Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Áfonya

Jó a kép RékárólKép!A beszólás isKép
Nemis írtam,hogy jól választottatok nevet!Nekem is tetszik a Máté,csak nekünk nem megy a vezetéknévhez.
Hiszti:miért nem nekem mondtad el?KépÉn nem tartottalak volna szívtelennekKép!
Egyébként néha szükség van "brutális" eszközökre,sajnos.Engem anyukám egyszer felpofozott,hogy magamhoz térjek a rémületből.Kint játszottam,kb 3 éves voltam.Nagyon alacsonyan ment el felettünk egy vadászgép és annyira megijdetem,hogy leblokkoltam.Nem tudtam sírni,csak lilultam...Erre anyukám végső kétségbe esésében felpofozott,amitől rendbe jöttem és elkezdtem üvölteni...Nem tudom,mi lett volna,ha nem teszi meg...
Nálunk még nem volt nagy hiszti,így nem tudom,mit csinálnék...de ha más eszköz nem maradna és agyerek csak hergeli magát...Az már más kérdés,hogy van-e eredményeKép!

Zsuzsa

Ügyesek vagytok a méhcsípéésel!Nagyon helyre kis legény ez az ElődKép!Én is félek a csípésektől,mert Apa allergiás mindenre...éski tudja...
Na meg Bulcsú nem fél semmilyen élőlénytől és a múltkor is csak azt láttam,hogynagyon örült,hogy vmi mászott a kezén...hát egy darász voltKép!
Nagyon feldagadt Előd ujja?

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Mai kep:
fiu-lany?
Igy jar, aki nagy hajjal szuletik es hajmosaskor a novere eltunteti az egyszem fius sapkat. Es a szivtelen apja meg gyorsan lefenykepezi az utokornakKép

Ma nagyon raerek, legkisebb eszik-alszik, kozepso nagyszuloknel, legnagyobb meg turazik Kapolcson.

Bellana,
en sem fekudnek be... es eroszakkal ugysem tarthatnak benn. Bar azert biztos jobb bekesen intezniKép
Most gondoltam bele, hogy a még szules elott alloakra tekintettel lehettem volna a tortenetemmel, remelem, senkit nem riasztottam meg. Osszessegeben egy percet sem banok am, gondolom, ez nyilvanvaloKép

JaminaKépKép

Zsuzsa,
koszi kerdesed, mar alakulok. Mellgyula legyurve, igy mar mas szinu a vilagKép
Apa hetfotol mar szoktatja magat a munkahelyhez, tervek szerint /legalabbis az en terveim szerintKép/ még reggelizesnel itthon lesz, ebedre hazaugrik es hoz magaval menutKép.

Hiszti: en is ilyenrol beszelek, amikor minden mindegy. Ha piros, ha kek, akkor is uvolt a gyerek. Sot, ha a kiindulo dologban engedek, mar az sem jo, akkor is uvolt. Nalunk mondjuk sokszor kozli is, hogy: inkabb hisztizekKép es uvolt tovabb.
MehcsipesKép Elod tenyleg egy kis hosKép Engem még sose csipett meg, biztos panikolnek.
Tenyleg, meselj, Elod hogy all a teso-kerdeshez most?

Anyapoc,
valahol olvastam, hogy van ilyen "betegseg" es tenyleg ki kell zokkenteni olyankor oket a "levegoveteltelensegbol" es hat nem mindig van mas megoldas...
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya! Már kicsit szégyellem magam, hogy csak akkor jövök, ha rámszólsz, de valahogy az a lustább típus vagyok szerintem. Mire esténként mindent elolvasok a neten, amire éppen kíváncsi vagyok, valahogy már írni nem marad erőm/kedvem.
De azért - he kisebbb-nagyobb lemaradásokkal is, de képben vagyok nagyjából. Megnéztem a képeket is és hát....szoval...ha mégis úgy döntene Réka, hogy a kisbabát vissza kell vinniKépKép, akkor HOZZÁNK JÖHETKépKépKép!!! /ilyenkor mindig kedvet kapok egy picihez/
Örülök, hogy a két gyerkőc mellett a humorod megvan - így biztosan könnyebb is.
Nagyon tetszenek Réka kis szösszenetei is, jókat derülök rajta...
Persze ezek nálunk is vannak, de olyan hamar elfelejtem őket, pedig még azt is elhatároztam, hogy összegyüjtöm.

Na most ami hirtelen eszembe jutott:
Tegnap este - persze amikor már aludni kellett volna - akkor kitalálta Lili, hogy kakilni kell. Mi gondoltuk, hogy nem, dehát ha egyszer wc-re szeretne menni, ne vegyük el a kedvét. Ül a wc-n, láthatóan erölködik - hátha jön valamiKép, aztán egyszer megszólal: Gyere már ki te kaki, mert én mostmár nagyon álmos vagyok!Kép

Egyébként mi is kipróbáltuk, hogy egyszerűen levettük róla a pelust úgy 2 hete, egy-két napig voltak balesetek, de mostmár általában időben szól. Persze van olyan, hogy belemerül a játékba és már késő...de alakul.

Két napja kezdődött a bölcsiszünet szeptember 1-ig. Nekem még ez a hét csütörtökig meló -úgyhogy most nagymamák vannak soron -, aztán egész család itthon, egy kis nyaralás...már alig várom.

üdvözlünk mindenkit!

bera és Lili
berka
 
 

 
 

Sziasztok!

Kata,
kepzeld, nagyon bejottek a dalok, azota ezt kell este enekelnem. Bar kis modositasokkalKép
1. Kicsi krokodil edesanyacskajanak nem szabad sirnia Reka keresere, igy helyette varja haza a krokodilt
2. Kroki vacsora utan nem agyba ugrik, hanem eloszor fogat mos /ez Afonya atkoltese, nevelesi celzattalKép/
3. Hetpettyes katicabogarat nem szabad hazatalicskazni /ez Rekanal sirogorcsot valt ki, szamomra ismeretlen okbol/, hanem gyorsan beugrik az icipici agyba.

Bera, a lusta mindenedet,
szia!Kép
Most epp nem elado MateKép Miota Apa dolgozik es harmasban vagyunk itthon, valahogy jobban mennek a dolgok. Reka nagyon elkanaszodott az elmult napokban apai felugyelet alatt /ertsd szobaban eves, sok mesenezes a teveben, ilyenek.../, mig velem visszaallt a rend, a rendszer es talan Reka lelki bekeje is. Valamelyest.Kép
Epp beszelgettunk itthon, hogy jelen hangulatom szerint megsem lesz nalunk harmadik. Es akkor belegondoltam, hogy Mate lenne az utolso kis szuszogo csomagom es mar most elbizonytalanodtam.
En is azert irom le a szosszeneteket /tobbek kozt/, mert ez amolyan naplofele is.
Lili beszolasa is nagyon jo kakiugybenKép Ezek szerint o is igazi cserfes csajszi?
Gratula az alakulo szobatisztasaghoz.
Irigykedem a nyaralas miatt, nalunk kimarad, nagyon ugy nez ki. Bar talan augusztus vegen még mehetunk valamerreKép

Kisherceg nyekereg, folyt. kov.

-Afonya
afonya
 
 


Bellana,
en is olvaslak am... nagyon edrukkolok es egyutterzek veled. Még frissek az emlekeim, mennyire idegorlo ez a varakozas, nyuglodes a vegen.
Anyos es a borondKép

Zsuzsa,
Reka egyre jobban viseli, en ugy nezem. Persze vannak hullamvolgyek, de a szeretet jelei mindig elojonnek azert szerencsereKép Majd teszek fel kepeket.

Rajzolas: mivel most atkerult az asztala a masik szobaba, sajna hatterbe szorult.
Errol jut eszembe egy mai szosszenet:
Reka leirta nekem, mit kell venni a boltbanKép. Nem is mutattuk neki még, de ahhoz kepest egesz jol utanozta az irast, nem?
Bolti jegyzet
Na es utana hozta a papirt, hogy olvassam el. Es a masik oldalat nezte, igy nem talalta a rajzot. Mire azt mondta: nem talalom anya, leesett rolaKép

FilcKép
Kicsi hasKépKép

Rekanal sem lehetett tudni, igazabol mi jatszodik le benne, mert nem beszelt rola, csak nehany elszolasa volt. Marmint a negativ oldalarol, a felelmeirol. Es ez most is igy van.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya, Zsuzsa: arik vagytok, hogy utánam néztetek. Kép Jó a sztori anyóssal meg a bőröndjével ugye? Kép Azóta is itt a börönd mint egy fenyegetés... Anyós holnap jön...
Én nem akarom, hogy ideköltözzön, elég lesz négyünknek összeszokni, nem kell ő ide 5-ik keréknek. Majd ha Ádi visszamegy dolgozni (2 hetet lesz velünk) akkor jól jön majd a segítség, de akkor sem non-stop, csak esetileg.
Amúgy Áfonya jól írtad idegörő ez a várakozás.
Ma megszült a pocitársam (egy napra voltunk kiírva)és én nagyon irigy vagyok. Kép

Zsuzsa: Danival én is 1 hetet dekkoltam bennt és jöttek, osztódtak, mentek a kismamik, úgyhogy ezt mos kihagynám. Ráadásul úgysem csinálnak semmit.
Na, holnap megyek délután 5-re CTG-re, remélem minden oké. Bár meglenne már a baba és minden rendben lenne velünk.
Bocs a sopánkodásért, de már nagyon-nagyon nyűgi vagyok.

Vigyázzatok magatokra, sok puszi mindenkinek:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Na,akkor szerencse,hogy Elődnél tényleg nem lett semmi baj.Kiszívni...nem jutott volna eszembe,denem is rossz ötlet.Csak majd eszembe jusson,ha baleset történikKép.
Én sem emlékszem,hogy akkor annyira megijdetem,csak mesélték.És persze megértettem,hogy miért féltem olyan sokáig ezektől a repülőktőlKép.Mindig be kellett fogni a fülemet.
Ezek a psik nagyon egyformák!Bulcsúnak is az én hasamon való ugrálás a mániájaKép!
Filctoll is ismerős...csak nálunk zsírkrétával falra..éppen madu tapétáztam ezügybenKép.Egyébként sikerült kiszedni a filcet?

Áfonya

Igen,arról a betegségről én is hallottam...de most nem ugrik be a neve.És el is ájulnak a picik,de azonnal rendeződik is a légzés.Nekem nem ez volt,"csak" az ijedtség.Utána nem fordult elő többet.
Én már nagyon kíváncsi vagyok a képekre!Kép
"Réka" írása nagyon jó!LeesettKép.

Bellana

Kitartás!Én is irigykedem,de én a pocakotok miattKépKép!

Anyapoc

Ui:mikortól lehet fogkrémet használni fogmosáshoz a törpéknek?Ti már használtok?Nem tudom,hogy a bölcsibe kell-e amjd és dilemmázok,hogy vegyek-e...Érdemes?Csak azért,mert a dokinénink azt mndta,csak akkor,hamár ki tudja köpni...hááát,Bulcsú még biztosannem teszi meg.

anyapoc
 
 


Akkor par kep.

Ezek kozos kepek:
Itt még nincs balhe
Itt Mate mar nem annyira lelkesKép
De Reka nem adja fel

En meg kozben aggodom, mikor fullad meg Mate, lesz lapos a feje a nagy szeretettol, stb...Kép

Rekarol:
Fodros-lanyos ruhaban, nagy szemekkel.
Kinott ruhaban, kb. 68-as meretu pulcsiban, de neki most persze ez kell.Kép

Furdes kozben /a zuhanytalca koruli feketeseg sajna a nem megfelelo szilikontomites peneszesedese, pedig mester csinalta!!!Kép Csere tervben, talcaval egyutt/:
Apa vicces kedveben volt
Kicsit hajlekony a lyany?Kép
Ez az ulesi mod sem semmi...

Mate:
FiusanKép
Hason fekve, igy sokkal jobban alszik.
Sargan, de nevetosen
Még mindig sargan, de roppant mergesen es csunyacskanKép
afonya
 
 


Szívem csücske a Réka nem adja fel kép Kép Tedd el ,,jobb" időkre, amikor majd vissza akarja vitetni a kórházba a kisbabát Kép
jamina
 
 


Sziasztok!

Jöttem elújságolni,hogy pőár órára kétgyerekes lettemKép!"Kölcsön kaptam" barátném kislányát vigyázás ürügyén,így belekóstolhattam a dologba.Kép
Persze könnyű nekem,egy álomjó félévessel és egy mindigjófiú sajáttalKép!

Áfonya

Szuperek a képek!Nekem Rékáról a fürdős sorozat tetszik,Mátéról meg az utolsó,amin nyitva a szeme!Kép

jaj,rohanok,mert a gyerekem kiszolgálta magát a tejbedarából!

Anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztok
Áfonya!
úgy irigykedem!!!Kép Kép Nagyon tündérek a képen a gyerkőcök, nekem is fürdetős, illetve a közös képek tetszenek a legjobban, Mátéról meg a fiús Kép Örülök, hogy alakul a helyzet, talán nem lesz reménytelen nálunk sem majdKép

Anyapoc
Hanna már régóta fogkrémmel mos fogat. Én az Elmex gyerekfogkrémet használom kezdetektől, ez nem annyira 'jóízű', de persze az elején nyelte (mint minden gyerek), alacsony a fluoridtartalma, meg persze nagyon-nagyon keveset teszek rá. Ugyanakkor most már tud köpni is Kép

Bellana
Én ugyan nem írtam, de minden nap elolvasom a topikotokat, illetve átfutom, mert olyan izgi, hogy ki mikor hogyan babázik, s nagyon izgulok már érted. hannát én is túlhordtam egy héttel, de most pár nappal későbbi mensi-időpontot mondtam, hogy ne kelljen befeküdni... (no meg a fogamzás pillanatától számoltam vissza két hetet Kép) A túlhordás előnyei közé tartozott pl. hogy szereztem ott több bnőt is, akikkel azóta is összejárunk, meg persze benfentesek is lettünk... Kép A lényeg: nagyon sokat gondolunk Rátok!


Most ennyi egyelőre, puszi mindenkinek,
bringa és hanka

ui: majd lefotózom végül milyen lett az ágy Kép
bringa
 
 


Áfonya!

Mind a császáros szülés, mind az egyéb nehézségek elfelejtődnek és akkor jöhet az újabb babaKépKép. A gyerekágyas osztályon a varratszedéskor még én is azt mondtam a dokimnak, hogy nem is tudom, mi lesz a következő gyerekkel egy ilyen szülés után... Aztán lám, alig 2 évre rá megint a szülőszobán fogok kikötni.KépKépKép
A párom meg a héten sokalt be: Nátán kissé hisztis mostanában, ha valami nem úgy történik, ahogy ő szeretné, akkor denevérfrekvencián visít, veri magát a földhöz. Szóval kell a türelem.KépKép Ezek után nem is csodállom, hogy apja szeretne egy kis nyugalmat, de ugye már nincs visszaútKépKépKép, jön a 3.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Áfonya: nagyon édesek a képek. Kép Az a frizura a kádban. Kép Meg amikor Réka ölelgeti Mátét, tündéri. KépMeg a mosolygós Máté is tünemény. Kép

Bringa: Danival én is bent voltam (máshol) egy hétig és 1 lánnyal azóta is tartjuk a kapcsolatot, de itt nincs külön szoba a terheseknek együtt leszek a babásokkal.
És a lényeg, hogy Dani cefetül fog hiányozni. Kép
Kár, hogy nekem nem jutott eszembe ez a trükk a mensi időponttal. Kép Jó ötlet. Kép

Zsuzsa: rám nem hatnak a frontok. Kép
Nagyon együtt vagyunk Gergővel. Kép

Anyapoc: mi még nem használunk fogkrémet, fogalmam sincs kéne-e.

Holnap megyek be a kórházba (már csüt.-ön kellett volna), gondoljatok rám, puszi mindenkinek:
Linda
bellana
 
 


Most csak dunnyogni jottem, Reka tegnap delutan ota nem akar pelust venni. Eddigi eredmenye: szonyeg, fotel, szopisparna, megint szonyeg, tévézős ágyam. Es Mate is ugyeskedett, neki ejjel pelenkazas kozben sikerult a tévézős ágyat lepisilnie.
Ehh, en nem akarom, hogy most legyen szobatiszta Reka!!!Kép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Én még csak most olvastalak benneteket, így utólag, sok szeretettel gratulálok a fiatalemberhez. Kép
A képek nagyon aranyosak, csuda szép gyerekeid vannak. Főleg az ölelkezős. Kép)))

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Áfonya!

Hogy lehet olyan hajat csinálni fürdés közben?Kép Nagyon tetszik! Nálunk eddig nem volt gond a hajmosás, de most minden este úgy kezdődik a fürdés, hogy Lili könyörög: ugye nem lesz hajmosás?

Szobatisztaság: megértelek....ma nálunk is kapott a szőnyeg. Lili is kijelenti: anya, én már ügyes, nagylány vagyok (kis szerényKép ) és nem kérek pelust....aztán kiált a szobájából: anya, jött a pisi!Kép....nem is tudom, eddig nagyon szépen ment, szerintem most ellustult a kisasszony...mire megtanulja egész jó illatú lesz a lakásKép.
Egyébként is kiakaszt most ezzel, hogy mindenre azt mondja: ő már nagylány és neki már lehet (hideg vizet inni, fagyit enni, nagyágyon aludni, mezítláb járni a hideg kövön, előke nélkül enni.....Kép stb.)

Az történt nálunk - elmesélem, hátha jól jön még valakinek - hogy Lili kb. másfél hete elkezdett dadogni. Nagyon ijesztő volt, szinte egy mondatot sem mondott ki anélkül, hogy az első szót/szótagot ne ismételte volna rengetegszer. Első nap még gondoltuk esetleg utánoz valakit, másnap már kezdtünk kétségbeesni, utánaolvasni...kérni, hogy próbáljon szép lassan beszélni...de nem ment. Mondta is egyszer, hogy de nem tudok, anya. Na ekkor végképp megijedtünk, gyerekorvost hívtuk nem kell-e CT?- megüthette a fejét? - logopédust hívtunk telefonon. Mindenki csak nyugtatott bennünket, mi meg nagyon elkeseredtünk, hogy történhet ilyen egyik napról a másikra.
És ahogy jött - úgy el is mult. Már harmadik napja úgy beszél, mint előtte, egyszer sem dadogott. Fogalmam sincs, hogy mi lehetett ez, de a lényeg, hogy talán túl vagyunk rajta. Na nem is tudom van-e tanulság, de talán nem kell azonnal ennyire megijedni...

Valaki kérdezte a fogkrémet, a bölcsivel kapcsolatban. Fogkrémet mi is használunk, bár inkább csak motiváció gyanánt, mert így nagyobb kedve van fogat mosni Lilinek, de a kiköpés nem nagyon megy, úgyhogy épp csak megmutatjuk. A bölcsiben viszont nincs fogmosás - legalábbis errefelé egyikben sem. Az az igazság, hogy mi itthon is inkább csak este szoktuk. Ti szoktatjátok már a gyerkőcöket, a többszöri, étkezések utáni fogmosásra?

Zsuzsa!
Nagyon aranyosak Előd kis szösszenetei is, szeretem olvasgatni! Talán kicsit lemaradtam, de Te mikorra várod a picit?

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Mai kep:
A postas mindig ketszer csongetKép

Anyapoc,
ha gondolod, atugorhatsz neha hozzank is es kiprobalhatod, milyen egy nemannyirajo ketevessel es mégjo negyhetessel. En meg addig elmegyek mozibaKép
Es ez a szoveg, hogy a "gyerekem kiszolgálta magát a tejbedarából!" Az en gyerekem sose eszik magatolKép Kép
Fogmosas: mar regota rendszeres fogmosas van, azt hiszem, a szemfogai kijovetele ota. Es fogkremet is muszaj ratenni, megha csak mutatoba is. Kopni nem tud még o sem. Vagyis tud, csak benntartani a vizet, azt nem. Eleinte ivott egy nagy kortyot, lenyelte es utana kopott nagy nehezen egy kis nyalatKép
Ketszer mos fogat, reggeli es vacsora utan. Egy kis gondom van ugyan ezzel, ugyanis vacsora utan van furdes es cumisuvegbol tapszer. Ami mar fogmosas utan van... Eleinte delben is mosattam vele, de rajottem, hogy akkor egyszeruen nem tudom letenni aludni. Igy most max. kezmosas van, de csak ha nagyon muszaj es egybol be az agyba, igy nem elenkul fel es szepen lefekszik.

Bringa,
hisz nem sokaig kell irigykedned... utana meg mar nem fogszKép
Egyebkent Reka sokat komolyodott, mondhatni "oregedett" itt par het alatt, neha sajnalom is szegenyt.
A setaink meg egesz masok lettek: eddig allandoan elrohangalt, alig birtam osszevadaszni. Most meg el nem mozdul a babakocsi mellol. Vettunk ilyen testverfelallot jo penzert es azon alldogal.
Ma pl. fagyiztunk seta kozben es ult mellettem a padon!!!! Az en szelvesz lanyom! Igaz, kozben a gorcsoket szamoltuk a fapadon, mert azert valamit csinalni kell. De legalabb bovul a szokincseKép
Hol az igert kep az agyrol?

Bellana
drukk holnap reggel 8-hoz. De meginkabb ahhoz, hogy ne kelljen inditani! Vagy ha muszaj, ne legyen nagyon brutalis a dolog, legyen konnyu szulesed!

Zsuzsa,
nalunk Tesco vanKép
Hason ugralas nalunk gond, ugyanis most, hogy mar nincs benne kicsi baba, ugye elvileg lehetne. Ami nem is lenne gond, csak most meg a melleim "vannak utban", de ezt mar nehezebb megmagyarazni, foleg ugy, hogy ne zat vegye ki belole, hogy Mate miatt nem birkozhat velem.

Beszti,
legyen Neked igazad szules ugybenKép Es arra praktikad nincs, hogy ferj is elfelejtse az elso hetek kinjat-bajat?Kép
Ja, most olvasom, Ti is hasonlo cipoben jartok, mint miKép

Bigacsiga,
koszi dicsereteket, hizom toleKép A Babszem Janko hianyzo resze nem ugrott be azota?

Errol jut eszembe, a terhessegi plusz kiloim mar le is mentek rolam. Most mar csak ezzel a hatalmas edesseg utani vaggyal kene valamit kezdenem es a vegen még fogynek is a szoptatastol.

Bera,
hat, eloszor kell hozza egy hajmosast turo gyerekKép
Ilyen nalunk is volt, hogy nagylany vagyok, faraszto is volt... aztan most meg a masik veglet, Mate miatt, Reka is kicsi lett megint. Pl. "nincs labam" mondja es cipelni kell. Vagy nincs foga es csak cumisuvegbol tud inni... es még millio ilyen, amivel ugy ki tud boritani... persze mosolygok hozza, még birom. De nehezKép

Dadogas: nemcsodalom, hogy megijedtetek. Es semmi lelki megrazkodtatas vagy csak nagy esemeny nem erte?

Zsuzsa,
gratula a kislanyhoz! Mate még fuggetlen, megemlitem...Kép
Fogmosasrol jut eszembe: reka par napig csikorgatta a fogait /es direkt is tudta/, na ettol tudtam a falnak menniKép

Es egy szosszenet, ide még nem irtam, azt hiszem. "Szivatnak, anyam?" cimmel futott:
Minap Reka apro darabokra tepett egy szalvetat a szobaban es elkezdte beletuszkolni egy jatekpoharba. En persze morgok, hogy mi ez a kupleraj....
Reka: Anya, ez makaroni.
En /veszem a lapot/: es kinek fozod ezt a makaronit?
Reka: senkinek
En: senkinek? Magadnak sem?
Reka: Magamnak sem. Anyaaaa, ez papiiiir. Szalveeeta.

Sajna a hangsulyat nem tudom leirni, de kepzeljetek oda a _de_hulye_vagy_Anya_tipustKép)

-Afonya
afonya
 
 


sziasztok
most csak gyors ragálás, mert hanna itt követelőzik, talán már gyógyulgat
Áfonya
A két kép haláli aranyos, huncut kis fickó lesz a Máté!
Egyébként megfordult afejemben a Győrben szülés a Katánál leírtak miatt...
Örülök, hogy Réka jól viselkedik, el sem tudom képzelni, hogy séta közben nálunk mi lesz, bár télen azért más lesz...
Raktam fel képet az ágyról (azért hannát is odacsempésztem rá Kép), amit a földön látsz, az hasonló a makarónihoz, csak éppen puffasztott rizs, ami eredetileg a gyógyszer funkciót töltötte be.. Kép
pussz,
bringáék
bringa
 
 


Bringa,
klassz az agy, olyan igazi nagyos! Nalatok a rizzsel egyutt is undoritoan nagy a rend!Kép

A ket kep az ket gyerek am, egyik Reka, masik Mate.

Tegnap labdazni kellett egy nem letezo labdaval, ilyenkor mar elore felek, mikor hulyez le a lanyomKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya
Most meg vagyok löve: (a hosszú ö-t most nem írja a gépemmmmm)most nem jön be egyik kép sem, sQt egyik profil sem, de azért elhiszem, hogy két gyerek, bár nekem ugyanolyannak tüntek (hosszú ü-t sem...) Kép
labdázás Kép Kép
a rend csak a kép kedvéért Kép
Ja, Bellananak hatalmas gratula!!! Jó nagy babó lett GergQ!
bringa
bringa
 
 


Áfonya!

Én sem jöttem rá, hogy a két kép - két gyerek KépKépKépKép (pedig még a dátum is ott van)
berka
 
 


Sziasztok!

Olvastam.Kép Mosolyogtam.Kép Aztán jobban is.Kép
Majd jövök.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Bellana

Gratulálok,de még nem láttamKép!Megyek megnézni!KépKép

Áfonya

Szavadon ne fogjalak,megyek,aztán nem győzöl mozijegyet venniKépKép!
De ahogy írtad,Réka tényleg sokat komolyodhatott,ami azért megnyugtató.A kép(postás) szuper!Eszméletlen módon hasonlítanak egymásra!Jó a postásKépKép!
Réka még mindig olyan rossz evő?Tudom,százszor írtam,de én is ilyen voltam és képzeld,felnőtt koromra még volt túlsúlyom isKép!Na jó,már nincs.
Fogmosás:bevezettük és működik.Nálunk is napi kétszer.Azért is találtam időszerűnek,mert Bulcsú kitalálta,hogy a vizet milyen jól ki lehet folyatni a szájából,csak soha nem ott produkálta,ahol kéne.Így lett a fogmosás utáni öblögetés.KépA fogkrém kiköpése még nem túl jól megy,mert mire köp,addigra fogkrém sehol.De próbálkozik...minden ruhánk fogkrémesKép!
SzösszenetKép!
Tényleg,szopis párna bejön?Mindig is akartam,bár általában mi fekve szopiztunk.
PelenkalevételKép.
Na és hogy tetszik,hogy a fiúk ilyen ügyesen pisilnekKép?

Bringa

Mi volt Hannával?Mert erről lemaradtam.Mi lett a dokiválasztással?Már többektől hallottam a Szilágyi hülyeségét.De legalább az megnyugató,hogy a két ügyeletes közül lehet választani...
Fogkrém.Vademecumot vettem,ami elvileg epres.Gyakorlatilag szt nem,Bulcsú is először mindig fintorog rá.Úgy hogy először mindig meg kell kóstolni,utána jöhet a sikamika.
Csütörtökön bababulin?Kép

Zsuzsa

Gratulálok a kiscsajhoz és tényleg jót fiontorgott.KépNa persze azért jól meg kellett néznem,hogy hol is vanKép!Október mikorra vagy kiírva?
SzösszenetekKép
Látom,nálatok is megy "anya feneke".Nálunk ez volt az első,amit szeretett rajtam és mondta is.Eddig mindig megkérdeztem:szeretedanyát?--"nem".Aztán egyszer csak:átölel: "szereted anya fenekét"Kép!Ezek a férfiak nagyon egyformákKép!

Puszi mindenkinek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Bellana!
Hatalmas gratula, bár még én sem láttam, megyek keresgélni.Kép

Áfonya!
Haláli a postás kép.Kép Mint két tojás.Kép
Az előző képek is szuperek.Kép
Azt írod Réka hajlékony. Képzeld, Dóri legújabb szokása, hogy a lába nagyujján rágja a körmét.Kép Dancsi csak vigyorog rajta, hogy hogy a fenébe tudja megcsinálni.Kép
Hülyének nézés nálunk is előfordul. Süt-főz nekem állandóan. Egyszer főzés közben egy idő után meg sem kérdeztem mit főzött, úgy csinálok mint akinek nagyon finom. Erre közli velem, hogy nincs is benne semmi, hoztam elmosogatni.Kép Na kb. ő is olyan "anya nem vagy normális" képet vágott.
A pisiléshez no comment.Kép Dancsival volt ilyenben részem. Húúú de utáltam. Nem győztem a pisit takarítani. Dodóval szerencsére gyorsan ment, ezt az időszakot kihagyta.Kép

Olvastam, hogy a fogmosásról volt szó. Mi Elmex fogkrémet használunk. A köpés nálunk kitűnően megyKép, de kiöblögetni még nem tudja. Azt a vizet mindig lenyeli.
És persze én is leírom a hibámat, detto mint Áfonya. Reggel tejcsi után mosunk fogat, mert Dórinak valahogy elképzelhetetlen ébredés után azonnal a tejcsi. Szinte olyan mintha azzal ébredne fel.Kép
Este viszont vacsi, fürdés, fogmosás és után tejcsi. Sajnos ha tejcsi után mosunk fogat akkor teljesen felpörög, úgyhogy maradtunk a régi rend szerint, hogy tejcsi után alvás.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa
Nagyon-nagyon boldog szülinapot kívánunk ElQdnek!Sok boldogságot, vidámságot, gondtalanságot az életében!!!!Kép

(ui még mindig nincs hosszú ö-m, bocs)
bringa és hanka
bringa
 
 


Zsuzsa,
nagyon boldog masodik szulinapot Elodnek!

Kép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Na,akkor jövök a kérdéseimmelKép!
Az az igazság,h nem vagyok képben Rékával kapcsolatban.Hogy ott milyen gondok voltak.
Azt több helyen hallottam,h a lányok lustábbak szopni(Bringa Hannáját kivéveKép).És arra vfagyok kíváncsi,hogy Te ezt most hogylátod.Lehet,hogymég korai,de azért már biztosan látsz különbséget.Persze,rutinosabb is vagy,de így már látod,hogy mikor mitnem csináltál jól,vagy egyes dolgokra Réka hogy reagált és Máté hogy ragál.Nem tudom,érthető vagyok-e...végül is arról van szó,ha netalán egyszer lányunk lesz,akkor kell-e aggódnom,odafigyelnem.
Persze,minden baba más....

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
oriasi kulonbsegek vannakKép De hogy ez nemtol fuggo lenne, azt nem tudom. En meg azt hallottam, hogy a fiuk hasfajosabbak.

Reka sarga volt, aluszekony, par perc szopi utan bealudt, pedig csipkedtem, csiklandoztam, en mindent csinaltam vele. Egyedul talan az atpelenkazas jott be, de ott meg bukasveszely volt. Szoval bealudt. Es amikor letettem az ágyába, felriadt es sirt. Es tatogott, mert nem evett eleget, s igy ment allandoan. Es ha epp nem volt ehes, nem is kuzdott a hasaval, akkor is hajlamos volt sirdogalni unalmaban/?/.
Mate ehhez kepest egy tunder /eddigKép/. Ugyan o is sarga volt, o is csak par percig szopik most mar, de azt olyan erovel teszi, hogy behorpad a hatamKép Es utana bufi, leteszem es vagy alszik, vagy most mar kezd nezelodni. Viszont neki lathatoan vannak gyomorproblemai, de megsem sir /max. neha nyafog/, megoldja egyedul, felhuzkodja a labat, alul-felul jon a levegoKép. Mate olyan, hogy amint elkezd szopni, mar alul engedi is ki a felesleget, hihetetlenul mukodik, igazi pasiKép

Hizasrol még nem igazan tudok nyilatkozni, mert elso honapban még Reka is hozta az 1 kilot, utana mar csak heti 10 dekat. De valahogy ugy sejtem, hogy Mateval nem lesz ilyen gondKép
Es annak ellenere, hogy most faradtabb vagyok - ugye ket gyerek megiscsak strapasabb -, ugy erzem, tejem tobb van. Mert Mate olyan aktivan szopik, hogy tobbszor is beinditja a reflexet, mig Reka a maga kis nyammogasaval max. a raktarakat uritette.
Viszont Mate nem tatja ki rendesen a szajat indulaskor, egy hetig nem akarta a bal mellem elfogadni... lett is egy mellgyulam rogton, a fejes nekem nem megyKép

Es ami mas most: epp nemreg olvastam, hogy a babakat ortopediai szempontbol nem jo oldalt fektetni, mert nem egyforman terhelodik a csipojuk, labuk olyankor.
Reka is hason tudott jol aludni, de nala felosebb voltam, sokszor csak oldalt tettem le, mig Mate rengeteget van hason, szinte csak ugy alszik, gyakran ejjel is. Es maga ala huzza a labat, feneket az egekbe emeli es megoldja a levegoproblemait. Még bufizni is tud igy, szamomra meglepo modon.

Es persze sokkal lazabb vagyok en is. Mert muszajKép Nem kapkodom mar fel rogton Matet minden szire-szora, mert nem tehetem meg Rekaval, hogy pl. pelenkazas vagy meseles kozben otthagyom...

Epp nezegettem fenykepeket, Rekat egy honaposan mar "hintaztattuk", hordozoban ringattuk, hogy csondben legyen, Mate mégKép nem jutott el idaig, nem igenyli. De majd kerdezz meg egy honap mulvaKép

Most ennyi, mert kajaert kialt a kicsi.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Na igen,nagyjából ilyenekre voltam kíváncsiKép.
Hát ige,második gyereknek lenni azért nem semmiKép!

Bulcsú is sárga volt nagyon sokáig,de mindig jól szopottés bár beaéudt,ő akkor is szopott...szt...Amint megmozdultam,már mozgott is a szájaKép!Azért így is másfél-2 óra volt eleinte.Aztán belejött ő is.
és hasfájós is volt,így az első héten anyukám hasra fektette és azóta is úgy alszik.Illetve már csak elalvásnál,mert amint megtanult forgolódni,azóta mindenféle pozíció van,de azért az alvás nagy része hason van.Evés-ürítés nálunk is hasonlóan ment.
Kérdéseim folyamatosan lesznekKép!

Bringa

Boldog második szülinapot NektekKép!
Kép

Zsuzsa

Igen,készülökKép.Ne érjenek meglepetések...
Egyébként én is sokat gondolkodtam az ismeretségi körben,amikor ezt hallottam és én is oda jutottam,ahova TeKép!Aztán a fene tudja...
SzösszenetKép.
TeletubbiesKép.Mininmaxon nézitek?vagy csak mert mindenhol ott van?


Pussz,Anyapoc

Ui:Holnap lesz az első bölcsis nap,gondoljatok ránkKép!

anyapoc
 
 


szisztok
Áfonya jó volt olvasni kicsit bQvebben rólatok!Hanna is hasonalvós volt kb kéthetes korától, és azóta is. Az oldaltfekvésre nekem azt mondták, hogy úgy csináljam, hogy mindig váltogassam az oldalakat Kép (az elsQ kt hétben így aludt, háton soha)

Zsuzsa, Anyapoc
Köszi a köszöntéseket!

Anyapoc
Nektek pedig holnapra kívánok hasonló jókat, sok-sok boldogságot Búlcsúnak mert holnap nem tudok jönni Kép

Láttalak ma Titeket, pont a bölcsibe-ment, szerintem. Milyen volt ????


Szülinap szuper volt, legnagyobb ajándék egy klassz könyv (még Olaszban vettem) és nagyitól egy tuti pénztárgépKép Na meg a torta Kép

na most bef., üdv
bringa és hanna
bringa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
nem tudom, hogy altalaban lustabbak-e a lanyok, de nalunk tenyleg igy volt.
Mate most mar egyaltalan nem alszik haton, csakis hason bir.
Pelus az fogy rendesen, mert kaja elott tisztabateszem, mondvan, kaja utan ugye nem jo a bukas miatt, nameg ha vegre elalszik, en fel nem keltem egy kis kakas pelus miattKép
De aztan szopi kozben egybol ki is megy alul, igy megiscsak tisztabateszem szopi felidejeben. Szoval sokKép

Strandolni szeretnenk menni, de nem tudom, mikor. Mert most hetvegen a sogornomek voltak itt par napra, a hetvegen anyosomek jonnek szinten par napra... utana hetvege lenne csak jo, akkor meg mar az idojaras eleg ketseges.
De ugy kepzelem, Reka marhara elvezne a pancsolast, nem az a felos, visszafogott fajta. Csopakra rengeteget jartunk anno csaladdal, ferjemet is ott mutattam be Anyumeknak eloszor, jo otlet, nosztalgiazunk majd egyetKép

2 percKépKép
Tévéfüggés nalunk is nagyon elharapodzott MAte hazajovetelekor, de aztan egy het alatt leszoktattam rola. Mar szornyekrol meselt, igy muszaj volt. Meg amugysem lelkesedem erte, foleg hogy a Cartoon Network ökör meseit nezte leglelkesebben, ScoobyDoo, meg PindurPandur, ilyesmik.

Anyapoc,
na, csak nem elesbe fordult a babaproject? Apa hazaer lassan vegre?Kép

Ezek szerint Mate Bulcsuhoz hasonlit?Kép Es mondd, mindig is ilyen jo gyerek maradt, ugye? Jol emlekszem, Te is azt mondtad, hogy nem minden fiu ordogfajzat, ugye?Kép
Bolcsihez drukk! Aztan meselj, mi volt... mi meg ezt nem ismerjukKép

Bringa,
nagyon boldog 2. szulinapot Hannanak!
Es a kepek?!

Csajok,
nalatok milyen jatekok most a slagerek? Adjatok tippeket, mert Reka most kap csomo ajandekot /még elmaradt szulinap/ es mar otletem sincs, hogy mit mondjaka rokonoknak, mit vegyenek!
Nalunk most a kartyak a menok, a parositast marhara elvezi. Meg az edenykeszlet még mindig, azzal sokmindent lehet jatszani.

Zsuzsa,
olvastam, hogy aggodsz a jovobeni setak miatt. Kepzeld, nalunk Reka teljesen megvaltozott ebben. Eddig a leheto legmesszebbre szaladt tolem, ugy kellett mindig visszacipelni, mert a hivo szora sem jott vissza. Most meg vettuk ezt a testverfelallot, le sem szall rola, csak nagy konyorges aran ... es akkor sem mozdul a babakocsitol par meternel tavolibb korzetben. Ma epp azt jatszotta, hogy a babakocsi a kukasauto es o pedig felall ra, mint a kukasok szoktak. En meg voltam a Zsuzsa neni, a hazmester, aki az ures kukakat visszatolja a tarolobaKép

Szosszenetek:
Pentek reggel szoptattam Matet az ágyunkban, atjott Reka is persze. Mikor vegeztem,
nem csomagoltam be magam, hanem indultam furodni. Mire Reka:
"Anya, hova mesz azokkal a nagy cicikkel?"Kép

Ma deltajban hintazott, a nap hatulrol sutott, igy kisebb lett az arnyek, ha elorejott a hinta:
"Anya, miert gyurodik ossze a hinta arnyeka?"Kép

Mate iranti feltekenysege muloban, egesz pontosan atvaltozoban. Matet allandoan simogatja, puszilgatja, ezzel mar nincs gond. Most a jatekaira palyazik, mindegyik csorgo Rekanak kell. A most kapott babygymet is elorozta, cserebe még a kedvenc macijat is hajlando volt bealdozniKép

Kepeket mindjart teszek fel, ha a gyerkocok is ugy akarjak.

-Afonya
afonya
 
 


sziasztok
Most csak annyi, h tettem fel egy képet a szülinapi virágszagolásról Kép
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Ma volt a második napunk a bölcsiben,inkább erről mesélek,mert az elsőn 1 óra után kidobtakKép,ugyanis nem tudta a gondozónő,hogy nekünk csak ez a hetünk van beszokásra.De már felzárkóztunk,ma otthagytam 2 órára,holnap ott is eszünk,csüt-ön már ott is alszik(?),aztán péntekre kész isKép!
De ma minden rendben volt,megbeszéltük,hogy elmehetek dolgozni,szt ki sem szállt a homokozóbólKép!

Áfonya

Jó marad,ez tutiKép!Azértnekünk sem volt mindig álom,mert 4-5 hónaposan Bulcsú nem laudtrendesen(egyáltalánKép),és azt azért nehéz volt átvészelni,de megoldottuk,azóta tényleg semmi gond.Evésileg,alvásilag,akaratilag is minden rendben,szt.Utóbbi nem azt jelenti,hogy nyúl,vagy nincs akarata,de nem viszi túlzásbaKép!
Szóval tényleg nem ördögfajzatKép!Érdekes pl(legalább is nekem),hogynagyon érzékeny (mentálisan),nagyon sok szeretet van benne és nagyon szereti kimutatni.Nekem nem ez volt az elképzelésem egy fiúrólKép!Úgyhogy Máté ügyében hajrá!Kép
Igen,élesbe fordultunk,de azért nem annyira...Az elhatározás megvanKép.Valszeg tavasszal fogunk nekiállni,amíg Apa itthon lesz,a szezonben egyedül leszek terhesKép és úgy tervezzük,hgy mire megjön Apa,addigra szülessen meg.Remélem,minden simán fog menni.Picit félek,mert nem sok időnk lesz összehozni a projektet,de majd nagyon atívak leszünkKép!
Szösszenetek óriásiak!KépNagy cicikKép!Képeket várjukKép!
Játékok:mi most vettünk nem régen olyan gyöngyfűzőst,amit Bringa mondott,amin állatok vannak,nagy sláger.
Aztán szülinapra lesz felállítható rajztábla.
Anyósomék olyan kirakót vettem,hogy a képnek csak egy részét kell kirakni,jó nagyok az elemek,nem tudom,beválik-e....Meg nálunk most a gyurma a nagy sláger.Van egy tuti receptem,amit sólisztből kell csinálni,de teljesen gyurma állaga van,nem olyan,mint a só-liszt kerámia.Első ránézére gyurmának néztem.Leírjam?

Bringa

Köszi a köszöntéstKép!
Nagyon aranyos a kép a profilodban,de majd azért többet is kérünk ám!KépAz a kis virágcsokor...meg a lovacska(?)Kép....!Itthon szülinapoztatok?Milyen könyvet vettél?


Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
boldog szulinapot Bulcsunak!

Kép vagy inkabb Kép

Bringa,
nagyon tunderi a profilkeped. Meg a lanykad isKép Azert a pocakbabarol is irhatsz a neha!

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket és szép képeketKép.
Nem mertem elkiabálni,de ma már bizton állíthatom,hogy bölcsis akciónk sikeres zárult a héten.A megkezdett 5 napból az utolsó kettőt ott-alvással tetőztük,mindenféle gond nélkül.Kép
Max annyi a probléma,hogy kicsit kevesebbet alszik ott,mint itthon.Új környezet,nincs sötétítés,zajok stb...de remélem,ezmég változni fog.Egyébként imádja (egyenlőre,de ezt csak halkanKép),már csak kocsi kéne.

Van viszont egy nagyobb problémám.Azt szeretném megtudni,hogy nálatok hogyan alakult a névelők használata.Tk arra vagyok kíváncsu,hogy jól használják-e a manók az "a" és "az" névelőket a szavak előtt.Nameg hogy elejétől fogva,vagy tanulniuk kell.
Miért kérdezem.Mert anyósomék nem jól használják,de csak akkor,ha a gyerekkel beszélnek.Gondolom,ti is hallottatokmár hasonlókat: ott _a_ anya vagy esik _a_ eső.Megmondom őszintén,hogy én falra mászok tőle és volt egy osztálytársam ált. suliban,aki így beszélt és sokat zaklatták a tanárok,amitől nagyon visszahúzódó volt.Én nagyon figyeltem rá,hogy véletlen se beszéljek így és mindenkinek szóltam a családban,de anyósoméknak nem mertem/nem akartam.Páromnak ugyan mondtam,de egy kicsit megsértődött.AMikor elmeséltem az ált.sik. sztorit,akkor megértette,de még nem láttuk idejét szólni.Azt hittem,mivel mire beszélni kezd Bulcsú,már nem anyósommal lesz,nem lesz gond...és most nem tudom,hogy ez csak véletlen és minden gyerek így kezdi,vagy sajnos csapdában vagyunk.És ha igen(azaz utóbbi),akkor hogyan szóljak anyóséknak,vagy szóljak-e egyáltalán...KépKépKépSzerintetek?Annyira rettegtem ettől,ésmost tessék...

Áfonya

Köszi a hajókat,szt ilyen sorrendben pont jó leszKép!

Zsuzsa

Jaj,dehogy van közel,még fél év!KépPedig már de jó lenne...Biztos nehéz lesz egyedül nekem is,de ha nem bírom,akkor megyek táppénzre és nem érdekel a munkaKép!Amikormeg már nagy pocis leszek,úgyis nyár lesz,nem kell dolgozni.Csak belerázódok...de ne igyunk előre...KépKépInkább pssssszt...Kép
És Ti hogy vagytok?Már mint pocakbaba?
DodozniKép
Erőd ,mint törpevízműKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Egy gyors mai szösszenet:

reggel,indulás előtt 10 perccel...gyerek a pelenkázón félmeztelenül,anya a szekrényben derékig...minden ruha kidől...anya szentségel...
Gyerek: hülyét kap anya Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok lányok!

Na, csak eljutottam ide is. Kép
Vissza nem olvastam már 1 ideje, de azt tudom, hogy édesek voltatok és gratuláltatok. Nagyon köszönöm. Kép
Áfonya, láttam, hogy még a nyári babásokhoz is benéztél szurkolni. Jól esett. Kép

Remélem jól vagytok, igyekszem bepótolni a lemaradásom, puszi nektek:
Bellana
bellana
 
 


sziasztok
Áfonya
Jók a szösszenetek Kép Strandolás: mi tavaly is és idén is rengeteget voltunk, tavaly még inkább Almádiban, idén meg Csopakon, s mindkétszer a tengerparton is. Hanna nagyon élvezte mindig, és én is (tavaly azért könnyebb volt)

Ügyi vagy, hogy visszafogytál, no de biztosan nem is híztál sokat. Én már a 10.kilómat kezdem, s ez nem is a versenysúlyomtól való számolás... Kép
De végül is Hannával a 23 is lement (majdnem)
(ezt persze csak a maga,m nyugtatására mondomKép)
Hogy telnek a napok? Mekkora már Máté?

Anyapoc
Greatula a bölcsihez. könnyen ment. MegkezdQdik holnap a suli??
Hanna is csak az 'a' névelQt használja, szerintem egyszerQen idQ kérdése, hogy ezt a finomságot észrevegyék. Bár nyelvésznek készülök, úgyhogy majd a szakszerq magyarázatnak is utánanézek Kép

Zsuzsa
Én vettem egy gyurmát, de nem azt, amit most lehet kapni tubusokban, mert igaz egyszer már azt is vettem, de neygon rossz a minQsége, és, ha kint hagyom, kiszárad. Rá van írva ugyan, hogy vízzel puhítani lehet, de nekem nem sikerült. Viszont találtam egy gagyi egyszínqt, ami nem tartalmaz egészségre káros anyagot - a csomagolás szerint. Hanna nagyon szeret gyurmázni, most kapott pl egy kis gyúródeszkát sodrófával, kloffolóval (fa), formákkal és nagyon élvezi.
Áfonya: még te kérdezted a kedvenc játékokat:
Másik kedvenc játék: nyomdázás, festés. Állandóan a kezét és a talpát kell festeni, majd pedig azt rányomni a papírra.
szeret még kimosott jogis, tejfölös, stb flakonokat pakolni, jól jön pl., hogy amikor fQzök, Q a mosogatónál pacsál - szqrQkanál, mqanygok, stb, kis vízsugárral, így csak egy átöltöztetéssel jár Kép
van matricaragsztós könyvünk (többfélét lehet kapni, kb 300-1000-ig láttam, nagyon jók szerintem)
pénztárgéppel boltosat, + a legkedvesebb: takarítás. Igaz, ezt csakis nedves törlQkendQvel, de azt többször szoktam hasznosítani (no nem bilizés és takarítás tevékenységekre egymás után Kép, hanem bevizezem neki), de a körömkefével, kisseprqvel is nagyon jól elvan. Ja és porszívózik.
Most aztán f..tam a szót, de eldugulok Kép

Ja még annyi: csütörtökön megyünk 3D-re, az indok, h miért, elég hosszú, remélem, minden oké lesz. Nagyon sokat mozog Köbüki (Hanna így nevezi, mert mindig mondjuk, hogy Köbüki jelntkezz Kép)

Hanna szösszenet: vastablettát ittam, erre apának büszkéledve:
anya rakott vastagot a poharamba

üdv,
bringa és hanka
bringa
 
 


Gyurmarecept:

20 dkg liszt
10 dkg só
2 kk citromsav
1-2 ek olaj
3 dl víz
ételszínező

Keverjük össze. Takarékon keverve főzzük,hirtelen fog besűrüdödni.Lapramkikaparjuk és gyúrjuk,míg sima nem lesz!
Vigyázat , a belseje forró!!!!

anyapoc
 
 


sziasztok

Zsuzsa
Jül tud Előd főzni Kép Nálunk hanna mindig kávét, teát főz, de persze a kávéba is tesz citromot Kép, de elnézem neki, főként, hogy játékból kell meginnom.
Viszont szobatisztasággal nem tudom, mi legyen. Amióta a betegsége alatt visszaesett, mindennap bepisil és bekakil, akár többször is. Pedig először simán és könnyen ment, most is zsól, de addigra rendszerint késő. Csak azért furi, mert volt jó másfél hónap, hogy heti egy-két baleset volt, de amúgy megbízhatóan szobatiszta volt. Csak azt nem tudom, mit tegyek most. Adjak rá megint pelust???? ezt persze nem szeretném. de akkor????

3D: legfőképp azért szerettem volna elmenni, ami a dokimmal történt. És az új dokim jó meg minden, csak nem uh-s szakember, s nem is túl gyakorlott, zsenge korából kiindulva. Ehhez járult még hozzá az a kis vesetágulat, amit láttak a babócánál, +, hogy a hannával is voltunk Kép
Szóval az eredmény: cuki pofiKép, fejvég (remélem, marad is Kép), nem meglepő módon kisebb az átlagnál (remélem, nem jelenti azt, hogy túlhordom - főként hanka miatt nem szeretnék befeküdni), vesetágulat megvan, de most is azt mondták, fiúknál egész megszokott dolog...
a keze persze végig ott volt az arcánál, csak egy-egy pillanatra láttuk egészben, de a kukkerját az eslő msp-ben mutogatta Kép
Na ennyi.
Szerintem a 11 kiló tök jó, én már most a 10-nél járok, s én sem a versenysúlyomról indultam. De pont annyi vagyok, mint hannával ennyi idősen, úgyhogy látom már, mire számíthatok.... Kép

Áfonya
Merre vagytok??

üdv,
bringa és hanka
bringa
 
 


Sziasztok!

Koszi a hianyolastKép
Most hetvegen mini-nyaralason voltunk, elotte 2 hetvegen is pedig anyos es sogornok jottek gyereknezobe, tobb napra.
Bovebben majd este probalok jonni, most epp keresem a lakast a szennyes alattKép

-Afonya
afonya
 
 


Idoben visszafele haladva fogok menni, mert le kell irnom a mai napot, mielott elfelejtemKép

De eloszor is egy tegnapi/tegnapelotti? szosszenet:
Kinn vagyunk a konyhaban, gyerekek a szobaban. Reka a nappalibol kiabal ki nekunk:
Apa, sir a gyereked!

Maiak:

Reka felvette a szandalomat es abban csaszkalt. Es felpercenkent mondta, ki-be jarkalva, plehpofaval, hogy : Jonapot Mate! es hogy Jonapot, Anya!Kép

Delelott setaltunk, rajott a hiszti es nem akart tovabbjonni. Kozolte, hogy o egy szobor es hagyjam beken.Kép

Nagynehezen becipeltem a hasznaltcikkeshez, hati hordozot akartam venni. Reka dul-fult, koszonni sem volt hajlando belepeskor, egyaltalan, meg sem szolalt egesz ido alatt... valogatok, nezegetek, majd a vegen megkerdem Rekat, melyik tetszik neki jobban. A valasz szo szerint a kovetkezo volt:
"Azt hiszem, a kék szimpatikusabb."
Az elado csajszinak leesett az alla, szerintem addig azt hitte, Reka még nem beszel. /Tudom, ez nem poenos, szimplan csak dicsekszemKép/

Delutan szamolunk jatek kozben. Mondom neki, hozzon ide ket macit. Idehozta. Kerem, hozzon most harmat. Mire O:
"De Anya, nincs harom kezem!"
Majd lenez es rábök kozepre a mellkasára:
"Latod, itt hianyzik egy!"

Ma este, furdetesido: Mate feje a koszmo miatt mar beolajozva, de elaludt. Vetkoztetem a pelenkazon, fel sem ebred ra. Reka kozben ott nez minket, en meg motyogok magamban, hogy most mi a szoszt csinaljak, muszaj megfurdetni a haja miatt. Egyszer csak Reka megszolal:
"Megmozdult.... van benne valami elem." Kép

-Afonya
afonya
 
 


Idom kifutott, igy a legfontosabb:
Kismamak es frissmamak, mi van veletek?!
afonya
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
es mondd, kaptal hulyet?Kép Nalunk a "de suket vagy, Anya" es a "Mate, Te kis butus" a menoKép
Gyurmank nekunk van, de most egy ideje lealltam vele, mert az nalunk konyhai elfoglaltsag, ennyi plusz idonk meg nincs most Mate mellett. Nameg annyira rusnya lesz Reka korme tole, ilyenkor veszem eszre, hogy mar megint vagni keneKép

Bellana,
jol eltuntel, a nyari topicbol is. Sejtem mi lehet az ok, az en emlekeim is frissekKép

Bringa,
strandolasert irigyellek. Mi is voltunk, de nalunk max. Mate elvezteKép Na jo, Reka is biztos, de amennyi orome volt, legalabb annyit hisztizett is, nem tudom, a vegeredmeny mi lehetett nala... Errol majd bovebben kov. hozzaszolasban.

UH: Olyan jo nezegetni oket, igaz? Foleg majd eloben, babazni sem rossz, ahogy jolakottan szuszognakKép

Nevelo: Reka jol hasznalja, emlekeim szerint kezdetektol. Marmint amikor elkezdett nevelot hasznalni. Mert egy ideig igencsak tomondatokban birt beszelni, hej, regi szep idokKép
Errol jut eszembe: mindig panaszkodok mindenfele, hogy Reka milyen kis eleven, nem bir 5 percig nyugtonmaradni egyhelyben, jon-megy, beszel... es a jatszoteren talalkoztam egy anyukaval, akinek most, ket es fel eves korara lett autista-gyanusa kisfia. Es O mondta olyan szomorkasan a minap, hogy Reka milyen jol eljatszik lenn, akar egyedul is, nem pedig csak acsorog mellettem. Ilyenkor mindig megfogadom, hogy nem panaszkodom tobbet..

Jatekotleteket koszi, jegyzeteltemKép
Takaritas nalunk is meno, sot, ujabban bevezettem az esti kozos elpakolast, egesz jol megy. Vagy ez mashol mar regota van?

VasKépKép

Errol jut eszembe: Ti mar nem bodyt adtok a gyerkocre? Csak a bilizes miatt kerdem. MErt Reka ma rakeredzkedett, de a body alja mindig belelogott a bilibe. Es a bilihez egyedul vetkozik a gyerkoc? Es leveti vagy csak letolja a nadragot? Segitseeeeg, ugy nez ki, nem uszom en ezt megKép

Zsuzsa,
fozesKép Nalunk Reka a Balatonon kutyakajat fozott. Hat, az a vodor iszap ugy is nezett kiKép
Mosogass nyugodtanKép Elod is jo kis dumagepKép

Rekat kerdem tegnap, melyik babateabol ker inni: piros, zold avagy sarga dobozu? Mire O:
Azt hiszem, nem tudok valasztaniKép
Hepatitis leletKép Akkor marcsak emiatt is kitartas!

Emlekeztek még Ildikora? Megszulettek az ikrei, jol vannak, az ikres topicba szokott irni neha.Kép

bera, betti?!Kép

-Afonya
afonya
 
 


Akkor a Balaton /aki mar olvastam ugorjonKép/:

Elozo hetvegen mentunk, Keszthelyre, egy hotelbe. Az uttazas egesz sima volt, egy szopi Sumegen a kocsiban, addig Rekaek megneztek /messzirol/ a varat. A kocsiban kesobb Reka kioktatott, hogy kiralyok csak a mesekben vannak, ne mondjak mar olyat, hogy a varban lakikKép.
Penteken setalgattunk, a hotel medencejeben furodtunk egyet Rekaval, de piszok hideg viz volt, a szauna tartozeka lehetett... meg lementunk a Balatonhoz is, de csak felmertuk a terepet. Tok kihalt volt mar, butikok is bezartak mar vegleg, kajalda is elvetve nyitva... RekaRettenet nem birt megulni egy percre sem, ujabban a botokert van oda raadasul, allandoan azokat szedi ossze es hadonaszik vele, amig egyszer ki nem veri a szemet vele....
Este rovid musorral /ertsd orditas/ sikerult letenni oket. Majd szombat hajnali 5-kor Reka kitalalta, hogy o alszik az ott kapott utazoagyban, igy Mate ki, Reka be es alvas 8-ig. Szombat reggeli svedasztalos, Rekanak a
dinnyen kivul mas nem volt szimpatikus, ebbol meg is evett vagy 4 falatot!Kép
Osszecihelodtunk strandolashoz, mint valami ciganytabor, ugy neztunk ki. Es még vettunk homokozokeszletet, karuszot /naivsag volt a 30 cm-es vizhezKép/, furdoruhat nekem, mert azt itthon hagytam nagyokosan.
Gabor felallitotta a napfogo satrat, Mate be, Reka kozben vilagga... szegeny Matyinak nagyon melege volt, fulledt a levego bent, nem birt elaludni sem, orakig kinlodott, mig vegul babakocsiban elraztam. Es mi is kinlodtunk. Reka mondjuk elemeben volt, homokos parton dagonyazott /kutyakajat fozottKép/, szorta a homokot, maszokazott, hintazott. Es szofogadatlankodott ezerrel, direkt mindennek az ellenkezojet csinalta, teljesen kiakasztott. 3-ig birtuk, osszepakoltunk es haza. Reka persze nem aludt delutan, este 6-ig ment a hiszti a szobaban /szomszedaink remelem nem voltak otthon/, mikoris meguntam, bevagtam oket a kocsiba. Reka 2 perc alatt elaludt.
Gondoltam, atdobjuk MAte babakocsijaba es alszik tovabb, betoljuk etterembe es remekul megkajalunk. Hat nemKép Igy keringtunk még egy kicsit, hadd aludjanak, majd bepöccentem es egy szimpatikus etteremnel megalltunk. Mate
persze itt ehezett me,g ugyhogy eloszor szopi a kocsiban, Gabor meg bement etterembe terepet felmerni, hol ferunk el, etetoszek, arak, stb.. 2 perc mulva eltorzult fejjel jon ki, Reka uvolt szokas szerint.... kint megnyugodtakKép, bementunk, Reka mint egy alom egesz ido alatt /megevett egy adag sultkrumplit is, egyszer nem sirt, gyertyaztunk is, kaja jo volt, Gabor sört is ivottKép, tenyleg hihetetlen volt. Na jo, en vegig hintaztattam Matet a hordozojaban az egyik kezemmel, na de mi ez egy anyanak?Kép/
Indulas haza, otthon megint vilagvege, orditas 2 oran at, a vegen mar a furdoszobaban alldogaltam Rekaval /ill. o fetrengett a foldon/, hogy ne
zavarjuk a kicsit es a nagyot, valamint a szomszedokat. Hajnali 6 korul detto, mire Reka elfaradt, feleledt Mate. Le reggelizni 8 korul, Reka rettenet, Gabor inkabb nem kavezott es feljott vele. Osszecsomagoltunk viharosan es a mai tervezett hajokazast elhalasztva hazatűztünk. Kocsiban vegig aludtak. Itthon Reka egy tunder megint, a nyugalom megtestesult
szobra.
Hat ennyi. Jaigen, Gabor tiszta natha, en holt ideg voltam a szobaba bemaszo hatalmas fekete pokok miatt /minden szopinal felkeltettem Gabort es agyonnyomattam oket, orult nekem isKép/, Reka elvezte is meg nem is, szegeny Mate is szenvedett a meleg miatt, szoval megerteKép
----

Par kep:
csuszda1 - en aggodtamKép
csuszda2 - itt isKép
pancsolas1
pancsolas2
pancsolas3
pancsolas4

Errol jut eszembe, nalatok van a gyerkocnek furdokontose? Furdes utan azt kap, vagy hogy van?
afonya
 
 


Áfonya!
Body alját bilizéskor oldalt összegombolom, így az nem lóg bele semmibeKép
Szerintem ne engedd teljesen levetkőzni. Nekem a fiam volt vetkőzős, megszokta és kissé kellemetlen volt, amikor a bevásárlóközpontban is ragaszkodott hozzá, ráadásul télen isKép
Enikőnél már nem követtem el ezt a hibátKép
Fürdőköntös?
Utazáskor sosem fér már be, van ugyan, de itthon meg sosem használtuk.

Megnézném Mátét!Kép

Zsuzsa!
A vizsgálatot végző laborban sem lehet visszakeresni?

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Jó régen írtam már ide, de olvasni azért szoktam ám.Kép

Áfonya!
Aranyosak a képek.Kép
Szösszenetek még aranyosabbak.Kép Majd én is írok egy párat a topicomba, mert nálunk is vannak hasonlók.Kép
Nem semmi kirándulásotok volt. Meg vagyok nyugodva, hogy Réka is tud rossz lenni.Kép Annyira ismerős a helyzet, hogy na akkor menjünk hazafelé, mert az idegeim már nem sokáig bírják.
Dóri is néha annyira, de annyira bosszantó tud lenni. Komolyan mondom, mintha engem akarna bosszantani. Hisztis, visít, juszt sem azt csinálja amit kérek. A másik két lánynál nem emlékszem ilyenekre.
Sokszor ha valami miatt hazajövünk valahonnan, itthon mintha kicserélték volna, egy angyal lesz belőle.
Vele nem lehet mondjuk ruhát vásárolni. Olyat amivel időzni kell, pl. fel kell próbálnom akár nekem, akár Daninak. Ilyenkor tök hisztis, elszalad, stb.

Kérdezted a bodyt. Nekünk rövidujjú pólónk sok volt, úgyhogy a bodyt nem használtuk, de most a hideg miatt elő kellett vennem, mert hosszú ujjó pólót még nem vettem neki. Tényleg nagyon macerás neki egyedül levenni. A bugyit, nadrágot letolja és egyedül tud bilire ülni, de a bodyt szinte tépi szét magán, mert másképp nem tudja kikapcsolni.
Köntös: nekünk van, de csak pancsoláskor használtuk. Az itthoni fürdéshez nem. Bár ebben a hidegben talán nem ártana befogni.
Itthon nagy fürdőlepedő van, meg vasárnaponként ha hajat mosok neki akkor egy pici "turbán"Kép a fejére.

Az hiszem ennyi...

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Csi,
oldaltpatent nem rossz otlet! De ez azt jelenti, hogy nem tudja onalloan intezni, kellek hozza en is. Vagy ez az elejen amugyis elengedhetetlen, ne legyek naiv?
Gyogyuljatok!

Reka amugy imad vetkozni, ha rajta mulna, naponta tobbszor is atoltozne /onalloan megy mar, még ez a szerencsemKép/, ugyhogy akkor majd figyelekKép

Kontost azert kerdem, mert este Reka meglepetesszeruen megjelenik a szobaajtoban ujabban, es igy szol: "pucer vagyok!" Es tenyleg azKép Es akkor kell kapkodnunk, vizet engedni, pizsamat kesziteni, stb... mert errol leszoktatni egyenlore remenytelen.

Materol holnap teszek fel kepeket, az esztergomiakkal egyutt. Meg sem fogod ismerni, annyit komolyodott!Kép

Kata,
de jo, hogy elokerultel!Szosszeneteket irjad csak, jo olvasni ezeket a gyerekszajas sztorikatKép

Irod: "Komolyan mondom, mintha engem akarna bosszantani. Hisztis, visít, juszt sem azt csinálja amit kérek."
Hahh, mintha csak enyem gyereket jellemeznedKép Csak nalunk nem ujkeletu ez a dolog.
Legutobbi ruhavasarlaskor pont igy jartam en is, ugy hoztak vissza az ajtobol a gyereket, mert en meg a probafulkeben egy szal semmiben acsorogtam.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Önállóan? Elején?
Enyém leány (tudod, a ~háromévesKép) közli, hogy ő kisbaba, és összeomlik, mint egy rongydarabKép
Báár, a lustaságának van előnye is: bármeddig lehet - bárhol és bármikor öltöztetni, fésülgetni (imádom a haját fonni).
Csak fürödni nem szeret, azaz a szappanozásnál visít. Nagyon hangosanKép

Nálunk esti program a hónaljcsont-keresés, így eleve pucér az összes gyerek.
Lehet, hogy Rékánál a köntös is csak levethető ruhadarab lenne egy idő után.
Ha szeretnél valami maradandót ráadni, akkor add kölcsön Rékának az apja pólóját.
Nálunk azt leimádkozni sem lehetKép

Csi
csii
 
 


CsiKép
Enyem is kisbabasat jatszik mostanaban, de en ezt Matenak tudtam be.
Honaljcsontkereses, ez joKép
Na, majd kiserletezgetek, szerencsere ma nem jutott eszebe levetni a pelust. Csak az osszes ruhajat, hogy menjunk setalni.

Veszi fel a zoknit, mondja, hogy manó van rajta. Nezem, mondom, hogy szerintem az egy kutya. Elgondolkodik.. majd igy szol: tenyleg kutya. Ugy hivjak, ManoKép
Nehogyma' nekem legyen igazamKép

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: