Új privát üzeneted érkezett!

na mégegyet.

MEGSZEREZTEM A 31-ET.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

akkor lépek.

Ti hol vagytok?

Holnap ismét itt leszek.

Sziasztok. Megyek virágokat ültetni.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok Lányok!!

Bedmona tényleg nagyon jó kis Húsvétotok lehetett...Nekem most az lett a kedvenc képem Leviről, ahol nagy széken ül és mosolyogva visszakönyököl az asztalra:).Nagyon kis aranyos..:)

Avocadó: Hát neked se semmi Húsvétod lehetett az ápolásokkal....
Tulajdonképpen én most lekövetkeztettem, hogy egy anyukának az a legjobb ha elmegy otthonról a kis családjával pár napra, mert akkor ő is talán pihen...Bár szerintem nem is a Húsvét volt a fárasztó hanem az előtte gyors ütemű felborult fél nap alatt fejezd be a takarítást, plussz öt főt láss el két napig ( két égedelem, aktív, nagyon aranyos , de rettenetesen furán hangos kisgyerekkel) és akkor a szombati újabb látogatás előtti romeltakarítás, aztán a Húsvét előtti újabb romeltakarítás. Picit hosszú volt.

Mondjuk a nyuszi körüli nyüzsi jó volt nálunk is, mert mindenkit sikerült meglepni, Fanni nagyon aranyos volt...kapott minden félét, játékot, könyvet, csokoládét, gyerektársaságot és voltak egy napos kispipik és lett egy nyuszómuszónk is..:):):)Akit tegnap lekenyereztem a szó szoros értelmében és most bratyik vagyunk...képzeljétek olyan jó fej..rájött, hogy ha kiborítja a vizet, hamarosan kiszabadul, mert megszánom és kiszedem alóla a vizes cuccokat, átteszem egy sokkal nagyobb helyre míg kitakarítom és utánna kerül csak vissza a ketrecébe...ennek örömére ma már kétszer kiborította a vizet:)...Nagyon rafkós különben, mert amikor elviharzok mellette rázza a tapancsát jelezve, hogy most tocsában csücsül...mondjuk kibabráltam vele, mert most szimplán a második húzásnál csak kiöntöttem a vizet alóla ( nem ázott át a szalmája mert időben észleltem a problémát) , és nem szereltem ki a ketrecéből:), plusz elkoboztam a vizét, majd este megitatom...Tiszta ari, és Fanni nagyon rajong érte..

Most várjuk a doktor bácsit...semmi bajunk nincs csak az általános havi vizsgálódás miatt kértem hogy jöjjön ki nézze meg, hogy minden ok a csajóval...szeretem ha ránéz, akkor én is nyugodt vagyok, iratok fürdetőkrémet, dumálunk egy kicsit, ha érdekel valami megkérdezem...ha valamit lát rajta ír esetleg beutalót laborba....Meg azt az idétlen védőnőt is könnyű szerrel lerázom magamról.Tényleg nálatok is túllihegi a feladatkörét? Én nagyon nem csipem, hogy úgy gondolja azért vagyunk itthon, hogy őt fogadjuk és végig mászkálja a lakásunkat...pláne úgy, hogy egy értelmes mondata nem volt még + Fanni alvás idejében szeret megérkezni, mert neki akkor jó...ez most a 3. védőnő a faluban. az első bunkó volt, a második kedves, csak igénytelen és nem túl tiszta, ez meg buta, nyafogós hangú + le "Lívikézett" az első találkozásnál ez meg a halálom, így itt el is vágta magát. Képzeljétek...gondolom ti már túl vagytok ezen...be kellett vinnem ugye méricskélni a csajót hozzá. Utoljára 11 hónaposan látta akkor Fanni 71 cm volt. Előtte 3 hónapos oltás után voltak itt, szóval marha nagy volt az érdeklődés...aztán kiszekált a világból, hogy vigyem be a lányomat mérni, bár szerintem ez hülyeség, mert nem hinném, hogy csak a méricskézésből kell megállapítani hogy egészséges-e vagy sem...elővett egy papíros görbét...ez 2-3 hete volt...Fanni most 75 cm, 8150 g és megállapította, hogy a lányom nem a görbe szerint fejlődik, szerinte változtatnom kéne az étrendjén és különben is hordjam be hetente mérni...na aztán elküldtem melegebb éghajlatra..Hozzá tartozik, hogy fogadott dokibácsink van aki min. havonta egyszer megvizsgálja a csajót, vele egyeztetett étrendünk van. Kutya baja sincs, tök jó az étvágya, de egy nagyon aktív gyerek, aki az elmúlt két hónapban 4 cm-t nyúlt...Még jó hogy jelen volt a másik körzet védőnője, aki mellém állt és közölte ezzel a hülével, hogy nem minden gyerek görbe szerint nő, látványosan semmi baja a lányomnak és egyszerre nem szoktak nőni meg hízni is a gyerekek..csak az egyik dolog megy...Tiszta röhej..azért megnézném, hogy azokat a gyerekeket akiknek esetleg a szülei nem tudják biztosítani a megfelelő mennyiségű, minőségű kaját mennyire macerálják.Vajon a putriban fejlődő szegény kisbabák anyukáját is kiszekálják a világból?...szerintem azért jön hozzánk, mert itt rend van tisztaság és semmi komolyabb dolga nincs, csak kirándul egyet...Azért fura ez a rendszer..ja azok után hogy anyatigris módjára elküldtem melegebb éghajlatra és közöltem, hogy egy ilyen felesleges macerának nem teszem ki a gyerekemet azt mondta, hogy "jól van Lívia végülis én már úgyis meg tudom állapítani,hogy maga jó anyuka...nem kell bejönnie. majd telefonon megbeszéljük, hogy mikor találkozunk legközelebb"...kért egy státuszt a dokimtól, így sikerült lekoptatnom, de előtte felhúzott:)...hozzátok is így kimászkálnak?Nem bírom ezt.Valahogy úgy érzem a mi otthonunk nekünk van és azoknak akiket ide hívunk, a barátainknak és szívesen vendégül látunk, nem ilyen betolakodó idegeneknek. A gyerkőc maximálisan rendben van, mert tudom...nagyon ügyelünk rá mindannyian, férjim, nagyszülők, én, tényleg mindenki...kiegyensúlyozott, látványosan boldog kisbaba...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :D

Móni
Gratula a 31-hez! :wink:
Képek nagyon jók!!!
Klassz, hogy ilyen jól telt a húsvét mindannyiótoknak! Nekem is az a legnagyobb öröm különben, amikor látom Gergőt, hogy mennyire örül valaminek! :)

Mák
Védőnő :? Mondjuk ez attól függ milyen a védőnő, mert én kifejezetten baráti viszonyba kerültem vele és örülök, ha jön és fel is tudom hívni minden kis hülyeséggel. :D Sajna nekik kötelességük kimenni időnként, de tudok olyat, aki magasról letojja és nem megy ki, szerintem az a rosszabb. A Ti védőnőtök legalább tényleg végzi a dolgát, odafigyel a hozzá tartozó gyerkőcökre. De ne aggódj, szerintem bizonyos kor után nem mennek. Ja, és szerintem ez attól is függ, hogy Te mész-e hozzá. Mert én havonta, kéthavonta elviszem a gyerekeket, pontosabban most már ugye csak Flórát mérésre, státuszra. Azt nekik kartonba vezetni kell, szóval őt is meg lehet érteni valahol. Csak persze ha hülyeségeket beszél... :roll:

Képzeljétek még portugáliában volt, a barátnőm kislányával, aki szopizott rendesen és csupa hurka volt, de tényleg csupppa hurka :D , hogy az ottani gyerekdoki azt mondta a gyerekre, hogy nem fejlődik eléggé és tápszert írt fel nekik! :shock: Persze a barátnőm kidobta a fenébe és zszopiztak tovább, de az is állandóan szekálta vele, meg a tápszerrel. :? Ott különben állítólag a gyerekdokik le vannak pénzelve, hogy a tápszerre beszéljék rá az anyukákat és tök kevesen szoptatnak. :(

Na, most Gergő elkezdett akciózni, tej a földön, szóval mennem kell. :?

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát én is csak irigykedek,hogy haladtok a munkááakl :oops: :oops: ..nekem egyenlőre kilátásban sincs,hogy neki tudjak állni... :(

Megvan a laborom is,de jövő hétig várnom kell,mert az őj dokihoz csak akkor tudok elvben menni.Ami biztos,hogy a streptofertőzést mutató tierem magasabb lett...de mellette a koleszterin,az LDL koleszterin és a bilirubin szintem is,igaz csak picit :shock: ...

Holnap Villőt kell kínoznom,mert ma már második napja érzem,hogy büdit pisil és nagyon nem tetszik.Ma nem tudtam elég pisit kimacerálni szegényből,így holnap reggeli eslő vizletből kell és megkaptuk a beutalót a laborba :?...hát érdekes lesz :roll:

Móni

Szuperek a képek,a vasút nem semmi :wink:!Nálunk is nagy sláger.Azért szeretm,mert tartós és nagyon sokáig (sok évig) játszanak vele :).Szl megéri a befeketetést :D!
Béka :):)...hát nem semmi :roll:!Miért nem csókoltad meg? :wink:!

Avocado

Nagyon kíváncsi vagyok a képedre :).De jó neked... :)

Mák

Nálunk sem jár már a védőnő.Én is jóban vagyok vele,igaz a kollégám lánya :).Ő a második védőnőnk,az előző ideősebb volt,azt is szerettük.Ha utcán találkoztunk,mindig megáltunk beszélgetni pár szót...
Nem tolakodnak,csak amennyire muszáj.Az első hetekben jött minden héten,aztán utána már mi mentünk,ha akartam.mérni meg már csak a státsuzvizsgálaton mérnek és azt írja be ő is.Néha csak azért jó,ha elmegyünk,mert a fejlődésről is kell neki vezetni papírt,hogy mennyit beszél már,miket tud stb...mert ugye fontos,hogy fejldőik-e rendesen.
A förbe meg csak arra jó,hogy megállapítsa,nem úgy fejldőik.De ha FEJLDŐK,HÍZIK ÉS NŐ,akkor tök mindegy....Legalább is rövid távon.
A másiknak legalább igaza volt :)!


Na megyek,mert este van és még van tanulnivalóm is :(:

anyapoc
 
 


Sziasztok! Mondjuk a rendszerességet nem nagyon mondanám a mi védőnőnknél, hogy végezné rendesen a munkáját, mert 3 hónapos kora után most volt januárban először, addig meg le sem tojta a gyerkőcöt.Igazából megértem a felirogatni valóját, de azt nem hogy előzetes megbeszélés nélkül beállít, fütyül rá, hogy éppen vendégeim vannak vagy sem, aztán berángatott, bementem és hüleségeket beszél...egyébként meg hol volt az alatt a 8 hónap alatt amíg Fanni 3 hónaposból 11 lett?Nálunk nem baráti a viszony, mert én egyátalán nem csípem a búráját és nem eröltetem a dolgot.Nálunk a gyerekdokink csinálja azt amit a védőnőnek kellett volna..Ő totál jó fej és minden marhasággal fordulhatok hozzá...de egyébként érdekes Ő budafokról jár ki hozzánk, a hozzá tartozó védőnőhöz szívesen megyünk...ő szokta mérni a csajót, ő csinálta a fülbevaló belövést stb...
Mondjuk pont szerencsétlen időszakba kerültem közéjük, mert állítólag volt itt egy tök jó fej fiatal, csak elment szülni, - azt hiszem ő volt az aki kiállt mellettem a múltkor- ezek akikhez én jutottam meg olyan sötétek voltak.

Ja és volt a gyerekdokink, aki tényleg járt a Fannihoz a születésétől fogva rendszeresen, eleinte heti, majd nyár végétől novemberig két heti rendszerességgel, azóta meg havonta egyszer..írt ennek a tyúknak státuszt, arról, hogy tökéletesen rendben van a gyerkőcünk. Mert Ő az aki nálunk ezt valóban tudja.

Hmm...lehet házsártos vagyok, de szerintem igazam van az itteni védőnőcit illetően.ezeket itt eddig nem lehetett elérni, csak egy héten egyszer.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Úgy látom még sehol senki. Na, nem baj. Elolvastam üzeneteiteket. A védőnők is jó téma.
A mi falunkban két védőnő dolgozik. Mind a kettő rendes és mindenben segítenek, ha kell. Az én védőnőm mikor megszületett Levi hetente jött pár hónapig utánna már csak havi szinten értekeztünk és hogy látta minden rendben most már csak 3 havonta jön. A gyerekorvosunk Szekszárdon van. Ő egy tüneményes doktornéni, vele szintén mindent meglehetett beszélni és akár éjjel akár hétvégén is felhívhattam ha valami nagyon aggasztott. Most is ehez a doktornénihez járunk és Levi is nagyon szereti. Igaz Ő nem jön ki hozzánk, de ha valami nagygond van úgy is az ügyeletre kell menni.
Hál'Istennek még ilyen nem volt. Lekopogom Levi csak náthás volt a 3 év alatt, de ha majd bekerül az oviba kiváncsi leszek mi lesz.
Szóval, a méricskélést 1 éves koráig a doktornéninél végezték havonta. Levi elég mozgékony gyerköc és a súlya így mindig megütötte az átlagot. Éppen. De, ez miatt nem aggodom mert igen mozgékony és amúgy pedig szépen fejlődik.
Sajnos erre felénk is vannak olyan védőnénik akik csak a könyvből akarnak oktatni és még gyerekük sincs. A mi védőnéninknek 3 gyereke van a dokinéninknek meg 4 ezért úgy gondolom ők igazán értik a dolgukat.

MÁK: azt javaslom ne nagyon törödj vele, ha a doki mindent rendben talált az a jó.

Anyapoc: Most milyen betegséged van? A kisfiadnál mire gyanakszol, hogy beutalót is kaptatok?

Avokado: képek?

Tényleg, készítettetek húsvéti képeket?

Elike: hol vagy és hogy vagytok?

Ha már keresztszemezünk: elkészültem James mozdonnyal és most egy másik félben hagyott munkámat fogom befejezni. Ez egy kerti kép lesz.
Szeretném a fonalaimat összerendezni egy dobozba és nézelődtem a neten, hát jó áraik vannak ezeknek a kiegészítőknek. Azt találtam ki, hogy megnézem a TESCO ba ezt a dobozt, mert ott szokott lenni valami hasonló, átlátszó, de lehet várok vele, mert most épül itt egy Bricostore és OBI lehet hogy ott nagyobb sikerrel járok majd. Most külön vannak zacskózva a hasonló szinek.
Ti hogy álltok a munkáitokkal?

Üdv: Móni

Kép



móni
bedmona
 
 


Fiona, Efi, Gandi merre jártok?

Már nagyon régen írtatok.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok :D

Csak kevés időm van, mert Flóra lassan aludni akar majd.

Anyapo, Móni
A MP képre gondoltok? Hát azért annyira gyorsan nem haladok, de most nagyon belehúztam! A sorozataimat is csak hallottam. 8) :D

Anyapoc
Remélem nincs semmi gond a leleteiddel!
Büdi pisi: Flórának is volt, de a vizeletvizsgálat nem mutatott semmit és el is múlt.

Mák
Különben a gyerekdoki a lényeg, ha az jó, akkor minden ok. A védőnőt meg magasról.... 8)

Móni
Majd tegyél fel képet James mozdonyról is!

Na, azt hiszem ennyi voltam, este meg nem tudom idejutok-e, mert Karcsi dolgozni fog, így egyedül fürdetek-fektetek. :?

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Vége a melónak (majd este folyt köv :?),itt vagyok :).

Mák

Ha úgy érzed,a védőnő belemászik az életetekbe,akkor teljesen jogosan háborogsz. :roll: Én is útálnám,ha csk úgy beállítana,bár anno a régi védőnőm mondta,hogy ezt azért szokták(egyszer-kétszer) csinálni,mert elvileg arra kiváncsiak,hogy úgy általánosságban hogy élünk és nem arra,mikor hogyan vágjuk rendbe a lakást :D!Hát mondjuk én sosem csináltam nagy faxnit,de az tuti,hogy idegrohamot tudnék kapni,ha olyankor állítana be,amikor más dolgom van.A régi védőnénink is volt,hogy becsöngetett,mert a másik lakásban volt picinél,de ha nem volt alkalmas(mert azért megkérdezte),akkor nem jött be :roll:...hát így is lehet csinálni...Megkérdezte,minden rendben van-ekell-e segítség stb...aztán ment :).
A mostani nem sokat jár,mert kétszer akkora lett majdnem a körzete,így én hívom,ha van vmi.
Szl szt nyugodtan mondj neki nemet.ha olyankor állít be,ha nem alkalmas :).Már ha ért belőle :?....
A dokinak adj a véleményére, a védőnőnek bólogass nagyokat,aztán hagyd a fenébe... :roll:

Móni

Én is az ilyen dokikat szeretem :).A mi dokinénink is olyan,hogy bmikor lehet rá számítani,látszik,hogy a gyerek az első :).És olyan rendes volt,mivel tudta,hogy sokat vagyok egyedül,amikor Villő született,elhozta a receptet,ha kértem és bedobta a postaládába...még oltani is hajlandó lett volna itthon :).Ez az igazi segítség :).
A súly meg annyira relaítv dolog...akik haladnak a korral nem az átlagtól való eltérést nézik,hanem összeségében hogy érzi magát a gyerkőc...nem?
Ovi:tök jó,hogy eddig nem voltaktok betegesek :).Nálunk a bölcsi kihozta,de nem volt vészes.Szt ha immunerősítőt adsz majd neki,akkor talán nem lesz vészes,.de biztos,hogy lesz 1-2 nehéz hetetek... :roll:.Azért majd drukkolok :).
Beutaló:lánykámnak kellett,szt húgyuti fertőzése van,mert nagyon büdi a pisije és gennyfélét is láttam már a pelusában.Holnapra kiderül .roll:...
A saját betegségemet még nem tudom,de valszeg vagy egy zsírmirigy vagy egy nyirokcsomó gyulladt be.most már szerencsére zt sem érzem,de be voltam tojva rendesen :?....
Ti akkor nem Szekszárdon laktok?Vagy én értettem félre vmit? :roll:
Keresztszemes:ügyi vagy :).


Többiek???

anyapoc
 
 


Móni! Én nem is írtam régen :roll: :lol: Tegnap ís írtam azt hiszem kétszer is.
Most semmi lényeges nem történik nálunk, varrni meg szokás szerint nincs időm. Most estem haza, fáj a fejem, még nem ebédeltem, 1 óra múlva megyek a gyerekekért, utána játszótér, Apa dolgozik, úgyhogy én is egyedül leszek velük este. Tegnap este fél 11-ig vasaltam, úgyhogy a sorozatokat én is csak hallgattam néha. Mert ha néztem volna, akkor a kezemet is levasalom :lol:
Védőnéni: a miénknek nincs gyereke, tök hülyeségeket kérdez, kb. 2-3-szor volt nálunk. Pedig az enyéim koraszülöttek voltak, jöhetett volna nézni, hogy megvagyunk-e, fejlődnek-e rendesen stb. Méricskélni havonta jártunk 1 éves korukig. Engem különösebben nem izgatott, hogy jön-e vagy sem. De szerencsére nem is akart sűrűbben jönni, nem is hiányzott. :roll:

Most csak ennyi, ha lesz energiám, majd este még benézek.

Pusz: Andi

Kép
gandi75
 
 


Na de egyszerr írtunk :D:D:D!

Én is egyedül leszek este :mrgreen: ...Alakíthatnánk vmi klubot :D:D:D!


Avocado

Akkor ez a büdös pisi normális???igazából se hőemelkedés,semmi ilyesmi nincs,na de olyan büdi :?....
Hímzés:tuti többet haladtál,mint én :wink:!
Majd elmeséljük,mit láttunk a sorozatokból :wink:...


Andi

Kézlevasalás... :D...már bocs :oops: ...vizuális típus vagyok :roll:...


Képek Húsvétről:

Megérkezett a nyuszi:

Kép

A várva várt busz :)
Kép

Villő tojást szed,Kockásfülű segít :)
Kép

Egy kis motoros levezetés:
Kép

Villőt a repcsik jobban érdekelték :)

Kép

Ez ugyan nem Húsvét,de Villő is skypeolt Apájával :)
Kép

anyapoc
 
 


Halihó!

Még mielött hazatérnék benéztem.

Avokado: Én inkább húsvétiképekre gondoltam.

Anyapoc: Nem Szekszárdon lakunk csak itt van vállalkozásunk és ide járok hetente most még 2x és szeptembertől pedig mindennap. Valószinü. Szekszárdtól 10km-re lakunk Decsen. A Sárköz fővárosában. Persze nem laknék itt ha a falu közepén kellene lakni, mert hát elég sok felénk a fekete. Mi egy zsákutca végén az utolsóházban lakunk és a melettünk lévő földet is megvettük és betelepítettük fákkal, bokrokkal és virágokkal. A képek amiket feltettem a házunk mögött ezen a területen készültek. Itt csend van, jó levegő, ideális a gyerkőcnek.

Gandi: bocsi, de nem néztem az időt hogy mikor írtál. De örülök ,hogy figyelsz.

Hát csajszik most búcsuzom. Mindenkinek szép estét kívánok.

Sziasztok! :D :D :D

Kép



móni
bedmona
 
 


ANYAPOC!

Nagyon jók a képek a gyerköcökről. Nekem a Skypos tetszik a legjobban. Nagyon édes.
Azért örülök, hogy nincs semmi komoly bajotok.

Én sem szeretem mikor beteg Levi, mert igazából túlaggódom még egy náthát is, de hát anya vagyok.

Na, szisztok.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok :D

Mindjárt Dr.House, szóval csak pár mondat.

Anyapoc
Elhiszem, hogy berezeltél! Én is ilyen vagyok! De a lényeg, hogy már elmúlt, biztos semmi komoly!
Pisi: én azért megnézetném a helyedben, sose lehet tudni, de szerintem nálatok sem lesz gond! Nálunk 2 vizsgálatot is csináltak. A lényeg, hogy negatív!
Képek tündériek! Én sajnos csak videóra vettem Gergőt az ajándékkeresés közben. Skype nagggyon cuki!!! :D

Móni
Én is olyan vagyok, tök páikolós, aggódós. A mi dokink is tüneményes, akármikor fel lehet hívni és mikor Flóra 2,5 hónaposan beteg volt (különben akkor váltottunk dokit, pont a betegség miatt, mert az előző dokinéni lesz...ta a dolgot :( ), akkor ez az új doki (fiatal pasi különben) még betegen is kijött megnézni 2 naponta. A szeme volt beteg, eltalálta egy teniszlabda és feküdnie kellett volna, de a kicsikém fontosabb volt neki! Szóval azóta nagy rajongója vagyok és eddig nem csalódtam. Ő pl. 10 perc alatt elérte, hogy Gergő magától kinyissa a száját és engedje megvizsgálni magát, ez a dokinéninek 2 év alatt nem sikerült. :? Szóval áldás a jó gyerekorvos, én már tudom!!! :wink:

Na, lemaradtam a film elejéről.

Pussssssz :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok!
Ma is mozgalmas tegnapom volt....Hulla vagyok...holnap/ma jövök reakciózni, ma meg megyek ágynak dölni, mert szokás szerint leesek a székről mindjárt...annyi minden történtegy hete folyamatosan, hogy még mesélni sincs erőm...

Varrás????ÓÓÓ...nem is tudom még beleilleszkedik-e a tűm a kezembe:)..Asszem tavaszi mákfáradtságban senyvedek...borzalom, csak ülök este és nézek kifele a fejemből..Fanni totál hiszti napok óta, csüng rajtam, mint alma a fán...Ráadásul berekedt..alig van hangja, de nem lázas, nem köhög, meg semmi, csak úgy ordít ha ezt teszi éppen mint egy rekedt kappan:)...Lehet túlvisította magát? Nem tudom....Na menek..majd jövök...sziasztok! Fáradt mák...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


ja egyébként ez az óra hüle...24:07van most...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :)

Mák :)
Sztem benne vagytok az egy év körüli anyás korszakban. Én éppen ekkor akartam bébiszittert fogadni. Nem sikerült. Amíg ott voltam jól elvoltak, de elmenni már nem hagytak. Úgy meg mi értelme??
Mostmeg rám se bagóznak. Vadidegen helyeken otthagyhatom őket és nincs semmi panaszuk. Mikor megyek rámnéznek, aztán játszanak tovább. És később sem üt vissza. Másnap is ugyanúgy elengednek. De azért ez nehéz korszak lesz. Már ha nehezen viseled, ha csüngenek rajtad. (Én igen.) :)

Hát varrással egy öltésnyit sem haladtam, pedig anyunál is voltunk, de sajnos más dolgunk akadt. (Meghalt a nagymamám. :cry: :cry: :cry: )

Büdi pisi nálunk is volt. Elmúlt magától.

Nagyon helyesek a gyerkőcök. Villő igazi kis vagány nőnek néz ki.

Na megyek vacsizni.

Puszi,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Brigi! :lol: Vacsizni ilyenkor?? :lol: Állítólag baromi egészségtelen :roll: De egyébként én is az előbb fejeztem be a vacsit :lol: :lol:
És most megyek aludni, mert azt sem tudom, mikor fordult elő velem ilyesmi, hogy ma este 7 körül elaludtam. Apa fürdette, vacsoráztatta, öltöztette, fektette le a gyerekeket. Sőt vacsit is kaptam. :lol: Olyan kis aranyos volt. :lol: Megnéztem a Barátok közt-öt, és most megyek szunyálni.

Jó éjszakát mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Hát Fanni még mindig rekedt, most már durvábban, szinte egy normál hang nem jön szegénykém torkán...volt egy éjszakánk...reggel is csak hozzám bújva cumisüveggel a kezében volt hajlandó visszaaludni...úgyhogy ennek örömére konzltáltunk a gyerekdokibácsinkkal...

Rettenetesen fáj a fejem...Most ez a második nap...lehet mindenkinek az fáj ami a leggyengébb???

Brigi: nem hinném, hogy most ez az egy éves korhoz kötödő lógása...szerintem ez most tényleg a torokfájás miatt van...kegyetlenül elment a hangja..

Hűűű én még most sem alszom...Gandi milyen igazad van...nekem is ágyban lenne a helyem vagy 3 órája...egyre rosszabb ez a fejfájás....menek is...sziasztok! még mindig fáradt mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok

Mák
Sajnálom kicsi lányodat! :( Remélem semmi komoly nem lesz belőle!
Fejfájás :? Szetrintem az időtől van.

Andi
Nagymamád: részvétem! :(
Rajtad lógás :D Szerintem ki lehet bírni, aztán mikor majd kamaszok lesznek és 2 szót lehet velük csak beszélni 1 nap, akkor majd visszasírjuk. :wink:

LÁnyok
Nemsoká megyek a TV2-be, úgyhogy szurkoljatok nekem légyszi!!!
Ma fél 1 körül kezdődik és kb.1 órán keresztül megy, csak sajnos a stúdiójáték elég lassú a betelefonálós játék miatt. Azért szorítsatok! :wink:

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Avocado: Most esett le, hogy ma mész a tv2-be...Hát én elvileg itthon leszek akkor, de hát nem tudom még a lánykám milyen cipővel kel....Azért drukkolni mindenképpen drukkolunk, aztán ha tudlak meg isd nézlek!!!!!Ne izgulj! Te vagy a nyerő!!!!!

Ma reggel még nem tudom hogy van a lánykám hangocskája, mert még lustizik..Ő egy hétalvó...10 körül szokott kelni, addig csak teázni kel fel és képtelenség normálisan felébreszteni, meg jobb is ha nem teszem, mert csak szívás van nekem utánna. Mondjuk tegnap a dokibácsis konzultáció után kapja a köptetőt, remélem ma azért egy halovány kis eredménye lesz...

Rajtam lógás: hát nem tudom...vegyesen viselem...általában jól...szinte észre sem veszem mert annyira természetes, már egészen kis kora óta....ide szoktam ültetni az oldalamra:), és akkor egy kézzel jól át tudom karolni, fogni és úgy közlekedünk:):):)...Mondjuk főzni akkor szoktam amikor vagy játszik a kompjába, vagy az etetőszékben, vagy alszik....vagy az oldalamon csüng a keverésnél..

Engem csak akkor visel meg ha valami bajom van...pl. mint az elmúlt 3 napban jó kis migrénes fejfájás...azért próbálok nem kiakadni rá és megérteni ilyenkor is az anyakomplesszumát:)...Mondjuk az az igazság a tesóm gyerekei lebegnek ilyenor a szemem előtt, hogy most már mennyire mások, meg az , hogy ha szegénykém bölcsis vagy ovis lesz, akkor csak reggel , este meg hétvégén fogom látni..meg szünetekbe...de akkor ő is olyan rabmadár lesz mint a felnőttek a munkahelyen...minden nap be kell menni, ez egy feladat lesz...már látom lelki szemeim előtt az ordítós reggeleket...szegénykém...és emiatt nem is rossz cipelni :D :D :D ...Ő nagyon anyás én meg nagyon Fannis vagyok...:)

Képzeljétek múltkor itt volt a gyerekdokink:)...Azt hiszem sokalta amit abban a fél-1 órában Fanni rajtam csüngött...vigyorogtam magamban, mert az jutott eszembe hogy ez csak töredéke volt a napi csüngésnek, és a doktorbácsi ilyen nagyon kedvesen mondogatta Fanninak, hogy hagyd anyát egy picit..gyere ide hozzám, probálta lecsalni a nyakamból, hogy játszon és bemutassa hogyan tud járni:) ( gyerek persze annál inkább csimpaszkodott:), mint egy kis maki átkarolta a nyakamat belebújt a mellkasomba, csak le ne kelljen szállni:)..anyavárban volt)...De azért közben incselkedett a doktorbácsival, megmutatta neki a cicákat a könyvben, a babája szemét, a nyuszika hol létét...édes volt:)...Aztán egy óvatlan pillanatban sikerült leraknom és akkor már semmi baj nem volt:)...játszott, körbemászkált, ahogy szokott..aranyos volt:)..

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Orsi! Nem az én nagyim!!!! Na most jól meghalasztottuk szegényt, így azt mondják, hogy sokáig fog élni :lol: Úgy legyen!! :lol:

Brigi! Neked részvétem :cry:

Én nem tudom, hogy fogom elviselni, ha elmennek :cry: Rágondolni is úúúúútálok :cry: Szerencsére jól vannak, de hát már ők sem fiatalok, Mamikám 73 múlt, Papókám pedig 78 lesz nyáron. És még autót is vezet és kertet rendez stb.

Pizzát sütök! Érzitek az illatokat? Imádom :lol: Pedig 2 évvel ezelőttig nem is szerettem a pizzát, akkor elkezdtem fogyózni, valahol megkínáltak pizzával, és akkor persze megszerettem. Fogyókúra közepén a tiltott gyümölcs ..... :lol: :lol: Gréti könyörög már 2 napja, hogy süssek, de hát tegnapelőtt este fél 8-kor találta ki, akkor már nem kezdtem hozzá :roll: Anyukám megígérte neki, hogy tegnapra süt, de nem sütött, így ma "kénytelen" vagyok megcsinálni :lol: :lol:

Megyek, mert mindjárt beég :roll:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Avocado: Na mi újság van??Drukkoltunk, látni sajna nem láttalak, de gondoltam Rád!!!! Milyen volt?Mesélj!!

Andi-gandi: pizza recept? Mondjuk én is szoktam sütni, de hátha a te recepted jobb...:)

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Pillanatnyilag gyermektelen vagyok,még kb fél napig :)...üdítő,de azért már hiányoznak :?....

Csak gyorsan:Villőnek megvan az eredménye,bár vannak eltérések(nitrit,baktérium,kis genny),elvileg semmi kóros.Azért biztos,ami biztos alapon,jövő héten ismtélés és STeRIL!!! vizeletet kell vennem...majd katéterezek :D!
Szl egyenlőre nem tudni,mi az oka ennek,lehet étel is a büdi oka,de azóta is fennáll és semmi olyat nem eszik,amit eddig nem... :roll:
Hát majd meglátjuk...

Köszi a képek dícséretét,aranyosak vagytok :)!


Móni

Akkor jól értettem,hogy nem ott laktok,csak vhogy kavargott bennem az egész :roll:.
Kert meg minden :).De jóóóó :).Mi is szeretnénk minél előbb :).
Nem féltek kicsit ott az utca végén? :roll: Én mindig ilyenek miatt aggódok...bár ha a párom már itthon lesz végleg...
Levinek kistesó ? :)
Ugye,mi anyák? .wink:


Avocado

Mi volt pénteken????Annyit nyertél,hogy már Hawaiin vagytok? :D:D:D
Pisi:igazából csak azért aggódok egy kicsit (én nem vagyok olyan nagyon aggódós... :roll:),mert nekem is van veleszületett vese rendellenességem...amitől adódhatnak (és nekem voltak is) ilyesmi problémák...persze volt hasi UH újszülött korban,de az ördög nem alszik... :roll:
Anyum eljött velünk a dokinénihez és el volt ájulva,hogy milyen kedves,aranyos,figyelmes és emberi :).


Mák

Remélem,Fanni már jobban van!!!!!
Ez a rekedtség nem hangzik túl jól :(.... Remélem,nem gégegyulladása van(nekem ilyenkor az szokott lenni :()...doki mit mondott?
Lógás :)...én sem tűröm jól,de mindig az jut eszembe,hogy pár év múlva már hiába szeretném... :?
Jó lesz ám az ovi :).Neki is és majd neked is :).

Brigi

Én egyáltalán nem csodálkozom azon,ha nehezen bírod,ha két csemetet is csimpaszkodik :wink:!Az viszont szuper,hogy már ilyen jól bírnak nélkülözni :).

Andi

Nagyszülők jól tartják magukat :).Nekünk 1 dédink van,de sajna nem tartjuk vele a kapcsolatot... :( Az én nagyszüleim meghaltak már régen :(....
Apuka nem semmi nálatok :)!

Puszi,

anyapoc
 
 


Sziasztok :D

Andi
Pizza nálunk is nagyon nagy kedvenc mindenki részéről! Igaz én még nem próbáltam igazi receptet, hanem van egy pizzaliszt keverék és azt simán meggyúrja nekem a kenyérsütő gépem, én csak kinyújtom és miután félig megsütöttem megpakolom minden jóval. Engem is érdekelne a tiéd! :wink:

Mák
Tetszett a Fannis vagy dolog! És milyen igaz! Én is a gyerekeim rabja vagyok most már mindörökre, amióta megláttam őket kis maszatosan a szülőszobán! :D

Játék: hát nekem ma nem hozott szerencsét a péntek 13, hiába játszottam jól, az ellenfelem jobb volt és így ő került a döntőbe. De nagyon aranyos fickó volt és örültem, hogy bekerült és nyert is 200.000 Ft-ot. Persze azt még megadóztatják, így marad belőle 128 ezer, de neki most az is nagy pénz, mert munkanélküli. Különben meg ő is zenész, csak nem profi, mint mi, de trombitál, úgyhogy tök jót beszélgettünk, aranyos volt. Hihetetlen gyors volt, mindig egy tizedmásodperccel előttem nyomott, így eléggé elhúzott. De nem égtem, mert minden kérdésre tudtam a választ, csak ma ez így jött ki. De nem panaszkodom, mert az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem ez már a 3.játékom volt. Először tavaly márciusban játszottam, akkor már Flórácska a pocakomban volt és akkor még nem Észbontó volt a játék neve, hanem Játékidő és más feladványok voltak benne és 4 játékos versengett a döntőbe jutásért. Én jutottam be és meg is nyertem a legmagasabb nyereményt, az 1 millió Ft-ot! :D De akkro több idő volt és valami csoda folytán hihetetlenül vágott az agyam, pedig nem voltak könnyű feladványok. Gondolhatjátok hogy örültem!!! :D Persze csak 640 ezret kaptam meg, de az is óriási pénz volt nekünk, végre lett riasztó a házba, meg fürdőszobabútor, meg fák a kertbe, szóval megvolt a helye! Aztán augusztusban, már óriási pocakkal, 1 hónappal a szülés előtt megint játszottam, akkor már Észbontó volt , akkor 3 emberke versengett, megint én jutottam a döntőbe de ott csak 25 ezret nyertem, mert nem sikerült kitalálnom a 200 ezres szót, ami a dagály volt, de olyan szemét módon voltak megkeverve a betűk, hogy elbuktam. És most voltam, de nem jutottam döntőbe. 2 hónap múlva megint mehetek és most APukám mondta, hogy menjünk együtt, így biztos, hogy valamelyikünk bejut. Mert szoktak így menni, családtagok, kérdezte is a szerkesztő csaj, hogy miért nem jövök a férjemmel, de Karcsi erre nem kapható, Apukám viszont ige, szóval remélem mehetünk együtt legközelebb. Sajna itt ebben a játékban a döntőben annyira kevés az idő, hogy a 2 milliót szerintem szinte lehetetlen megnyerni, igaz tegnap egy pasinak sikerült volna, csak nem merte megkockáztatni. :roll: Pedig olyan ügyes volt és én annyira szurkoltam neki!!! :roll:

Na, jó hosszú lett, bocsika! :roll:

Megyek, mert egyedül vagyok a gyerekekkel. És hímzek ezerrel! :wink:

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Szia Anyapoc :D

Fentebb volt minden a játékról. :D Azért még Hawaii nem jönne össze a 2 millióból sem, de ha esetleg behívnának az egy a 100 ellen játékba, na ott már lehet nyerni 50-et, abból már elmenék! Vagy inkább Dominikára, az a nagy álmom, ott egy, vagy 2 hét all include, teljes ellátásos luxusnyaralás. :roll: 8)
Pisi: én is azért aggódtam, mert a sógórnőmnek volt vesebetegsége. :( Reméljük nálatok sincs semmi!

Andi
Bocsi, hogy nem írtam, örülök, hogy nem a Te nagymamád halt meg! De akkor kié? Mit írtál el? :o
Tényleg szerencsések vagytok, hogy még 2 dédi is él! Az én nagyszüleim már elég rég meghaltak mind, a Karcsi 2 nagymamája meg 1 év alatt, szóval már nálunk sincs dédi. :(

Puszi :)

Orsi

avocado
 
 


Jaj de hülye vagyok!!! :(

Brigi
Most vettem észre, hogy Te írtad!! Részvétem a nagyid miatt!

Andi
Felejtsd el a hülye kérdéseimet, kicsit zaza vagyok a fáradtságtól! :?

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok! :oops:

Emlékeztek még rám? :wink: :mrgreen:

Esélytelen vagyok a visszaolvasásra. Avocado most küldöm a mintát. :wink: Hopp, el is ment! 8)
Képeket néztem csak, és nagyon tetszenek. Nálunk apa dolgozott vasárnap( vagy már panaszkodtam?), így nem volt nagy húsvét. De du. egy jót sétáltunk. Minap pedig hüllő kiállításon voltunk, ahol nyuszikat és tengerimalacokat is lehetett símogatni. Hát az valami csúcs volt. Sejtettem leányzom állatimádatát, de nagyon sajnáltam, hogy a fényképező hangokat nem rögzít. :mrgreen:

Mennem is kell, mert fulladok itt ülni. :cry: Varrogatok egy kicsit, míg családom alszik. (apa megint északás, Lilla pedig kiskorú :mrgreen: )

Sziasztok!

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok!

Ma olyan hüle napom van...Bogaras mák vagyok lassan egy hete...nem lehet velem bírni:)...

Nincs valakinek véletlenül kislánynak való vékony, nem kendő, de ilyen kendőszerűen megköthető sapi mintája?Voltam kenguru goldban, de kiakasztanak az áraikkal és ráadásul olyan béna mintás kendőik voltak gondoltam önállósítom magam....Van egy ilyen kalózkendő szerűnk.. ha más nem arról lelopizom a mintát...

Fiona:)Én emlékszem!!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Lányok!!!Ébresztő!!Azt hiszem jönnöm kell, mert nem nagyon jutunk tovább erről az oldalról...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Fioona! Az én kölkeim már ilyenkor 2 hetesek voltak :lol: (a betöltött 32. héten születtek) Ha nem túl intim kérés, nem dobsz fel egy pocakos képet?

Orsi! Akkor Te tegnap jól bekutyultad magad :lol: Tessék pihizni egy kicsit

Mák!

Próbáltam Neked valami mintát keresni az orosz oldalról, de nem jött be :cry: Ami elég gáz, mert én imádom azt az oldalt. :roll:
Azt hiszem ma megint nem fogok varrni, mert már megint összegyűlt egy halom vasalnivaló :cry: Én már úúúúúgy utálok vasalni :cry:

Pusz: Andi

Ui: és úgy el van dugulva az orrom, hogy levegőt se kapok :cry: És azt is úúúútálom. Ma ilyen utálkozós napom van. :roll:

Kép
gandi75
 
 


Andi-gandi:

Köszi!!
Vasalás: idézném a gyerekdokimat: "Lívia feltétlenül késztetést érez arra, hogy vasaljon?" / Ugyanis pont itt volt egy nagy kupac és valahogy mindig kedden vasaltam, mielőtt jött és elkezdtem magyarázkodni miatta../ Erre én: "Hááát...nem is tudom...Fanni miatt muszáj"... Doki: " akkor hagyja a fenébe."

Mondjuk nem mondom azt, hogy hagyom a fenébe teljesen de nem szoktam rajta görcsölni..Van egy nagy ruhás kosaram...abba gyűjtöm, aztán be a kétajtós szekrényébe Fanninak és amikor van kedvem akkor előveszek egy adagot..szinte mindig üres, max egy két napot tölt benn a szekrénybe azóta...Akkor kell vasalni ha kedved van...:)Na most jól elrontalak:):):)..

Mondjuk férjim utálja a vasalt ruhát és így én a mi ruháinkat nem vasalom, csak amit nagyon nagyon muszáj...igyekszem úgy teregetni, hajtogatni ( és ez egész jól bevállt) , hogy a legminimálisabban gyűrődjön..Fanniét is, de neki vasalom a ruháit, nekünk meg csak azt vasalom (ingek) amit nagyon muszáj...

Persze nem mondom hogy csináld így, de sokkal jobb:)...Régen én is görcsöltem a vasaláson még a bugyikat is kivasaltam...Őszintén: vasalás nélkül is ugyan olyan jók:):):):)...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Ja és persze a mosógépbe is hajtogatva teszem...meg kirázom jól amikor kiteregetem...a mai anyagok nagy része szerintem nem gyűrődős...én nem görcsölök rajta, csak Fanniéra visz rá a lelkiismeretem.:)

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Lányok! Túl nagy a csend...Képzeljétek nézelődtem és mit találtam...ez egy olyan kép amit már vagy két éve kivarrtam, de még nincs bekeretezve...a konyhánkba szántam.....ja és megtaliztam néhány régebben beszerzett mintámat is:)...egy cd-n...tök jó...most virul a fejem:).

Kép


Azért elő lehetne kerülni...persze itt a jó idő...de este a szúnyogok elől tessék bemenekülni ide a babanetre..lökött szembe szomszéd most nyír füvet.....érdekes, hogy egész hétvégén otthon vannak, ott lebzselt 3 pasi és most jut eszükbe...fura figurák...lehet most hallották meg hogy perceg a fű...a nagy növekedésben...:)

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Mák! Fogadjunk, hogy a 32-re hajtasz :lol:
Nekem ma rendkívül sz@r napom volt :cry: Apa dolgozott, a kölkök eszméletlenül hülyén viselkedtek egész nap. Mintha a falnak beszéltem volna egész nap. Veszekedtek, verekedtek stb.
Délelőtt Grétivel voltunk vásárolni. Kapott egy cipőcskét, amit kisruhához, szoknyához vehet fel (ezüscipellő :lol: ) plusz kapott egy sellő barbie-t. Mindezt az ún. "locsolópénzéből". :lol: Mert hát az neki is jár, nemcsak Gergőnek :lol:
2 órakor vittünk ebédet Apának. Ők jöttek kisbiciklivel, én a sajátommal. De egész úton könyörögni kellett, hogy az út szélén menjenek. Kb. 10-15 perces biciklitúra volt. Apáék szomszédjában vannak lovacskák, azt kerítésen keresztül megsasolták, aztán indultunk haza. De az Apa munkahelyén is állandóan rá kellett szólni Gergőre, hogy ne poroljon, mert úgy fújt a szél. (építkezésen biztonsági őrködik Apa) Hazafelé félúton Gréti már elfáradt :roll: Na persze csak nyafizott egy sort. :cry: Itthon megnézettem velük 2 mesét, addig kivasaltam azt, amit tegnap kellett volna :roll: Látod Mák? Nem is olvastam tegnap, hogy mit írtál, és mégis működött a telepátia, mert nem vasaltam este. Más programot találtunk Apával :oops: :lol:
Na az esténket már nem is ragozom. Én odáig jutottam, hogy bőgtem egy sort (miután az Apukám megjegyezte, hogy nem csináltam semmit egész nap :roll: ), és nem voltam hajlandó megfürdetni a kölköket. Anya zuhanyoztatta le mind a kettőt. Gréti nem értette a dolgot, hogy miért nem foglalkozom vele, de mondtam neki, hogy ő se foglalkozott velem egész nap, akármit mondtam neki. Egy kicsit még lent voltak Anyáéknál, aztán csak hazasorakozott mindegyik, és egy hang nélkül tűrték, hogy bekenjem őket, fogat mostak, és szépen lefeküdtek.

Én meg tök jó réges-régi disco zenéket hallgatok fejhallgatóval, és ordít a fülembe a Modern Talking, meg C.C.Catch (így kell írni? :oops: ), Rednex stb. A nagyon fiatalok ne is figyeljenek ide, nekik lehet, hogy már ez történelem. :lol: :lol: Ja, a bibi a dologban, hogy még dolgozom közben, mert hétfőre kell mindig a megrendeléseket összesítenem boltonként, gyártónként stb. És még hajat is kellene mosnom, úgyhogy most húzok is.

Jó éjt: Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi-gandi sokszor ez a semmi (gyerek) fárasztóbb mint bármi más...fütyülj apukádra, nem tudhatja....majd ha nyakán csüng 24 órában két "szófogadó" gyerkőc és ezt egy hétig bírja szólhat...Ne törődj vele!!!
Na de legalább este jók voltak...Biztos bolondus napjuk volt..majd holnap jobb lesz!!!Kitartás!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Na lányok azért az nem járja, hogy mindenki el van tünedezve...tegnap nem ment a babanet...de ma...mondjuk jójó van aki dolgozik...na jó meg van akinek nem alszik a csibéje mint az én hétalvó csajókám...na de azért egy bekukk???Sosem megyünk már el erről a 31. oldalról...Ja és képzeljétek el tegnap varrtam...Persze nem a tavaszi terítőmet...most már úgyis mindjárt nyár lesz:):):):)....de azért megvarrom, de most nem volt kedvem hozzá....majd megmutizom min munkálkodom, de előbb haladni szeretnék vele egy picit, hogy látványosabb legyen...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :D

Ne haragudjatok, hogy ennyire nem jövök, de teljes lemerülés van, alig jutok a géphez, akkor is csak olvasni van energiám. :?

Fiona
Köszi a mintát, megkaptam, csak még nem sikerült elmentenem a hímzések mappába, majd Karcsi segít.

Mák
Nagyon klassz a hímzés, amiről felraktad a képet! :)

Andi
Sajnálom a kiborító napot. :? Még jó, hogy estére megjavultak. :wink:
Nekem Gergő tegnap egész nap tündér volt, erre este jött rá a dili, fel is ébresztette Flórát és én az ilyentől totál ki tudok borulni. :? Ráadásul most megint 6 napig nem volt kaki, szóval ezek teljesen leszívják az energiámat. :roll:

Anyapoc
Remélem minden ok veletek és csak nincs időd jönni! :roll:

Nálunk különben nagyjából minden ok, az én kimerültségemet leszámítva. Viszont múlt csütörtök óta rendületlenül tartom magam az édességmegvonáshoz, és este csak keveset eszem, az is joghurt, vagy corn flakes. Vasárnap már -1 kg volt, jövő vasárnapig nem mérem magam, akkor kíváncsi leszek hogy állok. De júni végéig kéne, hogy lemejen legalább 5 kg, az meg szerintem ha kitartó vagyok menni fog.

Most csak ennyire volt időm, Gergő szedi szét a virágaimat, Flóra meg úgy látom leszedte a pokrócot és tv-t néz. :roll:

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok,

eloszor is bocsi, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem. Látom mindenkinél nagyban zajlik az élet, hát, nálam is. Mult 7en sikerult kiválasztani a menyasszoni ruhát, most még nem árulom el, milyen, majd a nagy NAP után rakok fel képeket.

Fiona, jol látod, hogy a párom nem 7koznapi fazon, de oltonyben lesz. Nem igazán szereti o se, de ha az alkalom ugy kívánja, felveszi.

Sok volna, ha most visszaolvasnék, de nem tudom pontosan, ki is írta, hogy a falu végén lakik, én ugyanígy vagyok, utolso elotti házban, szemben semmi szomszéd, csak a szántofold, a házunk mogott szintén, viszont nem lakunk messze a falukozponttol. Egyébként nagyon nyugalmas kornyék, szoval, nekem sincs vele gondom, itt-ott látni mezei nyulat, sot láttunk már ozet is, ugyhogy szerintem szuper, csak este kicsit vadregényes - legalábbis nekem.

Na, én ismét léptem, sajna vár a melo, de addig is szép napot, ha hosszabb ideig nem jonnék, akkor szép hetet mindenkinek, sziasztok!
efi
 
 


Sziasztok!

Kép

Andi, a kedvedért a pocikép. Teljesen friss, vagy 1 órás.
A vasalást én is így végzem Mák. :D Bár a pici baba ruhákat szerettem vasalgatni, szöszmötőlni vele. De már leszoktam róla.

A kaki nálunk is most 1 hétig késett. :( Sztem is lelki eredetű. Megszakad a szívem ilyenkor. :cry: Remélem hamar túl lesz rajta!

Mák ez naygon szupi kép! Tessék kereteztetni, és kitenni! :lol:

Efi, nagyon kíváncsi vagyok rátok! 8)

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Fioona! Köszike :lol: Nagggyon aranyos, formás :lol: De azért elég lehet már cipelni. :wink:

Most vacsizok, megnézem a Barátok 2. részét, aztán hajat mosok, ééééééés újra sorozatok. :lol: Már ha fent bírok maradni :roll: Holnap este kikapcsolódunk Apával, elvisz színházba. :lol: Már alig várom :lol:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok Lányok! Na azért látom lassan mindenki előkerül:)!Kivéve anyapoc, meg brigi, elike és bedmona...ha esetleg kihagytam valakit ezer bocs...

Most hulla vagyok ....lehet ez már tavaszi fáradtság... ma csajóm elég "kettyós" volt és egyfolytában anya hiánya volt ezért az oldalbordámon dekkolt egész nap...Elfáradtam..holnap jövök:) és olvasok, reagálok.Addig is jó éjt lányok! Mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Na, megjöttem a hétvégéről. Nagyon jó volt. Pénteken együtt csavarogtunk a kisfiammal mert apa bulizott a barátaival.
Vettünk kisvirágokat és elültettük az erkélyládákba. Gyönyörű piros petúniák és szúnyogűzőt vettem. Előzőnap már feltöltöttük földel a ládákat, hát látnotok kellett volna Levi hogy segített. Keverte a földet és lapátolta a ládákba. Az ültetés sem ment egyszerűen mert széthordta a palántákat mondván, hogy elülteti őket. Úgy vadásztam össze a kertben a palántákat. De a helyükre kerültek és szépek lesznek.
Szombaton elmentünk a horgásztanyánkra hétvégézni. Bogyiszló után a Duna mellett voltunk. Igen, még mielőtt megkérditek, hogy nem féltem Levit a víztől, hát igen de megkell szoknia, hogy ott van és egyenlőre szófogadóan nem is megy közel a vízhez csak felügyelettel. Van egy bizonyos határ amíg elmehet és azt be is tartja.
Nagyon jó volt még szúnyog sem volt a láthatáron. Csónakáztunk, füvetnyírtunk, homokoztunk. Kép
ez a kép ott készült csak még tavaly.
Vasárnap szintén ilyen lightes programunk volt és persze sült halat ettünk ebédre. Levi spenóttal mi sült krumplival. Nagyokat aludt a drágám esténként is és persze délutánonként is. Én pedig alvásidőben szorgalmasan öltögettem. Kép Kép
ez egy félig kész munkám volt, már csak keretezni kell és ezt az ásót rávarrni.
Na még egy kép a Dunáról. Lessük a nagyhajókat.
Kép

és szorgalmasan nyomdázunk.
Kép

Most valami nagyobb képet fogok elkezdeni csak még a színeket össze kell válogatnom. Nagyon rossz, hogy az újság amiből varrok DMC fonalat ajánl, de nálunk a jobb minőség az Anchor és mire átváltom táblázat alapján sajnos nem azok a színek lesznek mint az újságban.

DMC fonalat szoktatok rendelni, és honnan?

MÁK: remélem kislánykád már jobban van. Jobbulást kívánok neki. Nagyon klassz ez az elrejtett képed. Siess bekereteztetni. Ezt úgy vetted vagy találtad? A mintát?

ANDI: az tök jó amikor van időd zenét hallgatni és persze ilyen szuper "nótákat". Én is imádom ezeket a régi zenéket, hiszen majdnem egyidősek vagyunk nem? Írtad már hogy hány éves vagy de nem találom csak arra emlékszem hogy ketten vagyunk vének?
Mikor zenét hallgatok én is csak fejhallgatóval tudok mert a fiacskám nem engedi csak a Százfokcelziuszt lehet vele hallgatni és persze az ovis kazettáit. Nagyon szeretem még a Három Tennort is és szerintem a legjobb ezeket így hallgatni. Van még kedvencem a Bond és a magyar hegedűs lányok. Jaj, most nem jut eszembe a nevük. Szóval jó zenehallgatást és művelődést.

FIONA: Pihenj sokat hiszen nem sokára ismét nagynapod lesz?

Na, most megyek másodállásba mosni, vasalni, öntözni és persze valami vacsi is kellene.

Puszi mindenkinek. Jövök majd szerdán. Addig is sokat írni.



:? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?

Hát ez volt amit még hétfőn írtam, de sajnos nem ment el.

Látom azóta mindenki írogatott.

FIONA: Szép nagy babád lesz. Már egész lent van a pocid!?

ANDI: BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!!

MÁK: Ne szomorkodj, nálunk is kettyó volt tegnap. Levi elesett beütötte az úját és egy picit felhorzsolta. Ez volt reggel fél tízkor, hát délig rajtam csüngött utánna. Persze beállított a védőnénik is , de semmit nem akart beszélgetni vele. Délutáni alvás után már jobb volt, de úgyhallottam ,hogy valami hidegfront van átmenőben. Lehet, hogy ezt érzik a manók.

Kép



móni
bedmona
 
 


Móni! Köszi :lol: Tegnap kiművelődtük magunkat. Apa elvitt színházba :lol: Illetve én vittem magunkat, mert neki nincs jogsija. :lol: Szerencsére :lol: Az "Egy csók, és más semmi"-t néztük meg. Straub Dezső, Oszter Alexandra, Csala Zsuzsa szereplésével, a többieket nem ismertem meg sajnos, szereposztás pedig nem volt kiírva. Egy szomszédos kisváros Műv.Házában volt az előadás, de azért nagyon jó volt :lol: Fél 12-kor feküdtünk le, és most alig látok ki a fejemből. :roll:
Megyek melózni, szép napot mindenkinek. Szebbet mint tegnap, mert nálunk zuhogott az eső, hideg volt Brrrrrr :cry:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Kép

DMC lelőhely:
http://www.kezimunka-szakuzlet.hu/

http://www.reatex.hu/store/index.php?main_page=index&cPath=3_125_372

Bedmona, nekem ezekkel a helyekkel vannak jó tapasztalataim.
Milyen képet tervezel varrni? :D Nagyon kíváncsi lettem! :oops:
Pihenni? Még át kell rendezni az egész szobát, és a gyerekekébe még a belevalót is meg kell venni. :roll:

Andi örülök, hogy jól sikerűlt a tegnapi nap. :wink:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Fioona! Köszi :lol: Gyönyörűszép virágok. :lol: Első ránézésre nem is láttam a köszöntést, csak a virágokat. Azt hittem ilyen virágos jókedved van :lol: De aztán megláttam :lol:

Most csak ennyi, mert millió dolgom van. :cry:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi
Utólag is boldog névnapot!

Ne haragudjatok, de ma csak ennyi tellik tőlem, totál le vagyok merülve. :? De azért majd próbálok jönni.

Anyapoc
Tessék bejelentkezni, most már kezdek aggódni érted!!!! :(

Puszi :)

Orsi

avocado
 
 


Orsi! Utólag is köszi :lol:

Na mit csinál egy hülye háziasszony? Éjjel fél 11-kor? Fürdőszobát takarít :roll: Hát normális vagyok én? :roll: De hát napközben nem jutok odáig. :cry: Úgyhogy megint nem varrtam :cry:

Jóccakát :lol: Andi

Kép
gandi75
 
 


Hűűű én nem is válaszoltam senkinek? Pedig olvastam valamelyik este...csak valahogy úgy elrepülnek az órák...

Andi-gandi: Boldog név napot!!! (Azt hiszemmég 8 napon belül vagyok én is ugye?)

Fiona:): azért látom megadod a módját:) mákkal köszöntesz:):):):):)....hihi:).

Bedmona: talált minta...lehet valamelyik cd-men még megvan ha akarod megkukkantom, mert amikor elszállt a gépem mindenem elszállt, de talán van lementve belőle ezek már több éves minták...

Majd ha egyszer lesz konyhám igazi oda fogom felrakni...

Avocadó: úgy látom én mindenki ilyen nyomi...csak bedmona tűnik frissnek...talán a virágültetés dobta így fel...Andi-gandi is elég nyúzott munka gyerekek...Fionának nem is kis mentsége van rá:)..Nemsokára jön a babuka....Elike bizti nagyon el van havazva a kicsivel, Efi...ugye ugye a dolgozó nő esküvői nyüzsgéssel a háttérben...Anyapoc meg nem tudni merre jár...hát nem valami szép kilátások...anyák napjára kidől mindenki...ja egyébként nálunk meg még a hétre voltak az ültetések a kertben, meg a rotálás utánni gereblyézés...hát lézengek csak...nagyon pacal vagyok..Fanni meg csüng mint almafán az alma...szóval elvagyogatunk...de azért olvasgatunk...meg csak kifut már ez a fáradtság...picit pihizünk...aztán hajrá 32!!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok,

Alig tudtam visszakeresni az utolsó üzimet, hogy elolvassam az azóta leirtakat... Nagyon belehúztatok, tetszik, hogy ennyit el tudtok mondani, meg tudtok beszélni. Magam részéről elnézést kérek, hogy igy eltüntem, de rendbe kellet magamat rakni (amikről irogattam az elején).

Jelentem, most már SOKKAL JOBBAN vagyok. Sára babám szépen gyarapszik és fejlődik, anyukám lerendezve, párom/anyosom is. Szoval, kezdek visszatérni a régi énemhez... nem igaz, régi már nm lesz, de valami újjűszületés azért végbement.

1) Sára baba az előző héten 250 grammot hizott és szerintem most is legalább ennyit, igy már bőven a 3,5 kg túl vagyunk. Viszont ami ennél sokkal fontosabb, lassan megtartja a fejét, ha a vállamon pihen, ha meg pocakra rakom - forgatja, ha mutatok neki játékot, ha nem. És persze még bököve az orrával, de igy is próbálkozik a fejtartással. Viszont nagyon ravasz a leányzó, mert amikor a v.nő volt nalunk utoljára (láttam, irtatok a doki/védőnő dolgokról, hozzánk még hetente eljön, az eljén nagyon szimpi volt, mostnra azért már nem annyira), akkor kihuzta magát, mint a kiskatona (szószerint, a teste mellet feszesen a karja, a lába szálegyenesen, a tekintete üres és a távolba mered) és semmit sem produkált. Én persze magyaráztam, lelkesen meséltem, miket tud és hogyan csinálja, de hát ezt a nőt nem lehet meghatni, neki Sára csak egy csecsemő a sok közül, ráadásul nem úgy mozog, ahogy kell. Másnap bementünk a dokihoz is, hogy az is megnézze (és esetleg tornára küldjön minket), ott meg a lányom kivágta a vagányt, alig birtam az asztalon tartani. Még "nagycsomagos" pelenkát is produkált, pedig eddig mindig nagyon diszkrétan csinálta. Szóval, nem akarom elkiabálni, de szépen haladunk a dolgokkal.
Hogy valahogy hassak a tejtermelésre :roll: elkezdtem szedni homeos bogyót, tényleg több lett a tejem, de még mindig úgy tűnik, hogy nem elég, ezért maradt a táp is. Most már nem bánt ennyire a dolog, a lényeg, hogy Sára jól van és szépen fejlődik.

Itt azért még biztositom a fejét, de higgyétek el, tartja:

Kép

2) Édesanyámnak elmondtam, mt érzek és miért vagyok más. Ő anno engem 18 évesen szült, nem is emlékszik már milyen volt. Rendes szülése volt, sok teje, szerető és törödő férje. És még valamire rájöttem: egyszer régen, kb. 10 éve elejett egy olyasmit, hogy sokszor rossz anyának érzi magát, mert szerinte nem törődőtt velem annyit, amennyit kellett volna... Na ez beugrott az elgyötört agyamba és minden a helyére került - szegény édesanyám a saját komlexusait próbálja jóvá tenni rajtam keresztül...


Bocsika, Sára sir

elike
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: