Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hűűűű de szuperek a gyönygyök!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Én is megprobálkozom vele, majd kiderül.

Viszont, megvettem a novemberi praktikát.

Láttátok már??? Van benne egy gyöngyből készült nyakék, valami gyönyörű- megpróbáltam nekilátni, de lehet hogy csak sima nyaklánc lesz belőle.

Nagyon tetszik még az a zöld táska amire keresztszemes mintát hímeztek. Lehet, hogy sógornőm lánykájának megvarrom karácsonyi ajándékba.
Van keresztszemes melléklet is de nem igazán fogott meg.

Holnap nov.1. Hát azt nem mondom hogy jó temetőbe járkálást mindenkinek, inkább azt kívánom hogy ne essen az esső, mert felénk hihetetlenül pocsék az idő. A temető pedig csupa sár.
Igazából nem szeretem ezt a napot, ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy hogyan haltak meg és nem az hogy milyenek voltak. Sajnos sok halottunk van. Viszon ha egy kicsit jobb idő lenne és sütne a nap már nem lennék annyira letargiás ettől a naptól.
Nem tudom mit érezhetnek azok akiknek ezen a napon van a szülinapjuk!!

Na, de elég a lehangolásból.
Sietek, megyek gyönyöt venni!!!!! Úgylátszik ragadós. :wink: :wink:

Kép



móni
bedmona
 
 


Ja, teszek fel pár képet.

A múlthéten , hoszúhétvégézni voltunk a Dunán.

Kép
indulunk a túloldalra.

Kép
előkerültek a nyári játékok is. Levi mindenáron leakart vetközni, meztelenre. Azt hitte, hogy a túloldalon még nyár van.

Kép
"művészi fotó" kagylók összegubancolódva.


Kép
egy őszi kép a mi oldalunkról.

Kép
átjátok azt a szürke sávot a fák lombjain, alul? Na, addig ért a víz, mikor árvíz volt.



Kép
Apa, halat füstöl!!! Olyan mint az amerikai hulligánok. Hordó melett melegednek.
Mennhalat fogtak a szomszédokkal és azt bepácolták és megfüstölték. Isteni finom volt.

Kép
itt füstölődnek a halak.

Kép
Levi az ovi bejáratánál.

Kép
a csoportja.

Kép
az öltöző. Ott van a kis ruhás zsákja amit varrtam. Zöld.

Kép
az első műve az oviban.

Kép
és a második. Kicsit hiányos.

Még készítettek fél dióhéjból, kishajót és katicát. Arról még nincs képem.

Na, jó nézelődést.

Ja, és a kis "könyvmoly ":
Kép

imádja a mesekönyveket.

Kép



móni
bedmona
 
 


Hopp most nézem összecserélődött a kagylóskép és az amin apa van a Levivel a homokosrészen szövegei.

Bocsi.

Kép



móni
bedmona
 
 

 
 

Még valami.

Nem mennhal hanem mennyhal!

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Lassan átnevezhetjük a topikot "gyöngyfűzős"-nek :lol:

Tegnap átmentem a szomszéd városba, ami kb. 13 km. Szóval nem nagy távolság, de úgy beleéltem magam, hogy én most akkor gyöngyöt fogok venni. Erre ki volt írva, hogy áruért ment, és nyitás ma reggel 9-kor. :cry:
Na de én úgy be vagyok zsongva, hogy ma is átmentem az urammal :lol: Hááááááát, majdnem 8.000,-Ft-ot költöttem.

Képzeld Timi! Sikerült megvennem 2 könyvet, ami a Holló Kiadónál nem volt rendelhető.
Megvettem a "Csillagok és karácsonyi díszek gyöngyből" és a "Karácsonyfadíszek gyöngyfűzéssel" című könyveket. A "Gyöngycsillagok karácsonyra" neki sem volt meg. De én ezeknek is borzasztóan örülök. :lol:

Sőt vettem pici cserepet, pici csengettyűt, hobbyfestéket (pirosat és fehéret), úgyhogy kis harangokat is fogok gyártani.

Most már csak időt kellene valahonnak lopni :oops: :lol:

Móni! :lol: Szuperek a képek. Na igen, néztem, hogy a képen hol vannak a kagylók :lol: De aztán rájöttem :lol:

A temetőbe járkálást én sem szeretem, főleg ilyen időben. Pedig nekünk is van sajnos kihez menni. :cry: :cry: :cry: Ráadásul Apának ma szóltak, hogy holnap reggel menjen dolgozni, úgyhogy lehet, hogy mi csak pénteken megyünk ki a temetőbe :oops:

Puszi mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!


Ma én is vettem gyöngyöket, és csináltam két csillagot. Most pedig gipszezek, mécsestartókat öntök ki gipszből, a gyerekekkel pedig majd kifestjük őket, illetve még kisebb karácsonyi figurákból pedig hűtőmágnest csinálok majd.

Később teszek fel képet a képeslapokról és a csillagokról is. Lassan mindenki nekilát a karácsonyi készülődésnek, és olyan jó, hogy ennyi ötlet merül fel, lehet válogatni, kinek mihez van kedve.

Jó készülődést mindenkinek.

Később majd jövök még a képekkel.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Akkor íme a képeslapok, és a csillagos próbálkozásaim:


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Tapika: Nagyon jók a lapjaid, és a csillagok is! Matricák vannak a lapokon?

Brigi: Ezt a magasságmérőt kezdtem el:
Kép

Andi:
Örülök, hogy sikerült megvenned azokat a könyveket, sajnálom a harmadikat, de hátha az is meglesz valahol :-)

Móni:

Tényleg jó az a nyakék, ha megcsinálod teszel fel róla képet? :-)
Nekem tetszik még az a japán szasikó hímzés, most nem, de később lehet hogy én is csinálok olyan poháralátétet.

Már várom a decemberi számot, de akkor a megújúlt formában szerinted nem csinálnak külön adventi számot?

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok :D

Fantasztikus dolgokat csináltok!!! :D Nekem remény sincs rá, hogy ilyenekhez jussak, örülök, ha hímzek, azt meg nagyon kell, hogy kész legyen végre karácsonyra a MP kép, amit már majdnem 2 éve hímzek. Szeretném Anyukámnak végre odaadni! :roll:

Sajna még mindig betegek vagyunk, Gergő lassan ok, most Flóra lázas és én is elkaptam, valami jó kis vírus. :? :(

Remélem ma nálatok is ilyen szép idő van, mint itt, így azért kicsit jobb ez a nap!

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Látom,mindenki lázban ég :):)!Tök jó :):):)!

Nagyon szépeket csináltataok,jó volt nézelődni :).És Móni képeit is :).

Mi Szegeden voltunk 3 napra,üdültünk kicsit,igaz igen nehezen sikerült elindulnunk...Úgy volt,hogy vasárnap felmegyünk apáért Pestre és onnan le Szegedre.Erre éppen alig indultam el a nagy esőben,amikor az előttem menő autó eszeveszetten jelzett minden lehetséges módon.Azonnal gondoltam,h nincs világításom :?...(Előtte nap már volt iylen,de egy jól irányzott ütéssel megoldottam :roll:)
Nem tudtam mit kezdeni,vissza kellett mennem,gondoltam,elviszem tesóm kocsiját.De ők anyumékkal éppen Győr felé robogtak,mert tesóm ment vissza Amsterdamba.Teleztem nekik,mire tesóm szerzett ismerőst,aki anyut elhozta haza Veszprémből (Fűzfőre).Én is odamentem,annyit még mertem menni a kocsival.Megérkeztek,anyum közli,hogy a lakáskulcs apuméknál maradt,útban Győr felé :shock: :shock: .Így fogtuk magunkat,bementünk veszprémbe és úgy döntöttünk,aznap nem megyünk Szegedre.Párom hazajött vonattal és szépen másnap elindultunk tesóm kocsijával...

Az az érzésem,hogy valaki vagy valami nagyon nem akarta,hogy aznap elindultjunk... :roll:

Minden esetre én is bevásároltam gyöngyből Szegeden :).Vettem kéket és pirosat is,így lesznek színes csillagok is.Egy kéket már csináltam,majd feldobom :).

Na most megyek,megfuttatjuk a gyerkőcöket :).

Puszi

anyapoc
 
 


Itt vannak a kék csillagok,meg egy hatalmas hópehely :)

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Nekem is vannak csillagjaim :lol: :lol:

Kép

Kép

Anyapoc! :lol: Nagyon kalandosra sikerülnek az utazásaitok :lol: Nyáron is volt egy ilyen autós kalandotok, ha jól emlékszem :roll: :lol:

Fáradt vagyok, megyek alukálni :roll:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Ezt a topikot tényleg át kéne nevezni :D!

Andi

Hát már nem tudom,de nekünk mindig van valami a kocsival :?...szegény,már 15 éves,de a férjem nem talál megfelelő másikat :?...
Már meg sem lepődök,ha valami történik vele...csak mindig nálam :twisted: !

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Csak lesek milyen szép csillagokat csináltok!!!!
:shock: :-)

Összeszedtem magam, és csináltam még képeket csillag mintákról, ha már így benne vagytok legyen választék :D

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép


Jó mazsolázgatást Mindenkinek! :-)
De azért a hímzést se hanyagoljátok! :wink:

Timi



Kép
ttimi
 
 


Timi! :lol:

Hímezgetek is, mert elfogytak a pici gyöngyeim, meg hosszúkásakat is kell vennem, úgyhogy amíg azokat beszerzem, addig csinálom Hófehérkét. :lol:

És köszi a sok-sok mintát, szerintem még fogok belőlük csinálni. :lol:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Timi

Köszi a mintákat,mindjárt nyomtatom is :).

Én is hímzek,lassan kész a mini spanyol képem is,már csak kontúrozás van :).

Most viszont megyek vasalni :?...

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekukkantottam.

Látom megy a varrás és gyöngyözés!

Én is!! Csak én a nyakéket próbálom!
Az a bajom hogy elfogyott a kásagyöngyöm amit egyszer még a Praktika magazinnal együtt vettem. Most próbálom beszerezni.
Addig is egy másik fajta gyöngyből készítek ismét egy nyakláncot.
Ha majd érdemes már akkor teszek fel képet.

Próbálok varrni is de ez nem mindig jön össze. Többnyire csak hétvégén van időm. Igazából egy karácsonyi szegélyt készítek amit majd teritőre szeretnék rádolgozni. Remélem Karácsonykor már az asztalon lesz.

Na, most lépek is mert vár még papír meló, majd megyek Leviért mamához.

sziasztok.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!


Látom mindenki el van foglalva.

Anyapoc, Gandi!
Nagyon szépek a csillagok, amit készítettetek, ügyesek vagytok.

Én ma Juditkának kezdtem el falvédőt varrni(nem keresztszemes). Ha elkészülök vele (remélem jövő héten meglesz), teszek fel róla képet.

Készül a szív alakú képem is, de most a suli veszi át az első helyet. Lassan el kell kezdenem tanulni, mert dec. közepén már vizsgák lesznek. De azért fogok varrogatni is.

Jó hétvégét és kézimunkát mindenkinek.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Hoztam képeket:

Kép

Kép

Karácsonyfa dísuz lesz.

Kép

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok!

Mindenki gyöngyözik? Vagy varrtok talán?

Fioona: Látom te is megtaláltad a nőivonalos mércét! Tök jó!
Ez a kislegény hogy milyen édes, csupa mosoly. Mindig ilyen jó baba? És a kis Boszi nem féltékeny?

Gyönyörű lett a virág tölcséred!

Ez milyen karácsonyfa dísz lesz?

Hát Levikém benáthásodott, így a hetet a mamánál tölti. Szerencsénkre nem vészes, tehát láza nincs, remélem nem is lesz és sikerül mihamarabb legyűrni a náthát.

Mostanában én sem varrok, gyöngyözöm. Készül a lánc. Egy barátnőmnek szeretném adni névnapjára. Majd nemsokára hozok képet is.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!


Fioona, nagyon szép lett a virág tölcséres képed és a kisfiad is valami tünemény.

Tegnap elkészültem Juditka falvédőjével. Semmi köze a keresztszemes hímzéshez, de remélem nem baj, ha megmutatom nektek is.

Íme:

Kép

Kép

Kép

Kép


A hímzés most egy kicsit pihen, mert beadandó házikat kell csinálnom, de olyan jó gyönyörködni a ti remekműveitekben, hogy az legalább egy kicsit kárpótol.

Jó munkálkodást mindenkinek.

Judit
tapika
 
 


Bedmona!


Jobbulást a kisfiadnak!

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

fionna: Nagyon szép lett a rózsás képed! Nagyon tetszik a hímzés és a gyöngyök kombinálása!
A kisfiadtól pedig teljesen elolvadtam! :-) Oyan huncut szemei vannak, mint az én kiscsajszimnak. :wink:

Tapika: Hú, nagyon tetszik a falvédőd. Van hozzá esetleg szabásmintád. leírásod? Megcsinálnám a lánykámnak :-)

Móni:
Jobbulást Levinek!
Egyébként én most nem gyöngyözök, varrom a magasságmérőt! Majd mutatok róla képet, ha már értékelhető darabot megcsináltam belőle. :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok Lányok!

Én se nem varrok, se nem gyöngyözök :cry: Alszok, alszok, alszok ..... :oops: Nem bírok végignézni egy filmet sem este, nem tudom, mi bajom van. Lehet, hogy valami vitamint kellene szednem :roll:

Nagyon szépek a munkák :lol:

Levinek jobbulást kívánok.

Mi egyébként jól vagyunk, készülünk a karácsonyra. Feldíszítettem az egyik ablakot (szalmacsillagokkal, -angyalkákkal), meg a konyhát csillagokkal (amiket fűztem :lol: ) A hálószobában is csillagokat akasztottam fel, meg kis csengettyűket (azt is én csináltam :lol: )
Majd rakok fel képeket, csak most döglődik a fényképezőgépünk :roll: :cry:

Jó éjt mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok :)

Andi :)
Én szintén, csak én munka közben is majd elalszom. És mivel itthon dolgoznék, néha elcsábulok. :oops:
Nagyon ügyi vagy a karácsonyi dekorációval.

Fioona :)
Ez nagyon szép!!!
A kismuksó pedig ..... :) :) :) :) Én is ilyet rendelnék. :wink:
Hogy állnak a cicák?

Tapika :)
Szép a falvédőd! Én is most agyalok, hogy milyet varrjak a lányoknak. Most éppen kisvakond jár a fejemben.
Igaz is, nincs valakinek kisvakondos sablonja? Esetleg egérke, béka, nyuszi a kisvakond meséből?

Ennyi telt tőlem mára.
Jó éjt.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok!

Hát a cicák most pihennek. Eddig egy mikulászsákot készítettem Lillusnak, most meg a díszeket varrom. Meg karácsonyra egy sütipárnát. Majd az ünnepek után fplytatom. :roll:

Timi, nagyon jó volt gyöngyözni. :lol: Nekem is tetszik rajta. :D
Sokkal jobb varrni, mint az eddigieket amit készítettem.
Amúgy ez lesz beőlle:

Kép

Meg mégm elkészítettem ezt is:

Kép

Igaz, ennek a kxszemes része már régen kész volt, csak a "keret" készítése volt hátra. :mrgreen:

Tapika, nekem ropppant tetszik a falvédő!!! Jaj, de jó lenne, ha felénk is lehetne ilyen j anyagokat kapni. Bár még csak pár bátortalan kisérletem volt a témába, de egy ilyennek nekiugranék.
Meg ezt a képet örizgetem még:

Kép
Egyszer szeretnék egy ilyenn takit a lánykámnak. 8)


Miss Boszi imádja a tesókáját. Folyton pátyolgatja. :roll: Nem győzöm lefejteni róla.

Ne hari az össze vissza írásért, meg a helyesírásért pláne, de sietnem kell.

Kis betegeknek jobbulást!

Pussz!

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Fioona :)

Még mindig egyezik az ízlésünk! Ez a takaró gyönyörű. Ha megvarrod, kérünk képet róla.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok!


Köszi a falvédős dícséretet.

Ttimi!

Konkrét szabásmintám nincs. Három éve vettünk egy falvédőt, és annak az elkészítése adta az ötletet. A macis kép az alapján készült. A kislány alakjába még egyszer Bükkszentkereszten szerettem bele, ahol éppen foltvarró tábor volt és ki is állították a szebbnél szebb képeket. Egy ismerősömnél később üvegmatricaként láttam viszont az ablakon és elkértem a mintáját. Azt nagyítottam fel. A virág pedig a másik falvédő készítőjének a honlapján található dolgokból jött. Több féle mintával készítik a falvédőket, van fiús mintás és lányosabb.
De ha érdekel az én mintám, szívesen elküldöm neked postán, a falvédő pontos adataival, ha így megfelel. Vagy a kép alapján te is meg tudod rajzolni a kívánt méretűre, én is így csináltam.

Az e-mail címe a készítőnek: kockias.freeweb.hu


Pbrigi!


Az ingyenkifestokonyv.lap.hu oldalon van egy olyan rész a bal oldali oszlopban, hogy Egyéb kifestő oldalak. Ezen belül található a Mindenféle kifestő és mintaív. Itt a gyerekfigurák alatt, a többi mesén belül találtam a következő kisvakond figurát


Kép


Sajnos másik sablonom, mintám nincs.


Fioona!

Ti nagyon messze laktok tőlünk? Nem emlékszem pontosan a lakhelyedre. Ha gondolod szívesen beszerzem neked a szükséges anyagot és elküldöm, de mindenképpen beszélek a lánnyal aki beszerzi ezeket és megírom, ha ez segít.


Mindenkinek további szép napot. Most sietek, mert lassan mennem kell Juditkáért az oviba.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok :)

Dicsekedhetem én is? Én tavaly karácsonyra csináltam egy falvédőt. Ez volt az első applikált foltvarrásom. Ajándék volt a lányaim unokatesójának.

Ilyen lett:

Kép

Majd jövök a cicákkal is (úgy fél év múlva, ha így haladok).

Jó éjt,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Micsoda munkák?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nagyon ügyik vagytok.

Nagyon tetszik Brigi falvédője. Valami hasonlót szeretnék a kisfiamnak is, de még erre nem jutott időm. Brigi: Van hozzá mintád? Elkérném ha lehetne.

Tapika falvédője is szupi. Igazi kislányos. Nekem is nagyon tetszenek ezek a gyerekformák mind varrva, festve.

Fiona ágytakarója nem semmi lesz ha készen lesz. Kb. mennyi időt szántál rá? Nekem szerintem olyan 2 év lenne. De nagyon szép.
Tök jó a kispárna is, tetszik hogy élénk színű lett a huzat.

Na, ma reggelre megérkezett az első hó nálunk. Levi nagyon boldog volt de hát náthásan csak 5 percet volt kint. Már kezdte építeni a hóembert.
Kép

ezt reggel készítettem.
Kép

és ezt is. Az árvácskáimat belepte a hó.

Elkészültem a gyöngyös nyakláncal.
Hoztam képet is.

Kép

Kép

ez az első ilyen gyöngyös munkám!!
Mint írtam egy barátnőm névnapjára szeretném adni. Igazából ő utcabeli szomszédom. Romániából települtek át és az anyósáékkal élnek egy házban.Kb.3,5 éve ismertem meg mikor ő is terhes volt a kisfiával. Nagyon sokat jártunk össze és a gyerekek is jól eljátszanak. 8 hónapos volt a kisfia mikor az új autóval hazamentek Aradra a lány szüleihez megmutatni az autót. Egy pihenőnél a férje rosszul lett és meghalt. Infarktust és agyi-infarktust kapott szerencsétlen. 42 éves volt. Azóta itt maradt a kisgyerekkel egyedül és az anyósáékkal. Nagyon sajnáltam a történtek miatt őket. Sokáig nem is tudtam mit mondjak neki. Vígasztaljam vagy bátorítsam, de nagyon erőssen viselte a történteket. Már 2 éves volt a kisfiú mikor vissza ment dolgozni, mert anyagilag nem jöttek volna ki mivel az autót is részletre vették 5 évre és havi 30e. fzet utánna.
Most december 1.-én lesz 3 éves a kisfia és másnap lesz a névnapja.

Bocsi hogy ezt leírtam, de úgy kikivánkozott belőlem.

Kép

ők azok. Melinda és Krisztián.

Kép



móni
bedmona
 
 


Hali!

Kis segítséget szeretnék kérni.

Tud valaki olyan programot ahol fényképes naptárt lehet készíteni házilag?

Köszönöm.

Kép



móni
bedmona
 
 


Móni

Kifestőből szkennelt képeim vannak a figurákról. Az összeállítást meg gondolom látod, az saját "szerzemény". Nem nagy szám. Az applikációt géppel csináltam sűrű cikkcakkal, de nem akarok egy varrónőt okítani. :) :) :)
Ha kéred a képeket, akkor írj egy mailcímet. A megvarrtakon kívül van még labda, meg léggömb szkennelve, és egy csomó más a kifestőben. Ha van valami kívánságod, akkor megnézem, hogy van-e valami olyasmi.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Ja és ha érdekel, akkor van többféle sunbonnet sue és overall bill mintám is.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok!

Nagyon szép munkákat raktatok fel!!!
Alig győzöm a visszaolvasást!!!

Fionna

Szép a rózsa,én sem tudtam elképzelni,hogy lesz dísz,de már látom :).Nagyon szép a takaró is!

Tapika

Csodás a falvédő,ügyi vagy :)!

Brigi

A Te falvédőd is nagyon jó lett!!!Jók azok a minták!!!!

Móni

Szomorú,amit írtál :(.Ilyenkor mindig látom,hogy milyen hajszálon függ az életünk :(.Kitartást a barátnpdnek,de a nyakláncnak biztosan örülni fog,mert nagyon szép lett!!!Mennyi idő alatt lett kész?
Pasikádnak jobbulást!

Andi

Hát tavaszi fáradságra tuti nincs kilátásod,kicsit több zöldet egyél :)!

most lépnem kell,majd jövök :)

anyapoc
 
 


Sziasztok :D

Végre idejutok és alig győzök megint visszaolvasni és gyönyörködni!

Komolyan mondom, hogy ezek a falvédők!! Nagyon ügyesek vagytok! :D

Fioona
Hú, mennyire egyforma az ízlésünk! Ez az ágytakaró nekem keeeeeeeell! 8) olyan rossz, hogy esélyem sincs nekikezdeni, örülök ha hímzek egy kicsit este. :roll: Talán majd pár év múlva, ha kicsit nagyobbak lesznek a gyerekek lehet, hogy én is megpróbálkozok a foltvarrással.
A dísz gyönyörű! És nagyon különleges lesz a fán!

Móni
Klassz lett a nyaklánc!
Szegény barátnődék! :( Borzasztó még belegondolni is! :(
Fiúkádnak jobbulást.

Mi most már talán kijövünk ezekből a rohadt betegségekből, még Gergő köhécsel, de mi többiek rendbejöttünk. Hímezni jó pár napja nem tudok, hullaság van. :(

Na, mentem.

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Tapika:
Köszönöm, megpróbálom a nagyítást, ahogy mondtad, ha nem megy, akkor lehet, hogy megkérlek majd, hogy postázd el nekem :wink:

Brigi: A te falvédőd sem semmi!!

Nagyon ügyesek vagytok!

Móni: Tényleg most csináltál először gyöngy-láncot? Nagyon ügyes vagy! Biztosan tetszik majd a barátnődnek!

Én most sajnos nem haladtam semmivel, mert benyakaltam egy vírust. Az első éjjel jött minden ki belőlem felül alul, utána meg két nap alvás, és napi 6-6 háztartási keksz. :-(
A kicsi lányom egy tünemény, érezhette, hogy nincs jól az anyja, mert az eddigi nap 2-szeri alvását most erre a két napra átváltotta napi 3-ra. Így ki tudtam heverni a dolgot. Remélem ő nem kapta el tőlem. Még távol tartani sem tudtam, hiszen még minden étkezésénél szopizik. Most várok és reménykedem.
De most már jobb! :-)

Úgyhogy holnaptól újra varrok! Majd hozok képet!

Timi



Kép
ttimi
 
 


Anyapoc! :lol:

Úúúúúúúúútálom a zöldségeket :oops: :cry: :oops:

Többiek! :lol:

Hogy én mennyire irigylem azt, aki tud varrni. Nagyon ügyesek vagytok :lol: Én is mindig szerettem volna megtanulni, de sohasem volt gépünk. :roll:

Ma megint gyöngyöket vettem, cirka 3,5 e Ft-ért :oops: :lol: Ti mennyiért szereztétek be? Nálunk egy pici csomag 250,-Ft. :evil: Szóval ma is gyártottam 3 db csillagot. De most még csengettyűket akarok festeni (ha el nem alszom mellette :lol: )

Jóccakát: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a jó kivánságokat Levi nevében is de még elléggé tortyogunk, pedig porszipizünk és cseppentünk is. Kap köptetöt és calcimuscot is. Hát általában másfél hét nálunk a nátha ahogy megfigyeltem. :? :?

Gandi: Mekkora gyöngyöket veszel? Nálunk a kása gyöngy 99-100.-
a nagyobbak kb.200-250.-

Timi: Jobbulást neked :wink: :wink: . A kislányod biztos nem kapja el, hiszen szopizik. Nálunk is volt tavaly elött hogy tüszös mandulával és lázassan feküdtem otthon és Levi még egyet sem köhintett. Pedig reszkettem hogy elkapja.
Kamilla tea és HT.keksz. ez tuti gyógyszer, de sztem. nem is kivánsz semmit. Ugye?
Most állok neki egy másik láncnak. Az rózsaszinű lesz és a sógornőm lányáé lesz kari.ajándék.

Avocado: Jobbulást a csemetéknek. Ovis betegség?

Anyapoc: Hát igen, bár hol és bár mikor történhet velünk valami, de ezt nem ecsetelem tovább.
A nyaklán kb.1 hét alatt készen lett ha össze veszem az időt amit a fűzéssel töltöttem. Mert hát mindig nem tudtam fűzögetni. De én nagyon örülök hogy sikerült és bizom benne hogy barátném is örülni fog. Majd beszámolok!

Brigi: Köszönöm szépen ha elküldenéd. ezek a minták pont jók lesznek amik a képen vannak. E-mail címem: mona07@freemail.hu.
Köszönöm. A két anyag közé vatelint tettél?

Lányok! Szoktátok nézni hétvégén a Spektrumon a Donna játszóházát? ÉÉn mostanában mindig megnézem és olyan szuper jó dolgokat lehet látni és hallani. Szombaton és vasárnap van azt hiszem 14 órától 16-ig. Nézzétek érdemes.

Hát most mindenkinek jó hétvégét kívánok!

Dobok egy kis adventi hangulatot Jó?

Kép

Kép



móni
bedmona
 
 


Andi!

Nem tudom mekkora a kis csomag, de gyanítom 10-15 g-os lehet.
Nagyon sok érte a 250 Ft!! :evil:

A reális ár az. amit Móni is írt.

Nézd meg ezeket az oldalakat, lehet, hogy még postaköltséggel is jobban kijössz, ha innen rendeled.

www.kreativhobby.hu vagy www.hobbymuvesz.hu

Móni: köszi a jókivánságot, és a biztatást!
Én is kívánom Ti is keveredjetek ki mihamarabb a betegsből!

És köszi az adventi hangulatot is! :D

Ha összeszedem magam én is előszedem a hétvégén az adventi díszeket. És nekiállok díszítgetni.

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!

Andi

Akkor ne egyél :):):)!Egyél vitamint :?...csak az hosszútávon nem olyan jó :(...
Nálunk is olcsóbb a gyöngy,sőt,amit Szegeden vettem,azok is olcsóbbak voltak :(....
Hajrá csillagok :).

Móni

Örülök,hogy jobban vagytok :).
Mikről van szó abban a műsorban???

Timi

Jobbulást,vagy mi,akkor mégis van vmi járványszerű :?....
Plussz pont a lánykádnak,h iylen jó volt :)!

Az én fiam ágyánál ez az ágytakaró van,amit én csináltam,igaz a varrás nem volt bonyolult rajta,mert amúgy a képek szalvétatechnikával kerültek fel :).

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok :)

Úgy látom ez a falvédő téma mindenkit felcsigázott.

Anyapoc :)
HOgy lehet textilre szalvétatechnikázni? Ráragasztod, mint másra?
De azért az alma nem esett messze a fájától! Vagy te választottad neki a hajókat?

Én most azon gondolkodom, hogy mi van, ha olyan falvédőt csinálok, ami párnákból van. Van az ikeában nagyon lapos nagy párna és hármat-négyet összerakva már egész hosszú lenne. Nem varrnám össze, hanem huzatként rá lehetne tenni, és akár még variálható is. Varrnék rá fület felakasztani és akkor nem kell most kitalálnom, hogy fél év múlva milyen hosszú ágyat veszünk. De lehet, hogy ez kicsit túlbonyolítás? Mit gondoltok?

Na megyek, mert jön az uram dolgozni. FElvált engem.

Puszi,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Brigi

Hááát,akkor nagy sláger volt a hajó,amikor ezt készítettem,jó régen volt :).
A textil dekupázshoz van külön ragasztó,amivel textilre lehet ragasztani,megvan a módja,mit hogyan kell csinálni.Utána mosható is.Így akár pólóra is lehet szuper mintákat csinálni :).

Szt nagyon ötletes,amit leírtál,mert így még az is lehet,hogy egész jó áron megúszod a falvédőt :).ezt az ötletet el is raktározom,mert nekem is kelleni fog még falvédő,mivel most készül az emeletes ágyuk :).

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Brigi: Jól értem, hogy a párnák mennek egymás mellé, és azokat díszíted? Az tényleg jó ötlet! :wink:
Azokra a színes nagy négyzet alakúakra gondoltál ugye?


Én pedig előszedtem az adventi díszeimet! Eddig csak az adventi naptárat raktam ki, mert Dóri annyira rákattant, hogy így mindig kéznél van :-)
Ha közel megyünk folyton nyúlkál érte, húzogatja a zsákocskákat, pedig még üresek! :lol:

Szóval el is döntötte, hogy az idén melyik naptárat használjuk! :-) Pár éve csináltam. Keresztszemessel vannak hímezve a számok. Egy német nyelvű keresztszemes újságban láttam, de ha jól emlékszem valamikor a Praktikában is megjelent.

Íme:

Kép Kép

És rámtört a karácsonyi készülődhetnék is, így elkezdtem a karácsonyi lapokat is csinálni. Ha kész leszek majd teszek fel képet. Csak lassan megy, mert 50 db készül :roll:

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!

Bedmona, fogadjunk tudom, kinek az oldaláról töltötted le az adventi képet! :mrgreen:

Csajok, nem tudom mikor lesz kész a taki. :roll: Egyenlőre csak tervezgetés szintjén tartok. :D Meg még a szobija sincs kész, csak álmodozom. 8)

Szépek a takiaitok. :lol:

Tapika!
Köszi, rendes vagy! :wink: MI a megye nyugati szélénél lakunk, de sztem mostanában nem is jutok odáig, hogy ilyesmit varrjak. De, ha esetleg tudsz címet mondani, beszerzési helyről, akkor egyszer, ha arra járunk gyönyörködnék. :mrgreen:

A "párna" nem párna ám, hanem falikép, csak ilyen gyerekbarát kivitelű. (na jó, pénztárca barát is)

Mit tesztek a naptárakba?

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Fiona:

Bocsi, talált,de nagyon tetszett :? :? akár "háttérnek "is.

NÁlunka a hétvégén hó nagy hó esett. Manó ment is havat lapátolni, és hó bácsit építeni. Én persze sík ideg voltam hogy sokáig kint van és még náthás kicsit.....stb.
De, semmi gond nem volt.

Gyöngyöztem a hétvégén. Ugyan azt csinálom csak halvány lilában.

Anyapoc: Olyan dolgokról van szó abban a műsorban amit otthon könnyedén megtudunk valósítani. Pl. Madár itató készítése 3 cserépből és egy cserépalátétből, Gipsz lenyomat készítése - .....

hű most mennem kell, de délután folytatom.

csácsá

Kép



móni
bedmona
 
 


itt vagyok újra!

Kicsit ebédeltem, elhoztam manót az oviból és a mamáéknál hagytam tentézni.

Szóval ott tartottam ANYAPOC hogy ez a Donna legutobb olyan jópofa gipszlenyomatot készített. A gyerekek kedvenc rajzát alárakta egy átlátszó fólia alá és ragasztópisztolyal körbe rajzolta. Bele rakta egy cipősdoboz tetejébe- miután megszáradt és gipszel kiöntötte. A gipszben maradt a negatív forma. Majd kifestette és kész a kép.
Járólapokat is készített a kertbe hasonló megoldással, csak ott egy nagy virágalátétbe öntötte a cementes gipszet és kész, a gyerekek díszíthetik, festhetik.

Timi: nagyon jó az adventinaptárad, egy hasonló volt nekem is csak az natur vászonból készült és láncöltéssel volt varrva a szám, de ugyan így volt fel lógatva. Sajna egy évben volt egerünk és összejárkálta és plussz befészkelte magát. Így kidobásra lett ítélve. Az idén a mama rendelt egy adventi favonatot a Quellétöl remélem megérkezik.

NA, hogy álltok a karácsonyi ajándék beszerzéssel???????? :wink:
És kinek mit adtok? Nagyszülők, tesók, unokahugok, sógorok..stb.


Én már nagyon tele vagyok vele. Bár ahogy összenéztem a már meglévő dolgokat már nem sok hiányzik.

Na, most már lépek. Sziasztok.


Kép

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Fioona:
Ez az adventi naptár még a férjemnek megy, Dorka még kicsi hozzá :-)
(már előre fél az Apa, hogy jövőre kitúrják a naptára elől :lol: )
Szóval neki kis csokikat meg jópofa hűtőmágneseket szoktam beletenni.

De ha nem akartok csokit rakni, és a gyerkőc szereti a playmobilt, olyan adventi naptárat is lehet kapni. Egyik barátnőm kislánya tejcukor érzékeny, így ők mindig ilyet vesznek neki.

Itt láttam a legolcsóbban ilyet: www.toystore.hu

Móni:
Hó bácsi milyen lett? :wink:
Van róla fotó?
Én már alig várom, hogy Dorkával szánkózni, hóembert építeni lehessen. Ha lesz hó januárban megyünk a Mátrába szánkózni!!!
Tavaly sajnos kimaradt, pedig ez már tradíció nálunk :-)

A karácsonyi ajándékok 90%-a itt hever mögöttem sok-sok dobozban :-)
Már csak pár dolog kell, és jöhet a csomagolás, díszítés.

Mi sok-sok könyvet ajándékozunk, gyerekeknek játékokat (az idén főleg:legót, geomagot, babát...)
Édesanyámnak vettünk egy tuti gyöngytartó fadobozt (ő is nagy gyöngyöző :-) ) , csak még nem tudom, hogy natúr maradjon, vagy dekupázsoljak rá.
Az öcsikém háztartási gépet kap, csak még nem döntöttük el mit. Hamarosan költözik (a helyünkre :-) ) és már vásárolgat, de azt hiszem ezzel kivárom az utolsó pillanatot, nehogy olyat vegyek, amit közben megvesz magának. Mit is kezdene két kenyérpirítóval? :lol:
Egyik barátnőmnek vettem egy tök jó kendőtartót, és még egy szép kendőt keresek mellé.
És még van egy-két barát, akiknek még nem döntöttük el, hogy mit kapjanak.

És a sok-sok gyöngycsillag megy mindenkinek, amiket kis bársony zacsiba fogok berakni.

Eddig kb ennyi :-)

És nálatok mi van a puttonyban? :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.14 10:03-kor.
Vendég
 


Lilluska:

Nekem ennek a 3 naptárnak van meg a mintája:
Kép Kép Kép


Ha ilyesmire gondoltál, mond meg melyik kell, és elküldöm a mintát.

Timi



Kép
ttimi
 
 


Lilluska:

de ha 4 évszakra gondoltál, olyat is tudok mutatni :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: