Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Egy egészen friss (5 perces) kép Dodóról:

Kép

és a megígért ébredés utáni:

Kép

Este jövök bővebben.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok
Képzeljétek, Hanna már le tud jönni POPSIVAL a bútorokról!!! Kép Hurrá

Kata
Egyszerűen tündéri ez a kicccsaj Kép A képeken is, meg amiket mond!!! Csak irigykedek a beszéd miatt Kép
Kaki ügyben én azért elvinném dokihoz.

Zsuzsa
Ti mit vesztek az első szülinapra? És miket kértek a családtól?

üdv,
bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Dodókám 11-kor bealudt, ami nem szokása.Kép Már nagyon régen, csak délben alszik egyszer, igaz akkor 2-3 órát. Most azóta is szunyál.
Kaki témánk rendbejött, nem lett orvos a vége, mert miután írtam nektek, elkezdett menni a hasa, kipirosodott a popsija. Eredmény: két újabb rágófogacska bújt ki.KépKépKép Igaz még csak egy ici-pici csücsök látszik, de ezek szerint ez volt a gond, mert a kakija újra a régi.

Sőt, most már azonnal szól ha bekakilt. Igaz pisinél is jön és mondja, hogy kakaKép, de a lényeg, hogy rájött, hogy valami történt a gatyában.Kép Ettől függetlenül mindig meg is dícsérjük, hogy "nagyon ügyes vagy!", amire ő azonnal megtapsolja magát.Kép És ez rendszeres nála, ha bármiért megdícsérjük.Kép

A beszédről már nem is beszélek, mert volt tegnap a védőnéni és nem hitte el, hogy Dodó ilyen szavakat mond. Azt mondta, hogy áááá ez még korai. Úgy voltam vele, hogy ő tudja, én meg hallom.Kép Na 5 perc után Dodó beindult és elkezdett neki dumálni.Kép A védőnéni szavakat mondott, Dodó meg ismételte. Rendesen tesztelve lett a gyerek, és jól szerepelt.Kép Szerinte tuti a két lány miatt van. Mármint, hogy nem csak kettesben vagyok Dodóval napközben, hanem sokan és sokat beszélnek hozzá. Lehet benne valami, mert egyik lányom sem volt ilyen nagydumás.
Apát most kértem meg, hogy készítsen elő mindent egy hangfelvételhez a PC-n.Kép Ha elemében lesz a kiscsaj, megpróbálok felvenni tőle valamit.

Bringa!
Gratula a lemászáshoz!!!KépKépKép


Zsuzsa!
Haláli ez a gif!Kép
Dodó mostanában a 12 éves karikát akarja mindenáron leszedni.Kép Na meg kikapcsolja és tapsikolva vigyorog, hogy ő most milyen ügyes volt.KépKép
Jól látom, hogy a TV alatti polc nálatok is játékos polc (lettKép)?

Most megyek, majd este jövök.

K.

Ja, és a lényeget nem is írtam: képzeljétek nyertem egy cd írót a multimedia.hu-n.KépKép Nem egy nagy szám, meg van is már mindkét gépünkben, de így lecseréljük a régebbit.KépKépKép

KépKép


KépKép
kata007
 
 

 
 

sziasztok
Hát Kata, nem vagy semmi! Kép Most visszafelé megyek: progik, web-pénz, most meg nyersz! És mindezt három lyánnyal Kép Nagyon ügyi vagy!
Dodó is az, tényleg, hogy miket tud már!!! Kép
Áfonyánál írtam pont, hogy nálunk is van ez a délelőtt bealvás most. És az előbb tettem harmadszor tisztába hasmars miatt. Lehet, hogy nálunk is van fogacska? Kép
Ja, és nagyon édesek a képek! Tök jó, hogy raktál fel! Én is nekiveselkedem egy másikat felrakok mindjárt a profilomba.

Zsuzsa
Hanna is tök büszke magára, hogy tudja irányítani a tv-t. Ti egyébként mennyit tv-ztek velük? Én próbáltam eddig nem sokat, de lehet, hogy jobb lenne, mert több beszédet hallana. A Minimaxon ari mesék vannak. Meglátta a Márton ludat (Nils HolgersonKép és úgy vigyorgott mint a tejbetök Kép

na sziasztok
bringáék
bringa
 
 


Helló Kép!

Kata!
Dóri tökcukifalat a képeken! Bezzeg Ádám sosem ilyen, ő mindig bőgve ébred Kép.
Mi ez a nagy nyerészkedés KépKép??? Gratulálok Kép!
Mostanában Ádám is sok kakis pelust produkál, de hát neki is a fogai jönnek, már 2 rágó majdnem kint van. De még milyen sok van hátra...
Ollllyan jó, hogy Dóri ennyit beszél Kép!

Na, jó, Ádám is "beszél", pl. ma mondtuk neki, hogy: "ssss, elkergettük a legyet!", és közben integettünk a kezünkkel, mire ő is megpróbálta utánozni. Az integetés ment, de a "s" helyett "sz" lett. Meg mikor teszem tisztába, és mondom, hogy "pfűűű, de büdi a kaka", és hessegetem a szagot az orrom elől, akkor ő is mondja, hogy "p", és legyez a kezével. Sőt, sokszor én nem is csinálom, csak ő.

Bringa!
Szerintem nem kell nagy ügyet csinálni a szülinapból! Én direkt nem szóltam a "nagy" topikban ehhez a témához, mert mindenki úgy elhalmozta a gyerekét mindenféle iszonyat drága holmival (játék, ruha), hogy az szerintem túlzás. Noémi pl. annak idején mesekönyveket kapott (az volt a kedvence, és annak örült a legjobban), meg egy bébitaxit, és anyósom varrt neki 1-2 ruhát. De ez az egész család ajándéka volt, nagymamák, tesóm és mi. Ádám most inkább ruhákat kapott, meg valami kis játékot (nem tízezrekért), és kész. Amíg pici a gyerek úgysem tudja értékelni, ha meg nagyobb, akkor megmondja, mit szeretne, és az ember igyekszik megvenni neki. Noémi, így 3 évesen, már sorolja rendesen, mi mindenre van szüksége Kép.

Ja, igen, Ádám is mindig a 12-es karikáért nyomul Kép. Meg persze a távirányítóért.
Most viszont az a kedvence, hogy mindenhová felmászik. Leginkább az ebédlőasztalt szereti. Már mindenhogy próbáltam tenni a székeket, egészen betoltam, vagy teljesen elhúztam az asztaltól, de addig húzza-vonja, amíg úgy oda nem sikerül tenni, hogy fel tudjon róla mászni az asztalra. Tiszta őrület, semmit nem merek az asztalon hagyni, arról nem is beszélve, hogy már kétszer leesett Kép.

Zsuzsa!
Az a gif nagyon aranyos! Végülis nem is baj, hogy én nem tudok ilyeneket feltenni, mert olyan, mintha csak Ádámot látnám Kép.

Na, megyek, jó éjt!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

No akkor itt vagyok.Kép
Dodó délelőtt aludt 3 órát, úgyhogy mégis csak egyszeri alvás volt, bár az esti fürdést előrébb kellett hozni mert már majd összeesett.Kép Fél nyolc helyett már 7-kor pancsizott és be is aludt.

Áfonya!
Olvastam az osztályban, hogy gondjaitok vannak a hajmosással. Tippet nem tudok adni, de leírom velünk mi volt.
Dodónak soha nem volt baja sem a pancsival, sem a hajmosással. Jó bő hónapja viszont elkezdett visítani hajmosáskor. Ez odáig fajult, hogy már leizzadtam ha hajat kellett mosni, sőt tuti hallotta az egész bérház, hogy nálunk hajmosás van.Kép Aztán ahogy elkezdte, úgy el is hagyta. Az utóbbi két hajmosás már hang nélkül ment. Érdekes módon ha letusoltam a fejét, vagy ő pancsolt a vízben, azt kimondottan élvezte, sőt a kismedencében az a szórakozása, hogy széttett lábakkal ül, előre belehajol a vízbe és élvezi, hogy amikor felemeli a fejét folyik rajta végig a víz.
Szorítok, hogy nálatok is csak átmeneti állapot legyen!!!!!!!

Bringa!
Elvileg csak két lányom van, mert a nagyobbik az apjával él (egyenlőre...). Csak most a héten volt együtt mind a 3.
A progit kaptuk mi is, a webpénzt ritkán gyűjtöm én, inkább apa és Dancsi feladata, a nyerés pedig nem telt sok időbe. Pár kérdésre kellett válaszolni.Kép Ezt pedig felváltva csináljuk apával. Aki épp ráér az fejti meg mindkettőnk nevében.
Hasmars: épp dicsekedtem, hogy minden ok, erre ma délután két pelust vettem ki alóla hasmars miatt.Kép Én is remélem, hogy csak a fog miatt van.

Rendesen átvágtál!!!!KépKép
Olvasom, hogy mindjárt felraksz egy másik képet a profilba. Nyitom meg azonnal a profilodat és....
Képet kérek! Képet kérek! Képet kérek!KépKépKép
A tv irányítás annyira édes lehet. Emlékszem amikor Dodó csinálta. Először meglepődött, aztán marha büszke volt magára, hogy milyen ügyes, aztán azt figyelte, hogy mikor szólunk rá.
Olyan jó olvasni a ti történeteiteket! Pár hónapja még Áfonya, bera és én írtunk ilyeneket. Most meg itt van Zsuzsa avija, meg a te írásod ugyanazokról a mutatványokról.KépKépKép

Panda!
Köszi!Kép
Meg vagyok nyugodva, hogy nektek is több a kakis pelus mint kellene.Kép

Beszéd: mint írtam is délelőtt, tuti köze van hozzá a két nagyobb lánynak. Dodó ugyanis mindig ott van ahol ők. Mint a kiskutya megy utánuk. Valamelyik nap azzal szórakoztak, hogy mentek végig a lakáson, hogy Dodó megy-e utánuk. Ment!Kép
Na meg én sem vagyok egy szűkszavú emberke, mindig dumálok neki.Kép

A szülinapi ajándékkal kapcsolatban nagyon egyetértek veled! Nálunk sem volt több ezer forintos ajándék.

A mindenre felmászás szerencséreKép nálunk még nincs, de nem is bánom. Sőt a szekrényből kipakolás sem és az oda való bemászás sem.Kép
Ezek szerint a gyerkőcök is úgy gondolják, hogy nagy marhaság az 12-es karika...Kép

Alvással, hogy álltok???

Mára ennyi, jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok

Panda
Édi lehet, ahogy hessegeti a szagot Kép

Panda, Kata
Az ajándéknál nálunk is a praktikumé a fő szerep. Vannak dolgok, amiket szeretnék neki, s azokat így most kapja. Talán te meg Kata sem ugyanaz a helyzet, mert nálatok már van nagyobb gyerek is, így sok játék öröklődik. De pl. Hannának még nincs Duplo v ahhoz hasonló játéka, kell neki ruha, bicikliülés, ilyenek. Ezeket kapja a családtól. Én pedig babát veszek neki. Ja, és a lejgobb szerezményem (bizományiból) egy bábszínház. Tudom, hogy azt is lehet csinálni otthon, de az tuti ari volt, s 4 bábbal együtt is csak 4500 ft. Szóval ezt az én családomtól kapja pl.

Kata
Hát igen. Irigykedem is a sok beszédre, amit Dodót körülveszi. Én sajna nem bírok egész nap beszélni hozzá. Bár sok progit csinálok neki, de azért érződik rajta, hogy nem veszi körül sok ember, pl esténként. Ezért is megyünk gyakran a mamákhoz, csakhát ebből kifolyólag nincs nagyon sok rendszer az életében, hiszen mindenki máshol lakik, sok az utazás. De mondjuk ezt tudtuk is, amikor bevállaltukKép

na pussz,
bringáék
bringa
 
 


sziasztok
Van új képem, kettő is Kép Áfonyánál egy, ami az unokatesóval együtt van, itt meg egy másik, az egyik esti buli alkalmával.
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Mivel kéritek az új képeket, hát tessék!Kép
Nem tudom megállni, hogy ne rakjam fel ezt a pár képet. Lekicsinyítettem amennyire csak lehet, remélem nem fogtok szidni.Kép

Szóval Dancsi selejtezett a ruhái között és van egy jópár amit már kinőtt. És ugye mit csinál két lány ha beszabadul egy halom ruha közé????
Divatbemutatót...KépKépKép

Akkor a képek kommentár nélkül:

Kép

Kép

Kép

folyt. köv...

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Ennyi...

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Bringa!

Mail ment, sürgős!!!!! KépKépKép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!

Tünderi Dori! Mint egy igazi modell!Kép
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Kata,
abban a vilagoskek ruciban, ahogy konyokol a barpultnal, valami gyonyorusegKép
afonya
 
 


Kata!
Nagyon édesek a képek!!! Nekem a kapucnis ruhás tetszik a legjobban Kép!

Alvás: épp most jöttem vissza az első ébredés után. Különben mintha javulna a helyzet, mert nem sír, ha leteszem az ágyába, hanem 4-5 perc szopi után rendesen elalszik. Kb. 5x ébred, ez azért nem olyan jó. És tegnap 7-kor kelt reggel, ma már 1/2 7-kor kukorékolt, pedig fél 8-nál előbb nemigen szokott felkelni reggel. Remélem, ez nem azt jelenti, hogy holnap már 6-kor ébren leszünk..

Bringa!
Igazad van, valóban sok játéka van Ádámnak Noémitől, de furamód egyáltalán nem azokat szereti, amiket ő. Noémi könyvmániákus volt (ma is az), Ádám is szereti, de közel sem annyira, és a lábbal hajtós dolgokért sem rajong. Neki a tologatós ketyerék jönnek be, de azok nagyon (vonat, autó, minden, amit tolni lehet -meg az is, amit szerintem nem lehet tolni, de Ádám azért tudja, pl. sámli, doboztető stb.). Ja, Duplójuk az enyémeknek sincs, csak fa építőkocka, de az is az enyém volt. Végülis abból is lehet építeni, sőt szvsz könnyebben, mint a Duplóból (igaz, könnyebben szét is esik az építmény).

Na, mára eldugulok, itt az éjszaka,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a dícséretet!
Most híztam megint miattatok, pedig fogynom kellene.Kép

Már nagyon álmos vagyok, de valamit még le kell írnom hátha holnap délelőtt olvassátok.
Szóval ha még nem próbáltátok, akkor vegyetek lemosható tetkót a gyerkőcöknek.
Ma Dodó és Dancsi kapott. A Monte-n volt rajta, vízzel kell rárakni. Ne tudjátok meg, Dodónak mennyire tetszett. Apa rakta rá az elsőt, és hangosan nevetve jött ki a fürdőszobából és mutatta a karján a cicát.KépKépKép
Utána még raktunk a másik kezére egy bocit. Nagy sikere volt...Kép

Ennyit akartam, majd holnap jövök bővebben.

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jó reggelt Kép!

Sajnos, nem lett igazam, ma nem 6-kor keltünk, hanem 3/4 6-kor Kép... Én nem tudom, mi van ezzel a gyerekkel. Éjszaka is felébredt vagy 6x, de hamar visszaaludt, nem sírt úgy, mint mikor fáj a foga. Én meg már ki vagyok purcanva. Ma reggel nagyon mérges voltam rá, mikor nem akart aludni, pedig még a mi ágyunkba is betettem és ott is próbáltam szoptatani, simogatni, hátha visszaalszik, de nem. Én meg alig látok ki a fejemből, csak jöttem gyorsan egy kicsit panaszkodni. BOCSÁNAT!

Most megyek, ha már ilyen korán keltem, csináljak valami hasznosat is...

Szép napot,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Nem lett igazam, nem 6-kor keltünk ma, hanem 3/4 6-kor KépKépKép!
Nem tudom, mi van ezzel a gyerekkel, de én már teljesen ki vagyok purcanva. Reggel nagyon mérges voltam rá, mikor semmivel nem tudtam visszaaltatni, pedig még a mi ágyunkban is megpróbáltam szoptatani, simogatni, de nem KépKépKép.
Ráadásul éjszakla is jó sokszor felébredt, de hamar visszaaludt, nem sírt úgy, mint mikor fáj a foga. Én meg alig látok ki a fejemből, csak jöttem egy kicsit panaszkodni. BOCS!

Most megyek, mert betrottyantott a fiatalúr, kipucolom...

Szép napot,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


na, ez meg itt mi?
Mikor elküldtem az elsőt, megnéztem, és nem volt itt. Azt hittem, eltűnt. Megírtam újra, erre tessék, mégis itt van. Még ez is bosszant, nem elég, hogy fáradt vagyok KépKépKép!

Mostmár tényleg megyek kakit pucolni...

P.

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Olvasok, olvasok, csak valahogy írni nincs időm mostanában. Az az 1-2 óra, amit délben alszik, semmire sem elég. Pedig amit szeretnék, vagy kellene csinálni, az nem igazán megy már Lili mellett. De most azért is tornáztam a déli alvás alatt /azok a fránya kilókKép/ és még mindig alszikKép.

Kata!
nagyon édes a divatbemutató, szerintem már látszik Dórin, hogy élvezi és tudja, hogy miről is van szó. Lili is szalad már egy-egy szép ruhában nézegetni magát a tükörben, de nem lehetne rávenni, hogy ennyi ruhát próbáljunk fel egymás után.Kép
Ezt a lemosható tetkót ki kellene próbálni...már csak azért is, mert kíváncsi lennék én is, hogy mit szól hozzá Lili.

Bringa, Zsuzsa!
Nálunk még mindig van vagy 20 felfujt lufi a szülinapi buliból, szerintem azt élvezte Lili a legjobban. Csokorba szedve fel van akasztva, néha odamegy, kicsit megbokszolja és vigyorog... Drága ajándékokhozKép: Lili is kapott sok mindent úgy összességében a családtól, de a legjobban egy ici-pici kis baba tetszik neki - azt hiszem legóhoz illeszthető, egy kis aranyos zsákban -amit azóta viszünk magunkkal mindenhová.

Na most ennyi, mert már kiabál a másik szobában.

Ja! Hétfőn kezdjük a bölcsibe a beszoktatást, azért drukkoljatok nekünk!

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Áfonyánál már írtam, hogy kissé korai időpontban jöttem, most de kivételesen ráérek napközben netezni.Kép

Köszönjük mégegyszer mindenkinek a dícséretet! Nem tudtam megállni, hogy ne rakjam fel ezeket a képeket. Gondolom szidott is akinek lassú nete van, de egyszer élünk!!!Kép

Kryss!
Köszi, tényleg mint egy modell!Kép Látnád miket művel a tükör előtt!Kép

Áfonya!
Köszi!Kép
Bárpult:Kép
Amikor tettük át a képeket a gépre, akkor láttuk mi is, hogy milyen klassz a háttér.Kép
Így sikerült.Kép Spontán képek, csak a ruhabemutató kedvéért, úgyhogy senki nem gondolt a megfelelő háttérre.Kép
Nekem az utolsó tetszik a legjobban.Kép Annál már ő állt be, kb. olyan arckifejezéssel, hogy na lehet kattintani!Kép

Panda!
A párom is beleolvasott az írásod elejébe, úgyhogy mondtam is neki, hogy látod milyen szerencsések vagyunk, hogy Dodó végigalussza az éjszakát? Azt mondta, hogy nem cserélne veled, emellett viszont minden elismerése a Tiéd, hogy ilyen jól bírod.
Ja, ma mikor kelt? Tényleg 6-kor mint ahogy jósoltad?
Ok, most értem oda, hogy mikor kelt.Kép Tolmácsoltam is apának.Kép
Nekünk Dodó mostanában visszalszik reggel. 6 körül ébred, kicsit motoszkál a kiságyban, szopizik, aztán visszalszik mellettem kb. 9-ig.
Nem ismerem az Aludj jól gyermekem könyvet, de elvileg most van úton a megrendelésem.Kép Neked nincs meg? Abban nem lehet valami jó ötlet, hogy mit lehetne csinálni? Ez tényleg fárasztó. És persze ilyen éjszaka után állj helyt egész nap mint jó és türelmes anya és mint üde, friss feleség. Nem tudom mit mondhatnék...Kép

Kétszer is meg kellett írnod ezt a hozzászólást? Drága Panda! Ez nem a Te napod...KépKépKép

Játék: nálunk viszont fordítva van mint nálatok. Dancsi játékai nagyon bejönnek Dodónak. Pedig neki már most nagyon sok plüss állatkája van, de azokkal nem foglalkozik, inkább Dancsi szobájában kutat mindig. Most előszedték Dancsi játék babakocsiját és az a menő, meg van egy műa. bevásárlókocsija Daninak, ami olyan mint mondjuk a Corás kocsi, csak kicsiben. Az egyik keréknél megoldható, hogy tolás közben kattogjon is, hát attól meg már fáj néha a fejem, de Dodó élvezi.Kép Pakolgatja bele a játékokat és tologatja.

Zsuzsa!
A cd író már a gépben van.KépKépKép
Kaka: majd megtudod Te is nemsokára milyen örömet tud okozni.Kép Egy kis gond azért van vele, mert ugye ha azt akarom, hogy legyen értelme is Dodó részéről, akkor mindig meg kell nézni a pelust. Pisinél magyarázom neki, hogy ez csak pisi, de hát valahogy el kell kezdeni. A lényeg, hogy rájött és észreveszi ha valami megy a pelusba. Én már tudom milyen amikor már nem utána szól hanem előtte, és akkor rohanás a biliért.Kép Persze attól mi még messze vagyunk.
Szopival kapcsolatban írtál Áfonyánál de ott elfelejtetem rá reagálni, úgyhogy itt teszem: csak annyit, hogy jó neked, hogy Előd még ennyit szopik. Dodónál már régen csak napi két szopi van, de mostanában már azt is hanyagolja.Kép Egyszerűen nem kell neki. Bekapja szív 1-2-őt és kész. Talán kezdi elválasztani magát?

bera!
Már éppen hiányolni akartalak...Kép
Tetkó: Dodónak marhára tetszett. Az apja titokban rakta rá neki az elsőt a fürdőben, aztán jöttek ki és Dodó hangosan kacagott és mutatta a cicát. A másodiknál is vigyorgott (Bringa után szabadonKép), mint a tejbetök.Kép A képeken látszik is valamennyire a két karján.

Öltözködés: szerintem nálunk is csak azért tűrte Dodó mert látta, hogy nekünk tetszik, látta, hogy fényképezem, na meg ő élvezi ha Dancsi húzza-nyúzza, és most ő öltöztette.Kép

A szoktatáshoz szorítok nektek, és ha időd engedi azért számolj be róla légyszi! Ja és mailt is írtam.Kép

Mára ennyi, este még benézek.

Pusssz! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok
Ma voltunk az anyatejes világnapon, jó volt. Kb. 300 mami babástól. Volt zsivaj Kép
Aztán Kapolcsot is megjártuk, jó kis zuhék voltak.
Hanna egyébként egy tündér. Imádom a csajt! Kép

Kata
A lányod nagyon tuti csaj, hogy már most ennyire divatozik! Kép Nagyon édes ám! Nekem a "lila ruhás nő" a kedvencem Kép
Köszi a mailt, válaszoltam is rá Kép
Minek is neked az Aludj jól, gyermekem könyv?????

Panda
Ne haragudj, de én örülök annak, amiket az álvásotokról írsz, de kizárólag csak egy okból: így bebizonyosodik számomra, hogy nem csak nálunk lehet ilyen kataszrófa minden egyes éjszaka Kép (csak vicc ám, hogy örülök, tényleg szívből kívánom, hogy javuljon a helyzet nálatok - és nálunk is)

Zsuzsa
Szerintem is jók a bábok, most ami még tetszik, aza babakocsi, ami olyan, mint egy bevásárlókosár. Hannának tuti bejönne, mert imád tili-tolizni.
Előd eszik már tojást, lisztet, tejes dolgokat?

Bera
Erről is lemaradtam: mész vissza dolgozni, azért bölcsiztek? Biztosan minden oké lesz, persze azért mindkettőtöknek nehéz lesz az elválás. Írj, majd hogyan ment! Szorítok!!!!!! Kép

pussz,
bringáék
bringa
 
 


Kata!

Mailt is megkaptam, kösziKép

Bringa!
tényleg elfelejtettem neked válaszolni, bocs csak kicsit lemaradtam mostanában az írással...
Szoval Lili nemsokára (7.-én )lesz 14 hónapos. Nagyjából Dórival és Rékával egyidősek. A hűtőt úgy sikerült leolvasztania, hogy olyan a hűtőnk, hogy az alsó résza a fagyasztó. Ezen szokta pakolgatni a hűtőmágneseket és közben valószínűleg kicsit kinyitotta. Csak annyira, hogy ne vegyük észre azonnalKép
Na azóta figyelemKép.

Bölcsi: igen, mennem kell vissza szeptembertől dolgozni, ezért kezdjük hétfőn a beszokatást. És tényleg félek az elválástól.

Már csak percekig van netem, mert 10-kor leáll a szolgáltató holnap délig. Kép

bera
berka
 
 


Bringa,
erdemes lemenni Kapolcsra? Gyerekestul is?Kép

-Afonya

ui: holnap reggel mennenk
afonya
 
 


Áfonya!
Bocs, csak most jöttem. Igen, szerintem, egy napra jó program. Hanna élvezte! Most gyorsan küldöm, hátha még olvasod!
pusz
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Jó régen írtam ide, de csak olvasni volt időm.
Szombat reggeltől újra itt van Anita, úgyhogy estére nem sok energiám marad írni.

Bringa!
Nekem is a lila ruhás tetszik a legjobban.Kép
Biztosan nagyon klassz volt az anyatejes világnap. Ilyenkor sajnálom, hogy ilyen messze lakunk.

A könyv csak azért kellene, mert bár Dodó végigalussza az éjszakát, de nem hajlandó egyedül elaludni. Szeretnénk áttenni külön szobába ha már nem szopizik, de tudom nem lesz egyszerű, ezért gondoltam, hogy hátha találok valami jó ötletetet a könyvben. Eddig szopival aludt el esténként, de mostanában nagyon hanyagolja, talán kezdi elválasztani magát.

Írod Zsuzsának a babakocsit ami olyan mint egy bevásárlókosár. Dancsinak van ilyen és Dodó is imádja tologatni. Azóta tetszik neki nagyon mióta biztosan jár, mert előtte mindig elesett ha a kocsi beindult.Kép

Zsuzsa!
Gratula az ajándékhoz!Kép
Én sem tudom milyen az elválasztás, de szerintem Dodó most azt csinálja. Nem kell neki a cici, csak ha olyan kedve van. Hiába próbálom akkor ha éhes, nem szopik hanem kéri a HAMHAM-ot.Kép
Végülis elmúlt 14 hónapos. Szavam sem lehet a szopizására.Kép
A könyvről írtam feljebb, Bringának.

Jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Megint én vagyok.Kép
Van egy pár kép amit meg szeretnék nektek mutatni. Ennyire tudtam lekicsinyíteni, hogy valami látszon is belőle.
A lányok unatkoztak és íme az eredmény mit találtak ki:

Kép Kép

Kép Kép

Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Kép
És ezt küldöm nektek:
Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!

Nagyon szépek a hajas babáid. Kép a két szőkeség kis huncut kópé, Anita pedig igazi nagylány.

Anyatejes nap Miskolcon is volt, a Diósgyőri Kórházban pénteken. Minket is meghívtak, még tombolán is nyertünk Kép.
Hanga 2 napja lázas Kép.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám, vagyok, csak mostanában annyiféle dolgom van...

Kata!
CSODASZÉP LÁNYAID VANNAK!!!!

Alvás
Szóval, mi próbáltuk az Aludj jól... könyvet, nekünk bejött volna, hamar volt eredmény, de Ádám sajna megbetegedett, mire a dolog megoldódott volan. Hosszú betegség, aztán kis pihenő, újra kezdés. Megint gyors eredmény, újabb betegség (ezt épp Noémitől kapta el Kép), megint fuccsba ment az egész. Mégegyszer próbálkoztunk, és megint beteg lett, aztán azóta hagyom az egészet. Majd ősszel újra próbáljuk, ha a férjemnek meglesz a diplomája.
Kata, én azt hiszem, hogy a Te vajszíved nem bizti, hogy be fogja vetni ezt a módszert Kép.
Különben Ádám cicin alszik el, mióta csak 1x alszik napközben, úgyhogy nekünk az elalvás sem megy... Pedig, mióta megtanult elaludni (a könyv szerint csináltuk, a 3. napon már egyedül aludt el), nem volt gond az elalvással, de úgy látszik, annyira kipurcan estére, hogy belealszik a szopiba.

Újabban egyébként óránként kel éjszaka, reggel pedig fél 6 és 7 között kukorékol valamikor. Ma szerencsém volt, 3/4 7-ig kihúzta.

Bringa!
Dehogy haragszom, hogy "örülsz" annak, hogy mi sem alszunk KépKépKép! Legalább valaki együttérez velem Kép.

Zsuzsa!
KépKépKépkuki-sztoriKépKépKép
És Ádám már nemcsak az ebédlőasztalra mászik fel... Ma felmászott az udvaron levő, fának támasztott szobafestő-létrára. Pedig vagy 40 cm-re vannak egymástól a foko, ő mégis felment az utolsó előtti fokig. Tovább is akart mászni, de nem volt hová kapaszkodnia Kép. Én meg majd' gutaütést kaptam...

Na, megyek gyorsan aludni, jó éjszakát,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Végre újra köztetek!Kép Már hiányoztatok...Kép Épp ezért jó hosszú leszek...Kép

A héten kicsit hűtlen voltam hozzátok, de mivel itt volt Anitám is, csavarogtunk, kirándultunk nagyokat. Igaz csak egy napos kirándulások voltak, de mindenki élvezte.Kép
Voltunk Kassán, ott vásárolgattunk is, na meg nem lehetett kihagyni a nagy zenélő szökőkutat. Aztán kirándultunk egyet Ukrajnába. Az tényleg csak kirándulásból és kocsikázásból állt. A csajok vállalták, hogy elférnek hátul 3-an, úgyhogy nem számított a marha nagy meleg, mentünk.
Dodó még kukucsolt is a határőrrel. Azt hitte, hogy azért néz ki a kis ablakon a bácsi, hogy vele kukucsoljon és hangosan kiabált neki, hogy KUKUC-KUKUC!Kép Az ukrán vámos meg vette a lapot és visszakukucsolt!Kép Majd teszek fel képeket mindjárt.

Rólunk: Dodó szókincséről már nem is merek írni, mert még nekem is meglepő amiket mond. Tisztán kimondja, hogy HINNNTA. Sőt egész nap hintázni akar, mert ugye most már összeköti a dolgokat. Meglátja az ajtófélfán a szobahinta kampóját és már megy is a hintáért.
Most már érthetőbb és tisztább minden szava. A cici már tényleg CICI, Anita már ANITA, a gom már GOMB, a tea már TEA.
Megkülönbözteti a pisit a kakitól, bár még mindkettőt kakának mondja. De ha megkérdezem, hogy milyen kaka? Bűdös? Akkor mondja, hogy IGEN vagy, hogy NEM. És tényleg a valóságot mondja.Kép
Igaz az anyát meg a világért nem akarja mondani.Kép Bárki próbálja vele tanítani, odajön hozzám, megbökdös az ujjával és mondja, hogy TE.
Reggel mindig ott van ő is amikor kávézom és látja, hogy keverem a kanállal, aztán a kanál mindig az övé. Délután nem volt ott, megkevertem a kávét és beraktam a kanalat a mosogatóba. Bejön a konyhába, kihúzza a kanalas fiókot és mondja, hogy KAÁL, KAÁL. Kérdezem tőle, hogy minek a kanál? Mit akarsz a kanállal? Erre mutat a kávémra (amiben már nem volt kanál). Szóval
belerakatott egy kanalat amit utána megkaphat.Kép
Ügyesen eszik kanállal nem folyékony ételt, bár elfér még a segítség.Kép A villájával viszont már nagyon ügyes. Igaz sokszor nem a villára szúrja a kajcsit, hanem az ujjára és úgy kapja be. Viszont a nagy bánatom, hogy bal kézzel ügyesebb.Kép Pedig a családban mindenki jobb kezes. Előre félek...Kép

Gyöngyöske!
Nem is tudtam az anyatejes napról...Kép
Jobban van már Hanga???

Zsuzsa!
Előd biztosan úgy gondolta, hogy az ünneplésből ő sem maradhat ki, nem?Kép
Ismerkedik APÁVAL?Kép Tényleg édesek lehettek...Kép
Ja, és mi az, hogy csak magatokról írsz?? Én arra vagyok kíváncsi! Azt tudom velünk mi van, rólatok csak azt tudom amit ide leírsz...Kép Tessék nekem írni!!! Irgum-burgum!!!Kép

Szopizásunk most már teljesen lecsökkent napi 1-re.Kép

Panda!
Köszi a dícséretet!Kép
Ennyire nem ismerhetsz???
Tényleg kissé brutálisnak tartom azt az alvástanítási módszert.Kép Nem baj, jó lesz a könyv a lányaimnak (az unokáimnak)...Kép
Végülis a módszer nem rossz, ezt elismerem. Viszont nekem csak az elalvással van bajom. Én úgy gondolom, hogy később ha már megérti, hogy aludnia kell majd próbálkozom. Nem is biztos, hogy szükség lesz az alvástanításra.
Dodó is cicin aludt el eddig, de most, hogy hanyagolja a cicit, mellé kell feküdnöm. Na jó befogom a számat mert nála az elalvás max. 10 perc, de az átlag 3-4-5 perc. Szóval én nem hiszem, hogy nagy gond lesz később vele, de kíváncsi voltam a könyvre.Kép
Létramászás? Nem semmi! Nem elég, hogy éjszaka légy ÉBREN miatta, nappal légy ÉBER miatta!Kép Lókötő egy fiad van! Attól még imádnivaló!!!KépKépKép Inkább ilyen legyen mint beteg, nem?

Ezzel kapcsolatban el kell mesélnem egy sztorit: Nálunk az erkély most még teljesen biztonságos Dodónak, de biztos ami biztos alapon (annyi szörnyűséget hall az ember mostanában), ha nem tudok ott lenni vele, akkor egy rács van az ajtóhoz szorítva, hogy ne tudjon kimenni. Na ez a rács be van szorítva a nyitott ajtóhoz, a másik vége pedig a radiátor háta mögé éppen befér. Dodó ha rázza, nem mozdul el, mert ahhoz oldalra kell tolni. Mondom apának valamelyik nap, hogy meg kellene már zárhatóra csinálni, mert a ki-be rakása elég macerás.
Azt mondta, hogy fölösleges furkálni miatta az ajtót, mert most úgysem tudja átmászni, mire meg átmássza majd, ki is tudja nyitni. Ok, ennyiben maradtunk. Ma hallom, hogy csobban a víz: Dodó valamit beledobott az erkélyen a kismedencébe. Megyek oda, hát nem beledobott valamit, hanem ő maga csapkod benne (pelussalKép). Lazán félre volt húzva a rács...Kép Végülis látja, hogy mi, hogy csináljuk.Kép Majd teszek fel képet róla.


Már így is hosszú vagyok, de még valami: hogy oldjátok meg ebben a melegben, hogy ne izzadjon be a gyerek a pelusba? Akármilyen légáteresztő, akkor is izzad alatta. Gondolom kisbugyi és kisgatya, ugye? Akkor viszont mindent összepisil...Kép
Na én ma óriási baromságotKép találtam ki, de remekül működik.Kép
A szülés utánra jól bevásároltam egy csomó puha és jó nedszívó betétet. Mivel császárral szültem alig kellett valami, és mivel utálom a betétet meg is maradt belőle bőven. Szóval ma eszembe jutott, hogy mi van akkor ha én ebből ragasztok be Dodó bugyijába...Kép A pelushoz képest kicsi, nem melegít annyira és a pisit tökéletesen felszívja.Kép Ma délelőtt elég volt egy bugyika 2 betéttel.
Tudom kakinál ez nem működik, de azt ő általában megoldja reggel még az éjszakai pelusba. Viszont ígérem arról is beszámolok ha megtörténik.Kép

Most már tényleg befejezem. Megyek benézek Áfonyához, de előtte még teszek fel pár képet.

Jó éjt! K:

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Akkor jöjjenek a képek:

Itt még csak ismerkedik, anya kezét szorítva...

Kép

Itt apa már alig tudja visszatartani...

Kép

A három lány a szökőkút közepén...

Kép

Még galambot is kergetett...

Kép

Második nap, hazafelé a kocsiban...

Kép

És végül az ominózus rácselhúzás utáni pancsi pelusban...

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!
Végre megtalaltam a helyet,ahova igazan illik a mondanivalom!Eloszor csak a kicsit lattam,mert a profilodat néztem meg.Tunemény az a kislany!Most meglestem a nagyobbakat is és egytol egyik nagyon szépek!Igazan buszke lehetsz rajuk!KépKépKép

Edit
edith16
 
 


Szia Edit!

Köszönöm szépen!Kép
Ezek szerint kerestél.KépKépKép Persze nem pont abban a topikban kellett volna összefutnunk, de ez van.Kép
Igazad van, tényleg büszke vagyok rájuk. Persze igaz ami igaz, nagyon fáj a szívem egy kisfiúért...
Én is megnéztem a profilodat és tündéri kisfiad van!Kép Vannak képeid máshol is?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!
Koszonom szépen!Kép
Igen kerestelek,pont azért,mert az a topic nem lett volna az idealis.
Az a divatbemutatos sorozat nagyon édes!Kép
Van itt a Babaneten fotoalbumunk,Riki fotoi cimmel.
Nekem is két lanytestvérem van,én vagyok a kozépso.Kép
En pedig szeretném,ha majd a testvérke kislany lenne!!Kép

Edit
edith16
 
 


sziasztok
Hát annyi minden történik ebben a topikban, hogy csak na!

Kata
Dodó egyszerűen tündér-édes. Nem is tudok szavakat rá Kép Nekem a pelusos pancsi tetszik a legjobban Kép
És nagyon ügyes is lett. A beszédre meg már nem is tudok reagálni Kép Kép
Tök jó. hogy ennyit kirándulgattok! Igaz, mi is menősek vagyunk, de három leányzóval, azért nem vagy semmi!! Kép Azon filozgatók, mennyi szendvicset stb pakolsz ilyenkor?
Dodó még mindig szereti a piskótatallért?

Zsuzsa
Előd is nagy lókötő lehet Kép Új képmikor?
Az APÁS sztori is nagyon tetszett!

Panda
Mi most azt csináljuk, hogy este drasztikusan leteszem, mert eddig csak a kezemben aludt el, de egyre tovább hózta, éjjel pedig szopi után rögtön az ágy. Azért jutottunk el idáig, mert egyre tovább akart kézben lenni, éjjel pedig elaludt mellettem, de áttenni nem tudtam. Apa segített (visszatartott, hogy ne menjek be), de így is nagyon nehéz volt, főleg azért, mert iszonyúan kapaszkodik belém, amikor le akarom tenni. És amint felvettem, békésen aludt. De úgy látom, nagyon hamar lett eredmény (már a második este sokkal hamarabb megnyugodott), s tényleg álmos volt, amikor csináltuk, ma pedig két másodperc sírás volt, aztán elaludt. Ja, s tegnap éjjel is csak kétszer kelt, jól aludt! Nesze nekem, ha elkiabáltam. De talán műkszik a dolog. Az éjjeli szopit nem akartam drasztikusan megvonni, arra nem lennék képes. Így ahányszor akar enni, kap, de rögtön ágyikó utána. Ha nem működik mégsem, akkor mást teszünk, most nagyon eltökélt vagyok (ha-ha).

Egyébként Hanna nagyon önállósította magát, minden lépcsőt legalább ötször fel-le kell mászni. Ja, s este alig bírok vele hazajönni a játszótérről. Mi lesz később???? Nálatok hogy van ez?
Ősszel mit fogok vele csinálni???? Kép Kép

Lányok
Ti mit adtok a a lurkóknak reggelire?

na sziasztok
bringáék
bringa
 
 


Csak nehogy félreértsétek: apa visszatartott, hogy ne menjek be félpercenként, hanem legalább várjak egy-két percet Kép

bringa
Névtelen
 


Sziasztok!

Én már megint hűtlenkedtem.Kép
CsavarogtunkKép, kirándultunkKép, na meg a chello is vacakolt. Természetesen akkor amikor ráértem volna netezni.Kép
Velünk semmi különös, bár időközben 11 fogúak lettünk.KépKépKép Mármint Dodó!Kép

Edit!
Köszi!Kép
Megnéztelek ám én is titeket!Kép
Nagyon édes a kis Rikid! Igazán büszke lehetsz a kisfiadra!Kép
Nekem igazából az tetszik ahol napozik. Olyan igazi kisfiús. Már nem kisbaba, hanem tipikus kisfiú! Egyszerűen ennivaló!Kép És nem azért mert elfogult vagyok a kisfiúkkal kapcsolatban.Kép

Zsuzsa!
Igen, melegek voltak, de többször megálltunk, volt jó hideg innivalónk. Na meg nem csak mi akartunk menni...Kép

Császár után szerencsés voltál. Belőlem 11 hétig folyt. Nem egyfolytában, de minden napra jutott egy kicsi.Kép A dokim már UH-ra is elküldött, hogy nincs-e valami gond, de nem volt. Sőt az UH után el is múlt.Kép Talán megijedt?Kép
Gondolom ezt az egészet a betét miatt kérdezted. Szóval kellett, de nem azok amiket bevásároltam. A gátsebtől való félelem miatt vettem egy csomó nagy és marha puha betétet. Mivel nem volt gátseb, jobb volt a vékony betét, sőt pár nap után inkább már csak tisztasági betétet használtam. Aztán egy idő után visszaálltam a tamponra.

Annyira sajnálom Lődit, hogy szegény tiszta kék-zöld foltos.Kép De hát le nem kötözheted. Azt a baseball ütőt pedig jól rakjátok el, nehogy megint összefusson vele!Kép
A legutóbbi sérülésre hiába ajánlok bármit, gondolom már alig látszik vasárnap óta. Viszont én az ilyenre Dancsinak mindig jeget használtam. Ő volt ilyen tiszta folt, még a sima földön is hasraesett.Kép (néha még most isKép) Szóval egy pici zacsiban mindig van jég a fagyóban (ilyen esetekre). Ha kellett előkaptam és kész. Sokszor nekem is jól jött ha megégettem a kezem főzés közben.Kép

Bringa!
Köszi!Kép
Nem szörnyülködniKép, de 20 szendviccsel indultunk el mindig + ropi, chips, keksz, na meg útközben jégkrém esetleg fagyi. Ja és 4 üveg 2 literes innivaló. Ebben volt cola és tea. 2 üveggel mindig csonttá fagyasztottam, így hazafelé is volt klassz hideg innivaló.

Az alvástanításhoz hatalmas gratula!KépKépKép Csak most már vissza ne engedd a karodba aludni!Kép
Én még nem szántam rá magam.Kép Amíg ilyen hamar elalszik, hogy szopi nélkül is max. 10 perc, addig nem kezdem el. Sajnos úgy néz ki, elválasztja saját magát.Kép Ha elkezd nagyfrászKép lenni, akkor azonnal kezdem én is.
Ja, és apának is gratula, hogy sikerült Téged visszatartani!Kép

A lépcsőmászás jó lehetett!Kép
Hidd el, én is nehezen jövök fel vele a sétából vagy a játszótérről. Most könnyű, hogy ennyit mentünk, de ha itthon vagyunk már ő mondja magától, hogy tátá.Kép Viszont nekünk annyiból könnyebb a helyzetünk, hogy Dancsinak ha elkezdődik a suli, reggel és délután vinni-hozni kell. Tehát elvileg délután sétálhatunk is (15 perc a suli normális gyaloglásban), talán oda-vissza el is fárad majd.Kép
Ja, írok majd mailt neked!

Mára jó éjt, remélem most már jöhetek gyakrabban esténként, nem szól közbe a chello.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata!Koszonjuk szépen!KépNekem is az egyik kedvencem a strandolos!Kép
Sajnalom,hogy Dodo kezdi elvalasztani magat!Biztos szomorkodsz egy kicsit,de nézd a jo oldalat!Ilyen sokaig szoptattad Dodot!KépKépKépKép
Riki is mostanaban furcsa dolgokat muvel.O tegnap és tegnapelott reggel vizet kért inni cici helyett.Gondoltam,na elkezdodott az elvalasztodas,de ma mar megint cicizett reggel.Kép

Zsuzsa!Tippet nem tudok Elod foltjaira,de sok gyogyit kuldok neki!KépKépKépKépKép

Edit
edith16
 
 


sziasztok
Kata, majd reagálok az emiledre, most csak ewgy nagy köszi érte, mert megint annyi a dolgom. Valamikor majd részletezek mindent Kép Meg rólunk is beszámolok Kép

Zsuzsa
Itt is köszöntjük Elődüt. mert nem tudom, melyiket olvasod előbb! Boldog szülinapot holnapra!!! Kép Kép Hogy ünnepeltek?

puszi,
bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Este majd jövök, de most gyorsan pótolom egy lemaradásom:

Zsuzsa!
Én nem tudok olyan csodálatos gif-eket készíteni mint Te, sőt kicsit el is késtem, de annál nagyobb szeretettel kívánunk

KépKép

Ja, és üdv az 1 éven túliak táborában!KépKépKépKép

Kata és Dodó!

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Mi is Boldog Szülinapot Kívánunk Elődnek!!!

/Bocs, hogy kicsit késve, de nálam is vacakol a chello. Tuti akkor nem működik, amikor végre lenne időm netezni. Kép )

Üdvözlünk mindenkit, jövök majd és bepótolom a lemaradást.

Bera és Lili
berka
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Jöttem volna, de Kata tervez, chello végez.

Nekem egyeltalán nem lassú!
Szuper milyen nagyfiúsan csúszik. Lassan már apa vigyázó keze sem kell neki.

Új gép?????? Gratulálok! Akkor jöhetnek az avik. Majd megadom a freemailos címem is. Ott most megemelték 5 MB a levelező tárhelyet.

Most már tudom miért hittem, hogy öcséd van! Nem a párod öccsével volt az az ominózus integetős jelenet??? Mert ha igen, akkor minden ok, csak összekutyultam a dolgokat...

Foltok:Kép
Örülhetsz (kicsit), most már nálunk is van. Szépen le van horzsolva Dodó mindkét lábszára. Lépcsőt mászott a lelkem séta közben.

Edit!
Én is nagyon sajnálom, hogy kezdi elválasztani magát. Sőt már úgy néz ki végleges. 2 napja egyeltalán nem szopik. Bekapja, szív 1-2-őt és kész. Inkább csak játszik vele.
Most érzem csak, hogy mennyire hiányzik.Kép Hiányzik az a meghitt pár perc ami csak a kettőnké volt. Viszont tényleg nézem ahogy mondtad, a jó oldalát, hogy eddig szopizott. A nagylányom nem akart, a középső pedig nem tudott szopizni (neki 6 hónapig fejtem), úgyhogy nekem nagy öröm volt, hogy Dodó viszont ilyen sokáig bírta.
Neked Riki beszél már sokat? Én eddig úgy gondoltam, hogy Dodó nagyon sokat dumál, de olvasom a hasonló korú gyerkőcök mamáitól, hogy miket mond a gyerek és csak ámulok.

Bringa!
Ok, várom a mailt!

Bera!
Várjuk lemaradás bepótlását, főleg a bővebb beszámolót a bölcsiről!
Mailt megkaptam, köszi. Végülis nem megyünk.

Hirtelen ennyi, hátha este megint nem lesz chello.




Aztán jó pár sorközzel elválasztva más:

Tudom nem ide tartozó téma, de ki kell írnom magamból.
Szomorú vagyok.Kép Meghalt egy nagyon aranyos, kedves kollégám.Kép Elég közeli munkakapcsolatban álltunk, na meg barátilag is nagyon közel álltunk egymáshoz. Amikor ő vált a feleségétől az én "vállamon sírt", amikor én váltam, én az övén sírtam. Természetesen csak mint jóbarát. 49 éves volt, infarktust kapott. Egy orvos barátja volt vele akkor, de még ő sem tudott rajta segíteni.Kép
Olyan furcsa. Valahol elfogadtam, hogy meghalt, de még mindig nem tudom elhinni. Voltatok már (sajnosKép)ilyen helyzetben? Annyira fáj...Kép


K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!

Részvétem a kollégad miatt!KépNagyon fiatalon halt meg!KépNekem januarban halt meg a nagymamam, tudom mit érzel.Bar o mar korhazban volt régota.A halal mindig fajdalmas,de ha ilyen hirtelen torténik,mint a kollégadnal is,sokkal értetlenebbul all elotte az ember.

Riki nem beszél még,csak egy-egy szot,mint pl:a cica,cici.Tudatosan mondja egy gyerekre,hogy baba.Amugy meg csak halandzsazik,a sajat kis nyelvén daralja a mondanivalojat!KépDe én nagyon élvezem,irto édes tud lenni.KépVan egy-egy szo,amit mond,de némelyik betu mas,pl a lampa,az pampa.
Inkabb a hangokat utanozza:kutyaugatas,varjukarogas,sziréna,autoberregés,kigyosziszegés,stb.Kép

Miért nem tudott szopizni a kozépso lanykad?Csak azért kérdezem,mert én sem tudtam.Farkastorokkal szulettem.Anyukam nekem is fejte.

Zsuzsa!Elodnek mi is nagyon boldog szulinapot kivanunk!!KépKépKép

Jo éjt mindenkinek!
Edit
edith16
 
 


Edit!
Köszönöm.Kép
Látod még mindig felvagyok, nem tudok aludni. Annyira váratlanul ért a dolog. Szegény párom nem tudta mi bajom van a telefon után. Csak ültem és sírtam. Inni kértem, de mást nem tudtam mondani. Szegénykém sokkal-sokkal rosszabb dologra gondolt.Kép
Remélem holnap már könnyebb lesz. Persze holnapután lesz a temetés, úgyhogy az megint egy nehéz nap lesz.
Olyan kegyetlen az élet néha. A srác a válás után évekig a szüleivel élt. Nemrég összejött egy elvált, egygyermekes nővel. Lakást vettek itt Miskolcon, rendbehozták, élhettek volna együtt boldogan. És akkor tessék...Kép
Na, témát váltok mert órákig tudnám sorolni az emlékeket róla.Kép


Beszéd: kb. mi is így állunk akkor, bár Dodó több értelmes szót mond, de nagyon sokat ő is egy-két betű eltéréssel. Pl. a villa VIJJA, a kanál KAÁL. Viszont ő sok szónak mondja az elejét vagy a végét. Pl. a kávé KÁ, a gomb GO.
Most a menő a HOPPÁ. Ha elesik, vagy valami leesik, vagy lát valamit ami esik akkor azonnal mondja mosolyogva, hogy hoppá.
Persze vannak neki is saját kis titkos szavai, amire nem bírunk rájönni, hogy mit jelent.
A lényeg, hogy mindent megért, és meg tudja értetni magát.
Utánozni ő is tud, lovacskát, cicát, bocit, kutyust, csacsit, hápit, kakast (ez nála KU-KI-KU), pipit (ez tetszik a legjobban: KO-KO-KO-KOÁCS), halacskát.

Dancsi lányom azért nem tudott szopizni mert fájt a pocija szopi közben. Állítólag un. prolaktin hormon szabadul fel náluk szopi közben ami neki bántotta a pociját. Akarta ő szegénykém, de 3-4 szívás után felhúzta a lábát és keservesen sírni kezdett. Szinte görcsben maradt, annyira fájt a pocakja. Az akkori dokinénink javasolta, hogy próbáljuk meg a lefejt tejcsit odaadni neki. Hát azt mind egy szálig becuppogta, úgyhogy maradt a fejés. Állandóan próbálgattuk a szopit, de nem ment. Egy idő után már nem is kapta be a cicit. 6 hónapig volt tejem, és akkor már annak is nagyon örültem, hogy addig kihúztuk.Kép
Látod most meg rosszul esik, hogy Dodó 15 hónap után abba akarja hagyni.Kép

Nem ismerem a farkastorok lényegét csak hallomásból. Csak a szopi nem ment Neked, vagy más gond is volt miatta?

Most már megpróbálok lefeküdni, hátha...

Jó éjt!
K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!

Hogy vagy ma?Remélem végul el tudtal aludni!El tudom képzelni,hogy szegény parod sokkal rosszabbra gondolt.
A srac uj csaladjanak is biztos nagyon nehéz.KépOket ismered?

Nekem ez teljesen uj,hogy a szopizastol fajt Dancsi hasa.Ezt még nem hallottam,de hat az ember mindig tanul.Igy is szerencsés voltal,hogy fél évig tudtad anyatejjel taplalni.Spontan nem volt hasfajos?Csak szopizaskor?

A farkastorok lényegében ugy néz ki,hogy a lagyszajpad hianyzik,az orr- és a szajureg egybe nyitott.Szoval gondolhatod,hogy mik zajlottak evéskor.Két és fél éves koromban volt az utolso mutétem,azota minden oké.Ez tulajdonképpen annyibol szerencsésebb a nyulajaknal,hogy kivulrol semmi nem latszik.En Apukamtol orokoltem,igaz azt mondtak,hogy inkabb elso fiu gyermek orokolheti.Ehhez képest én masodik lanygyerekként kifogtam.(Ezt is!)Nagyon aggodtam,hogy Riki is orokli,de csodak csodajara nem lett gond!!Kép
Egyébként ovodas koromban logopédushoz jartam,mert emiatt nehezebben tanultam beszélni. Azt mondtak,hogy a fogaim is rosszak lesznek,de azon kivul,hogy kicsit kuszak,nincs veluk sok gondom.Kép

Képzeld,ma Riki osszeharapta kicsit a cicimet,majd mikor felszisszentem jot nevetett rajta.Rogton elvettem tole és mondtam,hogy nem szabad.Ilyet még nem csinalt,vagyis még akkor,amikor elindultak a fogai.Nem fajt nagyon,csak meglepodtem.

Irjal,ha van erod!
Puszi!
Edit
edith16
 
 


Ja,még akartam irni,hogy gratulalok Dodonak a dumcsihoz.Tiszta dinka vagyok,most nézem,hogy Dodo egy honappal fiatalabb Rikinél!Kép"Lestipistopizhatom" Dodot menyemnek?KépKépRikinek nagyon tetszik,mar megmutattam neki!Kép

Edit
edith16
 
 


Szia Edit!

Aranyos vagy!Kép
Köszi kérdésed, már sokkal jobban. Az új családot csak hallomásból ismerem.

Dancsi különben is hasfájós volt, sőt marhára székrekedős.
Volt, hogy négyen kakiltatták meg az orvosi rendelőben amikor én már feladtam és elvittem, hogy napok óta nem kakilt.
Szerencsére kinőtte a hasfájósságot, kinőtte a székrekedést, mint ahogy a "nem veszek levegőt hiszti közben"-t is.Kép

Akkor most már a farkastorok lényegét is tudom. Szegénykém, nem irigyellek. Olyan pici gyerekként műtétek.Kép No meg persze a mamádnak sem lehetett könnyű.
A lényeg, hogy most már minden rendben és még Riki sem örökölte.Kép

Húúúú, ciciharapás. Ismerős!Kép Nálunk is előfordult és nálunk is mindig azt hitte Dodó, hogy ez most milyen jó móka volt. Haragudni persze nem tudtam rá, hiszen lehet rájuk???Kép
Nálunk hatásos volt, hogy ilyenkor tüntetőleg elraktam a cicit, hogy ha harap, akkor nincs cici.

Igen, Dodó tényleg fiatalabb egy hónappal.Kép
Menyjelölt ügyben engedd meg, hogy ne nyilatkozzam azonnal. Először megmutatom Dodónak és majd meglátjuk mit szól a dologhoz.Kép
Nekem bejön Riki nagyonKép, de szerintem most nem az én véleményem számít!
Majd megírom a reakciót. Nem hiszem, hogy ma, mert megyünk tüzijátékot nézni és későn érünk haza. Előre félek mikorra érünk haza, hisz az egész város egy nagy forgalmi dugó lesz.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata!Varom,mi volt Dodo reakcioja!Remélem nem tul valogatos a lany!Kép
Milyen volt a tuzijaték?

Zsuzsa!Ezek szerint akkor én vagyok az elso??De jo!!!KépKép

Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Este majd jövök bővebben, de hátha Bringa előttem jár itt.Kép


Bringa!
KépKép

És persze neki is üdv az 1 évesek táborában!Kép

Kata és Dodó!

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Nem jöttem tegnap, mert a TV előtt ragadtam.Kép

Megvolt a temetés, most már kicsit jobban érzem magam, bár még mindig hihetetlen, hogy meghalt.Kép Hihetetlen, hogy ha bemegyek a munkahelyemre őt már sosem látom.Kép

Más!

Voltunk a tüzijátékon és Dodó nagyon élvezte. Igaz csak az első 10-15 percet, de azt viszont tátott szájjal nézte. Apósom meg is kérdezte a fiától, hogy most a tüzijátékot nézed, vagy a lányodat...Kép

Zsuzsa!
Tényleg nem vagytok egyedül. A tegnapi pl. nem a Dodó napja volt. Csetlett-botlott, lépten nyomon elesett. A vége az lett, hogy leesett a székről.Kép Felhasadt a szája belül (jól fel is dagadt) és van egy szép kék folt a combján.Kép Apa amikor meglátta mondta is, hogy de szép csókos szája lett hirtelen.Kép

Gagyi az új gép???Kép
Avit is tud, hangot is és gagyi? Akkor postázd nekem...Kép

Hinta:Kép
Nálunk nagyon kell vigyázni, hogy ki ne ejtse valaki a hinta szótKép, mert akkor aztán megvan az illető programja a nap hátralévő részére.
Dodó is imád hintázni. Ő valahogy úgy ejti, hogy HNTTA. Az i betűt szinte kihagyja belőle.Kép

Edit!
Megmutattam a képet.Kép
Annyit megtudtam, hogy a neve tetszik Dodónak. Igaz Riki helyett IKI lett.Kép Na meg nagyon kíváncsi volt, hogy mi van a baba kezében. Olyan édes volt, hajolt a monitor felé, hogy hátha akkor jobban a kép mélyére lát. Gondolom érted mit mondok.Kép
Aztán este ment az apjához és egyfolytában azt mondogatta a monitor felé mutatva, hogy IKIAAANNNA. Jó időbe telt mire rájöttünk, hogy mit jelent. Sosem találnád ki. Látni akarta Rikit és Hannát (Bringa kislánya). Azóta ez megy ha meglátja a monitort, hogy IKIAAANNNA.Kép
Ha mutatom egyesével akkor jól mondja, hogy IKI és AANNNA. Nem értem miért pont ez a kettőt jegyezte meg ennyire.

Edit és Zsuzsa!
Stipistopi jöhet, de dönteni úgysem én fogok.Kép

Ja, és még valami rólunk. Tegnap megmutattam Dodónak a profilokat. Mint feljebb Editnek írtam, valamiért Rikit és Hannát nagyon megjegyezte. De itt van a reakció tőle:

Riki= IKI (Első reakció BABA)
Hanna= AANNNA (Első reakció, hogy elkezdett tapsolni)
Előd= E (Első reakció, hogy fújt ész nélkül a buborék miatt)
Lili= VIÁG és KA (A pólón a virág és a táska, mert neki ilyen táskája van) A Lili az istennek nem ment.
Réka= SAP (a pöttyös kalap miatt, a Réka szintén nem ment)

Mára ennyi, jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?