Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

BringaKép

Gratulálok!!!!KépKépAkkor azért nem jársz a babaklub feléKép!
Mi is 3 évet ütemeztünk,de lehet,hogy kevesebb lesz belőle.Én már nagyon várom a végét,mert akkor jöhet a tesó!!!Addig meg nincs értelme,mert költözünk is stb...
Hanna nagyon édi lehet,már kíváncsi vagyok rá!!!
POcak miatt ne aggódj,mindenkinek így van a második(szinte),mert már lazábban a szövetek a hasban,nem tartják vissza a növekvő méhetKép!
Majd megkukkolom a pocid,csak fussunk össze vmikor!Mit szólsz hozzá???
Na,azért a bilizést nem visszük túlzásba,csak olykor-olykor.Erőltetni nem akarom még nagyon...
Mi van Brigivel?Találkoztam néhány hete anyukájáékkal és mondta,hogy nyitott a méhszája,feküdnie kell.Remélem,jól van!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Áfonya,Bellana

Mikor látunk képet???Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Adossagom egy reszet torlesztettem, mailt kuldtem a nagypocakos keppel az erdeklodoknek. Keretik szolidan reagalniKép

Rolunk:
Gyanakszom, Reka megis sejti, hogy mi lesz, amikor a kisteso jon, mert olyan hihetetlenul undok volt velem a heten, hogy ihaj. De persze csak velemKép Apjaval, nagyszulokkel egy tunder, es senki nem ertette, nekem meg mi bajom.
Aztan elmult ez a par nap, tuleltuk, megint rendesen alszik ejjel es rettentoen hizelgo es anyas lett.
Pedig eddig abban a hitben voltam, hogy igazabol nem erti ezt a "testver" dolgot, inkabb csak ugy gondolja, hogy jon majd hozzank egy kisbaba es este el is megy, mint minden kisbaratja. De lehet, hogy az allando jelenlete a pocakomban, ill. az ismerosok "Es a Reka tudja mar, mit szol hozza?" kerdese, amit persze o is hall, azert nyugtalanitja, erzi, valami keszul...
Beirattam konyvtarba, nem gyozom mesekonyvvel a beszelos kedvet. Es idegekkel a kerdeseit semKép Most a Dr. Bubo a kedvenc.
Kerdesek: kepes egy mondatban ket kerdest is osszehozni: milyen lapat hol van?Kép /mert kettovel szoktunk homokozni, van a piros es a sarga/
Olyan szavakat hasznal ujabban, mint: őrület, Jézusom, bakkerKép Aztan ha valaki elmegy tolunk "jo utat, vigyazz magadra"- kialtja utanaKép
Vagy ebed utan, amikor elsore nem ker inni, utana meggondolja magat: "iszom, _mégiscsak_"Kép
Rajzolasban is halad, mar neha jol fogja a ceruzat, mar par hete tud "zart alakzatot" rajzolni, vagyis visszater a kiindulasi ponthoz. Igazabol kort akar, gondolom, mert a "pont, pont, vesszocske" mar megyKép
Paros labbal valo ugralas tovabbra is slager, marhan elvezi.
Eveszet tovabbra is kritikan aluli, dobbenten neztem Kata Dorijanak felnottes tanyerjatKép
Mi van még?
Jaigen, ujabban a mesekartya a slager, imadja parositani oket es persze azokat is el kell meselni, mi van rajtuk, mit csinalnak es azt miert csinaljakKép

Lanyok,
ha van nalatok is ilyen kedvenc, irjatok am meg, adjatok otleteket! Meg mondokakat is, mert mar tobbet tud kivulrol, mint enKép

Esti mesere "sajna" raszokott /azert sajna, mert eddig nem kellett/, de mindig uyanazt kell meselnem. Sajat koltemeny, zanzasitva, nem rohogni!Kép:
A Nyuszika jatszik kinn a jatszoteren, amikor el kezd esni az eso. Megazik es vizes lesz a sapkaja, ezert elmegy es vesz egy ujat a boltban. Kek csikosat es megkotoset /ez nagyon fontos momentum, ezt mindig kihangsulyozza RekaKép, ugy latszik, igenjol beleneveltem a telen, hogy meg kell kotni a sapit, mert lefujja a szel. Es most szivok, mert a nyari kalapjaira varrhatom fel a kotoket, mert nem akarja felvenni anelkul oketKép/. Kifizeti a penztaros neninek es hazaindul. Ill. vissza a jatszoterre, ahol kozben megszaradt a csuszda es a hinta.
Jo mese, mi?Kép Nekem mindig olyanokat kell meselnem, ami vele tortent aznap, kozelmultban... igy igen erdekes mesek szuletnekKép

Es akkor par kep:

Kimentem ebedet melegiteni.. es a gyanusan nagy csondre visszamentem.
elaludt a mesenKép
Fujasgyakorlas Apaval, nagy atelessel
Es az utana kovetkezo rohogesKép

Az asztalon lathato csokinyul kollekcio mind husveti maradek, szerencsere az sem fogy /viszont ebednel jo babozni veluk/, nem csak a husKép Viszont nekem nagy kisertes igy...

Most Ti jottok, Anyukak, Kismamak, kivel mi van?Kép

-Afonya
afonya
 
 

 
 

Áfonya!
EsteKép jövök bővebben, de egy megjegyzés:
én is érdeklődtem, de képet nem kaptam.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kedves Elvtarsno,
ne haragudjon man ram, en elkuldtemKép Lehet, hogy rossz cimre?!
A profilos cimed jo?

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Én is megnéztem a képeketKép.Nagyon szép a pocid,nincs okod panaszra!A 9 kilóval meg főleg nem!!!Vagy sokallod?!Vagy a 10 hetet,ami még hátra van?KépEgyébként hihetelen,hogy szalad az idő...hiszen csak nemrég rukkoltál elő a csíkokkal...
Nálunk a versek menők,én a Cini-cini muzsikát olvasom Bulcsúnak.Egyebekben nem tudok újat mondani,mert nálunk most a beszéd fejlődik rohamosan,azaz azt a jó játékot játszuk,hogymindt mond(a maga módján),és nekem ismételnem kell.Mert ha nem...Kép.
Nagyon jók a képek Rékáról!Azért az a húsvéti nyuszisereg nem is olyan sok!Persze ha evészetről van szó...
Ha megnyugtat(tudom,hogy nemKép),én sem ettem sokat és 14 kilóval mentem suliba.És azóta sem nőttem nagyraKép.De megnyugtat,hogy Madonnánál nagyobbra nőttemKépKép!

Zsuzsa

Népdalok nálunk is mennekKép.Kedvencünk meg a "Kiment a ház az ablakon...".Minden fürdés után ezt kell énekelni.Meg a Nyuszi ül a fűben-t,mert amikor "nyuszi hopp",akkor anya olyan édesen ugrál,hogy azokon nagyokat lehet kacagni...
Na meg az autók...Kép

Puszi,Anyapoc

Szörnyű a közérzetem,újabban nagyon megérzem a peteéréstKép.Vagy inkább Kép?

anyapoc
 
 


Sziasztok!KépKép

Áfonya!
Aranyos vagy, hogy hiányoltál, mailt is megkaptam és azóta folyamatosan a fejemben van, hogy írni szeretnék...
Tényleg...olyan fura "kapcsolat" ez, én általában azért olvasok rólatok - bár most lemaradtam egy kicsit - de írni kevésbé van időm. Aztán minél tovább nem írok, annál nehezebb. De mégis "itt" vagyok, érdekel, hogy kivel mi van, és olyan, mintha ismernénk egymást Kép
Azért most kicsit meglepődtem, nekem is nagyon gyorsan eltelt a terhességed eddigi része, szinte mintha pár napja gratuláltunk volna a csíkokhoz és már csak pár hét és neked ujra lesz egy kis picurkád. /Azért irígykedek kicsit Kép/
Amikor Rékáról írsz, akkor sokszor felismerem benne Lili fejlődését is, nemhiába egykorúak.Kép
Akkor néhány szót rólunk:
Továbbra is működik a bölcsi, szeret járni Lili, és mostmár annyira jó, hogy egyre több dolgot el is tud mesélni, ami történik vele nap közben. Nagyon szépen beszél - amikor nem kényeskedik, attól rosszul tudok lenni, remélem hamar leszokik róla - mondókázik, énekel. Bár az énekeknek nem sok dallama van, de a szöveget nagyon hamar megtanulja. Nálunk is a legmenőbb a kitalált mese, ami róla szól. Ezt, ha éppen nagyon tetszik neki, akkor többször is elmondatja egymás után. Van amikor Ő mesél nekünk, ilyenkor majd megzabáljuk, mert mindent összefűz, ami eszébe jut, történt vele, de kerek egészek a mondatok, csak nagyon szárnyalnak.Imádni való olyankor...
Nálunk szerencsére viszonylag jól megy az evés, csak elég válogatós. Lili mindig "husikát" enne, ha nincs az ételben hús, akkor nem is kéri.
Édesség, keksz, csoki az jöhetne minden mennyiségben...ha engednénk. Az is jó, hogy már meg lehet vele beszélni, hogy mit szeretne enni, és ha adok választási lehetőséget, akkor könnyebben eszi meg, amit választott.
Nem is tudom....nehéz néhány mondatban leírni milyen kis manócska Ő, de az biztos, hogy minden napunkat bearanyozza, olyan szövege van, hogy nem is tudunk rá haragudni sokszor akkor sem, ha rosszat csinál. Nagyon tud hízelegni, mondja, hogy: anya, meg szeretnélek ölelni, guggolj le!
Máskor meg iszonyúan le tud bennünket fárasztani - mondjuk is néha, hogy öregek vagyunk márKép biztosan...

Zsuzsa, Kata!
Benneteket is olvaslak, képben vagyok Előd és Dóri kis sztorijaiban is. :-)
Zsuzsa! Én már nem is emlékszem, hogy neked gratuláltam-e már a picúrodhoz, örülök, hogy Elődnek is kistesója lesz!

Viszonylag új kép van Liliről a profilomban.

puszilunk mindenkit

Bera és Lili
berka
 
 


Ez régen is így írta ki nekem, hogy Berka?
Na mindegy...Kép
berka
 
 


Áfonya!
Jó a cím a profilomban, és nem kaptam semmit.Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
valoszinu azert, mert en az elvtarsnosre kuldtemKép Mindjart feladom ujra. Majd emberibb idoben jovok ujra.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is, de a csemetém beteg. Kép
Áfonya megkaptam a képeket, köszi. Kép Szépen alakulsz. Kép
Én még nem csináltam újat, ma megkérem férjuram, hogy csináljon.
Aztán jövök grafománkodni. Kép

Sziasztok:
Bellana
bellana
 
 


Áfonya

Tegnap vettem egy nagyon jó mondókás könyvet,kimeríthetetlen!!!!
Címe: Tente,baba,tente--népi gyermekmondókák
Rendszerezve vannak benne a mondókák(vagy 200 db),pl. kiszámolósok külön,állatokról szólók,rajzolósak,növényesek,évszakokról szólók stb...A legtöbb egészen rövid,és jó ritmusosak.
A kiadó: Tóth könyvterjesztó és Kiadó asszem.Van honlapjuk,de nem jeleníthető meg.Kép
Ja,és mindez 780 Ft,szt nagyon olcsóKép!
Vetem másikat is,hasonló,abban színeds képek vannak.És láttam Csukás Istvánnak egy mondókás könyvté,ez elégdrága volt (1400 körül), Sün Balázs a címe,de jó mondókák voltak ebben is.

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Holnap hajnalban megyunk osztrakokhoz, igy Reka ismet nagyizik. En meg ahelyett, hogy aludnek, itt ulok.

Zsuzsa, Bellana,
lattam a ti pocakos kepeiteket, megnyugtattatok, nem vagyok egyedul a nagypocaksagbanKép

Zsuzsa,
szaladgalast hogy birom? RosszulKép De nincs mese, menni kell. Mondjuk valoszinuleg belejatszik, hogy szerencsemre ferjuram roppant figyelmes es este elvezem a kenyeztetest, kiszolgalast. Ha nem ilyen lenne, valoszinuleg nem faradnek el ennyire. Mindenki a takaro hosszaig, tudodKép

UH: még 2 het. Fiu, lany, na az passz. Mivel multkor voltak fiura utalo jelek, ezert baratkozom a gondolattalKép

Reka azota elaludt ulve is, az ágya sarkaban, csak nem volt szivem a fenykepezovel bajlodni, inkabb le akartam fektetni. Hiba voltKép Mert felriadt persze es hisztibe kezdett alvas helyett.

Fuzesi konyv nekunk is megvan /ket resz is/, Rekanak az volt az elso konyve, ugy remlik. Akkoriban nalunk is a kielemzes ment, meselni kellett, mi van a kepeken. Ill. kerdezgetni Rekat, o mit ismer felKép

Anyapoc,
minkettot sokallom, a hatralevo heteket is, meg a kilokat isKép Mondjuk az idot nem siettetem, mert annyi dolog van még... emlekszem, Reka idejeben ilyenkor mar kesz volt a szobaja, a ruhai is talan, sot, az en uticsomagom isKép Most meg...?!

Bera,
navegreKép Kukkolasban megertelek, en is igy vagyok Kata topicjaval, meg sokszor ezzel is... olvasni is meg irni is ritkan van idom. Vagyis energiam.
Jo volt olvasni Lilirol, nameg a kep is jo rola.
Kenyeskedes: na, attol en is megorulnekKép Nalunk csak egy-egy szo van /halalom a "hamikázok", egyszeruen nem birom leszoktatni rola, raadasul azt se tudom, kitol hallotta/, a "tejcsi"-be meg mar beletorodtem..
Az evestol eltekintve akkor tenyleg hasonloan mukodnek a lanyainkKép
Mondokak: epp ma tunt fel, hogy Reka neha atkolti a verset, azaz ha ismeretlen szo van benne, akkor olyannal helyettesiti, ami hasonlit ra es van is ertelme szerinteKép
Vagy pl. ritkabban enekeltnel a tartalomra emlekszik es felcsereli a szorendet. Vagy pl. a Dr. Bubonal az "az a ven bolondos" helyett azt enekli, hogy " en bolondos vagyok"Kép, ilyenek.

Anyapoc,
itt is koszi a konyvajanlot.

Bringa,
na mi volt UH-on? Hannatol igazan rendes dolog, hogy hagy Teged a homokoban ucsorogni, Reka nincs tekintettel ram, nekem is kell jatszanom.

Rolunk:
Ujabb jellemzo: az entudat fejlodese?Kép Pl. kikeri maganak, hogy o nem KisReka vagy Rekababa /szoktuk igy szolitani/, hanem mar nagy, mert "elerem kilincset"Kép Vagy kozli magarol, hogy "Anya vagyok" es siman csinalja a tiltott dolgokat, amiket ugye csak nekem szabad. Nem hulyeKép
A masik ujdonsag a szeretet kifejezese. A pusziadas regi dolog, mar egy eve is adott talan, de most nagyon hizelgos lett. Ilyeneket mondogat: "Aranyos anya, mindig homokozik." Vagy mindig foz, mosogatKép De volt mar olyan is, hogy azt mondta, "aranyos anya, mindig eszik"Kép Kifaggattam, ezt megis hogy erti, kiderult, hogy mindig eszem vele, arra gondolt. Csak mas elott ne mondja eztKép

A rajzolassal is halad szepen, ez pl. a het elejen keszult, Reka sajat bevallasa szerint lerajzolta egyik kisbaratjat. Nagyjabol felismerhetoek a fontosabb dolgok, nem? Ket szeme, orra, szaja, van haja es egy fuleKép

Kép

Majd rakok még fel parat, mert azota is fejlodott, mar van testuk is a figuraknak, meg kezuk-labuk.
Volt még valami, amit irni akartam, de nem jut eszembeKép

-Afonya
afonya
 
 


Zsuzsa,
olvasom, hogy valami kórsággal kuzdotok megintKép Jobbulast!
Kirandulas jo volt, Reka meg haza se akart jonni a nagyiktolKép
OrrverzesKép Nekem masodiknal szerencsere alig volt, elsonel Rutascorbinon eltem.
Szaladgalas: nalatok Elod beul még a babakocsiba? Mert nalunk epp az az idoszak van, hogy kocsiba mar nem ul, viszont "hosszabb" tavot /mondjuk homokozoig oda meg visszaKép/ nem igazan akar megtenni. A motor kisegit neha, de van, hogy azt is cipelhetem az egyik kezemben, a masik kezemmel meg huzom magam utan a gyereketKép

Dokinal mi volt, miert ragtal be?

Hiszti megint dul, de most az "anyas" verzio, nelkulem nem elet az elet, hihetetlenul bujik hozzam.
Beszedben nagyon profi, eszmeletlen szavakat hasznal es jol. Ma pl. delutan a nagy hisztirohamban nem akart lejonni setalni, majd 10 perc mulva jott, ezekkel a szavakkal: "_Mégiscsak_ lemegyek setalni".
Apjanak meselte: "Anya _nagynehezen_ elerte a tanyert a polcon"

Mai szosszenet: osszetalalkoztunk a szomszed novel es Reka hangosan felkialtott: Neninek lyukas a cipoje! /olyan elol kivagott szandal volt rajtaKép/

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Nekem a Tesóm cipelte a táskámKép!A doki azt mondta,hogy ekkora halakat még vissza szokott dobni a vízbe!KépKép

Áfonya

Nálunk is egyre durvább az "anyázás"Kép!Mintha csak én léteznék...nem tudom,mi lesz ősztől a bölcsibenKép.
Szövegelés édiKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
ha egy "beszeloke" beindul...KépKép

Zsuzsa,
es Te mit kaptal, milyen gyogyszert hasmenesre? Csak mert nalunk Reka is "megette a koszt" /ahogy o mondja, mert a hasmenest osszekotottuk a neveles celzatu koszoskez-bekapassalKép/ es mar Apa is doglodik, igy varom, engem mikor er utol.

Maszkalas: es sosem hisztizik, hogy vedd fel? Siman hazacaplat Veled? IrigyellekKép Reka ugyan tudja, hogy en nem veszem fel es el is fogadja, de azert mindig megprobalkozik veleKép. Es sokszor hisztibe torkollik, csakazertis.

Alvas kocsiban, azert az eleg gazKép Es abban siman elvan, lefekszik? Nalunk is van neha musor, olyankor kiabal az agyabol /Reka nem almos, Reka nem almos!/, de ki nem maszik a lyukon. Ilyenkor hagyom kicsit nyuglodni /engem nem hianyol/, aztan elalszik.

Egy oras pihenesert irigykedemKép
Bar ahogy olvastam a masik topicban a jatek-temat, megallapitottam, hogy minden bosszankodasom ellenere nekem egy tunderi jo gyerekem van.
Orakat kepes eljatszani, szinte egyedul. Szerepjatek ezerrel. Pl: fog egy dobozt, hogy o most elmegy boltba. Ugy csinal, mint aki felveszi a sapkajat, elcsorja a papucsomat es elindulKép Pakol a dobozba mindenfelet, mondja tejet-kenyeret-sajtot, stb... aztan hazajon, eloveszi tanyerokat/poharakat es megetetKép Persze kozben nekem is kerdezgetni kell, mit vett, meg hogy hozzon joghurtot is, vagy pl. pakolja be a hutobe, neha megennem, amit fozott, szoval figyelnem kell, de igazabol tudok kozben barmit csinalni.
Vagy elmegy erdobe, szed viragot, beleteszi vazaba /kis poharKép/, fuvet szed a plussallatainak, megeteti oket, aztan hoz nekem kukacot is /ilyenkor mondja, Anya egy nagymadarKép/, majd kezmosast imital... es barmit behelyettesit a kivant targgyal, de akar eljatssza levegovel is.
Meno a kartyazas most, a parok keresese /mert csak a felso sarokbeli jel egyforma, a ket kartya temaja hasonlo/, persze kozben el kell meselni, melyiken mi van. Olcso gyerek, no, mindig mondtamKép

Doki: megnyugodtal azota, voltal ujra? Szerintem a babameretre nem erdemes adni... Rekat az UH 3 hettel nagyobbnak saccolta a vegen /ekkor elgondolkodtunk az Ursula nevenKép/, a mehszaj kemenysege alapjan a doki 2 het rahuzast tippelt es vegul lett 1 hettel korabban egy 50 cm-es, nem tul nagy lanyomKép

Bolha: jaja, bevasaroltam rendesen. Es meg elveztem isKép
Jok a kepekKép

Anyapoc,
most en is elbizonytalanodtam. Azt hittem, dolgozol es Bulcsu bolcsiben van.

/itt rohogok, hallom, hogy Reka a masik szobaban mondogatja, mint egy papagaj: Uristen, beutottem a fejemKép. Multkor Anyumeknal nekimentem a mennyezeti lampanak es akkor onkentelenul is mondtam, hogy Uristen, aggodva, hogy leesik a lampa. Gondolom, o a fejbeveressel kototte osszeKép./

Es akkor Kata topicjaban olvasottakKép

Apaolelgetes: aranyos lehetKép Ezert mondjak, hogy ujjuk kore csavarjak ezek a pottom lanykak az apjukat? Lehet benne valamiKépKép
Bab: jol ramhoztad a fraszt. Bar en is ugy vagyok vele, hogy barmitol baja lehet, de azert megsem jo olvasni ilyet. Sokszor en is belegondolok, millio dolog elolvan nalunk /mert Reka nem pakol, nem bant semmit/, de mi van, ha megis rajon a dili...

"kérek még ilyet" : Reka is szo szerint ezt szokta mondaniKép Pedig tudja, mi az, csak egyszeruen nem nevezi meg neha a dolgokat, amivel meg tud orjiteni. Nalatok nincs ilyen? Pl. azt mondja, "kerem azt" es mutogat fel. De hogy mit?! Es ha mondom neki, hogy nevezze meg, amit akar, akkor siman mondja, hogy "kerem a cicat" /csak hogy banalis peldat mondjak/, de elsore veletlenul se.

Ja, most olvasom, hogy csak Neked mondja a "szeretleket", Apjanak nem... de majd annal nagyobb lesz az orom, ha megis mondjaKép

Errol egy multheti sztori: estenkent a szertartas mar kibovult egy mese utani "Fulesmacko" eneklessel is, aztan ujabban kakil is egyet /tuti, hogy direkt csinaljaKép/, ekkor tisztabateves, majd ha nagyon nem akar még aludni, akkor jon, hogy mutassuk meg neki, hogy sotet van, ilyenkor aludni kell /a kis ravaszKép Mert egyszer egy ejszakai ebredeskor ezzel gyoztem meg/. Es hozza a ket kedvenc alvosallatkajat, hogy ok is megnezik. Szoval ez a menet.
Ebbol a sotetnezest nehezmenyezni szoktam... Szoval hallom, jon at. Mar keszitjuk zord arckifejezesunket, amikor huncutul mosolyogva megjelenik /tudja o is, hogy csibeszkedikKép/ es mondja, hogy nezzuk meg a sotetet. Es mar indul is kifele. Ferjem felall, elindul utana, kozben ramnez, latom arcan a titkolt vigyorgast, kezdi mondani, hogy a "kis budosre nem lehet haragudni igy", majd Reka visszafordul es megszolal: "Apa olyan aranyos, mindig rajzolKép A szamito kis dog, koran kezdiKépKép

/most meg bement a haloba es kiabal: Apa gyere, balhe van!Kép (sotet van, nem tud ugralniKép/

Na, irtam egy litaniat es akkor még Bringat, Bellanat nem is kerdeztem, mi van velukKép

-Afonya
afonya
 
 


sziasztok
Áfonya
pont bekukkantottam, s erre milyen jót derültem a sztorijaidon. Nagyon bírom, ahogy ezeket a szerepjátékokat írod. Hanna is szeret boltost játszani, de mindig minden kettő pénzbe kerül KépHanna most nagyon csintalan alvásügyben, állandóan a mi ágyunkban akarna... de ma érkezik apa, s majd ő visszaszoktatja. mert én nem bírom szuflával az ugrálást Kép nem mintha nem lennék fittmama (hahha), csak éppen nincs erőm 80-adszor is átmenni Kép

Zsuzsa
Megnézetem a képeket, nagyon szép srác Előd! Kép És tényleg jó fej, hogy elsétál veled. Hanna órákig sétálna, csak nem célirányban Kép Vagyis, igen, a játszótér felé KépHasmenésKép Remélem átvészelitek hamar! Mikorra is vagy egyébként kiírva?
Nekem nagyon tetszik a Janka név, de páromnak nem, egy közös is van (Nelli), de a Janka nekem jobban tetszik. Kérem a szavazatokat Kép Ja, fiúnevünk még egyáltalán nincs. Kép

Anyapoc
Akkor a jövőhét??? Melyik nap? Olyan hamar fog Búlcsú is mondókát szavalni!!!Hannának most az a mániája, hogy egy szuszra mondja el őket, s persze összevon néha kettőt (pl. Debrecenbe kéne menni..... kiugrik a gombóc a fazékból)

na befogom, mert velem lesz tele Áfonya topikja is Kép

bringa és hanka
bringa
 
 


-Afonya,
irtam Neked hozzamKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Áfonya: megvagyok én is, csak lusta vagyok. Kép Még jó, hogy te időnként elátogatsz a nyári topikba. Ugye ott láttad a pocim? Kép
Ma voltunk dokinál, a Manó jól, van szépen fejlődik. Kép Eddig 8 és fél kilót híztam...
Nagyon jófej lehet Réka: Kép
Nálunk is megy a kismotorozás, győzök rohanni Dani után...Pihi nem nagyon van,de úgy 3 óra séta és játszótér az igen. Aztán nem akar feljönni a negyedikre, én meg nem fogom felcipelni a 14 kilós gyerkőcöt. Úgyhogy van némi huzavona míg felérünk, kb. félóra alatt. Kép
Írtátok, hogy milyen anyások lettek a gyerekek. Na, Dani maradt apás. Kép

Zsuzsa: szegény, nagyon rossz lehet ez az orrvérzés. Kép A baba méreteit meg össze-vissza mondják. Az enyém is hol ekkora-hol akkora...

Bringa: ha szavazhatok én is,Kép akkor a Janka névre szavazok. Kép

Sziasztok, puszi:
Bellana
bellana
 
 


Bellana
Hát természetesen! Kép
Meglestem a profilodat, nagyon édesek vagytok a fiaddal!
De jó a 8és fél kiló ilyen korban! Bárcsak én is csak annyit híznék majd akkorra Kép
üdv,
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Most itt dicsekszem,hogy Bulcsú végre kimondta a nevétKépKépKép!Szegénnyel,tegnap egész nap ezt mondattam,annyira tetszettKép!

Tagnap be akarta velem kapcsoltatni a rendőrautóját(elemes),én meg mondtam,hogy már pihen az autó.De csak mondogatta,aztán megfogta a kezem ,rátette az autóra és mondta:"anya,be-be".Hát lehet erre nemet mondani?!!!Kép

Áfonya

Dolgozom és Bulcsúval anyós van gyesenKép.És szeptembertől megy bölcsibe.
Nagyon jók a történetek!Egyébként igaza van a férjednek,egyszerűen nem lehet rájuk haragudni!!!
Nagyon édik ezek a szerepjátékok!Nálunk csak autótologatás van,mint "szerepjáték",de az minden mennyiségben!
Fülesmackó nálunk is nagy slágerKép!Bírod még?

Bringa

Jövő héten hétfő du,csütörtök du jóKép.Hát néked?
Duma-duma...már kezdi a mondókák végét mondogatni,mag a dalocskákat.Kedvencünk a cirmos-cica haj...a végén csak úgy zeng a ház a jajajajajaj-tól!Kép
Ha emlékszel még Anikóra(kislánya Nóri a klubból),neki már csak 3 hete van vissza és 3 kilót hízottKép.És elég nagy a pocija is,persze azért diétáznia kellett,bár nem tudom,miért...18 hetes UH-n Turcsányi azt hitte a pocakméretéből,hogy hamarosan szül...
Janka nekem is jobban bejönKép.Ha fiúnevetek nincs,akkor tuti az leszKép!

Bellana

Én is megkukkolom a pocidat,mert kerestem a profilodban,de még nem találtam!Kép

Zsuzsa

Megnéztem a képeket,nagyon jókKép!
Bulcsúra de anyósom vigyáz,ha du dolgozom,akkor anyu.De szeptembertől bölcsiKép.
Séta:ez tényleg szuper,hogy Előd ennyit gyalogol!Bulcsú is bírja,de azért nem merek bevállalni gyalog akkora túrákat,amekkorákat sétálni szoktunk.Viszek babakocsit,motort meg midentKép!Aztán 10 méter gyalog,10 méter motor...aztán ha már késő van,akkor beültetem a kocsiba...ez nem mindig tetszik nekiKép.
Babácskának biztos mindene rendben van!Nem mész el egy másik dokihoz,hogy ne izgulj?
OrrvérzésKép.Csak terhességnél van/volt?

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia lányok!

Anyapoc, Zsuzsa: közkívánatra íme a május 11-i poci méret. Kép :

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/7486/81276.jpg

Anyapoc: Dani nem mondja még a nevét. Azt mondja magára, hogy baba. KépA kismotor már elég fársztó. Nekem. Kép Úgy megy vele mint a szél. Persze előre a legritkább esetben néz. Kép

Zsuzsa: én egész terhesség alatt kúpozok. Nekem is volt olyan rózsaszines váladékom és nagyon megijedtem akkor, be is rohantunk a kórházba. Eltudom képzelni, hogy megijedtél. Szóval nekem is van mindig van valami, de hogy mitől?! A keményedés is ismerős én is próbálok pihizni, de nem nagy sikerrel. Mi 5-én megyünk 4D-re. KépMost hanyadik hétben is vagy?

Bringa:Danival 18 kg-ot híztam. Hátha most is sikerül. Kép Kép

Gyereknap: nem tudom mi lesz, félek a tömegtől, hogy letapossák az én szelíd Danimat. Kép Nálunk olyan dilis gyerekek vannak a játszón is. Kép Dani meg olyan szelíd...

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a 32. heti UH-on. Minden ok, fejveguen fekszik /remelem, mar igy is marad/, szepen noddogel a gyerkoc, a BPD-je pl. 85-os, nem egy kisfeju gyerkocKép
Még az en laikus szememnek is egyertelmu volt, hogy fiam leszKép
Amit ezeken kivul kiemelt a dokino, hogy nagy haja vanKép. Reka se volt eppen egy kiskopasz, pedig nala UH-on nem is josoltak ilyet.
Ja, es igen ossze volt kucorodva szegenyke, az egyik labaval ugyan rugdalta a dokinotKép, de a masik labat meg az arca ele huzta valahogy.

Mivel Reka a reggeli 1/2 6-os keles utan most ugy dontott, hogy kesz, kialudta magat ezzel az egyoranyi pihenovel, most befejezem. Talan este tobb idom leszKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Képzeld van dalmata kutyabábunk, vagyis jövő héten hozzák a keresztszülők, mert vettek kettőt is. Megint volt Szegeden vásár és megtalálták u.azt az árust, akitől eredetileg vették Kép Úgy örülök és alig várom mit fog szólni Balázs. Ja és jön a kistesó is, ha minden igaz. Eddig még csak egy pozítív tesztem van Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Áfonya,szép kisfiú. KépÉrdekes, hogy látták a haját is. KépSzóval 2 héttel beelőzöl? Kép Én jövőhéten megyek a praxisba 3D-re, kiváncsi vagyok nagyon. Kép
Remélem este még visszajösz? Kép

Nyanya: naagy gratula!!!! Mikor mész dokihoz??
Örülök, hogy a kutyabáb utáni hajszád is megoldódni látszik. Akkor ez végre egy szép időszak. KépTényleg az a bábos nő nem tudta megvarrni?

Bellana
bellana
 
 


Bellana
köszi a gratulát, szerdára jelentkeztem be. Bábos nő nem hívott vissza, pedig telefonon mindig olyan kedves volt, de szerencsére Szeged nem Buda, így nem csak egyszer volt kutyavásár Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!


Bellana

Megkukkoltam a pocidatKép.Irigy-irigyKép!
Motor-probléma ismerősKép.Nálunk az a sláger,hogy mindenre megpróbál felmenni vele...párszor volt már hanyattesés..Kép
Játszótérrel hasonló gondjaim vannak:mindent odaad,vagy elvesznek tőle(és persze meg sem kérdezikKép) stb...múltkor el is mentünkinkább a játszótérről...

Áfonya

Na-na!A barátnőméknek is egyértelmű volt,és olyan lányuk született,hogy ihajKép!Persze azért gratulálok a fiúcskához!Nagy fej ügyében meg előre is sok szerencsét(ha lehet ilyet kívánni)Kép!
Réka mit szól a tesóhoz?
A profioldban a kp magáért beszélKép!

Zsuzsa

Örülök,hogy minden rendben veletek,minden térenKép.
Azért Előd nagyon ügyi,hogy fogja a kezed!Én alig tudom Bulcsút rászoktatni!Most már jobban hagyja,hogy fogjam a kezét,haú ton megyünk át,meg ha mondom,hogy most átmegyünk,szállj le a motorról,akkor metetszi és önállóan ,nyújtja is a kezét,de félúton vhogy elfogy a türelme átmenetkorKép!
Késői hazajárás:csütörtök egy kivételes nap,mert bevállaltam egy szg-s tanfolyást,amiről aztán kiderült,hogy semmi újat nem nyújt nekemKép.Viszont 50 óra plussz a továbbképzési óráimhozKép!Amúgy 3-ra mindig otthony vagyokKép!

Puszi mindenkinek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok! (itt isKép)

Áfonya!
Szuper a kép a profilodban Rékáról.Kép Valami bántót mondtál szegény gyereknek?Kép

A kisfiúhoz pedig HATALMAS gratula.KépKépKép
Hogy egyesek milyen mázlisták...Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kriszta,
gratulaKépKép Marmint a pozitiv teszthez... nameg a babhoz is persze.Kép
/bocsi, hogy ily keson, de azt hittem, multkor mar irtam, de epp akkor halodott a babanet, ugy latszik, lenyelte az uzenetemet/

-Afonya

ui: este szalma leszek, talan nem alszom el es ideerekKép
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya, tényleg nagyon jópofa a kép a profilodban. Kép
Meddig leszel szalma?

Anyapoc: te mit szoktál csinálni ha terrorizálják a lurkód? Én nagyon rosszul tűröm. Volt már pár csörtém gyerekkel és anyukákkal is. Kép Kaptam már egy pár tanácsot, pl.hogy hagyjam őket, Dani majd ha akar ellenáll. Na, ja, a 3-tól felfele korú gyerekkel esélye is van nem? Miért kell agreszivitásra biztatni a gyerekeket??? Amúgy egy ideje ugyanoda járunk, jó kis csapat szokott lenni és akkor nem gyomorgörccsel telik a délelőtt, de most, hogy nincs ovi, félő, hogy tele lesz nagyobb gyerekekkel és zsufi lesz. Kép

Nyanya: remélem szerdán mesélsz majd, hogy mi volt a dokinál? Kép

Sziasztok: Bellana
bellana
 
 


Áfonya
Gratula a kisfiúhoz! Meg a jó uh-eredményekhez. Név van már???
A gyöngyfűzés nem igazi gyöngy, hanem fából készült színes állatfigurákat kell felfűzni, nagyon tetszik nekem, hannának is. Máskülönben Hanna is be szokott gurulni, ha nagyon nem sikerül vmi Kép Mindig "szétkaszálja" a játékait...

Bellana
én is megnéztem a pocid, még mindig hihetetlen, hogy nemsoká az enyém is ekkora! Már most is van Kép Ma végre már nem elhízottnak, hanem kismaminak néztek elsőre Kép Kép

Anyapoc
Nálunk is vesznek el játékot, hanna is tenné, de csak elkérés után engedem. Itt az a jó, hogy rengeteg a gyerek, de ugyanazok általában, mindenkit ismerünk, így nincs gond. Hova jársz játszótérre?

Na üdv,
bringa és hanna
bringa
 
 


Sziasztok!

Setalas: hat, nem tudom, Zsuzsa hogy csinalod, mert nekunk valahogy sosem egy a celunk RekavalKép
Vagyis ha a jatszoter a cel, akkor osszhang is van, de egyebkent... es olyan gyorsan tud mas iranyba futni, hogy ihaj!Kép

Zsuzsa,
hasmenes engem is utolertKép Nem tudom, en vagyok mar oregesebb, de ezt a terhesseget rosszabbul viselem. Mindig van valami bajomKép

Bringa,
Janka nev nalam is listas voltKép
Gyongyfuzes: jo, hogy nem az apro gyongyoket szorja szetKép
Ez a dal-osszevonas nalunk is voltKépKép
Tegnapi, dalhoz kapcsolodo sztori: igazi vonatot lattunk, benne a masiniszta. Kerdem Rekat, ki az a bacsi? Mire o: a kanizsaiKép

Masik sztori, a naplo kedveert bemasolom Katatol:
Minap mentunk autoval, en vezettem, Reka hatul. Mondom neki, nezzen ki az ablakon, galambok vannak ott.
Mire o: Papánál is vannak galambok.
En: igen, hol?
Reka: kertben, ...... galambok. /nem ertettem azt a szot/
En: milyen galambok?
Reka: ...nyakú galambok.
En: Milyen nyakú galambok, nem ertem.
Reka: Zold, zold szinu, mint a kabatom!!!!

Eskuszom, mar ideges volt, hogy miert vagyok ilyen ertetlen, tisztara azzal a hangsullyal mondta Mellesleg tenyleg zold a kabatja, igaz, kiwizold Dehogy igy megmagyarazza, magatol...

Bellana,
neha bele-bele olvasok a nyari topicba, foleg ha latom a nevedKép
Az a 4-dik emelet nem semmi, nem is tudom, hogy birnam. Reka persze imad lepcsozni, de amilyen hisztis mostanaban, tuti olyankor jonne ra, hogy nem akar gyalogolni.
Anyassag nalunk is muloban, most inkabb kimondottan anyaellenesseg van, semmi sem jo, amit mondok/csinalokKép
Tenyleg, kenyes kerdes, de eszembejutott: cigivel hogy allsz?Kép
Beelozes: ugy vagyok vele, hogy mivel nyugos vagyok, minel elobb jojjon ki, de ugyanakkor tudom, hogy bent a legjobb neki, ugyhogy varja csak meg a 40-dik hetet. Meghasonlok. Vagy ez az anyasag, anyai onfelaldozas?Kép

Anyapoc,
oke, most mar ertem ezt a melohely dolgotKép
Fulesmacko: a brumma brumma-t mar unja szerencsere a vegen, gyorsan kozbevag, hogy "itt a vege, fuss el vele"Kép

Zsuzsa,
egyebkent Reka is sokszor ugy alszik, hogy felkenodik az agy vegere. Epp ezert rendeltem meg az uj ágyát, hatha abban jobban fog /nameg persze kell a kicsinek is a regi/. De most, hogy beteg volt es reggel kozottunk alhatott, allandoan annyira hozzambujt, szinte ramfekudt, hogy elbizonytalanodtam...
EmberkeKép

Nevek: Ferjem most Bozdurgánként emlegeti a kicsit es mindenkinek plehpifaval mondja, hogy ez lesz a neve, mert szeretjuk a ritka es eredeti neveketKép
Jobban vagy, rozsaszin elmult?
En is a masodik kupac kupot fogyasztomKép

Kata,
majd akkor lesz biztos, ha megszuletettKép De irtam nalad, hogy igazabol nem igy volt tervezve...Kép

Szalmasagom estenkent van, mert ferjuram ilyenkor megy vissza melozni. /Nagyon rendes, megcsinalja furdetest, altatast es ejszakazik inkabb. En meg ugyis alszom, igy nem a kozos idonkbol megy. Egy fonyeremeny ez a pasiKép/

Jatszoter: eleinte Reka is kis nyuszi volt, mindent elvettek tole. Aztan ahogy oregedettKép, megjott az "enyem"-erzete, mar nem szereti, ha elveszik tole, ami az ove. Altalaban ugy oldom meg, hogy amit epp nem hasznal, azt hadd vigyek, olyankor kozbe is szolok, mondom Rekanak, hogy majd visszaadja a kislany, csak kiprobalja, stb.. vagy o meg vegye el tole a masik valamit addig, csereljenek. De Reka kezebol en sem engedem elvenni a jatekot, olyankor nem szolok ra, ha tiltakozik, ha nem adja. Sot, ha a masik nagyobb, erosebb, akkor arra raszolok finoman.
De sokszor elofordul, hogy Reka onkent odaad valakinek jatekot, sot, oda is viszi, hogy o is jatsszon vele. Gondolom, szimpatia kerdese nalaKép
Mivel o kis torekeny /es mimoza lelku/, ezert resen kell lennemKép

-Afonya

ui megegy szosszenet:
Rekatol kerdezik, jol vagy? Mire o: nem, jon a hasamKép)
afonya
 
 


Sziasztok!

Na,már majdnem kezdtem reménykedni,hogy nem kell tovább irigykednem,de aztán 10 nap ráhúzással mégis...azért hozzáteszem,hogy IGEN MEGLEPŐDTEM volna(remélem,vki érti,hogy mire célzokKép),mert ugye Apa nincs itthon..KépKép

Bellana

Na,vhogy hasonlóan csinálom én is,mint ahogy Áfonya írta,csak akkor van gondom,amikor a gyerek nem kérdezi meg,hogy elviheti-e.És nem az apróságokra gondolok,hanem a nagyobbakra.Persze azért is mérges tudok lenni,ha a pici viszi és anyuka még oda sem böffent,hogy ugye nem baj?AZért megpróbálom kedvesen intézni,így összetűzés még nem volt,csak magamban dohogok,hogy milyen anyja van ennek,hogy csak néziKépKép.
A másik halálom a csúnya beszéd...na,ezzel már voltak gondjaink..Főleg anyós mesélt hajmeresztő sztorikat,amikor játszóznak...még jó,hogy nem én voltam ottKép....
Egyébként ez a hagyja magát dolog azért nem ilyen egyszerű...azért akkor sem állom zsó nélkül,hogy elvegyen vki vmit,ami nem az ővé!!!Ez nem uaz a kategória!Nem?

Bringa

Jó lehet ez a gyönygfűzés,azt hittem,vmi nagyobbacska gyöngyökkel csináljátok.
Legtöbbször a 16 mögötti játszótérre megyünk,nyáron ez az ideális,mert csak ez van árnyékban.De elég változó a felhozatal,csak néha futok össze simerősökkel.Sokna hordják a gyereket a Március 15-höz,mert az olyan szép,meg fa,meg minden...ahogy néztem,hogy mindegyiket átalakítják,mert kiszedték szinte az összeset...remélem,azért nem marad így...na meg errefelé elég sok az egyszerű anyuka(és nem akarok senkit megsérteni...Kép).
Na már megint mikor talizunk?!!!Várjuk meg,míg nyár leszKép?

Áfonya

Olvastam a másikban is a sztorikatKép.
Brumma-brumma-->én ezt elvből nem énekeltem hozzáKép!
Játszótéri dolgoknál hasonlóan járok el én is,szt így korrekt.Csak arra tényleg háklis vagyok,ha fogja és viszi..KépSemmi kérdezz-felelek...
Névválasztás tökéletes!Ha gondjaink lesznke vele,akkor fordulhatok bizalommal a férjedhez?Kép
Egyébként gratul a teljesítményéhez munka terénKép!

Na puszi mindenkinek!

Anyapoc

Bocs,kicsit hosszú lettem...

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Én is ide írok most mert itt van szó a dologról.

Hogy kezelitek azt ha bántani próbálják a gyereket. Mármint olyan gyermeki bántásra gondolok. Tegnap vettük észre először, hogy Dóri nem tud mit kezdeni a helyzettel. Egy kisfiú állt meg mellette és olyan csintalanul meglökte egy picit. Dóri tűrte. Aztán a kisfiú megpróbált belecsípni Dóriba, de mivel az anyuka elhúzta, így nem igazán ért célt, de kicsit mégis belecsípett. Dóri csak nézett meglepetten, aztán hozzámbújt és hatalmas krokodilkönnyekkel elkezdett sírni. Szerintem inkább rosszul esett neki mint fájt.
Próbáltuk utána mondani neki, hogy ne hagyja magát, menjen hátrébb, stb. Azt mégsem mondhatom, hogy lökje vagy csípje vissza, hiszen akkor félek, ok nélkül is megteszi.
Ebben tanácstalan vagyok, mert a másik két lánynál nem emlékszem ilyen szitura.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Bellana

Még csak 7mm-es petezsák látszik Kép

Afonya

Te miket szedsz a terhesség alatt? Nem tudom, hogy elég e az elevit+folsav?

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat a játszótér ügyében. Kép

Áfonya, Anyapoc: én is valahogy így kezelem a dolgot. Bár a múltkor mikor egy kislány hátbarúgta Danit a csúszdán, nagyon kikeltem magamból...
Amúgy nálunk is keverednek a játékok, de szerencsére eddig többé-kevésbé állandó volt a csapat. Bár most sok az ovis és új szülők.

Áfonya: cigi: már akkor se cigiztem amikor te írtál abba a topikba,ill. éppen ingadoztam, mert letettem míg Danit vártam, míg szoptattam de utána ismét elővett a vágy. Hát félszálaztam egy-két hétig, (napi fél szál) aztán kiderült, hogy babám lesz. Ennyi. Azóta ismét semmi. Kép Csak sokszor visszajártam erőt önteni és biztatni a leszokóban lévőkbe. Bár mostanság úgy tűnik senki sem küzd ilyen problémákkal, így nincs is miért odamennem.

Nyanya: KépA dokid mit mond, elég amit szedsz?

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Bellana!

Magától nem mondott semmit és mikor rákérdeztem, hogy szedjem e az elevitet és folsavat, azt mondta, hogy teljesen mindegy, ha akarom szedjem, de a terhesség előtt lett volna jelentőssége.
Azért remélem nem nagy gond, hogy akkor nem szedtem. Első gyereknél nagyon koncentráltunk és már 3 hónappal a terhesség előtt elkezdtem szedni az elevitet. Most viszont úgy voltam vele, hogy ha öszzejön jó, ha nem úgy is jó ezért nem foglalkoztam vele, mert fogalmam nem volt, hogy mikor esem teherbe. Azért most örülök Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya,szerintem szedjed, az első 3 hónap a legfontosabb ebből a szempontból. Kép
Amúgy, ha én a terhesség előtt szedni akartam volna 3 hónapig, akkor Danival másfél évig szedhettem volna. Kép
Én is Elevitet szedek, igaz csak kétnaponta. Kép
Sze

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Áfonya!

[color=#ff0000] kívánunk!

K. és D.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Koszonjuk szepen a koszonteseket!Kép Kepeket majd teszek fel, talan holnap. Bar jobbara kameraztunk, de azert par fenykep is keszult. Mostanaban /isKép/ kivagyok, mint egy lo, pedig az idojaras velem vanKép

Kata,
bantas: ha kisebb baba csinalja es veletlenul /pl. raszorja a homokot/, akkor megmagyarazom Rekanak, hogy még pici baba es ugyetlen.
Reka is meglepodik es ertetlenul all, ha bantjak. Es lelkileg megbantodik. Szerintem ez termeszetes, hisz nincs hozzaszokva, nem kapott ki még sose, nem verek ra fenekere/kezere, stb..
A nagyobb gyereket en szivbaj nelkul leallitom /foleg veszelyes helyzetben, ha pl. Reka emiatt leesik valahonnan, vagy beutheti a fejet valamibe, ilyesmi/, akar fizikailag is, ha az anyja nem szol ra. Persze nem elsore, de sok idot nem adok nekiKép
De muszaj is tamogatnom ot, ugy erzem. Mult heten pl. azt mondogatta, hogy majd a kicsi baba /erkezo kistesver/ felloki majd ot. Nem tudom, honnan vette, talan a jatszon valaki piszkalta, de ebbol is latszik, hogy mely nyomot hagy benne.

Most mennem kell, mert behozta cumisuveget es mondta, ker még tejet. Es kimutatott a konyha fele, mondvan: "megmutattam Anyanak az utat"Kép Nincs kecmec, mennem kellKép

Kriszta,
még gyorsan: vitamint nem szedek es nem is szedtem, mert Reka /es a cukorveszely/ miatt eleg normalisan eszem, zoldsegeket, rostosakat, stb. Vasat mar igen, mert a verkepem nem lett jo, valamint kalciumot ejszakai labgorcs ellen, ha epp eszembejutKép
Folsavat szedtem a terhesseg tervezesekor es az elso par honapban.

Tobbit majd holnapKép

-Afonya
afonya
 
 


Én nem tudok szép pörgő-forgót, sem szép díszes képet, csak kívánni tudok simán: sok boldogotKép
csii
 
 


Áfonya
Csak nem Te is cukorterhes vagy? Nekem az első is az volt és ez is az lesz. Már első terhességnél is kellett inzulin, gondolom most sem úszom meg. Viszont az alakomnak jót tett a diétaKép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


sziasztok
most csak egy fontos dolog miatt:
Réka! Nagyon-nagyon boldog szülinapot kívánunk!
ne hari, h késtünk picit, de vidéken voltunk. reméljük, h sok szép élményed marad erről a szülinapodró is Kép
bringa és hanka
bringa
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Képeket várjuk!KépKépKép

Bántás: Tuti, hogy nyomot hagy bennük, mert Dóri is mondta még másnap is.
Én is így teszek mint ahogy Te írtad. Kicsinél magyarázok, nagynál leállítok. Viszont ez a gyerek szerintem egyidős volt Dórival. Ráadásul az anyja kezét fogta.
Talán nem is foglalkoznék a dologgal, ha nem láttam volna, hogy Dórinak mennyire rosszul esett a dolog. Talán nála is azért mert nem ismeri mi az, hogy bántani. Bennem az maradt meg, hogy képzelj el egy gumigyereket, akinek semmi nem fáj, tényleg csak akkor sír ha valami igazán fáj. És most keservesen sírt, hatalmas könnyekkel, pedig biztos vagyok benne, hogy nem fájt neki. Remélem nem lesz több ilyen.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya!

Rékának boldog második szülinapot!KépKépKép

Kata!

Szerintem mindenképpen neked kell megvédened, ha bántják. Nátán is elég csendes gyerektársaságban, és bár Benivel elég sokat veszekednek (testvériesenKép), és talán már az is előfordult, hogy megütötte Benit, de idegen gyerekekkel ilyen sosem fordult elő. Sőt.
1 hete egy nála pár héttel fiatalabb kislány váratlanul úgy megharapta! Először azt hittem, hogy megütötte (az eseményt nem láttam, csak nagyon sírt), és csak a későbbiekben láttam, hogy a kislány foglenyomata szabályosan látszik (és látszott még napokig) az alkarján ott, ahol Nátán nem tudná megharapni magát. És biztosan lelkileg is megviseli, mert utána, ha magát is harapdálta hiszti közben, pedig se előtte, se utána (másokat harapdálni tényleg egyik gyerekemnek sem szokása).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Áfonya, megkésve, de utólag is nagyon boldog szülinapot Rékának!! Kép KépKép

Puszi: Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Én ugyan nem tudtam kideríteni a pontos dátumot,de azért nagyon boldog szülinapot kívánok Rékának!KépKép
Neked meg kitartásKép!

Bellana

Na a hátbarugdosás azért elég durva...bár ha véletlen,akkor más a helyzet...de a durvaságra,ami direkt van,azért mindig reagálok én is.

Kata

Na igen,azért az tényleg nem megy,hogy csináld fiam te is ugyanazt...még mindig a megmagyarázás a legjobb,szerintem is...Kép
Olvastam a rémtörténeteidet ám a múltkor a topikodban...egy darabig nem is megyek arraKép!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Beszti!
Köszi a tanácsot. Addig ok, hogy természetesen nekem kell megvédenem, de itt nem a megvédésről volt szó, hiszen olyan hamar történt az egész. Az anyuka el is "rángatta" onnan a gyereket (gondolom ismeri, hogy bántja a többieketKép). Nekem az fájt, hogy szegény Dóri annyira meglepődött.

Anyapoc!
Necsináldmárhogynemjösszhozzáááám!Kép
Azokat Bringának írtam, nem azért, hogy Téged elrettentselek. Sajnos ilyen is történt az én másodszülöttemmelKép, de hála az égnek napokon belül 9 éves megvan minden testrésze, ép és egészséges.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Anyapoc: sajnos a hátbarúgás szándékos volt, leakarta rúgdosni Danit a csúszdáról!

Kata: most már kiváncsi vagyok mik történtek veletek, ha nem bánod átnézek a topikodba. Kép

Bellana
bellana
 
 


Bellana!

Gyere!Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: