Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Nagyon szépek a lányok, gratulálok KépKépKép
Dóri baba nagyon szépen fejlõdik, a fülhalgatós kép jól megnevettetett KépKép

Üdv.:
BGabi
bgabi
 
 


Szia Gabi!

Köszönöm!
Dancsi csinálta vele. Nem tudtuk megállni, hogy ne csináljunk képet róla. Kép

Pusssz!
Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Hát akkor jöjjenek a legújabb képek:

Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 

 
 

Kata!
Nagyon aranyosak a gyerekeid, fõleg Dóri baba!
Egy igazi kislány! És milyen jól áll a haja ezen az utolsó fényképen... Ezt a pöttyös labdát én is kipróbálom, látom Dórinak nagyon tetszik!


Ildikó
ildikó
 
 


Ildikó!
Köszi! Kép

Igen, tényleg nagyon tetszik a labda, de most már csak a kiságyban kapja meg, mert különben nem gyõzöm visszaadni neki. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Dorika nagyon szep, es nagyon ugyes is.
Es hogy milyen nagy lett mar. KépKépKépKép

gratula,
Andysj
andysj
 
 


Andysj!

Köszönöm! KépKépKép

Medike is tüneményes kislány! Már kész hölgy ahogy látom a profilodban! KépKépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Tok jo otletet adtal ezzel a labdaval, megirigyeltuk Dori jatekos jokedvetKép Doribaba frizuraja tuti jo, az a tincs valami oltariKép
Es meg kell mondanom, egyaltalan nem dagi a kepekenKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Köszi!Kép
Bár az apja még mindig malackának hívja és mindent megvesz neki amin malacka van a micimackóból. Kép

A labdát tényleg imádja, de most már kicsit nagyobb igénye van, mert a nõvérkéje hatalmas ugráló labdájával játszik. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Te, mint tapasztalt, "nagykoru" lany anyukaja, segitsKép Dori a kezdeti alldogalas idoszakaban mindig a talpara allt? MErt Reka neha kulso talpelen acsorog, mikor hogy sikerul neki. Mondjuk meg csak par napja all, s nem is nagyon latom, hogy zavarna, hogy nem talpon all, de normalis ez? Meg csak tanulgatja, azert benazik?
KosziKép
-Afonya
afonya
 
 


Kedves Afonya!

Teljesen véletlen olvastam a problémátokat, de nagyon örülök, hogy elolvastam. Ugyanis nálunk ugyanez a helyzet. A fiam (nyolc hónapos) pár hete tanult meg mászni, másnap már fel is állt, és azóta örökké csak ácsorogni akar. De rossz nézni: mindig a külsõ talpélére áll. Anyukám szerint ez a korral jár, majd kinövi. A gyógytornász, akihez járunk viszont azt mondta, hogy nem egészen így van. Sajnos nagyon karikalábú a gyerek, és ezért nem a talpán áll. Próbál rajta masszírozgatással segíteni (izomtónus fokozódás miatt járunk hozzá már hónapok óta), de legutóbb már azt mondta, menjünk el ortopéd orvoshoz. Kép
A te lányod lábacskái hogy állnak, mikor épp nem azokon áll? Befelé, vagy "rendesen"? Az én fiam lábai mindig befelé állnak, és a karikalábúsága is elég látványos.
A jó dolog: a gyógytornász - függetlenül attól, hogy dokihoz küldött vele - ezután újabb egy órát masszírozta Ádám vádliját, és délután Ádám csakis a talpán álldogált. Ez tegnap volt. Ma viszont már megint a külsõ talpélén áll, nekem meg a hideg szaladgál a hátamon a látványtól.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kedves Kata!
Az én fiam beceneve is malacka! Néha azonban cicának is szólítottuk, csak épp az nem illik rá, hisz fiú, és elég jó evõ, stb. Tehát egyszer véletlen "cicamalac"-nak szólítottam. Mivel sokan hallották, rajta is maradt a név. De már szerencsére elfelejtettük, újra csak malacka. Attól félek, az "Ádám"-ra nem is fog hallgani. Úgyhogy mot próbálunk leszokni a malackázásról, de nem könnyû. Hisz az a "malacka" olyan aranyos... Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Áfonya és Adrienn!

Nem vagyok szakértõ, csak a tapasztalat, hogy mindhárom lányom így kezdte. Azóta már Dóri sem úgy áll, hanem rendesen talpon! Eleinte lépkedni is így lépkedett, de most már azt sem, pedig nem adok rá cipõt.
Ja, és azóta õ is csak állni akar! Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Íme egy pár új kép. Egészen friss, mert 5 perce készült. Kép

Már megint fényképezni akarsz anya???????
Kép

Látod? Egy kézzel is elég kapaszkodnom!
Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!

Megneztem a profilodban levo kepet is, egyaltalan nem dagi Dori. Es milyen szepen all mar! Jol ertem, mar lepked is? Az igenKép

bocsi, az offert:
Adrienn,
a gyerekorvos is azt mondta, hogy normalis, hogy nem a talpan all neha, egy ideig meg elofordulhat, meg kell tanulnia es meg is kell erosodnie hozza. Mondjuk, ma egyszersem allt nemnormalisan, pedig direkt figyeltem. Lehet, hogy faradtsagtol is fugg. A labat nem is neztem, majd megfigyelemKép Csecsemokoraban nagyon gorbe volt, apja aggodott is, ilyen maradKép De szepen egyenesedik, ahogy "oregszik".

Kata, megvan még a bobitaja Doribabanak, vagy mar nincs?! Nem latszik a kepen.
afonya
 
 


Áfonya!

Igen, már körbejárja a lelkem a kiságyat. Sõt a francia ágy körül is végigmegy. KépKép

A bóbita még megvan, bár már kevesebb, de már olyan hosszú, hogy ráhajlik a többire.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Az jo, ha odaszoktatjatokKépKép Aztan majd megy ejjel kiserteni /persze a leheto legrosszabb idopontokbanKép/, mint a baratnomeknel. O meselte, hogy mikor a gyerek mar ki tudott maszni az agybol, inkabb levettek a racsot, minthogy ejjel kiessen. Aztan egyik ejjel a parja valami zajt hallott az eloszobabol... es a baratnom egy /vagyis ketto/ oltari nagy orditasra ebredt. Ugyanis a parja a sotetben feluton osszeutkozott a kisfiuval, aki hozzajuk indultKép

Na, ennyit a horrorbol mara, joejszakat mindenkinekKép
-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Nem szoktatjuk, de esténként a mi szobánkban vagyunk ahol a francia ágy van. Szóval nála ez az esti torna. Körbe-körbe a földön az ágy körül. Kép
Persze most már bárhová teszem, azonnal azt nézi, hogy hol tud felállni. Sajnos még biztosnak érez mindent amit elér, legyen az terítõ, könyv. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szegény gyerek nem értette, hogy most miért állhat fel a kocsiban... Kép

Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Nagyon ügyi kisleánykád van, pont sikerült elkapnom pénteken azt a képet, amit "5 perce" készitettél, meg a mait is!

A labda is nagyon tetszett, azt lehet, hogy én is kipróbálom!Kép

Tényleg, miért is állhatott fel?KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kata,
komolyan mondom, en mar tegnap megneztem ezt a kepet, es meg el is filoztam rajta, mert az elso es utolso tok egyformanak tunt. Jol lattam vagy mar keso volt es almodtam?Kép

Tudom mar, mit akartam kerdezni: Irtad nalamKép, hogy a tobbi jatekot mar unja Dori, a csip-csip csoka ujdonsag lesz. Miket jatszotok még? Mert nalunk eddig csak ez jott be mondokak kozul.

-Afonya
afonya
 
 


Beszti!

Csak a fényképezés kedvéért állhatott fel. Persze apa ott volt mellettem, ugrásra készen. Kép

Áfonya!
Nem álmodtad! Kép
4 képbõl csináltam ugye 1-et. Igen, de amikor feltöltöttem ide, akkor vettem észre, hogy az elsõ helyett az utolsót raktam fel, ezért láttad azt a képet kétszer. Gyorsan írtam a Gabinak (szerk.), hogy legyen már olyan kedves és törölje a topicomban ezt a képet.
Másnap reggelre meg is történt a törlés, én pedig a már kijavított sorozatot raktam fel. Na, jól elmagyaráztam röviden. KépKép

Nálunk megy tapsi-tapsi, kerekecske-dombocska, ciróka-maróka (ez a sláger, mert már a kismalacnál kacag Kép), vágom-hasítom.
Aztán ami még nagyon tetszik neki, minden nap megmutatjuk (de csak kétszer egymás után, hogy ne unja meg) a lábam, kezem, fejem, szám, orrom, szemem, fülem, hajam. Itt viszont sokszor már viszi a kezét magától.

Én is kérdeznék valamit. Nem vetted még észre Rékánál, hogy csinál-e valamit tudatosan? Dóri szerintem napok óta tudatosan mondja, hogy apa. Ránéz, felé mászik, s közben mondja. Aztán ma többször integetett nekem a Corában. Az apja tolta a kocsiban, én integettem és õ bizonytalanul, de többször visszaintegetett. Szerinted már tudatos lehet? Annyira nem emlékszem már Dancsinál ezekre a dolgokra.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata007!

Na most leesett az szam. Kép Mi lett a kis Dorikaval?! A baba akit az ujabb kepen latok az mar egy oriasi lany Kép Je milyen nagy es egyre szebb!!! Latom egyre ugyesebb is.
Gratula!

Tudom nem tolem kerdezted, de belekotyognek egy kicsit:
szerintem igen is csinalhatja tudatosan. Fatime a nagyobbik lanyom mar csinalta ezeket a dolgokat ennyi idosen, Madike, o meg csak most (10 es fel honaposan) csinalja ezeket amiket Dori. (bar ez lehet attol is, hogy o egyszerre ket nyelvet tanul)
Nagyon ugyes!!!

Sok boldogsagot kivanok a szep lanyaidhoz!

Andysj
andysj
 
 


Szia Andysj!

Hát igen, rohan az idõ. Kép

Te sem panaszkodhatsz! Pár napja (1-2 hete) én is meglestem ám a lányaidat. Kép Valamelyik topicban láttam a linkedet, aztán gyorsan meg is néztem õket. A karácsonyi képek voltak ott. A nagylányod már kész nagylány, Medike pedig akkorát nõtt, hogy én is rendesen meglepõdtem! Kép
Sok boldogságot kívánok ám neked is, ilyen gyönyörû gyermekekkel!!!!

Más!
Akkor szerinted is tudatos? Mi is azt állítjuk, mert azóta akkor is apázik amikor jön haza, és megyünk ajtót nyitni neki. Szóval ez nem lehet hangutánzás, vagy véletlen, mert máskor nem csinálja. Az integetés tényleg lehet utánzás, azt elismerem, de az apa nem. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Az apa az szerintem biztos hogy tudatos, Madi is mondja mar az apjanak es csak neki mondja azt hogy dede.

Gondolom az apuci most buszke a kis Dorira. Kép Lehet is. (nalunk az volt/az is, mivel elobb mondta a Madike hogy Dede - ez neki az angol Daddy-bol jon, mert a Fatus igy szolitja az apjat, igy Madike is ezzel probalkozik- mint hogy nekem anyanya)

Andi
andysj
 
 


Kata
Olyan ki huncut szemei vannak Dórikának! Nagyon ari!
bringa
bringa
 
 


Kata007

Hat en is azt akartam mondani hogy milyen kis huncut, de Bringa megelozott...Kép
Mekkorat nott!Kép Es nem tudom miert aggodsz, egyaltalan nem dagi, nagyon is formas. Es milyen ugyes.Kép

Nekem is fel kene frissiteni Emilia Kisnyuszi topikomat, de a regi kepeket el kene tuntetni. Kinek irjak, hogy archivalja?

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Andi!
Igazad van, mert ez tényleg egyértelmûen csak akkor mondja ha az apjára néz. Pénteken a mobilon "beszélt" az apjával és ott is mondta az apát. Igaz akkor furcsán nézett körbe a hang hallatán és mintha kereste volna.

Bringa!
Köszi! Kép

Nyuszi!
Köszi Neked is! Kép
A szerkesztõ topicba, Gabinak írj! Bár egy idõ után automatikusan archiválódik. Látod már nekem is van 2 archív. Nyugodtan kezd el az új képeket és neked is fogja.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Ja, vannak további képek [url=http://www.doribaba.tk/" TARGET="_top]Dóribaba oldalán[/url]

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Köszi! Kép

Hát igen, ahogy nagyobb a mozgástere a gyerkõcnek, annál idegesebb anyuci is. És kínjában mit csinál ha a gyerek valami rosszat tesz? Mosolyog rajta, had higgye a gyerek, hogy õ most nagyon mókás dolgot csinált. Kép
Tényleg így volt a tésztás sztori is. Mert hát tényleg olyan hirtelen találta meg a terítõt, hogy nekem még a tészta sem jutott eszembe, nemhogy a terítõt felhajtsam... Kép
Majd megtudod Te is hamarosan! Akkor majd én mosolygok Elõd "rémtettein". Kép

Ja az újabb mutatványunk: ha valaki köhög, akkor Dóri is! Az ég óvja most a családod egy megfázástól, mert szegény Dórikám berekedne a sok utánzástól. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya!

Tündéri lehet a vau-zás!! KépKép

Igen, úgy néz ki, hogy altatja magát amikor nyög. Tegnap majdnem elaludt az etetõszékben. Nem sírt, nem kiabált, kicsit nyögdécselt, és ragadt le a szeme. Tudom szemétség, de csak mosolyogtunk rajta apával. Homályos volt a szeme, de egy csepp panaszt sem hallatott. Aztán megkönyörültem és kivettem. Kép
A NEM nálunk is ment egy ideig, de "kinõtte". Volt ilyen még a Dai (Daninak), de azt sem mondja mostanában. Most a Dada a Dancsi. Nálunk egyértelmû mamama az anya. Mindig 3 ma, és mindig csak akkor mondja ha engem akar, vagy valami baja van.
Ja, és nagy hírem van. Kép
Dóri ma egyedül felült! KépKépKép
Ne kérdezd, hogy csinálta, mert nem tudom. Kép Azóta sem ismételte meg, de a lényeg, hogy egyik pillanatban még hason volt a hátam mögött, mire megfordultam már ült. Hiába áll fel bárhol, hiába kavar négykézláb, fel még nem ült eddig. Hát ezt is elértük. Kíváncsi vagyok mikor látom a mutatványt újra. Kép

Zsuzsa!
A terítõhúzogatás ismerõs! KépKépKép
Csak így tovább!!!
Holnapra boldog hófordulót nektek!!! KépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Hát már a TV sincs biztonságban... KépKépKép

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Akkor mégegyszer!

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Voltam am mar itt, csak idom nem volt irni. Jo a kepKépKép A taviranyitokert nincs oda? Es vagy kicsi a szekrenysorotok vagy Doribaba szep nagy /legalabbis feltunt, hogy Rekanal hosszubbnak tunik/ Mekkora bodykat hord a Kisasszony?
Es ugy tunik, a jatekladat is hamarosan kinoviKép

Nalunk a hifi van elerheto magassagban, azt maceralja. A gaz, hogy a hangero-gomb a kedvence, azt szokta maximumra felcsavarni, persze kikapcsolt allapotban. Elso alkalommal uvoltve szolalt meg a radio, mikor bekapcsoltam, nm tudom, melyikunk ijedt meg jobban. Azota rutinos vagyokKép

-Afonya
afonya
 
 


Én is jártam ám nálad!!! Kép

A játékládánk már most kicsi, ha minden benne van. KépKép

Most 74-es bodyt hord, de még jók lesznek egy darabig. Szerintem a szekrénysor kicsi. Vagyis a plafonig ér, de elég lent van az alsó polc.

Távirányító nálunk nem gond, mert kapott egy 1000 éves kiszuperáltat amivel játszhat, így nem igazán izgatja a mienk. Bár ha mégis megkaparintja, azonnal megnézi, hogy változott-e az íze, mióta utoljára kóstolta. Kép

Még jó, hogy nálunk a TV fölött van a hifi. Kép

Bár a hangerõre már õ is ijedt meg. Na most majd röhöghetsz, mert nem én voltam a jelenet szereplõje. Kép
A párom lefeküdt mellénk kb. egy hónapja amikor Dórit is altattam. Miután Dóri elaludt, én kimentem a szobából. Fél négykor ébresztettem a páromat, mert õ ment Dancsiért a suliba és újra kimentem a szobából. Hallom, hogy zörög, csörög, csattog bent, majd hirtelen elkezd bömbölni a hifi. Ám nem egy pillanatra, hanem folyamatosan. Rohanok be, hogy "mi a fenét csinálsz, Dóri ott alszik a hátad mögött!"
A párom úgy kapcsolta ki a hifit, mint akit megrázott az áram. Kép Egyszerûen nem figyelte, hogy Dóri még ott alszik az ágyon. Pedig mellõle kelt fel! Kép Hát no comment! Szegénynek egy hétig bûntudata volt. Dórikám viszont marhára meglepõdött, aztán pár perc múlva már vigyorgott az apjára, amikor õ majdnem sírva kért bocsánatot az õ tündérkéjétõl.
Miután lenyugodtunk viccesen fogjuk fel és azóta is nevetünk rajta, de akkor nem lettem volna a párom helyében.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata, este majd joszok, de addig is egy kerdes: cipoileg Ti hogy alltok? Babakocsiba mit adsz Dori labara?

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Hát én várhattalak este! Kép
Pedig itt ültem a gép elõtt éjfélig. Elhiszed??? KépKépKép

Szóval nekünk még igazi cipõnk nincs. Van olyan cipõszerû amit ráadok ha megyünk valahova, de a földre nem rakom le benne.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Bocsi, de kepzeld, buliban voltam!!! Baratnom felhivott 8 korul, menjunk vilagga. Reka tunder volt, letettem es egybol elaludt. Es hajnali 2-kor ertem haza, kirugtam a hambolKépKép
Perszepersze, elhiszem - /me komoly arccal bologatKép

Na ez a gondom, hogy most vegyek egy kocsicipot tobbezerert, amiben nem tudom a foldre letenni? Normalis cipo meg még korai.

Afonya
afonya
 
 


Szia, Kata!

Gyönyörû kislány a Dóri, már korábban is nézegettem, mert alig egy hónappal fiatalabb az én Kittimnél, és picit emlékeztet is rá!

Csak épp Kitti nem hajlandó mászni, csak felülni. A mástzásról már lemondtunk, de felállásra se nagyon mutat hajlandóságot. Így viszont állandóan ül, és féltjük kicsit a hátát.

Figyu, Dóri hogy KEZDETT felállni? Kapaszkodott vmibe? Ágyba, vagy járókába? Mert nálunk ilyesmi nincs, egy szivacson alszunk. Lehet, hogy ez a baj? Kezd bûntudatom lenni...

Méri
méri
 
 


Áfonya!
Én nem vennék a helyedben.
Vannak a Corában, Tescoban, Auchanban textil kiscipõk. Vékonyabb, vastagabb. Babakocsiba tökéletes az is. A miénk mûbõr, holnap lefényképezem neked. Kép

Méri!
A nagyobbik lányom egyeltalán nem tudott mászni. Egyik napról a másikra felállt, csak így közlekedett kapaszkodva, majd 10 hónap 2 naposan elindult. Szóval ne izgulj, hogy Kitti nem mászik. Ha az ülés nem lenne jó neki, fárasztaná, vagy kényelmetlen neki, akkor nem ülne!
A felállás nálunk a kiságyban történt elõször. Aztán másnap már ment a francia ágy szélén is. Azóta már bárhol feláll. Ha kell "rátapad" Kép a szekrényre, hûtõre, falra, vagy a nadrágomba kapaszkodik.
Sem kiságyatok, sem hempergõtök nincs? Azért valami csak kellene neki amibe kapaszkodni tud, nem? Csak mert idõsebb mint Dóri és nem is mászik, de még fel sem állt, talán kellene valami, ami ösztönzi a helyváltoztatásra. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!
Benéztem, és csodálkozva látom, milyen szép,nagy lány cseperedett Dórikából Kép Gratulálok! Nagyon édi babácska Kép
Üdv.:
B.Gabi
bgabi
 
 


Nah, hat nyulcipokke valtak azok a cipok?!Kép

-Afonya
afonya
 
 


Afonya!
Bocsi, de egy nagyon szomorú dolog történt a férjemmel és eszembe sem volt a dolog.

Most pótolom:
Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
koszi a kepet. Sajnalom, hogy szomorusag koltozott hozzatokKép

-Afonya
afonya
 
 


Afonya!
Szívesen! Kép

Zsuzsa!
Köszönjük szépen!
Sajnos nem ünnepeltük, mert nem voltunk olyan hangulatban a hétvégén. Kép
Én is köszöntöttelek ám "az elsõ napokban" egy szál vörös rózsával (Február 19 szerda - 23h 19), de FKatának köszönted meg! Kép
A héten teszek fel új képet Dóriról!

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Ha már megígértem, akkor itt egy pár új kép.

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: