Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi megvagyunk,bölcsivel már minden rendben,nincs sírás,nyafogás,csak integetés és puszidobálás az ablakon keresztülKépKépKép!

Áfonya

Én bólogatok,látod?KépSzt nem kell keltegetni,ha még most is olyan ütemben gyarapodna Máté baba,mint az első időkben,mi lenne vele a következő fél év végére?KépTudja ő,hogy mikor éhes!Egy fiú...?Naná!!!Kép
Fütyi: most néztem,szűkület nálunk is van,de nem vészes.Apának erre azt mondta doktornéni a múltkor(amit én most tudtam meg),hogy majd fel kell vágni,ha elmúlt 3 éves.De most olvastam,hogy ilyenkor még tágítható,csak óvatosan kell többször húzogatni...Meg van érzéstelenítő krém,amivel segíteni lehet,mert felpuhít és nem fájdalmas,ha egy kicsit erőlteted.De Máté erre mémg ráérKép!
Elképzeltem Rékát,amint ki akarja szabadítani a királykisasszonytKép!
Egyébként miért egyszerűbb a fiúkat pelenkázni?De ezt most komolyan kérdezem....

Na pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Boldog névnapot Lucának!Kép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Kicsi Lucának utólag is boldog névnapotKép!
ÉlvezzélKép.Ez nagyon tetszett!KépKép
AgyhártyaKép.Mi is beadattuk,de 1 éves kora után.Jobb a békesség...
KúpKép.jaj, ne is ijesztgess ilyenekkel!És még mi mindenre kell figyelni...?Kép
LukakKép.
Nálunk most nagy sláger az adventi naptár,megpróbáltam úgy összeállítani,hogy minél kevesebb édesség legyen benne.

Tegnap voltunk cirkuszban,Füreden, csinltattunk képet is,majd feldobomKép!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 

 
 

Sziasztok!

Áfonya!
Kicsit bekukkantottam hozzád, és gondoltam akkor már gratulálok Máté babához!
Nézegettem a képeket is, nagyon tündériek a gyerkőceid, Réka már igazi nagylányKép

Mi jól vagyunk, bár néha kicsit sok a három gyerek...:-)

Ildikó
ildikó
 
 


sziasztok
Csak egy bekukkantás Kép
És egy kérdés: ti használtok cumit? (mármint a gyerekek Kép)
Jól vagyunk, Berni már elmúlt egy hónapos, kicsit hasfájós ugyan, de még bírjukKép
Bocs, most nem reagálok senkire, olvasgatni van csak időm, sokat vagyok egyedül a két prütyesszel, ráadásul tegnapra mellgyulladásom lett, nem bírtam felkelni sem.
pussz mindenkinek
bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
van ilyenkor még bolcsi? Hol van Bulcsu szunetben?
Kerestem a cirkuszos kepet, igy hat megneztem a profilod, ideje lenne kepet frissitenedKép Albumodat is... lattam az elso karacsonyos kepetKép
Bulcsu is ujjszopos? Es nincs belole eddig gondotok? Matenal a kezdeti orulet alabbhagyott, de még mindig cumizza az ujjat neha.

Lanyok es a popsitorles: hat, az anyatejes produktum biza' mindenfele megy, igen nehez takaritani, en is allandoan aggodtam, nehogy valami fertozest vagy gyulladast kapjon miatta a kicsilany.

Zsuzsa,
ezek szerint nem fagytatok megKép
AgyhartyaKép. En csak egy eves kor utan oltattam Rekat, Matet is ugy terveztem. Igazabol en azt hittem, ez csak amolyan media-fele riogatas, de ezek szerint nem.
Oltas: nalunk azok a nyugis napok, mert akkor a Germicid-C kiuti a gyerkocotKép
Na nem mintha lenne okom panaszkodni, mert minden napunk nyugis lenne, ha MAtet mulna csak. Még mindig egy aldott jo, bekes babaKép Csak ujabban este 11 elott nem akar elaludni. Muszaj lesz a napirendunkon valtoztatni.
Tegnap meg Reka uvoltotte fel a mar alvo Matet a furdes utan, ugy 10 ora korul. En meg bekemenyitettem. Mivel MAte vigyorgott, lathatoan kialudta magatKép, ezert nem tettem mellre, nem altattam vissza, hanem hagytam virgonckodni a szobaban, az ágyában. Es Rekat pedig nem hagytam elaludni, mondvan, addig nincs alvas, mig MAte el nem alszik. 11 utan mar alig birta nyitva tartani a szemeit, allandoan kerdezgette, alszik mar Mate?
Aztan megkonyorultem rajta, Matet elaltattam, Rekanak meg azota egy hangjat sem lehet hallani, ha Mate alszikKép Kivancsi vagyok, emddig tart ez.

Errol jut eszembe,
csajok, nektek is szinte kiabalva beszelnek a gyerekeitek?! Az enyem keptelen normal hangerovel beszelni.

Elod es az elvezetekKép
Kup es a lanyokKép

Konyveket holnap megnezem, bar mi nagy konyvtarbajarok vagyunk, igy csak ritkan veszek konyvet neki.
Remelem, mar jobban vagy.

IldikoKép
koszi a gratulatKép
Anno en is koszontottem am az ikreket!Kép Hat, el nem birom kepzelni, hogy lehet birni egy kicsivel meg ket picivel... de biztos tunderiek egyuttKép
Olvastam, hogy ok is sokat buknak, mint Hanna anno. Még mindig?

Bringa,
Rekanal még voltak elveim, amit par hetesen feladtam, mikor mar allo napja uvoltott es a melleim meg veresre harapva. Szerencsere nem fogadta el, utana meg megnyugodtamKép
Mate nagyon rossz technikaval szopott eleinte, nala nem is mertem megprobalni. Viszont nagyon hamar megtalalta az ujjat. Mire elokotortam "Reka cumijat", egy proba erejeig odaadtam neki, de nagy ivben kikopte. Tobbet nem eroltettem. Azota ujjszopas merteke lenyegesen alabbhagyott, most mar csak alvaskoruli idoben /elotte ill. ebredes utan/ hasznalja, munkaidobenKép kell masra. Remelem, azert idovel elhagyja es nem lesz gond vele a kesobbiekben.
Miert kerded? Berni nagyon siros?
Mellgyuszi?

-Afonya
afonya
 
 


Es akkor kepek:
Csinimanó
Itt Rekanak "kicsibabás" napja volt /de delutan nem aludt, mert o mar nem kicsi babaKép/, igy elovettem a babakocsijat es lementunk a boltba:
Menőmanó
Álommanó

Kismanó és nagymanó
/epp orrpiszkalas kozben/
Errol jut eszembe, nektek van parasitotok? Mert szerintem Reka azert piszkalja annyit az orrat, mert irritalja a szarazsag.

Es manok utan egy konyhatündérKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Lekopogom, de talán kezd elmúlni a fiúknál ez a bukás. Igaz, mostanában nem esznek valami sokat, kb ugyanannyit, mint két hónappal ezelőtt, de ez a súlyukon is meglátszik, 7-9 dekát híznak egy héten.

Hát,én se nagyon tudtam elképzelni, milyen lesz három gyereket nevelni. De már kezdek belejönni. Az első hónap nagyon nehéz volt, mindig arra gondoltam, bárcsak már legalább fél évesek lennének a fiúk....
Majd megpróbálok a profilomba feltenni képet róluk.
A te képeid nagyon jók, nekem még nem sikerült közös képet csinálnom róluk, meg hát három gyerekről nehezebb is.Kép

Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok, és sok szép ajándékot! Kép Kép Kép
Nálunk már mézeskalács illat van...

Ildikó
ildikó
 
 


Ildiko,
nekem 3 het alatt hizott Mate osszesen 10 dekat nemreg. De en mar hozzaszoktam ehhez a szeduletes tempohoz, Reka kitaposta az utatKép
Kepeket varomKép

Kepzeljetek, Mate tegnap ota forog!!!KépKép Igaz, még csak hasra, es csak egyik iranyba megy, nade ez is haladasKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Csatlakozunk az előttünk szóló, első mondatához!Kép

Kép

Kata és Dóri

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Nagyon boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek. Kép

Linda és a fiúk. Kép
bellana
 
 


Áfonya!
Nagyon aranyosak a manóid, néha meglesem Kép
Boldog Karácsonyt kívánok
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Zsuzsa,
mi van Eloddel?! Hazaengedtek mar?

Boldog Karacsonyt kivanok mindegyikotoknek, szeretteiteknek. Legyen sok csillogo szemu gyerkoc a fa korul /es vidaman fickandozo a pocakban, KrisztaKép/, hizzatok Ti is sokatKép

Kép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Sajnos a pocakban már megint nincs senki Kép
Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


SajnalomKép
Ne haragudj, hogy igy beletenyereltem, de nem olvastam mostanaban a topicokat. Csak kozhelyeket tudnek mondani vigaszkepp... De most utanadneztem. Orulok, hogy nem adod fel es nagyon szoritok, hogy a kovetkezo karacsonykor mar /legalabbKép/ ket szep, egeszseges gyermek unnepeljen veletek.
afonya
 
 


Köszi Kép Remélem harmadik nekifutásnak végre sikerül, mert az már az utolsó lesz.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


sziasztok
Mindenkinek nagyon szép Karácsonyt kívánunk!
Bringáék
bringa
 
 


Zsuzsa

Most olvastalak, nagyon remélem, hogy Előd meggyógyult, és már boldogan ünnepeltetek!!! Írj, hogy mi a helyzet!
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Mindegyikotoknek boldog uj evet, jo egeszseget kivanok. Ahogy oregszem, egyre jobban aterzem, miert mondjak eztKép
Sorstarsaim, szoptatos mamak, egy kis pezsgot azert engedelyezunk magunknak, ugye?Kép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!!

Bellana az elveszett
bellana
 
 


BÚÉK!!!!!
bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Békés, boldog újesztendőt kívánok mindenkinek!

Áfonya!
Meglepett az sms, de baromi jól esett!Kép
Pezsgőt viszont én megengedtem magamnak.Kép Nem iszok (az ital miatt váltam el), de a pezsgőt imádom, úgyhogy egy évben egyszer meg is engedem magamank.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek BOLDOG ÚJ ÉVET! KépKépRemélem,jól teltek az ünnepek mindenkinél,nem tudtam jönni,mert nem jó otthon a net.

Nálunk jól indult az új év,mert nem csak lakást vettünk,de az utolsó pillanatban eladtuk a sajátot is ingatlanos nélkül!Ennek nagyon örültünk,mert még az ingatlanos is külön gratulált,hogy jó áron és ilyen hamar eladtuk.Az első érdeklődő,aki fel is jött,azonnal meg is vette!

Áfonya

Bölcsi 18-a után már csak ügyeletben volt,de mi nem vittük,mert ugye én is pihenős voltam,meg Apa isKép.Így megy ez nálunk...KépO
Cirkuszos képet felrakom,amint lesz otthon net.Persze előtte be kell szkennelni.Profil frissítés...hááát,lehet hogy lassan nem ártana...Kép
Bulcsú nagyon ujjszopós,gond eddig nem volt belőle,bár néha kicsit kiszívja az ujját.Eddig egyszer volt kicsit csúnyább,de ilyenkor alváskor bekenem neki és szépen javul.Gond a kesztyűnél van..AMikor fáradt,szopni akarja és nem tudom megmagyarázni neki,hogy fázni fog a keze...kéne már egy olyan kesztyű,amiben ezt is lehet...Kép
Szóval Máté már nem...?Legalább erről sem kell leszoktatni..elég sok rémtörténetet hallottam...
Lányok és a pelus tartalma...KépNa igen,erre gondoltam...azért azt már biztos tapasztaltad,hogy egyéb "fegyverek" sem álltanak meg mindentKép!GyulladásKép.Igen,barátnémtől hallottam sok rosszat,saját maga tapasztalta,amikor kicsi volt...
Képek fantasztikusak ismét!!!!KépKedvencem,amikor Máté Réka ölében ül!KépKépMilyen nagyok már...
Bulcsú nem üvöltve beszél,csak néha idétlenkedik és nem lehet érteni...
pezsgő:végül is engedélyeztél magadnak?KépNekem lehet,hogy már nem kellett volna....Psszzt

Zsuzsa

Olvasom,hogy mi volt Előddel!Szegénykém!Örülök,hogy már minden rendben van!Biztos nagyon megviselt titeket!!!
Nekünk is volt egy kruppos rohamunk az ünnepek alatt,eddigi legnagyobbKép.Ez még engem is megijesztett,mert a kúp még egy óra múlva sem mulasztotta el teljesen...De másnapra semmi gond és szerencsére következő éjjel sem.De anhnyira befulladt szegénykém,hogy az erőlködéstől tiszta véraláfutás volt az arca...Mint egy kis pulykatojásKép!


Bringa

hogy vagytok?Majd megyünk ám,ha szabad a terepKép!!!

Bulcsú szösszenet:

Egyik reggel még bóbiskolok,amikor látom,hogy pici fiam éppen egy füzetből tépdes ki lapokat nagy átéléssel...
- Mit csinálsz,kisfiam?Ezt nem szabad ám!
-- Anya, ne beszéljél! Kép

Na,puszi mindenkinek!!!

Anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztok
Beírtam egy regényt a minap, de elszállt, nem volt erőm ()időmKép) újra...
Jól vagyunk, Bbár Hanna átesett egy jó kis náthán, de azért jó volt minden. Olyan jókat játszik, nagyon bírom.
Berni egész jó éjszakákat enged, mostanában visszaalszik (koppkopp), általában kétszer kel, kb. fél 10-kor tudom letenni (na jó, vagy később Kép), de reggel 7, fél8-ig ágyban vagyunk Kép
Most megint csak ennyi... Talán most már helyrerázódok. Csak a hasam tűnne már el Kép Ja van, szüléstörténet is:
<!--attachment: Berni_szuletese-143141.doc*mime_msword.gif*application/msword*26.6*Berni+sz%fclet%e9se*Berni_szuletese%2edoc --><center><pre>
KépBerni születése
Berni_szuletese.doc (26.6 k)</pre></center><!--/attachment-->

üdv, Bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Bellana, a megkerultKép
Hogy vagytok? Dani mar kezdi elfogadni Gergot? Hogy birod?
Olvastam, hogy mar 2 foga van a kicsinek, azert nem tulzas ez?KépKép

Kata,
imadod a pezsgot es egy evben egyszer engeded meg magadnak?! Nem lesz az egy kicsit sok a jobol?!Kép
Mi vegulis nem bontottuk meg a pezsgot, egyikunk sem rajong erte. Volt unicum bontvaKép

Anyapoc ,
ennyi jo hirtKép Lakasugyletert kulon gratula, tenyleg minden jol osszejott aakor. IrigyirigyKép
Es koltozkodes mikor lesz? Vagy mar megvolt?
Mivel kened Bulcsu ujjat, ha nagyon kiszivja? Nalunk még olyan nem volt, de Mate korme azon az ujjan azert elegge masKép NEm szokott le rola teljesen, de sokkal ritkabban szopizza.
Kesztyu: vannak a bicikliskesztyuk, azok nem jok?Kép
PsssztKépKépKép Mikor lehet hangoskodni?Kép /csak most esett le, pedig mar olvastalak/

"-- Anya, ne beszéljél! " - nalunk is van ilyen, szo szerint ezt mondja Reka isKép

Bringa,
es ti, hogy birod? Alakul mar valami napirendetek?Kép
Elolvastam a torteneted, tenyleg villamszules voltKép Apa hogy viselte, hogy lemaradt? Jo, hogy Te nem panikoltal be ettol, stramm csaj vagyKép A sikeres gatvedelemert meg irigykedem.
Nalatok is egesz mas termeszetu Berni, mint Hanna?
Ha lesz idod, irnal a veszpremi orvosvalasztas/nemvalasztas-rol? Mukodik az ugyeletesnel szules?

Zsuzsa
szomszedKép En is ki akartam menni Rekaval az erkelyre a tuzijatekot nezni, de ugy felt, hogy visszakoztam egybol. Bentrol viszont elvezte nagyonKép
Huha, nalatok mar latszanak a fogak? Matenal nyoma sincs, bezzeg nyalzik ezerrelKép
KepKép
Krupp: mostanaban nagyon sok gyerekrol hallom. En is elbizonytalanodtam a harmadik ugyeben /a csaszar, az oxigenhiany, hipotonia, testverfeltekenyseg na meg a vegkimerules miatt/, de mar mulikKép

Mai szosszenetek:
reggel megyunk ugyintezni Rekaval, szemerkel az eso, noszogatom, menjen mar gyorsabban. Mire o:
- megyek mar, nyugi, nyugiKép

Bevasaroltunk, ket kezem tele, mire kitalalja, vegyem fel.
En: csak ket kezem van, Reka, ne farassz.
Reka: akkor minek van hátad? Miert nincs ott kezed. A Dexternek is nott ottKép

Hazaerunk, parkolon jovunk at, elmegyunk egy klasszikus kanarisarga bogarhatu mellett.
Reka, jo hangosan: Anya, ez jatekauto?Kép

Este talalt egy karacsonyrol maradt masnit. Ra akarja adni Matera:
-rateszem Matera, nehogy megvaduljonKép
/poraz gyanant. Itt felrohogtem, elkepzeltem a megvadult MatetKép Matenal békésebb gyereket en alig lattam. Persze lebeszeltem rola./

Kedden voltunk gyogytornasznal, Matenak megint kell jarnia, mert a hatizmai sem az igaziak. Es hat a forgast sem gyakorolja tulzottan, napokig nem csinalja. Es hanyatt is talan csak 3-4-szer fordult, az sem sok.
Rekat is elvittem, egy programnak jo volt, meg legalabb nem egy misztikus dolog szamara, hogy Mate tornaszni jarKép Ot bezzeg alig tudtam a bordasfalrol leszedni, pillanatok alatt fenn volt a tetejen. Es persze lyukat dumalt a hasunkba egy ora alattKép

Szerdan bölcsinézőben voltunk, elsore egy dohanyos dadust kapott volna, ezek utan megjobban elbizonytalanodtam, kell-e ez neki. Pontosabban hogy ez kell-e neki. Nem fixaltunk le semmit, hetfon megyunk egy oranyit, aztan majd alakul. Azert mentem, mert azt mondtak, itt lehet olyat, hogy neha par orara beadja az ember, de gyakorlatban nem lelkesednek ezert. Igy most keresek valami jatszohazat, baba-mama klubot, mert igazabol a tarsasag miatt akartam beadni.

Most ennyi jutott eszembe hirtelen.
Ja, egy karacsonyi duma, naploba:

En: enekeljunk a karacsonyfanak valamit.
- Kiskaracsony, nagykaracsony....-
Reka: hallotta a karacsonyfa?
En: .... biztosKép
Reka: de nincs is fule
En: öööö, azert biztos erezte
Reka: akkor miert nincs fule?
En: mert csak az elolenyeknek van, a targyaknak nincs. A karacsonyfa is targy, ezert nincs fule.
Reka: mi az az eloleny?
En: .... azokat hivjuk elolenynek, amik tudnak mozogni. A karacsonyfa nem tud, ezert az targy.
Reka: de ha meglököm, akkor mozogKép

itt feladtamKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Eltelt az első hetünk ebből az évből isKép!(lassan...)
Kicsit hiányzott már a meló,vagyis inkább a rendszeresség a mindennapokból,de most...Kép

Zsuzsa

Megnéztem a képeketKép.Tündéri Luca,és már milyen "erős"Kép!Mintát is vettem,bár asszem,már mindegyKép!
Na,igen,teszt volt már kétszer is,mindkettő pozitív,de amíg doki nem lát,addig nem tekintem hivatalosnakKép.
Elhiszem,hogy szörnyű lehetett a kórházi élmény...de azért mi akadálya a harmadiknak?KépDe most komolyan...több miatt aggódni?KépAddigra belejösszKép!
KilókKép.Kilók is vannak,vagy csak a pocid maradt meg?Nem lehet,hogy csak lassabban nyeri vissza az alakját?Végtére is már kétszer mekkora volt?Kép
EsteKép.Azért én drukkolok,hogy belejöjjetekKép!

Áfonya

Bölcsis dologban itt válaszolok egyet,mert látom, a költői kérdésedre nem válaszolt senki...szt nem tehetik meg,hogy nem veszik fel dolgozni a dohányzót,mert az diszkrimináció...bár ha van követelményrendszer,vagy mondjuk alkalmassági teszt,akkor már jogos is lehetne...fene tudja.Minden esetre,amit írtam,hogy (elvileg) a bölcsi egész területén nem lehet dohányozni,az biztos.Hogy mennyire tartják be...
Költözés sajnos csak 2 hónap múlva,mert addigra zongorázza le mindenki a hitelétKép.Már nagyon várom,mert nem szeretek itt lakni...Aztán kb 1 év múlva felújítás...komplett.
Bulcsú újját Sudocremmel kenem(azt használunk még popsira),de szt a neogranormon is nagyon jó.Illetőleg anno,amikor a bőrbajaink voltak (tényleg,ezt elnőttük...Ti?),akkor kapott nagyon jó hámosító kenőcsöt és azt mondta a doki,hogy ezzel lehet kenni az ujját is.A köröm nálunk is másmilyen,de egy "pozitívuma" van,azon az ujjon nem kell vágni a körmötKép!
Áááá,nem jó semmilyen kesztyű.Hiába veszem le neki csak arról az ujjáról,nem jó,az egészet le kell venni.Sőt,a másik kezéről is...Kép
Psszt...teszt pozitív,de majd csak a jövő héten megyek dokihoz,akkor lesz biztos.
Réka tényleg szenzációs!KépNa de ilyet mondani,hogy csak az az élőlény,ami mozogKép!
És hogy nincs kezed a hátadon?KépHihetetlen!!!

Puszi mindenkinek és jó hétvégét!

Anyapoc

Ui: Felraktam a profilba a cirkuszos képet!Kép

anyapoc
 
 


Zsuzsa!
Most néztem végig az albumodat, nagyon szép a Kisasszony!Kép

Áfonya!
Ellenpélda: gyerekeim óvodájában a legkedveltebb dedóvó dohányos. Folyamatosan csokorban lógnak rajta a gyerekek.
Ez legyen az utolsó szempont a választásnálKép
Egyébként, sztem rendesen be lehetne íratni Rékát a bölcsibe. Enyém gyerek -bár már középsős- nem jár be minden nap, a szeptembert kihagytuk "nyaralás" miatt, volt a hivatalos őszi szünet, + mindenféle egyéb ünnepnap, + a téli szünet, + a "szokásos" megbetegedések, így szinte alig volt bent. Ez a rend még nem annyira szigorú, ha nem akarod vinni pár napig, akkor elég, ha bent jelzed előre.
Nálunk a mini- és kiscsoportba elég kilencig beérni (ekkor van a reggeli). Ha ebédig marad a gyerek, akkor 12'30-ra megyek érte, így nincs sokat az oviban.
Játszóház elleni érv (hogy könnyítsem a döntésedetKép): nem állandó folyamatosan a gyermektársak személye, és lehet, hogy nem is mindig ugyanahhoz a gondozóhoz kerül. Sztem, ha nem társul a játszóház megszokott renddel (dadus, társak, napi szigorú rend), akkor később nehezebb lesz Rékának megszokni, azaz elfogadni, hogy az ovi bizony nap-mint-nap "kötelező" lesz.
Azt is megnézhetnéd, hogy mi felétek a rend. Phaedra kislánya pl. nem minicsoporttal kezd majd az oviban, hanem kiscsoporttal, addig a bölcsődében marad.
Kevesebb közösséget kell megszoknia Rékának, ha most a bölcsi mellett döntesz.
És mivel a játszóháznak nincsen "kötelező" jellege, nem fogsz tudni Rékának elszámolni azzal, hogy egy adott napon éppen miért viszed beKép
Ez csak magánvéleményKép
Sokat segítettem, ugye?Kép

Anyapoc!
Akkor psszt!KépKép
Szenzációs a cirkuszi képKép

Csi
csii
 
 


sziasztok
Áfonya
Réka beszólásai - mint mindig - KépKépKép
Sajnálom, hogy Máténak m,egint járni kell, de meglásd ezt is olyan ügyin megoldjátok, mint a nyaki izmokat!Ez Dévény módszer?
Bölcsihez nem tudok hozzászólni, én - ha bírom - nem fogom beadni. Mi sok helyre járunk, játszótársakhoz, s tavasztól majd elkezdjük újra a játszóházat is, illetve a leendő oviban is van játszóház.
A villámszülés tényleg jó volt, főként, hogy otthon lehettem majdnem végig. De azt nagyon sajnálja apa is, hogy lemaradt. A gátvédelem tényleg szuper, majd a harmadiknál meglátod! Kép (mikor isKép)
Az orvos-nem-választhatóság milyenséger attól függ, h végül kihez kerül az ember. S ez a szülésig birizgálja az ember agyát, merthát azért van egy-két nemszeretem doki is. De összességében nem rossz, mert próbálnak kitenni magukért, hiszem itt most tényleg csak akkor kapnak pénzt. Én is adtam, de csak 15e-t, s kizárólag azért, mert gátvédelem volt. Ha nem lett volna, eszembe sem jutott volna adni. Nekem szerencsém volt, mert szülésznőt választhattam (egy évben egyet bevállalhatnak, s szerencsére engem bevállalt, így nem voltam annyira kiszolgáltatott, s szerintem a gátvédelem is csak így jött össze, h előre megbeszéltük, mert ott már eszembe sem jutott Kép)

Zsuzsa
Hát valóban nem túl egyszerű az este egyedül, de Hanna már tudomásul vette talán, hogy most nem ua minden. Megpróbálom tartani a szokásos procedúrát és a szokásos időpontokat. Ha Berni ébren, akkor kezemben, vagy ha elvan, akkor beteszem mellénk a hordozóba. De simán szoptatok a mosógép tetején.Kb. 6-kor befűtük, s Berni fürdik (ez hamar megy, nagyn élvezi), de addigra már Hanna is vetkőzik, mert nagyon meleg van így a fürdőben. Segít is általában. Ha Berni kész, kiveszem, bebugyolálom, leteszem, Hannát pedig beteszem a kádba. Hanna amíg fürdik, Bernit öltöztetem és kész is. Meseolvasás alatt kezemben van, vagy szopik. Ha esetleg sír, akkor Hanna addig vár. Ez van. De eddig még mindig sikerült Hannát ágyba tenni. Aztán szerencsére onnét nem jön ki, esetleg behívogat, de Bernivel együtt is bemegyek. Ha sír B., akkor meg mondom Hannának, hogy ha lenyugodott, bemegyek hozzá. De addigra rendszerint elalszik Kép Ez az előnye megvan annak, h nappal nem alszikKép

Anyapoc
Gratula a házhoz, de legfőképp a teszthez!!!! Mikor mész dokihoz?
Jöhettek ám! Jövő héten szerdán du???

Csi
Nem kötekedekKép Nálunk a játszóházban csak két gondozó van, tehát állandó. És a gyerekek is kb. ugyanazok járnak ugyanabban az időben. Hannának nem egy barátja van onnét. Persze ezt úgy kell érteni, hogy én is ott vagyok vele. De ha bírja ott is lehet hagyni. Eddig nemekem kétszer kellett othagynom, és nagyon jól elvolt. De persze lehet, hogy nem minden játszóház ilyen. Meg hát gyerekfüggő is a dolog.
Na eldugulok mára Kép

bringa



Zsuzsa
bringa
 
 


ZsuzsaKép bocs., ez nem aláírás a nevedben, csak valahogy odakerültKép
bringa
 
 


Csí!
Azt hiszem, hogy csak egy kis biztatásra megerQsítésre vágyom.
Nekem is van egy ötéves kislányom aki nem igazán szeret oviba járni, illetve lehet, hogy szeretne, de mi, a család(otthan vagyok a kétéves kisfiammal gyesen)annyira hiányzunk neki, hogy inkább itthonmaradna, de a társaság persze hiányzik neki, szerintem az ovi is jó lenne, ha én ott lennék vele.Szóval ennyi bonyodalom, alkudozás-megyek, nem megyek, délbejövök, ottalszok-után én hajlanék arra, hogy ne aludjon ott, és urambocsá, ne menjen mind az öt nap oviba, a férjem(aki sose járt ovodába)már sokkal szigorúbb.De-ellenérvek-nem kellene-e rendszerességre szoktatni a gyereket, nem nevelek-e belQlle egy kis nebáncsvirágot, ha ráhagyom? Tapasztalatom, bár nem hiszem, hogy nekik volna igazuk, hogy más szülQk nem kínlódnak vele ennyit, ovodás vagy menni kell ottalszol és kész.És mintha ezt a gyerek meg is szokná, eszébe sem jut, hogy nemmehetne, vagy hazajöhetne.Hogy mennyire sérül lelkileg nem tudom, de azt látom az én kislányomon, hogy még nem igazán tud viszonyítani, nem tudja, nem látja, nem éri fel ésszel, hogy milyen "jó"dolga van(értsd jól).
Tudom, ez inkább költQi kérdés, hiszen senki nem dönthet helyettem, de azért érdekel a véleményetek.

Melinda
adnilem
 
 


Anyapoc,
akkor csendben (psszt) hatalmas gratula KépKépKép

Áfi,
remélem, valami baba-mama klub, vagy játszóház megtetszik Nektek, Réka olyan kis okos-ügyes, tutira szüksége lenne rá. Unalmas vagy már neki, no, nincs mit szépíteni Kép A gyerekeink már csak ilyenek...

Azt áruld már el nekem, az mitöl lehet, hogy néhányunknak -pl adnilem Melindának is, de már másnál is láttam- egyszercsak eltünik a hosszú ü és ö betüje és lesz belöle q és Q. Roppant idegesítQ. De csak a netes fórumokon csinálja, mélben és word-ben nincs ilyen bibi.

Jami
jamina
 
 


Áfi,
nagyon jó az új kép a profilodban, tényleg Kép Réka milyen kis komoly rajta Kép ; Máté pedig hatalmas már.
jamina
 
 


Sziasztok!

Nagyon ráért mindenki a hétvégén,pedig olyan szép idő volt!Ilynkor nyomás kifeléKép!Már nem sokáig évezhetjük...Kép

Köszönöm a sok pssszt-etKép,csütörtökön megyek csak dokihoz.Most nem sietem el,mert nem akarok megint 1 hetet örlődni,hogy vajon jó helyen van-e a babácska...Bulcsúnál 1 hét idegtépés,mindenféle fájdalmak produkálása,aztán meg minden redben..Kép.Persze ez a túl hosszú ciklusom miatt van.Egyébként most az ég világon semmit nem érzek...

Bringa

Jó a szerda,én is ezt akartam javasolni,de majd írok üzit és abban letárgyaljuk!Kép
Ügyik vagytok a fürdéssal,vhogy én is így képzelem el majd nálunk,aztán ki tudja,mi lesz...Mi 2 hónapig teljesen Apa nélkül leszünk,de azért vhogy megbírkózunk vele...

Zsuzsa

Akkor neked nem is a pocidon van a feleslegKép!!!!
Igen,elvileg szeptemberben,de Bulcsúból kiindulva lehetséges,hogy augusztusban lesz mindenkinek a szülinapjaKép.Egyébként napra pontosan ugyanaz a helyzet,mint BulcsúnálKép.
Luca,az erősKép.
Hogy nyitott száj...?Tudja a fene,ki figyelgeti azt?KépKépKép
De nekem mindegy,már úgyis megkaptam,hogy nekem csak fiaim lesznek,mert én fiús anyuka vagyok...ne,ezek után nanaá,hogy lányt szeretnékKép!
Azért én drukkolok,hogy menjenek ám azok az estékKép!

Jamina,Csi

KösziKép

Puszi mindenkinek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
hova akarsz engem setalni kuldeni ejfelkor?!Kép

Cirkuszi kep allati. Minden ertelembenKép
Voltal mar dokinal?
Bolcsis valaszt koszi, szerencsere nem "aktualis", masik csoportba kerult Reka.
2 honap mulva koltozes? Az hamar elmegy, addig lehet tervezgetniKép Aztan lesz még 1 eved tervezgetni, felujitasig.
Bőrbajok /kopp-kopp/ nalunk sincsenek mar. Talan nagyobb mennyisegu narancsle ivasa latszik az alvegen, de mas nem. MAjd a nyar lesz még erdekes, az izzadtsag azert kenyes pont.
Bicikliskesztyu az pont olyan. Minden ujj vege hianyzik.

"Na de ilyet mondani,hogy csak az az élőlény,ami mozog! " : hirtelen mas nem jutott eszembeKép
Ma a dér-eso-zuzmara-ho kerdeskor csapdajaba estem, hat leizzadtam, mire mindent megmagyaraztamKép

Aruld mar el, mik egy fius anyuka parameterei?!Kép

Csi,
az a gond, hogy kezdo bolcsis-anyuka még nem ismeri a fontos szempontokat, buktatokat. Ha csak egy kedves ismeros ki nem oktatja. Es fel nem kesziti, az Anyak-napi sirasokkal egyuttKép
Es ha még ismerem is, a valaszt mar csak akkor kapom meg, amikor a kerdes eldolt.

>Sokat segítettem, ugye?
Hahh, ez a minicsoport még mindig nem tiszta. Szerintem nalunk nincs ilyen. Tobbiek?

Bringa,
meselj még magatokrol, az elso idok annyira valtozoakKép
Igen, Matet Deveny-fele tornara viszem. MAr egy /?/ hete forgott Mate hasra, minap hatra is fordult, de csak alkalomszeruen. Ma kezdte igazan a hasrafordulast, aztan visit, hogy forditsam vissza. Megteszem es azzl a lendulettel mar fordul ujra hasraKép Ilyen az elet /Babocsai neniKép/, Rekanal idegesitett, Matenal meg szinte boldog vagyok toleKép
Erdekes modon fordul egyebkent hatara... maga melle szoritja lefele a ket kezet, feltolja egyik laba segitsegevel a feneket es hatrafordul. Reka emlekeim szerint feje felett tartotta a kezet, ugy fordult.
Korhaz: orulok, hogy jol nalad vegulis pozitiv eredmenyt hozottKép

Szia Adnilem,
na hogy alltok az ovival?
Nekem sincs tapasztalatom, de egy alapelvem van, a kovetkezetesseg. Ha elkezdjuk a bolcsit, akkor jarunk Ha ott akar ebedelni /a 3-dik napon mar nyafogott erte/ es engedek ebben, akkor utana mindig ott kell majd ebedelni. Epp ezert most még nem engedem, csak ha mar biztos, hogy menni fog a dolog. Ebed utani ottalvas is foglalkoztatja, az majd az ebed utan lesz aktualis. De ha egyszer ott alszik, akkor masnap nincs hazakonyorges.
De ha nagyon nem mukodik a dolog, akkor nem jarunk. Es akkor nincs visszakozas /egy ideig/, hogy megiscsak akarok menni... Igy kepzelem most. Aztan kerdezzetek meg egy het mulvaKép
MA megvolt az elso kulontoltott ora. Elkoszontem, hogy dolgom van, Reka fel sem nezett a vasalasbol... allitolag elfogadta a teat is, amit kozben kaptak, amit elso napon nem kert. Siman ment minden, egy ora mulva mentem erte, akkor még befejezte a fontos dolgat /azt hiszem, epp fesult egy babatKép/, majd odajott hozzam. Most mondjuk nem mondta, hogy nem akar hazajonniKép De a dadusnak mondta, hogy holnap is jovunk. Itt tartunk most. Holnap mar ott fog tizoraizni, penteken meg ebedelni. Nalunk a kajalas elegge nehezen megy, kivancsi leszek, hogy viselkedik igy elsore.

JamiDraga,
kosziKép
Meselhetnel Adi ovisodasarol am Te is...
Betuk: mailben kitargyaljuk, ok?

Zsuzsa,
remelem, az uj evetek mar jobb leszKép
Fogak: mar belenyugodtam, Reka is egyfoguan lett egy eves, ugy remlik. De max. 2Kép
Kilokat ne is mlegesd, egyszeruen edessegzabalo lettemKép

Bellana?

-Afonya

hu, mennyit irtam
afonya
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,bár én éppen táppénzen,mert elértek a rosszullétek.Valóban minden terhesség más...most pl. sokkal előbb jöttKép.Vajon előbb is lesz vége?Kép
Eredmények: csütörtök 10 mm -es petezsák, 5-6 hetes terhesség(nem sikerült elég későn mennemKép).Hétfőn terhestanácsadó, papírok nélkül...Elég hülyén néztek rám,hogy még papírom sincs a terhességről,de már rosszul vagyok.Újabb UH,amin már CRL 5 mm és élénk szívhang.Egyébként csütörtökön megyek kontorllra a magándokihoz.

Bulcsú viszont kicsit az őrültebe kerget.Kitalálta,hogy ki tudja mondani az "l" betűt.Igen ám,de most minden szót l-lel mond,még azokat is,amiben nics is...Kép.Pl. túlóludiKép.Először nem értettem,hogy miket beszél és hogy miért beszél ilyen idétlenül...mire rájöttem...Kép
És nagy felfedezésem,hogy azért mondja az R betűs szavakat is l-lel,mert eddig mindegyik "j" volt,azt hiszi,akkor mindegyiket helyettesíteni kellKép.
Ilyenkor mi van? Javítsam ki?

Áfonya

OLvastam a bölcsis elveidetKép.Még mindig hiszed,hogy majd irányítod a gyermeket?KépDe azért a következetességed előtt le a kalappal..KépIgazság szt nekem eszembe sem jutott,hogy nyafoghat Bulcsú,hogy most nem akar enni,vagy ott aludni...Majd minden reggel elhangzik,hogy nem megyünk bölcsibe,de egyéb nem történik.remélem,minden rendben lesz nálatok isKép!
Költözés már csak másfél hónap és most boldog vagyok,hogy nem jelen pillanatban aktuálisKép.
Nálunk a natur tej szokott a popsin gondokat okozni,de nem vészes.Ha viszont melegített vagy feldolgozott tejterméket/ tejet iszik/eszik,akkor semmi gond.
Dér -eső...KépKépNa igen,nálunk is dúl a miért -korszak...És a végén,amikor már kétségbe esem,mit válaszoljak,marad a "hogy legyen mit kérdezned"Kép ,gonosz módonKép.De néha már nem tudok mit válaszolni.
Fiús anyuka...nem tudom,nekem lányom leszKép!De ha mégsem,akkor adok tippeketKép!
Forgolódás: ügyes Máté nagyon (ja, és boldog félévességetKép)!

Namegyek,mert én is hosszúra sikerültem,bocsKép!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Anno pedagógiából tanultuk, hogy a miért-korszakban jó tipp lehet, ha már nagyon eleged van, és főleg ha már a manó is belebonyolódik a dologba, hogy úgy rángasd ki belőle, hogy te kérdezz valamit miért-tel, és ő válaszoljon.

Kipróbáltam, és (bár nem mindig) volt, hogy bejött.

Cili
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
reszvetem a rosszulletek miattKép En masdjara mar sokkal rosszabbul viseltem, igaz, az egesz terhesseget is.
Bulcsu es az "l" betukKépKép
Nalunk egy szo van, amivel nem jutok dulore: a "varázs" szot mondja Reka "garázs"-nak, s persze minden ragozott, kepzett valtozatat. Es amikor mondtam neki ma is, hogy az varázslatos, nem pedig garázslatos, akkor kozolte, hogy o is azt mondtaKép Teszt keppen kimondattam vele, hogy "vödör", az ment. Erre magatol elkezdte a "v-v-v" betut gyakorolni, majd udvozult mosollyal az arcan megint "garázslatos"-t mondottKép
Iranyitas: aham, azt hiszem, kicsit tudom terelgetni. Naiv vagyok, azt mondod?Kép
Nekem azert jutott eszembe, hogy esetleg nem akar ott enni ill. aludni, mert ezek itthon is utkozopontok voltak. Vagyis a kaja nem, mert akkor nem evett, de aludni muszaj volt elkuldenem, neha feloras orditas aran is.
Bolcsi eddig /kopp-kopp/ nagyon bejott, egy hiszti, egy nem_akarok_menni sem volt. Olyan volt, hogy nem akart hazajonni, ill. ott akart aludni, mikor még nem volt idoszeruKép
Most vagyunk a masodik het vegen, ma mar el is aludt Reka, 1/2 3-kor ebredt csak. Allitolag gyonyoruen eszik /ez az onallosagara es a mennyisegre ertendo, a ruhajan azert latom, hogy aznap mi volt az ebedKép/, jatszik, kozos jatekban is reszt vesz, stb... sot, wc-re is lelkesen raul ebed elott, pisilni is szokott bele neha, de emellett persze pelusos még.

Juteszembe, nalatok mi szokott a tizorai lenni? Most ket napja lattam a menut, egyik nap tea, a masik napon pedig narancsle a tizorai. Azert ez fura, azt hittem, mas "normalis etku" gyerek ennel tobbet igenyel.

Ami valtozast latok, hogy bujosabb lett. Neha mar kapok puszit magatol /nala ez mar nagy szoKép/, ill. csiklandozosat kell sokat jatszanunk, meg birkozosat, ilyeneket...
Az elmult ket ejjel parszor felsirt, remelem, csak az eros naptevekenyseg miatt ilyen, mert Mate is epp megbuggyantKép. Nala mondjuk lehet a fog is. Na mindegy, azert figyelem Rekat, hogy viseli belul az egeszet.

MiertekKép Nalunk nem lehetett elterelni igy, egyszeruen meg sem hallotta az en kerdesemet. Esetleg ha nagyon vad dolgot valaszoltam, azon meglepodott, elnevette magat es kozolte, hogy "nem is" es akkor abbahagyta. De tul kell elni, elobb-utobb vege lesz ennek isKép

Zsuzsa,
"Ennek meszeltek. "KépKép
ÉdességKépKép EN mar kezdem visszafogni magam, erre ferjuram rakattant a muffinokra. Igy viszont en sem tudok ellenallniKép

Rekaval voltunk agyagozni, kiegetik az egyik kigyojat es hoemberet, ha minden igaz. Ha meglesz, majd felteszem a kepeket.
Teso nyalcsorgatva figyelese nalunk is megvan, még a szopit is abbahagyja, ha meghallja Reka hangjat. Reka meg egy az egyben visszaadja azt, ahogy mi beszelunk Matehoz, még a hangsuly is stimmel /mint ahogy Te is irod/. Hogy "nincs semmi baj", meg hogy "itt vagyok KisMate"... es a ded tenyleg elhallgat ezekreKép

Mate ujabban addig kepeszt hason, amig ugy nem fordul, hogy ragcsalni tudja a kiságya korlatjat, tiszta teknos akkorKép. Aztan persze mikor elfarad, akkor jol beveri a fejet, mert nem tudja letenniKép

Koszi a koszonteseket!
Zsuzsa, jo a kep a profilodbanKép

Mivel az elmult 2 napban orankent ebredtek felvaltva, inkabb eltuzok aludniKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Köszi a részvétet,asszem nekem is hasonló gondom van,nehezebben viselem...Kép.Azért tegnap és ma már egész jól boldogultam,enni is tudtamKép!
BölcsiKép.Ez tök jó,hogy ilyen jól veszi Réka az akadályokat.Mi ma tudtuk meg,hogy a kb. 1 hete kezdődött hisztirohamok egy újonnan érkezett kisfiú miatt vannak.Ez a kisfiú nem hajlandó semmit megtenni a bölcsiben,amit kérnek tőle,a mi fiúnk meg lelkesen utánozzaKép.Ez oda vezet,hogy esti ceremónia= üvöltés, reggeli ceremónia= üvöltés..KépNa de majd ez is elmúlik...
KajálásKép.Igen,néhány hétig nálunk is látszott a menü.Egyébként lehet,hogy Réka ott nagyon jó evő lesz,ne csodálkozz!Nekünk is mindig mondják,hogy mennyit eszik Bulcsú,itthon meg szinte alig...
Uzsonna nálunk is hasonló,de szt elég is,mert elég korán ebédelnek.Ha azt veszzük,hogy 8-fél 9körül van reggeli és -legalább is nálunk- fél 12-kor az ebéd,akkor szt a kettő között elég lehet egy pohár nehezebb ital.Nem?
Alvás az utóbbi napokban nálunk is gáz volt,de eszembe sem jutott,hogy a napkitörések lehettek.De többször is felsírt Bulcsú éjjel...legalább tudom,hogy miértKép.
GarázslóKép.Tesóm ugyanezt mondta!KépA vödör nálunk is gödör,de talán inkább azért,mert a vödörnek semmi értelmeKép!Azért ezek az L-k elég kétségbeejtőek,de előbb-utóbb csak kinövi.Annyira akarja mondani az R-t,de csak egy nagy L lesz belőleKép!
AgyagozásKép.

Zsuzsa

KösziKép.A bíztatást isKép.Igazság szt Bulcsúval is elég rosszul voltam,de nem ennyire korán kezdődött és nem hánytam ennyit.Eddig vasárnap óta csak 1 nap nem hánytam (bocsKép).De legalább megkönnyebülökKép.Azzal vigazstalom magam,hogy egyszer ennek is vége leszKép!
SzámítógépKép.Nálunk a kocsi krepált be megint,ugyanaz a baja,mint nyáron,most felvittük Érdre,ott szakember van,ért ehhez a kocsihoz.Remélem,össze tudja rakni és a gatyánk sem megy rá.De 2 hét tuti kocsi nélkülKép.
Csomagolás először a költözésKép!Aztán majd meglátjuk.Majd behozzák a pakkot utánamKép!Csak vmi jó dokihoz kerüljekKép.

Cili

Köszi a tippet,nagyjából beváltKép!Legalább is válaszol a kérdésre,de aztán újrakezdiKép!Mondjuk annyira nem vészes,csak olykor már ,amikor 25-ödjére kérdezi ugyanazt,eléggé elkeserít,hogy mit is válaszoljakKép!

Na,megyek fürdetniKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Áfi,
akkor mesélek egy kicsit a mi ovisodásunkról.

Mivel a gyerek csak tavaly nyáron lett szobatiszta, így nem 3, hanem 3,5 évesen kezdte az ovit. Már ngyon szeretett volna menni, minden nap megkérdezte, hogy mikor mehet már... várta nagyon. Elötte többször is voltam benn vele, mivel ott tartotta a védönö a babamasszázst, olyankor míg mi babáztunk, övé volt az egész ovi Kép

Az elsö héten még nagyon lelkesen járt. Aztán a 2.héten itthon volt, benyalt valami bacit. Na ezután egyáltalán nem akart soha többet oviba járni, akkor 1 hétig megtapasztaltuk az összes eszközt, ami csak bevethetö egy ekkora fiúcska részérösl: hiszti, sírás, könyörgés, kapaszkodás ezerrel... ezután a hét után megint helyreállt a rend, ilyenek már nincsenek. Néha reggelente elejt egy-egy mondatot, hogy még álmos vagyok, ma nem akarok menni, de ezek csak amolyan ,,megpróbálom, hátha" jellegüek, hamar rá lehet beszélni, hogy inkább öltözzünk.Kép

Az oviban nagyon rosszul eszik, ez nem újdonság, itthon is. Viszont néha megeszik oylanokat, amiket itthon soha.
Kezdetben nagyon sokáig csk egyedül, mások mellett játszott, többnyire legózott (nagyon ügyeseket épít, egyébként!). Most már eljutottunk oda, hogy pl. szívesen babakonyházik, de többnyire lányokkal. Fiúbarátja még nincs, csak lány (a Vanessza Kép ).

Szerintem Ádinak nagyon való az ovi. Mint ahogy Rékának is jót tesz a hasonkorúak társasága. Mi már kevesek vagyunk nekik, pláne úgy, hogy sokszor a kicsivel kell foglalkoznunk helyettük, amikor pedig ök játszani-beszélgetni-tombolni szeretnének valakivel...

Anyapoc,
utólag is boldog névnapot Kép Valamint kitartást a nehéz hónapokhoz Kép
jamina
 
 


sziasztok
Csak egy pár sor.
Egész jövő héten hármasban leszünk, majd jövök sírni...

Áfonya
Majd írj még sokat a bölcsiről, kíváncsi vagyok. Agyagozáshoz gtratula. Mindig is jókat írtál Réka kézügyességéről. Miket rajzol mostanság?
Mi szinte semmit.Hanna inkább állandóan főz, meg babázik, esetleg vásárol. Meg a gyurma megy.

Anyapoc
Kiróbáltad a sepia-t? Hanna nagyon bírta Bulcsút, gyertek el máskor is!
Tegnapelőtt éjszaka Hanna tízpercenként kelt (Berni aludt..)

Zsuzsa
Előd hogy áll a betűkkel? Ja, és mindig meg akartam kérdezni: mit tudsz Előd tejtesójáról (talán Peti???), hogy van?
Én sem sütök, mert a vége mindig az volt, hogy én ettem meg... Az meh uyge nem tesz jót. Így elmegyünk a cukiba, az pont elég.
Mióta adsz kicsi legót? Én még nem kezdtem el, épp elég aduplót összegyűjtögetni Kép
Hanna nem szeret rendet rakni (persze tudom, én rontottam elKép) Előd és a bili?? Hanna nem nagyon akaródzik..

na pussz, bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Én még mindig egyformán...sz.rulKép.Igyekszem,de csak nem akar jobb lenni...persze rosszabb semKép.

Zsuzsa

Ahá,azt hittem a szülés előtti pakolásra gondoláltKép!Nem is értettem...
Jaj, a költözést ne is mondd,már most húzódok tőle!Főleg,ha nemjavulok...Kép
Semmi kedvem...Vagy ez ilyenkor nomrális?Kép
A közérzetem változatlanul pocsék, a másfél hét alatt eddig 2szer nem hánytam,ami egész jó átlag!Iszonyatosan nem bírom az erős szagot,de legyen az bmi.Kellemes vagy kellemetlen...KépHááát,majdvhogy csak lesz...
Előd és a mindetszédszeedekKép.Bulcsú festett már,igaz nem itthon.De a bölcsiben is és a játszóházban is szoktak,szt havan türelmed...Kép
Demegkaptuk az első színezését pár hete...Micimackó a szivárvány minden színébenKép!Rajzolás nálunk sem megy,vhogy nem érdekli...illletve ha én rajzolok,akkor igenKép!Csak már unom a hajókat és a vonatokat!
MálnaszerűKép.
Nálunk a narancssárga és a citromsárga keverése megy,rendesen.

Bringa

Örülök,hogy jelentkeztélKép.
Még jó,hogy Berni legalább aludt!Kép
Lehet,hogy nálatok is a napfolttevékenység,ahogy Áfonya írta?Nálunk is voltak gondok az alvással az elmúlt napokban...
Örülök,hogy Hannának tetszettünkKép.Bulcsú is nagyon élvezte!Amintolyan állapotban leszek,majd meglátogatunk megint Benneteket!
Most akartam venni Sépiát(eddig el sem jutottam a gyógyszertárig),de nincs sehol ilyen kiszerelésben.Ezért megrendeltem és holnap du-ra meglesz.Ez az utolsó menedékem...KépHa ez sem válik be...
Éppen most néztem végig a különböző szereket...Hát,nem tudom,én minden tünetet produkálok...most vegyem meg mindegyiket?Kép
Mi a helyzet Bernivel?Még mindig nyügösek a délutánok?

Puszi mindenkinek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia Druszám!/Anyapoc/Bocs de itt értelek utól...nem műxik az e.maiod...irj mi ujság veled!!!!!!!Pusz Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Jaj,Jaminát kihagytamKép

Köszönöm a köszöntést és az együttérzéstKép!
Azt akartam megkérdezni,hogy Ádit akkor év közbenfelvették az oviba?Mert több helyről hallottam,hogy év közben nincs felvétel...vagy ez azüres helyektől függ?
Nálunk is előfordul hébehóba a "nemmegyekbölcsibe"..illetvemegyünk...De a csajokkal mindig megfogomKép!

Puszi,remélem,sok szépet alkotsz!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Most csak rovid bejelentkezesre futja kedvembol s idombol.
Mindket gyerek vasarnap ota beteg /velem egyutt/. Mindegyik nagyon nathas es nagyon kohog. Reka lazas is még mindig estenkent. Matenak meg mára kibujt az elso foga, szegenynek nem eleg, hogy nem kap szopi kozben levegot, még a foga is kinozza. Es a kohogesre gyakran felebrednekKép Mate koveti novere peldajat, ejjel szigoruan ebred 3 orankent es persze reggel 1/2 7-kor szamara elkezdodik a nap. Es napkozben 2*1 orat alszik csak. _Nekem_ tobb az igenyem, nem tudom, hogy birjaKép Ja es persze veletlenul sem alszanak egyidoben, áááá.
Szegeny Reka pedig mar ugy menne szankozni, hogolyozni, egesz telen erre vartKép Igy viszont mar napok ota ki sem mozdultunk itthonrol, ezt meg nehezen viseljuk mindannyianKép
Most eleg faradt es nyugos vagyok, ugyhogyn em is irok tobbet, igy is eleg letargikus lett ez a hozzaszolasKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, bar jobbulas eddig nincsKép Rekanak fulgyulladas lett a nathabol, Matenak pedig kronikus horgogyulladasa. Nem unatkozom.

Zsuzsa, Anyapoc,
jok a szosszenetekKép

Szosszenetek tolunk:
Rekaval kimentem kezetmosni, MAte addig a jatszoszonyegen maradt. Mire visszamentunk, valahogy lemaszott rola.
Reka: besz*rás ez a gyerekKép

Szokasommal ellentetben tegnap mar delutan elkezdtem a heto kozmetikai nagygeneraltKép Uj maszk, zold szinu. Felkenem orcamra, Reka kozben utanamjon, s megkerdi, mit csinalok. Mondom en, hogy bekenem az arcom, hogy szep legyek.
Reka sirva elrohan: Anya mosd le, nekem nem tetszel igyKép

Ferjuram a heten egyik delutan lemenni kezsult a boltba. Reka persze ott sertepertélt korulotte, majd megkerdezte: Apa, miert nem a kocsmacipodet vetted fel?
Apa visszakerdez, hatha nem jol ertette: milyen cipomet?
Reka: hát a kocsmacipodet!
En a konyhaban rohogok ezerrel, majd bemegyek, kimentem apat szorult helyzetebol: nem a kondicipore gondolsz, Reka?
Reka: de, arra!Kép

Ket kerdes merult fel bennem: vajon a lanyom tud valamit es csak en hiszem, hogy Apa sportolni jar valoban, nem kocsmazni? Es vajon miket meselhet rolunk Reka a bolcsiben?!Kép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk...vagy inkább én...egy újabb túlélő nap után...Nem akarom részletezni,de el tudjátok képzelni,milyen a szokásos reggeli hányás után tesztreggelit enni...?KépKép


Áfonya

Jobbulást,olvasom,jól belekaptatok a közepébeKép.
Azért a fogacskához gratulaKép!
És Réka szösszenetei nagyn jókKép!Főleg a cipős...azért azt jobb ha tudod,hogy a gyrekek mindig elmondják az igazat a bölcsibenKép!
Nálunk: Apa megy a bölcsibe gyermekért.Gondozónéni félve:--kérdezhetek vmit? Apa:persze...--Maguknál tényleg úgyvan,hogy anya mos,apa meg vasal?KépDrága életem párja soha nem szeretett vasalni,sőt...ő nem TUDKép!
Akkor most bölcsi kihúzva...Kép

Zsuzsa

Képeket megnéztem,nagyon jók!!!KépNekünk is van olyan kis mintás pizsink,mint amiben Luca vanKépÉsnagyon szerettem,csak hamar kinőttükKép.
Viszont a kiscsaj tündéri!KépÉs szépen mosolyog!
Érdekes,nálunk még mindig saját magát szereti nézni Bulcsú a tv-ben.A mesék nem nagyon kötik le.Vagyis egyik másik igen,de változó,hogy milyen kedve van.Van,amikor természetfilmet akar nézni.De nagyon nem követeli a tv-t.
FőzésKép!Előd biztos mesterszakács lesz!
Nálunk igazi fiús,autós,buszos,vonatosjátékok menőkKép!
MotorozásKép.

Na,megyek fürdetni!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztok
Áfonya
BetegségKépHogy is bírhatnád? Nagyon nehéz lehet, ha mindkettő beteg..
Szössuenetek naaaaaaagyon arik!KépKép
Akkor most már igazi bölcsis Réka, tetszik neki. Most akkor már ottalvás is van?

Anyapoc
Jövő héten valamikor van kedvetek, gyertek el!

Zsuzsa
A legjobban az "Ez most komoly?" kép tetszett.
Előd mennyit néz tv-t egy nap? Olyan könnyebbség odaültetnem Hannát, így most többet tv-zik mint amennyit szeretném. De úgy gondoltam, én választom mindig ki, h mit (mármint nem összevissza meséket néz), s hát ahogy az első időszaknak vége, visszavesszük a tv-zést, meghát ha jön a jóidő, amúgy is jobban lehet kint lenni.

Rólunk: Hanna most már nagyon ari, nem mondom, hogy szót fogad mindig, de úgy látom, a nehezén túl van. Mármint a féltékenységnek. Volt két húzós hét.
Berni is egyre többet van fent, sokat vigyorog, de azért még tud ordítani is rendesenKép Főként estefeléKép 9-kor alszik el, és kétszer kel enni.
Nekem az egyik suli jelentem befejezveKép, másik viszont most sok fejtörést okoz.
Apa rengeteg munkával, alig látjuk.
Na ennyi dióhéjbanKép
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
jok a kepek nagyon. Es Luca is mar mekkora. Szerintem nagyobb, mint Mate, az tutiKép. Es milyen szepen tartja magat. Nekem a kispofi tetszett legjobban, meg az utolso nevetos.

FozesKép Teletubby-k hatasa nalunk a "követem a nyomot" es a spargagombolyaggal valo jatekban mutatkozik megKép Hogy regen en milyen baromsagnak tartottam ezt a teletubbyt.
Neha BBC-t is nezi Reka, epp tegnap mondta, hogy /fonetikusan irom/ "a nem cédés teletábbiban úgy mondják hogy teletábbisz, nem teletábbik"Kép

Nalunk szerencsere mind a hordozo, mind babakocsi bevalt Matenal. Igaz, multkor probaltam csalni, hogy csak az erkelyre teszem ki a babakocsiban, na az nem jott be. Bezzeg setalaskor amint kilepunk a liftbol, amr alszik is. Most az a hulye helyzet volt nalunk, hogy Matenak kimondottan javallott volt a seta a hideg kinti levego miatt, viszont Rekanak a fule miatt meg kimondottan ellenjavalltKép Maradt a szelloztetes.

Anyapoc,
en nem elkepzelem, en emlekszemKép Raadasul nalunk nem tesztreggeli van, hanem cukoroldat.
Apa mosogatKép

Fogak: most mar jon a masodik is, viszont annyira fajt ma este neki, hogy kenytelen voltam Germicidet adni, holott mar nincs laza...egyszeruen annyira sirt, nem szopott, hiaba ringattam 1 oran at, Dentinox sem ert semmit. Remelem, nem art neki, de nincs itthon Panadol epp.

Bringa
tv ugyben nalunk is az elso hetekben szinten ez volt, hogy sokat ult elotte. Aztan mikor viszonylag rendezodott a helyzet, belerazodtunk a hetkoznapokba /es Apa visszament melozni, mert foleg o volt ilyen kenyelmesKép/, sikerult lecsokkenteni a tv elott toltott idot. Most mar "csak" reggel ebredes utan van egy negyed ora, meg esti mese /allandoan azt a horror Scooby Doo-takarja nezni/.
Es nagyneha, ha Mate nem akar szopizni, mert Rekat lesi, akkor szoktam bekapcsolni a Minimaxot, ott szerencsere 5 perces kis mesek vannak csakKép
Csak 2 het volt huzos feltekenyseg teren?! Mazlista vagyKépKép

Sulihoz gratula! Sokmunkas Apaert nem irigyellek, en mint Messiast varom gyakran, hogy hazaerjenKép

MAi szosszenet:
"Lattad, hogy Matenak alul jon a masodik foga is, nem felul?!"
Hogy mi ebben a poen? Hogy ezt nem Reka, hanem Eletem Parja ujsagoltaKép

Koszi mindegyikotoknek a jokivansagokat. Gyerkocok egyebkent jobban vannak, mar tegnap ejjel laztalanok voltak, Mate ugyan rettenetesen kohog, fulladozik, de en latom a javulastKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Bringa

Meglátom,hogyleszek,aztán telefonon értekezünkKép!Sokszor olyan rosszul vagyok,hogy fel sem tudok egész nap kelniKép.Örülök,hogy Hanna túl van a nehezén,ez nagyon jó hír!Kép
Ügyes vagy a sulival!A másikal mi a gond?
Ja,és vannak ékezeteid?Kép

Áfonya

SzösszenetKép.Azért a nagyobb gyerekenek is vannak jó mondásaikKép!
Ezt a cukrost nem értem...Neketek minden vérvételnél ez van?Már második helyről hallom ezt...Nálunk csak félidőben van a terheléses,ilyenkor csak az a tesztreggeli.Ehhez képest sok helyen semmiféle cukorterhelés nincs már...Én is nagyon gondolkozom,hogy beválaljam-e félidőben...
Minimax,az nagyon jó!Újabban én is azt nézemKép.Attól nincs hányingeremKép!
Liftből kilépés=alvás...Nagyon ismerősKép!
Réka füle még mindig beteg?Vagy ez már "csak" az utókezelés,hogy nem mehet ki...

Fejtörő: Anno,amikor Bulcsúval voltam terhes,a cukorérték felső határa 6,1 volt.Most 5,5...Ehhez képest persze túlléptem egy kicsit, 5,6 lett...De a kérdésemre nem tudtak a védőnők válaszolni,hogy miért változott az értékhatár...Megoldás?Kép

Doki szt a gyengeségem oka a kevés folyadékfogyasztás...3liter vodka?KépKépjajajajaj....

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
na hogy vagy, van javulas? Akkor most vegleg abbahagytad a melod par evre?Kép

Cukor: nalunk vervetel is csak tan ketszer volt, abbol az egyik a korai verkep, vercsoportmeghat, ilyesmi... Es van a terheleses cukorvizsgalat, /tan a 24.-dik heten, erre nem emlekszem/, nalunk ez egy utalatos pohar cukros viz, semmi zsomle meg tejKép
Miert gondolkozol rajta?! Szerintem nagyon fontos, hogy kideruljon, ha baj van. Nem hulyeseg a dieta, a gyerkoc erdekeben.

Fejtörő: nem lehet, hogy a papirodon az ertekhatar a nem terhesekre vonatkozik? Es mar nem emlekszel arra, hogy Bulcsunal is igy volt?Kép Mert nalunk a gep a "normalis" hatarokat nyomja ra, terheseknel meg ugye mas az intervallum.
Sok hanyasra sokat kell inni. Csak nehezKép

Zsuzsa,
de legalabb most mar nincs ferfiui tulero nalatokKép
FotoellenessegKép Reka egy idoben a szemet csukta be allandoan, a vaku miatt. Aztan meg kenyszeredetten vigyorgott, mert azt hallotta, hogy mosolyogni kell. Na azok is igen szep kepek lettekKép
Kettot oltoztetni, nem egyszeru... nalunk ugy megy, hogy Rekat feloltoztetem felig, nadrag, pulcsi szinten, aztan jon Mate "unneplos" ruhaja, azalatt Reka felveszi a cipojet, kabatjat, sapkasálját. Utana en bezippzarozom a kabatjat, bekotom a salat. O ki a folyosora, en meg befejezem Mate oltozteteset, overall a babakocsiban, ott mar nezelodik kozben... es csak remenykedem, hogy nem felejtettem el semmitKép
TunderkeKép
Fogak: igen, most hamar jottek, legalabbis rekahoz kepest. Most bezzeg visszasirom a regi szep idoketKép
Tv: Naponta egy film? Milyen hosszu? Profilkepeden is epp tevet neznek?Kép
OstermeloKépKépKép

Nalunk Reka mar gyogyultnak van nyilvanitva, mar tegnap ment is bolcsibe. Szerencsere zokkenomentes volt, egyedul a deli ottalvas ment nehezen, de ma mar siman elaludt. Valami pup van az ágyában, azt magyarazta.
Es ma itthon ketszer is kakilt a bilibe, es ugyanezen oran belul haromszor is szolt, hogy pisi lesz. Es tenyleg. Pedig a vegen mar nagyon nem hittem nekiKép
Majd akarok irni hosszabban errol a bolcsirol, csak kicsit tobb ido kellene.

Mate még mindig sipol, hörög. Elvileg hetfore elmulik. Haaat... ha nem, viszem vissza.

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: