, hogy egyáltalán volt rendszerváltás. Ezért nem hiszek a "kemény munkájukban".
Vidéken nyilvánvalóbb a helyzet, itt nem nagyon tudunk egymásról, de vannak akik ma is rabszolgaként dolgoznak a saját szõlõjükben, amit 12 év alatt nem sikerült visszaszerezniük, hiába a kárpótlás, stb, valahol mindig megbukott az ügy a helyi maffia jóvoltából. (nem nehéz 2*5 évre bíróságra vinni egy pert.)
Ha a mostani parlament arcait megnézi az ember, ugyanez az elég egyszerû következtetés vonható le - nem is titkolják a múltjukat.
Akkor mirõl vitáznánk?
Pokorni is ezt mondta (bár gondolom, neki csakazértsem hisztek): 89-ben az apjától így "búcsúzott" az, akinek be kellett számolnia: Most elmegyünk Franciaországba, mert itt változások lesznek, de ha visszajövünk, tudja, mi lesz a dolga.

Ha eddig nem gondoltam volna, mostanra elég egyértelmû lett, hogy kiknek is lettünk (és maradunk min. 150 évre) a gyarmata.

Kép
Ilon
ilon
 
 

 
 

Kedves Ilon!
Kiknek?
Eva
eva
 
 


Ilon, egy csomó ember ittmaradt, és nem ment el Fr. országba. Igen nagy "kényszer" lehetett szegény Pokorni bácsinak, ha oda KELLETT mennie, míg a többiek itthon maradtak...Ezt a gyarmat témát én sem értem. Annyira nem vagyunk mindenben jók, hogy ún. függetlenek legyünk, mint Svájc..
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Zsomimama: NEM Pokorni édesapja ment Fro-ba!!!! Ha ennyire vagy tisztában a többi ténnyel is, és azok alapján ítélsz, hááát...
Egyébként elég szomorú, hogy itt vannak egy csomóan, és ki tudja mit tesznek.
Még szomorúbb, hogy az mszp meg tudja etetni a szimpatizánsaival, sõt az szdsz-szel szimpatizánsokkal is, hogy ez mind mindegy, mindegy ki mi volt és mit csinált. 89-ben még nem így álltak a dolgok szdsz oldalán sem.

Mért nem írjátok meg "bal"oldaliak, hogy mi a véleményetek a PeCsa bezárásáról, illetve, a taxisblokáddal való összehasonlításról??? Egyfajta választól kíméljetek, hogy az akkor többszázezer ember akarata volt, most meg százan zárták el a hidat. Mert ez számomra nem érv.

Totya, hazajöttél? És továbbra is titok, miért KELLett távol élned az elõzõ 4 évben??? Tudom, lehet, én vagyok túl kíváncsi, de ez még a tavaszról megmaradt bennem és kíváncsi vagyok, mi az a szitu, ami nem volt élhetõ 98-02 -ben, de élhetõ lett rögtön.

Nem vagyok teljesen alapos, ha van valaki, segítsen. Az érdekelne, hogy az új parlament megalakulása óta a különbözõ bizottságokhoz mennyi elõterjesztés érkezett a különbözõ pártok soraiból, és abból mennyi jutott be a parlament elé. Én, feltehetõen részben elfogultságom miatt, állandóan csak olyan "jobb"oldali beterjesztésekrõl tudok, ami még a bizottságon sem jutott át, tipikusan a kormányoldal egy fõvel több szavazata miatt megbukva. Ha valaki tud erre egy jó linket, ahol ezek röviden össze vannak foglalva, akkor én vállalom a számolgatást is. De addig nem tudom elfogadni a nagy szöveget MP és társaitól, hogy ha valakinek más a véleménye, vannak törvényes formák is. Vannak persze, aztán jól tojnak rá. Ha jól emlékszem, sokak számára az elõzõ kormány egyik legfõbb bûne (hibája) az volt, hogy az ellenzék nem juthatott szóhoz. KÉrdem én, hol van itt a társadalmi párbeszéd, ha az van, hogy a szavazók fele plusz kevést képviselõ kormány beszélhet, a szavazók fele minusz kevés (ide kevés helyére deltát vagy epsilont írnék, aki érti) pedig hallgasson?

A szavazatok számolgatása és õrzése tekintetében pedig bizony Európában sok helyütt egész más szabályok vannak, mint nálunk. Nem biztos, hogy azért, mert mi 12 éve okosabbak voltunk. Szerintem egyszerûen ilyen szitura nem nagyon gondoltak az emberek. (mint ahogy az elsõ fordulóban az is nagy meglepi volt, hogy egy csomó hely elsõ körre eldõlt, egyszerûen azért, mert eddig az elõzõ 3 körben nem ez volt a tipikus, furcsa volt a kishíján kétpártinak kialakuló parlament is). Ja, Európa, megkaptuk azt is, hogy nem tüntetni kéne, hanem Európa felé haladni (ez most nem szó szerinti idézet). Akárhogy is nézem, még mindig jó a tüntetési helyzet nálunk nyugathoz (Fro, ha már úgyis ott tartottunk) képest.

Ami még ijesztõ. Egy gondolatkísérlet, alapfeltevés: tegyük fel, hogy tényleg voltak csalások. Ennek tükrében: a csalással gyõztes párt nem engedi, hogy ellenõrizzék, megsemmisítteti az egyetlen lehetséges bizonyítékot. Az ellenzéket minden oldalról megpróbálja ellehetetleníteni, vezetõit kül. ürügyekkel kikezdi, újságját (annak nyomdáját) megpróbálja bezáratni. A történtek ellen tüntetõket mélységesen elítélve rendõri erõszakkal kergeti szét. (volt egyáltalán az elmúlt 12 évben nálunk olyan, akár be nem jelentett, tüntetés, amit gumibottal, fegyverrel vertek szét a rendõrök????? ) Tettüket rögtönítélõ bíróság ítéli meg (el). Tisztára mint az ötvenes években, nem? Nem ijesztõ, ha így nézitek?????

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi! Szamomra semmivel sem ijesztobb ezt nezni, mint a Fidesz negy eves tevekenyseget. Nekem az ijeszto, hogy az ex-kormanypart nem hatarolodik el a tortentektol, es nem hatarolodik el a "lelkiismeret" csoporttol. Most olvastam a vezetojuk egyik nyilatkozatat, no, az tenyleg ijeszto. Sot...

Eva
eva
 
 


Es megvalami. Ha jol olvastam ki a szavaidbol te egyetertesz a tuntetokkel? Tenyleg ez van? Ez a par szaz fos csoport kepviseli ma az "igazi" magyarsagot? Ma reggel lattam a Grespiket, aki a rettenetesen(ajjjajjj, otvenezer kemeny magyar forintra) buntetett, egyebkent pedig valamilyen revizionista part vezetojekent bemutatkozo Budahazy valaki oldalan allt, aki ugyan bizonyitekokat felsorolni nem tudott, hogy hogyan csaltak a valasztasokon, a legmesszemenobb erv az volt a reszerol, hogy "a szobeszed szerint...". Grespik pedig kepes volt alulmulni onmagat is, mert azt allitotta, hogy a kormany ot azert tavolitotta el a funkciojabol, mert feltek, hogy eszreveszi a csalast...
Javitsatok ki, a Grespiket meg nem Orban Viktor es Pinter Sandor rugta ki? Akkor most hogy is van ez? En nem vagyok igaz magyar, mert undorodom ezektol az emberektol?
Eva
eva
 
 


[url=http://www.mno.hu/index.mno?cikk=88589&rvt=61" TARGET="_top]http://www.mno.hu/index.mno?cikk=88589&rvt=61[/url]

Pár kép arról, milyen, ha nincs rendõri erõszak!!!
Fegyvertelen emberekkel szemben.
Felébredhetne már végre a "baloldal", hogy mihez is asszisztál. Visszaüthet, amint Te is mást gondolsz valamirõl, mint a hatalom.
Volt ilyesmire példa az elõzõ 4 év alatt?
És most érzitek magatokat biztonságban? Tényleg "jó" irányba haladunk... Kép

"Annyira nem vagyunk mindenben jók, hogy ún. függetlenek legyünk, mint Svájc.. "

Ez megint egy jó szlogen, nemrég valaki ezt a stadion(ok) építésével kapcsolatban mondta (olimpia) - hogy majd akkor, ha már "jól élünk". Ajánlom, nézzétek meg pl. USÁt, ahol több millió hajléktalan él! Ld: Genesis clip : It's another day in Paradise.
Arányaiban is nagyon sok, arról nem is beszélve, milyen antihumánus módon bánnak velük (Kossuth ráió - összeállítás több ország hajléktalan-helyzetérõl).

Mi az az "igazi" magyarság? Van "igazi" cigányság, szlovákság, (hadd írjam leKép zsidóság? Az egyes (nép?)csoportok azonosan szavaznak?
Nem úgy van, hogy mindenhol megoszlik az emberek véleménye, minden kérdésben? (a vajdák vezetése alatt álló cigányság esete kivétel) (((de: szerintem jó, hogy ha legalább van még vajdájuk és arra hallgatnak, ha ez sem lesz, még kezelhetetlenebb lesz a problémájuk)))

Nem értek egyet a tüntetés módjával, de az üzenetével, a felirattal, igen. (mégha csak jelképes lépésnek tekinteném is az újraszámlálást).
Jellemzõ a csütörtöki helyzetre (az én számomra, aki kisember (BKV használó Kép ) vagyok), hogy de. a Mammutban voltam a gyerekekkel (Pestrõl tehát át kellett mennem Budára), amikor rámcsörgött a húgom, aki vidéken él: Mi van Pesten?
Döbbenten feleltem: mi lenne?
Persze nem hallgattam rádiót és mostanság a Gellért tér felé sem volt dolgom (feltúrták az egész Bartókot).

És Kedves Éva: név szerint/ország szerint ezt én soha meg nem mondhatom neked, mert sosem fogok belelátni a "nagyok" (=pénzesek) kártyáiba. De érdemes lenne figyelni a tendenciát. Hogy Mo. a térség középpontja, mindig is vezetõ hatalma volt. (Pl. nézd meg a mai szlovák zászlót - ha ezután sem evidens, mit mondhatnék?)
És azt Soros is tudja (nem puszira támogatta az MSzP kampányát a manipuláló plakátjaival), hogy aki itt megveti a lábát, az szabad utat kap a többi országba is.

Ahogyan épp ma mondta MP Romániában:
"Magyarország a térség stabilizáló tényezõje kíván lenni, s ehhez az szükséges, hogy jó kapcsolatokat alakítson ki a szomszédos országokkal, azok kormányaival. "Ezekkel az országokkal az ott élõ magyarság az összekötõ kapocs. A mindenkori magyar miniszterelnöknek, bárki is legyen az, ez a felelõssége" - hangsúlyozta"
mno

Már csak az a kérdés, melyik párt határon túli klientúráját fogják támogatni. Mert az is van, ahogy nézem... És itt ugyanaz a kérdés, mint Mo-on. Hogy milyen érdekeket fognak elõtérbe helyezni. A rövid távú egyéni(?), vagy a magyarság ÉS az összes itt élõ kisebbség hosszútávú céljait.
(példákat legközelebb Kép )

Ilon
ilon
 
 


"Fodor Gábor (SZDSZ) szerint nem hasonlítható össze a Erzsébet híd lezárása a taxisblokáddal, mert akkor más volt a politikai helyzet. Fodor szerint a taxissztrájk spontán szervezõdés volt, ugyanakkor csütörtökön a demonstrálók a Fidesz jelszavaival mentek az utcára."


Kép Kép Kép

A taxissztrájkot a szakszervezeti vezetõk (is) szervezték, akik aztán "felfelé buktak" a minisztériumba. Ezt taxis ismerõsömtõl tudom.

Kép
Ilon
ilon
 
 


Sziasztok! Ilon, nehogy bántásnak vedd, de az írásodból megint szinte csak a tõmondatokat értettem. Ez a jelszavakban írogatás nagyon jó, de hidd el, csak a beavatottak értik. Sajna, nekem , kis tájékozatlannak, nem elég, ha csak a kezdõszavakat adod meg, és nem fejted ki a gondolatot, mivel fogalmam sincs mit akarsz belõle kihozni, pl.: "Ez megint egy jó szlogen, nemrég valaki ezt a stadion(ok) építésével kapcsolatban mondta (olimpia) - hogy majd akkor, ha már "jól élünk". Ajánlom, nézzétek meg pl. USÁt, ahol több millió hajléktalan él! Ld: Genesis clip : It's another day in Paradise.
Arányaiban is nagyon sok, arról nem is beszélve, milyen antihumánus módon bánnak velük (Kossuth ráió - összeállítás több ország hajléktalan-helyzetér?l)." Addig bírtam követni, hogy az, hogy akkor legyen olimpia, ha van rá pénz szerinted nem oké. Az érv, az USA hajléktalanjai. Na, itt már kezdem elveszteni a fonalat. Persze, nagyobb ország, több ember, több hajléktalan. Arányaiban is több? OK. De ha mi jobban állnánk is, akkor is én pl. inkább azon a pár szerencsétlenen segítenék, egyéb monumentális rendezvények helyett. Nekem ezt diktálja a keresztényi szeretet. Tudom, ez képzavar részemrõl is, mivel én nem lehetek keresztény a jobboldal szerint, mert õk azok, és a többi áruló. Csak még nem találtam jobb szót. No, menjünk tovább. Itt jön a Genesis klip. Sajna ez az érved sem tud letaglózni, mivel fogalmam sincs mi az. Tudod, lumpen proli vagyok, aki nem nézi a TV-ben az amerikai szirup kultúrát, nem hallgat popzenét, csak klasszikust. Jó kis képzavar mi?Hogy hogyan bánnak ott a hajléktalanokkal? Pár gondolatban kifejthetted volna, már csak azok kedvéért, akik megint nem pont azt hallgatják, amit te. No, de megintcsak erre is azt tudom mondani, hogy az, hogy ott nem bánnak humánusan a hajléktalanokkal, nem ad felmentést nekünk, hogy humánusabban ugyan, de hagyjuk õket sorsukra, miközben folyik a pénz mindenfelé.
Üdv,
Liesel
liesel
 
 


Értetlenül és reményvesztetten olvasgatom a jobboldal- számomra nem túl meggyõzõnek tûnõ érveit. Ha elfogadom az állitást: akkor most Pokorni a hõs amiért lemondott (mintha nemrégen felháborodva állitottátok volna hogy nehogy már MP-bõl hõs legyen mert 3/2-es volt.)
Szerintem sem kellett volna Pokorninak lemondania. Mindenesetre õ sikongatott a legjobban a "csupán" kémelháritós MP-re. Az hogy az õ apja besúgó (barátait, rokonait miegymás) figyelt meg, jelentgetett a rendszerváltásig az nem gond. Pokorni azért mondott le, mert szerintem tele lett a hócipõje a rákényszeritett rossz szerepébõl. Komolyan, amig nem vállalta fel a Kövér szerepét, addig még õ volt a legszimpatikusabb ember a fideszben. Ez a papaügy csak jó indok volt neki arra hogy kilépjen ebbõl a szerepbõl. Igaza van. Valszeg gyomor kell hozzá. Ettõl függetlenül azt mondom nem kellett volna lemondania. Sõt továbbmegyek. Nem érdekel (mint haogy MP-nél sem) hogy ki(je) mit csinált az elmúlt x évben. Az érdekel most mit tesz.
Blokád:
igen érdekes volt. Úgy tûnik igencsak a szélsõjobboldal volt a hangadó. Mindenesetre ha én fideszes lennék, akkor nem örülnék neki hogy ez a "mag" képvisel engem ország világ elõtt. Sõt kicsit szégyenkeznék is, mert azt hiszem a jobboldal sem a legszalonképesebb embereit tette ki a frontvonalba. Semmi bajom Budaváryval, csak ha magára vállal egy ilyen dolgot, akkor legyenek érvei. Jó, tudom, MP is "makog" ugyebár, no de ez a Budaváry sem egy retorikai magaslat... Az Oszamás kitûzõ sem kellett volna.
A rendõrség persze most sziv, mert milyen brutál metál banda volt, persze a vágatlan felvételeken gondolom ti jobbosok is láttátok, ahogy ott kakaskodott egy faszi a rendõrök elõtt- szó szerint heccelte õket- mégsem nyomták orrba a gumibottal. A harapós jobbosról nem is beszélve. Úgy gondolom egy ilyen helyzetben a rendõrség sehogy sem tudott volna megfelelõen helytállni. Ha nem avatkozik bele akkor puhány, ha igen akkor túlkapás van. Mégis azt mondják, ha már a hidnál feloszlatják õket akkor nem került volna sor az esti balhékra. Az már inkább feltüzelt agresszió kiélés vcolt, semmint a választási szavazatok újraszámlálásáért folyó kultúrált demonstráció.
Demszky lehet unszimpatikus, ellenszenves pasi. Nekem is az. Orbán is. Mégsem álltam oda soha Orbán elé a tömegbõl, és nem kezdtem el köpködni, csapdosni, meg szembeanyázni, mert nem tetszik a képe. Itt ez történt. Teljesen jogos hogy védték. Mégha utáljuk is. Ez is egy kulturáltsági szint, hogy hogyan fejezem ki a nemtetszésemet valamivel/valakivel kapcsolatban.
Személy szerint én nagyon sajnálom hogy nem kaptak keményebb büntetést. Akár felfüggesztett börtönbüntetést. Félõ hogy amig csupán ennyivel megúszhatja az ember, addig bárki bármit megtehet akár a törvényre fittyet hányva is. Hiszen az egyik demontráló megmondta: Meglátjuk, lesz még itt 56 újra!
A szavazatújraszámlálási hergelést én sem értem. (A fidesz mindent megtesz azért hogy ne csituljon a lázongás), mikor
1. Minden szavazókörben jelenvoltak a fideszes képviselõk is- a szavazatok összeszámlálásánál is.
2. Pintér felügyelte a választásokat. (Õ ugye nem balos...:-))Mindent rendbenlévõnek találtak.
3. A fidesz is megszavazta a választások eredményének elfogadását.
Hát akkor? Min höbörögtök?
Hol cslatak? Amig a fideszes képviselõ kiment pisilni, addig a mocsok bolsik gyorsan behúztak pár strigulát a baloldalra?
Szerintem ez nevetséges.
Ezért mármint a demonstrációért egyértelmûen a fidesz a felelõs. Nem rosszindulat, de ide vezetett a választási eredmények megkérdõjelezésének folyamatos napirenden tartésa, meg az uszitó, heccelõ, hergelõ kampányolás, a politika utcára vivése. Mi jön még? Elfoglalunk kórházakat, gyújtogatunk, vandálkodunk, mert képtelenek vagyunk elfogadni a vereséget?
narancsosbukta
 
 


Taxissztrájk.

Ilon, engem nem gyõz meg hogy a taxis ismerõsöd állit valamit. Ez számomra nem más mint pletyka. Valóban különbözött a kettõ egymástól. Mig az gazdasági indokú demonstráció volt, addig a csütörtöki erõteljesen politikai indittatású. Az Szdsz valóban kiállt mellettük, beszédeket mondtak, teát vittek nekik. Itt a fidesz még csak ki sem állt, sõt elhatárolódott a demonstrálóktól.
narancsosbukta
 
 


Én akkor is azt szeretném, ha nem lennének ilyen fizetett balhék. többször is megnéztem, maiket leadtak a TV-k, és nagyon sok "állandó tüntetõt", olyant, aki a MIÉPES bulikon is TV-sztár láttam, és ez a szomorú.
A rendõrnek az a dolga, hogy rendet tartson, és ha vele szemben áll egy jogtalanul tüntetõ, balhézó, esetleg éppen az õ mamáját szidó "állampolgár",az a legkevesebb amit most megtettek. Ez olyan, mint ha pl. rendõr van az utcákon, akkor felháborodnak néhányan, hogy minek, meg hogy ez zaklatás, ha meg fényes nappal kizsebelik, akkor meg egybõl az kiabálj, hogy miért nincs ott rendõr....
A rendfentartó erõk szükségesek. Azért mert néhányan azt gondolják, hogy attól demokrácia a demokrácia, hogy szembeköpheti, meg fejbedobhatja az ellene jogosan fellépõ rendõrt, hát nem úgy van.
Amikor pl. belecsöppentem egy Fradi meccs utáni kiscsapatba, munkából hazafelé, kimondottan örültem, hogy voltak ott rendõrök.
Errõl nekem még OFF, az is eszembe jut, hogy mennyit variáltak a tûzoltók fizetésével is, nyomorultul keveset fizetnek nekik, de ha valakit két hetes hullaként a tóból, a jég alól, vagy az összetört kocsiból, vagy csak a híd tetejérõl kell lekapni, mindenkinek természetes, hogy ezt õk lelkesen megteszik, . A rendõrök most pl. nem vigyáztak a balatoni közbiztonságra, mert néhány anarchista miatt még a fõvárostól 120 km-re is kirázott a hideg. Nem akarom, hogy ilyeneket tapasztaljunk, tapasztaljanak a gyerekeim.
Bocs, de a rendõrök arckifejezéseit látva, én azt mondtam ,hogy a helyükben lehet, hogy én nem bírtam volna türtõztetni magam, szerencsére nem is vagyok, lettem rendõr.Kép
Az a nõ, aki a kis piros mobilján elmondta, hogy most tolják le mint a barmot, hát tényleg barom volt, ha nem értette a többszöri, órák óta tartó felszólítást, és azt gondolta, hogy õ valamilyen rejtélyes okból kivétel lehet, odaköltözhet a híd közepére, majd évekig kerülgetik a többiek.
A taxis blokád idején mi élesben kinn voltunk, egyszerüen jött egy taxis, és elvontattta a büfét ahol dolgoztam akkor egy forgalmas csomópontba, hogy legyen mit enni a kamionosoknak. Félelmetes volt. Nagyon szervezett(szakszervezeti) dolog volt, és amikor elkezdtek "tárgyalni" egymással, sokan látták, hogy veszett a dolog, tényleg felfelé buktak rajta néhányan. A kirobbantó bûvös 100 Ft-os benzin, már csak hab volt a torta tetején. Amit ott is mûveltek az akkori vezetõk, rémesen nézett ki .A Boros(Hóbagoly), meg a cimborája, amikor lógtak ki (valamitõl nagyon vigyorogva) az ablakon...
Mint egy operett.
Szóval minden törvényes( és törvénytelen) eszköze meg lett volna a Fidesz kormánynak, hogy változtasson a választási törvényeken. Nagyon bíztak önmagukban, és nem biztosították túl magukat, csak elégséges szinten. Nem jött be. Amit Zsunya írt a választások menetérõl. a törvény betartásáról elég világos.
Legközelebb majd jobban igyekeznek megnyerni a szavazókat, azokat is, akik most csúnya mumusok, mert közülük kell az a néhányezer ember, aki odabillentheti a mérleg nyelvét.
Csak úgy: Modjuk 20 év múlva, amikor már nincs esély, hogy rendszerváláts elõtti aktív politikai személy aktívan politizáljon, akkor milyen érvek lesznek?
zsomimama (zsomimama)
 


Most a Népszabadsággal/RtlKlubbal vitatkoztok, vagy velem?
Egy rakás dolgot nem mondtam (más sem), és nem is értek egyet vele. Csak kiírtad magadból? OK. De nem inkább üres ("független" médiumokból folyó)szólamok puffogtatása?

Narancsos Bukta! Ez a "politika utcára vivése" most a baloldal rágógumija, ugyanúgy, mint a 2. forduló elõtt:
- Durvul a kampány. Ön szerint miért?
- Mert a Fidesz durvítja.
(Liesel Kép : a Híradó akkori, esti mûsorából egy direkt kérdés Kovács L.-hoz a riportertõl - már korábban dühöngtem rajta, mert nagyon jellemzõ.)
Akkor boldog-boldogtalan ezt nyilatkozta, Kulka Jánostól kezdve az összes pletyó-újság ilyenekkel volt tele.
Most ugyanez megy pepitába'.

Itt a direkt kérdés a következõ csúsztatás: a Fidesz utcai (ENGEDÉLYEZETT) tüntetéseket szervezett az utóbbi hetekben = az utcai (Engedély NÉLKÜLI) megmozdulások ugyanilyenek, sõt, azokért is a Fidesz a felelõs.

Naaaaa. Ne csináljátok már... Kép Vagy onnan tényleg nem látszik? Ilyen klasszul mûködik a média-túlsúlyos véleményformálás?

"Minden szavazókörben jelenvoltak a fideszes képviselõk is- a szavazatok összeszámlálásánál is."
Ez az amit én nem így tudok, de lehet, hogy tájékozatlan vagyok (várom az infókat errõl IS). Nem úgy volt, hogy közjegyzõk (???-ez tényleg kb.) beválasztottak civil "megfigyelõket" az egyes szavazókörzetekben? Napidíjért, mint a népszámolási biztosokat.
Az én ismerõsöm is így került be, senki meg nem kérdezte tõle (papírt meg pláne nem kértek), hogy kire akar szavazni!
Az urnákat is kivihette 2 ugyanahhoz a párthoz húzó személy, senki nem tilthatta (volna) meg nekik. Azt hiszem, ez meg is történt sok helyen, én arról tudok, ahol üresen jött vissza a kivitt urna. - ? (Nyilván azért vitték ki, mert valaki szavazni akart, de hova lett a szavazat?)
Olyat tudok még, hogy egy borítékban 8 MSzP szavazat volt (ez teljesen konkrét, belsõ embertõl tudom). Hogy is lehetett? Ez a bizonyos "kivitték a lapot" módszer színes fénymásolóval kombinálva. Ugye szerintetek sem volt a lapokon fémcsík, sem azonosító szám?

Ami még aranyos: "akkor ezentúl vég nélkül lehetne újraszámolgatni" - aktuális, ma este, Baloldali Ifj. Szervezet képviselõje.
Megint mély hallgatás a kevesebb, mint 1 százaléknyi különbségrõl. Hm.

Kép
Ilon
ilon
 
 


"Mig az gazdasági indokú demonstráció volt, addig a csütörtöki erõteljesen politikai indittatású"

Akkor ezt:


"1990-ben mirõl is szólt:

Az SZDSZ Nyilatkozata

Az SZDSZ Ügyvivõi Testülete jogosnak tartja a hosszú idõn át halogatott, majd elõkészítés nélkül bevezetett áremelés elleni országos tiltakozást.

Öthónapos fennállása alatt a kormány megmutatta, hogy nem tud mit kezdeni gazdaságunk mélyülõ válságával. A mai napon bebizonyította, hogy nem tudja kezelni a romló életkörülmények miatti társadalmi tiltakozást. Az erõszakkal való fenyegetõzés megengedhetetlen, csak tárgyalásos megoldás lehetséges. Most már nem csupán a benzin áráról van szó. "
stb. mno. a folytatás itt:
[url=http://www.mno.hu/index.mno?cikk=88571&rvt=68" TARGET="_top]http://www.mno.hu/index.mno?cikk=88571&rvt=68[/url]

Azt hittem, azt azért tudtátok, hogy a taxissztrájk gazdasági ürüggyel ugyan, de csakis politikai esemény volt.

Kép
Ilon

(A bokros-csomagot jobban elõkészítve tálalták, azt bevettük, békével.)
ilon
 
 


OFF
Szia Liesel!
"Ez a jelszavakban írogatás nagyon jó, de hidd el, csak a beavatottak értik."
Ezt még azok sem, hidd el, mert ott nem a napi eseményekre utaltam - eszerint valszeg senki nem értette, most már mindegy. Kép
A Genesis klippet is csak azért mertem idézni, mert jó 10 évvel ezelõtt készült, akkor még néztem ilyeneket, a maiakat én sem értem.
A rádiómûsor is évekkel ezelõtt volt, akivel az olimpiáról beszéltem, az sem médiaszereplõ, csak portás.
De azt hiszem, az volt a hozzászólásom leglényegtelenebb része. A többi azért érthetõ volt remélem.

Kép
Ilon
ON
ilon
 
 


Bocs, ez lemaradt:

"Az országnak haladéktalanul felkészült,
a lakosság bizalmát megszerezni képes kormányra van szüksége. "
1990 SzDSz - taxisblokád

Ilon
ilon
 
 


Ilon! Csak egy artatlan kerdes.
Kerdeztem mar, hogy szamodra mi a fuggetlen medium?
A valasztasokrol: torveny szabalyozza, hogy a valasztasi bizottsagokban milyen aranyban vesznek reszt a partok. Az orszagos valasztasi bizottsagban-ugy tudom- hogy az iden a parlamenti partok aranyaban voltak a delegaltak. Az osszes csalasrol szolo bejelentes hozzajuk erkezett. Akkor hol voltak a Fideszes delegaltak?
a valasztasok elott en ugy gondoltam, hogy a Fidesz fog nyerni. Nem mintha en ennek orultem volna, sot. A kozvelemenykutatok egyertelmuen mutattak ki a Fidesz-Mdf elonyt. Lehet, hogy ez volt a hibas: nagyon sok olyan ember, aki egyebkent nem ment volna el szavazni, a "polgari oldal" elonye hallatan megiscsak elment: nem igazan meggyozodesbol szavazott a baloldalra, ugy gondolom, hogy-tobbek kozott en is- nem valami mellett, hanem valami ellen szavaztak.
Liesel! kifehezetten orulok, hogy nemcsak ennem ertem mindig kristalytisztan, amit Ilon ir..Kép
Eva
eva
 
 


Sziasztok!

Látom, a PeCsa sorsa csak engem érdekel.

Szóval akkor a taxisblokád azért volt jó, szabad olyat csinálni, éljenek a fiúk, mert pártok is támogatásukat fejezték ki???(Narancsos Bukta: "Az Szdsz valóban kiállt mellettük, beszédeket mondtak, teát vittek nekik. Itt a fidesz még csak ki sem állt, s?t elhatárolódott a demonstrálóktól. ") Most meg azért rossz a fidesz és vele együtt itt mi "jobb"oldaliak is, mert nem mondjuk azt, hogy szégyelljék magukat, felháborító, és megbénult tõle a város. Bocs, ez nem is igaz, tudtommal a fidesz mindenhol azt mondja, hogy a törvénytelen eszközt nem tartja megengedhetõnek, és intik a híveiket, hogy törvényes eszközökkel tiltakozzanak. Amit tettek, hogy igen, a célokat, a tiltakozás alapkiváltó okával egyet értenek, de ez nem volt kérdés, eddig is ez volt. Az meg egyenesen röhej, hogy irgum -burgum fidesz, mert ezt ti szerveztétek (ez nem igaz egyszerûen), ugyanakkor a taxisblokád meg jó dolog volt, és az szdsz jól tette hogy melléállt? Nem értem. Tegyetek már ide pár fotót, amint 1990-ben verik a népet, fegyverrel kényszerítik a taxisokat a blokádjuk felszámolására. MIÉRT nem számolták fel rendõri (karhatalmi) erõvel a taxisblokádot azonnal, egy-két órán belül????
Nem, nem értek egyet a blokádokkal, meg hasonlókkal, de nem értem az eltérõ megítélés indokát. Szintén Narancsos Bukta írja, hogy õ lecsukta volna õket, (vagy felfüggeszett stb). Mit kaptak anno a taxisblokádosok?? Õk miért nem??? Miért volt jobb a fél országot megbénítani, mint most egy darab hidat? Történetesen azon a reggelen én is átjöttem az egész városon (még mindig Rákosligetrõl Csillebércre), akkor, reggel, sõt délután vissza is mentem, és az egészbõl az interneten meg este a tv-ben láttam csak a dolgokat. Egy perccel sem lettem ettõl lassúbb. Anno a taxisblokádnál ennél sokkal többet éreztem belõle! Igaz, akkor csak a külvárosból a belvárosba, Pestrõl Pestre akartam közlekedni. Nem tudtam. MOndjuk klassz élmény volt a RÁkóczi út üresen, csönd volt, jó levegõ és biciklisek.
(szerintem ha valaki durvát akar Bp-vel tenni, a metrót kell megbénítani, elég a 2-esen meg a 3-ason egy-egy helyen (egy-egy önkéntes feláldozása, brrrr ez morbid) és sokkal többen érzik meg)

A szavazás esetleges csalásairól. Itt jön ki, hogy ki mit olvas. Kismillió ötlet felvetõdött már, miképp történhettek csalások. Azzal együtt, hogy voltak mindkét párt részérõl emberkék a bizottságban. Ugyanis ha jól értem a dolgokat, a számolás nem úgy ment, hogy szépen egyesével 6-8 ember figyelõ szeme elõtt, rakosgatták a lapokat. Hanem úgy, hogy szépen akik ott voltak, bontogatták a borítékokat, rakták a kupacokba. Nem minden ember látott minden lapot, hanem egymás mellett dolgoztak. Ha jól értem, ha nem, javítsatok ki. Ezek után -egyébként nem most, de rögtön utána! - terjedtek a történetek ott volt emberkéktõl: leverték véletlen az õ általa válogatott fideszes kupacot, és mivel földre esett lap érvénytelen, azok így érvénytelenek lettek. Az egyes kupacokat nem számolták lapozgatva, hanem csak a sarkainál fogva, azaz számolás közben nem ellenõrizték, hogy mi van pontosan a kupacban. Nyilvánvaló, hogy minden ott levõ emberke ember, tehát hibázhat. Amit senki nem gondolt elõtte, de azóta bizonytalan: hibáztak-e szándékosan? A másik módszer, ez ugyan egy hónapja jelent meg, de én csak most olvastam és még utána kéne nézni: ha egy urnában több lap van, mint ahány ember be van jelentve, hogy szavazott akkor ahánnyal több lap van, annyi szavazatot minden párttól levonnak. Azaz, ha a plusz szavazatok ugyanazon párttól kerültek be (esetleg szándékos csalásként), akkor õk a végén nullszaldósok, annyi szavazatuk van, amennyi ténylegesen le lett adva, de az összes többi pártnak kevesebb, mint a tényleges. Állítólag vagy 5000 helyen volt több szavazólap, mint név. Ja, ezek a jegyzõkönyvekbõl állítólag kiderülnek, azokat meg megõrzik tudtommal, szóval itt még lenne mit keresni, csak persze az nem fog sose kiderülni, hogy mibõl, melyik párttól lett több.
Tudom, ez mind pletyka. De ezek mind lehetséges módok arra, hogy hogyan lehet úgy csalni, hogy közben ott van a rivális párt embere is, mégse veszi észre. Ilyen értelemben egy olyan megszámlálás lenne meggyõzõ, ahol egyesével, az összes érintett párt egy-egy képviselõje elõtt, végig nézik az összes lapot. És persze még ezzel se derülne ki minden...
Ja, amúgy pedig, kedvenc "balos" szöveg, hogy mért nem tiltakoztak egybõl stb. Akárhogy is nézem, én olvastam egy rakás tiltakozásról, ti nem?

Eva, mi ELLEN is szavaztál? HOgy a fidesz nem hagyja szóhoz jutni az ellenzéket?? Hogy azt tesz, amit akar, és nincs beleszólás?? Szerinted most bele tud szólni az ellenzék? Lásd korábbi hozzászólásomban, továbbra is várom,ha valaki tud jó linket.

Ja. És ha a fidesz valamirõl kifejti egyet nem értését, akkor ne tegye, mert aztán felhúzza ezzel az embereket, és mivel a törvényes úton a kormányoldal mindent megakadályoz, és nem jut semmire a fidesz, akkor ezek a felhúzott emberek más utat választanak (helytelenül), és a fidesz hibája lesz, ha ebbõl tüntetés stb lesz.("Ezért mármint a demonstrációért egyértelm?en a fidesz a felel?s. Nem rosszindulat, de ide vezetett a választási
eredmények megkérd?jelezésének folyamatos napirenden tartésa, meg az uszitó, heccel?, hergel? kampányolás, a politika
utcára vivése. Mi jön még? Elfoglalunk kórházakat, gyújtogatunk, vandálkodunk, mert képtelenek vagyunk elfogadni a
vereséget?" Narancsos Bukta) Azaz, ha a fidesz nem akarja, hogy bármibõl is vandalizmus stb legyen, ne is tiltakozzon semmi ellen (mert az, hogy itt most konkrétan a választási eredményekrõl volt szó, csak egy példa). Nem??? Akkor ez így demokrácia???

Ildi

Ildi
pildi
 
 


[url=http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20020706bokros.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20020706bokros.html[/url]

Bokros ismét támadásba lendül. Még jó hogy állítólag nem lesz újabb bokros-csomag. Igaz baloldaliak? Nyögjük csak a jó kis ingatlanadókat, az õ szavaival élve a tehetõsebbek... Kedvezményes lakáshiteleknek annyi, megadóztatott minimálbér, csak azt remélem hogy elhajtják valamerre. Gondolom most megint hazafelé kacsingat miután a lengyeleknek már épp elég kárt okozott!
norcsi
Lenti
 
 


Ildi, nagyon jól összefoglaltad! Csaltak, ezellen számos tiltakozás volt a megadott határidõn belül, a legtöbbet bizonyítékok hiányában nem is vizsgálták!
norcsi
Lenti
 
 


A rendõrök akcióiról meg annyit hogy azonkívül hogy meglehetõsen brutálisak voltak egyesekkel, tegnap koppantak egy nagyot, csak ezt valahogy nem szellõztették meg a kereskedelmi adók. Ugyanis a feloszlatott 10 emberbõl álló margitszigeti társaság után akik karszalagot viseltek, mentek tovább, és egy újabb társaságot láttak akik gyülekeztek, és piros, fehér, zöld színû trikójuk volt. Odamentek és fel akarták oszlatni õket, csak szegények semmit nem értettek az egészbõl, ugyanis zöld fehér piros színû volt a trikójuk és õk egy olasz turistacsoport voltak!KépKépKép Rendõreink viselkedését nem igazán tudták mire vélni, és nem hagyták magukat feloszlatni!Kép
norcsi
Lenti
 
 


Nekem a szigeti dolgokról az jutott eszembe, hogy vigyázzunk a babanetes talikkal, mert még fel találnak oszlatni minket!
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Norcsi!
Minden tiszteletem mellett meg kell hogy mondjam, hogy kisse elfogultnak tunsz. Ismet ott tartunk, hogy az eredmeny csakis csalas lehet, mert a baloldal gyozott? Ott voltal az orszagos valasztasi bizottsagban, amikor visszautasitottak a beadvanyokat? ha eddig egyetlen valamirevalo hiradas is szolt volna arrol, hogy igy-meg igy csaltak, erre ez meg ez a bizonyitek van, akkor azt mondom, hogy lazongjatok, komcsizzatok, stb, nyugodtan. Ha lett volna valamilyen konkretum, nem tarta volna elenk reges reg az elfogulatlansagarol hires Magyar Nemzet?
Ildi! hogy mi ellen szavaztam? Nem hiszem, hogy tovabb kellene ragozni a dolgokat, hiszen voltunk-vagyunk egyparan itt, akik megprobaltak az ex-kormanyparti oldalnak megmagyarazni, hogy miert nem szeretik a Fideszt. Nem hiszem, hogy ezt most otvenedszer sikerulne megertetni barkivel anelkul, hogy a ballibsi media altal meghulyitett tomegnek ne titulalna a jobboldal.
Eva
eva
 
 


Még sosem írtam politikai fórumra, és nem is fogok gyakran. Ezért egyszerre írom ki a gondolataimat.
Miért van az, hogy aki nem ért egyet MSZP-vel, azt rögtön Fideszesnek tituálják és fordítva. Hová lettek a függetlenül gondolkodók? Én reálisan próbálom felmérni a helyzetet.
Újraszámlálás: megnyugtatná a kedélyeket, ha újraszámlálnák, és ha probléma a költsége, akkor állja az, aki ezt kéri. Van költségvetése a pártoknak is.
Ügynökkérdés: a választást az MSZP-SZDSZ nyerte, ez tény, el kell fogadni. A gondom az, hogy az országot képviselõ személy legyen feddhetetlen. Ne csak kis országunkra gondoljatok, hanem Európára, ahol tudják, mirõl van szó. Az elõzõ rendszer nem fogadta el a másként gondolkodókat. Ahhoz, hogy valaki fontos pozícióba kerüljön, egyet kellett értenie a fennálló rendszer dogmáival. Ez is tény. Nem kell a kormányt ahhoz megbuktatni, hogy ez a dolog rendezõdjön. Biztosan van olyan személy az MSZP-ben, akivel kapcsolatban nincsenek ilyen vádak.
Demonstráció: ez elõfordul Európában is gyakorta. Nem tartom teljesen helyesnek, talán elég lett volna a Parlament elõtti is, ami pedig tulajdonképpen engedélyezve volt (éhségsztrájk). Aki úgy gondolja, tegye azt, de ne okozzon kárt senkinek, és semmiben. Rendõrség fellépésével kapcsolatban más a gondom. Közbe kellett lépni, mert könnyen kaphattak volna verést a demonstrálók is, és utána elszabadulhattak volna az indulatok. Megnéztem, elolvastam mindkét tábor véleményét, csak szerintem a lényeg a fellépés szakszerûtlenségében volt. Nincsenek erre felkészítve éles helyzetben. Néha látni külföldi közvetítésekben, hogy hogyan oszlatnak fel tömeget: felemelik a pajzsot, és elindulnak rezzenéstelen arccal, egy szó nélkül! Ilyen események bármikor lehetnek, lehet gyakorolni meccseken is, és az számomra kérdéses, hogy egy kétmilliós városban miért nincsenek készenlétben? Ha lehetõség szerint azonnal megjelennek, és pajzzsal letolják õket a hídról, nincs annyi gond. A rosszban a legjobb megoldásnak tûnik.
Jövõ: acsarkodás? Nem kéne, nehogy egy nevetõ harmadik kihasználja a helyzetet, volt már példa erre. Valószínû UNIÓ-s tagok leszünk, jobb lenne az akkorra várható problémák elé menni. Miért tolódnak több helyen a szélsõjobb felé? Mi nem stimmel? Mi magyarok sosem voltunk egy könnyen kezelhetõ nép, sok ki nem számítható problémára kell felkészülnünk.
Ennyi egy szuszra, üdv Nektek: Timi
vargat
 
 


Volt már ilyen engedély nélküli tüntetés, amit viszont nem zavartak szét. Mindez 2000 március 2-án. Egy nem bejegyzett, Polgárok a sajtószabadságért mozgalom demonstrációt szervezett a TV elé, majd átvonultak a képviselõi
irodaház elé.A rendõrök - noha nem volt engedélyük - NEM zavarták szét õket, nem fogtak
rájuk fegyvert, és nem igazoltatták õket.
Persze, nem is volt erre szükség Kép mert ismerõsek voltak:
Tóbiás József mszp (õ beszédet is mondott)
Medgyessy Péter párton kívüli
Suchmann Tamás mszp
Baja Ferenc mszp
Gál Zoltán mszp
Horn Gyula mszp
Kovács László mszp
Lendvai Ildikó mszp (rajtuk kívül voltak még páran)
A rendõrség, Dézsi Mihály szóvivõ útján utólag üzente: ha kulturális rendezvényt tartottak Tóbiásék, akkor ezt be sem kellett jelenteniük a
rendõrségnek.
Voltak jó nyilatkozatok Kovácstól, Lendvaitól, hogy miért szabad engedély nélkül tüntetni. Nekik.(Ja. Az egészben az a szép, hogy egy olyan törvény betartása ELLEN tüntettek, amit annak idején Hornék szavaztak meg...) Hát ez az amiért Eva sajnos elfogult vagyok a mostani ellenzék javára!
norcsi
Lenti
 
 


Nézzétek, semmi bajom nem lett volna ha felvonulnak, csendben tüntetnek. Ehelyett hõbörgõ agressziv tömeget láthattunk, akik megbénitották a város forgalmát. Persze valszeg igy volt a leglátványosabb. Engem az egész arra emlékeztetett mikor anno egy Miép gyûlésre elmentem. Bárrrrrr....talán még az is kultúráltabb volt.
Nem tudom miért gondoljátok azt, hogy azért mert valaki nem szimpatizál a fidesszel (esetleg gyûlöli..:-)) és emiatt teljesen logikusan az Mszp-re szavazott, hiszen igy lehetett elérni a kormány leváltását, akkor már vérbeli mszp-s.
Azt sem értem bár ezt már a dühöngõben többször pedzegettem- persze választ nem kaptam rá, hogy a jobboldali hozzászólók erkölcsi, morális határa miért más mikor fidesz, ill. mszp dolgot kell megitélni. (Ld: Norcsi: kilopja az mszp a pénzt- komolyan, mindenféle bántás nélkül: számodra erkölcsileg elfogadható volt az összes nyilvánosságra került fideszes suskus? autópálya, happy end, millenáris park?)
Valamint azt sem értem, hogy miért nem irtok arról amit eddig letett az asztalra az új kormány? Vagy szerintetek emlitést sem érdemel az, hogy pl. Pildi is felveheti a gyerekei után az extra csp-t, vagy hogy a nyugdijasoknak postázni kezdték a 19e ft-ot?
Vagy ez semmi eredmény? Ez jár? Norcsit télleg nem értem, mi célod van azzal hogy riogatod a népet? Ez kb. olyan, mint a választások elõtti agymosás: szavazzatok csak a maszopra, aztán nem lesz se gyed, se gyes, se csp. Igy lett???
Ilonnak tökéletesen igaza van hogy az ujságok biza behatárolhatók politikailag. Csakhogy nem mindegy mit enged meg magának. Én személy szerint a Népszabit, a Demokratát olvasom rendszeresen, a Nemzetet, Heti Választ elvétve.
A tapasztalatom az, hogy bár a Népszabi balos, a cikkei tárgyilagosak, és helyt adnak az ellenzék véleményének, megszólalásának. Ettõl függetlenül nem tagadom, néha télleg balra húz. A Demokrata ezzel szemben fröcsög a gyûlölettõl, személyiségi jogokat sértve mocskolódik, gúnyolódik, sérteget. A Nemzetet annyira nem ismerem, de a szalagcimei mindig jobboldalnak tetszõ formátumban iródnak. (Ld. a csüti demonstrációs szalagcimek)A Pannon Rádióról meg nem is beszélve.
Ilonnak : Az ominózus szám nem a Genesis, hanem szimplán Phil Collins nevéhez fûzõdik. Jó szám. Elgondolkodtató.
Tiltakozzon a fidesz, védje az érdekeit. De ne igy, ne az utcára kihajtott, feltüzelt emberkékkel, hanem a parlamentben a választott képviselõkön keresztül.
narancsosbukta
 
 


Sziasztok!

Bukta, igyekszem mindenre reflektálni, ha valami kimarad, akkor bocs.
Lopás. Az az igazság, hogy én szerintem mindegyik kormány lop, kivétel nélkül, azt az idõszakot használja fel amíg hatalmon van. Ezt tette a Fidesz is, de elõtte hosszú-hosszú évekig az Mszp illetve jogelõd-pártja az Mszmp. Ezek tények, ezért elég nevetséges mikor most jönnek ezzel az üveg-zsebû kormánnyal, ugyanakkor mikor hatalomrakerülésük után már kezdték két kézzel szórni a pénzt, ami persze hogy állításul szerint jóval kevesebb mint amennyinek lennie kellene. De nem is a pénzszórás a gond, hanem a pénzek "lenyúlása", ami szintén milliárdokra rúg már most.
Ez a nyugdíjasoknak postázott 19.000.- Ft is tiszta szem-kiszúrás, mert e EGYSZERI juttatás, amit rögtön el is költhetnek a megemelt gázszámlákra, az üzemanyagra, és a nagyon nagymértékben megugrott gyógyszerekre. Amirõl elõzõleg állították hogy ilyen nem lesz, hát lett, méghozzá a bûvös 100 napon belül. Méghozzá milyen nagymértékû! Az meg hogy a nyugdíjasok nyugdíjának reál-értékét mikor emelik kissé hogy is fogalmazzak, homályos.Annyit hámoztam ki az mszp-programból hogy azt igazából csak 2006-ban!!!! kívánják emelni, vagyis a következõ választások elõtt! Hát hogy is van ez? Azért a sokat szidott Fidesz-kormány többször emelte a nyugdíjakat, úgyhogy ezt az egyszeri alamizsnát nem méltó egy lapon emlegetni azzal.
Riogatás. Én azt ígértem a választások után hogy nem fogom befogni a számat, hanem folyamatosan reflektálni fogok az mszp lépéseire. Mivel most enyhénszólva is ijesztõ dolgok készülõdnek, ld. Bokros álláspontja, fontosnak tartom hogy más is lássa hogy azért nem úgy folynak itt a dolgok mint amit a választásokkor ígértek. Vagy mire gondoltál mikor azt írtad hogy riogatok? A többivel meg várjuk ki a végét, még a 100 nap sem telt el, hol van még a négyéves ciklus vége!Kép Az sem jelent sok jót, hogy az mszp a vezetõ posztokra már igen korán a saját embereit ültette, a Fidesz nem csinált ilyenmértékû lefejezéseket! Vagy ez is riogatás? Jobb ha semmirõl sem tudnak az emberek, csak élik az életüket, aztán szépen koppannak amikor rádöbbennek a dolgokra a személyes tapasztalataik kapcsán?
Tiltakozás. Rendben van, hogy a parlamentben kellene tiltakoznia a Fidesznek, amit próbál is, de mint azt hiszem azt Ildi is írta itt az a gond, hogy egyszerûen lehetetlenné teszik az ellenzék mûködését.
Az meg hogy az országot egy olyan ember képviseli, M.P. aki értelmesen beszélni sem tud, a múltja egyáltalán nem tiszta, és aki olyanokat mond hogy 1956-ot már el kellene felejteni mert akik a résztvevõi voltak már meghaltak, vagy nagyon öregek, szerintetek méltóképpen képviseli az országunkat??? Miért nem mond le? Hiszem erkölcsileg megbukott!
Na sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

OFF
Eva, mostanában csak a politikai topikokon látlak, miért nem írsz másfelé is?

ON

Bokros: én is olvastam az origón az írást. Párom (kormánypárti szavazó) szerint ez tipikus riogatás. Érdekes, eddig elfogadta az origót semleges fórumnak (én vagy a semleges vagy a balost fogadnám el, jobbosnak nem nevezném), most hirtelen más lett? Amúgy nem tudom, hogy Bokros kormányközelbe kerül-e, remélem nem. De már a mostani kormány intézkedéseivel sem ért egyet (lásd minimálbér adómentessége), remélem, ez azt jelenti, nem jut majd szóhoz. (elismerem, ilyen témában nem vagyok kellõen jártas, hogy ki mennyire van közel ilyen-olyan körökhöz) Viszont megrázó amit állít. Ugyanis szerinte szinte olyan dolgok kellenének, mint anno a Bokros-csomagnál. És eddig a csomagra az volt az érv, hogy akkor kellett, ma (avagy 98-tól!) már nem kellett, ha nem a fidesz lett volna 98-tól hatalmon, akkor sem bizti, hogy maradnia kellett volna. Viszont itt most az áll, hogy most is ilyeneket kéne bevezetni. Nekem elég ijesztõ volt.

Eva. Csak azért vetettem fel a témát (mi ellen szavaztál), hogy megpróbáljam annak alapján végiggondolni, hogy amit most így kapsz, az megfelel-e neki, avagy ez ellen is szavaznál most. Mint írtam, tudom, sokak számára az egyik ellenérv az ellenzék ellehetetlenítése volt, ezt megteszi most az mszp is. A másik a lopás, errõl Norcsi írt bõvebben már. Szóval azt szeretném látni, hogy akik -és úgy tûnik Narancsos BUkta is ezek közé tartozik, sõt lassan kiderül, itt a babaneten nincs is mszp párti, hanem csak fidesz ellenes van - ellen szavazás alapján szavaztak a mostani kormánypártokra, azoknak teljesült-e a vágya-reménye. Vagy megkapják ugyanazt, és ráadásnak még sok rosszabbat is.

Narancsos Bukta: még nem kaptam meg az extra csp-t... Viszont kiszámolhatom neked, ha gondolod, hogy az évi egy darab extra csp-vel és a hú de nagy 20 %-os csp emeléssel mennyivel fognak nõni a gyerekek után járó jövedelmeim, és mennyivel nõttek volna akkor, ha a gyerekek utáni adókedvezményt a fidesz tervei szerint emelnék. Kedvenc ellenérv a fidesszel szemben, hogy 98-2002 között nem emelkedett a csp. Ez igaz. Ezzel együtt a gyerekek utáni jövedelmem 98-ban 17700, 2002-ben 47700 ft. Ha jól számolom, ez 269%-os emelkedés. Nézzük mi jön most: Ha veszem a 20% emelést, és a plusz egy hónapot, akkor éves szinten 212400-ról 276120-ra nõ a csp. Ez csp vonatkozásában 130%-ra való emelkedés, ha hozzáveszem az adókedvezményt, ami változatlanul marad, akkor a gyekekek utáni bevételeim 111%-ra fognak nõni. Azért ez a 11% az inflációhoz viszonyítva már nem tûnik olyan fergetegesnek, az elõzõ 169%-os pluszhoz képest, nem??? ( a fidesz verzió számolása kicsit bonyolultabb, mert néznem kell a konkrét adókat, nem tudom, hogy mennyi lett volna gyerekenként a kedvezmény pontosan (ami most 10e)) Örüljek neki, mint kiskutya a farkának?

A nyugdíjjal tényleg az van, hogy kapnak most egyszeri 19e ft-ot, nem mondom, biztos jól jön nekik, de ez sajna nem épül be, tehát tényleg egy egyszeri cukorka. Amúgy poén, a szöveg arról szól hozzá, hogy a 99 -ben elvett akárhány miliárdot kompenzálják (egyszer valaki kiszámolhatná, hogy az 52 miliárd és a 19ezer egyáltalán jól függ-e össze), ugyanakkor olyanok is megkapják, akik 99-ben még nem is voltak nyugdíjasok. A 13. havi nyugdíj jó csali volt, bár aki figyelmesen olvasott, már akkor tudta, hogy nem akarják csak a ciklus végére bevezetni. (van még pár ilyen ciklus végi dolog a tervekben, olvastam én ilyet a gyesrõl is.)

"De ne igy, ne az utcára kihajtott, feltüzelt emberkékkel, hanem a parlamentben a választott képvisel?kön keresztül. "(N.B.) Erre továbbra is lásd tegnapi (júl 9, 10.53) illetve méginkább elõzõ (júl 8 10.23) hozzászólásom. Amúgy én megnéztem, az mkogy.hu oldalakon lehet hozzájutni minden infóhoz a parlament és a bizottságok ténykedéseirõl. Elég durva dolog kimazsolázni. Amit tegnap errõl tudtam, az új paralament óta 22 beadvány ellenzék részérõl, abból 14 még valamilyen szinten vár valamire, 5-öt elutasított a bizottság, 3 ment át rajta, abból egyiket a parlament dobta vissza (Rogán féle informatikai javallat), egyet sok módosítás után elfogadtak (ez a médiatörvény jogharmonizációs célú módosítása, arra nem vállalkozom , hogy összehasonlítsam az eredetit és a végsõt a ki-mit javasolt benne oldalról), illetve tegnap még folyamatban volt a harmadik, ami MP ügynökmúltját vizsgáló bizottságról szólt (ennek végsõ formájával ha jól tudom nem igazán elégedettek a javaslat indítói). Ennyi eddig. Pár nap-hét múlva (mondjuk a nyári szünet alatt) talán már rendesebb statisztikát lehet csinálni)
Felmerült itt a gyógyszerár kérdés. Tudom, ezt még a fidesz indította, márminthogy ekkor kelljen tárgyalni és dönteni. Erre most lehet mondani, hogy szép, a kormány elérte, hogy a támogatott gyógyszerek ára ne emelkedjen. Ez remek, nem nõnek a tb kiadások. Viszont mivel a gyógyszergyártóknak szükségük van a több bevételre, ezért ott emelnek, ahol tudnak, ahol nem szól bele a kormány. Azaz a nem támogatott gyógyszereket. Amiket viszont nem 50 meg 70 (90 stb) %-al csökkentve érez meg az ember, hanem teljes árban. Ez egyébként politikától függetlenül szerintem röhej, hogy pl lázcsillapítók, fájdalomcsillapítók ennyire drágák, és ha felíratnám, akkor se olcsóbb. Tudom, oka, hogy sokan vesznek és használnak feleslegesen is ilyet, na de meg kéne egyszer nézni, mégis mennyien/kik használnak szükség alapon ilyet. Én pl elég gyógyszer ellenes vagyok, tényleg csak akkor, ha muszáj, de kiakasztóak az ilyen költségeim. Ja, ha jól tudom a fog.gátlók ára is jól fölment. Apropó, van egy jó linketek aktuális gyógyszerárakra? (házipatika.com még a régi árakat tartalmazza))
Most ennyi, sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi, nagyon tetszik ahogy kiszámoltad a dolgokat a gyerekeknél. Így legalább én is látom hogy szám szerint mennyivel jártunk most rosszabbul a szintén három gyerekkel. A Fidesz javaslata azt hiszem a három gyerekre 85.000.-Ft körül volt az adókedvezmény tekintetében.
Nem riogatásként, de beteszem ezt is ide:
[url=http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20020710ajovoben.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20020710ajovoben.html[/url]
Szóval mi, akik most állunk egy építkezés kezdetén nagyon ki vagyunk élezve ezekre a húzásokra, sajnos nem járunk jól velük ezzel tisztában vagyok!
A másik, azt még korábban elfelejtettem, hogy a kormány nem hosszú ideje tartó mûködése óta meg lehet nézni hogy a forint mennyivel értékelõdött le. És nem kizárt hogy ez lesz a további tendencia is.
Gyógyszeráremelés kapcsán teljesen megdöbbentem, hogy a Neomagnol ára amit az ember itt-ott használ, telken stb., mennyivel ment fel. Eddig a 150 darabos ára 1900.- Ft. volt, az emelés óta 4.650.-Ft.!!! Azért ez nem semmi! Gyógyszereket mi is csak végsõ esetben használunk, helyette a homeopátiával gyógyulunk, és ezek a készítmények most nem olyan nagymértékben drágultak szerencsére.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Aszem mindegy ki komcsi ki nem. Lopni az tud aki akar....

[url=http://index.hu/politika/belfold/okt0710" TARGET="_top]http://index.hu/politika/belfold/okt0710[/url]

továbbijónapot

zsunya
 
 


Sajna a nem támogatott gyógyszer piaci termék, mint bármi más. A beba 2, is 2450 rõl 2570 lett,és órákig lehetne sorolni. 9 éve a babázást még 80 Ft-os neogranormonnal kezdtük...Arról meg ne is gondolkodjunk, hogy az EU-ban milyen árak vannak a patikákban, volt hozzá szerencsém.
Sajnos a politika bárki is csinálja ellentétes fogalom a tisztességgel.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Elég régen nem olvastam a topikot. Az utóbbi napokhoz néhány megjegyzést fûznék.
Ildi, a Pecsához. Ez kifejezetten olyan téma, amelyrõl elvben politikamentesen lehetne vitázni. Én nem vagyok érdekelt, csak általánosságban egy város nem skanzen, építenek, bontanak, a Pecsa meg elég ronda , persze lehet fontos funkciója stb. Ugyanakkor a te felvetésedbõl is, és bocs, ha félreértettem, Norcsi reagálásából meg egyérelmûen úgy éreztem, hogy ez a téma is alárendelõdik a politikai pártállásnak, mint minden ami az utóbbi években Bp-en történt.
Tüntetés: abban, ahogy a politikai rendszerekrõl gondolkozom, abszolút konzervatív vagyok. Vagyis úgy gondolom, hogy a nyugati társadalomfejlõdés során létrejött parlamenti demokrácia még mindig a legjobb és nem célszerû mással kicserélni. A leggrandiózusabb kísérlet (kommunizmus ) elég csúnyán végzõdött. Elvben nem zárható ki, hogy egy O.V. élethosszig tartó hatalmát kimondó rendszer hatékonyabb stb. lenne, mint egy nagyjából váltógazdaságon alapuló parlamenti demokrácia. Nagy fejlõdést eredményezõ, remek abszolutista rendszerek is léteztek. A parlamenti demokrácia alapelvét vonja kétségbe az, aki a választások eredményét csak neki tetszõ esetben hajlandó elfogadni. A választások lebonyolításának szigorú törvényi rendje van, ebbe beletartozik a szavazócédulák megsemmisítése is. A törvénytõl való eltérés nem gesztus kérdése, a jogorvoslatnak megfelelõ szervei vannak, ezek közé nem tartozik egy párt „demokráciavonala”. Bocs, de Norcsi két megjegyzése alapján (Demszky III/III-as volt és csaltak a választásokon és kész) el tudom képzelni, milyen minõségûek lehettek ezek a bejelentések. Egyébként ez az ügynök mintha a kommunista fokozása lenne. Mint mikor annak idején, ahogy egy ismerõsöm mesélte, hogy a gyerekek az óvodában ha valami nagyon csúnyán akartak mondani a másikra azt mondták, te a Securitate embere vagy. Szóval a választási eredmény elfogadása hasonló a bírói ítélethez, amely ellen fellebbezésnek helye nincs. A felülvizsgálat lehetõségének törtvényes rendje van, az nem lehet alap, hogy az embereknek nem tetszik.
Bocs az idegen tollakért, minden comment nélkül: (nem kinyilatkoztatás, csak gondolatok)
„Egy demokráciában az állampolgár rendelkezik egyéni jogokkal, de az állampolgárok összességének csak kvantitatív szempontból van politikai hatásköre….Az õsfasizmus a „népet” kvalitásnak, monolitikus egységnek tekinti, amely a közakaratot fejezi ki. Mivel semmiféle embertömeg nem rendelkezhet közös akarattal, a vezetõ magának vindikálja a tolmácsolás jogát….Jövõképünkben egy televíziós, illetve Internet kvalitatív populizmus van kibontakozóban, ahol az állampolgárok egy kiválasztott csoportjának az érzelmi válasza úgy mutatható be és fogadható el, mint a nép hangja….Amikor egy politikus kezdi kétségbe vonni a parlament legitimitását, mert az nem képviseli többé a nép hangját, megcsapja orrunkat az õsfasizmus szaga” (Umberto Eco)
Ami a Pokorni ügyet illeti, mindig idegenkedtem azoktól, akik szent hévvel tudnak ítélkezni másokról, különösen ha az élet megkíméli õket, hogy hasonló helyzetben kelljen helytállniuk. Egyébként biztosan jobban elítélném az apámat, ha tudnám róla, hogy hagyta megkínozni az anyámat, ahelyett, hogy aláírt volna egy vacak papírt. A múlt feltárása nem azért lenne fontos számomra, hogy ítélkezhessünk, hanem hogy emberek ne kerüljenek többé hasonló kutyaszorítóba.
Norcsi, mikor emelték a gáz árát? (bár én személy szerint nem ellenezném, mit ahogy elvben a magas benzinár híve vagyok)
Ildi, hogy lehetetlenítették el az ellenzéket? Nem kapnak szót a parlamentben? Egyébként a múlt ciklusban volt olyan ellenzéki javasat, amely egy elõterjesztésben bennmaradt helyesírási hibát javított volna ki. A kormánypártok leszavazták. Aztán persze õk maguk benyújtották ugyanezt. Nem szokás elfogadni az ellenzék javasatait, persze gyerekes és ostoba szokás.
Zsgabi
zsgabi
 
 


Zs.Gabi, ezt öröm volt olvasni! :o)))
Vera
vera
 
 


"ha egy urnában több lap van, mint ahány ember be van jelentve, hogy szavazott akkor ahánnyal több lap van, annyi szavazatot minden párttól levonnak"
Ildi, ez tényleg így volt: abban az esetben, amikor 8 MSzP cédulát találtak 1 (!!!) borítékban, mindenhonnan levontak 8 szavazatot.

Aki szerint a pártok egyformán képviseltették magukat a bizottságokban, annak bemásolom újra a cikket, ahol azt írja a budakeszi körzetbõl XY, hogy csodálkozott, hogy csupa balos ismerõse ült a bizottságban - kisebb helyen ismerik egymást az emberek...

"A tapasztalatom az, hogy bár a Népszabi balos, a cikkei tárgyilagosak"
N. B, én is ezt hinném, ha csak azt tudnám, amit írnak.
De: a Népszabiban (elsõ forduló elõtt) olvastam, hogy "csökkent a Mo-ra beáramló külfüldi mûködõ tõke". Mivel éppen elõtte mutatott a tanárom egy statisztikát errõl az elõadásán a suliban, tudtam, hogy ez ÍGY nem azt jelenti, amit az olvasó a cím alapján következtet.
Ha csak ennyit olvas az ember, azt gondolhatom, hogy tényleg (?) nem tetszünk (?) az EU-nak, OV tényleg rossz irányba viszi az országot, stb.
A valóság azonban ez volt:
néhány %-kal csökkent a beáramlás NÖVEKEDÉSE az elõzõ évi NÖVEKEDÉSHEZhez képest, és a diagram is igaz volt: a többi szomszédos országban nõtt! az elõzõ évihez képest az érték.
De: nem látszott, hogy PONTOSAN hogyan változtak az értékek:
(saccra, mert korábban már belinkeltem! a dühöngõbe):
Mo.: 1900-ról 2000 millió dollárra (=+5%),
Bulgária: 25-rõl 50 millió dollárra (=+100%).

Ezek után mit higgyek a Népszabadságnak???

"szamodra mi a fuggetlen medium?"
Éva: ha azt feltételezem, hogy valamennyi csúsztat, már közelebb járok az igazsághoz, mint az, aki elhiszi hogy az egyik (bármelyik) igazat mond. (Az tényleg be van csapva.)

"semmi bajom nem lett volna ha felvonulnak, csendben tüntetnek. Ehelyett hõbörgõ agressziv tömeget láthattunk, akik megbénitották a város forgalmát."
N. B.: hol "láthattunk"???
Amerikában külön oktatják a gyerekeket (iskolán kívüli programok), hogyan védjék meg magukat a reklámok (pl. cigi) manipuláló hatásától. Már ezzel kapcsolatban is belinkeltem egy cikket, mindegy, ha magad nem érzel/kérdezel rá, még korai...
(A legegyszerûbb és leghatásosabb a képi manipuláció, elég néhány alulról felvett, vagy ún. "rossz arcot" (ez szakkifejezés, én sem hittem volna) bevágni. A nézõnek máris rossz érzése marad, és ez sokkal jobban fog hónapok múlva is hatni, mint akárhány észérv vagy statisztika. )
(Továbblépve: éppen ezért gondolom, hogy a Fidesznek semmi esélye nem lesz 4 év múlva. Most is minden arra mutat, hogy a közszolgálati (még viszonylag semleges) TV-ket is bedarálják. És nem aggódok, szép lassan sikerülni fog.)

Kép
Ilon
ilon
 
 


Az egyik legújabb: a közpénzek felhasználását a magánszférában is lehessen követni!

Ez szimpatikusan hangzik, ugye, "számoljuk fel a korrupciót"!
De hallottatok már "Az APEH üldözöttjei" szervezetrõl? Nem véletlenül alakultak.
(azaz: ki dönti el, hogy kiket ellenõriznek és kiket nem?)

Ilon
Kép
ilon
 
 


Ilon! En a legjobb akarattal sem mondhatnam a kozszolgalati mediakra, hogy elfogulatlanok. Ha eszrevetted volna, eddig minden kormany "bedaralta" az un. kozszolgalati mediakat es a sajat szajize szerint alakitotta oket. Nem volt ez maskent a Fidesz idokben sem.
Eva
eva
 
 


HOppp! Eva, ez egy újabb kijelentés, mely szerint ami rossz volt a fideszben, az ugyanolyan rossz volt a többiben. Akkor ez sem érv számomra a fidesz ELLEN. Na, gyûlik! Ha szerencsém van, lassan kiderül (részben te magad magadtól megírod) hogy mindent, amiért a fidesz ELLEN szavaztál (tatok), ugyanígy tesz a többi is. Juhé! Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi! na, ez egy igen kedves beszolas volt!
asszem hagylak titeket "kulturaltkodni" itt egyedul tovabb. Szamotokra csak az lehet elfogadhato, amit ti szajkoztok, elfogulatlanul, ugye, mert egy Fidesz-parti csaikis elfogulatlan lehet.
Pa!
Eva
eva
 
 


Eva!

Bocs. Azt hittem elég a végén a Kép, de úgy tûnik többet kellett volna bele tennem, hogy érezd a mosolyt, ami közben a számon van. Ne haragudj. Magas labda volt, lecsaptam, de próbáltam finomítani Kép-vel.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok

Elõször is: nagyon örültem a nekem cimzett hozzászólásoknak, kész felüdülés volt hogy végre azért mert MÁS véleményen vagyok nem lettem rögtön kreténnek kikiáltva. Évát valszeg kikezdte már az ostoba mocskolódás a dühöngõben, ezért alacsony a toleranciaszintje. Nem csodálom. Nekem mindenesetre : kész öröm hogy itt tényleg kultúrált(abb)an lehet vitatkozni. (Vitatkozni?).
Úgyhogy azt javaslom Éva ne tûnj el, hidd el Pildi hozzászólása még messze kedvesebb mint bármely más jobbos hozzászólás teszem azt a dühöngõben.
Off: Pildi, Pankánál olvasom hogy babaát terveztek??????
Ilon: tiszteletben tartom a véleményed, bár meg kell hogy mondjam: én mégis másképp látom az ominózus lapok megitélését. Mint irtam már NEM csak a Népszabit olvasom. Bár a Demokratát feladom, meghagyom a dühöngõs jobbosoknak, az õ szájizüknek az igazán megfelelõ lap az.
Egyébként az érveléseid számomra azért nem meggyõzõek, mert te TÉNYként fogadsz el dolgokat bárkitõl (ismerõs, rokon, tanárom, Juli néni) csak jobboldali megközelitésû legyen. Ezek számomra továbbra sem TÉNYek, csupán VÉLEMÉNYEK, FELTÉTELEZÉSEK, rosszabb esetben csak szimplán PLETYKÁK.
Mint ahogyan az általad preferált lapok (az ominózus 3-as- no nem 3/3-as- :-)))véleménye sem kizárólagos számomra.
Csak pl: a Demokrata minden héten végez egy 500 fõs mintán közvéleménykutatást. Érdekes módon mindig jobboldali értékrendet vall a többség- miközben jól tudjuk: egy 500 fõs- statisztikailag megalapozatlan mintavétel, a nevetséges aránnyal (500 ember a mibõl? a jobboldali szimpatizásnsokból?) számomra minden, csak reprezentativ minta(felvétel) nem. Ezért nem is szentelnék egy ilyen halott vállalkozásnak még egy szószedetet sem- ha én lennék a fõszerkesztõ. (Bencsik szájizének valszeg ez kitûnõen megfelelõ)
Persze itt rögtön hozzátenném hogy ugyanilyen fenntartásokkal kezelem a Napló bárgyú kis közvéleménykutatását- már csak abból is kiindulva, hogy egy minta már rég nem reprezentativ ha oda egy uszkve 90 ft-os telhivással lehet bekerülni- pártállástól függetlenül.
Nem ajnározom a Népszabit. De a stilusa- a Demokratához mérten még mindig számomra a legemberibb, és kulturáltsági, neveltetési szintemhez képest (és pártállásomtól függetlenül) a legelfogadhatóbb.
narancsosbukta
 
 


Szia Narancsos Bukta!

Az off rész ezen a topikon nem túl publikus, a tény az belõle, hogy nem lenne ellenemre.

Az újságokról: szerintem nem a Demokratát kéne a Népszabadsághoz mérni, lévén más mûfajok, inkább a Magyar Nemzetet. A Demokrata egy elég vegyes újság, szerintem mint épeszû jobbostól. Vannak benne nagyon klassz cikkek, teljesen értelmes dolgokról, indulatoktól szinte- avagy teljesen mentesen. És vannak benne politikai, indulatos és stílusában elég béna cikkek. Ilyen téren számomra az a megbotránkoztatóbb, mikor egy napilap, címoldalán a független szócskával, hoz le ilyen stílusú cikkeket. Sajna ilyen is van. Summa summárum: olvass Magyar Nemzetet!
Egyébként én is olvasok népszabit is, igaz csak az online-t, bár többnyire nemzetbõl is.
A közvélemény-kutatásokról: lehet, ebbe a szakmába kéne mennem dolgozni. Akkora hülyeségeket csinálnak a maiak.... Egyébként röhej, hogy pl. a viszonylag elfogulatlannak ítélt origó lehozza az egyik cég eredményét, de nem beszél a másikról. Pedig nem ugyanaz jött ki a két cégnek. (egyiket a nemzetben olvastam, másikat az origón) És elég röhej az 1000 fõs mintás eredmény is, nem csak az 500. Meg ha ismertek olyanokat, akik kérdezõbiztosok (leállítanak az utcán, termékkostolós stb tesztekre stbstb), akkor pontosan tudhatjátok, hogy minden feketelista és egyéb ellenére rengeteg hamis infó keletkezik. Amennyire belelátok, azért, mert a cég azt hiszi, így olcsóbb, a kérdezõ viszont keresni akar, a megbízó szegény meg elhiszi az eredményt. Rengeteg tök jó ötletem van, hogyan kéne reálisabbá tenni ezt a szakmát.
A Napló közvélemény-kutatásának pontatlansága nem ott kezdõdik, hogy 90 Ft. Hanem ott, hogy ki nézi a mûsort. De legalább egyetértünk a hihetõségébenKép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziaztok!

Véleményezem az origót, idézek belõle:

([url=http://www.origo.hu/politika/20020705ismet.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/politika/20020705ismet.html[/url]):"Az augusztus 20-i ünnepségekre 495 millió forintot különít el a kormány a második félévi költségvetési tartalék terhére. A szervezoket közbeszerzési eljárás keretében választják ki. "
Kelt:2002. július 5., péntek, 15:42

([url=http://www.origo.hu/politika/20020723akorpanoramas.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/politika/20020723akorpanoramas.html[/url]):
"Az augusztus 20-i ünnepségeket a közbeszerzési pályázaton olcsóbb ajánlatot tevo cég rendezheti - jelentette be a kormányszóvivo. ...A Multimedia Concerts Kft. rendezi az augusztus 20-i ünnepségeket. A cég nyerte el a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) által kiírt közbeszerzési pályázatot. A meghívott négy cég közül ketto, a Multimédia Koncert Kft. és a Koncert és Média Kft. adott be pályázati anyagot....Az állami ünnepségekre a kormány 495 millió forintot költ. " kelt:2002. július 23., kedd, 15:28

Na most. Már július 5-én tudták, hogy 495 milliót költenek. Ezután az olcsóbb ajánlatot fogadták el, az pontosan 495 millióra jött ki. (???)
Az meg az origóra jellemzõ röhej, hogy most akkor közbeszerzés, vagy meghívásos akármi. Történetesen nem is m1 -et hallgattam este, hanem valami kereskedelmit (csiga, vagy rtl nem is tudom melyik volt), ahol részletezték, hogy nem közbeszerzés, mert nem volt rá idõ, hanem meghívásos.

Az egy más tészta, és nem az origó bírálata, hogy most akkor örvendjünk a meghívásosnak (Hegedûs Lacika, kamaszkorom poptarisznyáinak hírszolgáltatója, emlékszem én), meg annak, hogy Elton John méltóképp fogja ünnepelni országunk szülinapját. Tényleg, miért külföldit hívunk fellépni a mi szülinapunkra?? Más egyébként semmi bajom E.J.-vel, de mi köze neki a mi aug. 20-unkhoz??? Nekem valami István a kirány meg hasonlók sokkal ideillõbnek tûnnének.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


A Módszer.

Rágalmazással két legyet üt egy csapásra az MSzP - minden egyes alkalommal.
Most csak a legelsõrõl (a legfájóbbról): a "Suttogó Propaganda" mûködése a gyakorlatban.

1: a megrágalmazott, ez ellen a bélyeg ellen nem védekezhet, mert "aki mentegetõzik, az magát vádolja". Az egyetlen, amit tehet, hogy megcáfolja a rágalmat, azaz ebben az esetben: Hallgat!
Lehet, hogy közben majd' szétrobban a dühtõl, de a szája betapasztva. Ha bármit mond, lenézõ mosoly fogadja: NA! Most csinálja a Suttogó Propagandáját! Meg akar gyõzni állításom ellenkezõjérõl! - így reagál(t) a baloldal.

2: a rágalmazó vezetõk hétköznapi kis társai, a baloldali szavazótábor felhördül: Iiiiiigeen? Nekik szabad? Akkor nekünk is!
És megkezdik/ték Suttogó Propagandájukat.

Ilon
Kép
ilon
 
 


Tessék????? Vera
vera
 
 


Több hónapnak kellett eltelnie, mire meg tudtam fogalmazni (dühroham nélkül Kép )
Így volt, ilyen volt a jobboldalnak azokban a hetekben. Akit a részletek is érdekelnek (kétlem, hogy lesz ilyen), annak azokat is leírom.

A Rágalmazás módszere igen jól bevált, és nemsokára újra tobzódhatunk benne.
Már kezdõdik:
Demszky véleményével volt tele a sajtó:
@Schmidt nem építene több utat, sõt beruházásokat állíttatna le - ezt jelenti a papír, amit aláírt valami Zöld csoporttal.@

Hogy nem azt jelenti? Az már keveseket fog érdekelni, különösen, ha nem is lesz lehetõsége ennél nagyobb hangerõvel cáfolni a 85%-ban MSzP-SzDSz-es médiában.


Rágalom0: A Fidesz ellenségességet szít a választások során.
Rágalom1: A Fidesz Suttogó Propagandára szólítja fel a szavazóbázisát.
Rágalom2: Vigyázzunk, csalások lehetnek, voltak már "kékcédulás választások" Mo-on.
Rágalom4: a Fidesz ...

De már régen tudjuk: Legjobb védekezés a támadás! Kép


Kedves Balosok!

Mi hír? Hogy vagytok?

Látom, a fegyvertelen tüntetés erõszakos szétzavarása nem feküdte meg a gyomrotokat. Õszintén kíváncsi vagyok, lesz-e, amire azt mondja bármelyikõtök, hogy "ezt azért nem kellett volna". Vagy mindent olyan finoman, ízletesen tálal a média?

Eljutott-e már a fületekbe, hogy NYUGATON IS VANNAK RENDSZERESEN, ELÕRE NEM BEJELENTETT DEMONSTRÁCIÓK, AMIT A DE-MOK-RÁ-CIA SZELLEMÉBEN A TÖBBSÉG ELTÛR, mert a
Szabad Véleménnyilvánítás Joga (!!!) erõsebb, mint a tüntetések bejelentettségének kötelezettsége?

Kedves N. B. !

Ha most idézek a Demokratából (elõzõ szavaimat folytatom), akkor mi is vagyok? "Nem-hiteles-forrásra" hivatkozom - szerinted.? Ha pedig egy külföldi ismerõsömre hivatkozom, akkor meg... azért hiteltelen, mert nem jelent meg nyomtatásban?
Most már tényleg érdekel, hogy Te mi alapján alakítod ki a véleményedet.
(Az 500 fõs közvéleménykutatás szerintem is nevetséges. Egyébként aszerint is MP a népszerûbb ma már.
És még egy: annak a 3 újságnak egyszerre kell ellenpontoznia az összes többit: kezdve a Nõk Lapjától (noklapja. hu: egyetlen napilaphoz találsz linket: Magyar Hírlap), a Blikken át a Bestig és aztán tovább a 168 óráig és a HVG-ig.
Klassz, ugye? Én, ha MSzP-szavazó lennék, nagyon jól érezném magam ebben a helyzetben.Kényelmes, nem?)

Mi a vélemény a Magyar Nemzet nyomdai ellehetetlenítésérõl?
Jó az úgy? Ügyesek a fiúk?
Vagy egyszerûen: Jogos! Fulladjon meg a "Szélsõjobb"! Kép Kép Kép

Mit szóltok Tasnádi folyamatos zsidózásához? (én nem láttam egyiket sem, csak olvasom itt-ott.) Guszta, ugye?
Leesik valakinek a húszfillér, vagy ez is csinosan van tálalva felétek?

Ja igen!
És Hack és Kis kilépése? Nektek is ébredni kéne már, ezt még Németh Miklós is felmérte, hogy ez ilyen lesz. Jó, ha visszjön/jött "A Rendszer"? Tényleg jó?
(Legalább vígasztaljatok meg, hogy Ti mostmár jól érzitek magatokat, így, hogy "vége az Orbán-uralomnak"?)

Ilon
Kép

u.i.: a közbeszerzéses banánhélyról tudtok egyáltalán?
u.i.: Bocs, ez most tényleg hosszú volt, de rég nem írtam - lehet szeletelni is. ;)
ilon
 
 


Ilon! Egyre jobban emlekeztetsz az otvenes evekben annyira "divatos" agitkakra. Es arrol, hogy az elozo kormanyok kozul allitolag az az Orban kormanyban volt a legtobb beszervezett ember, arra nincs reakcio? Arra sem, hogy amint ez kiderult a barataid rogvest szemelyisegi jogokra hivatkozva kivonulnak az altaluk szorgalmazott bizottsagbol?? Nekik ugye ezt is meg lehet bocsatani? Hol van az altalatok emlegetett uj "Bokros csomag"? Szoktal kulfoldi tudositasokat nezni? Ahol vizagyuval verik szet a rendszer ellen iranyluo tunteteseket? Egyetertesz Csurka felszolitasaval a kormany megdontesere? hany bizonyitekot hoztak fel a valasztasi csalasokra( kezzel foghato konkretumokra gondolok, nem arra, hogy a szomszedom nagynenjenek a baratnoje ezt meg ezt mondta...
Es te jol erzed magad, ha ennyire lekezeloen tudsz beszelni azokkal, akik nem a te elvbarataid?
Ja! mi utal arra, hogy visszajott az a "rendszer"? Betiltottak a tobbi partot? Bevezettek a Nepkoztarsasagot? Megalakult a Kozponti Bizottsag?
Eva
eva
 
 


Ilon, nincsenek be nem jelentett tuntetesek Kép Ezt a demokracia nem turi. Kép Vannak torvenyek (pl a gyulekezesrol) es aki ezt megserti azt megbuntetik. Es nema zert mert a tobbseg vagy a kisebbseg tolerans, hanem mert a torveny az torveny. Mindenkire nezve. Mint ahogy megbuntetik ha tilosban parkol, ha a buszsavot hasznalja, ha nem fizet adot. Es ha a kepviselot rajtakapjak hogy a kezevel a zsakban matat akkor bizony le kell mondania es ezt meg is teszi. Sajnos nalunk ma nem demokracia van hanem valami vadkapitalista anarchia. Vannak egyenlok meg egyenlobbek. Vannak akiknek szabad athajtani a piroson mert surgosebb dolguk lehet mint az atlagpolgare es nem feltetlenul a mentokre gondoltam. Demokraciaban a rendor is bekoti magat a kocsiban Kép

Az hogy eppen milyen szinu a zaszlo ami fent lobog az sajnos az eletunk minoseget nem befolyasolja. Nyugodj bele hogy az elozo rendszer is lopott csalt hazudott, az azt megelozo is meg az azelottiek is. Es ez a motani is pont ugyanolyan. Kép Csak remelni lehet hogy par ciklus alatt majd mindannyian megszedik magukat (kivanom minel elobb), es utana majd raernek a mi joletunkkel is foglalkozni.
idike
 
 


nema zert+nem azert
motani+mostani

bocs
idike
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: