Új privát üzeneted érkezett!

Norcsi,
tervben van. Tudod, amikor az ember olyan harom szep gyerkocot lat egyutt, osszehangban, amit Nalad lattam...Kép)

Hu, nalunk besurusodtek az esemenyek. Penteken Reka bemutatta, hogy hogy tud falnal is, ajtonal is felallni, tud oldalazva ágyat koruljarni.. aztan tud lebego papirelefantokat fujniKép Es annyira orultunk neki, hogy most megint mindent fujkalKép
Este en elmentem kocsmazni /harman voltunk lanyok, egyik csajnak masfel eves, a masiknak 2 a babaja/, a gyerekeken kivul masrol nem is beszeltunkKép Mondjuk belegondoltam, nagyon nem is tudnek, ez remesKép
2 korul ertem tan haza, jol elment az idoKép
Szombaton olvasgattam Rekanak egy konyvbol, mondom neki, ott egy elefant, erre odafordult a papirelefantokhoz es elkezdte fujni oketKépKép Teszteltuk utana, hatarozottan tudja, mi az elefant. Ami log a lamparolKép
Azon kivul még a zoknijat tudja megmutatni keresre. Rajottem, azert, mert nalunk a leggyakrabban elhangzo kerdes a "hol a zoknid mar megint?" Kép
Valamint a jatszocumit /nalunk tenyleg az, ugyanis nem cumizik, csak dobalja meg fogzaskor ragja, foleg a fogojatKép/ tudja az en szamba tuszkolni. De komolyan, felveszi es az szamba /na jo, neha az orrombaKép/ teszi.

Na most ennyi, majd joszokKép
afonya
 
 


Áfonya!Kép Köszi, szóval mindent bele! Nagyon tanulékony, ügyes kislányod van, hidd el hogy olyan hamar elrepül ez az idõszak (is) ki is kell használni ezeket a szép perceket, mert ilyenkor olyan aranyosak a gyerekek!Kép

Jó hétvégét Nektek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Csak a naplo kedveert: Reka teljesen leszokott a cicizesrolKép En meg kuzdhetek a fejessel, aztan mehet a csapba.
Viszont, hogy jot is irjak, az utobbi par napban az esti elalvas szepen megy, furdes, kaja es leteszem, alszikKép Pedig a szopinelkuliseg miatt feltem ettol. De inkabb vegyuk ugy, hogy le sem irtam, nehogy elkiabalas legyen a dologbolKép

-Afonya
afonya
 
 

 
 

Áfonya!

Haj-ügyileg már én is akartalak kérdezni! Te vágtál Réka hajának a végébõl? Mert nálunk apja szerint vágni kéne Ádám hajának végébõl, hogy ne csak hosszra nõjjön, hanem sûrûsödjön is, ami mondjuk rá férne pár helyen. Vagy még kicsi hozzá szerinted?
És a hajkefét szerintem csak azért nem akarja még megenni, mert nem látja, nincs a keze közelében(mert amit megkaparint, mindent összenyálazKép) Ül szépen az ölemben és úgy fésülgetem, biztos tetszik is neki, hogy babrálok a fejénKép

Szopi miattKép Mit csinál, ha mégis megpróbálod?

Puszi Nektek!

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Most mondokat tanulok ezerrel, majd jovokKép

Bringa,

[url=http://emil.alarmix.org/gedeon/%20mondoka.htm" TARGET="_top]http://emil.alarmix.org/gedeon/%20mondoka.htm[/url]#kisgyermekek

Es ez nagyon jo oldal, leirja, mit kell csinalni:

[url=http://marci.co-net.hu/kedvenc/taps.htm" TARGET="_top]http://marci.co-net.hu/kedvenc/taps.htm[/url] es a lepegetok, ujjszamolok, stb...

-Afonya
afonya
 
 


Betti!

En eddig ketszer vagtam le a hajat, de csak elol, hogy ne logjon a szemebe. Allitolag mar nem divik az a nezet, hogy a hajvagastol erosodik a haj. A sogornomnek /most 12 evesKép/ sem vagtak a hajat es gyonyoru hosszu, suru szoke haja van. Bar tudom, egy pelda nem pelda.
En is gondolkodom a nyirason, de mas okokbol: egyszeruen eteteskor is tiszta kajas a haja sokszor, a partedlijet vagy barmi hatul patentos dolgot kesz horror raadni, a szukebb nyaku ruhak levetesekor is huzom a hajat... Mondjuk, azert irigyellek, hogy Adam csak ugy ucsorog az oledben. Neha Rekanak is lehetnenek ilyen nyugodt pillanataiKép

Szopi: felnevet, aztan elkezd jatszani vele, pöckölgeti, majd elmaszikKép

ZsuzsaKép Ezek szerint a cumi nalatok is menoKép Elod meg mindig bolcsozik? Nem tudsz kepet csinalni rola, meg nem is lattam olyat.
Pajzsmirigy ugyben marcius elejen kell mennem kontrollra, meg megbeszelni a jovot. Mit mondjak, kisse aggodom.
Alvasban szerintem atlagosak vagyunk, vannak jo es rossz heteinkKép

Az elefantokkal valami gaz van, még nem jottem ra, hogy mi is pontosanKép Mert a lampa alatt vannak az elefantok. Es minden lampanak fujni kezd, ha meglatja oket. De ugyanakkor az elefant szora csak es kizarolag azok fele fordul es fujja oket. Nem ertem, kicsi vagyok en ehhezKép

HajmosasKép

Kép
afonya
 
 


Áfonya
Köszike! Nagyon jók, a másodikat ismeretem, az elsõt tõled!
Nagyon édi Rékuci, ahogy csempét mos Kép

bringa
bringa
 
 


Áfonya!

Nagggyon cuki Réka ezen a képen(isKép)!

Szóval nem biztos, hogy a vágástól sûrûsödik a hajuk? Akkor most még hagyom, aztán lehet, hogy nyáron csináltatunk valami tüsi frizurátKép
Szoktad Réka haját összekötni, csatozni, ilyesmi?(vagy hagyja egyáltalán?)
És szerintem Ádám se fog pár hónap múlva nyugton ölben maradniKép Addig meg kiélvezem a helyzetet, hogy nyugis.

Puszi

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Na, mindenki setal a tavaszban?Kép Tegnap en is magamrakotottem Rekat /konnyu a 7 kilotKép/, aztan bementunk a belvarosba ugyintezni. Azt hiszem, ezentul mindenhova viszem magammalKép Eredmeny: buszon atadtak a helyet, ket helyen eloreengedtek, egy helyen kaptunk egy olyan favalamit, amit alul megnyom az ember, akkor osszecsuklik a jatek, aztan Rekanak arengedmenyt is kaptunk kisszoknyahozKép

Zsuzsa,
biztos a Parod a vekony lanyokat kedveliKép A hajnyirast hogy csinaltad, alvas kozben? Vagy Apaja segitett? Valahol lattam szolmizalt dalokat a neten, csak nem mentetem el, alkalomadtan megkeresem. Viszont nekem van ket konyvem is, amelyik kottas, majd elkuldom a cimlistat mailben.

Bringa,
napirend kerdesedet olvastam, ha megnyugtat, nekunk sincsKép Ill. talan most, egy hete van kb, ami annyibol all, hogy az ebredes / 1/2 8- 1/2 10 is lehetKép/ utan 4 oraval alszik el durvan, van egy delutani alvas is, de az mar bizonytalan idopontben, es este 7 korul furdes elotti jatek, pancsi, kaja es 8-kor beajul az agyba. Ejfelkor szinte oramu pontossaggal ebred. Szoval igazabol csak az esti a fix, a tobbi csak relativ hivatkozasKép
Es ez is csak most, egy hete, elotte oskaosz. Lehet, hogy osszefugg a nemszopival is, nem tudom. MErt elotte pl. ataludta az ejszakat.

Betti,
most beletetted a bogarat a fulembe ezzel hajvagas-erosodesselKép Nem lehet csatozni, mert egyreszt nem hagyja, masreszt kiszedne es esetleg lenyelne. Apja az eskuvoi hajcsatomat mar egyszer raadta. Ahhoz kepest, hogy fiut szeretett volna, igencsak lanyos apuka lettKép Mar a kov. baba is lany legyen, ez a kivansagKép

-Afonya
afonya
 
 


Zsuzsa,
a fraszt hozod ramKépKép Reka 6-an szuletett, azt hittem, holnap nonap es nem csinaltam sutit. Nalatok is egbyfolynak /mit folynak, rohannak/ a napok? Irigykedem a hizasi vagyaid miattKép
Hajat vagtunk tegnap, de csak elol, a frufrujat, mert mar megint a szemebe logott. Ugy megvaltozott tole a kis arcaKép Elod-Apa hajKép
Konyv: van nyomtatasi lehetosegetek?
Jaroka: Haaaat... Szolnokra elvittuk magunkkal, akkor jol jott, hogy nem kell kulon utazoagy. Aztan jo nagy, az is elony /mg hatrany, hogy a konyhaba mar nem fer elKép/. Egyebkent mint muanyag, nagyon bevalt, csak Reka nagyon mozgekony es nem nagyon marad el benne. Mi elso honaptol hasznaltuk, mert a kisagya masik szobaban van, mint a nappali, ahol egesz nap vagyunk. Igy szamunkra bevalt, de ha csak valoban jarokanak vettuk volna, akkor hamar kinotte volna, mert amikor elkezdett forogni /es ez eleg koran volt/, mar nem akart megmaradni benne. Most mar napi 1 orat van benne osszesen, amig eszem vagy egyeb dolgom vanKép Nem akarlak lebeszelni, mert egyreszt gyerekfuggo, ha Elod el tud jatszani egyulto helyeben, akkor biztos jo, masreszt lehet, hogy szoktatas kerdese is.
Igen, ujra 2 orakat setalunk, elvezzuk a jo idot. Es most doglott az autonk, igy eloszedtem a kendot ugyintezeshez es azzal cipelem, imadja es en is, nagy sikerunk van mindenholKép

Kajalassal hogy alltok? Jo a profilkep, kisSzotyola igen fotogenKép
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

IdetaláltamKép Kép Kép

Áfonya! Ti hogy vágtok hajat? Apa fogja a fejét közben? Engedi Réka, vagy ripsz-ropsz kell levágni? Estére mi is ezt tervezzük. Lilinek annyira egyenetlen még mindig a haja, hogy azon gondolkodtunk, hogy le kellene olyan kis kb. 1/2 cm-esre vágatni géppel fodrásznál. Szerintetek ez gyerekkínzás, vagy nem olyan vészes? Mindenesetre ma csak egy kicsit akarok vágni, mert jövõ hét végén keresztelõre megyünk, és addig még had maradjon szép kislányKép a rövidet utána tervezzük.

Zsuzsa!
Járóka. Nekünk a fa modernebb változata van(nagyobb, mint a régiek) de Lili is nagyon kevés ideig van el benne. Nekem az jött be - ha mégis arra van szükségem, hogy tudjak valamit csinálni úgy, hogy nincs a lábam alatt - hogy minden alkalommal, amikor beleteszem, akkor újKép játékokat kap. Egy kis dobozba, vödörbe belerakok 4-5 játékot (persze jól rá is játszok, hogy hû most milyen érdekes játékokat kapsz, nézd csak megKép...stb)és akkor egy darabig elvan vele. Persze nem újak ezek, csak mindig cserélgetem és így talán érdekesebb. De volt már olyan, hogy szinte rá volt írva az arcára, hogy de anya ezeket már ezerszer megvizsgáltamKép. Ha szerencsém van, akkor kb. fél óráig pakolgatja, nézegeti õket.

Honnan a szotyola becenév? Kép

bera
berka
 
 


Tudom még mit akartam:

Áfonya! Hogy csináljátok ilyenkor a kendõzést? A kabátra veszed? Réka bundazsákban van...és úgy is tetszik neki? Nekünk babazsák van, de én még mindig a jó idõre várok...most meg már megint szakad a hó odakint.
berka
 
 


Szi Áfonya!

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Na mégegyszerKép
Csak közben elszállt a net, vagy egy óráraKép

Nem is figyeltem, hogy Réka is 6.-án született! De jó! Ádám isKép Csak õ 5 hónappal késõbb. Kérünk ám szépen 9 hónapos képet a csajsziról! Nem hízelgés(meg a fiam meg ne hallja, jó, hogy olvasni még nem tudKép), de nekem Réka a kis kedvencem a babanetes kislányok közülKép A nagy huncut, mosolygós szemei és a haja miatt, nagyon birom!
És hogyan kötöd fel a hordozókendõt, engem is érdekel!

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Es ma is elaludt 8 utan, szepen, egybol, ahogy kell /a nagykonyv szerintKép/ ! Senkit nem akarok bosszantani, hisz mi is majdnem 9 honapot vartunk ra. Mondjuk, ez nem az en erdemem, hisz eddig is igy csinaltunk mindent.

Hizas: rajtam is maradt par folosleges kilo, de en "Apamat" sem zavarja. Sot, tomi belem az edessegeket, amit nem kene. Csak hat kedveskedni akar, hisz sok mas szorakozasom nincs mostanaban.

Ragaszkodas: lesz az meg rosszabb isKép Azt hittem, most a szopi vegeztevel arany eletem lesz, szabadsagot kapok neha. Hat, Reka ugy nez ki, anyatavolletben max 2 orara van hitelesitve, aztan heveny orditasban tor ki. Ami szegeny dajka /Anyum vagy Apum vagy Hugom/ idegeit viseli meg a legjobban a tehetetlenseg miatt, bar a szomszedok meg nem nyilatkoztakKép

Kaja: nem valogat, szerencsere, de a mennyisegek rapszodikusan valtozoak. Ma pl. csak krumplit foztem, meg tettem bele egy kis turot /csak megijesztettem veleKép/, leturmixolva eleg nyalkas allagu valami lett, en meg nem ettem volna, de a gyerek ugy falta, hogy csak lestem. Persze kozben neha ugralok elotte, bohockodom, nekifutasbol teszem be a szajaba a kajatKép De komolyan, ezt nagyon dijazza.

Jaroka: talan felallaskor lehet rosszabb a halos, kapaszkodas miatt. Bar ha eleg feszes, akkor gondolom abban is eppugy fel tud allni. Nomeg az a fel ora..Kép

Brekego Szotyolarol am varjuk a kepeketKép

bera, vegreKépKép
Hajvagas csak elol volt eddig mindig, ripsz-ropsz. Neha olyan is lettKép Most pl. eleg bilifazonu, olyan keletiesKép Ezt az "uj jatek" trukkot en is probaltam, nalunk sem jon be igazan. Apja szokta mondani ilyenkor: "nem hulye ez a gyerek, csak kicsiKép"
Kendo: en eleg forrveru vagyok, egy poloban es egy vekony dzsekiben jarokKép Reka jo magas dereku kantaros nadragban van, meg kabatban, es igy teszem a kendobe, a kabatom ala. O nem fazik, sot rendszerint megizzad, csak az en nyakam van ki rendesen, foleg, hogy lehuzza a polomatKép Csak eddig nem volt cipoje, 2 vastag zoknit adtam ra a harisnya fole, eleg konkretul nezett ki a labaKép
Lilinek lesz a kereszteloje vagy csak szurkolni mentek?Kép
Esik a ho Nalatok?! Itt mar tobb napja kimondottan tavaszias ido van, majd kuldok egy kis melegetKép

Betti,
beszoltal eloszor?Kép
Koszi a bokot, felolvastam nekiKép En a profilopkat szoktam mutogatni neki, meg van orulve a babakert. De nem valogat, mindegyik tetszik neki. A lanyok isKép
Olvastam a vesegondotokat, remelem en is, hogy kinovi. Duhito /es engem a tehetetlenseg szokott a legjobban idegesiteni/, hogy mennyire feluletesek neha dokikKép

Legujabb produkcioink koze tartozik, hogy immaron nem csak lepakolni tudja a polcokat, de vissza is teszi, amit ledob. Legalabbis probalkozik, es ugye a szandek a fontos. Igaz, neha masik 2 dolgot lever kozben, dehat ne legyunk telhetetlenekKép
Ja, es kepzeljetek, tancol a zenereKép Razza a fejet /neha beveri kozben a szekrenybe/, himbalja a felsotestet, tapsikol. Es ratapasztja a fulet a hangfalraKép Majd megprobalom elkapni fenykepileg.

-Afonya
afonya
 
 


Afonya!

RÉKÁNAK BOLDOG Kép HÓNAPOSSÁGOT!!!

Kata és Dóri

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Réka!

Boldog kilenc hónaposságot!Kép

Kép

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Áfonya!

Boldog kilenc hónapos szülinapot Rékának!Kép

Napsugár baba is megnézte a Rékáról készült képeket, nagyon tetszettek neki, még most is nevetgél, pedig már alvásidõ van...


Ildikó és Napsugár
ildikó
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek koszonjuk a koszontestKép Reka ugy sikongatott az animacioknak, mint apja hazajovetelekor szokottKépKép Napsugart is megneztuk a profilban, edes a felig kinyujtott nyelvevel, koran kezdi a kacerkodastKép Elodnek utolag is a 200 napossaghoz, Bera Lilijenek meg a kilenc honapossaghoz, Ildikonak meg a nem_irom_ki_hanyadik szulinapjahoz gratulalunk.Kép

Zsuzsa, orulok, hogy ide irogattok, mert ezt mindig elolvasom, sajna az osztalyra mar nem jut annyi idom, hogy erdemben irhassakKép Most megyunk nonapozni munkahelyemre, majd jovokKép

-Afonya
afonya
 
 


Haho, ne aludjatokKép

Nalunk mar mindenki kidolt, Apa turazni volt ma, 25 kmKép, kicsit lefaradt. Reka jo kislany, idoben elaludt, csak en kornyadozok még itt. Mindenki megkapta a nonapi figyelmesseget? Eddig utaltam nonapot, de most vegre egy nap, mikor nonek ereztem magam, nem "csak" anyanak. Nektek nincs ilyen hianyerzetetek neha? Kioltozes, kisminkeles, stb...

Zsuzsa,
olvastam a talalkozorol szolo beszamolokat /meglestelek Titeket isKép/, de mindenki csak sejtelmesen utalgatott BrekiSzotyi Urfi nyafkasagara. Mi volt a baj, a sokadalom? De ugye nem vette el a kedved? En ugy irigykedem ilyenkor.

Nalunk most a kipakolom-bepakolom es a ledontom-felepitem jatek a menoKép Meglepo modon egesz jol csinalja, mar apro, finom mozdulatokkal tudja egyik kockat a masikba tenni, vagy rarakni egyiket a masikra.
Es ma be nem allt a szaja vendegsegbenKép Tobb kulonbozo szot rakott ossze, igaz, egy kukkot nem ertettem belole. Eddig legalabb az illuzio megvolt, hogy baba, apa, lampa...Kép

Es akkor par kep, az utobbi napk termeseibol.

-Afonya
afonya
 
 


Itt egy rosszul kivitelezett almaeveszetKép

Kép

Az elso 4 reszleten szepen latszik, ahogy tevedesbol a huvelykujjat kapja be, majd az utolso 2 kockan korrigalKép
afonya
 
 


Ez a mokas kedvu Apa altalam most felfedezett alkotasa:

Kép
afonya
 
 


Elnezve a fenti kepet, mar tudom, miert erzem neha, hogy ket gyereket nevelekKép

A legvilagosabb ruhaban a legjobb a jarolapon hasalni /es hatborzongato hangot kicsikarni szerencsetlen halkonzervbolKép/:

Kép
afonya
 
 


Hozzataplalas sasmadarralKép

Kép
afonya
 
 


Folytatas ujsaggal:

Kép
afonya
 
 


Ha mar muveszet, akkor irodalom utan zene.
Taviranyito, mint furulyaKép

Kép
afonya
 
 


Es hajvagas utan, amolyan tavolkeleti stilusbanKép

Kép
afonya
 
 


Hahóóó!

Mi az, hogy "Haho, ne aludjatok"??? Kép
Most jól felébresztettél!!! Még jó, hogy Dóri nem hallotta. Kép

Ugye ennyi kép van?
Csak mert remélem nem éppen két kép között lesz a hozzászólásom!

Szuper a kiscsaj!
Látom változatossá teszed neki a hozzátáplálást! Kép

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Áfonya! Vannak még munkahelyek, ahol tartják a nõnapot? Ez szuper. Vagy csak én nem emlékszem már rá? Ez a nõnek lenni /nem lenni érzés nagyon ismerõs.Kép Én ezerrel kezdtem fogyókúrázni/tornázni, hogy "ki merjek menni az utcára". Pedig semmi negatív visszajelzés, csak valószínû bennem nincs rendben minden ezügyben.(No már 5 kg lement, de kéne még ennyiKép ) De, hogy lehet egy karonûlõ gyerekkel csinosan járni/öltözni? Én végül mindig nadrágba és lapossarkú cipõbe bújok....pedig nem igazán szeretem.

Képzeljétek végre kibujt a foga Lilinek (épp itt volt az ideje, apja már mindig protézissel "fenyegette").Nagyon édes ahogy koccan a kanál. A nagy nyûgi 2 napig tartott, talán túl vagyunk rajta.
Hétvégén szülinapoztunk(tesónak), vendégség, 3 ördögfióka 3-5 éves gyerek - kíváncsi voltam Lili hogy viseli, régen voltunk itt ennyien, akkor még kicsi volt - akik pillanatok alatt akkora hangzavart csináltak, hogy én azt sem tudtam mit akarok éppen mondani/csinálni, de Lilit nem zavarta, sõt nagyon élvezte...úgy látszik nálunk ez a szeparációs félelem (vagy mi is?) csak házon kívül jelentkezik. Itt mindenkivel megbékült pillanatokon belül.

Zsuzsa! Örülök, hogy még emlékszel ránk. Mi is várjuk a fotókat Elõdrõl, bár most én is meglestem a talis képeket. Mostmár legalább tudok hozzád arcot is kötni. Áfonya! Te nem akarsz egy olyat feltenni, ahol Te is vagy? Majd én is keresek egyet.

Szuperek a képek Rékáról. Olyan igazi ellesett pillanatok. Nálunk mostanában az a baj, ha apa videózni akarja Lilit, akkor semmit nem csinál mihelyst felfedezte, hanem érdeklõdve, mozdulatlanul figyeli a kamerát.:-)

Kata! Jól vagytok már?

bera
berka
 
 


Zsuzsa!
MegelõztélKép

Közben felkelt Lili, és haláliKép volt. Nem akarta elhinni, hogy csak ketten vagyunk itthon. Húzott a lakáson végig, benézett minden szobába, hátha van ott valakiKép Úgy látszik nagyon megszerette hétvégén a társaságot. Úgyhogy megyek játszani, mert a végén még lecserél Kép Kép Kép

Nekünk sincs babás társaságunk Kép Kép

De hétvégén folytatjuk, mert megyünk Pestre keresztelõre. (Hogy fogja az utazást viselni?) Nem a mienk - az már nyáron megvolt - hanem hugom babájáé lesz.

bera
berka
 
 


sziasztok
Áfonya!
Nagyon jók a képek, az almás sorozatot ki kéne állítani! Kép Azért Réka lekörözte hanna virágföldevését ezzel a sassal Kép
Köszi a napirendi megnyugtatást, én nem aggódom már Kép
Anyósom állandóan azt duruzsolja, h milyen jó lesz, maikor Hanna már nem szopik, mert akkor egész napra is itthagyhatom majd... Azt hiszi, attól, hogy nem szopizik, majd nem is fog hiányozni? Vagy az anyából csak a cici kell??? Furi neki, mert az õ idejében nem voltak hosszútávú szoptatók túl sokan. Nem rossz fej ám, csak ezzel visz a sírba. Mintha azért szoptatnám, h magamhoz láncoljam Kép Egyébként tényleg az anyósok gyöngye. (nem ironikusan szólva).
No, de visszatérve Rékucihoz: jó kis frizut varázsoltál neki Kép

pusszancs
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Bera, Zsuzsa!
Nektek nincs ilyen ismerjük meg egymást topicotok?
Afonya lassan fenéken billent minket, hogy itt dumálunk! KépKépKép

Mellesleg nyugodjatok meg amiért a gyerkõc idegenkedik házon kívül a sok embertõl. Csak azért van, mert nincs gyakran társaságban.
Nekem Dóri még most is nyügice ha elmegyünk valahová. Végül is mi is szinte egész héten csak ketten vagyunk Dórival, így nem csoda!
Hétvégén köszönteni voltunk, és én is alig bírta vele, pedig nem picike már. Egyfolytában csak ölben akart lenni, az enyémben vagy az apjáéban, senkihez nem ment és egyfolytában nyávogott.
Viszont február elején, Dóri névnapján nálunk voltak sokan. Ebbõl 3 gyerek + az én 3 lányom. Olyan hangzavar volt, hogy eleinte csak lestem, hogy Dóri mikor akad ki. Erre a lelkem mászott hozzájuk, utánuk és sikongatott.

Bera!
Köszi már egyre jobban vagyunk!

Gratula a fogacskához! KépKépKép
Mi két hete voltunk Pesten (Miskolcról). Dóri olyan jól viselte az utat, hogy hangja nem volt. Nagyon sokat aludt, de amikor felvolt, egyfolytában dumált az apjának és kacagott neki.

Bringa!
Az én anyósomék is jó fejek, de az agyamra mennek a kérdéssel, hogy mikor fog már náluk aludni az unoka. Csak mert az elsõ unokájuk (8 éves), nagyon gyakran alszik ott. Hát Dórinál erre még várhatnak! KépKép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata,
azert kiabalok, mert el nem birom kepzelni, mikor maskor van idotok netezni, ha nem ejjelKép
LAttam kepeket, amint Dori felmaszik az agyra, nem semmiKép) Reka eddig csak a porszivora kuzdi fel magat /es esik le a tulfelenKép/, az agy magasan van. Bar nem ertem, Dori milyen technikaval csinalja, felhuzza magat? Es remelem, elotte parszor gyakorolt, volt idotok eszrevenni, mi keszul, ugye? Ugye?!?!Kép
Es orulok, hogy irtok ide, mert ezt mindig olvasom, mig a tobbire nincs energam.
Nagyik: az en Apukam mar azt tervezgeti, hogy hogy fog ertemenni a suli vegereKép

Zsuzsa,
erre mondjak, Anya tervez, gyerek vegezKép Te nem szoktal utana kirakosdit jatszani, hogy meg van-e minden darabka az ujsagbol?Kép

ezt most elkuldom, mert valami nem stimm es nehogy elszalljon
afonya
 
 


Tarsaselet: Reka alapvetoen nagyon kozvetlen, nem tudom, mennyire termeszettol fugg, es mennyire befolyasolta, hogy en kezdetektol fogva vittem magammal mindenhova, akar ugyintezes, akar munkahely, akar baratok, de meg setalni is hasonlokkal szoktunk. De nala is elojott az "anyazas"Kép, mikor csak az en kezembol szep a vilag, akkor megy a vigyorgas. De mint Elodnel is, ha elfarad, mar en se vagyok jo.
Jarasnak nem neveznem, a regi eletemhez viszonyitva. Mondjuk a delutani seta az tarsas progi /sot, egy anyuka n agyon unatkozik, pedzette, osszejarhatnank. Nem is lenne rossz, csak amilyen kupleraj van neha nalunk, gaz lenne..Kép/ Aztan hetvegen egyik nap kozos belvarosi bevasarlos seta, vasarnap pedig csalad- vagy baratlatogatas.
Regi ruhaim sajna ram is kicsik /mellboseg miattKép/, de ezek az L-es ruhak meg olyan oregasszonyos szinuek es mind zsakfazonu. Mostanra jutottam el oda /tavasz?Kép/, hogy meg mindig jobb, ha szukebb, de csini, mint a kozepkorus, amiben szinten latszik a folosleg amKép
Azert az a 1/2 5-os keles eleg durva!!

Rengeteget irtam. Es meg mennyit birnekKép, csak nagyon hangos ez a billentyuzet es felek, felebred Reka, mert nagyon nyugtalanul alszik most.
Igy inkabb en is el, joejt:
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Jól beszélsz! KépKépKép
Mikor lenne idõnk netezni, ha nem éjjel. A billentyûk nálam is hangosak. Kép Persze csak ha 10 ujjal gépelek. Ha csak 1-2-vel, akkor elég halk, de akkor sosem érnék a végére... Kép

Ágyramászás: Dóri felrakja a lábát, meglöki magát és már fent is van. Kép Néha kapaszkodik az ágyterítõbe, ha nem volt elég nagy a lökés. Majd meglátod! Réka sem fogja gyakorolni elõtte. Kép Legalábbis Dóri egyszercsak fent volt az ágyon. Tényleg volt egy villa az ágyon (kicsit arrébb egy tányér is), mert somlóit ettünk Dancsival (a szobában Kép). Dóri felrakta a lábát, erre én megszólaltam, hogy nehogy már felmássz az ágyra! Dóri rámnézett, sikkantott egy nagyot és már fent is volt. Kép
Viszont õ nem építõzik mint Réka. Nem érdekli semmilyen kocka, vagy építõ. Vagyis csak annyira, hogy széthordja a lakásban. Mi meg persze mindig PONT arra lépünk rá... KépKép

Zsuzsa!
Bevallom én gyakran ledõlök napközben Dórival. Szerintem nem egy mártírra van szüksége a családnak, hanem egy mosolygós anyára.
Néha szalad a ház? Kit érdekel? Ha valaki meg akar lepni ilyenkor, általában õ lepõdik meg. Vagy a kuplerájon, vagy mert senki nem nyit ajtót! Kép Mire a család hazajön, rend van.

Én is írhatnék még, de még hátra van az én topicom...

Jó éjt mindenkinek! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Ma megyek 7-re kozmetikushoz, szemoldokot tetovaltatni, szoritsatok. Bar, ha a szulesbe nem haltam bele, talan ezt is tulelemKép
Kata,
nalunk az agy szerencsere magas, most majdnem Reka vallmagassagaban van, igy talan meg nem maszik fel ra. Bar amilyen hajlekony, a lablendites mar siman megy, csak ereje nincs felkapaszkodniKép
Egyebkent ma tunt fel, hogy nagyon magabiztosan oldalaz allva, az agyba kapaszkodva. Eddig olyan kis megfontolt volt, most mar szelveszkent halad ahhoz kepestKép

Ezen a "bent_eszunk_a_szobaban"-on elgondolkodtam. Mi is ott szoktunk sokszorKép Raadsul nalunk olyan "leulunk a konyhaban es eszunk" sincs igazan, ez kicsit aggaszt is, milyen peldat lat a gyerek. De reggel mar nincs itthon az apja, este meg en nem eszem, maradna a hetvege. Akkor meg valahogy sose jon ossze. Vagy ha igen, akkor a szobabanKép, ahol Reka is szaladgalhat kozben.

Zsuzsa,
azert azokbol a nemannyira jo kepekbol is tehetnel fel, ebbe az uj albumosdiba akar.

Bera,
ez a kameraerzekenyseg nalunk is megvanKép Ha meglatja, egybol elnemul, megmerevedik, vagy masik veglet, hogy rohamleptekben indul fele es meg akarja kostolni mind a 2 fogavalKép

Na, megyek, aztah ha tuleltem, talan meg este is jelentkezem.

-Afonya
afonya
 
 


Megvagyok, tuleltem, majd holnap bovebben, mert Reka egyfolytaban mocorog.
Nyugodt, bekes joejszakat:
-Afonya
afonya
 
 


Afonya!
Akkor megnyugodtam, hogy nem csak nálunk divat a szobában enni. Kép Igaz amikor az egész család eszik akkor az étkezõben vagyunk, de a nassolás az a szobában megy.
Ugye, hogy napról napra többet produkálnak a gyerkõcök? Dóri vagy két napja úgy ül le, hogy elengedi a falat vagy ágyat, vagy amibe éppen kapaszkodik, áll 3-4 mp-ig, aztán fenékre engedi magát. Hogy miért kell az a 3-4 mp, nem tudom. Ja, és ma majdnem esett egy hatalmasat az orrom elõtt. Szokása újabban a francia ágy körül szó szerint majdnem szaladni. Én hülyéskedtem vele, hogy "elkaplak". Erre õ elkezdett szaladni, csak éppen az ágy mellé nyúlt és majdnem orra esett. Még jó, hogy lerakta a kezét. Kép

Zsuzsa!
3 gyerkõcnél már megszokod a kupit és nem fog zavarni! Kép
Nekünk is mindenhol van valami játék, de már nem is érdekel. Ha összeszem, csak addig tart amíg Dóri alszik. Ha felébred úgyis újra széthordja. Így viszont elõnye is van, mert lépten nyomon talál játékot. Megáll, játszik vele, majd megy tovább, megint talál egyet... Kép
Cumink nekünk is van 4 Kép, pedig Dórinak csak elalváskor van a szájában. Ha elaludt ki is köpi. Innen tudjuk mikor aludt el igazán. Kép

Na most már én is elteszem magam holnapra!
Szép álmokat nektek!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Áfonya!

Meg szeretném köszönni a névnapi jókívánságaidat, és engedd meg hogy én is nagyon - nagyon boldog Ildikó névnapot kívánjak neked. /Remélem jól emlékszem, hogy te is Ildikó vagy.../ Kép Kép KépÉs még azt hiszem, a nyolc napon belül vagyok...

A Rékáról készült képek szupik, fõleg a távolkeleti frizkós nagyon nyerõ!

Üdv, Ildikó
ildikó
 
 


Szia Áfonya! Ide írok mert itt ugyebár mindig elõfordulsz!Kép Nagyon szép lányod van ám!!!, megint vágtátok a haját? Hihetetlen az a sok haj!!! Nálunk még mindig kb. a tizede ha van.

A Fürge Ujjak miatt írok, ha minden igaz ma begyûjtöm a Phaedrától, és holnap ügetünk Gyõrbe!!KépKép (ennek már most annyira örülök!!!!!Kép)
A hétvégéig biztos maradunk, de tervezem, hogy fodrászhoz megyek hétfõn -remélem a fodrászom is majd így gondolja-, ezért remélhetõleg én még hétfõn is Gy-ben leszek.

Ha valamikor lenne idõd találkozhatnánk, és köszi a FU-kat én is szkenneltem ám rendesenKép!!

Míra
Míra
 


Sziasztok!

Koszonom a nevnapos koszonteseket MindegyikotoknekKép

Na, hat nem egy leanyalom ez a szemoldok-ugy, de en is olyan ritkan jutottam el, hogy ugy gondoltam, igy legalabb nem is kellKép
En is csinalgatom a weblapunkat /lassan haladokKép/, ott majd lesznek kepek egesz csaladrol. En mint kameleon valtoztatom a /haj/szinem, nehez keprol felismerniKép

Zsuzsa,
kupleraj majd csak lesz NalatokKép En mar csak a kozlekedesi savbol pakolok el napkozben, nehogy orraessek valamiben. Apukamon szoktam vigyorogni, mikor probalja elkapkodni elolem a jatekokat, utakadalyokat, mikor mondjuk pelenkazni viszem a leanyt. En meg csak vigyorgok, annyira rutinosan lepkedem mar at oketKép

Kata,
ez az elengedett kezzel valo acsorgas nalunk is megy. Viszont en kergetni nem merem, pont amit irtal, azert. Reka olyankor annyira extazisba esett olyankor, hogy eszetlenul "szaladni" kezdett, mindig siras volt a vege.

Míra,
ok, akkor keressuk egymast telefonon. Kocsink sajna dokinal, nem tudom, mikor lesz kesz, igy kicsit nehezebben mozgok.
Kozben megneztem, es nem talalom a telefonszamod, jo lenne, ha mailben elkuldenedKép

-Afonya
afonya
 
 


Zsuzsa,
kosziKép Eneklesrol annyit, ma a deli altatas utan remulten konstataltam, hogy bagoszag van a lakasban, ami annyit jelent nalunk, hogy a szomszed tizeneves kolke az ajtonk elott bagozik. Es hat a panelok nem a hangszigetelesukrol hiresekKép
Tok jo Neked, hogy Elod talalt maganak kedvenc jatekot, Rekanak még midig nincsKép Vagyis semmi sincs, amivel altudni tudna. Azon filozom epp, hogy en is varrok neki valami olyan szornyet, aminek kb ezer laba van, 86 madzag log rola, legalabb 2 zippzar van rajta es valami atombiztos gombbol is kell ra legalabb 5. Ja, es a cimket se felejtsem le rolaKép
Gratula a kuszashoz, hiaba, jo a kikepzotisztKép Ooo, az mar szep, ha felreul, abbol nemsokara rendes ucsorges is lesz, jo nagy esesekkel, ne siettesdKép
Zoknis hozzataplalasrol jut eszembe, ma ritka bolond napja volt Rekanak /szerintem jon a foga, piros a feneke, allandoan kotor a szajaban, stb../. Szoval ul az etetoszekben, es iszonyuan hisztizve elkezd orditani. Fordulok hatra a mixelesbol, hat latom, azon ragott be, hogy nem tudta a harisnyajat a zoknihoz hasonloan levenni es lehajitani a foldre!!! Orom az uromben, igy viszont most van egy 128-as harisnyankKép
Bettieknek is gratula a forgashoz, Bringanak meg boldog szulinapotKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Felénk csak a nagy csend, mert döglõdikKép az egész család, tombol az influenza. Magas láz, meg minden jó dolog...eddig egyedül Lili úszta meg - de nem akarom elkiabálni. Jó, hogy a nagyobbikat direkt beoltattuk, hogy ne hozza hazaKép Úgy tûnik nem sokat ér...

Áfonya! Tök jó, hogy milyen hasonló dolgokat mûvelnek ezek a lányok. Ez a zokni-harisnyaügy nálunk is mindennapos. Ha leteszem aludni napközben, akkor tuti, hogy azzal kezdi, hogy leveszi a zoknit, vagy jól lecibálja a harisnyát. Egy idõben már azt hittem elmúlik, de mióta tapadókorongos, azóta megint naaaagyon érdekesKép Annyira jól leírtad, hogy milyen játék kelleneKép Kép Csinálhatsz kettõt is KépKépKép

Zsuzsa! Nyugi, Lili is így kezdte, mindig drukkoltunk, hogy ha már félreült, akkor emelje is fel a kezét...aztán néhány nap mulva rájött Õ isKép...addig amig nem volt biztos benne, inkább továbbmászott.

Kata! Olyan jó, ha Te is leírod mit csinál már Dóri, így nem ér váratlanul. Már Lilinek is megy ez az "állok kicsit és nagyot huppanok a fenekemre" játék... azt csodálom, hogy nem sír utána.

Nálunk az a nagy sláger most, hogy annyira megtanult tapsolni meg integetni, hogy mindig produkálja magát (csak néha még összekeveri, hogy melyiket is kelleneKép ) No meg eddig én akartam neki körbemutogatni a képeket a szobájában /kis állatok/ most meg Õ húz mindig, hogy mondjam végig. Olyan aranyos! Ja! És megmutatja a babának a szemét, de a többi testrész még nem megy.
Na, most jól kidicsekedtemKép magam, most megyek megnézem kinek van még lázaKép

bera
berka
 
 


Áfonya

Kb hol találom a céklásképet?Met kíváncsi vagyokám rá!Csak hogy ne érjen meglepetés..Kép

Pussz

Anyapoc

anyapoc
 
 


Itt, úgy középtájon. Szerintem jól sikerült képKép
-Afonya
Névtelen
 


bera, csak gyorsan annyit, hogy jobbulast az egesz csaladnak, es drukk Lilinek, hogy ne kapja elKép
afonya
 
 


Sziasztok!

Jelentem méreckedtünk! Kép
9 hónap 16 naposan 71 cm és 10,35 kg a lelkem! KépKép

Afonya!
Ugye még beleférek a 8 napba?
Ha igen, akkor BOLDOG NÉVNAPOT!!! KépKépKép
Ha nem, akkor is! Kép

Abból a zsinóros, cipzáras, gombos, ezer lábú, cimkés játékból 3-at csinálj! Én is kérek! Postai utánvéttel le is rendezhetjük. KépKépKép Csak mert ha már bera is kért egyet.... Szóval van értelme hozzáfognod, nem??? Kép

bera!
Igen, tényleg hasonló dolgokat csinálnak ezek a csajok! Kép
Dóri is imádja leszedni a zoknit, és szintén imád ordítani ha harisnya van rajta! Kép
Nálunk a tapsolás még nem nagyon megy. Eddig kétszer láttuk tõle. Inkább a lábát ütögeti ha tapsolni akar. A baba szeme, szája nálunk is megy, sõt puszit is ad neki, ilyenkor olyan édes! Kép
Ja, s míg el nem felejtem: jobbulást nektek!!!!

Zsuzsa!
Nekünk altatásnál nagyon beválik a cumi! Dóri annyira szeret cumizni a cicin, hogy kiskorában azon aludt el. Aztán volt egy idõszak, amikor azonnal felébredt ha kivettem a szájából. Szerencsére a cicimnek semmi baja nem lett a cumizástól, soha nem is fájt (kivéve a kórházban míg meg nem jött a tejem), de néha tök fehér volt a bimbóm, annyira feláztatta. Ekkor adtam neki cumit. Kivettem a cicit és gyorsan be a cumit. Már nem is emlékszem mennyi idõs volt ekkor. Mint írtam is cumis topicba (ahol most zajlik az élet, ahogy látom Kép), nálunk nem volt probléma belõle.

Gratulálok a kommandós kúszáshoz!
Szerintem annyira még nem erõs a karizma, hogy teljesen ülésbe nyomja magát. Pár nap és az is menni fog! Kép
Kajcsival kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy a kecskeméti kaja valami borzalom. Kóstoltad már???? Vagyis kótoltad már ezután a Hipp-et vagy a Nestlét?
Alma, krumpli, sütõtök, banán (közepébõl kiszedve a magvas rész)? Egyik sem? Vagy nem lehetséges, hogy csak az édes dolgok nem ízlenek neki??

Pusssz mindenkinek! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Heeellllllloooo mindenkinekKép

Zsuzsa,
irigykedem a fejenallasert, Reka zet kihagyta. Ill. minap csinalta, de azt hiszem, bukfencezni akart. Komolyan mondom, megverem Apajat, erre tanitja. Neha olyan ostobak/infantilisek/felelotlenek tudnak lenni, nem? Marmint az ApajakKép

Nalunk vegre van mamamama, de mindenkinek mondja, kiveve nekemKép

Hetvegen nagy valtozasok voltak: elhataroztam, hogy nem eszunk a szobaban. Legalabbis akkor nem, amikor a gyerek latKép Igy levettem etetoszek elejet es Rekat is odaultettuk az asztalhoz. Szombaton vettem neki elefantos tanyert is, arra tettem reszelt sajtot, borsobelsejet, aztan Hamupipoke hajraKép Olyan edesen kuzdott veluk. Persze sose azt az ujjat kapta be, amelyiken a kaja volt, szegeny. Es a tanyert is csak ketszer probalta meg ledobni, aztan nem kiserletezett vele tobbet. Csak iszonyu lassan megy igy a kajalas, mert ram nem figyel kozben. Ja, es amig mi ettunk, kapott egy babapiskotat. Na, nekem senki nem mondta eddig, hogy az is milyen maceras tud lenni. Még pelenkazaskor is kerultek elo atazott darabkak a pelusbolKép
Nem tudom, irtam-e mar, hogy Reka tud tancolni. Akar allva, akar ulve, a felsotestet himbalja, ha zenet hall. Ez mind nagyon edes /lehet vele nagy sikert aratni nyilvanos helyekenKép/, csakhogy.. szerintetek mit csinal, ha altatot enekelek neki? Na, na? Igeeen, nekiall tancolniKép
Es tegnap megtanult puszit adni: keresre az odaforditott arcomatt jol megnyaljaKép apajat is probalta, de a borosta nem jott beKépKép

Mai setank kozben meg talalkoztunk Hugommal es baratnojevel, amikoris megszolalt egy autoban a zene. Mondom Rekanak, hogy tancolsz? Erre a kocsiban elkezdett himbalozni, aztan fujni, utana tapsolni, vegul integetniKép Bemutatta az osszes mutatvanyt magatol, amit tud, a kis majomKép

bera,
dicsekedjel mégKép, onnan kapok otleteket, mit lehet jatszani, tanulni a babaval.
Gyogyultok mar?

Kata007,
tudo mar, honnan ered a mondas, hogy de nagy lelked vanKép
Koszi a nevnapot, elore mondom, en sose tudom, milyen van, nincs asztali naptaramKép
A jatekot tenyleg meg fogom csinalni amKép

Off: Cumi-ugy: remelem, nem ertetted felre, en nem ellene(d) irtam, csak a mi esetunket. Nem is lenne jogom, hisz en is kiprobaltam, nem rajtam mulott, hogy nem kellett. Igaz, nem is eroltettem. De teny, hogy vegso esetben es minel kevesebb idore ajanlom barkinek is, pl csak alvas, ahogy Nalatok is.

Azert ez a 10 kilo de durva, ilyet irni, ide, hozzam, mino mereszsegKépKép

Joejt mindenkinek:
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Dóri egész jól eszik egyedül darabos kajcsit (villával összetört krumplit, répát) tányérból. Õ már profin felcsipkedi és berakja a szájába. Ha elfogadsz egy jótanácsot, veszel neki tapadós tányért. A párom 500 körül vette az Auchanban. Nagyon szeretem, mert nem tudja lelökni, kiborítani. Igaz ha nagyon akarja, le tudja szedni, de ha kajcsi van benne, sosem foglalkozik a tányérral. Nem nagy, nem tud benne mancsikolni, a keze belefér, sõt meg is tudja támasztani a csuklóját a tényér szélén! Majd csinálok képet, hogyan eszik belõle!

Gratula nektek a tánchoz!!!

Nálunk úgy zajlik a pusziadás apának, hogy hajol, aztán ha megérzi, hogy szúr, akkor nincs puszi! Így viszont nehezen tudja rávenni a lányát akkor is ha nem borostás. Kép

Igen, igazad van, bocsánatodért esedezem amiért leírtam a lelkem súlyát!!!!! KépKépKép
Igaz én nem láttam még Rékát csak képen, de nekem sosem tünt vékonynak. Ezek után ha ráérek csinálok egy olyan képet, mint nektek a fürdõszobás. Majd meglátod, hogy nem lesz olyan szembetûnõ a súlykülönbség!

Off:
Cumi: persze, hogy nem értettem félre! Kép Tudod én is csak a tapasztalatomat írtam le. Szerencsés vagyok, nem okozott cumizavart. Mondjuk nagyon fontos azt hiszem, hogy sosem lóg a szájában, csakis elalváskor. Ha elaludt, kiesik a szájából.

Zsuzsa!
Jópofa lehetett Elõd a hason pattanással! KépKépKépKépKép
Kajcsi: Én pont ezért írtam, hogy talán csak az édes ízt nem szereti! Próbálj neki nem édes kajcsit adni!!!

Most én fekszem korán, puszi nektek!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Hat, kiscsalad is alszik, Ti is, akkor en is eltuzok.
Holnap reggel pajzsmirigy-konzilium, szoritsatokKép

Helloooo mindenkinekKép
-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: