Új privát üzeneted érkezett!

Off:
Valami hernyó kajál valami levelet, nem? Nagyon pihent vagy Szilva!
On :lol:

kisvic
 
 


Akarom mondani egy Manduca! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kisvic
 
 


Ami durva, hogy valahogy tényleg emlékeztet a hernyóra a hordozó (illetve Manduca sexta hamár... :)

laeres
 
 

 
 

Azért kíváncsi lettem volna a névválasztásra.
"- Te, ne nevezzük el a hordozónkat egy hernyóról?
- De jó, ötlet..."

laeres
 
 


dohányszender :wink:
- tenyleg, kivancsi lennek, h miert eppen, legalabb frlfogtam a logojat is:)

Biobaba
biobaba
 
 


Nagyon érdekesek a hordozómárkák névválasztásai: van, aki nem sokat tökölt vele: pl. Carrymemama:-)
A hernyó valóban kicsit... hüm, olyan messziről iderángatott hasonlat (vagy mi a szösz....bölcsészkéim?), de szerintem a lekerekítések a félkörök miatt van. Vagy hogy a gyerek úgy rágja a szélét, mint a hernyó a levelet...

kamcsatka
 
 


Hm, vagy talán a bebábozódás miatt. Kicsi hernyó bebábozódik, és kirepül belőle a szép kis pille (vagy kevésbe szép, mert ugye ez a szender azért nem a legszexisebb pille) De ezek után tényleg kiváncsi lennék a valódi indokra.

Kép
beszilva
 
 


Mei Tainál mennyire fontos az anyagválasztás? Mire kell odafigyelni?

Érdekes ez a manduca hernyó :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Mei Tai anyag: pántnak, hátlapnak minél vastagabb, 230-250 gr/nm-től szerintem. Pamutvászon, kord. Len nem jó állítólag. A mintás anyag szinte bármi lehet, amit a vászonnal össze tudsz dolgozni.

Akár selyem. :)

Kép

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Ahogy Livia mondja.
A len eros termeszetes szal, de a szovese altalaban laza. Semmikepp nem jo. A MT testebe belulre jo meg egy reteg eros vasznat rakni.
eduso
 
 


Biztos csak nem latom a fatol az erdot...................de hol teszek fel avatart?
eduso
 
 


Zsuzsa, Jucuu,
köszi a mérettippet!
Azt hiszem, megrizikóztatom, legfeljebb felkerül a másik topic-ba.

Móni
norsi
 
 


Eduso, oldal tetjén: legördülőben megkeresed A pROFILT, ANNAK AZ ALJÁN 3 FÉLE LEHETŐSÉG VAN, tE VALÓSZÍNŰLEG A SAJÁT GÉPEDRŐL AKARSAZ FEltölteni képet, max mérete 80x80 pixel és 10 KB.
Izgatottan várom, mit akarsz feltenni!

kamcsatka
 
 


Lívia, ez a MT gyönyörű! Bár lenne fölös pénzecském a lakásfelújítás küszöbén, tuti rendelnék egyet Tőletek!

Livi
Kép
picilivi
 
 


Lívia, el vagyok ajulva, csudaszep a MT! Külföldre ugye nem szallitasz? ;)
smzsgalf
 
 


Lívia: ezeket a MT-okat már nézegetem a honlapodon és gyönyörűek... (csak azt sajnáltam, hogy nem láttam képet gyerekről ilyen MT-ban...:) Szóval tényleg csodaszépek, ez már tényleg az "öltöztet" kategória amiben akár egy esküvőn is teljesen elegánsan jelenhet meg az ember:))) (Nálam anno dilemma volt az Ergo mert elég hülyén néztem ki elegánsabban felöltözve az abszolut sportos Ergoban:)))))
Vendég
 


sziasztok

mennyire gáz vajon, ha a MT 1-1 vállpántja két darabból van összevarrva?? lenne egy tök jó anyagom vállpántokhoz, csak nem elég hosszú...

Lívia, tényleg nagyon szép ez a selyem MT:)

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Lívia,
gyönyörű az új MT kollekció, a jövő héten veszek egy lottót :)


A vázas háti hordozók milyenek, mindegyikben úgy lóg a baba, mint a kengurukban?

Móni
norsi
 
 


Orsi, koszi, mindjart megprobalom

Moni, nekunk volt ketto meg a nagyobbikkal. Az egyik olcso valtozat, a masik Kelty (minosegibb) de mindkettoben logott a laba. Hosszu utra nem is vittem, mert mindig felem dolt (ami jo:-), nem hatra es feltem hogy osszenyomjuk a tudod mit :wink:
Ez 4 eve volt, azota lehet, hogy valtozott valami
eduso
 
 


Eduso, Lívia! Köszi! A szövés számít a Mei Tainál? Fontos, hogy keresztsávoly legyen, mint pl. a kendőnél, vagy ez nem számít igazán?

Lehet több réteg a pánt is? A megkötős részénél is? Selymet tervezek kibélelni vmi erősebb anyaggal...

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Varda,
En szaliranyban (hosszaban) szabom a pantokat is teglalapot is. Ebben az iranyban erosebb is az anyag meg kevesbe deformalodik mosas soran -ha eppen akarna ilyet csinalni.
A kulso decoracios anyagot eppen forditom neha keresztbe, ha valami miatt muszaly.
Selymet meg nem probaltam pantnak, de biztos kell bele valami.
Muselyem (polyester) nagyon csuszik, nem hasznalnam pantnak. Dupioni termeszetes szal, eros, nem annyira csuszik, de ha sokat dorzsolodik, akkor picit kiszoszosodik. Nem fog addig tartani mint a vaszon. Be kell avatni, megy ossze, meg engedi a szinet is, foleg az erosebb szinek.
eduso
 
 


Köszi Eduso!
Nekem lányom van :) de akkor ezek szerint egyébként sem kényelmes!

Móni
norsi
 
 


Moni,
Igen, akkor kisebb problema :lol:
Muszalybol hasznaltam amig nem tudtam jobbat. Ha neha hatradolt, akkor nekem elore kellet, hogy ne essek hanyadt. Az extra 2-3 kilo sem annyira hianyzott ami a hordozo sulya.
1 elonye, hogy a Kelty hata halos volt es nyaron jobban szellozott, nem izzadtunk annyira ossze
eduso
 
 


Zsizsa :D , írtam e-mailt!

kisvic
 
 


Kamcsatka:

A klubba májusban nem megyünk, mert elutazunk 2 hétre Ausztriába. Kendő bevetve élesben holnap reggel: hátamon gyerek, nyakamban kistáska, egyik kezemben kézitáska, másikban nagybőrönd, BKV, vonat 3 átszállással, 7 és fél óra utazás édeskettesben Árnikával. Ha ezt túlélem... :shock:

Kamillának boldog szülinapot! :)

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Hú, Györgyi! Ez nem semmi! Hajrá!

KépKép
livus
 
 


Györgyi, ha ezt túléled, bármit túlélsz... De igazából nem aggódom miattad, mert az anyukák hihetetlen dolgokra képesek! :-) Jó utat Nektek, és köszönjük a köszöntést!

kamcsatka
 
 


Móni! Az áltlam ismert vázas háti hordozókban nem lóg a gyerek lába, viszont nem támasztják a hátat és a fejet. Magyarul ezek végülis hordozható ülések, tehát csak stabilan ülni tudó gyereknek jók, és hát, ha elalszanak nyeklenek-nyaklanak benne. A szülőnek pedig sokkel nehezebb vinni egy ilyet, mint egy jó, ún. puha hordozót, ahol nincs anyag, nincs távolság és elmozdulás a gyerek és a szülő között.

hordozo
 
 


Móni! Most vettem eszre, hogy a nemet forumon epp erröl a temarol van egy tök jo reszletes összefoglalo. Persze ha nem tudsz nemetül kisse nehez megerteni :lol: de azert van par kep is rola.
Itt a link
smzsgalf
 
 


Laeres: Lisa akciós képet, lécccccilécci!!!!!!!!!! :wink:

kisvic
 
 


Sziasztok!
Nyárra milyen kendőt használtok/ ajánlanátok amiben nem olvadtok össze hosszú sétáknál és jól tartja a pár hónapost is?
Most egy pamutjersey kendővel jövünk-megyünk 2 hósan, de már most elég izzasztó..
üdv, anna
dka
 
 


(nem tudom nézi-e néha valaki nap közben a travel&living csatornát -én pont ma reggel néztem- és ott volt valami olasz grófocska aki a villáját mutogatta... na ott mutatták a konyhát ahol épp egy nő (na nem hiszem, hogy a felesége:)))) mosogatott meg pakolászott... hátán egy zöld kendőbe bebatyuzott kisbabával:))) Tök jól mutattak a grófocska házában:))))) Ráadásul tök természetesnek tűnt az egész (a villa meg állat jól nézett ki:)
Vendég
 


Kriszti, na ilyenkor kicsit sajnálom, hogy nincs TV-nk...
K

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Zsuzsa!
Köszi a linket, de sajnos tényleg nem értem :(
A képekből annyit kihámoztam ki, hogy ebből is van jobban tartó kategória, de a feje mindenképp lóg, ha elalszik.

Ági, köszi, még sosem láttam "belülről" ilyen hordozót.

Azért gondolkodom ilyesmiben is, mert találtam olyant, aminek 4 kereke van, tehát gyakorlatilag babakocsivá alakítható. Állítólag van benne valami szűkítő is. Ránk is várnak háztól házig 5 illetve 8 órás tömegközlekedéses utazások, és ne kövezzetek meg, de lehet, hogy néha jó lenne ilyenkor tolni azt a kendőt... Annál is inkább, hogy a csomagon túl ezt két gyerekkel kell végrehajtanom majd. De nem tudom még mi lesz a megoldás.

Györgyi,
sokszor jutottál eszembe ma, majd írd meg, hogy bírtátok a strapát!

Móni
norsi
 
 


Kisvic: sajna még nem tudok, mert nem birtoklom, de maharosan :) És akkor jönnek a képek :)

laeres
 
 


Anna,

mi is ilyen rugalmas kendőt használunk, a babám is majdnem akkora mint a Tied. Én a nyári melegebb időszakra egy natúr színű Manduca beszerzését tervezem, abban van újszülöttszűkítő, és talán kevésbé melegít. Addigra valószínűleg a súlyhatár miatt is váltani kell erről a kendőről.

Móni
norsi
 
 


Anna! Én gézkendőre váltok a nagyon meleg nyárra. Van egy kölcsönözhető gézkendője a hordozós klubnak, nem tudom, mennyire foglalt nyárra.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Varda, Varda, Te titkolsz valamit... kép???:-)

kamcsatka
 
 


Gale: Köszi, megkaptuk!!! Hogy kell felvenni ezt az erszényt???? Próbálgatom, de sehogy se sikerül... :oops:

kisvic
 
 


Norsi! A Manducával mi is szemeztünk mikor a kendőt rendeltük a kékpandából, tetszett is - gondolod hogy az hűvösebb? - de aztán maradt a piros kendő, és nagyon megszerettem, többen próbálnak téríteni a babakocsira de olyan sutának érzem magam vele...
Én imádom a kendőnket ezért gondoltam valami szellősebbet keríteni nyárra. Klubbozni nem nagyon tudok, Börs nagyon kiesik, nem mernék nekiindulni manóval, tömegközlekedéssel. Főleg ilyen meleg kendővel :)
Gézkendő kapható itthon? Varda, vagy dollárért rendeltek?

köszi anna
dka
 
 


Kisvic: az eredeti leírása is megvan, elfelejtettem elküldeni. beszkennelem, és emilben megy.
gale
 
 


Varda nem tud képet feltenni mert nincs hozzá progija...sajnos . Pedig már rengeteg gyönyörű fotót csinálhattak a sok szép új hordozókendőjükben. :) Lehet, hogy majd rajtam keresztül megoldjuk a képfeltevést.... ?

Kriszti
kkriston
 
 


Anna, minden nyár előtt előjön ez a nyári kendő téma.
A végeredmény mindig ugyanaz: nyáron az ember izzad. Kendő nélkül is. Könnyebb ha elfogadod ezt a tényt és nem próbálsz száraz maradni. Egyébként babakocsit tolva is izzadsz. Pláne ha közben a ded, mégis inkább a kezedben utazna.
Én nem hinném, hogy a manduca szellősebb. A kendő legalább felszívja az izzadságot. Lehet gondolkodni géz kendőben, az tényleg könnyebb anyag mint egy klasszikus pamutkendő, de kb ugyanannyi litert fogsz benne izzadni, mert a kendő lényege, hogy a két test egymásra simul, azt pedig bármilyen anyag tartja is össze, izzadás lesz.
nem sokára kinövitek a rugalmas kendőt. szerintem a nagy klasszikusok közül válaszd a következő kendőt. a legfontosabb a szövése, mert az biztosítja a jó tartást és hogy később a hátadon is tudd majd vinni a babót. És ne feledd a vékony kendők gyakran vágnak, kényelmetlenebbek.

KépKép
savitri
 
 


Nyári kendő: mi nyáron is a télit használjuk. És nagyon szeretjük.

Téli kendő: a nyári kendőnk télen is jól beválik. Igen kellemes viselet mindkettőnknek.

banya
banya
 
 


Savitri, Banya! :) Minden szavatok szívemből szólt, nekem is ezek a tapasztalataim. Banya! Imádom a stílusod!

hordozo
 
 


Banya! Imádom a stílusod!

Én is! :lol: Milyen kendőd van?- Bár sejtem... :wink: Akciós képecske? 8)

Kendőválasztás
: én hosszú hónapok töprengése és kutatómunkája után döntöttem a Lana mellett, mindent összevetve és mérlegelve. Minden oldalról körbejártam a kérdést. Most csak egy szempontot említek meg: jól szellőző biopamut, ami nekem inkább szempont, mint az, hogy ne izzadjak- úgyis fogok. :wink:

Már volt róla szó: végül is csináljátok újra-ismét-megint az intim tornát? Egyik nap úgy éreztem, majd' leszakad a gátam, úgyhogy egy kis lusta tornát most edzegetek. :roll:

kisvic
 
 


Klubos gézkendő - személyes tapasztalat:
9 kilósommal a hátamon rövid idő után nagyon vágja a vállamat.
Hosszabb ideig tartó hátihordozásra szerintem ugyanúgy alkalmatlan, mint a lenvászon kendő.

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Cerceluska, ennyi a tapasztalat? Össze szeretném gyűjteni a klubos hordozók kölcsönzőinek a véleményét és a fotókat akció közben, ha van kép, és esetleg több szöveg (nem kötelező:-)), légyszi küldd el nekem emailben.

Ebből én arra következtetek, hogy a gézkendő kisebb súlyú babánál lehet jó meleg időben.

Kíváncsi vagyok még Vada beszámolójára is.

kamcsatka
 
 


Márti :D 1 évesen 9 kiló? :x Enyém gyerek 5 hónaposan majdnem 8kg. Irigy smile.

Levonva a konzekvenciát: nem vékony kendő kell, hanem jó.:wink:

kisvic
 
 


Akciós fotók ide is jöhetnek!!!!!!!!!!!!!! :o

kisvic
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: