Új privát üzeneted érkezett!

Tapika
Gratulálok a képeidhez, nagyon szépek! És elképesztő mennyiség!
Én is gobleinnel kezdtem, de nekem túl drága volt, ezért kezdtem el keresztszemezni és őszintén szólva ez sokkal izgalmasabb nekem, mint a goblein. igaz én mindig előfestett képeket csináltam.
Boldog szülinapot a kisfiadnak!!! :D

Andi
Jégkrémeszegetés :lol: 8) Mi meg egész nap a kismedencében hűsültünk a gyerekekkel. Hihetetlen ez a meleg! :shock: A hugom estére hőgutát kapott, tök rosszul volt, lázas lett, szóval enyhülhetne már kicsit a kánikula! És most is hiába van kint szuper idő, nem jön be a hűs levegő az ablakon, mert semmi légmozgás nincs! :?

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Tapika

Nagyon szépek a képeid,tényleg jó termékeny vagy :D!
Mi is boldog szülinapot kívánunk :):)!
Nálunk Bulcsú anno érdeklődött a varrogatás iránt,de inkább csak amolyan midnenérdekel módon.Kicsit segített,de aztán elég is volt :).

Avocado

Igen,szuper volt a nyaralás és tényleg jó a hely,de tényleg elég 1 hét :D!
Szegény Flóra baba,remélem,már jobban van :(.Ilyen melegben lázasnak lenni :(.... Remélem,hamar túllesztek rajta!Miért voltatok kivizsgáláson???
Nálatok hűvös van?????Vagy éjszaka?Nálunk most akkor is meleg volt :(...most meg felhős az ég,de olyan meleg van :(...

Zeze

Akkor nektem nem könnyű,ha ilyen könnyen elkap a gyerkőc mindenfélét :roll:...ezek szt a rotavírusokra nagyon érzékeny :(.
Hát őszintén szólva nekem inkább bátorság kéne,hogy stoppal nekiinduljak a nagyvilágnak,nem lenne elég a szabadság :roll: :lol: ...ezért is írtam :roll:....
Gyerkőccel nyilván már nem úgy áll az ember a dolgokhoz,pláne,hogy én is mindig mindenféle hülyeségeb belegondolok..ezért utálom a repülőt is :(...Mindenben sorsszerűséget látok és ez idegtépő :D!
Na,amint letettem a gyerkőcöket,küldöm a mintákat,csak nem tudom,hogy a mélcímed fent van-e,de majd visszanézek.Ha nincs,akkor gyorsan írd meg priviben :).
Én tegnap vittem keretezni egyébként a velencei ablakot és a nőci majdnem lecseszett,hogy miért mostam ki :shock: ...Mert hogy így nem tudják majd szépen kifeszíteni...aztán mondtam,hogy koszosan azért mégsem kereteztethetem... :roll: erre megegyeztünk abban,hogy meggőzölöm,hogy sehol ne legyen gyűrött(egyébként ki volt már vasalva,de olyan sokáig kallódott :roll:)....Ne befogtam :D!


Andi

Jégrkém,ventillátor :).Kell ennél több? :D

anyapoc
 
 


Anyapoc
Nem úgy mentünk kivizsgálásra, hanem az unokatesómék gyerekorvosa szabin van és ő mondta, hogy inkább a kórházba menjünk be, ezért oda mentünk megnézetni a drágámat, hogy miért van a láza. És pont ott lett rosszul! :(

Na, most csak ennyi időm volt.

Puszi :)

Orsi

avocado
 
 

 
 

Sziasztok :D

Hú, úgy látom mindenki ezerrel hímez, vagy egyszerűen ki sem szálltok a medencéből a meleg miatt. 8) :D

Sehol senki?

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

TAPIKA:Köszönöm a köszöntést, kisfiam nevében is. Hát, igen 3 évessek lettünk. Hihetetlen jó kis bulink volt a Dunaparton. Vizes csúszda, foci, fürdés, egy jó kis halászlével megkoronázva és az atrakció a szülinapi torta. No és a melegre való tekintettel egy jól behűtött óriási dinnye. Most sietnem kell mert manó ismét itt van velem a dolgozóban, de szerdán hozok képeket is.
Nálatok hogy telt a szülinap?
Hihetetlen hogy milyen forró volt tegnap a levegő. Hogy bírtátok?
Nagyon szépek a képeid!!!!! A tű goblen nem fárasztó?
A gyerköcök gyönyörűek. Büszke lehetsz rájuk.

ZEZE: Babácska? Fiú lesz vagy lány? Név? Gondolom a szülés után kezded a jégmadarat. Vagy már el is kezdted?

AVOKADO: Jobbulást kívánok Flórácskának. Nagyon sajnálom. Ilyen melegben betegen. Remélem gyorsan kigyógyul. Küldök neki egy gyógyitó tündért.
Kép

Sziasztok.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok :)

Visszajöttünk a "nyaralásból". Anyunál voltunk egy hétig. Szerencsére vályogházban lakik, ott nem volt olyan meleg, de iszonyatosan unatkoztak, mert még egy nagy ház is kicsi, ha nem lehet kimenni, elmenni. De azért nem volt rossz. Itthon lehet, hogy be is diliztem volna.

Elkezdtem Fioona cicás képét. Egész sokat haladtam, de lehet, hogy még így se lesz kész karácsonyra. :wink:
Azért majd igyekszem, bár ha kiköltözünk (??) valaha, akkor ott lesz a kert, amit rendbe kell hozni, meg varrni szeretnék, meg még sokmindent, szóval ....
Egyébként most szedik fel a fürdőben a múlt héten lerakott burkolatot, mert nem "sikerült" úgy megcsinálni, ahogy lerajzolta a férjem. :roll: :roll: :roll: Szóval még nem költözünk egy darabig. :cry:


Mák :)
Hát ez nem lehet semmi, amit levág a kistündér. Lehet, hogy ez mégis a dac?? Enyémek még így kettő fölött is nagyon ritkán produkálnak ilyet. :shock:
Ami sztem beválhat ilyen helyzetben (mármint nem konkrét esetre, hanem hosszabb távon) az a rituálé, mert az biztonságérzetet ad, és a gyerek is tudja, hogy mikor mi következik és ha lelkileg fel van készülve, akkor nem érik meglepetések (anyát sem, hogy a gyerek közben mást határozott :roll: ). Az esti lefekvés úgy zajlik, hogy ...... Ezt sztem ennyi idősen nem lehet "igény szerint" csinálni. Ilyenkor még annyira minden átmenet nélkül dőlnek ki, hogy észre sem veszed mikor léptétek át a határt, ahol a túlfáradt hiszti következik. Azt esti lefekvés leírásánál nekem is az volt rögtön az első gondolatom, hogy túl fáradt. Nem próbálod meg hamarabb letenni??
Hogy a reggel miért ?????
De nem akarok ám okoskodni. Csak szólj, ha duguljak el!!! :lol: :lol: :lol:

Csajok :)
Annyira sokat írtatok, hogy mire a végére értem az elejét már rég elfelejtettem. :oops: :oops: :oops:

Anyapoc :)
A nyaralás nagyon szupi lehetett. Irígy vagyok!!!

Na megyek, valami ételt magamba tömni. :roll:

Szép napot nektek.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok Lányok!

Bedmona: így utólag is: Boldog Születésnapot a kisfiadnak!

Tapika: Szépek a munkáid!Meg a gyerkőcök is!

Avocadó: jobbulást a lánykádnak!

Bocsi olyan szitaagyú vagyok, végigolvastam mindent de nem tudom hogy mit akartam írni...

Brigi: Hát sajna ez nem ilyen egyszerű..az alvás miatt egészen kicsi korától küzdünk...nagyon sokat volt fent babaként is, volt egy időszaka amikor szinte a délutáni alvás teljesen kimaradt...a doktorbácsink azt mondta vannak ilyen gyerekek, mondjuk arra én is emlékszem, hogy gyerkőcként sosem tudtam aludni az oviban....utáltam amikor jött a nadrág levevős alvás idő...sokszor kaptam is büntetést (sarokbaállítást, stb...), mert alvás helyett dumáltam, vagy játszottam...Fannit egy ideig rá tudtuk venni az alvásra úgy, hogy melléültünk aztán olvastunk neki 2-3 mesét, aztán egy darabig ágyazott és végül kidőlt...20-30 perc alatt...de egy ideje ez már nem jön be, mert ha ott vagyunk akkor egyátalán nem alszik, hanem produkálja magát, vigyorog, felfigyel szavakra kidobál dolgokat a kiságyból, stb......Az esti alvásnál igyekeztünk rendszert bevezetni, de ez szintén nem egyszerű...8körül Fanni fürdetve, pizsiben, vacsi után van...többször próbáltuk ilyenkor berakni a kiságyba, hogy aludjon, de ennek több órás sikítás lett a vége...izzadságban úszó pizsivel, vizes hajjal, fejjel, takonyosan és kötőhártya gyulladás a szembe kent takony miatt...olyan előfordul, hogy ha fáradt akkor a vacsi után szundizik fél-1 órát a székében, ide be szoktuk kötni:), ahonnan ha kimozdítod azonnal ébred...de rövid idő után mindig visszakel és úgy ébred mintha teljesen kipihente volna magát...A kiságyba berakva pedig kezdődik a síkító ordító fejezet...és rettenetesen kitartó...viszont reggel 9 előtt nem kel fel...ha mégis keltem ( mert ezzel is próbálkoztunk)akkor az egész nap elvágva alvások kihagyva és ugyan olyan későn csak háromszor olyan hisztisen alszik el...szóval szülők lassan mint a zombik és ehhez párosul az ez az akaratom anya és ha nem elvágom magam és még így is órákat visongok könny nélkül....ma többször is végigvágta magát a konyhában különböző apróságok miatt...

Mondjuk ami érdekes benne az az, hogy egyébként ha jó napja van egy angyal..pl...most voltunk vacsorázni ahol azért meglehetősen sokáig kellett ücsörögni..a csajónk ( volt etetőszék az étteremben) vacsi kihozásáig is és végig a vacsi alatt nagyon okosan viselkedett, a nagyobb gyerkőcök nem tudtak megülni a mi lánykánk meg csacsogott, meg mutogatott és simán végigült 2 órát mindenféle balhé nélkül, sőt még a porcelán tányért sem vágta földhöz és azt is hagyta , hogy megetessem...Szóval nem nagyon értem én ezt az egészet..Anyuéknál nem volt balhé ( mondjuk elég húzós fárasztó napjaink is voltak, mert strandoltunk, vacsizni voltunk mászkáltunk) ja és mindezt csak 3an...de nem volt komolyabb gond...Hazajöttünk és kezdte előről...Már arra is gondoltam lehet az a baja, hogy a férjikém mostanában két hetente hétvégére is bevállal munkát...és kevesebbet van itthon...engem meg lehet , hogy már un a csaj...mert tulajdonképpen hétvégén, ha mindenki itthon van sokkal aranyosabb...mondjuk az tény, hogy akkor egyszerűbb is az életünk, mert akkor amíg egyikünk melózik a másik tud figyelni rá, ha ketten vagyunk akkor meg sokkal több a korlát, meg talán az sem jó, hogy anyósom is túl sokat jön...de annak azért örülök, hogy a hisztit nem csak nekem, hanem anyósnak is előadta...:)Öröm az ürömben...:):):):):):)..Na jó! Gondolom mindenki unja ezt a témát már, de az azért jó, hogy nem csak én élem meg ezeket a dolgokat..
Tényleg figyeljetek...Nálatok mikor kezdtek el rajzolgatni a gyerkőcök és mivel? és hova?:)Mert Fanni nagyon érdeklődne, de én szívbajt kapok amikor a ceruzákkal rohangál, mert nem tudom olyan hegyes félek, hogy beleesik arccal, meg azért sem lelksedek, hogy összefirkáljon mindent amit ér...szóval ez nagyon érdekelne nálatok rajzolgatnak-e a kisebbek és mikor..meg hogyan:).

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák :)

Rajzolás: mi kb. másfél éves korukban vettünk nekik mágneses rajztáblát. Anyabarát, biztonságos és nagyon könnyű rá rajzolni. :) :) :) Az enyémek imádják, az egyik kedvenc játékuk. (Megjegyezem a felnőttek sem tudnak ellenállni!!!) Én a ceruzát több okból nem szeretem. Egyrészt ők is rohangálnak vele, másrészt összefirkálnak dolgokat, viszont a papírra meg nem fog olyan jól, alig látszik, amit ők rajzolnak. A ceruza majd a színek miatt lesz fontos. Én cerka helyett krétázok. De azzal is remekül össze lehet mindent firkálni. :roll: A táblakréta nem vészes, de az is elég rosszul látszik fehér papíron. A zsírkréta meg ... :roll: :roll: :roll: De legalább nem szúrja ki a szemét. Sztem mutasd meg neki mire való, mit lehet vele csinálni, aztán ha érdekli akkor rajzoljon melletted, de ha csak rohangál vele ... Én nem hagytam.

A gyerekek mindig aranyosabbak, ha más is ott van. A kemény dolgok anyának járnak. :wink: Van egy barátnőm, aki sokat bébiszitterkedett, és kérdeztem egyszer, hogy volt-e már, hogy "vicsorgott" egy gyerekre. Azt válaszolta, hogy ilyet csak az anyák éreznek. :oops: :oops: :oops:
Nem téged un egyébként, hanem a helyzetet. Ha elmennétek játszóra, játszóházba, vendégségbe ott angyal lenne veled is. Én vittem már őket buszozni, mikor nagyon kivoltam. Elmentünk a volt munkahelyemre, vagy csak úgy a vakvilágba, vagy hajókat nézni a Dunapartra, vagy akármi csak itthonról el. És akkor minden rendben van (kivéve a lakást, mert olyankor se kaja, se takarítás, se mosás :oops: ) Nekem így is megéri, inkább rendetlenség, mint a diliház.

Alvás: ez elég rosszul hangzik. Nagyon akaratos a kishölgy.
Én ilyen játszunk anya, mert nem vagyok álmosra soha nem voltam vevő. Merő önzésből persze, de úgy gondoltam, hogy ha már egész nap a rabszolgájuk vagyok, akkor legalább az estéket hagyják meg nekem. Lekapcsoltam a villanyt, odafeküdtem, és úgy csináltam, mint aki alszik. Ez elég jól bejött akkor is és most is. Ha nem csuktam be a szemem, akkor ők sem, de ha igen, akkor egy idő után elaludtak. A technikámmal egy baj van, hogy én is sokszor elaludtam. :oops: :oops: :oops: Na nem azt mondom, nálunk is volt, hogy a férjem már hazajött a kutyával a sétából (kb. 1 óra) és még nem aludtak, hanem ment a hiszti, de sötétben, játék nélkül (ha nagyon rossz passzban voltam, akkor anya nélkül :oops: ). Persze azt soha nem lehet tudni, hogy én csináltam jól, vagy maguktól is ilyen rendesek lettek volna, de nálam ez vált be. Mostmár nem vagyok ilyen szigorú, de valahogy érzik, hogy mikor mehet a játék (legtöbbször, ha mama vagy apa is ott van) és mikor nem.
Az viszont nálunk sem működött, hogy áttolni az alvást más időre. Enyémek fél 6-kor keltek. :roll: Azért jobban szerettem volna olyan 7 körül. De ezt ők döntik el. Mostmár azért jobb a helyzet, bár előfordulnak visszaesések.
Ha 9-kor kel, akkor bizti nem álmos még 8-kor. Lehet, hogy a rituálénak olyannak kell lenni, hogy a játékrész is követhető legyen. (akkor még rajzolunk egyet, megnézegetünk egy mesekönyvet, kirakjuk ezt a kirakót, és után irány az ágy) Lehet, hogy Fanni még nem elég érett, de nálunk mostmár nagyon bejön az előre elmondom, hogy mi fog következni taktika. Lényegesen kevesebb hiszti, mintha csak úgy derült égből villámcsapásként érik őket a dolgok. És ez előre fegyelmezésként is használható. Kb. két hónapja a lányok kaptak egy háromkerekűt az egyik szomszédtól. Előre elmondtam, hogy kaptak valami nagyon jó dolgot, de csak egy van, meg kell egyezni. Ha nem sikerül és veszekednek rajta, akkor visszaviszem. Ezen az egy játékon azóta sem sikerült összekapniuk. Az első pár úton még meghatároztam, hogy a sarkon, a kukánál, a ... cserélünk, azóta maguk intézik ezt is.

De megyek, mert nagyon hosszú lettem így is. Remélem azért sikerül valamit kitalálnod, mert így elég nehéznek tűnik a helyzet.

JÓ éjszakát,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Móni
Köszi, nagyon aranyos ez a tündér! :D Szerencsére túl vagyunk a dolgon, 3 napja semmi láz, 2 napig volt kis hasmenés, de úgy néz ki az is elmúlt, szóval rendbejött a picurkám!

Mák
Köszi! :D

Most ennyire futotta tőlem.

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok!

Brigi: Képzeld: azt hiszem picit enyhűlt a dolog a hiszti oldalon...lehet, hogy a lánykámnak extra sok foglalkozásra van szüksége, és folyton valami új érdekes dologra???...pedig én úgy érzem sokat foglalkozom vele, de lehet, hogy neki a mászkálással összefüggésben még jobban megnőtt az anya csináljunk együtt ezt vagy azt igénye ( sőt biztos is, csak ez iszonyú nehéz)...nem tudom, de minden esetre ma önállósítottam magam és vettem neki zsírkrétát (mert tompább színes nem volt), meg temperát és belevágtunk...beszereltem, az etetőszékébe és nagyon élvezte...először krétáztunk...össze vissza húzogatott vonalakat a krétával...rajztömbbe....meg lapozgatta és ott is ahova csak kedve volt...aztán elővettem a temperát, ilyen kis ecsettálakba kitettem és kézzel szétmaszatolta...nagyon érdekes volt, mert a piros tempera határozottan nem tetszett neki, a zöld nagyon bejött, a citromsárga meg borult...mindjárt megmutizom a végeredményt...most olyan jó volt a délelőttöm...mondjuk igaz semmivel nem haladtam, de legalább nem vagdalta magát és talán kevesebb volt a hiszti is, csak a festegetés végén sírta el magát, valami megmagyarázhatatlan módon...persze könny nélkül...de aztán ahogy jött úgy el is múlt a dolog......Azt hiszem ez az állandóan változó idő is megviseli..pl. amit megfigyeltem a szél jövetele ( ami nálunk itt Sóskúton elég gyakori) kegyetlenül kiborítja...addig tuti nem lehet letenni amíg nem ér ide a fújás:):):):)...ez jó hülyén hangzik, de tényleg amikor elkezdenek mozogni a fák olyan rendesen akkor csukódik a szeme:)...ma is ilyen időnk van...most éppen alszik...nekem meg felmosnom kéne, ehelyett itt lopom a napot...
Az alvás helyetti játék nálunk sem igazán megengedett...és a melléfekvéssel is próbálkoztunk, de ő már valahogy a pocakban is fordítva élt éjszaka rancsúrozott, nappal meg szinte nem is mocorgott...nem tudom miért...mondjuk érdekes, mert én is az óta vagyok ilyen bagoly...nálam is teljesen megborult az alvás...sokszor lefekszem korán, de nem tudok elaludni...Fanni ugyan azt csinálja tulajdonképpen...lehet én is túlfáradtam vele még valahol az elején és amiatt...érdekes mert most hogy visszajöttünk ( sőt otthon anyuéknál is) hulla nyugodtan aludtam már 10-11kor...és reggel simán kelek korán 6-7 körül...mondjuk ott Fanni is kelt...lehet rá van állva az én alvásfrekvenciámra és azt csinálja amit én???ez hülyén hangzik...de most ez az ézésem...meg az is fura, hogy ha pl..beteszem az ágyunkba, oda mellém teljesen elnyújtózik , becsukja a szemét, semmi baja, alszik rendesen, ha meg bepateroljuk a kiságyba azonnal ébred...alkudozok vele állandóan...egyébként el szoktam neki mondani én is, hogy most aludni fogunk, most ezt csináljuk azt csináljuk, de amint szóba jön a most tentizni megy a baba azonnal mint egy kis maki csimpaszkodik a ruhámba és nem enged el...azt hiszem nagyon anyás a gyerkőcöm...és azt hiszem én is nagyon Fannis vagyok..lehet valahol itt van elrontva a dolog, hogy túl sokat foglalkoztam vele kisbaba kora óta és most meg már nem elég neki az, hanem állandóan igényelné...és ha valamit nem engedek neki, akkor meg tombol....

Tényleg akinek kislánya van bevonja a söprésbe, meg a törölgetésbe meg a nem tudom én mikbe? Mert én pl. attól tépem a hajam, hogy ha ott van sosem lehet házimunkázni, mert csimpaszkodik, hogy ő is ő is....és persze az ő méretére odatett dolgokkal nem jó, csak a nagyokkal...és mondjuk amikor a domestosos vizes vödrömet cibálná az nem nagyon lelkesít....azt hiszem az is a baja, hogy sok dolog van amit nem szabad...csak úgy idegesít amikor olyan helyekre megy ahol baja lehet ( most ez hülyén hangzik, mert ugye mindenhol lehet, de pl... nem engedek neki üveg dolgokat levenni, utálom ha villázik, ez a felmosó sem lelkesít...mert hosszú nyele van és bármit le tud vele verni akaratlanul is...sikítani tudnék ha vasalok és odalibben felnyúl a vasalódeszkámra...szóval ilyesmiktől kapok frászt...és ő meg persze csupa ilyet akar...meg mit csináltok ha valamit a sütőben süttök?....ti mennyit engedtek meg nekik?

Húúú...túl sok vagyok már megint...de ez állandó téma nálunk most...rossz nekem, hogy nyűglődik, meg az is hogy ez által én is...és ez már jó pár hete megy...Az, hogy elmenjünk itthonról ebben a dög melegben azért elég gáz...szoktunk, de nem egész napokat...én nagyon rosszul viselem a meleget, ez egészen ájulásig fajul nálam, nos az meg ciki lenne, ha valahol összecsuklanék az utcán a gyerek mellett...így csak rövidebb sétákra megyünk, illetve itt a kertünkben van mászka főleg délután 5 óra után...amikor már itthon van a férjem is...


A végeredmény:

Kép

Pszt a mester alkot, összeráncolt homlokkal:)

Kép

Kép

Az én kis ázott madaram a komáromi (Fióna!!!!tényleg ott voltunk) strandon:

Kép

Kép

No eldugulok...Sziasztok! Hú mekkora szél van...Lányok! Minden repül....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Nagyon szép napot mindenkinek!

Avocado: Örülök, hogy a pici Flora jobban van. Egyik ismerősöm most mondta, hogy a kisfiának láza van, hasmenés és hányás kiséretében. Biztos van megint valami vírus. Reméljük, hogy a továbbiakban elkerül benneteket mindenféle betegség.

Zeze: Már biztos eljött a nagy pillanat, rég jelentkeztél. Reméljük jó hírekkel érkezel majd a piciről.

Bedmona: Örülök, hogy jól telt kisfiad szülinapja. Nagyon jó időtök volt. Nálunk két részletben ment. Még 15-én anyukáméknál ünnepeltük a szülinapot, Öcsémékkel együtt. Ugyanis a drága kicsi fiam anyu 50. születésnapi ajándéka volt, kerek 50 év van köztük.
Most hétvégén pedig anyósomnál voltunk és ott köszöntötték fel a nagyfiút.
A meleget nehezen bírjuk itthon. Kimenni csak estefelé tudtunk, de talán most jön egy kis hűvösebb idő.

Makviraga: Nálunk is kb. másfél évesen kezdtek el rajzolni a gyerekek. Az elején mindkettőnek sikerült a dohányzó asztalt összerajzolni, karcolni, kedvenc időtöltésük a ceruzát ütögessük hegyével az asztalba, így jó kis mélyedéseket lehet bele készíteni. Mindenféle papírra rajzolnak. Ferike is szeretne filccel rajzolni, de ezt késleltetem, miután sikerült egy szép nadrágját leamortizálni a filc miatt. Az a baj, hogy Juditka ha rajzol valamivel, neki is az kellene, és mivel a leányzó ha megúnja a dolgot, nem pakolja el a rajzeszközöket és máris a kicsi kezében van minden. Juditkának egyébként egyszer sikerült remekművet varázsolni a falra is. (még szerencse hogy fehér és hamar le lehetett festeni)
De együtt mindenképpen megpróbálhatjátok a rajzolást.


Most ennyit tudtam írni.

Puszi

Judit
tapika
 
 


Mák! Hát ez egy ilyen időszak lesz szerintem :roll: Vagy vele foglalkozol, akkor nem hisztizik, nem veri magát, és nem halad a házimunka. Vagy főzöl, vasalsz, felmosol és lánykád ott lábatlankodik körülötted. Egyébként én is frászt kapok, mikor "segíteni" akarnak. A mai napig nem szeretem, pedig olyan jó lenne pl. együtt mosogatni, törölgetni, sepregetni. De ha ők is csinálnák, akkor 2x annyi munkám lenne :lol: Apával, sőt Mamával is szokott Gréti főzni (Gergőt nem érdekli) és már úgy tudja, hogy mi kell a pörköltbe :lol: :lol: A rántott húst is szereti panírozni. Övé a lisztben forgatás. Na én ezt is utálom, mert a végén több liszt lesz a földön, mint a tányérban, vagy a husin. Ja és aztán szépen le is nyalogatja a kezéről a lisztet, a nyáltól az tiszta ragacs lesz, mehetünk mosakodni, stb. stb.
Úgyhogy én éjszaka mosok fel, törlök port, vasalok. Bár vasalni már szoktam akkor is, ha pl. mesét néznek.
Na ezért nem haladok én a varrással, mert "éccaka" kell házimunkázni, a kézimunka meg nem halad. :lol: :lol:

Mák! Akkor Te küldted felénk a szelet? Jól elborult most az ég. (Ideje már egy kicsit lehűlni)
Egyébként írtad, hogy "országjáró" utazásaim (leltározásaim) során nem járok-e felétek? Úgy néz ki, hogy csütörtökön megyek Érdre. Megnéztem a térképen, az nincs messze tőletek. Jól néztem? Nem akarsz Érden járni? Bár nem sok időm lesz, körbeszaladunk a boltban, viszünk egy kocsi árut is, a fiúk lepakolnak, aztán jövünk is haza, mert kb. 4 óra hossza az út. :cry:

Na én is eldugulok mára.

Andi

Ui. olyan gyönyörű szeme van a kis "hisztigépednek", biztos nehéz ellenállni neki, mikor szépen rádnéz :lol:

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok :)

Mák :)
Szelet enyémek sem bírják, ergo ma annyi nyüszi volt, mint máskor két hét alatt. Teljesen kipurcantottak. Ráadásul az én gyönyörű alvóbabáim ma nagyon keveset aludtak (Réka semmit :( ) Így még a fáradtság miatt is dilisek.

Alvásra tényleg nincs több ötletem, de sztem az bizti nem hülyeség, hogy érzékeli, hogy veled mi van. Én nagy alvós vagyok, de sztem ez nem csak örökletes, hanem tanult is. És főleg érzik a te hangulatod. Még mindig nem sikerült eldöntenem, hogy amikor "rosszak" akkor ők rosszak először, én ideges leszek és aztán egymást hergeljük, vagy én kelek ballábal, ők ezt megérzik és megint minden rossz. :roll: Valszeg mindegyik egy kicsit.
Próbálom sokat emlegetett sógornőmnek is magyarázni, hogy ha ő parázik az alváson, akkor azt megérzi a gyerek és tuti nem fog aludni, de nem hisz nekem. :( De nekem ez mindig bejött, persze főleg negatívban. PL. elég megbízható alvók voltak általában, de ha mennem kellett valahová, és úgy időzítettem, hogy alvásidőben menjek, akkor az fix, hogy azon a napon nem úgy aludtak, mint máskor. :twisted: A legújabb: vasárnap partira mentünk, elvileg alvás után 3-4-re. Mennyit aludtak ők? Semmit! Pedig máskor előfordul, hogy 11-fél12-kor kidőlnek. A kocsiban aludtak végül az úton. Persze nem volt gond. Másoknál sosincs.
Ja egyébként ilyen melegben én sem megyek velük. Én hamarabb kapnék napszúrást, mint ők. Azt csak úgy általában írtam.
Amúgy nálunk mindig az volt, hogy a nagy korszakváltásokat nekem kellett feldolgoznom. Hogy mostmár nem lehet úgy csinálni a dolgokat, mint addig. Amint ez sikerült, már meg is oldódott a problémák/összeveszések egy része. Legutóbb a "már ki tudják nyitni az ajtót" volt nagy sokk.

Házimunka: vasalni nem szoktam, csak ha nagyon muszáj, és nem velük, porszívó mehet velük (mostmár segítenek elpakolni a játékokat is előtte, meg kihozzák a porszívót), főzni/mosogatni lehetett mellettük, mert nem voltunk egy szinten, de ez most változóban (egyelőre nem vészes, megpucolt zöldséget ők teszik a vízbe, adják a kezembe a következőt, ilyesmik), sütővel soha nem volt gond, nagyon messze elkerülték, ha meleg volt (nem tudom miért, mert azt nem vettem észre, hogy megsütötték volna magukat - nekem úgy tűnt, hogy már első alkalommal is vigyáztak, persze mondogattam, hogy forró, vigyázni kell, stb.), felmosást kizárólag nélkülük, ruhateregetés már megy velük is, de korábban egyedül, mosás mellettük, nem nagyon tudtak belemászni, most segítenek a gépbe rakodásnál, elpakolás mellettük, szintén nem tudnak belemászni. De ők ketten vannak és sokkal nehezebb kettőre vigyázni és közben csinálni is valamit, úgyhogy én nagyon későn szántam rá magam, hogy őket is bevegyem a "buliba". Nálunk is anyukám jár ebben az élen. Nálunk mindig elég sok korlát volt, de elég jól tűrték.

Na eldugulok. Sztem ezt túl kell élni, aztán lesz egy szuperengedelmes kiscsajod, csak győzd kivárni.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok Lányok!

Tapika: Fanni is nyírja rendesen a dohányzó asztalunkat...minden félékkel...mi mondjuk már belenyugodtunk a férjivel, mert végülis mi is bakot lőttünk amikor nem figyeltük, hogy elég puha fa...persze ki gondol arra, hogy minek lesz kitéve...mikor észrevettük, hogy milyen lett a felülete pl. a távirányító és egyéb játékok odacsapásától megegyeztünk, hogy végülis nem mi vagyunk a bútorokért, és ugyan nem engedjük Fanninak, hogy éles dolgokkal csapkodja, de megbeszéltük, hogy ha ezt a korszakát kinövi a lányunk majd lecsiszoltatjuk, vagy ha nem megy akkor lecseréljük a fedlapját... mindig tanul valamit az ember....


Andi-Gandi: Érd nincs messze, 25 perc busszal, de ilyen időben nem vállalom a buszozást, nekünk meg sajna kocsink nincs:(.
A szelet lehet én küldtem, hihetetlen bolond idő van nálunk....szinte óránként változik a szél és úgy beborult, hogy olyan mintha na most mindjárt lenne egy nagy zuhéj aztán közben meg semmi...a szél meg felerősödik meg legyengül váltva....Azt hittem egyébként csak én vagyok para a nagy segítségtől...törölgetni remekül tud, persze nem az én prontós rongyommal, mert valahogy nem érzem azt, hogy neki ezeket a vegyszereket tapogatni kéne...

A " hisztigép"-nek hihetetlenek a szemei...így képen is, de élőben....Hát igen egyből leolvadok és persze nagyon bánt amikor pityizik...biztos tudja:)...mert úgy tud nézni...látszik rajta nagyon ha haragszik valamiért még a száját is máshogy tartja:).

Mondjuk, ha jól belegondolok azóta kergült meg, hogy kiesett a járókából és innen nincs korlát számára...mindenhova fel tud mászni, és sehol nem lehet nyugton letenni...és persze folyton megy a ide ne mássz fel, ahhoz ne nyúlj ezt ne csináld....de ugye addig nyugisan lehetett bármit csinálni mellette..ő hawaiul elvolt a járókában, kapott habverőt, tálat, mit tudom én amit lehetett...most meg egész napom ha meló van egy para, hogy éppen mit szed a fejére, mivel vágja el a kezét, honnan esik le...és sok a tilalom persze...mert mindig olyan dolgok kellenek neki amik nem kellenének hogy kelljenek...

Brigi egyébként sok olyasmit csinál Fanni is amiket a lánykáid...és én is tiltok olyanokat amit te is mondtál...a porszívózás nekünk is megy, persze leginkább csak akadályoz...a mosás bepakolás kipakolást is nagyon élvezi...és ez a zöldséges téma nem rossz...azért nem irigykedek a kettőre...mert én eggyel sem nagyon bírok...azt hiszem egyébként túlparázom a dolgot...

Az alvás téma érdekes...de az vicces azért, hogy én nem vagyok idegesebb, sőőőőt...egyszerűen csak nem bírok aludni...mondjuk a férjim is ilyen bagoly típus...ha jól belegondolok talán azért mert őrzöm...már egészen pici baba kora óta...tiszta hülyeség..de ez kezdettől fogva így van...volt olyan hogy azt hittem ráfeküdtem és kerestem..és rájöttem, hogy a kiságyban van, de olyan fáradt voltam, hogy nem emlékeztem arra, hogy beraktam...aztán pár havonta összeesem és kialszom magam...olyankor viszont elalszom a kanapén, itt ott...szoktam vele álmodni olyasmiket amiket együtt csinálunk, tiszta életszerű...tulajdonképpen amikor az utolsó hónapban volt a pocakban akkor kezdődött és azóta is így van...Gyagyás tudatalatti mi??? :roll: :roll: :roll:

Na szépen másról beszélek...hogy álltok a varrogatással?én kb. sehogy:). lélekben folyton varrok...:)de amúgy nem nagyon haladtam...valahogy ez az idő nem alkalmas rá...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Avocado

Örülök,hogy már jól vagytok :).Remélem,nem viselte meg a manót :).


Képzeljétek, a régi kézimunkabolt oldalon nem lehet már online Venus fonalat rendelni. :shock: :shock:
Még jó,hogy találtam egy másik oldalt és megrendeltem a két következő PM képhez a fonalakat,így muszáj lesz befejeznem a havas utcaképet :D!

A Velencei ablakomat meg csütörtökre bekeretezik,majd feldobom :).

Na meg ledöbbentem azon,hogy ha a Venust át akarom váltani az átváltótáblám szt,akkor a DMC és az Anchor alapján kapott venus nem uaz...Már ha érthető,amit írok :?.... Szl uaz a fonal más venust ad ki,ha anchorból és ha DMC-ből váltom... :roll: Tök jó,mert van olyan mintám,ami csak anchorban van meg, a másik meg,ami mindkettőben,azt pont DMC-ből váltottam és így derült ki....


Rituálé: szt elég fontos a napi rutin.Nálunk pl tök mindegy,mikor rünk haza,KELL a fürdés után egy kis játék,mert egyszerűen egyébként dili van.Hiába érünk mondjuk este 10-re haza,gyors fürdés,vacsi,kell ez a levezetés fürdé után :roll:...

Rajzolás:lánykám első ilyen élménye volt,hogy a textilbőr kanapét tollal kidekorálta.Mondanom sem kell,hogy nem jött ki semmivel,pedig az égvilágon mindent felhajtottam...VISZONT pár hét múlva lekopott
:shock: !Azóta nem elszek ideges,ha véletlen összefirkálja... :D:D:D


Mák

Édes a rajzolósod :).

Brigi

Nálunk is néha azért van rumli,mert egyszerűen nem jutok hozzá a takarításhoz...pedig tőlük még lehetne is...de ilyen melegben meg én vagyok lusta :D!Ffel sem merek tenni képet a vaslanivalómról :D!


Mutizok egy képet,így néz ki a csajom,ha 4 nap után végre kibontom a haját a fonásból :oops: :oops:

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Bagolyné jelentkezik:):):)...

Anyapoc: nagyon édes a csaj!!!Én sem teszek fel képet a vasalni valómról, de annak nagyon örülök, hogy a kupaccal nem vagyok egyedül. :D :D :D ..pedig mindig elhatározom...de aztán mindig van fontosabb...

Hmmm...mostanában nem haladok ezzel a varrocskázással...hulla vagyok, így ha nem is kell mást csinálnom akkor sincs kedvem varrocskázni...inkább itt szüttyögök a gép körül már vagy 3 órája zenét hallgatok...nézelődök...találtam egy szerintem szép tündért...a mintáját is csak sajna nagyon vacak és az alapján nem lehet megvarrni...mindegy...azért megmutizom...


Kép

Csajóm este olyan aranyos volt...mi is picit "játszunk"...pontosabban inkább ilyen alvás előtti családi összebújás van:)...kiságy előtti alvásra hangolás:)... Ma este csikizés folyt...csajóm most nagyon rákapott erre, csikiz ő is, meg várja is, hogy csikizzük és olyan aranyos:)...még hozzá sem érsz már kacag, de olyan gurgulászva, hogy azt nem is lehet leírni...én meg imádom ezt:)!!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák

A francért nem alszol te ilyenkor? :D:D:D
Örülök én is,hogy a vasalnivalóval nem vagyok egyedül :oops: ....
Jó a tündéred :)....nemtom mi bajod vele,az van ráírva,hogy Quick and easy :mrgreen: !

Én olyan babatologatót keresek a gépen folyamatosan 3 napja,ami nem babakocsi,2 kereke van és mindkét gyerekem belefér :?.... De NEM találok :twisted: !Ha valaki tud,segítsen!!!!Plííííz!

Kacagós Fanni édes lehet :).És így megy az elalvás?Azt olvastam,ha nehezen megy az elalvás,akkor nem jó pörgős játékokat játszani este már,hanem inkább nyugisakat,amiktől kicsit elpilled,lelassul....Na nem okoskodok,mert már a saját agyamra is megyek.... :oops: :oops:
De én is úgy imádom,amikor nevetgélnek :oops: :oops: .....
NIncs a fényképezőtökön kamera funkció???tehetnél fel videot,hogy gurgulázik Fanni :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Anyapoc: nem tudom miért nem alszom ilyenkor...fáradtnak fáradt vagyok, de totál éber és hiába fekszem le nem tudok elaludni...

Fanni nem pörög fel a kacagástól:).vagyis inkább úgy mondanám, hogy nem alszik el ettől nehezebben...ha beszigorítunk és ez elmarad akkor sokkal tovább tartó nyafogás van..szerintem lehet, hogy neki ez kell a nyugalmához...hogy létszámot ellenőriz..jó apa anya megvan, kacagtunk és mehet az alvás...ilyenkor hol egyikünk nyakába csüng hol a másikunkéba..ide oda dől:)...lefekszik a párnánkra becsukja a szemét, közben leselkedik...felugrik, azt játsza, hogy eldől, bevágódik a nagypárnánkra, stb...játszik, de mégis valahogy az alváshoz kapcsolódóan elfekszik...

Van videó a fényképezőn, de nem túl jó minőségű felvételt készít...mondjuk ugyan ezt a gurgulászó kacagást csinálja akkor is ha apja négykézláb megy utánna:):):)...Picit vicces a családom:)...anyósom is szokta négykézláb kergetni Fannit:):):):)...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák

Kimerült vagy,nem?Olyankor nem tud az ember jót aludni :?...na meg a nagy melegben :roll:....

Akkor ezek szt Fanninak tényleg ez kell,akkor ezt nem szabad kihagyni!!!Ez kell a lelki békéjéhez :):):).Nálunk lefekvés után "csimbókolás " van,amikor össze kell bújni kicsit.ezt főben járó bűn kihagyni :roll:...

Ne aggódj,mi is vicces család vagyunk,nálunk is megy négykézláb kergetés és hasonlók :D!Szt ez szuper dolog,ha egy apuci vagy nagymama így tud játszani a gyerkőccel...nem mindenki teszi meg,bár talán egyre többen :roll:....

anyapoc
 
 


Sziasztok :)

Nagyon szép a tündér! Sztem mire megvarrnám már elég nagyok is lennének a lányaim, hogy értékeljék! :wink: Tényleg jó ez a "quick and easy", nekem fel sem tűnt. :) :) :)

Amúgy sztem esti kacagás/hancúr rém fárasztó ám. Próbálj negyed órán keresztül röhögni!!! Nálunk is van, de törölközés közben, meg öltözés közben, utána jó esetben már nyugis játékok (de ők válaszatanak .... :? ). De én jobban szeretem, ha nem választanak semmit, hanem mennek aludni. :oops: Amíg férjem fürdet, addig én szépen elpakolok. Utálom, ha megint rumlit csinálnak lefekvés előtt. :roll:

Anyapoc :)
Nagyon helyes a csajszi! Jól látom, hogy a fiad hasonlít jobban rád?

Ez a jármű (??) valami találós kérdés, vagy te láttál már ilyet? Dobj egy képet, mert nagyon kíváncsi vagyok!

"Szakmai" kérdések:

Ti hogy választjátok ki milyen színnel és hol kezdtek?
Végigmentek az egész képen egy színnel, majd újat kezdtek, vagy .... ??? Nekem mindig elmegy egy csomó időm azzal, hogy azon gondolkodom, hogy mi legyen a következő. :oops:

Megyek, mert lebukik a fejem. :oops:

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Brigi: én általában azt a színt varrom ami sok és nagyot lehet vele haladni a következő ami szintén sok és közel esik az előzőhöz:)...bár lehet ez nem jó módszer, de akkor úgy látom, hogy csináltam valamit:):):):)...
Tényleg azt jól látom, hogy te Pesten laksz?mert hogy akkor nem is vagy messze:)..ez most rém eszes megállapítás volt részemről:):):):)...de erre most jöttem rá:).Azért jobb későn mint soha nem :oops: :lol: .

Anyapoc: ez a jámű nekem is talány...fogalmam sincs mi ez...

Kimerültség...lehet...nem tudom, de az tuti, hogy elég régóta tart...mondjuk amikor még éjszakáztunk Fannival meg szopi is volt indokolt is volt a dolog, de most....mondjuk az tuti, hogy túlparázom a dolgokat a gyerek körül...és lehet emiatt nem tudok normálisan pihenni...nem tudom...de azért az is belejátszik, hogy mostanában a férjem kéthetente dolgozik hétvégén is és nekem ez a két hét egybe napközben hisztizős ordítós Fannival azért egy picit sok...mondjuk ez a négy nap eléggé felvillanyozott otthon anyukáméknál így hármasban a kis családommal...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Ja ezt a tündért én nem varrom ám meg, mert nem jó a mintája...meg azért sem mert egy csomó más tervem van mostanra....de azért szemet gyönyörködtetni lehet...

Brigi tényleg az ikerlányos AOY mintát te már megtaláltad?

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


MÁK: Tuti, hogy kimerült vagy!!! Viszont muszáj pihenned is. Ha nem vagy kipihent azt Fanni is megérzi és lehet , hogy akkor jön a hiszti??
Nem figyelted még? Én is ilyen alvajáros voltam miután már az esti szopi elmaradt. Nem próbáltál valami humánus altatót? Én Phipofent szedtem, de csak felet, ez nem altató hanem elaltató.

Látom most jelentkeztél be.

Kép



móni
bedmona
 
 


Brigi: Én úgykezdem a varrást, hogy a minta közepét keresem meg és onnan próbálom azt a színt kiválasztani ami a legtöbb. Így én is látom, hogy haladok.

Anyapoc: mi ez a csoda masina????????? valami bicikli féle?

Kép



móni
bedmona
 
 


Avocado: Örülök, hogy meggyógyultatok.

Mák: A rajzolás nálunk is kb. 1,5 éves korában kezdődött Levinek.
Én zsírkrétával engedtem rajzolni, majd szines ceruzával és most festünk és nyomdázunk. Szerencsémre Levi soha nem futkározott ezekkel a dolgokkal. Tudta, ha művészkedni tartja kedve leül az asztalhoz vagy régebben én is betettem az etetőbe és ott bármit csinálhatott. A gyurmázást nem próbáltátok még? Nálunk az is nagyszám volt. Lehet kapni ezeket a kinyomó formákat és ketten mindig olyan jókat formázgattunk.
Valamelyik nap nálunk volt a szomszéd kislány ő már 4,5 éves és nekiáltak festeni. Nagyon édessek voltak. Segítettem én is és készítettünk tenyér lenyomatokat. Hát ne tudd meg, ezek teljessen elvoltak és csak színes mancsokat készítettünk.
Nincs a közeletekben hasonló korú kisgyerek akivel Fanni eltud játszani?

Teszek fel pár képet a szülinapról. Mindjárt jövök csak lekicsinyítem a képeket.

Kép



móni
bedmona
 
 


Kép

megérkeztek papáék a Dunára.

Kép

az ajándék úszósapka és szemüveg és egy focikapu.
Kép

Kép
a mi ajándékunk, vizes csúszda, Lego kockák
Kép
az ÉN AJÁNDÉKOM A KISFIAM!!
Kép
APA kis csimpánza.

Kép
nagybácsi ajándéka a kombájn. Kép
mese, halászlé evés közben.
Kép
a TORTA!!!!!!!! Kép

Kép
EZ MÁR EGY MA REGGELI KÉP. REGGELI KÉSZÍTÉS KÖZBEN.

puszi mindenkinek.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok Lányok!

Bedmona: Hűűű micsoda jó kis képek!!!Nagyon klassz a tortája a kisfiadnak!A teteje is ehető? Bár biztosan...de még nem is láttam ilyet! Tök jó!!Nagyon szép!!!És gyönyörű ez a gyerek..Látom ő is tök jó barna:) csak úgy világítanak a szemei:)!

Én igyekszem pihenni...mondjuk igazából a bogyóknak nagyon nem vagyok a híve...szinte semmit nem szedek...csak kb. akkor ha már nagyon nem tudok mit kezdeni magammal....ezt úgy kell érteni, hogy max. akkor ha már csak négykézláb tudok mászni olyan fájdalmaim vannak...mondjuk egész jó a fájdalom küszöböm különben:):):):)...

Egy dolgot viselek nagyon rosszul az a migrénes fejfájás, ami úgy a terheségem utsó 2-3 hónapjában vált renszeressé....leginkább szél és hidegfront hatására jön elő...le is kopogom, mert mostanában a szél és a változékony idő ellenére sem volt, nem is hiányzik....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Ja különben egész napra itt felejtettem a gépet...de közben nem vagyok itt mert főztem meg felmostam mosogattam...ezek a büdös házimanók megint szabadságra mentek...pedig előkerülhetnének....na megyek mert még nokedlit kell csinálnom mire jön azUram:):):):)....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!


Mák! Irgum-burgum!!!!! Nem is mondtad, hogy erre jártok. Pedig milyen jót játszott volna Lillus Fannival! :wink:

A tündéres képet majdnem elkértem, mire olvastam, hogy nem jó a mintája. :cry:

Brigi, én is elkeztem. Te hol kapaszkodtál bele? Én a csillagokkal, füstel végeztem, most a holdat alkotom. :lol: Sztem versenyezzünk, hogy ki lesz később kész. :mrgreen:

Lillának nagyon tetszett a Thomasos torta! :wink: De én is szívesen kostoltam volna. Mennem kell, Oli sír. :( Csak képeket tudok nézni tőlet5ek, olvasni nem. :roll:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Leventének Boldog Szülinapot!!!!

Kép

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Fiona! Azért lehet még megpróbálom előkeríteni azt a tündéres képet mert nekem is nagyon tetszik...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Móni :)

Nagyon édes a kissrác és jó nektek, hogy ilyen jó helyen tudtok "nyaralni". Borka meglátta a tortás képet és rögtön mondta, hogy Thomas. :) :) :)

Mák :)
Az AOY mintát nem találtam meg. A linket, amit adtál megnéztem, de ott uaz a rossz minőségű rajz van fent, mint ahol én néztem. Sajnos azok az AOY-ok, amik tetszenének mind rossz felbontásúak. De hátha egyszer.
Egyébként akár hiszed, akár nem pont nemrég gondoltam rá, hogy meglátogatlak. :wink: Valahogy az volt az érzésem, hogy rádférne a társaság (meg rám is). De azért egy kávéra messze vagy. Inkább félnapos program.

Ja és az előre megmondod mi fog történnit úgy csinálod, hogy legalább egy játékkal előre??? Mert másképp nem jó. Ha csak kommentálod, hogy éppen most mit csináltok, az nem válik be. Ha már beindult a dili, akkor nem hallgatnak a szép szóra, akkor kell "elkapni" őket, amikor még figyelnek. :lol:

Na megyek, mert a férjem elhajt a géptől. :(

Ja még azt akartam írni, hogy én a széléről kezdem (mint a kirakót), és egy olyannal, amiből sok van, de most kezdek átállni. Nagyon izgi úgy is, hogy azt a színt csinálom, amiből kevés van, mert akkor hirtelen alakul ki a kép, és a macera része már megvan. De én a tortából is a finom részt hagyom utoljára.

Pá,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Brigi ez a látogatás nem is rossz ötlet:):):):)!!!Nekem is eszembe jutott most , hogy tudatosult hogy Pesten laktok mert az nincs is messze...most én is engedem a férjimet...majd megbeszéljük...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Fioona !!!!!

:shock: :shock: :shock:
Ezt hogy csinálod??? Én sokat hímeztem, mert anyunál sokkal több időm volt, de még most sincs meg akkora rész, mint neked!!!
Én bal alsó sarokkal kezdtem. A cica farka megvan, most készül a teste, de még sok apróság hiányzik.

Persze, mert te nem írsz, csak hímezel. :wink: Én is megyek!!!

Ja mi a jutalma annak, aki később lesz kész?? :)

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Jó reggelt mindenkinek! :lol:

"Kicsit" korán kellett kelnem, mert 6-kor indulok Érdre :cry: Varrás mára kilőve, mert olyan rossz az út (ráadásul teherautóval megyek :roll: ), hogy nem tudok útközben varrni. Pedig kb. 8 óra hosszát varrhatnék :lol: Csak az utak minősége miatt szerintem estére az összes ujjam össze-vissza lenne szúrkálva :lol: :lol:
Így csak olvasgatni fogok útközben.

Levinek utólag is boldog névnapot kívánunk :lol: Jól néz ki a Thomas-os torta. :lol: Szívesen beleharapnék :lol:

Szép napot mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Toliga:majd mutatok képet,hasonló,mint a bicikliutánfutó,de ez nem az.Erről konkrétan nem tudok képet mutatni,mert nem fényképeztük le,amit láttunk :(...de már beletörődtem,hogy nem lesz :(.Azért köszi lányok :).

Móni

Levinek BOLDOG szülinapot :):).Szuperek a képek, a torta pedig egyszerűen frenetikus :):):)!Te sütötted? :wink:
Gondolom,jól éreztétek magatokat :).adhtanál ajándékötleteket,mert egyenlőre fogalmam sincs,mit vegyek nekik :(...

Mák

Migrén :(.Nekem 2 hete volt,végül hánytam is,de azt hittem,meghalok :(...
Lehet,hogy egy kis nyugtató nem ártnana.Valeriána pl. növényi alapú,nem lehet tőle bajod,de legalább egy kicsit el tudsz lazulni...Az állandó aggódás,"gondolkodá" miatt is előfordulhat,hogy nem tudsz aludni...

Brigi

Én általában a minta gerincével kezdem.MP pl. a házzal-házakkal,vagy ami úgy a kép témája.Aztán haladok a kisebb részek felé.Szín szt nem válogatok,de általában olyat varrok,amiből több kell.Aztán lesznek rajta "lyukak",és szépen a végén ezekre térek vissza.Ezért is nehéz befejeznem :?....
De már nem sok van és 2 nap alatt megjöttek a fonalak :):):)!Juhéééééj :)!

Andi

Jó utat nektek :).Nem értem,miért félted a kezed :D!Legközelebb arra is varrhatnál már :wink:!

Fioona

Azért képeket tegyél fel,ha lesz egy kis időd :wink:!

pusztok!

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Hűűű...picit harapósra sikerült az estém...nem vagyok nagyon felvillanyozva... :? Mindig történik valami...Hétvégén az uram megint dolgozik. :cry: ..ilyenkor mindig anyapoc jut az eszembe és egyből nem is érzem jogosnak a nyígást...de utálom ezt a hülye folyton melózomat...pedig megegyeztünk évekkel ezelőtt, hogy hétvégén nincs munka és most meg már rendszeressé válik...ha egyszer megengeded...elszalad a ló...pedig csak a kisujjam adtam aztán tessék már könyékig rágódik a bal kezemen....

Brigi ez a meglátásod Fiona haladásával nem is rossz:):):):)....lehet tényleg azért nem haladunk mert túl sokat ülünk a gépnél????bár én ma még csak most értem ide....

Andi-Gandi: na jártál felénk???

Anyapoc: ismerem a valeriant...anyósom szedi néha mióta meghalt az apósom...hát én nem hinném, hogy szeretném...nem nagyon hiszek ezekben a bogyókban...inkább egy jó kis dumálás , kv sok tejszínhabbal, egy kis varrocska lábfelrakva és kész...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Újdonsült anyukaként, aki mellesleg lelkes keresztszemező szeretnék csatlakozni hozzátok Very Happy

Április elején született a kislányom, és szeretnék neki valamilyen Micimackós, vagy halacskás magasságmérőt készíteni.
Jobb időben elkezdeni Smile

Tudnátok minta ügyben segíteni?

Nekem is nagyon sok szép mintám van, szívesen küldök bárkinek.

Előre is köszönöm a segítséget!
ttimi
 
 


ttimi: Szia! Ha írsz egy email címet szívesen küldök linket ahol szétnézhetsz...micimackós tuti van fent...halacskást azt nem tudom...Mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Vagyis ide a prividre is elküldhetem...el is küldtem...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


makviraga:

köszönömmár leis töltöttem....

:D
ttimi
 
 


Sziasztok!

Mák

Akkor este 9 kor ne itt ülj :lol: :lol: !
na de komolyan...jobb is,ha beszélgetéssel egyebekkel tudsz lazulni :wink:!
Belőlem meríthestz erőt,de nyugi,én is így kiborulok,ha a megbeszélt dolgok borulnak :(.Én csak azért tűröm ezt így békésen,mert így beszéltük meg,mindketten így akartuk...ha azzal állít haza,hogy 2 hónappal csúszik a szezon,akkor én is elég dühös tudok lenni...na jó,mondjuk ez más téma és nem is nagyon fordul elő,inkább rövidebb a szezon,de hát voltak már érdekes fordulatok...
Szl én megértelek :).



Itt a keretezett velencei ablakom :) (sajna nem túl jó a kép :():

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!


Nagyon szép napot mindenkinek.

Bedmona,
Nagyon jók lettek a fényképek. Aranyos és helyes kisfiad van, és a tortája nem semmi volt. Gondolom ízlett is neki.

Brigi,
Én ha előfestett képet varrok, akkor általában a bal alsó sarokból indulok, ha pedig leszámolhatós képet csinálok, mint most is, akkor pedig megkeresem a kép közepét és ott keresek egy nagyobb területű színt, és azzal kezdem el. Bár most én sem nagyon haladok vele.

Anyapoc,
Nagyon szép lett a képed. Mennyi idő alatt csináltad meg, mert elég nagynak néz ki.

Képzeljétek, tegnap sikerült tönkre tennem az egy hete végre elkészült képemet. Vasalás előtt elkezdtem húzogatni, hogy egy kicsit normális alakot öltsön, és sikerült leszakítanom a kép alját. Lejött az alsó üres rész, ill. két-három sor is a képből. (gobelin anyag volt, ezért jött szerintem könnyen szét.) Szerintetek a paszpartut rá tudják rakni, ha a kivarott kép körül csak oldalt és felül van anyagból? Gondoltam rá, hogy az aljára odavarrom a leszakadt részt, de a képet úgyis kisebbre kell hagyni, mint amekkora most. Csak így nem is merem elvinni kereteztetni, annyira béna vagyok. Most el is ment a kedvem egy kicsit a varrástól.

Teszek fel néhány képet a szülinapokról.

Magasságmérős minta engem is érdekelne, ha tudnátok küldeni.

További szép napot.

Judit
tapika
 
 


Akkor néhány kép Ferike szülinapjáról:


Kép

Kép

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Felrakom az utolsó munkámat.

Márciusban fejeztem be a férjem szülinapjára készült.

Utána jött a baba, és azóta nem jutottam varráshoz :-(

Ti mikor varrtok? Éjszaka?

De most már talán kezd kialakulni valami napirendünk Dorkával, úgyhogy talán van remény :-)

Kép
ttimi
 
 


Szia Timi.

Nagyon szépen köszönöm a linket. Nagyon aranyos a magasságmérő.
A képed is szép. Gondolom nem kevés munka van benne.

Én ált. akkor varrok, amikor elalszanak mindketten, de most már előfordul az is, hogy ha fent vannak, szépen eljátszanak és akkor egy kicsit tudok a hímzéssel is foglalkozni. Ill. most még esténként varrogatok egy keveset.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok Lányok!:)

ttimi: nincs mit!Hogy én mikor varrok, azt inkább hagyjuk:):):):)!Nem vagyok egy jó minta...gondolhatod, ha hajnali negyed négykor itt ücsörgök:):):):)...

Anyapoc: megfogadtam a tanácsodat és este 9kor nem itt ültem:):):):):):)....Hát egyébként én notorikus vagyok és nagyon utálom,ha valami megzavarja az eltervezett programomat, mert akkor minden borul körülöttem...most is ezért vagyok itt....szerintem illetlenség bejelentkezni egy négy tagú családnak, hogy na akkor holnap jövük négyed magunkkal vendégségbe...én meg laza szombatot terveztem...ja és a szép benne az volt, hogy ma este fél tízkor derült ki, hogy nem egész hétvégére jönnek...Én szeretem a vendégeket, de azt utálom ha nincs időm felkészülni normálisan...ha nincs megfelelő rend, stb...így ma miután busszal elmentünk nagybevásárolni ( férjim munkaideje után (fél hatra esett haza)), hazaestünk 9kor, meglocsoltam a kertemet és a cserepes növénykéimet...mostanra végeztem mindennel ami még elmaradt...no jó közben előre is főztm a kis hadseregnek, mert ezt mondjuk egy előre kiszámíthatatlanul hisztis nővel nem lehet megkockáztatni...még sütit is sütöttem:)...holnap vagyis ma majd "lábfeltevős" nap lesz és talán le is tudok ülni a vendégeinkkel jobb híján ( mivel az uram az előre nem bejelentkezés, miatt már elígérkezett dolgozni:() és csak ketten csajok leszünk jelen a háziak közül, és ugye Fanni még nem alkalmas magas röptű társalgásra...Abban csak reménykedek, hogy a lánykám holnapra felfüggeszti a napi többszöri hosszantartó hisztit...Na de ragyog a ház, kajavan és vasárnap 10ig alszom vagy 11ig:):):):):)...már ha Fanni is :roll: ...:)

Anyapoc ez a kép tök jó!!!!Meg a keret is!!!

Tapika: hát ez nem hangzik túl jól...mármint ez a kép alját leszakítottam című...igazából most túl fáradt vagyok, hogy elgondolkozzak rajta én mit is csinálnék...de egyébként nem hinnném, hogy nem tudnák korrigálni a paszpartuval...persze attól függ mi van az alján:)...
A ti szülinapi tortátok sem semmi...mit ne mondjak azért én szívesen megkóstolnám:)!!!mindkettőt...

No most viszont: szép jó reggelt az érkezőknek! Meg jó délutánt szép napot! Menek tentizni, mert holnap/ma nem fogok kilátni a fejemből:)....Majd azért még jövök!Mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok :)

Mák

Ez elég gáz,remélem, a nagyján már túl vagy... :? Azt hiszem,én is dühöngenék ilyen esetben,bár még nem fordult elő velünk... :roll: Ha hívunk valakit,akkor úgy,hogy nyilván felkészültünk (inkább csak lelkileg),de egyébként ilyen röptiben bejelentemre még nem volt pléda.Legalább is ottevős -bulis valaminél...És hogy még a férjed sem tud otthon lenni :(...kitartás,remélem,ép elmével megúszod :wink:!
Amúgy én simán nemet mondtam volna :roll:...

Tapika

Nagyon szépek a képek és a nagyfiú :):)!A tortából dobhatnál délutánra egy kis desszertnek :D:D:D!Te csináltad?
Kép :(...Szt érdemes lenne hátul visszavarrni,amennyire tudod,mert akkor annál kisebb helyet kéne levenni a paszpartuval... :roll:...nem tudod feldobni,hogy így hogyan néz ki?Hátha úgy okosabbak vagyunk... :roll:
A velencei ablak mintája 14,5 X 29,2 cm.Hát elég sokáig készült,mert egy nagyon rossz mintám volt,homályos volt az egész,szl mindig nehezen vettem rá magam,hogy hímezzek.De azért 1 év alatt kész lett :D:D...persze ennél kevesebb idő is elég,csak hát néha én is kihagytam pár hónapot :?...

Timi

Nagyon jó a vonat!!!!neked is volt ám türelmed :wink:!


Itt a tegnap este frissen elkészült téli utcakép egy csomó hibával :lol: :
Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Anyapoc: hát most egy fél órája mentek el ( fél 10 után)...csak azért nem mondtam le, mert már volt rá egyszer példa, hogy megtettem ráadásul a csajszi 7 hónapos terhes és hát azért szerettem volna látni őket..van két tündéri kissrác...Picit azért megszivattak, mert azt mondták, hogy kora délelőtt jönnek...én emiatt fél 8kor keltem...nos fél kettőre értek ide...de végülis jól sikerült, mindenki jól érezte magát, csak nagyon elfáradtam...csajóm is, de nagyon aranyos volt:):):):)!!!!!meg a kisebbik srác júliusban volt 2 éves és hát nagyon aranyosak voltak együtt!!!!Szóval már nem bánom túl vagyok rajta, ugyan a konyha romhalmaz a frissen takarított nappalim szőnyegén bukta morzsa van (szóval lehet előről kezdeni), de azért nem bánom !!!Megvárták Sancimat, csak hát mivel ő holnap is megy , így a késői alvás miatt lesz egy picit rossz neki...

Hűűű...itt jönnek a szebbnél szebb elkészült munkák...én meg sehova sem haladtam....:(...no de majd holnap, miután eltakarítottam a romhalmazt.....:):):):):)

Most megyek, mert fürcsi, atán lábfelrakás, mert nagyon elfáradtam és holnap így nem tudok lábra állni...Puszi! Sziasztok! Mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok Lányok!

Picit visszatértem, mert kaptam egy emailt Zezétől és remélem nem haragszik meg, de elpletykázom :

megszületett a kisfia...

"...Gergely Attila (Geri) Hétfőn 23-án 3335gr 55cm egészséges gyönyörű, kis békakirályfi. Jól vagyunk, most már itthon."

Szeretnék itt is GRATULÁLNI!!!! Előbb utóbb biztos jössz:):):):)!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: