Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kanga!
Láttam és olvastam is a levelet a Kismamában.Csak gratulálni akartam,tök jó a fénykép Gergörõl.
LneZsuzsa

Szia Niki!
Én is kérhetnék a naptárból? Cimem lke@freemail.hu.Elöre is köszi.
LneZsuzsa
LneZsuzsa
 


Szia Niki,
köszi a tanácsokat, azon gondolkodom, nyitok egy topikot Egy kicsi, egy pici címmel, jó lenne tanácsokat kapni olyan anyukáktól, akik már megjárték a hadak útját, és át tudnák adni tapasztalataikat, amikor egy kicsi meg egy pici van a háznál.
Sajna a férjem azt hiszem, nevelhetetlen, igazság szerint segít õ néhanap, ma pl. õ fõzte meg a vacsorát, csak hát jó lenne több segítség. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy rengeteget dolgozik, napi 16-18 óráas munka után nem várhatom el tõle, hogy még segítsen is. De azért jó lenne...
(Egyébként javuló tendenciát mutat, csak nem tudom, tartós lesz-e).
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Zsóka!

Itt türelmesen várom a soromat, már a film is elszakadt!!!
Szörnyû, igy hát sose tudom meg, mi is lett a vulkánon azokkal a lábos rohad értékes sötétben izzõ fémekkel.
Mikor lesz hasonló megint?

Féltékenység. Próbáld meg Ábelt a maga módján picit bevonni valamiféle segitésbe a kiscsaj körül. Hogy õ is tud tenni. Valami olyannal, amivel rájön, hogy õ már milyen "nagy fiú"... Talán. Ja, és amikor szopiztatsz, estleg este vedd magad mellé az ágyba néha, legyen neki is kielégítve a bújnivalója! És úgy, hogy az ne elvágja a pataknevûtõl. Hárman össze!

Jó szórakozást, és férjed miért nem segit? Ujabb filmet szervez? Vagy alszik naphosszat? Vagy segít, mint eddig, csak most, hogy a teher nem csökken, úgy tûnik, hogy alig segit? A problémák szakosodnak, és a mamának egyre több más feladata lesz, mint az teremtés koronájának!

Üdvözlettel, akár tüsi, akár hosszú!
Zsolt
Zsolt
 

 
 

Sziasztok!

Üzenem azoknak, akiknek meséltem róla, hogy nõvérem kislánya szerdán (nov. 29.) este 8-kor megszületett. (és a csajt még 3-kor én gyõzködtem, hogy ugyan menjen már be a kórházba, õ meg, hogy és mi lesz, ha abbamarad, aztán napokig ott dekkolhat...) Bianka, 3.70kg, 56 cm. Ma megyek megnézem õket. Ja és SOTE I, majd megírom a tapasztalatait.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Ildi!

Szerintem add át Babanet-es kollektívánk összes jókivánságát, üdvözletét, szeretetét Biankának és a Mamájának.

Gratulálunk!!!!!

Niki
(én még miért nem írhatok nektek ilyen örömhíreket?)
Niki
 


Ildi!

Gratulalok noverednek.
Nagyon sok boldogsagot es jo egeszseget nekik. Noljon nagyra a pici lany.


Hajnalka
napocska (napocska)
 


Ildi!

Mi is gratulálunk!!! :o)))

Zsebibaba és az Õ mamija :

Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Friderika!

Hol tudom elolvasni az üzenetedet?
Mazsi
Mazsi
 


Kedves Zsolt,
bocsi a nagy csöndért - illett volnas legalább visszajeleznem, hogy emegkaptam az üzenetet...
Csak nálunk most fennforgás van. Elõször Ábel lett beteg, aztán Zoli, aztán én. Emese a legjobb helyrõl kapja az immunerõsítõt Kép, neki semmi baja.
Ezek sazerint láttad a harmadik részt is. Jövõ héten jön a negyedik! Nerm tudom mikor, még nem néztem meg a tv újságot.

Zoli szerencsétlen tegnap este tíztõl ma reggel hatig vágott, aztán aludt öt órát, délután meg szöveget írt. Így elég neház lenne még rávenni egy kis fürdetésre vagy bármire... Segít õ, csak hát keverset, amennyi az erejébõl meg az idejébõl futja, csak hát ez nagyon kevés, én meg hulla vagyok. Sajnálom magamat meg õt is. Eléggé ki vagyok purcanva, az összes ízületem fáj, a torkom is, a fejem majd' szétrobban, délelõtt aludtam, délután meg nekiláttam sazövweget gépelni karikás szemû és dagadt torkú férjuram oldalán. Szép az élet! Kép
Emese akárhányszor meglát, rögtön mosolyogni kezd, valami csoda, és gõgicsél. Elolvadok, ha csak ránézek. Te nem így vagy ezzel? (A saját leánykádnál eugyebár Kép.)
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Mazsi!
Azt hiszem az ISMERJÜK MEG EGYMÁST-ban,talán az üzenõfüzetben. Ha nem, akkor a hétvégén mégegyszer leírom majd ise. Vagy ha akarod, elküldöm a címedre. jó éjszakát leendõ budaörsi!
Friderika

Biankának gratulálunk mi is
Friderika+ 1 gyerkõc
friderika
 


Szia Zsóka!
Semmi gond, hallottam a betegségekrõl. Gyógyuljatok meg! Doki volt? Torkom nekem is dagadt 3 hete, es valami meg mindig nem stimmel. Szoval tessek kigyógyulni rendesen, ez tud mocsok lenni.

4.resz: most vasarnap, M2, 14:10
Lesz meg folytatasa? Hany resz lesz?

Szóval Zoli is benne van... Akkor ne azt panaszkodd, hogy nem segit semmit, hanem azt, hogy nem birsz eleget segiteni neki! Ugye mennyivel szebb igy?

Emese.... az enyem lassan kezd mosolyogni, de csak finoman. Nem adja ám könnyen magát. Majd egyszer össze kellen hasonlitani õket!

Amúgy nézd meg a következõ helyet:
[url=http://w3.swi.hu/mama-baba/grafika/DulacskaZsofia.jpg" TARGET="_top]http://w3.swi.hu/mama-baba/grafika/DulacskaZsofia.jpg[/url]
Hat hogyne olvadnék el!

Jó babázást, majd ráduszitom Ágit, de sosincs energiaja, a kölykök mellett. Tudna mesélni...
(arra egyszer már rávettem, hogy egy sort beirjon a chatbe)

Üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Niki!
Építési költségek ügyében javaslom a következõ kiadványt:
"Építõipari Költségbecslési Segédlet 2000"
Kiadja, megvehetõ: ÉTK (Építõipari Tájékpoztatási központ), Bp. Dohány u. Hársfa u, sarkán van a könyvesboltjuk. Ára 1176 Ft.

Nekem megvan, esetleg ha neked messze van, nem bp-i vagy, lehet belole masolni. Ez egy kis fuzet, és a fõbb munkanemek elég jól használhatóan összefoglalva benne vannak, idei árszinten, meg a fõbb építménytípusok m2 bekerülési árai, de mondjuk 15%-al kicsit túllõve, szerintem.
Magánépítekezéseknél pici olcsóbbra lehet kihozni.
Üdv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt!
A negyedik rész az utolsó. Remélhetõleg nemsokára vetíteni fogják a Rattanföld címû sorozatát is. Ha tudom mikor, majd szólok...
Kicsiny leánykám egyre inkább kezd egy kövér kismalachoz hasonlítani. Kép Olyan pufi kis pofija van, a combja is jó hurkás, mindenhol máshol egyáltalán nem duci.
Ti beoltatjátok a gyerekeket a gennyes agyhártyagyulladás ellen? Mi végül úgy döntöttünk, hogy beoltatjuk õket, magunkat is, csak elõbb meg kellene gyógyulni...
Én is meggyógyultam már, a torkom viszont még mindig rettenetesen fáj. Alig bírok nyelni.
A kocsira egyébként együtt van már a pénz, de csak nézelõdünk. Akkor veszünk most csak kocsit, ha vmi nagyon jó lehetõséget találunk, egyébként majd csak febr-márc-ban.
Amúgy van vmi igazság abban, hpogy nem tudok eleget segíteni neki. (Mielõtt idejöttem, kinyomtattam egy csomó angol nyelvû névejegyet meg kazettacímkét. Dolgoztam egy kicsit...)
Minden jót nektek, gyógyulj meg! Mézes-citromos tea! Én is ezt iszom, sajna még nincs hatása Kép.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsolt tunemenyesen aranyos a pici lanyod kepe. Nagyon jo egeszseget neki es nektek. Noljon szep nagyra batjaival egyutt.

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Kedves Zsolt!
Tegnap nem jött be vmiért a kicsi lányod képe, ma végre megláthattam! Gyönyörû kicsi lány! Van még róla több kép is? Ez mikor készült?
Jó egészséget Nektek!
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Zsóka !

Türelem rózsát terem ?!

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Zsóka, Hajni!
Köszönjük, szerintünk is nagyon aranyos. Esténként levakarjuk róla az aranyat, és eladjuk a piacon!
Ez a kép 2 hete készült.
Van még kép. hogyne, és volt valahol egy topic, ahova valahogy fel lehetett varázsolni, de nem tudom, hogy kell.
Ja igen, és aki nem tudná, szavazni is lehet Zsófira, vegy ha beküldtök saját képet, akkor arra!
Itt a cim:
[url=http://w3.swi.hu/mama-baba/palyazat.html" TARGET="_top]http://w3.swi.hu/mama-baba/palyazat.html[/url]

Zsóka!
Hol van a Rattanföld? 4. részt megnéztük, nem is csinál olyan rossz filmeket a Zoli... Mondd meg neki, hogy van mégegy stabil nézõje... Kérdés: a 4 részben volt-e látható AZ A BIZONYOS PATAK?

Félreértettél, torkom már nem dagadt, de valami bujkáló megmaradt, mert pl. néha hirtelen teljesen lefáradok. Talán terhes lettem?

A Pataknevû hizik? Az jó. Nem viszi el a szél. Egyszer össze kellene már hasonlítani õket...

Kocsi. Ugy tûnik, a cégek év végén adogatják el, és cserélik ujabbakra a bucokat. Eddig állt pl. 4 db buc az III.ker Árpád fejedelem utjai TOYOTA használt telepecskén, itt az Árpád hid déli oldalánál. Most egy hét alatt mind eltüntek, pedig volt, amelyik 2 hónapja állt már ott. Ami legjobban tetszett, az pl. egy gömbölyû HIACE volt, 105e km, piros, nem volt összetörve, 2,4 dieselmotor, 6 személyes teherautóként vizsgáztatva, 2milli+AFA-ert. 4,5 éves. Szép volt.
De már Ti is profik vagytok ezen a téren.

Ja, és Zoli nagyon rendes férjed, mert ha én 16-18 órázok, akkor bizony nem fözöcskélek vacsorát...

Üdv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt,
Köszi a bókot a férjuram filmkészítésérõl... Most nem néztem meg a filmet, asszem volt ebben is a Kudrjávij, de vmelyik rész kifejezetten a Kudrjáviij-vulkánról szólt (címe: A Kudrjávij-expedíció), azon van az a bizonyios pataknmeder...

Összehasonlításban benne vagyok. Virtuálisan vagy a valóságban? Kép Mindkettõben benne vagyok Kép.

Tudod, tegnap elgondolkodtam azon, amit írtál - hogy gondolkodjak el azon, mit tudnék neki én segíteni. Tudod, alapvetõen eléggé gyermeki énem van (ó, de szépen írtam ezt le), vagyis ha vki kritizál, akkor rettenetesen ronda képet vágok, és felveszem a "csakazértse" viselkedést, ajkáér igazam van, akár nem. Utólag aztán sok mindenre rájövök, sok mindent megbánok. Sokszor kiakadok azon, hogy Zoli nem segít itthon semmit. (Majdnem semmit): A gyerekek nevelése, ellátása az én feladatom. Ha itthon van Zoli, nem dolgozik, akkor azért nem segít, mert pihen. Ha nincs itthon, akkor meg ugye nem tud segíteni. Fura ez az egész, mert egyrészt iszonyú sokat vállal, tányleg napi tizenakárhány órákat dolgozik, van, hogy éjszaka vág, mert akkor van szabad vágószoba stb.). Másrészt meg egy önzõ disznó. Jó múltkor Emese felébresztette Ábelt, éjnek évadján. Hajnali kettõre sikerült Emesét elaltatnom, Ábelt is sikerült visszaaltatnom fél négykor. Aztán ágyba zuhantam én is. Zoli alvási zavarokkal küszködik vagy húsz éve, ezért aztán van hogy fél éjjel fenn van. Nézte a tv-t. Fél ötkor Ábel felsírt, vizet kért, vagy nem tudom mit, Zoli pedig felébresztett, ugyan menjek mér be Ábelhez. Õ meg nézte a tv-t. Az uigazsághoz hozzátyrtozik, hogy amikor elálmosodik, öt percen belül ágyba kell kerülnie, mert különben teljesen felébred, és nem tud elaludni újabb négy-öt óra hosszára. (Igazság szerint orvoshoz kellene mennie ezzel az alvásproblémájával, de nem megy. Az össze sveszekedésünk mindig az õ alvászavara miatt, vagy azzal kapcsolatosan tört ki.)
Valszeg teljesen összevoszsa írtam. Arra akartam kilyukadni, hogy táényleg segítenem kellene neki - de igenis segíthetne õ is nekem, amikor szükségem van rá. Segít õ, mert tényleg segít, csak sajnos sokkal kevesebbszer, mint szöükségem lenne rá, és néha, amikor NAGYON szükségem lenne rá, bizony nincs ott...
Lehet, hogy ezt emilben kellett volna?
Zsóka

ui: Nem akkor fõzött vacsorát, amikor 16 órát dolgozott, hanem amikor itthon volt...
zsóka (zsók
 


Szia Zsóka!

Ez nem bók volt, hanem itélet... (mint a gátõr esetében, Kállai)
Votl ebben kudravij vulkán, meg a zsid vulkanologus-tudos, kacskaringos életútjával, de a mostaninak az elejet nem láttuk, az elozõ meg az MTV2ben berohadt, es az tuolso 10 percet nem tudtak adasba tenni... Kép(

Összehasonlitas virtuálisan már megvolt.

Segiteni férjednek? Hát leginkább jó szóval, és meleg szereteted támogatásával. Ez jót tesz 16-18 óra után. Ha nem esel neki, hogy már megint... A magukat széthajtó férjek mellett több ygerekkel nem egyszerû az élet. Van, hogy hazamegyek, és egész napot ajultan átalszom. Ez velejár. Önzõ disznó, hehe. Ismerõs dolog. Egyre kivancsibb vagyok Zolira. Tudod, tavaly nyáron volt 2 hét, amikor Agi eltunt a gyerekekkel a dunakanyarba, mert remenytelen volt, hogy kilabaljak a munkákbol, a családi nyaralás 1 hetére beteg lettem, és volt ujabb megbizás is.... Ugyhogy kirámolta a frigot, és elmentek. Ot maradt nekem a romeltakaritas, mosas-vasalas-teregetes, mosogatsa vegtelen halmoknak, konyhai edenyek es egyebek reparalasa, ami mar szetesik Agi kezeben, stb. Estenkent ezzel szorakoztam. Kicsit belelattam, mit is muvel o, a gyerekek mellett. Nem artott meg, mit mondjak...
Az alvászavarhoz nem tudok hozászolni, hálistennek nem érint. A magyar néphadseregben ugy megtanitottak aludni, akarmikor, akarmilyen korulmenyek kozott, hogy csak na.
Veszekedések után mindig béküljön meg gyermeki éned, sose hurcoltass a pároddal olyen sebeket, ami miatta van, és nem is tehet róla! Meg a közös létetekrõl, mert akkor a napi betevõt is õ allitja elõ, éjjeli vágások, stb. Ki kell alakittani valami kozos megegyezést, hogy menniyra van jelen, es menniyre lehet tavol. El kell fogadnod a "beloveset", Te is szerettel Alaszkaban, mindentol tavol. A gyerekek kozos kaland, es nem egyszeru. Emiatt nem adhatja fel a "karrierjet", illetve a frontot minden erovel tartani kell. Mert akkor mar éjjel se fog tudni vágószobához jutni... Aki kimarad, az lemarad. Munkára nemet mondani tilos, ez ma a törvény. Aki enni akar, annak. És mivel õ cipel a hátán titeket is, ezt minden konfliktusnál tudnod kell!
Vagy? Véleményed?

emilben? Hát igen, magam hibáiról azt kürtölöm szét, ami tetszik, de másokról...

Jo vacsorafözöcskézést neki!
üdv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt,
Most Zoli Németországban van, megpróbálják egy filmes barátjával eladni odakint a filmjeiket. Úgy hiányzik.. Hál'Istennek most nem három hónapra ment el...
Tudod, néha úgy érzem, egyáltalán nincs jelen. Sokszor beszélgettünk már ezekrõl, de a makacsságom közbeszólt... Jó így mástól, kívülállótól hallani-olvasni dolgokat, fõleg olyantól, aki hasonló cipõben jár mint Zoli (munka munka hátán, kevés szabadidõ, ami van, az is alvásra fordítva...).
Tudod, eszemben nincs, hogy abbahagyassam vele a "munkáját" (azért írom így, mert neki ez nem csak munka, hanem az élete is, tényleg). De ha akarnám se lenne hozzá jogom. Õszintén szólva irigylem érte, hogy van vmi, amit szeret-imád, ez az élete, és nem mellékesen még pénzt is keres vele. Sokszor mondja, de így is van, hogy ha kétszáz évvel ezelõtt születik, felfedezõ lett volna belõle. Vonzzák a távoli, idegen, ember nem járta tájak. El tudod képzelni, amint a vadonban gyalogolsz, soknapi gyaloglásnyi távolságra minde lakott helytõl, és akár egy lábtörés a halálodat jelentheti? Õ meg ezzel él együtt. És így én is... Vmennyire hozzászoktam már, de amikor visszatér a "civilizációba", és hazatelefonál, hogy na Zsóka, itt vagyok Moszkvában, hát nagyon megkönnyebbülök, annyi szent.
Arról, hogy õ cipel a hátán minket is, ne is beszéljünk. Eddig hülyeségnek tartottam azt, hogy vki azon filizofál, hogy õ "csak" otthon van a gyerekekkel, a férje meg eltartja õt. Most kezdek vmi ilyesmit gondolni. Ne értsd félre, Zoli ezért a múltkor még le is hülyézett majdnem, hogy ilyeneket gondolok, csak jó lenne már neki ajéndékot venni a sajét pénzembõl, nem õpedig azon a pénzen, amit õ keresett meg...
Na. Kép
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Kedves Zsolt! Ha szabad nekem is hozzaszolnom, most talaltam ra egyszem leanygyermeked fenykepere, hat, nagyon tundi-bundi, elhiszem es megertem a rajongasodat. Ilyenkor sajnalom, hogy a parom( Donvito, ugye ismeros a neve? -Kispapa topic) annyira elfoglalt, hogy az en ket gyonyorusegemrol nem tudja feltenni a legujabb kepet, igy el kell hinned, hogy nekem is van egy gyonyoru kisfiam, meg egy alomszep kislanyom. Tenyleg! A rettenetes Kép)) mennyisegu fiadrol miert nem lathatunk kepet?? Kép)))
Udv
Eva
Eva
 


Tényleg Zsolt!

Mi van a fiúkkal?

Niki
Niki
 


Kedves Zorkanya!!
Kitartás! Nehéz egy idõszak, az biztos, de nagyon nagyon drukkolok neked - nektek.
kriszta
 


Eva, Niki, Dora!
Kép
Köszi az érdeklõdést. Vannak, lettek képek, volt most a héten kölcsön egy digit.fényképezõgép. Eddig a Donvitoban remenykedtem, a vendégoldalban. De ha szegény ennyire elfoglalt, hogy már mellétopicolni se ér rá, (mint jómagam), akkor hirtelen nem is tudom, hova lehet majd feltenni.... Vendégoldalban reménykedtem..

Lépünk ez ügyben, akkor, kitartás.
Donvitot üdvözlöm, ha véletlenül találkoznál vele, Éva!

Rajongás? Hát ez már lassan több annál. Tegnap is teli szájjal visszanevetett rám a csajszi, megzabálom.

Zsóka!
Nem semmi õrült egy alak! Eddig egy hasonlót ismertem, de amatõr mûfajban... Hehe, látom kezd alakulni anyai világod, egyre több gyerkõccel üldögélve otthon, mig embered kering a világ körül... De akkor nincs veszekedés az alvás miatt, ennek is van elõnye. Vagy? Na látod! Ne aggódj, lesz ez még ígyse!
Szóval nem rémlik vizuálisan AZ a patakmeder.
üdv
Zsolt
Zsolt
 


Udvozletedet atadom, most a Mikulas tiszteletere valoszinuleg felbukkan a cikkeinek halmazabol. Tudod, doktoralas elott all, szoval tele van meloval. De ha egy mod van ra, akkor raveszem egy kis esti babanetezesre.
Udv a nagycsalad aprajanak es nagyjanak.
Eva
Eva
 


Sziasztok!

Egy hónap eltûnés - és a számítógépért vívott némi közlharc - után üdvözlök mindenkit a Neten, jó, hogy itt vagytok!

Olvasom az oldalakat, sajnos, nem hagynak érvényesülni, kitúrtak a helyemrõl :-(((, így írni nincs sok idõm. De nem adom fel!

Kedves Láthatatlan Barátom!

Még mindig nagyon meg vagyok hatódva...
Mint Karácsonykor...

Egyébként:

Nem vagyok pszichológus, de ha az a beszédhiba tényleg neurotikus eredetû, a helyetekben azt a szituációt próbálnám megfejteni, ami okozza: Ilyenekre gondolok: számonkéréskor kezdi el, vagy dühös valamiért, vagy csalódott, zavarban van. Ha megtaláljátok a helyzetet, lehet hozzá "szoktatni" a gyereket. Pl. olyan helyzetet báboztok el, ahol a fõszereplõ hasonló helyzetbe kerül. (Biztos élvezi a szerepjátékokat...) Késõbb el lehet hagyni a bábot, ne legyen ami mögé bújni lehet.
Egy próbálkozást megér...

Sziasztok!

Iszonyú sorok állnak mögöttem a gépre várva....

Anta
Csutak
 


Sziiiaaaa, Antaaaaa!

De jó, hogy újra hallunk rólad! Mesélj! Hogy vagy? Hogy van a kicsi, meg a picúr odabenn? Mekkorára nõtt a sárgadinnye? Buta kecske megvan még? Nagyon várjuk az újabb jelentkezésed!!!

Puszi: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kedves Olvasható Barátom!

Ja, csupa karácsony itt már minden... Kép Köszönöm.

Igen, majd kifigyeljük. A nagyobb már nem nagyon bábozik... de a kicsinél még mûködhet. Ha majd a "fényképtár" oldalra valaki kiokít, akkor töltök fel képet, és jobban fel tudod mérni a riasztó helyzetet...
Egyszer majd úgyis meglátod, és akkor meglátod, hogy mitõl lehet. Tényleg, Te óvónõsködtél már régebben, vagy ez új dolog?

Freud ügyben érdeklõdtem. Mondták, volt valami érdekes kiadvány, a pszicológia nagyjairól, és hozzá a személyiség elemzésük... Freudnál volt probléma a szülõktöl való elszakadással, meg az apajaval valo öidipusz dolgaival.. Úgyhogy valóban, egészséges lelkû gyerekekkel óvatosabban. Ha bármi pszihológiai jellegû dolog, tanulmány, forrás, stb. érdekel, nem freudista kézbõl tudok szerezni infót. Sógorom éppen azt tanulja. Ezek az anális-maszkuláris ügyek 1,5 éves korban,,,, hát.

Na figyelj. Disznoverõ lassú, régi modem iránt a keresést beinditottam. Ez a DEKT-es antennás telefonhoz kiváló lesz, még túl gyors is. Ha minden igaz, ez egy 14,4-es belsõ. Netezni 486-al is lehet, de fõleg a telefon miatt lassabban fog csörgedezni.. Azt mondják, hogy pl. az Internet Explorer 4,0-as program alkalmas erre a Win3,1 rendszerrel. Elvileg ugyebár internyet elõfizetés nélkül elérhetõ a freemail, még soha nem próbáltam. Ott lehet levelezni, magáncimet csinálni. Bp-en indult ingyért idõkorlát nélküli intenet is, majd elvalik mi lesz belõle..... Biztos nagyon lassú lesz, telve lesz. Más városokra is terjeszteni akarják, elválik. Szolgáltatók sokfélék, sokfélét olvasni, érdeklõdni kell. Ha van újság, szólok.

Na, mára ennyi, mert felgyûlik a sor, mire ezt elolvasod. Vigyázz magatokra!


Krisztina!
Nem buta kecske, nõi kecske, Te! Kép

Üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsolt!

A chat-en már beszélgettünk. Az UbiPapáéknak is van vendégoldala, legtöbbünknek már ott van fenn a képe. Keresd meg Õt.

Szióka

Magdi
gallainemagdi (gallainema
 


Szia Magdi!

Tudom, persze hogy beszélgettünk. Azóta szépül az a pocak?

Néha már azt hiszem, néha keverem az embereket..
Mi is a cimük, meg a honlapjuk cime?

Köszi: Zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!!!


Az Nagy Vezérünk ünnep elõtti útra indult az Szép Székesfõvárosunkba, így béke és csend honol az íróasztalok között...ennél fogva kicsit lanyhult a munkaláz is.


Drága Krisztina!


Kösz jól vagyunk. (A kecske is. Bár a férjem azt mondta, hogy nincs több dobása, ha még valamit tönkretesz, akkor fele a kondérban végzi, fele a padlón, szõnyegként...)
A legkisebbik Csutakot volt szerencsém ultrahangos készülékkel megkukucsolni. Éppen ott virgonckodott, ahol elképzeltem elõtte. A doki megfogalmazásában: lóg a szeren, azaz fejjel lefelé kalimpál rendkívül hosszú lábaival és bõszen hadonászik hozzá...Már most az a gyanúm, hogy teljesen más természet, mint a "nagyfiam". Ez a kölköcske olyan "izgága - nem evõs" fajtának látszik, de majd kiderül.
Hát Ti?
Már az AFP-nél tartasz, ugye? Olivér várja még a kisetesót? Számon tudja tartani ilyen hosszú ideig? Beszéltek róla rendszeresen?
(Én inkább kerülöm a témát a gyerek elõtt, bár valami érezhet, mert mostanában rászokott a babázásra: hurcolja a játékbabát, mackót, közli, hogy sír és megy megpuszilni. Oda kell ültetni vacsoránálr az asztalhoz és Máté ráborít egy fél pohár vizet, merthogy szomjas a szegény mackó...)
Mesélj, hogy vagy? Rosszullétek? Kommunikáció Kispicúrral?


Szia Zsolt!

Ezer kösz, de most pont a fülemen jön ki a pszichológia: pénteken (12.08) vizsgázom...
Freud biztos nem volt normális, épeszû embernek nem juthatnak eszébe ilyenek, hogy egy hároméves gyereknek kasztrációs félelemei legyenek a saját apjával kapcsolatban (Oidipusz - komplexus tömören).
Az ajánlatom (bábozásos) egy másik irányzat: behaviorizmus, azaz a szituáció, mint inger kivált egy reakciót az emberbõl. Ha megismered a szituációt, bejósolhatod a reakciót. Ha immunissá teszed a személyt a szituáció iránt elmarad a reakció... Ez elég hihetõnek tûnik, nem?

Várom a riasztó képeket!!!
Azon gondolkodtam el a minap, hogy egy ilyen halkszavú, visszafogott ember hogyan bír el ennyi férfisarjadékkal egyszerre, pláne egy aprócska nõszemély kritikus pillantásainak kereszttüzében?
(Aprócska nõszemélyt megtekintettem: hát, ha a többi gyerek is ilyen szép, akkor még ne álljatok meg ötnél... - bocs, Ági! De ugye, ha épp nem vagy hullafáradt és kivételesen majdnem zökkenõmentesen telik egy nap véletlenül, akkor biztos borzalmasan büszke vagy a gyerkõcökre, és nagyvonalúan megállípítod, hogy kétszer ennyivel is elboldogulnál.)

Ezt a Netes dolgot már hetek óta próbálom a bátyám teendõi közé bepréselni - hiába.
Lassan kifogyok a trükkökbõl, marad a nyers erõszak.

Írjatok, olvaslak ám!


Anta
Csutak
 


Szia Anta!

Lóg a szeren? Nagyon tetszik a kifejezés! Fényképet kaptál róla?

Pszichóból én is szigorlatoztam két éve, tök normálisak voltak a tanárok, biztos Nálad sem lesz gond. Nekem mondjuk nagyon tetszett, ezért könnyen is tanultam. (Freud tényleg nem volt normális! ) Szóval csak fel a fejjel, jöjjön az a vizsga, legalább hamar túl leszel rajta. Hova jársz?


Pusz,
Niki
Niki
 


Szia Zsolt,
félreérted a dolgot... Nem fogom itthon várni a gyerekekkel a szoknyám körül, hanem mi is megyünk vele (mint tavaly), ha a mindenkori legkisebb gyerek eléri a másfél évet... Kép

A képeet hová szeretnéd feltenni? Mert ha ide a babanetre, én szívesen felrakom neked, küldd el nekem emilben. (Ha máshová, pl. a chates profilodba vagy wegy honlapra, sajna nem tudok segíteni... Kép ).
De mindenképpen szívesen látnék még több képet rólatok, az egész pereputtyról, kicsirõl-nagyról, arról, aki az egészet a hátán horsdozza (Ági Kép). Elküldenél nekem egy párat emilben akkor is, ha nem kell õket ide felrakni?
Az antikváriumok telefonszámait köszönöm. Látod, eszembe se juott, hogy fel kellene õket hívni. Pediog anno amikor Szolszenyicint kerestem, összetelefonáltam Pest ösdszes antikváriumát... (És a végén - szégyen, gyalázat, tényleg azóta is szégyellem magam - a könyvtárból loptam ki... Kép )
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zsóka!

Ja, igy már másképp fest a dolog!
Képet küldtem, csak gyõzzed letölteni.
Akváriumok telefonjai is kellenek? Kép
Valamit csak kell lopni, nem?
üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Anta!
Akkor jó vizsgát kivánok! Mit szól ehhez a Nagy Feher Fõnök, (aki kinzócölöphöz akart kötni, nehogy tanuljál), hogy visszaimádkozott a tábortû köré? Hagyod egyátalán szólni? Meghosszitja-e jövõre is a szerzõdésedet? Vagy ki tologatja akkor a papirosokat, ha Te nem? Kinált fizertésemelést? Hogy vannak ezek a dolgok?
Figyelj rá, hogy állitólg januártól emeleik a GYED max határát.

A hároméves gyerekekrõl nekem nincsenek ilyen tudományos ismereteim, ugyhogy csöpögtethetsz apránként. Ha ránézek egy ekkorára, annyit sejtek, hogy az már siker, ha sikerül úgy nevelni, hogy ne legyen apagyilkossá... Ez nem mellékes szempont egy apának!
Örülök, hogy nem tartom számon barátaim körében Freudot... Ezt engedték gyerekekkel foglalkozni, vagy csak felnõttekkel foglalkozott?

Szituácio? egészen más egy 4 évesnél, és egy 12 évesnél. Ezenkivül senki se volt eddig okos, csak probalkoznak... Nekem vannak személyes meglátásaim, nem is okokrol, hanem lehetséges cselekvésekrõl, de egyszeûen nem veszek részt az életükben, ugyhogy mindegy. Hihetõnek tûnik, de de a valóság nem enniyre teoretikusan egyszerû.

Képet küldtem a Zsókának, azt igérte, valahohgy felvarézsolja. Megleltem nagynehezen az Ubipapa oldalát, majd küldök neki is, hogy a vendégoldalon lehessünk náluk. Riasztó az az, ha ránézek a képekre, és látom ezt a sok ragadozó-mindenevõ bandát, és eszembe jut, hogy mit fognak ezek még megzabálni.... satöbbi.

Hehe. Méghogy halkszavu. Tanulsz pszihologiát , mi? Hogy hogy bir el? Lennél csak itt éjjel, amikor hazaesek, és a számitógépbõl a kábelek kicibálva, az asztalom filctollal telefirkálva, késsel összeszabdalva, a zeneiskolai hegedû keresztbedobálva az elõszobában, vagy éppen több serdületlen utódom akarat-gyakorlatokat végez egymáson, és az anyján. Szóval ilyenkor az amúgy elnyomott dolgok elõjönnek, és mit mondjak, nem halk szavú káromkodásokat tanulhatnak a fiuk... Na, majd errõl még ejtünk szót. Az aprócska nõszemély? Hajaj, még nem tuja az erejét fölöttem! De már les, és probálgatja a mosolyának a hatását. Ez éltet... más már alig.

Ne álljunk meg 5-nél? Kép)) Na, ez jó. Egyébként még szebbek. Ja, könnyen elboldogulnék 3x ennyivel is, merthgy Ágira hagynám õket, aztán elmennék vadászni. Majd kifigyelem, meddig terjed a TI bátorságotok...

Elárulom, lemaradtál róla, de AKKORA buc-unk lesz, hogy ha nagy lennék, akár 12 személyes is lehetne. Szerintem ha mind beleszállunk, befér a kecske szõrõstül-bõrõstül, a kikkák, a jégcsapok nálatok, meg a csend. Hó még nincs. Már vezettük is, Ági is élvezte, uigyanazt mondta, amit te a bucotok vezetésérõl. nekünk tavaszra lesz belõle buc. Ha lesz emiled, kuldok rola kepet (a motorcsónakról, ha emlékszel a viccre).

Net. Majd megoldodik, inkább utóbb, minht elõbb. Bátyádnak küldjál édesapáddal egy fülest, akkor hamarabb megoldja Kép

Legyél jó!
Zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!

Most csak röviden.

Drága Zsóka!

Légy szíves mihamarabb tedd már fel azt a felfoghatatlan mennyiségû fiúból álló családi fotót, hogy alig higgyünk a szemünknek!

Szia Zsolt!

Na hát hogy MEKKORA BUC? Izgatottan várom a fotót (ha lesz emilem).
12 személyes? Szóval elõrelátóak vagytok?

A családi idillrõl alkotott képed (romokban heverõ lakás, térháborgás (nálunk Máténak hívják) következtében váratlan helyen felbukkanó tárgyak, stb.) már nálunk is körvonalazódik...Bár nálatok a Több-kéz-többet-bír elv alapján biztos látványosabb...

Nyilván többet tudsz a saját gyerekedrõl, mint három Freud. Inkább érdekesség a pszichológia. Talán könnyebb elviselni a srácodat, amikor dühöngve veri magát a zebra közepén az aszfalthoz, ha tudod, hogy szemed fénye most épp az én-határait keresi, aminek elõfeltétele a feltétlen bizalom benned. Vagyis minél jobban dühöng, annál jobban sikerült az orál-szenzoros szakaszban a kapcsolatteremtésetek. Majd jusson eszedbe alkalom adtán...

(Remélem tényleg levizsgázom, mert paranoiás leszek hamarost.
Tegnap, amikor a gyerekem megharapdált, nem az jutott eszembe elõször, hogy már két hete szenvedünk a 15-16. fogával, hanem hogy az orál-pesszimizmus jelei mutatkoznak rajta, és ez az én hibám...)

Más.
Sajnos az apukám már nem kapható ilyenekre. Azt mondja, elég nagy vagyok, üssek én, ha akarok. Szép kis szülõ!

Kellemes gyertya-gyújtásos hétvégét!

Anta
Csutak
 


Szia, Anta!

Örülök, hogy minden oké nálatok! Szóval máris modell az a pocaklakó a kecses hosszú lábaival? Vagy született tornász lesz? Nem rossz!

Jaj, szegény kecske, kár lenne érte, fõleg ha nem is buta, csak nõ, ahogy Zsolt mondta (akkor biztosan szép is:-)).

Jókat tanulsz, a verselemzéses gimis órákra emlékeztet, ahol mindenfélét próbáltak belemagyarázni a versbe, mint ahogy Freud az emberlelkekbe, de azért érdekes, az tény. Megtanítja az embert, hogy nyakatekert megoldások is eszébe ötöljenek.

Nem írtad, mekkora az az akkora, vagyis a sárgadinnye mekkorára nõtt már.

Mi köszi, szintén jól, igen, AFP épp tegnap volt, de még két hét az eredmény. Akkor megyek legközelebb dokihoz is. Olivér még mindig várja a kistesót, képzeld, a mikulás ajándékait megkapva az egyik télapót odarakta a hasamra, hogy a kistesó is kapjon valamit. Szóval megy róla a téma a családban szinte nap mint nap.

Te akkor most újból dolgozol, és onnan netezel? Akkor mi volt az a sor a hátad mögött a múltkor, aki mind számítógépre várt? Kicsit össze vagyok zavarodva, de egyébként is terhességi amnéziában szenvedek. Úgy is mondhatnám, hogy el vagyok varázsolva. Te hogy vagy ezzel?


Szia, Zsolt!

Hová tettél te fel képet magatokról? Ezer éve könyörgök egy fényképért rólatok, erre már csak nekem nincs... Tessék azonnal megírni, hogy honnan kell gyõzni letölteni! És úgy írd le, hogy "Kedves Krisztina..." mert vak is vagyok, és különben nem találom meg. Ezer köszönet!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok,
Zsolt, megkaptam összes képet, GYÖNYÖRÛSÉGESEK VAGYTOK. Komolyan. Jó volt nézni benneteket, kicsi leánykát nemkülönben!!
A képet felrakom a Fényképtárba, ha a babás táblázatba is szeretnéd feltetetni, írj Gabinak (a szerk-nek a babanetre, hogy tegye fel a fényképtárben található képeteket), mert oda csak õ tudja feltenni.
üdv
Zsóka

ui: Ma a vízcsapból is Zoli folít... Az m1-en és az m2-õn egyidõben ment két filmje...
Zsóka
 


Zsolt,
most láttam, hogy ügyes voltál és már nem kell a segítség Kép.
Mégegyszer gratulálok, nagyon szép család vagytok!
Zsóka
Zsóka
 


Szia Anta!

Elsõsorban jó vizsgazást. Ügyes legyél, és gyõzd le Freudot.

Buc. Jelenleg furgon, de akkora, hogy max. 12 személyes lehet. Úrvezetõi 9 személyig alkalamas. A proba területen valaki szerencsétlenkedett, ott nézelõdhetsz még egy hétig.

Családi idill? Ugyan! Ez nem kép, hanem a napi jókedélyt agyonvágó valóság..

Hát tudod, ezek az apák...

A hétvégét köszönjük, de több vonal-húzás lesz, mint gyertya gyújtás Kép

Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsóka!
Zoli filmrõl nem szóltál.. De ha van valami rendes, akkor ne feledd!
Ja, vagyunk, mi már lassan megszokjuk magunkat. Nézni? Tudod, majd hasonlitani kell.
Mégegyszer köszönjük de ti is szépek vagytok!
Én meg az idõ elérehaladtával egyre ügyesebb, valóban. Nem tudom még hova fejlõdik ez, de hát széditõ Kép
üdv: Zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!

Szia Krisztina!

Elõször is megnéztem a nagyfiad fényképét, valóban sugárzik a boldogságtól! Édes lehet, hogy ennyire várja a kistesót, biztos nagyon türelmes bátyó lesz belõle.

Jelenleg dolgozom, még ebben a hónapban, de gyakorlatilag már alig, hiszen sok szabim van még.
A sárgadinnye már nem olyan feltûnõ - köszönhetõ az általános súly- és térfogatnövekedésemnek. Lassan kezdek olyan kismama-formájú lenni. (Hamar meglátszott rajtam az elsõ is.) Persze egyáltalán nem zavar, sõt! Neked nõ már a pocakod?

Ez a terhességi túlérzékenység rám is jellemzõ.
A múltkor apróbb nézeteltérésem volt a fiammal. Amolyan kérem-nem-add ide-nem-de-nem beszélgetést folytattunk a Lego-ról, mindketten velõig elszántan.
A hiretelen beállt csendben aztán megszólalt a férjem: Máté, add oda anyának a vödröt, mert mindjárt behisztizik, aztán szedhetjük a sátorfánkat!

(Ja, levizsgáztam pszichóból, vagyis gyógyulófélben vagyok. A következõ vizsgaidõszakig: öt féléves tárgy!
Most készülök a következõre - kicsit lefáradtam ma, ezért gépelek össze-vissza, bocs.)
Vigyázz magadra, magatokra a jövõ héten még jelentkezem!


Szia Zsolt!

Tényleg elfértek egy fényképen!
Egyik gyerkõc szebb, mint a másik (négy)!
De Zsóka képeKET emleget: hol a többi???
És a meseautó!
Ha jól láttam, nem végig ablakos. Így marad, vagy ezen is változtattok majd?
A magyarítás benne van a vételárban vagy külön kell fizetni érte?

más: T. Bátyám nyomoz! Optimista jövõkép rajzolódik ki elõttem! Ha sikerül, azonnal tudatni fogom veled (az MTI-n keresztül is, akár.)

Rövidre zárom, mennem kell. (Már megint!)

Kellemes hétvégét mindenkinek, bocs, de nekem holnap kezdõdik.


Anta
Csutak
 


Kedves Anta!

Ennyire szeretsz LEGOzni? Akkor miért hagyod magad, és nem veszed el? Szóval be szoktál hisztizni...

Fénykép? Ja, ráférünk, jobban tágitható, mint egy lakás.

Ugye hogy mennyire szép az az egyik? Teljesen a betege kezdek lenni, már érti a viccet, és visszanevet rám. A többi fütyis is zabálja. Szerintem õk is várják, hogy ujjra legyenek csavarva, semmi kaján vigyornak nyomát nem látom.

Többi? Nem szemeteltem tele a nyilvanos adót. Ha jó leszel, s lesz hova, majd elküldöm. Türelem.
Meseauto? Azért furgon, mert nincs ablaka (se ajtaja, s mégis 4-en laknak benne). Lesznek ablaki, köörben, ülései, és szép magyar rendszáma, nemzetiszinû. Akkor lesz busz, s megvesszük. Benne van az árban.

Bátyád Sherlock Holmes? Jól teszi. De vigyázz, ne üsd nagyon, ha már reád testálták ezt a szerepkört. Agyon ne csapd szegényt! Egy bátyj értékes dolog, és izgalmas nagyhatalom, félig isten. Ezt látom már Zsófi szemében is.

Az MTI megfelel, ujsagot, televizot amugy is ritkan. De más úton-modon is megfelelõ. Meg vagyok hatódva.

Rövidzárlattal vigyázni tessék. Jeles vizsgák után persze engedélyezhetõ...

Hétvége? Miért bocs? Nekem már tegnapelõtt megkezdõdött, simán át lesz dolgozva, mint a többi szokásos nap.. Kép
Ti talán nem kergetitek bármely nap a kismalcokat a spenotban?
További kellemes jókat, és növeljétek azt a hosszulábú lurkót odabennt!

tisztelettel
Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsóka!
Betegségekkel küszködtök? Rég hallottam rólad.
üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsolt,
betegség hálistennek már elmúlt. Viszont (megfogadván tanácsodat Kép)tegnap segítettem férjuramnak az ORTT pályázatához gépelni, hát hajnali ötre lettünk kész. Az egáész délelõttöt végigszunyókáltam a gyerekszobában. Zoli 3 órás alvás után elment értekezni, aztán meg vágni. Szép az élet! Kép
Én is már csak arra várok, hogy kész legyen a vacsi (ott rotyog épp a tûzhelyen), aztán ágyamba dõlök.
Akarsz négy képet a gulág-anyagból? Most szedtem le (digitális kamerából) a rádióújságba fotónak. Plusz három képet Indonéziából (az egyiket gyorsan meg is csináltam háttérnek vagy minek hívják azt, ami a képernyõn van - nem a képernyõvédõre gondolok).
Ági mit csinál esténklént? Ágyba dõl, süt-fõz-mosogat, vagy veled babanetezik?
üdv az egész családnak
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zsoka!
kepeket kuldheted. Hogyne akarnék.

Ági? Rendezi a gyerekeket. mindent. leckék, stb. Eddig 3 ho alatt 1x sikerult leultetnem. Ágyba dől amikor kidől.
Most látogatott meg, hozott kamilla teát. Irodában lakok már napok ota, és most éppen lázas is. Tehát jó annak, akinek aludni hazajár a férje... De te ezt ugyis tudod.

Uramfia, tanácsot adtam? Te jószagú...

Na jól van, látom van mivel múlatni a mindennapjaitokat...

Üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsolt,
Hogyne lenne mivel múlatni a mindennapjainkat... Ahol gyerekek vannak, ott aztán nincs idõ unatkozni. Ezt gondolom Ti aztán tudjátok Kép.
Itthon ülök, elmennék a gyerekekkel sétálni, csak egyedül nincs kedvem, meg aztán úgy fúj a szél, hogy ihaj. Zoli meg (mit csinálna mást) vág. Elment déli egykor, kérdeztem, mikor jön, meddig lesznek, azt mondta, ameddig bírják. Ha jól sejtem, ez úgy éjfél-hajnali egy-két órát jelent. Még csoda, hogy megismerem fénykép nélkül...
Képeket küldöm. Ha jól tudom, a Rattanföld januárban lesz adásbvan, majd megírom, hogy mikor. A Gulágot még nem tudom, mert ugye most készül.
Mit csinálsz az irodában látásstól Mikulásig? Azt tudom, hogy mi a foglalkozásod. Ez azt jelentené, hogy sok munkád van? (Ami azért jót /pénzt/ is jelent, nem?)
Jó annak, akinek aludni hazajár a férje? Volt olyan idõszak, amikor egy hétig nem is láttam. Aludni járt haza. Onnan tudtam, hogy itthon volt, hogy a kikészített vacsora eltûnt az asztalról...
No, képek mennek, csak gyõzd letölteni. Legyetek jók
Zsóka

Ui: Hol szilvesztereztek? Otton, szûk (Kép) családi körben?
zsóka (zsók
 


Szia Zsóka!

Heh, látom kezded tapasztalni. Jaj, egyedül nincs kedved sétálni? Hát a 2 gyermekedet lenne szived otthonhagyni? Ejnye, mi dolog ez.

Zoli,.. hát kitartást hozzá!
Jo, ird meg, mikor lesz adásban.

Munkák. Ez hosszu. Strulturális válságok vannak. Mindenesetre jelenleg eppen sok pici aprobb dolog van. Ezekbüõl apróbb pénzecskék vannak.
A nagy kaszálás valahogy mindig elkerül. Pedig már néha majdnem... Mondjuk az igaz, hogy soha nem ülök ölbetett kézzel. Pedig az elején ettõl is féltem.

Hát. látod, ezek a férjek, akiket nem lát az asszony. És még ha nem is bulizni járnak..

Képek megjöttek, sirr-surr letöltöttem õket.
Leszünk jók.

Ui. ?? hogyhogy??
Amúgy nem tudjuk még.

zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt,
Imádom a gyerekeimet, a világ minden kincséért nem adnám õket, de néha jó lenne (gyakrabban) FELNÕTT társaságban lenni. AEgyébként nem egyedül mennék (megyek) sétálni, hanem a gyerekekkel. Itthon nem hagynám õket, nem merem, ki tudja, mi lehetne...
Újra elküldtem a levelet, remélem, el tudod olvasni.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsoka!

Tudom, csak valamivel kellett huzni téged, tudod. Amiröl irsz, ez a több gyerekkel otthon-bezárt anyukák betegsége, az un. GYES-betegség. Ha odafigyelsz, majd idövel lesznek emberek, más mamák, ovoda, iskola, egyéb alaszkai aranyásók stb. Értelek, de tul kell élni.

üdv
Zsolt
Zsolt
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: