Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Betti,
éneklésKép Neha en is megremulok, mikor valaki elmegy ajtonk elott, mit gondolhatKép
Itt a "topicomban" is volt fenn par link nemregen.


Zsuzsa,
komolyan mely hangon enekel Elod? El sem birom kepzelni, a lanyos cincogas utan.
Nalatok nem akarja hifit kezelni a gyerek? Mert nalunk tuszkolna bele a CD-t, a kazettat, persze a csukott helyre, tunderiKép Es persze a hangeroszabalyozo gombot leszedtuk, mert parszor tokig felcsavarta, s remes volt a hatas.
Meselni sajna nem, mert Reka nem marad meg annyi ideig egy helybenKép Mondokakra is csak etetoszekben futja, de olyankor meg inkabb mosogatnom, foznom kellKép Ez kicsit aggaszt is, de talan majd alakul, ha nagyobb lesz. Addig meg maradnak a roviditett mondokak.
Meg talan setalaskor lehetne, akkor nem tud elszaladni, de biztos furan neznenek ram a jarokelokKép

Kata,
a gyerkocoknek utolag is jobbulast!
Fejmozgatas nagyon aranyosKépKép

Holnap megprobalom kicserelni a cipot, drukkoljatokKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Ne izgasd magad, Dórit sem köti le a mondóka, vagy bármi ami hosszú. A csip-csip csóka is csak az elsõ két sorig megy, utána már jön is a "hess-hess!" Amit kibír végig, az a Kerekecske..., Vágom, szúrom...,Tea, kávé...
Utóbbinál viszont már nyújtja a kezét, hogy nekem is csináljuk, mert elõször mindig az õ arcán mutatjuk.Kép

Drukk megy 1000-el a cipõcsere miatt! Kép

Zsuzsa!
Pelenkázás? Azt, hogyan kell? Jó lenne ha megmutatná valaki Dórinak!Kép Én már azon gondolkoztam, hogy bugyipelust veszek neki. Azt csak rá kell húzni, és az menetközben is, hasonfekve is és mászás közben is menne.Kép

A gyerekkori mesérõl nekem is hasonló maradt meg. Az öcsémnek kellett állandóan mesélni...KépKépKép Húúúúú de untam!Kép Viszont olyan aranyosan kért mindig, hogy nem volt szivem nemet mondani sosem.Kép

Puszi! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánunk!
(igény szerint sok/kevés locsolóval/piros tojássalKép)

Bera és Lili
berka
 
 

 
 

Sziasztok Lanyok!

Kellemes Husveti Unnepeket kivanok en is Mindannyiotoknak, keves takaritassal, fozessel, sok pihenesselKép

-Afonya
afonya
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Kép

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk Nektek!KépKépKép

Sheila és Melissa baba KépKépKép

Réka egy igazi kis Tündér!!!Kép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek

Kép

Kata és Dórika

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Koszonjuk a jokivansagokat, remelem, Ti is tuleltetek az unnepetKép

Olvastam a tobbi topicban, allatkertezett szinte mindenki. Mi is voltunk, Gyorben elegsz jo van. Nem is gondoltam, hogy Rekanak ennyire tetszeni fog, de nagyon elvezte. Eddig O is csak kutyat latott szinte. Gyorben altalaban nem ketrecben vannak az allatok, hanem "szabad" kornyezetben, igy neha nehez megtalalni oket. Ha megmozdult valamelyik es Reka eszrevettem, eszeveszett sikongatasban tort ki es heves mutogatasban. A majmoknal némi riadalmat is keltettunk vele, szerintem azt hittek a latogatok, hogy egy kiszabadult kozejukKép
De a tomeg, a sok gyerek is tetszett Rekanak, meg a tomegnek is az orditozo gyerek, latszott rajta, hogy marhajol erzi magat.
Aztan bevezettuk a reggelizest, szepen eszi mar a kenyerfalatkakat, sajtot, stb... Egyre tobb szot ismer, targyakat /fesu, cipo, kutya, konyv, stb./ is, cselekvest is /hozd ide, tedd le/, tudja, mit jelent "anya cipoje" es "Reka cipoje", aztan "anya fule, szeme, haja, stb". Aztna ha mondjuk neki, "kiabalj Anyanak", akkor kiabal nekem, cernavekony hangon, hogy "aja" . Sot tegnap este mondtam neki, gyere, megyunk furodni es hatarozottan elindult es bemaszott a furdobe!!!
Lassan egy eves lesz, hihetetlen gyorsan megy az ido.
Most meg budos van, ugyhogy felbehagyom, szolit a kotelessegKép

-Afonya
afonya
 
 


Haho, haho,
azert mert nekem nincs idom irni, Ti meg irhatnatok! Olvassdra futja azert, ma raadasul rossz ido is volt, nincs mentsegetekKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Én is itt vagyok, de csak olvasni volt idõm, mert a párom rendezkedett a gépben.Kép

Tényleg eszembe jutottál nekem is a Pannonos reklámnál. Vagyis Réka.Kép

Zsuzsa!
Tök aranyos a kép a profilodban.KépKépKép
Hasmenésetek a fogacska miatt is lehet

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Áfonya!

Szóval Ti is állatkerteztetek! Édes lehetett a sikongató Réka!Kép És milyen ügyes! És milyen jó, hogy mindenre nekünk kell megtanítani õket, rajtunk múlik, milyen ember lesz belõlük.
Ja, a pannonos reklám! Nekem is mikor elõször láttam, egybõl Réka jutott eszembe, hogy hasonlítKép De van újságokban is, ott már nem hasonlít, Réka szebbKép

És felénk csak mára ért ide a szottyos idõ, tegnap még sütött a nap, nagyot sétáltunk. De már nyitott ablaknál alszunk éjjelente!

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Gyorsan irok, meg mielott Zsuzsa atkoltozik teljesen a hazai topicjabaKép
Errol jut eszembe, egyebkent mar regota akartam irni, hogy mi autopalyan masfel ora alatt Pesten vagyunk, meg amugyis szoktunk menni neha, szal a talalkozo nem kizartKép Sot, nemsokara lesz Godollon az a tura, amire szoktunk menni meg Reka elotti idokben, ha a parom most is megy, lehet, elkiseremKép

Zsuzsa,
reszvetem a szomszedokertKép A mienkben "csak" egy kamasz van, az idetlen zenejevel, de szerencsere engem jobban zavar, mint RekatKép
Hogyan adod Elodnek a homeos bogyot? Rajtad keresztul? Es milyen kupot irt fel a dokineni? Nalunk is hasmenes, piros popsi es hoemelkedes volt fognoveskor. Ill. csak RekanalKép
Kezimunka: mostanaban Rekanak gyartok gipszkepeket, allatos szalvetaval, es vekonyabb gatyot, meg kalapot-kendot varrok neki.
Meg is õrülnék aram nelkul, mikor a mikronk rossz volt egy napig, uszott az egesz napom, Reka uvoltott, mert a kajamelegitest sose tudtam jol idoziteni..
Megneztem a kepet, tunderiKép Irigykedem a kert miatt tovabbra is... Lassan futhatsz majd Elod utan Te isKép

Kata,
hat ki az ur a haznal, hogy kiturnak a gep elol?Kép Valamit meg akartam, de nem jut eszembeKép

Betti,
kosziKépKép

Na, megnezem magamnak ezt a pannonos reklamot, hogy igy mind mondjatokKép Csak ahhoz valahogy le kell kotoznom Apat, mert ha reklam feliratot lat, mar kapcsolgat is, iszonyuan tud idegesiteniKép

Reka ujabban uvoltozik /vagyis eles hangos kiabal, tole ennyi telikKép/, ha valami nem tetszik neki, nalatok is van ilyen? Szerencsere eddig csak itthon csinalta, de ha idegenek kozt kezdi el, nem tudom, mit csinalok. Valoszinuleg mosolyogva hagyom duhongeni, regebben ez volt az elvem, mikor lattam mas gyereket. De most, igy, hogy az enyem csinalja, elbizonytalanodtamKép

-Afonya
afonya
 
 


Apa inkabb letoltotte netrol nekem a reklamot, igazatok van, tiszta Reka. Na jo, Reka egy kicsit tenyleg szebbKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Ezentúl csak Dóri tarthat távol a nettõl. Kép
Van saját gépem és netem! KépKépKép

Eszedbe jutott már mit akartál?Kép

Üvöltéshez sajnos részvétem.Kép Nálunk is megy mostanában. Tegnap kefírt kóstolt Dórikám. Én arra fogtam, hogy talán bántja a gyomrát azért ordítozik, de nem. Ugyanis ma is azt csinálta. Már az apja is unta, ki is ment a szobából, hogy õ ezt nem bírja. Erre én utánavittem Dórit, hogy képzeld én sem.KépKépKép

Zsuzsa!
Csak nehogy szavadon fogjunk egyszer, aztán beállítsunk egy páran minitalit rendezni.Kép

Mellesleg hozzánk is lehet jönni, ha valaki erre jár! Nem fogok senkit elküldeni!Kép
Jön a jó idõ, ha errefelé jártok, nyugodtan keressetek meg.
Errõl jut eszembe: ha hülye ötlet, felejtsétek el!Kép
Nem kellene mailban mobilszámot cserélnünk???Kép

Na mára befejeztem!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok !

Áfonya!
Üvöltés nálunk is ezerrelKép, ha valami nem úgy van, ahogy õ szeretné. Szerintem lassan ez már az elsõ dackorszak jele, vagy nem? /elfelejtettem már mikorra teszik a picológusok/.
A lényeg az, hogy mostanában nagyon kifejezi az akaratát és ha nem oda megyünk, vagy nem úgy csináljuk, ahogy õ akarja, akkor megmerevíti magát és üvölt. Én egyenlõre a figyelemelterelés technikát választottam így nagyon lerövidíthetõ az üvöltés, de nem tudom igazán mi a helyes, illetve létezik-e helyes megoldás vagy túl kell élni.
Azt hiszem már próbálgatja az erõviszonyokat, most kell résen lenni, de nem könnyû...

Reklámot én is megnéztemKép

Sikerült visszacserélned a cipõt?

Lányok! Szerintem sem kellene lemondani a taliról. Végülis kicsi ez az országKép. Csak valahogy jól kell kitalálniKép
És én is szívesen látok bárkit, ha erre jár.


Zsuzsa!
Akkor Ti most költözni fogtok, vagy felujítani? Vagy én olvastam félre valamit?
Elképzeltem Elõdöt a kanapénál állva és csomagot gyártvaKép - ezen mi is jókat vigyorgunk néha apával, amikor Lili csomagolKép
Megnéztem a képeket, nagyon jók. Gratula a lépcsõn mászáshoz!

Kata!
Részemrõl mehet a mobilszám csereakcióKép!

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Gyorsan lejelentkezem, mert holnap vonulok be korhazba, s utana ki tudja, mikor birok majd netezni. Egyebkent megvagyunk, Reka is fejlodik szepen /na nem sulybanKép/. Mar monjda Anyat /ajaKép/ is, meg ha megkerdem, hogy szereted Anyat, akkor jol megolel ket kezzel es megnyalKépKép Elirigyeltuk Elodtol a kajakanalazast, mar Reka is probalkozik, de szigoruan ures tanyerbanKép, utana meg beleteheti a telibe a kanalat, itt tartunk most.

Zsuzsa,
hogy alltok?Kép A homeoson nem gyozok csodalkozni, ugyes ez a kolok nagyonKép
Haz miatt meg tovabbra is irigyellek, hiaba sajnaltatod magadKép

Kata,
hat nem latom, hogy tul sokat neteznel, hm, hmKép

Uvoltes meg mindig tartja magat, de most fuszerezve azzal, hogy Reka mindenre mutogat, hogy "o-o" /erts ott-ott/, es azt le kell venni, megmutatni neki... es ha t nem mindig talalom el elsore, mit is akar, na akkor van visitasKép
Igerem, ha eppen Miskolcon jarok, benezekKép
Mobilszam tok jo otlet, en mar annyiszor gondoltam ra, hogy ha valaki eltunik barmilyen okbol, sose tudjuk meg, mi lett vele. Kuldok is egy mailt majd ezutan mindegyikotoknek, ha el nem felejtemKép

bera,
mint fenn is irtam, szerintem is a hiszti eloszele.. en is probalkozom figyelemelterelessel, de ugyanakkor figyelni kell arra, hogy tul kedves dolgot se a djak neki cserebe, mert akkor meg azert fogja csinalni... nomeg idegenek elott neha ciki, hogy hagyom visitani, de ugye az elvekKép
Koszi kerdesed, cipot sikerult, mar le is rugta az uj orrat rendesenKép

Ma megkerdeztek a lift elott, "de edes,hany eves a kislany?"KépKép Akkor annyira alultaplaltnak megse tunhet, ugye?Kép Meg egy srac megjegyezte, mekkora pocakja van RekanakKép

Na, akkor nyugodalmas jo hetet mindenkinek /nekem isKép/ :

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Hátha még elolvasod!

Nagyon szorítok, hogy minden rendben menjen!Kép
Várunk minél elõbb vissza!

Betti és a fogasbéka Ádám Kép

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Hat hogyjartamKép Nagy sohajtozasok, erkelyjelenetekKép utan elindultam itthonrol, es kb. delben kiderult, hogy valami leletm nincs meg kesz, anelkul meg nem vagyok mutheto, igy hazajottem, majd hetfon kell ujra mennem vizsgalatokra es uj idopontot egyeztetni. Hat mit mondjak, felemas erzes. Egyreszt jo volt hazajonniKép, Reka epp nathas ugyis, kohog is rendesen, nekem is faj a torkom, aminek az anesztes nem igazan orult, allitolag ez is kizaro ok lenne... masreszt ha mar egyszer raszantam magam, jo lett volna tullenni rajta. Na mindegy, remelem, kov. kor mar simabb lesz.

Most csak ennyi, megyek es kipihenem az izgalmakatKép Koszi az aggodast, szoritast.
afonya
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Én meg nem akartam írni, hogy úgysem olvasod.
Elhiszem, hogy vegyes érzésekkel jöttél haza.

Számot megkaptam, küldöm én is az enyémet.

Zsuzsa!
Csak nem hisztis a fiad? És ezt ilyen szomorúan írod?Kép Nem tudsz már te örülni semminek???KépKépKép

Puszi nektek és jó éjt!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Csak hogy folytatodjon a heten megkezdodott pechsorozat, Reka tegnap kiesett az etetoszekbol, ahol be volt kotve /igaz, csak a laba plusz a dereka, a vallara nem tettem ra/ es annyi idore hagytam egyedul, mig kivittem a kajat a hutobe. A kis Houdinit a jarolapon hanyatt fekve, orditva talaltam. Ugy nez ki, szerencsere az ijedtsegen kivul mas baja nem lett, bar egesz nap lestem, hatha agyrazkodast kapott, minden kohintesere azt hittem, hanyni fog es minden dulongelo mozdulataban szedulest, kezdodo eszmeletvesztest veltem felfedezni.
Mi johet meg?! Legalabb Ti irjatok valami jotKépKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Én úgy tudom, hogyha egy esés után sír a gyerek az jó. Mint írod, ordítva találtad, vagyis ez jó jel.
Nyugi, nem lesz semmi baj, ha már eddig nem volt.

És akkor most lenne egy kérdésem, hogy oldjam az idegességedet: írod mennyi ideig hagytad egyedül. Hol van a hûtõ????? Ugye nem a 3. emeleten???KépKép

Tényleg nyugi, fognak õk még nagyobbat is esni hidd el.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Kirágta a zacsit???Kép Elvégre nem buta gyerek mint a mamája, nem? Anyu zacsit ad neki, amikor belül sokkal finomabb dolog van...KépKépKép

Áfonya!
Tényleg, merre vagy???? Mi van Rékával?

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Na, remelem, azon kivul, hogy utodott lett a gyerek, remelem, mas baj nem tortent, kopp-kopp.

Koszi az erdeklodest, aggodast, egyutterzestKép
KataKép,
a huto az eloszobaban van, kb. 5 meterre a konyhatol. De epp dugig volt es rendezkedni kellett benne. Nomeg Reka hanyattdontosen volt a szekben, mert csak ugy tud egyedul tenylegesen inni a csoros poharabol. Tenyleg, nalatok megy mar az egyedul ivas?
Hat, jelen pillanatban el nem birom kepzelni, hogy lehet ennel nagyobbat esni /kiszolgaltatottabban, kemenyebbre/

Zsuzsa, bera
ebben nem kell lemasolni minketKép

Zsuzsa,
irod, hogy Anyudek ott voltak es Elod olyan aranyos volt. Miert, ez olyan ritka? MArmint hogy aranyos? Es miert lenne csak Neked szep?!
"Én különben a kupi tetején ülök, lakás szétrobbantva, mindenhol bútor, én meg kinn töltöm az idõm. " - ismeroooosKépKép
RaffaelloKépKép En is jartam igy, egy szelet csokival... hol voltak ekkor mar a fene nagy higienias aggodasom is, mikozben nyalta a csomagolast?Kép

Voltunk majus 1-ezni is... azt a tomegnyomort, babakocsival alig lehetett haladniKép Viszont azt hiszem, ez volt az utolso, amit ilyen olcson megusztunkKép Apa a tomeg miatt nem kert sort, en nem talaltam jegkremet, a gyerek meg beerte a neznivalokkalKépKép

Ma pihegunk, ebed is van tegnaprol, juheee, takarithatokKép

-Afonya
afonya
 
 


Akkor par friss kep:

Tema: sapkavariaciok

- baseball:

Kép
afonya
 
 


ugyanez mosolygosabban, a szeme sarkaban jol lathato karmolasnyommal /Nektek nem csinalja? En akarmilyen surun vagom le a kormet, az almoskori szemdorzsolesnel tuti hogy lekarmolja magat/:

Kép
afonya
 
 


nezem ezt a fenti kepet... igazabol csak a szeme nevet, a szaja sarka valahogy mas kifejezesere huzodik..

- kendo:

Kép

Ugyanez, csak mecsestores utan:

Kép
afonya
 
 


Kaja utan, fel disznoval a szaja sarkaban megKép /es sarga orral, megint/:

Kép

Ugyanez a haj furdeshez keszulve, felgumizva:

Kép
afonya
 
 


Es a vegen, piknik elott, nagy munkabanKép

Kép

Es van porszivozos felvetelunk is, csak az movie formatumu, sajna ide nem tudom feltenni. Pedig nagyon tanulsagos, mar latszik a neveles a lanyomon, olyan lelkesen tologatja a porszivotKép
afonya
 
 


Szia Áfony,


nem jártam még erre, de muszáj beírnom, hogy gyönyörû a lányod.!!!!!!


Nekem kibontott hajjal jobban tetszik mint copffal, ha szabad ilyet írnom, de a kedvencem a kendõs kép lett. (-kendo név alatt szerepel)


GRATULÁLOK!!!! a lányod mehetne reklámba, biztosan kedvet csinálna másoknak is a bébihez :-)))

LÁgi
Lági
 


LAgi,
kosziKépKép
Igen, a kendos oltozeknek nagy sikere van utcan, idegenek kozt is, tenyleg jol all neki.
A reklam egyebkent mar felmerult, kaptunk par honapja egy ajanlatot, de valahogy nem tudtam raszanni magam... azota is ragom magam neha miattaKépKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Csak vicceltem a távolsággal.Kép

Nagyon aranyos Rékád a képeken. A kendõs kép kimondottan aranyos, és még mindig eszméletlenül szép haja van.KépKépKép

A kimarás nálunk is szokása volt egy idõben, bármilyen kicsire vágtam a körmét. Mostanában már a kézfejével dörzsöli a szemét ha álmos, úgyhogy magát nem marja ki, minket annál gyakrabban.Kép

Dóri igen, iszik egyedül de csak csõrös pohárból. A simából még magára borítja. Õ újabban szívószálazik. Imádja a Pacifik bébiitalokat szívószállal a dobozból.Kép

Puszi! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata,
hulye viccKépKép


Zsuzsa,
latom, kiszurtad a lenyegetKép Igen ott van fenn minden, raadasul Johnsonokat nem is hasznalunk, csak jateknak, figyelemelterelonek.
Vetkoztetesnel nalunk amilyet eri, csipkedi. Eddig azt hittem, ismerkedik a testevel, de olvasom Katanal, hogy lehet, viszketes miatt? Na majd megfigyelem.

Nalunk most utanozos korszak van.
Egyreszt mimikaban, mozdulatokban: nevetni pl. most ugy nevet, hogy iszonyuan grimaszol kozben, felhuzza az orrat, mintegy eltulozva a mi arcjatekunkat. Remelem, nem marad igy, mert marha rondaKép Kicsit ciki is, mikor ismeretlenekre igy nevet raKépKép Es mindenkire nevet, sot, ha menes kozben utbaesik valaki idegen, siman belekapaszkodva "atmegy" rajta. Aztan a nyelvoltogetes, a lapozas, a harapdalas, barmi, amit csinalok. Akar a porszivozasKép
Aztan hangkepzesben is probal ezerrel utanozni, persze csak egyszeru dolgokat: "hammam" - evesnel , hamm - jatekharapasnal, zizeges, szuszogas, stb..

Maikban mar irtam, nalunk inkabb szoszgyujtes van, lelkifurdancskepzessel, hogy nem takaritok alaposan. Merthogy minden egyes szoszt odahoz hozzamKép Sot, ha a kezere tapad valami, vagy belenyul kajaba, akkor is mutogatja, zavarja. Vagy ha a szajaba kerul ilyesmi, akkor kotorja kifele, oltogeti nyelvet..

Kepzeljetek, hetvegen Anyumeknal Rekat feltettuk fotelbe es elsore, tok szabalyosan, ovatosan letolatott rola!! Itthon nem szoktuk feltenni, nem is gyakorolta még. Aztan masodszorra es harmadszorra is igy jott le, tok joKépKép

Szabadban en elegge gondban vagyok, mert kocsiban mar csak akkor marad el, ha tolom, viszont ismeros babak mar rohangalnak, igy meg kell allnunk sokszor, azt meg nem turiKép Kiveszem, de olyankor meg par perc utan maszni akar, az se jo. Most keresunk olyan helyet, ahol fure tudunk kitelepedni, kutyasz*r nelkul. Hat nem egyszeru, siralmasKép Ti nem feltek a kullancsoktol? Tenyleg, agyhartyagyull. elleni oltast beadattatok?

Jo ejt mindenkinek, remelem, mienk is jobb lesz, mint a tegnapi.

-Afonya


Játszótér: mi vékony naciban vagyunk (most még). Nem tudom mi lesz késõbb ha már rövid kellene. Bár reménykedem, hogy Dóri addigra elindul és nem négykézláb közlekedik majd.

Szép álmokat mindenkinek!
afonya
 
 


Sziasztok!

Majd holnap jövök bõvebben is, de most, bár kicsit késve, de

BOLDOG KépKép HÓNAPOSSÁGOT RÉKÁNAK!!!

Kata és Dórika

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Nagyon klasszak a képek! Most aztán pláne irígyKép vagyok, mert Lilinek tegnap levágattam géppel a haját olyan kis 6 millisre, mert annyira egyenetlenül nõtt. Persze fogalmam sincs, hogy ez fog-e használni - a fodrász szerint igen - de végülis úgy gondoltam jobb most, mint 1-2 év mulva. És persze a kendõs az gyönyörû. Hogy tûri meg Réka a fején? Nem akarja mindig levenni? Én egyszerûen nem tudom mit csináljak, mert a nap miatt kellene mindenképpen valami kis kalap, de Lili azonnal leveszi. Ha megkötõs, akkor is elõbb-utóbb kiköti/lecibálja.

Örülök, hogy nincs semmi gond az esés miatt. Ugye már megnyugadtál? Nekem anno régen a nagyobbik esett le az ágyról -olyan magasabb fajtáról - és kellett pár nap, mire elhittem, hogy tényleg semmi baja.
És Te? Most otthon vagy? Mûtét? /Katánál írtam, hogy nekem is volt részem mostanában egy kivizsgálásban, nem könnyû baba mellett./

Szép napot mindenkinek! /Nemrég még a telet untuk, most meg hirtelen olyan hõség van..../

bera
berka
 
 


áfonya, olvastalak a hozzátáplálásban. szerintem nem eszik keveset réka, kittihez képest legalábbis, pedig õ minimum 10 kg. (nem volt mérve 5 hónapja). szerintem az anyagcsere a ludas, mert kitti pl. két naponta kakál.
amiért írok: hogyan adod a kenyeret, a sajtot, sonkát? csak úgy szeletben? nem harap túl nagyot? nem fuldoklik? hogy kezdted a daraboshoz szoktatást? majd megírom a másik topicban, mi a problémám, de már kezdek kikészülni, kitti meg szerintem lassan éhen hal. bocs a kibetûkért, közben itt szopizik a gyerek az ölemben.
méri
 
 


Sziasztok!

Tok jo, hogy Ti mindig emlekeztettek a hofordulokra, magamtol sose jutna eszembe. Ami nem csoda, a hazassagit is mindig egy hettel kesobb unnepeljukKép

Zsuzsa,
pisilesKépKép
En mostanaban csak amulok, hogy Reka m ennyi mindent megert. Ha mondom, menjunk furodni, megy a furdobe, tepi le a ruhajatKép, eszunk - akkor a konyhaba es kapaszkodik a szekebe. Ha mondom, ki/bekapcsolom a csatot, akkor mar fogja is. Ezert vannak szavak, amiket nem szabad kimondani: pl. zokni, sapka, mert akor tuti dobalja lefele magarol, ezeket mindig korulirjuk. Ha valaki hallana olyankor minket, tuti nem tartana epeszunekKépKép

Viszont vannak szavak, amiket valoszinuleg felreert, mert neha ok nelkul sirva fakad toluk. Az "alszunk, nem vagy almos?" kerdest viszont erti, es azert fakad sirvaKép

bera,
tegnap en is levagattam Reka hajat. Haaat... olyan semilyen lett. En rovidebbet akartam, viszont ugy tunt, a no nem meri /sajnaljaKép/, Reka is nehezen turte. Majd holnap teszek fel kepet azert.
Sapkaval nalunk is gondok vannak, bar ha erelyesen raszolok es visszateszem 15-szor egymas utanKép, akkor valoszinuleg jon egy kutya es az elttereli a figyelmetKép
Aterzem a vizsgalatok miatti mergedet, iszonyu allapotok vannak.

Nalunk most menni kell, allandoan megfogja a kezem es vonszol a lakasban korben, a derekam mar leszakad... nem igazan orulok neki, en meg eleg bizonytalannak latom a bokajat. Raadasul ugye szembol fogja meg a kezem, es nekem cserelnem kene, hogy tudjunk haladni. Erre meg azt hiszi, hogy el akarom engedni, s indul a hiszti, egybol ul a foldre es bog. Es akkor en konyorgok neki, hogy induljunk megiscsakKépKép
A masik uj tudomany a felallas kapaszkodas nelkul. Nagyon edes, ahogy felig guggolasbol, felig negykezlabbol inditva felemelkedik ss kozben vigyorog ezerrel, nagy buszken. Kimondottan olyan mosoly van az arcan, hogy "idenezzetek, sikerult, mit szoltok?" Aztan egyensulyoz par masodpercig ebben a helyzetben s lecsuccsen.
Menesben pedig rettenetesen bator /mondtak sokan jatszoteren/, ha par lepesre van valami, amire at akar valtani, szinte vetodve elindul, kapaszkodas nelkul. De szerencsere jol meri fel a tavolsagot, eddig mindig odaertKép

-Afonya
afonya
 
 


Méri,

kajalas: kulonbozo modszereim vannak, mikor milyen kedve van a kisasszonynak. Az alap, hogy kis kockanyi kenyeret, rajta sonkat adom en, az o allando tanyerjara lerakom kozben a kockanyi sajtot, amit o begyur hozza /teli tenyerrel birja csak, egyedi technikavalKép/. Ez a leggyorsabb tempoju eves. Van, mikor makacs, akkor o harap a csikokra vagott kenyerbol /a hust ekkor is probalom en adni, vagy eleve rateszek a vegere egy apro darabkat, mert csak alul van foga es a hust meg nem tudja rendesen eltepni/. Ha nagyon nem akar enni, akkor o harap a szeletbol, altalaban a kenyerrel beeri, s a hust, sajtot adom en.
Es kozben mindig mondogatom, kenyer, husi es itt a saaaajt. Rituale. Neha iszik kozben vizet, ha mar nagyon unja, es akkor ujra eszik par falatot meg.
Ma a Hugom etette, s mivel nem mutattam meg, mekkorakat kell adni neki, ketszer akkora falatkakat adott, s a gyerek "fuldoklott" tole, tehat biztos sokat szamit.

De sose eroltettem, ha nem volt kedve enni neha, evett vacsorara tobbet. Hozzateszem, Reka kezdettol fogva "jo" evo, nem valogat /sokatKép, vagy csak en nem vagyok fogekony ra, ha nem eszik, nem kezdek el mast adni neki, megeszi estere/ es hat nekem is nagy turelmem van hozza.
Kezdetben almat adtam neki egeszbe, amit korberagcsalt, aztan banant villaval torve, amit ha egyben nyelt le, sem volt gond. Hagytam kezzel enni, most kanallal tanul, ne tudd megKép

Van egy jo iras errol a "nagykonyvemben", holnap megprobalom leirni neked.

-Afonya
afonya
 
 


Nagyon megköszönném! A kockák egyébként mekkorák nálad? Kávéskanálnyi? (Réka egyébként bámulatosan gyönyörû; figyu, láttalak az egyik képen vele napszemüvegben. A teljes arcod így nem láthattam, de szerintem ti vagytok a Pannonos reklámon, akárhogy tagadod Kép)
méri
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Aranyos lehet Réka, ahogy utánoz.Kép Dóri még most kezdi, bár nem ennyit mint Réka.
Olvastad, hogy Dóri csütörtökön mutatta meg, hogy kell lemászni az ágyról tolatva.Kép Réka pedig a hétvégén...Kép Látszik, hogy egykorúak.Kép
A szöszgyûjtés miatt még mindig irigyellek, bár pár perce írtam az én topicomba is.... Mindegy! Akkor is!Kép
Kajcsi témában inkább ide írok. Dorcikám kb. pont ugyanennyit eszik mint Réka.

A naci dolog látom nálatok is ugyenez...Kép

Zsuzsa!
Ilyen pisilõs baleset nálunk is elõfordult már az erkélyen...Kép

bera!
A sapitépés nálunk is nagyon megy. Én mindig elterelem a figyelmét amikor tépni kezdi, és így egy darabig a fején marad. Úgy csodálom némelyik gyereket a városban, gyönyörû kis kalapkával a fején. Dóri tuti nem tûrné meg...Kép

méri!
Kibicnek semmi sem drága, tudom, de egy pár szóért ne haragudj.Kép
Dórinak van egy tapadós tálkája. Abba szórok neki kenyérdarabkát, husit, sajtot, amit õ felcsipeget, közben én is adom neki. A husi, olyan 1x1 cm-es vékony darabka, a kenyér, zsemle pedig kicsit nagyobb. Igaz neki már 5 foga van, + kettõ most bújt ki, de én nem engedem harapni, mert túl nagyot harap. A rudit, banánt is úgy eszi, hogy az ujjam ott van "távtartónak", így csak akkorát haraphat amekkorát én hagyom.
A nem eszem meg dologgal kapcsolatban egyetértek Afonyával. Én sem erõltetem ha nem kell neki, de másik kajcsit sem kap. Így Dóri sem válogatós. Õ még szopizik reggel és este, de ettõl függetlenül igényli a reggelit és a vacsit. A szopi neki már csak folyadék, nem elég laktató.

Jó éjt mindenkinek aki még idetéved ma... Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya!

Még akkor megnéztem Réka új képeit, mikor felraktad, de megdícsérni már nem tudtam, hülye szolgáltató miattKép
De az a lényeg hogy Réka nagyon gyönyörû! Igazi nagylány már! A haja még mindig csúcs!

Mennem kell

puszi Nektek

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Kata,
utanzas: az a legjobb, mikor az utcan egy hisztizve uvolto gyereket utanoz. Kicsit ciki, az anyukak olyan furcsan neznek ram olyankor, mintha en tehetnek rolaKép
Jo lenne, ha a fogzasban is egykorunak latszananak, mert lassan megorjit a gyerekemKép Tegnap este 8-tol majdnem ejfelig egyfolytaban orditott, semmi sem volt jo neki. Enni nem akart, fogat hiaba kentem, levetkoztettem, h atha melege van.. De erdekes modon a mi ágyunkban elmult a fogfajas, a meleg..Kép Aztan ejfelkor alomba sirta magat es reggel 1/2 10-ig!! aludt. Igy viszont ugrott a hajnali tejcsi, a reggeli es atizorai jott egybol. Es persze borult a napi alvas is.

Ja, igen, evesnel en lehagytam, hogy ha Reka harap, akkor en is tavtartok az ujjammal, nehogy tul moho legyen.

Zsuzsa,
Te sem unatkozol akkorKép Anyosodek varatlanul allitottak be legalabb?
Irigyellek am a szopi miatt, nalunk mar reg nincsKép Es azert durvallom, hogy nalatok is mar van 5 fog lassan...Kép
En jol vagyok, legkozelebbi muteti idopont junius vege, ha megint kozbe nem jon valamiKép Addig meg leadok par kilot, terveim szerint. Ennek erdekeben heti ketszer jarok kinzasra /fittness, step meg minden jo, amit akartokKép/ es ehezemKép
Az orult nagy sebesseggel kozlekedes olyan edes, nem? Imadom, ahogy csattog a tenyeruk a foldon. Rekaval ujabban azt jatszuk, hogy mondom neki, "meeeeegfoglaaak" es erre iszonyu mod elkezd tekerni elolem, neha orra is bukik. Multkor meg a kisagyba csinaltuk ugyanezt, a masfel meteresbenKép Es siman nekiment fejjel az agy vegenek a kis butusKép

Es akkor par uj, rovidhaju kep, a la bambaKép

Kép
afonya
 
 


Itt a Phaedra lanyatol, Bodzatol kapott napocskaval, amit boxparnanak hasznalKép

Kép
afonya
 
 


Bambicsek3Kép

Kép
afonya
 
 


Es az utolso /meg mielott valaki szova tenni, hogy csak ez az egy ruhaja van a gyereknek, leirom, hogy mind ugyanazon a napon keszultKép/, a kedvenc tologathatos kacsajaval. Nekem mar nem annyira kedvenc, mert Reka neha bepipul tole, ha elakad es akkor meg kell menteni 3 masodpercen belulKép
Ja, es ez az az ules, amire azt mondta a vedono, hogy nem minden gyerek tudja. Amikor "beul" a ket laba koze, terdelve. Nalatok csinalja? Mert nekem nem tunt extraneheznek..

Kép
afonya
 
 


Tettem fel egy avi-t, Reka porszivozasarol ide:

[url=http://www.szomszed.hu/reka/porszivo.avi" TARGET="_top]http://www.szomszed.hu/reka/porszivo.avi[/url]

Kb masfel mega, ezert modemeseknek nem ajanlom.
afonya
 
 


Cuki a lányod, de azért nekem a hosszúhajjal még jobban tetszett.

A la bamba kép nem is bamba azon lehet a legjobban látni milyen szép!!

Jó éjt, és majd ha lezsnek még képek azokat is megnézem.


Mérei G.
Névtelen
 


Sziasztok!

Afonya!
Tényleg ciki lehet az utcán az utánzó gyereked, de mint írtad, nem tehetsz róla.Kép Ne is foglalkozz vele.
Annyira sajnállak benneteket a fránya fog miatt. Szerencsére mi észre sem vettük õket. Sõt a maira nem is számítottam még hiszen 2-án jött ki egy felsõ, majd 3-án még egy. Azért 9 nap alatt három fog...Kép

Az ülés: Dóri is nagyon gyakran ül így.
Nem válaszoltál, hogy Rékán van-e cipõ a lakásban, de a képeken látom, hogy rajta sincs, ugye?

Megnéztem a képeket, hát Réka még mindig tündéri kis csajszi. Nekem tetszik a rövid hajjal is. A ruhákat pedig jó, hogy írtad, mert éppen szóvá akartam tenni, hogy Réka ennyire jó gyerek, hogy napokig nem koszolja össze a ruháját és mindig ugyanaz van rajta...? KépKépKépKép

Az avi meg egyenesen haláli!Kép
Dóri még nem csinál ilyet, bár nekünk nincs is szabadon a porszívó, mert õ elesne vele. Nekünk takarítógép van, ami magas. Dóri egy párszor belekapaszkodott és felállt amikor kisebb volt, és ugye mondanom sem kell, esett nagyokat mert elgurult vele. Úgyhogy azóta nincs a szeme elõtt a porszívó.

Mára ennyi.

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Betti, Gabi, koszi a dicseretetKép Apajanak is jobban tetszett hosszuhajuanKép Nekem is, de gyozott az anyai szivKép, es a nagy melegre valo tekintettel levagattam neki, mintsem onos erdekeimet helyeztem volna eloterbeKépKép Meg igy is atlag feletti a hossza es a mennyisege, nameg ugyis megno egyszer.

Eeeesssss, megkerdeztem Anyukamat, nekem az elso fogam 1 evesen jott kiKépKép Aztan egy honap alatt meg még vagy 5.

Kata,
bocsi, telleg nem irtam a ciporol. Mivel meg nem megy rendesen, ezert nem adok ra itthon. Meg amit vettem, az hosszaban jo, de szelteben nagy, nem igazan fogja a labat erzesem szerint. A draga siestaval meg varok, amig tenyleg kelleni fog.
Kepzeld, ma egyszercsak felallt es odajott apjahoz 3 lepesnyirolKépKép Csak en nem lattam...

Porszivo: hat Reka is parszor atesett rajta, de mar megtanult lemaszni rolaKép Csak most epp nathas, ezert van elol. Es remekul tudja tologatni, jarokeret helyett hasznaljaKép Es roppant pipa tud lenni, ha a gurulasi iranyra merolegesen akarja tolni es nem megyKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Ne haragudj rám nagyon, de tegnap valahogy kimaradt, hogy gratuláljak a két fogacskához! Szóval hatalmas gratula!Kép Vagy azóta már az 5. is kint van????

Afonya!
Látod, látod, a Te lányod is olyan késõn fogzik mint Te anno!Kép Meg különben is azt mondják, hogy minél késõbb fogzik a baba, annál jobb lesz felnõttkorában a fogsora.

Gratula a lépésekhez!KépKépKép Ügyesek vagytok!!!!!!

Én Dórinak tegnap megvettem a Siesta szandit. Úgy voltam vele, hogy a nyáron már úgyis kell, és a cipõbe már beizzadt a lába.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Gondoltam jövök és eldicsekszemKép, de Áfonya/vagyis inkább RékaKép/ megelõzöttKép. Ugyanis ma reggel Lili pont ezt csinálta. Egyszer csak felpattant kapaszkodás nélkül, lépett 3-at, 4-et és akkor vette észre magátKép, majd mászva folytatta. Én annyira meglepõdtem és annyira örültem neki.
Azóta gyakoroltunk és csalogatva néhány lépést tesz./függetlenül attól, hogy van rajta szandi vagy nincs/

Áfonya! Én sem tudtam az avit megnézni - pedig nem is vagyok modemes. Letölti és kész, nem indul el. Ha máshogy próbálkozom, akkor azt mondja, hogy nincs jogosultságomKép. Én is szívesen megnézném, ha el tudod küldeni én 5 megáig tudok fogadni.
És a képek ismét szuperek!
Olvastam az evéssel kapcsolatos kérdésedet -csak írni mindig kevesebb az idõ. Szerintem Lili is kb. ennyit eszik, összetételben is hasonlóan, de a reggeli az nálunk inkább csak képletes, az én kenyerembõl kap néhány kis falatot, mert a reggel 6 körül lehúzott tápi után csak 9-10 körül éhezik meg. Szerintem tényleg inkább irígykednünk kell Rékára. Én egész életemben vagy fogyókúrázok, vagy beletörõdöm, vagy éppen fogyózni szeretnékKép....hátha neki nem lesz ilyen gondja. Nálunk is drukkolok, hogy Lili inkább az apja génjeit örökölje hízás szempontjából...

Zsuzsa!
Jó lehet ez az akadályverseny, látom Te sem unatkozol Elõd mellettKép És gratula a sok kis fogacskához!


bera
berka
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: