Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mivel a szerkesztok kihaltak/megnemultak/lustak es nem valaszoltak az emailre, marad ez a topic.
Magunkrol: vegre elerkezett az ido, hogy Reka szeret konyvet nezegetni. De csak velemKép Kizarolag olembe tolatva es az altala kivalasztott konyvet kell vegignezni. Neha még azt is megmondja, melyik kepnel nyissam kiKép
Kapott egy hintalovat is, igazit, fabol. Es mar fel is tud maszni ra es egyedul beinditani, hajtani, marhara elveziKép
Beszedben tovabbra is csak az elso 2 betut, elso szotagot mondja, viszont szinte mindent. Szamomra furcsa, hogy ennyi szot tud, anno nem gondoltam volna az ekkora gyerekekrol.
Allatkertben is voltunk nemreg megint, azota arrol is sokat mesel, hogy megetette a tevet, a nyuszikat, a kacsa ledugja a fejet a vizbe /ilyenkor figyelni kell, mert demonstralja is, lefejeli, ami elotte vanKép/ a majom hogy ugralt.. a kedvenc a zebra es a maciKép

Es felismeri a zold szintKép A lampaknal mindig mondtam, hogy most megyunk, mert zold. Es egyszer az epitokockaknal mondta, hogy zold. Eloszor nem hittem a fulemnekKép De azota teszteltem mar sokmindenen, tenyleg tudja.
Mi van meg? Vegre paros labbal is hajtja a motorjat, igy haladunk is neha setakor. Felteve, ha hajlando arra jonni, amerre enKép Nalatok nincs ilyen gond? Mert enyemgyerek mindenfele megy, csak arra nem, amerre en. Sot, ha raszolok, tuti elszalad a masik iranyba.
Epp most labal kifele egy lazas, nathas, tuszos mandulagyulladasbol, ragofogak attoresevel parosulva, eleg huzosak voltak az elmult napok, iccakak.
Hat kb. ennyi igy elsoreKép

Bringa,
vegulis mi lett, hogy oldottad meg a sulit? Még mindig all am az ajanlatom. Elmentem abba a jatszohazba, marha jonak nezett ki, sok jatekkal, legvarral, de eleg huzos ara vanKép

Na, megvarom, egyaltalan idetalal-e még valaki...

-Afonya
afonya
 
 


sziasztok
Mi is vagyunk ám! Csak már majdnem letettem róla, hogy benézzek ide, miután modtad, hogy megszűnteted. Nagyon örülü nk ám, hogy nem!
Nálunk a sok utazás megy állandóan. Átlag heti 5-600 km-t megyek, de persze azért van néha szünet.
Vettünk új autósülést végre, csak most nehezebb szórakoztatni Hannát, mivel hátul ül.
A sulit móltkor meg tudtam oldani, 29-én meg itthon lesz a párom, így egyedül megyek, de még ezenkívűl kétszer lesz, slehet, hogy "igénybe veszlek" Kép
Hanna továbbra sem ismételget, de a hintára mondja, hogy ta, meg mindenre, hogy oda, és egyébként halandzsál egy csomót. De amúgy ügyeskedik. Ő néha hatja a motort, de sokszor nyújtja a kezét, hogy közben fogjam Kép
pár hete megtanult szívószállal inni, most az a sláger. Sokmondent felismer, de csak akkor mutogatja meg a könyvben, ha akarja. nagyon szeret olvasni. egymaga is, de főként ha valakivel lehet.
na most ennyi, mert mennem kell. Ja, mostminent puszilgat, és amúgy igen sokszor ka röhögőgörcsöt Kép
üdv,
bringáék
bringa
 
 


Zsuzsa,
kepek folyamatban, csak idoigenyes. Nameg ha lebukok, Reka meglatja, akkor nekem annyi, felmaszik az olembe es azokat kell nezegetniKép
Labad?
Konyv: adjal még tippeket, mert olyan nehez valasztani. KasztanyettaKép Nalatok is kivulrol tudja, ezek szerintKép En még el sem mondom a mesemet a keprol, mar mondja, mi lesz a kovetkezon es turelmetlenul lapoz.
Lakasdolog most hogy all?

Bringa,
es kettesben mesz Hannaval ennyit?! Nalunk, miota vege a "kocsibanalvos" idoszaknak, eleg macera az utazas hosszabb tavon.
Suli: szoljal am, Reka szerintem kimondottan orulne egy kis jatszotarsnakKép
Rohogogorcsot mitol kap, ezt most nem ertem.

Ma nalunk igen sikerelmenyes nap volt, sikerult Rekanak buborekot fujnia egyedul a szappanossal es joparszor elkapta a kislabdat, mikor odadobtam neki. Ennek nagyon orult, tisztara bezizzent toleKép

-Afonya
afonya
 
 

 
 

Szia Áfonya, rég találkoztunk!Kép

Most visszaolvastam kicsit és látom, hogy kis Rékád is milyen rengeteget fejlődött!KépKépKép

puszi,
Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Sheila,
en is szoktalak am olvasgatni Teged, a Nagy VisszaterotKép

Zsuzsa,
hogy alltok azota az alvassal? Bezzeg en nem hallottam Elodot, eldugtadKép Mondjuk Reka sem vitte tulzasba a karattyolast, a telefontol valahogy szegyenlosse valik.

-Afonya
afonya
 
 


Az uj tudomany: tobbfele is tud figyelniKép Pl. issza a csőrös poharabol a vizet, mikozben a masik kezevel szedi az olebol a morzsatKép
Mar regebb ota tudja, de a naplo kedveert megemlitem, hogy jol hasznalja a hideg/meleg, kicsi/nagy jelzoket. A "nem"-et gyonyoru tisztan ejti, az "igen" viszont nem megy, erdekesKép, helyette a "jo"-t hasznalja.
Jatszoteren eloszor lattam,. hogy valakit le akart rangatni egy kisautorol, mondvan, az kell nekiKép Eddig mindig olyan kis szereny volt, igaz, a legkisebb is.
A montessori kockakat mar szep sorrendben tudja egymasba rakodni, a bedobalosbol is egyre tobbet ismer mar es sikerul bedobnia.
-Afonya
afonya
 
 


Es akkor kepek:

Legujabb hobbija, kepes akar 10 percig is elbogaraszni. Es persze felorankent leveti a zoknijat, megnezze, hatha van ujabb szöszKép
szöszvadász

Ugyanez furdes kozben. Csoda, hogy még nem esett hanyattKép
furdes kozben

Furdes kozben, csoda, hogy még elfer a kadban a sok jatektol:
csodalkozas

Elmelyult habtanulmanyozas:
mi_ez?

Phaedranak ajanlva, onkentes hajmosasKép
hajmosas

Legujabb jatek:
spricceljuk le Apat

Ezek meg csak ugy:
mosoly
figyellek
fogjal meg
hogy is van ez?
anyagyilkos nezes
nagylany vagyok
oroszlansimogatas az allatkertben

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Holnap megmutatom a Lánykámnak a fotót, hátha kedvet kap újra a békés hajmosáshoz Kép

De a többi is tetszik... Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Nahát Áfonya,
ez a Réka lány semmit nem veszített a szépségéből a kor előrehaladtával sem! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Áfonyasorstárs,
ropicsaj továbbra is gyönyörűűűű!Kép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Áfonya!

Egyszerüen gyönyörü a lányod. És nem is ropi!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Köszi a bókot mindenkinek, ránkfért, mivel ma /és általában így van ez minden nap/ kétszer is lekisfiúzták RékámatKép Már azon gondolkodom, túl sokat sétálunk. Ha kevesebbet lennénk kint, kevesebb lenne a kudarcélmény isKép

Te Beszti,
ha szerinted nem ropi, akkor gyönyörű sem lehet, mert baj van a látásoddalKép

Egyébként épp filóztam, hogy tényleg lehet benne valami, hogy mindenki szépnek látja a saját babáját. Mert néha látok itt olyan képeket is, "ismeretlenekét", amely babák nem annyira tetszenek. De furcsa mód az ismerősökét, rokonokét /és persze a sajátomatKép/ mind szépnek látom, mindenféle udvariasság nélkül. A természet jól kitalálta, nem?Kép Ez akár mehetne a "szeretet" topicba isKép

Zsuzsa,
alvasKép Reka tegnap kivetelesen ataludta az ejszakat, amire mar regota nem volt pelda. Kar, hogy en mindig ejfel utan fekszemKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Réka még mindig egy tündér!Kép
Ne mond, hogy baj van a látásommal, mert megnéztem szemüveggelKép is, de egyeltalán nem látom ropinak.
A haja tök jó!Kép Irigyellek is érte, mert nálunk kész horror volt pár napja a hajvágásnak már a próbája is. Úgyhogy maradt a lányom egy hippi. Majd megpróbálom fodrászhoz elvinni hátha neki hagyja.

Nekem az anyagyilkos kép tetszik a legjobban.Kép Marha ismerős. Ugyan honnan...?Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya!

Én szeretem a ropit!KépKép
Amugy nekem nem is tünik annak, az enyém is hasonló alkatú, de öt sem látom annak. Az anyai szem!Kép
Nátánra szokták az mondani, hogy tiszta apjaKép, de mivel tudom, hogy az apja nem egy férfiszépségKépKép, ezért aztán azt nem tudom, hogy az én gyerköckém csak nekem szép-e, vagy valóban.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


sziasztok
Áfonya
Nekem is az anyagyilkos tetszik Kép a legjobban. Mert persze a többi is csudiédes!
pussz,
bringa
bringa
 
 


Szia Afonya!

De jo, megint latni egy kis Rekat!KépOllllyan helyes!!!
En is az anyagyilkos pillantasra szavazok!Kép

Es boldog nevnapot a mar nem is olyan picinkenek!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Szia Áfonya,

csatlakozom az előttem szólokhoz. Gyönyörű a kicsi lány, és egyáltalán nem fiús.

Rékának SOK BOLDOG NÉVNAPOT.

Gigóca
gigóca
 
 


Áfonya!

Gratula!KépKép Azok a csikok igaziak!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Koszi a gratulakat, még ovatos vagyokKép

A nevnaposakat is, atadva leanykanak. Minden koszonto profiljat vegigneztuk, volt oromkodesKépKép
Jellemzo, hogy mindenkinek az anyagyilkosos kep tetszikKép

Erdekes, nalunk most a hajmosas, hajvagas is es a koromvagas is nagyon megy, alig birjuk lebeszelni rola, hogy nem kell mindennap.
Mintahogy Anyanak sem kell mindennap epilalni, pedig Reka nagyon biztat, mindig kozli, hogy szőrös a lábam, majd mikor megcafolom, hosszas vizslatas utan felfedez egy 2 mm-es kosza szalat, oromkodve felnevet es hozza oda a doboztKép
De nagyon sok mindennel igy van, nagyon ragaszkodik a ritualekhoz, a megszokott kis dolgaihoz. Pl a vitaminbevetel, ami reggel es este van.. mindig szol, hogy elmaradtKép Sot, ebedkor alig birom lebeszelni, hogy nem kell.
Vagy furdeskor multkor csak kiemeltem a torulkozobe, nem hajtottam ra a ket szelet, mert siettem, hat magara huzkodta, mert azt ugy kell... csomo ilyen dolog van.

Zsuzsa,
szopigondokat olvastam a masik topicban, orulok, hogy rendezodtek. Babaproject hajraKép
Lakas: hu, akkor mar nincs is messze a koltozes...Anyukadekhoz?
Alvas: de jo, hogy ilyen konnyen ment. Nalunk most egy kb. hete nem kel fel ejjel Reka, vagyis nem ker enni. Ejfeltajt szokott felsirni, van, amikor arra megyek be, hogy kiabalja 'nem-nem', kis simogatas, aztan alszik tovabb, szerintem fel sem ebred igazan. Biztos rosszat almodik. Eddig a takaro ellen tiltakozott. Tenyleg, Ti hogy altatjatok a Manokat, turik a takarot?

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok mindenkinek!! /hátha valaki még emlékszik ránk Kép Kép /

Egyébként tényleg olyan aranyosak vagytok, hogy valamilyen módon többen jeleztétek, hogy hiányzunk. Kép
Egy kicsit bele kellett szokni ebbe az új rendszerbe...

De most először is gratulálni, drukkolni jöttem Áfonyának, no meg képeket nézegetni. Nagyon tetszenek az új képek, szerintem szemüveg kellene annak, aki fiúnak nézi Rékát, hiszen nagyon szép kislány. /ez nálunk fülbevalóval együtt is megesik/. Nekem a "figyellek" c. is nagyon tetszik.

Áfonya! Nálunk még mindig hálózsák van - beszereztünk egy nagyobbat - mert annyira szereti Lili. Néha szeretné, ha nappal is abban aludhatna, amikor otthon vagyunk. A rituálék nálunk is nagyon fontosak, igyekszünk is betartani - és mi ezzel megyarázzuk, hogy ilyen nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek./általában Kép/
Vasárnap pl. vendégeink voltak, akik kicsit későn érkeztek és este 8-kor még javában ott voltak, de Lili szólt, hogy Ő már szeretne lefeküdni. Gyors mosdás, pizsi...és már aludt is. Kép

Majd jövök még...lyukasórákbanKép

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Először is egy halk gratula!!!Kép
Ha biztos lesz, akkor majd nagybetűvel írom!Kép
Gondolom most nagyon boldog vagy...Kép

Ja, és igaz kicsit megkésve, de NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK RÉKÁNAK!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok?

Lehet valakinek 6 hetes terhesen hanyingere?! Ugye, még korai?Kép

bera,
szia itt isKép Neha irhatnal magadtol is am, nem csak radmorgaskorKép

Kata,
nevnapot, drukkot koszi Neked isKép Dokim ragaszkodik az ultrahanghoz, csak utana kapok kiskonyvet, leszek hivatalosan terhes. Igaz, tappenzre mar kiirt, ki erti ezt?!

De amiert jottem: Reka elkezdett beszelni, Marmint beszelni eddig is beszelt /sose halandzsazott babanyelven/, hatalmas szokincse van /szerintem/, csak ugye jobbara elso szotagokat mondott, kivetel par tucat fontos szo, mint pl. cica., motorKép
Multkor ossze akartam irni, a naplo kedvvert, hogy miket mond, de rajottem, rengeteget, tobb szazat, nem erdemes.

Naszoval most az utolso heten minden nap 4-5 uj szot mond ki teljesen tisztan, szepen, magatol, meseles, beszelgetes kozben. Keresre pedig barmit utanunk mond, persze csak 2 szotagut.

Eeees, enekelKép Legalabbis probal, pl. a "suti, suti pogacsat.." dallammal es szavakkal is probalja, zabalnivalo. Es ugy elvezi, hogy sikerul neki, be nem all a szajaKép
A mondokakba is igen belejott, ezerrel tanulom oket. A kedvenceket van hogy 20-szor is el kell mondanom egymasutan. PErsze, csak az olyanokat kedveli, ahol o is bele tud szolni, pl. "zsuppsz", "fuss" a vegen. Ahol nincs, ott nekem kell kitalalnom valamitKép

Hoppa, felebredt. Lazas szegeny, ma kijott egy fogaKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya,
szerintem hányingered mindig lehet. Van, aki még a szülőszobában is hány. Kép
Ügyes a lány! Bencénk majd egy évvel idősebb, és még csak most tart itt! Kép Sőt, még nem mond ki teljes szavakat, csak a maga nyelvét használja.
Csip-csip csókát próbáltad már? Abba is bele tud szólni végül! Kép (Az enyémek sose bírják kivárni a végétKép)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kivancsi,
biztassal még egy kicsitKép Rekaval ugy a 4 honap vegen hagytam abba, viszont most elobb is kezdem. Raadasul ha csak inger lenne...)

A lanyok cserfesebbek, nem birjak ki, hogy ne beszeljenek, lehet, ezert tanulnak meg elobbKép
Csip-csip csoka: nalunk detto, ket sor utan hess-hessKép Ugyanez van az "Ez elment vadaszni.."-nal is, meg alig tartok a harmadik ujjanal, mar kiabalja, hogy "keeeee"Kép

-Afonya

ui: csak a pontossag kedveert, tegnap ejjel 1/2 2-ig egyfolytaban uvoltott a gyerek, huppogve hisztizett, semmi nem volt jo. Felvettem, ringattam, enekeltem /volna/, lemosdattam, atpelenkaztam, itattam /volna/, Panadolt adtam /volna, ha bevette volna, pedig egyebkent sose gond/, mar a vegen jatszani engedtem /volna, de nem akart/.
Ilyen mar honapok ota nem volt. Ebredes is alig, nem ilyen musor. Remelem, ma megusszuk.
afonya
 
 


Tarts ki! Kép
És aludj jól! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, csakhat roka koma is bekoltozott hozzank...
Hetfoi ultrahangon mar lattam a szivdobogast es 7 mm a CRL /amit nem tudok, mi az. Rekanal ilyenkor mar reg utananeztem volna, de most ehhez sincs energiam./ Pajzsmirigyem eddig rendben /kopp-kopp/, de havonta kell kontrollra mennem, ehgyomorra, ami nalam nem lesz egyszeru jatszmaKép

Zsuzsa,
olvastam, hogy koltoztok /es neted se nagyon lesz/, minden jol alakult ezek szerint? Es Elod szobaja is milyen klassz lettKép

Gyanusan nagy a csend, megyek, megnezem...

-Afonya
afonya
 
 


Reka az elobb egyedul felvette a nadragjat!!!! Igaz, hogy ami rajta volt, azt nem vetette le elotte, de ne legyunk telhetetlenekKépKép

Es a tegnapi aranykopese:
egyszeruen nem engedett fozni, mindig kitalalt valami halaszhatatlan dolgot. Megkerdeztem Tole, megis akkor honnan lesz ebedunk? /Gondoltam, valaszkent erkezik a "neni", a kozeli etterembol szoktunk neha hozni/ De nem, a valasz:
"hüttő"

-Afonya
afonya
 
 


Fényképeket akarunk!!!!KépKépKép
a többség
 


Szia Áfonya

Akkor tehermentesítelekKép!CRL=ülőmagasság!Na most mondd meg,már tud ülniKép!
És hogy jobban érezd magad,nekem is korán kezdődött a hányás-hányinger(először fulladással),aztán kb a 6. hónapig elég intenzív volt.Demegtanultam kezelni.Nekem a mentolos dolgok jöttek be...és nem ki..Kép

Réka viszont nagyon élelmes,félteni nem kell!Hűtő úgyis van otthon mindigKépKépKép!És nagyon ügyes!

Pusza,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Áfonya! Akkor mostmár tényleg gratula a kis 7mm-es Crl-hez!:-) /Ha ehhez 6,5-öt hozzáadunk, megkapjuk a hetek számát./
Kitartást a hányingeres korszakhoz! /Nekem Lilivel a védőnő azt mondta egyek fagyit - ősz volt - én meg is fogadtam a tanácsát. Hányinger maradt, torokgyulladás jött./

Nálunk is megy ezerrel az öltözködés és a beszéd is. Amennyire úgy éreztem, hogy Lili nem igazán gőgicsél annyit, mint kellene, annyira belehúzott most a beszédbe. Gyakorlatilag minden szót utánunk mond - most kb.4 szótagig - és be nem áll a szája. Az a fantasztikus, hogy nagy részét a szavaknak használja is utána, és néha elképesztő, mikre emlékszik vissza.
Bölcsi már 3. hete hanyagolva van, mert sikerült egy jó kis hörghurutot összeszednie, úgyhogy most nagyrészt, mióta jobban van, nagymamázik.

bera
berka
 
 


Anyapoc,
koszi a CRL-tKép Es mondd, tudsz meg ilyen biztato dolgokat mondani, mint ez a 6 honap pl.?Kép

bera,
koszi a gratulat, de meg mindig ovatoskodokKép Lili igen szepen halad a beszeddel, Reka meg csak 2 szotagnal tart atlagban, csak egy-ket kivetel van, mint Telapo, telefon, szoval a fontos dolgokKép Viszont hasznalni mindent hasznal, folyamatosan kommunikal, kozvetit, kerdez. Emlekezes ismeros, sokszor en nem tudom, mirol beszel, mert nekem nem ugrik be azonnalKép Emlekszem, par honapja minden fara azt mondta, hogy vau-vau, tiszta ciki volt masok elottKép Aztan egy het utan rajottem, hogy egyszer raszoltam, hogy ne fogja meg a fatorzset, mert lepisilik a kutyak es O azt emlegetiKép
Lilinek tovabbi jobbulast.... de azert dolgozol mellette, ennyire jol elvan a nagyival?

-Afonya
afonya
 
 


Es par uj kep.

Ez a kedvencem most, ez a csodálkozó
Tilosban, a doboz tetejen
Bújócskázás
Konkrét képKép
Hátizsák sajat felvetelben
Egyedi kalapKép
Virágot a virágnak, Apatol
XXI. szazad gyermeke
Séta után, fenyvisszavero bakancsbanKép
Harisnyát a nadrágra, de legalabb a zoknit levetetteKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Szuperek a képek.Kép
Nekem a csodálkozó tetszik nagyon. Annyira aranyos! Elárulod min csodálkozott annyira? Azt látom, hogy a telcsin, de mit látott vagy hallott rajta?
A pici méretei tényleg tökéletesek. Még mindig sokat rosszul vagy? Réka tudja, hogy baba van a pocidban?

Zsuzsa!
Édes lehet Előd ahogy egyre többet dumál. Nálunk a szeretlek az EKEKE PUI. Vagyis szeretlek puszi és adja is azonnal a cuppanósat.Kép
Képzeld újabban ő is cicizni akar. Állandóan szedné elő a cicimet és kapná be. Valamelyik nap engedtem neki, kíváncsi voltam mit csinál vele. Úgy megszívta, hogy elkezdett görcsölni a hasam, úgyhogy azóta nem engedem neki. Nem tudom mi jött rá, hogy szopizni akar. Ha olyan helyzetben van az ölemben azonnal mondja, hogy cici, tejcsi.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya!

Nagyon aranyos képek, nekem a XXI. százados tetszik a legjobban, annyira látszik az érdeklődés az arcán. Ez nálunk is nagy harc, gyakran kéri játszani a mobiltelefonokat Lili, de az a baj, hogy néha már a billentyűzárat is sikerül feloldania. Ráadásul az enyém most kék szinnel világit, ami külön érdekes neki.
Igen, Lili jól birja a nagymamázást, szeret ott lenni, de tulajdonképp akit ismer, azzal jól elvan. Kicsit könnyebb, ha hozzánk jön valaki vigyázni rá, de a mamáéknál már a déli alvás is jól megy. Azért ilyenkor előny, hogy tanár vagyok és nem napi 8 órában dolgozom. Ebben az évben már nem is megy Lili bölcsibe, szeretnénk kihúzni most pár hétig betegség nélkül.

/na most kicsengettek Kép/

Zsuzsa!
Jó lehet, hogy túl vagytok a költözésen, de a dobozokért nem irigyellek. Nekünk is volt az elmult években 2 költözés, elég volt.. Kép
Most hosszabb ideig fogtok anyudéknál lakni?
Elődről vannak új képek?
berka
 
 


Ezt gyorsan leiromKép

Reka az elobb elkezdett csuklani. Kerdem tole, mit csinaljunk /ilyenkor inni szokott./

Reka - Kidob.
En - Mit dobjunk ki?
Reka - Feje/m/.
En - Miert?
Reka - Elromlo/tt/Kép

-Afonya
afonya
 
 


Kata,
ugy remlik, Neked volt nyitott a mehszajad Dorival, ugye? Mert csak most vettem eszre /jellemzoKép, a doki meg nem mondott ra semmit vizsgalatkor/, hogy 3100-et kaptam a mehszajra, igy 9-10 hetesen. Ez masodik terhessegnel normalis lehet?

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Igen, nekem volt ilyen. Állítólag 2., 3. terhességnél normális, de amennyit csak bírtam feküdni kellett. Bár nálam a huszonvalahanyadik héten nyílt ki ennyire. Mivel az eleje 3-as, tehát csak a külső nyílt ki, nem igazán jelent gondot.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
koszi. Valoban csak a kulso nyilt ki, mas /eddig/ nincs. Reka mellett nagyon fekudni nem tudok es nem is igazan akarokKép Meg az talan nagyobb terhessegre igaz, amikor a babanak mar sulya is vanKép

Talan holnap mar hosszabban jovok, ma mezeskalacs-suto nap vanKép

-Afonya
afonya
 
 


Boldog új évet nektekKép

Afonya: csak most látom, hogy újabb baba készültKép Gratula hozzá. De hogy Réka mekkora lettKépKép És nagyon konkrétKép

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Remelem, mindenki sikeresen tulelte az unnepeketKép Zsaninak kulon udv, oly ritkan latni. Fortirol tudsz valamit, O is elveszett...

Nalunk nagyon jol sikerult a Karacsony. Mig Reka aludt, azalatt hozta a Jezuska a fat. Amikor felebredt, kinyitottuk az ajtot, csengetett a Jezuska es Reka meglatta a feldiszitett, kivilagitott fat, tiszta extazisba esett, sikongatott oromebenKép Azota is nagy becsben van, allandoan vilagitani kell minden izzonak. A diszeket nem bantja, 3 figurat hintaztathatKép rajta, be is tartja szepen.
A legnagyobb sikere a szobacsuzdanak es a kukasautonak van, igazi lany ez a gyerekKép Na jo, az orvosi taska is bejott nagyon.

Egyebkent hihetetlen gyorsan fejlodik beszedben, rendesen ragoz, pl. anyahoz, leesett, foldre. Kedvenc szava most a "bizony" es a "koszi, szivesen"Kép Kaptam mikrofont, majd en is probalok felvenni par dolgot, pl. eneklest, szinte kivulrol tudja a verseket, mondokakat.
Most vettem eszre, hogy O is szamol, mint Kata Dorija, de Reka csak mondokaszeruen. Viszont a "kettot" jol hasznalja, nagyon orul, ha ket egyforma dolgot talal, sikongat, hogy kettoKép
Tudja a kicsi-nagy, sok-keves, lenn-magas, lassu-gyors parokat is, jol hasznalja a "masik", "ezt is", "arra", "abban", "mindet" szavakat... birtokos esetet is, Apaé, Anyaé, Rékáé...
Szobatisztasaggal ott tartunk, hogy elbujik kakilniKép
Szerepjatekok nagyon mennek, babaval, plussallatokkal mindent utanoz, eteti oket, csipp-csipp csokaznak, porszivozik, foz, stb.
Tud szappanbuborekot fujni, ha epp nem rohogi elKép
Oltozkodni imad, cipoit allandoan felveszi, probalja megkotni. Neha forditva veszi fel a cipoket, balost a jobbra es forditvaKép
Rajzolasban is halad, egyenes vonalat huz, hajat firkal a fejre, arcon belul pottyoz - szemet rajzol, kiszinezesnel is azt a feluletet firkalja, amit kell... szinek kozul stabilan felismeri a pirosat, zoldet, keket, feketet, viszont a sargaban ujabban bizonytalan, elfelejtette?Kép
Fogai is beindultak, ahhoz kepest, hogy egy evesen epphogy kijott talan az elso ketto?Kép Most van 14, viszont mar en is tudom, hogy ez nem jelent semmit par almatlan ejszakan kivulKép
Kajaban viszont ramatyul allunk, mind mennyisegre, mind technikaban.Kép En etetem altalaban, mert kulonben szinte semmit nem enne. Igy ebedre egy bebiuvegnyi mennyiseget eszik meg jo esetben! Kanalazas viszont kezdetlegess szinten emiatt.

Kepeket majd kesobb teszek fel, ennyi idot mar reg toltottem a neten igy isKép
Tobbiek, irjatok, mi van Veletek!

-Afonya

ui: bocsi a hosszusagert, de ez a babanaplo is egyben es mar elegge el voltam maradvaKép
afonya
 
 


Zsani,
koszi a gratulat. Juli is tunderi nagylany a profilodban, es az a mosoly...Kép

-Afonya
11+3Kép
afonya
 
 


Zsuzsa,
irhatnal tobbet is Magatokrol, az egyuttlakasrol.
Orvosi taska: hat, nalunk pont azert jott be, mert Reka szeret ott lenni, mindig eljatszotta, hogy nezte meg a torkat, hallgatta meg a hatat a doktorbacsi. Aki szemuveges es szakallas, lehet, ez a titok nyitjaKép

Koldok: egy eves kontrollon voltunk anno, akkor azt irtak a papirra, hogy ket evesen menjunk vissza; panasz, mas szervi gond nincs. En ugy latom, mintha egy kicsit kisebb lenne Rekanal, de ugye neki eleg csunya volt alapbol. De neha erolkodesnel ugyanolyan...

Ejszakak mitol valtoztak? Megkomolyodott vagy Aludj jol-modszer, vagy a klimavaltozas tett jot? Szopi rendben azota is?
Reka egy par hetig nem kelt fel, csak felsirt /meg kiabalt, hogy Telapo, meg ajandek, meg minden, amit epp almodhatottKép), aztan visszaaludt. De most megint kel 1-2-szer es mar nem keri a tapit/vizet, csak szimplan uvolt, hogy vegyem fel.

Kata,
en ugy latom, nagyon egyforman okosodnak lanyainkKép
>"na, melyiket-na, melyiket?"
Kép) Nalunk ilyen a "lepd at" van, mikor atgazol a jatektengeren, motyogja maga eleKép

>Kér inni ha szomjas, enni ha éhes.
Na, ezt ernem meg egyszerKép Vagyis a mult heten kert enni egyszer, de szerintem valami fatalis tevedes lehetettKép

>A mai napig is emlegeti a Jézuskát, ami már tisztán Jézuska.
Nalunk csak "Jézus", ami eleg furan hat egy masfel eves szajabolKép Erdekes, pedig mar 4 szotagot is kimond egyszerre, marmint szavakat. Pl. tegnap azt mondta, hogy "megszereztem", mikor a latogatoban nalunk levo 2 eves kisfiutol sikerult elvennie a macitKép

rajzolas: hu, lehet, felreerthetoen irtam, tul sokat kepzelszKép
Szoval igy szinezi ki pl, az almat zolddel vagy a napocskat es a lepket feketevel. Annyira azert nem nagy szam, csak nekemKép

Jo, hogy irod ezt a kakilast, ki fogom probalni! De pont tegnap nem kakilt, mikor el akartam kezdeniKép

Reka az "s" betut sem ejti tisztan, kicsit "sz"-sre sikeredik. Na nem teljesen, de azert hallaniKép

-Afonya

ui: uj kep a profilombanKép
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Meghatódtam a profilodon.Kép
Olyan jó volt látni újra ilyen képet.Kép

Írtam neked, hozzám.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
minden reszvetem a korai keles miatt, en bele is orulnekKép
Kakilassal nincs elorehaladas...igaz, nem is teszek erte semmit, mert marha maceras levetkoztetni, felultetni a wc-re es orizni 10 percen keresztulKép
Esti elalvas: nalunk azota szepen mukodik /mar regota, biztos van felev is, de lehet, hogy tobb/, hogy furdes utan nincs semmi jatek, egybol "tejcsi" es alvas. AMig ugralhatott furdes utan, annyira belemelegedett, hogy nem volt hajlando elnyugodni utana. Bar az is igaz, hogy Reka tovabbra is nagy hive a szertartasoknak, a rendszernek.
Ugyanez van delben is, ebed utan max. kezmosas engedelyezett es egybol be az agyba. Hang nelkul elalszik.
Ejszakai kelesek: 1-2 honapja mar csak max. egyszer ebredt fel, sokszor vegig is aludta az ejjelt, ugyhogy 3 hete bekemenyitettem, nem kapott tejcsit /cumisuvegbol/ ejjel es nem vettem ki az agybol. Egyreszt ejjel megivott kb. 1/2 l folyadekot, neha kipisilt a pelusbol is, masreszt a novekvo pocakom miatt is le kellett szoktatni errol az emelgetesrol.
3 napig volt orditas ejjel a tejcsi utan, vizet nem kert helyette. Kitalaltuk, hogy van olbeveves helyett "bujik", ahogy Reka mondja. Ilyenkor behajolok kicsit az agy fole, o meg odahajtja a fejet, en simogatom a hatat, igy megvan az anyahiany ellenszere... azota egy-egy kiveteltol atalussza a ejjelt. Persze felsir tobbszor is almaban, hallom, hogy kiabalja, hogy "Rékáé"" /ezt olyankor szokta, mikor egy jatszopajtasaval kuzd valamilyen jatekertKép/, vagy a "Telapo"-t emlegeti, vagy epp, ami aznap tortent. Szoval almodikKép De aztan visszaalszik, vagy sokszor fel sem ebred igazan. Ha meg megis, egybol megyek, bujunk egyet, betakarom es csendben elalszik.
Ugy latszik, o csak mostanra erett meg ra agyilag, idegrendszerileg. Jobb keson, mint sohaKép
Szoval kitartas, Elod is elobb-utobb belejonKép

SzopiKép

>és Előd a világ közepe ám!!!
azt elhiszem, hogy elveziKép Es nem farad le tole jobban? Pl. Rekam a nagyis napokon ejjel mindig sokkal nyugtalanabb, egyreszt gondolom a sok elmeny, masreszt biztos osszezabal mindentKép

Reka ujabban "hazudik", ezt jatssza. Pl. megkerdezem, en ki vagyok, mire rohogve valaszolja, hogy "Apa". Vagy hogy hol a helye a ketchupnak, mire elsorolja a hutot, az osszes szekrenyt, kiveve, ahol tenyleg tartjuk. IlyenekKép

De a legnagyobb haladas most a jatek teren van: nagyon kreativ lett a dragamKép Mar nem csak utanoz, hanem kitalal jatekokat. Es ugy, hogy pl. a kisautot kinevezi szankonak es abban huzza a macit, vagy a felmoso"bot"ot /mop?/ ecsetnek es kifesti az ajtokat, szoval mar masnak hasznalja a targyakat, mint amik valojaban. Vagy pl. eddig a maci csak igazi torulkozoben torolhette meg a kezet, a minap hozott a szennyesbol egy polot es az lett a torulkozo. Ertheto?Kép
Nemreg pl. a korcikkelyes macisajtrol leszedtem a cernat es a vegen rajtamaradt egy kis papir is. Kozolte, hogy /papir/sarkanyKép

Ma reggeli szosszenet: eltunt a pisis pelus a pelenkazo mellol. Kerdem Rekat, hova tetted /az ordog nem alszikKép/?
Valasz: szemetbe, azt hiszemKép
Azt hittem, megzabalomKép

Kata,
kosziKép En is meghatodtam, mikor meglattam az UH-on, valahogy akkor valt valosagossaKép
Mindjart megyek hozzad is. Olvasom am aznap, mikor irsz, irtok, csak valaszolasra van ritkan ido, Reka nem engedelyez. Miota megprobaltam ravenni, hogy beszeljen mikrofonba o is, allandoan azt akar, nem hagy gepelniKép

-Afonya
afonya
 
 


Afonya! Réka gyönyörü, sok szeretettel gratulalok!!! Kb. egyidös a Fiammal, Aki szept 14-én született, 2002-ben... Nem olvasom végig a topic-odat, csak annyit szeretnék irni, hogy Ne haragudj, ha félreértettelek!!! Annyi topicbol akartak mar kiutalni az oda régesrég jarok, hogy azt hittem, a szalvétasnal is ez a helyzet... Bocs!!! Réka az elsö BABUD??? Nem olvasok végig mindent visszamenöleg, ha nem haragszol!!! Puszillak: a Sértödös/Rémérzékeny/Félreértett Müvész, DE joszivü/Jolelkü KUKACZ!!!
Vendég
 


Afonya! Tényleg ne haragudj!!! A nyamvadt hangsuly nem jön at, és attol függ, milyen hangulatban van az ember, hogy miként fogja fel a dolgokat... Szégyenlem magam, és szeretném, ha nem haragudnal!!!Kép Küldenék gif-et, vigasztalasul, de nem merek... Na,majd mashova... Addig is puszi!!! Nem vagyok am rossz ember, csak 1 hisztis, tul érzékeny, sértödös, müvészlélek...Kép Szeretettel:Zs.
Vendég
 


Áfonya
addig is amíg választ kapsz a szerkesztöktöl, csak hogy ne lyukadjon ki az oldalad Kép

"Elküldve 2004 Január 21 szerda - 22h 35:

Áfonya, mire gondolsz, ami készen van( piros alap -sárga minta) vagy amit te csinálsz?! Bár tulajdonképpen teljesen mindegy. Na, szóval nekünk a készen vett van - sok - és nagyon jó. Próbáltuk úgy, hogy tintapárnára v.szivacsra temperát nyomtunk és ebbe a nyomdát, de igazán az jött be, amikor ecsettel festette be a mintát Bálint. 3-4 képet tud egy befestéssel "alkotni". Egyenlőre egy színnel, de unokahugom keverte a színeket és csuda jó levélpapírokat csinált magának( 10 éves ). Szétfolyni meg annyira folyik szét, mint bármi más nyomda. Érdekes, hogy a gyerekemet a régi, hagyományos nyomda nem köti le még, ez viszont igen.
Ha te akarsz vmi szépet csinálni, akkor 3-4 mm vastag dekorgumit vegyél, és ha két ilyet összeragasztasz, akkor könnyű vele dolgozni, mert elég vastag. Bár arról fögalmam nincs, hogy mivel lehet ezt a vastag lapot vágni. Talán Csí thermofűrészével.

Kimerítő válasz volt?
Magdi"
Nyanya
 


Nyanya,
koszi, megmentetted az eletemet /es az oldalamat/ KépKép Vegre rajottem, miert nem jott be az oldal, nalam volt a hiba.

-Afonya
afonya
 
 


Afonya, én megbocsajtok Neked, amiért nem bocsajtasz meg nekem, de ami kar!!!

CSOK!EXKUKACZ

Kép
Vendég
 


Afonya!
Na, megint zavarlak, ne félj, nem maszom a nyakadra, vagy ilyesmi, csak el szeretném kérni Töled a freemail-cimedet, szeretnék Neked irni. Fontos, legalabbis nekem. Nem CSAK a bocsanatkérésröl van szo!!! Az én freemail-em:
nouakchott@freemail.hu
Komolyan szeretnék elmondani Neked valamit, de nem ITT, nyilvanosan. Es megköszönni is.Kép
Szeretettel: EXkukaczKép
nemgonosz
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: