Új privát üzeneted érkezett!

Gyorsan azokat az esztergomi képeket!Kép

Body: mire Ádi bilizni kezdett, már kinőtte a klasszikus body-méretet (úgy kb. 92-esig vannak normálisak). Viszont Szaffit mostanában naponta többször wc-re (nem tévedés!) kell ültetni, kiköveteliKép Én a vállán szoktam összepatentolni.

Réka szövegeit könyvben kéne kiadni!Kép

Jami
jamina
 
 


Hahó,
Áfonya, én köntöspárti vagyok. Cicónak most a hidegekben kezdtük használni itthoni fürdés után, és imádja. Hogyaszondja (még a kádban, amikor ki akar jönni): "bebújunk a puhapuha köpenybe" Leszedni az apja nem tudja róla, én is csak akkor, ha előbb megnéztük a sarkát (hogy ezt miért, ne kérdezzétek Kép ).
Balcsi, hűha Kép Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Zsuzsa,
ez a wc/bili dolog Szaffinál még csak utánzásKép Ha Ádi megy, akkor neki is menni kell, nehogy bármiről is lemaradjon. Szóval produktum csak a nagy számok törvénye alapján Kép
Amúgy hiányoltalak a szalvétás topikból vmelyik nap a kézműves topikban! (írom ezt ide, Áfi topikjábaKép)
Jami
jamina
 
 

 
 

Szia KrisziKép

SaroknezesKép

Tudom, hulye kerdes, de a furdokopenyt torulkozes elott szokas felvenni vagy utana?Kép

Zsuzsa,
van egy csomo teám /malnalevel meg egyeb kiegeszito/, meg masszazsolajak gatvedelemhez, szules elottre, /amit szinten a nandu.hu-n olvastam/, szivesen elkuldenem, ha tudnad hasznalni. Nekem most joideig nem kellKép
Azt mondod, hogy alvas kozben pelenkazod es oltozteted Elodot?! Akkor igencsak melyen alszik a gyerkocKép

Jami,
jo ez a Szaffi es a WC dologKép
Tegnap Reka bekiabalt nekem a WC-re, hogy: Anya, ott van Apa?Kép
/panel WC, nincs egy m2/

Aptya turt egy TeleTubbis piros pulovert Rekanak a bolhan, igy Reka ma kiadta az ukazt, hogy mossunk pirosat! OK, mondtam, johet még a rozsaszin es a bordo is. Egy ideig rendesen valogatta, majd azt mondta: tegyunk bele egy zoldet is, hogy szep szivarvany legyen!Kép

Mindig at kell neznem mosas elott a gepet, mert kepes belecsempeszni valamit, persze szamara teljesen logikus okbolKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok lányok!!

Bocsánat, hogy ilyen ritkán tudok csak jönni, ráadásul vissza se tudtam olvasni. Kép
Sajnos tegnaptól egyedül vagyok a gyerkőcökkel, apa elutazott 3 hétre. Kép
Amúgy elvagyunk, de nem könnyű.
Igyekszem jönni és olvasni ha a mini pasik engedik. Kép Remélem jól vagytok, puszilok mindenkit:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Megírom a levelet,erre elmegy az áramKép.

Szóval vagyunk mi is,csak betegeskedtünk,meg Apa is itthon volt 5 napra.És persze otthon nem volt internet,mert Apa ugyan sikeresen telepítette az XP-t,de a Connect Me-t már nem sikerültKép!

Bulcsúnak kruppos rohama volt 2szer.Megfázott egy kicsit és péntek hajnalban befulladt.Rémület,ügyelete kihív( Apa,a bátor,átadta nekem a telefont,így hüppögő gyerekkel a karomban és tárgyaltam le mindent).
Doktornéni egy tündér,szterodi kúp a popsiba,ablak+ hideg levegő és kb negyed óra múlva minden rendben.De az alvás nehezen ment utána.Mi már aludtunk volna,amikor a gyerek egyszer csak felpattan, és közli,hogy mindenki alszikKép!
Aztán hétfőn újabb befulladás,de akkor már "rutinosak" voltunk....
Most meg mennek a homeopátiás bogyók ezerrel.

Bölcsi még mindig szuper,imád ott lenni és persze alig akar hazajönniKép!

Áfonya

Jó a sztori,de ha lehetek őszinte,még a hideg is futkározott a hátamon,amikor olvastamKép.És ilyenkor elgondolkozom,hogy akarom én ezt?Kép(persze!!!).
Nagyon jók a képek és Réka tényleg egy kész kis hölgy már.Ezek alapján el semt udnám képzelni,hogy ilyen kis vásott(Kép) is tud lenni!
És mennyit izzadtál le a balatoni túra alatt?Kép
Névelő:Bulcsú már rendesen beszél,ragoz meg minden,de a névelők nem mennek.És most nem tudom,hogy azért,amit Bringa mondott(hogy ilyen finomságokra még nem figyel),vagy tényleg rossz szokás.De azért javítok mindíg,vagyis én mindig ismétlem,amit rosszul mond,csak kiigazítva.
Fürdőköpeny:mi is csak pancsolásnál használjuk,fürdés után mi azonnal felöltözünk,így nincs rá szükség.
Hülyét kaptam-->na most ilyen beszólás után szt lehet hülyét kapni?KépKépO
Body:nálunk is belelóg a bilibe,de most olvastam jó ötleteketKép!

Zsuzsa

na,hogy bírod a gyűrődést?Kép
Előd, a kis ördögKép!Vannak ilyen napok,szt ne keseredj el.Nálunk is van olyan,amikor semmi nem jó.Na,jól megvígasztaltalak,mi?

Bringa

Ti hogy vagytok?Bírod még?
Névelőfvel kapcsolatban azért várom ám az értekezést,mert kíváncsi vagyok rá!!!!
Lehet,hogy tényleg nem vesznek még észre ilyen finomságokat,de vhogy úgy vagyok vele,ha a ragozás árnyalatait észre veszi,akkor ezt miért nem?KépCsak félek egy kicsit,nehogy aztán gond legyen belőle.KépAzért majd burkoltan szól(at)ok anyóséknak,ne halljon rosszat....

Megyek,mert dolgozni is kéne!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Hahó,
szia Áfonya (bocs, az elébb csak bepofátlankodtam ide hozzád köszönés nélkül...pirulok is miatta, csak nem tudom, hogy kell ide azt a pofit berakni).
Köntös: törölközés után, de még felöltözés előtt Kép Na szóval nem tiszta pamut, hanem vmi műszálas frottírféleség a köntösünk, ezért nem szívja a vizet rendesen. Amúgy ha jól tudom, ennek az az értelme, hogy törölközés után rögvest nem csontszáraz a kölök bőre, és ha könnyedén-lazán van bugyolálva egy pár percig csak, akkor ez a kis nedvesség gond és megfázás nélkül el tud párologni, és nem pállik be stb. De hát ez a régi iskola, nekünk jobbára azért van köntös, hogy az apró fürdőtől a szobáig, ami az öltözés helyszíne, a hűvösebb időkben mégse pucéran kódorogjon.

Névelő: most miattatok direkt figyeltem, Cicó - igaz, még csak húsz hónapos - alapban nem használ névelőt!!! Ha vmit papagájosan ismétel utánunk, akkor igen, éppen azt, amit mi mondunk. De pl. arra nem emlékszem, hogy egyszer is hallottam volna a szájából azt, hogy "az". "A" van, "egy" is van, "az" nincs, csak mutató névmásként, hogy "azt a babakocsit" kéri pl. Ha nagyritkán maga alkotta mondatba sző bele névelőt, akkor az "a". Szvsz. ezt jegyzik meg elsőnek, mi is több a-t használunk, mint az-t. Amúgy meg ugye a szabályoknak először az alapjait jegyzik meg, aztán finomítják őket, az alapok elsajátítása után jönnek a variációk és a kivételek. A kölköm számára szemmel láthatóan egyelőre az "a" a névelő mint olyan, és majd később megjegyzi, hogy a névelő ölthet más formát is. Egyelőre a névelő létével és funkciójával van elfoglalva. És szintén szvsz gyerekfüggő, hogy milyen szabályokat finomít előbb magában, a névelőét, vagy a ragokét pl. Kép Rossz szokás akkor lehet, ha következetesen, gyakran rosszul hallja a felnőttektől, akkor úgy is rögződik. Én pl. néha elég pongyolán ejtek bizonyos szóvégeket, de ezt csak akkor vettem észre, amikor Cicó elkezdte hangoztatni, hogy "hód" meg "bótba" Kép Azóta vigyázok Kép
Ja és egész fura is van néha: egyik unokatesóm pl. évekig meg volt róla győződve, hogy az "az" z-je már a következő szó elejéhez tartozik, így olyan leleményekkel szórakoztatott bennünket, mint zsasztal, zsentenna (= asztal, antenna). Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi

Nem akarok vitatkozni,de azért ez nem ilyen egyszerű.Volt,aki írta és itthon is ismerek olyan gyereket,akinél ment azonnal az "a" és az "az" névelő is.És minden más finomság is.Tk az én fiam nem nagyon tőmondatozott sokáig,bár elég későn kezdett beszélni.
És bár minden gyerek más,valóban,de nálunk pontosan az a helyzet állt fent,hogy több,mint 10 hónapig anyósommal volt a fiam,aki ,amikor vele beszél,akkor csak az "a" névelőt ismeri.És mint írtad,ilyenkor kialakulhat rossz szokás.És miután nem tudtam eldönteni,hogy ez valóban csak a beszédtanulás elejére jellemző forma,vagy már az elején is nagyon kell vigyázni,hát megkérdeztem a többieket.
Azért újabban előfordul,hogy jól használja a névelőt.Anyósomnak viszont ettől függetlenül is szólni fogok,jobb a bajt megelőzni....

Anyapoc

Ui:bocs az OFF-ért Áfonya

anyapoc
 
 


Névelő: nekem mindkét gyerek úgy kezdte, hogy nem mondott az-t, csak a-t. De valahogy csak kialakulKép Szaffi nagyon hamar kezdett beszélni, Ádi nagyon későn, tehát még ettől sem tenném függővé. Én nem javítgattam/javítgatom, szvsz ha mi, felnőttek jól használjuk, ők is jól fogják alkalmazni, mire rendesen megtanulnak beszélni.

Kriszi,
egy kommunikációs szakember ne fogalmazzon pongyolán! Kép

Áfi,
mikor teszed már fel az esztergomi képeket?

A francba, már megint esik! Kép
jamina
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Akkora kő esett le a szívemről, hogy nem csak az én drágám ilyen hisztis.Kép

Pucérság: igaza van Csi-nek. Nálunk sem lehet leimádkozni róla az apja pólóját. Bár ő ruhára veszi fel. Talán ezzel pótolja a hiányát, hogy sokszor egy hétig nem látja.

Anyapoc!
Nem semmi az a roham.Kép Most hülye kérdés, de nem ismerem ezt a betegséget, szóval ez most már állandósul majd nálatok? Vagy csak egyszeri volt? Valami megfázással függött össze?

Névelő: Dóri mindig rendesen használta, de van egy ismerősünk (2,5 éves) aki még mindig nem használja úgy mint kellene. Az anyuka említette az orvosuknak, de azt mondták neki, hogy ki fogja nőni, mert ez felvett, rossz szokás. Ugyanis az anyuka nem magyar és tőle hallja ezt. Állítólag az oviban több gyerek mellett teljesen el fogja hagyni. Ekkor az anyukának eszébe jutott, hogy a nagyobbik is így használta a névelőket és az oviban teljesen leszokott róla. Ha tényleg anyósod beszélt előtte így, akkor nem árt megemlíteni neki a dolgot.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Mára már csak ket beszolasra futja energiambol, tobbit holnap:

Rekanak adtam egy szal viragot, aszondja:
- Koszi anya, errol almodtam mindigKépKép

/Azota rajottem, a Boribonos konyvben van ez a mondat, a nyuszi kap egy lufit. De hogy hogy erzi, mire is mondjak..../

Este, vacsora utan:
- Anya, ugy tele van a hasam, legyszi most ne ugralj rajtamKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Énfiam legújabb találmánya,hogy "anya kukival pisil"Kép.Na most akkor erre mit illik ilyenkor mondani????Mert ugyan mondom,hogy nem,erre azt mondja,hogy a fenekével....Na,ja,végül is....

Jamina

Na,ez az,ha mi jól használjukKép!De anyósomék nem jól használják!Emlékszem arra,amikor kicsi voltam és elég volt csak 1 hetet eltöltenem mamáméknál,mire visszjöttem,igen "falusiassan" beszéltemKép!És hát ugye Bulcsú elég sokat volt anyóssal,amikor kezdte a beszédtanulást,de tudom,még van reményKép!

Kata

Azt mondják,olyan 4-5 éves koráig előfordulhat bmikor.Van itt egyébként egy topik erről,de még nem olvastam bele.Tk egy allergiás reakció,amikor pl megfázásnál túlreagálja a nyálkahártya a nyáktermelést és a gége alatti terület beszűkül,ezért nem kap levegőt.
Névelő:nem ragozom tovább,de pont ettől a rossz szokástól félek,már írtam ,hogy miértKép.

Áfonya

Szövegek nem semmik,de a könyv címét nem tudom értelmezniKép!
És vmit akartam kérdezni,de nagyon elfelejtettem...KépDe ha eszembe jut,akkor jövök!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Hahó,
OFF
Anyapoc,
szerintem közel sem egyszerű, sajnálom, ha a locskafecske stílusomból ez jött le (nem biztos, hogy pontosan emlékszem anno tanulmányaimból a folyamatra, de nagyjából igen). Én amúgy szólok anyósnak, anyámnak, atyaúristennek, bárkinek, amint azt hallom, hogy "a anya" (vagy bármi hasonlót). Amúgy nem Murphy-törvény-szerű, hogy a kölkec szinte mindig azt jegyzi meg, amit nem szeretnénk?

Jamina,
nem fogalmazok, ejtek Kép

ON
Áfonya,
hogy Réka milyen szofisztikált szövegelő, el vagyok ájulva Kép Gonosz anya, nálatok esti program a gyereken ugrálás?! Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi-OFF

Ja,egy kicsit ez jott le,de vegul is nem erdekes.En a szolassal inkabb megvarom paromat,mert nem akarok sertodest es megis csak az o szulei.(meg apro sertodes volt,amikor egyszer meg nagyon regen ezt megemliettem neki,de akkor Bulcsu meg nem beszelt,ezert ovatos vagyok)
Az viszont tuti,hogy a rosszat nagyon hamar megtanuljakKép!Remelem azert,hogy nagy ghondunk nem lesz ebbol...

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztok
Hát olvasom ám a topikot szorgalmasan!

Áfonya
Hanna is mesenyelven beszél egy csomószor. Sőt, egy-egy sorral átugrik egy másik mesébe Kép Így sokszor csak én értem, hogy mit karattyol Kép
Nekünk van fürdőköpeny, és Hanna nagyon szereti.

Anyapoc
Ez a krupp ijesztően hangzik.
Cikk még nincs, de hanna is folyamatosan csak "a" névelőt használ Kép

Zsuzsa
Visszakerült a pelus Hannára, de nem bánom, egyszerűbb így. A játszóházban persze a kisWC a sláger, de itthon nem szól most egyáltalán. Tuti, hogy már a teső miatt, hiszen minden azzal van tele, állandóan erről beszél velem mindenki... Előd jobban van már?
Te már mindjárt szülsz!!!! Hányadika???

pusz, bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Elöször is:Máténak itt is boldog névnapot!

Zsuzsa

Remélem,mártényleg jobban vagytok,mi megint betegek vagyunk,vagyisinkább még mindig.KépMegint táppénzen vagyok vele,mert tegnap nem volt vmi jól de a bölcsien és azt javasolták,inkább ne vigyem,kúráljam ki.Egyébként nálam is elég nehezen javul a dolog,én is beteg vagyok lassan 2 heteKép.
Állítólag tegnap a bölcsiben is volt egy kis kruppos rohama,de szerencsére nem kellett orvost hívni.
BorsómaszolaKép!Nem lehet,hogy az a mazsola,amimár megsült?Mert az nem olya összenyomott,hanemgömb alakú....
Nálunk is volt most hiszti,nem is akármilyen....Kicsit én is elkeseredtem,már átérzem,hogy Te mit éreztél...De aztán megoldottam,bavezettem a szobája,mondván,hogy ott lehet mindent csinálni,még hisztizni is.Éslám,2 perc múlva csend lett és csak a játék zajait halottam ki...Kép
Nálunk meg "ez,mi ez" megyKép.
Jósló...hűűű,ez már komoly!Nagyon drukkolok!És problémamentes szülést kívánok!Kép

Bringa

Aranyos lehet Hanna,ahogy mesélKép!
Pelust én is sajnálom,remélem hamar újraszobatiszta leszKép!
Krupp tényleg ijesztő,de most inkább a makacs megfázás miatt vagyok kicsit szomorú.És remélem csak,hogy nem lesz nagyon gyakori ez a kruppos befulladás.
Dokid milyen?Meg vagy elégedve vele?

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,ugye nem miattam nem írtok a másik topikba?Bocsi,ha túl durva voltam,csak az igazat írtam le.De nem zavarlak benneteket,nyugodtan visszatérhettek oda is.Már megbántam,hogy leírtam,nem kellett volna,vegyétek úgy,mintha ott se lettem volna KépSzia,Tündérke

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,kilábalunk,úgy tűnik a betegségből és még orrot fújniis megtanult BulcsúKép.És ami szuper volt még a hétvégében,hogy voltam a 10 éves érettségi találkozón!Nagyon jó volt,csak rövid,mert mindenki sietett haza,aok volt a vidéki(én isKép).Ami viszont meglepett,hogy a lányok közül(az osztály fele) én voltam az eslő és egyetlen eddig,aki szült.Ez azért is meglepő,mert nem én voltam a legnőiesebb egyéniség az osztályban,sőt...KépKép!Na azért két baba már úton van,így nem maradtam egyedül.De a lányok legalább lecsaptak rám és kifaggattak,hogymilyen a szülés és az anyaság és legnagyobb meglepetésükre nem álltam elő horrotörténetekkelKép!

Zsuzsa

Nagyon örülök a lakásotoknak,ez szuper hír!!!KépSzt a legjobb a lepukkant ház,na nem pénzügyileg,hanem mert azt olyanra csinálod,amilyet Te szeretnél!Ha mi veszünk majd,én is ilyenre pályázok!Legalább olcsóbb isKép!
Előd azért aranyos lehetett a kiságyban,legalább nosztalgiáztatokKép!Azért a tesóra biztosan vigyázni fog!Kép
Remélem,Ti is meggyógyultatok már,és a hiszti sem visszatérőKép.
Fürdetés:bár nincs két gyerekem és nem is engem kérdeztélKép,de szt megoldható,ha két távoli időpontot választasz.A kicsit lehet pl kora du,vagy reggel is fürdetni.Elődöt meg a szokásos időben.Így ő sem zökken ki,és segíteni is tud.Egyik ismerősmnél is van pár hónapos és egy 3 éves és ott is hasonlóan van és a nagy sokat segít,mert ha elfelejtesz vmit odavinni,arra már meg lehet kérni pl.De majd jövök én tanácsot kérni,ha egyszer odakerülökKép!

Puszi mindenkinek,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

A teljesseg igenye nelkulKép

Anyapoc,
epp most olvastam, hogy fiuknal elofordulhat, hogy felteni kezdik ama becses testreszuket, mivel ugy latjak, hogy a lanyok mar elveszitettékKép

Errol egy szosszenet.
Reka szerint, amikor még o pici volt:
- o is szopizott
- neki sem volt foga
- o sem tudott menni
- o is Mate-fele pici pelust hordott
- neki is volt kukijaKépKépKép
Gondolom, azota elmult, biztos igy kepzeliKép

Anyapoc,
a konyv cimet kivetelesen jol irtam, ekezetmentes ugyanisKép Boribon, igy hivjak a macit, Annipanninak meg a kislanyt. Alapmu!!!Kép
Krupp: remelem, kinovi Bulcsu.

Kriszi,
mi az a "szofisztikált"?! Ez most jo vagy rossz?Kép

Zsuzsa,
latom mashol, még mindig egyben vagyol.. nem is baj, jo helyen van a gyerkoc ottbent. Es drukk a normal szuleshez!Kép Elod hogy van a teso erkezesevel, még mindig varja?
Nalunk "Ez mi ez?" kerdes volt annoKép

Beszed: nalunk meg igekoto helytelenkedes van. Felszolito modnal nem csereli meg a sorrendet, valahogy igy mondja: "Anya, megfogjad ezt a labdat!" Nalatok is igy beszelnek a gyerkocok?
Vettunk fel Mate-beszedet is, valami tunderi. Majd megprobalom publikalni, nosztalgiazzatokKép

Kerdes: Titeket is megut neha a gyerek? Es van valakinek valami modszere, hogy lehetne ezt leallitani?

Innen folyt. kov., furdetni kell, mert Mate mar panaszkodik.

-Afonya
afonya
 
 


Hancuroznak.
Apa: - Reka, pihenjunk egy kicsit. Nagyon _kivagyok_.
Reka: - Apa vagyKép
afonya
 
 


Minap meg en jatszottam Rekaval, s epp roptette a vizilovat.
En: - en még olyat nem hallottam, hogy a vizilo tud repulni..
Reka: - en mar hallottam, mert nekem jo a fulemKép

/ugye amikor nem fogad szot es elojon a szelektiv hallasa, akkor szoktam kerdezni, hogy rossz a fule, hogy nem hallja, amit mondok?/
afonya
 
 


Bringa
es Te hogy vagy?Kép
Pelus: nekem is mondtak, hogy altalaban visszaesnek szobatisztasagban a gyerkocok, ha jon a teso, ezert en bele sem vagtam, sot, inkabb hatraltattam a dolgot...
De -tra-ta-ta-taaaam- egy hete mar Reka is bilibe termel. Igaz, csak kaki-ugyileg, de azt legalabb megbizhatoanKép Pelenkat ledumalni viszont még nem volt lelkierom, semmi kedvem takaritgatni utana, na meg oltoztetni allandoan, igy is rengeteget mosok. Lusta, gonosz anya!Kép
De a kakilas is onszantabol sikerult, biztos a pisiles is alakul majd.

Zsuzsa,
borsomazsolaKépKép Azota sem derult ki, hogy mi lehet az?
Nalunk a szlovak /lengyel?/ Cartoon Network miatt erthetetlen neha Reka beszedeKép A minap meg a "hamarosan folytatodik" szlogennel allt elo. Mire rajottunk, mirol beszel...Kép Most epp TV-rol valo leszoktatas van, remelem, sikerul.

Furdetes: Nalunk eddig is Apa furdette Rekat, ez most mar ket gyerekre valtozottKép Eloszor Matet furdeti, en azalatt kikeszitem a ruhaikat, elkeszitem Reka esti tapszeret... aztan Reka furdik, en azalatt megszoptatom Matet es leteszem aludni. Reka utana megissza a tejet, menetrendszeruen ker még egy kicsit, azt is megcsinalom, megissza, utana lefekszik az ágyába, meselek, enekelek es ezek utan elvileg elalszikKép
Nalunk Mate a furdetes utan alszik nagyot kezdetektol fogva, ezert nalunk nem lehetne mondjuk kora delutan furdetni. Olyan viszont volt, hogy valamelyik gyerek nem furdottKép Eleinte Reka hisztizett, hogy O furdik eloszor, de par nap alatt rendezodott ez is, turelem kerdese az egesz. Meg idegzetéKép

Es itt kell megjegyeznem, hogy Mate mar egy-ket hete este 8-tol reggel 5-6-ig alszik, mindenfele szoktatas nelkul. En nem is hittem, hogy vannak ilyen gyerekek isKép Napkozben is elvan, hangja alig hallatszik, enni gyonyoruen, aktivan eszik... es ujjszopos lesz, ugy nez kiKép Nekem valahogy nagyon tetszik, olyan edesen csinalja.

Elod es a forgoKép Nalunk Reka roppant feltekeny volt, egyszeruen semmit nem lehetett MAtenak adni, még olyan jatekokat sem, amikre nem is emlekezett, vagy nem is hasznal.
Pl. a babatornáztató ala is alig fert be, de az is neki kellett

Nevnapi koszonteseket utolag is koszonjuk! Matet elvittuk hamburgerezni, ebbol az alkalombol. Vegulis a tejen at kapott o is beloleKép

Bellana,
remelem, jol birod a kikepzest!Kép A nyari topicot mar nem olvasom, egyreszt idohiany miatt, masreszt meg kiakasztott az ott olvasott gyerektrenirozasos hozzaszolasok tomkelege, mind a szoptatas, mind az alvas teren...
Azert par szot irhatnal majd, hogy vagytok, Dani hogy viseli az uj helyzetet!

-Afonya
afonya
 
 


Kepeket majd csak holnap rakok fel, keso vagyon mar... regi szep idok, amikor ejfelkor még vidaman neteztemKép

-Afonya
afonya
 
 


Hahó,
Áfonya, ezt félresznoboskodtam, igaziból a választékosra gondoltam Kép
A babatornáztató igazán nagyon tetszik Kép
kriszi
 
 


Sziasztok!

Teegnap ide is akartakm írni,de nem engedte a babanet.És nem tudom,hogy az újratelepített xp/modem a ludas,vagy tegnap ilyen nap voltKép!

Áfonya

Először is nagy gratula Rékának a kaki-ügyekhez!Ügyesek vagytok!!Nálunk csak a pisi megy oda, a kakit nem hajlandó!Na de majd előbb-utóbb---én ráérekKép
És persze nagy gratula Máté alvásához is,szép teljesítmény!
Igazán nem lehet egy szavad semKép!
Ez a kuki dolog is érdekes,bár asszem nálunk arról van szó,hogy egyenlőre el sem tudja képzelni,hogy milyen az,ha vkinek NINCS olyanjaKép!
Jók a szösszenetek,Nagyon szeretem Réka szövegét és megint megnevettetett!Nem lehet nálatok unalmas!Kép
Képeket és a hangokat is várom!Kép

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia lányok!

Most épp ki tudom emelni a fejem a vízből, így írok pár sort, aztán elmegyek visszaolvasgatni titeket. Kép

Zsuzsa te már nagyon finiselsz! Drukkolok!!!!

Áfonya: látom tele a hócipőd azzal a sok napirend megszállottal. Kép Biztos látod, hogy én sikeresen kilógok onnan is. Kép Én akkor etetem a manót mikor kéri és nem óra szerint. Sőt sírni se hagyom ha nem muszáj. Engem még az altatási mizéria és a cumi sztárolása akaszt ki.

Anyapoc, puszi neked is. Kép

Most megyek olvasgatni, aztán ha lehet jövök válaszolgatni. Kép

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Szia lányok, újra itt. Kép

Elolvastam visszamenőleg.

Áfonya: Réka szövege eszméletlen jó, itt derültem a gép előtt. A macis (hogy nincs 3 keze) és a kutya akinek Manó a neve nagyon tetszett. Kép Leleményes kiscsaj. KépA bilihez gratula. Kép Mi még nem igazán vagyunk érettek rá -én szintén hasonló okokból mint te Kép -, de már többször belepisilt a wc-be. Ülésszűkítő van rá. A bili nem hozza lázba. Szerintem azért, mert látja, hogy mi sem a bilibe csinálunk. Kép
A nyaralásotok elég kalandos lett. Kép
Visszatérve a napirendes dologra: én Daninál sem ragaszkodtam mereven semmihez és mégis kialakult egy klassz napirendünk, ami a mai napig megvan, bár a bébi miatt néha borul, de nem jellemző. És Gergőnél is ez van. Nem akarom elkiabálni, de éjjel egész jól alszik, pedig nem tettem semmit érte. Hajnaltól sajna nyűgi van. Nappal viszont szinte semmit nem alszik és legalább tízszer van cicin ha nem többször. Én a játszótéren is ált. gyerekkel a keblemen vagyok látható. Kép
Más: te visszafogytál már? Én nem. Kép

Anyapoc: remélem sikerül kilábalnotok végre a kórságból! A kruppos roham szörnyű lehet! Mitől alakul ki,lehet tudni? Az, hogy anyósoddal volt a fiad 10 hónapig azt, hogy értetted? Tényleg vele volt, vagy csak együtt laktatok vele?

Zsuzsa: hú, a ház az nagyon jó lehet! Kép Kép Majd apránként rendbe teszitek és szuper lesz! Kép
Fürdetés: én egyedül úgy fürdetek, hogy először Danit áztatom be, addig a kicsi is ott van velünk a hordozóban. Kép Aztán a kicsit fürdetem meg. Kép
Ha férjecském itthon van, akkor ő fürdeti Danit, Gergőt meg felváltva, de ált. én. Kép

Bringa: veletek mi újság? Baba?

Kata: üdv neked is! Kép

Örülök, hogy végre eljutottam ide is. KépLegyetek jók, pocakosok vigyázzatok magatokra:
Bellana
bellana
 
 


sziasztok!
Hát, pörögtetek, mióta utoljára irtam ide (hosszú i-m nincs ), de azért olvasó üzemmódban vagyok ám ! Nálunk is zajlik az élet: felújitás van, szekrények, plusz konyha. Persze kiélvezni soká fogom a konyhát, mert mire kész lesz, kb kétgyerekes lszek, s egy ideig nem óhajtok főzni...
Hanna nagyon édes, imádom, állandóan szövegel kombinál. Az alvás nem sima m ost sem, nálunk köt ki mindig, de most már nem változtatunk, majd lakul vhogy. sokszor riad éjjel is, pedig mellettem alszik, és kiáltozik, h anya-anya. aztán, ha hozzámér, rájön, h ott vagyok, és alszik tovább... nek nem lesz gond az éjszakai kelés
babuci remélem jól van, irtó sokat mocorog, szinte mindig, de ha aludni mennék, akkor tuti de már várom a végét, izgulok is, hogy milyen lesz a fiúcskával, de hát majd meglátjuk. Nekem megkezdődtek a sulis dolgok, az utazás fárasztó, egyébként abszolút jól vagyok, rendesen járok tornára, de igy is 11kiló plusznál tartok. holnap leszk 33 hetes...

Áfonya
Ezt a szót sokszor hallom, hogy Áfonya (mindig te jutsz eszembe), mert hanna egyik kedvenc meséjében van áfonyapudingról szó, s ezt rendkivüli móon szereti emlegetni
Örülök, hogy minden oké nálatok, gratula a bilihez, éjszakához. ti most milyen pelust használtok, bugyi-szerűt, vagy hagyományost? Úgy érzem, egyébként nekem most könnyebb, h van plusa, mert erre nem kell figyelnem

Zsuzsa
Sokszo gondolok Rád, hogy bármikor szülhetsz most már, s nagyon mgy a drukk a kitolási szakaszhoz is !!!Kiváncsi leszek nagyon, hogy Előd hogyan fogadja a hugit. NÉÉÉÉV???????? Mevan már?
Házhoz gratula.

Bellana
Jó olvasni Rólatok is! Anno a nyári topikot lvasgattam, amikor beindultak a szülések de már akkor sem tetszett nekem a nagy egyetértés a szoptatás körüli tévhitekkel kapcsolatban. Most nem olvasta,m, de amiket irsz, nem is fogom. Tök ügyik vagytok, biztosan gördülékenyen kezeled a dolgokat. Én is utáltam, amiko a napirend-megszállottak beszólásai alapján majdnem rossz anyának éreztem magam. nálunk most sem lesz napirend (persze az esték ugyanolyan formában zajlanak, s kb uabban az időben), szerintem addig, amig hanna oviba nem megy (még egy év )

Anyapoc
Hogy megy a vállalkozásotok? Vannak jelentkezők?
Bulcsú ügyi a bilivel! Bölcsi továbbra is tetszik neki?Jöttök majd klubba?

Kata
Hozzád is eltalálok ám vmikor!! Ti jól vagytok?

na befogom mára. üdv,
bringa
bringa
 
 


sziaszok
Hol vagytok?
Áfonya???????

Zsuzsa???????Ha gondolod, emailben elküldöm a számomat, s feldobom a hÍreket, amint aktuálisak!
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
en ezt most nem ertem. Azert, mert a dokid nem lesz vasarnapig, neked miert kell befekudni, ha semmi panaszod nincs?!
Gondolom, nem is magad miatt vagy szomorka, hanem Elodot sajnalod, igaz? Azt nem kivanom, hogy legyen minel rovidebb a bennfekvesed, mert a pici jojjon akkor, amikor itt az ideje... inkabb akkor azt, hogy Elodot minel kevesbe viselje meg a hianyod.
Ajandek: en valahol itt olvastam, vagy tan jatszoteri otlet, mar nem is tudom. Szoval, hogy az egy jo pont a nagynal, ha a kicsi hoz magaval egy ajandekot. Nalunk ez ugy nezett ki, hogy hazajottunk a korhazbol, Reka még nagyszuloknel. A parkolobol Apa feltelefonalt, hogy mindjart itt vannak. En felkaptam a gyereket es az oriaspandat, felmentem egy félemeletet es elbujtam a lepcsohazban es kozben rimankodtam magamban, hogy ne jojjon senki, fura latvany lehetek, egy ujszulott az egyik kezemben, egy bazi nagy plussmedve a masikban es bujkalokKép Rekaek hazaertek /sajna az ajtot bezarni mar nem volt idom, nem talaltam a kulcsom/, a nyitott ajto miatt Reka egybol mondta, hogy itthon van Anya... efolott Apa nagyvonaluan atsiklottKép, gyorsan beterelte a gyereket, levetkoztek, en meg becsongettem.... Mintha mar egy eve lett volna, oly reginek tunik... pedig nincs 3 honapja sem.

Gratula Elod WC-probalgatasahoz!Kép Nalunk ez most ugy mukodik, hogy ha bugyipelus van rajta, akkor magatol ertetodoen bilizik, de ha normal pelus, akkor nem akar. Es normal pelus pedig akkor van rajta, ha apja pelenkazza, mert o mindig elfelejti, hogy azt mar csak este kell raadniKép
Jok Elod szovegeiKép

KrisziKép

Anyapoc,
fiuknak konnyebb lehet ez a pisi dologKép Szerintem is raersz. Latod, en kimondottan kesleltetni akartam ezt es megsem sikerult. Ha egy gyerek megerik ra, akkor ugyis alakul... max. neha kis noi, anyai praktika besegithetKép
Matera nincs is panaszomKép Emlekszem, hogy kerdezgettem, milyenek a fiuk kicsinek es vigasztaltatok, hogy akad koztuk nyugodt is. Lehet, hogy nekem most ilyen jutott? Valaki/valami ugy gondolta, hogy ha Reka utan még akarok masodikat, akkor megerdemlek egy szolid, jambor fajtat is?Kép
A mai napon a delelotti setankon dokihoz kellett mennunk egy papirert. Reka ezt a 'muszaj-utat', ird es mondd haromnegyed orat vegiguvoltotte... indulaskor kezdte, hogy o nem akar jonni, majd az ajtobezaraskor elhajitotta a motorjat, hogy nem kell... majd vegig az utcan, a hazak kozt... az orra folyt, de letorolni nem akarta engedni... gyonyoru voltKép Egy baratnom vigyazott ra, mig a dokira vartunk. Mondta, hogy tobben kijottek a kornyezo boltokbol, hogy mi ez a nagy es hosszu orditas... O mostanra varja a masodikat, szinten 2 évese mellé. Hadd szokjaKép
Tenyleg nem unalmas nalunk, igazad vanKép

Nem tudom, Zsuzsa még olvasod-e.
Kerdezted a szopit. Matet most mértuk, 5,65 kg volt, igy majdnem 3 honaposan. Ez atlag heti 15 dekat jelent, nem sok. Sot, ugy remlik, az utolso honapba heti 10-re jon ki. De annyira nem erdekel most, utoljara 2 honaposan mertuk, akkor sem tudom, mennyi volt pontosanKép Rekanal meg voltam orulve miatta, most meg abszolut nem foglalkoztat. Egyreszt mert Reka sokkal surubben evett, belealudt, ejjel is kelt enni rendszeresen, oszt megsem halt ehen, megnott, azota is gebe, valszin ilyen fajta. Mate eszik, magatol abbahagyja a szopit, nem siros, ejjel is alszik, ugyhogy emiatt nem aggodomKép
Reka mostanra mar nem csinal ugyet Mate szopizasaibol, legalabbis nagy altalanossagbanKép A reggeli szopikor altalaban Apjaval reggelizik, a seta elottinel vagy elvan azzal, amit epp csinalt, vagy illatmintakat szagolgatunk most ez a menoKép Vegso esetben Minimaxot nez. Kov. szopikor mar delutani alvasat tolti.
Vegulis pont ugy jon most ki, hogy Mate is reggelizik /8-9/, tizoraizik /11, seta elott, ha ker, ha nem, megkinalomKép/, ebedel /2/, uzsonnazik /4-5/, aztan vacsorazik/6-7/, majd furdes utan o is iszik tejet/8/. Es a hajnali kajalas, de arrol Reka nem is tudKép
Tehat normalisnak latja, hogy Mate is ugyanugy kajal, csak mivel nincs foga, szopikKép
Ja, ezt a napirendet Mate alakitotta ki, alapbol egesz nap akkor eszik, amikor ker, en egyedul a seta elott befolyasolom egy kicsit /de elobbi etetessel, nem eheztetesselKép/, hogy annyit kibirjon, amennyi Rekanak jar: a jatszoterezes, ebedeltetes es altatas.

Hu, ez az orrba/fulbedugdosas nem hangzik jolKép

Bellana,
egyetertek veled, na mit szolsz?KépKép Cumi nalunk sincs. Rekanal se cumi, se ujjszopas nem volt, Mate viszont az ujjat lelkesen szopja. Még szerencse, hogy a tejem miatt nem aggodom, kulonben azt hinnem, ehezik, amilyen vehemensen tudja szivniKép
Napirend temaban is. Raadasul emlekeim szerint Rekanal amint azt hittem, hogy van valamifele napirendunk, borult az egeszKép
Fogyas: Kilora igen. Pedig rengeteg edesseget eszemKép Mi lenne, ha meg birnam allni? Még fogynek is? Jo lenne, mert lenne mibol... de keptelen vagyok ra. Amikor mindketto alszik, en rogton ravetem magam valami nassra, hogy teljes legyen az a par percnyi elvezetKép
Aptyuk egeszben hazaert? Volt nagy orom Daninal? Vacak lehet neki, hogy ennyi ideig nem latta a picitKép

Bringa,
jokor jott ez a felujitas nalatok isKép
Pocakosok, hogy birtok aludni a naggyal egy agyban?! En eleve vacakul aludtam, pisiturak ejjel, s raadasul Reka allandoan keresztbefordult, egesz ejjel nyuzsgott, rugdalt..
Sulit még mindig Gyorben csinalod? Megneznelek mar pocakosan, HannastolKép

áfonyapuding: törpös mese?Kép

Pelust fentebb eleg jol reszleteztem, talan tulontul isKép Szoval a bugyipelus olyan nagylanyosabb dolog, nekunk bevalt. Hogy pisiles ebbol hogy lesz, azt nem tudom .Bar neha mondja jatek kozben, hogy epp pisilt, tehat erzi azert igy is...

Elkuldom, mert ha ez is elszall, mint a multkor, megut a gutaKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa: gondolom ezt már nem olvasod, de azért nagyon szorítok neketek! Én is ki voltam bukva mikor Danit itthon kellett hagyni, hogy befeküdjek. Igaz nekem csütörtökön kellett volna, de csak a köv. hét hétfőjén mentem be. Bár nekünk itt a kórház 5 percre. Tarts ki, gondolok rád!
Amúgy nem értem ha nincs panasz akkor miért kell befeküdni...

Áfonya: megint jók a történeteid. KépMeg jó veled egyetérteni. Kép
Nálunk is hozott a tesó ajándékot, de Dani nem vette be. Kép Apa hazajött. Kép Jövőhéten még 2 napra elküldték Németországba...

Bringa: én sem értem az órás rendszert, nekem az igény szerinti jól bevállt. Én meg szeretek babázni, úgyhogy nekem nem gond, hogy többször "kell" felvenni, dajkálni. Úgyis hamar megnő és akkor elszalasztom ezt az édes időszakot. Írtam is a lányoknak, hogy ne tartsanak távolságot a kicsitől, mert ez az idő elmúlik és soha nem jön vissza.
Vigyázz magadra!

Na, zendülés van, mennem kell, puszi:
Bellana
bellana
 
 


Zsuzsa: továbbra is veled vagyunk! Kép
Az indítást én is utálom, mind a kettő úgy született és fogalmam sincs milyen lehet ha spontán beindul a szülés. Kép
Fel a fejjel, puszi:
Bellana
bellana
 
 


sziasztok
Áfonya
Megyek kedden Győrbe, de valszeg Hanna nélkül, merthát most nincs bébiszitterem Győrben... Igaz, még Vp-ben sincs, mert apa se lesz itthon, de a suliba muszáj elmennem, mert ki tudja, még hányszor tudok Kép
Messze laktok a fősulitól? KÍváncsi lennék én is Rékára, csak sok időm nem lesz, vagyis ki tudja, hogy érek oda.

Zsuzsa
Vajon hogy bÍrod a kórházat? És vajon hogy áll a kisasszony? Elindult már kifelé??

Bellana
Igen, az első nekem is indÍtott volt, nagyon reménykedem, hogy most nem Így lesz.

na üdv,
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Egy hir Zsuzsarol: ejjel 5-6 perces fajasai voltak, de a mehszaj nem valtozik es a baba is még magasan van, nem nagyon akar elindulni. Szerdaig kapott haladekot, ha nincs valtozas, akkor csaszar.
Elod jol viseli Anyukaja tavolletet /persze ugy nem nehez, ha Anya napjaban tobbszor is hazaszokik hozzaKép/, jol kijon egymassal a ket ferfi otthonKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Köszi az infót Zsuzsáról! Ha beszélsz vele, üdvözlöm és nagyon drukkolok!!
Veletek mi újság?

Bringa: remélem megúszod az indítást! Kép

Bellana
bellana
 
 


Nagyon szurkolok ZsuzsáéknakKép

Csi
csii
 
 


HÍrek:
"Ma reggel 6.55-kor megszületett Récsán Luca!!!!!3600gr, 55cm, császárral jól vagyunk, csak kicsit fáradtan"
most jött Zsuzsától

Hatalmas nagy gratula!!!! Sok boldogságot kÍvánunk!!!! KépKép
Biztosan gyönyörű baba, úgy irigykedem - már megint Kép
bringa (34meg2)
bringa
 
 


Hű, de lassan töltött le a topikKép
Nagy gratula Zsuzsának és LucánakKép
csii
 
 


Zsuzsának nagy gratula!!! Kép


Bellana
bellana
 
 


En csak most ertem haza, Mateval voltunk gyogytornazni Ovaron, de latom, hogy Bringa mar megirta a jo hirtKép

Zsuzsa,
itt is gratula Lucahoz, sok boldogsagot az egesz csaladnak! Kép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Először is nagy gratula Zsuzsának és Luca babánakKépKép!!!!

Mi is megvagyunk,kikászálódtunk a betegeskedésből.Bulcsú egyre jobban szeret bölcsibe járniKép!Én meg persze sokat dolgozok...
Bulcsú egyfolytában beszél,most az a kedvence,ha köhög vki,akkor azt mondja,mint a reklámban: "robituszin"...ááááá,nem néz a gyerek tévét!!!(de tényleg nemKép).

Áfonya

Jó hallani,hogy minden rendben nálatok,és -mit ne mondjak-,tényleg megérdemelted,hogy egy nyugis fiad legyenKép!De ezzel a logikával nekem jmilyen lesz a második...?KépKépKépJaj...
Pisidolog..ma szembesültema ténnyel,hogy nem is olyan egyszerű...ül reggel Bulcsú a bilin,és látom,hogy az összes pisi kifelé jön a biliből!!Mire rájöttem,hogy felállt a kis kukija,így persze nem fért bele a bilibe...Kép.Azért ment bele is,nem is kevés....Szóval nem egyszerű...De azért sikerült már út közben is a növényzet közé és akkor egész du nem volt rajta pelus!Csak még nem nagyon szól,nekem kell eltalálni,hogy mikor kellhte...ja,és egyszer már egy kis kaka is ment ,de csak kb dió nagyságú...a többit megtartotta másnapraKépKép!
Hogyhogy gyógytornára jártok Mátéval?Lemaradtam vmiről,vagy kihagy az agyam?

Bellana

Látom,tényleg ki tudtad emelni a fejed a vízbőlKép!
Örülök,hogy jól vagytok!A krupp nagyon rossz,nem is a gyereknek,inkább a szülőnek.Ez egy amolyan allergia,amikor túl sok nyákot termel a légcső nyálkahártyája..De szerencsére elnövik 5-6 évesen...
Valóban anyósommal volt Bulcsú olyan sokáig,mert ő volt vele gyesen.Amíg én dolgoztam,ő ott volt nálunk,reggel 8-tól du 2-3-ig.Vagyis tényleg elég sokat volt vele...Mostanában nem olyan sokat találkozank,mert nincs időm menni hozzájuk,meg dolgoznak ők is...de azért jobb is.Kicsit zavar,hogy majdnem debil módjára beszélnek a gyerekkelKép.Ez a napirend dolog érdekes,amiről dumáltatok...Szt a szoptatást büntetlenül nem lehet befolyásolni,előbb utóbb a tej kárára megy.Nálunk viszont nagyon bevált,hogy nagyjából mindig ugyanakkor altattam(amikortól már egyáltalán hajlandó volt),amikor már nagyobb volt és a mai napig is működik a dolog.Egyébként mindig azt éreztem,hogy szoptatástól szoptatásig szoptatokKép!De ez így volt jólKép!

Bringa

Köszi,megy az üzlet,szerencsére...Látom,Ti is apátlanul,de csak rövid időre?
Jujjuj,lassan eljön a Te időd is!!!!Biztosan simán fog menni,pláne,hogy egy hetet "lealkudtál"Kép!
Bölcsit imádjuk,egy nagy cuppantós kapok és rohan reggelizniKép!Igazi férfi!Képzeld,annyira koncentráltam,hogy el ne felejtsem a klubot,hogy naná,hogy elfelejtettem!!!!KépKépPedig menni akartam,csak nekem aznep is van órám du,de elvileg odaértem volna...látszik,hogy hét végére ki vagyok dögölve....Jó volt legalább???

Na,most megyek,mert mindjárt órám van!

Puszi mindenkinek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Vagyok am, de sikerult olyan jol lefrissiteni a tuzfalunkat, hogy azota nem ferek hozza a honlapomhoz. Igy viszont azon kivul, hogy modfelett idegesit, még kepeket sem tudok feltenni. Jovok, ha legyoztemKép
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Fapados modszerrel, de sikerult kijatszanom a dogotKép

Elobb a kepek, van, ami mar ket honapja keszult.

Reka szakasz:
gumino iszik
elso sikeres bilizesKép, /mint ahogy Csi megjegyezte, Reka mar a modern kor gyermeke, igy eleg volt lefenykepezni az "eredmenyt", szerencsere nem kellett eltenni Apa hazaerkezteig a produktumotKép
ropinő
úrinő

Esztergomi turan:
valami van a foldon
egyedul fel a hegyre
a legszebb virag
szeret, nem szeret
azert csak elfaradt a vegereKép
afonya
 
 


Mate szakasz:

sonkak
elso mosolygasok
elso beszelgetes
igazak álma, egyik kedvenc kepem
ujjszopi
igazak álma, nevetessel, masik kedvenc kepemKép
kopaszka
alvas felhuzott labbal, legalabb valamit tolem is orokoltKép
afonya
 
 


Nemreg jon ki Reka, hozza a kis rajztablajat es mondja: egesz klassz Apa lett.
Szerintetek Apa szemuveges /neha/?Kép

A hos panda, aki vigyaz Rekara alvaskor, elkergeti a szornyeket
afonya
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
remelem, tenyleg hazamentetek ma es Elod is jol viselte a kisteso erkezesetKép Majd ha lesz egy kis idod, akkor tudosits minket, mi van Veletek.

Anyapoc,
jo, hogy Bulcsu szereti a bolcsit. En bele sem akarok gondolni, hogy Reka nemsokara oviba megy /elvileg/, olyan nehez elengedni... még nem is tudom, megy-e majd a nyaron. De vannak pillanatok -mikor hisztizik ezerrel-, mikor mar rogton kuldenemKép
RubituszinKép Tv nezes nalunk is van még sajna, de mar joreszt Minimax csak.
Bilis sztori is joKép Most még konnyen rohogok...

Gyogytorna: nem ott a hiba, en nem irtam itt rolaKép. Szoval feltunt, hogy Matenak mindig egyik oldalra forditotta a fejet, meg egy kicsit ferden. Es hogy nem igazan akarja hasonfekve emelgetni a fejet. Es mivel csaszaros volt, kicsit oxigenhianyos, elvittem neurologushoz. Szerinte is "ferdenyaku" es hypoton. Igy most heti egyszer viszem gyogytornara Moson-magyarovarra, kozte meg itthon edzunkKép

Bellana,
hogy vagytok? Javul a helyzet? Kezdtek osszecsiszolodni? NAlunk most ez a vacak ido betett, Rekanak rengeteg a folos energiaja, a napirendunk is borult es Matenak is jot tenne egy kiados levegozes. Meg nekem is, mert olyankor utana még itthon is alszik egy orat.Kép

Bringa,
ha nem tudod Hannat kire bizni, en tenyleg bevallalom arra a par oraraKép Egyaltalan, egyben vagy még?

-Afonya
afonya
 
 


sziasztok
Áfonya
szuperek a képek! Igazak álma nevetéssel és az úrinő nyert Kép
Arról most nem Írtál, Réka hogyan viselkedik Mátéval?
Voltam Győrben nagy nehezen kitaláltam a bébiszittereket Kép Néztelek mindenfelé, hátha felismrelek Rékáról Kép, de nem voltál sehol Kép
Lehet, h már nem megyek többet, itthonról intézem a dolgokat
A múlt hét nagyon sűrű volt, mert Győrőn kÍvül egy csomó helyre kellett mnnem, plusz itthon zajlott a felújÍtás... Holnap burkolók, aztán még gáz, villany, stb. peig most csak a konyha van soron...
Mi még egyben (még van egy hónapom), szerintem én is túlhordom majd, ilyen tÍpus vagyok...

Az oxigénhiány mitől lett? Köldökzsinór?

Zsuzsa
Olyan kÍváncsi vagyok már Rátok!!!!

Bellana
Még egyedül? Mi is sokat leszünk apa nélkül, mint ahogyan most is Kép

Anyapoc
Jó volt a klub, még a legközelebbire elmegyünk Kép
Holnap a Kossuth Rádióban 9-kor lesz riport a vp-i kórházról Kép

na üdv,
bringa (35 meg 2)
bringa
 
 


Bocs, Zsuzsa!KépKép

Itt vannak a képek:
http://babanet.hu/album/main.php?album=199&page=3

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Zsuzsa,
varunk!Kép

Kepeket megkerestem en is, nagyon aranyos Luca baba! Latom, o is jol osszekarmolaszta magat odabenn...
Aztan meselj, Elod megbekelt mar?

-Afonya
afonya
 
 


sziasztok
Zsuzsa
Luca egyszerűen gyönyörű!!!! Olyan édes! Szopi hogy megy?
Olvastam a szüléstörténeted, érdekes, hogy azt mondtzák, nem volt szerencséd, mert kétszer ua játszódott le, ez biztosan jelent vmit. Lehet, h tényleg a műtéted szólt bele. De arra gondoltam, hogy bármilyen fájdalmas is végigélni, h vajúdsz, meg még utána is szenvedsz, a babának mégsem volt olya váratlan az e világba való kerülés, hiszen már úton volt ide. Biztosan van oka, hogy Így alakult (lehet, h a gátad irányÍtotta a dolgokat Kép - ezt csak vidÍtásképpen Írom), és nem attól szülés a szülés, hogy végül volt-e kitolás, hanem attól, hogy anya és gyermek szültett (meg persze apa és tesó), és csak ez a fontos!
Elődöt hogyan készÍtgetted?
bringa
bringa
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: