Új privát üzeneted érkezett!

Szia Nyúlszi!

Az összes elöl hordozó pozíció alkalmazhatól újszülött kortól, természetesen a fejet megtámasztva. Választhatsz egy keresztező pozíciót vagy a kengurut, egyik jobb mint a másik. Minden kötésre igaz, hogy akkor jó, ha szorosan Hozzád simul a baba.
És igen, háton is újszülött kortól lehet hordozni, ha van benne gyakorlata az anyukának. De olyan 6kg-os súlytól már mindenképp a háton hordozást tudom ajánlani. Kép kereszt Kép kenguru

hordozo
 
 


Bocs a túl nagy képekért. Hogy jóvá tegyem, itt egy kép pici babával háton. Már nagyobb, mint újszülött, de újszülöttet ugyanígy lehet.
Kép

hordozo
 
 


Nyúlszi

Szemezgess ezek közül: http://www.wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=173 Köszönet érte Pindinek. Ezek videók, jobban látszik rajtuk a hátratétel és levétel, mint a Nandu leírásokban. Ne zavarjon, hogy rugalmas kendőt használnak, nekem is Nandum van és azzal is működik a dolog.

!!!Először mindenképp egy plüssmackóval gyakorolj!!! Én is ezt tettem, nem szégyen.

Sok sikert!

Réka

rikax1977
 
 

 
 

Szia Ági!

Lenne Hozzád egy kérdésem: miért írod a honlapodon, hogy nem jó arccal kifelé tenni a babát a kendôbe? Nem lesz rendesen megtámasztva a háta? Nekem olyan kendôm van, ami lényegében egy hosszú pamutból készült széles anyag (angolul wrap, nem tudom magyarul hogy hívják) és a velejáró könyvecske írja, hogy kifelé is bele lehet tenni a babát. Én már kipróbáltam úgy is és a kislányom nagyon élvezte, hogy mindent lát. Valami miatt néha egyre lejjebb csúszik, amit nem tudom, mitôl lehet.

Írd meg légyszíves, ha nem egészséges az arccal kifelé való hordozás. Elôre is köszi
zsuzsi 81
 
 


Zsuzsi :) "a valamiért egyre lejjebb csúszik" tipikus a nagy babáknál rugalmas kendőben, nekem is itt kellett abbahagynom félévesen a kisfiam hordozását átmenetileg, mert a súlya lehúzta. És bár D. nagyon kíváncsi és figyelmes baba volt a kezdetektől, sosem hordoztam kifelé, itthon is csak egyszer tettem úgy bele (szigorúan felhúzott lábakkal), mert a babácskák a legváratlanabb helyzetekben megijedhetnek valamitől és akkor nem elég, hogy érzik az anya melegét és illatát, jó, ha arccal is "belebújhatnak" és meg is ölelhetik. Egyszóval az érzelmi biztonság nagyobb és ez még egy másfél-két éves gyereknél is sokszor előjön.

Mi végre újra tudunk hordozni (8 hónapos a csemege) kötős kenguruval, viszotn a háti hordozást én nem szeretnáém járműveken használni, egysezrűen nem érzem biztonságban a babát, valamiért az embereknek az a mániája, hogy megtapogassák a kisgyerkőcöket, engem meg ettől a frász kerülget és ha kapaszkodni kell, akkor megakadályozni se tudom. Így járművön csak elöl, befelé, itthoni sétánál már hátul is ülhet.

indianyo
 
 


Szia Zsuzsi!

Magyarul egyszerűen hordozókendőnek hívjuk a wrap-et, a többiféle hordozókendőt szoktuk megkülönböztető névvel illetni.
Én is ismerek olyan leírást, amiben benne van a kifelé fordított baba keresztkötésben. Legjobb tudásom szerint ez egészségtelen.
Ebben a felállásban nem lehet úgy hordozni, hogy az a csípőfejlődésnek ne ártson, mert a lábak lógnak. A helyes lábtartás a terpesz és a felhúzott láb. Ez akkor biztosított, ha a kendő olyan szélesen van a popsi alatt, hogy térdhajlattól térdhajlatig ér. Ha így hordozod a babát, biztos lehetsz benne, hogy a csípője jól fejlődik. Ha a kifelé fordított baba még "lóg" is (ahogy Te írod, lecsúszik), akkor az anyuka minden lépésénél meglöki a combjával a baba lábát. Ezzel intenzíven stimulálja a csípőfejlődést - rossz irányba, hiszen a lábacskák lógnak!!! Ez a fizikai ellenérv a kifelé fordítás ellen.
A másik ellenérv a lelki, amit Indianyó is írt. A baba nem tud elbújni a mamához, ha sok neki az inger, ami éri. És nem tud megkapaszkodni, ha ijesztő valami. Mindez egy olyan testhelyzetben, amikor szemben megy az ingerekkel, ő az első, akit érnek az ingerek.
Te a gerincet említetted. Abban is van valami, mert hátra van feszítve, ahelyett, hogy gömbölyűen lenne megtámasztva, de azt hiszem, ez a legkevesebb az összes közül.
Azt írod, hogy azért szereted így vinni, mert így több mindent lát. Ha valóban az az igénye, hogy többet lásson, akkor már biztos elég nagy baba, megvan 6kg. Egy ekkora baba elöl hordozása már megterheli a hordozó gerincét és medencealapját. Ilyenkor már a háton és a csípőn hordozás ajánlott. Így a mama se robban le, baba is egészségesen fejlődik; mamának kényelmes, baba mindent lát! - Ez volt a háton hordozás reklámja! :)

hordozo
 
 


Sziasztok,

Én ma kötöttem fel előszőr a lányom a hátamra 5 percre ami tényleg kényelmes viszont nagyon zavart hogy nem látom. ezért a tükör előtt álltunk míg letelt az 5 perc. Én eddig csípőn hordtam kötös kenguruban de azt a vállam nem nagyon szerette. Elől próbáltam vinni ezen a héten akkor meg a hátam fájdult bele. Gondoljátok hogy a 8 kilós lányomat már csak háton hordjam? Na meg csípőn de az sem túl kényelmes hosszútávon. Tudom kendőben jobb a csipőn mint kötös kenguruban mert akkor a kendő szétterül a vállamon de abból meg mindig egyre lejjebb csúszik. a csípőn kereszthordást még csak itt bent a lakásban próbáltam de abba mindig belegabalyodok hogy hova kerül a lába? Ja meg nekem vékony kendőm van ami itt a lakásban jó de kint a hidegben (bár most tavaszi idő van) nem az igazi.

Itt bent egyébként már csak kendőben hajlandó aludni pláne mert most náthás is és alig kap levegőt. És ma ért ezzel kapcsolatban egy pozítiv élmény apukám mikor látta hogy kendőben altatom el mondta hogy ez milyen jót tesz az anya gyermek kapcsolatnak és milyen jót tud aludni rajtam. Pedig ő nem egy modern ember!

még valami valamelyikötök írta korábban hogy vett az ikeában kendő anyagot de nem találom ezt a hozzászólást most. Milyen anyagot vett?köszi

Indianyó te hirdetsz premaxxot írtam oda neked illetve kérdeztem a kínál topikban!

Laura
tabajd
 
 


Indianyó, Ági:
Köszi a gyors választ! :) Hát mi is meghaladjuk már a 8 kg-t! Megpróbálkozunk akkor a háton hordással. Vettünk a napokban egy olyan kengurut, amiben csípôn lehet hordozni a babát kifelé. Akkor ez sem jó? Maga a kenguru nagyon kényelmes, de lehet, hogy ebben is lóg a lába. Azért lett ez hirtelen ilyen fontos, mert a jövô héten utazunk Mexikóba, ahol rengeteget fogunk gyalogolni és nagyon fontos, hogy megfelelô pozícióban legyen Alida. Itthon sajnos már egyáltalán nem lehet kendôvel kimenni az utcára, mert annyira hideg van, hogy kell a babakocsi szélvédettsége.

Érdekes, amit az érzelmi biztonságról írtok. Alidánál azt vettem észre, mikor a kengurut kipróbáltuk az üzletben, hogy nagyon élvezi, hogy mindent lát, ô "szólította le" a szembejövôket és egyáltalán nen ijedt meg. Ennek ellenére lehet, hogy jobb neki, ha felém fordul, így tényleg mindig kéznél vagyok.
zsuzsi 81
 
 


Laura!

Csak bíztatni tudlak: igen, vidd háton! Érdekes, amit írsz, hogy ennyire zavar, hogy nem látod. Hallok hasonlót más anyukáktól is, de főleg addig szokták hangoztatni ezt az aggályukat, amíg nem kezdik el használni a háton hordozást. Nekem ez soha nem okozott problémát. Mivel teljes testfelülete szorosan hozzám fekszik, mindig pontosan tudom, érzem mi van vele. Ha meg látni szeretnék rajta valamit, kitekerem a nyakam vagy keresek egy tükröződő felületet, mindig akad. Lehet érezni az izomtónusát, hallom a hangjait, érzem, ahogy rotyogtat a fenekével, motoszkál a kezével a nyakamon, rám hajtja a fejét, esetleg megfeszíti a testét... Amíg zavar, hogy nem látod, használhatod otthon, aztán majd fokozatosan kimerészkedsz. :wink:
A csípőn keresztkötésbe nem véletlenül bonyolodsz bele, abba háromféleképp is bele lehet rakni a babát: csak az alsó szárba / bele a keresztbe / csak a felső szárba mennek a lábak.
A vékony kendővel rosszak a tapasztalataim. Sokkal nehezebb vele kötözni, ami háton már nagy hátrány és kényelmetlen, ami nehéz gyereknél szintén ciki.


Zsuzsi!

Ha felraksz egy képet a csípőn kifelé hordozóról (persze úgy, hogy benne van a gyerek), szívesen megnézem. Meg el is olvashatod a honlapom idevágó részét, úgy Te is el tudod dönteni, jó-e:
http://www.hordozo.hu/hordozokendo/jo-babahordozo
De ha kifelé van benne a gyerek, akkor szerintem már nagyon jó nem lehet. :(
Ha sokat fogtok gyalogolni, mindenképp a háton hordozást ajánlom. Ha a csípődön viszed, bele fogsz gebedni! A csípőn hordozás rövidtávon lehet jó: leszaladni a lakásból az autóhoz pl. Vagy én nagyon szeretem, ha útközben, állva kell etetnem.

hordozo
 
 


Szia Zsuzsi,

Bocsi hogy beleszólok de a hideg ellen a legjobb ha felkötöd és egy kabát alá bújtok. én kipróbáltam és hogy én izzadtam az egy dolog de a lányom sem fázott az biztos. Én babakocsiztam elég sokat mert nem olyan régen került le csak a pincébe mikor elhatároztam egy sírós séta után hogy soha többet. én is használtam takarót bundazsákot stb de mindig féltem hogy fázik a lányom. Szerintem ha bebugyoláljátok magatokat egy ruha alá az a legjobb.
csípőn kifelé az hogy lehet? ha sokat akarod hordozni akkor legjobb az ergo amit már itt sokan ajánlottak. Azzal tudod csípőn is hordani azt hiszem de erről majd inkább vki más írjon akinek van ergoja.biztos lehet Kanadában is kapni. ha visszolvasol ott sok szó esik róla.

De ez csak egy ötlet!

Laura
tabajd
 
 


Ági:
Hát nekem is nagyon úgy tünik, hogy nem jó a kenguru. :( Képet most nem tudok készíteni, mert nincs nálam a gép. Sebaj, visszaváltják a boltban. Hozzá kell tennem, hogy persze jól megkérték az árát! :evil: Tudod, mitôl félek a háton való hordoásban? (de ne nevess ki kérlek!) Hogy majd a hajamat fogja huzigálni! Amúgy is nagyon szereti húzkodni és mivel félhosszú a hajam, sem felkötni, sem elôrevetni nem tudom. A másik problémám, hogy a kendôt míg bekötöm, a két lelógó vége nyalogatja a földet! Ez itthon még nem baj, de majd ott a porban... Ezért is vettük a kengurut, mert azt csak felcsatolja az ember.

Laura:
a kabátos módszerre már én is gondoltam, de egyrészt nem biztos, hogy beleférünk a kabátomba, másrészt valamennyi levegôt be kell neki engedni, az meg nagyon hideg (-10-25, azalatt már mi sem nagyon megyünk ki önszántunkból). Lehet, hogy mégis kipróbálom, mert babakocsival egyszerüen nem lehet közlekedni, mert nincsenek letakarítva a járdák.
zsuzsi 81
 
 


sziasztok!

van esetleg valami tapasztalatotok az Ergo-ról? én csak ódákat zengeni hallottam róla mindenkit (USA-ban is, hordozós anyuktól), láttam, hogy már "magyarul" is kapható.

valószínű, hogy a kistesót rengeteget fogom hordani (kendőm van), és esetleg nem lenne-e jó egy Ergo is...mondjuk hihetetlen ára van, de ha megéri, akkor nem érdekel! :wink: babakocsit nem tervezek venni továbbra sem.

mit gondoltok?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


ha már volt róla szó, akkor valaki linkeljen oda, oks? :oops: bocs, újféle vagyok még itt...

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv!
Igen, volt szo az Ergorol. Ez a link remelem oda vezet:)
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... &start=100
Talan a Kornyezettudatos mamaban is regeltunk rola, de azt nem kerestem vissza.

Laura!
Az IKEAban en vettem anyagot: Lenda volt a neve. Eros anyag, de nem nagyon rugalmas, bar ettol fuggetlenul egesz jol lehetett vele csinalni a haton hordozast.

Kendobol kifele a felnott gerincenek is tok egeszsegtelen. Eleve rossz a llegtobb ember tartasa, de ez meg ra is segit, mig ha atteszi az ember a hatara bizonyos suly utan a gyerkocot, meg talan segit is. (Csak magunk ala kell huzni a fenekunket:))

Egy ruha alatt: kulfoldon lehet venni olyan kabatot, ami ala befer az ember gyerekkel egyutt. De ismeroseim par szammal nagyobb kabatot felveve is elfernek gyerekkel. Nekem sincs akkora kabatom, amibe mar befernenk, csinaltam egy ponchot.

Porba logo kendoszar. Engem a por annyira nem zavar, inkabb a kutyapisi es egyebek, amik varosban a foldon vannak. Pl emiatt is vettunk Ergot, mikor mar surun kellett le fol tenni a gyereket. (kb 2 eves koraban). Egyebkent a kendo szarait be lehet gyomoszolni a lab koze felkotes kozben.

Biobaba

Biobaba
biobaba
 
 


köszönöm, oda vezetett! :lol:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szia Zsuzsi!

Nem kell kép a kengururól, ha tuti nem jó...
Dehogy nevetlek ki! Ezeket az aggodalmakat sok anyuka említi! Bíztatásul mondom, hogy mindig előzetesen hozzák fel, a gyakorlatban nem szoktak panaszkodni rájuk!
Én össze tudom fogni a hosszú hajamat, bár csak egyféle frizura, az egy copf vált be. A többi már csak azért sem, mert nehéz manőverezni a nagy lobogó hajjal felvevés közben. Nekem is kezdte tépni eleinte, de következetesen mindig kivettem a kezéből. Ezzel egy darabig elszórakoztunk, de én mindig eggyel többször vettem ki, mint ahányszor ő megfogta és leszokott róla. Minden gyerek más, nekünk ez bejött, és nem kellett hozzá se sok idő, se sok energia. Lehet, hogy segít esetleg valami hajpánt vagy kendő, de lehet, hogy mindent leszed egy mozdulattal. Mindenesetre ezt nem lehet elméletben megoldani, ki kell próbálgatni.
A kendő szára engem sem zavar, hogy lóg, mint ahogy Biobabát sem. Mindig lóg, de csak a vége és a végét csak arra használod, hogy megkösd, sosincs benne a gyerek. A ciki a sár és a kutyakaki. Arra én is csak azt tudom, amit Biobaba már írt. Nem gyakori probléma és meg szoktam oldani valahogy.

hordozo
 
 


Ági:
megpróbálom majd a hátonhordást, ha hazajön a férjem segítségnek! (jövô kedd :( ) Mégegy kérdés: rövidtávon is árt a babának a kifelé hordás? (pl néha 1 órára benne van)

Lehet, hogy azért zavar csak a lógó vége, mert nem használom valami gyakran és mindig bénázok egy kicsit. :oops:
zsuzsi 81
 
 


Zsuszi!

Én meg vagyok róla győződve, hogy árt a kifelé fordítva hordás. Ha keveset hordod, keveset árt, ha sokat, sokat árt. Miért nem kötöd fel kendővel a csípődre? Ahhoz nem kell segítség! Még mindig könnyebb úgy vinni, mint elöl.

hordozo
 
 


Sziasztok,

a kérdésem mindenkihez szól de Lívia tudom hogy jártas a kötöskenguruban. Felkötöttem a lányomat a hátamra ahogy Ági javasolta de egyelőre csak kötös kenguruval próbáltam kendővel még nem. Kérdésem hogy a kötöskengurunak a pántja (én hónaljnál vezettem vissza tehát nem kereszteztem a pántot magam előtt) nagyon vág hónaljban illetve ma 2* is elaludt a lányom miközben mosogattam és olyankor a feje lóg szegénynek. Lívia te ez ellen hogy védekeztél. A lánykám 6 hónapos most. Ma úgy oldottam meg a fejlógást hogy magamra raktam a kendőt keresztben hogy tartsa a fejét.Persze ez szigorúan a lakásban.

Ja és Ági tényleg ma már nem zavart hogy nem látom! sőt azt is megéreztem mikor felébredt pedig nem mocorgott egyszerűen csak éreztem hogy kinyitotta a szemét.

Viszont nekem (lehet hogy mostanában nagyon sokat hordtam), minden pozicíóban fáj a hátam. A háton hordásnál valószínűleg az a baj amit Biobaba írt hogy be kell húzni a feneket, de ma így is fájt. Ha elől hordom akkor is fáj. A hátam talán a csípő hordásnál fáj legkevésbé, de akkor meg a vállam. Nektek sosem fáj semmi?

Ja és mostanában csak kendőben alszik el a lakásban is. Ennek az az oka hogy szegény megfázott és függöleges helyzetben jobban kap levegőt mint hátonfekve. Van valami jó ötletetek hogy lehet letenni alvó babát kendőből. Elől keresztezett pozíció. Nekem még nem sikerült így viszont volt már olyan hogy 2 órán át aludt kendőben én meg ültem ahogy tudtam a fotelben, nem túl kényelmesen lehet ezért is fáj a hátam? viszont így legalább tudok olvasni. :roll:

Biobaba köszi az anyagot!

Köszi a segítséget!
Laura
tabajd
 
 


Szia Laura!

Örülök, hogy kezd beválni a háton hordozás!
Eszterem (15hós) CSAK háton alszik el, mióta világ a világ (nyilván amíg kicsi volt elaludt hason is ;) ). Én úgy veszem fel, hogy a bal vállamra teszem fel, és úgy veszem le, hogy jobbra leeresztem. Kikötöm a kendőt és elkezdem lecsúsztatni a gyereket a jobb csípőmhöz. Ehhez a jobb kezemmel nyúlok hátra a popsijához, a bal kezemmel a kendőt fogom a bal vállamnál. Mikor már elég lent van, a bal kezemmel fogok át a popsijához, a jobbal már a fejét, vállát, törzsét támasztom. Teljesen biztonságos a mozdulat és szerintem nagyon adja magát. De nem tudom, leírva érthető-e. Ha elkezded, szerintem tényleg adja magát.
A hátfájásról azt tanultam, hogy ha a kezdetektől hordozod a babát, akkor a gerinced terhelése fokozatos és nem ártalmas a hátadnak, ha 6kg-tól átállsz háton hordozásra. Ha így is fáj a hátad, akkor valószínűleg amúgy is meglevő nyavajádat hozta elő a hordozás, amit érdemes valahogy rendbe rakni: torna/masszázs/jóga, ilyesmi. Nekem erről szerencsére saját tapasztalatom nincs, mert rengeteget hordozok, de nem fáj semmim.
Elöl keresztből is le lehet rakni, ha elég mélyen alszik, de ha már elöl akarod feltétlenül hordozni, a kenguruból könnyebb lerakni. Keresztből úgy szoktam, hogy ráfektetem az ágyra (én föléhajolok közben értelemszerűen, merthogy a hasamra van kötve), és két kézzel kihúzom alóla a kendőt. Ha kenguruban van, elég kikötni a kendőt és lefektetni a babát az ágyra, kisebb macera.

hordozo
 
 


Sziasztok,

Laura,

Nem tudnál esetleg képet küldeni, amin háton viszed kötős kenguruban? Úgy könnyebb lenne kitalálni, mi lenne a megoldás.
Nekem úgy 10-12 kg-ig nem jelentkezett ez a gond a háti hordásnál.
Az jutott eszembe, hogy amikor túl lazára kötöttem a vállpántokat, akkor jelentkezett ilyen húzás vállnál. Teljesen a hátadhoz simul a hasa?
A fejét azért nem támasztja, mert túl laza, vagy azért, mert nem ér fel a tarkójáig?
Ha az utóbbi a gond, lehet "csuklyát" varrni hozzá. Egyedi rendelésre készítettünk már ilyet, tépőzárral lehet a hátlaphoz illetve a pántokhoz rögzíteni egy téglalapot, ami tökéletesen megtartja a baba fejét.
Annyiban igaza lehet Áginak, ha már ilyen fiatal babánál is folyton fáj a hátad, akkor valami gerinc v mozgásszervi gondot felerősíthetett a hordás.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szaisztok,

Ez az első próbálkozásnál készült, de én magam fényképeztem ugyhogy nem az igazi. Ma már apával együtt raktuk fel Emesét és így jobban ment, feljebb került szorosabban simult hozzám, a feje sem lógott mikor elaludt, gondolom gyakorlás kérdése az egész. A fenekemt is behúztam magam alá és így a hátammal sem volt gond, na jó ez a hordás kb. 45 perc volt. De közben teregettem stb. sétálni majdnem másfél órát szoktam és annak a végére azért elfáradok.

Ági a lerakást majd megpróbálom, most ugyis a megfázás miatt rajtam alszik és most már szopási gondjaink is vannak, de ez más topikhoz tartozik.

Köszi a tanácsokat Laura
tabajd
 
 


a képet elfelejtettem! Kép
tabajd
 
 


liv731 írta:sziasztok!

van esetleg valami tapasztalatotok az Ergo-ról? én csak ódákat zengeni hallottam róla mindenkit (USA-ban is, hordozós anyuktól), láttam, hogy már "magyarul" is kapható.
mit gondoltok?


Nekünk van Ergonk. Lotte egyelőre még csak majdnem 4 hónapos, egy hónapja kezdtük használni, de az eddigiek alapján bátran mondhatom, hogy nagyon tudom ajánlani. (Van hozzá újszülött betét, ezekről változó véleményeket olvastam.) Mi még csak hason használtuk, így is nagyon jó, bár így a mei tai kényelmesebb a keresztezés miatt. Az Ergo vállpántjai hátizsákszerűen mennek el, tehát keresztezés nélkül. Ez igazán a háti hordozásnál jó szerintem, de mondom már így hason is elég kényelmes a dolog. Én nagyon szeretem az ülőke részét mert finom puha, és Lotte is nagyon szeret benne lenni (bár ő mindenben szeret eddig még, nem válogatós). Hihetetlenül gyorsan fel lehet húzni, és nem lógnak le róla pántok a földre. Puha bélelt a vállpánt, kellemes. Igény szerint állítható. Van rajta egy zseb, ami nagyon praktikus tud lenni. Van fejtartó a babának, ha elalszik. Szép a kivitelezése, igényes. Sportos a kinézete, ez ízlés kérdése, én szeretem.
Ha sokat hordozol, akkor érdemes megvenni, mert piszok kényelmes. Van hozzá hátizsák, amit rá lehet csatolni, ami ugyancsak praktikus.
Rakok fel egy képet. Amit látsz pántot középen visszajönni, az tehát ugyanarról a vállról (jobb) jön vissza.
Ami panaszokat olvastam róla, azok általában alacsony/testes emberektől volt, náluk a vállpántok nem mindig kényelmesek.

Kép Ergo
zsanettrp
 
 


Laura :) nekem akkor fáj a hátam, ha nincsen a csípőmön "megtámasztva" a baba - a képeden pedig úgy látom, hogy ez a megkötési pozíció lehet a gond. Próbáld meg, hogy a mellkasodon, majd a baba feneke alatt keresztezed a felső megkötőket és úgy - jó szorosan! - vissza előre egy újabb csomóval - így aderék ls a vállak egyformán terhelődnek és enm csúszik le a súlytól a kenguru. Az alsót pedig eleve szorosan kösd magadra. A baba hátát maga a kenguru tartja, tehát az ő derekánál én nem szoktam kötözni. Enyém ded már 11 kiló és 8 hós és működik a dolog.

indianyo
 
 


En is nagyon szeretem az Ergot, de azert ujszulottet meg a betettel sem tennek bele. A kendo teljesen jol megtartja a piciket. Oket meg nem kell le-fol tenni, egyszer magamra kotom, aztan mehetunk.

Meg balasetekre lehet szamolni. Ugy ertem, h pl kendobol sem igazan eleg egy, mert kijohet a kaki, pisis lehet, lehanyja, szoval mosni kell. Ergo detto. Szoval nekem meg most is jol jon, ha ki kell mosni az Ergot, h itt a kendo. (Draga gyerekem produkalt olyat a nyaron, h nem akart elmenni pisilni, aztan mentunk bicajturara, es egyszercsak apja erzi a hatan, en meg mar latom a kov. pillanatban, h aramlik szet rajtuk a folyadek...:))

Biobaba
biobaba
 
 


Laura,

örülök, ha sikerült kényelmesebben felvenni hátra. :) A képen látható állapot tényleg laza egy kicsit. És indianyó tippje is nagyon jó, egy ilyen nagy babánál a popsi alatt kötés már sokkal kényelmesebb.

Indianyó,

Megnézhetnénk, hogy a te kötős kengurud milyen lett? És OFF: weboldaladon a kötött gyapjúkülsőid nagyon édesek!

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


sziasztok+ de jó, hogy visszanéztem!
zsanett, pont egy ilyen képet hiányoltam, nagyon klassz.
a sovány kategóriába esem (mikor nem várok babát, hihi), meg alacsony sem vagyok, úgyhogy ezzel nem lesz gond! nagyon tetszik a megoldása, és a háton hordás is megoldhatónak látszik, nekem a kendővel nem ment, nórit mindig elöl-oldalt vittem, és mindig jól bírtam, nem fájt a hátam sosem. most sajnos nem tudom vinni, mert már nincs hely elöl, hátra meg nem várandósan akarom megtanulni felvenni inkább. viszont ergo mindenképp lesz.
biobaba tök jó ötletet adott, a családdal megvetetem, kicsit mindenki belead és kész!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


biobaba írta:En is nagyon szeretem az Ergot, de azert ujszulottet meg a betettel sem tennek bele. A kendo teljesen jol megtartja a piciket. Oket meg nem kell le-fol tenni, egyszer magamra kotom, aztan mehetunk.
Biobaba


én is így tervezem, a kendőben ellesz 3 hónapig fekve is szerintem, úgy a szopi is megoldható séta közben. aztán ha már nagyobbacska, jöhet az ergo.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szai Lívia és Indianyó,

Itt van két kép mikor apa segítségével kötöttem fel Emesét. Szerintetek így már jobb? Nekem kénylemesebb volt, egy dolog zavar hogy itt elől kereszteztem nem hónalj alatt vittem át a pántokat és ne nevessetek ki de a cicieim így elég furcsán festenek na nem is engedtem lefényképezni! :wink: Ja és itt még a háta mögött vittem a pántot de akkor megpróbálom a feneke alatt.

Köszi Laura Kép Kép
tabajd
 
 


Laura,

Igen, ez már stabilabbnak néz ki. Miért nem a színes oldala van kifelé?
Elöl keresztezett szárakkal, legyen kendő vagy más, én is mindig furán festettem. :oops: :D
(A kétszer megcsavart elöl keresztezés egy kicsit jobb, de akkor meg nehezebb szorosra húzni.)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


tabajd
 
 


Sziasztok,

Ha hátihordozóról van szó mindig az Ergot javasoljátok. Ha mégsem azt szeretné megvenni valaki akkor van ötletetek?( A páromnak lenne jó ha viszi kirándulni a lányomat tudom míg nem ül stabilan nem lehet hátihordozóba ültetni.) Ja és olyat szeretne ami leállítható a földre ha vonaton utazunk pl. könnyebb legyen.


Köszi Laura

Bocsi hogy ennyit írok de mindig eszembe jut valami.
tabajd
 
 


Szia Laura!

Azt íram korábban, hogy nem szokta gyakorlott hordozó anyukákat zavarni, hogy nem látják a babájukat. Most beszéltem egy anyukával, aki régóta és sokat hordozza a gyerekét, és ő mesélte, hogy őt zavarja. Nem az információ hiányzik neki a gyerekről, hanem a tény, hogy a gyerek nem látja az ő arcát.
Gondoltam, megírom, hogy van ilyen is, ne legyek már olyan egysíkú!

hordozo
 
 


Szia Lívia,

Ha csípőn van a baba (kötös kenguruban) akkor is a pántot a feneke alatt szoktad megkötni? vagy akkor csak a hátánál. Nem tudom hogy érted-e, mert ha a hátánál kötöm csúszik lefele.

Köszi Laura
tabajd
 
 


Laura,

Én nem szoktam csípőhordozásra használni a kötőst, az erszénnyel vittem olyankor.
A fotózáshoz a háta mögött kötöttem meg:
http://www.babakozelben.hu/praktikusinfo/hasznalat_mt.htm#hipcarry
De pl. a kozynál a kislány feneke alatt köti meg:
http://www.kozycarrier.homestead.com/instructions.html#anchor_242

Olyan háti hordozót még nem láttam, ami földre állítható és mégis jó fiatal babákhoz.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Zsomborunk már lassan a 7 kg-t közelíti, de még elöl hordom, bár már nem sokáig, mert nagyon megterheli a hátam... Olvasom is, hogy ilyenkor célszerű inkább háton hordozni.
Télen ezt Ti hogy oldanátok meg? kabát alatt? Erről van esetleg képetek? Gondolom kabáton kívül nem annyira jó....

Köszi!
Ja és hordozókendőnk van.

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Itt van 2 haton hordos kep.
http://hordozokendo.hu/fenykepek/index.htm
biobaba
 
 


Marmint kabat alatti hatasbol 2.
biobaba
 
 


Mindenképp kabát alatt oldanám meg. Sokkal kényelmesebb minden szempontból, mint kabát fölött.

hordozo
 
 


Mindenképp kabát alatt oldanám meg. Sokkal kényelmesebb minden szempontból, mint kabát fölött.

hordozo
 
 


Köszi! :lol:
Most már csak a kabát hiányzik, de megpróbálom a jelenlegivel, hátha...

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Ági!

Kipróbáltuk, de túl lent van a feje, tehát nem látszana ki a kabát alól. Hogy lehet úgy csinálni, hogy elég fent maradjon, kb. a nyakamnál a feje? Mintha az elején csúszott volna vissza picit...

A képeket néztem, de ált. lejjebb van a babócák feje, mint ahogy a kabát alá el tudnám képzelni.

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Szia Orsi!

Igen, kabát alá elég magasra kell rakni a babákat. Nem értem pontosan, mi is a problémád. Amikor már a hátadon van a baba és lóg le előre a kendő két szára, akkor olyan magasra húzod fel vagy ereszted le, amilyenre akarod. Ha innentől feszesen tartod a kendőt, ott is marad. Ha ez nem segít, akkor próbáld meg részletesebben leírni, hogy csinálod és mi a baj!

hordozo
 
 


Ami kepeket belinkeltem azokon fenn vannak a babak, kinn van a fejuk a kabat alol. Amit Agi irt: jo magasra kell oket tenni.
biobaba
 
 


Asszem, tudom, mi a probléma!
A hordozókendő olyan széles, hogy amikor szétterítem a bébin, csak úgy tudtam előre hozni, hogy a hónaljamon (ez így helyes?) indítom és onnan megy a vállamon keresztül hátra és így egy olyan kereszt jön hátul létre, amilyen az elöl hordozásnál is. Valahogy nem tudtam úgy csinálni, hogy a vállamnál indítom és onnan hozom le a hónalj felé hátra. Érthető így? Lehet, hogy össze kell hajtani jobban a kendőt és akkor sikerülne?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok,

lenne egy kérdésem a tapasztalt hordozókhoz. Kisfiam három és fél hónapos, és naponta több órát hordozom. vagyis, ha jobban belegondolok, szinte mindig kendőben van. a kérdésem az, hogy hogyan alakul az ilyen, állandóan kendőben lévő babvák mozgáskordinációja? anyukám szerint, ha nem teszem le, nem fog megtanulni átfordulni, fejét emelni, stb. van nektek ezzel kapcsolatban valamilyen meglátásotok?

köszönöm.
sz_kata
 
 


Szia Kata!

Szerintem anyukad reakcioja tipikus. Altalaban igy reagalnak, akik nem ismerik a hordozast:( En eddig ugy tapasztaltam, h a fejet a hordozott baba elobb megtanulja tartani, igy az emelessel sincs gondja.
A mozgasfejlodeshez fontos a ritmus, hordozas kozben a baba folyamatosan ringo mozgasban van, amitol a belso fulben levo egyensulyszerv is mozgasba jon. Ez kapcsolatban all a vesztibularis rendszerrel, ami felelos a tererzekelesert, az egyensulyert, a testerzetert. Ha ez a rendszer megfeleloen van kondicionalva, akkor kepes a gyerek a bonyolult osszetett mozgasok vegrehajtasara.
Majd figyeld meg, h amikor setaltok a baba mozog a testeddel egyutt. Babakocsiban, kisagyban nincs semmi, amitol mozog a gyerkoc. Kocsiban max. lotykolodik, de az nem eppen ritmikus mozgas.

Most nem jut eszembe, h melyik nepcsoport, de van egy olyan, ahol tok sokaig be van kotve a gyerek, semmilyen "mozgasra" nincs lehetosege, de amikor kiszedik abbol a polyaszeru valamibol, amiben addig tartottak, nagyon hamar jarni kezd.

http://www.hordozokendo.hu/miert/agyfejlodes.html

Biobaba
biobaba
 
 


Orsi!

Van egy olyan kötés, ami hasonló ahhoz, ahogy Te csinálod, mi körülkötött háti hordozásnak szoktuk hívni. Ez úgy megy, hogy miután előrehoztad a hónod alatt, kötsz egy csomót vagy csak megkeresztezed és úgy viszed hátra és a baba mögött keresztezed, ahogy szoktad. Igen, ezzel nem lehet akármilyen magasra rakni a babát.
Az egyszerű háton hordozással jobban járnál szerintem. Nem kell a kendőt hajtani ahhoz, hogy olyan vékonyságú pánt alakuljon ki a válladon, ami pont jó. Redőzve van az anyag, több rétegben egymáson, vagy hogy mondjam - csak úgy összefogva. Jön a kendő alsó (baba popsija alatt levő) szegése föl a válladra, ez van alul. Aztán rajta a többi réteg, a felső szegés felül.
Sajnos holnap elutazom, nem fogok tudni gyorsan válaszolni legközelebb.

Kata!

Mindenben egyet értek Biobabával! A legjobb amit tehetsz ebben a korban a mozgásfejlődéséért, az a jó hordozás. Majd később lesz fontos neki a tér és a szabadság. Amire nagyon oda kell figyelni, hogy anatómiailag helyesen hordozd. Itt elsősorban a csípőjére gondolok, a többi szempont hordozókendőben általában adott.

hordozo
 
 


Orsi,
próbáltam kabát alatt, de nekem nem vált be, kényelmetlen volt. Ezért csináltattam egy poncsót, vagyis inkább egy jólszabott pokrócot :) ami alá nagyon klasszul beférünk mindketten. Annyira tetszettek a neten látható mamaponcsók, de brutális az áruk. Én cuzammen 6,5 ezer pénzből kihoztam.

Kata,
már többször tapasztaltam, én a anapokban újra előfordult, hogy megfogtam egy 3 hónapost (az én kislányom is akkora) a megszokott módon, ahogy a kiscsajt szoktam, és majdnem kiesett a kezemből, annyira nem tartotta magát. PErsze nem hordozott gyerek volt. Szóval saját megfigyelés is alátámasztja, hogy nem tesz rosszat a mozgásfejlődésnek a hordozás....

orsi
orsko
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: