Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsa
Bocs, hogy nem reagáltam, de most vettem észre, hogy írtál nekem. Egyébként nem rossz doki, csak nagyon flegma, ami néha idegesítő. Pl. ilyenkor. De ha baj van, akkor számíthatok rá.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Gyorsan, mielott el nem felejtem:
Delutan kerdem Rekat, milyen pudingot ker, csokisat vagy vaniliasat?
Mire Ő: iliásatKép
/gondolom, "van iliás"-nak ertette a mondatot. ImadomKép/

Csi,
Te elveszett, koszi. Azert megprobalhattad volnaKépKép

Kriszta,
nem vagyok, csak nagyon felsohataros lettem a terhelesesen es valahogy ugy erzem, most sem jobb a helyzet /ha ilyet lehet egyaltalan erezni, cukortelitodottseg, emelyges edessegek utan?/
InzulinKép Terhesseg utan teljesen normalis lett? Dieta-fogyasKép

Bringa, Beszti, Bellana, Anyapoc,
koszi Reka neveben isKép Valahogy olyan nagy felhajtas most nem volt, ajandekot nem sokmindent kapott /mindene megvanKép/, ill. a ket nagy homokozot kapta most meg, ami Anyumekhoz kerul majd. PErpill a fel nappalinkat elfoglalja, a masik felet pedig a regi csuszda es a hintalo. Szoval nagyon otthonos a lakas mostanaban. Es a homokozokban rettento sok kacat elfer, novelve a rendetKép

Kata,
bevallom, en neha epés hangu megjegyzest is teszek, Rekahoz beszelve, de a tamado gyerkoc anyjanak cimezve mondandomat: pl. a kisfiunak nem tanitotta meg az anyukaja, hogy...Kép
Kicsit aggodom is, milyen lesz a fiam. Nyugtassatok meg, hogy nem minden fiu verekedos, agresszivKép

Anyapoc,
utolag is boldog nevnapot Bulcsunak!Kép

bera,
remelem, titokban olvasol minket: Lilinek boldog masodik szulinapot!Kép

-Afonya

ui: tenyleg. Ildikorol tud valaki valamit? Utoljara azt olvastam, ikreket var, aztan regota nem olvastam tole semmit.
afonya
 
 


Áfonya!

Szerencsére terhesség után visszaállt a cukrom, de félek, nehogy most megmaradjon. Mondjuk ugyan annyi az esélyem erre, mint az előzőnél, úgyhogy remélem most is megúszom. Valahogy nekem nem igazán úgy alakulnak a terhességeim, ahogy megálmodtam. Az előzőnél a cukor mellett volt egy vakbélműtétem. Most meg egy cystát találtak, ami állítólag terhességtől van, nem vészes. Azért nem örülök neki. Szerintem ne aggódj a cukrod miatt és ne diétázz. Elég ha egészségesen étkezel és nem eszel édességet. Én szomjasabb voltam, mikor a cukor kialakult. Állandóan vizet ittam, pedig normál esetben az átlagnál sokkal kevesebb folyadékot iszom. Mivel első terhességem volt, hát erre fogtam, fel se merült, hogy a cukrosoknál is ez az első tünet. Az inzulin nem olyan vészes, inkább azért félek, mert inzulinos cukrosnak a 35. héttől szülésig kötelező befeküdni a kórházba és előtte is egy hétre, amikor beállítják az inzulint. Balázs még csak 18 hónapos, nem tudom hogy bírja majd anyucika nélkül Kép
Képzeld átadtuk a kiskutyát Kép Késő este hozták a keresztszülők, Balázs akkor már aludt és az éjjeli ébredésénél, mikor vizet szoktam vinni neki, odaadtam a kiskutyát is. Éjszakai fénynél alszik, így tudtam leskelődni. 10 percig nézegette, mosolygott rá aztán elaludt. Nagyon édes volt. Most is megtalálja néha és játszik vele, de még nem alakult ki az a kötödés, ami a dalmata eltűnése előtt volt, viszont sokkal nagyobb figyelmet szentel neki, mint más plüss vagy báb játékának.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

 
 

Sziasztok!

Áfonya: megnyugtatlak, nem minden fiú verekedős. Kép Dani pl. nagyon szelíd és jólelkű kis hapsi. Kép

Kata: akkor megyek. Kép

Bellana
bellana
 
 


Áfonya!

Hi-hi!Kép Megnyugodtam.Kép Epés hangú megjegyzést már én is tettem Dórinak, de más gyerek anyukájának címezve.Kép
És tényleg nyugi, nem minden fiú verekedős. Dórinak két hasonló korú "kisbarátja" is van és egyik sem verekedős.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kép
MegpróbáltamKép
csii
 
 


Ma délután Szaffi veszettül elkezdte mondogatni, hogy Héka, Héka! Nem tudtam, mit akar, ezért Ádit hívtam segítségül, hogy ,,fordítson". Fordított: Anya, nem éjted, Jéka?!
Szóval a lányodat emlegettékKépKépKép

Köszönjük a délelőttöt:
Héka-Jéka barátaiKép
jamina
 
 


Sziasztok!

Kriszta,
remelem, a mostani terhesseged azert konnyebb lesz, ez a vakbel sem hangzott tul jol. Legalabb azzal mar biztos nem lesz gondodKép
Cukor: mar nem aggodom, mert itt a gyumolcsszezon, igy siman kivaltom az edesseget, annyi meg belefer talan. Viszont inni en is sokat iszom.
Korhazi befekves: Reka 1 eves volt, mikor a pajzsmirigyemmel mutottek, 4 napot voltam benn /azt hiszem/, nem volt nagy gond allitolag, Apa siman birt vele. Amikor hazajottem, egy-ket napig fujt ram, azert az latszott, de nem volt veszes.

Bellana, Anyapoc, Kata
koszi a megnyugtatas nemverekedos-fiu ugybenKép

Csi,
gratulaKépKépKépKép Reka bananos kezenyomat alig birtam levakarni a monitorrol, annyit piszkalta a majmotKép

Zsuzsa,
nagyon eltuntel. Remelem, jol vagytok!
Ildikotol olvastam par sort valahol, megvannak, jol vannak, o is, meg az pocakikrek is. Meg a lanykaja is.Kép

Jami,
Reka is emlegette Szaffit, bar erthetetlen okbol Adi melyebb benyomast tett ra. Persze csak a hattyuk utan jon a rangsorbanKép
Enkoszi, hogy jottetek, sajnalom, hogy keveset tudtunk beszelni. Marad a mail. Meg a freeblogKép

Rolunk bovebben majd holnap, almos vagyok.

-Afonya
afonya
 
 


És hol van,amit én írtam a múlkor?KépKépKép

anyapoc
 
 


Kimoderaltak?Kép
afonya
 
 


Vkinek útjában vagyokKép.BrühühüüüüKép

anyapoc
 
 


Zsuzsa,
orulok, hogy megvagytok, jol vagytok es hogy semmi nem valtozott nalatokKép

Majd jovok kesobb bovebben /mostantol szalma vagyok vasarnapigKép/, de ezt megmutatom. Hangfelvetel ertem aggodo lanykamtol:
Anya_vigyazz

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Ide is leírom amit a Miskolcba:
Áfonya!
Köszi, hogy aggódsz.Kép A szalvétásban részleteztem miért tüntem el.Kép
Dancsi nevében mindkét gratulát köszi!Kép

Ha kipihentem a 3 csaj hangzavarát, veszekedéseit, vitáitKép, és éppen nem apával leszünk úton, akkor jövök hozzád is bővebben.

K.

Ui: jó az mp3!Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
reszvetem a delutani nemalvasert... legalabb egy orat en is alszom, kulonben komas vagyok delutan. En sem nagyon tudok szgepezni, babanetezni meg foleg nem, mert ez a Domestosos reklam nagyon tetszik RekanakKép

Azt irtam volna, hogy ossze vagyok keszulve?! Mert akkor valamit nagyon felregepeltem, ugyanis azon a par csomag eu. beteten kivul es a kimosott kontos es pizsamahalmon kivul /ami még vasalatlan perszeKép/ semmi csomagszerum nincs.

Szosszenetek vannak, minden napra egyKép De most egy sem jut eszembeKép
Viszont ma lattam, hogy mesel a macijanak, tunderi voltKép Igazi mese volt, rendesen, ahogy kell: egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy nyuszi. Ugy hivtak, hogy kovacsKép /merthogy o patkolja a lovat a mesekonyvben/ Paci, miert faj a labad?
Aztan itt eszrevett engem es nem meselt tovabbKép

Es lebukott az ejszakai forgolodasaival is. Ugy csinalja ezeket a 180 fokos fordulatokat, hogy almaban felul es hasrafekszik belole, igy a feje a masik iranyba kerul.Szerintem fel sem ebred kozben. Perpeetum mobileKép

Ja, es van uj ágya is. Siman, par nap alatt ment az atkoltozes. Es igy talan epp eleg ideje lesz ahhoz, hogy elszakadjon a regitol es ne legyen balhe, ha a kicsi elfoglalja majd a racsos agyatKép

Elod beszamolojaKépKép Az a jo, amikor arulkodni kezdenek, nem? Olvastam, Elod is elkezdte az igazmondastKép
PelustalansagKép

Jo neked, hogy Elod egyedul eszik. Reka is szeretne, de akkor olyan lassan eszik -mert kozben jatszik ezerrel-, hogy kisadagnak sem nevezheto kaja fogy.

Lanyok,
tenyleg, nalatok jatszhat kaja kozben a gyerek?

Kata,
jo csavargast!Kép

Anyapoc,
az utonalloKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Éppen ide is eljutottam,de mindjárt megyek is dolgzni,csak bekukkKép.Tegnap a fiam összevissza fél órát látott engemKép.ennyit az érettségiről...a sanyarú pedagógus-sorsKép!

Leghosszabb szavunk a hózentróger.Ez első változatban így hangzik: "hózentrózer",aztán "hózenkózer",majd "tózentózer" és a végén már akármiKép!

Kajálás:én nem szeretem,ha játszik kajálás közben Bulcsú,de olyakor elkerülhetetlen.Mert addig nem hajlandó lenyelni a falatot,amíg oda nem adom neki a megkívánt autót,vagy egyebet.De a bölcsiben szt nem elsz ilyen gond,mert úgyis lekötik a többiek evés alatt.

Egyedül evés:hááááát,nem nagyon megy,de nem is erőltetem.Az ivás simán,de az evés csak a hideg kajánál megy.Azért próbálkozik a drágámKép.Múltkor megmutattam,hogyan kell a villával bökni.Következő alkalommal kanalat adtam vmihez,és azzal is böködni akarta a kaját...nem tudtam lebeszélni róla...inkább vittem neki egy villátKép!

Pelus:anyukám néha próbálkozik,hogy a kertben bugyiban és hogyan kell állva pisilni.Ez nagyon tetszik Bulcsúnak,még erőlködik is,hogy jöjjön többKép!Már szól néha,hogy pisi,de nem sűrűnKép.De mi lesz,ha ilyen nyár lesz????Mert akkor nem sok nap elsz pelus nélkülKép.

Áfonya

Hűűű,én már nagyon izgulok Értetek!És nagoyn kíváncsi is vagyok!Kép
Ráka hangját nem tudtam itt meghallgtani,de majd otthon megteszem.Bulcsú is sokat jön-megy az ágyában éjjel.Meg ugyan nem fordul,csak hol fent van az egyik végében,hol teljesen lent.És haonlóan csinálja,mint Réka.
MesélésKép!Édi lehetett!
Új ágy már nem rácsos?

Zsuzsa

AlvásKép.Én nem panaszkodhatok,mert van,hogy majd' 4 órát alszik nap közben.Vmelyik nap reggel 9-ig aludt,majd du negyed1-től fél 4-ig és este ment időben lefekdüni.
TesóKép.
PisilésKép!Bulcsú is levenné már,de múltkor 5 percenként töröltem fel,mert annyira tetszett neki,hogy szabadon lehet pisilniKép!Abba is hagytam a próbálkozástKép!

Na megyek,mert millió a dolgom

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Mégis meg tudtam hallagatni!Nagyon édes!Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Áfonya!

Köszönöm hogy írtál a bigyó ügyében!Közben kiderült hogy egy darab van belőle amit a párom ki is cserélt de azért elmegyek a Brendonba hátha adnak nekem is.Ha nem járok sikerrel akkor lehet hogy kérek majd tőled.
Jól látom hogy nemsokára jön a tesó?Nálunk is szeptember elején.

Forgi
forgi
 
 


Sziasztok!

Áfonya KépBocsánat, hogy ilyen ritkán jövök ide. Kép
Látom van új ágy Rékának. Kép
És már összepakoltál a kicsinek? Én még nem...
Mikorra is vagy kiírva?
Képzeld megfogadtam egy szülésznőt. Remélem jó lesz. Daninál nem volt és kifogtam a legközönyösebbet aki csak akadt. Kép
Vigyázz nagyon magadra!

Kedves Zsuzsa, Anyapoc puszi nektek is. Kép
Dani is odavan ám a Domestos reklámért. Kép

Bellana
bellana
 
 


sziasztok
Megvagyunk mi is, csak voltunk nyaralani (Olaszo-ban), illetve utána hazamentünk 1 hétre Somogyba, így nem voltam gépközelben sokáig. Babó sokat mocorog, s képzeljétek, úgy néz ki, nálunk is fiú lesz Kép
Most vagyok a 20. héten

Áfonya
Mi szombaton megyünk ágyat venni. Milyet is vegyünk, azt még nem tudom...
Azért most már jobb, ha bepakolod azt a cuccost, nem? Hogy is volt, Réka előbb jött a vártnál?

Bellana
Nálam nagyon bevált az, h szülésznőt fogadtam, jó volt. Viszont most azt mondta a szülésznőm, h valszínű, januártól már nem lehet majd szülésznőt fogadni az uniós szabályok miatt (később majd dokit sem). Bár nem tudom, hogy Magyaro-n miért nem az ennél sokkal fontosabb uniós szabályokat vezetik be....

Anyapoc
Most azért már vége amunkának, nem? Bulcsú ügyesen beszéleget már! Most már tényleg talizzunk! Jövő kedd????

Zsuzsa
Hogy vagytok? Hanna is bedob átlag heti 1-2 napot, amikor kétórás altatás után sem alszik... Úgyhogy részvétem ezügyben. Babó??? Nevek?
Mi fiúnévben egyáltalán nem is gondolkodtunk eddig Kép

Kata
Legközelebb Hozzád megyek Kép

Na üdv mindenkinek!

bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
na most panaszkodj a sanyaru pedagogussorsrol, igy junius vegen!Kép

Szobatisztasag: en most nem is probalgatom, mert mindenhol azt olvasom, hogy visszaszokik ugyis, ha megszuletik a kisteso. Pedig nagyon klasszul halad, mar kaki elejen szol, pelust utana egybol veti le /sietnem is kell mindig, nehogy megnint szetgolyozza a termestKép/. Sot, ha neha wc-re keretozik, nagy pukikat nyom is bele, tehat az izmait mar iranyitjaKép

Uj agy nem racsos, csak egy kis lec van az oldalan, jelzeskeppKép

Zsuzsa,
jo ez a villas paradicsomeveszetKépKép Ujabban Reka is ker az olebe egy konyharuhat, nehogy olyan legyen a "badika" - igy mondja, en meg hulyet kapok a becezgetesetolKép

Agyat mi asztalostol vettuk, direkt gyerekbutorokat gyart. 33 eFt volt agynemutartoval, ugy emlekszem.

"Előd lepisilte mosómacit"KépKép

Ingatlannal hogy alltok, feszekrakas megkezdodott?Kép

Forgi
szolj nyugodtan, ha kell olyan bigyo.
Gratula Neked a kistesohoz, nem irigyellek a nyar miatt, en mar alig biromKép

Bellana,
még mindig nem pakoltam ossze, még magamnak se. De majd ma...!Kép Még van 2 oram ra kb, aztan megyunk csavarogni egyet. Elvileg még 3 het, de nem haragudnek, ha mondjuk egy het mulva mar megszuletneKép Sot, akar most is jo lenne, csak ugye még van par dolgom...

En vegulis dokit fogadtam, o azt mondta, a szuleszno azt csinalja, amit o mond neki. Eleg hatarozottnak tunt, remelem, igaza is leszKép
Tegnap jol ramhoztak a fraszt a vizsgalaton, mert nem talaltak a szivhangot /ez mondjuk nem aggasztott, mert kozben is ereztem, hogy rugdalja a dokit, ahova nyomta a muszertKép/, hanem hogy aztan a "masik vegen" talalta meg a doki es mondta, hogy faros a gyerek. Na koszi. Aztan vegulis jol megtapogatta/nyomogatta a hasam es kiegyeztunk egy keresztbefordult gyerekkel, akinek jobbra lent van a feje es balra fent a feneke. De allitolag még mocorognak rendesen, panikra semmi ok. Hat neki legyen igaza!

Na es Te, hogy vagy? Gondolom, mar Te is turelmetlenkedszKép

Bringa,
irigykedem a nyaralasertKép Hanna jol birta? Es Te? Mertel furodni?
Vegul vettetek agyat? Es ha igen, bevalt?Kép
Reka 5 nappal jott korabban, de most epp pesszimista vagyok, Bozdurgan biztos ra is huz még. Azt mondjak, a fiuk nem sietnek. Remelem, ez is csak egy tevhitKép

-Afonya
afonya
 
 


afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Komolyan panaszkodjak?KépCsak egy kis ízelítő...utolsó hét: érettségi (az egyik osztály),reggeltől estig: 16 vizsgázóm és jegyzőség(én dokumentáltam mindent).Szerda-csütörtök 60 bizonyítvány és törzslap megírása a du-i suliba(szerda éjjel 2-ig,csüt 12-este fél 8-ig),pénteken de záróértekezlet és ami a legjobb,tanári buli du gyerekkelKép!Na ennyit a június végéről...olyan vagyok,mint a mosogatórongyKép!Ja,és emelett az új családi vállalkozás beindításaKép!
Fiúk később jönnek:hááááááát,mifiunk 2 héttel korábbanKép!Amúgy mindent időre csinálKép!
Keresztben:anyukámbanén még a szülés 3 napja alatt is ide-oad forogtam..van reményKép!
Meddig is kell még "aligbírnod"?Kép
Jó az ágy!A képek édesekKép!

Bringa

júli 3-júli 10 között hajózunk,de utána héten (ha éppen itthon is vagyKép),akkor talizzunk...de most már ténylegKép!!!!!
Mennyire nagyon valószínű a fiúcska?A dokid mondta?És akkor már nem is fogadhatsz szülésznőt?

Bellana

Neked is pusziKép!

Zsuzsa

MosómaciKép!Néha nekem is elképzelhetetlen ennyi alvás,de ha ennyi kell neki...addig is tudok egy csomó mindent nemcsinálniKép!Kíváncsi vagyok, a hajón mi lesz...mert azért mégis csak mozogni fog,meg van hangja is...
Jól vagytok?Lakás?

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Áfonya: én elővettem a babaruhákat, de még nem mostam ki őket. Kép
Kórházi cuccos: sehol nem állok vele, bár beszereztem kettő szalonképes, gombos hálóinget. Kép
Már én is türelmetlenkedem ám, de te 2 héttel előbbre jársz. Kép Elég nyűgi vagyok mostanában, elkezdtem hízni mint a malac, pihizni csak keveset tudok. Ráadásul a dokim úgy tűnik pont a szülésem várható idejében lesz szabin. Kép

Binga: a nyaralást én is irigylem. Kép
Ez az Uniós szabály elég nagy butaságnak tűnik. Pedig szerintem igenis jó ha az ember nem csak úgy beesik egy vadidegen orvos és szülésznő kezei közé...Akkor nem választhatjuk meg kihez járunk terhesgondozásra stb? Hát ezt tényleg nagyon fontos volt az elsők között bevezetni. Kép Én az uniós béreknek jobban örülnék. Kép

Anyapoc: látom jó húzós időszakon vagy túl. Milyen családi vállalkozásba fogtok?

Zsuzsa, veletek mi újság? Hogy vagy? Új fészek??

Puszi mindenkinek:
Bellana
bellana
 
 


Szia Zsuzsa!

Szóval térdig jártátok a lábatokat új lakásért és semmi? Nem hangzik jól. Kép
Vérvétel: nem volt bajom a cukorral, fura, hogy neked alacsony. Nem a magas szokott baj lenni?
Segítség: hogy érted, hogy itthon? Csak a férjem. Bár az anyósom szokott ajánlkozni, de nem vagyunk túl jóban, stressz ha itt van.
Jó hétvégét!
Linda
bellana
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
panaszkodj, de ugysem tudsz meggyozni sanyaru sorsodrol, beszeljunk mondjuk a juliusrolKépA szomszednom is tanar, haaat...

Csaladi vallalkozashoz gratula es sok sikert!

Fiuk: 21-ere vagyok kiirva, jo ket het. Ennek megfeleloen mar a fel pakkom kesz vanKép
Befordulasban en is remenykedem, de azert baratkozom a csaszar gondolataval is, hogy ne erjen varatlanul es ne torjon ossze nagyon lelkileg. Eddig valahogy eszembe sem jutott, hogy nem mehet spontan.
Legjobban marcsak akkor vigyorognek, ha lany lenneKép

Bellana,
ez a turelmetlenseg a legrosszabb, itt a vegefele, nem? Bar mivel még sehol sem tartok a keszulodesben, ez azt jelenti, hogy a szivem melyen annyira nem siettetem, nem?Kép
Jol remlik, hogy Teged kuldtek PM-re a szapora pulzusod miatt? Eredmeny?
Olvastam Anyosos sztorijaidat is, szerintem nagyon jol csinalod. Egyreszt Adinak /es majd a kicsinek/ is fontos, hogy legyen igazi nagyija, masreszt azert segitsegnek is jol johet valamikor es harmadszor /amit sose szabad szem elol teveszteni szerintem/, hogy eletunk parjanak az anyja. Legyen akarmilyen boszorka, akkor is az.

DokidKép Na ez volt az egyik ok, ami miatt vacillaltam a dokifogadas miatt. Mert hiaba ad at masnak, az majdnem olyan, mintha az ugyeletesnel szulnel, akkor meg minek fogadni? Lehet, hogy igy jarsz jol es szuper jo es konnyu szulesed leszKép

Bringa,
ezt az unios dolgot még nem is hallottam. Azt is csak itt olvastam a Babaneten, hogy a szulesznok csak havi 4 szulest vallalhatnak. Megis miert limitaljak, ha az orvosoknak nem?

Mondjuk szerintem az lenne az idealis, ha barkinel szulnel, nyugodt lennel, mert jo kezekben vagy, figyelemmel es felelossegteljesen latnak el. Es egyenlo szolgaltatas jarna mindenkinek. Igy tenyleg feleslegesse valna az orvosvalasztas es vonzatai.

Zsuzsa,
nem lehet konnyu ilyen nemalvos Elod mellettKép
Babaforgatast ugyan nem emlitett a doki, csak annyit mondott, hogy epp elozo nap volt egy faros szulese es siman ment minden.
Es 8-10 napot enged rahuzni, ha minden rendben van.
Joslofajasok: nekem Rekaval csak kozvetlenul szules elott 2 nappal kezdodtek, akkor viszont olyan erosek voltak, mint az igaziak, majd bele pusztultam. Csak egy-ket ora alatt elmultak es max. 6-8 percesekig surusodtek be.
Most viszont mar 1-2 hete sokszor fajok, de csak olyan enyhen, tompan es teljesen rendszertelenul. Nincs eleje, tetopontja es vege, mint Rekanal. Lehet, hogy ez nem is joslo, hanem kemenyedes? Nem tudom.

A malnalevel es tarsai mar itt figyel egy honapja a szekrenyben, azt hiszem, ma kikeverem es nekiallok inni. Eddig nem mertem, mert sehogysem alltamKép
Ja, es olajozom es masszirozom is magam, mert a gatmetszest el akarom kerulni /bar farosnal ez valoszinutlennek tunik/, de mar egyszeruen nem erem el a gatam ugy, ahogy keneKép

Zsuzsa,
ket lakast akartok venni vagy ketto volt szimpatikus?! Bar ahogy olvasom, szimpatikusnak egyik sem mondhato.
Vasat en is szedek es a kontroll szerint egesz jol hasznosul, mert jobb lett a verkepem.
A pajzsmirigyes hormonjaimat is most jol belottek, kopp-kopp. Alulmukodesnel a koraszules veszelye is ott volt, nos, ez mar nem fenyegetKép
Olvastam, oktoben 3. a celpont?Kép

Na, ma bogracsozunk, ma se pakolokKép Bar Anyum vallalta a bebiruhak kimosasat, ugyis naluk taroltuk eddig es ok kertes hazban laknak, konnyebben tereget... ugyhogy osszessegeben azert haladokKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya: jelentem kismostam a babaruhákat. Kép Már csak vasalni kell. Én már nagyon mennék. Kép
Tényleg ez az utolsó pár hét hosszabb mint az eddig eltelt hónapok...
Doki: igazságszerint a szülésznö szimpibb. Kép
Azt hiszem ö már csak a jövö héten lesz szabin.
Végülis a vajúdás alatt ö van jelen, a doki már csak a fináléra jön be. Orvosválasztás: lehet, hogy finnyás vagyok, de nekem jobban tetszik ha csak egy orvos viszi végig a terhességem,csak ö vizsgál stb.
Császár: hátha megúszod. Kép Ha meg nem,akkor sincs baj. Kép
Anyós: jól csinálom? Ne tudd meg mit puffogok vele. Kép Annyira nem bírom, olyan hülye dolgai vannak. Sokszor olyan nehéz megállni, hogy ne förmedjek rá. És persze utálom, hogy töle kell segítséget kérnem.Kép Kész gyomorgörcs az egész.
Remélem jót bográcsoztatok, vigyázz magadra :
Bellana

Ui: bocs a rövid "ö"-ért, ha hosszút akartam, számokká változtak. Kép
bellana
 
 


Sziasztok!

Csak erre jártam.Kép Úgy szeretnék már gratulálni...Kép

Klasszak a képek!Kép
Az a roppant nőies, roppant jókor lett elkapva, de a kitekeredős, az szuper.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!Kép

Áfonya!Kép

Bekukkantottam megnézni, gratulálhatok-e?
Emlékszel még rám?

Kitartás az utolsó napokra!Kép

Réka gyönyörű a képekenKép

Pussz,

Sheila földid

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Bellana,
de jo Neked babaruha ugyben. Latom, tenyleg nagyon mennel marKép Akkor mit mondjak en?!Kép Bar most ez a faros dolog kicsit elvette a kedvem, inkabb megvarnam, mig megfordulKép
Orvosvalasztas: miert, nalatok nem egy doki lenne, ha az allamira jarnal?
Szerencsere az enyem nem is "molesztalt" nagyon, naggyon szimpatikusKép.

Csaszar: haaat, szeretnem elkerulni, tobb okbol is. Valahogy idegesit a gondolat, hogy hatbaszurnakKép Tudom, hulyeseg, nem is ez az elsodleges szempont, de akkoris... Jobban aggaszt, hogy tobb anyukat is ismerek, akiknek csaszar utan sok gondja volt /vegulis csak-csak hasi mutet ez is/, a seben kivul. Pl. peteelzarodas miatti lombik kovetkezore, vagy a kov. terhessegnel mar josolhato az ujabb csaszi, ilyenek.
Mi van még? Jaigen, a csaszar utani kotelezo 6-12 oras kotelezo fekves.
De ugye, ha nincs mas megoldas, a babaert mindentKép

Anyos: uhum, jolKép Ha egyszer sikerul megallnod, akkor csak jo lehet.

Ekezetek miatt ne aggodj, nekem fel sem tunikKépKép

Zsuzsa,
koszi, mindjart rakeresek erre az indiai dologra.
Tulhordas: hat, nem tudom, szerintem akkor mar olyan ideges leszek, hogy pasit se birok majd latniKép

Ingatlan: akkor drukkolok, hogy megtalaljatok a tokeletes feszketKép

Aktivitas: erdekes, nekem is most van millio inteznivalom, programom. Megyunk mindenfele, esti bulik, kerti partik, koncert, ki kell hasznalnom az utolso pillanatokatKép

Cukor: remelem, most nem lesz vele gondod. Vagy legalabb idoben eszreveszik.

Kata,
hazatertetek most hosszabb idore? Mert akkor megvarom, mig irsz a topicodba hosszabban es majd akkor megdicserem Dorit a szobatisztasagert!Kép

En meg ugy szeretnem, ha mar gratulalhatnalKép

Sheila,
hat persze, hogy emlekszemKép Sot, neha latlak felbukkanni egy-egy topicban es akkor mindig nyugtazom, hogy még megvagyKép

-Afonya
afonya
 
 


sziasztok
Áfonya
Még simán megfordulhat! Én is kipróbálnék mindent, hogy megforduljon (valahol a babaneten van egy ilyen link: babamegfordítási trükkök, talán a hasznos linkeknél..), de tk. azt gondolom, hogy bizti megvan az oka, hogy miért így fekszik. No meg nálatok nem is automatikus császár, ahogy írtad, hogy a dokidnak is volt faros szülése. Remélem, hogy megfordul a kis lurkó még időben, vagy ha nem hát akkor is minden oké lesz!
Mi is voltunk ágyat venni, de nem sikerült, nem találtunk megfelelőt. Lehet, hogy nekünk is úgy kell majd csináltatni... Mondjuk Hanna a miénket nagyon preferálja az övével szemben KépMilyen szivacsot vettetek bele?

Bellana
Neked is kitartást! Mindjárt babázhattok, olyan jó! Irigykedem ám... Nekem még olyan messze van a november.

Zsuzsa
Akkor én most összekeveredtem. Nem házba költöztetek tavaly? Vagy az anyukádékhoz?
Ma Hanna 3 órát aludt napközben. Ez nálunk rekord! És olyan ari volt utána is egész nap. Mondjuk megint 6-kor kelt, az igaz Kép

na most ennyi.
üdv,
bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Áfonya: babaruhák kivasalva. Kép Igaz kell még pár apróság,de így már nyugodtabb vagyok. Kép
Már csak magamnak kéne összepakolni. Kép
Holnap megyek az első CTG-re Gergő babával. Remélem nem töltöm ott a fél életemet. Addig anyósék lesznek Danival. Már előre félek miatta. Valahogy nem jól vigyáznak rá. Kép Főleg, hogy Dani most kitalálta, hogy ki akar rohanni az úttestre... Nagyon kiborít és félek, hogy anyósékat kicselezi. Van ötletetek, hogy mit csináljak Danival, hogy befejezze ezt az őrültséget?? Olyan mintha tetszene neki, hogy frászt kapok. Kép
Császár: tény, hogy a sima szülés az "egyszerűbb".
A hátbaszúrástól én is félek, nem is mertem EDA-t kérni. Kép

Zsuzsa: remélem helyre tudják pofozni a cukrodat. Tényleg, hogy csinálják??
Pociméret: én a körömvágásnál érzem azt, hogy itt a vég. Kép

Bringa: az a mindjárt még 4 végtelen hét. Kép
Hanna nagyon ügyi, nálunk az 1 óra is csodás eredmény. Kép

Puszi mindenkinek.

Ui: tettem fel új képet a profilomba. Kép
És itt egy másik is. Kép http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/7486/94936.jpg

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Igen, most nem megyünk mert Dancsi is itthon van és + 3-an már felelőtlenség menni. Dóri menetközben elvan a gyerekülésben, de a biztonsági öv még Dancsinak is kellene. Majd ha ő megy az apjáékhoz vagy anyuékhoz akkor megyünk csak.
Azért a dícséretet köszi.Kép Már éjszakára sem kell pelus, de ha megyünk valahová kocsival akkor ráadom, mert megállni ugye nem mindenhol lehet.Kép

Faros fekvés: a babapont.hu-n többféle megfordítási lehetőség is van, bár nálunk egyik sem jött be.Kép Én is féltem a császártól, de hát ember tervez, gyerek végez...Kép
Annyit ne felejts el, hogy az epidurál után nehogy tegyél párnát a fejed alá! Nekem a dokim mondta, de imába foglalom érte a nevét. Volt olyan császáros amikor mi voltunk, hogy még a 3. napon is majd szétment a feje. Borzalmas látvány volt szegény.Kép Semmi, de semmi ne legyen a fejed alatt az első 24 órában!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Hmm.Hol van Áfonya?
csii
 
 


Csi TubicamKép,
még egyben van, csak NST-n voltam. Meg fodrasznal. Halmozom az elvezeteketKép Most altatas, oszt delutan jovok.

-Afonya
afonya
 
 


Én is megvagyok Nektek, csak lusta vagyok írni Kép
Jami
jamina
 
 


Sziasztok!

Bringa,
lehet valami abban, hogy biztos oka van a farossagnak is. Csak annyi rosszat olvasni a faros szulesrol es az emiatt oxigenhianyos babakrol /merthogy ilyenkor ugye a koldokzsinor beszorul/.

En a kokuszmatrac mellett szavaztam vegulis, egyreszt, mert szeretek kemenyen aludni en is /nem felreerteni!Kép/, masreszt Reka nagyon erzekeny boru es attol tartottam, hogy a szivacsosnal jobban beizzadna. Egyebkent volt olyan verzio, hogy normal, felnott fenyoagyat veszunk es arra "igazi" matracot vettunk volna.

Ne turelmetlenkedj, majd meglatod, oktoberben milyen messze lesz a november!!KépKép

Bellana,
en is most voltam az elso CTG-n, szerencsere nalunk idore kell menni es igy max 5-10 percet kell varni normalis esetben. Mondjuk szerintem sokat nem ert, mert relative rossz helyre tettek az erzekelot /gondolom, a farossag miatt/ es tok sokszor "elveszett" a szivhang. Es foleg akkor, amikor mozgott, olyankor akar 60-ra is leesett az atlag. Ugyhogy annyit is ert.

Ez a kirohangalas ismerosKép En is aggodom, mikor Anyumek vigyaznak ra es elhagyjak a korletetKép, mert attol tartok, mar nem tudnak olyan gyorsan reagalni Reka szelveszsegeire, mint kene. Pillanatok alatt el tud tunni o isKép
Irod: "Olyan mintha tetszene neki, hogy frászt kapok."
Na, nalunk nem csak "olyan", hanem "biztos", direkt azert csinalja, hogy engem idegesitsen. Mert utana mondogatja, hogy Anya merges, Anya szomoru es szinte csalodott, ha nem vagyok azKép
Vagy ha valami miatt hisztizik, pl. nem akar reggelizni es en rahagyom, hogy jo, akkor nem eszel, olyankor abban a pillanatban felall a foldrol /ahova ledobta magat/ es mint egy kisangyal, jon kajalni. Csak ez egy bevasarlokozpontban kicsit kellemetlenebb tud lenni, bar en ott sem torodok a korulottem levok rosszallo tekintetevel, hagyom egy kicsit a foldon fetrengeni. Utana pedig osszekocolt idegekkel nezem a sok, szepen szuloket kezenfogva setalo gyerkocoket es filozom, lesz-e az enyem valaha is ilyen?Kép

Kepek jok, az altalad gyakran felemlegett folos kilokat sehol sem talalomKép Nem mintha prud lennek, inkabb ovatos: azert a masik topicba a tobbiek altal feltett pocakos kepek nekem eleg mereszek a tobbiektol, annyi az "eltevelyedett" a neten, még itt a Babaneten isKép

Kata,
akartam is kerdezni, hogy kamionba is lehet rendesen gyerekulest tenni?
Dicseretet még nem kaptatok, majd este, a topicodban, ugyhogy ne koszond eloreKép

Nem jott be egyaltalan a babaszobas oldal. Egyebkent nezegettem tobb tippet is, de olyan macerasak /es nemelyik abszurd/Kép.

Koszi a parnas tippet, szerencsere en amugysem alszom azzal, max a kezemet gyurom be, de akkor majd arra is figyelek, ha arra kerulne a sor megis.

KreativokKép,
jol beletrafaltatok, pont ma reggel lemerult a telefonom, igy itthon is hagytam es csak most kapcsoltam beKép

-Afonya
afonya
 
 


Nehany kep:
Igy aludt az EB alatt a kisagyban, a feje ki- es lelogva, maci a hasan, a kep nem annyira adja vissza.
Ez mar az uj agy, kis labkilogatassal spekelveKép
Ez szinten az uj agyban alvas, akrobatikus elemmel megtoldva, mindket keze hatul, a bal valahol hatul maga alatt, a labat pedig eltuntette a parkettaszegely miatti resben.

Es egy hiszti utani kep, konnyel, orrfolyassal, ahogy illikKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Köszönet visszaszívva.Kép

Kicsit megnyugodtam, hogy nem én aggódom túl a dolgokat ha Dóri a nagyiékkal van. Én is mindig attól félek, hogy nem reagálnak elég gyorsan.Kép

Kaminonba is lehet gyerekülést tenni. Ott is van biztonsági öv.Kép A miénk még nem olyan aminél a gyereket az övvel fogod oda, hanem csak az ülést. Az ülésben külön 5 pontos öv fogja oda Dórit.

Faros megfordítással igazad van. Bármennyire macera, én a hátonfekvőset próbáltam, de semmi eredmény. Anno apa és Dancsi a pocakom aljánál énekelt, beszélt neki, sőt a lámpázást is próbáltuk.
Mi a dokival megbeszéltük, hogy ha nem fordul meg, akkor maradjon a császár. A faros szülést én nem akartam, épp az általad említett okok miatt. Inkább szenvedjek én az operáció után egy darabig, mint egy beteg gyerekkel életem végéig.

Jók a képek!Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok
Áfonya
Mi is kókuszmatracot veszünk, ugyanazon okokból, mint ti, sőt mi magunknak is, mert én is a keményet szeretem (ááááááá félreértés Kép)
Én is azt hittem, mint Kata, hogy csak én aggódom, ha nem velem van a gyerek. A nagyinál én is féltem, hogy nem reagál túl gyorsan.. Kép
A képek tök jók, most már be merem vállalni, h Hannának iy iylen ágyat vegyünk (mert gondolkodtam a földre kihúzhatóban is)


Bellana
Szerintem sem híztál csak pocira! A többiek képeit én is merésznek találtam, nem tenném fel magam így a netre, mert sok a perverz... De azért jó volt nézegetni, hogy kinek mekkora a pocija Kép

Zsuzsa
Végignéztem a képeket, nagyon édes Előd! Meg a Te pocakod is Kép
Kíváncsi vagyok pedig, hogy mi az az alacsony cukor, mit tesznek vele. Egyél csokit! Kép

Van új kép a profilban.
Majd a nyaralásról is teszek fel.
Na mára ennyi,
üdv,
bringáék
bringa
 
 


Csajok,
tettem fel egy "eneket" ide, ez most tenyleg dicsekvesKép Teljesen egyedul, hatterenekles nelkul, csak a felenel kellett sugni, hogy még van tovabb...
A minosege nem tul jo, mert még mindig bekapja amikrofont enekles kozben /talan a vegen, amikor kiabal, hogy hallgassuk meg, na akkor azert latszik, hogy sokkal tisztabban, erthetoen beszel eloben/. Es egy mega korul van, nem kicsi, de ADSL-lel csak 20 mp. Modemmel viszont biztos sokKép

Majd kesobb jovokKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Meghallgattam a kislányod, nagyon ügyes, és aranyos. A én Hangám még beszélni sem beszél. Mutogat, bólogat. Kép

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Áfonya

Jajjjj ez nagyon édes volt Kép 3x is meghallgattam, mert nem bírtam betelni vele.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Most nem olvastam vissza, elnézést, csak egy gyors kérdés Áfonyához:
Áfonya, árulod még a diavetítőt??????

Bellana
bellana
 
 


Bellana,
nem en arultam, csak talaltam a hirdetest a neten. Nekem egy uj van, potom 10-15e korul volt egy eveKép

Gyongyoske, Kriszta,
kosziKépKépKép Olyan nehez ravenni, hogy mikrofonba beszeljen, annyira orultem neki /es ne a Telapo itt van-t enekelje, karacsony ota nem hajlando szinte mast felvetelre eloadniKép/.
Gyongyoske, azert Rekanak van majdnem 4 honap elonye Hangaval szemben.

Aggodas: ilyenkor azert elfilozom rajta, nem szultem-e keson. Es hogy Rekanak még nehezebb lesz, ha ez a 30 koruli szules marad, hisz akkor en mar 60 leszek...

Kata,
es a dokid siman belement? Mi volt az o alapallaspontja?

Zsuzsa,
jok a kepek, a cseresznyes még mindig a legjobbKép
Ezt a meleget hogy birod? En total kivagyok ejjel, mert ha nyitva hagyom az ablakot, a redonyt ugy razza a szel, hogy nem tudok aludni tole... Ha becsukom? Akkor meg a melegtol nem tudokKép
Na, cukorral mi ujsag?

Bringa,
Reka eddig egyszer esett le az agyrol, epp a heten. De az alvashoz epp semmi koze nem volt, egyszeruen ugralt rajta delelott, meg vonatozott a korlatjan es atfordult. Marha nagyot esett /szerintem, nezni is rossz volt/, uvoltott is par percet, de persze ez az emlek nem gatolja meg abban, hogy azota orankent eloadja ugyanezt a mutatvanyt, ugyhogy olyan nagy gond nem lehetettKép

Jo a "poggyaszod"Kép Nalunk a Kisteso hoz valami hasonlo nagy allatkak Rekanak, a tervek szerint. De elobb meg kene venniKép

Nem akarom elkiabalni, de megint normalisan alszik el este. Igy, hogy megint a sajat, kulon kis szobajaban alszik, sokkal kevesebb a musor. Igaz, ma egymas utan 3 pelust rakott tele furdes utan ugy, hogy mar csere kozben kijelentett, hogy ebbe a tisztaba is fog nyomni, s tenyleg...
Ilyenkor erzem, hogy menne a szobatisztasag is, csak most pont nem jo az idozitesKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Most csak röviden, nehogy lekéssek...Kép

A dokim inkább a csaszit részesítette előnyben. Viszont látta rajtam, hogy én tartok tőle, ezért hagyott némi reményt, hogy talán nem lesz operáció.
Utólag már én is okos vagyok és nem bánom.Kép
De tudod aki két babát már megszült spontán, az tart a császártól.

Nem mondom, hogy leányálom volt a szülés utáni pár nap.
Baromi rossz volt, hogy nem tudtam felkelni.
Baromi kellemetlen volt, hogy ágytálaznak, hogy vizes ronggyal "lemosdatnak" a nagy meleg miatt.
Baromi félelem volt bennem, hogy soha többé nem tudok majd talpraállni.
Baromi rossz volt, hogy nem köhinthettem el magam. A hapciról nem is beszélek.Kép
Mindezek mellett: egészséges babám van.Kép Elmondhatja magáról, hogy neki még megszületni sem volt nehéz.Kép
El sem hittem volna másnak, hogy órák alatt rájövök, hogy könnyebb a babát felvenni, szoptatni, nekem felkelni hozzá, ha végeztem lefeküdni friss sebbel a hasamon.
Jóóó, nem volt kellemes más kismamát látni mozogni 1-2 nap múlva, nem volt kellemes olyan kismama hazamenetelét végignézni aki utánam szült, de túléltem. Mire hazajöttem már nagyon klasszul mozogtam. Sőt a kórházból nem engedtem apát menni egyedül anyuékhoz Dancsiért, hanem együtt leptük meg őket Dórival.Kép

Tudom mit érzel hidd el. Nekem is hiába mondtak bármit. Az utolsó pillanatig reméltem, hogy megfordul, hisz többen mondták, hogy a kórházba vezető úton fordult meg a baba. Nekem nem volt ilyen szerencsém. Kívánom, hogy neked legyen.
Ha mégsem, akkor lebegjen a szemed előtt, hogy a babádnak a csaszi jobb. Te pedig anya vagy. Te akartad őt.Kép A szépségért is meg kell szenvedni, nem? Van szebb, mint életet adni egy kisembernek...?

Tessék kicsit pozitívabban nézni a dolgokat!
Ééééééés vigyorogni egy kicsit...Kép

Bocs, hogy mégis hosszúra sikeredett...

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
még vagyok. Még egyben vagyokKép

En is bizakodom az utolso pillanatig, foleg ilyenkor, mikor nagy vihancolas van odabenn.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Mi is megérkeztünk,még feje tetején a lakás,semmi kedvem kipakolni...mosni...vaslani...aztán újrabepakolni,mert hétvégén megint tűzünk el...

Az utazás elég kellemes volt,az alvással sem volt baj,sőt,volt,hogy Bulcsú 4 órát aludt nap közben..Kép!És nem,nem ringat a hajó,csak zakatolKép!
Nagyon jól ismeri már a zsilipeket,amint hangosabban ment a hajó,vagy fordult éppen,azonnal kiabált: zsijip,zsijip,nézzük meg!Kép
Sokat fejlődött beszéd terén,már összefűzi a szavakat...És persze mi volt az első: "te is jössz"KépKép!
Képet nem tudtam sokat csinálni,mert nem hajlandó pózolni,de majd felteszem azt a pár nyomorultatKép!

Áfonya

Irgumburgum!Akkoris tessék sajnálniKép!Hát sehogy nem tudlak meggyőzni..Kép????Najó,azért holnap korrepetálok egyet jópízért!
Nagyon jók a képek és a dalocska is édes..persze megint alig tudtam meghallgatni.De csak sikerült.
Az én egyik kedvenc dalom Bulcsú előadásában az "Esik az eső..." kezdetű.Aminek a vége így hangzik: "ne haragudj katona,majd kisüt a napocska, megszárad a PACI(lovacska helyett)Kép!
Csaszi nekem sem szimpi,barátnőmnek a kedve is elment a szüléstől újabban,annyira fáj még mindig a sebe 2 év utánKép.De azért a remény megvan!És a pozitív gondolkodás a lényegKép!Ha meg nem akarod a hátbaszúrást,kérj altatást.Menetközben amúgy is az van,nem?

Bellana

Én is megkukkoltalak,édes a pocidKép!És tényleg semmi fölösleg nincs!Minden menetkészen?KépHű,én biztos nem sürgetném,mert megint nagyon hamar megkívánnám a terhességetKép!Így is csak irigykedek rátok!Kép
Családi vállalkozás:munkaközvetítés külföldre...Remélem,bejönKép
Anyós táma tényleg nem egyszerű,néha nekem is van összetűzésem vele,mert bizonyos dolgokat nem hajlandó megérteni,de ráhagyom,és mindent csinálok úgy,ahogy nekem /nekünk jó.

Zsuzsa

LakásKép.Ez olyan törvényszerű,nem?Amikor az ember akarja,tuti nincs egy elfogadható sem!Én is előre rettegek,amikor mi állunk neki...
Előd nagyon jó a képeken,és milyen jól lehet fényképezni!Bulcsú direkthátat fordítKép!Szintemost is csak ilyen képeket tudtam csinálniróla...delaglább háttal is megismerem bmikorKép!

Bringa

Hol lehet ilyen bőröndöt kapni?Kép!

Puszi és kitartás a pocakoknak!

Anyapoc

anyapoc
 
 


2004.07.14.-én 18'30"-kor megszületett MÁTÉKép
Súlya: 3750g
Hosszúsága: 54cm
Haja van bővenKép
Áfonya kissé fáradt, de mindketten jól vannakKép
csii
 
 


ÁFONYA: SOK SZERETETTEL GRATULÁLOK!!!!!

Kép

Bellana

Csi: köszi az infót! Végülis mégsem lett csaszi?
Áfonyát puszilom ha beszélsz vele! Kép
bellana
 
 


Áfonya!Kép

Hurráhurrá, nagyon sok boldogságot kívánok a kis családnak!KépKépKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: