Új privát üzeneted érkezett!

Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h

Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112 (a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”

Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban,
vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő, név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
dotti
 
 


Sziasztok!

Akkor most elárasztalak Bennetket a képeslapjaimmal!! :lol:

Elég sokról nincs képem, így csak ízelítőt kaphattok munkásságomból. :D

Kezdem a csajszim babértesítőjével:
Kép Kép
Az esküvői meghívónk:
Kép Kép

Születésnapi-partyra meghívók:
Kép Kép Kép

Esküvőkre üdvözlőlapok (sajnos most láttam, hogy a legjobbakról nem készült kép :-( )
Kép Kép Kép Kép Kép

Szülinapi üdvözlőlapok:

Ebbe CD-kerül az adott születési éveben megjelent slágerekkel:
Kép Kép

Kép Kép

Karácsonyiból csak a tavalyit találtam meg. Üvegmatricafestéssel csináltam rá a hóembert.
Kép Kép

Hát most ennyit tudtam mutatni. :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!

Timi

Nagyon jók a képeslapjaid!!!Nagyon kreatív vagy!!!!És türelmes,de ezt már megbeszéltük :wink:!Azt hiszem,ez nem csak a kapónak,de a küldőnek is élmény,igaz? :)
A gyöngyhópelyhekről hol találtál mintát?Arra gondoltam,hogy idén,az ovis karácsonyi vásárra csinálnék ilyeneket,mert ne mindig uaz legyen,amit vásárolni lehet :):

Móni

A télapók leírását át tudnád küldeni?Ahogy írtam Timinek,pár iylet is csinálnék a karácsonyi vásárra,hogy legyen újdonság :).Köszi :)

Na megyek,csinálom a dolgom :)!

anyapoc
 
 

 
 

Sziasztok!

Timi!

Nagyon tetszenek a gyöngycsillagok és a meghívók, képeslapok is gyönyörűek. Te találod ki ezeket, vagy van hozzá mintád?

A csillagokhoz tennél fel pár mintát, biztos lenne pár ember, aki kedvet kapna és kipróbálná Andin és rajtam kívül is.


Móni!

A te hóembereid is nagyon aranyosak és egyszerűnek tűnik az elkészítése. Van ahhoz is valami minta?

Nagyon ügyesek vagytok mindannyian.


Brigi!

Szépen alakul a házatok! Látszik hogy nem kevés munka van benne. A gyerekek élvezik? Egyébként tüneményesek ők is.

Nálunk most a szobák már elvileg olyanok, amilyet szerettünk volna( már amennyit alakítani lehet egy használt házon), a nagy munka azonban későbbre marad majd (tetőtér beépítés, amit valószínűleg megelőz egy hozzáépítés és az alsó szinten egy fürdő-konyha csere).

A kert viszont majdnem kész . Bár terveink vannak még rendesen. Teszek fel képet egy részéről, ilyen volt májusban, Juditka szülinapján.

Kép


A másik oldalon van egy kis elkerített veteményes, de arról eddig nem készült kép, most pedig már üres, így nem is szeretnék róla képet feltenni.

A homokozó másik oldalára készül nekik egy hinta rönkfából, saját kezűleg. Már lassan kész, csak a megerősítéséhez kell valami tartót rászerelni, hogy ne döljön el oldalra, mert iszonyú nehéz és most a saját súlyától elcsúszik. Ha elkészül majd teszek fel képet, bár már lehet hogy csak tavasz lesz belőle.


Anyapoc!

Ti miket csináltok az ovis karácsonyi vásárra? Nálunk eddig nem volt, és most beválasztottak a szülői munkaközösségbe, és ott úgy tervezik, hogy kellene az oviban is ilyet csinálni. Nálatok ez hogy zajlik, mindenki otthon készít valamit, vagy bent a gyerekekkel ügyeskedtek, milyen jellegű tárgyakat csináltok?

Nagyon jó hétvégét mindenkinek.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

anyapoc: A csillagok alapmintáját egy kölcsönkapott könyvből vettem. A címe: Gyöngycsillagok karácsonyra

http://www.numero7.com/search.pl?refer_ ... 9636842796

Ebből csináltam egy párat, majd saját ötlet alapján tovább variáltam :-) Scannelek majd belőle, és felrakom, csak egy kis idő, amíg meglesz. Addig annak aki szokott gyöngyözni a fotókról is le tudja szedni a mintát, csak annyi plussz infó kell hozzá, hogy elöszőr mindig a csillag közepét kell megcsinálni, és ha a belső kör megvan, utána egy egy dróttal haladsz a két irányba, és arra kell fűzni a külső részt. Na lehet, hogy mégsem annyira érthető:-) Igyekszem scannelni!! :-) :-)

tapika: A képeslapoknál az ötletek úgy állnak össze, hogy látok minden felé lapokat, meg van egy könyvem az Üdvözlőlapok saját kezűleg című, azokban is vannak szépek, és akkor egy egy ötletet átvéve, pl legyen rajta ablak, stb csinálok valamit az itthon lévő alapanyagaimból. Meg van olyan, amikor valami kiválasztott alapanyaghoz( pl a papír rózsa, fa kismozdony..) kreálok valamit.

Egyébként nagyon jó kis játszójuk van-lesz a gyerkőcöknek. tetszik a homokozó is, hogy olyan jól oda tudnak ülni!! Ez is saját kezűleg készült?


Mindenkinek: Ha Mikulásra akartok valami gyors, de ötleteset csináljatok földimogyoró-Mikulást. A kisebbik felére kell festeni fehér temperával egy kis foltot, erre rajzoljuk majd rá az arcát, a többi részét pedig pirosra kell festeni. MAjd keresek itthon, és dobok fel képet. Én majdnem minden évben rakok a sima földimogyorók közé egy-két darabot :-) De ajándékként önállóan is megállta már a helyét :-)


Karácsonyi vásárra ötlet:
az Ikeában 55 Ft-ért van üveg taemécses tartó
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/60026484
Erre szoktam mindenféle formát festeni. A kissebbeknek elő lehet kontúrozni, és a köztes részeket ki tudják festeni.
Az esküvőnkre én csináltam 50 db-ot az asztalokra, szóval tudom, hogy gyorsan megvan :-)
Ha minta ötletek kellnek olyat is tudok adni.

Üdv

Timi



Kép
ttimi
 
 


Timi :)

Lenyűgöző az energiád!! Meg az ötleteid! :)

Én meg csak itt szégyenkezem, hogy a legminimálisabb dolgokat sem tudom megcsinálni, amit szeretnék, mert folyton dolgozom, amikor meg nem, akkor hullafáradt vagyok. :(
Ki kéne találnom, hogy lehet kevesebb alvással meglenni. :wink:

Na puszi,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Brigi: Köszi, jól esik a dícséreted! Bár én rengeteg mindent szeretnék még csinálni, ami nem fér bele sajnos a napjaimba, tényleg ki kéne találni valamit ezzel az alvás dologgal :wink: (csak az a baj, hogy aludni is nagyon szeretek :oops: )

Szerintem nincs okod szégyenre : ikrek, munka, ház, háztartás, keresztszemezés :-) Van tennivalód bőven.
Úgyhogy ne spórolj az alvással!

Mondom én ezt éjjel 1-kor :roll:
(csak nagyon rákattantam a netre, karácsonyi ajándék ötleteimet vadásztam a legkedvezőbb áron a rokon és ismerős gyerkőcöknek. Már majdnem 100%-ra megvan melyikük mit kap, és az hol a legolcsóbb. :-) )

De már ilyenek a szemeim::shock:, úgyhogy megyek aludni, amíg a kiscsajszim nem szól, hogy itt az idő szopizni :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Timi!

Eszméletlenül ügyes és kreatív vagy :lol:

A gyöngycsillagos könyvet megrendelném, de többe kerül a postaköltség, mint maga a könyv :cry: Bár még lehet, hogy így is megéri. :roll:
Azért, ha tudsz, dobhatnál fel valami mintát, mert fűztem már ugyan gyöngyöt, de azért kép alapján, minta nélkül nem megy. :oops: Olyan ügyes nem vagyok :roll:

Az alvással én is úgy vagyok, mint Te. Imádok aludni :oops: És utálok korán kelni :oops:

Ovis karácsonyi vásár is érdekelne, mert valahogyan pénzt kellene gyűjteni az ovinak. Megvontak mindenféle támogatást, így nincs semmilyen szakkör, torna, mazsorett, kézműves foglalkozás stb. Szegény Grétinek meg beígérük, hogy majd megy mazsorettezni.
(Én is SZMK-s tag lettem, de már kezdem bánni :cry: Nincs nekem időm, energiám ilyenekre. Csüt-ön is lesz valami összeröffenés, hogy kitaláljunk valami okosat a szakkörökre, hogy mégis legyenek)

További szép hosszúhétvégét mindenkinek. (Én hétfőn dolgozok :cry: Ennyit a hosszú hétvégéről .... :cry: :cry: )

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok lányok!

Akkor először a vásárról,mert nehogy elfelejtsem,mi mindent akarok írni(és is SZMK tag vagyok :lol: :lol: )

Nálunk csoportonként változó,hogy kik hogyan és hol csinálják.Vannak csoportok,ahol munkadélutánokat szerveznek,ahová a szülők is mennek(kötelező :D:D:D) és ott ügyeskednek össze mindenfélét,kreativítástól függően.De ettől függetlenóül lehet otthon is készíteni ezt-azt,ki mihez ért.

Én szoktam díszeket csinálni sókerámiából a karácsonyfára,vannak,akik angyalkákat,hópehlyhet horgolnak,van aki csak simán vesz vmit és azt adja le,ami aztán kiárulnak.
Láttam már képeslapot is, kis mécseseket megfestve(ahogy Timi írta),üvegfestékkel készített képeket stb...Van olyan csoport,ahol apróságokat beadnak(kis plüss,vagy egyéb apró játékok) és zsákbamacskaként árulják.

Megint mások süteményt sütnek,amiből lehet fogyasztani a vásár alatt.A konyhások hidegtálakat is csinálnak,ez is bevétel :).

Van egy könyvárussal szerződés,aki ott árul ilyenkor és asszem 10 %-ot ad a bevételből az ovinak.

A lényeg,hogy mindenki érdekes dolgokkal tér haza és közben bevétele is lett az ovinak,amit szétosztanak a csoportok között olyan arányban,amilyen arányban a dolgaik elkeltek.És azt az óvónénik karácsonyi ajándékra költik :).


Timi

Köszönöm a szkennelést,megvárom,még nem rohanok :).Nagyon rendes vagy :).És tényleg nagyon kreatív :).
Milyen drótot használsz hozzá?

Tapika

Épp kérdezni akartam,hogy tán ovit nyitottál,de látom,szülinap volt :).Szuper a kert :):)!


Brigi

Ne legyél elkeseredve!!!Ahogy írta Timi,azért az sem piskóta,amit te csinálsz!!!a gyereknevelés a legnagyobb dolog a világon! :)

Andi

Nálunk a különórákért fizetni kell.Nem nagy összegeket,pár száz Ft.Nem tudom,hogy felétek megoldható-e,de szt minden másra elkölti az ember a pénzt,akkor egyet egy kisebb összegért miért ne vállalna be?Fel kell vetni.még mindig jobb,mint a semmi...Meg lehet alapítványi pénzből esetleg hozzátenni,hogy kedvezményes legyen az ár.Nyugodtan mondd el példának a mienket.Nálunk így működik az angol, a foci, a kézműves, az úszás)na ez a legdrágább,mert ez ugye nem helyben van), a különtorna,atlétika,dalos....
És még így is van olyan (lökött :oops: ) szülő,aki szinte mindenre beíratja a gyerekét... :roll:

Na megyek,mert én is kreatívkodok,csak én a beadandó dolgozataimmal :?...

Pusztok!

anyapoc
 
 


Mai ebéd:

Kép

Kép

Kép

A.

Kép
gandi75
 
 


Anyapoc!

Majdnem egyszerre írtunk :lol:

Tavaly nálunk is fizetős volt a gyermektorna (kiscsoportosoknak még csak azt tartottak. Most lenne már több minden) 200 Ft volt 1 alkalom, az havi szinten 800 Ft/gyerek.
Az idén viszont 4-500 Ft lenne 1 óra, ami ugyebár már 2000,-Ft/gyerek. Ha 2-2 foglalkozásra beíratom őket, az már 8000,-Ft. Ez azért már sajnos meggondolandó :cry: :cry: (legalábbis nálunk :oops: )
Most csüt-ön akarnak valami használható ötletet kreálni, hogy mi legyen. És valami alapítványt is akarnak, hogy pl. az adó 1 %-át az ovinak lehessen utalni. Előbb úgy akarták, hogy az összes óvoda 1 alapítvány legyen, és osszák el a pénzt az óvodák között, de jobb lenne, ha minden ovi külön lenne. Csüt-ön minden kiderül :lol:

Jó dolgozatírást :lol: (nem tudom, hogy van hozzá erőd :roll: )

Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi

Húúú,hallod erre a kajára én is befizetnék :D!Pláne,hogy sok zöldséget kell ennem :roll:...

Hát bizony pénzügyileg nem olcsó dolgok ezek,de tk semmi nem lesz az sajnos :(...pláne átlépve az iskolás korba.Én mondjuk nem vagyok híve a különfoglalkozásoknak,max a testedzéses dolgoknak,vagy ami valóban érdekli a gyereket.Nálunk sajnos sok szülő sznobizmusból iratja be mindenfélére a gyereket.Bulcsú úszni jár,atlétikára(mondjuk ezekre mindenki a csoportból,mert eleve ez a csoport profilja) és mellette a különtornára(ami játékos-dalos szaladgálás,torna).Így fizetünk egy hónapban olyan 6000 Ft-ot.Ha Villő is menni fog,akkor nagyjából nekünk is a duplája.Ebbe ugyan még bele sem gondoltam :roll:.

Nagyon meglepődtem,hogy nálatok nincs alapítvány...Nálunk is az adó 1%-át fel lehet ajánlani,én meg is teszem minden évben.Szt ez nagyon jó ötlet és tényleg legyen sajátja az ovinak!ebből sokmindent lehet finanszírozni majd!
Várom a híreket csüt-ön!!!

Ja, dolgozatírás...hát muszájból minden megy... :? Na meg ez azért érdekelt is(az angol konyháról írtam :)).....
De most megyek bökögetni :D!

anyapoc
 
 


Sziasztok :D

Bejelentkezem már, hogy megvagyok, csak nem nagyon jutok ide. Elolvastam nagyjából, amiket írtatok, de reagálni csak annyit tudok, hogy gyönyörűséges dolgokat csináltatok!

Azok a gyöngy csillagok!!! :D

Én is úgy vagyok, mint Brigi, hogy hiába is szeretnék, nem jutok hozzá ilyesmikhez. Örülök, ha hímezni van erőm este. Pedig én nagy üvegfestő vagyok, imádom csinálni, pontosabban imádnám....

MÁr majdnem kész vagyok az egyik afrikai képpel, ha kész a kontúr is, felteszem.

Jövök majd, addig is jó hímezgetést mindenkinek! :D

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Andi
A kiadónál is meg lehet venni a könyvet 20 %-al olcsóbban, igaz itt is van postaköltség 499 FT
http://www.hollobooks.hu/page.php?menu= ... 1f39dc85c3

Gondoltam, lemásolom neked és elküldöm, de megnéztem, lekicsinyítve 40 oldal, és a képek szinesben jók, a minták fekete-fehérek. (anno amíg dolgoztam meg tudtam ilyesmit oldani :-) , de most itthon vagyok , így nem megy )
Úgyhogy majdnem ugyanott lennénk :-(

anyapoc:
Én már nem használt vezetéket szoktam leblankolni (megcsapolom a férjem készletét :-) ) és a benne lévő rézdrótra fűzök. A csillaghoz nem kell túl vastag, ha olyan kerül ki a vezetékből abból virág készül :-)
Boltban is lehet kapni gyöngyfűző drótot, de kár rá költeni, nem tud többet :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Timi!

Köszi a tippet a könyvrendeléshez. :lol: Megnéztem, és van kb. 3 féle könyv, amiben karácsonyi minták vannak gyöngyből (csillagok, hóember stb), de jelenleg egyik sem rendelhető :cry: Most egy kicsit szomorú vagyok :cry: Szerinted 1-2 héten belül elképzelhető, hogy lehet rendelni? Vagy írnom kellene nekik egy e-mailt, hogy mikor lehet majd rendelni belőle :roll:
Mondjuk így is sikerült 5 db könyvet kiválasztani, amit meg fogok rendelni, csak még szólok 1-2 barátnőmnek, hogy ők nem akarnak-e választani pár darabot és akkor majd együtt az egészet rendelem meg (így csak 1 postaköltség lesz) :lol:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi

Szerintem kérdezd meg őket, nehogy hiába várj rá :-(

Tényleg jó könyveik vannak, nekem is van elég sok. :-)

Ahhonnan én még könyvet szoktam rendelni az a bookline, nem tudom ismeritek-e. Ott mindig 20 % kedvezmény van, és időnként egy-egy szerdán 1-2 kiadó könyvei 30%.os kedvezménnyel vannak. Ott a vásárlás értékétől függ a szállítási díj, 9000 ft felett ingyenes. (személyes átvételnél sem kell fizetni, de ilyen csak Pesti helyszíneken van)
Ott én gyakran vásárolok, mert nagyon szeretem a könyveket olvasni és ajándékozni is. :-) Időnként kapok e-mailben un. személyes kedvezményt, az is 30 %, de bármire használhatom.

ez volt a reklám helye :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!

Itt a kép a földimogyoró Mikulásról.
Édesanyám talált egyet a tavalyiból:-) (ő is nagyüzemben csinálja mindig a tanítványainak :-) )

Előlről:
Kép

és hátulról :-)

Kép

Timi



Kép
ttimi
 
 


Megint én vagyok :-)

Mivel a scannelés most nem jön össze, de a csillagokról az ábrák elég nagyok, ezért fotókat csináltam :-)

Én nagyjából az ezekben lévő ötleteket variáltam.
Van még nagyon sok minta, de nekem nem voltak hozzá megfelelő gyöngyeim, így nem is foglalkoztam velük :-)

íme:
Kép Kép Kép Kép Kép

Jó fűzögetést! :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


sziasztok!

Hát végre ide is eljutok....... az elmúlt hét elég gyorsan eltelt és v.szeg a mostani is gyors lesz.
Mindig van valami elintéznivalóm mikor ide jönnék hozzátok.
Amint látom MÁK nagyon eltünt. Ismét.
MÁK: hallhatunk az új weblapodról? Hol lehet megnézni? Amúgy Fanni és te hogy vagytok?

ANYAPOC: A kistélapokról nincs leírás. A következőt tudom elmondani róla: Vegyél egy kb4-5 cm natúr kis virágcserepet és fesd le fehér hobby festékkel. Kicsi fagolyókat amit szintén fehér és piros festékkel festettem át. Maradék piros filz anyagból vagy thermo anyagból varrtam a sapikat. Ezek kb: 10cm magasak. Mikor megszáradt a cserép ragasztópisztollyal raktam fel a két fehér golyót- ami a hóember keze- és a pirosat ami az orra. Fekete alkoholos filccel rajzoltam meg a szemeket. A sálat és a sapit is odarögzítettem egy kis ragasztóval. A seprű egy darab hurkapálcából és raffiából készült.

Hű most ismét mennem kell!!!!!!!!!!!!!!! De holnap jövök!!

Sziasztok.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Timi

Köszi a képeket,lementettem,ki is nyomtatom,csak gyöngyöket kell vennem...Drót,ha jól emlékszem van...hát huzalszétbogozást nem vállalok :D!
A télapót is lekoppintom,mert rakok rá kis akasztót és mehet az is szt a vásárra :).


Móni

Neked is köszönöm a leírást!!!Nagyon kreatív vagy,hogy így kitaláltad :)!Remélem,mindenre lesz időm,hogy megcsináljam... :roll:

anyapoc
 
 


Én már ki is nyomtattam a csillagos képeket, hogy tanulmányozzam egy kicsit, vajon meg tudom-e csinálni vagy sem. :oops: Hát úgy látom, hogy talán menni fog, de még nekem is gyöngyöt kell vennem. :lol:

A mogyoró Mikulás is aranyos. Azt lehet, hogy bedobom ötletnek az oviban, hogy a gyerekek is festegethetik őket. (vagy a csomagba bele lehet tenni :roll: )

Cserép Mikulásra nem vállalkozom :oops:

Most Hófehérkét kezdtem hímezni Grétinek. Meglepinek szántam neki, de melátta, hogy varrok, és rögtön kíváncsiskodni kezdett, így kénytelen voltam megmutatni neki. :roll: :lol:

Timi! Írtam a kiadónak, hogy mikor lehet majd rendelni azokat a könyveket, amelyek most nincsenek, de még nem válaszoltak :cry: (na jó, nem leszek türelmetlen, hiszen még csak 1 nap telt el :oops: :lol: )

Megyek fürdetni :wink:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tűntem el..mert olvaslak benneteket...:)Csak nem tudtam nagyon hozzászólni....Fanni beteg volt és varrok ezerrel...

Majd holnap jövök mutogatok picit, hogy hol tartok...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Timi!

Képzeld válaszoltak a Hollobooks-tól. Sajnos most nincs raktáron nekik a könyv és a közeljövőben nem is lesz, nem tudják lesz-e utónyomtatás. :cry:
Addig is az általad felrakott mintákból próbálok összehozni valami szépet. :wink:

Mák! Jó, hogy jelentkeztél és jól vagy. Remélem már csajód is meggyógyult :roll:

Megyek varrocskázok még egy kicsit :lol:

Jó éjszakát: Andi

Kép
gandi75
 
 


Timi!

Én most szeretnék nagyon pofátlan lenni :oops:
Visszanéztem az előző oldalon a csillagjaidat. Szeretnék még mintákat kérni, ha lehet :oops:
1. képről a jobb alsó csillag
2. képről bal alsó csillag
3. képről a jobb felső és a bal alsó
4. képről a bal alsó

Nem tudom, hogy ezek megvannak-e a könyvedben mintaként vagy Te magad kreáltad, de nekem ezek tetszenek.
(meg amit felraktál mintát, abból is van 2, ami tetszik)
Nem sürgős, mert még gyöngyöm sincs, de ha van egy pici időd, lefényképezed?

Előre is köszi: Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi!

Sajnálom, hogy nem jött össze a könyv :-(

Megnézem, hogy vannak e azokhoz minták, amiket kértél, ha nincs majd lerajzolom őket.

Ígérem igyekszem vele:-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Hát ma nem jött össze a képfelrakás de majd jövök...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Andi:
Megnéztem a mintákat, csak egyet kellet rajzolni, meg egyet kiegészíteni, úgyhogy meg is vagyok vele :-)

Kép Kép Kép Kép Kép

Timi



Kép
ttimi
 
 


Timi!

Egy tünemény vagy :lol: Azért ennyire nem lett volna sürgős, de azért nagyon-nagyon köszönöm. :lol:
Ma vettem gyöngyöt, de csak 1 félét, és kellene egy picit nagyobb is a minták közepébe, köré meg a kicsi gyöngyök.
Jajjj!! Teljesen elkapott az alkotási láz :oops: :lol: :lol:
Csak ne állna itt a vasalnivaló ruha halomban, és ne szaladna a ház, és ne kellene főznöm még valamit vacsira, és legfőképpen ne kellene holnap dolgozni mennem. :cry: De sajnos kell :cry:

Már alig várom a jövő hétvégét. 4 nap szünet :lol: Nem kell reggel korán kelni, nem kell a gyerekeket oviba vinni, szaladni állandóan. Jó lesz egy kis pihi, nyugalom, lazítás :lol:

Mák! Még később benézek, hátha sikerül felrakni a képeidet. :lol: Kíváncsi vagyok, miket alkottál mostanában.

Puszi mindenkinek: Andi

:lol:

Kép
gandi75
 
 


Én is vettem gyöngyöket és rézdrótot is,ezüst-arany színűt(valahol a kettő között),kíváncsi vagyok,mi lesz belőle .wink:!

anyapoc
 
 


Apukámmal megpróbáltam a villanyvezetékes drótot lecsupaszíttatni (Timi ötlete alapján), de nem sok sikerrel járt :cry: Túl rövidet tudott csinálni, pedig elkezdem gyártani az egyik csillagot, és tök jó lett volna tovább csinálni. :cry: Na de majd holnap. :lol:

Anyapoc! Neked jó fűzögetést :lol: Én ma maradok a varrásnál :lol:

Kép
gandi75
 
 


Andi!
Én olyan vastagabb kerek vezetéket csuoaszítottam, amiben sok drót futott. És az eljét kellett bevágni, és utána könnyen lehúztam róla(igaz több darabban) a műanyagot.

sajnálom, hogy nektek nem jött össze :-(

És hogy megy a fűzés?

Timi



Kép
ttimi
 
 


Hali!

Én kész vagyok 5 csillaggal.Az elsők nem lettek valami szépek,mert csak egyféle gyöngyöm volt,de ma vettem nagyobbat és hosszúkásat is...Mindjárt mutizom :).Mire jön a vásár,pont lesz annyi,amennyit érdemes eladni :D!
Azért varrni is akarok :roll:

Timi

Jól látom a rajzokon,hogy a csillag jelöli a kezdőhelyet?
Kerestem a boltokban a könyvet,de nem volt sehol :(.Most kutakodok a neten,hátha vannak még fent minták....
És még egyszer köszönöm az ötletet és a segítséget is!!!! :)

Andi

Köszi :wink:!Azért nem maradok el varrásban sem :D!Legalább is igyekszem... :roll:


Ja,én OBIban vettem drótot,ami elvileg díszkötöző,0,2 mm vastag,pont jó erre.Asszem a 25 gr-os 500 Ft volt,nagyon sok van rajta...nálunk nincsenek drótok itthon...csak a falban :?....

anyapoc
 
 


Akkor az első 5 készítmény...Egynémelyiken még kell igazítani :D!

Kép

anyapoc
 
 


Én is csináltam egy csillagot. Igaz, hogy negyedszerre sikerült, mert először rövid volt a drót, aztán kevés volt az egyik féle gyöngy, aztán elszakadt a drót (túl jó erőben vagyok :oops: ), negyedszerre sikerült, igaz, hogy éppen, hogy elég hosszú lett a drót. :oops:
Majd lefényképezem, csak most a gyerekem követeli a gépet :cry:

Andi

Ui: Anyapoc! Nagyon ügyi vagy :lol: Én most nyomtattam még ki mintákat, lehet, hogy még este nekiugrok egynek :roll:

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

anyapoc: igen a csillag a kezdés, az kerül a drót közepére.
Most képeslapokat kell gyártanom, mert holnap két szülinapos köszöntés is lesz, meg vacsi meg minden, de hétfőn még fotózok majd más mintákat a könyvből.

Egyébként szépek lettek a csillagaid!! Gratulálok! :-)

Andi: Nekem is többször előfordul, hogy nem elég hosszú a drót, vagy elszakad. Olyankor addig visszafejtem, ahol jól el lehet bújtatni a végét, és másik drótot kötök rá, és úgy folytatom.
Dróttal egyszerűbb a pótlás, jobban megoldható, az állatokat damilra szoktam csinálni, ott már sajnos nehéz úgy megoldani a pótlást, hogy ne lehessen észrevenni :-( Így azokhoz mindig jó sokat tekerek le :-) :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


A csillagom :lol: Nem olyan jó minőségben, de azért valami látszik :roll:

Kép

A.

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok :D

Húúúú lányok, de ügyesek vagytok!!! :D Bocsi, hogy ennyire nem jövök, olvasgatok néha, de nem marad erőm írni.
Az afrikai nőcivel is már pár napja kész vagyok, de nem jutok el a fotózásig, pedig meg szeretném nektek mutatni......majd. :?

Flóra épp, hogy meggyógyult kezdte Gergő, baromi csúnyán köhög....szóval nem vagyunk valami fényesen, de jön az őszi szünet, csak kilábalunk.

Gyönyörűek ezek a gyöngyök, én is kedvet kaptam, de idén tuti nem jutok hozzá ilyenhez, talán majd jövőre. Igaz ha eljutnék venni ilyen szépséges gyöngyöket.....lehet hogy megpróbálom. :wink:

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Tegnap nem jutottam el odáig, hogy feltöltsem, de ma...Szóval:

Ezekkel készültem el teljesen...

Kép

Kép


És ezt varrom Anyukámnak Karácsonyra:
Kép

Tegnap itt tartottam:

Kép

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :)

Gyönyörűek a csillagok. Én is kedvet kaptam, bár kicsit tartok tőle, hogy nem lennék ennyire ügyes.

Mák :)
Szépek a párnáid! A mirabilia meg igazán különleges.


Az utóbbi egy hétben én is hímeztem ám. Csak nekem semmim nem készült el. A macsekjaim csak lassan haladgatnak. Majd teszek fel képet.

Most megyek aludni, fellőtték a pizsamám.

Pusz,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok!

Andi:
Nagyon jó lett a csillagod!! :-)

Mák:

látom nem unatkoztál az utóbbi időben :-) A párnák a kislányodnak készültek ?

Nekem a ma esti művem két üdvözlőlap (meg egy kis hímzés :-) )
Megmutatom őket, aztán vár az ágy :-)

A 60-as az édesapámnak készült, a másik a nagymamámnak.
Kép Kép

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!


Nagyon ügyesek vagytok lányok, szépek lettek a csillagok.

Mák
nagyon szép párnákat csináltál. Te varrtad a párnát is ugye, milyen anyagot használtál hozzá?

Mi tegnap jöttünk haza Kőszegről, végig esett az idő, de így legalább tudtam varrni is egy kicsit.

Sikerült lefényképeznem a tavaly készített kis harangomat, hátha kedvet kaptok ehhez is. A kis cserép fehérrel be lett festve, az alja pirossal, és szalvétából van ráragasztva a minta. Belül kis csengő van felfűzve, azzal lehet csengetni, és szalaggal lehet felakasztani esetleg a fára. Vásárra szerintem ez is jó ötlet, és hamar meg lehet csinálni.


Ime a harang:

Kép



Szép napot mindenkinek.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok! A párnákat még nem Fannikámnak varrtam..A keresztgyerkőceimnek..az egyik fiú a másik kislány...gondolom látszik kié melyik:).Én varrtam a párnát teljesen...még a párna részét is..vettem tört szivacsot és azt tettem bele..vászon anyagba..a huzat az egyiknél szintén ilyen puha pamutvászon ( azt hiszem így hívják)..a másik meg flanel...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák! :lol: Meg van bocsájtva, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztél :lol: Ennyit hímezni-varrni, nem semmi :lol: Ügyes vagy, és szépek a munkáid :lol:

Timi! :lol: Lenne még egy kérdésem. Hogy kell befejezni a csillagokat? Mit csináljak a drót végével? Az jó, ha visszafűzöm néhány gyöngyön, és akkor nem jön szét? Ha így nem jó, akkor segíts, hogy kell :oops: :lol: Köszi.

Megyek vasalni :cry: Jól összegyűlt mostanában :oops: :cry:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Nagyon szép dolgokat raktatok fel!!!

Andi

Nagyon szép lett a csillagod!Én is holnap akarok venni másfajta gyöngyöket,mert a neten találtam még jó mintákat és van,ahol a kékkel kombinálnak és az is nagyon szép :):
Nekem is volt olyan,hogy elszakítottam a drótot :roll: ...amúgy ha kevés volt a drót,én simán összekötöttem egy másik darabbal és folytattam... :roll: Ja,látom,Timi is ezt írta... :)
Én is visszafűzöm és elvileg nem jön szét a drót... :roll:

Mák

Nagyon jók lettek a párnák!!!! :) Ügyes vagy és szorgos :).Néha megkukkantom ám az oldalad :).Mármint a neten... :D

Timi

Köszi a segítséget :).Hát van még mit gyakorolnom :roll:...sajna a gyöngyök meg nem egyformák,vannak kisebbek-nagyobbak közte és ez néha a mintát megzavarja,de már próbálok rá figyelni... :roll:


Tapika

Jó ez a harang :).


Avocado

Tessék csak időt spórolni magadra :wink:!

Na megyek varrni :)

anyapoc
 
 


Gandi ez igazán rendes tőled...

Anyapoc..hát így szinte csak a töredékét látod...csak kontaktok látják a teljes oldalt...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


ahhoz meg regisztrálni kell...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Andi:

Én ott ahol vége van többször körbe szoktam tekerni, utána tovább bújtatom a drótot egy olyan pontig, ahol elágazás van, megint többször áttekerem, és még egyszer tovább bújtatom. Eddig még egy sem esett szétt :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!


Huligánlány,
gratulálok a bonsai-os képedhez. Nagyon szép lett. Most kaptam meg az évkönyvet (előfizetőként ajándékba), nagyon szép dolgok vannak benne. Mennyi ideig tartott ezt megcsinálni?

Tegnap csináltam karácsonyi képeslapokat, és egy pici csillagot. Találtam egy nagyon egyszerű mintát, gondoltam azzal kezdem a gyöngy csillagozást, de már kinyomtattam az ide feltett mintákat és csinálok belőle, csak a hozzávalókat kell még beszereznem.

Majd rakok fel róla fényképet.

További jó hímezgetést mindenkinek.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy ígértem még csillag mintákat, csak most sűrűek a napok, nem tudtam még előszedni :-( De pár napon belül rakok még fel.

Viszont pár napja befejeztem a sógórnőm szülinapi ajándékát. Már csak mosni, keretezni kell. De ráérek, mert csak januárban aktuális :-)

íme: Kép

és végre elkezdtem a magasságmérőt!! :-) :-)
Ezzel majdnem egyidőben az én lusta leánykám elkezdett aktívan hasrafordulni, ami úgye az első lépés a fellálás irányába. :-) Lehet, hogy csak rám várt, hogy legyen elég időm? :-)


tapika: Ugye a képeslapodról is teszel fel képet?!!!
:wink:

Timi



Kép
ttimi
 
 


Timi :)

Nagyon ügyi vagy!
Melyik magasságmérőt csinálod?

Jó éjt,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: