Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsuzsa!!!!!!
Hol vagy???KépKépKép

Bringa!
Ne haragudj, de most olvastam vissza, hogy tegnap nem is üdvözöltelek Áfonyánál. Pedig olvastalak. Biztos nagyon álmos voltam.Kép

Sőt még néztem is, hogy mekkora lett a lányod:Kép Pedig nemrég született. Nemrég még a friss-ben izgultunk érted.Kép
Köszi a dícséretet!Kép
Neked nincs több képed????
Ide is jöhetsz nyugodtan dumálni ám!Kép

Panda!
Ma kipróbáltam Dórinál a "hogy kell nyomni a kakit"...Kép Egyszer kellett megmutatni neki, aztán a két nagyobb lányom ezen élvezkedett. A kis majom meg csinálta...Kép
Megnéztem a profilodat, hatalmasat nőtt Ádámod. Annyira tündéri! Ezen a képen nagyon hasonlít Noémire szerintem.
Nagyon várom a többi képet, ám!!!KépKépKép

Megyek tovább! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata
Köszi a kedves invitálást, ezt nem lehet kihagyni! Rengeteg a képünk, csak nincs időm lekicsiníteni, meg albumot csinálni. De azért a profilt majd újítgatom.
Ezt a kakinyomást majd kipróbálom, bár eddig Hanna még sosem úgy csinált semmit, ahogy én mutattam Kép Bár most egész jól indiánozik Kép
És Dórika mikor kezdte a járástanulást?
Nekem is mindig eszembe juttok. Amikor én elkezdtem írogatni anetre, te épp azon voltál kibukva, hogy miért hívogat a családod félóránként, hogy van-e már vmi Kép Mg hogy biztattunk, hogy nembaj, hogy császár Kép Aztán az ia gyakran eszembe jut, amikor írtad, hogy Dórika majdnem kiesett (vagy ki is?) a babakocsiból, mert "csak" alul volt bekötve (azt hiszem a lakásban) Kép
na jóéjt ennyi nosztalgia után Kép
bringa és hanka
bringa
 
 


Kata!
Kösz a dicséretet Kép! Tényleg hasonlít Noémire, de nem csak küsőre. (Ugyanolyan hisztis, nem alszik éjszaka, ilyesmi.)

Mindjárt kicserélem a képet a profilomban, mert a férjem gyorsan csinált egy olyan "duót", ahol Noémi is rajta van. A tesóm esküvőjén készült a kép.

Áfonya!
Ha megnézed, láthatod, hogy Noéminek mekkora haja van úgy, hogy még sosem vágtuk Kép. Igaz, nem egyenletes, az alsó rész leér a derekáig (persze, csak ha vizes, mert különben begöndödrödik), de az nem látszik. Ha még egy picit nő, akkor majd körbevágom neki. Csak attól félek, ha levágom, akkor már nem lesz olyan szép göndör.

Kakiltatás KépKépKép! Úgy látszik, mindenki megbuggyant, nemcsak én Kép!

Na, most ezt elküldöm, aztán kicserélem a képet.

Panda

panda
Halásztelek
 
 

 
 

Sziasztok!

Húúú csajok, tiszta ideg vagyok.Kép Dóri ma úgy behisztizett, hogy hiába szóltam rá erélyesen, hiába kiabáltam rá, a hideg víz alá kellett tartani mert nem vett levegőt. Még ez sem használt, majdnem csuklott össze az ölemben. Annyira megijedtem, hogy újra ráordítottam és ez térítette észhez.
A két nagyobb is csinálta és tudom, hogy nagyon sok gyerek csinálja, de én ma nagyon megijedtem. Még sírtam is utána, olyan borzalmas volt ahogy összecsuklott a karomban.Kép

Bringa!
Akkor ne hagyd ám ki!Kép
Ugye, hogy az én szülésem is nemrég volt...Kép
Szerencsére nem esett akkor ki Dóri a kocsiból, mert Dancsi észrevette, hogy felállt és előre hajolt.Kép
A járást mi elég későn kezdtük. Itt a lányoknak (Afonya, bera, Zsuzsa) hamarabb elindultak a gyerkőcök. Dóri a 11. hónapot már bőven betöltötte amikor elkezdett lépegetni. Aztán napról-napra több lépést tett meg. A szülinapja előtt 6 nappal mondtam, hogy na akkor elindult, mert akkor már megtett 7-8 lépést is egyedül.

Panda!
Csudajók a képek!!!KépKépKép
Nem semmi haja van a lányodnak.Kép Azt hittem, hogy csak vállig ér, ahogy a képen látszik. Én is szeretném Dórinak növeszteni, de nem tudom nem lenne-e jobb levágatni, hogy sűrűsödjön, erősödjön. Neki is kezd az alja göndörödni és én is attól félek, hogy ha levágatjuk, akkor nem lesz benne semmi hullám. Az enyém szög egyenes.Kép

A kakiltatás még mindig működik. Csak most már vigyorog közben. Szerintem rájött, hogy lököttek vagyunk...Kép

Megyek tovább.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Zsuzsa!Kép
Látom itt jártál amíg írtam.Kép
Miért nem kopogtál...?Kép Dumálhattunk volna egy jót!Kép

Remélem holnapra jó időnk lesz.
Azért gagyog néha Dóri olyanokat is, hogy még én sem értem.Kép Újabban egész nap azt mondja, hogy NTA. Először azt hittük Anita, de egyfolytában ezt mondja, akár látja akár nem.
Na meg bármit kérek, hogy mondja azonnal vágja rá, hogy TE.Kép

A dolgok idehozása neki már nagyon megy. Persze az elpakolása is.Kép Ma délben és este is kerestük a cumiját. Rendesen családi program volt kb. 10 percig a cumikeresés.Kép Ő csak azzal alszik el. Este szopin, de ha kiveszem a cicit be kell gyorsan dugni a cumit, mert különben felébred. Délben még elővettem a tartalékot, de estére már nem volt másik, muszáj volt megkeresni legalább az egyiket. (Persze eldöntöttem, hogy veszek még vagy kettőt, tartaléknak.Kép) Napközben nem kapja be, de ha megtalálja hurcolja magával, és marha nehéz elvenni tőle. Aztán valahol eldobja és kész. Este pl. a fagyasztó alatt találtunk meg egyet.Kép

Nem tudtok valami jó megoldást átlátszó cumira? Tök átlátszó, szilikonos és persze nagyon nehéz észrevenni. Talán itt van valahol az orrunk előtt, csak nem vesszük észre.Kép Godoltam valami vékony szalaggal, vagy cérnával betekerem a karikáját, hogy feltűnőbb legyen, de félek, hogy Dóri kibontja és megeszi róla.

Előd alvását olvastam. Részvétem.Kép
Mámoros öröm!KépKépKép

Gondolom Bringáéknél az indiánozás, amikor szolídan kiabál a gyerek, közben ütögeti a száját. Érted mire gondolok?Kép

Szép álmokat! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata
Az indiánozás az, amit írtál! csak olyan muris, mert persze nem ütemesen ütögeti a száját, hanem hol eltalálja, hol nem.
Pont azért kérdeztem a járást, mert én úgy tudtam, hogy az átlag 1 éves kora küröl kezdi, itt meg mindenkinek olyan ügyik a babuk. Kép
De jó, hogy Dóri ennyit beszél. Hanna nemrég kezdte, igaz, most azért már mondogat, de semmi értelmeset. Szerintem az is számít, hogy nincs tesó, és sokszor egész nap és este csak én vagyok a partner, merthát apuka külföldön keresi a pelusravalót. Kép


Zsuzsa
Hanna sem akarja megérteni, a hozd ide-t, az add ide-t igen, oda is nyújtja, csak nem akrja elengedni Kép
Indiánozás az, amit kata írt. Egyszer megmutattam neki, azóta csinálja. Kép Ma pl. egy tobozt (!) használt segédeszközként, hát azt hittem megzabálom, csak éppen nehogy felsértse a száját.

na üdv,
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Bringa!
Ezt ismerem, hogy egész nap csak Te vagy neki aki beszéljen hozzá. Nekem elég jó beszélőkém van, de sokszor én is azt veszem észre, hogy főzök, Dodó ott játszik mellettem és már jó ideje egymáshoz sem szóltunk.Kép
Most, hogy itt volt a nagylányom is, rengeteg új szót mondott.

Zsuzsa!
De jóóóóó, hogy meg tudtátok nézni az avit.Kép Tudom kicsit sötét, de a lényeg látszik. Köszi a dícséretet.

Sajnos én ismerem ezt a fajta hisztit, mert mindkét nagyobb lányom csinálta.Kép Tényleg kinőtték és ami érdekes, sosem csinálták ha én nem voltam ott. Igaz náluk ilyenkorra már durvább is volt, hogy kékült mint Te és csavarodott ki a keze,stb.Kép
Szerencsére Dodó még nem jutott el idáig. Sokszor elég ha ölbe kapom és rohanok a csap felé, mert már a 2. lépésnél vesz is levegőt. Bár nála az arcba fújás sosem segített. A hideg víz igen. Na ez sem pont az arcába, hanem csak a kezem vizes és azzal dörzsölöm az arcát. De ez a szombati nagyon megijesztett, mert Dancsi ugye már 8 éves, úgyhogy elhalványult bennem, hogy milyen is ez és, hogy hirtelen mit is jó csinálni.

Az elpakolást nem úgy értettem, hogy elpakol.Kép Jó is lenne...Kép Elpakol úgy, hogy nem találjuk meg.Kép
A kupit én is kupinak hívom, és nálunk is mindig az van.Kép Nem győzök balettozni néha a lakásban, hogy ne lépjek rá egy legora vagy egy kockára, vagy éppen egy sípoló vacakra.Kép
EDEKépKépKép
Cumira veszek egy sípolós kulcstartót.Kép Bár nem tudom lehet-e még egyeltalán kapni...Kép

Ja, a vasárnap.Kép Nagyon jól éreztük magunkat. Rég volt már így együtt a család. Dancsi egész nap az öcsémék 2 éves kisfiával játszott, Dóri pedig egész nap ment.Kép Este fürdés és szopi után nem is volt hancúr, mert azonnal bealudt.

Ti mikor költöztök? Anyukád ezek szerint nagyon örül neki és biztos nagyon várja is.

Nálunk új szavak: AITA (Anita), HŰŰEE (hűha) és ahogy mágát hívja a DODÓ, az egyre tisztább. Talán rosszat teszünk vele, de már mi is így hívjuk.Kép

Szép álmokat! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Nagyon tetszik a kép a profilodban! Mindhárman gyönyörüek!!! Hihetetlen, hogy Dóri már ekkora, tuti nagyobbnak nézném a koránálKép!
Köszönöm a gratulációt, én azért még kivárok pár hetet a nagy hír terjesztésével (apa és babanet kivételt képez). Pénteken tudok jönni utoljára, aztán utazunk Lucával Pestre. Sajna nagy a távolság, úgy megnézném a Te "pici" lányodat is élöben. Ma kikeresek egy-két képet rólunk és elküldöm a profilodban látható címre. Ha nem vagyok tolakodó, küldhetnél egyet amin Te is rajta vagy, hiszen a "lisztes képKép" már biztos egy kicsit idejét múlta.

Minden jót: Csipkebogyó
csipkebogyó
 
 


Sziasztok!

Kata!

Nem semmi lehetett az a "nemeveszeklevegőt" hiszti. Én is ettől félek a legjobban, mert Gábor is nagyon tud ám. Ha valamire azt mondom, hogy -nem szabad- és már többször elhangzott és ő nagyon szeretné, akkor egyszerüen elkezd csapkodni a kezével és hisztizik. Aztán mikor nyúlok érte, hogy vegyem fel, akkor csak úgy lazán dob egy hátast. Tök mindegy, hogy éppen hol van. Néha az ágyon a fal mellett a betonba koppan, néha a járólapon, vagy a szőnyegen. A legritkább amikor a puha ágyon landol a buksija... Na akkor aztán van visítás, levegő meg sehol.
A Dodó szerintem nagyon jó megszólítás. Pláne ha azt vesszük, hogy ki, vagyis mi volt az eredeti DodóKép Vasárnap láttam az állatkertben, vagyis csak a szobrát, mert szegénykét kipusztította az ember.
Kép

Remélem nem haragszol, hogy feltettem ide ezt a képet, de nekem annyira tetszik ez a madár.

puszi
sasha és Gabi

Kép
sasha
 
 


Vegigolvastam mindent, de irni mar nem maradt idomKép Holnap itt kezdekKép

-Afonya
afonya
 
 


Zsuzsa
Ne keseredj el! Mi veled vagyunk, s gondolok a kis tejtesóra is! Imádkozunk érte ma este, jó? Egyébként sírjál szerintem. Arra gondolj, hogy bármennyire súlyos is a baj, az általad adott tejci biztosan enyhítette valamelyest! Ezt biztosan tudom!!!!

puszi
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Csipkebogyó!
Képeket megkaptam és sikerült a meglepetés, mert a postámat néztem először. Kép Köszi!
Írok majd mailt is és küldök képet is. Igyekszem minél hamarabb, hogy még olvasd mielőtt utaztok. Sőt elküldöm majd a számomat, mert a jövő héten én is járok majd Pesten. Apa megy és mi megyünk vele. Talán többször is a jövő héten. Hátha sikerül találkozni.Kép

Sasha!
Olvastam a festékes sztorit!KépKépKép
Amolyan sima hiszti is van nálunk.Kép Ha felveszem csúszik ki a kezemből, néha majd kiesik.Kép Én sokszor hagyom ilyenkor a földön hisztizni, bemegyek a szobába. Úgyis utánam jönKép és akkor már engedi magát megvígasztalni.
A képért pedig nem haragszom, sőt örülök neki.Kép Holnap megmutatom Dodónak, hogy ez a madár is Dodó.Kép Legfeljebb azt fogja gondolni, hogy anya nem normális...Kép

Áfonya!
Várom!KépKépKép

Zsuzsa!
Mit is lehet ilyenkor mondani.Kép Sajnálom őket.
Talán (sőt biztos) elkerülte a figyelmemet, de mi történt velük? Valami oxigénhiány rémlik, de nem akarok hülyeséget írni. Ha már úgyis írsz mailt, leírnád? Talán rajtad is könnyít ha kiírod magadból a bánatodat!Kép
Kicsi fiad édes lehetett. Érezte, hogy anyunak most vígasztalásra van szüksége.

Rólunk annyi, hogy megvan az első folt (olvasod Zsuzsa?). Dodó reggel elmérte a távolságot és nem a konyhai székre csapott két kézzel hanem mellé esett. Az ajakán lett egy szép kis piros folt, ami estére lila lett.Kép Gondolom lesz majd belőle fekete és sárga is pár nap múlva.

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Ide is beköszönök és amint tudok jövök olvasni, hogy mi van veletek és írok magunkról is.

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Csak ideertemKép
Meg mielott elfelejtem, gyorsan megkerdem, milyen AVIrol van szo? LEmaradtam valami ujdonsagrol?Kép

Nagylanyodrol jut eszembe? Anita regisztralta magat, aztan jol eltunt innenKép Pedig szivesen olvasgattam volna az O irasait isKép
Ha nekem lenne itthon Apa es vigyazna a gyerkocre, en tuti nem fozocskeznek, hanem pihiznek. Reka ugysem eszik, mindegy, mit fozok, Apa meg nem valogatKép
Dori odamegy Hozzad, ha hivod?! En, ha megkerdem, hogy Reka hol vagy, mit csinalsz, mikor gyanusan nagy a csend, mar ettol duhrohamot kapKép
Valasz fent a kerdesedreKép Akaratos, mint a fene. Kb. 1 honapja dataloma hisztikorszakot, eddig hanyattcsapkodta magat, most leul es a fejet veri a foldbeKép Ha elveszek tole valamit, detto. Szerencsere meg hamar elfelejti, el lehet terelni a figyelmet. De boltban neha ciki, bar szerencsere nyugodtan /es hangosan, hogy mindenki hallja es ne szoljon beleKép/ tudom neki mondani, hogy hiaba hisztizel, akkorsem szabad.
Szoval nem a tesok miatt lehet, szerintem eletkori adottsagKép

Pacikert irigykedem, szerintem itt Gyorben nincsenek. Pedig Reka is csettinget, meg keprol felismeri oket, de eloben csak allatkertben latott egyszerKép Viszont ugy erzem, ezt a kutya-imadatot tulzasba vittukKép Felebred, es ez az elso szava. Leteszem aludni, tuti, hogy valami utalatosKép kzutya elkezd ugatni, mire Reka szeme kipattan, ágyában meg felpattan oszt lottek az alvasnakKép

Panda,
mi is elso hajvagaskor "kivagtuk" a gondorseget Reka hajabol. Bar lehet, hogy ha megint olyan hosszu lenne, bekunkorodna, de ugye ezt mostanaban nem fogom megtudniKép

Ezt most elkuldom, mert ha elszall, idegbajt kapnekKép

-Afonya
afonya
 
 


Zsuzsa,
tejteso miatt szomorkazom en is, tudom, hogy mennyire aggodtal ertuk, olvastam valamelyik masik topicban a tortenetet.

Sasha,
olvastam a festekes sztoritokat, nameg a leszakadt agy esetet Gabival, alig rohogtemKép

-Afonya
afonya
 
 


ÁfonyaKép

Tegnapi sztori is vanKép Főzőcskézek a konyhában. Gabi általában egy szekrényt szokott kirámolni. Tea, meg egyebeket. Hát tegnap... totál kinyitotta az ajtót és nem láttam mit csinál. Hát tea, kakaó és pirospaprika... szépen nézett ki a gyerekKép Mindent jól kiborogatott és ott simizte a kövön. Ez csak akkor tünt fel, mikor apa hazaért és nézi, hogy valami furcsa a gyerekenKép Elhajtom a szekrény ajtaját, hogy tudjak köszönni apának és lássam mi olyan furcsa... Hát láttamKép Azt se tudtam most mit csináljak, röhögjek, vagy csak nevessekKép Inkább nevettem a szitun, hát mi mást is tudnékKép A legszebb az egészben, az az, hogy nem volt csendben, hanem ott gagyarászott...

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Kata!
Végre ideértem, mostanában sajna olvasni sem nagyon tudok Kép. Elhatároztam, hogy amíg Ádám ennyire rosszul alszik éjszakánként (5-6 ébredés), addig én is korábban lefekszem aludni, hogy ne legyek annyira zombi. Így az éjszakai netezésnek lőttek, csak annyit tudok amennyit a gyerekek napközben hagynak.

Ádám is hisztizik, de ő hasrafekszik, és veri a fejét a földbe. Meg visít olyan hangon, hogy az ablaküvegek majd' kitörnek. Ilyen kékülős hiszti még szerencsére nem volt. Csak egyszer, talán fél éve Noéminél, én akkor úgy megijedtem, mikor nem vett levegőt, hogy hirtelen rácsaptam kettőt a popsijára, ez hatott. Azóta sem volt ilyen.

Zsuzsa!
Én is emlékszem a tejtesótokra, és nagyon sajnálom. Mennyi idős most? Az agykárosodás tényleg nagyon szomorú, én tudom, csak ilyen gyerekekkel dolgoztam Kép.

Velünk semmi különös, hacsak az nem, hogy Ádám tegnap óta egyedül, kapaszkodás nélkül is fel tud állni bárhol. Így egy esetleges esés után nem kell elmásznia valami kapaszkodó alkalmatosságig, hanem ott helyben fel tud állni.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kata
Ugye feljegyezted az első folt dátumát? Hogy vagytok? Hanna is úgy sikítozik, hogy megpereped az ég - ha vmi nem úgy van, ahogy őnagyságának tetszik Kép MIndig olyan furi elhinni a képek alapján olyan szép és békés babukról, akiket a képeken látunk (mint Dodó pl Kép), hogy így tudnak hisztizni. No persze , aki Hannát nem hallotta, az is mind azt mondja, milyen jó baba (mert amúgy tényleg az, ha minden igénye kielgítve) Kép

Zsuzsa
Mi újság van??? Küldök +++++++++++++++++ energiát.

Panda
Együttérzek az ébredésekkel, detto. De én nem fekszem előbb, mert akkor még az az icipici szabadidőm is ugrik, ami csak este van. Ádám hogy alszik vissza? Gratula aze gyedül álláshoz!

üdv,
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Igazolásom tegnapra, hogy anyukáméknál voltunk egész nap és estére paff lettem. Feküdtem le én is a gyerekek idejében.Kép Talán öregszem, hogy engem is elnyomott az egésznapos friss levegő?Kép
Na meg Dodónak is anyabaja volt, egész nap rajtam csöngött, senkihez nem akart menni, csak anya és csak ölben. Megfogadtam, hogy apa nélkül nem megyünk többet, mert vele legalább elmarad, hozzá mindig megy.

Sztori: Anitának ugyanolyan papucsa van mint nekem (csak két számmal nagyobbKép). Amikor hazament, összecserélte és az én balosomat vitte el az ő jobbosa mellé.Kép Üzent, hogy feljön érte holnap. Mondom Dancsinak, hogy válaszoljon már helyettem. Ok, mit írjak? Mondom neki, hogy azzal kezd, hogy hi-hi-hi. Erre Dóri megszólal, hogy HI-HI-HI...Kép Pedig nem is ránk nézett, játszott a földön a szőnyegen.Kép

Áfonya!
Az én régi avimról volt szó. Zsuzsa csak most tudta megnézni.
Anita pedig azért nem ír, mert ő a suliból netezett. Majd szeptembertől biztos olvashatod.Kép
IgenKép, Dóri idejön ha hívom. Na nem elsőre, de ha elég csábító dologgal hívom akkor mindig odajön. Erre meg ugye mindig van ötletem.Kép

Hiszti: meg vagyok nyugodva. Engem sem itthon zavar igazán, mert tényleg hamar el lehet terelni a figyelmét, de ha pl. a boltban csinálja, akkor ugye próbáljon az ember higgadt maradni, ugye? Én is utálnám ha bárki beleszólna, úgyhogy marhára nyugodt hangon tudok neki ilyenkor magyarázni, pedig belülről majd szétrobbanok.Kép

Kutyaimádat: hi-hi-hi!Kép
Nekem cicás képet kellett tenni a telcsimre Dórinak.Kép Még szerencse, hogy azokat nem hallani be a lakásba ha esetleg kint nyávognak.Kép

Sasha!
Ugye nem kéred, hogy ne röhögjünk???KépKépKép
És ilyenkor nem jut eszedbe a fényképezőgép????Kép

Panda!
Igazad van, így legalább Te sem vagy annyira fáradt. A babanet ráér, a gyerkőcöknek nem egy gyűrött mamira van szüksége. Majd jössz amikor tudsz. Én várlak!!!Kép Szívesen olvasom a Te soraidat is, hiszen úgy örültem, hogy ittragadtál nálam!Kép
Hiszti: meg vagyok nyugodva, mert Áfonya is hasonlókat írt.Kép Dóri nem veri magát (még), hanem ordít, de ha megpróbálom felvenni és megvígasztalni, akkor megfeszíti magát és csúszik ki a kezemből.
Sajnos nekem a másik két lány is ilyen volt, biztos olvastad úgyhogy elvileg én tudom mit kellene csinálni, de olyankor úgy megijedek, hogy még a nevem is elfelejtem.Kép

Az egyedül felálláshoz hatalmas gratula!!!KépKépKép

bera!
Gyere és mesélj!
Lilinek pedig Kép

Zsuzsa!
Most már nekem is ok, utána néztem a tejtesónak.
Mailt megkaptam, mindjárt olvasom.

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Na, megint itt vagyok, pedig nemrég azt írtam, hogy korán lefekszem Kép. De ma van a házassági évfordulónk, és én várom Férjecskét, hogy illendően meg tudjk ünnepelni KépKépKép!

Bringa!
Ádám kizárlóag szopival alszik vissza. Eddig 3-4 perc alatt visszaaludt, de az utóbbi napok szörnyűek, kell 10-15 perc is, és még így sem alszik el teljesen, hanem sokszor felébred, mikor beteszem az ágyába, és akkor kezdődik az egész elölről Kép.
Eddig én sem feküdtem előbb, pont a szabadidő miatt, de már kezdek kipurcanni. Nekem Noémi is ilyen bstia nemalvós volt, úgyhogy én már cirka 3 éve csinálom... Kivéve fél évet, mikor Apa volt itthon vele, akkor ő ügyelt éjjel is.

Zsuzsa!
Már Előd is beszél Kép. Csak Ádám nem... illetve (csatlakozva a kutyaimádók táborához Kép) ha meglát v. meghall egy kutyát, egyből hangos kiabálással jelzi, hogy "va-va-va". Meg ha éhes, akkor "mamm-mamm" (még véletlenül sem "hamm") van. De tényleg ez az összes.

Bera!
Holnapra Lilikédnek BOLDOG NÉVNAPOT!!!

Na, lassacskán indul Apa a munkahelyéről, már nem kell sokáig bírnom. De már majd leesik a fejem KépKépKép.

Jó éjt,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem írtam, mert nem tudtam mi lesz a vége, úgyhogy inkább ma.Kép
Dodó tegnap este fél 7-kor elaludt az apja ölében. Gondoltam na, majd később fürdetem. Aztán 10 után amikor itt befejeztem, már úgy voltam vele, hogy ez a gyerek már alszik reggelig. A délutáni pelusban nem akartam hagyni, úgyhogy azt kicseréltem rajta kb. 11 körül. Még félálomban volt, tehát a fürdést elnapoltuk reggelre. Igen, de az én kislányom végül úgy felébredt, hogy még éjfélkor is énekelt és vihorászott. Na meg zavarta, hogy Dancsi szobájában sötét van és hangosan DADA-zot (ez neki Dancsi). Apa amilyen büszke volt, hogy elaludt az ölében, olyan nagyon élvezte, hogy mit leművel a lánya éjszaka. Én már nem élveztem annyira.Kép Na azért éjfél után sötétítettünk teljesen és elaludt.
Azt tudni kell, hogy ő a mi szobánkban alszik és a kiságy oldalrácsa le van szedve, tehát nyugodtan át tud mászni a mi ágyunkra. Nem szokott csak reggel, de most hajnal 3-kor arra ébredtem, hogy puffanás és Dodó sír.Kép A lelkem átmászott a fejünk fölött (álmában) és leesett az ágyról.Kép Nagyot nem esett, mert alacsony az ágyunk, és mire apa felvette és visszafektette már aludt is.
Aztán reggel mondom nem fürdetem, de egy zuhany azért muszáj a kis pisiszagúnakKép, hát ne tudjátok meg mennyire élvezte. Először kicsit furcsán nézett rám, hogy miért megyünk pancsizni, de túltette magát a dolgon. Hát ennyi...Kép

Bringa!
Feljegyeztem az első folt dátumát.Kép
Igen a képek alapján tényleg nehéz elhinni, hogy ezek a kis tündéri mosolygós gyerkőcök milyen hisztisek is tudnak néha lenni.Kép

Zsuzsa!
Tita:KépKép
Igen, elsuhanunk egy párszor előttetek a jövő héten. Ha minden igaz, kedden, csütörtökön és pénteken. Attól függ Dodó, hogy bírja majd.

Panda!
KépKépKépUtólag is boldog házassági évfordulót nektek!KépKépKép

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Ja, ide is bemásolom már, hogy miket tud Dodó ha olvasunk, mert igaza van Áfonyának a napló miatt jobb ha itt van.
A képeskönyv nálunk nagyon menő. Imádja nézegetni, hallgatja ha olvasom. Kérdezgetem mi van a képen, és mit csinál. Sok állatot megismer, utánozza mit csinál. KEKE (kecske)-ezt még nem utánozza, CICA-MÁÁÁÁ, KUTA-VAVA, BO(boci)-BÚÚÚ, ÁPI(hápi)-ÁPÁP, pacika-itt kattog a nyelvével. Mutatni még nem mindig arra mutat, de már haladunk. Többször találja el, mint nem, hogy hol a cica, kutyus. Érdekes, mert nézni mindig jó képre néz, de sokszor mutat máshová.Kép

Most már tényleg jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Köszönjük Lilike nevében a névnapi jókívánságokat, vasárnap délután lesz az ünneplés...
No ez a hét nem a netezés hete voltKép
Végre végeztünk a kamra pakolással, de mivel apa egész héten itthon volt szabin, így mindig volt valami program.

Nyaralás: mindkét gyerek nagyon élvezte, nagyon jó időnk volt. Az üdülőnek gyönyörű parkja van, tele mindenféle játékkal /babaház, libikóka, hinta, sakkpálya...stb/ ami Lilinek nagyon tetszett és nagyon lekötötte, mindig ment volna ki, a végére annyira felbátorodva, hogy akár egyedül isKép. Itthon azt gondoltuk, hogy a strandon nem fogjuk bevinni a vízbe, de persze nem tudtunk neki ellenállniKép, úgyhogy a babapancsolóba is bemehetett és a nagy vízbe is bejött velünk úszógumival. Nagyon élvezte, azóta a kádban is megy a lábtempóKép
Egyedüli probléma az alvás volt. Az ágya nélkül nem akart aludni. Úgyhogy nappal kizárólag a babakocsiban aludt el, amikor már nagyon kipurcant, este pedig közöttünk, de kb. 1,5-2 óra altatás után. Annyira fel volt pörögve, hogy hiába volt álmos, ugrándozott, mindig felpattant...csak aludni nem akart. Meg is voltam ijedve, hogy ez lesz itthon is /nem is tudom mit csinálnék.../, de amint hazajöttünk és beraktam az ágyába aludni, ugyanúgy viselkedett, mint előtte, szépen egyedül elaludt. Ennek nagyon örülök, de hogy mi lesz a bölcsiben az alvással, arra nem is merek rágondolni.Kép

Képek majd később...Kép/Bár teszek egy frisset a profilomba, ez már nyaralás után készült, igaz a feje kissé lemaradt, de nem mi csináltuk. Igazán ránk férne már egy digitális fényképező, de ez a kert alakítás minden szabad anyagi kapacitásunkat magába szívjaKép/

Végig olvastam gyorsan, örülök, hogy mindenki jól van, reagálni még nincs időm, de a jövő héten már nem szabadultok meg tőlemKépKépKép
Hisztihegyek nálunk is vannakKép Beszéd csak babanyelven, de úgy nagyon nyomja néhaKép

bera
berka
 
 


sziasztok
Nálunk most nincs semmi különös, továbbra sem alszunk éjjel Kép De azért jól vagyunk, az utcazene fesztivált nagyon élvezi, jókat táncol Kép

Kata
Nagyon édi a sztori Kép Én Hannát néha csak zuhiztatom este is, mert ekcémás, s az jobb neki. A nagymelegben pedig naponta négyszer is zuhizik, olyan jólesk neki Kép Utóbbi két nap Hanna is este 7-kor belaudt, de azért sikerült kb fél óra múlva "véletlenül" felébreszteni, s így a szokásos 9-kor elaltatni Kép

Bera
Ez az egerentyű nem semmi! Most legalább két évre megvolt atakarítás a kamrában Kép Kép Kép
Nagyon édes Lili a képen, jó színe is lett!
Utólag is boldog névnapot Lilinek! Kép

Panda
Gratula a házzassági évfordulótokhoz! Kép
Hanna detto csak szopival alszik vissza, pedig este szopi nélkül alszik el. És Hanna sem mond semmit Kép

szép napot mindenkinek!
bringáék
bringa
 
 


Köszi mindannyiótoknak a gratulációkat!!!

Végül Apa fél 12-kor ért haza, már nagyon hulla voltam (ő is), de azért ünnepeltünk Kép.Igaz, csak szerény "ünneplés" volt, de volt Kép. Majd jövőre, az 5.-en, akkor aztán KépKépKép!

Zsuzsa!
Köszi, hogy gondolsz ránk alvásilag Kép. Most éjszaka Ádám ötszázezermilliószor ébredt, de legalább 4-5 perc alatt visszaaludt. Reggel fél 7-kor már nem aludtam vissza (ő igen), mert mentünk Anyukámhoz. Kicsit készülődtem, elővarázsoltam a szememet a karikáimból, ilyesmi Kép. Most hulla vagyok, alig látok, úgyhogy remélem, sikeres lesz az "alvásránkgondolás" Kép!

Kata!
Mivel Dóri olyan jól alszik, nem tudnál aludni helyettem is? Naaaaa, légyszi!!!!

Bera!
Klassz, hogy jó volt a nyaralás Kép!
Mi sajnos az idén nem megyünk sehova, mert a férjem szakdogát ír, aztán államvizsgázik, és ezekre kell neki a szabadság. Jövőre meg építkezni fogunk, úgyhogy "anyagilag úgy meg leszünk viselve", hogy arra már nem fogja futni. Mindegy, majd egyszer Kép.

Most megyek, mert Apa végre hazajött a kötelező tanfolyamról, megetetem, altatás és szunya Kép.

Jó éjt,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

bera!
Üdv újra itt! Kép
Mailt megkaptad?

Olvastam az egeres sztoridat. Nem irigyellek. Én nem félek az egértől, de kicsit irtózok tőle. Te nem?
Megnéztem a profilodat és Lili tényleg egész jó barna lett.
Veletek örülök én is, hogy ilyen jól sikerült a nyaralás. És persze nagyon várom a képeket.Kép
Elhiszem, hogy ezek után félsz a bölcsi miatt, de talán a többi gyerek miatt jobban viseli majd mint gondolnád.
Nekem Dancsi járt bölcsibe, igaz ő akkor már elmúlt 2 éves bőven, de jobban bírta mint gondoltuk. Már a 2. nap jött elénk a gondozónő, hogy ha nem muszáj ne lásson meg minket a gyerek, mert nagyon jól elvan, az alvással sem lesz gond. Nem is volt.

Bringa!
Nem irigyellek az ekcéma miatt, mert tudom milyen (nekem Dancsi az). Viszont a zuhanyozás miatt igen.Kép Dodó csetlett-botlott a zuhanyozás alatt, minden érdekelte csak a mosakodás nem. Vagy 3-szor fenékre is csüccsent, de nem bánta.Kép

Zsuzsa!
Ha a többiekkel nem is jön össze, szerintem veletek még a nyáron biztos, hiszen Ti mégiscsak útba estek..Kép Azt úgyis tudod mindig, hogy mikor megyünk, legfeljebb ha hamar végzünk rádcsörgök. Végülis nem járunk minden nap Pestre, úgyhogy nem kell készenlétben állnod, hogy mikor hívlak.Kép
Ja, most mondtam a páromnak ezt a Gödöllő dolgot és azt mondta, hogy semmi akadálya. És azt üzeni, hogy ha ennyire zavar, hogy elsuhanunk előttetek, akkor majd lassít ha elétek érünk.Kép

Panda!
Évforduló:olyan sejtelmes vigyorok vannak a mondataid végén...Kép
Ezek szerint kb. hajnal 1-kor még felvoltatok, ugye???Kép Csak úgy számoltam magamban, hogy fél 12-kor hazaért, ettetek valamit, ittatok valamit, ez tartott kb. 1 óra hosszáig. Hmmmmmm.KépKépKép
Gondolom a karikás szemeket Ádámra fogtad anyukádék előtt?Kép

Nehéz ehhez a nem alváshoz hozzászólni így, hogy Dóri végialussza az éjszakát. Minden sorotokat végigolvasom és tiszta szívből veletek érzek. Azért ilyenkor előjön, hogy Dancsi azért okozott anno egy kétKép átvirrasztott éjszakát. Főleg amit Ádám csinál, tényleg durva. Szorítok neked, hogy mihamarabb kinőjje, de mint írod, Noémi sem nőtte még ki igazán. Most, hogy többet mozog, szaladgál Ádám, most sem jobb??? Az ember azt hinné, hogy jól kifárad napközben és éjszaka hatalmasat alszik.
Megígérem neked, hogy ma éjszaka helyetted fogok aludni. Ha érzed a hatást, ígérem az éjszakáim fele a tiéd, alvásügyileg. Kép

Azt hiszem mára elég belőlem ennyi, ugye?Kép

Szép álmokat! (Főleg PandánakKép)

K.

Ui:Panda! Ugye az mindegy, hogy miről álmodok???Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Végül mit álmodtunkKép?
A karikáim annyira nagyon nem látszottak, mert szemüveges vagyok Kép. Igen, 1 körül aludhattunk el kb.

Azt hiszem, a fogai lehetnek a bűnösök, mert mikor ma éjszaka felébredt, szinte mindig visítva sírt, mint mikor pici korában a hasa fájt. És sajna napközben sem alszik olyan jól, mint eddig. Délutánonként 2-3 órákat aldt, most meg 1-1,5 óra a maximum Kép. Az egyik felső rágófogát már lehet érezni, de még egy csomó van ezen kívül. Nemtom, mi lesz Kép. Arra gondoltam, adok neki Panadolt éjszakára, hátha segít. Csak az a baj, hogy a múltkor valszeg Noémi elcsavargatta a hűtőt, és minden megfagyott benne, a Panadol is, de azóta még nem vettem másikat. Szerintetek használható?

Ja, és ma hajnali fél 3-kor még fent voltam, nem tudtam elaludni (nem, mintha nem lettem volna fáradt). Ádám meg fél 7-kor ébredt, és ma nem aludt vissza. És még 2x fél 3 és fél 7 között. Szerintem amiatt volt, hogy Kata aludt helyettem is, és ha már egyszer alszom, akkor minek mégegyszer????

Zsuzsa!
Megnéztem az avit Elődről, NAGYON JÓ!!!! Tisztára nagyfiú, ahogy integet Kép.

Na, mennem kell, mert itt visít egész délelőtt a fiatalúr. Fáradt, mint a hulla (az anyjával együtt), semmi nem jó neki. Majd kitalálom, mit csináljak vele.

Sziasztok,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ma hamar jöttem, mert holnap korán kelek. Ráadásul Panda helyett is alszom, tehát korán le akarok feküdni.
Képzeljétek, ma vettem észre, hogy 06.26-án lejárt a jogsim, én meg lazán vezettem.Kép Még jó, hogy nem állított le rendőr.KépKépKép
Szóval holnap megyek vérvételre. Sajnos itt marha sokan vannak, úgyhogy megyek korán, hátha akkor hamarabb végzek.

Dodókámról: ma halat evett. Annyira ízlett neki, hogy még én is meglepődtem. Apa nem szereti a halat, sőt még a szagát is utálja, úgyhogy meg is kérdezte azonnal, hogy Dodó tényleg az ő lánya-e.Kép

Panda!
Sajnos nem emlékszem mit álmodtunk, de én pihenten ébredtem. Ahogy látom Te nem. Attól, hogy én alszom helyetted még Te is aludj nyugodtan, legfeljebb még kipihentebb leszel.Kép

Panadol: én is adtam Dodónak most amikor az alsó rágó jött neki, mert ő is olyan fájdalmasan sírt fel, bár nem alvás közben. Szerintem neki jön a másik alsó rágó, mert tisztára olyan mint kiskorában. Állandóan a szájában van a keze, rágja az ujjait.
A Panadolodat szerintem dobd ki. Én legalábbis nem mernék adni belőle.

Most már tényleg megyek aludni.

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Tényleg jó, hogy megúsztad a jogsi dolgot, főként, hogy semmi protekciód nincsKépKépKép
Már vérvétel is kell az új jogsihoz? Én csak a háziorvosra emlékszem, de elég rég volt.

De, hogy egy ilyen piti dolgon buksz le, mint a halevés!?KépKépKép

Mailt megkaptam, köszi, írok majd...jövő hét remélem nyugisabb leszKépKép

Ez az ujjrágás nálunk is szörnyű méreteket kezd ölteni, néha azt hiszem a manduláját vakargatja Lili.

Na megyek alszom én is - segítek én is Panda, jó? Hú, igazán nem szép dolog tőlem, ugye? Dehát nekem is egy nagyon jó alvó Lilim van. Néha mondom apának, hogy meg sem érdemeljük, hogy ilyen jó gyerekünk van, aki egész éjjel alszik. Nappal azért bepótolja...Ma, hogy névnapoztunk volt össz.5 gyerek, de én néhány perc után ilyenkor úgy érzem, hogy rögtön megbolondulok, amekkora hangerővel tudnak lenni, ráadásul ma Lili is egész nap hisztizett valamiért.

Jó éjt mindenkinek!Kép

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Ma még hamarabb jövök, mert éjszaka megyünk apával.Kép
Végül a pesti utunk kedd, péntek, szombat.

bera!
Akkor ma aludj légyszi Te Panda helyett, jó? Én úgyis csak 2-3 órát fogok.Kép

Sajnos kell a vérvétel most már. Legalábbis itt, mert már nem pecsételnek hiába van hely, hanem új jogsit adnak. Olyan mint az új személyi. Csak egy fényképes kártya. Nálunk eddig a rendőrorvos ingyen megcsinálta, de most nekem is fizetnem kell kemény 4 ezer forintotKép így, hogy az okmányirodában kell csináltatni.
Halevés:KépKépKépKép

Meg vagyok nyugodva ujjrágás ügyben. Dodó még öklendezik is néha.Kép

Húúúú az öt gyerek miatt nem irigyellek. Nekem néha a 3 lány is sok.Kép

Lilivel mi van? Torka???

Zsuzsa!
Én már nem jövök ma, de Te még biztos, úgyhogy üzenem, hogy holnap majd integetek neked hazafelé.Kép

Jó éjt nektek! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
itt vagy meg?

En tavaly csinaltattam uj jogsit, nekem mar az uj fajta van, a kemeny, szemelyi helyett is hasznalhato tipus, de en is ingyenorvossal csinaltattamKép Bizti okmanyirodaban kell?! Nekem vervetel sem kellett.

-Afonya

Jo utat!
Névtelen
 


Sziasztok!

Bringa!
Üdv itt is régi-újként, még nem is üdvözöltelek.Kép
Megnéztem Hannát a profilodban, nagyon aranyos ez az alvós kép. Van több is valahol?
A kamrára visszatérve, sajna nem vagyok benne biztos, hogy kamratakarítás két évre letudva, mert még nem lakunk itt két éve, de ez már a második egér volt.Kép Sajna régen itt kukoricás volt és bár már szépen beépült, de ezek szerint maradt még néhány "család". Nem tudom mi a csudát lehetne tenni, szerintünk a teraszajtón jön be, aztán valahogy megtalálja a kamrát.

Panda!
Hogy aludtatok? No én itt dicsekszem, hogy Lili minden éjszaka alszik, erre most éjfélkor sírva kelt, és nem elégedett meg a cumival, csak sírt tovább. Nekem ez annyira szokatlan/nem emlékszem mikor volt ilyen utoljára/, hogy azt sem tudtam hirtelen mit csináljak vele. Inni nem akart, csak sírt. No ilyenkor jön az, hogy biztos a foga. Odavettem közénk, így vissszaaludt, de nekem meg fáj mindenem, mert alig merek ilyenkor rendesen aludni, félek, hogy ráfekszem. No, persze, mert Ő meg keresztben aludt köztünkKép

Kata!
Akkor Ti most úton vagytok? Dóri még mindig jól bírja az utat? Gondolkodtam ezen a tali dolgon is. Én végülis elindulnék Pestre egyedül, de Lili miatt nem merek, mert Ő elég hamar megunja az autókázást és akkor szórakoztatni kell. Néha előfordul, hogy már nagyon nyafis, de nem sok van hátra, akkor elkezdünk neki énekelni az autóban. Az apjával meg dőlünk a röhögéstől, és persze felhúzzuk az ablakokatKép

Zsuzsa!
Én is megnéztem az animációt, nagyon szuper! De fogalmam sincs hova tudnád feltenni/hacsak nem nyitsz Te is egy topicot és akkor már négyfelé írogatunkKép/ De szerintem Katát vagy Áfonyát sem zavarja, ha felrakod)

bera
berka
 
 


Jogsi: nekem nincs Kép. De ha egyszer lesz, akkor az tuti nem 10 ezerbe fog kerülni...

Zsuzsa!
Az alvás miatt nem haragszom KépKépKép, különben már nem is annyira szörnyű. Max. 5x ébred, és két napja 8-ig alszik, ami lényegesen jobb teljesítmény, mint Elődé Kép.

Mindenkinek köszi, aki segít aludni KépKépKépKép! Csak azt nem értem, mit panaszkodok, mikor pont ma számoltam, hogy mióta korán fekszem le, 10 órákat alszom. Persze, ha levonom azt az időt, amit ébren töltök Ádámmal, akkor már nem is ilyen jó a helyzet, de jobb, mint eddig. És én ennek ellenére mindig csak aludnék... Utoljára a terhességeim elején volt ilyen, azóta nem. Nem is értem, hogy bírtam a fősulit, ott max. 6-7 órákat aludtam. Igaz, akkor úgy néztem ki, mint egy csonti, csak 48 kg voltam (most 50-51 vagyok...).

Kata!
A Panadolt kidobtam (2 üveggel volt, az egik originál, a másikból 1x kapott Noémi, kész pazarlás), veszek újat.
Kicsit későn kapcsolódtam ide hozzátok, így nem tudom, miért vagy Te olyan jóban a rendőrökkel? Ott dolgozol? Milyen minőségben?

Na, már késő van, megyek aludni...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem volt erőm benézni, de most hosszú leszek.Kép
Ez a meleg...Kép Rendesen kiütött. Megjártuk Pestet, Dodóval semmi gond nem volt. Éjszaka marhára tetszett neki a sok lámpa, aztán amikor elindultunk csodálkozott a nagy sötétségen.Kép Semmit gond nem volt vele. Igaz hazafelé a gödöllői part után meg kellett állni, mert kezdett nyafizni. Kiszálltunk és vagy jó 10 percig csak szaladgált a gyerek. Na meg a háta tiszta víz volt a gyerekülésben, úgyhogy raktam alá egy textilpelust és mehettünk tovább. A szaladgálás jót tett, mert utána hazáig egy szava nem volt.
Viszont itthon egész délután ment. Egyik szobából a másikba, hangja nem volt, csak gyalogolt. Úgyhogy apa már kérdezte, hogy megyünk-e vele legközelebb is. Hát persze!Kép

Áfonya!
Sajna most már kell az illeték és már nem is csinálhatja meg a BM orvosunk sem, hanem az okmányirodára tartozik. A vérvétel csak azért kellett mert nálunk van kötelező éves vizsgálat. Vérvétel, tüdőszűrő, EKG, és ha ezzel együtt kérem a jogsihoz az orvosi papírt akkor ingyenes.Kép Lásd Zsuzsa kemény 5 ezret fizetett a dokinak.
Hétfőn megyek majd én is megcsináltatni, mert így már összekötjük apa útlevelével. Tudod itt az okmányirodában 100 millióan vannak, viszont egy közeli kisváros okmányirodáján dolgozik egy volt kolléganőm (még Igazgatásrendészetis időmbólKép) és ő megcsinálja ott soron kívül.Kép

Zsuzsa!
Feljebb írtam Áfonyának, hogy én miért szabadulok meg a 5 ezer plusszköltségtől. Kép

Hajszín: hi-hi-hi!Kép
Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak a fülészeten. Mióta írtátok én is nézegetem Dodót, de ő nem nyúlkál a füléhez.
Az animációval kapcsolatban, már írtam, hogy engem nem zavar ha ide felrakod, de ha ezt nem tartod jó ötletnek, akkor nézd meg a tár.hu-t. Ha ott csinálsz magadnak egy tárhelyet, talán animációt is fel tudsz rakni, aztán nekünk csak a linket adod meg.

bera!
Szerintem az a közös tali nem hiszem, hogy valaha is összejön. Túlságosan messze vagyunk egymástól hozzá. Sokkal nehezebb így egyeztetni. Elindulni én is el mernék kocsival, de Dodóval már nem. Ilyen hosszú útra már kell apa is, mert mint ahogy írod, őt már egy idő után szórakoztatni kell. Most sem volt vele gond, de játszani kellett vele, mesélni, könyvet nézegetni.
A vezetéstől én sem félnék, hiszen a yardon nap mint nap más autót kellett vezetni és sosem voltam megijedve, de ott nem ült mellettem egy gyerkőc.Kép

Panda!
Tegyél gyerekzárat a hűtőre Noémi ellen és nem lesz veszteséges a csavargatása.Kép

Látom alakul Ádám alvásügyben, de azért ma még gondolok rád éjszaka.Kép
Igen a Megyei Főkapitányságon vagyok polgáriként.Kép

És akkor magunkról. Talán inkább csak azért, hogy ha veletek előfordul (ne forduljon) jussunk eszetekbe.
Tegnapelőtt Dodónak volt egy kis szorulása. Erőlködött már vagy hatszor, de a pelusban semmi. Mivel előző nap nem volt kaki, rásegítettem neki egy kis lázmérőzéssel, meg is oldotta utána egyedül, de nagyon kemény volt. Ezt délután meg kellett ismételni. Gondoltam kijött a kemény dolog, most már megoldja majd egyedül.

Tegnap miután hazajöttünk egész délután járkált, hangja nem volt. Egyszercsak valami artikulátlan hangon elkezdett ordítani a hátam mögött. Vísított és ömlött a könnye. Felkaptam, de semmi nem volt nála, semmit nem láttam rajta (egy szál pelusban volt.).
Hirtelen nem tudtam mit csináljak vele. Már a mentőket akartam hívni, hogy ilyenkor mi van, hiszen én gyereket így ordítani, ennyire fájdalmasan még nem hallottam. Kép Ekkor vettem észre, hogy a két lába terpeszben a derekamon és még nagyobb terpeszt csinálna ha tudna. Ezerrel bontom ki a pelust, hogy ugyan mit dughatott bele ami ennyire fáj, hát ne tudjátok meg milyen kemény kaki csúszott ki a gyerekből.Kép Most nem akarok gusztustalan lenni, de az átmérője sem volt kutya. A sírást azonnal abbahagyta. Hogy a keménység miatt sírt-e ennyire, vagy mert a pelus nem engedte tovább kijönni lazán a kakit nem tudom.
A lényeg, hogy utána semmi gond nem volt. Viszont este szerintünk újra álmodhatta a történteket, mert miután elaludt kb. egy fél óra múlva, éppolyan hirtelen és fájdalmasan elkezdett sírni. Apának ugrott be hamarabb, hogy talán azt álmodta, mert miután felhívta rá a figyelmem, én elkezdtem Dodónak magyarázni, hogy már nincs itt a kaki és simogattam a fenekét. Abba is hagyta azonnal.

Hát ennyi. Reggelre már volt anyagKép a pelusban (normális állagú), aztán a nap folyamán még kétszer. Hogy mi foghatta meg, nem tudom. Semmi olyat nem evett ami ennyire megfogná.

Na, megyek Áfonyához. Sziasztok!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata
Szegény Dórika! De azért örülök, hogy már minden ok.

Áfonya
Hanna is állandóan a füléhez nyúlkál. Már kétszer voltunk fülészeten, de szerencsére nincs semmi. (első babás anyuka Kép)

Bera
Egy cica nem lenne megoldás? Amolyan egerésző fajta? Még ha nem is enné meg, lehet, hogy távoltartaná őket, nem?
Albumunk nincs, de majd igyekszem kicserélni néha a képet Kép

Panda
Mintha csak magunkról olvasnék alvásügyben Kép
Volt a héten egy db jó éjszakánk (csak kétszer kelt Kép)

Este még benézek, de amúgy keddig dédiknél leszünk. Remélem, jó utunk lesz. Ja, egyébként én nagy utazó vagyok, Hannával kettesben szoktunk menni, dédik 2,5 óra távolságban laknak. Másik nagymami meg1,5, úgyhogy már megszoktuk.

Zsuzsa
Na hogy van tejtesó Petike?

puszi,
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Fuleszet: ugy latszik, ez is tipikus jelenseg, nalunk is volt, sot, van is /en is elso babas, en is aggodtamKép/. Epp tegnap kerdeztem meg gyerekdokit errol, azt mondta, ha egy gyereknek faj a fule, akkor sir /mondjuk logikusKép/. Szerinte vagy most fedezte fel /nalunk ugye ez mar nem jatszik/, lehet rossz szokas, es esetleg viszkethet, ezert erdemes benezni moge.

Szegeny DoriKép
Egyik baratnom kisfianak be is repedt tole a feneke, szenvedtek vele sokaig, mire begyogyult. Gondolod, hogy ennyire valosat almodnak? Csak mert akkor elgondolkozom, hogy az en vidam, kiegyensulyozott gyermekem mitol ebred sokszor sirva.

Bringa,
es ilyenkor mivel mentek? Ennyi ido alatt felersz ide Gyorbe is am, hallod-eKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Bringa!
Jó utat nektek, érezzétek jól magatokat, aztán gyertekKép!
Cicán gondolkodunk.../csak én mindig azt mondom, hogy nem fogok semmilyen állatot tartani, mert elég a két gyerkőcről gondoskodni...de azt mondják ez addig tart, amíg a gyerek ki nem könyörgiKép/

Zsuzsa!
Hogy is van ez? A ti padlásotokra is feljárnak a macskák és mégis vannak egerek?
Hú, miért is akarsz Te mensit? /Én ellennék nélküleKép/ Vagy a kistesó miatt?Kép

Kata!
Szegény DóriKép, valahogy én is mindig tartok ettől egy kicsit, mert nagyon szereti Lili a banánt, de egy kicsit megfogja, úgyhogy mindig adok mellé barackot is. De az a legrosszabb, amikor az embernek még nem sikerül rájönnie, hogy egyáltalán mitől is van. No reméljük csak egyszeri volt!

Közös tali: igen, én sem sok esélyt látok rá mostanában. De azért Miskolc nincs olyan messzeKépKép

Azt hiszem Te ajánlottad Pandának a hűtőre a gyerekzárat. Hol lehet ilyet kapni? Nálunk Lili valamelyik nap /alig, hogy rendbe tettük a kamrát/ leolvasztotta a mélyhűtőt. A benne levőknek még nem lett semmi baja, de a hűtő annyira lejegesedett, hogy valahogy ki kellett robbantani a tartalmát és le kellett olvasztani. Elegem van a váratlan házimunkákbólKép!

bera
berka
 
 


Ja, igen: Zsuzsa! Hogy is van ezKép?
"Tőlem bárki vezethet, az hallgathat."
berka
 
 


Sziasztok!
Végre magára engedett a Babanet Kép!

Kata!
Irigyellek, hogy Dodó ilyen jól viseli az autózást! Ádám bezzeg utálja, mindig rettegek, mikor 15 percnél hosszabb útra indulunk, hogy ordítíni fog.

Szegény Dóri Kép!
Kakiügyben nekem is vannak ilyen kellemetlen tapasztalataim Kép. Noémi volt nagyon székrekedős (még mindig keményet kakil), pedig semmi olyan dolgot nem adtunk neki, ami megfogná, egyszerűen ilyen. Levolacot adtunk neki mindig, de volt, hogy az sem segített. Emlékszem, egyszer nagyon sírt, kapaszkodott a nyakamba, hogy "fáj a kaki". Én is sírtam, úgy sajnáltam, nagyon rossz volt, hogy nem tudtam neki segíteni. Még pici volt, 14-15 hónapos. Picit vérzett is neki, de szerencsére utána már nem.

Ádám is szokta tapizni a fülét, de nekem még eszembe sem jutott fülészetre vinni Kép. Nem láttam rajta, hogy fájna neki, így -gondolom- csak szórakozásból csinálja.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Húúúú, jó régen nem voltam.Kép
Most nem győzök olvasni!Kép
Voltunk apával pénteken.Kép Igaz Gyöngyös környékén elkezdett esni az eső, úgyhogy nem valami kirándulós időt fogtunk ki.Kép Ma nem mentünk, mondván holnap megint megy apa, hagyunk egy nap szünetet Dodónak, mert a járkálás nagyon hiányzik neki. Szóval ma apa egyedül ment Székesfehérvárra. Reggel 6 körül lerobbant, 10 után ért oda a mentés, délután 1-re lett kész a javítás.Kép Éreztük, hogy nem kell ma menni vele? E késői hazaérkezés miatt holnap nem kell mennie.

Bringa!
Ezt már nem olvasod, de remélem jó utatok volt. Majd mesélsz ha visszajöttetek.Kép

Áfonya!
Szerencsére nálunk csak egy ici-pici vér volt, az is csak a popsitörlőn látszott, de azóta semmi gond, kakil rendesen.
Az álmodást én olvastam valahol. Valami igazság lehet benne, mármint az alvás első 1-2 órájában, mert ha Dórinak este rossz napja van, akkor forgolódik. Ha délután vagy este nagyon vihogósKép napja volt, akkor elalvás után még nagyokat kacag álmában is.

Zsuzsa!
Nekem nincs is itthon glicerines kúp, mert eddig nem volt rá szükség, de fogok venni.
Várom a "dolgokat"! Tényleg semmi gond ha ide rakod fel a gif-eket.Kép
A Cora-s kép nagyon édi! Én meg eddig még nem mertem Dórit beleültetni, hogy hátha nem érdekli. Klassz ötletet adtál.Kép
Sajnálom, hogy mégis dokinéni lett a fülecskés dolog vége, de a lényeg, hogy időben észrevetted. Mit mondtak rá tegnap este?
Tejtesóval mi van? Sokáig kell bent lennie? Sok-sok gyógypuszit küldünk neki!!!!!!
Tanusítom, hogy pénteken tényleg esett felétek.Kép Ott tankoltunk az OMV-nél.Kép

bera!
Saját bőrödön fogod tapasztalni, hogy tényleg csak addig tart az a "nincs állat a lakásban" amíg ki nem könyörgi a gyerek.
Nekünk már volt papagáj, aranyhörcsög, kutya, macska, tengeri malac, hal.KépKépKép Persze ez mind a két nagyobbnak. Aztán tetszett pár napig amíg ujdonság volt, utána pedig etette anya, takarította anya.Kép Úgyhogy szvsz. nekünk több állatt nem lesz. Vagy nagyobb lesz a rábeszélés mint az én elhatározásom???Kép
Én is bízom benne, hogy egyszeri volt ez a szorulás. A banánnak biztos van köze hozzá, mert Dodó is imádja. Vásárolni mindig együtt megyünk és nem lehet a banán mellett elmenni, hogy nem veszünk mert már messziről kiszúrja, és kiabál, hogy baa, baa!Kép Bár mostanában mintha jobban menne neki a barack. Apropó, barack. Mivel szeded ki a ruhából? Én mindig vigyázok, hogy olyan ruha legyen rajta, amit leehet, de tegnap este apával ették és természetesen egy hófehér body volt rajta. Mostam én azonnal, de megfogta.Kép A Vanish szappanom elfogyott, pedig az talán kiszedné. No majd holnap veszek.

Igen, tényleg nincs messze Miskolc.KépKép Ha erre jártok "véletlenül", ígérd meg, hogy rámcsörögsz! Én szintén megteszem ha Debrecen környékére tévedünk.Kép

A gyerekzárat én vagy a Corában vagy a Tescoban láttam. Csak annyira emlékszem, hogy gyerekzár és képek voltak a dobozon. Ajtó, hűtő, szekrény.

Panda!
"magára engedett a Babanet"KépKépKép
Ennyire nem lehetsz kiéhezve...KépKépKép

Autózás: talán megszokta. Vagy a vérében van? Elvégre sofőr az apja.Kép Még akkor is ha ő szereti a halat, az apja meg nem.Kép

Szegény Noémi. Sajnálom, hogy ő is szorulós. Nekem Dancsi volt ilyen, újszülött korától. 4 éves koráig szedett egy kanalas orvosságot. Most nem ugrik be a neve, de utána nézek neked ha gondolod. Este kellett mindig bevenni egy teás kanállal. Kellemes íze volt úgyhogy szerette. Ez nem felhígította neki, hanem "lágyabbá" tette és minden erőlködés nélkül kijött neki. Aztán emellé még minden nap kapott 1-2 korpatablettát. Ebből pedig ízesítettet vettem amit lazán elrágcsált. Amikor a kanalast abbahagytuk még ezt vagy fél évig szedte, majd ezt is elhagytuk. Azóta semmi gond nála.

Mára ennyi, ha valaki keres Áfonyánál vagyok.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

No, ideértem. Még a délelőtti alváskor akartam, de már nem maradt időm. Ugyanis Lili sem tűri, ha netezek. /Most olvasom Áfonyánál, hogy Réka sem, meg azt hiszem Te is említetted Kata, régebben./ Ha meglátja, hogy ideültem, akkor jönne Ő is. Képeket nézegetni, billentyűzetet, egeret püfölniKép
Kata!
Hú, megúsztátok ezt a lerobbanást, azért Dórival nem lett volna valami leányálom. Én meg azt gondoltam, hogy a férjed informatikus /is/. Akkor ezt "csak" hobbiból műveli?Kép
Háziállatok: ne ijesztgess!KépKépKépKép

Ti hogy bírjátok ezt a kánikulát? Én már sehogy...és a gyerek is olyan rosszuk alszik. Most kezdek igazán együtt érezni a nem jó alvó babák mamáivalKép

bera
berka
 
 


Sziasztok!

bera!
Nem informatikus, az csak a hobbija.Kép A gép előtt ül állandóan.Kép Még mindig jobb mintha a kocsmában lógna a haverokkal, úgyhogy én nem bánom.Kép
A meleget sajnos Dodó sem bírja.Kép Éjszaka nincs vele gond, de olyan nehezen alszik el miatta.

Nincs anyunak számítógépezés?Kép Ja-ja, akkor most már Ti is tudjátok milyen az ha a gyerek nem enged a géphez ülni.KépKépKép
Tényleg írtam én is régebben, pár hete, hogy Dodó egyszerűen nem enged gépészkedni. Bármilyen érdekes játékkal játszik is, azonnal jön a nyafi ha észreveszi, hogy leülök ide.Kép
Persze ha cicákat vagy babákat nézünk akkor minden ok, de főképp ha az ő kis progiját kapcsolom be neki. Az olyan, hogy bármelyik billentyűt nyomja meg, hangot ad és virágok, pillangók vagy halak jelennek meg a képernyőn. Itt egy kép a virágosról (remélem nem lesz nagy):

Kép

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Akkor itt a halacskás is ha már ilyen jól látszik a virág is.
A halacskáson a szines pötty, amikor az egeret mozgatom.

Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Nagyon aranyos ez a progi! Esetleg nem tudod elküldeni?Kép
Szerintem is sokkal jobb hobbi a netezésKépKépKépValahogy meg tudom érteni....KépKépKép

/írtam mailt -végreKép/

Zsuzsa!
Ismét szuper a produkcióKép! Lilinek is pont ilyen taxija vanKép

De hogy én miért vagyok még mindig a neten, amikor aludhatnék is? Kép

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Húúúúú, nálatok is ilyen meleg volt ma? Ami itt volt az már nem fehér embernek való!Kép Még jó, hogy délután volt egy kis zuhi ami lehűtötte egy kicsit a levegőt.

Zsuzsa!
Dancsi köszöni a jókívánságot!Kép
Szuper, hogy Előd fülével semmi gond.

Haláli a kisautós gif!KépKépKép És amint látom halad is vele.Kép

bera!
Tegnap írtam, hogy Dodó még nem eszik egyedül. Ma egyedül evett nudlit kisvillával.Kép Igaz a rászúrást még gyakorolni kell, de volt amikor neki is sikerült. Hogy mennyire élvezte...!Kép
Mailt megkaptam, majd válaszolok. Viszont a progit mindjárt elküldöm.

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


bera, Zsuzsa!

Innen le tudjátok tölteni a progit a gyerkőcnek: http://www.bluechillies.com/details/648.html

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok
Még nem volt időm olvasni, csak üdvözölni akarok mindenkit. Végül csak ma jöttünk vissza, olyan jó volt Kép Hanna is jól bírta nagyon, az utakat is. Már szépen megy, és sokkal többet gagyarászik is. Alvás viszont nem jobb Kép No olvasok, aztán jövök Kép
pussz,
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!
Megint felbukkanok, mint a fuldokló a víz alól Kép.
Persze, van mentség Kép... Tegnap például a férjem szülinapját ünnepeltük Anyósoméknál, előtte meg ajándékot hajkurásztam, és Apa-hetet tartottunk, mentünk mindenfelé.
Ajándékot egyébként nem kaptam, meg is akartam kérdezni tőletek, van-e esetleg valami javaslatotok, de nem jutottam el idáig Kép. Végül előfizettem neki a PC World-re, annak legalább örült.

Zsuzsa!
Előd nagyon ügyesen vezet! Neki valszeg hamarabb lesz jogsija, mint nekem... Ádám is szereti a bébitaxit, ő már halad is vele, bár egyelőre csak hátrafelé Kép. Azt viszont imádja, ha tologatjuk, de 2 perc után leszakad az ember dereka, úgyhogy ezt csak ritkán tesszük.

Ettől az időtől meg már kivagyok! Egyik nap 50 fok, aztán eső, aztán megint hőség, most persze esik. A gépem meg mos, de, hogy hová teredetek, azt még nem tudom Kép.

Megyek, mert Noéminek halaszthatatlan számítógépezni-valója akadt Kép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


sziasztok
Hanna nem akarja megérteni, hogy a bútorokról popsival kell lejönni. Hogyan értessem meg vele???? Kép

Kata
Nekem a Vanish eddig még mindig bejött. Igaz, én folyékony formában használom. És úgy, hogy előszöráztatom hideg vanish-es vízben pár órát, utána simán kimosom.
Nincsenek új képek Dodóról?


Zsuzsa
A kép nagyon édes ám a profilodban! Kép Mi az Ikeában ültettük abba a tolósba, meg persze az összes bevásárlóközpontot imádja most már emiatt Kép
Légkondi egyébként nincs a kocsiban. Persze tudom, hogy jó dolog (a párom cégesében van), de én nem szeretem a szagát sem vhogy Kép
A mi taxink piros Kép
Hanna is pont most kapott rá az asztalalá és a székekalábújásra Kép
Hanna inkább folyamtosan ügyesedett a manésben, mint Dodó. Az utcán azért még inább fogja a kezem.

Bera
Azt hiszem, hogy elkerülte a figyelmemet vhol: Lili hány hónapos is? Csak hogy így olvasztgatja a hűtőt Kép

na pussz,

bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Húúúúú, vége a mai napnak is.Kép
Ma tartottuk a Dancsi névnapját. Ebben a melegben elég volt a sütés-főzésből.Kép

Kérdeznék tőletek valamit. Olvastátok milyen gond volt Dodónak a székletével. Na azóta naponta 5-6-7-szer van egy pici kaki ami rá nem jellemző. Neki naponta egyszer volt és kész, vagy esetleg kimaradt egy nap, de másnap bepótolta, viszont akkor is csak napi egy volt. Ez most nagyon zavar, hogy ilyen sokszor van és picike. Előfordul, hogy óránként van egy diónyi mennyiség.
Szerintetek ez normális? Kicsit félek, hogy nem lett-e valami károsodás a végbélnyílásnál ami miatt azonnal kijön a többlet. Bocsi, hogy ilyeneket írok, de ezt nem lehet rokonértelmű szavakkal leírni. Vagyis lehetne, de irtó hülyén hangzana.Kép
Enni azt eszik amit mi, napi kétszer még szopik. Nem tudom, hogy vigyem-e orvoshoz...Kép

Akkor egy kis jó hír is magunkról.
Dodó beindult beszéd témában. Most már szinte mindent ismétel amit mondunk neki. Igaz a mássalhangzók nem mindig ugyanazok, de a magánhangzók igen.
Az apja tegnap megkérte, hogy adja oda neki a cd-t. Mivel Dodó elejtette, az apja megkérdezte tőle, hogy "bamba vagy?" Erre Dodó:"apa babam"
Ha kaka van a pelusban, akkor jön fogja a pelust magán és mondja, hogy KAKA.
De van még süsüre HÜHÜ, gombra GO, pelusra PEU, tésztára TÉTA és még nagyon sok ami most eszembe sem jut. Szerintem tuti köze van a sok új szóhoz, hogy a héten egy nap sem voltunk egyedül. Itt a két lány, meg apa is elég sokat volt itthon.

Aztán a nagy sztori a végére.Kép A telcsim tudja a hanghívást. Apa számához rámondtam, hogy apa. Dodóval ha kettesben vagyunk mindig úgy hívjuk apát, hogy mondom a telefonba, hogy apaa. Ma a kisasszony alattomos módonKép megszerezte a telcsimet. Néztük, hogy ugyan mit fog vele csinálni. Nézegette, majd egy idő után szétnyitotta, a szája elé tette és elkezdte mondogatni, hogy APAA, APAA. Elmondta vagy négyszer, majd tette a füléhez.
Az apja majd elolvadt, én meg csak néztem, hogy milyen kis értelmes, miket meg nem jegyez.Kép
Jó lesz vigyázni mit csinál előtte az ember.Kép

Bringa!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat.Kép
Gratula a járáshoz, és a gagyarászáshoz. Üdövözlünk a gyerek után szaladgálók táborában.Kép
A lejövetelt pedig nyugi, meg fogja tanulni. Mi is mutogattuk eleinte Dodónak, aztán egyik nap egyszercsak úgy jött le és azóta is mindig.
A foltra végül egy pici Domestos használt, mert a Vanish nem igazán jött be.
Képek majd lesznek, lejjebb Zsuzsának írtam, hogy most miért nincs.

Panda!
Mentség elfogadva!KépKépKép
Apának utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT!!!KépKépKépKép

Zsuzsa!
Vannak új képek, de csatlakozva Áfonyához, mindegyiken úgy néz ki, hogy nem igazán publikus.Kép
Valahogy mindig a nyakig barackos, dinnyés állapotot kapjuk le, vagyis (bera után szabadonKép) mindig murcos a gyerek. Felbuzdulva Réka ébredés utáni képén, én is csináltam ilyet Dodóról majd azt felrakom.

Mára ennyi, megyek Áfonyához.Kép

Jó éjt! K.

Ui: majd elfelejtettem, hogy megjött a jogsim.KépKép: Hétfőn voltam az okmányirodában és tegnap már meg is jött.KépKépKépKépKép

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: