Új privát üzeneted érkezett!

Fioona :)

Nagyon helyes a kisbuksi!!!!

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok Lányok!

Szia Brigi!!!Rég jártál erre:)!

Fiona: Gyönyörű ez a kisbaba!!!!!...Megjegyzem én továbbra is hiányolom az avatar képeket...mán nem azért, de....szóval érted!!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Hihi:)...Vissza kellett mennem a 34-re mert emlékeztem, hogy olvastam valami aranyosat amit Brigi írt, de hát ugye a szelektív öreg kor:):):):)....Mondjuk mentségemre szolgáljon, hogy hajnali egykor láttam és olyan migrénes fejfájásom volt, hogy pocsékul is aludtam miatta...Szóval nagyon jópofa ez a benzinkutas sztori:):):)!!!És milyen jó nektek, hogy nekik van kivel játszani!!!Fanni bezzeg továbbra is fura dackorszakát éli...most már két este sőt ma reggelinél is ordítanom kellett, hogy egyen valamit:(...és olyan rosszul viselem ezt...de már mindent kipróbáltam, 5-6 féle felhozatal, egyedül evés, anyával evés, stb, de csak ledobál mindent vagdalja magát , nyávog és ilyen fura arcokat vág mintha haragudna vagy én nem tudom...aztán elkiabáltam magam, mert nagyon felhúzott és egyből rendes kislány módjára tudott reggelizni...Úgy utálom ezt...tuti, hogy éhes volt, mert össze vissza mindent elkért aztán meg nem ette meg...kiabálás után meg megette mégis...szóval nem értem én ezt a gyereket...Fogacskák most nem jönnek ( mert kibújtak és nincs is bedagadva, nem mutogatja, hogy itt fáj ott fáj, egyszerűen csak semmit nem akar ami eddig evidens volt...) ....
Erről a tejcsiről az jut eszembe, hogy de jó neked!!!Az én csajókám ki nem állhatja és anyukám állandóan azzal szekíroz, hogy adok-e neki kakaót, meg tejet, meg cukros langyos tejet, meg tejet tejjel, mert hát a gyerekeknek szükségük van rá...Ettől is el tudom dobni az agyam...főzelékben megeszi, meg hát túrót, meg joghurtot, meg ilyesmiket eszik, csak konkrétan ital formájában nem jut be a tej...tejpépet szoktunk esténként, meg néha tejbegrízt...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 

 
 

Sziasztok!

Fiona: Nagyon, nagyon édes a kis Olibaba. Huncutt a mosolya és úgy látom az étvágyával sincs gondod. Hogy hogy nem most megy oviba a "kis boszi"?

Mák: Megtaláltad a progit?
Sajna vannak olyan pillanatok amikor kicsit erősebben kell irányítani a gyerköcöket. Szerintem Fanni kóstolgat téged :? :? hátha úgy is lehet csinálni ahogy ő akarja. Nálunk is volt ilyesmi. Viszont bárhogy is fáj neked az hogy kiabálsz vele szerintem erősnek kell lened hiszen a mindennapokat veled tölti és valakinek irányítani is kell. Okos kislány az biztos, már most próbálja anyát zsarolni. Mi lesz később??? A TEJ hát az nálunk sem szám. Levibe nem tudom beleerőltetni bármennyire is szeretném. Megkóstolta és azt mondta: ez nem jó. Anya te idd meg a tejet, hogy legyen a cicinek.
Ne is foglalkozz vele. Meg eszi másban a tej adagját. Lehet hogy majd később mikor oviba megy vagy látja hogy más gyerköcök is iszák akkor majd ő is. De ami nem megy nem kell erőltetni. Levi is eszi a joghurtot, sajtot, főzelékeket stb. csak magában nem issza meg. ennyi. Egyébként szopizik még?

Brigi: Szerencséd van a lánykáiddal az biztos. Mikor én is várandós voltam szerettem volna ikreket, hiszen egyszerre " le van tudva" a testvér is, és hát a későbbiekben jól eltudnak játszani egymással. Arról nem is beszélve, hogy hogy tudják egymást szeretni és óvni. Nagyon édessek.

Puszi mindenkinek.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok :)

Na én még most sem vagyok kész, de már nagyon közel a cél. :)

Móni :)
Hát vannak azért hátulutői az ikeranyaságnak. Sztem minden ikres anyuka életében sok olyan időszak van, amikor nem érzi magát elég jó anyának, pedig a lelkét kiteszi, mert tényleg nem lehet úgy és annyit foglalkozni két gyerekkel, mint egyel. NÁlam az első időszak volt kritikus, akkor még arra sem volt energiám, hogy soron kívül (etetés, pelenkázás, stb.) felvegyem őket. Sógornőm pl. már akkor felveszi a fiát, ha "látja a szemén", hogy unatkozik. Hát nekem erre sem erőm, sem időm nem volt. Nem sírtak olyan rettentően sokat, de ez elsősorban a természetükből adódik, nem pedig én tudtam olyan jól gondoskodni róluk. Szóval én is irígylem kicsit az egykéseket a babázásért, az összebújásokért, a sok meghittségért. Ikrekkel egy csomó dolog olyan mintha gépsoron menne. Egyik jön, másik megy, aztán előlről.
De nem panaszkodni akarok, mert például mostanában kifejezetten örülök, hogy ikreim vannak, és egyre többet és egyre aranyosabban játszanak együtt. Őket nem kell tanítani arra, hogy a többi gyerekkel játszani lehet. Arra persze kell, hogy mi az osztozás, de sokkal könnyebben megy, mint az egykéknél. És sok más is. Várni a másikra, kérni szépen és odaadni a játékot mind-mind sokszor fordul elő, ezért egyre jobban megy.
De ha elolvasol valami modern gyereknevelési szakirodalmat (amit én nem szoktam), akkor láthatod, hogy mennyire fontosnak tartják egyéves kor alatt a testi kontaktus, az állandó figyelmet az anya részéről, a sok játékot és fejlesztő foglalkozást, mert akkor lesz egészséges a gyerek lelke és fejlődik megfelelően. Most vegyem komolyan és legyen lelkiismeretfurdalásom, hogy ikreim lettek??? Néha előfordul, de aztán győz a józan ész, és örülök annak sok dolognak, amit nyertek azáltal, hogy ott vannak egymásnak. Az ép lelküknek már úgyis régen befellegzett, bár még nem látszik rajtuk. :wink: :wink: :wink:
Bocsi ezért a kitérőért, de mostanában nagyon foglalkoztat, mert a sógornőm állandóan irígykedik rám. De nem ám a két gyönyörű és okos lányomat, hanem, hogy nekem milyen könnyű velük. Bezzeg az ő kisfiával milyen nehéz. :roll: :roll: :roll:

MÁk :)
A dackorszak másmilyen lesz. :wink: Nekem most másznak bele. De én ezt könnyebben kezelem, mint az egy év körüli nyűglődéseket. Kitartás, el fog múlni. Sztem a nemevéseket ráhagyhatod, ha egyébként jó evő és szeret enni, mert akkor hamar rájön, hogy ez így nem megy. Ha olyanok, mint enyémkék, akkor persze nem lehet. ŐK nagyon keveset esznek a mai napig, és ha pl. azt mondom, hogy vagy ezt, vagy nem eszel, akkor inkább nem eszik. Akár több evést is kihagyva. Én már mindennel próbálkoztam, hogy fogyjon a zöldség is, meg ne csak husit, meg szalonnát egyen Récikém, de nagyon csekély eredménnyel. :roll:
Igaz is, nincs valakinek bevált "receptje" nem evő gyerekre???

Fioona :)
KÉpet megkaptam, már csak a hozzávalókat kell beszerezni. Azér is sietek az MP-vel, hogy minél előbb kezdhessem.

Szép napot nektek.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok Lányok!

Bedmona: megtaláltam, sőt már ki is próbáltam...mondjuk kellett vagy negyed óra mire rájöttem hogyan menti le a képeket:)...de azért leesett...
Hát ez az "erős irányítás" jó kifejezés rá!Tetszik:)!Lehet hatok rá, mert úgy látom csillapodik a dolog..Lehet tényleg csak kóstolgat...de nagyon rossz...

Brigi: az a baj, hogy nem tudom, hogy szeret-e enni, vagy csak az anyai szigor miatt evett eddig meg mindent...nem volt bajom vele eddig, egyedül a tejet nem volt hajlandó meginni, semmilyen formában...meg egy pár hónapja a speót volt az amit visszaköpködött...mondjuk én nem nagyon tűrtem ellentmondást kaja téren és nem is próbálkozott eddig, de most meg vannak dolgok amik még a nyelvéhez sem érnek és már köpi vissza, pedig eddig úgy tűnt szívesen megette...Hát nem tudom mi lesz ebből...az viszont tuti, hogy ez csak valami hóbort, mert ha rákiabálok, meg megfenyegetem vacsinál a kisággyal akkor egyből nyitja a száját...és megeszi az egészet, de én meg olyan piszoknak érzem magam...nem akarok kiabálni vele...:(:(:(:(ez olyan elkeserítő, de tudom, hogy helyre kell tennem,. hogy ki a főnök kettőnk közül, csak úgy sajnálom szegényt:(.

Szerintem egyébként mindegyik babának ( egy vagy kettő) megvan az előnye meg a hátránya is( ez utóbbi hülyén hangzik így ebben a formában)!!!egy gyerekkel is sok gond van, de az ikrekkel is tuti sok van, sőőt szerintem több, mert egy anyának csak két karja van.......Néha én is érzem azt, hogy nem vagyok jó anya, pedig ez marhaság...mert ugyanakkor tudom, hogy jó anya vagyok....látom a gyerekemen...meg a környezetemen... és ezt még a gyerekdokink is egyszer kifejtette, le is padlóztam...az Ő szavára meg én sokat adok:), együtt melózunk azon, hogy ne legyen beteg a csajó:):):)...eddig egész jól...A gyerek kiegyensúlyozott, nagyon van szeretve:):):):), nem beteges, el van látva mindennel ami csak kell neki, sokat foglalkozom vele és őszintén szólva kétségem sincs affelől, hogy itt az ide járó anyukák közül ezt mindenki megteszi..Különben meg a gyerekek kivívják maguknak a testi kontaktust:)...legalábbis Fanni igen és ha nem akarja meg úgy elszalad előlem, hogy csak lesek...néha rossz is, mert én meg meg akarnám dögönyözni, meg szeretgetni és nem hagyja...:)de ha ő akarja, akkor kapaszkodik:):):):)...

Nekem nincs receptem nem evő gyerekre....:(mert mi csak most kezdjük ezt és én még valamennyire tudok rá hatni...nem tudom meddig...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok Lányok!
Mi ez a nagy csend???
Meleg van???Mindenki nyaral???Efi: hol vannak a képek?

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!
Megmutatom meddig jutottam a holdmanómmal Mák jóvoltából turbóüzemmódra kapcsolva.
Kép Fájdogál a derekem és kicsit szúr is a geringem tájékán, de még ne szülessen meg Gergő mert még nincs kész.

Párom végre feltettea az új függönyünket, a kép igazából arról készült, hogy anyukámnak megmutassam, de látszik rajta a MP Toszkán kertem Kép habár elég pici így, demár a méltó helyére feltéve.
Jó pihit a hétvégére!
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Bocsi nem ezt a képet akartam csatolni, de így legalább a patáimat megcsodálhattátok a kép helyett, megpróbálom befogni apát hogy fényképezze le aztán majd belejövök én is egyedül. Kép Toszkán kert

Kép
Kép
zeze
 
 


Zeze! Hát ez nem semmi :lol: A függönyöd is szuper jól néz ki, de a képed meg egyenesen fantasztikus. :lol: Szerintem én ilyenbe nem is fogok bele mostanában. :roll: Ha befejezem Micimackóékat, akkor csak valami kicsit, egyszerűt, hamar megcsinálhatót fogok csinálni.

Mák! Nem nyaralunk. :cry: Dolgozunk ezerrel. :cry: :evil: A héten bejártam a fél országot. Dabason voltam, Mezőtúron, Törökszentmiklóson, Sátoraljaújhelyen. Itt vannak boltjaink, és leltározni voltam. Estére teljesen hulla lettem. :cry: Már csak 2 bolt van hátra, de az majd kb. 2 hét múlva esedékes.

Azért ma varrosgattam is egy kicsit. Névnapon voltunk a sógoroméknál. Elég hamar haza kellett jönnünk, mert Apának mennie kellett dolgozni. Gergő még nem akart hazajönni, hanem ottmarad játszani az uncsitesókkal. Gréti hazajött velünk, de 2 óra múlva már hiányolta a tesóját, hogy mikor jön már haza, és akkor ő most kivel játszon? :lol: :lol: Kb. negyedórája hozták haza, most nagy egyetértésben vacsoráznak. :lol:

Megyek én is, mert még zuhanyoztatni kell Gergőt, Gréti már túl van rajta.

További jó hétvégét mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Gandi,
Köszi, örülök, hogy teteszk, micimackóék is nagyon aranyosak!

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Juj de jó, hogy előkerültetek....Mindig bejöttem és nem volt itt senki:).

Zeze ez nem semmi...mármint a turbó üzemmód,meg a toszkán kert...hűűűű én mikor jutok el ez idáig....nekem még előtte legalább 4 dolgot be kell fejeznem....Szóval még nem most lesz...be akarom iktatni a kis holdmanót is kettő múlva, hogy pihiztessem a nagy dolgokat, nehogy beleunjak:)...sőt négyet, mert tudod zeze azt a meseszoknyásat is ki kell varrnom:):):):) a lánykámnak...Tényleg te felfedezted, hogy ezen a holdmanós mintán Mill Hill gyöngyök vannak?Vagy ez csak nekem volt új, hogy egyátalán van ilyen :oops: :oops: :oops: ...Erre a múltkor Fionával folytatott messengeres csevej közben jöttem rá...És ha igen, Te honnan veszel olyat? ..Bár bevallom én arra gondoltam, hogy lazán bemegyek egy kreatív boltba és ott veszek valami hasonló gyöngyöt, meg csillag alakú flittert...

Kár, hogy nem így lehet az ember lányának lottó ötöse, ahogy fogadni mertem volna, hogy az a te lábikód a képen:):):):):)....( Már csak a -gondolom elrendelt- pihiüzemmód miatt:)...)..Klassz a függönyötök:)!Látom te is többrétű munkálkodásban vagy:):):)!..Nekem valamikor majd levendulás zsákocskákat kell varrnom...(persze ez össze sem mérhető a függönyöddel, csak a varrásról ez jutott eszembe...)

Andi-gandi: Munka: jól van na....Egyébként felénk nem jársz? Kvzhatnánk:)...Múltkor már felcsillant a szemem, hogy valaki talán lakik a közelemben, de aztán le is csillant, mert rájöttem, hogy nem...Sósút szép hely ám lányok:)!!...én csak itthon lebzselek...vagyis nem, mert nem lenne rossz ha valaki mondana receptet hogyan lehet utol érni az embernek magát...vagy 3 hete el vagyok úszva és nem is tudom eddig hogy megoldanom, hogy nem úszott a lakás meg akert...meg mit lehet csinálni egy csiripiszli nagyon anyás, most hiszti korszakát élő nőszeméllyel akitől szinte lépni sem lehet...bekorlátozni sem igazán sikerült...mindig valami olyasmit csinál amit nem kéne...szóval várom a recepteket....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák! Igen egész jól haladok a manóval nézegettem amit kellkekként felírtak még a kódlapra a kis szatén szalaggal nem lesz gond, kérdeztem a Westendben a cérnaboltban, hogy tudnak-e rendelni gyöngyöket, de ilyen kis mennyiségben nem, de mutatott gyöngyöket, hogy kb. miről is lenne szó, hááát sokkal kissebb, mint amivel a lányom karkötőket fűz magának, habár az egyik Barbie-s nyakláncán egész szépek a csillagok, de még inkább futok egy kért kört ezek miatt.(Én nem ismertem ezeket a Mill hill gyöngyöket)
Függöny: Eddig is munkálkodott bennem a fészekrakó ösztön, de tavaly augusztus óta nem volt függönyünk a hálószobánkon, mivel nincs szembeszomszédunk nem volt gond, meg apa szemébe sütött a nap hajnaltól nem az enyémbe. De most hogy pár hét, nap és itt a babó aki egy darabig velünk lakik, hirtelen apának is fontos lett és így nem kellett visszafognom magam, és kicsit sem bánom, hogy ilyen sokat vártam rá mert nagyon tetszik nekem is.
Megnézem mégegyszer a meseszoknyásodat hátha látok benne én is fantáziát. Habár a lányom feladta a leckét, hogy varrom a kisöcsinek a holdmanót kék lepellel, mondtam neki, hogy szívesen megcsinálom neki is csak rózsaszín takaróval, azt mondta, hogy oké, csak a manó helyett egy Tukán üljön a holdon, de lehet gólya is, amelyiket választom. Mondtam neki, hogy esetleg hold nélkül még menne, de nagyon giccsesek a madaras képek amiket találtam, de még keresgélek. Afrikai nő projekt lefújva apa kijelentette, hogy ez a tiritarka fekete némber nem költözik hozzánk. Sajnos apának még finomítani kell az ízlésén egy kicsit. Keresek neki valami másik egzotikus nőcit. Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikerültem.
Jó hétvégét lányok mindenkinek, habár már csak a fele van!

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok Lányok!

Zeze: jót kuncogtam ezen a gólyás tukános holdas képen:)! Édi lehet a lányod! Azért szívesen meghallgattam volna ahogy ezt előadta:)! Szinte hallom a lelkifüleimmel:):):):)..A gyerekek haláli komolysággal tudnak előadni furi dolgokat...Nekem van egy pár gólyám...szerintem azok nem annyira giccsesek:)....

Itt is van egy...bár erről lehet lehagynék egy két kacatot, meg lehet valahogy megfeketíteném a szárnyát...végülis egy tissztességes gólya....de azért iránynak nem rossz...meg Fanni takaróján van néhány rém egyszerű gólyám...mondjuk megjegyzem elég nehezen lehet gólya mintát találni....

Kép


A férjid se semmi ezzel a tiritarka afrikai némber nem költözik hozzátok szöveggel...

Mondjuk tényleg elég tiritarka a kendője...de leginkább kékes:)...én csak kb tudom, hogy hova szeretnénk felrakni, de még addig olyan sokat fog változni a lakásunk...szóval majd keresek neki egy helyet...mondjuk mi a férjikémmel egészen jól meg tudunk egyezni...

Különben meg szeretjük a hosszú hozzászólásokat!:)

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok Kereszteszemező nyaralók!
Akik inkább a vízparton süttetitek ahelyett, hogy a lakásban punnyadnátok, fórumoznátok :shock: és milyen igazatok is van. Irigykedek :oops:

Mák: Köszi a gólyát, Linda nem gyerekminta gólyára és gyerekminta tukánra pályázik, hanem"felnőttesre"., de azért köszi.
Elkészült a holdmanóm még a kontúrozás van vissza. Nem írtak egyértelmű cérnaszínt erre vonatkozóan, nézegettem a kivarrtat és legvilágosabb ezüstös szürkére gondoltam. Mi a véleményed?
Gyönygyökkel szünetelek ebben a melegben nem merek elindulni gyönygykörútra, mit tudsz a Mill hill gyönygyökről? :?:

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok!

Hát igen meleg volt a hétvégén a Dunaparton. Pláne áradt is a Duna így csak egy kicsi szigetre tudtunk átmenni és homokozni. A fürdés nem volt ajánlatos mert hideg is volt és szennyes is volt a víz.

Látom az otthon maradottak szépen haladnak a munkákkal.

ZEZE: Hogy bírod a meleget? Babóca még nem jön? Nagyon szép a Toscan kerted. Egyszer szeretném én is ezt meg varrni. Eltudnád küldeni a mintáját? Tényleg, sikerült a foto kicsinyítés látom ügyeskedtél.

MÁK: Sajnálom hogy ezt a kort élitek meg Fannival de csak kitartást tudok kívánni és ha teheted ilyenkor az a legjobb amikor Fanni alszik pihenj és olyasmit csinálj amihez kedved van. A meleg sem tesz jót valószinű.

GANDI: Nem neked ígétem egyszer mintát a teás készletről?
Csak címed kellene hozzá. Priviben megadhatod.

Ja! Levikémmel sem könnyű mostanában. A papáéknál nem akar egyáltalán megmaradni csak ha én is ott vagyok. Így viszem magammal mindenhova és sietek ilyenkor hogy délre és altatásra hazaérjek. Nem könnyű ez sem. De imádom.
Puszi mindenkinek.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk mi s a nyaralásból, a visszafelé útunk kissé kalandosra sikerült,majd jövök mesélni,most visszaolvasok :)!

Puszi

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zeze! Ilyen gyors vagy, hogy már kész is a Holdmanó? Nagyon ügyi vagy :lol:

Aki nem ebédelt, annak egy kis étvágycsináló :lol: (ugyanis én még nem jutottam el az ebédig) Rántott gombafejek :lol: (mondjuk ezt meg nem is szeretem, viszem Apának a dolgozójába :lol: )

Kép

Most megyek a gyerkőcökért az oviba, jövünk haza, mert olyan dög meleg van, hogy majd inkább később viszem ki őket az udvarra. Tegnap felfújtam a nagy medencét, majd 5-6 óra körül engedem őket bele, hátha akkor már nem lesz ilyen hőség. :roll: Csinálok képet, és majd jövök.

Andi

Ui: jó, hogy lassan mindenki előkerül. :lol:

Kép
gandi75
 
 


Na most elárasztalak Titeket képekkel (már ha nem baj)

Előbb játszóteres:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
gandi75
 
 


És mostani pancsolós:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Bocs a túltengésért, de nem tudtam választani.

És nagyon várom a Ti képeiteket. (Anyapoc, Móni) Jó, tudom, előbb magatokhoz kell térni a nyaralás után :lol: :lol:

Móni! Igen, azt hiszem én kértem a mintát, de azóta találtam egy csomót, amibe beleszerelmesedtem abból, amit Gumicukor tett fel linkeket. Majd megnézem még egyszer a képet, és ha még mindig tetszik, akkor írok címet is. O.K? És előre is köszi.

Mák! Nem tudok segíteni. :cry: Gondolj arra, ha kettő csinálná azt, amit most lánykád egyedül művel. :roll: :roll: Bíztatásul közlöm, hogy én is átéltem ezt az időszakot (meg szerintem mindenki átéli előbb-utóbb), és túl is éltük, úgyhogy még van remény :lol: :lol:

Most már eldugulok, mert meguntok.

Puszi: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam,de elég szita az agyam,sok volt mostanság a történés :?...

Szuper volt a nyaralásunk,csak a vége volt kalandos,ugyanis a hazafelé úton megbüntettek a horvát rendőrök gyorshajtásért :oops: ( a matricakapu előtt az 50-es táblánál még csak 114-re lassult a kocsi---szerintük,bár képet nem láttam róla .roll:...na persze mint mindenki másnak :twisted: ),Apa 300 euros büntit 50-re alkudta,persze nem kaptunk érte semmiféle cetlit :twisted: !
Aztán Zamárdinál bemondta a kocsi az unalmast,2,5 órát vártunk,mire Almádiból lejutott az ismerős(tele volt a hétvégi hazautazókkal a 71-es és a 7-es is,lépésben haladtak a kocsik) és kb 10-re vontaott minket haza :shock: !De azért tényleg jó volt :D!

Itt egy panoráma kép a sziget tetejéről készítve :)
Kép


Fioona

Nagyon édi a babácska :).És olyan gyorsan megy az idő :roll:..nemrég szüketett!!!

Móni

Levi-képek is jók,főleg a csókos :):):)!Jaj,ez az igazi szerelem :wink:!

Brigi

Megértem,amit az anyaságról írsz,tényleg nem lehet könnyű ezt így megélni.valahol én ezért is örülök egy kicsit ennek a korkülönbségnek(bár igazából mindegy is lett volna).De ahogy írod,szt sokmindent viszont ők egymástól megkapnak,teljesen más lesz a testvéri kötelék is köztük.Amit Te esetlegesen nem tudtál nekik megadni érrzéseid szerint,azt véleményem szt ők egymásnak pótolják.És ha később uúgy tudod őket szeretgetni,amire már emlékezni is fognak,akkor szt semmiféle hátrány nem éri őket :).Szl NA,szt jó anya vagy TE is :):)!
A sógornővel meg ne foglalkozz,én iylenkor azt szoktam mondani,mindenkinek a saját keresztje a legnagyobb...ha gondolja,cseréljetek :wink: :)!
Nem akarom,hogy okoskodásnak tűnjön :oops: és tudom,hogy hülyén hangzik,de szt ne csinálj ügyet a nem evésből.
Én sem ettem,meg csak néhány dolgot...volt olyan,hogy anyum minden délután 2 héten keresztül palacsintát sütött,mert azt legalább ettem.Meg volt,hogy egy hétig csak húst ettem,aztán 1 hétig csak köretet...Aztán itt vagyok és tk mindent megeszek :).
Hülye közhely,de igaz...ahol enni adnak,ott gyerek még nem halt éhen :wink:!Szl tényelg bocs,ha sok hülyeséget hordtam össze ... :roll:

Mák

Micsoda kis levezető :wink:!Nekem már ezt kéne levezetni :?...Ráadásul ahonnan eddig rendeltem a venus fonalat,ott most vmiért nem lehet :(.
Nálunk is van néha ilyen bepróbálkozás,meg beveszi a falatot Villő és öklendezik(anyum ilyenkor halálra sápad),én meg erélyesen rászólok,hogy ne szórakozzon és érdekes módon azonnal meg tudja enni :roll:...szl szt is ezek ilyen kis akciók.Kinél így,kinél úgy jön ki :).
A tej miatt emg ne aggódj,ha másként megeszi a tejterméket(amiből azért olyan nagyon sok nem is kell),akkor nem lesz hiánya semmiből :).Most olvastam nemrégen egy felmérést,miszerint az afriaki nomádok körében,akik egyébként szinte semmi tejterméket nem fogyastanak,ismeretlen fogalom a csontritkulás.Míg a "civilizált" népeknél sok helyen bizony erősen népbetegség,hiába magas a tejfogyasztás.
Én sem vagyok híve annak,hogy egy gyerek minden nap igyeon tejet.Van olyan ismerősöm,aki (miután leszokott a gyerek a tápszerről) még naponta kakót vagy tejet ad cumisüvegből a 4 éves gyereknek reggel.Mert KELL neki valami...nálunk váltakozva van tej,kakaó,tea,víz....Mihez mi "illik",bár nálunk a hideg tej amúgy nagyon megy :D!Na bocs,ide is hosszú lettem :oops:....


Zeze

Csudaszép a Toscan kerted,most nagyon irigyellek!!!!A függöny is szép :wink:!
Gyerekek: nos hát én remélem,hogy mi kisgyermekes szülők észbe kapunk,de fel kell készülni,hogy nem lesz piskóta az iskola...na meg utána :roll:
Ügyes vagy a holdacskával is :).

Andi

Nem ér ám ilyen pancsolós képeket feltenni!!!!Ilyen hőségben!!!! :twisted:
Nem irigyellek,hogy így járod most az országot :(.Ilyenkor a gyerkőcök hol vannak ?


Na megyek,mert vendégek jönnek :).

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

No látom szép lassan mindenki előkerül: bár megjegyzem egy páran azért el vannak tünedezve....pl...elike már ezer éve nem írt..Meg Fiona sem olyan sokat jelenik meg..Persze nekik van jó okuk...csak listát tartunk a hiányzókról:)!!!Avocadó is ugyebár, bár neki is jobb dolga akadt mostanság :wink: ..Meg azok a bizonyos esküvős képek sem jutottak még fel...Meg persze Brigi...

Zeze: aztaaaaaa...de gyorsak vagyunk...kontúr?Hát nem tudom..talán valami ezüstös szürkés jó lenne...:)látom te is ezt írtad...egyet értek...én is megnézegettem a képet tényleg valami vlágosabb, de azért látszik is...szóval az a szürkés jó lenne...juj most láttam a kódoknál, hogy lánytakarósat is lehet varrni:):):):):)...újszölettnek minden új mi :D :oops: ?

Valódi tukán, gólya..aztaaaa..nem semmi...igaz mondjuk igaza is van...én Fannikám korosztályában gondolkodtam:):):):)...olyan gólyám nincsen:):):):)...csak cinegém van...tényleg nem tudom, hogy azok között akik a cinegéket rajzolták abban az újságban nincs-e gólya...azok elég szépek és élethűek is...tényleg cinegét nem akar? azom van:):):):)....na majd megnézem...ja ez egy hangos eszmefuttatás volt...zeze nem tudom mióta követed, de én mikor bekapcsolódtam 1 hónapot kint töltöttem Londonban és ott vettem ezt a cross stich újságnak egy pár számát és abból lehet tudok gólyát kinézni...hát a tukánt nem ígérem...bár egyébként tudom melyik madár az:):):):):):)....nálam már ez is haladás:),...igaza is van egyébként a lánykádnak.. egy ilyen kis kész hölgy ( a korából ítélve) nem éri be akár mivel...Én néha a keresztlányomon szoktam meglepődni, hogy én a kis cicamicás ilyen kép olyan kép, Tesóm meg közli, hogy ó hát azt a Hanga már kinőtte, már nem tetszik neki...

Andi-Gandi: :)...szóval gombászunk???Nem semmi...Jéé mi is néztünk efféle medencét...wooow...most már látom mire jóka színes kis gólyócskák....nem rossz ötlet a medencébe...Klasszak a képek!!!Miért is kéne választani?Minnél több van annál jobb..mi imádunk képeket nézegetni:)!

Jól van na én csak nyafizok...mert ahogy Anyapoc mondja ez most az én keresztem...meg valahol tudom is hogy ezen mindenki átesik...mondjuk senkit nem irigylek, meg néha jobban zavar máskor meg kevésbbé...Mondjuk bevallom őszintén ami nagyon bánt az az, hogy csak akkor fogad szót mostanában, leginkább kaja és alvás időben, ha ordítok...és utálom ezt..mert ilyenkor néha így kívülről szemlélem magam és bánt, hogy üvöltök vele...mert én nem akarok kiabálni vele, de amikor ennek az én ezt akarom csinálninak fokozatai vannak...pl... megkapaszkodik valahol és szánt szándékkal belefejel, (persze akkor normál hangon vagy húszszor szóltam már neki) akkor már kikel az anyatigris és ordítok mint egy sakál...és ez olyan rossz...a gyerek megszeppen és egyből visszavesz, de miért nem lehet ezt csak úgy spontán, hogy megcsinálja és kész...kiabálás, vagy erős megszólítás nélkül...és tudja, hogy mit szabad és mit nem...pontosan tudja, mert látom a szemén, hogy néz, hogy ordítok-e, és ha nem akkor tovább lép...
Na mindegy...tudom túl leszünk rajta, de ez megy hetek óta és mostanában képzeljétek lehasal akárhol ha nem tetszik neki valami...és könny nélkül visít...tudom ezt sokan átélik, de ez most per pillanatnyilag nem vígasztal...mondjuk leginkább egyenlőre ez itthon van és a csajó kényes a sárra, koszra, legalább nem az udvaron csinálja, meg a járdán, de gondolom előbb utóbb eljutunk oda is....ezen mindig ledöbbenek...így elképzelem magam, hogy vajon én elvágnám-e magam a padlón ha valami nem tetszik, és persze mindig nem a válaszom:):):):):)....jól van tudom, hogy nem vagyok 16 hónapos...de pl. ha barackos, vagy csokoládés lesz evés közben a keze egyből dugja, hogy töröljem meg...Upsz nagyon hosszú vagyok....

Anyapoc: Üdv itthon!klassz a kééépppp...tényleg...de szép helyen jártatok!!!Majd még hozol képeket ugye?
Hát ez az autópályás sztori nem semmi...ott is jól működik a rendfenntartó szerv...van egy pár ilyen hely még nem?:)
Mondjuk még egy pill. visszatérve Fannira engem inkább bosszant amikor ezt csinálja...nem értem miért nem érzi, hogy rossz...nem az én torkomon nyúkál le végülis....mostanába a kertünkben szedett őszibarackkal is ezt csinálja...
Na én itt szidom és közben azt nem is mesélem el, hogy ma milyen ügyi volt...vacsinál az első kérésre jött beült a székébe, hagyta, hogy becsatoljam, és simán vacsizott...szóval attól is függ milyen bugyi van rajta, akarom mondani pelus...Persze apájával agyon dícsérgettük ezért...akkor mégis csak ott van az én okos kicsi lányom is:):):):)....Nagyon szeretjük a kis disznófülüt:):):)!!!!Még akkor is amikor rosszalkodik, éppen ezért ilyen nehéz vele kiabálni:(.Na megyek....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :D

Na, végre én is internethez jutok!!! Eddig Anyóséknál voltunk és ott nincs semmi, de most eljöttünk unokatesómékhoz és itt van internet, végre tudok kicsit jönni.

Gyönyörűek a munkáitok, el vagyok ájulva! :) Én sajna sikeresen otthonfelejtettem a hímzésemet, most ez maradt otthon. Tudjátok, valami mindig otthonfelejtődik, most pont ez sikerült. :? Így olvasgatok, meg "semmitteszek", és nagyon élvezem! 8) :oops:
Azért most egy kicsit idegesek vagyunk, mert Flóra ma reggelre belázasodott, de egyelőre semmi más tünet, így reménykedem, hogy csak a foga, vagy a 3 napos láz!

Anyapoc
Szuper ez a panorámakép! Nagyon szép helyen voltatok!
Nekem is lenne fotóm, de sajna itt nem tudok kicsinyíteni. (igaz otthon sem nagyon :? ) De ha hazamentünk próbálok majd feltenni.

Andi
Édesek a képek! :)

Fiona
Milyen gyönyörű baba!!! :D Annyira kis édesek ilyen picurkának! :D

Mák, Brigi
Puszi!

Bocsi, de most mennem kell, mert vendégek jöttek.

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Mák :)

Panaszkodj csak nyugodtan,ezért vagyunk :).Másrészt ha kibeszéled magadból,már attól jobb lesz :)....
Szt nagyon is jól teszitek,ha ügyes dolgokért megdicséritek,ez benne a pláne :).Hogy észrevegye,hogy ha nem jól csinál valamit,akkor anya-apa mérges,ha viszont ügyes,akkor örülnek.És a gyerkőc - a pórbálkozások ellenére is- anya-apa kedvében akar járni :).
A másik,amit írsz a kiabálásról.Ha neked ez nem esik jól(mert már miért esne,pláne,hogy nem vagytok "kiabálósok"),akkor próbálj meg fokozatokat beiktatni...persze idegtépésnél nehéz erre figyelni,hogy éppen csak megemeld a hangod....
Nekem mindig a fülemben csengenek a barátnőm szavai...Ő mesélte,hogy náluk sem volt soha hangos szó és amikor kikerült az "életbe",akkor bizony sokszor megszenvedte ezt,mert amikor hangosabban szóltak hozzá,azt nagyon zokon vette,eleinte el is sírta magát.És bizony nehéz kikerülni,hogy ilyen helyzetek ne adódjanak(egy idióta főnök,vagy bki...).Szl nem azt mondom,hogy jó a kiabálás szó szt,de baja sem lesz tőle :).
És amit írtál,hogy miért nem lehet jó kislány mindig...hát mert most tanulgatja a határokat, a szabályokat,hogy más emberek az ő reakcióira mlyen válaszokat adnak.Szt ez a szocializáció egyik legfontosabb lépése a gyerekek életében és pont ezért fontos,hogy az érzelmeinket kinyilvánítsuk,ami járhat azzal,hogy ha mérgesebbek vagyunk,akkor felemeljük a hangukat,vagy éppen kiabálunk(amit ő a hisztinél ő is uúgy megtesz egyébként...).Fontos,hogy a korlátokat megismerje,hogy nem tehet meg bmit úgy,hogy más érzelmeibe esetleg ne gázoljon bele.Szl ha megfelelő reakciókat adsz ezekre(amibe simán belefér a kiabálás is szt olykor),akkor jó úton fog haladni :)...
Persze ez csak az én véleményem és elnézést,ha okoskodásnak tűnik a dolog...engem ez a téma nagyon érdekel és sokat gondolkozok ezen,amikor ilyesmiről olvasok.Az a meglátásom,hogy akik a "másik tábort" képviselik,nekik sem könnyebb a dolguk.Ott is megjelenik a hiszti,ott is próbálgatja a határokat a gyerek,csak nem biztos,hogy megkapja a megfelelő rekaciót.Legalább is a későbbi érvényesülés, a társadalomba való beilleszkedés szempontjából.Az én tapasztalataim szt ezek a gyerekek később szembesülnek óriási problémákkal,de ez már más kérdés.
Na szóval én is hosszú lettem,de erről nem is lehet beszélni 2 mondatban :).És a téma izgalmas :):)....

Képekkel még jövök :wink:!

anyapoc
 
 


Avocado

Üdv :).Én is otthon hagytam a munkámat,amikor elmentünk,de azért kicsit megbánatom...amíg a gyerkőcök aludtak délben,azért bökögettem volna,de azért az alvás sem volt rossz :wink:!Úgy kipihentük magunkat előre,hogy szt most megint egy évig nem lesz alváshiányom :D:D:D!
Ha van a gépen vmilyen windows,akkor Picture manager vagy paint is kell legyen(szt),azzal tudsz kicsinyíteni :)!
Nálunk is volt hőemelkedés mindkét gyereknél a nyaralás alatt semmi más tünettel,nem tudom miért...remélem,nálatok is "csak" a fogzás :).Villőnek is most jön az utolsó két foga :?....Nyafi is kicsit...

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Pár kép a nyaralásról... :)

Itt látszik,hogy az erkélyről rá lehetett látni a strandra:
Kép

Ilyen a strand apálykor(ott valahol messze bent apa és Villő :)):
Kép

Jó darabig be lehet menni a bokáig érő vízbe,ami ha felmelegszik,isteni :)

Kép


Amikor ékezik a dagály :)

Kép


Amikor rossz idő van(a felhők beborítják a hegyeket):
Kép

Amikor nem lehett fürdeni,akkor kagylókat keresgéltünk....
Kép

sétáltunk,nézelődtünk,fényképeztünk....
Kép

Ilyen volt az öböl másik fele:
Kép

Azért csak a parton volt a legjobb :),homokozás,remeterák-gyűjtés :):
Kép

A nagylány :)

Kép

Voltunk Rab városában is,ahol az útikönyv szt eggyel több látnivaló van,mint a sziget többi településén :)
Kép

Itt elmentünk egy kis pici motoros csónakkal hajókázni a sziget ezen felén,amit a gyerkőcök irtóra élveztek :):
Kép

A kilátás egy magasabb pontról:
Kép

Hazafelé menet felmentünk a "kilátóba",élmény volt,sok helyen csak aprócska drótkerítés választott el a szakadéktól...
De ilyen Rab városa felülről(és persze én,hogy elhigyjétek,tényleg ott voltam :D):
Kép

A komp,ami a legfőbb szállítóeszköz a környéken(és persze a nap fénypontja volt nálunk :D):
Kép

Naplemente az öböl másik felén:
Kép

Ezen a részen elég jó kis élet volt a szigeten,sok játékkal.
Az egyik kedvenc:
Kép

Azért apának meggyűlt a baja a kisvonattal :)

Kép

Nagyjából ennyi...aki elért idáig,annak pusszantás :)!

Ja, ahazafelé út elég kalandosra sikeredett,ugyanis megbüntettek a horvát rendőrök gyorshajtásért,aztán zamárdinál besokallt a kocsi és megállt.10-re vontattak haza minket :?...

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!
Csak gyorsan beugrottam aztán megyek is aludni, mert holnap, azaz ma megyünk haza anyukámékhoz 4 napra házat őrizni, öntözni:):):):), remélhetőleg sok progival, kikapcsolódni és nem lesz netem...holnap meg pakolok...amit már előre utálok...és tuti nem tudok jönni...

Anyapoc: engem is érdekel ez a téma...pláne mivel nagyon érintett vagyok...ma éjjel 11: 45-től fél egyig balhézott..:(minden jött egyben takony nyál minden...vagdalta magát, rugdalta a kiságyat...beleverte a fejét...szóltam neki szépen, kedvesen, többször, aztán megmostuk az arcát kifújtuk az orrát, mindeközben mint a sakál ordított ( könny nélkül természetesen!)...és a végén ordítottam egyet...megint:(:(:(...aztán meglepte a dolog, ordított tovább ,aztán mérgemben otthagytam, mondtam neki higgadtan, szóljon ha hallja amit mondok és abbahagyja a vagdalkozást kimentem a külső szobánkba ( egymásba nyílik a kettő) megvártam míg nem ordít visszamentem, odabújt, csimpaszkodott mint egy kis makimajom és elaludt...aztán úgy fejtettem le a kezeit magamról, mert annyira fogott. még álmában is..már majdnem úgy esik össze ilyenkor, de egyszerűen nem tudunk vele mit csinálni...8kor fürdetve, pizsiben, vacsi után ágyra készen és minden este ez a balhé van...és gyűlölöm ezt...olyan fáradt...lefeküdtünk vele, megcirógattam,odabújt, nem szoktuk egyedül hagyni, mert amúgy is velünk egy szobában alszik és tudom, hogy kell neki, hogy tudja ott vagyok, de most ez sem volt elég...éjszakai fény is égett neki, mert fura módon valami miatt úgy vettem észre fél a sötétben, pedig tudomásom szerint nem volt vele rossz élménye...minden nehezen ment ma...nem tudom meg van kergülve a lányom:(...furcsa nagyon...még bőgtem is ma...egyszerűen nem értem...nem is kényszerítjük le aludni amíg nem látom, hogy tényleg fáradt, hagyom játszani apájával, már mindketten olyanok vagyunk mint a mosott sz*r, gyerek persze virgonckodik...végre elfárad, esik kel, visszük aludni és akkor jön az ordítás...szívem szerint megszöknék néha...pedig olyan okos...simán elmagyaráz mindent amit akar, értem is, válaszol kérdésekre ( éhes vagy-e, szomjas vagy-e, kérsz-e ezt vagy azt, elmenjünk-e ide oda...játékokra, mindent megnevez amit akar, elmutogatja ( persze a maga nyelvén, csak már kiismertem), de ilyenkor nem hall nem lát csak visít és vagdalja magát, egyszerűen nem jutok vele dűlőre...olyan értelmetlen...ez neki is rossz...és nem használnak a fokozatok, mert már próbáltam minden félét......csak az konkrétan ha már ordítok:(...és nem akarok pedig:(.a szomszédok szerintem azt hiszik ölöm...fura...férjim hihetetlen nyugodt emberke...ő nem kiabál csak tényleg nagyon ritkán...bement hozzá mikor és kijöttem, olyan szépen beszélgetett neki, a lányom imádja, de ilyenkor nem kell senki, csak én ( vagy én sem?)...nem is tudom, mert aztán a végén mégis csak úgy higgad le, hogy odabújik hozzám, nagyokat szipog és egyszer csak elalszik...ja és nagyon rövid szüneteket tart...szerintem olyankor vesz levegőt, meg picit pihen és újúlt erővel kezdi előlről...Na hát ez van...gondolom mindenkit halálra untatok már ezzel...

Anyapoc..nagyon klasszak a képeitek!Én nem nagyon szeretem a tengert , eleve az úszkálás sem vonz, meg a víz sem, de azért ezt a helyet szívesen megnézném...kagylókat, kavicsokat gyűjteni imádok!!!Na menek aludni, mert leesek a székről...jó éjt! Sziasztok! Lehet csak vasárnap, vagy hétfőn jövök!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok


Most találtam rátok és először is szeretnék mindenkinek gratulálni a csodálatos képekhez, művekhez.

Ha van időm a két kis gyerek mellett, én is szívesen hímzek. Igaz, hogy keresztszemes hímzéssel eddig csak két párnát csináltam kislányomnak és kisfiamnak, viszont már több gobelin képet varrtam. (Ami valamilyen szinten szerintem közel áll a keresztöltéshez.) Remélem, hogy azért csatlakozhatok hozzátok én is.

Mindenkinek nagyon jó hímzést és szép napot kívánok.

Gratulálok a szép gyerekekhez is.

Üdv:

Tapika
tapika
 
 


Mák! Panaszkodj csak nyugodtan. Ha az ember kiírja magából, akkor egy kicsit talán megkönnyebbül. Ráadásul az ikres topikban a lányok szerint van valami varázslata a Babanetnek, mert amikor megírják ide a problémákat, az 1-2 napon belül rendeződik. :lol: Pl. a nem evő gyerek elkezd enni, a hisztis gyerek lenyugszik, stb. :lol: Na jó, ez nem biztos recept, de minden lehetséges... :lol: Pihenjetek, töltődjetek fel egy kicsit, a környezetváltozás pedig hátha jót tesz lánykádnak is. :lol:

Tapika! Üdv közöttünk, írjál sokat, mert szeretjük olvasgatni, meg a képeket is szeretjük nézegetni :lol:

Megyek a dolgozóba :cry:

Szép napot mindenkinek (jó lenne már egy kicsit hűvősebb is)

Andi

Kép
gandi75
 
 


Szia Andi!


Köszi szépen. Megpróbálok jönni rendszeresen és képeket is teszek majd fel.

Most még alszanak a gyerekek, így van egy kis nyugalom. A tieid gondolom oviban vannak még.

Nekem Juditka jár oviba, de május végétől itthon van, mivel én a kicsivel (két éves lesz holnap, tehát már nem is olyan kicsi) itthon vagyok, már neki nincs ovi. Pedig nagyon várja már, kérdezi mindig "Mikor megyek már oviba".

Hogy bírják ezt a nagy meleget? Mi bent vagyunk egész nap, tegnap is csak este mentünk ki a kertbe.

Neked jó munkát (már amennyire az jó lehet) és szép napot.

Üdv

Judit
tapika
 
 


Gandi: Nagyon aranyosak a gyerkőceid, jó lenne ilyen játszótér nekünk is a közelben!
Anyapoc:Hű de gyönyörű helyen nyaraltatok, gyerkőcök is élvezték jók a képek nagyon, én is nagyon szeretem a tengert,, míg Linda nem volt férjemmel mi sátorozósok voltunk minden évben 1-szer 2-szer nekiindultunk az Adriának amikor nem volt pénzünk akkor stoppal aztán vonattal ,aztán kispolskival, legutóbb már 4 éve Opel Corsával., sajnos a sátorozás nem jött be az akkor még pici gyereknek, nagyon csalódottak voltunk, ivott a tengervízből hasmenés hányás rohanás haza. Itthon meg nagyszülőktől megkaptuk, hogy mi megmondtuk, ráadásul tényleg igazuk is volt.Azóta Tirolban nyaralunk barátnőméknél, igaz, hogy tenger nincs, de kárpótol minket a hegyek szépsége és a jó levegő ami kimossa a fejünkből az itthoni mókuskerékgondokat.

Elkészültem a Holdmanóval. Megmutatom nektek. Kép
Megmutatom azt is mit választott végül lányom a Tukán helyett, Kép jégmadartat szeretne, lehet, hogy nekigyűrkőzök.
Tapika: Üdv neked, én is csak 2 hete csatlakoztam a lányokhoz, habár lélekben, már évek óta velük vagyok.
zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Annyira ügyi vagyok, egyedül képet kicsinyítettem és tényleg tök egyszerűűűűűű. Dejodejojóóó :D

Kép
Kép
zeze
 
 


Szia Zeze!


Nagyon szép lett a Holdmanós képed. A másik kép pedig valami csodálatos. Nem kis munka lesz elkészíteni, de megéri szerintem.

Nekem volt egy csendélet, amit egy régi Burdában láttam kivarrva. Leírás nem volt hozzá. Fél évig tartott, míg megcsináltam hozzá a leszámolható rajzot, és másik fél év, mire elkészült a mű (igaz ez is gobelin lett).

Most egy Szinyei képet varrok, már nem sok van hátra belőle. Két éve kezdtem el, mikor terhes voltam a kisfiammal és feküdnöm kellett. A születése után nem nagyon volt időm foglalkozni vele. De most már haladok és csak egy-két napos munka van hátra.

Erről is próbálok meg képet feltenni.

Szép napot.

Judit
tapika
 
 


Tapika:Te is akkor elég nagy munkákba kezdesz, ha ilyen sokáig tart próbálj képet feltenni várom! Örülök, hogy tetszik a manóm köszike.
Lányok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Eddig úgy varrtam, hogy kézzel fogtam az anyagot akármekkorais volt, tisztán tartottam (nem mostam ki, mert nem mertem)a végén egy kicsit a széleit átvasaltam aztán szevasz.(Ja és eddig csak puhát vettem.)
Most keményet vettem keretben hímeztem, gyűrött az egész.
?????
-Mossam ki kézzel, géppel, nyújsam ki ahogy Mák írta, aztán vasaljam át??
-Nem ugrik össze az egész?
:?: :?: :?: :?:

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicsiket :).Épp dolgozok,csak bekukkantottam :).

Mák

Majd jövök bővebben :).

Tapi

Üdv itt :).Nem semmi lehetett azért azt a képet leszámolni :shock: !minden elismerésem :).

Zeze

Ahh,azért szt egy kisgyerkőc itthon is elkaphat bmit :wink:!Egyébként az "ugyemegmondtam" a halálom :?....
Tényleg bátrak voltatok,sátor,kispolski,stop :shock: :shock: !Nekem még így is kell bátorság,de inkább a repülős utakhoz :?....
Mosás:szt nyugodtan moshtaod,inkább hideg vízben,így biztosan nem megy vissza.Ha újra keményre akarod,akkor vegyél keményítőt,én DM-ben vettem,azzal keményítsd ki.szt többet kell a vízbe tenni belőle,mint amit ír a használati utasítás.Utána szépen kihúzkodva fektetve szárítsd és akkor jó lesz.Aztán a visszáján vasald,esetleg vékony anyagon keresztül.... :)

Pusztok,majd jövök,ha hazaértem :)

anyapoc
 
 


Jaj,és Zeze!!!!A holdmanós kép naggyon jó lett!!4Ügyi vagy és gyors :).Ha vettél gyöngyöket,majd mutiii meg :).Kíváncsi vagyok rájuk,....
Nekem vannak ilyen madaras képeim,ha gondolod,küldök :).Hátha másikat is választ majd a lányod :).Meg vannak gyönyörű tájképeim is :wink:!

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak azért is bekukkantottam...pakolnom kéne de annyira nincs kedvem...pocsék ez a nap...háááát a reggelünk ugyan úgy indult, ahogy az esténk zárult, :( :( :( :( csak most nem ordítottam a végén, hanem melléültem és csendben néztem meddig üvölt...meg a technikáját...megnyugodtam mert azért vesz levegőt, meg vigyáz ő azért arra, hogy tartson kis szüneteket közte...hát mit ne mondjak nagyon kitartó...Lányok komolyan már majdnem lila volt a feje :shock: ...természetesen könnye egy szál se...és a kiságy rácsába vagdalta a lábait (feküdt és páros lábbal rugdalt..)...az mondjuk azért elég fájdalmas lehet...Nem? Pláne ha úgy sarokkal sikerül eltalálnia...Hát furia lesz az bizti....szegény majdani férje...mondjuk én sem vagyok kutya akaratban, de azért én nem szoktam lilára ordítani a fejem és nem is verdesem magam...hihi...az viszont jó, hogy miután tegnap megbőgetett ma egy hang nélkül oda tudtam ülni mellé és nem is idegesített fel annyira :lol: ...fejlődőképes vagyok:):):)...amikor már jól kitombolta magát akkor megtörölgettem t.pelenkávan a fejéről az izzadságot , kifújtam az orrát és szeva...odabújt...és abbahagyta...mondjuk időben szerintem volt annyi ordítás mint tegnap...

Na eddig tök ari volt nyuszis sapkában szaladgált...most megint kezdi az ordítást (miután mezitláb nem engedtem ki a konyhába a járólapra) ja és a változatosság kedvéért a fejét csapdossa az iróasztalba...hát nem tudom mi lesz így velünk...mindjárt megszökök...a fejvagdalásért a fenekére csaptam, most csak hasal a szönyegen és úgy üvölt....pedig itt bent nincs is hőség...hawai van nálunk:).Azt hiszem megyek pakolni,mert így kétszer háromszor addig tart...:(na...se kép sehang elhalgatott...mint akit elvágtak...korai volt az örömöm...újra ordít..:)Lányok csak erőt gyűjtött...fel kéne neki venni ezt a raplit aztán lejátszani neki egy egy nap hadd élvezze ő is:)...Hihi megjött a macskánk ezt a dolgot már ő sem érti...na megyek.. mert kezdeni kéne vele valmit...Sziasztok!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Jaj,Mák,nem semmi.... :roll:

Pedig már pont mondani akartam,hogy esetleg este az lehet a baj,hogy túlzottan kifárad,túlpörög és azért nem alszik el(mondjuk lehet,hogy ez is baja este...).... :roll:..
De így,hogy most is csinálja,tanácstalan vagyok.tényleg hiszti,akaratpróbálgatás....vagy annak tűnik.Csak hát hogy ennyire és ilyen sokáig... :roll:
Viszont ezek szt jót tesz,ha te is kiadod magadból,mert higgadtabb tudsz lenni. :)
Esetleg ha nem ér el eredményt vele,akkor majd abbahagyja... :roll:
Amúgy a hőség,illetve ez az idő szt akkor is dilissé tehet,ha bent nincs is akkora hőség.Tuti,hogy van a levegőben vmi,mert Apa szt Villő is dilis volt de,alig tudtam fél1-kor letenni alukálni,de aztán én is rászóltam erélyesen és abbahagyta a nyafit,üvöltést és szt 2 perc alatt el is aludt...szl kitartás,azért lesz ez jobb is :):
Jó "nyaralást" és kikapcsolódást,böködnivalót vigyél ám!!!! :):):)

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc: Csodaszép helyen nyaraltatok. A képek láttán jól is éreztétek magatokat. Mikor mentek hajózni?
Ja! Találtam "lombos fa" mintát. Így most ne keress, de köszi a segítséget. Majd megmutizom az oviszsákot ha készen lesz.

Tapika: Üdv. köztünk. látom kisfiadnak holnap lesz a szülinapja. Így neki küldöm ezt:
Kép
és SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!!!!!!!

Az én kisfiamnak vasárnap lesz a szülinapja csak ő most lesz 3 éves.

MÁK: Sajnállak, nagyon. Szerintem fogjuk rá az időjárásra.
Láttátok... pénteken 39 fok lesz és utána is csak pár fokot hűl a levegő. Borzasztó. Képzeld ha mi ílyen nehezen bírjuk a meleget hát akkor Fanni.
Emlékszem pont ilyen meleg volt mikor szültem és kórházban voltam. Aztán Augusztusban meg pulcsiban jártunk.
Jó nyaralást!!!! Lehet hogy az segít Fanninak is.

ZEZE: Köszönöm a mintát. Megérkezett. Látod milyen egyszerű a képfeltöltés? Ügyes vagy. Tök jó lett a holdmanó is.
A madaras képet azért nem vállalnám. De ha azt megcsinálod..... gratula.

Gandi: Jók lettek a képek. Fincsiknek néznek ki azok a rántott gombafejek.

Magunkról annyit, hogy Levi is nyügi. Nem akart ma sem a papáékkal maradni és olyan sírásba tört ki, hogy mire én is be értem a céghez hát elpityeredtem. Később telcsiztek papáék , hogy már semmi gond. Hát kiváncsi leszek mi lesz ha hazaérek.

Puszi mindenkinek. Kitartás a nagy melegben. Igyatok sok folyadékot és a gyerköcök is.

Megyek még pár dolgot kell vennem a hétvégi szülinapi bulira.

Efi: Hol maradnak a képek?

Kép



móni
bedmona
 
 


Anyapoc: Igen a gyerkőcök itthon is könnyen, és bárhol összeszednek mindenféle nyavajákat, a tóvizekre itthon is érzékeny Balaton, Velencei-tó fosos hányás mindegyik után. Marad az uszi, ott a lábgombán kívül még mást nem kapott.
Nem bátrak voltuk, hanem szabadok gyerkőc nélkül minden nélkül nincs semmi felelősség 2 hátizsák, annak is meg volt a maga szépsége és persze annak is ha látja az ember a gyerkőceit önfeledten pancsolni nyaraláskor.De azért a gyomor már kicsit fájdogál mert ott motoszkál a „mi lesz ha”
Köszike, örülök hogy tetszik a manóm régi vágyam volt már. Nem mertem kimosni, de szépen kivasaltam gőzzel a hátán. Gyöngykeresés hidegfrontig kizárva…..
Mindent amit küldesz azt előre is köszi!
Jöhetnek a madarak! A tájképeket nem nagyon szeretem.
Bedmona: Ha mégis nekiállok a madarasnak azért is jó, mert megcsinálom először a közepét, a jégmadarat, és ha bedobom a törölközőt, és nem akarom tovább, felajánlom lánykámnak, hogy ez így is megfelel –e neki vagy varrjam tovább. Végül is mindegyik egy önálló kép.
Mák: Remélhetőleg a levegőváltozás jót tesz a gyerkőcödnek!
Kipottyant a nyákdugóm! Hurrá hurrá! Most már a finisben vagyok!
Ha eltűnök akkor éppen szülök, habár tudom hogy van aki ilyenkor még heteket ráhúz meglátjuk!
Pusszantás
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok :D

Mák
Húú, nagyon tudom min mész keresztül! Csak nálunk később kezdődött és akkor erősödött be igazán, amikor Flóra megszületett! Gergő is iszonyatosan tud hisztizni, még pocakosan totál ki tudott borítani, volt már, hogy én is sírtam és muszály volt Vele is kiabálni. Nálunk ez már kb 1 éve megy, ma pl.2 rohama volt, de iszonyatos, nekünk modjuk csak vergődik és iszonyatosan üvölt és mi sem tudjuk semmivel lenyugtatni. :( Sokszor összefügg a fáradtsággal, pl ebéd után nem alszik el, de közben nagyon fáradt és ilyenek. De mostanában éjszaka is rájön és akkor felébreszti vele Flórát, szóval mi is kivagyunk, de sok mindent nem tudunk csinálni, csak megpróbálunk nyugodtak maradni (ami sajna sokszor nagyon nehéz és nem is mindig sikerül :? ) és kivárni a végét. Ezt a korszakot állítólag túl kell élni, van a kinél hosszabb, van akinél rövidebb, a szerencsésebbeknél alig van valami, a pechesebbeknél meg megőszül a kedves szülő. :roll: :( Úgyhogy kitartás, csak ennyit tudok tanácsolni! :roll:

Anyapoc
Szuperek a képek!!!! Nagyon klassz helyen voltatok, egész kedvet kaptam oda utazni! :wink: És nagyon jól nézel ki a képeken! :D
Büntetés :( :evil:

Zeze
Nagyon szép a kép, ügyes vagy!

Nálunk sajna Flóra beteg lett, mandulagyulladás és magas láz. A kórházba mentünk kivizsgálásra és ott lett rosszul, elkezdte rázni a hideg és ellilult a szája. Totál rosszul lettem, de szerencsére még nem lázgörcs volt, csak elindult felfelé a láza és az váltotta ezt ki. Kapott szurit, meg priznicet, meg hűtőfürdőt, egész délelőtt ott voltunk, de azóta nem volt láza, a gyógyszert is szépen bevette, szóval remélem nem lesz már ilyen rosszul! Sajna kellett az antibika, a magas láz miatt. :(

Na, ennyi időm volt, mennem kell.

Puszi és jó hímezgetést, nekem nagyon hiányzik már, alig várom, hogy hazaérjünk és nekieshessek! :D

Orsi

avocado
 
 


Bedmona!

Köszi szépen a köszöntést kisfiam nevében is. A te kisfiadnak is nagyon boldog szülinapot kívánunk előre is.

Zeze!

Neked, ha eljön az ideje, problémamentes és gyors, könnyű szülést kívánok és persze sok boldogságot a csöppséghez.

Megpróbálok feltenni egy képet, nem tudom sikerül-e.

Mindenkinek szép estét.

Kép Ez egy tűgobelines kép

Judit
tapika
 
 


Tapika!

Nagyon sok boldog szülinapot kívánok a kis(nagy)fiadnak

A képed pedig egyszerűen gyönyörű :lol:

Megyek megint dolgozni, de ma rövid napot csinálok magamnak, remélem, hogy már 10 körül itthon leszek. A gyerekeket sem engedtük oviba. Apa azt mondta, hogy inkább nem fekszik le (ma jön haza a 24 órás szolgálatból), de maradjanak itthon a hűvösben. Ugyanis az oviban kicsapják őket az udvarra, aztán ott vannak egész délelőtt. Igaz, hogy az egész udvar tiszta árnyékos, fás terület, na de ilyen hőségben akkor sem túl jó. Úgyhogy ma itthon pihiznek :lol:

Szép napot mindenkinek.

Andi

Kép
gandi75
 
 


Szép napot Mindenkinek!


Megpróbálok még képeket feltenni. Elnézést, de a képek már mind keretezve vannak, így egy kicsit biztos fénylik, és van ahol a keret nem teljes a fényképen, de csak így sikerült lefényképeznem.

Rakok majd fel képet a drágaságaimról is. Egyébként nálunk is van hisztizés rendesen. Főleg Ferike tud hisztizni, levágja magát a földre, és rugdos, kapálózik, ha valami nem úgy van éppen, ahogy ő szeretné. Csak ő a legkisebb dologra is tud legalább egy könnycseppet varázsolni a jobb szemébe és az ott tündöklik a sírás alatt.

Tegnap befejeztem a képet, a fényképen még hiányzik belőle egy kicsi. Utána pedig elkezdtem Kroki doki és Yoyo utazását a mesekönyvön, majd teszek fel róla képet, hogy hol tartok. Ezt már keresztszemessel csinálom.

Mindenkinek jó öltögetést.


Kép Ferike párnája
Kép Kép Ezt csináltam tegnap Kép Kép Kép Ez is egy tűgobelin Kép Négy évszak - Tavasz Kép Négy évszak - Nyár Kép Négy évszak - Ősz Kép Négy évszak - Tél Kép Kép Kép

Judit
tapika
 
 


Képek a gyerekekről! Kép Kép

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!


Látom mindenki pihen ebben a nagy melegben.

Teszek még fel képeket, ha nem bánjátok. Remélem nem untatlak benneteket velük.

Hogy bírjátok ezt a hőséget? Mi már nehezen, bár most kivételesen elaludtak a gyerekek. Tegnap Ferike háromkor dőlt ki, Juditka pedig fél ötkor aludt el és hatkor keltek együtt. Most legalább van egy kis nyugi.

További szép napot.

Kép Juditka macis képe
Kép Tudor

Judit
tapika
 
 


Még képek

Kép Egy kutyus

Kép Ez volt az első művem

Kép

Judit
tapika
 
 


Szia Andi!


Köszönöm szépen a szülinapi köszöntést.

Örülök, hogy befogadtatok. És az is nagyon jó, hogy ennyien hódolnak ennek a szép hobbinak. Szebbnél szebb remekműveket csináltok, mindenki nagyon ügyes. Akinek már nagyobb kislánya van, mikortól kezdi megtanítani erre? (Gondolom a fiúkat nem nagyon érdekli ez.)

Ma este még jövök majd, utána viszont csak vasárnap este tudok benézni majd. Már így előre is nagyon jó hétvégét kívánok mindenkinek! :D

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Szenvedek a melegtől. :roll: Ezért tömöm magamba a jégkrémet :oops: :lol: Gyerekek alszanak, Apa alszik, engem hűt a ventillátor és eszegetem a jégkrémet, ahelyett, hogy varrnék :wink:
Tapika! Ezek a képek !!!! Fantasztikusak!!! A "Juditka macis képét" én is letöltöttem, de nem túl jó minőségben, úgyhogy nem tudom, mikor lesz lelkierőm kibogozni.
De az összes képed gyönyörű. És ezek ki vannak téve a lakásban mindenhova?
Ja, és Ti is szépek vagytok a képen.
:lol:
Egyébként Grétit máris érdekli a varrás. Ha ott van ő is, mikor varrok, akkor tuti, hogy ő is be akar segíteni. :lol: Volt, hogy adtam a kezébe tűt meg egy darab anyagot, hogy próbálkozzon. Sőt Gergőnek is kellett. Persze azért még nem nekik való. Gréti már kérdezte, hogy ő miért nem tud olyan szépet csinálni, mint én? De mondtam neki, hogy majd ha nagyobb lesz, akkor ő is fog szépeket varrni. Engem a nagymamám tanított meg az alapokra, aztán magamtól jöttem rá dolgokra.
Most még gyönyörködök a képeidben egy kicsit. :lol: És nyugodtan tegyél még fel :lol:

Kép
gandi75
 
 


Szia Andi!


A képek mind ki vannak téve, azért nem lett olyan jó a fénykép róluk, mert az üveg tükröződött.

A macis kép előfestett volt, de karácsonyra megkaptam leszámolható mintában is, mert kék ruhás macit is szeretnék csinálni, de már nem kapható előfestve. Ha küldesz egy címet, szívesen lemásolom és elküldöm neked postán a leszámolható mintát.

Juditka is szeretne néha varrni, de eddig nem mertem még a kezébe tűt adni. Ferike meg előszeretettel szedi szét a cérnákat.

Örülök, hogy tetszenek a képek. Elvileg a nagy csendéletről hiányzik még kép, de arra még várrni kell, mert szeretném előkészíteni keretezésre. Már be volt egyszer keretezve, de azt én csináltam és nem tetszett annyira, viszont hogy rendesen bekeretezzék nekem, még kellett a háttérből varrnom egy keveset. Ha elkészül, teszek fel. A másik pedig a most elkezdett Simsala Grimm kép.

Nagyon jó hétvégét mindenkinek. Csak vasárnap leszek gépközelben legközelebb. Mindenki hűsöljön bent a lakásban, vagy fürödjön és ha van ideje, böködjön.

Üdv.

Judit
tapika
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: