Új privát üzeneted érkezett!

ENYÉM A 30!!!!!!! :D :D :D 8)

avocado
 
 


ENYÉM A 30!!!!!!! :D :D :D 8)

avocado
 
 


Sziasztok!

Megragadtam az alkalmat, hogy másodikként írhassak a 30. - ra. Megint eltuntem egy kis idore, egyébként minden nap olvaslak titeket, de nem volt idom még irni is, sot, az is jo kis maraton, míg végigolvasom az egész napi terméseteket.
Na, asszem én mentem, további szép napot mindenkinek. Ja, még egy kérdés:
Andi te is kérted a konyhás képek mintáit a képtárbol, te megkaptad? Mert én még mindig nem.

Sziasztok!
efi
 
 

 
 

Efi!

Igen, én is kértem, de még nem jelentkezett Gumicukor :cry: Mondjuk, van még mit varrnom, de azok is tetszenek. Mostanában csak mintákat gyűjtök, mert varrásra még mindig nincs időm. Szerintem ahogy jön a nyár, és egyre többet leszünk kint, nem is fogok tudni varrni.

Lányok! Ma megint sorozat! Barátok közt, Vészhelyzet, Gray's Klinika. Közben lehet bökögetni :lol:

A mai játszóterezésünk is egy horror volt. Gergő meg volt vadulva. Egyébként az összes gyerek dilis volt ma, az anyukák nem győztek fegyelmezni, meg kiabálni :roll: Biztos jön valami front.

Na megyek, mert fő a spagetti. Az én két lökött gyerekem kitalálta, hogy nekik spagetti kell, hiába van kifőzve másféle tészta, az nem jó :roll: :evil:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Én is itt,most jöttünk fel a játszóról :).Most tojásfestés előtt. írok,nehogy Mák megszóljon :wink:!

Mák

Jó,ha megbeszélitek a dolgokat :).Mi is általában,de azért néha van tányértörés...na de két oroszlántól mit várhatnánk? :D Viszint utána vagy röhögünk egy jót,vagy megbocsátunk csk egyszerűen egymásnak :).....
Ajándékozás:én már kiharcoltam azt,hogy vagy megveszem,ha kell vmi és kifizetik(ha éppen így adódik),vagy nagyjából körülírom,hogy kb mi kellene és akkor adott a dolog...különben ha anyósomon múlna,akkor már 7623548273. kisautót kapnánk :?... :D:D:D:D


Andi

" Az Oroszlánt a Nap uralja, szimbóluma az oroszlán. Tűz jegy, kreatív és nagyvonalú. A Naphoz hasonlóan az élet középpontjának tekintik magukat. A zodiákusban nincs büszkébb és királyibb jegy. Mint szimbólumuk az oroszlán, ők is nagy méltósággal uralkodnak birodalmuk felett, legyen szó népről, munkahelyről vagy egy egyszerű családról. Az Oroszlánok születésüknél fogva melegszívűek, nagylelkűek. Teljes szívvel támogatják a jót. Cserébe ugyanazt a hűséget és becsületességet várják el, amit ők tanúsítanak. Viselkedésük nemességet rejt, ezért tetteik nagyvonalúak és látványosak. Az Oroszlánok akkor érzik magukat a legjobban mikor figyelem középpontjában vannak, mindig arra törekszenek, hogy reflektorfényben legyenek. Nagy tehetségük van abban, hogy úgy viselkedjenek, mint egy uralkodó, és nézzék, milyen hatást érnek el ezzel. Az Oroszlánok gyakorlatiasak, lelkesek, szeretnek keményen dolgozni és nagy önbizalmuk van. Törekszenek arra, hogy tekintélyes pozíciót töltsenek be. Becsületességük, erős önbizalmuk kiváló vezetővé teszi őket. Az Oroszlánhoz hasonlóan lustává válhatnak, ha nem sikerül a tekintélyt megszerezniük. Az Oroszlánok vonzódnak mindenhez, ami jó és nem kímélik magukat annak érdekében, hogy megszerezzék az élet luxus dolgait. Semmi nem elég jó nekik. Éttermek közül azt választják, ahová a legszebb ruhát kell felvenni. Nem a megszokások rabjai, és mindig új élményekre vágynak. Gyenge pontjuk - ha egyáltalán van - az hogy arra vágynak, mindig csodálják őket. Egójuk állandó hízelgést, dicséretet vár. Ha nem kapják meg, magyarázatot nem várva visszavonulnak. Természetes optimizmusuk, vidám hozzáállásuk segít nekik visszatérni, hogy ismét eredeti pompájukban ragyogjanak."
Nagyjából ez a lényeg,de döntő lehet,hogy mi az aszcendens...majd megkeresem,hogy melyik lapon tudod megnézni nekik,mert van olyan,akinél ez dominál...ha két erős jegy van együtt,akkor sokkal erősebbek lehetnek az egyes jellemzők.. :roll:
Ti is mentek dühöngőbe? :D:D:D Azaz játszótér... :roll: Ja,hidegfront jön... :?

Elike

Tényleg elég sokat fogyott Sára,de ha már összszedte magát,nagyon jó :).Csak ügyesen :).
Pár héttel ezelőtt én is mérgelődtem volna rajta,hogy anyukád miket mond,de most már "okosabb" vagyok.Anyukád tipikusan hagyományos családban nőtt fel,ahol a nő szerepe valóban egyfajta áldozatvállalás, a gyermekekért, a családért él és ez ezekben a régi csaldokban normális.A modern családban ezzel szemben már az anya mind a gyermekvállalással,mind pedig egyáltalán önmegvalósít :)...ezért nem értitek meg egymást.Mondjuk anyukádék által létrehozott családra sem mondanám,hogy teljesen hagyományos a szó szoros értelmében,de átmenet a modern felé...Na bocs az okoskodásért,de így talán jobban megérted Te is őt :).Az a legjobb,ha elmondod higgadtan (amennyire lehet),hogy Te nem kívánod követni az ő plédját ebben a tekintetben. :) Te mást vársz az élettől és kész :).Kitartás :).
Na,most már kíváncsivá tettél anyós ügyben :wink:!

Avocado

Akkor hurrá 30. :):):):)...
Akkor hajrá homeo :):):).Én akutnál Aconitumot vagy Belladonnát adok és szokott is segíteni ,kb 2 nap alatt a nagyját lezongorázzuk... :)
Viszont akkor részvétem a nemalvás miatt...gondolom,lehet orrot porszívózni :roll:....
Fideszes beszdé:detto ezt érzem...és igazából nagyjából ez is a cél.PL mondta a tanárnő,hogy anno ugye csak rádióban lehetett hallgatni az ilyen beszédeket és sokkal hatékonyabbak voltak,mert gáz van,ha a verbális és a nemverbális komm eltávolodik egymástól.Az emberek tudat alatt észlelik és hiteltelenné válik a beszéd.Ezért pl a rádiónál ugye csak a bverbális és az ehhez tartozó nemverbális jeleket észlelték az emberek,így hatékonyabb volt.MÍg ha pl megnézel ma egy elnöki beszédet(valaki Bush-t hozta pl-nak),leveszed a hangot,hát közröhej,amiket csinál...Annyira ellent mondanak a gesztusai annak,amit mond,hogy döbbenet :D :wink:!
Na,már megint tanítok :?...szóljatok rám :(....

Megyek fürdetni,vacsiztatni,aztán jövök :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Elike: mákvirágok:):):):)????mákmező:)...Ez igazá hízelgő, ugye nem csak én szeretem:):):):)...

Anyukádra meg nem azért, de ha ilyeneket mond fütyülj rá!!!!!De neki már igazán tudnia kéne, hogy milyen az ha az ember lányának gyerkőce születik...képes mindenen pityeregni, akármin, ezt a szó szoros értelmében kell venni...Én a mai napig is bármikor bármin el tudom sírni magam...elég ha a szél megfúj:).Szóval ez nem gyengeség, hanem szerintem azt jelenti, hogy egy rendkívül érzékeny, bonyolult lelkivilágú emberke vagy...ezzel semmi baj nincsen szerintem...azzal inkább, hogy ha valaki szekatúráz és azért sírsz, mert a szoptatás, gyerkőc amúgy is eleinte rémisztőnek tűnik, de neked elsősorban muszáj higgadtnak maradnod, mert különben elapad a tej és akkor aztán anyukád hiába szónokol...Az idegeskedés szigorúan tilos!!!!!Mert akkor nem fogod tudni ellátni a babát normálisan és neki elsősorban most rád és a nyugalmadra van szüksége. Gondolom ezzel a nálam tapasztaltabbak is egyet értenek. Szerintem az nem baj ha anyukádnak ezt megmondod, hogy attól, hogy piszkál azzal, hogy gyenge vagy vagy sem nem lesz neked könnyebb, inkább más módon próbáljon megnyugtatni:), hogy minden rendben lesz a babukval..

Avocado kapitány: :)...más benne élni, mint így elmondva...eleinte engem is idegesített, mert én elég pörgős vagyok és ki szoktam mondani ha valami zavar...ezt most is megteszem, csak higgadtan..

Elike látod? avocado is így gondolja!Most ez a történet nem róla szól, hanem rólad és a kisbabádról!És ez a ti ismerkedős és nagyon boldog időszakotok:), én még most is sokszor rácsodálkozok, gyönyörködök a lánykámra és ha valaki ebbe bele merne szólni hát lehet nem állna meg a tíz körmén...:):):):)Mákanyatigris:)...de tényleg ebben a kérdésben nem engedek...szerintem az ember ösztönösen azt csinálja ami a gyerekének a legjobb, persze ha megakad kérhet tanácsot, de anyukádnak hagynia kell, hogy boldog lehess a kicsivel és ehhez nyugalom kell.

Efi: hát ez meglehetősen nyúlfarknyi volt:):):):)....Hova szaladsz te lány folyton...

Anyapoc...hmmm....olvasgatom ezt az aszcendens dolgot...nálunk oroszlán nincs...van egy halacskánk ( Fanni), egy bakuci:) (apuci) és vad bikuci:) (na ez vagyok én vadmák:):):))...én egyátalán nem értek ezekhez a jegy dolgokhoz...mondjuk annyit már olvastam róla, hogy mi ketten a férjivel föld jegyűek vagyunk, a Fanni víz azt hiszem...meg a főbb jellemzőit tudom és be kell valljam ránk felnőttekre nagyon igaz...

Mondjuk amit elike szüleinek hagyományos családmodelljéről írtál az igaz lehet...de ettől még nem kéne piszkálnia elikét...mert ez nem segítség....Pláne, ha mondjuk az együtt lakás egyfajta kiszolgáltatott állapot....

Elike te viszont csak a babukára koncentráljál!!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák

Persze,persze,nem kéne piszkálnia,én is így gondolom,csak azért írtam le ezt,hogy értse,miért gondolkodik ennyire másként az anyukája :).De asszem,ahogy írta,azért már többé kevésbő dűlőre jutottak... :roll:
Az együttlakás nem csak kiszolgáltatottság,name a modern családmodell rémálma :D!
Én azt vallom,olyan messze kell lakni,hogy papucsba ne tudjanak átjönni :wink:...de Te ezt tudod :D!
Horoszkóp:nem szoktam követni a horoszkópunkat (elég nagy az esélye,hogy 3nál már ne stimmeljen :D),de szt az alap dolgok stimmelnek nagyrészt midnenkinek.Ha nem,akkor az azért lehet,mert az aszcendense erősebb.Mint pl barátnőmél,aki elvileg skorpió,de semmi olyat nem tudtam benne felfedezni...aztán kiderült,hogy amúgy nyilas...na az aztán :wink:!
Azért a bak sem rossz :wink:!

anyapoc
 
 


Mák!

Szereted a mákmezőt?????? Szedtél Te már mákot nyáron 40 fokos melegben reggel 8-tól délután 5-ig????? Mert én igen :roll: Akkor azt mondtam, hogy ha valaki mákos bejglivel kínál, a képébe vágom :lol: Így voltam a krumpliszedéssel is :lol:
Azért nem baj, hogy szereted a mákmezőt. Ha nem kell szedni, akkor tényleg szép. :lol:
Tudod, hogy a mi kis városunkban van egy gyár, ahol a mákgubóból morfint csinálnak? :lol: Sajnos leépülőben van kb. 10 éve. :evil: Ma már alig él. :evil: :cry: Pedig az én szüleim és a fél város 30 évet húztak le ott. Fénykorában 2800-3000 ember dolgozott ott, ma már csak pár száz :cry: Na ezért volt nálunk olyan népszerű a máktermesztés, mert a gyár átvette a gubót. Hát erről ennyit.

Anyapoc! Köszi az infót, sok minden rájuk illik. Mondjuk Gréti nem nagyon szeret a középpontban lenni, de az elismerésre, dicséretre nagyon vágynak. Sokat kell őket dicsérni, és ki is követelik.

Elike! Nagyon meg tudlak érteni, az én anyukám sem kímélt (és a mai napig sem kímél) az ilyen megjegyzésekkel. Szülés után 1-2 hónappal kimerültem, sírtam én mindenen, ha kellett, ha nem. És ő is tette a megjegyzéseket. Később már azért is én voltam a hibás, hogy 2 évesen még miért nem szobatiszta a gyerek? Mert ÉN nem tudom megtanítani rá. A mai napig, ha kiabálok velük, az apukám rögtön megszólal, meg osztja az észt, hogy mi van már megint. Bezzeg rá nem lehet hagyni 2 percre sem őket. (Főleg mostanában nem bír velük) De nem panaszkodok azért nagyon rájuk, mert mindezek mellett rengeteget segítenek. (Mi is együt lakunk, de teljesen külön emeleten, külön konyhával, fürdőszobával, háztartással. Szóval így nem olyan gáz)
Próbálj nyugodt maradni, mert a babónak nagyon szüksége van egy kiegyensúlyozott, vidám mamira.

Jó éjt: Andi

Ui: estére megjavultak a gyerekeim, egy hang nélkül vacsoráztak, fogat mostak, mentek az ágyukba. Gergőt bekentem a hidratálós krémmel, lefektettem, betakartam. Mire Grétinek bekentem az egyik lábát, Gergő már el is aludt. Pedig még égett a villany, Gréti még beszélt, Gergő meg beájult :lol: Grétinek se kellett sokkal több. :lol:
(Hú de hosszú lettem, de már nem kérek elnézést érte, mert úgy látom, hogy hál' Istennek mindenki ilyen bőbeszédű :lol: )

Kép
gandi75
 
 


Nagyon aranyosak vagytok mind, köszönöm szépen! Holnap, ha lesz egy kis időm kifejtem, szerintem, mi nálunk a gond. Meg a többi téma is jön .

Makvirag, csak hogy lasd te is, valami ilyesmi lesz, ha elkészül. Ha elkészül:

Kép

Joccakát

elike
 
 


Andi-gandi: hát lehet ilyen gyönyörű mákmezőt nem szeretni???Hál istennek nem szedtem 40fokos melegben mákmezőt...bár egyszer emlékszem hogy szedtünk mákot mikor "kicsi" voltam...még akkor élt a nagymamám...és olyan színes volt, és ahogy ki volt fejtve a gubóból a mák, egy nagy edénybe volt és szárítani kellett a napon:). Kevergetni kellett...Hát igen...aztán egyszer csak nem vetettünk mákot...mondjuk szerintem azért mert nagyon macerás volt, kitisztítani, meg megszárogatni...meg nagyon kellett rá figyelni, mert nem szabadott, hogy rossz kerüljön bele...Hűűű de rég volt...Máknosztalgia...


Elike: ez egy keresztszemes? Mert ha igen akkor nem kaphatnám meg? Tök szép..nekem tetsz...most mondhatjátok a kis elfogult...

Most milyen jó kedvem lett ettől a kis nosztalgiától..szinte érzem a kertünk akkori illatát..de érdekes...

Anyapoc: mi az az aszcendens és azt honnan lehet tudni, hogy mi az ember aszcendense? Bár én annyira bikuci vagyok, hogy tuti az aszcendensem is bikuci...

Tényleg ti milyen napon születtetek? Én szerdán..Ez a lányom kacsán derült ki...Ugyanis azt mondják, hogy a gyerkőc valamelyik szülő születési napján születik..ennek kapcsán megkérdeztem anyukámat, hogy én mikor születtem, mert Sancim hétfői napon születtett..és kiderült, hogy én születtem szerdán...Na mit szóltok?:)Mondom én máknosztalgia van:)...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Megkezdődött a suliszünet :):):)!
Ami eprsze nem jelenti azt,hogy tudok is majd hímezni... :? Sőt...

Mák (és akit érdekel):

Aszcendens: latin (am. Felkelő) az adott helyen és pillanatban a keleti égbolton éppen felkelő pont, állatövi jegy fokával és percével megadva vagy grafikusan ábrázolva
Még több róla: http://www.horoszkop.info/concept.php
Itt tudod kiszámítani: http://www.megaport.hu/out/o.php?out=ht ... ml?rovat=5
Szöóületés napja: én pénteken kezdtem és vasárnap hajnalra bújtam ki :).A fiam szombaton, a lányom kedden született :).
Egyébként ilyesmit én is hallottam,csak nem egészen így...hanem vmi olyasmit,hogy a gyerekek általában vmelyik szülő születésnapjához közel szeretnek születni.Na,nálunk tutira áll a dolog :).
Egyik ismerősöm mesélte,hogy az ismerettségi körében volt egy meddő pár,kaik 3 sikertelen lombikon voltak túl.És utána hallottak erről,így megkérték a dokit,hogy úgy időzítsenek,hogy a születés dátuma így essen.És az a lombik sikeres lett nekik,duplán :):)...
Máknosztalgia :D!

Andi

Nem biztos,hogy Gréti később nem lesz annyira központi ember :).De lehet,hogy nála ilyen tekintetben dominál az aszcendens :wink:!Húúú,de nagyon (nem) értek az asztrológiához :lol: :lol: :lol: !
Szuper,hogy legalább estére megjavult
ak a gyerkőcök :wink:!
mákszedés... :? Hát ez így leírva elég brutál :( :?


Avocado

Mizujs?Kisbetegek? :)

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Végre lehetőséget adott a babanet az írásra! :evil: Az elmúlt napokban nem jelentette meg nekem ezt a kis ablakot, ahova írhatok!
Látom asztrológiáztok! :mrgreen: 4 évig tanultam. :mrgreen:
Az újságokban írt elemzés lósz××r. Bocsi az erős kifejezásárt. Nem lehet csak 12 féle ember a világon. Mindenki más! :wink:
És nem csak az ASC változtathatja meg a nap helyzete szerinti "horoszkópot", hanem még rengeteg dolog. Ettől egyedi mindenkié, mint ahogy minden ember. De nem fárasztalak titeket ezzel tovább. :wink:

A tűpárna egy, csak mind 2 feléről tettem fel képet. Már csak 5 perc konturozás van hátra a DMC - ből is. Meg persze a többi kép, és a készrevarrás. :wink:
Sajnos nem tudtalak részletesen végigolvasni most titeket, mert mennem kell, és ti nagyon termékenyek vagytok. :wink:

Homeos dolgok érdekelnének engem is, lássatok el tanáccsal, mi most kezdünk tudakozódni a témába!

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok!

Az elöbb olyan hosszú szöveget írtam és eltünt a nagy világban! :(

Én is oroszlán vagyok augusztus 17, a kisfiam július 22 rák, a párom január 24 vízöntő.
Szinte minden illik ránk amit a horoszkópok írnak. A párkapcsolatunk igazán jó lásd már 17 éve vagyunk együtt jóban rosszban.
A kisfiam pedig tipikus rák. Neki a család a fontos!! és ez így is van.

Elike: Én is azt tanácsolom neked kitartás. Mi nem élünk együtt a szüleimmel, de a kezdetekben mikor megszületett a kisfiam szinte mindennap velem voltak. Segítettek és próbáltak mindent úgy csinálni, hogy az nekem és a babának jó legyen. Sajna igy is beleestem egy kisdepibe, de sikerült kijönnöm belőle. Az is azért volt mert nem a szüleimre akartam támaszkodni ezekben a napokban hanem a páromra. Viszont ő rá nem tudtam mert abban az időben lett beteg az anyukája és mindennap ott volt, sőt ha velünk volt akkor is a gondolatai ott jártak. Semmit nem tudtam megbeszélni vele, sőt a babát sem lehetett rá hagyni. Nem tudott vele mit kezdeni. Pedig nagyon várta. Sajnos a mama 1,5 éve meghalt :cry: és apa nagyon sokat változott.
Látod minden kezdet nehéz, de belefogtok rázódni.

Mák: bocsi, hogy tegnap olyan gyorsan leléptem, de muszály volt.

Mákvirágnak mákmező. Nem is lehetne szebbet kívánni.
Tényleg, miért vagy te mákvirág?

Kedves Csajszik ! Engedjétek meg hogy most mindenkinek KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNJAK Így előre is mert holnaptól már nem leszek gépközelben. Sok locsolót a lányoknak és sok szép hímestojást a fiúknak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Már csak húsvét után leszek itt újra és valószinű, hogy sokat kell majd olvasnom, de az olyan jó.
Remélem mindenkinél szép idő lesz. JA! Fotózzatok sokat és húsvét után nézegetjük a képeket is. Oké?

Ma még itt vagyok és figyellek benneteket.

Anyapoc: elküldtem emailben a Thomas fonalszámait remélem megkaptad.

Sziasztok.

Kép



móni
bedmona
 
 


Hű a homeos dolgokról írjatok! Érdekelne, hogy hol lehet beszerezni a bogyókat? A dokival kell feliratni? Nálunk a nátha a legrosszabb kb.3 hét mire teljessen kijön belőle a Levi és már előre félek a szeptembertől mert igaz, hogy stramm kiskölyök,de most kezdi az ovit és tartok a sok betegségtől. Tudtok valami immunerősítőt is ilyen homeos dolgokba?

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok :D

Több részletben, de azért visszaolvastam mindent, viszont a napok óta nemalvástól totál kóma vagyok, ráadásul ma Gergő nem aludt napközben, így ne haragudjatok, de nem fogok túl sokat reagálni,. :?

Anyapoc
Hát Gergő jobban van a homeós bogyitól, Flóra viszont alig tud aludni, mert úgy be van dugulva a nózija. A vállunkon kap levegőt, így ott jókat alszik, mi meg felváltva hurcolásszuk éjszaka és időnként megpróbáljuk letenni, ami ideig-óráig működik is. Szóval remélem hamar elmúlik, mert kivagyok! Tegnap este már nála is elkezdtem a homeóst, igaz csak 1/4 tablettát vízben oldva és a dokival egyeztetve csdak 3x egy nap. Remélem hatni fog.

Utazásunk elhalasztva, így nem indulok neki, hogy Flóra nincs jól. :( Vágül is csak 3 nap lett volna, túléljük! :wink:

Mindenkinek puszi, homeós dolgokról majd írok, ha kicsit magamnál leszek, de lehet, hogy Anyapoc megelőz benne. :wink:
Különben sok patikában van homeós füzet és abba baromi sok minden benne van!

Bedmona
Nektek is nagyon kellemes ünnepeket és sok/kevés? locsolót. :wink: 8)

Mennem kell.

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Fiona

Engem érdekelne,hogy mik befolyásolják még a napjegyet :).Szl tőlem ne fogd vissza magad :mrgreen: ,,,meg amúgy se...meg kéne az emilcímed :wink:!

Bemona

Köszi,megkaptam :).egy nagy KÖSZI-t is visszaírtam,asszem nagy semmittevésemben meg is csinálom őket a szünetben,ha van színem :).
Depi :(...hát nálatok elég rosszak voltak akkor a körülmények :(...sajnálom,hogy így alakult. :(
Én is voltam depis :).Szt egy kicsit mindenki az lesz :wink:!

Avocado

Jobbulást :(.Nem lehet most könnyű :(.Orrcseppet nem próbáltatok?Jó,tudom,nem vagy gyagya,csak hát úgy segítenék :roll:...
Nekünk mindig azt javasolta ilyenkor a doki,hogy a szivacsot az ágyban emeljük meg könyvekkel...Hátha... :roll:
Utazás :(...hát ami késik :wink:!
Szl JOBBULÁST porontyoknak,sok alvást a szülőknek :)!


Homeo :
írok pár sort,én hogyan szoktam,mert azért mindenkinél más válik be :wink:.
Szl többféle homeos dolog kapható.A legtöbb kis gyolók formájában.Egy adag általában 5 golyó,amit kicsiknek vízben oldva kell adni,nagyobbaknak meg el kell szopogatni.Ami szigorúan betartandó,hogy 20-30 perccel előtte és utána sem szabad enni-inni,mert az csökkenti a hatékonyságot,valamint mentolos dolgok fogyasztása sem javallott(fogkrém,mentolos cukrok stb...).
Azt mondják, a homeos gyógyszereket nem szabad elektromos dolgok közelében tárolni(pl mikro),illetve a konyhában sem érdemes,ahol intenzív szagok vannak.... Hát ezt nem tudom,de biztosan így van :roll:...

A szerekről lehet a patikában is érdeklődni,de van egy szt nagyon jó lap,ahol le van írva minden és megtalálhatóak az egyes begetségek gyógyszerei is....
http://home.tvnet.hu/~a3807/homtart.htm
Ha nagyon nem tudok valamit,vagy a könyvemben nincs benne,akkor ide szoktam fordulni :).

A homopátiás szerek különböző higításokban vannak,ezeket potenciáknak hívják.A leggyakrabban használt potenciák a C potenciák,ezt CH-val jelölik.Mindegyik higításból higítási sor van.Minél nagyobb a higítás,elvileg annál erősebb a szer.Ezért érdemes mindig egy közepes potenciát választani (én 9-est vagy 15-öst szoktam).

Vannak komplex szerek,amikben többféle hatóanyag van,és adott tünetegyüttesre (betegségre) jók.

Nálunk mindig van itthon Aconitum és Belladonna.Ezekkel elég jól lehet a kezdődő náthát visszaszorítani vagy teljesen meggyógyítani. :) Persze ha 2-3 nap után nem látok javulást,akkor viszem őket a dokihoz...ezen a télen elég keveset látta őket :).

Ja és az adagolás:amikor észlelem a problémát,akkor minél sűrűbben adom az 5 golyócskát,akár 1/4 óránként is(vagy ahogyan eszembe jut és ahogy az evés-ivástól tudom függetleníteni).Amint javulást látok,kevésbé sűrűn adom...

Hát én ennyit tudtam hirtelen,de majd Avocado kiegészíti :).

Most megyek,mert kuglófot igértem... :roll:

anyapoc
 
 


Sziasztok :D

Gyors leszek, mert már megy a DrHouse, csak ha most nem írok, akkor ma már nem jutok ide.

Anyapoc
Olyan aranyos vagy! :) hidd el, már ezzel segítettél, hogy ennyire segítenél! Mert olyan jól esik! :oops: :)
Persze, az első tünetektől megy az orrcsepp és beszéltem a dokival is, kapják a calcimusc-ot és a Fenistil cseppeket. Gergő tényleg sokkal jobban van, Flóra talán kicsit. :? Azért holnap délelőtt megyünk a dokihoz, a fülük miatt megmutatom őket, nehogy a váladék áthúzódjon. Annyira jó és aranyos doki, hogy nem gond elmenni hozzá, Gergő is szereti, Flóra meg úgy tudja bűvölni, hogy komolyan ledöbbenek! 8) Annyira igazi kis nőci már most! 8) :D

Homeó: mindent leírtál, ami fontos! Az a füzetke, ami nekem megvan azért jó, mert abban mindenféle dologra megvannak a szerek, több is felsorolva, szóval ha valamelyik nem hat, akkor ki tud az ember mást is próbálni. Igaz nekünk ami mindig van itthon az a Coryzalia, ez náthára, szénanáthára szuper(le van benne írva hogyan kell alkalmazni), a másik az Oscillococcinum, ez influenzára van, én ezt ismertem meg legelőször, még Portugáliában, 3 nap alatt elmúlt az influenzám, pedig taknyom-nyálam összefolyt, már bocs a szóhasználatért! :oops: Azóta tántoríthatatlan homeó-hívő vagyok és eddig nem kellett csalódnom! Végül is, mióta Gergővel állapotos lettem (2003 november) nem szedtem gyógyszert, csak homeóst. Terhesen is! Ja, bocsi, egy tüszős mandula most télen kivétel volt, kellett az antibika. De ezt leszámítva csak homeós bogyik. :D

Na, ennyi elég is belőlem, ráadásul lemaradok a filmről. :wink:

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


JA!
Úgy tudom, az oscillococcinum jó megelőzésre is (Karcsival szedettem is télen) és immunerősítésre is.

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok!
Rettenetes fejfájás gyötör, így ma tuti nem maradok sokáig, csak olvasok, reagálok, aztán elhúzok szerintem tentizni...de azért egy maratonimákost még küldök..hátha enyém a 31.

Lehet hidegfront van, vagy jön a szél?ez hüle kérdés, mert a levegő lehült az tuti, de nálunk itt nem vészes... vagy nem tudom....Még a szemgödreim is fájnak...:(vakegér mák leszek ma asszem...jobb csukva tartani...fenébe de úgy nem tudok olvasni...


Anyapoc: woooow...nem semmi bő info az aszcendensről...hmm de nem engedi igazán beírni azt a születési helyet amit akarsz.

Wow..kiprobáltam....mérleg az aszcendensem...és jé egy csomó dolog tényleg úgy van...ahogy írja..nem semmi..

Anyapoc..hát de férjid milyen napon született..azért ez a valamelyik szülőhöz közel esik vicces, mert hát ha az egyik születik hétfőn a másik meg vasárnap a gyerkőc meg szerdán akkor nincs messze:)..Nem?De azért azt kell, hogy mondjam, hogy ezek az öregek tudnak valamit.Egy csomó ilyen népi babona ok...ti hallottátok, hogy Luca napjától 24-ig fel kell írni a 12nap időjárását és ilyen lesz a köv. év hónapjainak jellemző időjárása...és anyósomék szokták írogatni és ez eddig be is szokott jönni..ezek szerintem tök érdekes dolgok...


Milyen jó hogy velem kapcsolatban nem kell mákot szedni:).mert én itt vagyok magamtól is és nem képviselek mezőt:):):):), bár a termetem még ezt is kiadná:):):)..

Fiona: ha akarnál engem fáraszthatnál, mert most már nagyon fel van csigázódva az érdeklődésem és nagyon kiváncsi vagyok az aszcendensre, meg, hogy milyen is vagyok ebből a nézetből..:)De tudom van sok más dolgod...de hátha...

Bedmona: hihi..nem vagyok én haragos...tudod úgyis ablakot pucoltam és amúgy is így legalább addig lazítottam csak ameddig te is itt voltál...Jelentem végigértem az ablakokon..:)meg a függönyökön is...igaz ágyba majdnem úgy kellett négykézláb bejutnom, mert úgy elfáradtam, de kész és szép és hawai:) dj napfény....
Miért vagyok már:)?azt hiszemezt már kérdezték itt tőlem..azért mert a mák olyan sokszínű szerintem mint én...jó, rossz, szép és száraz kóró:), gyógyszer és dopping:)...lila, fehér, rózsaszín:), lehet ilyen is meg olyan is...Szerintem illik rám...nem tudnám azt mondani, hogy csak ilyen vagy csak olyan vagyok...nem tudnám magam bekategorizálni...Mondjuk én avocadora lennék kiváncsi miért avokado, meg anyapocra, meg tényleg tulajdonképpen mindenkire...pl...hogy lesz egy lny gandi???pláne ha nem kicsi szemüveges elég barna....szóval ez is egy jó téma...

Avocado én biztosíthatlak, hogy nem haragszom...pihenj amennyit csak tudsz!!!És gyógyuljanak a gyerkőcök, meg aludjanak és ez által te is!!!!

Anyapoc: Na jó bevallom én is voltam depis egy pár napig, de ilyenkor én fülön szoktam ragadni magam és kirángatom, mert aztán rájöttem hogy tul. képpen semmi komoly okom nincs rá...hiszen végre itt van a gyönyörű gyerekem, akiért mindent odaadtam volna...meg nekem van egy tuti jó módszerem depire:)...nálam műkszik, néha tudat alatt is...ha szomorú vagyok énekelni szoktam a zuhany alatt :oops: :oops: (szegény szomszédok, család), ilyen szomorúbb dalokat, aztán mivel szeretek énekelni egyszer csak rajta kapom magam, hogy már nem is szomorú dalokat énekelek és ez elüti a rossz kedvet...még akkor sem nagyon szoktam szomorú lenni, ha picit sajnálgatni akarom magam és nem akarok igazán felvidulni emiatt, mert mindig énekelek ha rossz a kedvem és mindig ugyan az a repertoár (szomszédok örömére) és mindig vidám zenére jutok ki ami felvidít:)...Ennek az az egyszerű oka, hogy a József és a színes szélesvásznú álomkabátból szoktam énekelni először a prológot és utánna tovább énekelem automatikusan ( az egészet tudom kívülről és itt van a fülemben a zenéje, tehát ha elkezdem a szomorúbb hangú prológgal rögtön utánna autómatikusan jön egy vidámabb), és még Hairt szoktam énekelni...és abban a kedvencem az asztalon ugrálós rész:) és hát tagadhatatlanul felvidulok tőle..mondjuk csurom vízesen a táncolós magánszámot nem mellékelem, de....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Szép jó estét :).

Megnéztem a Dr.House-t (ha így kell írni :roll:)...ééééés tök jó volt :D:D:D!Eddig nem nagyon néztem :roll:...

Avocado

Örülök,hogy örülsz :wink:!.Szl itt vagyunk,melletted,veled vagyunk,kapaszkodj :D:D:D!
Tök jó,hogy ennyire szeretik a gyerkőcök a dokit :).Nálunk is megvan a szimpátia,bár Villő alapból eléggé bizalmatlan,neki kell egy kis idő... :roll: Szuriknál sem volt balhé,csak azt nem méltányolta,hogy lefogták... :? NA de utána már mosoly :).
A fülük miatt tényleg érdemes ilyenkor figyelni,magamról is tudom :?...Nekem anno szúrták.De a porontyokkal még nem volt gond (kop-kop) :).
Én is az OScillo-t ismertem meg először :):):)...és asszem úgy van,hogy adagolástól függ,hogy megelőzésre vagy kül. fokozatú influenzára tudod használni...mintha ilyesmi rémlene...
Nekünk a Viburcol kúp jött még be oltások utáni nyugtalanságra,fogzáskor,meg úgy egyáltalán az első hónapokban :).Tényleg jobban aludt Villő és nem viselte meg semmi :).
Fájó torokra én magamnak HALSET nevezetű szopogast használok,ami-ha időben elkapom a bajt-,akkor hatásos és 2 nap alatt rendbe tesz.Ez olyan torokfertőtlenítő,amiben antibakteriális hatóanyag is van,helyileg kezel,komolyan csodát tud művelni :).
Meg szedjük a Lenkei féle vitaminokat :).
Na rólam ennyit :D!
Terhesen nekem kelett antibogyó ,mert nagyon makacs megfázásomból átmentem valami fülgyulladás szerűségbe,így muszáj volt,de csak a bioparox-ot voltam hajlandó...mondjuk aztán aStrepto miatt kénytelen voltam Augmentint szedni :?...
Na má megint én...
Holnap jelentkezz,mizujs :).


Mák

Nem is fáj a fejed :wink:!
Egyébként hidegfrontot mondtak,nekem előtte 2 napig fájt a fejem :?...Te sem úsztad meg :?....
Aszcendens:ha jól emlékszem,az van odaírva,hogy a születési helyedhez legközelebbi várost válaszd ki... :roll: Nekem is furi volt,de kijön :).Gondolom sávokra van osztva,de majd Fiona elmeséli :).
Születési idő:kicsit félreérthetően fogalmaztam.Nem a születési nap,hanem a pontos dátum körüli születésre gondoltam...Nálunk pl mindenki augusztusi.Visszafelé is igaz,mert anyum is augusztusi :).Hmmm...így már OK? :wink:
Depi: Nem gondoltál rá,hogy CD-t adjki? :D:D:D Adhatnál a szomszédoknak,hátha keveslik a depit :wink:!
Egyébként az ének szt az egyik legjobb hangulatnövelő :):)....
Az én depim (nem volt vészes) elég össztett...nekem az is bajom volt a szülés után,hogy a férjem még 2 hónapig nem jöhetett haza és hát amikor nem tudsz értelmesen két szót váltani senkivel... :? Na azért a fiammal lehet beszélgetni,de az nem uaz...Utána jött az a dolog,hogy nem tudok a fenekemen maradni,vissza kellett mennem dolgozni.Igaz,csak fél állásba,amikor a csajom 1 éves lett,de ez így az én lelkemnek is jót tett,és ezen keresztül neki is :).Anyum meg kiunokázhatja magát a heti 3 napon :).
De majd kipróbálom az éneklést...bár nálunk papírból vannak a falak... :?
Na és a Hairt én is IMÁDOM!!!!!Jaj,hányszor megnéztem,amikor mg nem voltak a gyerkőcök és teljes hangerőn hallgatva énekeltem :).
Közös CD?????
Emilt nem felejtettem ám el tesóm képével,csak le kéne vadásznom a fényképezőgépről és lusti vagyok :?....


Na én is befejezem a szóf...ást,hátha enyém a 31. :).

Joccakát :).

anyapoc
 
 


Jó reggelt! Na ki van fent ilyen korán? Bár ha mindenki éjszakázott, nem csoda, ha még alszik. :lol: Én tegnap már a Barátok közt végét sem láttam :roll:
Az aszcendensünket mi is megnéztük, hát amit rólam írtak, az úgy ahogy le van írva, én vagyok.
Ma talán egy kicsit korábban végzek, majd akkor jövök bővebben, mert most indulunk az oviba.

Szép napot mindenkinek, nálunk ragyogóan süt a napocska. (Tegnap meg baromira fújt a szél, és hideg volt)

Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi

Jó korán keltél... :roll:
A Nap itt is süt :)!


Többiek???

anyapoc
 
 


Anyapoc! :lol: Áááá, elírta a gép, 7.15-kor írtam. :lol:

Holnap megyünk Debrecenbe allergiavizsgálatra mind a két gyerekkel, plusz hallásvizsgálatra, mert Gergőnek dec-ben kivették az orrmanduláját, és akkor nem volt tökéletes a hallása, így most újra megnézik, hogy azóta javult-e? Remélem igen. Bár nem lehet észrevenni, hogy nagyot hallana a gyerek, sőt azt is meghallják, amit nem kellene :lol: Egyúttal a Grétiét is megnézetem, biztos ami biztos alapon :lol:

Szóval holnap csak este leszek, de azért tessék szorgalmasan írni.

Mák! Csak nem a terítődön dolgozol íly serényen, hogy nem is írsz? :lol: Közeleg a húsvét! :lol:

Szép estét és jó éjt mindenkinek (én olyan sz...rul alszok mostanában, nem tudom mi van velem :cry: Lehet, hogy egy kicsit már túlhajtottam magam, és már aludni sem tudok :cry: Pedig imádok :lol: )

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Andi

Akkor jó utazást kívánok holnapra és persz remélem,semmi komolyat nem találnak :).Allergia :(.... Kezdem azt hinni,nekem is van :?... De inkább nem foglalkozok vele :D!
Szelektív hallás :)...nálatok is? :wink:!


Látom,mindenki szorgalmasan hímez :).Én ablakvegre festettem a gyerekszobába tavaszi dolgokat,hogy ittmaradjon a tavasz :).És hogy legyen mit lemosni nyár elején... :roll:


Villő szókincse gyarapodott tegnapelőtt... :) Méghozzá a következővel: basszuskulcs :oops:
Én vagyok a ludas,mert a nyalkáncaimat próbáltam kibogozni és elszóltam magam :?...neki meg megtetszett :).De rájöttem, azt hiszi, a nyakláncokat hívják így,mert amikor mondja,vadul mutogat rájuk :D!

Na meg ma délelőtt hazaértünk a sétából,berontott a szobába,felült a szg-hez és elkezdett kiabálni,hogy INTERNET!!!! :shock: :shock: :shock:

Bulcsú szösszenete az elmúlt napokból:

Furcsa madárcsiripelést hallottunk,Bulcsú megkérdezte mi az...én válaszoltam,hogy egy kismadár csipogott...mire ő:
miért,tolat? :D:D (tényleg olyan hangja volt,mint amikor a kukás nálunk tolat :D)

Mai sétán csodáltuk a természetet,lepkék szálldogáltak ide-oda... :) Bulcsú egynémelyiket már felismeri,mint pl a citromlepkét vagy a káposztalepkét...
Most is épp az utóbbival találkoztunk és felkiáltott:
Anya,egy salátapillangó :):):)!


Na,gondoltam ne maradjon már ma olyan üresen a topik,egy kis szórakozás :):):)....

Pusz

anyapoc
 
 


Anyapoc :lol: Nagggyon aranyosak :lol:

Kép
gandi75
 
 


Anyapoc,

hát sikerült jókedvre derítened, igen szeretem az "aranyköpéseket", főleg gyerekek szájából.

Gandi,

anyukám szerint én is "halláskárosult" vagyok, ugyanis amikor kicsi voltam a nátha ráment a füleimre, és az egyikre rosszul hallok. De total nem veszem észre, sőt, már többen megjegyezték, hogy nagyon jó a hallásom, és én is észrevettem. Mondjuk a páromnak nincs semmi baja, de 100x jobban hallok mint ő. Ugyhogy én se tudom, hogy is állok valójában.

Mák,

tudom, kurta volt a írás, de én már annak is örülök, ha ezt a sok mindent el tudom olvasni. Tényleg. Minden nap olvasom, de nem mindig van idöm írni. Gyerek még nincs, de a tapasztalatokat már gyűjtöm tőletek.


Ha már igy az asztrológiánál vagyunk, édesanyám aug. 10, öcsém aug. 3, én pedig aug.2 vagyok, szoval nálunk is oroszlántúltengés van. De az az érdekes, hogy mi azért elégge különbözünk.

Én még lógok a megismerkedéses storyval. Hát az nálunk ugy volt, hogy mi először jóbarátok voltunk, egy tánccsoportban táncoltunk, aztán fokozatosan alakult át a dolog. Ez igy nem hangzik annyira érdekesnek, de nekem mindenképp az volt. Még a baráti körünk is egy, szóval a beilleszkedéssel sem volt gond, sőt, keményitek, nagyon távolról még rokonok is vagyunk. És nincs vége a dolognak, a vezetéknevünk is egy, szóval, még csak nevet se váltok. :)

Na, megyek, bökögetek kicsit, hogy végre én is dicsekedhessek egy kicsit, mert eddig még nem igazán büszkélkedhettem semmivel, de majd most :)

Nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek!
efi
 
 


Sziasztok :D

Rövid leszek, mert igaz a gyerekek részéről javult a helyzet, de ma meg Karcsi robbant le, van valami a gyomrával, tök gyenge és az ágyat nyomja, szóval kész vagyok! :roll: Előre örültem, hogy itt a szünet, tök jó idő van, majd kihasználjuk, erre Őt is ápolgathatom. :roll: :(
A gyerekeket ma megnézte a doki, Gergő szinte teljesen ok, Flóra is egész jól van. De ilyen gyorsan még soha nem gyógyultak meg a náthából, szóval egyértelműen a homeós bogyi lehet az oka, aminek nagyon örülök! :)

Ne haragudjatok, de most sem reagálok, az éjszakától félek, hisz most Karcsi nélkül kell átvészelnem, igaz azért már jobban aludt Flóra.

Remélem holnap tudok kicsit hosszabban is jönni.

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam nektek, d emire elküldtem volna, megint behalt a babanet. :( Na, de nem ússzátok meg, hála a CTR+C funciónak! :twisted: Íme:

"Sziasztok!

Tartozom egy vallomással. Én nem nézek sorozatokat. Sőt mostanában már szinte csak az esti minimaxra van bekapcsolva a tv, vagy talán egy kis Travel Chanel, vagy Deko TV.

Mák megnéztük az MSN képtárad. Páromnak (is) tetszik a világító tornyos képed. Élhetnék régi ajánlatoddal, és kérhetném? :oops: :D
Látom paechwork-el is foglalkozol? (biztos rosszul írtam, de nem tudom, hogy kell :oops: )

ASC. Van valahol egy oldal, ahol pontosan is kilehet számítani, sztem benne van minden város, de most nem találom a könyvjelzőben melyik az. :roll: Néha mp múlik minden, ez főleg az iker pároknál látszik szépen.
Nagyon sok tényező befolyásolja egy horoszkóp kialakulását. Van ugye a 12 jegy, amit szinte mindenki ismer. Aztán van 12 ház. Ebből az első az ASC. Ezt 2 féle módon vizsgáljuk, így 24-nek is mondhatnám. 10 bolygót vizsgálunk. Melyik jegyben, melyik házban áll. Aztán még nézzük az egymáshoz viszonyított helyzetüket is. Szóval a variációk tárháza végtelen, és pillanatról-pillanatra változik. Ezért fontos, a pontos születési idő.
És ezért butaság az újságokban írt "horoszkóp", hiszen nagyon csekély részét ragadja ki az összetevőknek.
Egyébként Mák azért érzed magad nagyon bikának, mert a bika, és a mérleg jegy is Vénuszi jegy. Vagyis uralkodó bolygójuk a Vénusz.
Ezt érzed te, hogy olyan Vénuszi vagy! :wink:

Éneklés: bár tanultam hegedülni, de nem vagyok egy nótás ember. Bár mostanában annyiszor kell Lillával elénekelni egy nap a "mókuska, mókuska felmászott a fára" mondókát, hogy Pavarottit felülmúlom a napi gyakorlás tekintetében. Viszont, ha depis vagyok, én csak szomorút tudok énekelni. :( Ebből következtetve nem is tudom kiráncigálni magam. :roll:

Homeos dolgokról én arra lennék kíváncsi, hogy a monokészítményeket hogyan használjam. Nem betegség, hanem állapot javításra. Lilla 3-4 naponta kakil. Ki néztem egy szert neki, oda is van írva a napi adag, de nem tudom mennyi ideig szedje. Ha hatott, és rendeződik, mondjuk napi szinten a széklete, abba lehet hagyni? Vagy meddig szedjük? Sajnos itt a patikában még a sima Málna levél teáról is annyit mondtak kérdésemre, amennyi a zacsira van írva. :evil: :roll: Pedig olvasni én is tudok.
Megyek, mert beszakad a hátam. :cry: Mák ismerős érzés ugye?"

No ez volt tegnap.

Anyapoc mindjárt küldöm a mintákat. :wink: Le se tagadhatnád, hogy biológiát tanítasz. Ugye nem kapok egyest tőled, ha bevallom, én nem tudom melyik a citrom lepke. :mrgreen:

Gandi remélem minden ok ma a dokinál. Várjuk a fejleményeket. :wink:

Avocado, jobbulást akkor továbbra is. Remélem már tudtatok aludni legalább. Küldök egy kis gyógyító energiát felétek! :wink: :lol:

Efi, te párod milyen ruhába lesz az esküvőn? Ugy látom ő se hétköznapi fazon. Én párom felvenné az öltönyt, de tudom, hogy végig NAGYON ROSSZUL érezné magát miatta. :roll: Legszívesebben farmerba, bakancsba lenne, de akkor meg azért érezné magát rosszul, mert tudná, hogy nem illik. :?

Megyek, nekifogtam este a 2. képnek. Végre anyagot is találtam a dekoráláshoz. Úgy örülök. De mivel még nincs itthon a kiságy, a szekrénybe figyel. :x

Puszi!

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok!

Hát nem nagyon nyüzsögtetek ma!
Orsi! Jobbulást nektek!

Megjártuk Debrecent. Gergő füle rendben van szerencsére. :lol: Gréti ekcémájára meg nem csináltak allergiavizsgálatot, hanem írtak krémet, és azt mondták, hogy kenni-kenni-kenni. :roll: Nem szabad hagyni kiszáradni, naponta akár 4-5-ször is be lehet kenni. Hát nem tudom, hogy az oviban hogy fogjuk ezt megoldani. Azt mondta a dr.nő, hogy meg kell beszélni az óvónénikkel. :roll: Kösz :roll: :evil:

Volt egy kis kálváriánk is. A TAJ-kártyájukat meg a lakcímkártyájukat beletettem egy tasakba. Mire beértünk a kórházba, eltűntek. Gondoltam biztos kiesett, visszamentünk az öcsémmel, néztük az úton, a kocsiban, hogy hátha még ott esett ki, de nem lett meg. Azért fogadtak minket TAJ-kártya nélkül is, mert benne vannak a számítógépes rendszerben (biztos azért, mert ott születtek, nem tudom) Ahogy hazajöttünk, délután csörgött a telefon, és egy dr.nő volt. Apukámmal beszélt és kérdezte, hogy ismerős-e a kártyán szereplő név? Mondta apa, hogy persze, az unokáim. Mert nála vannak a kártyák. De hogy hogy került végülis hozzá, még mindig nem értem :roll: A lényeg, hogy megvannak, és húsvét után elpostázza nekünk. Tök rendes dolog tőle. :lol:
Tényleg kimerült vagyok mostanában, egyre több hülyeséget csinálok :cry:
De holnap elutazunk a hegyekbe 3 napra, majd hétfőn délután jövünk haza. Addig nem leszek gépközelben, úgyhogy

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek. A fiúknak sok hímestojást, a lányoknak meg annyi locsolót, amennyit szeretnének.

Ha lesz energiám, még este benézek, tessék jönni. :lol:

Pusz: Andi

Kép
gandi75
 
 


Wooowww....(Itt vagyok ám...olvasgatlak benneteket..)..

Fiona: Venuszi????HHHŰŰŰŰ ez igen...szóval ezért...

Fiona:
Víztornyos képet meg átadom mms-n...megosztott fájlként.így sokkal egyszerűbb, mint küldözgetni...Ha jó így neked...csipogj rám ha bent vagy...Gyorsabb is meg egyszerűbb is..Ugye bedmona?:)

Egyébként én sem vagyok egy énekes madár:):) :D :D max. töltött galamb lehetnék:):):):):) vagy túzok, de a lelkemben ettől még nagyon is él a zene..és muszáj néha hogy előtörjön:):):):) egyébként válassz egy folytatásos szomorút...:)...az a prológ amit én énekelni szoktam az egy vidám dallal folytatódik...és az a röhej, hogy én nem is láttam a musicalt, de mivel a zenéjét tutira oda vissza ismerem, totál bele tudom élni magam és mindig vigyorgás lesz a vége...

Efi: csak biztatgatlak, hogy azért írjál.Nehoyg azt hidd, hogy a nyúlfarknyi üzidre nem írunk:)..és ha mást nem is tudunk, legalább annyit, hogy írj!:)Most már törzstagnak számítasz...Érted!!!

Alkalmi süketség:)...hihi...én az vagyok...meg alkalmi vak is..

Andi-Gandi: te figyi a terítőmnek lőttek, mert ugyan ezt nem láttátok, de szerdán este negyed 11kor nagy meglepetés ért..egészen pontosan az, hogy: a tesóm családostól + apukám ( aki külföldön él, de meglepetést szervezett és hazajött) jön hozzán csütörtökön pénteken vendégségbe...Gondolhatjátok...takarítás folyamatban 3/4 készen, főzve nincs, bevásárolva +5 főre igazából semmi...szóval állam a padlón és turbómákanyuka beindult, fülén a lánykájával...mondanom sem kell milyen éjszakám voltm, egyfolytában azon agyaltam mit kell megcsinálnom, mit fogok főzni, stb...kb. 4szer ébredtem éjszaka, és fél ötkor keltem....azt hittem kinyúlok, hogy mindennel meglegyek, de pikk pakk és kész lettem..igaz, hogy leamortizálódtam teljesen az elmúlt két napban, holnap jönnek anyukámék, vasárnap anyósomék, hétfőn hüle locsolás...így hajrá pihenés húsvétkor az anyukáknak van...emiatt Húsvéti terítő pápá és örülök, ha ma beesek az ágyba a délutáni rom eltakarítás után...Picit szomorú vagyok, de legalább van alibim, hogy miért nem készültem el :wink: ...nem baj majd jövőre, végülis már akkor is reménytelen próbálkozásnak tűnt amikor nekiálltam:):):):).

Na most így hirtelen ennyi, mert Fanni tombol...mennem kell...majd még jövök!!Sziasztok! Mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Andi-Gandi: látod milyen szótfogadó mák vagyok? 1 kézzel gépelek, mert Fannim itt hüppög a másik karomon átölelve a nyakamat...Édes Kis Bogaram:)..Úgy tud bújni!:) :D :D :D Imádom!!!Vagy ezt mondtam már?:)
Jó kis kalandos napotok volt!
Figyi: keresztlányom ugyan csak ekcémás, ráadásul legjobban az arcán jön ki szegénykémnek kétoldalt a pofiján.Egy csomót mászkáltak vele dokikhoz, nem tudtak javítani a dolgon...Végül Tesóm elvitte valamilyen allergia vizsgálatra és kihozta neki, hogy a húsokra (halat kivéve), sárga ételfestéskre, kakaóra, hagymára, krumplira és még egy csomó mindenre allergiás a kiscsajó...már régóta küzdenek ezzel a bőr problémával és semmi nem segített rajta, most diétáztatják....azt mondták min. 1ónap míg javulás várható...hát kiváncsi leszek...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák!
Nem tudom, hány éves a keresztlányod, de nekem ma azt mondta a dokinéni, hogy 1-2 éves koruk körül még lehetnek kajára allergiásak, de ahogy nézte Grétit, arran úgy reagált, hogy nem kajától van. Én mondtam, hogy a háziorvosunk leállította a gyereket a tejtermékekről, de arra meg azt mondta, hogy igen sok tévhit van, és nyugodtan eheti Gréti a tejes dolgokat. Ha más dolgok nem jönnek ki (pl. hasmenés), akkor nem valószínű, hogy allergiás a tejre. Azért a saját megnyugtatásunkra lehet, hogy mégis csináltatunk allergiavizsgálatot, csak arra meg időpontot kell kérni. :roll:
Akkor eléggé kikészülhettél az utóbbi pár nap alatt. Jó pihenést kívánok az ünnepek utánra. :lol:

Na, jó 3 napra eldugulok, jóccakát: Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi-Gandi: keresztgyerkőc 6 éves. Évek óta küzdenek ezzel a bőr problémával. A kezdetek kezdetén elvitték dokihoz a csajót és hát tök zavaró, mert egyébként egy nagyon szép kislány, szőke haj égszínkék szemek és az arcán látványosan két elég nagy foltban ez az ekcémás bőrkütyü van. Nyáron picit jobb, meg nem annyira látványos, de télen sokkal rondább...E mellé meg a gyerek egész testén olyan száraz a bőr, hogy állandóan vakarózik, pedig semmit nem használnak már a fürdéshez, csak az alkatrészekre:) és minden tisztavizes fürdés után kenés van....néha picit enyhül neki, de így is durva..Tesóm rendesen küzd vele..egy csomó helyre elvitték már. Majd elmondom ha hatásos volt a diéta..

Amúgy Andi-Gandi: Kellemes Húsvéti Ünnepeket, nyúszit lócsolót a megfelelő mennyiségben és jó kirándulást!Majd mesélj!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Mák, a mosószert próbálták már lecserélni? Öblítőt elhagyni?
A bőrére nem krémet, hanem mandula olajat használni?
Csak tippek.
Az MSN-t haggyuk akkora, mikor párom itthon van, mert nem tudom milyen útvonalat adjak meg a képek mentésére. Illetve hogyan. Ha itthon lesz, legalább megtanít rá. Majd figyelek mikor vagy bejelentkezve. :wink:
Szeretnék nektek Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánni!

Kép

Bár én párom dolgozik megint, mit karácsonykor is. :cry: Ráadásul éjszakás.

Andi örülök, hogy legalább részsikerek voltak a dokinál.

Jó öltögetést! :wink:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok!


Andi

Örülök,hogy nagyjából minden rendben :).
Na és hogy a kártya-ügy is jól végződött .wink:!nem lett volna túl kellemes,ha újra kell csináltatni :?....
Nálunk simán megcsinálják az ilyesmit az óvónénik,remélem,nálatok sem lesz gond...annyi csak,hogy a háziorvossal kell íratni egy papírt,hogy ez kell a gyereknek minden nap és ő tud róla,mert egyébként az óvodai dokinéni nem enged semmi ilyesmi szert használni...még a homeósokról is íratnom kellett egy papírt... :?

Mák

Hasonló ekcémája volt az óvónénink lányának is és teljesen elnőtte és mindent eszik...télen jön ki néha,de krémmel szépen le lehet ápolni.Viszont nyáron semmi nincs már rajta...és 16 éves :).
Bulcsúnak is voltak ilyesmi gondjai,főleg,amikor pici volt.Azt mondta a bőrgyógyászunk,hogy igazából azért lesz piros,meg minden,mert a hajszálrepedéseket egy gomba megtámadja és begyullad...azt kell tk ápolni.ezért mi ehnyhén szteroidos kenőcsöt kapunk rá(néha télen még előjön) és 2 nap alatt múlik :).De nem kajaallergia...Pedig apánknak van rendesen....
Én nem hiszek egyébként 100%-ig az ételallergiában,de ez más téma :wink:!

Fiona

Nem kapsz 1-est :wink:.Azért akkor elárulom,hogy azok a szép,nagyon sárga lepkék azok :wink:!
Köszi a mintákat,majd megmézem,meggyüttek-e :).
Köszi az aszcendens felvilágósítást :).Akkor nem is bizti,hogy az,ami? :roll:
Homeo:akut esetnél addig kell adni,amíg nincs javulás ill.gyógyulás...ilyen krónikusnál lehet,hogy érdemesebb homeopatához fordulni,mert valódi alkati szer kell és azt csak ő tudja megállapítani.De azért meg lehet próbálni :).Amúgy alktai kezelésnél 10 golyócska kell :).
Én azt mondom,kúraszerűen csináld.2 hétig add neki,aztán 1 hét szünet...ha nem javul a dolog,akkor ismét...

Avocado???

Hogya vagytok???

Efi

Megismerkedés :).Most már értem a menyasszonyi ruha-dolgot :wink:!


Pénteken volt egy kellemetlen élményemm...illetve tk borzalmasan indult a nap :?.
El kellett mennem dokihoz,mert a fejemen hátul dudor nőtt és fájt...nyirokcsomóra tippeltem,és mivel a fülem mögött is volt már ilyen,gondoltam,inkább megnézetem (az már más kérdés,hogy jól betojtam :?...)
Reggel 3/4 8-ra odamentem a dokihoz,második voltam,tök örültem,mert így anyumáknak sem kellett (volna) sokáig maradnniuk...elkezdtek gyülekezni az emberek,persze sokan az ajtóba álltak,mert (gondolom) recept stb...kellett csak(szpokás szt :?)....Kis késéssel befutott a doki, a recepteseket elintézte az asszisztens...Aztán csak vártunk,vártunk...semmi..kihallottuk,hogy vmit diktál a doki,meg közben telefonál ,mert valekinek a TAJ számával gond van...mindezt 1 órán keresztül :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ...Aztán végre megkezdődött a rendelés.És láss csodát,nem az ment be eslőnek,aki előttem volt,hanem beslisszant egy nő,aki vmi papírt töltetett ki a dokival valami nyugdíjas otthon betegének :twisted: :twisted: :twisted: ...na mindenki szentségelt rendesen,nem elég,hogy 1 órával később kezdték a rendelést,még pofátlanok is az emberek....
Aztán jött be egy pasi és megörült,hogy milyen kesven vagyunk :).mondtam neki,még ennyien sem lennénk,ha nem mindenki soron kívül menne be és ha időben kezdtünk volna.Erre mondja,hogy kint meg áll egy kismama,biztosan ő fog bemenni(mert kivülről is be lehet menni).És úgy is lett :shock: .Na akkor elkapott a harci ideg,nagyon ideges lettem...Bent volt jó 20 percet a csaj,sima ellenőrzésre jött,jópofizott a dokival(minden kihallatszik :?...).Amikor jött ki,kimentem és megmondtam neki (gonosz dolod,vagy sem),hogy legközelebb várja ki a sorát.erre elkezdi mutogatni a hasát,hogy ő a 8. hónapban van...mondom nagyon szép,de engem meg két kisgyerek vár otthon!!!A terhesség nem betegség,nyugodtan lehet vele ülni!Viszont akik esetleg tényleg betegek,lehet,hogy jobban szeretnének már otthon lenni!!!Mondja,hogy ne vele veszekedjek,mert így a doktor úr(aki közben kiment egyébként bagózni!!!!),meg úgy...mondtam,hogy nem veszekszem,csak elmondtam a véleményem és szégyellje magát.
Hozzáteszem,hogy a doki mondta,nincs időpont nála,mert ugye ki tudja,melyik beteggel mennyit kell foglalkozni...ezek szt mégis van,mert odatelefonálok,hogy így megy úgy,aztán bemegyek soron kívül :twisted: :twisted: ...másrészt ült bent másik kismama,érdekes,ő ráért :roll:.
Na aztán a dokinak is mondtam,mire bejutottam,hogy elég nehéz hozzá bejutni...Hát igen,igen...Mert hogy sokan soron kívül jönnek...mi meg több,mint 1 órája várunk :roll:...erre mondja,hogy mert törvény írja elő,hogy a kismamát el kell látnia...de mondom miért soron kívül???Mert ha majd én is terhes leszek...mondtam,hogy már voltam kétszer, és mindannyiszor ki tudtam várni a soromat!!!!Nála is és máshol is!
de mert a vírusok...senki fertőző nem volt a váróban!!!Ennyi erővel a plázában is elkaphatja a fertőző dolgokat!!!Egyet értek vele,hogy ne kapjon el semmit,ültesse le külön,de várja ki a sorát!!!!

Na konklúzió,hogy orvost váltok...ahol se bejelentkezni nem lehet,se sorszám nincs,elég durva helyzet alakul ki...és még fizetek is érte :twisted: :twisted: !
Így éppen odaértem amúgy a laborba... :? Legalább ezért nem kell újra anyumáknak bejönni... :(

Na bocs a hosszúságért,kicsit kiakadtam :(


Mindettől függetlenül:

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok!!!!

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok :D

Először is Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek! :D

Nálunk a helyzet sokat javult, Gergő majdnem teljesen ok, Flóra pedig már alig szörcsög, éjszaka aludtam is, szóval talán én is túlélem. Sajna Karcsi is lerobbant és mivel férfiból van nem túl jól viselte a tegnapot, de me már kcisit összeszedte magát, végül is láztalan, csak úgy el tudja magát hagyni és sajnálni, hogy kész vagyok! :roll: Ha nekik kéne szülni...? Én meg lázasan sem tudtam pihenni, mikor beteg voltam, mert egyedül voltam itthon a gyerekekkel. :?

Anyapoc
Elhiszem, hogy kiakadtál a dokin! :? VÉgül is mi az a dudor a fejeden? Vagy még nem tudni?

Mák
Nagyon csípem ezt az éneklős dolgot! :wink: Érdekes, de zenész létemre én csak együtt a zenével szeretek énekelni. :oops: 8)

Fiona
Kaki: olyan érdekes, mert Gergő is 4 naponta kakil, egy hét volt a legrosszabb, arról fokozatosan javult fel 4 napra, de előfordul, hogy 2 nap. Baromi sokat görcsöltünk rajta, mi is próbáltuk a homeós bogyit, de mivel nem szervi ezért nem is hatott. tuti fejben dől el nála, visszatartja, és nem tudunk rájönni, hogy miért és mivel lehetne javítani a dolgon. :? Én kúraszerűen adom neki a Laevolac-ot, az legalább lazán tartja a kakit és 4 nap után sem dugul be, nem fáj neki kinyomni.
Mi még dokinál is voltunk (gastroenterológus), aki hashajtást javasolt, de én nem értettem egyet a dologgal, nem akartam kínozni a gyereket, így nem kezdtük el azt, várjuk hátha kinövi. :?
Elég rossz lehet, hogy a párod ünnepekkor dolgozik. :(

Andi
Hú, szerencse, hogy meglettek a kártyák! szerencsére vannak még becsületes emberek!
Nekem 17 évesen veszett el a pénztárcám a balatonfüredi vasútállomáson, melléraktam a táskámnak, aztán szépen felszálltam a vonatra. :? Jött az ellenőr, én vettem volna elő a jegyemet, ami persze a pénztárcámban volt és nem találtam sehol! Személyvonat volt, ha akkor az ellenőr nem rendes és leszállít, akkor nem tudom hová mentem volna. Csak az volt a ciki, hogy én akkor Érden laktam, és Pestről még busszal haza kellett volna mennem, de egy fillérem nem volt. Szóval kicsit pityeregtem ott magamban, fogalmam sem volt mi lesz, erre az egyik pasi elkezdett kérdezgetni mi van (meg persze látták, hogy a jegyem sincs meg), és olyan rendes volt, hogy adott egy 100-ast, pedig a buszjegy akkor 20 Ft volt. Hú, de régen is volt! :roll: Nem akartam elfogadni, de rámtukmálta! Aztán úgy 1 hétre rá az Apu munkahelyére telefonáltak, mert akkor még telefonunk sem volt otthon, de a pénztárcámban volt egy ici-pici notesz, benne fontos telefonszámok, Apué is. Egy nő hívta, hogy megtalálta a pénztárcát és visszaadná! :shock: Szóval nagyon rendes volt!

Ja, és a vannak még csodák kategóriába: 2 hete elromlott a tv-nk. 3,5 éve vettük, nem sokkal az után, hogy hazajöttünk Portugáliából, akkor még volt pénzünk :? , akartunk egy igazán jó tv-t. Ez le volt értékelve 299 ezerről 229-re, egy Panasonic televízió. Erre most elromlott és a tv szerelő csak azt tudta megállapítani, hogy kiment a zöld szín, képcsöves a tv, mehet a kukába. :shock: Beszéltem a panasonic központtal, panaszkodtam nekik, hogy nekünk soha többé nem lesz pénzünk egy ilyen drága tv-re és mit tudnánk csinálni, mert persze 2 év garancia volt rá és a szavatosság is csak 3 év. Ott megadták egy pasi nevét a szervízben, Ő ott a főnök, és az olyan rendes volt, hogy mondta, mindent elkövet, hogy legyen valami megoldás. Vissza is hívott, hogy mázlija volt, elérte azt az illetőt, aki ez ügyben kompetens és kapunk egy új tv-t!!! :shock: Ez volt 2 hete, tegnap felhívtak, hogy megvan a tv és ki is hozzák, hol lakunk? Mikor mondtam, akkor már nem volt olyan egyszerű, mert pont a másik irányban vannak Budán, erre mondtam, hogy elmegyünk mi, elvisszük a régit, így is olyan boldogok voltunk, hogy kicserélték! Szóval tegnap óta itt az új és én még mindig nem hiszem el, hogy ilyen szerencsések voltunk. Különben a fickó mondta, hogy ezt márkagaranciának hívják! HÁl istennek, hogy van ilyen is!!! :D

Na, egy kicsit sok lettem.

Puszi mindenkinek és aki szeretne sok locsolót, annak sokat, aki nem, annak keveset! :wink:

Orsi

avocado
 
 


Ja!

Fiona
Légyszi azt a szép csendéletet küld el nekem is! avocado@fibermail.hu

Köszi, köszi, köszi! :wink:

Orsi

avocado
 
 


Ja, és még valami! Bocsika, kicsit fáradt vagyok és így jutnak eszembe a dolgok. :oops:

Jövő pénteken megyek játszani az Észbontó című játékba a Tv2-be. Nagyon szurkoljatok nekem, hogy jól sikerüljön!!! Ez a műsor délben van, ha tudtok nézzetek és küldjétek az energiát! :wink:

Most már eldugulok.

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok lányok!

Hmm...én most vagy vak vagyok vagy nem tudo..Fiona te írtál valami kakaproblémát, mert én nem olvastam...lehet szelektív a látásom?pedig még kerestem is!!!!Jaj de mégis megtaláltam....ó vakmák vagyok...:):):):):)

Fanninak is volt ilyen, már tisztára paraanyuci voltam tőle, de aztán november óta nincs ilyen gondunk...Mi nagyon egyszerű dolgot csinálunk..a reggeli nálunk gyümölcs.Mondjuk lehet dokibácsi letekerné a fejemet ha tudná:), de nem tudja :oops: :D ...érdkes szokást alakított ki acsajóm, eleinte küzdöttem ellene, de mostanában már ráhagyom, mert az nem segít ha megtömöm...reggeli nálunk bármennyire eröltetném korábbra 10-fél 11 körül van.Csajóm igazából az első evést kihagyja..pontosabban átteázza...egyszerűen nem tudok vele mit csinálni, már minden féléket próbáltam, hogy a reggeli tejpép bekerüljön, de ha beeröltetem a gyümölcs előtt akkor a csajóm nem tízóraizik és az ebéd kitolódik délután 3-4-5 órára és az uzsonnát is kihagyja teljesen felborul a napunk..így reggel kezdjük a napot 1 banán, fél narancs leve/kicsitt rostjai is és kekszpor keverékével. Csajóm azóta minden ebéd után termel...de legkésőbb este..egyetlen egy esetben borul neki a kaka dolog, ezt megfigyeltem, ha elmegyünk itthonról..akkor nincs kakesz csak este.

Egyébként ez a narancs dolog nálam is bevált, mert én is küzdök vele rendesen.Tehát tuti, hogy összefügg vele..és azóta Fanninak sem kell 5 napokat várni a kakeszra...nálunk a laevolac semmit sem használt, egyikünknél sem.
:):):)Jó téma...sz*r ügy:):):):):)...már bocsánat..tényleg lett itt valaki nagyon gazdag szülés után???arany forrásokkal?:)...értitek...Arra is van valami homeopátiás bogyó,csak nem tudom mennyire használ...én nem próbáltam és rendkívül gazdag vagyok...aranyban utazok, rendkívül ragaszkodok hozzá:) (akaratomon kívül):) és mindig magamnál hordom:):):)tiszta ciki, most micsoda infót osztottam meg a nagyvilággal:):).

Anyapoc: hmm..nem tudom Tesóm nem nagyon hallgat rám semmiben...de az tuti, hogy a gyerekokinál többször is voltak ezzel a gonddal és nem használt semmi amit ott javasoltak...tudom, mert panaszkodott, hogy több helyre is küldözgette őket, meg kenőcsöt is írt fel, meg mit tudom én, végül ezért mentek el erre az allergia vizsgálatra...egyébként azt, hogy meddig növi ki azt lehet tudni?Végülis ő már hat éves elmúlt..

Avocadó: ez az "úr isten köhintettem kettőt és haldoklom" tipikus pasi betegség:).Bár egyébként én férjim leginkább a náthával van így, érdekes, mert azt leszámítva, amikor mondjuk tényleg komoly baja van szinte meg sem nyikkan:). :D :D :D Mondjuk én szeretem pátyolgatni:)....mikor összeházasodtunk szegénynek volt egy keresztszalag szakadásos műtétje..hát gyakorolhattam a pátyolgatást...szegény, nagyon rám volt szorulva..az tényleg kegyetlen dolog egyébként...mármint a keresztszalag szakadás...

Zene: na kérem akinek van lehetősége kíséretet igényelni:).Mondjuk én olyan hamis vagyok mint egy mák szerintem, de nekem amikor énekelek itt belül a fülembe szól a háttérzene:).férjem szereti amikor énekelek, de nagyközönség előtt nem megy 8) 8) ...csajómnak szoktam még, de ha már itt van anyós felsülök:).Valahogy nem jön ki hang a torkomon...de azt ha ő énekel azt meg utálom, mert olyasmiket szokott ami nem egy kisbabának való...Pacsirtamákot csak azok hallhatják ( a szomszédokon kívül, akiknek a jelenlétéről csak halovány sejtelmem van) akik nagyon közel állnak a szívéhez:):):):)...Micsoda csapás:):)..Örüljetek!!!!Nem vagyok egy szereplős:).Megtartom magunknak a tehetségemet :lol: 8) .

Orvos: Anyapoc ezen én is mindig felhúzom magam, de most így olvasva az jutott eszembe, hogy kár az agysejtekért...ez az egész egészségügy egy vicc..És én már nem is hiszek benne egyátalán...Itt a saját példámat simán elővehetem...

Mondjuk most egyből eszembe jutott a betegségem:)...Hát röhejes...tulajdonképpen azért jutottam el idáig ahol most vagyok, mert az, hogy rájöjjenek a problémára 1999-től 2004-ig tartott...és tudjátok én semmibe sem nézem azokat az embereket akiknek ezt köszönhetem..nálam tüneti kezelés volt, meg az, hogy állandóan rámfogták, hogy zabálok és diétáznom kéne, pedig egyértelmű, az egyéb tüneteken kívül jellemzően látható jelei vannak a betegségemnek.:)Ezt azért tudom,mert amikor egy korábiakkal teljesen ellentétes tünetre ugyan azt a gyógyszert írta fel egy doki megkérdeztem mit kezel...és akkor tájékoztatott, hogy tünetet, mert olyan problémám, amivel ő foglalkozik nincs...na itt kiakadtam, mákszájnyitás lett és miután ő megmondta szerinte hol lehet a probléma, házidoki konkrétan azt a vizsgálatot kérte attól a szakorvostól, aki 1999 óta semmit nem téve csak szadizgatott az evéssel...ja és mikor rákérdeztem a házidokinénimnél, hogy ezt miért nem néztük eddig akkor arra az volt a válasz, mert ez egy nagyon ritka betegség, viszont a vizsgálat rendkívül drága...mondjuk ami szerintem közröhej, hogy emiatt, majdnem nem lehetett gyerekem, az hogy bálna mák lettem mire foglalkozni kezdtek velem, már csak egy kis plusz élvezet benne.

Amikor 3 hetes terhes voltam és az a szakorvos aki akkor kezelt, egy fő fő mufti azon a szakterületen, nemzetközileg elismert szakember, egy csomó szakkönyvet ír ebben a témában, közölte velem, hogy mit akarok én gyereket mikor peteérésem sincsen...3 napig mindenen bőgtem...és 3 hét múlva kiderült, hogy Fanni ott van a pocimba...stramm kiskölyök, az első 3 hetében megfürdött anyájával termál vízben (mert nem tudtam hogy ott van és nem lehetne), túlélte idegösszeroppanás szélén álló anyáját (először a nem lehet gyereked szöveg miatt, aztán meg amiatt, hogy vajon a gyógyszer amit szedettek velem nem hajtja-e el miatt)...Mondjuk szerintem nem nekik köszönhetem a babát:)...mi minden gólyával dumáltunk akit azon a nyáron láttunk repülni, és nagyon nagyon akartuk ezt a babát, bár minden ellene szólt és azt mondták nem lesz...ezzel a betegséggel 100-ból 1-nek...:)

Na ebben a témában túl hosszú lettem..bocsi csak kibukott belőlem..azt utálom, hogy minden területen hülének nézik a halandó kis állampolgárokat..Az egészségügyi államtitkárról azt gondolom, hogy mélységekbe süllyedhetne, csodállom, hogy még tükörbe bír nézni a nyilatkozatai után..Szerintem aki csak normál paraszti ésszel gondolkodik az látja mit művelnek...csak tenni nem igazán tud ellene...Na menek...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok Lányok! Na hol vagytok? Elijesztettem mindenkit, vagy csak a nagy nyúl várás érkezés, dögönyözésben elfelejtettétek az oldalt?:)Na jó akkor itt magamban nem küzdök! Sziasztok! Azért remélem jöttök...különben még úgyis mindig hulla fáradt vagyok....Menek is fürcsizni, aztán hajrá alvás...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Na látom nagyon el van mindenki havazva....ezért egy kis mákszösszenet ( ez ma reggel jutott eszembe) :lol: 8) :

Lányok!
Míg húsvéti locsolóitokat várjátok,
a Babanetes sorstársaitokat
(természetesen a keresztszemező anyukák oldalán)
NE HANYAGOLJÁTOK!!!!!

....és egy másik:

Piros tojás, kék nefelejcs,
a Babaneten -a keresztszemező anyukák rovatába- írni
EL NE FELEJTS!!!!

:lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) No akkor így hirtelen ennyit rólam:):):)...Ja és mit szólnátok ha valami jó kis mottót találnánk az oldalunknak:)? Téma, téma, téma...Hajrá 31!!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a NAGY kirándulásból. Nagyon-nagyon-nagyon jó volt!!! :lol:
Képek nincsenek :cry: Nem mintha nem akarnám megosztani veletek, de egyszerű oka van: itthon marad a fényképezőgép. A baráti házaspár videózott, az meglesz DVD-n, meg fényképeztek a telefonjukkal, úgyhogy talán mégis lesz egy pár kép :lol: Habár a DVD-n csak annyi fog halltszani, hogy "Gergő gyere ide, Gergő ne menj oda, Gergő szállj le onnan, Gergő fel ne mássz oda, Gergő már megint mit csinálsz, Gergő ne dobálózz, stb, stb. De mindig Gergő! Gergő! Gergő! Szóval elég örökmozgó a gyerek, és mindent ki akart próbálni.

Mák! Ekcémára még annyit, hogy én is mondtam a dokinéninek, hogy sima, tiszta vízzel fürdetjük a gyereket (iiletve csak zuhanyoznak), de azt mondta, hogy az még jobban kiszárítja a bőrüket, és használni kell hydrofiles (nem tudom, hogy kell leírni :oops: ) mosakodókenőcsöt, ami megakadályozza a száradást. És naponta többször kenni, nem szabad hagyni kiszáradni. És azt is megkérdeztem, hogy kinőhetik-e, amire azt mondta, hogy igen, de még sokat fogunk szenvedni vele.

Most ennyi, mert itt egy csomó pakolnivaló meg mosnivaló.

Egyébként már szombaton este elvonási tüneteim voltam :lol: Se internet, se keresztszemes. :cry: Én marha nem vittem magammal, pedig annyit varrhattam volna. :cry: De úgy gondoltam, hogy úgyse lesz rá időm. Hát lett volna :roll:

Pusz: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk,két napig anyumék vendégszeretét élveztük (szl Mák bocs,jöttem volna :wink:)!

Elhervadni tuti nem fogok,mert Bulcsú kétszer is meglocsolt :).Villő is nagyon élvezte,bár nem mindig értette,mi ez a nagy kölnizés :D!De azért elvárta,hogy ő is kapjon,ha mi is :D!

Avocado

Örülök,hogy jobban vagytok és végre aludni is tudtál :).A férfieak meg ugye... :roll:...ismerős :?... Csak betegek ne legyenek...Hát igen,mi anyák/nők betegen is elvégezztük a dolgunkat,mert muszáj... :wink:!Azért amikor én tényleg nagyon ramatyul voltam,sokat segített a párom :).Amikor Villővel a terhesség elején 6 hézig minden nap hánytam és nagyon rosszul voltam,mindent ő csinált...Akkor költöztünk,egyedül dobozolt be és ellátta magunkat :).
Vonatos sztori,nem semmi :).Hát én igazából nagyon szomorú vagyok,hogy manapság az ilyesmi már nem olyan természetes és igen ritka :(...
Észbontó... :):):) Nagyon ügyi vagy :).Viszont nem foglak látni,emrt sajna pont suliban leszek :(...de szorítok :).Majd felveszem kazira és megnézlek :D!
Csoda:hát ez tényleg az!!!!! :shock: Komolyan,ilyet még nem is hallottam... :roll:Viszont jó érzés lehet :)l
Dudor:még nem tudok semmit,holnap megyek a vérvételi eredményért...azt mondta,lehet begyulladt nyirokcsomó,de zsírmirigy is.Az bizti,amióta szedem az antibogyót,elmúlt...a duzzanatot még picit érzem,de a fájdalom és a gyulladás elmúlt :).Hát remélem,megmaradok :roll:.


Mák

Remélem,azért bírtad nélkülünk :wink:!
Nem semmi a Te kálváriád .roll:.... ez a baj a dokikkal,hogy tünetet kezelnek,nem az okra akarnak rájönni.Ez lenne a lényeg pedig.A Lenkei pl azért hagyta ott az orvosi praxist,mert tele lett ezzel a tudtata.Az egész egészségfelfogás nem jó,úgy ahogy van :?...
Nem tudom,mi lehet a betegséged,de már így leírva a sok cécó rosszul hangzik... :(
Viszont tuti,hogy Fanni nagyon akart jönni,ha ezek ellenére veletek maradt :).Tényleg egy kis csoda :).
Tesódék:hát nem lehet könnyű sajnos,nálunk is érzékeny mindkét gyerek bőre(mi mást örököltek volna az apjuktól :?),de ennyire nem durva.Viszont jó ötlet,amit Andi írt,nálunk is 1 éves korig mindkét gyereknél ezt kellett használni.A doki felírja és talán 30 Ftba kerül a fürdető,amivel egyébként bőrt is lehet kenni.A mi dokinénink is ezt használja a kezére...


Andi

Örülök,hogy azért jól telt a hétvége :).Képeket várjuk :).
DVD és Gergő :).Filmsztár lesz a gyerek :wink:!
Na csak pakoljatok :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok :D

Örülök, hogy mindenkinek jól telt a hétvége! Én végülis örülök, hogy nem utaztunk el a tesómékhoz, így is iszonyú fáradtak vagyunk, ott még jobban lemerültük volna. Gergő teljesen ok, Flóra még nem, kicsit köhécsel is és nem tudom eldönteni, hogy a torkán lecsurgó trutyitól, vagy mástól, úgyhogy holnap megint dokizunk. :?
Karcsi szerencsére 2 nap után rájött, hogy már megmarad, így onnantól kezdve nem is volt olyan vészes. :wink:
Ma meg jött Anyukám, így hímeztem-hímeztem-hímeztem és hímeztem!!! :wink: Aludni is próbáltam, de Gergő ma sem aludt ebéd után és iszonyú hisztis volt, így nem ment az alvás, de a hímzés is pihentetett!! :wink:

Anyapoc
Gergő is nagyon élvezte a locsolást, Ő is többször meglocsolt minket, sőt még az Apját is. 8) Ráadásul én Virágh vagyok, így jól jött a dupla locsolás. 8) Szerencsére más nem jött erre, mert amúgy nem szeretem a pacsulizást. De itthon a fiúktól nagyon jólesett. :D

Mák
Betegséged :( Nem semmi, amit csináltak Veled! :( Olyan szörnyű, hogy az ember nem lehet benne biztos, hogy rendesen ellátják-e. :roll: Komolyan egy jó orvos, akiben megbízol, aranyat ér!
A szösszeneteid nagyon tetszettek!!! :D Bravo! :D

Andi
Jót röhögtem a Gergős mondatokon, és a videón! :lol: Nálunk is hasonló a helyzet. :roll:

Most megyek, mert vár a zuhany és a hímzésem! Nagyon beindultam, be akarom már fejezni az MP-t, mert kinéztem egy új mintát és nagyon el szeretném kezdeni! :wink:

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom azért szép lassan mindenki befut:).

Gandi: hidrofil fürdetős ők is próbálták, de nem használt többet mint a többi...Egyébként az én bőrőm is katasztrófális és a lányomnál ezért mi is ezt használjuk..neki mondjuk jó is a bőre.

98 Ft. körül van receptre és ennélkül 270 körül...

Kirándulás: tök jó!Picit irigykedek mindenkire aki kirándulni volt...de majd mi is megyünk:)...Imádom amikor gyönyörű napsütéses időben, akár csak az állatkertben lehet sétálgatni...

Betegség: hát ez van...mondjuk én nem találtam meg a megfelelő dokit....szerintem én még egyszer teljesen meg fogok gyógyulni...legalábbis szeretnék...így készülök...majd menek kipróbálom a Lenkei féle módszert és ha az sem jön be még van egy két irány amit ki fogok próbálni....Mondjuk egyébként őszintén szólva egy idő után az ember magától is rájön hogy csak tünet kezelés van..legalábbis nekem feltűnt.Fel is háborodtam rendesen...ki is nyilvánítottam, ezért jutottunk el odáig, hogy vizsgálódni kezdtek..lehet félt a doki a pertől..ja és persze nem adtam neki egy fillér hálapénzt sem...egyetlen egy alkalomért sem...de a végére egészen normális lett vele a viszonyom. Mondjuk megbízni nem bíztam meg benne soha többet igazából, csak az ember olyan kiszolgáltatott..Na mindegy...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Orsi!

A hímzésedre irigy-irigy-irigy vagyok :wink: Én azt sem tudom, mikor varrtam utoljára.
Most jött ki rajtam a fáradtság, meg fáj a torkom, a fejem olyan nyomi, fáj a nyakam. (más bajom nincs :lol: ) És most kizavarom a gyerekeket Apával bicajozni, és nekiállok takarítani. Legalábbis felmosom a lakást, mert olyan kosz van. Pedig nem is voltunk itthon 3 napig. Ki érti ezt? :roll: Aztán egy halom vasalnivalóm van. :cry: Még jó, hogy ma nem kell főznöm, mert Anya főz, délután jönnek az öcsémék, ma van a névnapja, és halászlevet főznek kint az udvaron Apukámmal. :lol:

Holnaptól meg újra óvoda, munka :cry:

Szép napot mindenkinek: Andi

Ui: Képem még nincs sajnos a kirándulásról

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Látom sokan közületek nem otthon töltötték az ünnepeket és aki otthon volt (MÁK) ... hát igen csak belefáradt az ünneplésbe. Ugye?

Nálunk már szombaton délután megérkezett a nyuszi. A délutáni alvásból felébredve mentünk leselkedni, hogy mit is hozott ez a hosszúfülü. Manocskám nagyon boldog volt mikor meglátta hogy egy "igazi biciklit" -az ő szavajárása szerint- hozott neki. Plussz bukósisakot és vasuti kiegészítőket. Egyfolytába csak azt mondogatta, hogy ja de jó. A mi szemünk meg könnybelábadt mikor láttuk rajta a nagy örömet.

Majd teszek fel képeket délután.

Vasárnap reggeli után mentünk anyuékhoz és ott is találtunk nyuszi hozta meglepetéseket. Az "igazi biciklit" persze vinnünk kelett mert azt megmutattuk a mamáéknak is. Sőt, mivel mi 10 km-re lakunk anyuéktól Levikém biciklivel akart elmenni a mamáékhoz. Hosszas rábeszélés után az utca sarokig mentünk, majd a csomagtartóba folytatta útját az "igazi bicikli".

Persze mamáéknál is volt minden. Kis pofis mozdonyok és kiegészitőik. Ha valaki nem értené: a Thomas gőzmozdony barátai érkeztek nyusziháton. Nagyon szereti ezeket a kismozdonyokat.

Közben én is készenlettem James mozdonnyal.(Keresztszemes)

Hétfőn, kert rendezés, locsolás a virágoknak és nekem. Hál'Istennek a locsolók hada elkerült. A kisfiamtól, páromtól, a 2 sógoromtól kapott kölnik tömkelege bőven elég volt, hogy ne hervadjak el.

A tavaly elhunyt kutyusunknak készítettünk egy sziklakertet a sírjára és ültettünk pár virágot és bokrocskát. :cry:

Na,de vidámabb dolgokról. Délután érkeztek sógoromék és persze a nyuszijuk is. Levi kibontogatta a csomagokat, megnézegette az ajándékokat és már ment is füvet nyírni és persze biciklizni.
Sajnos délutánra eléggé lehült a levegő és fújt a szél, így a kerti ücsörgésből bevonultunk a lakásba és ott folytatódott a vasút építés.
Annyi élménye volt a kisfiamnak, hogy este 7-kor már mentünk is fürödni és készülödtünk a lefekvéshez. Már ő mondta hogy: elfáradtam, álmos vagyok anya.
A legszuperebb ami történt, hogy már délutáni alváshoz nem veszünk fel pelust :P :P Sőt felébred ha kell pisilnije és megy a bincire majd vissza egy kisszunyóra.
Ja, a legjobb volt Szombaton reggel, felébredt fél 7-kor átjött hozzánk, de csak bekukucskált, látta, hogy alszunk, visszament a szobájába befeküdt az ágyába betakarózott és aludt még negyed kilencig. Mi meg csak tátottuk a szánkat.

Jaj most megyek mert kajaidő van. Délután még jövök.
Sziasztok!!

Kép



móni
bedmona
 
 


Móni!

De jó programotok volt. Tiszta idilli egy kisfiú számára. :lol: Mint egy második karácsony :lol: Nálunk a csoki volt a menő, meg pénzt kaptak. Ebből Grétinek Barbie-t kell venni, Gergőnek meg dinoszauruszt :lol: Szívem szerint inkább cipőt vennék belőle :roll:
Néztem az e-mail-jeimet, de még csak félig sikerült megnéznem a babókat. Megyek nézem tovább :wink:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Akkor töltök fel pár képet a húsvétról, stb. Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

ezek az utolsó képek a kertünk egy részéről készültek.
Remélem átmennek a képekhez a szövegek is.
Na, puszi mindenkinek.

Kép



móni
bedmona
 
 


Hát úgy látom nem mentek át a szövegek, de talán látszanak a dolgok. Egyedül a padon ülős képhez magyarázat annyi, hogy egy levelibéka támadott meg és egésszen a nyakamig ugrált. Hű a hidegrázott.

Kép



móni
bedmona
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: