Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a gratulát!Kép
Azóta már egyre több lépést tesz meg az én drágám és egyre magabiztosabban.
Már irányt változtat, s ha elveszti az egyensúlyát nem vetõdik, hanem vagy leül, vagy leteszi elõre a kezét. Észrevettük, hogy nem az apjára ütött, mert kitartó egy gyerek lesz ám. Ha lecsüccsen még járás közben, nem adja fel. Ha kell megpróbálja 4-5-6-7-szer is a felállást egyedül, kapaszkodás nélkül, de akkor is két lábon éri el a célját.
Csinált a sógorom vasárnap avit róla, de tök sötét lett. Azért a lényeg
látszik mindjárt felrakom valahova és adom a linket.

Viszont ma egész nap alig evett valamit. Nálatok nincs ilyen gond? Remélem van, mert akkor csak a meleg az oka. Éjszaka is csak forgolódott. Nem volt fel, nem sírt, csak forgolódott. Hajnalban lassan levetkõztettem pelusra, na így aludt tovább forgolódás nélkül.

Panda!
Azért 4-5 lépés már elindulás!Kép
Pár nap és már nem 4-5 lesz.

Zsuzsa!
Az ICQ pedig nagyon nem rossz dolog ám.KépKépKép
Tök édi lehetett Elõd ahogy elindult. Azért a párod arcát szívesen megnéztem volna...Kép
Látom Elõd is nyügice ma. Ezek szerint nem csak Dóri.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Ha van idõtök kivárni [url=http://boci.bixerver.com/dori.avi" TARGET="_top]ITT AZ AVI![/url]

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Akkor egy pár kép, hiszen megígértem.Kép

Anya nagy örömére végre már két lábon is közlekedek...

Kép

Megviccelem, mert nem is hozzá megyek...

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 

 
 

Lássuk csak! Tegnap, hogy is csináltam?

Kép

Juhéééééj. Nem felejtettem el...

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Hogy szeretem anyát??? Hát íííííígy:

Kép

Ha már megmutattam mennyire szeretem anyát, adhatna valamit enni a kukucskálás helyett, mert teljesen csont és bõr a combom...

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia, Kata!
Boldog szülinapot Dórinak!
Adatokért irigykedünk! Apa reggel meglátta Dóri fényképét, mondta, hogy olyan Kittis, csak épp Kittinek is ilyen jó súlyban kéne lennie.
Tegnap mérték, 10,15 kg, pedig 81 cm. Kép
méri
 
 


Dóri!

NAGYON-NAGYON BOLDOG 1. SZÜLETÉSNAPOT!!!
Kép

Nõjj nagyra és hozz sok örömet és boldogságot szüleidnek!
Kép

Puszi

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Dórika!

Nagyon-nagyon boldog 1. szülinapot kívánunk!

Zulu és Anna

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Dorika!

Nagyon Boldog 1. Szuletesnapot Kivanunk!

Kép

Nemreg kivancsiskodva vartuk, hogy megszuless, most pedig a kepeken egy gyonyoru nagy lany mosolyog vissza. Kép

Kata!
Gratula Dorika lepeseihez! Sok boldogsagot kivanok neked is! Nagyon szep nagy lany lett a nagyon szep bababol Kép

Puszi,
Andysj es Madison
andysj
 
 


Dóri!

Nagyon boldog elsõ születésnapot!Kép

-Afonya
afonya
 
 


Kata! Dóra!Kép

Nagyon-nagyon boldog 1. szülinapot kívánok.
Kép

Gratulálok a járáshoz! Milyen ügyes nagylányKép Lassan átlépitek a kisgyermekkor határátKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Kata, Dóri!

Mi is csatlakozunk a jókívánságokhoz.
Nagyon boldog szülinapot kívánunk, a családnak pedig jó kedvû, vidám ünneplést!!!

bera és Lili
berka
 
 


Mi is boldog szülinapot kívánunk itt is!
Nagyon édik a képek!

gumicukor és dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Boldog Szülinapot kívánunk Dórika!!!!!!KépKépKépKépKépKépKép

és gratulálunk az elsõ lépésekhez!!!!Kép


Sheila és Melissa

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Megnéztem a képeket, nagyon ügyes Dóri, az AVI sajnos nem müxik, azt nem tudom megnézni.

Szeretnék itt is nagyon boldog 1. születésnapot kívánni ennek a gyönyörû nagylánynak. Kíváncsian várom a képeket a tortázásról. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 



Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönjük a jókívánságot, aranyosak vagytok!Kép

Igazi szülinap majd egy hét múlva lesz a Dancsiéval összevonva, de azért egy tortát kapott. Már csak azért is mert ugye ma van a napja és ma akartuk lefényképezni, hogy mit csinál egy olyan dologgal amilyet még nem látott, nem kóstolt.Kép Tudta mit kell csinálni vele...Kép

Egy pár kép a mai napról:

Így nézek ki kerek 1 évesen...

Kép

Aztán kaptam egy tortát...

Kép

A végeredményt inkább nem tesszük publikussáKép, helyette egy másik kép, ami anyának nagyon tetszik.

Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Köszönjük szépen a jókívánságot!Kép
Szerintem az elképzeléseid a torta feldolgozásáról fedik a valóságot...Kép

Köszönjük a virágos gif-et, nagyon szép!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Gratulálok a kis 1 évesnek, igazi nagy lány már! Kép (nagyon-nagyon jók a fotók!!!)
És gratula az elsõ lépésekhez is, megnéztem az avi-t is Kép

Puszi:
B.Gabi
bgabi
 
 


Kata!

Szuperek a képek! Nagyon kis husi Dóri! Megnéztem én is az avit, ügyes õ is nagyon! Az a hogy szeretem anyát kép csúcs!
Szó volt a 'reklámbeli' elindulásokról, más ügyeskedésekrõl. Megfigyeltétek, hogy a reklámokban minden valamirevaló anya hord a nyakában gyöngysort és kiskosztümben hempereg a gyerkõceivel? Kép Szóval elõ a gyöngyökkel!Kép

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Köszönjük szépen.Kép

Betti!
Köszi!Kép
Az a, hogy szeretem anyát, tényleg aranyos, azóta is csinálja. Kép
Nekem Dóri nem úgy indult el mint a reklámokban, tehát én hanyagolhatom a gyöngysort és a kosztümöt, ugye?Kép

Zsuzsa!
Más sztori nem igazán van. Tényleg mi is csak a trancsírozás kedvéért vettünk neki tortát. Az igazi szülinapra lesz majd igazi tortája. Õ még úgysem tudja, hogy mikor is van a szülinapja, de részünkrõl mégis tegnap volt. Azért is volt ilyen kakaós, hogy jól össze tudja maszatolni magát.Kép
A külön asztalka csak a torta kedvéért volt, mert azt néztük, hogy hol nincs szõnyeg, hol a legkönnyebb majd utána rendbehozni a terepet.Kép
Örülök, hogy minden ok a golyókkal. Pesze Te tudod, hogy jobb-e mégis egy szakembernek megmutatni.

Írtam Áfonyához a járásról, de mint Te is írod, annyi minden lenne még amit az ember szívesen megosztana másokkal, csak hát akkor egész nap írhatnánk, nem?Kép
Nálunk pl. apának akkora boldogság, hogy amikor hazajön munkából az ajtóban a lánya, mondja, hogy apa, mondja, hogy cija (szia), két lábon megy elé puszit adni.Kép Megöleli a két karjával az apja nyakát és kérés nélkül adja apának a puszit. Kép
Aztán amikor naponta többször hallom, hogy aggyá (adjál), és persze véletlenül eltalálom, hogy akkor éppen mit kér, jön az elégedett morgás.
Vagy amikor azt mondom neki, hogy szeretlek és jön az a bizonyos így szeretem anyát mozdulat ami az egyik képen is látszik.
Ezek mind-mind apró dolgok, de nekünk mégis annyira sokat jelentenek, hogy örömmel osztjuk meg másokkal, ugye?
Szóval tessék írni, én szeretem olvasni az apró sztorikat is!Kép

Jó éjt!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata!
Öröm volt nézni a képeket és nagyon ügyes ez a lány!Az avit sajnos nem tudom lejátszani. A multkor amit küldtél, azzal az Áfonyáét meg tudtam nézni, de most meg ez nem megy. Eddig sem voltam avi szakértõKép, de most aztán végképp nem értem...

Akkor a mi apró örömeinkrõlKép:
Náluk Lili úgy fejezi ki a szeretetét, hogy odahajtja a fejét. Ezt nagyon imádjuk. Fõleg, ha kérdezzük, hogy szereted apát/anyát és megmutatja, majd kérés nélkül megismétli. Olyan imádni való!Néha pedig egyszerûen megfogja a kezünket és odahúzza magához és a kis pofijával odabújik. Fantasztikus mennyire ki tudja fejezni a szeretetét, ugyanis ez valami olyasmi dolog, amire nem tanítottuk, legalábbis nem szándékosan. A játékokat is sokszor magához öleli, vagy a kedvenc hálózsákját...stb. Apa hazavárása nálunk is hasonló, mint nálatok. Lili még nem ad puszit, "csak" dobja, de ezzel persze mindenkit levesz a lábáról.

Remélem nemsokára lesznek már képeink...

bera
berka
 
 


bera!

Most csak röviden: küldtem egy másik codec-et, talán ezzel menni fog.Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata!
Köszi a codec-et, feltettem, kipróbáltam mindkettõt...de sajna most nem segítettek. Kép

Zsuzsa!
Nálunk is tombol a takonykór, de szerencsére semmi más tünet nincs, még a hangulata is jó Lilinek, kivéve ha közelítünk az orrszívóhoz. Kitartást nektek is!

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Olvasni olvasok am rendszeresen, csak irni nem marad energiam, avagy felek Reka felebresztesetol, mert az O szobajaban van a gep /bar mas velemeny szerint meg Apa szobajaban van a RekaKép/, en meg eleg gyorsan gepelek es hangosan.
Meg gyorsan reagalnek az elozo kepekre is, emlekezetbol irom, mert ugy megmaradt bennemKép: a fejenallos kep, ahh, azok a husi labak...Kép
Es hat az "Anyanak nagyon tetszo kep", na az is csucs, nagyon szep lany Dori. Es mennyi foga van, felhaboritoKép
Es itt jegyeznem meg, hogy Zsuzsa viragos kepe is nagyon jo!

Betti,
nalunk a hempergest nagyon korultekintoen kell megkezdeni, mert ha csak szimplan leheveredek, akkor tuti, hogy legalabb 2 kenguru, 3 krokodil es 4 kismacko nyomja a labat az oldalamba, 2 fakocka a fejemet formazza, es meg sorolhatnam. Hiaba, rend a lelke mindennkeKép

Zsuzsa,
jo hirnek orulunk golyougybenKép

Kata,
"szeretem Anyat" nalunk is van, csak vallba ill. arconharapassal kombinalva nehaKép
"Apa" megy ezerrel, ha csorog a telefon, ha valaki becsonget, ha jovunk haza setabol / oszokott ajtot nyitniKép/, mar lenn, a lepcsohaz bejaratanal kiabalja RekaKép
"Aggyá" is van, de en nem ertem, honnan jott. Esetleg "add ide", es igy ejti, veletlen egybeeses?

Zsuzsa,
trattarattatrattata trattarattatrattata de jo lehetKépKép

Jobbulast Elodnek es Lilinek!

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk egy éves vizsgálaton. Az ottani mérlegen 11,67 kg és 79 cm. A dokibácsi szerint nem néz ki ennyinek a súlya ha ránéz. Viszont semmi gond, szépen fejlõdik, bár kicsit meglepõdtek, hogy még mindig szopik és, hogy mennyit dumál. Ugyanis megmutatta.Kép Mármint a dumálást.Kép

Sajnos egy kicsit Dórinak is folyik az orra. Semmi más baja nincs, szerencsére ez sem viseli meg.
Viszont fujja az orrát. Olyan édes és még vigyorog is amikor megdícsérem érte. Kép Ettõl még persze kell porszívózni, de már ezt is elértük, hogy tudja mit jelent a fujjad.
Viszont emiatt nem tudjuk kipróbálni az új kismedencéjét. A bátyám kerti fürdõmedencéket készít és csinált Dórinak egy kis köralakút. Víz nélkül játszik benne most, de alig lehet kiszedni belõle. Kíváncsi vagyok mit csinál majd ha pancsolhat is benne.Kép

Akkor mivel sokat tanulunk más történeteibõl, leírok megint egyet. Kép
Írtam nektek, hogy Dóri milyen ügyesen kiviszi a pelust a kukába. Ez azóta rendszeres, mondani sem kell neki, fogja peluscsere után és viszi.Kép Igen, de szerinte más is a kukába való.Kép Tegnap játszik a mûa. tálkákkal míg én fõzök, aztán egyszer gondol egyet, feláll kinyitja a szekrényt ahol a kuka van. Szótlanul nézem, hogy ugye most nem fogja betenni a kukába. De igen.Kép Ez tegnap még 3 játékkal is megtörtént. KépKépKép
Ezek után néznem kell a kuka tetejét is, hogy az én nagyon ügyes kislányom mit gondol szemétbe valónak.Kép

bera!
A codec dolgot tolmácsoltam apának, hátha kitalál valamit.Kép
Ugye milyen jó érzés ez a szeretgetés?Kép Én is annyira imádom amikor hozzámbújik, a vállamra a hajtja a fejét, vagy megöleli a nyakamat.Kép
Igazad van, erre tényleg nem tanítjuk õket, ez úgy jön magától. Viszont fantasztikusan jó érzés.Kép

Zsuzsa!
Jobbulást Elõdnek. Most tényleg átérzem a helyzetedet. Állandóan az orrát törölgetni és szívogatni.Kép
Aranyos lehet a trattarattával. Kép
Te adol rá cipõt és zoknit otthonra, mióta jár?

Afonya!
Köszi!Kép
És még azt mondod, hogy nem beszél Réka???Kép
Ezt az adjál-t mi sem értjük, mert ugye mi is a kérem-et használjuk. Talán tényleg az add ide, csak õk így ejtik. Mi tanítjuk a kérem-et, de még semmi jele, hogy értené.Kép
Nálunk a legujabb a kuki.Kép Kapott anyukáméknál azt a kukorica valamit. Puki a neve, de Dancsi kukinak hívja. Hát most már Dóri is. Ha eszébe jut a konyhában, mutat a hûtõ tetejére és mondja, hogy kuki.

És itt a legújabb képünk:

Anya szerint aki elmúlt 1 éves, már vezethet ilyet. Õ már csak tudja...Kép

Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Gyógyulgatunk/mindannyianKép/, de szerencsére ez tényleg csak taknyosság volt nálunk, semmi hõemelkedés...stb.
De persze ez is elég, annyira utálja Lili az orrtörlést/szívást...még az vált be a legjobban, ha odaadjuk a zsebkendõt /jó nagyotKép/ és megengedjük, hogy Õ törölje meg magának. No persze ez hagy némi kívánni valót maga utánKép, nem beszélve arról, hogy néha még a fülét törli az orra helyettKép. Én csak mindig félek, hogy nehogy fülszúrás legyen belõle, ha nem szívjuk le elég jól, de már annyira erõs, hogy nem kis feladat lefogni az orrszíváshoz.
Kata! Hû, de irígykedünk ezért az orrfujásért!
Na, de már sokkal jobb a helyzetKép. Pont azon gondolkodom, hogy el kellene menni ma az 1 éves tanácsadásra. Szerintetek pofátlanság egy kis orrfolyással odamenni az egészségesek közé? Ugyanis jövõ héten nem jó nekem ez az idõpont - lesz egy kis munka - 2 héttel meg nem akarom eltolni. No még gondolkodom rajta 11-ig, meglátom hogy ébred a kisasszony.

Kata!
Nagyon szupi ez a motoros kép. Hozzánk is jöhet Dancsi oktatni! Sõt Anita is sétáltatniKép. Nálunk is sokszor nyujtja még a kezét Lili, hogy megfoghassa a kisujjam, az csak biztonságosabb. Viszont így szinte szalad.Kép


bera
berka
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Akkor nem hergellek tovább, hogy Dóri ma már magának tette oda az orrszívót...Kép
Már mi is gyógyulunk, alig folyik neki is, de most már kicsit sûrûbb és annyira erõsen még nem tudja fújni, hogy az kijöjjön.

A medencét remélem holnap ki tudjuk próbálni vízzel is. Már ma is kipróbáltam volna, de apa kérte, hogy mivel ma nincs itthon, várjunk vele mert õ is látni szeretné mit csinál benne.Kép

A szandirágás ismerõs, Dóri is imádja az ízét.Kép
Aranyos lehet a szájpörgetés!Kép Kapuban apa, fõleg. Dóri most arra kapott rá, hogy ha meghallja amikor az apja csenget a kaputelefonon (csak picit megnyomja amikor megjön), hogy azonnal mondja, hogy cijja (szia)Kép és megy az ajtóhoz.

Ezek szerint lassan beindul az újabb babaprojekt???Kép
Nekem is kedvem lenne újabb kisbabához, ha meglátok egy picikét, de sajnos az én biológiai órám ehhez már lejárt...Kép

bera!
Én is próbáltam Dóri kezébe adni a zsepit, de eljut ugyan az orrához, de onnan azonnal továbbkeni az arcára, úgyhogy ezt a mûveletet elnapoltuk.Kép

Az egy éves tanácsadásra mi is elmentünk egy kis orrfolyással. Én megkérdeztem a dokibácsit és azt mondta ezzel nyugodtan mehetünk. Ti voltatatok végül?

A lányokat megkérdezem, szerintem tuti vállalnák.Kép Aztán majd nemgyõzöd visszaszoktatni Lilit úgy elkapatják. Ugye, hogy nem is olyan jó ötlet az a két segítség???
Nálunk most hétvégén lesz a családi szülinap Dancsinak és Dórinak, úgyhogy elõre látom, hogy Dóri ki fogja használni az alkalmat, hogy sétálgasson valakivel. Még õ is sokszor nyújtja a kezét. Gondolom így biztonságosabb neki. Pedig ma szinte csak két lábon közlekedett, alig mászott valamicskét.

Képet rakok fel, de ne nézd, hogy milyen anyagból van. Tudom túl-túl-túlKép tarka, de ez volt a mintadarab. Csak kíváncsi voltam, hogy meg tudom-e csinálni és, hogy milyen lesz, érdemes-e normális anyagot venni. Apa szerint nyugodtan vehetem az anyagot, mert nagyon édesre sikerült, csak azt kérte, hogy kevesebb virág legyen rajta. Szóval még férfiszemmel is túl tarka, de prototipusnak megfelel.Kép

Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!
Elõdnek jobbulást KépKép:Kép!

Kata!
Ez a kép szuper!
Kuka: Ádám is ismeri a szemetest, de õ még életében nem rakott bele semmit, viszont elõszeretettel rámol kifelé belõle. A múltkor egy darab kenyérhéjra csapott le, alig tudtam kivenni a kezébõl, mielõtt elkezdte volna majszolni Kép.
A paramétereitek hihetetlenek KépKép! Noémi egyévesen 78 cm volt, de csak 9220 g. Ádámot a jövõ héten mázsálják, hát nagyon kíváncsi leszek...

Mindenkinek további okosodást, ügyesedést,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

bera!

Lilikének mi is
Kép kívánunk!

Kata és Dóri

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek tegnap vettünk Dórinak egy másik babakocsit. Azt a sima kicsi ülõset. Egyet lehet rajta dönteni is ha elalszik, s ami az elõnye: lazán buszocskázhatok vele, nem úgy mint a régivel. Eddig ha "mehetnékünk" volt, mindig csak autóval tettük mert a régi kocsival nagyon nehéz volt a buszra fel és leszállni. Ez viszon kicsi, könnyû, könnyen összecsukható. Annyira örültem neki, de Dóri mégjobban. Mielõtt megvettük, beleültettük ott a boltban. Ne tudjátok meg milyen ordítást levágott amiért ki merészeltük venni belõle.Kép

Holnap tartjuk a két lány szülinapját, majd teszek fel képeket.

Kérdés: (inkább Afonya, bera, Panda)
Nem vettétek észre a gyereken, hogy ha valamit mondtok elõtte, akkor õ megpróbálná megismételni? Mint pl. tévé:té, telefon:te, szárító:szá, kanál:ka, babakocsi:ba. Dóri mostanában ezt csinálja. Ha valamit megnevezek neki akkor õ megismétli az elsõ tagot.
Ja és ma Dóri is megmutatta a lábát, fejét, haját, pocakját, száját. Olyan édi volt. Ahogy olvastam tõletek mindig azt figyeltem, hogy õ mikor csinálja végre. Kép

Panda!
Dóri is kotorászna a szemetesben elõszeretettel. Nagyon résen kell lennem nekem is.Kép
Aztán imádja a cipõsszekrényt kipakolni és a szandikat rágni. Dancsi már azt ajánlotta valamelyik nap, hogy ragasszuk le cellux-al a szekrényajtókat.Kép Mi meg nem fordul az õ kis agyában is.Kép

Zsuzsa!
Marhára tetszenek ezek a gif-ek amiket csinálsz!!!KépKépKép


Jó éjt mára, mert holnap nehéz napom lesz. Még szerencse, hogy csak fõzni kell, sütni nem, mert arra ott lesz a két torta...Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Pedig kisfiúnak is lehet ám szép dolgokat varrni...Kép
Persze aki az új géppel foglalkozik nem is ér rá varrogatni...Kép
Gratula az új géphez! Jól leköröztétek a mi 1800-as procinkat!Kép El sem bírom képzelni micsoda gif csodákat fogsz ezentúl gyártani!Kép

Az orrfújás ilyen idõs korban még Dórinak sem igazán tetszett. Szerintem most már fel tudja fogni, hogy az neki jó. Ma már Dancsival is ment kézenfogva, hogy szívják ki az orrát. Olyan aranyos volt Dancsi, mint egy gondos anyuka.Kép

Tudod a biológia órát úgy értettem, hogy nekem nagyon-nagyon jó, hogy 37 éves fejjel van egy 57 éves anyukám. Bármi kínom van, csak egy telefon, és anyu itt van. Mire Dóri 37 lesz, én már 73. Ezért nem vállalkoznék még egy babára. Szeretnék még én is gyönyörködni az unokáimban.Kép

Most már tényleg elteszem magam holnapra.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Eddig vártam a regisztrációs email-re, de már nem bírom tovább, inkább írok regisztrálatlanul.

Dórikám a csokis kép nagyon klassz, már nem is bánom, hogy nem kóstolhattam meg. A rózsaszín ruhácskában pedig nagyon aranyos vagy, én ezt a ruhádat még nem is láttam.

Anita

Ui: Anya! Adj 1-1 puszit a két hugomnak a nevemben.
SAnita
 


Most már én is regisztrált vagyok! Kép

Anita
sanita
 
 


Kata,
vegre atragtam magam, de mar elfelejtettem z elejet, igy csapongani fogokKép
Dori csudaszep, azzal a teli foggal mosolygo kis arcavalKép Es az a motor.. tud vele haladni?

Ruha: hat, valoban nem visszafogott szinu a szoknya, de aranyos egyebkent. Topok, ruhacskak meg aktualisak?

Ismetles ismerosKépKép Ezt hasznaltuk ki, amikor megtanitottuk Rekaval, hogy hany evesKépKép Annyit, hogy "ez" mar eddig is mondott /ZsuzsaKép/, ettol meg egy ugrasnyi, hogy "egy". Probald ki, egyreszt tunderi, masreszt nagy sikere van mindenhol veleKépKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Elõször is köszönjük a gratulákat mindenkinek! A mi szülinapunk egyenlõre szûk családi négyesben telt, jövõ hét végén lesz a nagyobb, mert a hugom gyerkõcei megbetegedtek és halasztottunk. De tortatrancsírozás...evés...zuhanyzásKép nálunk is volt, képek majd csak késõbb.

Kata!
Én sem szeretem a nagyon virágosat, de ez még így is jól áll Dórinak, nagyon ügyi vagy. Már csak azt áruld el, mikor csinálodKép Nálunk még tart a varrógéptilalom /ha alszik azért, ha ébren van, akkor fél tõle/, bár legalább 2 hónapja nem próbáltam, ez igaz. Lehet, hogy elõ kellene venni?
Ezzel a biológiai óra témával én is így vagyok....bár néha úgy elcsábulnék.

Tanácsadáson nem voltunk, mert akkor betegedett meg Dorka /igen Kata nekem is van egy DórimKép, csak Õ Dorottya/, jövõ héten nem érek rá, úgyhogy majd 2 hét mulva megyünk. Mondjuk annyira nem aggódom Lili súlyáért, de az itthoni mérleg már 2 hónapja 9 kg-t mutat. Szerintem most van az az idõ, hogy lemozogja...Csinálnak még valami mást az egy éves kontrollon?
Épp a szülinapja elõtti napon történt a nagy változás - ez tényleg olyan szembeötlõ volt - hogy elkezdett lábon közlekedni. Mostmár gyakorlatilag járva közlekedik a lakásban, távolságtól függetlenül. Igaz még sokszor fenékre esik, de felpattan és megy tovább. Nagyon aranyosKép
Viszont lett egy csomó veszélyforrás ujra. Pl. lerántott egy tálcát néhány pohárral...úgyhogy ujra fel kell mérnünk a lakást biztonság szempontjából...no meg, hogy mit hova szabad lerakni.
Viszont a beszédfejlõdésünk a béka fenekénKép Nálunk nem utánoz beszédben semmitKép Szerintetek nem baj ez? Mimikában, meg cselekvésekben igen, de beszédben...csak ha van kedve és csak azt, amit õ éppen szeretne.

Anita! SziaKép

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Vagyok, nem vesztem el.Kép
Vasárnap a szülinap után estére paff lettem, mert ugye nem minden nap fõz az ember több fogásos kaját, több embernek. Nem volt erõm a képeket felrakni.
Hétfõn lustiztam is egész nap. Este fekvés korán, mert másnap mentünk Dancsival osztálykirándulásra Nyíregyházára. Estére szintén paff voltam. Ez a meleg rengeteg erõt ki bír venni az emberbõl.

Mindjárt jönnek a képek is, de elõször magunkról.Kép
Dórinak tegnap kibújt a 9. foga!Kép
Mellesleg a kisasszony már szinte CSAK két lábon közlekedik. Tegnap az állatkertben (majd jönnek képek arról is) ha kivettük a kocsiból egyszerûen nem volt hajlandó senki kezét fogni.Kép Eleinte lecsüccsent még egy párszor, de talán megszokta az egyenetlen talajt, mert utána egész szépen sétált esés nélkül. Aztán utána itthon már csak kétlábon közlekedett és közlekedik. Nem tántorog már mint a részeg, bár egy kis beingás még van néha. Viszont alig van lecsüccsenés, de ha mégis fenékre esik, akkor feláll és megy tovább.

Viszont ma extra nyûgös volt. Szerintem a meleg, mert még a teraszon a kismedencéjében sem volt neki jó. Izzadt szegénykém, ebbõl gondolom, hogy a meleg. Most jóízûen alszik a hûvös szobában.

Afonya!
Nem halad még a motorral csak ül rajta. Dancsi tanítgatja, hogy kell menni vele.Kép
A szabásminták igen, még aktuálisak lennének ha ráérsz.Kép
Az az "egy"-et ki fogom próbálni én is.
Nekem az tetszik amikor az apja csinálja neki a 7 fogást. Számol neki majd csikiz. Aztán amikor abbahagyja, akkor Dóritól jön: "edkett"! Én úgy értem, hogy az egy-kettõ lenne, vagyis mégegyszer csinálja neki.

bera!
Nagyon kíváncsi vagyok ám a képekre!!!!!Kép
Ha gondolod teheted ide a topicomba is nyugodtan. Ha nem akarsz topicot nyitni, vagy albumot akkor tedd ide. Én csak örülök neki!

A varrást én Dóri mellett tudom csak csinálni. Nem hangos a gép, de mégis.Kép Legalábbis még nem próbáltam amikor alszik, mert õ nem sírva ébred, hanem azt hallom meg, hogy beszélget. Mivel nem a kiságyban alszik, jobb ha ilyenkor azonnal megyek hozzá. Régebben õ is sírt ha varrtam, de most megpróbáltam és játszik mellettem.

Aztán amit halogatok, mert nagyon szégyellem.Kép
Ne haragudj, hogy én nem tudtam a Dorkádról!!!! Tudtam, hogy nem Lili az elsõ, de a nagyobbik neve valahogy nem volt bennem. Ugye nincs harag???? Kép

Gratula nektek a két lábon közlekedéshez. Leköröztétek Dórit, mert õ tegnap kezdte ezt el (feljebb írtam). Ugye milyen édesek? A lakást nekünk is fel kellett mérni a napokban, mert most már Dórinak sem akadály mondjuk az asztalterítõ.Kép

Beszéd miatt szerintem ne izgulj. Már csak azért sem, mert az egy éves vizsgálaton tõlünk azt kérdezte a dokibácsi, hogy mond-e már 1-2 szót. Szerintem ha így kérdezi, akkor ez a természetes ilyen korban. Aztán van aki többet tud, van aki kevesebbet. Mint a járás. Ti és Afonyáék hamarabb kezdtétek, Zsuzsáék még hamarabb, mint mi.

Zsuzsa!
Ennek nagyon örülök.Kép
Tényleg nem írtam melyik este!!!!!! Kép
Az avinkat 3 féle codec-el lehet megnézni (valami ilyesmit mondott a páromKép). Majd holnap rákérdezek, hogy mit tanácsol neked, jó?

Nem csuklottál tegnap??????Kép
Gondoltam rád az állatkertben amikor Dóri a világért nem akarta senki kezét fogni. Még mondtam is a páromnak, hogy ezek szerint ezt csinálja Zszuzsa Elõdje...Kép

Jól gondolod Dancsi nagyon élvezi, hogy tanítgatja.Kép Melyik gyerek nem élvezi ha õ írányíthat?Kép
Dancsi próbál olvasni neki, de Dórit még nem igazán köti le.
Ja-ja! Én már csak az unokákra gondolhatok. Bár remélem Anita lányom azért nem akar még a közeljövõben megajándékozni egy kisunokával...Kép

Anita!
Drága kicsi lányom (aki nagyobb mint énKép).

Téged hagytalak utoljára! Csak azért mert így végigolvasol mindent, hogy mi újság nálunk.Kép
Viszont ezek után már nincs mit írni neked, de küldök helyette egy nagy mosolyt, hiszen vége a sulinak és egy hatalmas puszit:
Kép
Kép

Vidd rá az egeret a puszira!

Most már viszont befejezem, mert kissé hosszú lett és még képet is szeretnék felrakni.

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Akkor kezdem a két tortással:

Kép

Kép

Kép

Dóri már nem volt olyan türelmes mint Dancsi...Kép

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Elsõ pancsi az új medencében.

Én a 8. emeleten is igazi medencében pancsizok...

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Az állatkertben:

Én már csak így vagyok hajlandó közlekedni...

Kép

Megszomjaztam...

Kép

Majd a képeken megnézem a többi állatot, mert most már alszom inkább egyet...

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


És még három mai kép:

Anya felfogta a hajam, hogy ne legyen melegem. Ez klassz. Viszont Dancsi csattos dobozát kint felejtette...

Te hagytad kint, úgyhogy egy szót se, hogy mit csinálok...

Kép

Nézzük csak mi van még itt...

Kép

Még a nyelvem is lóg, olyan meleg van ma...

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!

Nagyon jók lettek a képek Dóriról. Olyan kiegyensúlyozott, boldog kis manónak látszik mindegyiken.
Dancsi is sokat változott mióta én láttam, bár az is igaz, hogy ez elég régen voltKép

Gratulálok a kilencedik fogacskához és a magabiztos járkáláshoz is!

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Szia Kata!

Olvastam volna a topicot, de valahogy napok óta nem volt hajlandó megjeleníteni ez a nyavalyás gép, pedig rendesen letöltöttem, de az Elõzmények sem akarta megmutatni Kép!
Jól lemaradtam Kép.

A képek nagyon jók!!! Azok is, amiket küldtél. Akkor Nálatok is két torta volt? Egyet feláldoztatok a "elsõ szülinap oltárán", a másikat megettétek?

KépKép9. fogKépKép

A járásért meg irigyellek. Ádám is kezd már lépkedni, de csak akkor mer, ha van valami a kezében. Viszont tegnap simán játszott guggolva, aztán észervette, és leült Kép.

Nagyon ügyes varrónõ vagy Kép! Nálunk anyósom követ el ilyeneket, áldom is érte.

Beszéd: hát, nálunk zéró, de tényleg abszolút nulla. Mindent ért, de megszólalni, na, azt nem. Viszont Noémi is ugyanígy ismételte az elsõ szótagokat, mint Dóri. Abban az idõszakban egyszer anyósom vigyázott rá, és hát nagyon bekakilt, a popsitörlõ nem volt elég, le kellett zuhanyozni a fenekét. Miközben mentek a fürdõszobába, anyósom megyjegyezte: Te aztán jól besz*rtál... Mire a kiscsaj percekig ismételgette: be sza, be sza....
Szóval, vigyázz, miket mondasz elõtte Kép.

A 8. emeleten hová teszitek a medencét???

Zsuzsa!
Nekünk is csak felfújhatós van Kép. Mi is azt hittük, hogy egy nyár alatt tönkremegy, de nem KépKépKép! Még mindig bírja, pedig tavaly kapta Noémi, és elég sokat használta.

Most megyek aludni, mert tudjátok, hogy az én drága fiam mennyire utálja, ha 1-2 óránál többet alszom egyhzamban. És õ már lassan 2 órája alszik, úgyhogy mindjárt riadó lesz Kép.

Jó éjszakát,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Dodus!
Köszi!Kép
Örülök, hogy itt is megszólaltál.KépKép

Zsuzsa!
Mailt megkaptad?
Anita profiljában még direkt nincs kép, hogy ki veszi észre ki is õ...KépNa meg õ a suliból netezik, úgyhogy ezentúl csak ha itt lesz, akkor fog írni.Kép
A medencét a bátyám készítette neki. Õ ilyen kerti medencéket készít, aztán a maradékból összeütött egyet Dórinak.Kép
Este Elõdöt tuti nem emlegettem, csak Téged amikor a párommal beszélgettük, hogy milyen codec-ek kellenének a gépetekre. Szóval mosom kezeimet a nem alvás miatt...Kép
A pelus a lába között azért olyan csini, mert bugyipelus van rajta. Utazáskor nagyon könnyû levenni, nagydolognál egyszerûen szét lehet tépni, de ami a legfontosabb nagyon egyszerû ráadni még szaladás közben is.Kép
Érdekes, hogy ebben a melegben Dóri is nagyon nyûgös, de sokkal többet alszik. Ezek szerint Elõd is.

Panda!
Igen, két torta volt.Kép Szavaiddal élve az elsõt "feláldoztuk" a másikból pedig csak az én segítségemmel evett. Bár nem igazán bírta ki amíg felszeletelem, mint látszik a képen.Kép
A guggolás jó jel Ádámnál.Kép Mi is azt beszélgettük Áfonyával, mielõtt rendesen elindultak a lányok, hogy az volt a szórakozásuk, hogy leguggoltak, felálltak. Aztán szép lassan elindultak.
Köszi a dícséretet a varrással kapcsolatban, de én még igazán kezdõ vagyok.
Nézd csak meg Áfonya miket alkot!!!Kép
Aranyos lehetett a "be sza"KépKépKép
A medence az erkélyen van. Ki-be járkálhat Dóri mert olyan az erkély, úgyhogy ott van szabadon neki a medence is. Néha csak a kezével pancsolgat benne, bele sem mászik.

Jó éjt!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Tényleg kiszúrtad, hogy más a pelus. Kép
Dóri ma nem volt olyan hisztis. Aludni viszont kétszer aludt. Délben ébresztenem kellett, mert Dancsit akkor engedték haza, úgyhogy délután elaludt az ölemben. Pedig csak hozzámbújásnak, szeretgetésnek indult a dolog.Kép

Szegény Elõd!Kép
Ahogy Dóri szalad odakint, nálunk is hamarosan meglesz az elsõ seb.Kép
Dobok egy virtuális puszikát Elõd sebére!Kép

Jó hétvégét nektek anyudéknál!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Senki sincs itt???

A legfontosabb: ÁDÁM JÁR!!! És nem csak pár lépést, hanem egész hosszú távot, simán kanyarodik is, csak a küszöb elõtt ereszkedik négykézlábra. És persze nagyon élvezi, vigyorog ezerrel, mikozben totyog.

A szülinapi tortázás megvolt, de a fiatalurat nem érdekelte, csak nézte vagy fél percig a tortát, aztán le akart mászni a székrõl. Eszébe nem jutott belenyúlni Kép. Szóval, nem lettek klassz maszatos képek brü-hü-hü...

Ja, és szombaton levágtuk a haját, aranyos kis kopasz feje lett. Na jó, nem tök kopasz, 12 mm, de az elõzõ hosszúsághoz képest szinte tényleg tar.

Ja, és Kata, a paraméterek, amikre kíváncsi voltál (bár, lehet, hogy a "nagy" topicban olvastad): 10380 g és 79,5 cm. Szóval, Dórikád bõven lekörözi Ádámot. Sõt, azt hiszem, Elõd is Kép.

Szép napot!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nektek is gond volt tegnap a Babanettel? Én nem tudtam belépni.Kép

El kell mesélnem a mai sztorinkatKép: intézi a gyerek a "nagydolgát". Nyög, pirosodik a feje.Kép Nem szóltam, had legyen túl rajta. Feláll, odajon hozzám, mondom neki, hogy "na, mi van?" Erre az én Dórim válaszol, hogy KAKA. A párom éppen a gépnél ült ahol néha se hall, se látKép, és még õ is felfigyelt a válaszra.Kép
Eddig ha bekakilt, mindig mondtam ugye, hogy menjünk cseréljük, ki mert kaka van, vagy ha éreztem a szagot, kérdeztem tõle, hogy mi van a gatyában, kaka? Ilyenkor ismételte, de magától eddig nem mondta.Kép

Panda!
Hatalmas gratula Ádámnak!!!!KépKépKépKépKépKép
Látod nála is csak napok kérdése volt, és már két lábon közlekedik.Kép
A küszöb miatt ne aggódj, hamar rájön majd.
Dórinak most már a küszöb sem akadály.Kép Eddig ott mindig leguggolt és négykézláb mászott át mint Ádám. Mutogattuk neki, hogy kapaszkodjon az ajtófélfába és akkor nem kell mászva átmenni neki, és jó pár napja már kapaszkodva megy át.Kép Elõször mi is csak lestünk, hogy milyen hamar rájött mit is mutogatunk neki.Kép
Annyira sajnálom, hogy nem lettek maszatos képeitek. Azért valami tortás csak sikerült, nem?Kép
Édes lehet a kis kopasz fejével Ádám.Kép Én meg nem gyözöm csattolgatni, gumizgatni. Legalább már egy kicsit nagyobb lenne a haja, mint pl. a Rékáé és akkor nem csúszna ki állandóan a gumiból neki, de így most kínszenvedés.Kép

A paramétereitek viszon nagyon jók. Kép

Megyek tovább.Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!

Nagyon nagyon édes a Dórád!
És miket tud már, csak ámulok-bámulok! Nagyon ügyes! A tortás képek is tetszenek! Minden nap olvasom ám a topikot, csak hát olyan rövid egy nap és még mindenhova írni isKép

Tettem fel az albumunkba új képeket, ha van kedved nézd megKép
[url=http://babanet.hu/album/main.php?album=347" TARGET="_top]http://babanet.hu/album/main.php?album=347[/url]

Puszi
sasha és Gabcsi

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Kata!
Erre is rég jártam, de azért láttam idõben a képeketKép
Nagyon tetszettek a torták és a lányok isKép CsatokKép -
csak irígykedekKépKépKép - de majdcsak lesz nekünk is...
Ez komoly haladás, hogy szólt Dóri a kaka miatt. Nagyon ügyi...én valami ilyesmire várok ahhoz, hogy a bilit elkezdjük használni./mármint arra, amire rendeltetett, mert most a játékait pakolgatja bele egyenlõreKép/

Nem csoda, hogy nem jutott eszedbe, hogy nekem is van egy Dórim, nemigen írok itt róla, úgyhogy persze, hogy nincs harag. Ha összeszedem magam /mármint idõ szempontjából/ akkor megírom majd neked is, hogy mi az oka.

Panda!
Gratula nektek is a szülinaphoz, no és a járáshoz!!
A paraméterek is szépek.
Mi nem voltunk már több, mint 2 hónapja, de talán csütörtökön sikerül...

Zsuzsa!
Jól van már Elõd lába? Tényleg errõl jutott eszembe, hogy nem is tudom mit kell tenni egy komolyabb horzsoláskor? Mivel kell fertõtleníteni...stb. Írjatok már errõl, ha van tapasztalatotok, mert 2 hét mulva elmegyünk egy hétre nyaralni..és biztos ami biztos vinni kellene valami kis elsõsegélycsomagot.

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Ez tetszettKép: "Hihetetlen, hogy a kaka szó milyen örömet is tud okozni. "KépKépKép
Az utóbbi napokban, mindig egy idõben ülünk a gép elõtt, figyelted? Kép

Sasha!
Tündéri a kisfiad!KépKépKépKépKép
Milyen sokat nõtt!Kép Látom Ti is az erkélyen hûsöltök. Élvezi Gabcsi a pancsolást? Nálunk úszik az erkély, úgyhogy két jó vastag plédet teszek a medence alá ami felszívja a vizet, különben az alsó szomszéd biztos meglátogatna minket, enyhén feldúlt arccal, pedig nem vagyunk rossz viszonyban...Kép

Nagyon ügyes az állással is. Innen már nem sok kell és kavarni fog neked a lakásban...
Viszont nagyon szívtelenKép anya lehetsz, hogy fájós pelust adsz a kisfiadra.KépKép Nálunk szaladós pelus van. Dóri mindig elszalad elõle.Kép

bera!
Köszi!
Én is meglepõdtem a kakin, de hát minden nap meglepnek minket valamivel, nem?Kép
Én a bilire még annyira nem várok, mert tudom, hogy az még messze van, de hát majd eljön az is. Kép

Kivárom, hogy összeszedd magad idõ szempontjából és írj nekem!Kép Jöhet mailban is!
Horzsolásnál (bár Dancsi ugye már régen volt kicsi) azt hiszem a fertõtlenítés a legjobb, aztán hagyni szabadon ha lehet. Ha nagyobb a seb, vagy esély van rá, hogy újra elesik és piszok mehet a sebbe, akkor nem árt egy kis sebhintõpor, és bekötni. Én sosem ragasztottam nekik, mert nagyon fájdalmas amikor leszedem, ráadásul ott marad a ragasztó helye, ami koszos lesz, szóval ronda is. Sima gézzel betekertem és vagy azt ragasztottam le, vagy hálót (nem tudom mi a neve, olyan mint régen volt a necc harisnya) tettem rá.

Rólunk annyit, hogy most már tudom, hogy sokkal jobb volt amikor Dóri kezét fogni kellett, mint most amikor csak nagy harc áránKép tudom megfogni neki.
Ma amikor lementünk sétálni, nem maradt a kocsiban egy percet sem. Dancsi rollerozott, hát persze, hogy akkor Dóri sem fog egy helyben ülni. Kivettem, de nem gyõztem szaladni utána. Elég jól megy már a füvön is, de még sokszor elesik egy-egy gödörnél, vagy fûcsomónál. De hát így jár az aki nem hajlandó az aszfalton sétálni.Kép

A lakásban már mászás nincs, viszont ennek is van hátránya. Olyan hangtalanul jelenik meg az ember lába alatt, hogy néha hajmeresztõ mutatványokat kell csinálni miatta. Vigyázni, hogy se õrá ne lépjünk rá, de mi sem essünk el.Kép
Apa szerint mégiscsak jobb volt míg mászott, mert akkor mindig hallottuk hogy közeledik, ahogy csattogott a tenyere mászás közben.Kép

Rakok fel két képet. Csak azért mert marhára megtetszett a mai mutatványKép
Mondom neki, hogy mindjárt jön apa, menjünk nézzünk ki az erkélyen. Dóri elment mellõlem, én meg utána. A gyerek kiment az erkélyre és ezt csinálta:

Anya azt mondja, hogy jön apa. Na nézzük csak...

Kép

Kicsiben akartam, de akkor nem kivehetõ, hogy mennyire lát ki.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: