Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na,az utóbbi két nap nem az enyém voltKép...
Oltás:3 óra bömbölés,de azért fél 11-kor le tudtam rakni,akkor már nem volt nagy gáz...
Másnap Pesten kendőben több,mint 5 órát aludt...És aludt volna még a kincsem,ha nem érünk vissza a hajóra..Kép
Aztán hazafelé elromlott a kocsi..illetve elment róla az első 2 sebesség,úgy hogy most szerelőnél..én meg cipelem a babakocsit fel az emeletre,le az emeletről..Kép

Mindenkinek puszi,ez csak gyors helyzetjelentés voltKép!

Bringa,du dumálunk!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Hahóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!

anyapoc
 
 


Sziasztok,
a heten itt vannak anyosomek, tulelesre jatszomKép
Ha sikerul, jovokKép
afonya
 
 

 
 

Sziasztok!
Áfonya! Ránéztem ma a naptárra, ahol látom, hogy Réka nap van. Eszembe jutottatok, úgyhogy gyorsan nagyon boldog névnapot kívánunk Rékának!Kép

Minden "ismerőst" üdvözlünk!
Bera és Lili
berka
 
 


Sziasztok!

Koszonjuk a koszonteseket!Kép

Anyapoc,
en sem neztem ki Bulcsubol a verekedestKép De igy igaz, nem szabad hagyni magat! Egyebkent nalunk az oviban /azaz Rekanal az ovibanKép/ azt mondjak az ovonenik, hogy amit kapnak, adjak vissza. Legalabbis Reka ezt allitjaKép
Villo noddogel rendesen, neha megleslek a balatoniaknalKép

Zsuzsa,
gratula a szaraz iccakakhoz!Kép Nagy szo am ez, ugyes Elod, a nagyfiuKép
Luca meg... mondjak ugye, hogy a lanyok gyorsabban fejlodnek az elejen.. na Luca erre nagyon jo peldaKép Luca es a hisztiKép

Mi is sokat vagyunk kinn, delelott is 2 orat es ovi utan is. Mate viszont elalszik mar 10 korul delelott, aztan persze delutan is kell neki aludni, 2-kor mar nem birja tovabb. Csak az a gaz, hogy 3-kor meg indulni kell Rekaert.
Persze reggel 6-kor meg mar ebredKép Pedig mar egy idoben beallt a napi egyszeri alvasra... lehet, megint el kene kuldenem Apat Tuneziaba?Kép

Bringa,
apro oromok, mint pl. 5 oranyi alvasKép
Nem Te arulsz a babaszoban gyerekruhakat, juteszembe?
Hazert még mindig irigykedem, bar mar mi is hirdetjuk a mienket, lassan csak lesz valami...

Nevnapozas jo volt, igazi Reka-nap voltKép Ovival is makunk volt, ma pont biciklis-nap volt, vihettek sajat bringatKép es kimentek egy sportpalyara tekerni. KEsobb is mentem erte egy kicsivel - mert Mate persze bealudt persze-, de még fel orat vartunk Rekara, mert epp gyongyot fuzott s nem akart hazajonni!!!KépKép
Aztan valaszthatott sutit a cukraszdabol, sot kapott egy 100Ft-os labdat is azokbol az automatakbol. Lam, milyen jo, hogy nincs megengedve neki az ilyen vasarolgatas, koltekezesKép Itthon ajandekbontas, jatekok kiprobalasa, szoval jo nap voltKép
Mate is tunder, annyira odavan Rekaert, olyan jo latniKép /Majd teszek fel kepeket, csak most valamiert nem megy az oldalunkKép/
Persze ez a nagy imadat nem akadalyozza meg abban, hogy neha /gyakran?Kép/ jol odacsapjon Rekanak. Jarassal is halad, mar szepen megy egykezes vezetes mellett is. Egyedul még csak par lepest tesz meg, de abban is ugyeskedik. Bar ha nagyon beindul, nagyon tud szaladni s az utolso lepeseket mar vizszintesen teszi meg szinte s kozben ezerrel rohogKép
Mindent megert, es rengeteget beszel. Reka hatasa, tutiKép MAr tudja mondani "Reka" nevét is, ez eddig nem mentKép Kukasauto-imadat megkezdodott, mar elore koszonnek a munkasfiukKép

Ne aludjatokKép

-Afonya
afonya
 
 


Szia Afonya!
Valamelyik régi írásodban láttam, hogy neked valamelyik rokonod kelimezik. Szeretném ha segítenél nekem. Nagymamám egyetlen szórakozása a kelimezés (83 éves) de nem sikerül új mintákat találnia. Ha tudsz segíts!!!
Előre is köszönöm.
e-mail címem reka.k-ne@freemail.hu
Üdvözlettel Réka
rekah
 
 


sziasztok
Zsuzsa
nagyon köszi a köszöntést. Este megpróbálok jönni, de ma babazsúr, hétvégén családi buli volt, de mesélek.
pussza mindenkinek
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

En mar napok ota probalok irni, de mindig lenyelte a babanet. Ma delelott is plKép

Bringa,
Berninek boldog elso szulinapot!Kép
afonya
 
 


sziasztok
hát megvagyunk, jó volt a babazsúr is. volt 13 gyerek. Csak Villő nem jött elKép Kép
Túl vagyunk a bárányhimlőn is, mindkét gyerek átesett rajta. Berni csak pöttyös volt, Hanna két nap nagyon szenvedett, igaz, csak éjszaka, picit lázas volt, de leginkább viszektett.
Ja, Anyapoc, Pannán már akijött a himlő, úgyhogy még mindig van esélye mindenkinek!Képaz egész zsúrbagázsnak, meg az egész ovinakKép
hanna jólvan, mostanság megint nálam alszik... Berni még nem indult el, de nagyon ügyes sok dolgot csinál, és nagyon zabálnivaló. tényleg meg tudnám enniKép
ha minden igaz, van kép a profilban.
igaz, csak néha iirok, de nagyon olvasok! és a fejemben mindig ott vagytok ámKép
pussz
bringáék

ui: Kata007-ről tud vki?
bringa
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok,ragyogokKép!
Már majdnem elvonási tüneteim voltak!
Először felújítás(szt jó lett....Bringa?Kép),aztán net nem jó,aztán betegség ezerrel.
Hangom mg alig van,szegény gyermekeknek alig tudk beszélniKép.Bulcsú anyuméknál,mert ő már kilábalt,nem akartam,hogy visszakapja.
Villő alvási szokásai teljesen felborultak azóta...Eddig este elaltattuk,pár hete már csak fél4-4 körül kelt enni,aztán aludt tovább.most meg el sem lehet alatatni,5-10 perc múlva felkel,tegnap éjfélig próbálkoztunk,mire ő is kidőlt,epdig nagyon fáradt voltKép...
Bulcsú már ovis,kemény 4 napot járt isKép.Az ovi szuper,nekünk nagyon tetszik a rendszere,Bulcsúnak is tetszett eddig.Első nap ott voltunk mindannyian másfél ótár,beszélgettünk az óvónénikkel(mindkettőnek a sulimba jártak/nak a gyerekei,egyiket tanítottam isKép,aztán másnap már ott is aludt,3. nap már usziba is mentek,szóval jól sült el eddig a dolog...

Babazsúr szuper volt Bringáéknál,báránykáknak még mindig nincs nyoma.Apropó:itt is BOLDOG SZÜLINAPOT BERNINEKKép!

Na és persze Rékának utólag is boldog névnapot!

Zsuzsa

Köszi az aggódó sms-t itt is,tudod,rossz pénz..Kép!
Viszont add át gratulációmat Elődnek a pelusmentességhez!!!KépKép
Luca és a hisztiKép!Nekünk azóta is volt benne részünkKép.Na de azért nem olyan vészes,csak amennyi ebben a korban feltétlenül kellKépKép...
Új képek?Kép

Áfonya

Réka-névnap szuper lehetett,gondolom,csípte a kis bestiaKép!
Máté milyen ügyes már,várom a képeket róluk!!!!
LeselkedésKép..na,majd azért vigyázok.
Egyébként kisasszony nem egy hízóbajnok, a mindenkori minimálisat hízza,nem hajlandó többet.Már kezdek nem-aggódni,ha egyszer ilyen,akkor ilyen:9...Majd a 3 hós oltáson kiderül,hogy mennyir elégedett vel a dokinéniKép...az biztos,hogy koránál idősebbnek nem nézik,mint anno BulcsútKép!

Bringa

Nálunk még semmi bárányka,egyébként azt olvastam épp a minap,hogy a prökösödés megkezdődése után pár napig fertőz csak a himmlő.Nem lehet, a hogy a leányzó máshol szerezte be?Kép

Dobok képet a partiról:
Kép

És itten van Villő 3 hónaposan:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/69090/301749.jpg

Pussz,most lépek,mert még alig élekKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Ujra itt!Kép

Zsuzsa,
de jo Nektek, Ti mar szankoztatok is! Nalunk még akkora ho nem is volt, csak eppenhogy. Ami arra jo, hogy jo nagy sar legyenKép
Tevezes nalunk is van esti mesekent, na, Mate is raszokott hamar. Utanozasban nagy mester, most mar o is ulve issza az esti tejet /nem karban, mint eddig/ es o is bamulja a tevet kozben.

Luca es az allatokKép
FitoplanktonokKép En meg emlekszem, amikor aggodtal Elod beszedfejlodese miattKép
Kukacozas: Rekanak is volt ilyen idoszaka. Na nem kukaccalKép Neha eszre sem vette, neha azt mondta -amikor rakerdeztem, miert piszkalja- hogy viszket. Nala sokszor volt piros tenyleg, ezert amikor raszoltam, akkor azzal az indokkal tettem, hogy ki fog pirosodni, ha nem hagyja abba. Es hogy aztan ettol, vagy kinotte, de elmult ez az idoszak is. Vagy legalabbis ritkult?Kép
Kepek nagyon jok, Luca olyan igazi porcelanbabaKép

Bringa,
13 gyerek, hát bator vagy, mondhatomKép Vagy tenyleg jo nagy hazat epitettetekKép
Baranyhimlo: Te aki mar tul vagy rajta a gyerkocokkel, szerinted erdemes beadatni az oltast, hogy elkeruljuk, vagy sem?
Jo a profilkepKép
Katarol en semmit. Volt egy-egy fellangolasa, amikor parszor irt a topicjaba, meg a miskolciakhoz meg talan Sheilanak, mikor babavaras kerult szoba... de ez is legalabb egy fel eves adat, mostanaban sinte nem is nezek mas topicokat.

Anyapoc
ez a hangtalansag valami korsag lehet: Nalunk Reka kezdte, aztan anyumek, most meg nekem nincs szinte. Ami nagyon gaz, mert nem tudok rauvolteni a csemeteimreKép
Kigyogyultal mar?
Na, hogy all Bulcsu az ovival, még mindig tetszik neki?
Villo es az iccakak? Nalunk most az van, hogy a leszoktatas ellenere is felsir Mate ejjel egyszer-ketszer, de aztan egybol vissza is alszik. Nem tudok rajonni, miert van ez. Mar hetek ota nem kell felkelni hozza, de ettol fuggetlenul ez a megriadas es siras megmaradt. Es persze ezzel felkelti Rekat, aki persze csak kozottunk tud ujra elaludni, sajat bevallasa szerintKép De legalabb onkiszolgalo, nem kiabal o is, hanem megfogja a kis takarojat, atcsoszog hozzank es ramparancsol, hogy menjek arrebbKép

Villo es a suly: ismeros, csak nekem ketto ilyenem is van/voltKép
3 honapos boxolos kep joKép


Nalunk is nagy ujsag van: Mate mar egy hete onalloan jon-megy a lakasban!!!KépKépKép
Szinte maskepp nem is kozlekedik, maszni mar nem is maszik. Tud fordulni, megallni, ujraelindulni... es persze neha fenekreesniKép Ja, es menes kozben hatranezni es kozben nekimenni a falnakKép
Beszedben is nagyon profi, rengeteg mindent mond mar: apa, anya, baba, papa, mama, Reka /ez sajna "Khaka" ejtesbenKép/, néni, cica, vauvau, ajto, ablak, kuka, himbilimbiKép, papucs, kupak, sapka, sal, "pipő", stb.... sok elsoszotagos van, mint pl. a BÁcsi, POpsitorlo, NAdrag.. nem sorolom tovabb, szoval sokKép
Es egyszeru mondatokat is mond, mondjuk h Reka alszik, vagy Bacsi elment. Persze neha csak en ertemKép

Kepeket nem birtam az oldalamra feltenni, igy inkabb csinaltam albumot:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7814

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is,már tényleg túl a betegségen,csak Villőt szoktatjuk iságyban alváshoz,mert túlzottan megszokta a jótKép.Imád a jó levegőn aludni,de azért mégsem szellőztethetjük a lakást folyamatosan,na meg ha -20 fok lesz,akkor pláne gázKép!Egész jól haladunk veleKép...
Voltunk 3 hós oltáson,minden OK volt,bár még kicsit náthás.Nagyon nem is viselte meg,csak éppen hogy nyügi lett.A 2 hós rosszabb voltKép.Ropi csaj 5060 gramm(versenysúlyKép) és 61 cmKép...

Zsuzsa

Ti már ennyire készültök a karácsonyra?KépÉs mit kért Előd a Jézuskától?Kép
Hát igen,én gyorskezű vagyok sms terén isKép,volt,hogy Apával csak így tudtunk kommunikálni,ki kellett tanulni ezt isKép!
Nagyon tuti a puszis kép(meg persze a többi isKép)!Ezek szt ti nem használtok éjjelre zoknit?KépNa csak azért,mert nekem az a fóbiám,hogy fázik a lába Bulcsúnak,pláne amikor már este pizsiben szaladgál,így mindeig van rajta zokniKép...
Villő:igen,filigrán alkatKép,egyenlőre meg van vele elégedve a dokinéniKép,szóba sem került tápiKép.Na meg fejlődik,sokáig elvan a bébitornázóval,sokat dumál,nézegeti a kezét(Bulcsú anno ezeket nem csináltaKép)...
Előd és a du-i alvás:miért is nincs benne köszönet???Kép
Van még hó felétek?Kép
Kukizás nálunk is volt,ahogy lekerült a pelus,ezek szt ez normális,úgyhogy ne aggódj,majd elmúlikKép!Nálunk már csak ritkán...

Áfonya

Na de jó,hogy Te is megvagyKép!
Látom,MÁté menthetetlenül elindult a nagyfiúvá válás útjánKép.Nem furi,hogy már nem az öledben kajol?Kép
KépekKép...hát inkább nem próbálom ki a lábtartástKép,most nem menne...Takarítani nem küldenéd át őket?KépNem visz rá semmi...KépKép
Jók a dumák,nem tudom, a himbilimbit honnan vehette a kiskölökKép!
Képzeld ,Villőnek is van egy borsónyi köldöksérveKép...remélem,elnövi,bár ha üvölt(mert az nagyon megy),eléggé előjön neki,gondolom,neki is műtét lesz...Kép
Máténak óriási gratula a jövés-menéshez!Ezek szt végleg elmúlt a baba.korszakKép?
Súly:most olvastam vissza a "normális gyarapodás" topikot,emlékeztem,hogy oda írogattál RékávalKép...hát,jó tudni,hogy a hurkákon innen is van életKép!De azért mi még mindig nagyon alsó határon vagyunk,bár egy régi orvosi könyv szt 3 hósan az átlag súly lányoknál 5010 gramm,így egészen meg vagyok nyugodvaKép!

Éjszaka eddig szupi voolt,egyszer kelt hajnal 4-kor,de a betegség nagyon megviselte,így elkzdett vagy 3szor is kelni,pici szopi,aztájn vissza.Na meg ugye a cumidugdosás..KépÍgy most egy kicsit bekeményítettünk,ma volt egy kis bömbi,de fél 4-kor kelt,utána meg fél 8-kor evettKép...remélem,haladunk,csak a nátha ne lenne,mert alig kap levegőt,így meg gáz az alvás...Kép
Hangtalanság:szerencsére már elmúlt,borzalmas volt.Szerettem volna Villőnek este énekelni...háááát.el tudod képzelni...még mondókának is rossz volt.A télapódalokat meg alaig tudtuk átismételni BulcsúvalKép!
Réka és az alvásKép.Nálunk csak reggel jóön át Bulcsú,de este még párszor kimászkál,hol ezért,hol azért...Szuper,mert minden alkalommal újra fel kell rá adni a hálózsákotKép!
Ovit bírja,ma már puszit is elfelejtett adni,annyira loholt befelé.Nagyon minimális a tiltakozás néha,dimádják az óvónénik,az a szerencse,meg a nagyobb lányok isKép.Mindig nyüstölik szegénykémetKép,puszilgatják,szeretgetikKép...
Nekem is bejön az ovi is, a csoport is,szóval asszem,ezt eltaláltuk.Remélem,később lesznek konfliktusokKép.Csak az a sok macera,ami oda kell:kinti-benti ruha,torna ruha,alvós ruha,úszócucc stb...KépHát,mire mindent megjegyeztem..Kép


Végül egy szösszenet:
Fürdőben vagyunk,Bulcsú fogat most Apájával.Egyszer csak megszólal:
-Engem mikor csináltatok?KépKépKépKép
Áltqlános lesápadás,majd röhögés,végül én kinyögtem,hogy amikor összeházasodtunk...még jó,hogy megelégedett ennyivelKép!

Na mentem munkára!

Pusza,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Előd és a nagy kukiKépKépKép
Hóóóó,de jóKép.Nálunk esik,aztán el is olvad estére...mi csak ígérni tudjuk a hóembertKép.
Alvás:hát,nem vigasztal...bár ennyi idő után már pláne nem szeretném,mert már kezdek kicsit szétesniKép...az a baj,hogy Villő ugyan aludna,de szt fáj a pocakja éjjel,mert kaja után ilyenkor nem böfizik,mert bealszik...szóval egyszerűen nem tudok vele mit csinálni.Aztán hajnal felé már jön a szenvedés,addig csak 1-2szer sír fel,aztán visszaalszik...Apa meg hiábna viszi ki reggel,hogy én még aludjak(ha már fent van),amint elkezd kukorékolni a kisasszony,én nem tudok aludniKép...Aztán ha mindenjól megy,akkor éppen tuti,hogy Bulcsú kel felKép...Ilyen az élet...
Viszont éjjel vmiért nem akart visszaaludni Villő.Hát megnéztem,hasról hátra fordult,de hogy hogyan csinálta, a mai napig nem tudjuk...Már kezdtem azt gondolni,én vagyok hülye és nem is a hasára raktam le,olyan fáradt voltamKép...végül is lehet..Kép

na megyek,vár a takarításKép!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok Csajok!Kép

Remelem, mindenkinel jarta Mikulas. Mi is suvickoltuk a cipoket tegnap este, Reka nagyon lelkesen segitett. S aztan engem reggel Apa 1/2 8-kor ebresztett, hogy nem kene a csizmaba pakolni valamit? Merthogy total elfelejtettem iccakaKép

Mult penteken Reka es Apja elvonatoztak Szolnokra, allitolag jo moka volt;) Ilyen sztorikat melet az Apja, hogy egy tetovalt tarkoju fickorol kerdezgetett harsanyan a lany. Ott ult elottuk, Reka meg ahogy athajolt a masik ulesre, kiszurta a leopardot a ficko fejen. Es jottek a kerdesek: miert van ott, mi az, mivel mossa majd le, stbKép Aztan majdnem fennmaradtak, mert Rekara epp akkor jott ra a hiszti, mikor oltozni kellett volna leszallas elott...
Hazafele a WC-zes okozott zurt, de osszessegeben biztos nagy elmeny volt neki. Es apajanak isKép

Sem a szolnoki mamanal, sem az oviban nem kapott virgacsot, ennek kifejezetten orult, latszott rajta a megkonnyebbulesKép Sejti a budos, hogy gyakran feszegeti a pofonosladat...

Anyapoc,
nalatok nathasan is beadjak az oltast? En orvosom nem tul aggodos, de nem kockaztat ilyenkor. Errol jut eszembe, MAte még nem kapta meg az agyhartyagyull-ellenit...
RopilanyKép
Nalunk is zokniban alszik mindket ded, de csak azert, mert egyik sem takarozik be. Reka szandekosan lerugja magarol a takarot, gyakran felalomban még mondja is hogy melege van a labanak... ogy mitol, azt nem tudom, mikor en allig betakarva fekszem kozbene.

Mate es a kajolas: mar 4 napja csak ugy hajlando enni, ha egyedul ehet. A vajaskenyer még csak hagyjan, na de a levesek, fozelekek...! RemesKép
Koldokserv: siman kinoheti még, raersz aggodniKép

De jo, hogy ilyen jol bevalt az ovi! Csak maradjon is igyKép
Nalatok van alvos ruha meg tornaruha? Nalunk max. tornacipo.
GyerekcsinalasKép

Zsuzsa,
Neked holnap irok, mert leragadnak a szemeimKép
-Afonya
afonya
 
 


sziasztok
Zsuzsa
én úgy tudom, hogy egyáltalán nem kellene észrevenni, hogy fogdossa, esetleg csak annyit, hogy ez másra nem tartozik (társaságban, stb), és akkor teljesen természetes mennyiségben csináljaKép nehéz tudom, hannának is volt iylen időszaka (nem kukisKép)most olvasom, Áfonya milyen hasonlót iirtKép

Áfonya
én ne támogatnám az oltást, sztem jobb ha átesik rajta a gyerek.persze vannak indokolt esetek. de én még mindenképp várnék pár évet (kb10-et), hátha átesik rajta. erősiiti az immunrendszert, néhány kivételtől eltekintve nem vészes a dolgo (persze ha a kivétel nem ti vagytokKép) és az oltást 10évente ismételni kell, plusz, ha elfelejti beadatni, terhesség esetén veszélyes lehet, ha elkapja, plusz felnőtt korban sokkal betegebb lenne, stb
Hanna is csak a mi ágyunkban hajlandó mostanság elaludni, éjjel átviszem a helyére, majd pedig visszajönKép
bernit is most szoktatom le, jelen pillanatban hajnalban egyszer kel, akkor vizet adok, vagy, ha korábban kel, elég a simi, és kb. 5-6 körül szopi. ha 6, akkor már nem is alszik vissza.
képek nagyon cukik!!!!Kép
és az enyémek is zopkniban, takaró nélkül alszanakKép

anyapoc
mikor tali? jó lett a felújiitás, szép. legjobban a parketta tetszik a nappalibanKép
alakul már Villő alvása? járt nálunk a Mikulás Bulcsúnak is hagyott csomitKép

ui:a partin nem én voltam azért a főszereplő ám, hiába rólam rakott fel képet anyapocKép
üdv,
bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is,de bemikulásoztamKép!Annyi a program,hogy azt sem tudom,merre menjünkKép.Hétfőn Bulcsúés Apája az ovival Nagykarácsonyban volt a Mikulásnál egész nap,kedden a suliban jött a Télapó(szuper voltKép),szerdán Vinyén voltak vonattal(szintén apás) az ovival a Télapónál,lovaskocsiztak,meg minden...ma végre nyugodt nap,csak délután lesz karácsonyi vásár az ovibanKép!
Ja,és tök büszke voltam,hogy simán mondott verset a Télapónak,ráadásul pont olyat,amit én nem ismertemKépKép...féltem is,hogy belesül,de semmi gond nem volt..Kép
Villő rengeteget változott az elmúlt pár napban.Hirtelen besűrüsödött a haja,láthatóan nő neki,megváltozott a pofija(szerintünk,az elfogulatlan szülők sztKép),már játszik a kezével,összefűzi,elvan a tornázóval,két kézzel nyúl a tárgyakért és olyan édes hangokat hallatt,hogy meg kéne zabálniKép.Na,mindez nekem azért olyan nagy élmény,mert Bulcsú nem nagyon tüntetett ki ilyesmivel anno..Kép
És persze éjjel sikerült egyszer a hasáról a hátára fordulnia...volt is süvöltésKép!

Áfonya

Máté és az evés..KépMondom én,hogy feltartóztathatatlanul felnőKép!
Vonatozás:hááááát igen,nem egy leányálom olykor,de az élmény biztos tuti volt!!!!Kép
VirgácsKép...Bulcsúnak eszébe sem jutott,hogy kaphat,pedig mondogattuk neki.De ő azonnal mindegyik Télapónak kijelentette,hogy "ő jó gyerek volt"...azért én is fűztem volna hozzá pár dolgotKép!
Csizma:mi is majdnem elfelejtettükKép!Még jó,hogy nálunk az ebédlőablakba jött..Kép
Tetovált pasi...KépMég jó,hogy nem kötekszik a lánykádKép!
Oltás:ilyenkor mérlegel a dokinéni.Minek van nagyobb kockázata,illetve hogy érdemes-e húzni,mert egy ilyen enyhe nátha igen nehezn múlik ekkoráknál,így akár hetekeig is tolhatnánk a dolgot,mert még mindig nem 100 %-os a kiscsaj...Szóval ha nem olyan vészes(tüdeje,torka rendben volt),akkor lehet oltani..
Zokniban alvás:nálunk betakarózik Bulcsú,ráadásul hálózsákja is van,ez csak az én fóbiám ezek szt...csak nagyon hideg van a szobájában,tele ablakkal,sarkon,így ha a lakásban van 21,nála kb 19...KépÉs hiába csinálunk akármit,nem lesz melegebb,mert nincs leszigetelve a ház és sokszor innen fúj a szél.
Ovi:igen,szuper,az óvónénik imádjákKép.Hűűű,ide mindent kell vinni.ALig győztem megjegyezni.Bár elég normális dolog,hogy vmi laza ruciban altatják őket,mert némelyik kiscsaj olyan kiöltözve megyKép...Meg hogy nem a rendes ruháját piszkolják az udvaronKép.Ami nekem meglepő volt,hogy lehet vinni sínadrágot,vagy éppen kantáros nacit,azt is szó nélkül rájuk adjákKépKép...

Bringa

Hűűű,nálatok kereste Bulcsút a Mikulás?Kép
Tegnap akartam telezni,de Apa elvitte Vinyére a telómatKép...Ezek szt megy az altatás!!!Csak így tovább és légy erősKép!Nálunk is műkszik,bár néha elég összevissza..KépÍgy este 8 körül egyedül alszik el a kisasszony és kb 3-4 körül eszik először.Vagy éppen 11-kor,aztán reggelig nem.
Kezd a pukikkal megbékülni,mert eddig olyan ordításokat rendezett...de majd elmesélem..Kép
Mikor tali?Holnap,vagy jövő hét?A héten csak azért nem jelentkeztem,mert iszonyat sok volt a program...
Szombaton megyünk Kikába és Ikeába.Nem kell vmi????
Felújítás:kösziKépA parketta nekem is kedvencem,iagz,hogy tApolcára kellett menni érteKép!
Képen azért vagy,mert Te tartottad a tortátKépKép!Ja,és Bernit isKép!

Na megyek,mert sikongatnak értemKép!

Pusza,Anyapoc

anyapoc
 
 


Lucának boldog névnapot kívánunk

Kép

anyapoc
 
 


Anyapocot lehetetlenseg megelozniKép

Luca,
boldog névnapot!
Kép
afonya
 
 


Luca
Nagyon boldog névnapot!!!!KépKépKépKépKép
bringáék
bringa
 
 


Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,csak kissé kaotikusak az állapotok.Megint beteg a fél család,azaz Bulcsú és én.Apa már kifelé,Villő éppenhogyKép.Szóval megint kikaptuk.Lassan már elgondolkozok azon,mit csinálok rosszul...KépDe asszem ez egy ilyen tél,mert nagyon sokan szenvednek mindenféle kóroktólKépKép!
Villő hol szuperül alszik,hol szinte egyáltalán nem,főként éjjel.Nap közben a másfél óra a maximum,de azalatt párszor felsír,ilyenkor cumi vissza.
Ráadásul pár napig üvöltést rendezett minden szopinál,alig lehetett megetetni(mert ugye aműúgy is egy hízóbajnokKép),volt,hogy 4-5 órán keresztül nem evett.Szerencsére ez most javult,már nincs gond evésnél.Remélem,nem is lesz,de hogy mitől volt....Gondoltam a cumira,de most megint rendesen eszik...Lehet,hogy fájt a torka?

Zsuzsa

Szuper a képKép!Milyen nagy már Luca is!Lassan utóléri ElődötKép.
Betegség:8...átérzem.Nűálunk is bent kéne lenni,de hát nehéz bent tartani sokzsor a nagyobbikat,Villőnek meg kell a séta,különben délután már ziziKép.
Karácsony...én most rá sem merek gondolni.Õszintén szólva baromira nincs kedvem semmit csinálni, a lakás is szalad,mert hol én vagyok beteg,hol a család többi tagjaKép.Szóval sütni-főzni nincs kedvem,de addig még van 1 hétKép.Azért vmit biztosan eszünkKép.
Most arra készülök még,hogy az óvónéniknek csináljunk Bulcsúval ajándékot.Kép
Bulcsú szobája:közben rájöttem,nem a falak hidegek igazából,hanem túl sok ablak van.Kb ugyanannyi ablakfelület van rajta,mint a nappalin,ami kétszer ekkora.Szóval most ott tartunk,hogy jövő héten redőnyöznek..KépÁllítólag az is jó,ha már 1-2 fokot megfog,az szuper!
A szigetelést belülről inkább kihagyjuk most...
Albertirsai út tolódott,kedden voltunk végül is,de azért a Kikába beléptünk(bár én pocsékul vol6tam).Jó volt,kár hogy nincs közelebbKép...Persze be is vásároltunk,már amennyire a kocsi engedteKép!
Alvás:hát sokmindent elértünk már Villőnél.Igazából azért csináltuk,mert ő ugyan levegőn baromi jókat aludt,de sajna - 10 fokba nem tehetjük ki,muszáj volt megszoknia a kiságyat.Hát nagyjából sikerrel jártuk,a többit meg a jövőre bízzukKép.
Bár nagy franc a Kisasszony,mert újabban csak ölben hajlandó az éber óráit tölteni.A fekvés már nem buli,nem lát soat,mocorogni még nem tud,szóval most hordárkodunkKép.

Áfonya????

Na megyek pihizniKép

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
szuper a kep, tenyleg hatalmas mar Luca, s jo eroben is van, latszik. Elod kezdhet aggodni, hamarosan atveszik toe a hatalmatKép
Keszulodes nalunk: hat... a vendegvaro koszoru is egy het kesessel kerult ki az ajtora es adventin eddig csak 1 gyertyat gyujtottunk, mindig elfelejtemKép A gyerekek szobaja azert hangulatos, vilagito hopiheket Reka lelkesen folrakosgatta, aztan fenyofakat logattunk a plafonrol, vatta-hokupacok, Reka-rajzos hoemberek. Persze szalvetakep is van téliKép A rizslampajuk kosarabol pedig Telapo integet.
Aztan a tavalyi matricafestett dekor is fenn van mindenfele, szerencsere sikerult megmenteni.
Fenyogirland diszekkel, ablakvilagitas - ezek pedig Mate kedvenceiKép
Sutes nalunk most kesz tortura mindig, ugyanis Reka veszettul segit: még a tojast is o tori fel, gondolhatjatokKép
Mate ezerrel megy, gyonyoruen beszel /persze korahoz kepest, tehat nem tisztan, de rengeteg szot mond es ket szot egymas moge tesz. Es allandoanKép/, teljesen jol lehet vele mar kommunikalni. Mindent megert, osszetett kereseket is.. tehat ilyet, hogy hozza ide a taviranyitot, ami ott van a tukor elott az eloszobaban. Lelkesen megkeresi es behozza, imadomKép
Eves tovabbra is rettenet, mert egyedul hajlando csak. Most fogzik, tapszeren el.

Mindenkinek jobbulast, latom, kuzd vele az egesz topic.

Zsuzsa,
Reka karacsonyra Bogyo es Baboca ovis konyvet kapja tobbek kozt!Kép Boribonnak pedig megjelent egy uj resze, kirandulos.

Anyapoc,
jo, hogy alakultok alvasilagKép OlbebabaKép
Natha, ilyesmi: szerintem mindig ez van telen, kisgyerekeknel... foleg ha kozossegbe jarnak. Nem sok mindent tudsz tenni. Nalunk alig vannak most 10-en a 25-os csoportban.
MAte mar 2-dik hete betegeskedik, horghuruttal. Tudod, az a kruppgyanus, ugatos kohoges ejjel... de a Spiropenttol meg ugy felporog, mint egy atomanti. /juteszembe, Bellana, mi van veletek? Neked volt ket igazi Atomantid, ugy emlekszemKép/

Mate most alszik, en el.

Bringa, Bringa,
gyere Te is nehaKép Emlegeti am Reka Hannat neha.

-Afonya

ui: tettem ket uj kepet az album vegere
http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=7814&page=1
afonya
 
 


Mindenki behavazott?Kép
afonya
 
 


Sziasztok!

Na,én is ittKép
Annyira elkapott a kór,hogy az ügyeleten kötöttem ki és persze antibiotikum lett a végeKép.Gégegyulladásom volt,vagy mi a szösz...Kép
Na mindegy,nagyjából van már hangom,de az éneklés még nem megyKép!Remélem,azért Szentestére már összejönKép!

Áfonya

Nehéz volt megtalálni a képeket,de azért összeügyeskedtemKépKép!Nagyon jók lettek és hihetetlen,hogy MÁté már mekkora!KépAmikor itt voltatok,még babás volt,most meg már igazi nagyfiú!!!!Kép
A Spiropent mire kapjátok?A kruppra?Egyébként nem diagnosztizáltak nála kruppot???Mert ha éjjel felkel és ilyen a köhögése...KépNálunk úgy van,hogy a megfázás kezdetén jön elő,sokszor ebből tudom,hogy kezdődik a takonykórKép.Aztán 2 nap alatt elmúlik és persze csak éjjel van(gondolom,amikor a váladék jobban pang.De lekopogom(kop-kop),az utóbbi két takonykórnál nem jött elő,talán lassan kinőjükKépKép!
Tök jó,hogy már Máté is dumál,jó lehet egyszerre két karattyolást hallgatniKép.Nekem néha Bulcsúból is sokKép!PLáne,ha VIllő is üvölt mellette...ja,mert "sírdogálni" nem tud,csak ÜVÖLTENIKép!Igazi oroszlánKép!

Zsuzsa

Nagyon jók a képek és nagyon szép lett a mézeskalácsKépKép!De ennyi segítséggel csak szép is lehetKép!
Bulcsú fánkot imád sütni anyukámmal,igaz,hogy a végére az ő adagja elfogyKép!
Luca és Előd együtt alszik?Képjaj,de édesek lehetnekKépKép!Én nagyon gondolkodom,mikor tegyük át Villőt a gyerekszobába,de még túl sokszor kel éjjel.Aztán lehet,hogy azért nyöszizik ennyit,mert mi ott alszunk,amúgy csönd lenneKép!Legalább is amíg este be nem megyünk,csend vanKép!

Készülődés:hát nálunk még nem nagy a készülődés,nem is igazán van karácsonyi hangulatom,de asszem ez betudható a fáradtságnakKép.Talán majd jövőreKép.Azért 24-én megemberelem magamKép!

De azért az óvónéniknek csináltunk ajándékotKép.Hand-made képeslap,gyöngyfűzéssel,amit Bulcsú csinált és benne a kézlenyomataKép.Volt nagy örömKép!

Képzeljétek,az ovis karácsonyon eltűnt egy apuka pénztárcája benn egy csomó pénzzel,hitelkártyákkalKép.És ami a legszörnyűbb,valszeg vmelyik gyerek vitte el...KépLegalább is visszagondolva az eseményekre...Kép
Sajna volt már olyan is,hogy az egyik kisfiú elvitte Bulcsú kisautóját haza és csak úgy derült ki,hogy a másik gyerek elmondta az óvónénik,hogy ő bizony látta,amikor levette Bulcsú polcáról...KépSzerencsére visszakaptuk,vhogy az óvónénik kiügyeskedtékKép.Azóta minden cuccát csak az óvónéniknek adhatja oda...Az egész azért volt,mert a bölcsiben azt szokta meg,hogy a polcára kell tenniKép...

Szösszenetek:
Bulcsú:--Anya,én nagyon szeretlek...
Anya:---Igen?Én is szeretlek.
Bulcsú:--Mert a lányokat jobban szeretem ám...
Anya:--Miért?
Bulcsú:--Hát mert nekik van cicijük...

No commentKépKép!

Na lépek!

Pusszantás?Anyapoc
Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Ezuton /is/ kivanok mindegyikotoknek boldog, bekes unnepeket, vidam csomagbontogatast a gyerkocokkel!Kép
Kepeslapot, levelet megkaptuk, koszonjuk!
Nalunk is megy a sutogetes - sajna kepet nem tudtam csinalni, konyekig ragacsos voltam en is. Elpakolni, takaritani csak holnap fogok, ma még nem erdemes. Jo keszulodest mindenkinek!Kép

-Afonya
afonya
 
 


Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Mindenki tulelte az unnepeket? Anyapoc, gyujtottem Neked 2 folos kilot, vihetem?Kép
Nalunk 24-en persze kivetelesen elaludt mindket gyerkoc ebed utan, jo sokaig. Igy csak 4 korul tudtam levinni setalni oket, amig Apa a fat diszitette. Igen sietnie kellett, mert hideg volt es olyan hulye szel fujt.... 5-kor mar az aktonal toporogtunk, de igen lassan nyitotta kiKép
Reka azota is mindenkinek elsokent azt meseli, hogy a Jezuska raejtette az egyik diszt a fara, amit masoknak akart vinni /ugyanis az egyik angyalhajat mar nem volt ideje szetbontani es csak ratette a fara, Reka meg persze egybol kiszurta/
A fa nagyon tetszett mindegyiknek, Reka oromet kulon fokozta, hogy ezek szerint megiscsak jo volt, mert kapott ajandekotKép Mate meg persze egybol lebontotta volna a fatKép
Ajandekcsomagolas nagyon ment, erdekes modon Reka nem akarta lenyulni Mateet. Gondolom, kapott eleget o is, beerte azokkalKép
Ebben a par napban el voltak eresztve, edesseg, sutizabalas ossze-vissza... Mate "Pó"-nak hiv Mikulas ota minden edesseget, remekul ki tudja fejezni, hogy o most nem a huslevesre vagyik, hanem csokit zabalnaKép Reka ennyi idosen azt sem tudta, mi az a csoki... hiaba, masodik gyerkocnel azert tovabb engedunk az elvekbolKép
Reka kapott 2 hajasbabat, egy ujszulott babat, sok-sok kicsi es nagy babaruhat, hozza bilit, cumisuveget, hordozot, ilyesmiket.. aztan ScoobyDoo-figurakat, konyveket, tarsasokat es sokdarabos, rendes puzzle-t /erre azt hittem, kozos jatek lesz, de nagyon jol halad vele egyedul is/, Tescos favonat cuccokat, fuzogetos jatekokat, persze plussoket is. A szolnoki mamaek, nagynenik ajandeka még hatra van. Remelem, tarolodobozt is kapunk hozza, mert mar igy sem ferunkKép
Mate is kapott kemenylapos konyveket, fajatekokat - kalapalosat; golyopalyat; labirintusszeru valamit... es o azert tobb ruhat is kapott, o még nem a mennyisegre hajtKép

Oviban szunet van még a heten. Rekat kivittem Anyuekhoz ma, elvezheti a nagy havat, kertet... 29-en, holnap visszahozzak delutan, maradnak bebiszitternek egy kicsit es mi meg elmegyunk Apaval szinhazbaKép

Ti merre jartok, mit csinaltok? Szilveszter?
Zsuzsa, esetleg valami jo otthoni dekorotlet?Kép
afonya
 
 


Áfi,
köszi még egyszer a boldogkarácsonyt, nagyon jól esett Kép
Nálunk a legnyerőbb ajándékok Szaffinál a csúszda, Ádinál meg egy távirányítós Subaru volt. De sokat van használatban az építőkocka és az ugrálólabda is.

Mi is színházba megyünk ma, Sok hűhó semmiért. Sőt, a gyerekek is épp színházban vannak, legnagyobb sógornőm elvitte őket Marcipán cicára. Úgyhogy édeskettes Kép Valamint édes semmittevés Kép
jamina
 
 


Sziasztok!

Nálunk is lementek az ünnepek,mit mondjak,azóta sincs kedvem enni...Kép
24-én otthon voltunk,Apa sétált a törpökkel,én főztem,fát díszítettem és este jött a Jézuska,aki végig ott "motoszkált" a szobában és csak az utolsó pillanatban ment elKép.
Jó sok ajándék volt a fa alatt,persze Bulcsú nagy kedvence a fa vasút,az volt az első,amit kibontott.Meg volt róla győződve,hogy azt hozott a JézuskaKép.Kapott pénztárgépet is(BringaKép),mert az is nagy vágya volt.Meg dvd-ket(Legkisebb ugrifüles,Pom-pom,Varászceruza),igaz most nem nagyon néz tv-tKép.Megkapta az Oroszlánkirályt könyvben,mert azt is kinézte már magának,most midnen este ebből olvasunkKép...de a sláger a vonatKép!
Villő kapott csörgőket,kiskönyveket,de egyenlőre nem nagyon nyűgözte le a dologKép..
25-én anyuméknál voltunk,az még kibírható volt,ott kapott Bulcsú egy gyerek laptopot,amit azóta is imád.A számokat,betűket lehet vele tanulni,meg ilyenek,egész ügyesKép.Villő természetesen ruhát,azaz egy szabadidőruhátKép.
26-án anyósoméknál voltunk,na itt már kezdtünk besokallni,mert ott voltak sógornőmék is,szóval sokan voltunk,Villő nehezen bírta.A kajákra már rá sem tudtunk nézniKép.Itt Bulcsú kapott egy hintaszéket(amit még el sem tudtunk hozni),Villő meg egy ugyanolyan szabadidő ruhát,mint anyuéktólKép,igaz 1 számmal kisebbenKép.
Mire hazaértünk,tényleg elegeünk lett.Még jó,hogy csak egyszer van Karácsony egy évbenKép.A sok cuccolás kimerítő volt.
Azért kedden megleptük magunkat egy új porszívóval,mert a régi tönkrementKép!
Bulcsúnak minden reggel az volt az első dolga,hogy megnézze,megvan-e még a akrácsonyfaKép.Villőt inkább az kötötte le,ahogy Bulcsú az ajándékait bontogattaKép.

Áfonya

Jöhetnek a kilóidKép,mert már megint "csak" 45 kiló vagyok,de vhogy nem úgy oszlik el,ahogyan szeretném..KépSzóval azért a régi gatyáimba nem nagyon férek bele derékbanKép...
Nálatok is szuper lehetett a KarácsonyKép.
MátéKép...csak nő ez a gyerek...Kép
TárolódobozKép.mI is már tele vagyunk velük,de megint vennem kell,minden cuccnak különKép.

Zuszsa

Hűűű,Ti is jöttetek-mentetek,látomKép.
Előd is az orvosokKép...De hogy pont ilyenkorKép.
OviKép...szuper,remélem zökkenőmentes lesz a beszoktatásKép.Pelus?Kép


Szilveszter:ágyban,párnák közt..remélemKépKép!Csak mert a kisasszony nem egy nagy alvó újabban és nem igazán tudjuk,miért...Sokszor kell cumit visszaadni,sokat nyafog álmában.Viszont sokat rág,szinte hálás,ha az ínyét dörzsöljük,de fognak nyoma sincs....

Na megyek,eldőlök kicsit,amig szunnyadnak a törpékKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia ZsuzsaKép!

Jééé,így telik az idő?Szuper,hogy Előd ilyen ügyes!Gondolom,fél éve még el sem hitted volnaKép.Ebben ez a szép,hogy az ember nyüglődik,aztán egyszer megtörténik a csoda.És ami még jobb,abban az ütemben,ahogy a gyerek kívánjaKép.
Ajándékok:én ügyelek,hogy azért nagy duplázások ne legyenek,megbeszéljük a nagyszülőkkel,hogy ki mit vett/vesz,mert így nem szokott nagy gond lenni.Igaz,anyósom nem igazán vevő erre,azt hiszi,hogy muszáj bennünket is meglepniKép,így aztán már voltak balfogásai...
Eszek én,eszek,de megint megy le rólam minden.Na jó,amíg beteg voltam,nem sok kedvem volt enni,de egyébként azért nem vagyok egy koplalós típusKép.Na jó, a Karácsony megint más téma...
Ágyban...mire gondolsz????KépKépKép
Előd édes lehetett a dokikkal,szuper ez a korszak,olyan dumákat tudnak mondani!
Vmelyik nap éppen végeztünk az ebéddel,odajön Bulcsú és mondja nekem:-na,akkor anya most beszélgessünk az édességrőlKépKép!(mert ugye mindig azt mondom neki,hogy majd megbeszéljük...Kép)
FülmorzsolásKép.Bulcsúnak is ez a szokása.Ha a sajátjához nem fér hozzá,jó másé isKép!
Kíváncsi vagyok,Előd rászokik-e az alvásra az oviban nap közben!Kép

Na megyek,eldőlök,amig alszik midnenki,Apa meg angolozikKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Kívánok mindenkinek nagyon-nagyon boldog új esztendőt, mindenkinek olyat, amilyet elképzel magának Kép
jamina
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Jövőre Veletek ugyanitt!Kép
-Afonya
afonya
 
 


Kép

anyapoc
 
 


Kép

anyapoc
 
 


sziasztok
nagyon boldog új évet mindenkinek! A Karásony jól telt, legalábbis a gyerekeknek. Az új év meg úgy indul, hogy valszeg Apa elköltözik. De most én is úgy érzem, iigy lesz jobb. Nem lehangolni jöttem, csak ezért nem iirtam mostanában túl gyakran, mert ez történik. de még a részletek tisztázatlanok.
Hanna nagyon édes, most nagyon jó korban van (dehát tudjátokKép), Berni is cukor, igaz még nem alszik nagyfiú módjÁRA, de egyébként meg lehet zabálni. Gondolom, Hanna érzi, hogy nem minden oké, beszélünk is róla. de valahogy most megkönnyebbültem én is, atlán jobb lezs nekik is iigy.
berni már szaladál meg persze ő is ugrál az ágyon hannávalKép még nem igazán mond értelmes dolgokat. de azért persze nagyon kifejezi az akaratátKép
hanna most akar oviba menni, azt hiszem ráérzett végre, meg most sokat emlegette is a barátait. jó volt az ovis karácsony is. kedvenc ajándék: fa babaház, könyvek, állványos rajztábla. berninek egy hatalmas tűzoltóautó, amire rá is tud ülni, plusz egy mágneses horgászó, ami tényleg tuti jóJa, meg egy sátorházKép hát persze sokmindent kaptak, ahogy ez lenni szokottKép néha már szinte lelkiismeret-furdalásom van. hogy ennyi játékuk vanKép
na megyek aludni, jóéjt mindenkinekKép
bingáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Bringa

Hát meglepett,amit írtál,remélem,mielőbb tudunk talizni...KépSokat gondolok ám rátok...

Zsuzsa

de jó,hogy Előd várja za ovit és szereti.Ezek szt nála most jött el az időKép.Karácsonyfa:nálunk is ez megy,maradjon mégKép.Aztán ha már a tűleveleket felporszívóztam,akkor mehet ki a maradékKép!
Nálunk is megy az ugrálás,asszem ez a korszak szépsége..KépAttól félek,ha meglesz az ágyunk,nehogy lepotyogjonKép.Még jó,hogy Villő nem itt tart még...

Villő megint beteg,most úgy igazán,hörghurutKép.A dokinéni szt már jobban van,de elég nehéz vele.Hulák vagyunk Apával,annyit szenvedünk éjjel.Elég,ha köhint,már fent is vagyunk.Na meg éjszakai orrszívás..Kép
Na meg hogy pláne ne legyen jó az évkezdés,megtörték a kocsinkat.Belémtolatott egy házbéli itt a ház előtt.Nem nézett hátra tolatásnál,én meg már mögötte voltam.Hát pont elég volt,jó nagy sebességgel jött is...Kép
Aztán megyek felvételizni,már kivettem a könyvtárból a könyvet,amit kérnek.Teljesen le voltam döbbenve,mert egy ősrégi könyvről van szó,hát majd meglátjuk...Na meg újra kell tanulnom a biológiát,mert abból lesz felvételiKép!
Ja,jó hír,hogy Villőnek rendben van a csípője,ma voltunk ortopédiánKép...hogy vmi jó is legyen...

Hát tömören ennyi,elég is volt az első 1 hétre...Kép!

Áfonya???

Pusza,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Örülök,hogy Elődnek ilyen simán megy az ovi,remélem,marad is ígyKép!LeültetésKép...
Azért jó,ha már az elején ilyen jól fogadja!
FalebontásKép..nálunk még nem volt,mert még nem vettünk zsákot,amiben levisszükKép!
Pestre felvételizek egészségtan tanárira.Keresztféléves,szóval februárban már nyomulokKép...már ha ugye felvesznek..egyenlőre ettől is félek,mert hát biológiából felvételizniKépKép!
Villő egyébként már kifelé megy a betegségből,már csak ritkán köhécsel,orrából sem jön már szinte semmi.De vmi más nyomasztja,mert elég nyűgös nap közben.Sokszor már ölben sem jó neki,feszíti magát...KépMár arra is gondoltam,hogy kevés neki a tej,de ha megkínálom tápszerrel(azért van,mert ha megyek felvételizni,meg tanulni,akkor anyum tudjon neki enni adniKép),akkor csak összerázkódik és nem kell neki...
Bulcsú most őrült korszakát éli,nem lehet lelőni itthonKép...úgy pörög,hogy néha már sok belőle.Sokszor kell vele veszekedni,mert elkezdett alkalmi süket lenniKép!Meg persze mi is kicsit türelmetlenebbek vagyunk,mert hát ugye fáradtan...
Képek????Nálatok mindig olyan jók szoktak lenni,hadd nézegessemKép.Aztáén majd én is teszek fel,de most el vagyok havazva,mert most lett egy tanítványom is,akit emelt szintű érettségire kell felkészítenem...Érdekes lesz,mert még nekem is van benne újdonságKép!

na ,megyek alukálni..Kép

Pusz,Anyapoc

Ui:Utoljára kérdem:ÁFonya???KépKép

anyapoc
 
 


szisztok,
nekem egesz eddig nem jelent meg uj beiras a topicba, en voltam az utolso... még morogtam is magamban, hogy lusta nepseg, hat ide nem ir senki?!
Este jovok, most esti project indul.
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Persze,persze...KépKépKépMég hogy mi lsuták....

Zsuzsa

Jó kis sztorik,akkor szuperül megy az ovi!KépBulcsú is elejti egy-kétszer,hogy nem megy,bár újabban azt sem...De annyira kivagyunk reggel,hogy mindig lemarad szegényem mindenről...atlétika,torna...későn érünk odaKép!
Villővel minden rendben,de most a szopija nem működik...így sajnos most pótlást kap és azon rágódok,hogy mit is csináljak.Gondoltam a szoptanítra,aztán vmi jó mellszívóra,vagy hagyjam a fenébe?Még szopizik,amennyi megy,aztán úgyis hozzátápi???Igazából én vagyok a hibás,mert azon vettem észre magam,hogy napok óta alig iszok...aztán egyik nap meg is elégelte a kisasszony és hisztizett minden kajálásnál,alig akart beindulni a tejKép.Na jó,nem nagy mennyiségeket kell pótolni(legalább is remélemKép),mert 50-100 ml között mozog,csak félek,hogy egyre több lesz...Na,ennyit a nyomoromrólKép.
Tényleg,az oviban mit csinálnának,ha Előd nem aludna???Igaz,sok gyerek itt szokik vissza/rá a du-i alvásra...meg elég,ha csendben elfekszik..akkor talán el is alszikKép.Luca még azért alszik nap közben?
Szóval ismerős a tényállás estéreKép...hűűű,tegnap már 9-kor lefeküdtünk,persze azért így sem volt olyan egyszerű az éjszaka,de legalább nap közben nem voltam fáradt...
Szegény kislány..barátnőm is mesélt ilyet és hogy az óvónéni nem foglalkozott vele...na,akkor döntött úgy,hogy ebből az oviból nem kér.Õ vígasztalta szegény gyereket.Kép
Előd nem semmi,de igaza is van,védje csak meg magát!Bulcsú is ilyen...bár amikor agyonharapdált kézzel jön haza,hát nem tudom,mit higyjek..Az óvónénik teljesen el voltak kpedve,még jó,hogy megmondta utólag,hogy ki volt...mert amúgy nem ment árulkodniKép!

Na most lépek,mert este van,alvásKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


próba
afonya
 
 


Sziasztok!
Tudom,hogy senki nem fogja elhinni, de en pentek reggel is irtam. Aztan elmentunk Szolnokra es kozben minden eltunt innen. Vagy csak almodtam?! De ennyire hje csak nem vagyokKép
Na, ha ez reggel is itt lesz még, akkor majd klimpirozok hosszabban is.
-Afonya
afonya
 
 


Nekem itt vanKép!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Irtam mar, hogy Szolnokra megyunk hetvegen. Jo volt, az utazast Reka birta rosszabbul: ha Mate elaludt, nagyon unatkozott. De csak diszkreten hisztizett, vigyazva, ne keltse felKép
A gyerkocok jol elvoltak, kutya, cica nagyon bejott mindkettonek, Reka még a tojasokat is osszeszedhette, hat az volt a csucs nekiKép
Elso ejjel Reka a foldon akart aludni -ilyenkor sokan vagyunk, ott az egesz csalad es nem mindenkinek jut ágyKép Egyszer felriadt, gondolom, nem tudta, hol van, de aztan reggelig aludt. Mate pedig hozta a szokasos formajat: reggelig aludt.Kisebb felsirasokkal ugyan, de az mar megszokott. Ilyenkor megkeresi az alvos cicajat es amr durmol tovabb. Egy gaz van vele: reggel 5-6 kozott kel még mindig, veglegesenKép
Viszont delben megbizhatoan alszik ket es fel orat, ez nekem szokatlan. Hiaba, valamit valamiertKép
Szepen megy, rengeteget beszel, szoval fejlodik rendesenKép

Reka viszont rettenetes korszakat eli. Ha eltunok, akkor agyoncsaptam es lecsuktakKép
Semmi nem jo neki, mindenert dilizik. Csuklobol
nemet mond mindenre, olyan kerdesekre is, hogy "kersz Turo Rudit?" Aztan persze helyesbit, mikor rajon, az igazabol jo nekiKép
Oviba menetelkor reggel uvolt, hogy nem akar menni. Mikor megyek erte, ordit, hogy nem akar hazajonni. Ilyen kiserettel: "nem szeretek otthon lenni", "nem jo otthon", de a kedvencem a "nem vagy jo anya"Kép
Magunkrol ennyi epp eleg, izelitonekKép

Bringa,
sajnalom, hogy ilyen a helyzet nalatok. Gondolom, hosszu folyamat vegen dontottetek igy. Remelem, megtalalod a megoldast, ami mindannyiotoknak jo /lelkileg elsosorban/.

Anyapoc,
pihenj sokat! Konnyu mondani, igaz?Kép Villo mar meggyogyult? Nem semmi vallalkozas, tanulni ket gyerkoc mellett.

Zsuzsa,
gratula Elod beilleszkedesehez.Jo, hogy elintezi a sajat problemait. Reka konnyen sirvafakad es jon panaszkodni. Erdekes, masokkal nincs akkora szaja, mint amikor nekem feleselKép Emlekszem, a topictalikrol mindig "jokat" meseltel anno, Elod es a kozosseg temaban. Oregszik a gyerkoc. Neki is jobbulast. Luca most nem kapta el?

Egy sztori, mikozben gepelek:
Reka megpucolta nekem a mandarint, Mate pedig etet engem gerezdenkent. Mondom Rekanak, milyen jo dolgom van, kiszolgalnak.
Mire Reka:igen, a kezedet sem kell mozditanod... ,mert sok osz hajszalad van marKép

Asszem, ideje festetni mennemKép

-Afonya

ui, mégegy Rekatol, WC utan /cenzura nelkul/: Anya, kiuritettem a seggemetKép
afonya
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,most éppen senki nem beteg...túléltük a szopizós problémát és ennek ellenére Villő megint fél kilót hízott 1 hónap alatt,mint eddig mindig...ha így folytatja,akkor tényleg megduplázza a súlyát 6 hónapos koráraKép!

Bulcsú ezerrel ovizik,de ő is hétördög...Amúgy szereti,ha Apja viszi,akkor simán be is megy...bezzeg ha én...Kép

Zsuzsa

AlvásKép,na igen,csak ezt a kisasszonnyal is meg kéne dumálni...bár újabban(kop-kop) egész jól alszik és már csak egyszer kel enni...Kép
Ivászat van,de még néha elfelejtem,pláne most,mert megint fájdogál a torkomKép...
Oviba most megpróbálunk 9-ig beérniKép,de volt már,hogy 10 után sikerült,de akkor nagyon odavoltunk az éjszakázás miattKép.
BetegségKép..én most Vitacolan-t adok Bulcsúnak,mindenki nagyon dícséri,hát majd meglátjuk,mennyit érKép.
Szuper,hogy Előd ilyen jól érzi magátKép.
Azért néha örülnék,ha Bulcsú ilyen dolgokat elmondan az óvónéniknek,mert a nagyobbakkal szemben nem biztos,hogy meg tudja magát védeni..bár most azt mondják,eléggé kinylít a csipája,szóval azért hagyják,hadd intézze ő a dolgokatKép.
Szóval Luca legalább alszikKép...Villő is,ha jó napja van,akár 3X 1-1,5 órát nap közben...Bár már jó lenne átállni napi 2 alvásra.KépÍgy elég nehéz bmerre mozogniKép.

Áfonya

na,ne aggódj,nálunk is beköszöntött ez az időszak,ami Rékánál!Sokszor elég durván csinálja Bulcsú a dolgokat,van,hogy egész este fegyelmezni kell.Persze van oka,mert az egyik volt bölcsis társa,aki sokat verekedett,most jött ide a csoportba...Na meg ugye csak simán a dackorszak is..KépEgyébként az egyik barátnőm lánya detto olyanokat mond,mint Réka:utállak,utálok hazamenni,utálok ezt vagy azt csinálni..szegények,nagyon el vannak keserdveKép.
Õsz hajszálakKép...Ha már a gyerek is észrevesziKép!
Máté is nagyon ügyi,jó kis pasi lehetKép.Villő is lehetne már kicsit önállóbb,mert a lábai helyett az enyémeket használjaKép!
Tanulás:muszáj most elkezdenem,mert akkor gyes végéig éppen végezni fogok(jaj,lehet fel sem vesznekKép),aztán megszűnik hamarosan a keresztféléves képzés is...Amúgy 150 ezer Ft egy félév ezen a szakon...Aztán majd meglátjuk,hogya bírom.De azért jó lenne megcsinálniKép.
TojásszedésKép,gondolom,hogy élvezték a szabad levegőt,állatokat!
WcKép,szöveg az van!!!KépKép

Hűűű,most lépek,mert gyerkőcök ágyban,megyek én isKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Az "örökbebabára várva beszélgessünk" topicosok nevében szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy jótékonysági koncertet, ha tudjátok, terjesszétek és gyertek el! KÖSZÖNJÜK!!!


"Muzsikával az újszülöttekért!"

Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek:

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért.
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

"A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!"


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
napsugaracska
 
 


Csak ket pillanat erejeig, mert elfelejtem:

Rekat oltoztetem delutan az oviban, parbeszed:

- Réka, igyekezz már, Máté megsül ebben az overálban!
- És megesszük, Anya?Kép

------------------
megyek be az elobb a szobajukba, hat mit latok....
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7814&page=1&image=189437

Reka lekoltozott az ágyáról és megagyazott maganak Mate kisagya mellettKép Mindezt halkan, csendben, eszre sem vettem. Még jo, hogy nem leptem ra a sotetben.
Az mar csak aprosag, ahogy a labat tartja alvas kozbenKép
afonya
 
 


Sziasztok!

Na mindenki ilyen lusta, mint en? Naponta tobbszor is benezek, hatha ir valaki, de en magam sem klimpirozok... Nalunk Mate allergias arra, ha leulok a szamitogephez. FeltekenyKép

Zsuzsa,
remelem, meggyogyultal mar a heten. Gondolom, Elod kozossegbe jarasa nem lesz tul jo hatassal az egeszsegetekre.... hogy birja az ovit egyebkent? Emlekszem, a bolcsi kezdeten egyfolytaban beteg volt a ket gyerek, persze felvaltva. Es nalunk erosen asztmas az apai ag, ugyhogy minden ilyen ugatos kohogeskor a frasz kerulget... most epp Matet akarom elvinni gegeszetre, hogy nezzek meg az orrmandulaja nem nagyobbe, mert allandoan nyitva a szaja. S ugye o hipoton, tehat jo lenne tudni, mi az oka: arcizom-gyengeseg vagy orrmandula. vagy rossz szokas csupanKép
Nalunk most skarlat van a csoportban, varjuk a pottyoket mi isKép
Latom, a hiszti akkor begyuruzott hozzatok is. Lucalany jo koran kezdiKépKép

Anyapoc,
na mi ujsag a sulival? Meg egyaltalan, jol eltuntel, pedig Te tudsz irniKép

Farsangi keszulodes van mar? Nalunk Reka szöcske akart lenni hetekig, na kosziKép Vegul megegyseztunk Scooby-Doo-ban, megvan a hetvegi programom, jelmezvarrasKép

Bringa,
Veletek mi van?

JamiKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is...már csomószor nekiálltam írni,de mindig közbejött vmi,így mindig ejtenem kellett... Kép

Múlt héten betegek voltak a fiúk,Bulcsú nem volt oviban,de jobb is,mert most jópáran hiányoznak a csoportból tüdőgyulladás miatt... Kép
Apa is hamar meggyógyult szerencsére Kép.

Villő nem egyszerű eset,egy darabig alig aludtunk,mert fél éjszaka üvöltött.Most beálltunk arra,hogy 2 körül kel enni,aztán hajnalban és 7-kor végleges ébresztő...Persze nem mindig hozza a formáját,de azért akad 1-1 jó napKép...
Evést illetőan a ciciért már nincs nagyon oda,de azért én szorgalmasan igyekszem...reggel jó sokat fejek,mert éjjel Apa átvette a stafétát és tápot adn neki.Így ha pótolni kell nap közben,akkor tejjel tudunk...Meg már kap ezt-azt ebdére és uzsiraKép...Megy neki a kaja,eléggé szereti a pociját,így szopi után simán bevág 2 almát uzsira,vagy 1 répát ebédre...Kép
Nagyon nem akarom már gyötörni a szopi miatt,mert már nekem is elég nyűg ez a szenvedés...Legfeljebb ő nem szopik 17 hónapigKépKép...


Áfonya

MegesszükKép!
Jó a kép,aranyos,ahogy Réka odacuccolt!KépNem hiába, a jó testvérek...
Orrmandula?Emlékszem,náklunk is volt korszak,amikor sokszor nyitva volt Bulcsú szája,de még kisebb volt...remélem,nem lesz semmi gondKép.
Máté és a féltékenység...majd amikor már fordítva lesz(mint nálunkKép),hogy Te leszel féltékeny,mert Máté ül a gép előtt és Téged nem enged odaKépKép!
SzöcskeKép...hát még jó,hogy letett róla...de ne aggódj,néha beugrottunk volna Hozzád a pszichiátriáraKép!
Skarlát?Kép
Olvasom Zsuzsánál,hogy lakáseladás??,jaj,erről mikor maradtam le?Vagy már ennyire híg az agyam,hogy nem emlékszem???Nos? Kép


Zsuzsa

Látom,kezditek az óvodai beszokástKépKép...tényleg nem ússza meg az ember gyereke betegség nélkül...persze mi sem,mert egész télen betegek vagyunk/ voltunk szinte...lehet nálunk is ez a beszokás időszaka?Vagy csak simán le vagyunk strapálva...Kép
Képek szuperek,nagyon nagyok már a srácok és eszméletlen,hogy Luca hogy hasonlít Elődre!!!
Oltás?Hogy viselte a nagylány?Érdekes ez az új oltás dolog...de azt olvastam,hogy akik a 15 hóst kapják jan.1-től,már az újat kapják.
Hiszti.jaj,akkor én mit mondjak?Villő már most is nagyon tudKép..anyum el sem akarta hinni addig,amíg nem volt velük egy estét itthon,amikor az ovis bálba mentünkKép!De akkor azt mondta,már érti,miről beszélek... KépKép
Cici és tejKép.
Tobzoska...fénykép?Kép


Farsang: Bulcsú természetesen Noddy lesz...első kérdésemre,hogy mi szeretne lenni,pókember volt a válaszKép...a poén az,hogy azt sem tudja mi az,de a Zsolti is az lesz az oviban,így ő isKép...Másnap megint megkérdeztem,akkor már viziló akart lenni...nem tudom,emlyikkel jártam volna jobbanKépKép!de megyeztünk Noddyban.Nálunk 24-én lesz,eltolták,mert sok gyerek hiányzik,amúgy most pénteken lett volna..Huh,asszem megúsztam,emrt nem készültem volna el addigKép...


Suli:nem mentem el felvételizni,mert 30-ról előrehozták 24-ére a felvételi napját,és előző pénteken kaptam az értesítést rólaKép.Ráadásul meg kellett volna szerenem EKG-t,mellkasátvilágítást,vizeletvizsgálatot,mindezt 1 munkanap alattKép.Jól kiakadtam,de aztán olvastam,hogy itt is meghirtedtik ezt a szakot,csak más néven szept-től ,így inkább ide jelentkezek...csak kidobtam 6ezer Ft-ot...KépKépDe képtelen lettem volna járni,mert Villő elég nehéz eset...tanulni..jajajKépKép...

Na,megyek,mert lassan indulni kell az oviba BulcsúértKép!

Pusz,Anyapoc

Ui:most már megpróbálok gyakrabban jönniKép...

anyapoc
 
 


Sziasztok!


Na,gyorsan írok,mert Villő alszik,Bulcsút beültettem a fotelba betakarva,mert szellőztetekKép!
Sajna megint betegen,most csak Bulcsú(egyenlőre).És megint előjött a krupp,amiét szomorú vagyok,mert már régóta nem volt...persze idő előtt el is dicsekedtem vele,ezek szt nem szabad.

Villő még az átlagnál is nyügibb,nagy valószínűséggel megindultak a fogai,mert állandóan rág,mindenért hisztis,éjjel sokzsor kelKépKép...Remélem,hamar túl leszünk rajta...
Pláne,hogy pénteken farsang,nem szeretném kihagyni,mert a jelmez már készKép...

Zsuzsa

Fogacskák?Minegyiknek sikerült kibújni?KépIgen,elég gáz tud lenni,ha ennyi jön egyszerre!Nem semmi LucaKépKép!
Én sajna nem tudom,mi a helyzet a kisasszony szájában,mert nem hajlandó megmutatniKép,egyszerűen nem tudom megnézni....
Annyit látok néha,hogy az alsóknál ott a két vonal,elég sötét,de fogakat nem érzek,nem látok...Na,majd ha már harapKép!
Előd meggyógyult már?Gyorsan tessék kúrálódni,nehogy aztán elmaradjon a farsang...nálunk állítólag bárányhimlő is felütötte a fejét... Kép
Na igen, a félnaposság...Nem leányálom...Kép
Érdekes,Bulcsú addig maradhat,ameddig akar...Nem szabályozzák be...Persze ez is óvodafüggő...
JégfalmászásKép!Még addig örülj,amíg nem síugrást gyakorolnakKépKépKép!
Mi lesz Előd a farsangon???Írtad és elfelejtettem???


Áfonya???
Nálatok volt már farsang???KépKépKépSzöcske-kisasszony...Kép?

Na lépek,mert Bulcsú már nyaggatKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Boldog nevnapot a Zsuzsaknak!Kép
afonya
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: