Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok
Kata gratula a cumihoz és az iváshoz is. Nálunk mindig szívószállal megy a dolog, bevallom, az én lustaságom miatt, már hónapok óta... Kép A képek is nagyon jók, szép lányka Dodó. Gondolok ám rátok sokszor, csak nincs időm normálisat írni, mert mindig beadandók, vizsgák. Most egy kis lazítás van Kép
Hanna még mindig szopizik, 2-3-szor naponta, bár most szeretném lecsökkenteni kettőre már, de néha nem tudok ellenállni, mert úgy kéri Kép Az alvás hol ilyen hol olyan. Hajnalban a szopira felkel, s át is hozom hozzánk utána. Tudom, sokan ezt nem tartják jónak, de Nektek bevallom, én nagyon szeretek vele összebújni, s amióta (7 hónaposan) külön szobája van, ezt csináljuk.
A bőre még mindig ekcémás, már mindenféle orvosnál voltunk, csak a homeopatánál nem, de most az köv.
Beszélget már, de még nemsok mindent tesz össze, inkább egy-egy szavakat mond. A leghosszabb: csicsija bubuja Kép
Na ennyi rólunk dióhéjban.

Zsuzsa
Ti hogy mostok fogat? fogkrémmel? És ki is köpi?
Tesóval mi a helyzet? Előd is nagyon helyes a képen!

pussza mindenkinek,
bringa és hanka
bringa
 
 


En is jarok am erre, csak az iras nehezen jon ossze. Ilyenkor mar kikapcsolas var a gepemre /Reka szobajaban van/, de holnap mindenkepp ideerek.
Addig is jobbulast Dodonak!

-Afonya
afonya
 
 


Bringa!
Félreértettél Te drága!Kép
Cumisüvegünk ettől még van!!! Az esti és reggeli tejcsi nem is mehetne még másból.Kép Idővel talán azt is odaadjuk "Sanibácsinak", de az még nem most lesz.Kép Ha félálmosan is tud majd inni szépen pohárból akkor elpasszoljuk az üveget is.Kép
Magatokról tényleg dióhéjban írtál, de a lényeg, hogy írtál.Kép Úúúúúgy irigyellek a szopi miatt.Kép Bevallom, nekem még mindig hiányzik.
Szeretsz összebújni Hannával? Sose szégyeld!!! Nálunk ha apa nincs itthon hétvégén a két csajszi velem alszik. Dodó pedig rendszeresen az én ágyamban ébred, pedig a sajátjában alszik el.Kép

Fogmosás: bár nem tőlem kérdezted, de ugye nem baj ha én is írok róla? Tudom, nem baj.Kép Mi fogkrémmel (Elmex) mosunk. Egyedül mossa, de én mindig átkefélem neki, viszont Dodó nem köpi ki. Hiába mutatom neki, még nem jött rá hogyan kell.

Áfonya!
Köszi! Már jobban van, most a hasa megy kicsit, de gondolom ez a gyomorrontás utóhatása.Kép
Te gyakran látogatod a mellékhelyiséget???Kép

K.

Ui: írtam az "Ötletek, tippek/Tapasztalatcsere" topicba. Bekukkantanátok?Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 

 
 

Sziasztok!

Kata,
ugyesen csinaltatok ezt a cumi dolgotKép De a legugyesebb Dori, perszeKépKép

Pohar: nalunk sem teljesen sima azert meg a dolog. Eloszor is magasan van a konyhaasztal /neki/, ha onnan tamad kedve leemelni, jo esellyel nyakon onti magatKép Napi egy gatyat igy is megontoz, amikor kaja kozben, az etetoszekbe tulboritja a poharat.

>Azt hiszem kicsit sokat evett.
Na, ilyen nalunk szerintem sose leszKép Bar ha onmagahoz kepest sokat eszik, akkor furdeteskor annyira latszik, hogy feszul a pocakja...

Ilyenkor ejjel nem aggodsz, hogy megfullad? Bar gondolom, Te mar rutinos vagyKép Nekem ez az egyik remalmom...
Dori ebred még ejszaka? Merthogy irod ezt a felalombeli cumit... Nalunk is ebbol megy este-reggel a tapszer/kakao. Meddig "illik" cumisuvegezni?

Hanyinger: azt hittem, hogy vege, mert volt par nap szunet, de nemKép Viszont Reka lelkesen utanoz az ajto elott. Hanyok es kozben rohogokKép

Bringa,
en is irigyellek a szopiert... bar nekem most jol jott, hogy mar vege.
Ekcema: Hannanak hol jon ki? Ha valami csodaszerre bukkantok, ird am meg feltetlenul, mert mi is kinlodunk vele rendesen.

Fogmosas: nalunk nagyon lelkesen megy, kopkod is renduletlenul /es folyatja is a nyalat/, csak apro hiba, hogy elotte mar lenyeli kapasbol a vizetKép

-Afonya

ui: a profilomban latszik, milyen uri dolgom van nekemKép
afonya
 
 


sziasztok
kata
Én meg irigykedem, hgogy van három gyermeked! Kép
Köszi a fogmosüs tippet! Elgondolkodtam, hogy megharagúdjak-e, hogy válaszoltál nekem, (ráadásul a saját topikodban), de végül úgy döntöttem nem haragszom Kép Kép Kép Kép
Nálunk nem volt cumi és cumisüveg sem, úgyhogy ehhez nem tudok szólni, de szerintem, hamarosan az sem kell majd neki (és Rékának), miután ilyen ügyin isznak pohárból.Nálunk pont azért van szívószál,mert lusta vagyok állandóan átöltöztetni (így is kell, mert néha a kézmosásnál sem ússzuk meg) Kép, s a szívószállal nem önti ki. Ja, meg kaja közben állandóan kajadarabok úszkáltak a phoárban, amikor arra próbáltam ösztönözni, így viszont tiszta marad a víz (no nem mintha sajálnám újratölteni, csak legalább a kaja végéig Kép )

Áfonya
Téged pedig a pocaklakóért irigyellek Kép Hol is tartasz most? Olyan jó lehet újra átélni, de azért bizti nincs annyi időd zen gondolkodni, mint először?
Ügyi Réka a teregetésnél! Mi újabban bepakoljuk a vizes ruhát a dömpibe, sazzal szállítjuk Kép

na pussz,
bringáék
bringa
 
 


Szia Kata!

Elvitte a "Sanibácsi"KépKépKép. Hát ez angyon aranyos! Meg a pohárból ivás is szuper.
Nátán nekünk legjobban a kétfülü poharából szeret inni, de a simát sem ejti el. Van a konyhapultnál alacsonyabb polcunk, oda teszi le. Meg ha véletlenül kiömik, akkor magyaráz ezerrel, hogy "papapapapa". Mindig csodállkozom, hogy mennyit beszél Dodó, hol avgyunk mi ettől. Most már eljutottunk odáig, hogy végre kezdek "aja" lenni (eddig konzekvensen apánakKép szólított).

Zsuzsa!

Nekünk is van fürdetőpingvinünk, ő nagyon szereti, igaz, az összes "tetét" (plüssállat).

Bringa!

Szerintem szuper, ha így összebújtok, meg a szopi is. Én is nagyon szeretem, amikor hajnalban, félálomban átjön a szobánkba, bújik az ágyba és keresi a szopit. Bár épp ma reggel még eszébe sem jutott... És már reggelizett, úgyhogy nem is tudom, hogy eszébe fog-e?

Áfonya!

Szerintem addig kell a cumisüveg, amíg ő igényli és te is hagyod. Kipróbálhatod, hogy mit szól hozzá, hogy ha pohárból kapja a tápszert/kakaót este-reggel. Persze attól is függ, hogy egyáltalán hogy megy nálatok ez. Mert ha pl. tényleg még/már félálomban, az ágyban issza, akkor nem jó a pohár. Úgy én sem tudnék pohárból inni.KépKép Viszont ha még ágy előtt kapja, akkor nyugodtan mehet a pohár, ha elfogadja.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Dodó azóta teljesen rendben van, most én nyüglődök. Nagyon fáj a gyomrom.
Időközben kiderült, hogy valami efféle vírus van Miskolcon. Ma a dokinál állítólag egy osztálynyi gyereknek ez volt a baja.
Utólag belegondolva péntek este Dancsinak is ment a hasa, de ő nem hányt.
Dodó hányt vasárnap és tegnap pedig ment a hasa. Nekem most fáj a gyomrom, remélem megúszom ennyivel.
Kicsit unom már a sós vízben főtt krumplit. Szombaton azt ettem Dancsival, szolidaritásképp.
Hétfőn Dodó hányása miatt, kedden a hasmenése miatt, ma az én gyomrom miatt.

Áfonya!
Először is ne haragudj, hogy nem jelentkeztem a topicodban az elmúlt pár napban. Sajnos én nagyon szélsőséges tudok lenni ha nekem valami nem tetszik. Tudom nagy hiba, de ilyen vagyok. Vagy marhára megbántok valakit vagy inkább szóra sem méltatom. Nálad utóbbit választottam. Mint Beszti is írta az a topik mint a neve is mutatja "Áfonya Réka babája"-'nak a topicja. Ha tovább foglalkozunk a témával akkor sosem ér véget, ugye?
Más!
Pohár: az asztalról levétel még nálunk sem megy. Mondhatom, egyeltalán nem megy. Ha látom, hogy le akarja venni inkább odaadom neki.
Mint feljebb olvashatod, nem a kaja mennyisége volt a gond. Szívből kívánom, hogy a másik babucid nagyon jó étvágyú legyen!Kép

Akkor éjszaka hidd el én is nagyon féltem. Igen, féltem, hogy hányni kezd és félrenyel. Lehet, hogy ebben már rutinos vagyok, de ezt nem lehet megszokni. Talán annyi előnyöm volt, hogy tudtam meg kell várni amíg a darabosat kihányja. Később ha nem adsz neki semmit, már csak öklendezik, nincs mitől megfulladni. Az öklendezést nem hang nélkül csinálja tehát meghallod. Ugyanis ilyenkor szó sem lehet, hogy külön aludjon. Legalábbis nálam ez így működik.Kép Attól sem kell tartani, hogy nem ébredsz fel. Dehogynem! Ilyenkor jön elő az anyai ösztön. Ha kicsit nagyobb levegőt vesz, már arra is felébredsz.
Másik kérdésedre: nem ébred éjszaka. A félálmot arra értettem, hogy reggel álmosan.Kép Ugyanis ha visszük Dancsit suliba, Dodót költeni kell reggel. Na ilyenkor szerintem hiába felébred, hiába ki is kel az ágyból, csak a cumisüveg tejcsi után nyílik ki igazán a szeme.Kép Szóval ha ezt a reggeli tejcsit megissza pohárból, akkor passzoljuk a cumisüveget. Visszagondoltam, hogy a két nagyobb is elmúlt 2 éves amikor leszokott róla. Anitánál nyaralni voltunk és direkt nem vettük elő. Azt mondtuk, hogy otthon maradt. Dancsinál költözködtünk és azt mondtuk nem találjuk.Kép
Ettől függetlenül én úgy gondolom észre fogod venni a gyereken, hogy már el lehet venni tőle. Tudom túlzásba sem lehet vinni, de az öcsémék kisfia 3 éves és mindig van üvege.

Hányás: nem irigyellek! El bírom képzelni milyenek vagytok együtt. Réka hányást imitál, Te röhögve hánysz...Kép Részvétem!Kép
Fogmosás: mivel én hiába mutatom, a kiköpést elmagyarázhatná Réka Dodónak!Kép
És akkor még irigykedek egy sort: teregetés! Nálunk ez úgy megy, hogy az első 2-3 ruhát adogatja, én teregetem. Aztán ha végeztem, akkor elkezdem összeszedni amit ő széthúzgált.Kép De olyan is van, hogy teregetés után valamikor azt veszem észre, hogy 2-3-4 ruhát is megpróbált a nyakára húzni. Az külön jó lehet, hogy nedves, mert a szárazokkal nincs el ilyen sokáig.Kép

Bringa!
Egész nap az járt a fejemben, hogy megharagudtál-e vagy nem.Kép Nézted már a profilomat mostanában?
A szívószálat mi is nagyon régen használjuk, de sokszor az is idegesítő. Pl. ha a pohárból nem szívja hanem fújja és az innivaló mindent beterít. Pl. a dobozt megnyomja, a többit gondolom ismered...KépKépKépKép

Beszti!
Gondolom apa pedig marha büszke volt, hogy a gyerek kimondja az apát, ugye? Pedig ha tudná, hogy az valójában anya volt...Kép
Sajnos még egyfolytában mondogatni kell neki, hogy lassan igyon, különben kiönti. Érdekes, nem is én kezdtem el pohárból inni tanítani. Az enyémből gyakran ivott, aztán az utóbbi időben gyakran mondogatta ilyenkor, hogy "egyedül iszik Dodó" és tolta el a kezem. Tehát valahol érzik ők, hogy ha valaminek itt az ideje. Nem?

Zsuzsa!
Majd pótolom a képet, de meglepődnél mert nem a szájába tette a cumit, hanem a kabátzsebébe.Kép
"6 körül már kiflit kell mondjuk beszerezni vagy...." Vaaaaaagy????? Csak nem kiosztja a családot ha nincs kifli?Kép
Fogkrém: a Dodóé is finom.Kép Megkóstoltam.Kép Talán azért nem köpi ki?Kép

Jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Zsuzsa!

Már azt hittem elfelejtettél.Kép

Az orrod piros már? Szegénykém! Gyógyulj meg! Tudod mi a legjobb gyógymód erre???Kép

Nem is tudtam, hogy dolgozni készültél.
Pocaklakó: remélem ügyesek voltatok. Aztán nem emlékszel véletlenül, hogy apa eltátotta-e a száját?Kép Csak mert akkor kislány lesz.Kép

Szopiért még mindig irigykedek.Kép

Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok
most csak egy fontos:
Zsuzsa
Boldog szülinapot kívánunk!!!! És a legszebb szülinapi ajándékot is!!! Kép
bringa és hanka
bringa
 
 


Szia Zsuzsa!

Köszönjük szépen a névnapi jókívánságot! Ahogy Dodó mondja: "köszönöm cépen"Kép

Kata és Dodó

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!

Nagyon boldog névnapot kivánunk Dorikának!
Majd többet is fogok írni,mert most itthon leszünk egy darabig és netünk is van.

Puszi mindenkinek!

Edit és Riki

U.I:Van új kép Rikiről a profilomban.Kép
edith16
 
 


Kata,
Dodonak eloszor is boldog nevnapot! Volt ma unneples? Es mit kapott ajandekot? Mert nekem lassan otletem sincs....
Orulok, hogy Dodo kigyogyult. Te meg nem vagy terhes veletlenul?Kép

Topic: en is igy vagyok vele, majd lenyugszanak, ha nem reagalok. Minden csoda harom napig tartKép
Most azert irhatnal, hogy minel elobb archivalodjon a koszKép


Ejszakai hanyas: Reka kozben lebetegedett, rettento csunyan kohogott es persze ejjel is. Es a vege mindig oklendezes, ezert ejjel is allandoan lesem, mi van vele. Tenyleg ezerrel mukodik az a hires anyai oszton, elso nyosszenesre ebren vagyokKép. Remelem, lassan kilabal belole, ugy sajnalom szegenyt. Szerencsere a orrszivozast engedi, legalabb azzal nem kuzdunk.

Reggeli: akkor nalatok még nem igazi reggeli van?

Teregetes: nalunk -ha jo formaban vanKép-,az also sorban egymasra tereget vagy 8 ruhatKép Es mosaskor ugye ugy indulunk, hogy en adogatom, mit dobjon bele... de nagyon resen kell lennem, mert bar ismeri a szineket, de megis szivfajdalom nelkul bepakol a feherek koze egy pirosat /mondjuk a kedvenc pulcsijatKép/, ha egy pillanatra nem figyelekKép
Szivoszal: Nalunk is mostanaban jott elo, hogy amikor sietnék, vagy mar "utcai" ruha van rajta es inkabb szivoszallal itatnam, akkor szol, hogy nem kellKépKép Nagyon egyszerre mukodnek a lanyainkKép

Zsuzsa,
ez a fel hatos keles, ez valami remalom lehet.... terhesen nem lesz konnyuKép Ejszaka mibol iszik ELod, csoros poharbol? Es kinyul a kisagybol, vagy hogyan?
Takaro: nalunk meg epp az a baj, hogy tul jol sikerult raszoktatniKép Ugye eddig nem turte meg, most meg kimondottan koveteli, ha felebredt, hogy takarjam be.
Melo: akkor most sikerult bekesen, szamodra jol rendezni vagy gaz van?

Ezt a tatott szaj-kislany kapcsolatot még nem hallottamKép

Edit,
igy ismeretlenul is gratula Rikihez, igazi minipasiKép Auto mellette, taviranyitoval osszenove, na es az a nezesKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Örülök, hogy sikerült kellemes perceket szerezni nektek. Aztán nehogy utána én legyek a hibás, hogy nem úgy sikerül az akció mint kellene, mert Te apa szájával vagy elfoglalva...Kép
Takaró: képzeld nálunk meg pont az ellenkezője van. Még álmában is képes hangosan tiltakozni ha észreveszi, hogy betakarom. Azonnal rúgja le és mondja, hogy "nem kell takajó"!

Edit!
Szia!KépKépKép
Köszönjük!
Kész nagyfiú lett Rikiből.Kép Jól határozta meg Áfonya: igazi minipasi!Kép
Várlak ha lesz egy kis időd. Gyere és mesélj!Kép

Áfonya!
Köszi!
Neeeeem, nem vagyok terhes!Kép Szeretnék még nagyon egy kisfiút, na meg úgy általában pocakos lenni, babázni, szoptatni, de az én biológia órám már lejárt egy újabb kisbabához.Kép

Ok, megyek és írok. Legfeljebb majd mindig eszembe jut valami és csinálok pár hozzászólást.Kép

Részvétem Réka betegsége miatt.Kép Mintha nem lenne elég a saját kínod, mi?Kép
Az orrfújást nem próbáltad még neki? Dodó olyan ügyesen fújja és jó erősen. Bár lekopogom, nem volt megfázva az utóbbi időben, nem tudom akkor hogy viselné.

Reggeli: de van rendes reggeli. Fél 7-kor költöm, akkor bemegy egy üveg tejcsi, aztán fél 9 körül együtt reggelizünk. 12-kor ebéd, alvás, 3-kor költöm (menni kell Dancsiért), 4 körül uzsi, 7-kor vacsi, 1/2 8-kor fürdés, kicsi hancúr, majd egy üveg tejcsi és alvás.
Tudom ennyire részletesen nem kérdezted, de mivel kíváncsi lennék nálatok, hogy megy ezért írtam le.

Rólunk:
Nálunk sajnos most elég "rossz" korszak van. Mindent, de mindent "egyedül" akar csinálni. Persze nem érti meg, hogy teli pohárból még nem tud inni egyedül, az asztalról még nem tudja elvenni egyedül, kanállal folyékonyat még nem tud enni egyedül, a kádba nem tud egyedül bemászni, stb.
Aztán a mániája a vetkőzés.Kép Már azon gondolkoztam, hogy mit csináljak vele. Legjobb lenne rákötözni a ruhát.Kép Ha egy kicsit egyedül marad, azonnal elkezd vetkőzni, de csupaszra.Kép A bodyt addig húzza amíg ki nem jön belőle a két karja, aztán a többi már mehet mind lefelé.
Persze működik ennek az ellentéte is. A szárítóról leszedett ruhákat húzza magára. Mindegy, hogy apa pólója, Dancsi nadrágja, vagy éppen az ő pulcsija.Kép

Beszéd: jönnek a mondatok!Kép Olyan édes ahogy összerakosgatja a szavakat.Kép
Tegnap reggel kicsit lustiztunk. Amikor felébredt, odabújt hozzám, elkezdte simogatni az arcom és:
- Anya! Ébbesztő! Hallod?
- Anya! Ébbesztő! Hallod?
(kinyitom a szemem)
- Szíííííjaaaa! Melegíts Dodónak tejcsit, konyhában. Jóóóóó?
Azt hittem megzabálom.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Na végre eljutottam ide is.
Most akkor mesélek egy kicsit,bar talan az osztalybol mar tudjatok,hogy mi a helyzet.
Szoval Dusseldorf utan egybol Parizsba mentunk volna,de sajnos még nem nyitott meg az a hely,ahova szol a paromék szerzodése.Ugyhogy most kényszer szabadsagon vannak.Legutolso hirek szerint majusban nyitnak,de talan hétfon tobbet tudunk majd.

Zsuzsa!Koromkefe!Kép

Kata!Most olvastam,hogy Dodo cumijat elvitte Sanibacsi!KépEs,hogy tud poharbol inni?Nagyon ugyi!KépMilyen szépen beszél mar!
Riki talan most rakapott az izére!Ezeket mondja:Nem,Deta(gyertya),Téta(tészta),Oppa(hoppa).
Tegnap délutan amikor leraktam aludni,osszerandult és kozolte,hogy Oppa!KépBiztos olyasmit almodott,hogy megbotlott.

Kozben sajnos beteg vagyunk.En csunyan kohogok,Rikinek folyik az orra és tegnapelott éjjel lazas volt.Kép

Most hirtelen ennyi!Megprobalok tobbszor jonni!

Puszi mindenkinek!
Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Most felhúztam az orrom.KépKépKép
Ugye sejted miért????
[size=-2]AKKOR IS GRATULÁLOK!KépKépKépKép[/size] Most még csak így, halkan.Kép

Edit!
Jó újra olvasni rólatok. Nem olvasom az osztályt ahová jársz, de utánanézek miket írtál magatokról.
Ezek szerint most itthon lesztek egy darabig.
Riki egész szépen beszél. Mármint azért mert ugye fiú. Dodó kisbarátja most 21-én lesz 2 éves, de még ennyit sem beszél mint Riki. Megérteti magát, de nem beszél. Látnád őket együtt. Dodó magyaráz ezerrel, Kristóf meg mutogat.Kép Édesek.KépKépKép
Remélem hamar meggyógyultok! Sok-sok gyógypuszi nektek!!!!!

Más!
Ezt érdemes megnéznetek. Ma nagyon csendben volt a kisasszony egy ideje. Amikor benéztem rá, ez a látvány fogadott:
Dodó felpróbálja a tangát... Persze a szárítóval együtt.Kép
Érdemes megnézni a lábán a zoknit is!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata!Pedig Te néha atolvasgattal hozzank is.Jol emlékszem?Kép
Ma mar az Anyukamnak is mondta,hogy MAMA.Eddig csak a PAPA ment.KépAnyukam pedig olvadozik.Kép
Nagyon aranyos Dodo a képen.KépHa az ember felfigyel a csendre,akkor mindig hasonlo latvany fogadja,ami téged is.KépZokniKép

Afonya!Ne haragudj,hogy neked nem valaszoltam.Tiszta zizi vagyok,valahogy kiment a fejembol.Koszonom a gratulat!KépA jarmuveket nagyon szereti,mindig elsobbséget élveznek.Kép

Zsuzsa!Koszonjuk a jobbulast!Szerencsére Rikinek semmi baja!KépEn lementem a dokihoz a kohogés miatt.Nyak van letapadva a légcsovemben és attol kohogok.KépSzopogatos cukorkat kaptam,amitol fel kell szakadnia és elmulik a kohogés is akkor.Addig még horog a levegovétel.Kép

Ma voltunk szankozni,de Rikit nem nagyon hatotta meg.O inkabb huzta a szankot.Kép

Puszi:
Edit
edith16
 
 


Edit!
Jól emlékszel, olvastam azt az osztályt, de csak miattad. Akkortól, amikor elkezdtél ide írni.Kép
Mivel most tudtam, hogy nem vagy gépközelben nem is néztem azt a topicot.
Gratula Rikinek a MAMá-hoz!Kép El bírom képzelni, hogy anyukád mennyire örül neki. Nálunk a párom anyukája Dodónak mama, anyukám pedig nyéki mama. Ezek után el bírod képzelni anyukám arcát amikor először mondta Dodó a telefonba, hogy nyéki mama. Anyu olyan boldog volt, hogy egyértelműen felismerte.Kép
Csend: ezek szerint nem csak nálunk gyanús.KépKép

Örülök, hogy jobban vagytok.Kép
Hol voltatok szánkózni? Itt semmi hó.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!Kép

D.V.B!KépKépKép

Utólag szeretnénk Dodónak sok névnapi puszit küldeni!!!KépKépKép

Most csak beköszöntem, még jövök!Kép
Hallom, felébredt MelissaKép

Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


A tangás kép haláli!KépKépKép

LÁtszik, hogy "nőböl" van a kis csibész!
Melissa is próbálgatja, egyelőre csak magához "méri" a bugyikat, de a melltartóba bele is bújikKép

zokniKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Nem komolyan írtam ám!Kép
Részvétem a sok rossz miatt ami most veled történik, de gondolj arra, hogy kb. 7 hónap múlva lesz egy kislányod.Kép Na majd akkor meglátjuk eltátotta-e apa a száját.Kép

Sheila!
Köszi a nevében is!Kép
Megnéztem a képeidet, majd megyek hozzád és oda írok.

Áfonya!
Ide írok, a napló miatt.Kép
Képzeld Dodó hétfőn délben marhára kiakasztott. Gondoltam is rád.Kép Több mint 1 óráig feküdtem vagy ültem a kiságy mellett. Ha felálltam azonnal ordított. Pedig a szokásos időben kelt reggel, a szokásos időben tettem le délben.
Szóval eldöntöttem nem várunk a tavaszi szünetig mert ez nem állapot. Két ajtót is be tudok zárni, hogy ne legyen olyan hangos Dancsinak. A tegnap déli elalvást tök egyedül csinálta. Be-be néztem rá, de semmi gond nem volt. Na jó az elején próbálkozott, de talán 3-4-szer akart kimászni a kiságyból, utána feladta.Kép
Az esti már egy kicsit kacifántosabb volt. Hát ott már volt ordítás.Kép Annyira üvöltött, hogy én adtam fel hamarabb és megkapta a kezem. 2 perc múlva aludt.
Ma délben szintén egyedül, sírás nélkül. Kíváncsi vagyok az estére.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
kitartasKép En nem vagyok az "Aludj jol..." modszer hive, keptelen vagyok magara hagyni, ha uvolt. Bar sokszor voltam mar a hataron, ez tenyKép
De nalunk is volt egy leszoktatasi manover par honapja, az ejszakai tapszerivasrol. Azonnal bementem, ha felsirt, megsimogattam, odabujtam, beszeltem hozza, enekeltem is akar, csak tejet nem kapott, ezerszer elmondtam neki, hogy sotet van, mar ejszaka, ilyenkor nincs tejcsi. Kaphatott vizet helyette, poharbol, de az olbevevos tejiszogatast megvontam. Elso ejszaka 2 oras musor volt, masodik ejjel mar csak negyedoras es harmadnapra elmult. De Rekaval nagyon sokmindent meg lehet beszelni. Persze elofordul, hogy megriad most is ejjel, de eleg megsimogatni, betakarni es mar alszik is tovabb. Ez nekem mar jo igy. Elfogadom, hogy neha ejjel szuksege van ram, ha rosszat almodik /sot, szivem melyen jol is esikKép/, de eleg annyi, hogy lat, hall engem, s ez igy tokeletesKép.
De majd kerdezz meg skkor is, ha ketgyerekes anya leszekKép

-Afonya
afonya
 
 


Kata!

Dodó hisztijéről: ez az én rémálmom is, ezért halogatom egyelőre az ágyikóvásárlástKép!
Patrikkal anno. rengetegszer elszenvedtem az altatási cirkuszt, többnyire csak akkor volt hajlandó aludni ebéd után, ha én is odafeküdtem mellé!
ezt most szeretném elkerülni, mert ilyenkor tudok kicsit kikapcsolódni, házimunkázni stb...
úgyhogy nagyon kell ez a kis idő, hogy feltöltődjek a délutáni műszakhoz!Kép
Melissa mostanában eléggé lefáraszt, folyton cipeltetné magát, én meg nem bírom megállni, hogy ne vegyem fel, mikor elém áll és könyörögve néz,
a lábamat nyalábolvaKép
ha meg nem kézben akar lenni, akkor kiadja az ukázt: Anya, játsszunk!.Kép, vagy mesélni kell stb..
de ez gondolom Nálatok is így van...
én mindenesetre fogytam is 1-2kg-t az utóbbi időben, ez nem árt a babaprojekt előttKép

Áfonya!Kép

Jól csinálodKép
Az "Aludj jól..."módszer nekem sem szimpi, de bevallom egyszer kipróbáltam régebben / de a szívem majd'megszakadtKép /, mikor volt egy olyan időszak, mint Katáéknál, hogy ott kellett ülni mellette éjnek évadján, de em aludt ám, teljesen felpörgöttKép

AnyaRabszolga meg megfagyott a szőnyegenKép


Zsuzsa!:

Gratulálok Neked, és boldog babavárást!Kép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Először is:

Zsuzsa!
Nagyon-nagyon boldog névnapot kívánunk:
Kép

Áfonya!
Én is megvettem tudod azt a könyvet, de kicsit drasztikusnak tartom. Ok, tudom biztos van akinél marha jól működik. Látod én már első este becsődöltem és Dodónak lett igaza.
Azóta a déli alvással nincs gond. Elalszik akkor is ha egyedül van a szobában és akkor is ha itt vagyok és netezek vagy tévézek.
Az estinél tegnap újra hiszti volt, természetesen ő győzött. Ma én.Kép De csak mert nem volt hiszti. Pedig csak azt mondtam neki, hogy írok apának levelet addig ő aludjon el. Elaludt.Kép
Apa is azon a véleményen van, hogy inkább szép lassan hiszti nélkül, mint 4-5 nap alatt kiordítsa a gyerek a lelkét is.
Szerinte (és igaza van) egy szavunk nem lehet, hiszen lassan 2 éves és ezidő alatt 2 éjszakát nem aludt végig csak.Kép

Azért majd felteszem a kérdést neked újra ha 2 gyermekes anyuka leszel.Kép
Az esti tejcsi az nálatok, hogy megy? Nálunk az esti csakis és kizárólag az ölemben, de a reggeli már egyedül. Olyankor látja, hogy készűlődök, Dancsit készítem, stb. Ez valahogy így alakult és nem is akarok változtatni rajta. Nekem este nagyon jól esik, hogy az ölemben szipákolja be azt a 3 deci tejet.Kép

Sheila!
Olyan jó, hogy itt vagy!KépKépKép
Nekünk megvan Dodónak az ágy a másik szobában, de még nem tudom mikor kellene átrakni. Valahogy nem lenne ilyen könnyű szerintem az alvás, mert átjönne úgyis hozzánk. A kiságyból is ki tudna mászni, bár még nem tette meg, de a lábát már felrakja és nyomja fel magát, amíg rá nem szólok.
A délutáni alvását én is mindig kikapcsolódással töltöm. Eleinte próbáltam minden elmaradt munkámat akkor megcsinálni, de én lusta kutyaKép jó ideje magamra fordítom ezt az időt. Netezek, vagy kreatívkodok, de van, hogy alszom én is.Kép

Sajnos nálunk Dodó már nem cipelteti magát, de nálunk is volt egy idő amikor állandóan ölbe akart jönni. Azért sajnos, mert a mostani rosszabb. Amint kilépünk az ajtón azonnal mondja (vagy kiabálja), hogy "Egyedül megy Dodó". Ez nem is lenne gond, de egy pillanat alatt el tud mellőlem szaladni. A két lány nem ilyen volt. Nekik ha azt mondtam állj meg, megálltak. Dodónak ha azt mondom állj meg, még gyorsabban szalad. Ha azt mondom erre megyünk, csakazértisKép a másik irányba megy.

Mesélj egy kicsit Melissáról! Sokat beszél? Bilizéssel, hogy álltok? Evésről láttam képet.Kép Megnyugodtam.Kép
Most tényleg megyek hozzád!Kép

Rólunk: Egyre hosszabbak a mondataink.Kép Pl."Világit sok csillag apa új kamionján". (Felkapcsolta a világítástKép)
Aztán rájött az utánozós korszak. Ha olyanja van, akkor utánoz. Bármit mondok megismétli, de úgy, hogy elérakja: "Aszt monta anya..." Ezt megcsinálja a TV-ben hallottakkal is.
Telefonál. Mindig egy szöveget. Rájöttem, megjegyezte mint egy mondókát.Kép "Siess hadza, vidázz magadla, puszi, szija". Eddig fel sem figyeltem rá, de mindig így köszönök el a telefonban apától. Ő is.Kép

Szösszenetei:
Ma állunk a piros lámpánál, de jobbra kanyarodhat a forgalom. Elmegy mellettünk egy picikétKép marháraKép hangos trabi. Dodó megszólal: "Húúúúú, majdnem megijedtem"
Menet közben szembejön velünk egy kamion. Dodó megszólal: "Apa! Apa! Aszt hittem apa." És még el is szomorodik.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!
Boldog névnapot kivanok!KépEs kellemes pocakossagot!Kép

Kata!
Szankozni Torokbalinton voltunk!Kép

Csinaltam uj albumot:Editék-Monte Carlo-i képek a cime.

Edit
edith16
 
 


D.V.B!Kép

Dodó nagyon ügyes ezekkel a bővített mondatokkal!KépKépKép
"Majdnem megijedtem"Kép
elszomorodik, ha nem Apa jön szembe...a kis édes,
teljesen megértemKép
Melissa egy-két hete kezdett mondatokat mondani:
ásított, és közölte: " álmos a baba",
legelső mondata: készülődtem a fürdőszobában:
mosdás, smink stb.,Ő ezt megunta egy idő után és megszólalt: " Menjünk, Szisza! " / az apja Cicának hívKép/,
de sokszor előfordul, hogy Móninak szólít, az apjának pedig kiabál: Tibi-Apa, Tibi-Apa!Kép
imádja a dalokat, ő is utánoz a maga módjánKép
be-be kapcsolódik a szövegbe, nagyon jó a memóriájaKép

Bilizés: megvettük nyár végén a "dizájnos" kacsa-bilit, lelkesen cipeli, ha Wc-n ülünk, hozza és ráül...de itt kimerül a bilizés egyelőreKép
sokszor megmondja a kakit / mikor már a pelusban vanKép /és néha a pisit is...
régebben szólt, kaki előtt, de mire kicsomagoltam, késő voltKép
én abbn bízom, hogy a nyári meleg erre is meghozza majd a megoldástKép

Zsuzsa!Kép

Boldog névnapot, utólag is!Kép

Edit!Kép

Fantasztikusak a képek!!!KépKépKép

üdv,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Edit!
Nagyon szépek a képek. Bár bevallom, nekem legjobban a "kis artista" tetszett.Kép Olvastam, hogy Párizsra vártok. Már Te is fellépsz, vagy csak a párod?
Nagyon szép a díj is, amit kaptatok. El sem tudom képzelni milyen klassz lehet egy ilyen díjátadó.Kép

Zsuzsa!
El akartam énekelni Dodónak az Egyszer egy királyfit, de szégyszemre elfelejtettem a szövegét.Kép
Aranyos lehet Előd, hogy éjszaka felhúzza magának a zenélőt.Kép
Hányingerrel, hogy állsz? Vagy nálatok is működik, hogy Te a WC felett, Előd meg utánoz a hátad mögött?
Előd beszédére egy szavad nem lehet. Amiket mond már az is nagyon szép teljesítmény egy fiútól. Majd figyeld meg, hogy egyik napról a másikra kezdi el a ragozást.

Sheila (D.V.BKép)!
"Menjünk Szisza!": ez édes! Kép
Imádok ilyen szösszeneteket olvasni.Kép Egy kívülállónak ez tuti nem ilyen érdekes, de nekünk milyen fontos és vicces, nem?Kép

Tényleg furcsa lehet, hogy Tibi és Móni.Kép Nálunk talán azért van apa és anya, mert mi is így szólítjuk egymást. Bár a párom gyakran szólít nyuszinak és már Dodó is többször viccelt velem, hogy vigyorogva kiabál nekem: "Nyuszíííííí". Persze ha apa cukkolni akar, akkor nyanya vagyok. Na ezt is hamar megtanulta az én drága kis manókám.Kép

Bilizés: talán tudod, de nekem a két nagyobb is nyár eleji baba volt (május 13. és június 18.). Amikor bejött a jó idő, előkerült a kis bugyi és rövid idő alatt rájött, hogy az sokkal kényelmesebb mint a meleg pelus. Jó, közrejátszottam én is, mert hagytam direkt belepisilni őket, aztán nem cseréltem le azonnal. A pelusban nem érzi a nedvességet, de
marha kényelmetlen ám a pisis bugyi. Egy párszor "csakazértsem" adtam rájuk másik bugyit, hanem elmagyaráztam, hogy pisiljünk inkább a bilibe és nem lesz rossz a nedves bugyi.Kép

Rólunk:
tegnap farsang volt Dancsinak. Mi is elmentünk Dodóval, de jött velünk Anita is, hogy ha Dodó esetleg nem bírja a tömeget, vagy zavarja a hangos zene (utána disco volt), akkor mi hazajövünk, de Dancsival ott marad Anita.
Hát ne tudjátok meg, hogy este 7 után jöttünk haza.Kép Dodót kamionnal sem lehetett volna kihúzni a suliból. A jelmezesek is nagyon tetszettek neki, de utána a dizsi... Végig táncolt, rohangált, forgott. Nem zavarta a hangos zene, sem a discovilágítás. Ha megkérdeztem tőle, hogy "menjünk-e haza?", olyankor sikítva elrohant tőlem, hogy "neeeeeem".KépKép Azt mondanom sem kell, hogy este nem kellett ám altatni.

Itt egy pár kép a dizsiről. Nem a legjobb minőségűek, mert a discovilágításban a vaku kicsit "megzavarodottKép":
A jelmezeseket már unta
Dizsizés 1
Dizsizés 2
Dizsizés 3
Dizsizés 4
Dizsizés 5
Dizsizés 6
Pihentetőül egy kis pogi

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata (D.V.B.)Kép!

Istenem, de ÉDES a táncoló kis törpe a nagyok közt!!!KépKépKép
Kár, hogy hamar megnőnek, igaz?Kép
Miyen jó étvággyal eszi a pogit, én is megkívántamKép
Biztosan emlékezetes maradt számára ez a jól sikerült nap!Kép

mégegy szösszenet Melissától: amikor elkzdett mondatokat alkotni, először csak rakosgatta a szavakat ragozás nélkül...Kép

pl: itt volt a férjem Robi nevű barátja, és Tibi öntött neki egy pohár narancslét...Kép
Melissa a tejet és a narancslét is "tejci"-nek hívja, és kijelentette: "Obi bácsi Apa tejci"Kép

tetszett ám a TI "Sani bácsis" sztoritok isKép

S.

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!Kép

Látod a gyerek megmondja az igazat. Tejjel kínáljátok a vendéget!KépKépKép
Édes lehetett Melissa.Kép

Szerintem sem fogja egy darabig elfelejteni, mert még ma is emlegette, hogy "mennyünk sujiba tánconi"Kép
Ezt a hamar felnövést pont ma beszélgettük apával. Ültünk ebédnél az asztalnál és ugye már Dodó is rendes széken ült, mert az etetőszékben ülve már túl magas, az asztalhoz képest (vagy az asztal alacsonyKép). Szóval ebédelünk, Dodó eszi a fasirtot egyedül én adom a szájába a kelkáposzta főzeléket. Apa nézi-nézi. Kérdem mi a baj? Erre ő: nemrég még azt vártuk, hogy mikor akar már kibújni, ma meg már velünk ül az asztalnál.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!:

Ugye?? Mintha tegnap írtuk volna egymásnak azokat a maileket...Kép

képzeld, néhány még megvan belőlük...valahogy nincs szívem kitörölni...Kép

Kata, off leszek: talán emlékszel, tavaly feltűnt egy miskolci csajszi a "35 év feletti" topicon,
"Evaeva" néven, láttam, hogy a "Miskolc"-ban is levelezett Veletek...
a negyedik babát várta, v.mikor tavaly őszre...
nem tudod mi van velük??


Puszi: S.

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!Kép

Én sajna kitöröltem, de nem önszántamból.Kép Volt egy "vincsielszállásunk".Kép Sajnos nagyon sokmindent elvesztettünk. Még a Dodó születésekor, a műtőben készült képeket is. Az volt a szerencse, hogy a párom amikor hazajött a császár után, szinte mindet átküldte az öccsének. Így sok megmenekült belőle.

Evaevaról sajnos nem tudok (tudunk) semmit. Már mi is kérdezgettük egymást a Miskolcban, de senki nem hallott róla.Kép

Pusssz!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
most jutott eszembe, hogy kerdezted a kaja-napirendunket.
Rekat reggel legkesobb 8-korKép felkeltem, reggelire kenyer, felvagott, sajt altalaban, neha lekvaros kenyer, ha nagyon nem akar enni. A vegen hanyatt kell donteni az etetoszeket es cumisuvegbol iszik masfel deci kakaoval szinezett tejet /en kakaozom, muszaj neki is azt inniKép/, kb. fel kilencre vegzunk, jon a kezmosas, fogmosas szertartasaKép. Tizorai nincs, ebed nagyjabol delben, utana kezmosas, fogmosas es alvas. Legkesobb fel otkorKép ebresztem, ilyenkor vagy eszik egy kis gyumolcsot, vagy ker joghurtot 7gabonapehellyel. 7 korul vacsora. 8-kor furdes Apaval, azalatt en elkeszitem a 2,5 deci tapszeret, amit Apa oleben eldolve, cumisuvegbol megiszik es alvas. Ill. mostanaban majdnem egy orat is dödörög, énekel, beszelget az ágyában levo allatkerttelKép

Nalatok Dodo harmadik szemelyben emlegeti magat? Nalunk pl. igy hangzik a kajakunyeralas: "Réka is(z) kér!"
Alvassal hogy alltok?

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Persze, hogy szabadon választott az "Egyszer egy királyfi", de én az első két sorra emlékeztem csak.Kép Muszáj volt rákeresnem a neten.Kép
Dodónak is tetszik, már ő is előre mondja a hihihi-hahahát.Kép
Annyit beszélünk apa szájáról, hogy most már tényleg marha kíváncsi vagyok, hogy nyitva maradt-e.Kép
Kanál-villa csere: aranyos lehetett! Kis ügyes!Kép

Áfonya!
Köszi a napirendet!Kép
Igen, nálunk is többnyire harmadik személyben emlegeti magát. Ha ő is kér valamit, akkor tényleg a "Dodó is kér" van, de ha magától kér akkor "kéjek ropit" vagy "kéjek teát" van.
Alvás: inkább nem mondok semmit.Kép Változó. Van, hogy elalszik egyedül sírás, hiszti nélkül, de van, hogy mellé kell feküdnöm. Tudom keménynek kellene lenni ilyenkor, de annyira sajnálom.Kép
Meg más gond is van, ami most már teljesen megnehezíti az alvást. Tegnap délben kétszer is kimászott a kiságyból.Kép Na így már nehéz lenne szoktatni, hogy azért sem megyek be hozzá, hiszen akkor kijön ő.Kép Félek, hogy egyszer nem jól engedi le magát és elharapja a nyelvét vagy mittom én.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!Kép

Áfonya!Kép

Jó, hogy itt vagy újraKép
Réka nagyon ügyesen bánik a szavakkalKép
Miért kelted fel? Nagyon bealudna?
Melissával előfordult tavaly nyáron, hogy déli fél 12-ig! aludtKép
már nagyon aggódtam, kint dolgoztam a kertben, és be-be hallgatóztamKép

Kata D.V.B!Kép

Én sem tudok kemény lenni, ki is használja a csaj rendesenKép
Melissa is váltogatja az egyes szám első, és harmadik személytKép
alvás nálunk is általában problémamentes, de havonta egyszer azért becsúszik egy-egy "sztrájkolós" délután, ilyenkor elég kibírni estigKép

Pussz,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!KépKép

A sztrájkolást úgy érted, hogy nem alszik délben? Csak mert Dodón is láttam már egy párszor, hogy egyeltalán nem álmos. Viszont ilyenkor inkább kinlódok vele, nem merem alvás nélkül eltelni a napot. Nálatok előfordult már, hogy nem aludt egész nap?

Altatásról épp tegnap beszéltünk apával. Arról már lekéstünk, hogy megtanítsuk elaludni. Így, hogy már a kiságyból is kimászik, semmi nincs ami visszatartja.
Most már kivárjuk amíg magától át akar menni Dancsi szobájába. Berakjuk neki is a heverőt és hátha megtetszik neki, hogy van saját ágya és ott akar majd aludni.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!KépKépKép

Bizony úgyKép
Ne tudd meg, ilyenkor milyen lassan telik az idő estig!Kép
De akkor még a szokásosnál is jobban beájul esteKép
Mindent megpróbálok én is, hogy ne maradjon ki az alvás, még be is mászok mellé a kiságyba, de ilyenkor az történik, hogy én elálmosodom, viszont a lány úgy felpörög, hogy a végén ki kell vennem az ágyból...Kép
de ez nem gyakori, szerencséreKép

szerintem Dodó élvezni fogja, hogy Dancsival együtt alhat, olyan "nagylányosnak" érzi majd magát tőle!Kép
próbáljátok ki bátran!

na, szaladok kuglófot sütni, Patrik már rágja a fülem reggel óta!Kép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Sheila!Kép
Kuglóf, hogy sikerült?Kép
Vasárnap ki akartam próbálni, hogy Dodó mit csinál este, ha nem alszik délben. Na nem akarattal, hanem mert úgy alakult a nap. Itt volt anyu, aztán a gyerkőcöt a világért sem tudtam az ágyba parancsolni.Kép 5 körül már látszott rajta, hogy marha álmos. Apa újságot nézegetett vele az ágyon, aztán az egyik pillanatban még beszélt Dodó, a másikban már aludt. 1 óra múlva felköltöttem, hogy este ne kukorékoljon sokáig, de tuti nagyon álmos volt, mert fürdés után újra bealudt egyedül.

Olvastam Áfonyánál a kutyakaki dolgot. Ugye, hogy mit meg nem jegyeznek? Nálunk tegnap Dancsi elfeledkezett magáról és elkezdtett valami "Kán-kán, kacsap.csa kán-kán" sulis baromságot énekelni. A másodiknál szóltam rá, hogy hagyja abba, mert jön mindjárt a "vízhang".Kép Akkor azonnal nem jött, de ma egyszercsak hallom, hogy Dodó énekli a szobában: "kán-kán kacsap.csa...."Kép

Zsuzsa!
Nálunk szinte semmi hó.
Örülök, hogy hozzám is benéztél. Persze látom "szavaidból", hogy nem vagy a régi.Kép Majd túlleszel ezen az első trimeszteren és könnyebb lesz. Mennyi idős vagy most?
Elődről szinte semmit nem írtál. Semmi új szó, semmi új csíny?Kép

Rólunk: nem igazán szösszenet, de nekünk tetszett.Kép Ma ügyintéztünk apával. Kocsikáztunk a városban, hol ő szállt ki, hol én intézkedni. Amikor a lakótelepünk közelébe értünk, Dodó nagy komolyan megszólalt:"Dodó nem hazamenni. Dodó nem akaj kiszállni." Mi meg csak néztünk apával, mint hülyegyerek a moziban.Kép Volt is hiszti, aztán elhitettem vele, hogy otthon már sír a Katibabája, siessünk fel. Na ez bejött.Kép
Aztán újabb szokás: ha nem kéri a kaját, akkor én szoktam megenni a maradékot.Kép Persze mindig megkérdezem, ha mondja, hogy nem kéri: megeheti anya? Tegnap már nem azt mondta, hogy "nem kéjek többet" hanem azt, hogy "megeheti anya"Kép

Szép álmokat!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

En is de régen voltam!
Koszonjuk a gratulaciokat a dijakra és koszonjuk,hogy megnéztétek a képeket!KépSheilanak is!)

Kata!En nem dolgozom sajnos.De bizom benne,hogy még leszek valaha szinpadon.Parizsbol ugy néz ki,nem lesz semmi.Kép
Dizsizos Dodo nagyon csini!Kép

Zsuzsa!En fel sem birnék kelni 6-kor.Elod nem frontérzékeny?Nem lehet,hogy azért nem tud aludni?
Pénteken Riki éjfélig haromszor kelt.Fogalmam sem volt,hogy miért.De aztan reggel meglattam,hogy fehér minden és megértettem.Riki mindig megérzi a hoesést.Olyankor nem tud aludni rendesen.
Mar 10 hetes vagy?Akkor nemsokara tényleg elmulnak a problémak!Kivanom neked!KépKép

Rikinek is egyre bovul a szokincse.Nagyon aranyos,amikor utanozza a szavakat.KépJa és végre ANYA-nak hiv!Kép
Azt hiszem o egy kis muvészlélek.Szeret rajzolni,szokott énekelni,imad tornazni.Kép
Kedvencek az autok és a kutyak.Viszont nem koti le,ha mesekonyvbol olvasok neki.Nem érdekli.

En mar ugy varom a tavaszt,hogy tobbet tudjunk kint lenni a szabadban!Jovo héten ha szép ido lesz,sokat fogunk kirandulni.Megyunk a Pilisbe 3 napra!KépKép

Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Annyira sajnállak, hogy semmi nem jó.Kép Előddel is ilyen volt? Kitartás Te Drága, már nem sok van hátra és el kell múlnia ennek a rossz állapotnak.
Írod az alvást. Azóta sem javult a dolog? Nem lehet bűnös az időjárás? Csak mert az elmúlt napokban Dodónál is előfordult kétszer is, hogy nem aludt délben. Igaz ő délutánra kidőlt és magától bealudt.
Ezer köszönet neked az Egyszer egy királyfiért.Kép Annyira imádja, és nagyon szépen énekli is. Majd megpróbálom felvenni, de az utóbbi időben olyan halkan énekel ha meglátja a mikrofont.Kép
Mi meg tudod mit kezdtünk most el? Az Én elmentem a vásárba... Ezt is nagyon jól tudja már, főleg a tyúkom, lovam, ... mondja.
Nálunk a TV nem köti le. Pedig az apja már annyi mesét összeszedett neki, de nem érdekli. Mondjuk nem is bánom, mert Dancsit meg nem lehet kirobbantani a TV elől.Kép

Edit!
Miért nem dolgozol? Riki miatt, vagy más oka van. Ha túl indiszkrét a kérdés, felejtsd el!Kép
Az olvasás Dodót sem köti már le. Régen élvezte, hallgatta, de most már nem. Ő azt szereti ha énekelünk együtt, vagy mondókázunk, vagy olyan mutogatós gyerekdalokat éneklünk.
Mondjuk én nem is bánom, mert ezt mind-mind lehet főzés, vagy bármilyen házimunka közben is.
Gratula a nagyfiúnak az egyre gyarapodóbb szókincshez!Kép
Tavaszvárással nem vagy egyedül.Kép Én is nagyon várom. Most már sokkal könnyebb lenne a séta mint tavaly, mehetnénk csavarogni, mehetnénk apával. De nálunk spec. most marha hideg van. Persze még mindig jobb mint nálatok a nagy hó!

Rólunk: elkezdtünk úszni!Kép Imádja a kiscsaj!Kép Én már nem annyira.Kép Menne ész nélkül egyedül, nem akarja, hogy én fogjam. Annyira nincs még veszélyérzete.Kép Persze úszi végén a hajszárítás nagyon nem tetszik neki. Ti szárítottátok már a gyerek haját? Nem értem miért fél tőle. Pedig én elég gyakran mosok hajat, szárítom is. Ilyenkor mindig megáll a hátam mögött és élvezi, hogy megy rá is a meleg levegő. Viszont magának nem engedi. Sem gyengén, sem langyosan, szóval sehogy.
Azt persze már tudja, hogy mikor megyünk úszni:"péntekenKép"

Aztán legújabb szokása, hogy szinte megmagyaráz dolgokat, vagy nem is tudom hogy mondjam. Szóval néha mintha hülyének nézne, vagy mintha vak lennék, persze ezt jó értelemben gondoljátok.Kép Pl. ha iszik a pohárból, utána azt mondja, hogy "rakjuk be mososgatóba". Megyünk Dancsiért: "ajtót zárjuk be" Kocsiban: "övet kapcsolja anya Dodónak!"
Vettem neki paradicsomlevet. Odarakom elé, megkóstolja, majd meg is beszéli magával:" Miez? Naa miez? Dodó nem szereti, megihatja anya"Kép

Mára ennyi, jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Megnyugtattál, hogy Előd sem szereti a hajszárítást.
Viszont nem vígasztal a dolog.Kép Ugyanis Dodónak elég sok és hosszú haja van, muszáj szárítani uszi után. Itthon nem szoktam, bár vasárnap megpróbáltam, de végig ordította.Kép

Magadról nem írtál. Hogy vagy? UH-on voltál mostanában?

Rólunk csak ennyi: így alszunk...

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!

Ugye nem baj, ha kicsit átpofátlankodtam ide?? Bekukkantottam a régebbi képekbe, nagyon édik! És ez az alvós kép! KépKépKép

Pá-pá!
Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Segitseeeg!

Mit kell akkor csinalni, ha a gyerek allandoan leveti a gatyajat, kipatentolja a bodyjat, leveti a pelenkajat es igy rohangal a lakasban?!Kép Es persze még nem szobatiszta. Megverni Katat, hogy megjosolta elore?Kép

Valamint csak en vagyok ilyen bena, hogy sose tudom letekerni a betonbiztonsagos Panadol szirup tetejet?!

Zsuzsa,
gratula Elod beszedessegehezKép Az a legjobb, mikor 10 centirol orditja az ember arcaba, hogy ebresztoooo, ugye?Kép
Labda: lehetsz is buszke. Igaz, en nem nagyon probalgattam, mert nem labdaztunk mostanaban, de csak a mult heten tunt fel, hogy Reka mar elkapja a labdat. Neha mar a teniszlabda is sikerul nekiKépKép De a "lyukasmarkura" valamiert bepoccen, nalunk tabu ez a szoKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Csak gyorsan, mert megyünk úszni. Nem tudsz vele csinálni semmit. Ha levetkőzik visszaadod rá. Semmi egyebet nem tehetsz. Bármilyen atombiztos gombos ruhát adsz rá, azt is le fogja szedni. Tudom!Kép
Nyugodj meg, nem fog nála sokáig tartani.Kép Dóri is pár nap alatt átesett rajta. Most már nem csinálja.Kép Persze volt idő amikor 10 percenként húztam rá vissza a ruhákat, akkor nem tudtam volna ám ilyen nyugodtan beszélni róla.Kép

Ugye nem versz meg?Kép Tudod, azért neked most csak vissza kell fognod magad a nehéz fizikai megterhelésektől.Kép Inkább nem írok semmit ami rossz, nehogy Réka olvassa.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Lányok!

Este az egyik kedvenc filmem leszKép, így ma már nem jövök, de szentül megígérem holnap leszek.Kép

Ditta!
Nem pofátlankodtál, gyere máskor is. Holnap bővebb leszek.

Koda!
Várlak! Ajtó félig nyitva, már csak be kell kopognod...!KépKép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


SziasztokKép

KataKép
Akkor kop-kop-kop.Kép Be szabad jönni?
Most olvasgatom a régi leveleket. Ledöbbentem, hogy milyen régóta írsz. A képek nagyon tetszenek. Jót nevettem, hogy mindenki kisfiút beszélt a pocakodba.

DittaKép
Én is átkukkantottam ideKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!
Akkor kukkantgassunk ide-oda! Én imádok babás képeket nézegetni, és tudom, hogy Katának rengeteg van, úgyhogy itt a helyem!

Kata!
Mi volt az a jó film? Én már az idejét sem tudom, mikor néztem esti filmet! Általában hulla vagyok este 10-re, ha mégis van valami, amit nagyon megnéznék, azt inkább felveszem videóra, és másnap délelőtt megnézem.

Szép napot!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Most itt kezdem, mert mindig a saját topicom az, amire végül nem jut idő.Kép Persze a suszternek is mindig lyukas a cipője, nem?Kép

Ditta!
Mégegyszer üdv nálam!Kép Örülök, hogy benéztél.Kép
Neked is írom, hogy ha valahol nem találsz a link alatt képet, ne csodálkozz. Egy idő után a saját tárhelyemre raktam fel a képeket és ide csak a linket raktam. Aztán ott meg mindig cseréltem a képeket.
A Szerelem a Fehér Házban c. filmet néztem. Valamikor 5 évvel ezelőtt láttam ezt videón, de nagyon tetszett. Most is.Kép
Én sem vagyok igazán filmes, inkább netezek esténként ha Dodó alszik, de ezt nem hagyhattam ki.Kép
Azért azt ne felejtsük el, hogy én végigalszom az éjszakát, nem úgy mint Te a picivel.Kép

Zsuzsa!
Ez a kép nem is igazán friss. Azóta még hosszabb a haja. Na, holnap hajmosás, csak a Te kedvedértKép, csinálok róla egy újabbat, ha már ennyire tetszik.Kép
Nálatok nagyon gáz a fürdés, hogy ennyire irigylésre méltó a mosolygós hajmosás?Kép
Nálunk sem mindig volt így, hidd el. Sokszor hallotta az egész bérház, hogy Dodókámnak hajat mosunk.Kép
A hajszárítóért viszont én irigykedem.Kép
Nagyon várom az UH-odat. Ugye kérsz valami olyan felvételt is amit meg tudsz nekünk mutatni?Kép

Kukásbácsi: jót mosolyogtam.Kép Gondolom apa már nem annyira.Kép
Nálunk a sláger, hogy odabújik, "Ébbesztőőőő! Haaallood?" Közben pedig próbálgatja a szemünket kinyitni.Kép Ez olyankor marha aranyos amikor már felvagy és tudod mit csinál, de amikor erre ébredsz, nem igazán kellemes.Kép
Labda: nagyon ügyes Előd.Kép Dodó nem szeret labdázni. Nem is érdekli. Az usziban vannak pici labdák, kb. 7-8 cm átmérőjű, na azt szereti dobálni, de el még nem kapja.

Áfonya!
Sztriptíz mutatvány megy még?KépKépKép
Remélem Rékád azt is olvassa tőlem, hogy nem kell ám anyut napokig ezzel idegelni, elég pár napig ezzel szórakozni, aztán had örüljön anya, hogy ő milyen okos és megtanította a kislányát, hogy vannak dolgok amik nem olyan viccesek mit egy kis pisis gondolja.Kép
Szóval Drága Áfonya, nálunk csak pár napig tartott. Hazudnék ha azt mondanám, hogy teljesen elhagyta. Még most is előfordul, hogy elkezd vetkőzni, de ez most már hamar kiderül, mert vagy jön megmutatni, hogy milyen elfoglaltságot talált, vagy azt hallom a szobából, hogy "Micsináááááltál????"Kép
Panadol: remélem azóta már sikerült lecsavarnod.Kép Szerencsére nagyon régen használtuk, de most (a Te kedvedértKép), kivettem a hűtőből és lazán lejön a teteje. Lenyomom, csavarok és lent van. Szerintem valami "gyárihibás" kupakot fogtál ki.Kép
Nálunk a tabu szó az "összeakad a bajuszunk"Kép Dodó ennél szokott bepöccenni és visszakiabál, hogy "anya nem mondja, összeakad bajusz"Kép

Koda!
Neked is üdv mégegyszer! Hallottam, hogy kopogtál, de gondoltam vagyunk olyan jóban, hogy ha nyitva hagytam az ajtót, csak belépsz.Kép
Igen, elég régen írok már ide. A babanetre 2001 augusztusban kezdtem írni. Vén róka vagyok már itt.Kép
Ha valahol nem találsz a link alatt képet, ne csodálkozz. Egy idő után a saját tárhelyemre raktam fel a képeket és ide csak a linket raktam. Aztán ott meg mindig cseréltem a képeket.

Azt hiszem most ennyi...Kép

K.

Ui: Zsuzsa! Most is rövid voltam????Kép
Ja, és még pár uszis kép:
uszi1
uszi2
uszi3

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!
Nézd meg a profilom.Kép

A 4 kicsi ma készült.
Fürdés közben, hajmosás után, hajtörlés után (ez a kedvencemKép) és pizsiben.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


SziasztokKép

Tényleg nagyon jók a képek. Ki csinálta így meg? Mármint ezt a montázst???
Nagyon hosszú már a haja Dodónak. Remélem Marcinak is kinő egyszerKép

Puszi mindenkinek: Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Szia D.V.B!KépKépKép

Már kicsit jobb a kedvem, az új kiskutyusnak Lilynek köszönhetően...olyan édes, kb. fél kiló és egy kis szeretetcsomagKép
de mindig sírnom kell Gina sírjánál a kertbenKépKép

köszi mégegyszer is a lelki támogatást az előző héten, és a névnapi köszöntőt isKép
Melissa azóta is emlegeti DodótKépKépKép

a képeitek tündériek, az alvós képen jót derültem, Melissa is pont ugyanígy alszik, úgy látszik ez tipikus női pózKép

Lányok!

Régóta nem jelentkeztem, azóta bizony a kuglóf megsült, de ez már a sokadik példány volt, így csodafinom lett most /IS /KépKépKép
ha gondoljátok, közreadom a receptet, nálunk ez a család kedvence, a háziállatokat is beleértveKép

A hős kismamáknak kitartást, és mindenkinek jó pihenést kívánok a mai napra!Kép

Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Koda!
Nagyon szerény leszek ha azt mondom ÉÉÉÉÉN csináltam?KépKépKép
Ha küldöl nekem képeket, megmondod melyik legyen az alap, Neked is csinálok.Kép

D.V.B (Sheila)Kép!
Nagyon örülök, hogy jobb a kedved.Kép
Szerintem Lily hamarosan elhomályosítja majd azt a fájdalmas napot.
Melissa, hogy viselkedik vele?
Dodó is emlegeti Melissát: "Telefonáljunk Mónika néninek, besélek Melissssával."Kép

Lelki támogatás: nekem is nagyon jól esett, pár hete a Tiéd.KépKépKépKép

Nekem sajna nincs kuglóf formám.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: