Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsa!

Koszonjuk a jokivansagot az utra!Egyfolytaban azon gondolkodunk,hogy milyen jatékokat rakjunk Rikinek az utra,hogy ne unatkozzon.De biztos lesz olyan,amikor semmi jaték nem lesz jo neki.Kép
Az én naptaramban oktober 22-én Elod nap van.Kép

Edit
edith16
 
 


Oooo,
nekem meg nincs naptaramKép
Akkor utolag is boldog nevnapot Elodnek!Kép

Kata,
most sikerult meghallgatnom Dodo monologjat, hat valami csodaKépKép

-Afonya
afonya
 
 


D.V.B.!KépKépKép

Boldog Szülinapot!KépKépKép


Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

 
 

Sziasztok!

Mint látjátok én sem vesztem el, csak elkapott a szalvéta őrület.Kép Annyira megtetszett, hogy éjjel nappal azt csinálnám. Sajna csak Dodó alvásideje alatt tudom, mert mellette aztán semmit nem lehet kreatívkodni.Kép Neki mindent meg kell vizsgálni, megnézni, megfogni. Szóval a netezés kárára szalvétáztam.

Különben mi jól vagyunk. Dodó néha még engem, 3. babás anyukát is meglep, annyit dumál. Mindent ismétel és már egész érthetően.
Van viszont két szó amit napok óta nem értünk és nem is bírunk rájönni mit jelent.
Ha valamit nem értek meg tőle elsőre és rákérdezek, hogy mi az, akkor mindig azt mondja, hogy OPÓ.
Visszakérdezek: milyen opó?
Válasz: DÉDA!
És mindkét szót annyira természetesen mondja, mint aki valamit tényleg meg akar magyarázni.Kép
Ja és a lényeg végre tisztán, érhetően ANYA vagyok!KépKépKépKép
Pár napja már szavakat is összekapcsol, de ragozás nélkül.
Pl.: KOA KIFFI TEJCSI. Menjünk a Corába kifliért és tejcsiért.
DANCSI EL KOLA. Dancsi elment iskolába.
APA PÖO DODOZIK. Apa elment a Peugeot-val dolgozni.

Na van ám róla rossz hírem is.Kép Ma elmentünk neki cipőt és overált venni. Ne tudjátok meg milyen ordítás volt. Egyszerűen nem akarta felpróbálni a bakancsot. Ordított, potyogtak a marha nagy krokodilkönnyek, feszítette meg magát.Kép Próbált a pasi nagyobbat adni, hátha szorít neki és azért ordít, de nem. Egyfolytában csak azt mondogatta, hogy DODÓ CIPŐ. Szerintem azt hitte, hogy akkor az ő cipőjét nem kapja vissza.Kép
Az overálnál szintén. Különrészest akartam venni neki, de gondoltam mégiscsak jó lenne rápróbálni. Újra jött az ordítás és a megfeszítem minden porcikám hátha akkor békén hagytok.
Az apja azt mondja rá üthetett a gyerek, mert ő olyan, hogy "jó lesz az, nem kell próbálni, fizessük és menjünk".Kép
Hááát nem tudom. Itthon imád öltözködni, imád több pár cipőt a lábára húzni. Hogy ezt miért
csinálta...?
Sőt, már sajnálom, hogy ma du. nem fényképeztem le. Kivett két műa. tálkát a szekrényből, mindkettőbe beleállt egy-egy lábbal és úgy járkált, mintha a tál lenne a papucsa.Kép
Aztán nincs már biztonságban a számítógép sem. Napközben gondol egyet és bekapcsolja, vagy ha éppen be van, de nincs ott senki akkor nyom egy resetet.Kép Apa azt mondja elkeríti egy kis kerítéssel a gép környékét.Kép
Minden amin gomb vagy kapcsoló van és történik valami, azt ő kipróbálja.Kép

Aztán valamelyik nap tüzijáték volt este. Már pizsiben volt, hát gyorsan becsavartam egy plédbe és úgy mentünk ki az erkélyre. Másnap játszik a szobában egyszercsak felpattan és mondja, hogy TAKAJÓ. Mondom minek a takaró? Válasz: BUMM-BUMM.Kép

Zsuzsa!
Klassz, hogy minden ok a lábaddal. Akkor tessék szépen kímélni, szalvétázni, netezni, most egy kicsit rohangáljon apa Előd után.Kép
Ja, utólag is boldog névnapot Elődnek ha most tartottátok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Milyen családi ünnepeitek vannak még? Nálunk csak egy van októberben. Én ma töltöttem a 20. évemet.Kép Vagyis szeretném ha még csak annyi lennék...Kép

Panda!
Örülök, hogy jobban vagytok!Kép
A fíúk sokkal később beszélnek állítólag. Két ismerősöm is van, 21 hónapos fiúkkal akik annyit
mondanak, hogy anya és adjál.
A távolléttel nálunk sincs gond ha apával van. Ha a suliba kell valamiért mennem Dancsival, vagy szülői van, akkor tök jól elvannak. A nagyiékkal is elvan, de utána nem tudom levakarni magamról.

Edit!
Látom Ti is betegek voltatok.Kép
Az anyatej tényleg csodát művel néha. Dodó sem egy beteges típus, remélem így is marad attól, hogy már nem szopizik.
A leszokással tényleg igazad van. Most fölösleges lenne elkezdeni.
Nem hasonlítom Dodót hozzátok, hiszen ő szerencsére végialussza az éjszakát este 8-9-től reggel 7-8-ig, de ő kb. 2 hete alszik a kiságyban. Mindig a mi ágyunkban aludt el, utána raktam át a kiságyba. Sőt, nagyon sokáig le is volt szedve a kiságy oldala. Viszont annyira elkezdte rázogatni, hogy visszaraktuk, gondolván úgysem abban alszik el. Középről két rács kivehető, azt kivettük így ki tud bújni ha felébred. Na ez annyira megtetszett neki, hogy este már ő maga mászott be és ott aludt el. Azóta is.Kép
Apropó, mennyi időre jöttök? Csak rokonlátogatás? Ezek szerint autóval utaztok?
Szerintem ha nem bírtok Rikivel álljatok meg útközben, hogy szaladgálhasson egy kicsit. Tudod mi gyakran járunk apával Pestre és ha Dodó már nagyon nyűgös, akkor megállunk és hagyjuk had szaladgáljon 10-20 percig. Na ilyenkor tényleg meg nem áll...Kép
A tejcsi miatt nem irigyellek. Tudom Rikinek sem könnyű, de én még annyira emlékszem amikor
Dodónak már nem kellett. Olyan rossz érzés volt, annyira hiányzott a szopiztatás.
A fürdéshez pedig gratula, hogy újra a régi! Látod egy anya miket ki tud találni, hogy elterelje a figyelmét? Az már más kérdés, hogy az anyuka ezt élvezi-e.Kép

Bringa!
Én az elinalást csak otthon gondoltam, mondjuk a szobából. Ha a nagyiék vigyáznak rá napközben valamiért, akkor hozzám van Dodó nőve, hogy csak kisurranni tudok mondjuk a konyhába vagy a WC-re.Kép
Hannának pedig mond meg légyszi, hogy nagyon ügyi, hogy ki tudja mondani a Dodót!Kép

Áfonya!
Hát még ha hallanád most...Kép

Jó hosszú lettem, de hát így jár aki hanyagolja a topicját.Kép ÍGÉREM most már jövök gyakrabban.
Tudom, tudom gyenge ember aki még ígérni sem tud, de én tudom, hogy az ígéret szép szó...Kép

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


D.V.B!Kép

Nagyon-nagyon szépen köszönöm, aranyos vagy!!!

Húúúú, ezzel most marhára megleptél...Kép
Te ezt honnan tudod????Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


KataKép

Emlékeztem rá, hogy v.mikor október vége felé születtél, aztán bekuksiztam a "Miskolc" topicba is, hogy megtudjam: mi újság Veletek!Kép

Pussz,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


D.V.B!Kép

Így már ok.Kép Mégegyszer köszönöm!Kép

Zsuzsa!
Köszi!Kép
Rajtam kívül, Dodónak nagyobb örömet okoztál ezzel a tuzijátékkal mint gondolnád. Hamarabb észrevette mint én amikor megnyitottam a topicot, mert már mondta is, hogy BUMM-BUMM.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Utolag boldog szuletésnapot kivanok,bar én csak innen tudom!KépKép

Riki sem szereti,ha probaljuk ra a ruhat uzletben.Oriasi hisztit tud levagni.
Aranyos lehet Dodo,hogy probalja mondani és te meg nem érted.Jot mosolyogtam rajta.Kép
Igen,kocsival megyunk az idén mar harmadszor.Nyaron mar tapasztaltuk,hogy milyen,amikor mar nagyon sétalhatnékja van és nem tud tovabb ulni bekotozve.Biztos,hogy fogunk tartani egy nagy szunetet,amikor meleg ételt is fogunk enni.Es persze sok kicsit is,hogy rohangalhasson.Csak hat ilyenkor nem akar visszaulni a kocsiba.Kép
3 hétig leszunk otthon,mert itt lejart a paromék szerzodése,otthonrol megyunk tovabb Németorszagba,pontosabban Dusseldorfba.

Riki olyan anyas mostanaban megint.Allandoan értem nyafog,folyton cipeltetni akarja magat.Talan csak a natha miatt.Remélem az utra mar jol lesz.

Ma 1x a wc-be pisilt.KépAmikor én pisiltem,bejott és mutatta,hogy o is.Raultettem és pisilt egy kicsit.Kép

Zsuzsa,Bringa és mindenki!
Elkoszonok,mert nem hiszem,hogy tudok mar irni.Elsejétol nincs netunk.Vigyazzatok magatokra,nem betegeskedni am!KépAmint tudok,irok!

Pussz!
Edit
edith16
 
 


sziasztok

Kata
Happy szülinapot!!!!

Edit
Jó utat!

szokás szerint mi is útra kelünk holnap, de majd jelentkezünk ám!

puszi,
bringáék
bringa
 
 


Bringa!
Koszonjuk szépen!Kép

Edit
edith16
 
 


Edit!

Hátha még olvasod...
Jó utat, vigyázzatok magatokra nagyon, aztán jelentkezz ha netközelbe kerülsz!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Koszonjuk szépen!Jelentkezem!Kép

Edit
edith16
 
 


Sziasztok

Kata
Benéztem, látom azért a Te topikod is pörög. Az igaz, hogy nem annyira mint a miénk, azt sokszor én is alig tudom követni.
Olvastam 1-2 dolgot Dóriról, ahogy kiveszem az írásokból nagyon szépen beszél már. Gratula hozzá!
Levi még csak a vau-vau-nál tart, amúgy mindenre ünget, rájött hogy ez sokkal kényelmesebb neki, mintha meg kéne tanulni kiejteni a szavakat. Kis lusti! Kép Amúgy meg egy örökmozgó, csak akkor van nyugton, ha alszik. Ő is kapcsolgat mindent amin kapcsoló van, húz mindent amin zsinór van stb. stb. Kép
Hát nagyjából ennyi! Majd igyekszem ide is gyakrabban benézni, elég rossz, hogy egy csomóan "kimaradtak" a topikból és nem tudunk róluk szinte semmit. Csakhát én is most a szalvétás topikkal együtt nyomom a sajátomat és hát én sem tudok itt ülni a gép előtt mindíg.
Vigyázzatok magatokra, puszi

Forti
ui: említetted a szalvétás topikban hogy nézzem meg a képtárban a gyűjteményedet. Meg tudod mondani kb. merre keressem (mármint a képtáron belül), vagy fussam át az egész archívot? Mert akkor úgy indulok neki.

Kép
Kép
forti
 
 


Szia Kata, most találtam rátok - ma nagyon ráérős napom van Kép
Tök jó olvasni, miket tud már a te Dodod, remélem az enyém is elkezd már egyszer csak dumálni, bár ez az, amiben nem igazán jeleskedik még. KépKépKép
Boldog szülinapot így utólag!

Rit + Dodo

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Sziasztok!

Újra itt! Ugyanis ma már jártam itt, írtam is jó sokat, de a drága kis tündérem nyomott nekem egy Esc-et és mind eltünt amit írtam. Nem voltam ideges!Kép Ááááááá!Kép

Zsuzsa!
Kreatívkodni délben és este szoktam amikor Dodó alszik. Próbáltam mellette, mert megérti már, hogy ne nyúljon hozzá, de egy hirtelen mozdulat és repül a szalvéta, vagy borul a festék.Kép
Nálunk az utcán még nem volt hiszti, bár bejönni ő sem akar sosem.
WC kopogás ismerős, bár lejjebb majd írom, hogy nálunk mi az újabb probléma. Kép

Forti!
Üdv nálam!Kép
Beszéddel ne izgulj, csak bíztatni tudlak, hogy a fiúk sokkal később kezdenek el beszélni (tisztelet a kivételnek!Kép). Az ismeretségi körömben két kisfiú is van aki idősebb Dodótól 3 hónappal és most kezdenek el beszélni. Az első szavakat (apa, baba, cica, szia) ők most gyakorolják.
Írod, hogy a szalvétás topiccal egy nyomod a saját topicodat. Melyiket? Az osztályt? Vagy van másik amiről én nem tudok?.)
A képekhez és a cserélhető szalvétákhoz pár link segítségképp. Most én is ráérek.Kép
Csereszalvéta:
Katicás
Gyöngyvirágos
Rózsás
Virágos
Halacskás

Munkáim:
Hóemberes kávésdoboz
Nyuszis sörösdoboz
Rózsás bébiételes üvegek
Kerek konyhai képek
Konyhai téglalap
Macis szív
Macis és bohócos
Állatok
Repülős csirke
Kála
Halas és elefántos
Gyöngyvirágos

Rit!
Üdv nálam!Kép Örülök, hogy rámtaláltál!Kép
Köszi a köszöntést!Kép
Ne izgulj, hamarosan elkezd dumálni a Te Dodód is, aztán majd győzd hallgatni. Hidd el fogsz még saját magadon nevetni amikor majd gondolkodol, hogy most mit is mond a gyerek. Nálunk van egy pár szó amit nem akar szépen kiejteni, sőt nem is hasonlít az eredeti szóra, de neki akkor is azt jelenti. Sokszor apával tanakodunk, hogy mit is jelent ez. Hallottuk már tőle, de mire is mondta? Ilyen pl. a GIOKKÓ. Na, szerinted mit jelent? Sosem találnád ki! Szívószál.
Majd mesélsz még Te is ilyet, akkor én mosolygok rajtad, mert gondolom Te most azt teszed...Kép


Akkor pár szó rólunk:
Tudjuk már, hogy hány éves vagy: MÁFFÉL (másfél)
Mint Ritnek írtam, állandó értelmetlen szavunk is van. A DÉDA és az OPÓ még mindig rejtély, de van új aminek tudjuk a jelentését.
GIOKKÓ=szívószál, TENTENTO=telefon.
Vannak fordított szavak: csupasz=PUCSASZ, csipa=PICSA (bocsi, de tényleg így mondjaKép),
Viszont most már mindent mond amit hall. Az apja ma rászólt, hogy rossz kutya, erre ő megismételte, hogy ROHH KUTA.
Aztán tudjátok, hogy a mai mikulás mivel jár? Nem rénszarvassal. Ááááá! Kamionnal. Kép Imádja a Coca-Colas reklámot. Bárhol van a lakásban meghallja és rohan, hogy TÉJATÓ, KAMIJON.
Ha öltözünk már előre mondja, hogy mit veszünk fel, felismeri az utat ahol Dancsit suliba visszük, már messziről mondja, hogy COA ha a Corába megyünk. Bárhol meglátja a Cora vagy Tesco feliratot felismeri és nem keveri össze a kettőt. Kipróbáltuk a szatyroknál, de nem tévedett.Kép
Ügyesen és magabiztosan pakolja egymásra a kockákat toronynak. Ha már 4-5 van egymás tetején akkor minden újabb felrakásnál megtapsolja magát.Kép Kér INNI ha szomjas, kér ENNI ha éhes, kér TEJCSIT csak úgy...Kép
Ja, és imádja a nagytükröt takarítani. Olyan örömmel törölgeti rajta az üvegtisztító habot, hogy én csak győzzem habbal. Ugyanis ha már nincs rajta hab akkor jön és kéri, hogy HABOT-HABOT!Kép
Ja, és a legfontosabb: sajnos nem akadály már, hogy bezárom előtte az ajtót és nem megy be a Dancsi szobájába vagy éppen a fürdőszobába. Kinyitja! Nagyon lábujjhelyre kell állnia, de megoldja. Eddig ha WC-re mentem azzal szórakoztattam, hogy kopogtunk egymásnak. Most már bejön utánam.Kép

RövidenKép ennyi! Jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata
Az osztályra gondoltam, külön saját topikom nincs, én azt tekintem a sajátomnak! Kép
Eddig csak oda irogattam, most már becsúszott a szalvétás is és a tiéd is!

Megnéztem a képeket! Szuper mind, nagyon tetszenek. Te mikor kezdted ezt az egészet? Én annyira sutának érzem magam hozzá, félek elkezdeni. Gondoltam veszek 1-2 könyvet, hogy okosodjak mielőtt belevetem magam.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Ide is benéztem. Kép
/Bocs Kata, mailekkel is nagyon lemaradtam/
Nem hiába egyidősek a lánykáink, de nagyon hasonló dolgokat csinálnak. Beszéddel is /Lili is behozta a lemaradást/, de még azzal is, hogy 4-5 kocka után mindegyiket meg kell tapsolni. ő kezdi, de persze mi is beszállunk a tapsolásba. Én teljesen el vagyok rajta csodálkozva, de nem egyszer felrakott már 10-et is.Kép
Most az építés a sláger. Fogja a kezünket és húz, hogy "épít, épít". Ami persze azt jelenti, hogy menjünk építeni.

Örülök, hogy jól vagytok!! Nálad is rég voltak képek. /vagy csak lemaradtam?/

Ja!És tényleg nagyon szépek a képek, amiket csináltál, gratula! Én is kedvet kaptam hozzá, csak most a keresztszemesbe szerettem bele előbb, ahhoz készülök már 1 hónapja Kép /Talán, ha nem 24 órából állna a nap./

Üdv mindenkinek!

bera
berka
 
 


Kata!

Szia!KépKép
Az egyébként ugye a te osztályod isKépKépKépKép?
Hát igen, nálunk sincs még túl nagy duma, de Beni sem volt az. Bezzeg most! Ugyhogy ráérnek!Kép
Bár Nátán anélkül is megérteti magát, pl. húz, hogy menjek vele, meg nyöszörög, ha nem azt csinálom és mutogat. Bár azért szivesen hallanám már többet beszélni, annyira aranyosak!

Csodállom, hogy hogyan tudsz ennyi mindent megcsinálni. Föleg mivel a szalvétás elég sok idöt is vesz igénybe. Én megcsináltam a virágaim cserepét, és hát egy idöre elég is lett belöle, nem lettem függö. Mondjuk szépek lettek, és az indok lehet, hogy ugyse tenném ki. (Te mit csinálsz a tárgyakkal? Mindig csak olyat csinálsz, amit ki is raksz vagy használsz?). Viszont nálam most nagy favorit az üvegfestés, az elöbbi okokból kifolyólag azért is, mert az most ablakokra készülnek, ugyhogy bizosan "ki leszenek állitva", ráadásul az se mindegy, hogyan sikerülnek.
De nálunk csak a délutáni alvásidö az nyerö, mert ha Nátán felébred, akkor töle nem lehet már semmit csinálni. Ö is csinálni akarja, meg felmászik az asztalra, ahol csinálnám. Nem rosszaságból...

Zsuzsa!

És egyedül fürödtél már?KépKép Mert nálunk az se megy, csak akkor, ha nincs ébren, egyébként mászik bele a kádba, ha meg nem teszem öt is bele, akkor játékokat dobál bele, tegnap meg a cicimet mostaKép (A te szavaiddal élve: Hiába, férfi...)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Kata,
nagyon szépek a munkáid!! KépKép mást is csinálsz, vagy szalvétázol ezerrel?
Igazad van beszéd ügyben, először is tényleg nevetek, másodszor elgondolkodtam egy kicsit. Az én Dodóm is dumál, viszont alig egy-két értelmeset, többnyire a saját nyelvén. Csak én nem találtam összefüggést az értelmetlen szavak és esetleges jelentésük között, nekem úgy tűnk, mintha mindent mindenre mondana. Létezik ez?? Az egyetlen, ami biztos, hogy a Be - Belfi a cicánk Kép

Forti
szerintem nincs suta ember, max kicsit többt kell gyakorolni. Nyugodtan vágj bele, legfeljebb mejd csak a 10., már jól sikerült munkádat mutogatod. Ha rám hallgatsz, fölösleges könyvet venni, minden itt van a neten, épp elég lesz költeni az alapanyagra Kép Kezdésnek itt egy link, ajánlásképp:
http://www.hobbybolt.hu/technikak/?tech=1
amúgy vannak pár órás tanfolyamok is az ilyen boltokban, bár az is úgy működik, hogy azt hiszem 1000,-ft+anyagköltség. pont kedden nézelődtem, ugyanis gyalogoltam haza a szigetről a körúton mert Dodesz akkor aludt el. Az ólomüvegfestés tanfi 2000,-de ahhoz nincs + anyagköltség Kép

Beszti, Kata
Alvásidő?!! Most irígykedem - az én lányom pörög ezerrel, aludni nagyon nehéz letenni, akkor is többnyire vagy kint alszik, miközben megyünk valahova, vagy itthon, de akkor ott kell elnnem mellette, mert fogja a hajam ezerrel KépKép

Rit és Dodo

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Sziasztok!

Most kettenKép ülünk a klaviatúra előtt, úgyhogy csak egy pár szó, mert fontosnak tartom.

Forti!
Úgy tudom mész ma vásárolni a Hobbyboltba.
Nehogy vegyél könyvet! Fölösleges pénzkidobás. Sokkal-sokkal részletesebben mondják el a lányok, hogy mit és hogyan csináld. Bármi kérdésed van, azonnal /na jó rövid időn belül/ választ kapsz.
Igaza van Ritnek, fölösleges. Én vettem kettőt isKép, de tök fölösleges volt. Egyszer volt a kezemben mindkettő, mert a szalvétás topicban sokkal érthetőbben válaszolnak a lányok, nem nevet ki senki. Ha van időd olvass vissza! Én is kérdeztem ám hülyeséget is, de sosem nevetett rajtam senki, sőt nagyon aranyosan válaszoltak. Kb. egy hónapja kezdtem, úgyhogy nem kell sokat visszaolvasni.Kép

Ma még jövök ha Dodó elaludt vagy este.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Újra itt!Kép

Forti!
Remélem délelőtti üzimet még időben olvastad.Kép

bera!
Jó újra látni Téged!Kép
Képeink nem igazán vannak újak mióta bejött a rossz idő, bár a profilomban egy elég friss van most.
A keresztszemeshez gratulálok. Anyukám is bolondja.Kép Én is megróbálkoztam vele még az ősz elején, de nincs hozzá türelmem. Anno nagyon sokat hímeztem, kötöttem, horgoltam, de most egyikhez sincs türelmem.
Veletek mi újság??? Nem írtál a bölcsiről!

Beszti!
Üdv nálam!:
Természetesen tudom, hogy az az én osztályom is, de azt a sok hozzászólást már nincs időm követni. Régebben ide tudtam ülni akkor is ha Dodó felvolt, de már nagyon régen nem engedi. Vagyis engedi, de akkor ő is jönne babákat nézni. Ha leülök azonnal jön, hogy BABA, RIKI. Bár mostanában gyakran kéri MEISSZÁT, Sheila kislányát.Kép
Tudod úgy meg nem igazán akarok hozzászólni dolgokhoz, hogy nem vagyok képben. Olvasgatok, s ha valamire tudok reagálni csak akkor szólok. Pl. a múltkorában a tapadós tányér téma.Kép
A műveim hidd el nem egy nap alatt készülnek. Sőt a szalvétázás hasznos is lett. Azóta azonnal kivasalok mindent száradás után.Kép Eddig gyűjtögettem, de mostanában inkább kivasalom azt a keveset és így nem kell 2-3 adag miatt az egész alvásidőt végigvasalni.Kép
A virágaim cserepeit én is elkezdtem és terven felül jól sikerült. Bár én szobánként más mintákat és színeket szeretnék. A nagyszoba már készen van, ott minden cserép fehér és egy csokor gyöngyvirág van rajta. Jön majd szép lassan a másik 2 szoba és a konyha.

Rit!
Köszi!Kép
Most csak szalvétázom. Egyenlőre nagyon élvezem, úgyhogy másba nem fogok bele.Kép
Alvásidővel kapcsolatban nem irigyellek. Az én Dodóm 2-3 órát alszik délben, este pedig 9 körül alszik el és reggel fél 7-kor ébresztem (vinni kell a nagyobbat suliba). Úgyhogy szalvétázni csak alvásidőben szoktam, kivéve ha nem kell vasalnom vagy más fontosabbat csinálnom.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Valószinü az volt a baj, hogy egyszerre, és hamar kellett megcsinálnom a cserepket (frissen vett virágok nem várhattak sokáig), és ezért nem volt idöm játszadozni. Megtanultam a technikát, aztán hajrá. Csináltam két nagyon jó cserepet ajándékba is. De emiatt belefáradtam. Az üvegfestéssel nincs igy, azt napokig húzom, most is tervezgetek, meg lassan csinálgatom.

Kata!

Még mindig ámulok, hogy mennyit beszél Dóri! Alig több, mint egy hónap van a gyerekink között, és Nátán ehhez képest még sehol nincs. Igaz, szokták mondani, hogy fiú és amiatt. De jó, hogy nem ö az elsö gyerek, lehet, hogy már megijedtem volna... De Beni pont ilyen volt, még most sem beszél teljesen tisztán. De ez nincs összefüggésben az észbeli képességeivel, mert viszont számol, ismeri a betüket, most már az órát (legalábbis az egészeket). És állandóan beszél, nem tud csöndben maradni.
A házimunkát el tudod végezni Dóri mellett? Nálunk ez külön probléma, föleg ha esetleg picit éhes, és akkor föznék, mert akkor állt a lábamba kapaszkodva, nem akar elengedni, és nyöszörög, hogy vegyem fel. Még jó, hogy van hordozókendöm, amiben a hátamra tudom kötni, de akkor meg mindig mindenbe bele akar enniKépKép.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Anyudéknál vagytok? Ott lesz neted?

Szerencsére a mi dokibácsink egy nagyon aranyos. Kicsit idős, inkább nagypapi korú, de tud a gyerekekkel bánni. Marha laza ember, de érti a dolgát. Kép Úgy beszél a gyerekekkel mintha mindent értenének. A kanalas cseppet pl. úgy beadja a gyereknek, hogy én még így 3 gyerek után is ámulok. Én fogócskázok vele, 5 percig szaladgálunk a lakásban, ordítás, visítás van ha valamit be kell adni neki, de a dokibácsi megfogja az arcát és úgy belöki a cseppet, hogy a gyereknek meglepődni sincs ideje és már lent is van az orvosság.Kép
Igazad van, a gyereknek nagyon sokat számítana 1-2 kedves szó.

Kilincs: sajnos már nem akadály.Kép

Nem naprafriss az a kép, s azóta még nagyobb a haja. Próbáltam levágni neki, de csak elől sikerült nagy ordítások árán. Mellesleg 3-an fogták le.Kép

Nézd meg most a profilomat!Kép Ez tegnap készült a konyhában. Bujócskázott velem és nem tudtam megállni, hogy ne kapjam le. Az arcán a csikarást ne kérdezd honnan van, nem tudjuk.Kép

Beszti!
Bármilyen kegyetlenülKép hangzik, de én hozzászoktattam, hogy délelőtt nekünk igenis főzni kell. Igaz ilyenkor tele van a konyha edénnyel, de legalább csendben van, eljátszik mellettem. Talán tudja, hogy utána csak az övé vagyok, játszunk, sétálunk, játszóterezünk. Viszont így szabad az alvásidő, s az az én szabadságom.Kép
Beszéd témában tényleg nincs miért izgulnod. Na jó, nekem is meglepő a két lány után, hogy Dodó ilyen sokat beszél. Viszont anno én meg a forgás, felállás, mászás, elindulás miatt izgultam, mert ő meg azokat csinálta később.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Én is megnéztem a képet KépKép - édi! És mennyi haja van!! Ha belegondolok, hogy 4 és fél hónap a korkülönbség, de nekünk talán egy év múlva sem lesz ennyi. Még vágni sem kellett soha, mondjuk ő tök szőke, állítólag az lassabban nő Kép

Rit

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Most csak röviden mert leragad a szemem!

Kata
Igen időben olvastam, nem vettem könyvet, de sajna a hobby boltba sem jutottam el. Viszont a Tescoban felfedeztem hol vannak szép szalvéták, vettem is gyorsan. Valamelyik nap felrakom őket hogy lássátok ti is.

Rit
Köszi a linket megnézem!!!

Puszi: Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Hahó!

Bocs, de annyiféle dolgom van
mostanában (szalvétázás Kép Kép Kép), hogy ha olvasok is, írni már nemigen jut időm, legalábbis nem mindenhová, ahová szeretnék.

Zsuzsa!
Miféle szopimizériát említettél pár hete? Semmiről nem tudok. Ádám még mindig boci, mióta bárányhimlős volt, azóta mégtöbbet szopik. Jön, és mondja (ordítja), hogy "mamm, mamm" (ez a szopi, minden más "hamm").

Mi beszédileg sehol nem tartunk, de majd fog beszélni, csak nem marad néma Kép. Amit akar, azt elmutogatja, eldünnyögi, de nem beszél, csak amit eddig is. Hiába tudom, hogy ez így teljesen rendben van, mégis olyan furcsa, mert Noémi hihetetlen dumás volt (még mindig az).

Kilincs
Vagy 2 hete Ádám is minden ajtót kinyit, úgyhogy előle sem lehet elbújni Kép. Addig pipiskedik, amíg ki nem nyitja, de remélem, hogy a bejárati ajtót nem fogja piszkálni. Bár Anyukámnál simán nyitogatja azt is.

Sziasztok,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kata,
meghallgattam Dodot, nagyon jooooKép A szgepes resz is jo, de legjobban a szamolos tetszettKép

-Afonya
afonya
 
 


Ígérem ide is eljutok hamarosan, de majd leragad a szemem és még a szalvétásba muszáj benéznem.Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!
Végre ide is eljutottam.Kép

Először is:

Zsuzsa!
Köszönöm szépen a virágot névnapomra. Nagyon szép. Az enyém is pont ilyen színű (ha jól ismertem fel és ez hibiszkusz). Állítólag van sárgában is, de én még nem láttam olyat.

Áfonya!
A számolás a peluscserénél kezdődött mert ezzel le tudtam foglalni, aztán a köhögés elleni cseppel elmentünk egészen 15-ig. Szinte észre sem vettük és megtanult számolni. Most már megszámolja az ujjait is. Meg a katicákat a konyhaszekrényen.Kép

Magunkról újat nem igazán tudok írni. Dodó egyre ügyesebb, de egyre gazemberebb is. Sajnos a testi fejlődése még mindig sokkal előrébb jár mint az értelmi.Kép Minden szívbaj nélkül felmászik a gurulós dohányzóasztalra, hogy szétnézzen a bárszekrényben.Kép Fürdeni, WC-zni nehéz mellette. Ugyanis ha nem zárom kulcsra az ajtót akkor kinyitja, ha bezárom akkor ordít amiért nem tudja kinyitni.Kép
Egyedül levetkőzik már ha hazajövünk, persze elpakolni maga után az nem megy.Kép Rendesen látni a lakásban, hogy merre jár. Az előszobában a bakancs, a sapka a sál, kicsit arréb a dzseki,még arréb az overál, és sorolhatnám.Kép

Aki esetleg nem jár a Miskolc és a szalvétás topikban, annak ide is beírom a linket, hogy miket mond már:
Dodó1
Dodó2
Dodó3
Dodó4

Írjatok, most már jövök gyakrabban.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata! Én is épp ma akadtam ki, hogy mostanában semmit nem lehet Lili mellett csinálni. Pillanatok alatt felmászik akárhová, szétszed bármit, lepakol-kipakol pillanatok alatt...eddig amikor nagyon nem fogadott szót beraktam a járókába - alkalmanként eljátszott egy kicsit benne - de ma mire észrevettem majdnem kimászott belőle. Szoval már ez is veszélyes....

Zsuzsa!
pukiról jut eszembe Kép
Lili megszólal vacsora után az etetőszékben - (merthogy ő is be szokta jelenteni): puki, puki...itt jött - és mutatja a száját KépKép /bocs.../
/No egyből megtanultuk, hogy az a büfi/

cin-cinKép
bera
berka
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Látod egy szavad sem lehet. Előd még nem vetkőzik, de segít költözködni, dobozt cipel.Kép Édes lehetett.Kép
Puki: ismerős.Kép Dodó is mondta egy időben, aztán a mi reakciónk mindig az volt, hogy "héééé, ki volt az?" Úgyhogy ő ezt szépen megtanulta és ha pukizik akkor néz hatalmas vigyorral, hogy "HÉÉÉÉ, KIVÓTAZ?"

bera!
Szia! Jó újra látni itt a neved!KépKép
Nem vagyok ám kárörvendő. ÁáááááKépKép, de marhára örülök, hogy nem csak Dodó ilyen szeles mostanában. Nálunk a járóka már el van téve mert Dodó meg akart próbálni kimászni belőle. Persze a járóka megbillent ő megijedt, én mégjobban, úgyhogy összezártuk és elraktuk.

És akkor rólunk:
Dodó új szokást vett fel. Kezdi összekapcsolni magát a Dodó névvel. Pár példa: INNI DODÓ, ENNI DODÓ, MÉGES(mérges) DODÓ, ÁMOS(álmos) DODÓ, KÉ(kér) JOPIT(ropit) DODÓ. Annyira aranyos és egyben furcsa is ilyenkor.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit be tudok ugrani hozzatok.
Riki meg aludt mikor eljöttem az intrnetkavezoba.Sietek,mert azota biztos felebredt mar.Apja tartja a frontot.

Latom,Dodo szepen beszel mar! Rikinel meg mindig semmi.Kép
Jo helyen lakunk,Rikinek nagy heye van jatszani.Szerencsere van egy magyar csalad,ahol 3 gyerköc van,igy Rikinek tarsasaga is van.Persze en is nagyon örülök,hogy nem vagyunk teljsen egyedül.
Ma is goffrie-partit rendezünk együtt.Kép

Sajnos nem tudok olvasni,de remelem mindenki jol van.
En most meg vagyok fazva,de nem veszes.
Mindenkinek nagyon kellemes karacsonyi ünepeket kivanunk es boldog uj evet!

Puszi!
Edit
edith16
 
 


Kata,
irtam Neked HozzamKép, megnezned majd?

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Csak most sikerült ideérnem, de mi is mindenkinek
Áldott Ünnepeket Kívánunk!!

bera és Lili
berka
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a jókívánságot.Kép
Remélem nektek is legalább olyan szép karácsonyotok volt mint nekünk.Kép
Dodókám idén már értékelte a karácsonyfát (KANYCSONFA), a Jézuskát ami neki JÉKKOCKAKép. Fel tudta sorolni kis segítséggel, hogy mit kapott. Annyira aranyos volt amikor meglátta a kivilágított fát. Elkezdett ugrálni örömében, rohant a fához és egyfolytában mondogatta, hogy KANYCSONFA-KANYCSONFA. Tavaly számára csak a csomagolópapírok értek valamit, most meg alig foglalkozott az ajándékokkal. Inkább a fát vizsgálta, de azt nagyon.Kép

Nálatok milyen volt a szenteste?Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!!

Nálunk is nagy öröm volt.
Bevallom én nem annyira szeretem a karácsonyt, valahogy mindig úgy érzem, hogy előtte nagy takarítás-sütés-főzés-készülődés, közben pedig vendégeskedés, hogy mindenki mindenkivel valahol találkozzon - utána romeltakarítás és ebben nagyon elfáradok, ráadásul valahol az ünnep lényege vész el. /Biztos lehet máshogy is, de nekem nem sikerül/. A lényeg az, hogy most mindenért kárpótolt Lilinek az öröme. Van úgy, hogy csak úgy odaáll a fa elé és mondogatja, hogy karácsonyfa-karácsonyfa. Gyönyörű tisztán -imádnivaló. Jézuskát viszont nem akarja mondani, valahogy nem sikerül neki, így inkább nem mondja.
Eleinte minden díszt le akart venni, megnézni - alig tudtuk feldíszíteni a fát Kép Nálunk a fát nem a Jézuska hozza, hanem együtt díszítjük.
De az is fantasztikus, hogy az ajándékoknak milyen igazi örömmel tud örülni. Akkor még hírtelen elveszett benne, azt sem tudta mihez kapjon, de mára már kezd kialakulni, hogy mik lettek a kedvencek. Az egyik a babakocsi, a másik egy kirakójáték, amivel teljesen meglepett, hogy másnapra már egyedül is ki tudta rakni.
Na jó, nem ömlengek tovább Kép, de valahogy most éltem át először azt, hogy milyen öröm a gyerek öröme.
Remélem mindenki hasonló szép élményeket élt meg ezen a karácsonyon.

Mi néhány napra elutazunk a hegyekbe 30.-án Lili sorozatos hörghurutjai miatt /no meg pihenni egy kicsit/, úgyhogy most kívánok mindenkinek
nagyon
Boldog Új Esztendőt!!!

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog uj evet kivanunk!KépKépKép

Edit es Riki
edith16
 
 


Boldog új évet itt is!!!

Kata: tessék felrakni Dóriról képetKép

bera: megértelek a karácsonyi robotmeló-romeltakaritással kapcsolatbanKép Érdemes elolvasni a dec-i Kismamát, ott a sokgyerekes szerkesztök irták, hogy nem a kaja-pia-csicsa-micsa a fontos, hanem a nyugodt mami. A gyereknem totál mindegy, hogy van-e 7féle sütemény. Idén én nem turbóztam magam, mindent szép nyugisan csináltam, egyféle süti volt, semmi túlzás. Akik jöttek hozzánk, azok igy is elégedettek voltak, nekem meg igazából Juli öröme volt a fontosKép
Azok a csillogó szemekKép Ö a fontos, a "sallang" meg gondoljon amit akarKépKép (nem hiába vagyok a család fekete báránya)

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Ide is elértem végre.Kép
Na nem azért mert nem volt időm, hanem mert kedvem nem volt írogatni.
Olvastam Áfonyánál, hogy mennyi mindenről írt, úgyhogy én is megosztom veletek, csak mert marha jó ám olvasni, hogy miket csinál Réka.Kép Sokszor megnyugtató dolgok is vannak, mint pl. a kanállal evés, tehát még mi sem vagyunk lemaradva.

Szóval a számolásunk egyre szebben és gyorsabban megy, bár biztos vagyok benne, hogy nem tudatosan, inkább csak azért mert rögződött benne a sorrend. Tudatosan csak a kettőt használja ő is. Bármiből kettőt lát, azonnal sikongat, hogy kettő-kettő, aztán sokszor csak úgy magától meg is kérdezi, hogy "na, melyiket-na, melyiket?"
A ragozás is szinte hibátlan, pl. tévét, tejcsit, kamionnalKép. Ez a mindene. Bárhol meglát egy kamiont, az csakis apa lehet.Kép Nemrégiben egészen közel kellett menni egy kamionhoz, mert hisztizett, hogy apa-apa. Persze a sofőr csak vigyorgott a kínomon, ahogy magyaráztam, hogy nem csak apa vezethet kamiont.Kép
Kér inni ha szomjas, enni ha éhes. Ha szólok a családnak, hogy reggeli, vagy ebéd, éppen melyik aktuális, akkor Dodó a lakás legtávolabbi részében is meghallja, és rohan, hogy ebéd-ebéd. Ő az első, aki megjelenik az asztalnál. Enni még nem mondanám, hogy egyedül eszik. Amit villával kell, azt tudja, de a kanalazás még nem megy. Hadonászik vele, úgyhogy nem is merem engedni, hogy egyedül kanalazzon.
Imád Barbizni. Dancsi persze ezt nem igazán értékeli. Viszont néha csak mosolygunk rajta amikor eljátsza a dolgokat amik vele történnek. Persze táncolni is tudnak a babák, puszit is adnak, sírnak is, és alszanak is.Kép
Felismeri a tárgyakat, hogy mi kié, és szépen használja is, hogy Dancsié, apáé, anyáé, Dodóé.

A mai napig is emlegeti a Jézuskát, ami már tisztán Jézuska.
Újév első napján tüzijátékon voltunk, amit azóta is emleget, hogy "sárga-piros bumm jóvolt".Kép

A rajzolással viszont nagyon le vagyunk maradva Rékához képest, ugyanis Dodó még csak firkál. A ceruzát szépen fogja, de ennyi. Neki csak a firkálás megy. Sokszor a papír mellé is.Kép Persze kérni tudja, hogy rajzoljunk neki mindent amit ő kitalál, de magától még semmi nem megy.
Ja, Áfonya! Kakilás elbújva: minden gyerek ezt csinálja. Ilyenkor kell szépen kérni, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy menjünk a WC-re, szóljál ha kakilni kell, nem lesz büdös, stb. Ha kicsit is ellenkezik, akkor nem kell erőltetni, hanem 2-3 nap múlva újra megkérni, hogy menjünk együtt kakilni. Egy idő után be fogja adni a derekát, ezt tapasztalatból tudom.Kép Mi már ott tartunk, hogy ébredés után bilizünk. Ezt nem utasítja el, s így legalább az alvás utáni kicsit erősebb pisi nem megy a pelusba. Persze van, hogy nem akar ráülni, ilyenkor nem erőltetem.

Bera!
Elhiszem, hogy neked is nagy öröm volt látni Lili örömét karácsonykor, hiszen a páromon én ugyanezt láttam. Annyira örült a lánya örömének, hogy az embernek könnybe lábadt a szeme ahogy nézte őket.
Nálunk a kedvenc természetesen a kamion lett, de imádja húzgálni a porszívóját, amit persze bekapcsolni még csak egyszer mert. Akkor is úgy rohant ki ijedtében a szobából, mint akit kidobtak. Próbáltam kivenni belőle az elemet, de azt meg nem engedte, ordított, hogy rakjuk vissza. Remélem egyszer magától is be meri kapcsolni.Kép A többi ajándékkal is játszik, de nem annyit mint ezzel a kettővel. Ja, van még egy. Kapott egy akkora plüss malakcát mint kb. ő. Na annak feltétlenül a kiságyban kell lennie ha ő megy aludni, pedig alig fér el tőle.Kép

Zsuzsa!
Sajnos idén eszembe sem jutott lefényképezni a mézest, úgyhogy ez sajna kimarad.
Örülök, hogy sikerült meghallgatnod Dodót, bár az már nagyon nem aktuális. Hihetetlenül sokat változott, mert azóta szinte mindent érthetően tisztán mond. Mára már csak az R betűt nem tudja kiejteni.
Részvétem a harapás miatt.Kép Mi végül a visszaharapással tudtuk Dodót leszoktatni.
Ja, köszi a tüzijátékot! Nagyon tetszett Dodónak.Kép

Zsani!
Ígérem a napokban rakok fel új képeket!

Hát röviden ennyi.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Edit!

Neked külön írnék, mert hátha csak benézel ide, és így jobban felfigyelsz a neked szóló sorokra.Kép
Köszi a jókívánságot, remélem nálatok is éppolyan szép és nyugodt ünnepek voltak mint nálunk.
Nincs remény, hogy állandó neted legyen újra?
Új kép Rikiről?????

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Megnyugodtam rajzolás ügyben.Kép Na nem mintha annyira ideges lettem volna, de mégis.Kép
Olyan jó, hogy leírod miket csinál Réka, mert tényleg egyformán gondolkoznak úgy látom.Kép
Azt nem mondanám, hogy összehasonlítás miatt is nagyon jó, mert azt az egyet nem szeretem. Vagyis soha nem hasonlítottam a két nagyobbhoz. Úgy vagyok vele, hogy ő is egy külön kis egyéniség mint a másik kettő. Nincs két egyforma ember sem.

A játékon átgázoláskor ugye soha nem esik el?KépKépKép Akkor ismerős a helyzet.
"Lépd át" aranyos!Kép

Nálunk az "r" nem megy, az még "j". Az "s" nálunk is "sz" néha, viszont tegnap óta a bili már nem "biji" hanem bili. Sikerül az "l" is.

Enni kérés: ismerek olyan anyukát, aki azt mondja, hogy ha egész nap nem adna enni a gyereknek akkor sem kérne. Pedig az a gyerek már 3 éves. Nem vagyunk egyformák. Majd a kicsi teljesen más lesz. Talán őt meg majd nem győzöd etetni.Kép

Zsuzsa!
Megnéztem a képeket. Hatalmasat nőtt Előd.Kép
Egyedül kezdtem el nézni, aztán megjelent valaki az ölemben. Aki persze reklamált amikor elfogytak a képek. Úgyhogy jött a "mégeccej-mégeccej"Kép
Rajzolás téren, nálunk új szabály van.Kép Csak grafitceruza. Ugyanis Dodókám rájött, hogy a papírtól és az asztaltól sokkal érdekesebb a falra rajzolni.Kép

Rólunk:
Fejlődik a lányom szókincse. Persze általunk.Kép Ma leejtettem az egyik kistálat erre azt mondja nekem, hogy "bambaaa". Mondtam is azonnal apának, hogy jó lenne vigyázni miket mond, mert ez az ő szavajárása.
Aztán tegnap Dancsi megérezte, hogy bekakilt. Mondja neki, hogy "fúúúúj Dórika...". Erre jön Dodó hozzám, fogja a pelusát és mondja nekem, hogy "fúúúú Dójikaaa..." Meg kell zabálni ilyenkor.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Zsuzsa!
Nekünk már nagyon régóta 16 fog van. Valahogy október környékén jött ki a 16. Most nem akarok zörögni, hogy elővegyem a babanaplót.

Érdekes, Dodó rágni imádja a fogkefét. Nekünk van is belőle 2. Egyikkel mossuk rendesen, a másikat szoktam odaadni rágni. Ugyanis néha rájön a hoppáré és mindenáron fogat akar mosni. Ilyenkor a kezébe adom fogkrém nélkül és elvan vele.

Rólunk: Dodó egyre többször mond ki mondatokat. Pl. ma mondja nekem, hogy "adok puszit". Ok adott, elindul az apja felé, hogy "apának is adok puszit".
Persze vannak érdekes beszólások. Pl. ha le akar jönni a székéből azt mondja, hogy "lejön Dodó". Viszont ha azt akarja, hogy felálljak, akkor azt mondja, hogy "lejön anya". Húz a kezemnél fogva valamiért kérdem mit akarsz? Válasz:"mutat Dodó".
Ma úgy kérte a kiflit, hogy "kéj kiflit Dodó". Ha álmos, akkor azt mondja, hogy "álmos Dodó, kapom cumit", Tehát néha e.szám 1. személyben néha pedig még e.szám 3. személyben beszél magáról. Sőt van, hogy egy mondaton belül mindkettőt használja.
A napokban fájt valamitől a karja, alig bírta mozgatni. Mivel én gyakran kérdeztem tőle, hogy "még mindig fáj?", rögződött benne. Aztán ma szóltam neki, hogy segítsen összepakolni a játékot, erre megfogja a kezét (aminek már 2-3 napja semmi baja) és ezt mondja: "mindig fáj kezem"Kép Hát nem egy gazember?Kép

Most ennyi.Kép

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Dodó a hóban1
Dodó a hóban2
Dodó itthon már piros pofival, szobabiciklizik.Kép

+1 a profilomban.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


szisztok
mindenkien buék!
Tudom, nagyon rég jelentkeztem, de azért hébe-hóba elolvasgatom ám amivel le vagyok maradva! Mindenki nagyon ügyi már! Csak ámulok!
Hanna is nőtt (ha minden igaz, van új kép a profilomban), s már nagyon csintalan. Beszélget is, bár még nem tesz össze szavakat. Tornázni jól tud, meg számol (1, 2, 5), de nagyon tündi!
Megpróbálok néha jönni, mert hiányoztok ám nagyon, csak sajna elmeélezés miatt nincs időm netezni Kép
na pussz,
bringa és hanna
bringa
 
 


bocs, nem tudok felrakni képet, nem értem miért. még próbálkozom
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Te még nem láttál rólam képet???
Akkor örülök, hogy végre megismerhettél.Kép
Sajna már nálunk sincs hó, bár Dodó állandóan az ablakon akar kinézni, hogy "esik a hó"

Mi lett végül a fogatokkal? Jött ki újabb?
Mi a 3. fogkefét nyúzzuk.Kép

Betűk? Számok? Nagyon ügyesek vagytok!!!Kép

Bringa!
Jó volt újra hallani rólatok.Kép
Írhatnál többet is magatokról!
Kép mégis sikerült. Dodó is itt ült az ölemben, látni kellett volna ahogy félrehajtotta a fejét aztán vissza. Nem értette, hogy most mi van.Kép

Dodó mai szösszenetei:
1. Indulunk a Corába. Apa vezet, beindítja az autót. Mivel diesel nem árt kicsit melegíteni a motort. Hátranéz Dodóra, erre ő megszólal: "Menjünk már!"
Se köpni, se nyelni nem tudtunk, hiszen nem szoktunk ilyet mondani egymásnak induláskor. Mi türelmesebbek vagyunk mint ő?
2. Corában velünk szemben jön egy fehér szakállas, bajuszos bácsi. Dodó hangosan: "Télapó, télapó, télapó!" Nem tudtuk, hogy nevessünk vagy húzzuk meg magunkat a gyerek beszólása miatt.Kép
Ma gondoltam rá először, hogy jobb volt amíg csak én értettem mit mond a gyerek.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!
Nem tudom mi lehet Elődnél ez a rágási mánia. Dodó is rágcsikál ha olyan tárgy akad a kezébe, de nem mondhatnám, hogy túlzásba viszi.

Pingvinből csak nem ILYET kaptatok?Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!
Igen, felveszi. Neki még van mellé egy lovacska, egy zebra és egy sárkány. Ha elkezdek neki bábozni és engem nem lát, úgy ül mint aki bábszinházban van.Kép

Itt is szakadt reggel a hó, ráadásul jó erős szél is volt hozzá.Kép Most már épp csak szállingózik.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Talán jár erre valaki, talán nem, azért én bejelentem, hogy van egy jó hírünk.Kép
Szombat óta nincs cumink.Kép Itt volt az egyik kollégám és megpróbáltuk, hogy Dodó odaadja-e neki a cumiját. Hát odaadta. A srác persze visszaadta amikor ő nem látta, de este nem is volt vele nagy gond. Kérte, hogy "kapom cumimat" de amikor visszakérdeztem tőle, hogy "hol van a cumi?" azonnal eszébe jutott, hogy "Elvitte Sanibácsi!" Azóta negyedszer alszik cumi nélkül. Még most, délben is kérte, de elfogadta, hogy elvitte Sanyi bácsi.Kép Igaz első este mondta a magáét, dünnyögött magának, hogy "mér adtam oda minden kettő cumimat Sanibácsinak?", és ezt elmondta egymás után többször is, de ennyi. Nem sírt, nem hisztizett.

Aztán a másik jó hír, ami úgy tudom másoknak már régen megy, szóval egyedül iszik pohárból. Elveszi az asztalról, iszik, majd visszateszi. Na jó, néha el akar szaladni a pohárral mint eddig a csőrössel, úgyhogy azért még figyelni kell rá.Kép

Amúgy kicsit szenvedett a drágám, mert tegnap egész este és éjszaka hányt. Alig aludt valamit. Álmos volt, alig látott, de szerintem nem mert elaludni.
Szerencsére reggelre már semmi baja nem volt, bár enni nem akar semmit csak inna, de azt egyfolytában. Jó jel, hogy nem jön már ki belőle.
Azt hiszem kicsit sokat evett. Palermói spagettit csináltam. Annyira ízlett neki, hogy a sajátján kívül még az én tányéromból és az apjáéból is csipegetett. Na délután aztán elkezdett kijönni belőle. Szegénykémet úgy sajnáltam, mert annyira meg volt ijedve. Látszott rajta, hogy nem érti mi van most vele.Kép

Mentem mert kimosott a gép. Ma már 3-szor.Kép Csak 3 garnitúra ágyneműt passzolt a drágám a szennyesbe tegnap. A két pizsiről, törölközőkről, az én pizsimről már nem is beszélek.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: