Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kata!

De jo,hogy Dodo igy probalja mar kimondani a neveket!KépNagyon édi lehet,ahogy mondja,hogy IKIANNA!Szerintem egyértelmu,hogy miért Rikit jegyezte meg!KépKép

Bringa!Hannanak boldog 1. szulinapot kivanok egy kicsit megkésve!KépKép

Most csak ennyi hirtelen,mert Riki még nem alszik.Nem tudom mi lehet vele.Mar régaludni szokott.

Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Megint jól lemaradtam Kép. De nem azért, nem érdekeltek, hanem egyszerűen nincs időm. Mikor lenne egy kicsi, akkor meg a telefonvonal szórakozik Kép. Ha végre sikerül leülnöm, jön Ádám, és egyből csapkodja a billentyűzetet, kéreckedik az ölembe és visít, ha nem akarom...

Bringa!
Tudom, hogy nem ma van, de azért így utólag is boldog szülinapot Hannának!

Kata!
Részvétem a barátod miatt Kép. Nekem még sosem volt hasonló élményem. Csak egyszer nem tudtam felfogni, hogy miért halt meg valaki: egy évfolyamtársam (nem barát, csak beszélő viszonyban voltunk, semmi több) gimiben 15 évesen halt meg méhrákban...

Mi beszédileg nem tartunk előrébb, ugyanúgy handabandázik Ádi, mint eddig, de nagyon édes, meg kell zabálni. Bár, mindig meghallgatjuk délben a harangozást, és bármikor harangot hall, egyből mondja, hogy "bamm". Ezen kívül csak az ami eddig is volt.

Szopi
Ádám olyan, mint egy kis boci, állandóan rajtam lógna. Persze, csak ha itthon vagyunk, mert idegen helyen, ahol rengeteg érdekes, ismeretlen dolog van, eszébe sem jut. Akkor meg nekem kell picit erőszakoskodnom, hogy a cicik ne durranjanak ki...

Ééééés! Ádám már jó pár napja csak 3-4 alkalommal ébred éjszaka, abból is az utolsó úgy reggel 6-7 között. És megint rászokott arra, hogy 8-ig aludjon Kép. Remélem, nem kiabáltam el semmit, nagyon jó volna, ha így is maradna.

Most mennem kell, remélem, gyakrabban tudok jönni,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


sziasztok
Mindenkinek puszi, nem voltunk pár napig, nyaraltunk, most meg tanulok nagyon, 1 hét múlva vizsga. De azért nagyon köszönjük a köszöntést, s próbálok röviden beszámolni. Hanna is elmúlt már egy éves Kép Tettem fel egy képet, pár nap múlva teszek fel tortásat is, addig gyönyörködjetek a bábszínházban (ezen én is látszom Kép)
Hanna csuda édes, az éjszakák változatosak, de most már többnyire egyedül alszik el, és sírás nékül, viszont, amikor nagyon meleg van, gyakran ébred. Még szopizik rendesen, napi négyszer kb, éjjel ahányszor ébred. Sokat esik-kel, és nagyon anyás. Mindenkinek integet és puszit küld, még nem mond semmi értelmeset. Minden elképzelhető dolgot megmászik KépDióhéjban ennyi.

Kata
Először is részvétem! Nehéz elfogadni, ha valaki meghal, még nehezebb, ha fiatalon. Kívánom, hogy minél előbb már ne a szomorúság, hanem a szép emlékek jussanak eszedbe róla!
Dodó egyszerűen szuper! Csak irigykedem, hogy miket mond (tudom, ezt már írtam Kép)
Köszi a köszöntéstKép Ki is nyomtatom ám Kép
Én tiszta büszke vagyok, hogy megjegyezte Dodó Hannát (is) magának Kép

Zsuzsa
Köszi a köszöntést!

Edit
Szia Kép Nagyon ari Riki, meglestem Kép Köszi a köszöntést!

Panda
Én is időhiányban szenvedek Kép remélem fejlődőképesek ezek a gyerkőcük alvásügyileg Kép

puszi,
bringa
bringa
 
 

 
 

Sziasztok!

Mire már tudtam volna jönni írni is egy kicsit, sajnos Katához hasonlóan tragikus események történtek, így napok óta bekapcsolni sem volt erőm a számítógépet. Talán láttátok a tv-ben vagy az ujságokban, hogy csütörtökön Tiszafürednél történt egy nagy baleset...4-5 autó összement. A vétlen autóban az ex anyósom és apósom ült, akik a helyszinen meghaltak. Felfogni sem lehet...reggel még láttam őket. Gyakran találkoztunk, a gyerek miatt gyakori kapcsolatot tartottunk...és most nincsenek. Nem is írok erről többet, igazán nem idevaló, csak biztosan nem leszek még egy darabig a régi.

Azért írok egy pár sort magunkról, mert már tényleg olyan rég tettem. Nálunk most legfontosabb a gyerekfronton a bölcsibe szokatás. Én egyszerűen néha el sem tudom hinni, hogy ennyire zökkenőmentesen ment eddig minden. A 3. hét végére jutottunk el oda, hogy mostmár ott is alszik Lili, és ez azt jelenti, hogy reggel 9-től du. 2-ig van bölcsiben. Nagy örömmel megy, mindenkire vigyorog, el van ájulva tőle, hogy gyerekek veszik körül, imádja a homokozót. Azt mondják nagyon nyugodt, barátságos, kiegyensúlyozott gyerek a gondozók véleménye szerint.
Néha amikor érte megyek, akkor örül, de húzza a kezemet, hogy menjünk be egy kicsit még játszani.Ha együtt megyünk érte apával, akkor leültet bennünket is a kispadra és nagyon örömmel mutogat meg mindent.
Eddig összesen annyi volt, hogy néha reggel amikor ott akarom hagyni, akkor mutatja, hogy jön velem, kicsit görbül a szája sírásra, de mihelyst elbúcsúztam tőle és bementem, már semmi baj. Szerencsére ezt a folyosóról meg tudom lesni /kb. 9-től 11-ig az udvaron vannak/, így nyugodtan hagyom ott.
Hú, még annyi mindent mesélnék róla, meg szólnék hozzá azokhoz amiket írtatok....de most még nem tudok.

Bringa!
Hannának utólag is boldog szülinapot kívánunk!

Majd jövök, ha kicsit könnyebb lesz, talán ahogy Kata is írta, majd a temetés után.

bera
berka
 
 


Bera!
Kép Kép Kép A halálesetek miatt Kép.
Jó, hogy Lili könnyen veszi a bölcsit. Legalább nem kínoz a tudat, hogy a gyerkőc sír, és nem sírsz (otthon) vele együtt.

Zsuzsa!
Én nem cserélem Ádám pelusát éjszaka. Pont mostanában gondoltam rá, hogy amíg pici baba volt, és azért szopott éjjel, mert éhes volt, addig reggelre mindig csurig volt a pelus, többször volt, hogy ki is folyt. Most egyáltalán nincs tele, itt látszik, hogy nem szopik valami nagy mennyiségeket éjjel, csak cumizik.
3 óránkénti szopi???? Jelenleg úgy érzem, ez az idő sosem fog eljönni KépKépKép. Ha betartom, amit a dokinénink 4 hetesen javasolt, hogy etessem 4 óránként, akkor szerintem szegénykém már rég éhen halt volna Kép.
És hosszra mekkora Előd? Vagy azt nem mérték?

Képzeljétek, Ádám "énekel"! Vasárnap a férjem hintáztatta (amíg Nektek írtm Kép), és a Hinta, palintát énekelte neki. Mikor abbahagyta, Ádám elkezdte dúdolni, hogy: "hm-hm-hm-hm" és teljesen tökéletesen visszadúdolta a dallamot. Még párszor kipróbáltuk, és mindig sikerült neki. Este meg anyósoméknál hintáztak a nagy kerti hintán, ott is énekelte a férjem a Hinta, palintát, és nem a végén fejezte be, hanem az első "hinta" után, mire Ádám megszólalt, hogy "paa-ta". Nagyon édes volt Kép.

Mennem kell, minden jót mindenkinek (Ti úgyis éjszaka jöttök Kép)

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Bera
Együttérzünk Veletek!
bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Annyi szornyuseget irtatok, nem is tudok mit mondaniKép En olyan suta vagyok ilyenkor...

Olyan jo volt olvasni /mert azert arra mindig van idom/, miket csinalnak mar a manoitokKép Irjatok sokszor es sokatKépKép

-Afonya
afonya
 
 


Kata!
Hogy vagytok?

Bringa,Zsuzsa!Koszonjuk!Kép

Bera!RészvétemKép

Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen sokáig nem írtam, de Dodó alvásidejét az iskolakezdés előtti munkákra kellett fordítanom. Könyv és füzetborítás, stb.
Olvastalak benneteket szorgalmasan esténként, de írni már nem volt energiám.Kép

Aztán volt egy elég húzós napom a temetés után. Vasárnap egész nap a sírógörcs kerülgetett. Állandóan a kollégám járt az eszemben. Apa szerint jobb lett volna jól kibőgni magam, de nem tudtam.Kép
Most már sokkal jobb, és szerintem akkor jött ki rajtam az elvesztése miatti fájdalom.

Más!

Edit!
Köszi, hogy hiányolsz!Kép
Én is arra gondoltam, hogy valami oka van, hogy megjegyezte RikitKép, de akkor, hogy kerül oda a Hanna???
Ja, és Rikinél semmi hang Dodóra???Kép
Éjszakai bagoly lett a fiad, hogy este 22.15-kor még felvolt?Kép

Panda!
Köszönöm!Kép

Húúúú, de ismerős a jelenet: "Ha végre sikerül leülnöm, jön Ádám, és egyből csapkodja a billentyűzetet, kéreckedik az ölembe és visít, ha nem akarom..." Mintha magunkat látnám...Kép
Harang: aranyos lehet.Kép Dodó talán még nem is hallott harangot.
De irigyellek a kis bocikád miatt!!!Kép
Már akartalak keresni, hogy mi újság nálatok a szék és asztalra mászással? Csinálja még Ádám? Mert ha nem, akkor elárulhatnád mivel szoktattad le róla. Dodó mostanában sportot űz belőle, hogy a konyhaasztalra mászik. Néha a hajam szála az égnek áll.Kép Sokszor ha kissé messze vagyok tőle nem tudom, hogy rákiabáljak vagy inkább ugorjak oda ha feláll.Kép
Éneklés: nem semmi!Kép És még az apát is figyelmezteti? Mit gondol apa? Csak úgy a közepén abbahagyja az éneket?Kép

Ééééééés! Gratula az egész elfogadható éjszakához!KépKép Remélem nem kiabáltad el. Nem kiabáltad el???Kép

Bringa!
Köszönöm!Kép

Olvastam, hogy új kép van a profilodban és Te is látszol rajta. Húúú azonnal katt a profilodra. Nem semmi egy kép. De tényleg! Most már bárhol felismernélek, a lényeg, hogy jó sötét legyen...KépKép
Azért tényleg küldhetnél magadról egy képet! Ha másképp nem, akkor mailban. Ugye lányok???Kép
A Hanna megjegyzésére pedig igen, légy büszke! Azóta is ezt mondja ha meglátja a monitort!Kép

Bera!
Őszinte részvétem!Kép
Én sajnos emlékszem rá.( Még meg is jegyezte a párom, hogy "látod, már megint a vétlen autóban ülők haltak meg"Kép
Talán megvolt már a temetés és kicsit könnyebb elviselni az elvesztésüket...

Annyira jó, hogy Lilinek ilyen könnyen meg a bölcsibe szoktatás. Legalább neked nem fáj a szíved, amiért ott kell hagynod. Bár tudom mit érzel ha görbülő szájjal búcsúzik el tőled.Kép
A lényeg, hogy ezt leszámítva jól érzi magát. A szájgörbülés pedig még az ovi nagycsoportban is elő fog fordulni, hidd el. Tapasztalatból mondom.

Zsuzsa!
Egész jó súlyban van Előd! Nem írtad hány cm. Vagy azt nem mérték?
Hi-hi az elbújás nálunk is sláger!Kép A kis gazember nem szól csak azért sem. Úgy gondolják, hogy ez marhára jó móka, nem?


Akkor rólunk:
Sajnos ment a hasa szegénynek, de mire orvoshoz menésre szántam volna magam, kibújt az egyik szemfoga.Kép Ma újra telef...ta a pelust, jön a másik szemfog.Kép Már látszik, hogy ki van hasadva, de még nem kopog.

Aztán hihetetlen milyen értelmesek ezek a kis törpék, nem? Dodó most már rendesen megérteti magát. Ha valamit nem tud vagy nem akar kimondani akkor KMM félét hallani tőle.Kép
Viszont addig magyaráz és mutogat amíg rá nem jövünk.
Tegnap este egyfolytában egy pár szót ismételgetett egész kitartóan: TÁ-TÁ, HNNTA, VIÁG, KOO, PÁT. Mit ne mondjak időbe telt mire rájöttünk mit akar. Fordítom: tátá hinta virág homokozó lapát. Kérdezem tőle, hogy menjünk a játszótérre homokozni? Erre az én kislányom a "na végre megértetted" győzedelmes mosollyal az arcán, úgy bólogatott, hogy a feje majdnem leesett a helyéről.Kép
Másik: az édesség a meleg miatt most a hűtőszekrény aljában van egy nagy zacsiban. Jön valamelyik nap Dancsi, hogy Dodó csokit akar enni (pedig nem szereti, csak mancsikolniKép). Azt mondja, hogy kinyittatta vele a hűtőt és vette volna ki a zacsit. Én persze majdnem letolom Dancsit, hogy ne találjon már ilyet ki, mondja meg, hogy ő akar csokizni. Behív és mondja Dodónak, hogy "mutasd meg anyának mit szeretnél!" Megmutatta a kis gazember!Kép
Mostanában nagyon sok új szót mondana, de vagy a szó eleje vagy a vége sikerül.
Ja és ma elsőre kimondta apának, hogy autó. Ha tudnátok milyen büszke volt apa!Kép

Most látom milyen jó hosszú lettem.Kép

Jó éjt!

K. és a ma 15 hónapos DodóKép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok!
Na végre újra itt! Kép Levizsgáztam tegnap, eredmény majd később. Most egy kis lazítás, majd jön a nyaralás, de közben már a nagy munka is kezdődik, hiszen beindula suli.
Hanna nagyon édes. Nálunk a legfontosabb előrelépés a következő: Hanna egész jól alszik. Azért persze le kell kopogni, de, tk. most már rajtunk múlik. Örülök, hogy vártam eddig a dologgal, mert így már megértette, hogy miért kell éjjel aludni, másrészt pedig, eddig nem akartam elhagyni az éjjeli szopit. Tegnap pl. 6-kor szopizott csak. Persze sajna felébredt kétszer éjjel is, de 1-2 perc alatt sikerült visszaaltatni. A másik dolog, hogy most sokkal jobban értékelem a nyugodt éjszakákat (persze van akinek ez durva éjszaka, hiszen tk. 3-szor fel kellett kelni hozzá), miután egy éven át egy sem volt szinte. Nappal is jobban alszik, igaz most leginkább szopival, de este teljesen simán le tudom ébren tenni. És nem sírva ébred! Szóvaé most sokkal jobb. persze, gondolom nyaralás majd visszaveti kicsit, de meglátjuk. Szurkoljatok! Kép

Ja, tettem fel egy szülinapit a profilba.

Kata
Dodótól csak ámulok, mindig. Én már úgy várom, hogy Hanna vmi értelmeseket is mondjon. Tegnap óta azt hajtogatja, hogy bta, ami teljesen úgy hangzik, hogy buta. Pedig ezt a szót nem nagyon használom Kép
Hanna is mászik mindenre. De azért asztalra még nem Kép

Panda
Ha esetleg érdekel, leírhatom, hogyan csinálom, mert azért én azt a drasztikus módszert nem bírnám.
Én éjszaka nagyon pici kora óta nem cserélek pelust. Akkor sem, amikor sokszor evett éjszaka. Be nem kakilt, csak az elején, a pisit meg nem cseréltem. Persze lehet, hogy egy fiúnál más.

Zsuzsa
Jót pihiztetek? Mikor költöztök? És hová? Megvették a házatokat?
Hanna 73 cm, és majdnem 9 kg. De mindig ő a legkisebb Kép

na pusz, mert még máshová is megyek.
Ja, Kat, megy kép nemsoká! De te is küldjél!

bringa és hanka
bringa
 
 


Sziasztok!

Végre elkezdődött a suli, remélem mindennel meg is vagyunk, mindent meg is vettünk (Eddig úgy néz ki...Kép).
Túlvagyunk a 15 hónapos szurin. Rosszabbra számítottam. Igaz Dodó már az első 2 perc után ordított.Kép Nem értem. Állítólag azok a gyerekek félnek az orvostól, akik gyakran járnak oda és már eleget kínozta őket a doki. Na Dodó szerencsére alig ismeri, mégis szinte azonnal sírni kezdett amikor bementünk, 2 perc múlva pedig már ordított a dokibácsitól. Pedig még fehér köpeny sem volt rajta, tehát nem attól. A lényeg, hogy ez is megvan. A két vállába volt 1-1 szuri + a csepp. A szuri alatt visított, az én szívem majd megszakadt, de az apáé is kint a váróban...Kép Annyira rossz érzés volt nézni a kis arcát, szinte könyörgött a szeme, hogy "anya ne engedd, anya miért nem segítel?"Kép
Az adatok: 12,6 kg és 81 cm.Kép
Aztán kint van a 13. fogunkKép (a 4. örlőfog) és talán holnapra kint lesz a 14. isKép Tudom ekkora számnál ez már nem ujdonság, de olyan jó leírni.Kép Szépen alakul az evésünk is, ma már nagyon pici segítség kellett az ebédnél. Tök jó volt, hogy én is nyugodtan ebédeltem mellette, mert ő is evett egyedül.Kép
Már van egy jó pár szavunk wav-ban, még gyűjtök hozzá egy párat és majd felrakom valahová mp3-ban. Ugyanis most már megy az Előd, a Lili, persze nem ilyen tisztán, de majd meghalljátok. Aztán arra a kérdésre, hogy hogy hívnak jön azonnal a Dodó. A világért nem mondja a Dórit.Kép

Zsuzsa!
Megnéztem a képeiteket!Kép
Annyira tündér Előd (Dodó szerint EŐDKép)! Igazi kis csibész lesz belőle! Te is úgy látod?Kép
Ja, és nagyon szép tortákat kapott a kis ünnepelt!Kép
Kérdezed a széket. Még nem szedtük szét teljesen, bár elég gyakran használjuk széknek és asztalnak, de látván Előd mit művel a teljesen szétkapott székkel, háááááát szerintem mi még egy darabig nem bántjuk. Így legalább nem mászik bele egyedül, na meg én gyakran használom neki a tapadós tányérkáját, ami nem tapad csak a székre szerelt tálcára.

Bringa!
Mailt megkaptam, válaszolok is rá amint tudok.
Nem írtad, hogy érzésed szerint, hogy sikerült a vizsga. Persze tuti jól.KépKép
Láttam ám a képet.Kép A kis HANTA képét. Dodó most így mondja ha meglátja Hannát. Sőt, képzeld a mailban küldöttnél is azonnal mondta, hogy HANTA.Kép
Olyan édes a kis szülinapos.KépKépKép Látván a kezdetet, el bírom képzelni milyen volt a végkifejlet a tortaevésnél.Kép Jól gondolom?
Írod, hogy Hanna valami butafélét mond. Talán észre sem veszed és mégis mondod ha olyasvalamit csinál, vagy teljesen mást jelent az ő nyelvén...Kép
Az asztalra nem mászásnak pedig most örülj!Kép Én is örültem amikor Panda erről panaszkodott. Nem sokáig tartott az örömöm.Kép

Zsuzsa!
Itt vagyoooook!Kép
Aranyos vagy, hogy hiányolsz, de én már tegnap írtam ide, csak a technika ördöge közbeszólt.KépKép
Mindig egy külön jegyzettömbbe írom a hozzászólásomat, mert egyszer már jártam úgy, hogy megírtam egy csomót, frissített az oldal és minden elszállt. Szóval tegnap ide írtam (ne kérdezd miértKépKép), már majdnem készen voltam amikor apa szólt, aztán mire visszajöttem eltünt a hozzászólásom.Kép Berágtam és lefeküdtem.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Mi is élunk am,csak estére olyan hulla szoktam lenni mostanaban.Kép
Rikinek jon két uj foga és folyton uj szokasokat "talal ki".Legfoképp az alvas terén.

Kata!Dodo milyen ugyi mar!A méretei is szépek,csak irigykedek.Kép
Riki mindig fél 10 korul fekszik le,mert Apa akkor indul dolgozni.Ha egész nap nem aludt,akkor elobb is megy az elalvas.Szoval,ha valami miatt nehezebben alszik el,akkor bizony van,hogy 11-kor is még nyuglodik.
A beszéd valtozatlanul varat magara,bar mostanaban mintha megismételne egy-egy szot.Pl:szia,gyere.

Bringa!Nagyon ari a szulinapos kép!KépRiki nem maszott bele a tortaba,mert megijedt a zenélosgyertyatol!Kép

Zsuzsa!Mindjart meglesem Elodot is,de még odaig nem jutottam el.

Velunk egyébként nincs semmi kulonos.Kihasznaltuk az utolso joidos napokat(fr.o.)és kirandultunk.KépHolnaptol esot mondanak.KépBrrrr!Kép
Riki ma makkot gyujtogetett a zsebébe és nagyon élvezte a kirandulast!KépJol el is faradt,gondolhatjatok,hogy gondunk nem volt az elalvassal!Kép


Edit
edith16
 
 


Zsuzsa!
Hat irto édes Elod!KépNagyon ari az égnek allo haja!A fiokos kép tetszik a legjobban,az olyan kis izgalmas!Kép

Edit
edith16
 
 


Halihó!

Most írok egy kicsit, ha már ilyen rég nem jártam erre Kép Kép.

Kata!
Én már nem tudom, hogy mikor kiabálok el vmit, mikor nem. Pár napig megint brutális éjszakáink voltak, aztán tegnap csak 3x ébredt. A fene sem érti, de majd csak lesz valahogy.

Zsuzsa!
Mi lenne, ha eggyel nagyobb méretű pelust adnál Elődre éjszakára, akkor nem lenne annyira tele. Én is ezt csináltam eleinte, mikor Ádám sokat evett éjjel, és sokszor ki is folyt a pisi. Igaz, majd' a nyakáig ért, de legalább nem kellett cserélni.
Előd csuda édes Kép.

Ádám is szeret egyedül enni, bár még nem tudja, hogy jobb- vagy balkezes akar-e lenni Kép, hol ezzel eszik, hol azzal.

Bringa!
Gratula az alváshoz Kép! De őszintén, tényleg Kép, és csak egy icuri-picurit irigykedek KépKépKép. Milyen módszert alkalmazol, érdekelne...

Kata!
Dóri nagyon klasszul beszél Kép. Ádám még mindig nem igazán beszél, bár ma néhányszor mondta, hogy APA. Ez nekem azért fura, mert Noémi ilyen idős korában már folyékonyan beszélt. De komolyan, 15 hónaposan nemcsak szavakat mondott, hanem rendes mondatokat. Valamelyik nap olvasgattam a babanaplóját, és le is írtam benne egy aranyos mondását (szinte napra pontosan 15 hónapos volt): apáját böködte az ujjával, egyszercsak megszólalt "Husikája fáj neki, bántani nem szabad!" Szóval, ő rendesen beszélt, ehhez képes Ádám nemigen Kép. Igaz, kit érdekel, így is imádom Kép!
Szép méretei vannak Dodónak, 12,6 kg, nem semmi Kép.

Asztal: még mindig az egyik kedvenc helye Ádámnak, úgyhogy minden mászós gyerkőc anyukájával együttérzek...

Bera!
Veletek mi van? Hogy viseli Lili a bölcsit?

Oltás
Akkor ezt a 15 hónaposat most a vállukba kapják? És kettőt? Nekem a férjem azt mondta, hogy mikor Noémit oltották (ő vitte, én akkor már dolgoztam), hogy egyet kapott, a combjába. Vagy ez most változott? Vagy minden doki oda adja, ahová szerinte jó????

Na, késő van, a férjem mindjárt jön haza (ma is dolgozott Kép), megyek aludni. Vele úgysem tudnék mit csinálni, ma boxklub van a tévében...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Edit!
Állandóan éjszaka doldozik a párod?
Az enyém is sok éjszaka nincs itthon, de még mindig nem bírtam megszokni. Annyira rossz nélküle aludni.Kép Olyan jó lenne sokszor odabújni ha fázom, vagy mert esetleg valami baromságot álmodok.Kép Most 4 éjszaka zsinórban itthon volt (van). Olyan jó.Kép
A beszéd miatt szerintem ne aggódj. Két ismerősöm van akiknek kisfiuk van, februárban voltak 1 évesek és az egyik annyit mond, hogy apa, a másik pedig semmit. Gagyognak, magyaráznak, de semmi értelmes szót nem mondanak ki. A fiúk többsége később kezd el beszélni.

Hogy bírtátok azt a meleget odakint??? Én csak a hírekben hallottam arról a nagy melegről, hát nem semmi volt.

Zsuzsa!
Gratula Elődnek a kanalazáshoz!!!!KépKépKép
Írod, hogy Előd nagyon tartózkodó és azért van a sírás az orvosnál. Én is gondoltam erre, hiszen ő is nagyon tartózkodó az idegenekkel, de Dodó már akkor pityergett amikor a rendelőbe beléptünk. Kint a váróban semmi gond nem volt. Aztán amikor a dokibácsi közeledett, tényleg ott volt nálunk is a világvége.Kép
Kimaradt képek???? Legalább mond el merre jár már Előd. Mozgásban, huncutságban már régen túlszárnyalta Dodót, s így legalább tudnám mire számítsak.Kép
A rizs evést látom magam előtt.Kép Édes lehetett ahogy csipegeti fel. Mekkora élmény lehetett neki.Kép
Írod az udvarlást. Megfigyeltem én is, hogy a gyerekekkel nem olyan távolságtartó. Ha lent vagyun az utcán, egy másik gyerekhez vagy egy babakocsihoz azonnal odaszalad.

Panda!
Akkor csak halkan mond ha jók az éjszakák. [size=-2]Nagyon-nagyon halkan...Kép[/size]
Ezt a jobb vagy bal kezességet jó, hogy mondod. Én meg vagyok ijedve, mert Dodó mindent bal kézzel csinál. Ír, eszik. Nagyon ritkán a jobbal is eszik vagy ír, de egy idő után mindig a balban köt ki a kanál vagy a ceruza. Egyszerűen nincs időm utána nézni, hogy milyen idős korára dől el, hogy milyen kezes lesz.
Feljebb Editnek írtam, hogy ne izguljon a beszéd miatt olvasd el miért.Kép
Az asztalra mászással akkor én is veled érzek.Kép
A szurit mi vállba kaptuk. Egyikbe is 1 meg a másikba is 1. Nem tudom orvosfüggő-e.

Akkor rólunk:
Velünk annyi újdonság, hogy ha valaki megkérdezi Dodótól, hogy "Hogy hívnak?" akkor azonnal mondja, hogy DODÓ.Kép A világért nem mondja a Dórit, hiába tanítjuk neki. Aztán a "Hány éves vagy?" kérdésre jön az egy. Persze kicsit furcsa kiejtéssel, valami EGYÜN, de mutatni is próbálja a kezével. Na még ez sem tökéletes.Kép

Aztán telefonybetyár lett a Dodóból.Kép
Imádja a telefont. Mindegy, hogy mobil vagy matávos a lényeg, hogy működjön. Kiszuperált, vagy játék telcsi az szóba sem jöhet.Kép
Szóval valamelyik este felhívta apósomékat 3-szor is.Kép Én ágyaztam, és vagy hatszor kivettem a kezéből a kagylót és visszaraktam a helyére, mert egyfolytában apát akarta hívni.Kép Meg akartam ágyazni, s gondoltam majd utána feljebb rakom előle. Egyszer látom, hogy nagyon hallgatózik a kagylóba. Átveszem tőle, beleszólok, hát megismertem apósom hangját. Megtudtam, hogy ez már a harmadik hívás volt Dodótól. Apósom nem ismerte meg a hangját, ahogy hallózott meg apázott, de hallotta azt is, hogy én szóltam Dodónak, hogy tedd le a telefont, most nem hívjuk apát, apa alszik. Tényleg így mondtam.KépKép Aztán elnézést kértem a zavarásért mert már este 8 is elmúlt és tudom, hogy ők elég korán fekvők. Apósom pedig azt mondta, hogy a drága unokája akár hajnal kettőkor is felhívhatja, nem fog zavarni. Egyszer kipróbálnám, hogy hajnal kettőkor felhívom őketKép, de ehhez kellene Dodó is, őt pedig nincs szívem egy ilyen hülye vicc miatt felkölteni.Kép

Mára ennyi, jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Sajnos Apa mindennap éjjel dolgozikKép,hajnal 2-re ér haza.Nekem is rossz,hogy egyedul fekszem le aludni.
Micsoda telefonbetyar Dodo!Kép
A meleg nagyon rossz volt!!Riki meglepoen jol birta,de mi mar kevésbé.En egyébként szeretem a meleget,mert eléggé fagyos vagyok,de ez mar nekem is sok volt!Este csak ugy birtam elaludni,hogy torolgettem magamat egy vizes torolkozovel.Strandra nem tudtunk menni,mert egyszer megkiséreltuk,de olyan feltételek vannak,hogy nem engedtek minket be.Egyszer voltunk a tengerparton,de az meg nagyon messze van.Borzaszto volt ahhoz képest,hogy tavaly szinte alig volt nyar.

Juj,mar ennyi az ido?!
Jo éjszakat!
Edit
edith16
 
 


sziasztok
Jelentem sikerült a felvévetli vizsgám. Így most két suliba járok, persze mindegyik máshol van Kép
Hanna egyszer kel, 5 és 6 között, egész fura érzés, hogy ennyit alszom Kép Persze most, hogy nyaralni fogunk, ez bizti felborul, de aztán csak visszaáll Kép
Nagyon édes, legszívesebben egész nap kint lófrána. Ilyenkor annyira irigykedem a kertesek miatt!!! Kép
Napi 4-szer kakil. Ez normális??? Kép
A bőre viszont most megint nagyon száraz, fürdéskor az arca is valahogy. Hát nem tudom, ahelyett, hogy javulna végre.

Kata
Csak ámulok megint, hogy Dodó miket tud! Kép
Jó ez a telefonbetyárkodás!Nálunk továbbra is a cipők/szandálok/papucsok a favoritok Kép
Várom a beszédes vaw-ot!

Zsuzsa
Szintén. Nekem még eszembe sem jutott Hannát arra tanítani, hogy hány éves Kép Na majd most! Kép

Panda
Noémi tényleg nagyon ügyes. Akkor ez a Noémikre jellemző, mert találkoztam az egyik boltban egy anyukával, akinek a 15 hónapos kislánya érthetően kérdezte Hannától, hogy Mi a neved?, meg ilyenek. És Noéminek hívták!

Edit, Kata
Csatlakozom az egyedül alvókhoz. Én is csak álmosdozom arról, hogy majd eljön az idő, és minden este együtt bújunk ágyba Kép DE hát ez a fránya pénz..

Na pussz,
bringáék
bringa
 
 


Bringa!
Nekem a 4 kaki kicsit soknak tunik Riki napi egy kakijahoz képest.De szerintem ez azért jobb,mintha szorulasa lenne szegénynek.Ettol fuggetlenul mennyit iszik Hanna?

Gratulalok a felvételihez!Két suli?Minden elismerésem!Kép

Edit
edith16
 
 


Zsuzsa
Hát igen, a TO-k nem túl bababarátok, sajna Kép
M iért, ti hányszor keltek?

Edit
Iszik rendesen, még napi ötször (négyszer) szopizik is.
És tényeg megnt négyszer kakilt ....Kép
A sulikat még én sem tudom hogyan fogom csinálni. Főként Hanna miatt.

na pussz
bringáék (akik most pár napot hiányozni fognak Kép
bringa
 
 


Sziasztok!

Kicsit furi időpontban jöttem most, de Dodókám 11-kor beájult és azóta is alszik.Kép Pedig a szokásos időben kelt. Talán ez a fránya esős idő.Kép
Nálunk van egy kis ujdonság, remélem nem kiabálom el.Kép Két napja bilibe kakilunk.Kép Vagyis ez így, ebben a formában nem teljesen igazKép, nem bilibe, hanem WC-be. Nem tudom miért, de a bilire nem hajlandó ráülni. Szól ha kakilni kell, szinte majdnem sír, mint aki nem akar bekakilni, de a bilire nem ül rá, feszíti meg minden porcikáját, hogy le ne ültessem. Viszont akkor miért sír majdnem, hogy nem akar bekakilni...?Kép
Na, vettünk neki szűkítőt a WC-re mert a nagylányom volt ilyen, hogy félt a bilitől. A dolog be is jött, mert erre lazán ráül. Tegnap is és ma is jött a pelust fogva a fenekénél, hogy KAKA, KAKA és nyitotta volna ki a WC ajtót. Pelus gyorsan le, ráültettem és már jött is az eredmény.KépKépKép

Edit!
Ezek szerint sajnos Te is tudod, hogy milyen rossz egyedül aludni.Kép
Húúúú, nem semmi volt akkor nálatok az a nagy meleg. Feltételek vannak a strandon? A gyerekkel kapcsolatban?
Írod, hogy Riki kezd utánozni szavakat. Dodó is ezt csinálja állandóan. Szinte mindent utánunk mond, de csak a magánhangzók stimmelnek benne.Kép Tegnap pl. mindenáron ki akarta szedni a helyéről a nyers krumplit. Nem engedtem, és küldtem az apjához. Mondom menjél apához, szerbusz. Erre ő utánoz, hogy BEBU.Kép Bement az apjához és ismételgette neki félig pityeregve és a konyha felé mutogatva, hogy ANYA BEBU! ANYA BEBU! Az apja meg jött hozzám, hogy nem érti mit akar a gyerek.KépKép

Zsuzsa!
Nem semmi, hogy senki nem lóg ki az egyedül alvók sorából... Akkor meg mi a fenét panaszkodok én itt, ha mindenki ugyanazt érzi???KépKépKép
Igen, úgy néz ki minden rendben az iskolai dolgokkal.Kép Még kísérjük Dancsit, mert elég szeleburdi és nem merem egyedül elengedni. El tudna menni, az úton is csak egy helyen kell átmenni ami nem is nagyon forgalmas, de nem lennék nyugodt ha egyedül menne. Bár ő már nagyon szeretne nagylány lenni és egyedül elindulni.Kép

Ebéd: ne izgasd magad nálunk is van takarítanivaló utána. Én az etetőszék alá szoktam tenni egy nagy (már nem használt) asztalterítőt és azt könnyebb felszedni, lerázni vagy cserélni. Eddig bevált.Kép

Mozgás: lehet, hogy igazad van, hogy inkább bátrabb. Fene tudja. Amiket leírsz én úgy látom többet csinál mint Dodó. Végülis fiú, bátrabb, merészebb. Dodo pl. még egyeltalán nem lépcsőzik. Mondjuk nincs is rákényszerülve, mert lifttel járunk le, a lépcsőházban pedig csak 4 lépcsőfok van. Ott pedig mindig megáll le- és felfelé és nyujtja a kezét, hogy KEZE.Kép
Neki is van kicsi széke amit visz be magától a fürdőbe ha kezet kell mosni, de arra még nem jött rá, hogy az a szék másra is jó lehet. Mármint 1-2 huncutságra a keze meghosszabbítása céljából.Kép

Beszéd: egyre többet beszél Előd is, nem? A brekegés haláli lehet. És a kézfogás.... Igazi férfi!Kép

Bringa!
Hatalmas gratula a vizsgához! Kép
A két suliért pedig elismerésem! Bátor csajszi vagy, hogy bele mersz vágni!Kép

A napi 4 kaki szerintem sem normális, hacsak nem jön a foga.
A száraz bőr szerintem most a hűvös idő miatt is lehet, nem? Dodónak semmi gond a bőrével, de most neki is olyan cserepes a pofija.
Ti valami spec. fürdetőt használtok Hannának?
A beszéd már megvan mp3-ban, ígérem sietek vele. Mire visszajöttök a nyaralásból remélem már hallhatod majd. Ja, kellemes pihenést nektek!!!

A magányos éjszakákkal kapcsolatban pedig nagyon igazad van. Ez a fránya pénz...KépKépKép

Dodókám még mindig alszik, az ebéd meg lassan kihül...Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

<a href="http://boci.uw.hu/dodo.mp3" target=_top>ITT</a> találtok egy mp3-at Dodó hangjával (és persze az enyémmelKép).

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Köszi!Kép
Mi is meghallgattuk ma a felvétel után egy párszor. Mi pedig azon vigyorogtunk, hogy Dodó is hallotta és amikor a felvételen kérdeztem tőle újra válaszolt. Ám amikor a felvételen hamarabb hallotta, akkor pedig meglepetten nézett, hogy ki válaszolt helyette.Kép
Apa különben épp ma jegyezte meg, hogy hihetetlen, hogy az utóbbi pár napban mennyi új szót tanult. A felvételen csak a töredéke van, ami eszünkbe jutott. Vannak szavak amiket pár napja gyögyörű tisztán mondott (pl. Anita), most meg nem mondja ki a világért sem. Dancsi ma estig Dada volt. Aztán egyik percről a másikra DAAANCSI lett.Kép Képzelheted mennyire örült neki, hogy Dodó végre tisztán kimondja a nevét.Kép Majd próbálok felvenni olyat amikor a profilokat nézegetjük.Kép

Húúú Előd mindenhova mászik? De jó, hogy lányom van.KépKépKép
A krumplit baracknak nézte. Elvégre ő is tévedhet, nem? Na meg férfi is.Kép
Dodó egyszer bele is harapott, de fene tudja miértKép, nem ízlett neki. Csak köpködött utána.Kép Viszont a nyers krumplit imádja.

A fogacskákhoz gratula!!!KépKépKépKép
[size=-2]Az alváshoz meg főőőőőőőőőőőőleg, de csak így csendesen, nehogy elkiabáljuk!KépKép[/size]

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Nem er ez a hang-dolog. Itt ulok, majd kilyukad az oldalam, de nem tudom meghallgatni, mert ugye Reka is itt szuszog mogottemKépKép Most nem fogok tudni elaludni es Kata lesz az okaKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Húúúú, nehogy mááá miattam legyen álmatlan éjszakád!!!
Nem akkora nagy szám, hogy ne tudj miatta aludni!Kép Igazán ráér holnap meghallgatni! De tényleg! Nyugodtan feküdj le! Nem venném a lelkemre ha miattam...! Különben is csak este 11-ig engedélyeztem a letöltést, elhiszed...? Naaa, szép álmokat!!!!!Kép

Esetleg fejhallgató??????KépKépKép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


A, az nem jo. Egyreszt a gep hatulja megkozelithetetlen, masreszt a szoba el van aknasitva mindenfele nyaktoro /es felettebb kemenyKép/ jatekokkal, amiket igy sotetben nem merek bevallalniKép
Igy nincs mas: ha csuklasz almodban, legalabb tudod, enmiattamKép
afonya
 
 


Szerintem nem fogok csuklani!Kép
Én mindent megtettem, hogy lebeszéljelek.Kép
Viszont ha Te csuklasz majd ezen álmatlan éjszakán, akkor tudd, hogy én mégis csuklásra ébredtem és eszembe jutottál.KépKép

Hangszórón fejhallgató csatlakozó????KépKépKép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jo, hogy mondod, hangszoro sincs, most nezemKépKép
MErthogy mikor elkezdtuk atkoltoztetni a gepet masik szobaba, eddig jutottunkKépKép Na, akkor holnap muszaj lesz visszaraknom. Es ha ezert majd morognak velem, annak is Te leszel az oka. Es en most el, ugyteszek, mintha aludnek, pedig ugyse birokKép
afonya
 
 


Ez ciki!Kép

Pedig marha jó felvétel ha belegondolok!Kép Nem tudod mit veszítel, hogy nem hallgatod meg...Kép Én a helyedben nem bírnám ki holnapig...Kép
De te tudod...Kép

Én is megyek aludni, nyugodt éjszakám lesz, mert én mindent megpróbáltam...KépKépKép

Azért még jó éjt neked!Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Most hallgattalak meg Benneteket! Kép Nagyon édes Dóri!!! Annyira tetszett!! Nagyon ügyes nagylány már! Az a kis berregés a "v" betű helyett Kép

Puszi mindenkinek!

Betti
fodbetti
 


Sziasztok!

Kata!
A strandon:-nem lehet a labadon papucs.Halkan megjegyzem,hogy tiszta beton volt.Mi még hagyjan,de a gyerek biztos uvoltott volna mezitlab!
-a férfiaknak csak fecskefurdonadrag,ami a hugom baratjanak nem volt.
-nem lehet rajtad ruha,mindent le kell rakni a ruhatarban.
Ezek utan kimentunk,visszakértuk a pénzunket.Kint kutyas és gumibotos biztonsagiemberek vartak minket,gondoltak hatha lesz egy jo kis balhé végre.
Szerencsére Apa higgadtan elmagyarazta,hogy bocs nem tudtuk,hogy ilyen szabalyok vannak,kulfoldiek vagyunk stb.Aztan visszakaptuk a pénzt és eljottunk.
Jo kis kaland volt a 40 fokban!KépSzegény Rikit sajnaltam,biztos jol érezte volna magat!Kép

Sajna még nem tudtam meghallgatni Dodot,de nem hagyom ki.Kép

Bringa!Kérdezted a dokitokat a négy kakirol?

Zsuzsa!Az én fiam tancolni szeret!Ma is annyit nevettunk rajta!KépDe maszni nem.Ezen azért csodalkozok!KépLehet,hogy ezt is késobb kezdi majd,mint altalaban mindent.Kép

Edit
edith16
 
 


Kata!Nem sikerult meghallgatni Dodot!KépNem tudom miért nem tolti le a gép!KépVagy mar lehet,hogy nincs fent?

Edit
edith16
 
 


Halihó!

Megint sokáig nem voltam, de mostanság minden szabad percünket a játszótéren töltjük, amikor itthon vagyok, akkor meg házimunka hegyek...

Kata!
Majd igyekszem meghallgatni Dodót, jelenleg dög késő van, és nem akarom Noémit felébreszteni.
Pedig naaaaagyon kíváncsi vagyok Kép.

Bringa!
Szóval alszol???? Kérem a titok nyitját most rögtön, de azonnal KépKépKép!!!


Zsuzsa!
Ádám is mindenhová fel-és bemászik (ágyra, kiságy alá, babakocsiba, szére, asztalra, szekrénybe, a fiókok fogantyúján a komódra, sőt, ma a játszótéren kötélből csomózott mászóka feléig felmászott teljesen egyedül -igaz, engem közben a frász kerülgetett Kép), szóval igazi kis majom Kép.
Még mindig alszik rendesen Előd, vagy csak elhúzta Előtted a mézesmadzagot?

Kata!
Nekem Noémi ugye lány, de ő is ugyanilyen mászós volt, mint Ádám. Az égvilágon mindenhová felment, és miután egyszer megkérdeztem tőle, hogy "Hová mászol, a plafonra?", az lett a kedvenc szavajárása függőleges haladás közben, hogy: "Mászok a plafonra, mászok a plafonra."

Holnap megyünk délelőtt Anyukámhoz, és ott leszek a két gyerekkel vasárnapig, hogy a férjem tudja írni a szakdolgozatát. Az alvástól nagyon félek, mert nincs kiságy, és Ádám a fotelágyban fog aludni. Remélem, nem lesz nagy gond, mert eddig az összes ott töltött éjszakánk katasztrófa volt Kép.

Megyek aludni, jó éjt,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Végre én is itt vagyok. Képzeljétek elkapott minket valami vírus. Vagyis csak Dancsit és engem. Dancsi nem is volt suliban szerdán annyira ment a hasa. Egymást váltottuk a WC-n.Kép Ő már teljesen jól van, de én még nem igazán. Még mindig megy egy kicsit a hasam és nagyon fáj a gyomrom. Két napja csak kekszen és teán élek. Kép Dancsiéknak a suliban szóltak is, hogy a napokban ha valamelyiküknek WC-re kell menni akkor ne is kéreckedjenek, hanem szaladjanak. Ebből gondolom, hogy vírus.

Betti!
Köszönöm!Kép
Ezek szerint már vagy, na majd megyek hozzád is!Kép

Edit!
Tényleg nem semmi szabályok.Kép Én sem maradtam volna.
Na, sikerült azóta meghallgatni Dodót?Kép
Ja, most olvasom, hogy nem tudod letölteni. Pedig még fent van. Próbáld meg beírni: http://boci.uw.hu/dodo.mp3
De jó neked, hogy Riki még nem mászik mindenhová.Kép Olvastam az osztályban, hogy "elhagytátok" Rikit. Vagy ő hagyott el benneteket?Kép Gondolom marhára megijedtél. Mondtam is apának, hogy ezek után mégjobban figyeljünk Dodóra ha vásárolunk, nehogy Rikit utánozza a lelkem...Kép

Panda!
Akkor Ádámnak is volt kire ütni mászás témában.Kép
Nekem Dancsi volt nagyon eleven, de ugye neki más a papája mint Dodónak. Dancsi 14 hónaposan fejjel nekiment egy 7 mm-es kopolitüvegnek az egyik ABC bejáratánál. De úgy rendesen fejjel nekiszaladt. Anita elől szaladt és hátrafelé nézett. A boltból kirohantak, hogy mi volt az a nagy hang, én meg úgy rohantam oda, hogy a gyerekemnek már tuti nincs arca.Kép Erre annyi baja lett, hogy 5-10, olyan tűszúrásnyi véres pötty volt az arcán, amit a pici üvegszilánk okozott. El is van téve egy kb. 10 cm-es darab abból az üvegből.
Majd jelentkezz, hogy aludt Ádám a mamádéknál!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok
Most elsőre egy gyors helyzetjelentés, aztán reagálok, amint tudok olvasni. Szóval: megvagyunk, nagyon-nagyon klassz volt a nyaralás, csokibanák vagyunk (hanna csak gesztenye Kép). Nagyon szép idő volt, a tenger szuper. Hanna nagyon élvezte, főként a kavicsokat pakolta, na meg hát a fürdést! Az utat is jól viselte. Igaz, ott megint szopizott éjszaka, de maajd beszámolok hogy emnnyire kell újra visszaállítani.
Na, majd jövünk s ígérem, képet is teszek fel Kép
Megyek meghallgatni Dodót Kép
pusszancs
bringáék
bringa
 
 


Kata
Gratulálok a bilizéshez. Nagyon ügyes Dodó, nagyon korán kezdi! Kép
Hanna még nem mond igazán sokmindent, nagyon irigykedem mindig, hogy Dodó így utánoz!
Kaki mindig sok, de nem híg, eszik is, hízik is, hát ez van.
Igen, spec. fürdetőt használunk, meg krémeket. Aco szappan, Linola fürdető, amivel fürdés előtt át kell törölgetni a végtagokat. Ha kijön az ekcéma, akkor meg krémek. borogatások.
Az avi szuper! Nagyon édes Dodó, ahogy válaszolgat!
Részvétem a hasmars miatt.

Zsuzsa
Gratula a beszédhez! Mi még nem tartunk itt sem Kép És az alváshoz főképp!
Tegnap sokszor bepróbálkozott Hanka, de csak reggel 6-kor kapott szopit. Remélem, visszaállunk, s már előbb ébredni sem fog.Hanna mindenbe beleharap, amit a konyhában talál, legyen az paprika, krumpli, alma, vagy egyéb Kép
Hanna is soskszor attől nyugszik meg, hogy hozzámbújik Kép

Panda
Azt mondom Hannának, hogy csak akkor lesz szopi, amikor világosodik, s mutatom is neki az ablakban. Nagyon határozott vagyok, s ezt érzi valszeg. Amikor sír, bemegyek, megszeretgetem, fel is veszem, ha kell, megnyugtatom. Ha nagyon nem hagyja abba, akkor kimegyek, Közben beszélek hozzá végig. Persze újra bemegyek, minaddig, míg le nem fekszik. Van úgy, hogy lefektetem, de persze pattan fel, viszont egy idő után vagy ő lefekszik, vagy fketetve marad, bekapja az ujját, s elalszik. Ez volt pár napig, majd egyre később ébredt, aztán már csak 6 felé. Néha felsír, de mire beérnék, már alszik. Amikor mégis sír, akkor ue. a szisztéma. Este már mutat az ágyára, hogy be akar feküdniKép Na jó, most a nyaralás óta (azaz tegnap még nem tökéletes a dolgo, de remélem alakul Kép)Ti hogy álltok most?

na sziasztok,
bringáék

van új kép Kép
bringa
 
 


Sziasztok!

Nekem megint csak olvasni volt időm és erőm.Kép
A hasmarsos vírus után még egy jó kis nátha is elkapott, úgyhogy totál le vagyok robbanva. Erre tegnap Dodónak is elkezdett menni a hasa. Már csak az hiányzik, hogy ő is elkapja a náthát.
Aztán ugye beindult a suli most már rendesen, úgyhogy van lecke bőven. Este mire végzek, már inkább le sem ülök a géphez, mert tudom ha leülök az nem 20 perc, aztán reggel meg nem bírok észhez térni ha vinni kell Dancsit.Kép

Bringa!
Szuper, hogy ilyen jól sikerült a nyaralásotok.Kép Láttam a képet is! Képzelem mennyire élvezte Hanna a tengerpartot és a tengert.Kép
Köszi a gratulát a bilizéshez, de sajna tegnaptól nincs bili, mert megy a hasa, nem is szól. Mondjuk meg is értem.Kép

Zsuzsa!
Jól látod, tényleg csak olvasgatok mostanában. Feljebb írtam, hogy miért.
Szegénykém, olvastam az esésedet Áfonyánál.Kép Ezek szerint Előd tényleg anyja fia!Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

De rég jartam erre!Kép

Bringa!Nagyon édes a pancsolo kislany!Kép

Kata!Sajna azota se sikerult meghallgatni Dodot,de mostmar neki ulunk a parommal és megnézzuk mi az ok!
Remélem mar jobban vagytok!Franya virus és natha!

Zsuzsa!A strand Parizs mellet egy kisvarosban van,ha jol emlékszem Allneay sous Bois a varos neve.Ki hitte volna,hogy ilyen is van!

Nalunk all a bal!
Riki rosszul alszik,délutan is,nem csak éjjel.KépAllandoan szopizni akar és ezért oriasi hisztiket is tud csapni!Kép
Furdéskor is uvolt,fél valamitol,de nem tudunk rajonni,hogy mitol!KépMinimum mint akit nyuznak!Borzaszto latvany,ahogy remeg!Furdeni pedig kell.Egyszer-egyszer még atsiklik felette az ember,de mar napok ota igy ordit,ha berakom a kadba!Kép

Puszi mindenkinek!
Ja,uj kép van a profilomban a huncut Rikirol!Kép

Edit
edith16
 
 


Edit!
Nem tudom, mi van, de Ádám is fél a fürdéstől néhány napja. Mikor beteszem a vízbe, elkezd sírni, nem mer leülni, max. leguggol, ha megnyugodott. Mi lehet velük???

Bringa!
Köszi az alvós tanácsot! ki fogom próbálni, csak még nem tudom, mikor Kép.

Ádi 1,5 hete kapott oltást, úgy látszik, most kezd kijönni a hatása (mondták, hogy kb. 2 hét múlva lesz): délutánonként 2,5-3 órákat alszik. Éjjel is kevesebbet kel fel, tegnap pl. fél 12-től negyed 5-ig aludt egyhuzamban. Fogalmama sincs, mikor aludtam már ennyit egyszerre KépKépKép.

Zsuzsa!
Hogy van a térded? Vajon hogy néz ki egy járókeretes anyuka, aki a csibész kisfiát kergeti??? Most nagyon gonosz voltam, bocs! Gyógyulj meg hamar!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Olvaslak benneteket, de valami nyavalya lett a derekammal és nem bírok 5 percnél tovább ülni. Ígérem holnap megpróbálok írni!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Végre itt vagyok.Kép
Igaz nem mára ígértem, de nem úgy alakultak a dolgok mint gondoltam. A nátha után annyira fájt a derekam, hogy alig bírtam ülni. Már egy ebéd is fárasztó és fájdalmas volt. Semmi bajom nem volt ha állni, járni vagy feküdni kellett, de az ülés nem ment.Kép Nem mentem orvoshoz mert ha magamról van szó, akkor azt tartom a legutolsónak és mint kiderült nem is volt rá szükség. Már sokkal jobban vagyok.Kép

Zsuzsa!
Először is mi van a térdeddel??????
Sajna Dancsiéknak mindig nagyon sok lecke volt már elsőben is. Két-tannyelvű suliba jár és bár iskolaotthonos, ami szerint nemhogy leckének nem kellene lennie, de még a könyveket is csak pénteken kellene hazahozniuk, ők mégis minden napra kapnak leckét. Végülis gond nincs belőle, érti, megcsinál mindent jóformán egyedül, viszont amit nem ért abban kell a segítségem. Talán azért tart időben is sokáig mert ha apa nincs itthon Dodó mellett nehéz tanulni. Dancsi késő délután jön haza, akkor Dodó már nem alszik. Ha apa itthon van, akkor sem sokkal jobb a helyzet mert egyszerűen nincs ami lefoglalná, az érdekelné, hogy mi mit tanulunk.Kép

Edit!
Sikerült már meghallgatni az Dodót?
Megy már az alvás? Nem valami betegség lappang benne és azért nem akar aludni neked? Fürdéssel, hogy álltok? Csak azért kérdem mert nálunk is volt a múlt héten egy pár ilyen nap. Igaz én ráfogtam arra, hogy a hasmenéstől kicsit piros volt a feneke és talán nem volt jó neki emiatt a vízben ülni, de látom Panda is erről panaszkodott.
Klassz a képetek! Teszek már fel én is újat valamelyik nap.

Panda!
Nálatok régi már a fürdés, vagy még mindig sírás van?
Nálunk nem volt semmi mellékhatása a szurinak. Ti is csak egyszer alszotok napközben?

Bera???????????

Akkor rólunk: semmi újat nem tudok mondani, beszél a kisasszony szinte mindent. Bármit kérünk, hogy mondja megismétli. Most már nem csak szavakat utánoz hanem minket is. Amit tőlünk lát azokat próbálja csinálni a játékaival. Beszélget velük, a macit motoroztatja, a babát itatja, ha talál egy rongyot azonnal port töröl. Már kér enni ha éhes, inni ha szomjas. A hűtőre gyerekzárat kellett venni mert rájött, hogy kell kinyitni és valamelyik nap megjelent a kezében egy jobhurttal, hogy HAMM.Kép

Kérdeznék is ám tőletek!Kép Szoktátok a gyereket másra hagyni? Azért kérdezem mert elkezdtem a fogászatot. Ha apa nem ér rá, akkor Dodó a nagyszüleivel van. Nincs is semmi gond vele, de persze nem is szokott ez sok idő lenni. Legutóbb majdnem két órát volt velük (ennyit még sosem volt velük) és délután nem ismertünk a gyerekre. Egyfolytában rajtam csüngött, ha kicsit távolabb ment és én megmozdultam azonnal ugrott rám sírva, mint aki nem akar elengedni. Ha felálltam azonnal ŐŐBE (ölbe) akart jönni. Apa nem volt jó, csak és kizárólag én. Még a WC-re is vinnem kellett. Szerintetek a délelőtti távollétem lehetett az oka?

Hirtelen ennyi.Kép

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata!Még nem probaltuk azota meghallgatni Dodot.KépSajnos én is dogrovason voltam.Valoszinuleg epegorcs.KépEz ujdonsag nalam,igy nehezen viseltem.Meg is ijedtunk,hogy vakbélgyuszi,de azt kizarta a doki.
Orulok,hogy meggyogyultatok!Kép
A furdés megoldodott szerencsére.Volt,hogy nem furdott,vagy furodtem vele.Mostmar oké minden.Kép

En nem szoktam masra hagyni Rikit,mert nincs kire.KépViszont biztos azért volt Dodo olyan bujos,mert tobb idot volt nélkuled,mint eddig.Ez teljesen természetes.Biztos megszokja majd,hogy tobbszor fordul elo,hogy anya nincs vele.Kép

Az alvas még nem az igazi,de van uj fogacska és megint lesz,mert duzzadt a kis inye.Az egyik pedig visszahuzodott.Kép
A tejecske is apadhatott,mert éjjel addig nem alszik vissza,amig meg nem kapja a masik cicit is.Bar ez lehet hobort is.

Zsuzsa!Hogy van a labad?

A tobbiek is ugy eltuntek!

Jo éjt!
Edit
edith16
 
 


sziasztok
Mindenki hogy leállt az írással!Nálunk sem sokminden történt, csak nagyon sokat utazunk, egyik suli, másik suli. Vettünk Hannának új autósölést is, szereti (eddig még a hordozó volt). Tesó-projektet picit elnapoltuk, mert párom még nyáron sem fog hazajönni, úgy néz ki Kép
Viszont voltam vérvizsgálaton, s minde jó! Még a vasam is. pedig mindig vérszegény voltam. És csináltattam toxoplazma+rubeola szűrést is, azok is pozitívak. Ja, még ezenkívül voltam rákszűrésen is Kép
Na Hanka továbbra sem mond semmi értelmeset. Viszont értelmetlent elég sokat Kép
Nagyon imádom, kijött a 7. foga (végre).
Alvás egész jó, persze, ha nem itthon alszunk, akkor még macerás, olyankor azért még kap éjjel is (múltkor is másfél órán át bírtam anyósomnál, aztán szopival elaludt rögtön, reggelig...) Itthon viszont csak hajnalban kap, sokszor addig nem is kel, de azért néha felsír, gondolom most a fog miatt.
Most először vezettem Pesten, sőt másnap egyedül mentem, teljesen büszke voltam magamra Kép
Ennyi dióhéjban.
Most aztán már ti is írjatok! Áfonyához nem is merek írni, mert hetek óta az én írásom van legalul Kép Pedig voltam ám Győrben is!

Kata
Én most először hagytam "másra" Hannát, ez azt jelenti, hogy pénteken egész nap apával volt, Pesten lófráltak. Előtte-utána szopi, s jól bírta. Szombaton meg maradtak otthon anyóssal, de apa is ott volt, reggel szépen elindultam, 4-re értem haza. Nagyon hiányzott ám, de a suli miatt muszáj volt. Jól bírta, másra viszont nem hagyhatom, mert itt senkink sincsen. Hanna is csak velem akart lenni, miután megjöttem - de csak, ha látott. Ha nem lát, jól el van nélkülem, de amint észrevesz, csak én kellek. Kép Ez persze jó érzés Kép

Zsuzsa
Mi újság veletek? Lábad?

Panda
????? Mi van az éjszakákkal?

Edit
Ez az epegörcs elég durván hangzik. Meggyógyultál
már?

Na pussz,
bringáék
bringa
 
 


Bringa,
en szeretnem megszuntetni a topicomat, azert nem irogatok. Na meg igazabol nincs is mirol, a tobbiek is eltuntek...
Viszont ma jartam a jatszohaz kornyeken, bementem es hoztam szorolapot, aktualis meg? Es irgumburgum, miert nem szoltal, hogy erre jarsz?

-Afonya
afonya
 
 


Zsuzsa,
csak neeeeeem?KépKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok!Kép
Mostanában mással vagyok elfoglalva, nem igazán van kedvem netezni. Szokott ilyen hoppáré rámjönni, hogy elkezdek valamit és akkor nem is érdekel más.Kép Ha bejön a rossz idő, elkezdek alkotni és akkor éjjel-nappal azt csinálom.
Most rendeltem egy pár könyvet, amiben vannak párnaállatka minták, pörgők-forgók, papírdíszek. Szóval most ilyenekbe fogtam bele. Csináltam már a párnaállatkákból, a papírfigurákból lepkét függönyre-ablakra, karácsonyra angyalkát az ablakba. Most Dancsi kitalálta, hogy csináljak neki a szobájába Micimackós figurákat amiket damillal le lehet lógatni a függönyön, csilláron.

Szóval megvagyunk, szerencsére senki sem beteg.Kép
Dodó már megmondja, hogy hívják és hol lakik. Igaz a vezetéknév nem egészen tiszta még (direkt nem írom ide a netre le, hogy mondjaKép).
Mindenhová szalad, egy percre sem tud megállni. A szája be nem áll és egyre okosabb.Kép

Persze írok azért én róla rosszat is mert van mit: mindent, de mindent megtalál amivel egy pici rosszat is lehet csinálni. Ő, egy számomra veszélytelen dologban is megtalálja a rosszat. Pl. a ropit marha jó dolog bedugni az orrba, vagy az ujját bedugni a hűtő alsó díszrácsába, amiből persze kihúzni már nekem is nehéz dolog. Aztán el sem hinné egy felnőtt, hogy a joghurt fedőfóliáját nyalogatni milyen isteni lehet, főleg ha azt éppen a kukából vesszük ki. Húúúú, borzalmas miket talál meg.

Az elmúlt pár napban este fürdés után jön rá rendszeresen, hogy tátá akar menni. Kezdi azzal, hogy az iskolába akar menni, aztán amikor mondjuk, hogy sötét van, nincs iskola, akkor papóékhoz akar menni. Ha ezt is kimagyarázzuk, akkor jön a Tesco (KEKKÓ) vagy a Cora (KOA). Nem értem miért van minden este mehetnékje, hiszen minden nap megyünk valahová. Ha az idő engedi játszóterezünk is, Dancsit is visszük suliba ahonnan mostanában gyalog jön haza, én meg tolom a kocsit.Kép

Na a tegnap este meg külön csúcs volt.Kép Hiszti először a TÁTÁ miatt. Aztán apa kikapcsolta a gépet, Dodó felpattant a kiságyban és keservesen elkezdett sírni, hogy BABA, JIKI. Vagyis nézni akarta a gépen a babákat és Rikit. Apja meg is jegyezte, hogy gyanús amiért csak Rikit emelte ki a többiek csak baba.Kép Pedig már olyan aranyosan mondja minden baba nevét. Felismer mindenkit. Nekem le vannak mentve a profilok, de felismeri Hannát a tengerpartos képen is és a tortásan is és Rikit is a régin amin játék van nála és az újon is a motorral.Kép

Edit!
Részvétem az epegörcs miatt!Kép Szerencsére nekem még nem volt, de anyukámat sokat láttam miatta szenvedni.Kép
Remélem igazad van és tényleg megszokja majd, ha másra kell hagynom. Nekem furcsa ez, mert a két nagyobb más környezetben nőtt fel. Ott az apukájuk szinte mindig otthon volt, közel volt a nagyi és sokat jártunk hozzájuk.
Most apa alig van itthon, mindkét nagyi távolabb, vagyis szinte mindig velem volt.
Fogacskához gratulálok!Kép Képzeld nekünk is volt egy ami visszahúzódott. A bal alsó szemfog. Úgy láttuk mintha át is hasad volna, a naplójába is beírtam, aztán mégsem bújt ki, csak jóval később.
Úgy irigyellek, hogy még mindig szopiztok. Jó, éjjelente biztos nem esik jól felkelni miatta, de akkor is.Kép

Bringa!
Gratulálok nektek is a fogacskához!Kép
Az eredményekhez is. Szuper, hogy minden leleted jó lett. Viszont...
Most lehet, hogy én nem értek hozzá, de a toxoplazma szűrésnek pozitívnak kell lennie? Ez jelenti azt, hogy korábban átesett már az illető fertőzésen, tehát védett ellene? Én úgy tudom, hogy IgG-t és IgM-t néznek. Ha mindkettő negatív akkor nem volt fertőzés.

A "végre itt van anya" dolog nekem is jó érzés volt, csak furcsa. Editnek írtam miért. Azért kérdeztem tőletek, hogy tapasztaltatok-e már ilyet. Megnyugtató, hogy Hanna is így reagált. Dodóval sem volt gond ha mégis ki tudtam "osonni" a szobából, de ha látott azonnal anyabaja lett.Kép

Zsuzsa!
Húúú én nem követem Áfonya észjárását, mert emlékszem nála is azonnal kombinálni kezdtünk amikor másnapos volt, emlékszel?
Vagyis én várom nagyon-nagyon türelmesen, hogy jelentkezz! Naaaaaa! Írjáááááááááááááááál mááááááááááááááá!KépKép

Na, mára inkább befejezem!

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Ez már haladás ha ilyen jól tudsz járni.Kép
Azért az a sok röntgen nem semmi. Szorítok, hogy ne legyen semmi gond a továbbiakban a térdeddel.

Ugye milyen jó, hogy nem kombináltam túl a dolgokat?Kép Nem is jönne most jól tényleg a röntgenek miatt. Milyen búgatószerről beszélsz???Kép

Ezek szerint Előd még mindig olyan szeleburdi, hogy tele van kék foltokkal. Dodónál szerencsére nem igazán gyakori.
A ropi az orrban tényleg csak neked humoros. Bár így utólag már nekem is az.Kép
Tényeg örülök, hogy Dodó ennyit dumál. Azért azt hozzá kell tenni, hogy idegenek előtt még elég sok szavát "fordítanom" kell.Kép
Az elinalást még nem próbáltam, de nem rossz ötlet. A lakásban tudom, hogy nem jön be mert azonnal elkezd keresni. Ha nem talál keservesen sírni kezd és szólongat, hogy ANYA-ANYA aztán átvált ANYUCI-ra. Na ilyenkor már nincs szívem nem szólni neki, hogy hol vagyok.

Derekam köszi jól van. Szerintem (laikusKép) a vírusos hasmars és a nátha utóhatása lehetett.

Holnap csinálok képet a pillangóimról és az angyalkákról, s majd felteszem a képtárba ahová a többiek teszik műveiket.Kép

A vezetéknevünk kicsit könnyebb mint a 007Kép. Öt betű csupán, ebből Dodó 4-et ejt ki. Na majd mailban megírom ha már ennyire megmozgatta a fantáziádat.Kép

Ja, és örülök, hogy boldog vagy.Kép
Én most egy kicsit akkor boldogabbKép mert apa itthon van már egy hete. Új munkája lesz holnaptól több pénzért, de kevesebbet látjuk majd. Most tehát kiapázzuk magunkat.Kép

Jó éjt mindenkinek.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Halihó!

Na, megint felbukkanok, mint a vízihulla Kép.

Mi túl vagyunk (úgy-ahogy) egy alapos náthán -mármint a gyerekek.

Zsuzsa!
Akkor télen már síelni fogsz, ha ilyen jó a lábad?
Én nagyon szurkolok a baba miatt!!!

Kata!
Dóri nagyon kis ügyes! Jó lehet, hogy ennyit beszél.

Ádámnak is van egy-két új szava, bár ezeket nem ejti még egész tisztán, azért érthető (pl. ANYA Kép, cici, dédi).

Alvás
Ádám is csak egyszer alszik délután, 1,5-2 órát, de most, hogy beteg volt, többször aludt 3 órát is.
Éjszaka 3 napja csak 2x ébred, ami egyrészről jó, mert többet alszom egyhuzamban, viszont nagyon nehezen alszik vissza, min. 20 perc, be nem ritka, hogy 30-40 percig tart, míg visszaalszik. Így viszont többet vagyok ébren, mint mikor többször ébredt, és 5-6 perc alatt már újra aludt.
Most döntsem el, hogy mi is a jó, ugye?

Én többször hagytam már Ádámot másra (anyukámra vagy a férjemre -de ez nem számít, mert ő szülő Kép). Volt már, hogy 6-8 órán keresztül Anyu vigyázott rá, de semmi baj nem volt, hiszti vagy ilyesmi. Csak velem volt egy kis gáz, mert a cikóim majd' szétdurrantak Kép. Pedig már 16 hónapos, és még mindig megtelnek, ha valami miatt nem szopik olyan sűrűn.

Zsuzsa!
Előd még minig rengeteget szopik? Mert Ádám vagy egy hete picit kevesebbet, már csak naponta 5-6 alkalommal, nem állandóan. Szóval, mégiscsak van remény a háromóránkénti szoptatásra Kép Kép Kép!

Most megyek, jó éjt,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Koszonom,epegorcsom azota nem volt,viszont atment a csaladon valami baci.KépApa kezdte,aztan Riki,majd végul én.Szegény Rikinek 39.6 volt a laza,ilyen sok még sosem volt.Egyébként sem egy beteges tipus.Szerencsére naluk csak egy napig tartott.En még mindig taknyos vagyok és kohogok,két napot voltam lazas is.Rikinek semmi mas baja nem lett a lazon kivul.Azért ilyenkor orulok,hogy még mindig szopizik.Kép
Kata!Hat tényleg nem tul kényelmes az éjszakazas,de most nem merek neki allni leszoktatni,mert alig tobb,mint két hét mulva utazunk haza.Szerintem az utazas megint be fog zavarni(1500 km,15-17 ora) és akkor kezdhetném elolrol.Kulonben meg azért se szoktatom le,mert szerintem mar apadoban a tejecske.Képzeld el,hogy nappal nem is indul be a leadas,Riki pedig -szegényke-felvaltva mutogat a cickre,mert nem jon belole.KépValoszinuleg menni fog egyedul is a leszokas,kénytelen lesz.Kép

Nagyon hizelgo,hogy Dodo igy oda van Rikiért!KépKép
Mar Riki is szokta kérni,hogy mutogassam neki a babak fotoitKép

Mi kozben rajottunk,hogy miért volt a hiszti a furdésnél.Sajnos,ha tekerjuk a melegvizcsapot,akkor egy bizonyos helyen berezonal és ettol ijedhetett meg multkor,amikor Apaval furodtek.Aztan beraktam neki kisvodrot és nagyon jo otletnek bizonyult.Azota imad furdeniKépMar két vodor van bent és az én feladatom,hogy egyikbol ontsem a masikba.Kép

Zsuzsa!Orulok,hogy jobban van a labad!KépDrukk a babahoz!KépElod kombinalasa nagyon édes!KépSuti-kutya.

Bringa!Gratula a fogacskahoz!KépNagyon ugyes Hanna,hogy igy birja nélkuled,amig te suliban vagy!LeletekKép

Most hirtelen ennyi!

Edit
edith16
 
 


sziasztok
Ide is bejelentkezem, nehogy azt higgyjétek, hűtlen lettem. Csak időhiányos Kép
Ugyanazt nem írom le, amit Áfonyánál, s ott sem amit itt Kép

Kata
Az elinalásról én nem vagyok megygőződve. Legalábbis azt olvsatm, hogy az sokkal rosszabb, mintha sírva hagyod ott, mert nagyobb csalódás. Persze szerintem helyzete válogatja. A lényeg meg az, hogy meg kell neki mondani, hogy elmész, s visszajössz, nem?
Milyen ügyi vagy ezzel a sok kézimunkával. Én még a babás albummal is el vagyok maradva...
Ja, Hannának a Dodó név megy egyedül (valamennyire Kép)


Zsuzsa
Baba? Örülök, hogy jobban vagy! Ügyes Előd a beszéddel. Hanna még csak épphogy elkezdte kóstólgatni a dolgot Kép

Panda
Gratula az aalvásfejlődéshez! Spontán?
Érdekes, hogy nekem a cickók nem durrannak be, még ha egész nap nem is szopizik Hanna. Pedig, amikor vele vagyok, naponta kb. 4-szer szopiik (plusz hajnalban Kép)

Edit
Szerintem igazad van, mi miután Hannát leszoktattuk, még párszor visszakapta a cicit éjjel, mert nyaralás, miegymás. De ez szerintem sem túl jó. A hosszú út viszont így sima volt Kép
Mikor mentek?

puszi,
Bringáék
bringa
 
 


Zsuzsa!

Elodnek utolag nagyon boldog névnapot kivanok!Kép

Most kicsit zavarban vagyok,mert nem tudom hogy érted,hogy merre megyunk.Kép
Franciaorszagbol megyunk haza Budapestre.KépMar nagyon varjuk.Alig tobb,mint egy hét mulva.Aztan sajnos egy ideig nem tudok majd jonni ide,mert otthon nincs internetunk.KépHa eljutok anyukamhoz,nala van és akkor majd bejelentkezek.Kép

Szegény Riki csak benathasodott és kohog is.KépPorszivozni kell az orrat.

Kata!Hogy vagytok?

Bringa!Egészen pontosan jovo vasarnap dolgoznak a paromék utoljara(éjjel) és elvileg utana el is indulunk.Sajnos igy fel kell majd ébreszteni Rikit,de ha nem akarunk éjnek-idején hazaérni,akkor igy kell indulnunk.Ahogy az idojarast elnézem....Nem szeretném,ha hoesésben kéne utaznunk.

Pussz!
Edit
edith16
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: