Új privát üzeneted érkezett!

Voltunk búcsúban, és Marcipán helyesen kokettált az emberekkel, lányok lovagoltak, meg ugráltak, még egy régnemlátott kedves ismerős is felbukkant. És alig volt ma hiszti... És megint csak borsólevest kellett főzni.
sofka
sofka
 
 


Helló!

Sofka
Köszi, egyszer is!

Zsuzsa
Mi Gergőnk most lett 24. Tiétek is nagyon virgonc és huncut?

Áfonya és Solya
Bár egyszer én is beszámolhatnék a Tiétekhez hasonló örömökről...

Mai örömködésem:
Meggyógyult a hólyaghurutom, úgyhogy mától kezdve gondtalan boldogsággal várhatom Gergus kistesóját, aki áprilisban fog érkezni!!!

H U R R Á !

Mindenkit hatalmas bolgogsággal ölel: Niki
KranzNiki
 


Találtam bébiszittert!
KépKépKépKép
Márti
T-Márti
 

 
 

Elaludt a gyerek...
sasha

Kép
sasha
 
 


Ezegyszer szomorkodni jöttem ide: a múltkor rosszul írtam le Esterházy nevét...Kép
kíváncsi
 
 


Nem baj, Kiváncsi, attól még szeretünk. Kép

Tegnap a ficskám bemászott az ölembe, és az arcát az arcomhoz szoritotta miközben halkan magyarázott. Mindezt hosszan és nagy átéléssel. Kép Én meg olvadoztam. Aztán eelmentem este suliba, ami nagyon jó volt. Ezekre a szerdai estékre van babavigyázónk, mert a páromnak meg edzése van. Szóval hazaérek, csajnak ez volt az első napja, első gyereke. Fülig ért a szája, és teljesen el volt olvadva, hogy micsoda jófej gyerek a Peti. Minden ment simán, és még ő is kapott puszit fürdés utáni öltözködés közben.

Kép
Zsunya

zsunya
 
 


ZSunya! EZ jó!
Niki! A mi Gergőnk aztán csak az igazán huncut! Ráadásul a bátyjától meg is tanul mindent! A leggyakoribb szava: NEEEM!
MA reggel mind a kettő befeküdt mellém, és oylan jó baba (a nagyobbik javítása szerint kisfiú)szaguk volt!
Gratulálok az alvóknak, én már lassan elfelejtem, milyen dolog végigaludni az éjszakát.
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa! (Mindenhol összetalálkozunk Kép)
Nálunk is az a nap fénypontja, amikor a két kicsi egymást szórakoztatja! Olyan helyesek, beszélni se tudnak, mégis úgy bohóckodnak, úgy értik egymást! Összebújnak, és kacagnak, kacagnak sokáig! KépKépKép
Jaj, még nektek nem is mondtam, Kelemen nyolc hónapos korára, napra akkorra kibújt a két első fogacskája! (Jól belém is harapott, bizonyítékul Kép)
Zsunya, Kép Mélemet megkaptad?
kíváncsi
 
 


Kíváncsi! Esterházyt én is elírtam. (: Öregszem. Pedig se bor, se sör. Még a Baileys is elfogyott.
sofka
sofka
 
 


KÍváncsi! Szoros nyomkövetésben vagyokKépKép
MA az egyáltalán nem bújós kis(? 13kilós)fiam olyan édesen átölelte a nyakamatKép
A nap többi része depi...
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Kiváncsi! Válaszoltam is a profilodban lévő cimre. Elküldjem a másikra is? Kép

zsunya
 
 


Zsuny, ok., megkaptam! Kép Válasz megy!
kíváncsi
 
 


Majd elolvadtam, amikor az én két apróságom átölelte és megszeretgette egymást! Kép
solya
 
 


Vettem egy kosztümöt magamnak a jövő hétvégi esküvőre.Kép
És a lányomnak egy új Kisvakondos könyvet!Kép
Márti
T-Márti
 


Mindenki asaját ágyábanaludt ma EGÉSZ ÉJJEL! Csak reggel jöttek át egy kis hencsire! KépKépKép HURRÁ!
solya
 
 


Az ovis fiam randán köhög, de a dokinéni azt mondta, hogy semmi komoly, csak egy vírus. Új dokinénihez mentünk, a költözés jó ürügy volt a régi lecseréléséhez. Szuper dokinénit találtunk! Végre nem akarja fölöslegesen gyógyszerekkel tömni a gyereket! HUrrá!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Ma a kisfiam legalább 2,5 métert ment egyedül !!! Már nagyon várom, hogy teljesen magától menjen, mert a családom apraja-nagyjának kezd letörni a dereka Kép.
milla
 
 


Hát én ennek:

http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=54359

utolsó betűig elolvasni!!! KépKépKép

Szétröhögtem magam Kis Medve
solya
 
 


Hello Solya!

Már csak az hiányzott volna, hogy Feketetojás, a kormányzójelölt...
Zsófi
szzsofia
 
 


Zsófi!
KépKépKép
solya
 
 


MA kimenőt kaptam, moziban voltam!
gyuzsu
 
 


Szombaton gyerekzsúron voltunk a szomszédban (3 és 1 évesek az ünnepeltek). Aggódtam eleinte, mert úgy éreztem, hogy ennyi otthontöltött idő után nem tudom, hogy kell viselkedni az emberekkel, de nem volt vészes, csak rövid ideig álltam kukánKép.

Múlt hétvégén nagy ijedtség volt: Enikő könyöke kiugrott a helyéből. Először észre sem vettük, mert nem esett el, csak az tűnt föl, hogy az egyik karját nem használja. Az ügyeleten helyrerakták neki, az öröm a dologban az, hogy kinövi ezt a lazaízületességet majd.

E hétvégén viszont jó náthás lett a két gyerek, de öröm, hogy nem lázasak, csak az orruk folyik. Férjemet meg hányós-hasmenéses vírus találta meg, az öröm az, hogy csak két napig tartott.

Láttam a Charlie Angyalai II. mozifilmet, és nagyon tetszett.

És ami talán a legjobb, hogy beiratkoztam egy önismereti tréningre, ami a jövő héten kezdődik, és 7 hétig tart. Hétfő esténként lesz.

Pici kudarcélményem is volt: nemrég egy ismerősünk kisbabájának keresztelőjén voltunk, és a gyerekeink randalíroztak a templomban. Majd a föld alá süllyedtem. Ráadásul amikor a kicsit kivettem a babakocsiból, az felborult, Alíz majdnem kiugrott a kezemből, úgy ficánkolt, szóval csak csetlettem-botlottam, mindenki engem nézett, és tuti, hogy megvolt a véleményük rólam.
viki
 


Ma volt a HARMADIK éjszaka, hogy utódaim legalább 5-ig aludtak egyvégtében! HURRÁÁÁÁÁÁÁ! VAn remény!
ZSuzsa, aki mintha kialudtabb lenne, mint az utóbbi évben bármikoris KépKép
gyuzsu
 
 


Kép Hajrá!
Mi tegnap vendégségben voltunk egy háromgyerekes családnál. Nagyon jól éreztük magunkat. Este pedig exmunkatársi sztrapacskázáson voltam a Szlovákban.
(4-en egy napon mondtunk fel. Ezt szoktuk évente megülni Kép)

Zsunya

zsunya
 
 


A gyerekeim kikászálódtak a vírusból, bár nyűgösek még kicsit.
És ma volt az első reggel szombat óta, hogy nekem sem volt lázam!!! Hurrá!
sofka
sofka
 
 


Kép Ne haragudjatok, hogy most szomorút írok, de nem tudom megemészteni, amit az előbb hallottam. Legjobb barátnőm, (az anyósos topicba is írogatott) súlyos beteg, napjai vannak hátra. Nem tudom, mit mondjak. Hogy törődjek ebbe bele? Csak 28 éves! Évek óta ismerem, és olyan sokat köszönhetek neki. És a családja! Hogy nyújtsak vigaszt? Mit mondjak a férjének? Ha a 8 hónapos babájára nézek, félek, hogy csak a sok gyötrelem jut eszembe, amin keresztülment.
Lehet, hogy egy ilyen optimista, derűs, kedves topicba ez a hír nem való, de azért osztottam meg veletek, mert megkedveltelek benneteket. Úgy érzem, így nem csak az éterbe kiáltom bele a fájdalmamat. Ha bánatot okoztam ezzel nektek, szidjatok csak le nyugodtan.
kviki
(változott a nevem a regisztrálás miatt: Viki már van egy a fórumon)
kviki
 
 


Haladó felhasználó lettem!!!Tényelg haladokKépKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


kviki!
Mit mondhatnék így, ily kevés információ mellett? Legyél mellette, amennyit csak tudsz! Bátorítsd, bíztatsd, hiszen az utolsó napokat különösen szépen kell(ene) megélni! Arról nem beszélve, hogy a lelki támasz még gyógyítani is tud - biztosan te is hallottad már, hogy a legtöbb betegség oka mély lelki bántalom. Hát adj meg neki mindent, ami csak tőled telik!
Sok erőt neked is, a barátnődnek is!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Köszönöm a biztató szavakat.
Biztos vagyok abban, hogy az ő lelke nem tűnik el, hanem az a sokminden, amivel hatott ránk, bennünk marad, és mi továbbadjuk az értékeit mások örömére.
Köszönöm az égieknek, hogy megismerhette az anyaság érzését, még ha csak ilyen rövid időre is.
(Terhessége előtt ciszták voltak a veséjében, amikről nem tudott. Szülés után rosszindulatúvá vált a folyamat. Sokáig úgy tűnt, hogy pár műtét és kemoterápia visszaadhatja az egészségét, de nem így lett).
Viki
kviki
 
 


"Ne sírj hát,hiszen hálát adaz ég azokért
Ki útra kel a fénnyel,ne félj a lelke él,
Csak elbújt egy felhő mögé
Hidd el,nincs vége még ha meghalunk
Egy új világba indulunk,
A földről elszökünk ,de az ég kapuját,
Csak lelkünk lépi át"

(Mester Tamás)

Én is elvesztettem egy gyerekkori barátomat,de ő akkor még csak 14 éves volt.Ez az idézet egy dalszöveg részlete.Nagyon sokat hallgattam amikor ilyen nagy bánat ért.
Bíztasd,hogy ne adja fel.Hallottam én már olyat,hogy valaki mindenét eladta,mert azt hitte néhány hete van hátra.Elutazott,jól érezte magát és mikor hazajött kiderült meggyógyult.Tudom,hogy nem mindenkinek sikerül,de a remény mindig ott van.
linato
 
 


A kis autista - tanulok, névtelen! - ma először mondatot formázott! Azt találta mondani, hogy laahamm! Ami nem mást jelent, mint hogy a ló eszik!Kép Sőt, még cifrázta is, elhangzott a hammalá is Kép (Gyengébbek és diagnoszták részére: eszik a ló!)
Végül a fárasztó, mondatformáló nap után a kocsiban kézenfogva aludtak el az öccsével...
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kivancsi, szia!
Szerintem ezzel nem szabadna viccelodni! Kép
Az en kisfiammal is hasonlo gondok voltak/vannak.Marmint a megkesett beszedre gondolok. Rafogtuk, hogy azert van, mert ketnyelvu a csalad + kulfoldon elunk, es az ilyen gyerekek sokszor kesobb kezdenek beszelni.
Abban hibaztatom magam (magunkat), hogy csak 4 eves koraban kezdte el a specalisan fejleszto ovodat. Holott - mint kiderult - mar 2 eves, 7 honapos korban felvesznek oda gyerekeket.
Jelenleg ott tartunk, hogy mar lassan egy eve logopedushoz jarunk. De bizakodoak vagyunk, remeljuk a legjobbakat.
Bocs, hogy kicsit offoltam ezt a topicot.
Zita
 


Kiváncsi,

melyik picur nem beszél?
Csak azért kérdezném, mert nekem Levi már dec.-ben lesz 3 éves, nagyon sokat beszél, de van amikor halandzsázik, főleg ha gyorsan akar valamit mondani.

Névtelen, akkor az enyém is autista?
Nem hinném. Szerintem Kiváncsi is el tudja dönteni hogy megkésett beszédről van e szó, vagy gond van a gyerkőccel.

Mikor óvónő voltam, volt olyan 3 éves, akinek egy szavát sem értettem, 4 éves korára meg nem volt semmi gond vele.

Gigóca
gigóca
 
 


Off: van ilyen is-olyan is. van, aki későn érik, és van, aki magától soha. Hogy az ember saját gyereke melyik típus, azt akkor sem tudja eldönteni, ha van neki egy-két-három másik gyereke. Ismerek egy családot, 3 fiú, mint az orgonasípok, első kettő egészséges, a 3. autista. Csak azért mert több van, még nem leszünk sem diagnoszták, sem bebiztosítva nem vagyunk a baj ellen. Szerintem nagy bátorság rizikózni, hogy a kinövi-nem növi ki kategória a gyerek.
Gigóca!
Azt is tudod, hogy mi lett azzal a sokáig nem beszélő gyerekkel? Hogy alakultak az iskolai dolgai? Ha óvónő vagy, biztos tudsz olyan példát is, ahol sokáig gyanús volt valami, és végül be is igazolódott. Vagy csak heppiendes eseteid vannak?
off
 


Off,

volt olyan is, akinél szóltunk a szülőnek, mégsem csinált semmit.
Ha Kiváncsi úgy dönt, hogy elviszi orvoshoz, vagy hogy vár vele, az az Ő döntése.
Ha életvidám, barátkozó, más téren a szokásosnál nem problémásabb gyerekről van szó, akkor nagy valószínüséggel csak késői beszédről van szó.

Már nem vagyok óvónő. A gyerkőcnek nem voltak gondjai később.

Kicsit off. de a kisfiam éjjelente sokat sírt, a végén már nappal is. Alig bírtam megvigasztalni. Mindezt félálomban tette. A dokinak hiába mondtam, nem hitt nekem.
5 hónap után a férjem, a védőnénink, és az én 2 órás könyörgésemre írt egy beutalót ultrahangra.... meg még egy két helyre.
7 hónaposan műtötték, mert a veséjénél a hugycső össze volt szűkülve, és megtekeredve.
Tehát a doki sem mindig segít.


Üdv Gigóca
Gigóca
 


Sikerült levadászni az ágyikókat! Már este fel is állítottuk őket és képzeljétek, az utolsó kettőt hoztuk el a boltból. (4-6 hét a szállítási idő egyébként!) És már ezen aludtak a Lurkók és nagyon jót!

Pussz:
Solya
ON
 


Kicsi lányom annak ellenére hogy náthás, végigaludta az éjszakát.
Kicsi fiú meg anyukáméknál aludt, így csak egy gyerkővöt kellett ápolnom.


Solya, gratula az ágyikóhoz.


Gigóca
visszatérek a topik eredeti címéhez.
gigóca
 
 


Enyhe fejfájással küzdve rendbe vágtam a lakást!KépKépKép

Elvasalva,mosogatva,kimosva,felmosva,rendrakva és még a gyermek is alszikKép!

És ami a legjobb:úgy néz ki,hogy találtunk egy szuper félkész házat!!!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Megünnepeltük, hogy 1 éve szültünk (tehát nem születésnapot, hanem szülésnapot ünnepeltünk KépKépKép) Elmentünk egy szuper étterembe papa-mama-lurkó és piszokul élveztük az életet. A kisfiam pedig annyira jófej volt, hogy teljesen tündérien végigülte az ebédet (és benyomtam egy akkora somlói galuskát, hogy csuda).

Milla
milla
 
 


JObbulást a lánykának Gigóca!
Solya! mIlyenek az ágyak?
Elismerésem Anyapoc! A ház jól hangzik! Csak nem építkezésen töritek a fejeteket! Hát nincs elég dolgod?Kép
Gratulálok Milla!
Én ma csak nektek örülök!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa

Nem egészen,csak egy félkészet befejezni.KépDe az is elég,mert csak a főfalak állnak és tető van rajta.De a pozitív az,hogy így azt csinálunk belül vele,amit akarunk.És az ára is egész jó és gyönyörű helyen!KépKépKépÉs tudod,a prfik ezt már csak úgy kisujjbólKépKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Zita!
Jó szándékú írásodat köszönöm. De hogy végre teljesen tisztába tegyük a dolgokat, elmondom, hogy Anyu gyógypedagógus, ráadásul egy ideig az Autista Alapítványnál is dolgozott. Van tehát némi rálátása a dologra, szólna, ha látna valami gyanúsat. A magam részéről teljesen nyugodt vagyok. Már csak azért is, mert a többi srácom is elég későn kezdett beszélni, ahhoz képest elég jól megy nekik, lufira beszélik a fejemet naponta. Kép
Ami meg a felmerült konkrét gyanút illeti, utána is néztem, a keresőben ahány említés szerepel az Asperger-szindrómáról, mind egy cikk utánközlése, s mind aról szól, hogy Einsteinnek és Newtonnak volt talán ilyen "betegsége". Na bumm, legfeljebb zseni lesz a gyerek! Kép
A fejlesztő ovi és társai jelenleg számunkra elérhetetlenek, mivel mi is külföldön élünk, (egyébként biztos, hogy megzavarja a skacokat a kétnyelvűség!), itt nem tudom őt magyar intézménybe hordani. Az pedig nem célom, hogy németül tanuljon meg, amikor úgyis megyünk haza tavasszal. Ha a dolog addig nem javul, lesz még idő otthon korrigálni.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Off!
Ugyanezt tudom neked is mondani. Hozzátéve azt is, hogy elég sok rossz tapasztalatom van az orvosokkal kapcsolatban is, hasonlóképpen, amint arról Gigóca is írt. Gyakran csinálnak a bolhából elefántot, máskor meg a legmakacsabb kérlelésre se veszik komolyan a dolgokat. Sokszor nemhogy amiatt bánkódnék, hogy én nem vittem a gyereket időben orvoshoz, hanem inkább amiatt, hogy rá hallgattam, és nem a józan eszemre. Ha ezt tettem volna, ma nem lenne lúdtalpas két gyerekem, és nem kellett volna három fiamnak is őrült nagy fájdalmat és stresszt elviselniük amiatt, hogy a fütyijükön letapadt bőrt fel kellett szakítani! Hiszen, ha még tipegő korukig fellazítom nekik, akkor nem jutunk erre a sorsra. Kép Ezek csak kiragadott példák, mondhatnék többet is, de már így is teljesen off vagyok én is, nem csak te. Kép

Gigóca, két és fél éves lesz egy hónap múlva. Nincs vele semmi baj, biztosra veszem.

Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!

Akkor mikor kell a kisfiúkkal mit csinálni?
Úgy aggódom, sofka

(a lányokkal sokkal egyszerűbb)
sofka
 
 


Sofka, holnap elmondom, ma már kicsit off vagyok! Kép
kíváncsi
 
 


Sofka!
Mosdatni őket, kíméletesen, OTT isKép

Kíváncsi!
Fiam sem beszélt, majd egy mondattal kezdett két és fél évesenKép

Aminek ma örültem:
Búcsúban voltunk Varsányban. Kedves rokonok élnek ott, nagyon szeretem őket (jellemző, hogy a párom rokonai). Kimentem a lánnyal, és a fiammal az utcára, és a szembe jövő ismeretlen emberek KÖSZÖNTEK!!! Hihetetlen élmény manapság ez, minden évben elbűvölnek az ott lakók...
Hazafelé egy csomó olyan kicsi falun mentünk át, ahol az emberek kint üldögéltek a ház előtti padon, és BESZÉLGETTEK EGYMÁSSAL!!!!
Komolyan mondom, ez tiszta terápiás nap voltKép
Bár én néha majdnem leszédültem a körhintáról, de a vattacukor kárpótoltKép
A háziak csomagoltak mindenféle finomságot...
Most mondjuk pont a vásári, csokival bevont mogyorót falom, nyammmKép
Szép nap volt!

Csi, aki megkeresi a fogyókúrás topikotKép.
csii
 
 


Csi, hogy hívják a férjedet??? Csak mert az enyém is varsányi! Kép
Kíváncsi
(Kicsi híja volt, hogy mi is mentünk a búcsúba (vendégség Kép), de valami munkahelyi kötelezettség miatt elmaradt.)
kíváncsi
 
 


Sofka, manapság az a felfogás orvosi körökben, hogy nem szabad a fütyit mozgatni (mármint rajta a bőrt) mindaddig, amíg a gyerek pelenkás. Amikor a 20 éves öcsém kicsi volt, akkor meg azt mondták, hogy már néhány hónapos kortól kezdve fürdetéskor mindig húzza kicsit hátra a mama, épp csak annyira, hogy ütközésig, tehát fájdalom nélkül. Na most én el is kezdtem Anyu tanácsára mozgatni nekik, nagyon szépen indult is fel a letapadás, de a doktornéni mindig rámrivallt, hogy ezt aztán tilos! És akkor szobatisztán kiderült, úgy letapadt, hogy csak na! (Persze hogy az öcsémnek nem volt ilyen gondja.) Sajnos háromszor is hagytam magam meggyőzni, mint a háromnak át kellett esnie azon a rémes traumán, hogy felszakították nekik a fütykösön a bőrt. Félreértés ne essék: nem fitymaszűkületük van, ami csak műtéttel állítható helyre! Pusztán a bőrük letapad a fütykösükre. No többet nem hagyom magam bepalizni, mozgatom a bőrt a pelenkáson, tetszik-nem tetszik az orvosoknak. El sem mondom, nem az ő gyereküknek fáj, hanem az enyémnek, ha felszakítják. Az egyik azt is tudta mondani, hogy nem baj, ha kicsit le van tapadva, majd az első "használatkor" felszakad! Na ehhez mit szólsz?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!
Akkor a félévesnek már kellene mozgatni, ugye? Ez nem fáj neki? A traumást azt tudom, hogy igen, és nagyon szívesen elkerülném. Különben sem értem a fickóknál ezt a kódolt, csak orvos által helyrehozható (Ezek szerint mégsem) hibát.
Még szerencse, hogy mi nők, tökéletesek vagyunk!!!

Mai örömöm így korán reggel: Már meg is jött a válasz a kérdésemre. (:

sofka
sofka
 
 


Jó múltkor nézte a drnéni az 1 éves vizsgálaton Bulcsú fütyijét és mondta,hogy enyhe latapadása van.És azt mondta,hogy újabban az a nézet,hogy egyáltalán nem kell húzogatni.Én mondtam,hogy olyakor szoktam és nem barmolt le.Megvallom őszintén ,nem mindig jut eszembe.Egyébként ha szabadon van,maceráljaő annyit,hogy mozog az ott.Talán ez lenne a normális,nem?

Kíváncsi,Te mennyire következetesen csinálod minden nap?

Egyébként én úgy tudom,hogy a letapadásból jön létre a fitymaszűkület.Mármint hogy a letapadás miatt nem tud kitágulni a bőr és ezért jön létre.Ezért ilyenkor talán még lehet segíteni.
De az sem jó,ha túl korán és túl erőszakosan csinálod,mert akkor az élettani letapadást felváltja a kóros,ami az apró sérülések miatt jön létre.Na,így aztán legyen okos az ember!!!!KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: