Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


zsu, igen, délig mindent lehet enni, csak én azért a 3-as kódokat hanyagolom, ami finomliszt és cukor. Szóval normál kenyér helyett teljes kiőrlésű kenyér, cukor helyett fruktóz. Ezeket délig, délután már csak édesítőseket eszem no meg Norbi 1 kenyeret, ha van, de már 2 hete nem tudtam venni, szóval marad a hungarocell.

Na, akkor újra írom a Balatonos táblit: (vonattal sem olyan gáz, állomásról már el tudunk hozni benneteket, sajna levinni nem, mert 1 kocsi van) Pénz csak a vonatra kell, ott majd Hédibébi süt-főz. (mondjuk kézilány segítség azért jöhet 8) )

közben csengetett a postás, húúú megjött a jogsim!!! Kiváncsi vagyok, mekkora fejem lesz a képen :evil:

szóval Balaton:
jim
mártiék
zsu???
Vendég
 


annyira nem is szörnyű a képem, ez hogy lehet????

Márti, nagggggggyon tuti vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 

 
 

Kép
Vendég
 


Jim!
ugye????? :lol: :lol:
mit esztek ma????
Vendég
 


Most állok neki, székelykáposzta lesz. Ettem már korábban is, nem puffasztotta Martint. Közben persze felkelt az óriás, most pedig kap sütőtököt. Annyira finom édes, aldiban csak százvalamennyi volt darabja, van vagy 5 kg.

és tényleg nagyon ott vagy a szeren!!! :wink:
Vendég
 


Én is vettem sötőtököt, de ez nem az a nagy bazi... hanem ilyen hosszúkást, és én nem sütöttem hanem megfőztem..
akkor a sütőtök 1-es kódos???
Vendég
 


Márti, az én tököm is hosszúkás csak nagyon nagy :wink: Én sütve jobban szeretem, persze a kisbébi nem ette meg. 4-5 napja nem kell neki semmi kanalas, biztos mert taknyos. Sebaj, anya majd megeszi. sajna 2-es kódú, de legalább nem 3-as, az is vmi :wink:
Vendég
 


Mondjuk én disznóval fogom csinálni, van comb, elég száraz.

Székelykáposzta Update1 recept
Kategória:


Hozzávalók:
1.5 kg savanyú káposzta
4-5 evőkanál olívaolaj
1 kg kicsontozott csirkemell filé (ha már unod, másfajta húst is választhatsz)
2 csapott evőkanál tengeri só
2 közepes vöröshagyma
2-3 csipet bors
1 csapott teáskanál pirospaprika

Elkészítés:
A savanyú káposztát átöblítjük, maja felforrósított olajon, kevergetés közben megdinszteljük, közben apránként vizet adva hozzá, puhára pároljuk.
Ha ügyesek vagyunk, ezzel egy időben összehozhatjuk a pörkölt alapot.
A megtisztított és igen apróra vágott vöröshagymát olíva olajon aranysárgára pirítjuk, majd levesszük a tűzről, és összezavarjuk némi pirospaprikával. Egyetlen perc alatt, folytonosan kevergetve megpirul. Vigyázzunk rá, nehogy megégjen!
A húst megmossuk, apró kockákra vágjuk, és a pirított hagymához keverjük. 2-3 percig együtt dinszteljük őket, majd sóval, borssal ízesítjük, és annyi vizet öntünk rájuk, hogy a húst ellepje. (Erre a célra szívből ajánlom a száraz vörösbort, amitől még finomabb lesz. Az alkoholtól nem kell tartani, hiszen a főzés során tapintatosan elpárolog.)
Fedő alatt puhára főzzük az ételt. A főzés időtartama természetesen a hústól függ! Fehér húsok esetén általában bő félóra elég, vörös húsok 45-50 perc alatt sem mindig puhulnak meg eléggé.
Amikor a káposzta és a hús is megfőtt, a pörköltet összekeverjük a káposztával, végül 4-5 percig együtt főzzük.
Ízlés szerint tejföllel tálalható.

Tanácsok:
Javasolt köret: puffasztott rizs vagy búza.
Javasolt ital: a hús fajtájához illő száraz bor
Vendég
 


meg mondjuk én nem külön csinálom a káposztát, szóval kicsit másképp, csak gondoltam megosztom, ha már rátaláltam
Vendég
 


Epres madártej (U1) recept
Kategória:


Hozzávalók:

1 1/4 liter 1,5%-os zsírtartalmú tej
1 vaníliarúd
30 deka friss vagy felengedett mélyhűtött eper
4 tojás
Ízlés szerint édesítőszer
1 cs. vaníliás v. epres pudingpor
1 citrom

Elkészítés:
Egy fazékban összeforralom a tejet a félbevágott vaníliarúddal, és 20 percre félreteszem. Ennyi idő alatt a tej átveszi a vanília aromáját. Amikor ez megtörtént, kiszedem belőle a rúddarabokat.
Félbevagdosom a megmosott, kicsumázott epret, és összeturmixolom a vaníliaízű tej egyharmadával. Azért csak ennyivel, mert a maradék tejben főzöm majd ki a habgaluskákat. A kész epres turmixot félreteszem, és szétválasztom a tojásokat. A tojásfehérjékből habot verek két lépésben: először csak addig, amíg kialakul a lágy hab, aztán beleszórom az édesítőszert, kemény és habbá verem.
Hideg vízzel kiöblítek egy közepes méretű fazekat, és felforralom benne a halványsárga, vaníliás tejet. Ha már rotyog, takarékra állítom a lángot, és tojáshabból evőkanálnyi adagokat szaggatok bele. Mindkét oldalukon kb. 1-1 percig főzöm, majd szűrőlapáttal kihalászom, és félreteszem őket. Arra mindvégig ügyelek, hogy egyszerre csak annyit főzzek ki, amennyi a túlzsúfoltság veszélye nélkül belefér a fazékba.
Amikor az összes habgaluska kifőtt, elzárom a fazék alatt a gázt, és a vaníliás tejhez öntöm az epres turmixot. Ezután a tojássárgákat meg a pudingport kézi habverővel összedolgozom és apránként annyit kanalazok hozzá a meleg, epres-vaníliás tejből, hogy a tojásos keverék meglangyosodjon. Ezt átöntöm a fazékba, begyújtom alatta a tüzet, és gyengéd lángon kézi habverővel kevergetve besűrítem az epres madártejet.
Már csak a megmosott citrom héját reszelem a madártejhez. Kiszedem tálkákba, és ha már teljesen kihűlt, tálalásig beteszem a hűtőbe.

Tanácsok:
6 adag lesz belőle

Elkészítési idő: 30 perc
Vendég
 


jim írta:
és valószínű szívesebben levelezget velem Márti, meg Bosek, mint nullabeával, talán ez lehet az ok, hogy inkább csak oda írnak. Legalábbis így gondolom
.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


jim!
nyami, holnap én is csinálok székely kapit, ma meg madártejet!!!!!!!!!
Vendég
 


Halihó!

Na, jól bejelentkeztem, aztán meg nem írtam. Mondjuk alig vagyunk itthon. Mindig van valami intéznivaló, meg sokat csavizunk Apánkkal is. Most is lenne egy csomó dolgom, de már égett a pofám, ezért inkább leültem írni. :oops: :lol:

Márti! Örülök, hogy visszaállt a tejci. Mostmár nagyon vigyázz rá!

Jim! Mi is jönnénk Balatonra, ha van még hely. Azt nem tom még, hogy Apával vagy nélküle. Gratula az egy hónapos fogyásteljesítményhez! :D

Nekem is lement 1,5 kg. Ma reggel 72,5 voltam! Éljen-éljen, megindult lefelé!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Foster! Bakker, nagggyyon komoly a 6 kg!!! Gratulálok! Kerestem a linket, amit erről a juharsziruposról feltettél anno, de nem lelem. Ha valaki tudja merre van, kérem segítsen. Lehet kipróbálom. Én is igazi mazo tudok lenni, ha a súlyomról van szó. :twisted:

Juditk! Feltennéd a linket ide is Nimó betegségéről? Azért kérem, mert Botim unokatesójánál is találtak valami vesegondot. Próbáltam visszakeresni a márciusi topikban, de nem találtam. :oops:

Zsu! Baromi ügyes Vikó! :shock: Csak ámulok és bámulok!

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


És lehet, csütörtökön is érkezünk a Mammutba. Még meglátom, hogy Botinak milyen hangulata lesz. Akkor van a Ringató is reggel 9-től. Ha nem lesz nagyon nyígós, akkor jövünk. :wink:

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


eddig visszaolvastam, mindjárt irkálok sokat, csak most ezt gyorsan Évinek:

http://www.wellnesscafe.hu/dieta/200711 ... rsziruppal

jim, neked meg küldök a méledre sztárfotókat a fosterfiúkról, nem lúzerkedek itt a privivel...
Vendég
 


Az én húgom is szebb nálam, viszont a viszonyunk az nagyon jó. Itt egy kép róla.

Kép

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


Foster, hála és köszönet! :wink:

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


Foster, ide is tegyél képeket! Mi is látni kívánjuk Őket! :wink: :D

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


szia Évi, hurrá, de jó, jössz a Balcsira, oléolé, tök örülök!

A húgod tényleg nagyon szép, de te is az vagy! :wink:

foster, oléolé a képeknek is örülök, küldd gyorsan.
Vendég
 


Jim! Igen regisztrálni kell. Én még nem tettem, csak megnéztem a bemutató anyagot. Tudod írtam, nekem egyelőre nincs erőm fogyózni, meg féltem a a tejcit is. És a +5kg majd talán lemegy szopi után is...
Mikor lesz ez a Balatoni buli??? És rendeltél jobb időt??? Ha esetleg hétvége is beleesik, akkor le tudnánk mi is nézni. Hétközben nem megy, mert a nygoknak suli, ovi, edzés, stb. és én hordozom őket.

Kvaszévi! Szia! Igen, gyertek csütörtökön ti is!!!!

Márti! Mit nem értettél????

Madártej: most muszáj csinálnom. Úgy megkívántam. Ja, meg itt rohadok a gép előtt és titeket olvaslak és nem dolgozom. :oops:

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Márti, nagyon komoly, hogy hokiztál! Abszolút nőcis sport! :wink: :lol:

Jim, írj időpontokat a Balcsira. Mikorra tervezzük?

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


Petramama!
most már értem....... az utolsó mondat... :shock:
bocsika......

Évi!
tesód is szép, de te is szép vagy.......... mindig eszembe jut az esküvői fotótok.
Vendég
 


na húztam, mert én sem haladok semmivel...............
még hogy az fordult meg a fejembe szombaton hogy nem jövök többet... :shock: hisz el sem tudnám én ezt képzelni!
Vendég
 


Háj evribádi :D
Nagyon fel vagyok dobva, ma a suliban három anyuka is ilyen :shock: fejjel megkérdezte, hogy te mikor fogytál ennyit?! Szerintem két éve először nem nézett ma senki terhesnek…. :D 8) És rámjött a régi gatyám, na nem a végcél gatyám, egy annál kicsit nagyobb, csak kicsit még kibugyog a csípőhájam, dehát leszarom, hállelúja, ez eddig a térdemig jött csak fel!!! :D :D :D
bosek :D
Úúúúúú, de bekészül a kiscsávó ha megmutatom neki ezt a sok szmájlit… :D 8) és ha elmondom neki, hogy direkt neki küldted, akkor meg iszonyat boldog lesz… kösziköszi tündér vagy… :D :D
jim :D
quimbyt én is nagyon imádom, annyira egyedi a hangzásuk… a hs7-t is, némi személyes elfogultsággal… voltaképpen mindent szeretek akit feltettél, vagy említettél kivéve a depes mód, hülye herkások, nekem nagyon depi… :D anyád nem volt valami jó fej… :? ha akarod felmegyek egyszer egész napra vigyázni a kölkökre, te meg alhatsz... :D 8)
Márti :D
Te jéghokis istennőőőő….. :D :D 8) 8) nekem is iszonyat bejön, hogy jéghokizol, én görkorizni szoktam, csak sokat taknyolok…. Bőröm faszább mint a kúra előtt, becsszó! :D
Évi :D
Én csak ajánlani tudom ezt a kúrát, mazonak csak az első két napon kell lenni, harmadiktól semmi éhség, ha más mondaná én sem hinném el, de tényleg… :D akkor ezek szerint te már nem szoptatsz? Akkor hajrá bébi, nyomassad a juharost! :D szerintem a szilárdra visszaállással is lemegy még kábé két kiló, úgyhogy én arra számítok, hogy két hét alatt tizenkét kiló lesz az eredmény… azért ez megér némi szenvedést… ja, és mindketten nagyon szépek vagytok, te is, húgod is…. :D
Vendég
 


na csak pár percre jövök, mert sírdogál a kicsike.

Szóval foster köszi a képet, nagyon szépek a fiúk!!!!!!

évike, mikor menjünk, én sem tudom, de én úgy gondoltam péntek délutántól vasárnap estig. Akkor már mindenkinek jó-talán. Lesz még jó idő, nézni kell az időjárást, szerintem októberben még belefér.Azt írtam, 6 család tuti elfér, de ha pasik nélkül jöttök, jöhettek többen is szerintem.

petramama, megnézem azt a lonket, amint lesz időm. én is ennék madártejet, nyamm.

most jön haza a férjem a csomagért, amit meg kell még címeznem, ááááá és megjött a Norbis liszt, úgyhogy süthetek vmi finomat is. (rafkósan a budaörsi úti kutunkhoz rendeltem, az még Bp, így nem volt postaktg :D )
Vendég
 


még ezt gyors:
jim
márti
zsu???
évi
petramama???
foster?????????????????
bosek?????????????????
Vendég
 


figyu, legyen a balcsi úgy, hogy kitaláltok időpontot, megnézzük, hogy van-e még hely, aztán ha jó az időpont, meg el is férünk akkor megyünk...
Vendég
 


Évi, én ide nem rakok képet, de ha adsz egy mélcímet priviben vagy itt, oda küldök szívesen... :D
Vendég
 


Foster, ja szopi nuku már több, mint két hónapja. Voltak gondok, ideg, no tejleadó reflex, napokig fejés, szoptatás, ordítás, gyerek fogyás, szoptatási tanácsadó, vér a mellből, stb. Maradt a tápszer, mostmár gyümi meg főzelék is. Mindegy, már belenyugodtam. :roll: :oops: :wink:

Jim, nekem okt. 15. után lenne a legjobb, de ha a többieknek máskor, akkor én is tuti megoldom. :wink:

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


foster, jöjjenek azok a képek! kvaszeva@gmail.com

de szőke vagyok! :oops: :lol:

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


:D :D
pont komra küldtem, ne aggódj... 8)
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


na léptem csajok, pussz mindenkinek
(Évinek meg tsók :D )
Vendég
 


Évi!
Azt már nem találom, mert töröltem a kedvencek közül. Ezt van helyette:
http://www.webbeteg.hu/index.php?page=n ... lis-reflux

Foster!
Én is kérek képeket! Rólad is!
juditkecskemet@freemail.hu

majd még írok de most Leventének és Nimónak is ebédet kell szolgáltatnom...

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


na kész lett, Martin meg megint bömböl :x

Kép


évi, OK, du majd kiszámolom, Milán hogy van velünk.
Vendég
 


Tsók foster! :wink:

Judit, köszönöm! Mindjárt elolvasom, meg továbbítom a sógornőmnek.

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


jim, baromi guszta...., megvan a holnapi ebédünk! :wink:

Nekem 11 óta alszik a Botitarka. 1 körül fog ébredni kajálni. :D

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


Judit, nem ez van Neki, hanem szűkület a bal oldalon, ezért lassabb a vizelet kivezetése, viszont nem fájdalmas. A doki szerint kinőheti. Ha nem, akkor műteni kell. Reméljük a legjobbakat nálatok és náluk is! :)

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


Csááásztok!!

Most tolom magamba a tőtöttpaprikát krumplival, gombóca nélkül (azt nem szeretem), vacsira meg a szokásos kőrözött lesz kanállal... :lol: 8)

Rámjön a régi farmerem és az utolsó gombot is be tudom gombolni és le is tudok ülni benne!!!!! Kép Más kérdés, hogy a kezemet azért nem tudom benne zsebre tenni, mert a hasam rálóg, de sebaj. :lol:

Márti, nagyon király a jéghokis szerkód, mindjárt Rádugrom!!! Bírom azt a pofarácsot, mindig eszembe jut a Bárányok hallgatnak... :shock: Kedvet kaptam a madártejhez.. Ja, aroma címszóval a vanília aromára gondoltam vaníliás cukor helyett!!

Böbi

Kép

Kép
bosek
 
 


Ahogy Nimó, Blank a sem ápdétel!! 8)
Kép

Böbi

Kép

Kép
bosek
 
 


Kép

Megyünk sétálni, fasza idő van, este jövök!! Pusza

Böbi

Kép

Kép
bosek
 
 


jaj olyan szép Blanka, olyan kár, hogy nem jöttök csüt-ön!!!

grat a fogyáshoz bosek, ügyi vagy!

Martin elaludt, de egész nap sír, ha felkel kimegyek vele diót lopni. 8) Van itt pár diófa a környéken, kell az ápdét zserbóhoz!

itt az eredeti, alig bírom ki, hogy ne kóstoljam meg.

Kép

VÉGRE!!!!

Kép
Vendég
 


sziasztok

bosek
:shock: :shock: nagyon ügyi vagy és biztos sovány is :D Blanka meg nagyon szép, csokika kívánatos :lol:

Márti
tök jó, hogy hokizol :D én csak korizom , télen jégen. nyáron görkori.tavaly előtt kaptam egy hipiszupi görkorit szülire, de csak egy szezont gyakorolhattam, mert aztán a nődokim azt mondta, hogy terhesen tán hanyagolnom kéne :roll: előszedtem én idén nyáron is, de kb. kéthete használatlanul raktam el a dobozva, hogy majd jövőre... :?

foster
nem kaptam privit :( :!: küldöm priviben a mailem)
és amikor taknyolsz korival, nem ütöd meg nagyon magad? én csak ettől félek. ja korizni megy, csak megállni nem tudok 8) de vannak villanyoszlopok :lol:

na, a többit elfelejtettem :oops:
toncsi

toncsi80
 
 


Tudtam, hogy valamit elfelejtettem...

Toncsi, Te kérdezted Apukámat..., rák, aha csak nem tüdő, hanem nyelvgyök. Megműtötték, immár 6 hete élvezi Szegeden a fül-, orr-, gége és nyaksebészeti klinika vendégszeretetét. :roll: Ha minden jól megy, akkor már nem sokáig.

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


Jim, hol vetted ezt a sok ápdét cuccost???

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


Na, zúzok összevakarom magam, sétálok a bocival egy kicsit, meg megyünk a reptérre megcsókdosni húgomékat. Ma mennek vissza Angliába, és ki tudja mikor látjuk újra Őket.. :roll:

Este jövök még.

Cupp-cupp.

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


Évi, örülök, hogy ilyen sokat olvashattam most tőled is! :D Ha sikerül eljutnunk a Jim-féle balatoni összeröffenésre, Vikó tanít néhány technikát Botinak! :wink: Szívesen találkoznék Mátyással is, megismerném, ha már annyit beszélgettünk mobilon, és megköszönném neki a jótanácsokat. :)
Jim, az a Balcsi hol is van pontosan? Fenyves? Vagy rosszul emlékszem? :oops: Nekem az okt. 24-27-ig nem jó.
Bosek, gratula neked is a farmerhez! :wink: Blanka még mindig nagyon szépséges!

Én is imádom a madártejet, de lusta vagyok nekiállni. :? Nyitom az ablakot! :lol:
Vendég
 


már megint gyors leszek, mert a férjem 16 órára ígérte, hogy hazajön és hogy összebújunk :oops: 8) itt ülök mesztelenesztelen :lol:

szóval zsu, Balatonfenyves, déli part, Fonyód után és Mária előtt. Ha Siófoktól nézzük, akkor Siófok, Lelle, Boglár, Fonyód, Fenyves, Mária stb.

na majd jövök este, mert még diót sem loptam, nem lesz így süti!
Vendég
 


Jim, jó szórakozást! :wink: :D
Megnéztem a menetrendet, sajnos kihúzhatsz a listáról. :( Három óra vonatozást nem vállalok be a két gyerekkel. Anyuékhoz két óra az út, de az is kész rémálom.
De holnapután megyünk!!! :D Majd még holnap este rádcsörgök.
Vendég
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: