Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok lányok, csak buzdítani szeretnék mindenkit a textilpelus használatára az eldobható helyett a baba, a környezetünk és a pénztárca érdekében is:)
rengeteg infot találtok erről a témáról már itt akár a babaneten is!

marica,levi :)
www.babamosoly.hu
marica75
 
 


Gabi, még nem végleges, de lehet ha Csanád Koppány lesz.
A fenti textilpelenka reklámhoz: én két gyermekkel kíméltem a környezetet és a pénztárcámat, most kivételesen másképp szeretném csinálni:kímélni magamat :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: Joli :lol: :lol: :lol: milyen igazad van.
En sem fogom igy kimelni a termeszetet. Orulok es aldom azt, aki feltalalta az eldobhato pelust, meg minden gepet, ami a munkamat megkonnyiti. Nyugodtan lehet azt gondolni, hogy lusta vagyok, meg bunko, hogy nem vedem elegge a termeszetet.

De nalunk remelem hamarosan atterunk a wc-re es akkor megoldodik ez a tema.

Edy most ropja. :wink:

KépKép
mayakarina
 
 

 
 

Bocsanat! Nagy indulatomban osszekutyultam a szavakat:
De nalunk remelem hamarosan megoldodik ez a tema, atterunk a wc-re . :lol: :lol:

KépKép
mayakarina
 
 


Eszrevettetek, hogy itt meg a regi ora szerepel??
Itt most ejfel van, ott 23 ora kellene legyen.

KépKép
mayakarina
 
 


Szerintem elnézte a fenti fórumozó, hogy nem a MOL-t buzdítja környezetkímélő gázolajfinomításra. Sztem sehol nem vagyunk a nagy kéményű gyárak szennyezése mellett a mi pelenkáinkkal.
erif1
 
 


Jó reggelt! Hoztam nektek ezt meg azt! :) Legyen szép vasárnapotok! :wink:
Megint elromlott a mosogatógépem! Fel fogom rugni, isten bizony! :( És ma vendég is jön, és a tegnapi mosogatás még ott áll a gépben! Természetesen mosatlanul. :evil: :x Szóval ma órákig fogok mosogatni...és vágyom a gépem után. Lehet nem vagyok én sem természetbarát??? Bár én sokkal több vízzel mosogatok mint a gép. :roll:
cshajni
 
 


Hajni megértelek :( . Annyira elkényelmesedik az ember, hogy csak na. Nálunk is annyira felhalmozódik sokszor a mosatlan edény nap végére, hogy a géppel párhuzamosan még egy fél órát mosogatok én is,(pedig 12 terítékes állítólag). A tegnap volt egy ingyen elvihető 3 éves Indesit gép Csepelen, 12 terítékes, csak hibás (sztem olcsóbban megussza valaki, ha megcsináltatja, mintha venné). Szóval hírdesd meg és ma vegyetek reggeliben egy újat (mert előbb utóbb ezt kell tenned). A spontán dolgok jól beszoktak jönni általában.
Szomorú vagyok, mert nem fér az udvarunkra egy olyan játszótér fából, azaz fér de nem marad sok hely és nem akarjuk feláldozni az egész udvart rá. Pedig nagyon szerettem volna, hogy ne kelljen állandóan játszóterezzek velük. Olyant néztünk ki, amelyik csúszdás, dupla hinta, lent homokozó, kormányos, távcsőves, házikós fent.
Mindegy vettünk egy fahomokozót, mert ez a kék kagylóalakú nem elég kettőjüknek, egész sötétedésig az szereltük négyen (nem volt hozzá leírás), most reggeli után megyünk le megtölteni homokkal (szerencsére van).
Az éjjelt átaludta Csenge :D , csak 6-kor kelt, adtam tápszert, reggelt 7-ig zenélt (beszélgetett) és elaludt, fél 9-kor költöttem, mert jó volna, ha egyhúzamban aludna 7-ig, nem szeretném, ha sokáig aludna reggel, mert Attilát akkor meg hogy viszem oviba?
Dgabi kész a körmöm. Úgy képzeld el ezt a zselést, mintha egy lakkal bekennék a körmöd, meghosszabítanák, olyan anyag pont, amivel a fogtechnikusok építik a fogat, annyira része a körmömnek, hogy nem zavar, szerencsére, hogy mindig hosszú körmöm volt így nem nehéz kezelnem a dolgokat vele. Ja és ami az előnye, hogy két réteg közé teszik a lakkot(én franciát kértem) és kész nem kell lakkozni olyan marad végig.
erif1
 
 


Hajni kösz az ez meg azt :lol:
erif1
 
 


Csajok, itt vagyok..kómásan..Nem maradtunk későig, mégcsak 2 óra volt, de így is kótyagos vagyok. Nagyon jó volt, az a zenekar volt, aki a mi lagzinkon is zenélt, Abos Karcsiék és elég sokat is táncoltunk, még ceprest is húztak, amit a férjem nagyon szeret. Csak az a baj, h.mindjárt csak mi tudjuk járni, az öregeknek már fárasztó, a fiatalabbak már nem tudják..
Joli, én is azt mondom,h.inkább magad kíméld..amikor az öcsém volt kicsi, mi is rengeteg pelust mostunk, én azt mondtam h.környezetkímélés ide v.oda én ezt nem csinálom. Hajni, én a mosógépemmel vagyok úgy, h.felőlem elvihetnek akármit a házból, de a mosógépemet semmi pénzért nem adnám: első évben, mikor összeházasodtunk még nem volt se pénzem rá, se fürdőszobánk. Egy évig kézzel mostam és a patakon tisztáltam...minden szombat mosással telt el...bleee, utáltam. Most minden vágyam egy mosogatógép, mert mosogatni sem szeretek annyira, de azt belátható időn belül nem fogom megkapni. Nálunk még csodabogárnak és "lusta dög"-nek számít az, akinek ilyen masinája van :lol:
Képzeljétek, anyósomék mentek Szovátára, sikerült nyugdíjas jegyet kapjanak és elvitték a nagyleányomat is :roll: nagyon kíváncsi vagyok, h.bírja 18 napig, hanem utána kell menjek..habár Zsuzsanna "menő" leány, mindig szeretett menni, mindegy hová, csak menjünk :lol:
Na ez kisesszé lett, sziasztok, remélem ma nem alszok el állva és akkor még leszek...
édy
 
 


ErikaF! Ez a mosogatógép nincs fél éves. Ugyanúgy spontán lett megvéve karácsonykor. Semmi baja nem lenne, ha menne!!! :lol: Azóta egyhuzamban mosogatok, mert ugye nincs is hova tegyem száradni, szinte azonnal el kell törölgetnem. :( Én a mosogatógépre terveztem a konyhát, nem a mosogatásra. :( Hát még szerencse, hogy itt van anyukám, mert addig ő az ebédhez valót dobta össze. Csak néha kellett besegíteni, hogy melyik fiókban van pl. a tepsi. :D Hétfőn azzal kezdek, hogy kihívom a szervízt.

Édy! Én sem tudom mi az a cepres. :( De örülök, hogy ti jól érezteétek magatokat! :) Azt tudom, hogy lusta "doamnanak" hívják ott a mosogatógép tulajokat. De ha az aki kígyót békát kiabál egyszer megpróbálja, az életben nem engedi el. Én hosszú évekig harcoltam ellene, mondván, van 2 kezem el tudok mosogatni. Aztán elmentünk nagynénémhez nyaralni és kipróbáltam. Hazajöttünk, 2 hét múlva megvettük az elsőt! :D

Na, megyek, mert anyu előkészítette, de megfőzni nekem kell. Anyu mindig mondja, hogy másként sózok mint ő és nem akarja elrontani a kaját. :D Pedig én az ő főztjét szeretem... :(
cshajni
 
 


Én nem kiabálok semmit a mosogatógép tulajokra, én irigylem. A cepres az kifejezetten felcsíki tánc..hasonlít a csárdáshoz, de mégsem.. :lol: nemtom jobban leírni..
édy
 
 


Édy, garantálom, hogy ezt sem engednéd ki a házból. Én is úgy voltam vele, mint Hajni, hogy nekem bizony nem kell, de ez jött a konyhabútorral, szerencsére :lol: .
erif1
 
 


Sziasztok!
Olyan jól elbeszélgettetek, hogy érdmes volt felkelnem :) Amúgy nehezen másztam ki az ágyból, az éjjel én is fél kettőig olvastam-ha már nem táncolhattam, mint Édy :)
Hajni, a mosogatógép biztosan garanciás,megjavítják, vagy kicserélik, de attól még a bosszuság marad... Nekünk a használt cucokkal szerencsénk volt eddig, igaz Elemér ismeri a műszaki cikkek lelkét 8)
Eri, be sírasd az otthoni játszóteret, az igazi játszótérnek úgyis más a hangulata. Úgy képzelem el, hogy otthon mindennap megnézhetsz egy szindarabot(tévéjátékot), de az igazi mégis az, ha elmész színházba.
Ja, az este elfelejtettem írni, hogy a tegnap délután tekeregtünk, a pocibaba keresztmamájának kibicsaklott a bokája, őt látogattuk meg.
Ki mivel tölti a vasárnapot? Én megyek dolgozni...

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok Lanyok!!

Erif, nagyon klassz lehet a kormod, a koztes lakk meg zsenialis otlet. En ha nem akkor festem ki a kormom, mikor maya alszik, 100% az esely, hogy valahogy osszekenem es nem lesz egyenletes.

Hajni, Edy, en is vagyom egy mosogatogepre, apus benne van, de elobb a balkon, utana a mgep. Megmertem es helye is lenne a konyhaban. Rajtam is ki lesznek majd akadva, de kisebb gondom is nagyobb annal. Egyelore mosogat a neni, en csak 7vegen kell mosogassak.
Edy, a selgros katalogusbn lattam mar 7 millioert 12 teritekest. :wink:

KépKép
mayakarina
 
 


Nálunk egyszer említettem a mgépet és az volt a válasz,h.az anyja is tudott mosogatni 40 évig...bleee. De úgyis megveszem én, lehet h.5 év múlva, de úgyis meglesz :oops: elvégre nem vagyok én rabszolga..fúrógépet is vettünk meg láncfűrészt is, arra én se mondtam, h.nem. Csak még kell várjam, h.érjen ide a kanalizálás, az idén fogtak hozzá. Addig saját szennygödröt használunk és vigyázni kell mert hamar feltelik ha mértéktelenül használom a vizet..Akkor majd Lóri is beleegyezik szerintem. S ha nem, az ő baja, a mosogatógépet is én vettem egy nyári fizumból, igaz apum bele kellett kicsit pótoljon, de ő megteszi nekem :lol: elvégre egyetlen szem leánya vagyok. Engem is szeret, de az unokáit imádja.. :lol:
édy
 
 


bla-bla-mosógépet akartam írni, azt vettem én és nem bántam meg h.márkásat vásároltam és akkor kicsit drágább volt..
édy
 
 


Jaj, Édy-. Mikor ideköltöztünk Mo-ra, akkor nekünk sem volt csatornánk, azaz igen, de úgy döntöttünk, hogy amíg nem telik meg, addig azt használjuk és csak utána kötjük magunkat a csatornára, mert itt (otthon nem volt régebb annyi), többe kerül, mint az ívóvíz m3-e, és hát jól meggondoltuk. Két évet éltünk ott és még 3 évig otthon voltunk hétvégenként, amíg el nem adódott, de nem telt meg :lol: . Aztán eladtuk és az új lakó ráköttette magát, mert az önkormányzat kötelezte a lakosságot, hogy x év után büntetés jár, ha nem kötöd magad rá a csatornára :evil:
erif1
 
 


Na, ezt még én is gyorsan megírom... :D Én amiatt döntöttem a mosogatógép mellet, mert sokkal kevesebb vizet használ mint amennyit én elpancsolok a mosogatással. Azaz a korszerű gépek kb. 14-15 liter vizet használnak mosogatásnál. Számítsd ki te is, hogy az egész napi mosatlant mennyi vízből tudod fellazítani, elmosogatni és elöblögetni! Nekem kb. 2x annyira jött ki. Azaz kb. 30 literre. Pedig nem folyó víz mellett mosogatok. :)
cshajni
 
 


Aziasztok
Képeket töltöttem fel az nlc-n, mert ide nem sikerült, a rétalapi (volt) házunkról.
erif1
 
 


Édy, szerntem is kevesebb vizet fogyaszt a mosogatógép. Igaz, villanyt többet :cry: Szerintem vedd meg mielőtt dolgozni mész, mert utánna a kevesebb pénzből nehezebb lesz. És sokkal nehezebb dolgod lesz a háztartással a munka mellett. Persze, hogy anyáink megvoltak nélküle, de emlékezzünk csak visza, hogy mennyi idejük jutott ránk? Az enyémnek bizos, hogy semmi. vagyis annyi igen, hogy mondja, hogy menjetek szépen játszani, később pedig, hogy gyertek segíteni. De soha-SOHA- nem játszott velünk egy percet se, egy mesét el nem olvasott. :(
Lehet, ha ez látszik a mentális fejlődésemen :roll: :oops: :lol:

KépKép
Kép
el..né
 
 


Joli, gyere hozzám, én olvasok neked mesét, ha kell :lol: . Csak gyere
erif1
 
 


Én is azon az elven vagyok, h.inkább fusson a ház, csak a gyerekeim legyenek elégedettek. Én szeretek velük játszani, mesét olvasni, bolondozni. Mosogatni úgy szoktam, hogy a konyhában is van egy kiságy, amíg én dolgozok addig ők ott játszanak vagy kikönyökölnek és énekelünk :D mindenfélét, ami eszembe jut. A tegnap sütikészítés közben "repül a bálná"-t énekeltünk, nagyon élvezték, de a népdalokat is nagyon szeretik. Én a háztartással akkor foglalkozok, ha anyukám vagy anyósom tud a leányokkal lenni, ha nem őket is be kell vonjam a munkába, igaz akkor kétszer annyi időbe teli befejezni :lol: de gondolom ezzel mindenki így van. DGabi, el fogom csórni a nénit tőled, :oops: ez nagyon jó h.a házimunkába is besegít, egy angyal ezek szerint, el ne engedd!!!Nagyon indiszkrét vagyok, ha megkérdezem, mennyit fizetsz neki? ha igen, ne válaszolj, ne haragudj...nagy a pofám :oops:
Jaj, Joli, "felhomályosítlak", igen a süti a lagziba is kell, itt az a szokás, h.a vendégek visznek egy tálca tésztát. A keresztszülők tortát vagy 6-8 db kürtőskalácsot, régebben a szomszédok sütötték a házikenyeret, még nekünk is úgy volt, azóta ez már kiment divatból, mert egyszerűbb megvenni. A férfiak visznek 1 liter pálinkát vagy 2 liter bort, azt isszák amíg tart, utána jön csak a gazda itala. De mi sose isszuk meg azt se, amit odaviszünk...ugyanis az egyikünk iszik, a másik vezet :lol: Most viszont gyalog mentünk, mert közel kellett menni, a férjem mégse ivott, mert ma reggel indította az anyuékat és Zsuzsannát Szovátára. Most beszéltem tel.-on velük, ZS-nak annyira tetszik a szoba h.egyből le akart feküdni az ágyba,h."póbájuk ki", a konyhára már bejárása van, mert a szakácsnőt "levette" a lábáról :lol: mindenhol feltalálja magát. Én annak csak örülök :lol:
édy
 
 


Erika, úgy veszem észre ti is átmentetek a felújítós "kalandon". Mi is egy öreg házat vásároltunk, amibe két szoba volt(50 nm). A házat egyszeris felemeltük-szó szerint. A sarkai, közepe alá nagy autósemelők és 70 cm-t emelték. Én addig életemben nem láttam ilyent, az egyik sarka alól az emelő kiugrott és a ház elindult mintha keringőzni készült volna :roll: aztán építettünk mellé fürdőt, kamrát, konyhát, elöszobát, nagy pincét..stb. Most kb.85-90 nm-es. szinte minden munkát mi csináltunk, persze segítséggel anyumék és anyósomék részéről..ketten "padoltunk" a férjemmel, az ablakkeretekről a régi festéket lesmirgiztük, újrafestettük, ajtók szintén, a fürdőt apum csempézte, a központi rendszer a férjem műve és működik gázzal és szilárd tüzelőanyaggal is, még a kazánt is a férjem hegesztette égy egész évig készült :lol: munka mellett ugyanis lassan készült...hosszú, a többit nem mondom. Mindenesetre egyszer előhozódott az, h.ha ne adj Isten elválnánk mi lenne, én azt mondtam, h.innen engem hat ökörrel se tudna kihúzni se kirugni, mert a betont én is kevertem, még a körmöm is levált az ujjamról, mert ráraktunk egy nagy követ a kezemre..szóval innen engem csak kivisznek :lol: majd az agyagosba egyszer..
édy
 
 


Ma annyit járt a szájam-kezem itt,h eldugulok. Gyönyörű vasárnapot mindenkinek, elaludt a picurkám, megyek alvást pótolni..
édy
 
 


Édy, mi annyira belefáradtunk az egészbe, hogy megutáltuk, nem szerettünk ott lenni, pedig az előszobát Csabi saját kezével építette hozzá, a kerítést (50 m) én festettem le, a konyhába a járólapot és a csempét ketten raktuk. A járólap közé a fugát egy kinai evőpálcikával igazgattam be, stb stb, favágás, gyújtós hasítás, tűzrakás mindent megtanultam, de a t...m tele volt a házzal, nem beszélve, hogy parkosítottuk a telket, 45 tujám volt körbe, sziklakertet tettünk, pázsitot, aztán nyírtuk a fűvet reggeltől estig. Ami tetszett, az a veteményesem, egészen gyönyörű dolgaim teremtek. Én echte városi létemre 12 ágyás cuccot ültettem, hónapos retket kétszer is, nagyon nagyon szerettem, jót tettek az idegeimnek, most csak az a rész hiányzik. Amikor elkezdtük, az ablakokat is kicserétük termora, meg erkélyajtót találtunk ki stb és mivel egész életünkben téglaházban laktunk és akik segítettek felújítani azok is Erdélyiek voltak és nem tudták, hogy hogyan viselkedik egy sártömítéses ház. Egyszer csak ropogni, mozogni kezdett, bedőlt egy fala és a háztető is kezdett behorpadni. Nem volt biztosításunk, minden pénzünk a házban volt, akkor érkeztünk ki Mo-ra, szóval nagy volt az ijedség, szerencsére a falu összeszaladt és aláducolták, majd egy kőműves villany mellett egy oszlopott csinált téglából, szóval volt ott cirkusz, egyfolytában. ÍNem volt pénzünk fára éés az Isten megsegített (mint mindig), mert azona télen a hideg november végén érkezett, vot olyan nap, amikor aszomszédos telken elhanyagolt, ott hagyott disznópajta oldalából tördeltem a deszkát, hogy be tudjak gyújtani. Csabi a tűzépről haza hozott mindig egy táska fát (egy ölnyit) szóval ez volt. A lényeg, hogy ne felejtsük el sohasem, mert nem szabad.
erif1
 
 


Felbosszantott megint a nlc, mert ahogy megnéztem a képeket, egyből reaáltam is rá, majd mentem a dolgomra. Ebéd után újra benézek, s hát sehol nincs a hsz-em :x Azt írtam, hogy Elemérnek is az volt a vágya, hogy vidéken vegyünk egy olcsó házat és újítsuk fel, lakjunk ott, nem szereti Pestet. De én már ha vidékre kell menni, akkor előnyben részesítem a Hargita alját. 8)
Édy, a ház és az anyagi dolgok egészen eltörpülnek, ha olyan lesz a helyzet. Mi is régi házba költöztünk anno, egyetlen egyszobába, ami konyha is volt egyben. Amikor elköltöztem, akkor volt mellette két szoba, fürdőszoba, előszoba és építettünk egy új istállót. Én is kivettem a részem a munkából, a szennyvíznek és ástam ki az árkot az ülepítőig, egy segítsem volt, az akkor 9 éves Csongi. Úgy otthagytam az egészet, mint a pinty! Igaz, remélhetőleg a fiaimé lesz az egész!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Szervusztok,nekem most volt időm ideűlni és visszaolvasni,látom,a ház a téma,majdnem mindegyikünk egy fél életnyi energiát belefektetett abba,amiről azt hitte,tart míg a világ..Én anno,mikor Tamás picike volt,kaptam egy tömbházlakást a Kövesdombon. Olyan koszos volt,és úgy le volt lakva(hogy a bogarakról ne is beszéljünk),hogy annakidején majdnem minden félretett pénzünk ráment,hogy lakható állapotba tegyük. Akkor a szobákban vinilin volt a földön,becszóra mondom,a nagyszobában levő vinilinbe bele volt égve a vasaló talpának a nyoma több helyen is. Kétszer kellett bogártalanítani,míg kipucolódtak,még a glettet is levertük s újra tettül az egész házba,Kolozsvárról a gyárból vettem meg a csempét,grésziát,németországból hozattam tapétát,az összes ajtót,ablakot kicseréltük,szóval annakidején 47 ezer lejt vertem bele abba a lakásba. És tudjátok mennyit laktunk ott? Semmit! Mert mire elkészült minden,megkapta Atti azt a lakást amibe most is lakik. És az a kövesdombihoz mérve táncparkettnek számított. Azt hittük,hogy a következő lakó majd visszadja nekünk a pénzt. De nem..azt mondta,neki nem kell,verjük le a csempét,szedjük le a burkolatot,neki nem kell.Jó,hogy mi az előttünk lakónak kifizettük 9 lejért a kukucskálót az ajtóról,mert erősen magyarázta,hogy azt ő tette..

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
gyö67
 
 


és ebbe a lakásba is..vagyis az otthoniba,a lelkem beletettem..én is azt remélem,a fiaimnak marad,mindazok mellett,hogy újraállamosított,és még mindíg nincs ára,nem lehet megvenni..
Laci ezt az ittenit szeretné eladni és házba költözni,hogy mikor lesz belőle valami,nem tudom..de remélek. és a remény hal meg utoljára..
Most inkább azon morfondírozok,hogy szépen haza fog kelleni menjek jún. végén és Krisztát hazavigyem anyámhoz,mert jún.30-tól aug. 4-ig van a nyári szünet,nem tudom mit csinálok itt vele,mert nincs kire hagyjam.Most vagyok azon a szinten,hogy előttem a papír,és nem tudom mit írjak rá..mert anyámnak meg kellene írni,és remegve várni,hogy igenis,vállalja..
A tegnap a hugoméknál voltunk bogárcsolni,mondta a hugom,hogy beszélt anyámmal,mondta mire készülünk,az volt a reakció,hogy "de jó nektek,irígyellek" szóval anyukám hozza a formáját...ezért nézem én most az üres lapot...Balázs megy haza most 25-én mopndom,menjen ki és adja ő oda a levelet amit írok. Nem vállalja...Mondjuk én se vállalnám,ismervén anyámat..

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
gyö67
 
 


Gyö, szorítok neked, hogy jól alakuljon Krisztának a nyara. És persze a házhoz is :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Gyö, küldd el hozzám, Zsuzsanna majdnem egykorú Krisztáddal és ahogy olvasom egyformán cserfes leányzók, én csak aug.31 után megyek dolgozni, addig babázok :D nagyon szívesen elvállalnám..ó, hogy nem vagyunk pár száz kilóméterrel közelebb...nálunk olyan jó helye lenne...ha minden cérna szakad gondolj ránk. Vásárhelyig elmegyek érte autóval...óó, már el is képzeltem...na jó. Ha tényleg nem lesz más megoldás, tiszta szívesen :lol:
édy
 
 


Édy, ez nem semmi felajánlás :) Én akartam mindig egy kislányt kérni kölcsönbe a fiaim mellé. De még az ikerhúgom se tudott megválni két napnál többre a kislányától, hogy elengedje hozzám.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Háát, csak drukkolni tudok Gyöngyinek, h.a mama vállalja... belegondoltam, h. nekem milyen lenne az ő helyzetébe, és én tudnék rá megoldást, de ha ésszerűen átgondoljuk, nem hiszem h.Gyö belemenjen ebbe. Pedig jó lenne..csak itt filózok h mi lenne a megoldás. Nekem egy probléma felmerülésekor mindig egy sor megoldás kering a fejemben, most ez volt az első ötlet..hanem egy leányzó, olyan sulis leányzó, ki vigyázna szünetben Krisztára...Gyö nincs a rokoni körödben olyan 13-15 éves csajszika, aki "nyaralna" Krisztával? Én elég sokat vigyáztam az unokahúgaimra vakációban...több ötlet most nem jön. Na puszi, csendes éjt mindenkinek.
édy
 
 


Köszi,Édy,megmosolyogtatott ez az "igazi otthoni" felajánlás.
Hogy bébiszitterre nem jut,ez biztos. Anyós nyüzsög nonstop,néhányszór bevállalta,állítólag jól elvoltak együtt,de nem lehet rá számítani,magát se éri utól soha :lol: Na meg ott van a Laci féligmeddig tökkelütött nagyanyja is vele,attól féltem,mert ingrelékeny,pörlekedős fajta,már esett neki a saját lányának,nem is merem rábízni,mert nem érzem biztonságban ott Krisztát.
Hugom van itt,de éppen azt beszéltük,ő is azt csinálta annakidején,hazavitte Zsoltit,a fiát anyámékhoz mert ő se volt kire hagyja.Tudod? Ha otthon lennék,akkor se lenne aki vigyázza a vakációban. :cry: Pont ezért éjszaka dolgoztam,hogy nappal legyek vele...a levélírást pedig elhalasztottam..s közben eszembe jutott imádott Nagyapám,aki mindíg azt mondta:"holnap,holnap majd megteszem,ma még alszom,iszom,eszem,..így szokott a rest beszélni"
Úgy belémnevelte ezt az izét,hogy most tiszta lelkifurdalásom van,hogy elhalasztottam a levélírást. :lol:

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
gyö67
 
 


Sajnálom Gyö, én "kulcsos" gyerek voltam, mióta ...vagy 5-6 éves koromtól. Nem tudom, anyám mit csinált velem, asszem azért vagyok könyvmoly, mert csak akkor mehettem játszani, ha anyu otthon volt, akkor is az ablak alatt, hogy lásson. Máskor ajtót bezárni és senkinek nem nyitni, még ha ismerem se..Az öcsém 8 évvel kisebb, neki én voltam a bébiszittere, pótanyja..egy éves volt, én 9 és egész nyáron ketten voltunk, anyu két műszakban dolgozott, apu reggeltől estig. Akkor tanultam meg pelenkázni és pelenkát mosni..de azért nem bánom, mert most az öcsém a legnagyobb támaszom: én pittyantok és ő félbehagy mindent és vonatozik 30 km-t h.segítsen, naponta többször beszélünk, én vagyok a lelki szemétládája, ő az én mankóm..szerencsés vagyok. Pedig mikor megszületett nagyon féltékeny voltam rá :oops: én ugyanis kikerültem a központból...Szorítok GYö, habár ha elvállalja anyud, neked úgyis nagyon nehéz lesz..de ezt te is tudod. Megyek, mert csak egyedül bagolykodok itt :lol: jóéjt.
édy
 
 


Ez az óra nincs átállítva, itt már mindjárt "holnap" van :D
édy
 
 


Jó éjt mindenkinek!!!Jó volt olvasni benneteket, én nem voltam kulcsos, anyum mindig otthon várt, zavart is nagyon aztán, hogy nem volt nyugtom tőle. Ott laktunk a suli mellett, de nem tudtam behivnia társaim hazafele menet, hogy jót játszunk, mert mindig ott volt. Na, akkor most se így se úgy nem jó??????????? :? :? :?
erif1
 
 


Jó reggelt! Hoztam nektek a kávémból... én most iszom. Aztán jöhet még ez meg az... :D

A gyerekeim tegnap délután óta úgy pörögnek, hogy szívem szerint elköltöznék. 2 percet nem maradnak csöndben vagy nyugton. Remélem a suliban nem lesz ilyen Bence... MAtyi az oviban még pöröghet. :D Ma szülői lesz az oviban...

A nyári dolgokat olvasom... hát nekünk sem szokott könnyű lenni, pedig én itthon vagyok. De mivel én nem szoktam elég lenni nekik, folyton programot kell kitalálni. De idén a nagy pocak miatt nem sokat fogok velük menni. Így kicsit uncsi lesz. De legalább nem kell ilyen gondokkal küszködni mint neked, Gyö. :( Remélem találsz rá megoldást... ha nem néha hozhatod ide is a leányzót! :)
cshajni
 
 


Sziasztok,nincs sok meló(ne szólj szám..) úgyhogy jöttem kávézni veletek :wink:
Én 6-kos koromig nagyszüleimnél éltem,csak 7 végekre mentem haza anyámékhoz,nálunk is mindíg volt otthon valaki.Én 6-kos koromtól lettem kulcsos gyerek,aztán az öcsém pótanyja,nekem is mámát mondott,sokáig (már Attival jártam) még mindíg rajtam csüngött. Vakációban pedig anyámékkal voltam,kirándúltunk,stb.
Én pedig a fiaimmal 7 éves korukig csak bedolgozós melókat ,hogy ne hányódjanak,az volt a véleményem,hogy a gyereknek legyen ki a "cei sapte ani" :lol: Itt is csak Kriszta miatt vállaltam a 4 órás melót,de nagy a valószínűsége,hogy az ősztől áttérek 8 órásra,mert szar az eklézsia.Hálistennek önálló lányom van,ezzel semmi gond,sokszór frászt hozza rám a nagy önállóságával,mert olyat is csinált már,hogy kent magának kenyeret,és vágott hozzá szalámit..na ne tudjátok meg,mit éreztem,mikor eldicsekedte..egyszerre dícsértem,és szidtam..azóta biztos ami biztos mindíg van felvágva minden,csak a kenyeret kell megkenje magának,ha nagyon akarja.Azt pedig a kenőkéssel csinálja,aminek deka éle nincs. Így is külömbséget tesz kés és kés közt,az egyiknek azt mondja,hogy :"kenkés",másiknak "vágkés" :lol: :lol:

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
gyö67
 
 


Sziasztok!


Felélénkültünk és ez szuper :wink: Így tovább csajok :D

Gyö ha nem viszed haza anyukádhoz a Krisztát, én is tudom vállani 1-2 hétre :wink: Efi is itthon lesz junius 14 és július 16 között... Szerintem szeptemberig, bár erről még Lórival nem beszéltünk :P
És mi nem is vagyunk messze egymástól :wink: Minden nap láthatnád a lánykádat... Persze el tudom képzelni, hogy Efi itt marasztalná éjszakára is :wink: :D

Édy jó olvasni az otthoni dolgokat :) Én is szívesen mennék már egy igazi lagziba... Tavaly csak éttermi lakodalmak voltak, ahová hívtak bennünket és az nem az "igazi". De kényelmesebb és flancosabb, így már Szatmár környékén szinte csak ilyeneket tartanak.
A szülőfalumban, a mi lagzink óta, ami 2002-ben volt... kettő lagzit tartottak :? Igaz, nem is nagyon kötöttek házasságot. Lassan kimegy a divatból ott is...
Zsuzsannád még ma is jól érzi magát Szovátán? Milyen volt az éjszaka nélküle?

Hajni remélem ma megjavítják a mosogatógépedet :wink:

Én is teljesen odavagyok érte. Igaz, nekem a kezem bőrének kimélése érdekében történt a vásárlás... Minden mosogatás után lehámlott egy réteg bőröm :( És ezt egy szendvicskészítős munkának köszönhettem, aholis egész éjszaka tojást pucoltam és hipóval suroltam a konyhát :P A kiázott kezemet a tojáshéj sokszor véresre marta és aztán jött a jó tömény fertőtlenítő :evil: nem használtam gumikesztyűt, mert nem engedték meg... 4 hónapig bírtuk... Lóri ez idő alatt szeletelt és szeletelt... kenyeret, sonkát, zöldséget...Pfujjjj, visszagondolni is rémes :?

Erika jó terveitek vannak :wink: De gondolom a gyerekek nagyon élvezik a homokozót magában is :) Efinek is van apósoméknál, de ő már nagyon ritkán ül le homokozni. Bezzeg az oviban igen... Csorog a ruhája zsebéből amikor hazajön :D
A játszótér témához csak annyit, hogy én sem rajongok érte, de Jolinak igaza lehet :) Én halálra unom magam, de Efi szereti... Már ha van játszópajtás. Ha nincs, akkor minket von be a játékba :D

Megyek is mert szalad a ház... Azt sem tudom mihez kezdjek először :D :oops:
Pénteken-szombaton nem voltam itthon, tegnap pedig a Vadasparkban hallgattuk a madárcsicsergést este 8-ig. Szóval van mit bepótolnom...

Mindenkit puszilok!

Legyen szép napotok!
csega
 
 


Nahááát,Gabi ! Ti aztán igen. Hajni is ajánlotta,most te is,a végén még ellesz kézen-közön a csaj. Csak az az igazság,hogy anyáméknál a friss levegő,ugye..ott aztán van étvágy egész nap kint lehet vannak "barátnői" már még a tavalyról..A tavaly amíg itt voltunk nyáron Balázzsal,akkor is anyáméknál volt. Apám felhúzta az udvarra a sátrat. Az volt a palotája,ott élt,és adta a királylányt. Apámmal éjjel a sátorban aludtak,nappal nagyokat játszott,az ő tiszteletére csinált apám neki homokozót,hintát szerelt,ki volt téve tele vízzel a fűrdőmedencéje,szóval lájf.. :lol: És ott vannak állatok..imádja kiszedni a tyúk alól a tojást,segített etetni a galambokat,disznókat,átjárt a szomszédba fejéskor tejet inni..Na én ezt szeretném igazából. És hogy mennyire tud ilyenkor hiányozni,azt Erika tudja,mert a tavaly fogtam Csengét az ölemben és bőgtem..Pedig a lelkem mélyén tudtam hogy jó helyen van,de a hiánya az hatalmas űrt hagyott a lelkemben.

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
gyö67
 
 


sziasztok!

itt vagyok én is,.....
mosógatógép:hmmm,én is nagyon régóta vágyok rá,de sajnos Zsigu ellene van,merthát albérletbe hova?minek?kicsi a hely.stb...meghát nagyon drága,de mi is annyit mosogatunk,vagyis én egyedül,h a műkörmöm is pl. 4 nap után repült egy ujjamról..... :lol: hát de én se adom fel a reményt,csak zavar ,h elég sokba kerül.
Gyö remélem megoldást találsz,mert nem lehet egyszerű,én ezért sem megyek vissza dolgozni,mert én se tudnám hova tenni Lilikót,senim,de ezt tudjátok.....
Eriiikaf mutass képet a kezedről....
:P :P :P :P
MA vittem Lilit bölcsibe ,ment be ügyesen.....aranyos volt nagyon!
reggel meg képzeljétek el!!!!!!!!állunk a buszmegállóba,néni batyog át az úttesten alig szedi a lábát,jön egy autó és szembe süt a nap,és az autós sajnos csak kibaszott nagy kormányrántással tudta nénit kikerülni ,felszaladt elénk a járdára!!!!még szerencse,h nem szoktam kiállni teljesen,hanem a bolt oldalába szoktunk várni!......mert akkor vagy Lili,vagy én,vagy mindketten........... :cry: :cry: :cry: :cry:
sokkolt a dolog és kiabáltam,h a kurva életbe néniiiiiiiii!miért nem tetszik a zebrán átmenni ,ami mellesleg 5méterre van!!!!!!!!!!!!!!!!
huuu,megyek ,mert kiráz a hideg...........
bocsánat
Vendég
 


Köszönd meg sürgősen az őrangyalodnak,jó,hogy nem esett bajod,bajotok,basszus....tudom mit beszélsz Nusi. Engem egy csónakosmotor ütött el a zebrán..És nekünk zöld volt,ő rohant bele a sárgáról pirosra váltó lámpába..az volt a hibám,hogy a zebra szélén mentem volna át,a szerencsém pedig az,hogy akkor més sportsuliba jártam,ritmikus tornáztam,an akkor spontánszaltót csináltam,még egy karcolás se lett rám,csak a frász kerülget mai napig ha rágondolok...Egyébként megfigyeltem ezeket az idős embereket. Nonstop mocskolják a mai fiatalokat,de életemben még olyan parasztúl lökdösődőt,raplist,hisztist,válogatóst,és pirosban ,tilosban,keresztben átvágtató embert mint az idős korosztály én nem láttam,becsszó.
Szeretem az idős embereket,a korukkal semmi bajom,értékelem,hogy mi mindenen átmentek,imádom hallgatni régmúlt idők meséit,de ahogy viselkednek egyesek,kritikán aluli..

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
gyö67
 
 


Sziasztok
Nusi, nem tudok most képet készíteni, mert az új flinces flancos fényképezőgép nem működik, jó, hogy eszembe jutott, mert garanciás, megnézem hova kellene vinni. Ez nem jön le egyáltalán, ezt azt hiszem valami spéci oldószerel oldják vagy mi, letörni elképzelhető, de ahhoz nagy erő kellene. Úristen, nem verted meg az autóst??? Melleseg úgy "evitálni" egy balesetet, hogy mást okozol, ez utóbbi miatt (ha veletek lett volna baj) az autós lett volna a felelős, jó, hogy nem lett baj.
Gyöngyi úgy van a kert hosszúsággal is és Kittacival is, ahogy mondod. :)
Hajni verd ki a díszhisztit és kérj cserét, mindegy, hogy az első 3 napon túl van, kérj cserét. Én a karácsonyi mosógépet január végén cseréltettem ki, a Fókuszt is "véletlenül" ejtettem kia számon és a fogyasztóvédelmet is. :evil:
Igaz, nagyon kedvesen (most újabban ez a fegyverem, türelem és mondok mondok mondok mondok, hosszú 20-30 perceken keresztül, játszom a szőke cicát :oops: Eddig jobban bejött, mint a keménykedek, igazamat akarom, kiabálós, bár azzal is értem el régebben célt.
erif1
 
 


Mond azt hogy pontosan azért vettél új gépet, mert te nem akartad a régit szervízbe vittetni, javíttatni stb. Hogy neked erre nincs energiád, hogy ezen gondolkozz, ezzel törödj, neked olyan kell új, amelyik működik, mert hogy egyszer megtörténik, egye fene, de többször?????
Te ezt nem akarod, kell a pénzed, veszel másik gyártótól vagy hozzanak újat, hátha csak ez egy selejt.
erif1
 
 


Én szombat reggel adtam Attilát a tvnet (kábeltv) szolgáltató ügyfélszolgálatosának oda a telefonhoz, hogy magyarázzák meg ők neki, hogy miért nincs Minimax, hogy nem a mi hibánk, mi kifizettük, megrendeltük. Mondtam, intézze ezt ő el Attilával, mert nekem erre nincs energiám, sőt nem is akarom csinálni, mert nem én vagyok a hibás. Hát jó 5 percet beszéltek vele, :P
Néha csak így lehet ezekkel, ma reggel már kaptam is levelet tőlük (még néztem is, hogy személyesen hozták vagy mi, mert nincs rajta bélyegző)
erif1
 
 


:P Erika, ez igen, jót nevettem h.Attilát adtad a telefonhoz :P Nem nagyon szoktam én "keménykedni", de ha ritkán bedühödök akkor minden addigi felgyülemlett dolgot kiordítok magamból..Ritkán történik meg, de akkor nagyon :D
Nusi, atyavilág, jó h.nem történt bajotok, igazad van GYö, egyes idősek nem szoktak még hozzá ehhez az óriási forgalomhoz, hajtáshoz és azt gondolják h.amért idősek azért az autók is elsőbbséget kell adjanak nekik..olyan hamar megtörténik a baj.Én ütöttem el részeg embert :( és rá is ment a hajtásim, mert Bakó megyében történt(még 19 éves voltam) és lehetett a rendőrrel intézkedni..ez hosszú mese és nem kellemes. Ő sem az átjárón ment át, sebességem se volt, de egy részeg embernek nem kell nagy lökés h.elessen..nekem tíz év bátorsággyűjtésbe került hogy újra merjek vizsgázni.
Ma nem leszek sokat, mert el kell ültessem a virágaimat, az epreshez is hozzá kellene lássak, mert veszi fel a fű..nem tudom a kicsi leányom mennyit enged ma nekem :D
Zsuzsanna Szovátán úgy érzi magát, mint Marci Hevesen, a pincéreket máris ujja köré csavarta..beszélek vele telefonon mindennap, de mégis hiányzik...na puszi nektek.
édy
 
 


Sziasztok!

Hú, túl sok az információ az én fáradt agyamnak... az éjjel nagyon keveset aludtam. De boldog vagyok, mert megjött a kedvesem :) Igaz, alig melegedik meg, már megy is :(
Gyöngyi, ne parázz, biztosan elvállaja a mamája Krisztát, majd a tata meggyőzi! És biztos, hogy ott lesz a legjobb neki.
Nusi, szerencse, hogy nem lett bajotok! Vannak ilyen banális balesetek. Én is egyszer mentem át nagy bátran a zöldön, de dugó volt, mindenütt tele kocsival. A sofőr már túlhaladt volt e jelzőlámpán, ott állt a gyalogátkelőn és csak az előtte levő autót nézte, ahogy az elindult, elindult ez is. Egyenesen nekem, hozzáért a lábamhoz, de nem estem el, mert ő is csak lépésben jött és kb. egy métert haladt és észrevett. A sofőr is megijedt, de én is! Addig remgett a lábam, amíg hazaértem. Azóta még a zöldön átmenve is a sofőr szemét keresem, hogy lát-e :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


hát borzasztó dolgok ezek!
nah,de túl vagyunk a sokkon,elmentem Liliért,néztem bicajt neki,(nem találtam) csavarogtunk,bérletet intéztem hivatalba,sétáltunk ,barátnál voltunk,és úgy elfáradt , h alszik Lilike!!!!!mooossssstt!!!! :shock: :shock: :shock: naaah most mit tegyek?mikor fog elaludni?
közben délután beragadt a zárunk a bejárati ajtón,.....próbáltam kinyitni,odalett 3körmöm,így levettem mindet:( :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :x
eeeeeevan!
nem fáj a feje senkinek?nekem napok óta :cry: Hajni ?te vagy més a fejfájós barátném :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Az igen. Mennyit irtatok!!!
Edy, 4,5 millioban egyeztunk meg, ezert jon minden hetkoznap 9-18-ig, hetvegen nem. De ha keri az 5-ot, megadom, mert meg vagyok elegedve. Ma voltam dolgozni, 3/4 5-re ertem haza, vart a kaja a tuzhelyen, rend, tisztasag, Maya vidaman fogadott. Mondta, hogy napkozben jatszottak, enekeltek, tornaztak :lol: . 28 evig ovodaban dolgozott, dadus volt.

KépKép
mayakarina
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: