Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na,akkor én is beugrokKépKépKép.

Áfonya

Ismerős a kocsi helyzetKépKép.Mindig olyankor megy tönkre,amikor nem kéne...Remélem,tényleg sikerül megcsináltatni,aztán tudtuk jönni,mert már ideje lenne talizniKép.Jó pihenéstKép!

Zsuzsa

Köszi a dicséretet,a titka az,hogy újabban nem hízokKép.De meg ne kérdezd,hogy csinálom,mert halálra ettük magunkat a hajón,aztán még mindig ugyanúgy 11 kilónál tartok...Persze visszanéztem,hogy hogyan volt Bulcsúval,az elkövetkezendő 1 hétben számítok 3 plussz kilóraKép.
Viszont a vérképemen több a csillag,mint a betű...majdnem.Ráadásul olyan értékek,amikről foglalmam sincs,hogy micsodák...De majd holnap kiderül...
Tapétázás:anyum a nagyobb akcióhős ezügyben,én csak asszitsztálni fogom,mert így is alig engednek csinálni vmit,hiába mondom,hogy nem beteg vagyok,terhes..Kép.Azért azt elértem,hogy az utolsó három szekrényajtót én festhettem leKép.
Szóval a lányok rumlisabbak?Kép.Akkor majd úgy csináljuk,amit a kicsi szétszed,azt Bulcsú majd összepakoljaKép.Haha...
Betonozás:hát nem lehet tényleg vmi egyszerű így építkezni...Még véletlenül sem szárad ki a beton időbenKép.Én reménykedek,hogy lesz egy jó hosszú indián nyárKép...
Ovikezdés:ez egyébként ilyenkor nem probléma,Hogy beíratod,aztán nem viszed?Vagy erre számítanak azért ilyenkor?Nem lesz furi,hogy Előd nem lesz otthon egész nap?KépMég emlékszem,én az első hetet nagyon megszenvedtem,amikor otthon hagytam Bulcsút...De az elszakadás,bmikor történik is,mindig nehéz...
CsütörtökKép.

Bellana

Nálunk sem kakil Bulcsú a bölcsiben...mindig hazahozzaKép.Hadd örüljön anyjaKépKép.Persze mondta is a gondozó néni,hogy a jó gyerek ezt csináljaKép.
Azért még van idő,bmi történhetKépKép.

Na megyek,mert mindjárt alvás,előtte meseKép.

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Indulunk!Kép
afonya
 
 


Sziasztok!

Megjottunk, hazaertunk epsegben.
Koszonjuk a vendeglatas, elnezest a felfordulasertKép
Nagyon jol ereztuk magunkat. Kicsit kevesebbet tudtunk beszelgetni, mint szerettem volna, mert a Reka... meg a Mate...Kép
-Afonya
afonya
 
 

 
 

Sziasztok!Kép

Mi is hazaértünk,kisebb zökkenőkkel Zsuzsáék bírtokba vehették a szállást,aztán még anyumat hazavittükKép.

Nagyon örülünk,hogy itt volt mindenki,a felfordulás senkit ne zavarjon,de ha a lelkiismeretetek megnyugszik,mire hazaértünk,anyum a nagyját már romtalanítottaKépKép.(egyébként meg nem volt olyan nagy rumli szt....)
Én is tudtam volna még beszélgetni,de majd gyakrabban szervezünk talitKép és előbb -utóbb behozzuk a lemaradástKép.

A képeket kíváncsian várjuk!!!!KépKép

Pusz,megyek enni,mielőtt éhen halokKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztok
mi is végére értünk a napnak. Nagyon-nagyon jó volt végre talizni élőbe is! Hanna azóta is emlegette Rékát Kép
Jól elfáradtam ám azért. Este volt kis balhénk Hannával (szinte mindig bevizezi a haját, s ma is jüó előre szóltam neki, hogy ne, de mégis, aztán én sem úgy reagáltam, ahogyan kellett volna, erre persze hiszti, Berni is rázendiitett, aztán végül én is...), de megbeszéltük, minden okés,alszanakKép
ha beköltözünk a házunkba, akkor lehet nálunk aludni két családnak isKép úgyhogy kötelező gyakrabban jönnötök!Kép
na jóéjt
bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Reka is emlegeti a kirandulast sokat, birom, ahogy nem birta megjegyezni a neveket es leirja, epp kire gondol. "Anyukaja, akinek baba van a hasaban" avagy "Kisfiu, akinek nem jut eszembe a neve"- o BulcsuKép, "Hanna, akinek nem ugy kell mondani hogy Anna" meg "aki nem adta oda a baba cipojet" /ez mely nyomot hagyott benneKép/

Aztan emlegeti a "szobrot" a VarbolKép
Hogy "puha volt, anyagbol volt, nem muanyag" - igy meselte ApjanakKép
A Kisvonatot- amelyik elaltatta Matet...
Szoval ezer elmeny, kapasbol ezek jutnak eszembe.

Kepek:
csoportkep
a tobbi helyet elkuldom mailben.

Ma koldok-ugyben rohangaltunk, a korhazban voltunk ezer helyen, vizsgalat, doki tomegevel... hetfon mi leszunk az elsok, drukkoljatokKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók a képek és olyan jó látni őket így együtt!!!!KépKépKép

Egyébként így egymás mellett nincsenek is olyan nagy különbségek,mint azt az ember elsőre gondolná vagy látná....Mintha egy jó kis ovis csoport lenneKép....

Legközelebb több napra kellene szervezni,mert így,hogy Bulcsú bölcsiben volt,nem tudott annyit a többiekkel lenniKép.De nem akartam az alvást kihagyni,mert akkor kipurcan idő előttKép.
Viszont sokszor rámondja egy-két dolgora -összefüggés nélkül-,hogy RékaKépKép:Még akkor is ,ha nem személyről van szó..Kép

Kisvonat nálunk is nagy sláger,de az a baja,hogy zölddel mentünk,nem lilával...csak azt nem tudom,hol látott lila vonatot...Kép

Na meg az autóktól azóta is sikitozás van...ennyire megijesztettem?Kép

Na majd jövök én is,de most megyek festékért,mert elfogyottKépKép!

Ja,tapétázás kész,délután szőnyeget rakunkKépKép!

Áfonyáéknak nagy drukk hétfőre,de kérünk jelentést,hogy midnen rendben volt-e!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Beírtam egy hosszút,aztán husssssKépKép...

Szóval túl vagyunk a festés egy részén, a tapétázáson és a szőnyeglerakáson...És a romok is el vannak takarítva,már csak kisebb pakolászások vannak...Főleg a kórházi csomagom.KépDe a bőröndöt már előkészítettem...Kép

Kicsit elfáradtam, a képem elkezdett duzzadni,Kisasszony nem igen akar mocorogni(na azért a kiötelező megvan),szóval készülök a megkönnyebülésre..KépKépKép

A tali mérlege:3 csomag zsírkréta,Előd autója,amit Rékáéktól kapott,Hanna babája,amit Rékáéktól kapott,2 fél üveg bébikaja és egy joghurt...így hirtelenKép.Szóval jól jártunkKépKép!

Nem tudom,figyeltétek-e azt a csoportképet,amit Áfonya rakott fel...A fekete azért jól slankítKépKép!

Zsuzsa

Nagyon jók lettek a képek,tényleg nagyon jól éreztük mi is magunkat,szívem szt gyakrabban ismételnémKépKép!De majd félévente összehozunk egyet hol itt,hol ottKép.
Ha esetleg vannak még képek,nem lenne gond,ha egy CD-re kiírnátok és elküldenétek?Küldök CD-t is,de én olyan szívesen nézegetem őketKép.Na meg akkor Bringával tudunk rajta osztozkodniKép.
Remélem,jó volt a szállás( a kép nagyon jó lettKép),igaz azért volt egy kis malőrKép.
Az állatkert tényleg szuper és jó időtök is volt szerencsére,nem bújtak el az állatok a meleg elől,mint ahogy mi jártunk Pesten.
Bulcsú először nagyon nehezen értelmezte Előd nevétKép:Mert ugye ennek így nincs értelme...bezzeg az ELÕ-nekKépKépKépDe azért már megyKép!
Autók:azóta is sipákol elég rendesen,de talán inkább féljen,mint hogy ne legyen félelemérzete velük kapcsolatban...csak a túlzásokKép.

Na megyek,felkeltem a ház urát,mert éjjel nem igen aludt(így én semKép)és nem szeretném,ha megint túlaludná magát és éjjel randalírozzonKép!

Pusszantás,Rékának meg szurkolunk!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Irtam egy hoszzut es huss, elszallt... de mivel elotte Anyapoc is igy jart, en mar keszultem ra, igy nem usszatok megKép

Sziasztok!

Kepek nagyon jok lettek, talan este felrakom en is a maradekot.
Ottfelejtett dolgok: akkor a kov. buli nalunk leszKép Anyapoc, a Boribonunk is ottmaradt, ne szulj meg, mig el nem msz a postara!!!Kép
A folos kiloim bezzeg nem maradtak Nalad, pedig megigerted, hogy ottfogodKép
Ma Reka-kenyeztetes van, megyek is. Koszi a drukkokat holnapra, szerintem ram jobban ramferKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya

Nyugi, a gyerekek gumiból vannak,visszapattannakKép!Főleg Réka...stramm csaj,nem lesz vele semmi!Kép
Postáig még eljutok,de ne aggódj,még angolpólyát is kell varrnom itthonra,addig no szülésKép(bár őszintén már túl lennék rajtaKép).
Fölös kilók:egyenlőre megelégszem a magaméval,aztán majd beszélgetünk a Tiedről isKép.

Na megyek, varrni,amíg látokKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Bekukkantottam,hátha van már vmi hírKép...

Drukk megy még mindig!Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

ZsuzsaKép

Hűűű,köszi a CD-t,aranyos vagy!!!!KépKépNagyon örülök neki,így legalább apja is láthatja jövő héten őketKép
Nekem ment a babanet,nem volt vele gondom...
KutyákKép.Hát ez az,elég egy rossz emlék...Mi is így jártunk a kutyákkal,mert mielőtt jöttetek,azon a hétvégén kisebb fajta kutya fellökte Bulcsút.Úgy visított szegényem,hogy vmi borzasztó.Komolyan ijesztő voltKépKépAzóta nem békél ő sem velükKép.De mi nem is nagyon találkozunk kutyusokkal,Luca megtalán még elfelejtiKép.De hogy ez a kiscsaj milyen nyugis!HihetetlenKépKép!Egy hangja nem volt egész nap,míg itt voltatok!Legalább lesz kit példaként állítani a mienk eléKép!
Szállás..KépIgazából jobb lett volna egy független szállás,gondolom...De akkor majd időben nézelődünkKépÉs talán Áfonya is maradKép éjszakára...
Hogylétem...tuggyaafene...Fájdogál a pocim,nem is igazán keményedések,inkább úgy fáj,meg a medencém is,meg már mások is mondják,hogy alakul az ábrázatom...A wc-t elég sűrűn látogatom,hogy ezért,hol azértKép.De azért a hidegfront nem volt elég hatásosKépKép!Bezzeg Bulcsú,reggel tiszta gyagya volt!3szor vesztünk össze a bölcsiig,minden hülyeségenKép.
Jaj,már nagyon szülnék,mert ez a tipródás már nem nekem valóKép.Már varrni sincs kedvem(ez is jel,azt olvastamKép),de azért egy angolpólyát megcsináltam,kettő meg ki van szabva...Na meg készítem Apának a keresztszemes képet a szülinapjára...amit persze tavaly kezdtem el...talán idén elkészülKép!

Na,eldugulok,úgyis fürdetés következikKép.

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk, minden rendben s remelem, igy is marad. Penteken még lesz egy menet, varratszedes, kotescsere.
Reka alszik, en meg megyek pihenni, idegileg nagyon strapas volt ez a nap, biztos eveket oregedtem...
Reszleteket nem meselek, utolag jottem ra, hogy Veszpremben sem volt jo otlet szegeny Anyapoc elott meselni tragediarol, bocs innen is, figyelmetlen voltam.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya

Örülök,hogy már otthon vagytok,így gyorsabb lesz a gyógyulás!KépHolnapra talán a csomag is megérkezikKép!
Aranyos vagy az utolsó mondattalKép,de ne aggódj,ha nem lennék pocis,akkor is rosszul érintene(és érint is) minden ilyen helyzet.Az anyaság már csak ilyen...KépSzóval nincs miért bocsánatot kérniKép!

Pusszantás, a kis Hősnőnek isKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok lányok,
bekukkantottam hozzátok kicsit, látom, jól vagytok, ennek igazán örülök. Milyen régen nem hallottam felőletek...! És Anyapocnak már ilyen közel a nagy nap? Kép Réka műtétje Kép De legalább megvolt, rendben volt, ez a lényeg. Hű, és még Csít is láttam kicsit!
Azt nem ígérem, hogy eztán állandó vendég leszek itt, elég hajszás az élet, de azért jó volt látni titeket - ha csak így az éteren át is. Kép
kíváncsi
 
 


KíváncsiKép

Örülök,hogy hallok RóladKép.Azért ha tudsz,akkor gyere gyakrabban,mi sem vagyunk mindig felpörögveKép.

Áfonya

Milyen volt az első éjszaka?Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


ZsuzsaKép

Máshol is olvastam tegnap,hogy nem tudtak feljönni,vagy írni,nem tudom,mi lehetett.Pedig én elég sokat lógtam tegnap erre is,meg amúgy is,olvasgattam,mik a szülés lehetséges jeleiKépKépKép!
Apropó...olvastam,hogy előtte lemegy a hő...persze ez kutyákra vonatkozott(vhogy egy állatorvosi lapon kötöttem kiKép),de gondolom,nálunk is hasonló lehet,valszeg talán a progeszteron szint leesése miatt...Na,erre gyorsan megmértem a hőmet,hát este szájban is 36,5 volt,ami elég alacsony a terhességi hőhöz képest...Na,kiokoskodtam magam,látszik,mennyire szülnék márKépKép!De hát már olyan türelmetlen vagyok...vmi történhetne...
LábosKép...én egyszer borsófőzésnél jártam így...persze el is felejtettem,hogy felraktam...de sikerült megmenteniKép!
Előd azért szövegelt rendesen,de hát vmi zabálnivaló volt,ahogy irányítgatta a többieket!KépBulcsú is nagynéha csinál ilyetKép.Remélem, a CD mielőbb ideér,mert akkor még hívatok is elő belőle,annyira jók lettek a képekKép.
Anyaszagú takaróKép.Bulcsú is éjjel nálam kötött ki,mert elveszett éjjel a hajója,amivel elaudtKép...vmivel vígasztalni kellettKép.
Tali:az nem baj,ha nincs sok látnivaló,mert így legalább tudunk dumcsizniKép.SétálóutcaKép!Az is megoldható!Mennyire nehéz Pestet elérni kocsival tőletek?Mert akkor azért lehet programot szervezni,egy állatkertezést,vagy vidámparkot....Na,úgy tervezek,mint ha jövő héten már mennénkKépKép!

Megyek,mert megint nem érek oda NST-re és leharapjáka fejemet!Remélem,mutat vmi fájást az a nyamvadt görbeKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Mate alszik, Reka pedig a megerkezett Boribonos konyvet olvassaKép Napersze ez azt jelenti, hogy delben veletlenul sem fognak egyszerre aludni.

Tali: tenyleg nagyon egyivasuak a gyerkocok, mondjuk en erre szamitottam. Megnyugodtam, ha Reka alacsony novesu, akkor a tobbiek is mindKép
Azert a fiatalabbik generacional Mate kilogott a kis esetlensegevel... jelentem, azota itthon is megy a kukazas, allandoan kidobalja a kisseprut es a lapatot. Meg mindent, amirol ugy veli, szemet, ugyhogy nagyon resen kell lennunkKép Egyre ugyesebben maszik, mar nem gabalyodik bele, de ha nagyon siet, akkor azert még lekonyokol a Dragam es kommandozik tovabbKép

Anyapoc,
Bulcsu RekazasaKép Jol belehuztal a felujitasba, nem kell ablakpucolasra, lepcsozesre fanyalodnod majd, gyanitomKép
Varrast hogy birod? Nekem a vege fele mar nagyon staraps volt eloregornyedni, a haspres nem esett jolKép
Tegnap itt volt Anyum, es Reka mondta neki, hogy a rágcsát "Bulcsu anyukajatol kaptam ajandekba". Szepen ki is mondta, viszont Anyum nem ertette Bulcsu nevet, igy csak megismetelte, hogy "igen, ajandekba kaptad?", kisse ovatos modonKép
Tenyleg ijeszto volt, ahogy Bulcsu megijedt az autotol, remelem, elmulik a sokk. Mint Lucanal a kutyafobia.

Zsuzsa,
szokniuk kell a gyerkocoknek az utazast, Neked meg az idozitest. Bar keveset alvo gyerkoccel valoban nehezebb lehet.

Kíváncsi,
szia!Kép Mar annyiszor akartam erdeklodni feloled, de nem tudtam, hogy fogjak hozza az "izgi"-s lelepesem utan. Valszin nem kellett volna tulbonyolitanom, hanem irnom egy mailtKép
Jo lenne, ha irnal ide, nem nehez ezt az oruletes tempot tartaniKép Foleg, ha Anyapoc babazni fog, kiesik az irnokunk, még nagyobb pangas lesz. Bar ha kezdodik az ovi, jon az eso, beszorulunk a lakasba...
Hogy vagytok? Csemetek? Verkeped rendben? Az iskolakezdes nem lehet egyszeru menet nalatokKép

Felebredt MAte, innen folytatomKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

ÁfonyaKép

Na szóval akkor Rékával mi van????KépKépKépKépAzon kívül,hogy olvas...KépEzek szt azért gyanítom,hogy jól viseli a dolgot,de írtam már,gumiból vannak...Kép
Méretek:hááát,szt nem alacsony egyik sem.Az otthoni,ősrégi Orvos a családban c. könyv szt szoktam Bulcsú méreteit ellenőrizni és totál az átlagot hozza.Annyira ugyan nem figyeltem,de senki nem volt tőle kirívóan sem nagyobb,sem kisebb....Sőt,még Rékán sem látszottak a sorvadás jelei..KépKép
Kommandózás:hát igazi fiúKép.Azért örülök,hogy tanult itt egy-két jó dolgotKép.Hozd csak gyakrabban,garantálom,pár hónapon belül tapétázik,fest...Kép
Bulcsú neveKép.Sokan visszakérdeznek,hogy L-lel kell-e mondani,vagy hogy búcsú...Kép.
Lépcsőzés+egyebek:most elvállalok minden nehéz munkátKép.Mint aki attól tart,benne marad a baba...Kép.Hihetelen,milyen türelmetlen vagyok,pedig ennyire azért nem szokásom....
Varrás:megy,megpróbálok egyenes háttal ülni,viszont nekem a medencém sajdul bele,sokszor alig tudok felállni...ezért már túl sok kedvem nincs is hozzá,epdig még lenne mit...
Írnok:nem hagyom én pangani a topikotKépKépKép!Majd csak ha elzavartok márKép!

Na megyek (varrniKép),aztán várjuk a folytatást!

Zsuzsa

Megérkezett a csomi,ezer köszönet,délután rendelem is meg a képeket!KépKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztok
Na visszaértünk vidékről Kép, s most rögtön jöttem is, kiiváncsi voltam Rátok! Tényleg örülök, hogy jó volt, kár hogy pont elutaztunk, mert elmentünk volna mi is az állatkertbe. Sbaj, amint elköltözünk, mindenki alhat nálunk családostul, s nincs kutyánk sem!Kép Este grillparti, meg gyerekfekvé után buliKép Addigra Anyapoc is dupla gyerekkel lesz.

Áfonya
Örülök, hogy Réka túl van rajta (meg te isKép) és minden oké. Altatás milyen volt?
Szerintem Máté nagyon ügyes, és egyáltalán nincs elmaradva semmivel. Réka egy tünemény! Annyira vicces, hogy légyszives sokszor jönni!!!!Kép

Zsuzsa
Irigyelle, hogy ilyen klassz Apa, jó fej volt, kibiirta az asszonycsevejt isKép Aranyos család vagytok! Remélem, Luca hamar elfelejti a kutyát. De a mai napra a legfontosabb:

KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
BOLDOG SZÜLINAPOT A HÁROMÉVES ELÕDNEK!!!!!!!!!!!
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Hpgy ünnepeltetek?

AnyapocCsak lassan a testtel! Holnapig ne szülj még, mert a Dalit naaagyon szeretném megnézni!Kép

Kiváncsi
Tényleg rég jártál erre (mondom énKép), mindig csodálattal gondolok RÁd! Neked minden gyermeked jó alvó volt? Nagyonkülönböznek egymástól mindannyian?

na üdv mindenkinek,
bringáék
bringa
 
 


Zsuzsa,
boldog szulinapot Elodnek!!!

Kép
afonya
 
 


Kép

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT ELÕDNEK

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Bellana,
jol eltuntel megint!

Anyapoc,
tessek mindennap lejelentkezni, minimum egyszerKép

Ooo,nem tudom, hol hagytam abbaKép

Akartam még irni, hogy igen, mi nagy Boribonosok vagyunk, teljes sorozatunk vanKép De hogy melyik az elso? Talan a Boribon es Annipanni. Holnap megnezemKép
Vettem tegnap Bogyo es Baboca-t en is, a papirsarkany+boszorkanyosat, nagyon bejott!!!Kép
Igaz, Reka fennakadt olyanokon, hogy a sarkanyosnal mmiert vannak olyan szines csikok a kezeben, mikor rajzolta a sarkanyt, a csikok meg pirosak.. meg hogy a boriton mas szinu, mint bentebb.. a boszisnal meg egybol kiszurta, hogy azok a barataik:. Mindezt az elso olvasasnal, en meg még azt sem birtam megjegyezni, melyik a Bogyo es melyik a BabocaKép

Bringa,
koszi Neked is az erdeklodest, Reka mar szinte a regi. A szaja tutiKép
A buli jol hangzikKép

Mate: haaat... raadasul ma megint forgatta a szemeit, ketszer is. Most megint leshetem, mi van veleKép

Holnap kotescsere, varratszedes, jutalom-gondolom enKép

-Afonya
afonya
 
 


A naplo /es ZsuzsaKép/ kedveert, Anyapocra valo tekintettel pedig titkosirassalKép
<font color="ffffff">A mutet:
mutet elott kapnak vegbelbe fecskendovel valami folyadekot, ami elkabitja oket. Erre azt a meset rendszeresitettek a korhazban, hogy ez egy olyn kup, amitol jol tudnak majd lufit fujni /a maszkba, amit az arcukra tesznek, mikozben ugye a ballon nagyobbodik/. Reka nagyon lelkes volt, még itthon mondta is, hogy majd kerjuk meg oket, hadd hozzunk haza is belole. Ehhez tudni kell, hogy kupot mar regota nem enged hasznalni, felti az altajatKép
Persze mikor eljott a cselekves ideje, hat tiltakozott is rendesen, megfesitette a farizmait, alig birtak beadni szegenynek. Ugy 5 perc mulva mar latszott is a hatas, teljesen lelassult. De folyamatosan beszelt még ekkor is, csak nagyon lassanKép Siman elvittek, nem is tiltakozott.
Jo egy ora mulva mar messzirol hallatszott, mikor hoztak visszaKép Sikitozott, orjongott, alig birtam vele. Raadasul allandoan a koldokehez nyulkalt, meg a kezfejeben levo branult akarta kiszedni, nagyon nehez volt. Fel ora volt, mig valamennyire lenyugodott. Ja, es fajditotta az oldalat is, mara be is kekult neki, valoszinuleg a lefogaskor megnyomtak/tam. Allitolag a heveder alatt is hasrafordult, amivel leszoritottak a testet, mikor hoztak vissza. Es fajditotta a torkat is, azt meg a tubus serthette meg, amit altataskor nyomnak le nekik a torkukon.
Akkor inni akart, de persze 2 oran at még nem lehetett inni, ezen is ment a musor. En vartam, hogy elaludjon /mert azt mondtak, egesz nap azt fog/, na azt varhattamKép Nagy nehezen telt el a 2 ora, mert raadasul felorankent jottek nezni, hogy nem verzik-e at a kotes, ettol perzse ujraindult az uvoltes, holott hozza sem nyultak. Na, ivas kortyonkent, 5-10 percenkent. A kov. 2 oraban 3-szor hanyt, nem maradt meg benne a tea. Es jott a pisiles extranak. WC-re nem mert jonni, bilibe nem akart, igy kozolte, megsem lesz pisi. En paraztam, bepisil az agyba... vegre sikerult bilizni.
Hanyasok miatt infuzio. Elotte valami hanyas elleni szer a branulbe, ami kellokepen feszitette szegeny kezet ahhoz, hogy orult mod titakozzon az infuzio bekotese ellen, holott az mar tenyleg nem fajt.
A varazsviz - igy mondjak nekik- kb. 2 ora alatt folyt le, ebbol az elso volt nagyon lassu, 5 percenkent ki akarta vetetni... aztan rajott, hogy mar tud inni hanyas nelkul es hitt a "varazsvizben", mar nem tiltakozott. Es vegre kicsit pihent is, ebren ugyan, de elfekudt.
Aztan pisi. Csakhogy az infuzio miatt foldon nem lehetett bilizni, maradt az ágy. Ott meg nem akart, de vegul muszaj bolt, gyozott a termeszetKép Szerencsere a torokfajas is enyhult eddigre es a koldoknezegetestol sem stresszelt.
Hurra mehetunk haza. Ehhez ki kell venni az infuzio csovet es kivenni a branult. Epp valtas volt, noverke okos modon -bar segito szandekkal, de minek- lezarta infuziot, csakhogy kapkodott, elkezdett verezni Reka keze... lanyka eddig nem tudta, igazabol mi is az a kezfejeben, hogy is mukodik, de most a vertol kellokepen bepanikol... igy aztan mikor jott a masodik menet, hogy kiveszik a branult, akkor kozolte, hogy nem akar hazamenni, nem kell kivenni. Majd szolt, hogy pisilnie kell, de mar keso volt, becsurgott. Uvolteni kezdett, szabalyosan remegett, magan kivul volt, attol feltem, elajul vagy hanyni kezd s emiatt nem mehetunk haza, holott ez mar "csak" a felelem miatt volt. A vizitelo orvos is csak lesett... Szerencsere esznel voltam, ramorogtam hatarozottan, lenyomtam egy szekre, ugy ahogy volt, kozben odasugtam a dokit kisero novernek, hogy vegye ki a branult, mert azert odit /normalis volt, ertette egybol/, Rekanak magamhoz huztam a fejet es eszre sem vette, kivettek azt av acakot. Kicsit macera volt, hogy par percig még szoritani kellett a kezfejere a vattat, mikozben ult a pisiben, de ez legyen a legkevesebb... a bepisilessel legalabb megoldodott az oltozek kerdeseKép Ugyanis pizsamagatyaban akart hazajonni, feltette a koldoket az oltozkodestol. Igy viszont szepen atoltozott es kezen fogva, oregasszonyosan totyogva, de sajat labon kisetaltunk a korhazbol. Itthon este 7-tol masnap reggel 9-ig viszont aludtKép
Annyit meselt a Mamanak, hogy nem akarta a lufit fujni, mert rossz szagu voltKép Es hogy a varazsviz hasznalt, elmult a hanyas tole.
/Meg ma mondott olyasmit, hogy ha nagy lesz, remeli, neki lany lesz a pocakjaban, mert ha fiu -ertd Mate esete velemKép- akkor kipuposodik a koldoke es megint vissza kell nyomni. De nem reagaltam ra kulonosebben, nem is ragozta tovabb./
Ma már engedte a ragaszto nyomait dorzsolni a kezerol, sot este a sarga jod lemosasat a koldoke korul o maga kerte. A kis Hos!!!Kép
Egyebkent meg teljesen jol van, fut, ugral, nyujtozkodik, hajol.
Hat ennyi. Azon filoztam, hogy idegileg milyen faraszto volt ez a nem egesz fel nap nekem, pedig a mutet 1 orajatol eltekintve -amikor nem tudtam, mi van a gyerekemmel- Reka relative jol volt, a hanyas "csak" az altatas kovetkezmenye volt, amire egyreszt szamitottam is, meg tudtam, hogy az infuziotol elmulik. A mutet sikerult, a seb nem verzett, a gyerek ebbol a szempontbol jol volt es megis... akkor mit elhet at az, akinek aggodnia kell a gyerkocert, mert valami komolyabb baja van?

-Afonya</font>
afonya
 
 


Sziasztok!

Jelentem vagyok és még egybenKép.
Most újabb türelmes időszak köszöntött rám,lehet,hogy ez már a belenyugvás?KépKépVagy inkább több az elfoglaltságom és nem jut eszembe,hogy unatkozokKép!

Áfonya

Megfejtettem a titkos írástKép.Hát, a végére könnybe lábadt a szemem....Nehéz ilyenkor anyának lenni,észnél lenni és nem mutatni az idegességet,egyebeket....Hát minden csodálatom a TiedKépKép!
Rékának meg egy nagy cuppantóst küldök,hogy ilyen ügyes volt a történtek ellenére isKép.Neki sem volt könnyű menet,az biztos...
Én a 3 éves oltásra már most elkezdtem felkészíteni BulcsútKépKép!
Jövök én minden nap,legfeljebb hétvégén nem,mert akkor anyuméknál vagyunk,de száma mindenkinek megvan,úgyhogy legfeljebb sms megyKép.
Kontroll?

Zsuzsa

Nagyon jók a képek,de azért ne neveljetek abból a leányból motorversenyzőtKépKépKép!
Tök jó a torta, az ötlet nagyon eredetiKép.Ezek szt Előd szereti a repcsiket?Kép
Bringával mi is megrendeltük a tortákat,nagyon kíváncsi vagyok a hatásra...De még az ajándékvásárlás vissza van,szóval nem szülhetek!!!!KépKép
Előd dumáiKépKép.
Nehéz munka:hááát,inkább az a bajom,hogy Bulcsú újabban ébred megint éjjel(minimum 2 naponta) és persze nem alszik vissza,hanem fesztiválozik mellett az ágyban...Így ma is 3-5 között minimum fent voltunk...na és milyen hamar jött a reggelKép.
Képnézegetés:nálunk is megy,amiket küldtetek,nagyon tetszik Bulcsúnak és mindenkit ügyesen felismerKép.Csak nem igazán érti,hogy lehet Luca Előd testvéreKép!
Luca és a kutyák:nálunk detto...Amióta fellökte az a kis dög,de tegnap már bátran megsimogatott egyetKép.Kocsi azóta is tabu,bár nem olyan vészes már a dolog,csak mindig beszélni kell róla..Kép


Szösszenet:
Magyarázok a pocakomnak,hogy talán nem a gyomrom tájékán kéne előbújni,mire Bulcsú megkérdezi,hogy kivel beszéltem és mit....Elmondom neki,hogy a Ksitesóval beszélgettem,hogy ne felül akarjon kijönniKép.Erre megkérdezi:
-ott fognak lyukat vágni és ott jön ki?KépKép
BrrrrrrrrrrrrKépKép

Na megyek,mert félbe hagytam a reggelitKép.

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Hát,még egyben,jöttem lejelentkezni,bár már nem sok hiányzott ennél a frontnálKépKép.
A pocakom nagyon leszállt,még nekem is feltűnt,de egyelőre rendszeres fájásoknak semmi nyomaKép.

Zsuzsa

HorrorKép.Hát valahol csak ki kell jönnie a TesónakKép...
Autó:igen,kocsival viszem általában,mert így nagy pocakkal már elég nehezen kelek reggel,így mindig elmegy az idő...hazafelé,ha jó idő van,akkor gyalog jövünk...persze emelkedőnekKép.
Ébredés:Megint volt,de megdumcsiztuk,hogy amíg sötét van,addig nem szabad átjönni,csak reggel,amikor világos van.Az a jó,hogy ő értelmezi a dolgot így,mert éjjel visszavittem,kicsit nyafizott,aztán ugye reggel 8-kor jött megintKép.És ő mondta,hogy amikor sütött a Nap,akkor átjöttem...szóval ebből indult,remélem,beválikKépKép.
Lucus, a fogatlanKép...hát nem megy minden egyszerreKép.De kitartó a csajsziKép!

Na megyek,mert hajnyírás van még ma este,holnap meg ajándékvásárlásKép!

Pusz,Anyapoc
Ui:Kontroll?????

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, megvagyunk, csak valahogy ki vagyok purcanva... azert strapas ket kicsi, valljuk beKép
Kontrollon voltunk, hat ez sem volt egyszeru menet. Reka siman elvolt, sot, a kezelo ajtajan is jokedvuen szaladt be. Aztan mikor elovettek egy hosszu csipeszt, na akkor bepanikolt. Pedig csaka sterilitas miatt azzal fogtak meg a sebbenzines gezt, amivel leaztattak a ragtapaszt a koldokerol. Ami remekul beleragadt szegenyke sebébe, igy fajt is, verzett is rendesen nekiKép Ezert szokastol elteroen jovo hetre ismet vissza vagyunk rendelve, csutortokon ujra kotescsere. Latszik mar most, hogy megint verzett a seb, mert foltos a kotes... remelem, mar nem ragad bele szegenynek, allitolag bekentek valamivel, amitol nem fog. Ugy legyen.
Aznap kell Matet is neurologiai kontrollra vinnem, elore utalom a csutortokotKép

Zsuzsa,
nagyon jok a kepek, a torta isKép Nameg Elod szovegeKép
Baboca nevet nem birja megjegyezni RekaKép Keresem a tobbi reszt, multkor az egesz konyvesbolt azt kereste, mert a szgep szerint kellett még lenn par darabnak, de seholnem talaltuk. Komolyan, fel oraig biztos keresgelte a 4 elado. Ezt az egyet talaltuk, aggodtam is, ha nem tetszik nekem, tok ciki lesz otthagyni. De tetszett szerencsereKép
Fogatlan LucaKép Matenak mar jopar honapja 8 foga van, oszt maszni meg csak par hete maszikKép
Eeeeees.... "Apa" utan van mar "Aja" isKépKépKép
Nagy dumas lesz a kiscsavo, az mar latszikKép

Anyapoc,
gondoltam Rad frontkozelben en isKép Ebredesert reszvetem... de Ti legalabb csak ketten vagytok az agyban /bar gondolom, ennek Te nem annyira orulszKép/, mi harman nyomorgunk hajnaltol. Raadasul most vigyaznunk kell Reka hasara is, o meg hajlamos ossze-vissza forogni az agyban.
Mate ugyanis most ridegtartason van 2 napja, mar nagyon elkanaszodott. Ejjel van simogatas, viz, enekles, amit akar, kivetel tej es agybolkivetel. Es ez bizony zajjal jarKép Igy Reka atcuccol egy ido utan hozzank /erdekes, van amikor 5 percig is turi szo nelkul, marmint Reka/.
Csak nem 24-en akarsz szulni?! Nem lenne balhe a gyerekek kozt, annyi elonye lenneKép

Matenak koszmos a feje, raadasul utalja a hajmosast,surolast. A fene sem gondolta, hogy egy evesen is elofordul ez még.

Bringa?
Meghivast en is koszi, biztos elni is fogok vele.
Remelem, nemsokara en is viszonozhatom a meghivast a mi csaladi hazunkbaKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Akkor itt is BOLDOG SZÜLINAPOT HANNÁNAK!!!!!

Ma voltam bent a kórházban,mert mint rutinos kismamaKép,nem tudtam eldönteni,hogy szivárog-e a magzatvíz,vagy sem és nem akartam kockáztatni,pláne némi Streptococcussal...Éjjel voltak némi keményedések,de nem voltak az igaziak.Na,a kórházban azért el-el kapott egy-egy görcs,de szerencsére még semmi veszélyes...
Víz nem folyik(huh...),a méhszáj szépen rövidül(azt mondták,határeset a hazamenetelhez),voltak összehúzódások,de még nem elég rendszeresen(igaz,anno sem voltKép).A szülésznő szt már nem sok van,hát remélem,mert ez a macerálás nem tett jót..Kép
Ráadásul bent akartak fogni,mert újabban így csinálják.Nem igazán értettem,ha nincs semmi gond,mi a fenének feküdnék be....Na,egy szó,mint száz,rádumáltam,hogy hazajövökKépKép.
A doki édesen megkérdezte,hogy ugyan mi dolgom ilyen esőben?KépMondtam,hogy a 3 évesemnek szülinapi ajándékot kell venniKépKép.

Áfonya

SebKép.Szegénykém,nem csodálom,hogy már egy csipesztől megijedt...KépDe kitartás,drukkolunk továbbKép.
Mátét hová kell vinned?ilyenkor Győrben nézik?Ez most nála is rutin?
Ágyban ketten...hát inkább 3-an,mert a pocak már sokszor külön életet élKépKép...Éppen jól elférek a nagyágyon egyedülKép....Amúgy ma nem volt ébredés,ma ébredtem magamtólKépKép...meg a görcsöktől..KépDe legalább elő tudtam kotorni a házassági anyakönyvi kivonatot...mindennek megvan az előnyeKép...
Máté ridegtartásaKépKép...hát csak ügyesen,biztosan meglesz az eredménye....Nálunk ált. 1-2 nap alatt helyrerázódik a dolog,ha nagyon ki is billenünk.Csak most fogom inkább a kistesóra,mert azért most érzelmileg biztosan labilisabb Bulcsú is...
Szülés:hááááát,ha a körülmények olyanok,mint anno,akkor pontosan akkor szülök...Vele is 22-én mentem nyákdugó és egyebekkel és 2 napra rá meglettKép.Így talán Ap is ott lehetne,reggel meg még gyorsan egy szülinap...Kép.
Koszmó:sikerült felszedni?Azért hogy megnyugtassalak,nálunk még most is volt egy kicsi,de sikerült időben elkapni....gyors olajozás és már fel is jöttKép.

Zsuzsa

Remélem, a csütörtököt már nem várom megKépKépKép....
Luca és ElődKép...de milyen igaza van, a pasik helyrerakását nem lehet időben elkezdeniKépKépKépHadd gyakoroljon csakKép.
Elemes kisvonat:én az ilyenekre mindig azt mondom,hogy akitől kapta,ott játszhat veleKépKép.Egyébként engem is az őrületbe kergetnek az ilyenek...Na de nem kell hozzá semmiféle ilyen játék,hogy nagy zajt csináljonKép.Nekünk elég egy tárolódoboz,ami tele van autókkal és lehet tologatni....jaj,jaj,tegnap már frászt kaptam tőle...persze a türelmem is fogyKép.
Anyukám éppen ma vett le a polcról a játékboltban egy dobot mosolyogva és meg sziszegtem a fogam között,hogy azonnal tegye visszaKépKépKép!


Na megyek pihizni,mert ki vagyok és azért csak fájdogál a hasamKépKép.

Itt most sütött ki a napKép

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc ebben a percben irt, micsoda megerzes!Kép

"Hajnalban, 5.32-kor megszuletett Villő, 3250-nel, 53 cm-rel!
Eszik, alszik es edesen fintorog!"Kép

Nagy gratula mamanak es babanak! Jo egeszseget, sok boldogsagot az egesz csaladnak!

-Afonya
afonya
 
 


Hihpp-hipp, no és HURRÁ Anyapocnak és Villőnek!Kép
csii
 
 


Hurrá, hurrá, hurrá!!! Örülünk Nektek, leányok, sok puszi babának és mamának Kép
jamina
 
 


Sziasztok!
Régebben beszélgettünk Anyapoccal,most jártam erre,látom megvan a kistesó.Nagy Gratula nekik,sok tejcsikét!

Bocsi,a bepofátlankodásért!

Sziasztok!

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Na, csak éreztem, hogy be kell már nézni! Kép
Gatulálok, és jó egészséget Anyapocnak és a kicsi Villőnek!
kíváncsi
 
 


sziasztok
Most nagyon örülök: Anyapoc csöppijének - és mérges vagyok, mert egy csomót iirtam és elszálltKép
Anyapoc
Itt is hatalmas nagy gratula Villőhöz!KépKép

Áfonya
Hát az a nagy csipesz még egy felnőttnek sem hangzik túl jólKép
Nagy felbuzdulásra most Boribont olvaunk, Hanna is a rajongók táborábanKép
A szülinapos nagyon bejött, mert pont hároméves a Borbon is, plusz még a 7 lufis van meg. Hány van a sorozatban?

Zsuzsa
Vasárnap volt szülinapozás, plusz Bernus (eredeti neve: BernárdKép)keresztelője, jól sikerült minden. Hanna örült az ajándékoknak, főleg a rollernek, papiirsárkánynak és a Noddy-s ujjbáboknakKép
Ma pedig túlestünk a szurin is. Két perc siiráa volt, de amúgy ügyes volt. Aztán aludt és úgy ébredt, hogy nagyon fáj a lába. Kis Nurofent adtam, utána jól lett, most este viszont már hőemelkedése volt.
Luca nagyon ügyes, hogy már megy!MOst aztán nem lehet könnyű, ketten kétfelé?

Na elküldöm, mielőtt ez is elveszik. Holnap vagy aztuán bemegyünk Anyapochoz és Villőhöz, majd tudósiitok.
pussz,
bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Nagy gratula Anyapocnak!!!!! Kép Kép Micsoda szuper hír! Én elvagyok havazva, de elkezdek visszaolvasni, mindenkinek puszi:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok, megint én. Kép

Áfonya: akartam én jönni elöbb is, csak nem tudtam hozzászólni egy darabig, mert sokat írtatok a taliról, ami biztos szuperul sikerült. Kép Mondjuk a kölkönceim se lettek nyugisabbak, tőlük sincs valami sok időm magamra. Háát Dani nemsokára elkezdi az ovit, aztán meglátjuk hátha könnyebb lesz egy kicsit. Bár én tartok tőle mi lesz és Gergő is hogy fogja viselni, mert imádja Danit. Már Gergő se hónapos, betöltötte az 1 évet... Dani meg a harmadikat. Az oltást úgy tűrte mint 1 fakír. Én meg alig aludtam azon az éjszakán, mert aggódtam mi lesz... Gergő már nem volt ilyen néma tegnap amikor megkapta az agyhártyagyulladás ellenit. Kép
Röviden ennyi rólunk.
Áfonya mi történt rékával? Többször visszaolvastam, de nem találom miért kellett megműteni. Nagyon béna vagyok. Kép Jól van már? Szörnyű lehetett. Kép Szegénykéim. Kép

Szülinaposaknak utólag is boldog szülinapot!!!
Zsuzsa, jók a képek. Kép

Sziasztok:Bellana
bellana
 
 


Bellana,
én még a múltkor kikerestem: köldöksérve volt a kiscsajnak.
Látom, elmúlt egy éves a kicsi fiad? Hát most megnéztem, mikor született, és látom ám, hogy mindössze egy nap különbség van a kisfiaink között: Ágoston 10.-én töltötte! Kép
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
innen tavolrol is boldog szulinapot kivanunk Bulcsunak!

Bringa,
csipesz most a mumus, ha szoba kerul a holnapi kotescsere, rogton az az elso, hogy csak csipeszt ne. De mar felig lejott a ragtapasz, alakukucskaltam, szerencsere mar nincs beleragadva a sebbe semmi, ugyhogy max. ijedelem-felelem lesz holnap, fajdalom mar nem. Remelem.
BoribonKép Osszesen hat jelent meg, nekunk mind megvan, kedvencekKép
http://www.pagony.hu/kiado/BoribonSorozat.htm
Hanna mar tud rollerezni?! Rekanak még olyan rendezetlen a mozgasa, hogy eszembe sem jutott eddig, hogy hatha...
Boldog szulinapot Hannanak!
Na hogy vannak Anyapocek, meselj!Kép

Zsuzsa,
nalunk is allandoan megy a harc a jatekokert, orulet. De Mate olyan kis jambor, vigyorogva turi Reka harciassagat, azt hiszi, jatekKép MEg egyaltalan, annyira odavan erte, hogy orom nezni. De Rekara sem panaszkodhatok, mert igazabol csak a Legok a tabuk, masra nem irigy. Sot, sokat segit, mert lekoti Matet mar csak az allando csicsergesevel is. Szerencsere Mate el van a kiságyban fel orat is, ha Reka ott van korulotte. Mindig hallom, hogy rötyögnekKép Reka visszaadja, amit Mate kihajigal, mikozben engem utanozva dorgalja Matet; ezen Mate jokat vigyorog, amire Reka szinten utanozva, evodve mondja, hogy nem vicces, ne rohogjon.. persze ettol Mate megjobban rötyög, szoval aranyosakKép
Es ebed utan egyszerre alszanak el altalaban!!!Kép Leteszem oket, es Reka addig dödörög a macikkal, hogy Mate is elcsendesedik, elalszik. Ezt eszreveszi Reka es halkabbra fogja o is... aztan vagy elalszik vagy nem. Most mar 3 napja nem alszik, bar a 2 orat tisztesseggel csendespihenokent tolti, az ágyában.

Bellana,
el kellett volna jonnod a taliraKép
Ovi nalunk is nemsokara kezdodik. Akkor nalatok is nagy a testveri szeretet, ez joKép
Ovi: varom is, mert kicsit tobbet tudnek MAteval foglalkozni, kis lelkifurdancsom is van miatta. Tiszta apas: reggel ugye apaval vihancol 2 orat, amig mi Rekaval még alszunk, Apa eteti is. En napkozben kettojuk kozott ingazom, nincs kimondottan csak Mates idoszak. Na, amikor ebedel, de kozben Rekat is kiszolgalom, sz'al az sem. Aztan este Apa furdet, esti tejet itat es altat. Ezert talan jot tenne, ha lenne kis idonk kettesben.
Csak az ovi meg olyan sok idoKép 9-re mar ott kell lenni es 3-kor uzsonna es csak utana lehet elhozni a kolkot. Sok, alig fogom latniKép

Igenigem. Rekanak a koldokservet korrigaltak, ami szuletese ota megvolt.

Kivancsi,
agostonnak utolag is boldogot!Kép Tobbi gyerkoc? Te? Nem konnyu nalatok az iskolakezdes, gyanitom...

Csinaltam egy kepet arrol, hogy alszik Mate, de valami gubanc van, nem tudom feltenni. Majd. Addig is egy mai Reka-szosszenet:
- Anya, hány óra van?
- 10 perc mulva lesz 5 ora.
- Anya de _most_ hany ora van?Kép
Vegulis igaza van, nem azt kerdezte, mennyi lesz 10 perc mulvaKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Kiváncsi: de rég "láttalak" Kép Akkor utólag is boldog szülinapot a manódnak. Kép

Áfonya: mi jövőhéttől kezdünk ovizni. Nem tudom hogy lesz, ráadásul én viszem Gergőt is, mivel nincs kire bízni. legfeljebb ő is beszokik. Kép Én félek a dologtól amúgy. Kép Nem szoktuk otthagyni sehol. Játszóházban is 1-szer volt el, aztán sose maradt ott többet egyedül. Nem biztos, hogy otthagyom az oviban egész napra a közeljövőben. És ahogy mondod nekem is nagyon fog hiányozni, nagyon megszoktam, hogy mindig együtt vagyunk. Gergő is. Még a végén unatkozni fogunk. Kép Pedig én úgy érzem szüksége van már a külvilágra. Nagyon szeret másokkal játszani én mintha már untatnám...
Rékádnak mihamarabbi teljes gyógyulást! És szavadon foglak, legközelebb, ha sikerül megoldanom mi is megyünk boldogítani a talisokat. Kép

Bellana
bellana
 
 


sziasztok
Ma voltam bent Anyapocnál, a kis Villő tündéri, és nagyon sokat eszik!Kép
Jól vannak mindketten és Bulcsú is nagyon örül a hugicának. De a részleteket majd Anyapoctól. Mindenkit puszil.

Áfonya
Én is azt érzem, hogy semmi időm sincs Bernivel fogalakozni, nem is tud nnyit mindent, mint ennyi idősen Hanna. Ugyanakkor sokkal több mindent tud sztem, hiszen minden nap tanul Hannától és eleve más helyzetben van. Csak ezek nem olyen kézzel fogható dolgok, mint az hogy megmutatja hol a fejeKép
Mi hétfőn kezdjük az ovit elvileg, bár most estére mintha taknyos lenne Hanna, reméelem, csak egy lightos nátha.Már adtam neki oscillo-t, az szokott hatni.
Már vásároltam cuccokat neki, kell egy-két dolog. Még a váltócipő, gumicsizma, esőkabát hátra vanKép

Bellana
Én is Bernivel szoktatom Hannát, nem a legjobb, de ez van. Végül is nem tehetem félreKép
Igy legalább van elfogadható indok, hogy miért kell egy-egy órára, amjd egyre többre otthagynom, hiszen Bernit szoptatni kell, sétáltatni, stb.
Hanna mondjuk elvan bárhol, de azért kiiváncsi leszek, az ovit hogyan viseli. Szerencsére jön egy ki barátnje is, együtt talán könnyebb leszKép


Zsuzsa
Azóta szerencsére nem volt semmi hatása az oltásnak, kopp-kopp. Nyomott hagyott benne, de úgy látom, nem kellemetlent. Mondogatja, ha legközelebb is lesz oltás, még bátrabb leszKép

Na mára ennyi,
üdv mindenkinek, bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!

Bringa: érdekes nekem meg többet tud Gergő mint Dani ennyi idősen. Danitól egy csomó mindent eltanul.
Szerencsére Dani is egy kis barátnőjével megy oviba, én is ebben bízom, hogy így könnyebb lesz. Mondjuk már rám is ráfér egy kis nyugi és hogy kicsit csak Gergővel legyek. Bár gondolom ezt a kölkök nem így gondolják. Kép
bellana
 
 


Sziasztok!

Gyors leszekKép.

Köszönjük a gratulációkat Bulcsú és Villő nevében isKép.

Ma jöttünk haza,egyenlőre minden rendben,szépen eszik a kisasszony.Bulcsú imádja,simogatja,sokat segít már mostKép.Reméljük,így is marad...

A szüléstörténetet majd felteszem,mert nem akarom egy az egyben ide berakniKép.

Addig is itt egy kép az új családtagról(aki nem igazán akarja magát mutogatniKép)

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=6496&page=2&image=158176

Pusszantás,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Mi iss csak most estunk haza, még hatravan az esti musor, ugyhogy csak gyors örülés Anyapocnak es a kicsi Villonek, aki nagyon tunderiKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Itt vagyokKép.
Jól telt az éjjel,azt leszámítva,hogy a felettünk lakó hajnali 4-ig csinálta a felújítást,igaz nem teljes hangerővel,de azért éppen annyira,hogy alig tudjak aludni...Kép
Villő egyszer kelt,evett,pelenkázódott és aludt is visszaKép.Reméljük,így is maradKép!

És akkor a szüléstörténet:
Talán azzal kezdődött,hogy vasárnap reggelre nagyon leszállt a pocakom.De olyan mértékben,hogy még én is észrevettem .Aztán elkezdett jönni a nyákdugó,de csak apró részletekben némi nedvességgel,amiről nem tudtam eldönteni,hogy esetleg nem magzatvíz szivárgás-e(ez azért volt lényeges,mert Strepto pozitív vagyok és nem szerettem volna,ha esetleges fertőzés lép fel...)Ezért hétfőn reggel úgy döntöttem,hogy bemegyek a kórházba és megnézetem .Mire odaértem,már voltak görcsök,de nem igazán volt rendszeres,inkább menstruációs jellegű.Megvizsgáltak,minden rendben volt,nem folyt a magzatvíz,de az NST nem mutatott nagy és rendszeres fájásokat, a méhszáj már rövidült.A szülésznő annyit mondott,hogy szerinte éjjel ebből lesz vmi... Én azért szépen elindultam ajándékot venni a fiamnak,aki 24-én volt 3 éves.A görcsök nem szűntek,de nem tűntek vészesnek.Este 6 órára elkezdtek rendeződni,10 percenként jöttek,de még nem voltak túl hosszúak,így vártunk.Anyukám volt velem,mert a férjem éppen a Dunán hajózott Esztergom felé,hátha ideér .
Mértük a fájások hosszát és amikor már legalább 1 percig tartottak és néhány 7 perces is volt köztük,úgy döntöttem,bevonulok...
Mire beértem,már 5 percenként jöttek a fájások,de még bírhatóak voltak.Ekkor volt a méhszáj 1-2 cm.Jöttek a szokásos dolgok,felvétel,kikérdezés,NST,UH,aztán a beöntés és borotválás(erről később ).Utána egy jó kis tusolás,aztán vissza a gépekre.A fájások erősödtek,így 3 órakor már 4 cm volt a méhszáj,de mivel elfáradtam addigra(hiszen előző reggel óta nem aludtam),két fájás között szépen elaludtam.Ennek az lett az eredménye,hogy a fájások csökkentek és újra 10 percesek lettek.Az orvos szt nem voltak túl erősek,így nem repesztett burkot sem.A gépek miatt eddig feküdtem,de szóltam a szülésznőknek,hogy vegyék le rólam a kütyüket,mert idegesítenek.Szó nélkül megtették és kiküldtek a vajúdóba,hogy aludjak kicsit.Ez persze nem ment,így szóltam,hogy sétálok.Ez megtette a hatását,mert újra erős és 3-4 perces fájások jöttek.Egyszer csak egy kis pukkanással megrepedt a burok és egy kevés magzatvíz elfolyt.Ekkor a doki megvizsgált és már 8 cm-re voltam tágulva.Azt mondta,még 1 óra és viccesen megkérdezt,jó lesz-e.Mire én azt választoltam,hogy inkább már csak 1 perc....A szülésznő azt mondta,álljak fel,az eddig is segített.Felálltam és szinte lélegzethez sem jutottam,mert a következő fájás már tolófájás volt.A szülésznők nem akarták elhinni,de visszatettek az ágyra és valóban azt tapasztalták,hogy eltűnt a méhszáj.Visszahívták a dokit,hívták a csecsemőst,hogy szülünk.Innentől kezdve gyorsultak az események,mert 3 fájásra megszületett Villő 3250 gr-mal és 53 cm-rel .
Közben gátvédelmet is végzett az orvos,így nagyon picit repedtem,de szerencsére és szorgos keze munkája nyomán ma már semmit nem érzek belőle,sőt már a második napon ülve szoptattam .
A szülés az előzőhöz képest igen gyors volt,de sokkal intenzívebb.


Majd jövök visszaolvasni isKép.

Pusz,Anyapoc

Ui:Bocsi,hogy ennyi helyet foglaltam...

anyapoc
 
 


Sziasztok!

ANYAPOC, olvastam a szüléstörténeted és megnéztem a képeket is. Kép Nagyon drága a bébi! Kép Istenem, de jó lenne megint egy ilyen pihe-puha szuszogó! Kép
Milyen szuper, hogy Bucsú ilyen szeretettel fogadja!
A borotválással volt vmi gond? Miért írtad, hogy majd később? És akkor nem volt veled senki a vajúdáskor és a szülésnél? Úgy értem rokon?
És alszik a kicsi, jól szopik?
Mindenre kiváncsi vagyok! Kép Kép
Segítséged van??
Bocs a sok kérdésérert. Kép
Mégegyszer naaagy gratula a gyönyörű Villőhöz!
Búcsúnak utólag is boldog szülinapot!
Lehet, hogy hülyeség, de vajon ha Dani 3 évesen kap tesót vajon könnyebb lett-e volna vele? Mindegy ez csak költői kérdés. Kép

Puszi, sok boldogságt a kicsivel és sok szundit. Kép

Bellana
bellana
 
 


Tettem fel új képet a profilomba. Kép
Pussz
bellana
 
 


Sziasztok!

BellanaKép

Jaj,olyan szépek vagytok a képen,de komolyanKépKépKép!Gyönyörű a nagy családKép!
Köszi a dicséretet Villő nevében isKép.Nem hiszed el,de máris hiányzik a szülés...pedig akkor nem azt mondtam....Kép
Borotválás:nem volt gond,csak az őszis topikban a lányok be vannak kakálva tőle,ezért írtam oda,hogy majd erre még visszatérekKép.Megnyugtattam őket,hogy semmit nem lehet érezni,én legalább is egyszer sem éereztem semmit...nem tudom,miért csapnak ekkora hűhót körülötteKépKép.Sőt, a beöntést is szinte már vártam,mert éreztem,hogy tele vagyokKép.

Senki nem volt velem,mert a férjem akkor reggel 6-kor szállt ki Esztergomnál a hajóból,így mire beült a kocsiba,hogy jön,én már telefonáltam,hogy lekésteKépKép.Anyum meg ugye itthon volt Bulcsúval,de ahogy mesélte,tk ott volt velem,még fájásai is voltakKépKép.
De én nem éltem meg rosszul,mert az előző vajúdásnál sem volt velem senki,a férjem már csak a kitolásra jött,mert addigra szabadult fel az apás szülőszoba.Viszont mindkétszer egyedül voltam teljesen szülő nő,így jutott rám 2 szülésznő isKépKépKépSzóval nem éreztem magam egyedül.Amíg sétálgattam,jól tudtam belefelé figyelni,amikor meg már toltam,a két szülésznő nagyon sokat segített,ismeretlenül is megbíztam bennükKép.

Villő baba alszik rendesen,csak még nem sikerült a bélfunkciót összehozni az alvással.Szinte állandóan kakál,de nem is csoda,mert rengeteget eszikKép.Így miután evett.leteszem,negyed-fél óra múlva nyekereg,jön egy kakaKép.Akkor peluscsere,megint egy kis cici és onnan alvásKép.Aztán ha minden jól megy,akkor megint egy kaka,de nem ébresztem fel,mert akkor ezt csinálnánk a következő szopiigKép.
Negyednaposan már 90-et szopott szinte minden alkalommal,így mérleget nem is hozattamKépKép.
Segítség van,anyum bmikor elérhető,de egyenlőre nem igényeltem,hogy egész nap itt legyen.Ma is jön fürdetésre,de szerencsére tegnap is minden flottul ment,így nem is volt igazán rá szükségKép.
Egyenlőre ez a nap nagyon nyugis,de majd meglátjuk pár nap/hét múlvaKép.

3 év korkülönbség:hááát,mivel én a másik oldalt nem ismerem,nem igazán tudok nyilatkozni.az is biztos,hogy gyereke is válogatja.Bulcsú nagyon megértő(szűz jegyűKép),szeret segíteni,nem problémás gyerek.De hogy 2 évesen hogy viselte volna pl....nem tudom....

Köszönjük a szülinapi köszöntést isKépKép.


ÁfonyaKép

Voltatok már az újabb kontrollon?Vagy még csak eztán mentek?Időzavar...KépKépKép
Máté és RékaKép-el tudom képzelni,ahogy Réka morog MátéraKép.Én teganp hallottam így vissza magamat.Ki kellett mennem a fürdőbe fültisztitó pálcikáért és Villő már a pelenkázón volt.Szóltam Bulcsúnak,hogy álljon oda és vigyázzon rá. A csajszi persze nyekergett,aztán hallottam,hogy Bulcsú mondja:Mi van Villő?Mi a baj? A hangsúlyt nem tudom visszaadni,de olyan megható voltKép.
Mennyi az időKépKép.Rékának jó kis logikája vanKép.
Ovi:Nektek sem lesz akkor most egyszerű.Bölcsiben meddig volt Réka?Nem 3-ig?
AlvásKép,azért jó,hogy legalább csendespihenőt tart RékaKépKép.

Zsuzsa?Kép

Na megyek,mert egy kicsit tényleg pihizekKép

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok lányok!

Anyapoc: Köszönöm a bókot. Kép az első gyereknél én is odavoltam a beöntéstől. Kép A borotválástól mondjuk nem.Miért félnek tőle a lányok az ősziben? Viszont Gergőnél már nem adtak beöntést, mert itt már nem módi, viszont én odavoltam, hogy ajaj, akkor mi lesz, nem akarok annyi ember elött becsinálni. Kép

Zsuzsa: Képneked is köszi a bókot. KépTali: nem tudom kérdeztétek-e, teljesen szétvagyok esve Gergő nem alvásától. Kép Ovi:mi holnap kezdjük, mert ma vmi értekezlet van. Háát nem tudom, hogy lesz, mert Dani még nappal is bepislog néha ha néha alszik...A kaka meg csak batyuba akar sikerülni. Kép Nna meg gőzöm sincs, hogy fog ottmaradni... Hát holnap elkezd kiderülni.
3-ik gyerek: szeretnénk, de jó volna elöbb kialudni magunkat. El nem tudom képzelni, hogy bírnám ha most esnék teherbe... És persze jó lenne ha addigra eltudnánk költözni nagyobb lakásba.

Áfonya: merre jársz? Kép

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

egy kicsit rumlisabb éjszaka után most egyszerre alszanak a csemetékKépKépKép.Sőt,már a dokinénink is megvizsgálta Villőt alvás közben,úgy,hogy fel sem ébredtKépKépKép.Ezt hívják mázlinak...Kép

Zsuzsa

Köszönjük,édesek vagytokKép.
Bringának nem lesz netje(így kellene írni????Kép) egy darabig,de most beszéltem vele,Hanna nagyon ügyes volt,már most ott tudta hagyni délig,sőt Hanna holnap már ott szeretne aludniKép.Az óvónénik meg voltak vele elégedve,nagyon ügyesen eljátszott.Bringa attól tart,hogy ha Hanna rájön,hogy ez minden nap így lesz,akkor jönnek a gondok..KépEddig jutottunk,mert aztán tele lett az éter gyereksírássalKép!
Apa számolja az órákatKépKép...én isKép!
Harmadik?KépHűűűű,nekem már most hiányzik a feeling..na nem a pocak,csak maga a szülés...epdig azért odavoltam egy kicsitKép...És azt hittem,nem mondom két nap után,hogy újracsinálnám...pedig...KépKépKép

Bellana

Beöntés,borotválás:nem tudom,miért tartanak tőle,pláne a borotválástól.Talán azt hiszik,hogy vmi baromi éles borotvával csupaszítják meg őketKép.Nálunk legalább is nem olyat használnakKép.A beöntéstől én azért sem féltem,mert amikor kicsi voltam és kórhzában voltam,akkor kaptam és emlékeim szt nem volt vészes...És tényleg nemKépKépKép.Sőt,én tényleg megkönnyebültemKép.Nálunk rutin mindkettő,de ha nem lenne,én akkor is kértem volnaKép.Igaz,hogy utána kicsit nehezebb összehozni a nagydolgot,de vannak csodabogyókKépKép.
Tényleg jöhettetek volna a talira,de majd leegközelebbKépKép.

Áfonya

Azt akartam még megkérdezni,hogy mi volt Máté kontrollján?Vagy írtad és én balga nem vettem észre????


Ezt még muszáj leírnom:
Tegnap szopi közben Bulcsú odatelepedett mellénk és nézte a kamerában a szülinapjátKép.Szokás szt ujjszopi,amihez társulni szokott,hogy a másik kezével a haját bizergálja...Na most nem a saját hajával tette,hanem VillőévelKépKépOlyan édi volt,hogy ha lett volna még két kezem,biztosan lefényképezemKépKép!

Ja,és Villő már olykor szopja az ujját....

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia lányok!

Anyapoc: ha még gyantáznának borotva helyett. Kép Kép
Bulcsú édi lehetett. Ezt Dani is csinálja igaz z én hajammal meg a sajátjával ha hosszabb. Csigabiga a művelet neve. Kép Kép
Villő meg szuperbaba! Kép

Én meg zombianya. Kép

Bellana
bellana
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: