Új privát üzeneted érkezett!

Kenguru:
Kép

Karikás kendő:

Kép

Kép

És gyerkőccel: (bocs a rossz minőségért, nem volt, aki fényképezzen.)

Kép

Kép

Boeske
boeske
 
 


Boeske,

Nagyon tetszik ilyen mintásan a kötős kenguru. :) Olyan vidám és fiús! Köszönöm a képeket.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Boeske :) nagyon-nagyon tetszik a kenguru - és a tartozékok is :)

indianyo
 
 

 
 

http://www.babygerecht.de/Afrikanische- ... :2001.html
az oldalon az Informationen menu alatt van par kotesi mod

Biobaba
biobaba
 
 


Láttátok, hogy már itthon is kapható az Ergo? Tök jó. :)

http://www.happy-baby.hu/index.php?id=ergobaby
pindi
 
 


Nahat nahat, a Kushies?:) Hat sokat irogattunk itt az Ergo josagarol:)

Biobaba
biobaba
 
 


Talán sikerul egy kendos képet feltolteni. Rahel
Kép [/img][/url]
rahel
 
 


Kushies :) Ergo :) Éljen, ez jó jel, terjed az ige :)

Rájel :) Nagyon szépek vagytok! Milyen kendő ez?

indianyo
 
 


Mármint RÁHEL :)

indianyo
 
 


Szia, ezt az anyagot regebben turkaltam, a ket vege rojtos. Jo szovesu, vekony. Mostanaban ebben kendozok.
Van egy karikas is, az vastagabb, es bolti.
Miutan rajottem a csipohordasra, azota igy jarunk.
R.
rahel
 
 


Sziasztok!

Karikás kendő hordozási pozíciókat és lépésről-lépésre leírást keresek a pozíciókhoz (magyarul). Van egy kendőm, de a leírása már nincs meg, pedig szeretném kölcsönadni...
Tudtok segíteni? :D

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Beszti!

Ez nem túl részletes, de ha nincs más, hátha megteszi: http://www.carolino-bebiteka.hu/karikas.htm

(Galéria alatti linkek)

Valamelyik külföldi oldal képes leírásával (pl. http://www.thewigleys.net/how_to_babywear.html) együtt szerintem már egész jól használható.

Pindi
pindi
 
 


Beszti!
Esetleg keresd meg a Bababoltot (Lieseléket) Kötőshöz tuti lehet külön plusz leírást venni (vmi 500 Ft), biztos a karikáshoz is.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Ez lemaradt:
www.bababolt.com

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


sziasztok,

sok érdekes dolgot olvastam ebben a topicban, és látom, hogy nagyon tapasztaltak vagytok :D

Nekem most múlt két hetes a babám, és nagyon szeretném folyton magamnál tartani őt, ha lehet még házimunka közben is. Ezért vettem nandu hordozókendőt, tanfolyamon is voltam. A problémám az, hogy a kisfiam nem szereti a kendőt, azonnal ordítani kezd, ha beleteszem. Az az érzésem, hogy nem szereti, ha ilyen szorosan rámsimul, meg hogy a kendő a fején van.
mi lehet a baj? lehetséges, hogy még túl kicsi a próbálkozáshoz? Ti hogyan kezdtétek, voltak gondok, vagy azonnal működött?
Az Ergo milyen idős kortól használható?

Válaszokat köszönöm

Kata
sz_kata
 
 


Szia Kata!

Szerintem kerdezd meg Evat. A cime a honlapjan megtalalhato:
http://hordozokendo.hu/kapcsolat/index.html

Lehet gond az is, h bizonytalan vagy, de igy latatlanba eleg nehez megallapitani, h mi lehet.

Biobaba
biobaba
 
 


Kata:
Milyen pozícióban nem szereti?
Mert Luca pl. bölcsőtartásban egy pillanatig se maradt meg, de vízszintesen fekvőben meg szeretett lenni.
Gergő meg csak a keresztezettben függőlegesen maradt el.
De az ismerettségi körben találkoztam olyan babával is, aki a mama vállgödrébe szerette hajtani a fejét, így zsebes-keresztezett pozícióban, de az egyik kendőszár alá bújva lehetett hordozni. Szóval ki kell tanulni - ha nem szereti a fején levő kendőt, akkor simán az elől keresztezett, vagy ha elég hosszú a kendő, a zsebes keresztezett pozíció lehet, hogy tetszene neki - ha jól van igazítva a nyakánál, akkor úgy is stabilan tart, ha nincs eldugva a feje.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok,

újszülött háton hordozásásáról van valakinek tapasztalata? Lehet? hogyan? kötési mód?

köszi
orsi
orsko
 
 


Szia Orsko!

Ilyesmire gondoltál?
http://wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=182

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szia Sáfrány,

igazából nem erre. ezt a megkötést ismerem, de rettenet bonyolult, egyedül nem tudom megcsinálni, bár ha gyakorolnék...
valahol láttam egy olyan képet, amikor a baba nem így a hát közepén van, hanem egészen fent, de elveszett, és nem találom sehol.
és egyáltalán lehet egy 3 hetest hátulra kötni? úgy képzelem, hogy jobb neki elől, viszont nekem időnként jobb lenne ha hátul lenne, tudnék pl a nagytesóval játszani.

orsi
orsko
 
 


Szia Orsko!

Egyes afrikai torzseknel az egeszen kicsit is a hatukra kotik, es ugy dolgoznak. De ott is a hat kozepen van a baba, egeszen lent. Leirast nem tudok rola kuldeni, csak dokumentumfilmekben lattam: pl Micheal Palin utazasa: Szahara. De szerintem egy 3 hetes olyan kicsi csomagot kepez elol, h attol tudsz jatszani a nagyobbal. Esetleg irj egy levelket Evanak:) (http://hordozokendo.hu/kapcsolat/index.html), neki is van most egy ilyen picije, meg 2 nagyobbja.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Orsko,

Pont most néztem a Tummy-to-tummy DVD-met. Ott újszülöttel mutatják a tibetan-nak nevezett hátit hordozást.
(http://wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=184 )
Annyi különbség van a linken mutatotthoz képest, hogy egyrészt rugalmas kendővel csinálja, másrészt a keresztezett szárakat nagyon szétteríti a baba fenekén-lábain. Hogy ne szorítsa. Gyakorlatilag a picit a tarkójától lefelé betakarja a kendő.
Ha nem elég hosszú a kendőd, akkor a végén gondolom elég megkötni derékon, nem muszáj a vállrésznél betűrögetni.

Írjál, ha találsz valami jót, tavaszra nekem is kell majd valami tuti hátihordás a játszótérre.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


sziasztok,

köszönöm az infókat. nekem egyenlőre még csak az elöl keresztezett ülős pozició megy, de már ez is haladás. a kezdeti tiltakozások után, úgynéz ki a kisbabám is megszerette a kendőt.
az én nagy-nagy szerencsémre :lol: :lol:

Livi,

nézegettem a honlapodat, nagyon tetszik. a kendőtiőpusoat ki lehet próbálni vásárlás előtt, hogy eldöntsem, melyik a legjobb? szeretném megtalálni a tökéletes hordozóezközt :wink:

bocsi az irásmódért, de éppen élő cumiként funkcionálok :D
sz_kata
 
 


Sziasztok,

a hülye fejemmel elfelejtettem, hogy van egy hosszú kendőm is... szóval kipróbáltuk a zsebes keresztezettet és a tibeti fajtát is hátulra. Az első jó és kényelmes, és jól tart, de nem tudom elképzelni, hogy valaha is meg tudom egyedül csinálni. A másik megy egyedül, de valahogy nem olyan kényelmes és tartós. Szóval még van mit gyakorolni.

Biobaba,
nem igazán tudom a nagyobbat a mászókára felsegíteni, ha a kicsilány elől van... ezért akarom őt hátrakötni.

Lívia,
folymatosan beszámolok az eredményekről :)

Kata,
klassz, hogy sikerült a kendőzés. Meglátod, ha elkezdted, abba sem lehet hagyni, és hamarosan lesz hosszú kendőd, rövid kendőd, karikás kendőd, vékony kendőd, vastag kendőd, stb (Gombóc Artúr után szabadon). Egyébként szerintem nem létezik olyan kisbava, aki nem szeret kendőben lenni, csak meg kell találni a megfelelő módot.

orsi
orsko
 
 


Sziasztok lányok!

Hú, mennyi baba idekint és odabent! Orsko, Lívia, Éva, gratulálok!!! Én is készültem egy újszülött hátondhordást megtanuló tanfolyamra, de aztán elmaradt, a hátonhordással együtt. Mondjuk amikor Misu pici volt (március-április), elég szeles idők jártak, és jobban szerettem elöl eldugva, még a kardigánomat is ráhúztam... Most meg már lassan jó lesz a tibeti - meg a csípőnhordást fogom még kipróbálni. De egyelőre marad az elöl keresztezett.

Apa tegnap precedenst teremtett: kicsi elöl kendőben, nagy a nyakában - így jöttek haza a játszótérről. Nem fogom utána csinálni :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

Hmm, újszülött háton, úgy látom, nehéz ügy lesz.
Én mindig azon paráztam hűvös időben háti hordásnál, hogy félre ne csússzon a sapi a fülén. De szerencsére mindig akadt néni, aki nagy mosolyok közepedte megigazította. :)

orsko írta:Meglátod, ha elkezdted, abba sem lehet hagyni, és hamarosan lesz hosszú kendőd, rövid kendőd, karikás kendőd, vékony kendőd, vastag kendőd, stb (Gombóc Artúr után szabadon).

Csatlakozom orskohoz, mi is itt tartunk. És akkor az új babának (ürügyén?) még el se kezdtem vásárolni! :)

Kata,

Ez az élő cumi dolog olyan ismerős! :)
És igen, ki lehet próbálni az összes hordozónkat. Erszény, kötős kenguru, rugalmas kendő, plusz bélelt és béleletlen karikás kendő.

Gyezsu,

Nagy tapsot apának! :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok,

Dinivel (a naggyal) annak idején eszembe sem jutott, hogy a hátamra tegyem. Először kb 1 éves korában próbálkoztam ilyesmivel, de kendővel nem ment, csak miután meglett az ergo, akkor szoktunk át hátulra.
Most a kicsilány esetében vagy megtanulom a hátonhordozást mielőbb, vagy növesztek még két kart :)
A tél persze problémás lehet, hogyan teszem be kabát alá...

orsi
orsko
 
 


Orsko!

Van egy nagyon stabil hati kotes, ezzel eleg magasra is tudod kotni, remelem, jol korul tudom irni. De ezt eloszor vmi jatekbaban kene gyakorolni:)
Szoval: kendo kiteritve, kozepere fekteted a babat, kendo ket szarat osszehuzod, korulotte kicsit szorosabban, nehogy kicsusszon, ahogy felemeled. Aztan felemeled, es a vallad folottt a hatadra csusztatod. Feneke alatt tartod a kezed, v jol eloredolsz, aztan a kendo ket szarat a honod alatt eloreveszed, es a mellkasodnal kotsz ra egy csomot, utana a kendo egyik szarat tartod a combjaiddal, a masikat pedig hatraveted ay egzik vallad folott, majd elorehuzod a baba hatan keresztezve, ill a labai kozt athuzva a masik oldaladon. Jo szorosan. Be a combok koze, es ugyanezt a masik oldalon a kendo masik szaraval is megcsinalod. Csomo.
Igy: http://www.babyzimmer.de/html/baby/tragen/wickelkreuztrage.php fog kinezni, csak epp a hatadon.
Az elejen levo kendobe tekeres meg itt http://www.babyzimmer.de/html/baby/tragen/rueckentrage.php latszik jol. Csak miutan a hatadon van mar, nem a vallaid folott viszed tovabb a kendot, hanem honaljnal stb.
biobaba
 
 


Orsi!

Szívből gratulálok a babához! Azon a bizonyos játszótéren is lehet titeket látni? Mi gyakran elő szoktunk ott fordulni egy hasonlóan kicsi lánnyal... ;)

Nálam a hol hordozzunk? -dilemma egyet jelent azzal a kérdéssel, hogy melyik egyszerűbb, előre még két kezet vagy hátra még két mellett növeszteni... Úgyhogy maradt az elöl hordozás. :)
Nagyobbnál az ergó feloldja ezt a dilemmát, mert ott hátulról előre lehet venni szoptatni, és aztán vissza. Ezt mi jól begyakoroltuk, miután a fiam 16 hónapos koráig háromóránként szopott...

Télre (bár nem a legnagyobb hidegben) megoldás lehet egy poncho, amibe befér a baba akár elöl, akár hátul van. Én épp most készülök varrni egy ilyet. Vagy vannak akik kabát felett hordják a babát.

Pindi
pindi
 
 


Szaisztok! Hűűű, micsoda pöregés lett itt hirtelen! De jó :)

Segítséget kérek: Van nekünk Lívia-féle csodajó rugalmas kendőnk, amit eddig nagy boldogsággal használtunk. Igen ám, de szükletéskor is extra hosszúságú gyermekem 6 hónapos korára 75 centi és 9150 gramm súlyú lett, úgyhogy elöl nem tudom hordani már, mert leszakad a derekam - nem tudom annyira szorosan megkötni, hogy ne mozduljon el a kötés és a babinkó előbb-utóbb, de leginkább 1-2 perc után a derekamnál "csüng". Hátul pedig még nem nagyon szeret, mert nem lát jól ki (elkezdődött a "mindent látni akarok" korszak :) - no meg nemigen tudom ezzel a rugalmassal a hátamra csapni és biztonságosan megkötni egyedül.

Kérdés tehát: mi a következő lépés? anyagi lehetőségeink korlátozottak, tehát nem tudok venni új eszközt, sőt anyagot se nagyon, de tudnék varrni... van is jó kis bársonyom egy kötős kengurunyi... de vajon javasoljátok-e ilyen korban? Ill. milyen egyéb lehetőség motoszkál a gondolataitokban?

Én isgratulálok az összes megszületett, ill. pocakban lévő babákhoz! (Lívia , emlékszem, mikor Dominó megszületett, éppen vágyakoztál egy kis csöpopségre :) )

indianyo
 
 


Sziasztok,

leírva és a képeket nézve annyira könnyűnek tűnik a hátonhordozás. de megcsinálni.... apai segítséggel persze jól megy, már egészen összeszokott csapat lettünk (ebben is) :)

Pindi,
gratula a kislányhoz :)
Megyünk majd mindenfelé, de jelenleg kolleltíven taknyos az egész család, úgyhogy csak magányos sétálások vannak.
NEkem most a hátoncipelés jobban esik, ha elől van a baba, fáj a derekam. A nagyfiút majdnem másfél éves koráig a hasamon vittem, és nem volt nehéz, nem fájt a hátamm, drekam, most pedig már a 3,5 kilótól igen... öregszem.
Na igen, a hátulra két mell növesztése is megfontolandó :) KÉrdezgettem tapasztalt barátnőimet, hogyan csinálták, és a legtöbbüknél az lett a megoldás, hogy délelőtt hosszabb idő maradt ki két szopi között. Nem erőltetve, hanme egy idő után így alakult az életük. Nem tudom mi hogyan csináljuk majd, még az életünk most van alakulóban.

Olyan poncsót én is nagyon szeretnék.

orsi
orsko
 
 


Sziasztok,

Indianyó,

hát igen, a gyerkőc elérte a rugalmas kendő "határait." :)

A csípőn hordozást szereti? Mert onnan jól kilát, és ha egy 60-70 cm széles, 1,5-2 méter hosszú bármilyen anyagot összecsomózol a két végén, kész a hordozód.
http://www.peppermint.com/rebozohipcarry.htm
http://www.mamascasa.com/rebozoway/projects/gallery/rwhip/md2

De a kötős kenguru is jó ötlet, tökéletes korban van hozzá. Nem tudom, a lábai milyen hosszúak, de a kötős kenguru derékpántja adott magasságnál megfogja a baba fenekét, lejjebb biztosan nem ereszkedik.
Ami a háton nézegetést illeti, a Kozy weboldalán van egy magas háti hordás:
http://www.kozycarrier.homestead.com/instructions.html#anchor_284
De én bársonyból még nem csináltam, nem csúszós?

Orsi,
Na igen, a hátulra két mell növesztése is megfontolandó KÉrdezgettem tapasztalt barátnőimet, hogyan csinálták

Na itt kezdtem el nevetni! :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

azt szeretném kérdezni, hogy van-e személyes tapasztalatotok az Ergoval kapcsolatban. Az a baj hogy nekem már lassan egy kenguru raktáram van 4 és fél hónapos a kislányom de a hordozást max. fél óráig tűri. 2* elaludt már a kendőben de az a ritka alkalmak egyike volt. pedig annyira szeretném hordani és nem babakocsizni vele. de már van tente fekvőkengurunk, két méretű kendőnk normál kengurunk most fogjuk kipróbálni a kötős kengurut de ha az sem jó akkor tanácstalan vagyok. pedig falun lakunk gyönyörű erdők és kiránduló helyek vannak a környéken és két kutyánk akiket szeretnénk megfutattni a réten de egyszerűen a lányom nem szeret megmaradni a kendőben. mit csináljak. már gondoltam hogy elmegyek egy kendő tanfolyamra az segít szerintetek?

köszi Laura
tabajd
 
 


Szia Laura!

Itt többünknek van tapasztalata az Ergóval, ha visszolvasgatsz talán megtalálod. Összefoglalva: nagyon jó. Bár azt nem tudom, hogy az olyan baba, aki a kendőt nem szereti, mit szól hozzá. Felajánlanám a miénket kipróbálásra, mielőtt beruházol, de látom, nem errefelé laksz.
A tanfolyam talán segít, ha az a probléma, hogy rosszul kötöd meg, és ott kipróbálhattok többféle hordozási pozíciót, hátha valamelyik tetszene neki.

Pindi
pindi
 
 


Indi!

A háton hordozás pont azért jó, mert kilát a pici, feltéve, hogy elég magasra kötöd. (Persze ezt csak szőtt kendővel lehet, rugalmassal nem.)
És egy majd' tízkilós gyereket - legalábbis hosszútávon - már nem igazán jó elöl vagy oldalt vinni, nem csak a derekat, hanem a gátat is nagyon terheli. :(
Szóval én a hátihordozást ajánlom. A varráshoz pedig nem tudok hozzászólni... :)

Pindi
pindi
 
 


Szia Pindi,

Köszi a segítséget,kicsit visszaolvasgattam. Azt hiszem mivel már lehet itthon is kapni bemegyünk a Brendonba és ott kipróbálom. bár gondolom 10 perc alatt a dolog nem derül ki de azért megnézem.

köszi Laura
tabajd
 
 


Szia Laura,

Mindig csodálkozom, ha azt hallom, hogy van olyan baba, aki nem szereti a hordozást. Pindihez csatlakozva szerintem is inkább technikai probléma lehet az ok, vagyis valamit nem csinálsz jól (ez nem elitélés, nehogy félreérts). Úgyhogy szerintem, mielőtt nekiugrasz egy újabb fajta hordozót venni, inkább érdemes lenne egy kendőtanfolyamon részt venni, ott valszleg kiderül, ha valami hordozástechnikai oka van annak, hogy a lányod nem szereti a dolgot.
Amúgy az ergo jó, sőt nagyon jó, de ha jól tudom, akkortól ajánlott a használata, ha már biztosan ül a gyermek, szóval még várnod kellene vele kb 2 hónapot.

Livi,
az az idézet ki van ragadva a szövegkörnyezetből, micsoda dolog ilyet tenni :lol: :lol: :lol:

orsi
orsko
 
 


Sziasztok,

Szerintetek, előre fele törökülésben mikortól ülhet a baba? nem mertem még így vinni de előrefele szeret lenni mert akkor kutyasétáltatás közben látja a kutyusokat. viszont még csak 4 és fél hónapos viszont 7 és fél kiló tehát sokáig fél vállon nem bírom.

Ahogy a képen van így lehet?

köszi Laura
Kép
tabajd
 
 


Szia Laura,

Szerintem lehet így hordani ennyi idősen, lényeg, hogy tudja stabilan tartani a fejét a kicsi. De az tény, hogy elöl kifelé nézve ugyanaz a baba sokkal nehezebbnek tűnik, mint bármely más módon hordozva. Szerencsére a fiam preferálta a csípőn hordást. :)

Egy kérdés: nincs nagyon összegyűrődve az anyag a válladnál? Talán kényelmesebb lenne, ha szélesen kisimulna. És akkor kicsit kevésbé lenne laza elöl.
Kép:http://www.slinglings.com/index.php?main_page=wearing_instructions&position=6

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


szia Lívia,

köszi a segítséget végig néztem a honlapot. Csípőn még nem próbáltam mert bár fejét szépen tartja de azért még a hátát néha meg kell támasztanom. te mikortól hortad csípőn a fiadat? a kendőt elrendeztem tényleg meg volt gyűrődve bár sokáig így sem bírom a kis lurkót. de most gondoltam kipróbálom az elől keresztezett előre néző hordozást ugyanígy törökülésben. pont a te honlapodról néztem ki.

Még egyszer köszi Laura
tabajd
 
 


Szia Lívia,


Most próbáltam ki a csípőn hordozást. Bevált!!!!!

Köszi Laura
tabajd
 
 


Sziasztok!

Lívia!

A honlapotok alapján varrtam egy babaerszényt a 3 hetes kisfiamnak átlósan rugalmas farmer anyagból. Nagyon jól elvan benne, de egyenlőre csak itthon próbálgatjuk, mert egyszerűen sehol nem találtam információt arról, h. mennyire öltöztessem fel, ha ki akarom vinni a lakásból. Nem szeretném, ha megfázna, de azt sem, ha nagyon beleizzadna!!! Így októberben már nincs túl meleg!!!!
Egyenlőre csak egy pamut melegítőfelsőt cippzáraznék fölé, alulról meg ugye én fűteném! :wink:

Ezzel kapcsolatban merült fel a másik kérdés, h. télen, ha begombolom a télikabát alá, nem fog megfulladni??? Mennyire lehet "bezárni"? Nem szeretnék én sem megfázni, de az sem lenne jó, ha neki lenne baja!!!!!

Ez az első babám és tartok tőle, h. még a babakocsiban is túlöltöztetjük, ezért remélem, h. ti tudtok gyakorlati tanácsokat adni a hordozással kapcsolatban!!!!

Köszi!
rambóka
 
 


Vikó :) nálunk most a csípőn keresztezett póz a sláger :) Abban a súly egy része a derékra van terhelve - hű, ez nem túl magyaros...
És lehet benne egész elöl, egész hátul v. tényleg csípőn.

Rambóka :) Én úgy öltöztetem kb. a babát a kabát alá, mint magamat most pl. ha rácsukom a kabáto. akkor csak sapi van rajta pluszban.

Tél: én egy jó hosszú sállal hidalom át a begombolkozás hiányosságait :)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok lányok!

Ha csípőn hordtok, tudtok hátizsákot venni?

Rambóka, amíg én bölcsőhordásban hordoztam, a kendő fölé vettem a kardigánomat, és rácipzároztam, ha fújt a szél, egész a feje fölé, volt azért lyuk, ahol levegőt kapott :) Amikor először kötöttem elöl keresztezettbe, akkor zavart is, hogy kint van a lába, ezért egy strandkendőt kötöttem még magunkra, így az én derekamat , meg az ő lábát is melegítettem :) - ezt azóta is elkalmazom. Őszre-télre van egy stólám is, ami hátul egybe van, aztán elöl ketté válik, hátonhordáshoz ez nagyon jól bevált, mert jó kis fejtartó és hátmelegítő a babának + anyának is meg van oldva a sál kérdés.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Igen, mert a babó nem pont a csípőmön ül - nem kényelmes úgy, hanem inkább elöl. Ill. ha Lucához hajolgatni kell, akkor inkább hátul. Olyankor leteszem a zsákot.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok,

kérdésem van. Valamikor valahol egy kendős oldalon láttam olyat, hogy kendőből függőágyat csináltak a babának, és le volt írva vagy rajzolva, hogy milyen szerkentyűk kellenének hozzá. Olyan jó lenne ilyet csinálni, mert a kicsilány jelenleg a hintaszékben lakik :) imádja a hintáztatást.

Gyezsu,
én vettem anno egy nagy válltáskát, és keresztbe téve hordtam. Egyik oldalon a gyerek, másikon a táska.

orsi
orsko
 
 


Orsko, en ezt ismerem:

LANA játék csomag, LANA bölcső csomag

Játék csomag: ezzel a csomaggal a kendőből percek alatt készíthet nyugágyat, hintát vagy mászókötelet.

Bölcső csomag: ezzel a csomaggal a fentiek mellé ráadásul készíthet egy rugóbölcsőt, vagy egy erősebb rugóval rugóhintát vagy felnőtteknek egy nyugszéket.

http://hordozokendo.hu/mivel/lanakendo_ ... _arak.html
biobaba
 
 


Jól látom, hogy 14.200 és 28.500 között van a kendők ára?! Teljes döbbenet. Ennyiért Didymos-t lehet kapni....
(Mondjuk gyönyörűek az anyagaik.... és a kiegészítő csomagok is irtó klasszak!)
h_szilvi
 
 


hat a Lana is kbA:)
biobaba
 
 


Ach so!!!!! :) :) :)
h_szilvi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: