Új privát üzeneted érkezett!

Nyári kendő: Igen, nyáron izzad az ember ez egészen biztos :-). De nekem nyárra nagyon jól bejött a gézruházat mégis. Olyan helyen is, ahol melegebb van, mint nálunk és ehhez még a páratartalom is nagyobb, plusz kénytelen vagy hosszú ujjú ruházatot viselni. Ezért szavazok a gézkendőre. Jól felissza az izzadságot és nagyon jól és gyorsan szárad is. Vékony. Én is vittem már vele háton Rolandot, és nagyon kényelmes volt végig, nem vágott. Ehhez hozzá kell tenni, hogy Roland most 6,5 kiló, és nem sima háti kötésben vittem, hanem SHBC-ben. Kb. másfél órát, és én bírtam volna még jóval tovább is.

A gézkendőt én a Gypsymama weblapról rendeltem. Anna, merre laksz? Esetleg segíthet vki elhozni neked a kendőt. Nem biztos, hogy venned kell.

Ha csak egy kendőt szeretne vki, akkor viszont nem a gézkendőt javasolnám én sem, mert biztos, hogy nem lesz annyi ideig használható, mint pl. a szorosabb szövésű kendők.

Képet sajnos nem tudok feltenni, painttel nem sikerült a kicsinyítés, más programunk meg nincsen :-(

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Varda, one more try:-)))
Szóval ha már paintben megniytottad, akkor felül KÉP, azon belül NYÚJTÁS/DÖNTÉS, és vízsz-függ. lehet állítani %-ban. Én csak kb.ra szoktam kicsinyíteni, ha kb. 10x15 centis lesz a látható kép, akkor mentés másként (asszem ez a drága fórum csak JPG-t enged)
Persze vannak ennél intelligensebb képszerkesztők is, de ez elég ide

kamcsatka
 
 


No egy próba..

Kép Roland SHBC

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 

 
 

Siker! :D

Köszi mindenkinek!

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Na ugye! De nem tartottál vonalzót a képernyőre, ugye?! :D :D
Szuper kép, és gyönyörű a kendő. Én ilyen kötést még nem is láttam! (ami persze nem megy csodaszámba...) A kereszt elöl nem fojtogat?

kamcsatka
 
 


Ó, Varda, gyönyörűek vagytok!!!!!!
Végre van képed! Akkor mostmár szép lassan minden újdonságről tehetsz ide fotókat!!! (kendők, hordozók és mindez akcióban!! :) )

Kriszti
kkriston
 
 


Ha elkészül majd a MT teszek fel képet arról is :-), egyelőre az anyagot keresem hozzá.

A kereszt elöl kényelmesnek bizonyult. Ebben a kötésben jobban kifekszenek a szárai, mint a BWCC-ben. Különben lehet a magasságán igazítani, miután kész a kötés. Én feljebb húztam, mert nekem ott kényelmes, ahol a képen van :-)

(A vonalzót elfelejtettem, de vízszintezőt használtam ám :-))

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Hu Varda! Szuper a kep :D, meg milyen szep a kendö... Igy oldalrol azert egeszen hasonlit a kötes a BWCC-re.
smzsgalf
 
 


Zsuzsa! Ez a kötés egy hibrid kötés. Vhol a sima háti és a BWCC között. Nem véletlen a hasonlóság. Előnye, hogy kicsit könnyebb kötni, mint a BWCC-t, csak két réteg kendő van a babán, nem 3, a csomó is kényelmesebb, és elvileg lehet jó magasra kötni (csak nekem nem sikerül...)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


varda tintalle írta:...Roland most 6,5 kiló, és nem sima háti kötésben vittem, hanem SHBC-ben. Kb. másfél órát, és én bírtam volna még jóval tovább is...


Varda :) mit jelent az SH? (...a BC nem okozott gondot. :wink: )

Livi
Kép
picilivi
 
 


SHBC=Secured High Back Carry ;-)

Varda! Igen, tudom hogy ez egy hibrid. Egy azsiai apuka talalta ki, ugye? En is lattam a TBW-n mar regebb, csak valahogy olyan neheznek tünt. Szerintem nekem is van olyan magasan a kölyök a BWCC mint a fotodon.
Nem is a magassag miatt nem szeretem a BWCC hanem mert valahogy olyan tavolibbnak tünik a gyerek. A batyuban jobban hozzam simul, meg ha elalszik, akkor leteszi a fejet a hatamra a BWCC-nel valahogy nem.
smzsgalf
 
 


Igen, nekem a BWCC-nél is ugyanilyen magasan van a baba, meg a sima hátinál is. Vhogy nem sikerül magasabbra kötni :roll: , de erről szerintem nem a kötések tehetnek, hanem az én gyakorlatlanságomon múlik. Nekem a batyuban se hajtja a hátamra a fejét, ha elalszik, hanem hátra lógatja. Ezért is kötöm szívesebben a másik két kötést. Azt át tudom kötözni menet közben. Roland séta közben kivétel nélkül mindig elalszik...

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Hahó!
Van egy vicces sorozatom "szükség nagy úr" címmel. Apa ugyanis véletlenül elvitte autóval az összes hordozóeszközünket, Kornél fiam pedig üvöltve ébredt délutáni alvásából és cuccoltatni akarta magát. A képeken a megoldást láthatjátok két normál géz nyakkendőm és egy ikeás párnahuzat segítségével. (a hátam mögötti kupiért bocs:)


Kép Kép Kép

Kép
beszilva
 
 


És akkor még egy-két slingses kép, amit már ezer éve ígérek.
Kép

Kép
beszilva
 
 


Kép Kicsit bemozdultam :oops:

Kép
beszilva
 
 


Kisvic: Nem tudom a "stílusom"hoz milyen kendő passzolna, de 46 hónapig volt Nandum. Szegény pára most a szívemben úgy él, mint egy januári karácsonyfa. Hogy miért? Mert igen, meghoztam a döntést, és két hete Lanámmmmmmmm van.
banya
 
 


Sziasztok!

A készülő hordozós honlapra (napokon belül! :) ) csináltam egy letölthető szórólapot és hozzátartozó online verziót arról, miért ne hordozzunk kifelé fordítva. Egy német hasonló szórólap volt az alapanyag, de szerintem jó lenne ha a képanyagot mi szolgáltatnánk (és még várom a választ, hogy az ő képeiket egyáltalán használhatjuk-e).

Ehhez 4 képre lenne szükségem:
- baba kenguruban elöl kifelé fordítva
- baba kendőben elöl kifelé fordítva
- kendőben háton
- kendőben csípőn

A vizuális egység és az érthetőség miatt jó lenne ha mind a 4 kép ugyanazt a személyt, babát, kendőt ábrázolná. Vállalná valaki a szereplést? A klubban jövő héten megcsinálhatnánk közösen, én tudok kengurut biztosítani, ráadásul BBt, hogy stílszerűek legyünk ( :oops: :D ). Vagy ha nem jöttök klubba az is jó, ha megcsináljátok otthon a képeket, csak jó lenne szabad téren, világos helyen, hogy fekete fehéren fénymásolva is jól látható legyen.

Van valakinek kedve hozzá? (Az se baj ha több készül! :D )
kattix
 
 


Beszilva, szuperek a képek, nem semmi a sál+párna kombinációd!! Nagyon kreatív. És mennyi ideig hordoztad így? :)
kattix
 
 


Kattix: másfél órát! ÉS egyébként tök jó volt mindkettőnknek. Legalábbis nekem jó volt, de Kornél sem üvöltött, vagy tolta ki magát, szóval arra következtettem, hogy neki is jó :roll: Már nagyon várom a honlapot!!!

Kép
beszilva
 
 


Kati, én is várom a honlapot!!!! Ügyes vagy, hogy ilyen gyorsan elkészül!

Kriszti
kkriston
 
 


Varda! Azert batyuban szerintem lehet joval magasabbra kötni, bar mikor Beni meg kisebb volt, akkor nekem sem ment valamiert. Mostanaban inkabb az a bajom, hogy batyuban nem nagyon tudom alacsonabbra kötni :lol:

Beszilva! Szuper :D Nagyon ötletes vagy!

Kattix! Tök jo ötlet! egyik (pocakos) ismerösöm erdeklödött is kendö irant es mondta, hogy eddig csak egy kötözesi pozt ismer, ahol a baba kifele nez :shock: Na erre nem igen tudtam mit mondjak neki, küldtem linket a didymos honlaprol, ahol irja, hogy nem szabad kifele forditani a babat, de azt hiszem annyira nem volt hatasos. Sokkal jobb lenne valami magyar nyelvü dolog.
Es mikortol fog hivatalosan müködni a honlap? Mar nagyon varom!

Tenyleg ha valaki erdeklödik a hordozas irant, akkor ti leszotatok beszelni a kenguru hasznalatarol (most nem Ergo, Manduca meg tarsaira gondolok)? Es ha igen, akkor hogyan? Nem szeretek beleavatkozni masok dönteseibe, csak hat ugy erzem, hogy a babanak meg a szülöknek is jot tennek vele.
smzsgalf
 
 


Varda: nagyon klassz a kép! Nem is gondoltam volna, hogy ilyen szép ez a géz kendő! Így látva téged, tényleg illeni fog hozzád az a fekete-ezüst mei tei! 8)

Szilva: Ismét pihent és kreatív :lol: :lol: ! Cool 8) !

Zsizsa: Na, most mi a véleményed? Nekem az, hogy: I' love manduca!!! Nagyon frankón beállítottad!!!! (Hány kiló vagy? 45? :shock: ) Most pont kényelmes. Rájöttem valamire: azért gumis a kapucni, hogy utólag rá lehessen adni, ha alszik, és könnyen megy!!! :wink: Eddig- amíg ki nem próbáltam az Ergot- fel sem merült bennem ez az igény. Hehe. :roll: Klassz, hogy cseréltünk, most még jobban tudom értékelni a manducát, és még jobban megerősített, hogy -nekem- jobb, mint az Ergo. :D Köszönöm!

kisvic
 
 


Gyorgyi, huha, le a kalappal, bizom benne, h tuleled es tudsz majd meselni 2 het mulva!

Aki ket gyerkocot hordozott utcan, hosszutavon (bkvs ekszpiriensz elonyben), legyszi irja le nekem a tapasztalatait, koszi!
Pindi, ugy remlik meseltel egy kis tortenetet regen, mikor HEV utan szaladtal a 2 "piciddel" (nagy elol, kicsi hatul talan? valahogy igy remlik).


Agi, a tanfolyam utan aznap akkorakat benaztam, h azt hittem jobb lesz faldisznek a kendo aztan rajottem, h az uj technikad nekem nem jon be, nagyon berogzult a regi (rad nezve ez inkabb bok :) ). Miota erre rajottem sokkal szebb es jobb az eletunk, levetel is profin megy, lassan anyosomnak is megmutatom nyugott szivvel (aggodik szegenykem es kivancsi :wink:)...

Varda, szep az uj kendod!

Banya, hihi!
saara
 
 


Zsuzsa: én le - alapvetően azzal, hogy messze nem annyira kihasználható, mint egy kendő, és ha mindenképp ipari formatervezett szabott-csatosat szeretne, inkább ergo, yamo, etc. ill. az én titkos kedvencem a bababoltos bigblue (tudtommal még nincs igazi márkaneve), aminek a vállpántja olyan, mint a kendő szára elől keresztezett kötésnél. (És abban voltam a hordozós sétán :))

És ha magyarítunk: szerintem ezek a hordozók nem kenguruk, hanem koalák :D Mert a macik is háton viszik a nagyobb csimotáikat.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Szilva, elfelejtettem gratulalni, jo ez az uj hibrid :lol:

Kisvic (meg nem irtam, ossze kell szedjem magam), Zsizsa, a szallitast hogyan tortent a csere akciotokban :?:
saara
 
 


Varda, szép ez a kendő :) és ti is nagyon jól mutattok :)
az SHBC pedig tök jó ötlet a nem ripsz szövésű kendőkhöz. ennél a kötésnél úgy látom nincs akkora szükség a speciális szövésre, ahogy az elöl keresztnél sem olyan égető.
Majd jól megtapizom a klubban a Gypsymamás kendőt. Ha jól sejtem ez az a nagyon puha strandkendő anyag nem?

Banya, januári karácsonyfa :lol: :cry: annyira tudom miről beszélsz.

Szilva, szuper az ideiglenes megoldás :D

Ha még nem vette meg a kengurut akkor én mindenképp megpróbálom róla lebeszélni. Mindig azzal érvelek, hogy így vinni sokkal kényelmesebb. Becsempészem a helyes lábtartást is mint érvet, de mivel nem vagyok szakember, ezért nem tudok mellette hitelesen érvelni, inkább arra hívom fel a figyelmet mennyire kényelmetelen anyának és babának is ahogy a kenguruból lógó lábacskák a combot verdesik. Ha látom, hogy az illetőnek nem fekszik a kendő, mert bonyinak tartja a kötözést, vagy túl "bölcsésznek" :D a kinézetét, akkor jövök az ergo-val vagy a liliputis hordozóval, hogy legyen olcsóbb megoldás.
A kendőnél mindig hangsúlyozom, hogy mennyire praktikus, hogy takarónak is használható, a földre is teríthetem nyáron amikor babát valami ismerős anyagra akarom rakni és nem a fűre. Hangsúlyozom, hogy milyen sokféle képp lehet hordozni vele és hogy újszülöttől amíg a mama bírja kitart. Nálam az is pirospont, hogy később függőfotelként is funkcionálhat, azaz örök darab marad, megőrizve a babakor minden melegségét, emlékét.

KépKép
savitri
 
 


Szilva, te tök jól elvagy... :) Csúcs!
Kattix, én szívesen hordozok helytelenül :D , ha más nem jelentkezik (szóval nem ragaszkodom hozzá, na), bár mivel nem vagyok kendős, próbababaként kellene rám adni a cuccot... Kamillát szerintem rá tudom beszélni, hogy nézzen nagyon szerencsétlenül kifelé fordításkor :)

kamcsatka
 
 


én is adom az arcom hordozós szórólaphoz ha kell, bár nekem meg nagyok a gyerekeim, de talán az nem olyan nagy baj.

Sára, én egy darabig, amíg Hana kiszámíthatatlanul gyalogolt, egy 2 kilós esernyőkocsit vittem magunkkal. Kicsi a hátamon, nagy és a cuccok pedig az esernyőkocsiban. Busznál, metrónál, nagy kiszáll és önállóan lépcsőzik, én meg viszem a 2 kilós kocsit. Mára ennek vége, babakocsit eladom, igaz mi gyakran autózunk. A 2 kilós darab azért még megmarad tartaléknak.

Borcsa, ez a koala ötlet nagyon ott van :)

KépKép
savitri
 
 


Tényleg háton hordoznak a koalák? Meg volt egy olyan jó kis állatos hordozós link, ki is követte el? Banya talán? Ide véle újra! :)

kamcsatka
 
 


Tényleg háton hordoznak a koalák? Meg volt egy olyan jó kis állatos hordozós link, ki is követte el? Banya talán? Ide véle újra! :)

kamcsatka
 
 


Beszilva: nagyon ötletes a kendő-kombináció. Ami viszont mindent ver, az a szemüveged. Valami iszonyat király :) 8 éves korom óra vagyok szemüveges, úgyhogy nagyon tudom értékelni a jó szemüvegeket. Hihetetlenül jól áll.

laeres
 
 


Savitri, a gypsymamának sokféle kendője van, a klubban pedig 3 db. Varda gézkendője nem a strandos, az fekete. És más anyag is, mert a fürdős tiszta műszál, hogy gyorsan száradjon és nagyon rugalmas is. A géz tökmerev, de vékony és szellős. Emiatt vette Varda (gondolom-nyárra :)). És van a zöld GM, én azt fogom most kikölcsönözni :wink: , mert jó kis rugalmas és az újszülöttemhez szeretném kipróbálni. De a klubban majd te is megnézed személyesen. Az tuti, hogy Varda kendője csodaszép!!!

Koala, ezt védettesd le, Borcsa! És ezentúl használhatnánk mi is ezt a kifejezést a Manducára, Ergora és a hasonlókra, amik nem kenguruk. (bár lehet bennük elöl is hordozni). MIt szóltok?

kriszti
kkriston
 
 


Péter, az enyém is tetszik? :wink:
Kép

Kriszti :)

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Titkárnős... :):):) Vagy inkább doktornénis? Vagy béna... :?
K
kkriston
 
 


laeres: tipton eyewears! http://www.vinylize.com/

nézd meg, egy barátom csinálja!

Kép
beszilva
 
 


Lili, hm, asszem ez nekunk nem valna be, Vince olyan dacos, h ha megkerem, h szaljon le azert sem fog vagy 5 szor elmegy a busz addigra en meg szalankent kitepem a hajamat. akkor inkabb viszem a nagy kocsit, amit fel-, letolok.

koala:

Kép
saara
 
 


Varda,
nekünk nagyon bevált az egyszerű háti, (ami nem is baj, figyelembe véve, hogy úgyis felmentettem magam a BWCC, SHBC és társai alól azzal, hogy rövid kendő mellett döntöttem... :lol: ), Dani ilyen jókat alszik benne, ha elunta a rágcsálást:
Kép
Kati,
ha eljutunk a klubba, és szükség van rá, mi is vállaljuk a szereplést!

Judit
Kép
patonayj
 
 


Péter: itt van még egy link a szemcsőkről:
http://people.mokk.bme.hu/~valyi/kialli ... panyag.htm

Kép
beszilva
 
 


Kriszti! TE egy szál rövidujjúban ülsz a gyerekkel a hóban az erkélyen? VAgy üveg van ott? VAgy mi?

Kép
beszilva
 
 


Agi, a lenyeget elfelejtettem: a kez kirakas nagy otlet volt, valamiert picinek gondoltam Piroskat ehez, de o nagyon elvezi :)

Egy problema viszont marad, remelem hamar elmulik: kb minden masodik felrakasnal lehany a lanyom, elvezem :| :roll:
saara
 
 


Saara: csatlakozom, tényleg naccerű dolog amikor a gyerkőc a hátad közepére rakja a tejadagja felét:)

Kép
beszilva
 
 


Én mindig várok evés után úgy egy órát, mielőtt felteszem a babót. De ő különben is nagyon ritkán bukik.

Judit! Lehet, hogy nekünk is beválik majd, ha egyszer rendesen megtanulom :-). Most könnyebbnek tűnnek a másik háti kötések.

De más okból is kísérletezek a kötésekkel. Egyrészt nekem muszáj többfélét is tudnom, mert olyan vagyok, hogy nem érzem jól magam addig, amíg sokfélét ki nem próbáltam :wink: , én ezért is döntöttem hosszú kendő mellett.

Másrészt, hátha van olyan kötés, ami nem vág vékony kendővel se (nemzetközi fórumokon azt olvasom, hogy számít a kötés is). Ha ezt tudjuk, segíthet azoknak, akiknek vékony kendőjük van, és amiatt nem hordoznak háton, mert vág a kendő.

Savitri! Kriszti már válaszolt :-). Ez a kendő egyelőre még elég kemény, de állítólag jól betörik használat közben.

Szilva! Nagyon kreatív vagy 8)

Mindenesetre célszerű a Gypsymamás kendőket alaposan, kézzel átmosni használat előtt, mert nagyon sok festéket engednek ki magukból. Majdnem egy napig áztattam és cseréltem a vizet, mire elfogyott belőle a felesleges festék.

Borcsa! Nagyon jó ötlet ez a koala!

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Hát akkor közérdekű bejelentés: akinél most van a géz meg a zöld, lécci mossa ki:-) Én úgy adtam oda, ahogy jött...

kamcsatka
 
 


Napközben zömében csak a telefonomon tudom olvasni a fórumot, képek nélkül. Már igen kíváncsi voltam, hogy megnézzem a mai képeket!
8)

Apropó, ha egy babás oldalon (adok veszekben) találok képet hordozott babáról, sért valamilyen személyiségi jogot, ha ide beteszem?

Móni
norsi
 
 


Kriszti, strandkendő alatt nem a fürdőset értettem. Hanem nekem van egy ilyen anyagú kendőm(nem hordozós), ami arra való hogy a strandon magamra tekerem és akkor mégse egyszál bugyiba megyek lángost enni. Enyimet Brazíliában vettem, de itthon is lehet már kapni, szerintem minden balatoni úszógumiárusnál. De ha máshol nem akkor a bahia üzletekben. gaoyn finom puha természetes anyag, könnyű, de merev ahogy írod. Az enyém mérete szerint max afrikai hordozásra alkalmas, de már olyan régi, hogy nem merném használni, félnék, hogy nem bírja az anyag. Viszont mindkét gyerekem szülésénél ez volt rajtam a kórházban. Szülésznők röhögtek is, hogy milyen hawaii hangulatot hozok 2 fájás között :D Szóval ez is egy olyan anyagdarab a háztartásban amitől sose válok meg. :)

Sára, a 2 kilós kocsi nekem arra is jó volt, hogyha gyerek bedacolta magát akkor kicsivel a hátamon is felemeltem kocsistul, esetleg kértem segítséget. Sose gondoltam volna, hogy eljön az a pillanat, amikor ki merem tenni a lábam otthonról Hanával babakocsi nélkül, DE ELJÖTT. Szóval van remény. Ez a dacosság nyilván a tesó miatt is erős, majd elmúlik, enyhül, és egyszercsak azon kapod magad, hogy már el mersz vele indulni gyalog. Addig meg túlélsz. Gondolj arra, hogy nem vagy egyedül, ezen a szakaszon mindenki átmegy 2 picivel. ja és szeptembertől legalább olcsóbban utazhatsz a bkv-n :) hamár könnyebben nem is.

KépKép
savitri
 
 


Hahó!

Norsi: Szerintem nem, de olvasd el azon az oldalon a jogi nyilatkozat/copyright/felhasználási feltételek címszó alatt írottakat, de szerintem nem sérti a szem. jogait. De ha csak linket küldesz, akkor meg tutira nem.

Koala: igazán nem akarom senki lelkesedését letörni, de ismét csak azt kell mondanom, hgoy nincs új a nap alatt, és nem tudjuk feltalálni a spanyol viaszt, ugyanis a babaslings egyik hordozási módját koala cuddle-nak hívja és a www.hugabub.com-on is találtam ilyen névre keresztelt viselési módot.

Spanyol viasz: Livus, hol van a meglepink?????

Kép
beszilva
 
 


Tévedtem, Csevegő-ben találtam a képeket.

M.
norsi
 
 


Varda :D neked tényleg keveset bukik a gyerkőc. Egy óra evés után?
én egy időben azon gondolkodtam fel kéne találni a tetrapelusból varrt pólót, kimondottan hordozós anyukáknak.
A bukós korszak és anya haját kitépem korszak után, jelentem a banánt anya hajába kenni korszak jön 8)

KépKép
savitri
 
 


Töröltem a kifele hordozást mutató, ismeretlenekről készült képeket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára norsi 2009.06.28 08:17-kor.
norsi
 
 


A bébi nagyon édes. A szülei pedig valószínűleg nem tudják, hogy ez így nem az igazi, de úgy tűnik, hogy ez a kissrácot egyátalán nem zavarja:) Ők pl biztos (látszik rajtuk), hogy alapvetően és kifejezetten JÓT akarnak a gyermeknek!

Kép
beszilva
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: