Új privát üzeneted érkezett!

Szia Orsi,

Én a bobitaexpress.hu oldalon találtam ilyesmit, de én nem vettem semilyen szerkentyűt hanem a már meglévő kendőmet kötöztem fel vagy a járókába vagy a kiságy és franciaágy közé na nem túl magasra és abban hintázott a babám. Persze ő még kicsi csak 7 és fél kiló tehát a kendő simán elbírta. És hát sosem hagytam benne egyedül de a kendő sosem oldodott el.

Üdv: Laura
tabajd
 
 


Sziasztok,

köszi a tippeket.
A Lana féle jó drága, nem mondom... kár, hgy a kép olyan kicsi.

Laura,
kicsilányom még csak 4 kiló :) ezért gondoltam, hogy akendőből hintaágy még jó lesz egy darabig.

orsi
orsko
 
 


ahol meg tok termeszetes, h hordoznak

http://www.geographic.hu/ngm/0609/20060 ... _small.mpg
lassan jon le, mert hosszu a video, bar a hordozos kepek az elejen vannak:)
biobaba
 
 

 
 

Livia,

köszönöm, hogy segitettél! meg jó volt beszélgetni is :lol: a kendőket meg már alig várom, hogy felavassuk :lol: :lol: majd teszek fel képet a fekete, nagggyon macsó kötős kengurúrol :lol: :lol:

kata
sz_kata
 
 


Lívia,

Tudod írtam hogy a csípőn horrdozást nagyon szereti a lányom. Már csak egy kérdésem lenne, hogy kötös kenguruval ha csípőre teszem akkor a kenguru kötője vágja a nyakam. Igaz hogy minnél többször megyünk így annál jobban edződik a vállam és nyakam de neked nem nyomta? Vagy ennek is van egy trükje?

Köszi Laura
tabajd
 
 


A technika ördöge elnyelte a hozzászólásomat! :x Namégegyszer...

Laura,

Én a csípőhordásra az erszényt szerettem használni. :)
Nincs más tippem, sajnos, mint hogy próbáld minél messzebb tenni a nyakadtól a pántot, a vállad széle felé. De nekem visszacsúszott. (Bár a fiam már két éves volt, mire ezt próbáltuk.)
Kétféle, picit eltérő módon lehet csinálni a csípőhordást a kötős kenguruval, egyik se jobb?
Nagyon széles, 20-30 cm-es vállpántokkal talán kényelmesebb ez a hordozás.

Kata,

Nincs mit köszönni, azért foglalkozom ilyesmivel, mert munka címén helyes babákkal találkozhatok, és kedvemre trafikálok szimpi anyukákkal! :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Egy ujabb hordozos magyar honlap:)
http://www.hordozo.hu/

Tok jo, h igy terjed ez a dolog itthon.

Biobaba
biobaba
 
 


Tényleg tök jó!

Egyébként most, hogy újra kendőzünk, nagyon meglepett, hogy mennyit változott az utóbbi időben a hozzáállás a kendőhöz. Amikor a fiamat hordoztam piciként, nagyon sok negatív megjegyzést kaptam, most pedig szinte csak pozitívat, mindenki mosolyog ránk az utcán, sokan megállítanak és elmondják, hogy mennyire jó az, hogy hordozom, mennyire jó ez a babának. Kismamák, anyukák, nagymamák (!) faggatnak a tapasztalatokról, hogy tényleg olyan jó-e, mert ők is venni szeretnének. Orvos, védőnő is teljesen jól fogadta.

Szóval úgy tűnik, azért csak változik valami...

Csak egy pénztáros jegyzi meg minden alkalommal a boltban, hogy nehogy megfojtsam, összenyomjam, stb... ;)
pindi
 
 


dejó, még egy hordozós lap :)
pindi, nekem is jó tapasztalataim vannak, de akkor már többen minimum gyerekgyilkosnak néztek, mikor a picúrt a hátamon viszem...
amúgy már egészen jó vagyok a hátrakötésben :)
orsko
 
 


Szisztok,

engem is jól meg szoktak nézni az utcán. Mondjuk én sok (méregdrága babakocsit tologató) anyuka tekintetében azt látom, hogy "a szegény csóringernek nem telik babakocsira" :lol: :lol:
Pedig vettünk mi is méregdrágát, ott parkol az étkezőnk sarkában :roll:
sz_kata
 
 


Sziasztok,

Csak egy kérdés, ilyen hideg időben is bátran hordjam a babát kendőben erszényben stb? Jól felöltöztetem az igaz de ha babakocsival megyünk mindig teszek rá plusz egy takarót. Ezt ti hogy oldjátok meg a kendővel. Mert én gondoltam ha egy nagy sálat tekerek magunk köré akkor az talán elég. Vagy ti mindig kabát alá teszitek?

Köszi Laura
tabajd
 
 


Laura, a legjobb, ha egy kabatban vagy a gyerkoccel. Akkor nem is kell nagyon beoltoztetni, mert te melegited. Jobban melegit, mint a babakocsiban a takaro:)
V lehet varrni ponchot, amibe belefertek mindketten. Illetve en meg csinaltam ugy is, h hatalmas vallkendovel boritottam be magunkat.

Biobaba
biobaba
 
 


SZiazstok :)

Laura :) Én azt tapasztaltam, hogy kendőben egy réteggel kevesebb kell a babára, annyira jól átmelegítik egymást a mamival. Persze, ha a lába kilóg a kendőből, akkor arra gondolni kell az öltözésnél. Ha befelé fordul a csemete és felhúzva, mintegy magzati pózban csücsül, akkor olyan melege lesz, mintha otthon egy kályha mellett lenne :)

indianyo
 
 


Sziasztok,

figyelem, offtopik hozzászólás következik. A téma a cumi. Azért írok ide, mert akik itt vagytok, hozzám nagyon hasonlóan gondolkodtok a gyerekekről, és most nagyon tanácstalan vagyok.
Kicsilányom, aki 7 hetes hasfájós baba. Mellette van egy hisztis, örökmozgó, akaratos, kissé aggresszív és anyafüggő 2,5 éves fiam, akivel sokat kell játszani, fürdetni kell, altatni kell, stb. És így nem tudok élő cumiként működni, mint azt tettem a fiam esetében anno.
Minden ellenérzésem ellenére megvettem a kislánynak a cumit, és bele id tettem a szájába, de nagyon nem tetszik. A látvány. Egyszerüen borzasztóan néz ki a pici arca azzal az izével. Viszont tudok nyugodtan játszani, fürdetni, altatni.
Szerintetek? Ki a fontosabb? A kicsi? Vagy a nagy? Vagy az én mellem, mert az is eléggé megviselődött az utóbbi időben.
Ha "meghallgattok" megköszönöm.

orsi
orsko
 
 


Szia Orsi!

Jaj, nem irigyellek. Sajnos a legjobb tanács az, hogy a saját megérzéseidre hallgass. És ne légy túl szigorú magadhoz...

Nálunk egy 2,5 éves lány mellé jött egy hasfájós fiú. Aki nem szopizni akart állandóan, csak kézben lenni. Így én egykezeztem, és így mindenki igénye teljesült. A nagylánynak azzal szerencsére nem volt baja, hogy a kistesó anyánál van, miközben vele is foglalkozom. A kendőt is használtuk itthon is, csak közvetlenül evés után nem szerette a pici, ha beleteszem, gondolom, akkor nem esett jól neki összegörnyeszteni a hasát ("bölcsőtartásban" hordtam). Három hónaposan aztán megszűnt nálunk a hasfájósság.

(A megviselt mellre pedig a lanolin nálunk nagyon bevált - látványos a javulás, és nem kell lemosni szoptatás előtt. Én anno a Medela PureLan kenőcsét használtam, de a gyógyszertárban kimért lanolin is "pure lan", és jóval olcsóbb.)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Orsi!

A cicire meg jo a kaposztalevel is:)
Cumi:(

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

még kezdő kendős vagyok kisfiammal. :lol:
Egyelőre az elöl "ülős" keresztezett megkötést ismerem. Néha eldől benne, ez normális? viszont szorosabbra meg már nem tudom húzni.
Szeretnék még abban segítséget kérni, hogy milyen megkötési módokat javasoltok újszülöttkorban? És van-e valahol a neten jó leírás hozzá?
És hogyan szoptattok benne? :shock: Pl kint? Lukas pulcsiban? :lol:

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Szoptatni sztem a bölcsőtartásban meg a vizszintesen elöl fekvőben könnyű eleinte. Ruházatilag az elöl cipis/gombos+deréktól könnyen felhúzható alsó réteg praktikus
nekem. Illetve van egy jópofi szopis polcsim: olyan mintha lenne két cipzáras mellzsebe, de a cipi mögött a cici van :lol:

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Osoa!

Szoptatós pulcsi a megoldás, méghozzá az a fajta, amelyiket nem kell felhúzogatni, hanem mellmagasságban nyílik. Ilyet én itthon még nem láttam. (Én külföldi ismerősömtől "örököltem" ilyet, irtó ronda színűek és pár számmal nagyobbak, de kendő és kabát alá megteszi.) De ha tudsz varrni, magad is átalakíthatsz rendes pólót vagy pulcsit:

http://web.winco.net/%7Esbcortlu/makeyourowntee.htm
http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/shirt.html
http://members.tripod.com/thepalmerpages/RTW1.htm

Újszülöttkorban bölcsőtartás vagy az elöl ültetők.
Linkek fotókkal:

Angolul:

PDF: http://www.kantoliinakanava.fi/Kanava_t ... ctions.pdf
(Nagyobb fotók ugyanerről: http://www.kantoliinakanava.fi/sidontao ... p?currDir=.)

http://www.wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=36 (itt vannak fotók, videók, szoptatás kendőben, stb.)

Németül: www.dydimos.de (Babys tragen/Trageweisen)

Pindi
pindi
 
 


Köszönöm szépen!
Hát, varrni nem tudok, de majd kitalálok valamit.
Én nyáron előző gyermeknél kivágtam a cicinél az alsó trikóm, ez jó volt, de most majd télen nem tudom...

Közben én is találtam egy linket a megkötésről: wearyourbaby.com

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Szia Orsi!

Szerintem nem offtopic hozzászólás, mert a hordozókendő lehet a megoldás. Kendőbe kötve nincs el a kicsi? Én nagyon-nagyon sokat hordozom a babámat itthon. Amikor ekkora volt, napi 6 óra volt a minimum adagja, de igazából gyakorlatilag egész nap lehet hordozni. A nagynak így zavar a kicsi a legkevesebb vizet; és a kicsinek is a lehető legjobb. Nem hordoztad a nagyot a hátadon véletlenül? Mert akinek van gyakorlata benne, akár újszülöttet is a hátára köthet, úgy a nagytesónak olyan, mintha nem is lenne. De persze hason is jó. Többféle kötést ki lehet próbálni, hogy kiderüljön, melyik jó a pocaknak.

hordozo
 
 


Osoa: Lieseléknek (www.bababolt.com) van szoptatós pólója és pulcsija is :) Bár a honlapon most vmiért nincs kint.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Bocs Orsi!

Most olvastam csak, hogy korábban már írtad, szeretnéd a hátadon vinni a kicsit, csak nem tudod, hogyan tedd. Szerintem ezt nem lehet leírni, tényleg, túl sok az apró trükk. De abszolút működik. Ha tudsz és van kedved, gyere el egy tanfolyamra!

hordozo
 
 


Szia Ági,

cumikérdés asszem megoldódott: Villő undorodva kiköpi :) megint bizonyságot szereztem arról, hogy anya és baba egy egység (mivel nekem sem tetszik a cumi)
Amúgy sokat van kendőben, sétakor csakis, de itthon is felkötöm, mert kell a két kezem. A hátrakötés is egyre jobban megy. És a hasfájás sem olyan vészes. És egyre jobban megy a pisiltetés is, bár ez sem idevaló téma.
Szóval a világ kerek :)

orsi
orsko
 
 


ma kaptam egy vállveregetést az ortopédián, hogy milyen jó a gyermek csípőjének a kendőben hordás. pláne, hogy terpesznagrágosak leszünk....
orsko
 
 


Orsi :) Jó hírek ezek :)

indianyo
 
 


Sziasztok!
Negyedik kisfiammal babázok, kendőt születése óta használunk.
Bóbitát vettem, mert vékony, nyári baba Boldi, így jó volt, mos tanultam a kötéseket, könnyebben ment evvel (mint Nanduval pl)
Most viszont ez már hátrány, úgy érzem vág, engem és őt is....
6 hós, majd 8 kg és 73 cm.....
Talán váltani kellene sűrűbb szövésűre, mit gondoltok?
Melyik lenne jó?
Ja, és méretben akkorát, mint eddig?...vagy hosszabbat?
Köszi
szilikon
 
 


Szia Szilikon!

Minden feltett kérdésedre megtalálod a részletes választ a www.hordozo.hu honlapon, a Leggyakoribb kérdések menüpont alatt. De röviden válaszolok itt is.
Szerintem mindenképpen érdemes vastagabb kendőt venned, mert a vékonynak egyértelmű hátránya, hogy vág. Tapasztaltom szerint fantasztikusan jó a biopamut kendőket használni. Ezek csodálatosak! Egyáltalán nem vágnak, bár fogásra vékonyabbak mint a Nandu. Fantasztikus a minőségük, és nagyon jó megkötni őket. Ha a Nanduban nem tetszik, hogy nehéz vele bánni, nagyon tudnál értékelni egy ilyen kendőt. Magyarországon csak a Lana márkájú biopamut kendő van forgalomban, de létezik több is tőlünk nyugatabbra (Dydimos, Hoppediz stb.). Mivel biopamut és nagyon minőségi meglehetősen drága. Ha nagyon ügyes vagy, esetleg vehetsz használtan ilyet, úgy már nem sokkal drágább a többinél. Ha nem a biopamut mellett döntesz, marad a Nandu, vagy más, de érdemes jól megnézni, milyet veszel, mert a gyenge minőségűt rossz használni.
Mekkora kendőt használtál eddig? És milyen magas vagy? 6kg fölött már a háton és a csípőn hordozás az ajánlott, mert elöl nagyon megterheli a gerincedet és a medencealapodat. A hosszú kendő mindig jól jön, mert többféle kötésre használható. Háton és csípőn én nem ismerek olyan kötést, aminél zavaró lenne a hosszú kendő.
Első három babáddal még nem kendőztél? Hogy találtál rá a kendőre a negyediknél?

hordozo
 
 


Köszi Ági!

Megnézem....
Hmmm...sokmindennel le vagyok maradva, sajnos az első három babánál elégggé el voltam szeparálva másoktól, nem volt netem sem, infóm is kevesebb. Ösztönös anyuka voltam, annak minden hibájával. Boldit most már tudom élvezni, felkészültem rá az eddigiek tapasztalata alapján, pontosan tudtam, mit hogyan fogok csinálni. Hiába, későn érő tipus vagyok.... :lol:
A kendőre is a neten akadtam, terjesztem is a környezetemben, ugyanígy az igény szerinti szoptatást is....
170cm magas vagyok és 100 kg :oops: sajnos a rendszertelen egészségetelen étkezés megtette hatását....van még hova fejlődnöm...
A mostani kendőnk 4 m 40 cm
Most találtam egy kendőt, Girasol, az is ilyen? ( ez 4 m 60 cm-es )
szilikon
 
 


Ja, és jövök a tanfolyamra...babát vihetek?:o)
szilikon
 
 


Szia Szilikon!

Szeretettel várlak a tanfolyamon! Nem! Babát nem szabad hozni! :wink:
Szerintem azzal járnál a legjobban, ha találnál legalább 4,8m-es kendőt, szóval minél hosszabbat! Megtaláltam én is a neten a Girasol kendőt. Nem biopamut úgy látom. Sajnos nem ismerem közelről, nem tudok róla véleményt mondani. :(

hordozo
 
 


Sziasztok!

Szegedi hordozókendős emberkéket keresek.

Eredetileg nem vagyok szegedi, ezért nagyon kevés embert ismerek a városban. Hordozókendőst meg senkit. Nekem pedig szükségem lenne valakire, aki legalább ebben a témában hasonlóan gondolkodik, mint én és akivel néha beszélgethetnék, mert kezdek már kiakadni attól, hogy mindenki azt kérdezgeti, hogy jó-e ez így a 3 hónapos babámnak, vagy hogy nem fázik-e meg (előre van kötve és egy nagy sportkabát van rajtunk a nyakáig felhúzott zippzárral), stb :? Az anyám állandóan a babakocsit ajánlgatja. És néha azon kapom magam, hogy azon gondolkodom, hogy tényleg jó-e ez így neki (főleg a gerincének). Pedig tudom, hogy jó. Olyan nyugodt benne, jókat alszik, ha bukik egy kicsit még az sem zavarja.

Szóval, ha van itt valaki, aki személyesen is egy kis lelket tudna belém verni, írjon nekem.
Köszi!

Rikax
Kép
rikax1977
 
 


Szia, nem vagyok szegedi, de ugyanezt mi is vegighallgattunk. De nem volt mit tenni, csak a kendoben volt csend....a kocsoban mindig orditott, vegig a varoson. Ahol csak tudtam, olvastam a kendorol, hatasarol, stb. Legyen mit valaszolnom. Ja, cumi sem volt, igy az is mindig egy meccs volt.
Eleg elszant voltam, senki es semmi nem allithatott meg.
Sokszor elore megfogalmaztam a valaszokat a buta kerdesekre.
Jajj, biztos azert sir, mert rossz neki a kendoben... mondtak nekem. Aha...mondtam. A babakocsiban meg jobban sir. Es honnan tudja? Hasznalt mar ilyet, stb...
A kicsi mar ket eves lassan, de nagyon szerettuk a kendot, foleg utcan hordtam, meg buszon. Eleg rendszeresen.
Meg volt kerdes: nem nehez? igy cipelni....nem mondtam ki, de sokszo r kimondtam volna a valaszt: valaki ennek tobb sulyfelesleget cipel magan. Az nem nehez?
Fazni nem fazott, mert sokszor magam ala zippzaroztam, kesobb meg kinai zokni veget levagtam, azt huztam a vadlijara, telen a nadrag felcsuszott.
Na, jol kiirtam magambol ezeket az elmenyeket, noha nem vagyok szegedi.
Talan ez is batorit.
Sok sikert, ne add fel.
Rahel
rahel
 
 


Szia, nem vagyok szegedi, de ugyanezt mi is vegighallgattunk. De nem volt mit tenni, csak a kendoben volt csend....a kocsoban mindig orditott, vegig a varoson. Ahol csak tudtam, olvastam a kendorol, hatasarol, stb. Legyen mit valaszolnom. Ja, cumi sem volt, igy az is mindig egy meccs volt.
Eleg elszant voltam, senki es semmi nem allithatott meg.
Sokszor elore megfogalmaztam a valaszokat a buta kerdesekre.
Jajj, biztos azert sir, mert rossz neki a kendoben... mondtak nekem. Aha...mondtam. A babakocsiban meg jobban sir. Es honnan tudja? Hasznalt mar ilyet, stb...
A kicsi mar ket eves lassan, de nagyon szerettuk a kendot, foleg utcan hordtam, meg buszon. Eleg rendszeresen.
Meg volt kerdes: nem nehez? igy cipelni....nem mondtam ki, de sokszo r kimondtam volna a valaszt: valaki ennek tobb sulyfelesleget cipel magan. Az nem nehez?
Fazni nem fazott, mert sokszor magam ala zippzaroztam, kesobb meg kinai zokni veget levagtam, azt huztam a vadlijara, telen a nadrag felcsuszott.
Na, jol kiirtam magambol ezeket az elmenyeket, noha nem vagyok szegedi.
Talan ez is batorit.
Sok sikert, ne add fel.
Rahel
rahel
 
 


....bocsanat, ketszer ment el....
rahel
 
 


Szia!

En sem vagyok szegedi, bar 5 evig ott eltem:)
No mi is hallgattuk orokke ezt a babakocsi temat, aztan annyira elegunk lett, h vettunk egy babakocsit, h hagyjanak mar minket beken. De sosem hasznaltuk, es mar 3 eve gyotor a gondolat, h mennyi penzt kifizettunk erre a hulyesegre, h megfeleljunk...

Olyan jo erzes kendoben vinni a gyereket, mindig ott van, lehet vele beszelgeetni, nem kell orditani, h hallja, h mit akarunk neki mondani, neki se kell kiabalnia... Szoval en akarhogy probaltam kozeliteni a temat, mindig a kendo kerult ki gyoztesen:)

Biobaba
biobaba
 
 


ja, ha esik az eso, el tdunk menni ugy setalni, h csak egy esernyo kell, nem pacolodik a gyerek egy zacsko alatt
elerem a tomegkozlekedesi eszkozoket, tok lazan fel tudok rajuk szallni
biobaba
 
 


Sziasztok,
igen, esoben mi is jol kimozdultunk, s tudtam, nem fazik, nem azik. Vettem egy jo automata esernyot, alafertunk, baba a kabat alatt.
Ahogy biobaba is irta, a kendo kerult ki gyoztesen.
Nekem sokat bukott a baba, volt allitolag kicsi reflux, ezert is volt hasznos a kendo.

Kerdes...
hati hordozas.
Valaki hordozott karikas kendovel haton?
Nekem kicsit maceras a hosszu.
Most mar ugy latom, kicsi fiam jol kapaszkodik, maszik a hatamra, azon gondolkodtam, nem lehetne-e a karikassal igy vinni.
Van valakinek tapasztalata?

KOszi.
Rahel
rahel
 
 


Sziasztok!

Ha már a kidolgozott válaszoknál vagyunk a buta kérdésekre, én is leírom a kedvenceimet:

- Nem fázik?
- De, csak jól tűri! :)))

- Nem fázik?
- De, és éhes is. Segítene néhány forinttal? :)))))))))

Amikor már nagyon dühítettek, és nem tudtam magamon uralkodni, volt hogy elsütöttem őket. Olyankor jól esett!
Egyébként meg azon gondolkodtam sokat, hogy nem csak hogy butaságokat beszélnek, de tulajdonképpen miért szólnak bele az én dolgomba??? Mi közük hozzá, hogy fázik-e a babám? Most ez lehet, hogy durván hangzik elsőre, de ha belegondolok, szerintem ez az én dolgom. Bocsánat, azt hiszem kicsit elkanyarodtam a kendő témától, úgyhogy abba is fejezem!

Rikax! Drukkolok, hogy találj helyi hordozókendős barátnőt, az biztos sokat segít!

hordozo
 
 


Húúú, de megnevettettetek!!! :lol: :lol:

Ági, a válaszaid csúcs jók!


Én Timót a karikásban hordtam fekvő pozícióban, úgy, hogy teljesen ráhúztam a felső szélét is. Nem kellenek az idegen bacik, ugye, meg nem süt a zsemébe a nap, stb. Tőlem MINDIG azt kérdezték, hogy "És kap levegőt?!"

Apropó, enyhe kételyeim nekem is vannak, mert Timó egy idő után feszeng a kendőben, látszik, hogy másképp szeretne ülni/feküdni, mozgatná a tagjait, és nem megy. Igaz, babakocsiban ő is jobban ordít, tehát az sem alternatíva, de akkor is, olyankor sajnálom szegényt. Az egyetlen, amit igazán szeret, ha mindenféle hordozó nélkül cipeljük. A kis zsarnok. :wink:
h_szilvi
 
 


Szia Szilvi!

Az "És kap levegőt?" duma nem túl eredeti, mi is hallgattuk eleget... :wink:
Igen, a fekvő pozíciót sok baba nem szereti, és ha szeretik is, egy idő múlva már nem kényelmes. Ha jól van a kendőben a baba, mindegyik szereti, ezt ki merem jelenteni.

hordozo
 
 


Szia Mindenki!

Köszi a bátorítást és a tippeket. Asszem a "De, csak jól tűri" nekem is be fog válni. :D

Más. A http://www.wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=36 tényleg nagyon jó! Köszi érte pindinek. Végre fel tudom venni a hátamra a 7 kilós Elmót. Három hónaposan eddig lehetetlen vállalkozásnak tűnt, de a videókon tök jól látszik, hogy kerül hátra és ami a lényeg, hogy kerül le onnan.

h_szilvi A síkban fekvésnél tényleg rá kell jönni a "titokra". Mert ha végre sikerül, nagyon be tud válni túlpörgött baba elaltatásához. Két napja mi is csak így tudtunk meggyugodni. Ha a Nandu eső és negyedik pozíciójával van a baj, akkor lehet hogy úgy próbálkozol, mint én régen: párhúzamosan akarod a babát a kendőbe tenni. A kendő szélével kb 45 fokos szögben legyen a babó, akkor elég helye lesz és jól fogja magát érezni.

Rikax
rikax1977
 
 


Upsz! Most is fekvőpózban alszunk és most látom csak, hogy a 45 fok erős túlzás. Van az 30 is :oops:
rikax1977
 
 


Upsz! Most is fekvőpózban alszunk és most látom csak, hogy a 45 fok erős túlzás. Van az 30 is :oops:
rikax1977
 
 


Sziasztok!

Ide még nem kotyogtam bele...

Én meglepődve olvasom, hogy ennyi negatív véleményt kaptok a kendővel kapcsolatban, nekem mindenki csapkodja akezét az utcán, hogy milyen jó, meg a nagyszülőknek is tetszik. A barátnőm meséte, hogy tőle szokták kérdezni, hogy jó-e ez neki, a legjobb meg az volt, hogy, na mindennféle új hülyeséget kitatlálnak.

Egy történetet szeretnék elmesélni, egy ismerőstől hallottam, hogy egy itt élő afrikai egyetemista fiú nagyon elcsodálkozott a sok babakocsi láttán Magyarországon és megkérdezte, hogy itt nem szeretik az anyák a gyerekekiket, vagy miért tolják babakocsiban...

Nekünk egyébként babakocsink is van, mert nagyon hátfájósak vagyunk mind a ketten és egy óra után kendőben már nagyon fáj a hátam (meg eléggé kis óriásbébink van). De nekem nemcsak az érzelni oldalal miatt létfontosságú a kendő, hanem azért is, mert negyediken lakunk és nincs lift... Egyszerűen könnyebb szerintem kendővel az élet. Én mindig magam felé kötöm, mert azt hallottam, hogy háttal nem jó a gerincének, de így is kitűnően tud nézelőpdni.

A hasfájásra csak egy vigasz van, hidd el elmúlik és az olyan jó...

judit
jud_it
 
 


Judit,
mi is a negyediken lakunk, én is rákaptam arra, hogy a lépcsőn kendőben hozom fel. (Az autóból, mert arra eléggé rá vagyunk kényszerítve. :oops: Messze van az ovi-suli a tömegközlekedéshez.) A babakocsink vagy a földszinti tárolóban van, vagy az autóban, de a négy hónap alatt max. húszszor, ha használtuk...
És nekem is megfájdul a hátam egy idő után. :?

A magad felé kötésről: egy barátnőmnek lefordítottama Dydimos (vagy Didymos, asszem így) használati utasítását, és ott azt mondták, hogy ne kössük háttal magunkra, mert nincs szemkontaktus, nem látjuk, "mi van (érzelmileg) a babával. Én is vagy felém, vagy oldalt kötöm...
h_szilvi
 
 


Én sem tartom jónak a kifelé fordítva hordozást.
Legjobb tudásom szerint több szempontból nem ajánlható. Talán a legütősebb, hogy ha kifelé van fordítva, akkor a lába csak lefelé tud lógni, nem tud terpesztve és felhúzva lenni. Ez a lábtartás a csípőfejlődésnek nem jó. Sőt, ha netalántán még lazára is van kötve a kendő, és lóg benne a baba, akkor a lefelé lógó lábacskákat az anyuka minden lépésnél a combjával lökdösi. Ez a csípőfejlődést intezíven stimulálja - rossz irányba!
A lelki szempont, hogy a babának nincs kibe "megkapaszkodnia". Hordozás közben sok-sok inger éri. Ha befelé van fordítva, akkor, ha túl sok az inger, elbújik anyucihoz. Ha pedig ijesztő valami, akkor van kibe kapaszkodni. Ez hiányzik kifelé fordítva.
Ha már olyan nagy a baba, hogy úgy gondoljuk, nem lát eleget a hasunk felé fordítva, akkor már biztos megvan 6kg. Ekkor a mi szempontunkból is a legjobb háton vagy csípőn hordozni. Szerintem.

hordozo
 
 


Sziasztok!

Nagyon megörültem a topiknak, örülök, hogy ilyen sokan vagytok, vagyunk.

Tudnátok tanácsot adni? Két és fél hónapos a babám (5 kg) és már nem szeret a kendőban a hasam előtt hanyatt feküdni. Eddig szerette, kiváló volt hasfájásra és ismeretlen okú sírásra is, de már vagy zavarja, hogy nem lát ki, vagy nem tudom megkötni olyan jól, mióta csípőortézist hord. A fejét ügyesen tartja már, de egy gyógytornász azt mondta, hogy a szembe kenguru-hordásnál mindenképpen támasz kellene a fejnek, s ilyen módot nem láttam a kendő használati útmutatójában. (egy 4 m-es Nandu kendő)

Szóval hogy kössem magamra a babát? Vagy vegyek másmilyen hordozót is? Olvastam cikkekben, hogy egészen pici babákat is lehet hátra kötözni (ez lenne a legjobb), ezzel kapcsolatos tapasztalata van valakinek?

Köszönöm előre is!
nyúlszi
 
 


Szia Nyúlszi,

Nem találom az én nandus útmutatómat, de az elöl keresztezett vagy rövid keresztezett kötözéseknél egy kis ügyességgel elvileg lehet úgy igazítani az egyik szárat, hogy támassza a tarkóját.
Ez a kötés biztosan szerepel az útmutatóban.
Kép
Kép forrása: http://bababolt.com/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=67

De ha már szépen tartja a fejét, akkor én nem aggódnék nagyon emiatt. :) Ha elalszik, akkor meg odaigazítod a buksiját.
Az talán fontosabb, amiről fentebb írtak a többiek, a gerinc és lábtartás.

Picibaba hátiban sajnos nem tudok segíteni, majd Ági vagy a többiek, úgy rémlik, vannak itt páran akik gyakoroltak ilyesmit. A rucksack carryt szoktam látni nagyon picivel, meg a back wrap crosst, de ez utóbbi igen bonyolultnak tűnik nekem.

Újszülött kendős képek:
http://www.wrapyourbaby.com/newborncarries.htm

Kellemes mikulásozást mindenkinek! :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Köszönöm a gyors választ, meg fogom nézni a képeket.

A képen lévő keresztezést is kipróbálom. Végül is (miután megnéztem a hordozós oldalt) rájöttem, hogy a kengurusat is lehet alkalmazni, egész egyszerűen fel kell húzni az anyagot a fejére (csak a nandus képen nagyobb baba volt). Már csak azt nem tudom, hogy a babának teljesen rá kell simulnia a mellkasomra-hasamra, vagy van lehet szög (mekkora) a testünk között.

Rám is kezd rám ragadni a kendő-mánia (a textilpelus-mánia után)...

:)
nyúlszi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: