Új privát üzeneted érkezett!

Közgarázda, ez jó :D
én is az vagyok :D

Livi, Savitri, nagyon érdekesen hangzanak ezek a szakok!!

Eszter
ikra
 
 


Sziasztok!

Várandósság januári topikjából kukkoltam be hozzátok, ERGO-val kapcsolatban szeretnék kérdezni: tartja olyan jól a gyereket, mint a kendő? Más mint ergy kenguru? Azt látom, hogy a lábak között széles mint a kendő, de a hátát is tartja?
Nandum van, LL-es, egyenlőre zsebes elöl keresztezett megkötést használok, a háti még nem megy pedig egyre nehezebb a buba, (6 kiló). Lana kendőn is gondolkodtam, bár elvagyok a Nanduval, talán egy kicsit vastag, merev, de nincs összehasonlítási alapom...

Köszi előre is!

Marina

Kép[url=https://babafalva.hu[url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
marina74
 
 


Kép
ez az afrikai kötés, amiről Kisvic belinkelte hogyan kell kötni

KépKép
savitri
 
 

 
 

Savitar(ejtsd: Szavitar) hímneműszó a Napot jelenti(mint Isten), a Savitri(ejtsd: Szávitri) a nőnemű változata, népszerű női név. Meg a szanszkrit irodalom egy remekművének főszereplője, az önfeláldozó feleség aki a halálba is elmegy a férje után és saját életének a felét neki adva visszahozza őt az életbe.

KépKép
savitri
 
 


Bocsánat, de ez egy csupa OFF hsz lesz!

Livus, te is szimpatikus vagy nekem! :lol: Remélem, tényleg találkozunk a klubban...

Szávitri, én csak az Illés Endre Szávitriját ismertem és aztán a Mahábháratában próbáltam megkeresni azt a részt, de nem sikerült :( Van tipped? vagy az a rész nincs is lefordítva?

Laeres, én is bölcsész vagyok.

Viru
Kép
viru
 
 


Viru, melyik Mahábháratában? Ez egy hatalmas mű, csomó betoldással(pl [link=http://www.zone.ee/aurin/regek/szavitritortenete.html]Szávitri története[/link])nem hiszem hogy valaki teljes egészében lefordította volna magyarra. Esetleg a krisnások, de az is csak 380 oldal, szóval gondolom csak az alaptörténetet tartalmazza.

KépKép
savitri
 
 


Szávitri, hát a Baktay Ervin-féle gyűjteményben. Nem is tudok más magyar fordításról.
Nagyon köszönöm a linket! Végre elolvashatom, nagyon örülök neki! :D

Viru
Kép
viru
 
 


Ebben az indiai regék és mondák kötetben van, ugye? Én még "boldogult ifjúkoromban" olvastam, és indológia szakra szerettem volna menni :) Aztán mégsem az lettem. Közben meg folyamatosan OFF-oljuk a fórumot :)

laeres
 
 


Ha Off is, szerintem érdekes a bölcsészek aránya :)
Én szociálpedagógus vagyok :)
Móni
norsi
 
 


Marina, ergo elég jól tartja a hátát, de a kendőt ebből a szempontból nem lehet lekőrözni. Én csak akkor használnék ergo-t ha már egyedül képes ülni a ded. Ez nem azt jelenti, hogy előbb nem lehet.

Iván kb annyi idős volt mint most Barni, amikor elmentem egy háti hordozós tanfolyamra. A legjobb befektetés volt. :D

Viru, az a link csak egy részlet, de legalább kiderül miről is van szó

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

kicsit le vagyok maradva...
de Viru, ez a kep, keeeesz! itt rohogok 5 perce :lol: :lol: :lol:
mekkora humor, koszi! :lol:
Alig varom, h Z (ferjem) hazaerjem, h megmutathassam neki! :lol:
saara
 
 


Lányok! És fiú! :)
Ma lehet, hogy kitaláltam valami nagyon jót! 8) De még nem biztos, meg kell valósítanom, ki kell próbálnom. De ha működik, beszámolok :mrgreen:

KépKép
livus
 
 


nnna, mi aaaaaaz????

K
kkriston
 
 


Livus, ne izélj már, ez állatkínzás!!!! Tudni akarom!

kamcsatka
 
 


Livus!!!! NE csigázzzz!!! LÉciléciléciléciléci!

Kép
beszilva
 
 


második hátiputis nap eredménye:
1. Kornél telebuktázta a hátamat.
2. Lázas lett mire hazaértünk.
3. Lehet, hogy bárányhimlős.
Lehet ,hogy ezt a hátitémát én jegelem, amíg ennyire bukik. PEdig már azt hittem, hgoy a vége felé járunk ennek a korszaknak. Nektek ezzel nem volt gond?

Kép
beszilva
 
 


Kéreti magát!. Nincs is semmi ötlete! :evil:
Most nem tudunk majd aludni rendesen... :cry:
Kriszti
kkriston
 
 


Húha Beszilva! A bárányhimlőre mi miatt gondolsz? Hányással jár? Voltál olyan helyen? Az nagyon rossz...De legalább túllesz rajta szegényke. Sztem sem gyakori ebben a korban a bukás, ez más lesz. Meg is fázhatott, ha esetleg fújta a szél a hátadon. Még be kell gyakorolni a hordozós ruházkodást, plusz az időjárási viszonyoknak is meg kell felelni...nehéz!
Jó egészséget kivánok, ne legyetek betegek!

Kriszti
kkriston
 
 


Na, akkor csak a statisztuika kedvéért: én is a kőgazdák számát gyarapítom. Igaz, csak papíron.
h_szilvi
 
 


Nem, nem! Nem árulom el! :mrgreen:
Csak ha kidolgoztam, megvalósítottam és leteszteltem és jónak bizonyul. De akkor ti lesztek az elsők, akiket beavatok 8)

KépKép
livus
 
 


IKEA-s kaland: a büfében sorban állva (hátamon a lányom :) ) kiderült, hogy a babahordozásról 1 perc alatt is tudok kiselőadást tartani:-) És ebben benne volt a MT, kendő és kenguru összehasonlító elemzése is... Mindezt a büféslányoknak adtam elő, a mögöttem állók nagy örömére.
Találkoztunk egy tatonkás kolléganővel is:-) Ismeritek azt az érzést, amikor a gyermek nagy lendülettel pl. balra kidől? Na, ez a Tatonkával még súlyosabb mutatvány, ránézésre az oldalsó hasizmokat edzi...

kamcsatka
 
 


Beszilva, nekem csak a dekoltázsomat bukta tele kiskorában. Akkor az állandó accesoire-om egy tetrapelus volt a feje és a mellkasom között. Háton csak 2-3 hónapja hordozom (asszem)

kamcsatka
 
 


Hahó!
Igen, Orsi ,a pelus nálunk is menetfelszerelés alapeleme.
A bárányhimlőre meg nem a hányásból, hanem a hátán estére megjelent apró pöttyökből következtetek, meg abból, hogy a lakópark gyermektársadalma bárányhimlős, vagy az volt az elmúlt 2 hétben. Majd holnap kiderül a doktornéninél, mert a fiam okos, és tudja, hogy olyankor kell megbetegedni, amikor másnap szombaton munkanap van!!

Kép
beszilva
 
 


Beszilva!
Az én lányom is állandóan bukik, pelenka ide vagy oda, állandó átöltözésben vagyok :) Jobbulást nektek!
Móni
norsi
 
 


Ha mán statisztika, én is közgazda volnék, nem is csak papíron.

Livus, nagyon-nagyon kíváncsi vagyok.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


statisztikához: én is közgazdasszony, de szintén csak papíron...életem nagy tévedése

beszilva, jobbulást Kornélnak! Én minikém is bukott kb 11 hós koráig...még most is néha.

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Sziasztok!

Esélytelen, hogy visszaolvassam a lemaradásomat, csak pár hsz erejéig tudtam. Viszont én is közgazdász vagyok, jelentem. :)

És jöttem nektek mutatni mit csináltunk vasárnap.... két kerék helyett 2 láb + 1 kendő. :)

Kép
kattix
 
 


Beszilva,

Dani a bukásról már nagyjából leszokott; ha mégis kapok egy adagot a hátamra, szagolunk, majd alkalomadtán öltözünk :) Mostanában jellemzően a nyálban úszunk helyette, úgy tűnik, fognövesztésre készül a ded :wink:

én lenni pedagógus

Judit
Kép
patonayj
 
 


Kattix, hat en is kb. igy lettem volna vasarnap, ha nem jon kozbe egy-ket dolog...:(

Az az afrikai kotes, azert hosszu tavon tenyleg cici lenyomo. Ha jol remlik, olyanoknak nem is ajanljak, aki hajlamos a mellgyulladasra. Az afrikaiak meg nem ugy hordoznak, ahogy mi, h felteszem a gyereket, aztan maradjon is tokeletes az a kotes orakon at, hanem ok folyamatosan igazitjak a kotest magukon. Legalabbis, regebben Eva baratnem (hordozokendo.hu) ezt regelte nekem ezzel a kotessel kapcsolatban:)

En eletmuvesz vagyok :wink: Valami papirjaim is vannak valahol.

Biobaba
biobaba
 
 


[quote] írta:n életművész vagyok :wink: Valami papírjaim is vannak valahol.
Biobaba csatlakozom!!!!!!!! :lol: (Laeres:De attól még irodalmi fej vagyok... Így már megbocsátható? :roll: )

kisvic
 
 


Kisvic: szerintem minden bölcsész életművész :)

Képzeljétek, másodszorra sikerült Benjámint felkötni a hátamra. Egy kicsit néztem, amíg mosogatok, majd elszunnyadt :) Most is alszik a hátamon :)

laeres
 
 


Kattix! Szuper ez a kep, nagyon tetszik!

Beszilva! Meg kisebb koraban Beni is eleg sokat bukot, mar nem emlekszem mikor hagytal el, de most mar nem nagyon szokott. Akkoriban eleg gyakran tul zabalta magat (tejjel) :lol:
Es persze jobbulast a pici manonak!

Tan en is bölcsesz lettem volna, ha edesanyam nem beszel le rola, igy matematikus lettem ;)
smzsgalf
 
 


Én vagyok a kakukktojás, nekem csak főiskolám van, de sose űztem (külker).... :(
Kati, nem voltak túl sokan???? Nagyon szépek vagytok ott a zöldek közt :) !
Szerencsére Tomi sose bukott, jól hasznosította a napi 2l anyatejet .
:lol: :lol: :lol:
Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Hahó!
Kösz a bíztatoó hzs-okat. Úgy tűnik, hogy gyomorrontás volt melegkiütéssel kombinálva. Ma egész délelőtt már jól volt. (Lekopogás)
Kattix! hogy TE milyen vékony vagy!? A sok hordozás, mi!? :wink:

Kép
beszilva
 
 


Bagoly mondja verébnek..., hogy sovány!!!! :evil:
k
kkriston
 
 


Örülök, hogy rendbejöttetek! :)
K
kkriston
 
 


Kkriston: 2 lityó tejci/ nap! Na, az nem semmi! Kornél 1,6-ot eszik kb, de szerintem az is durva. (meg is látszik rajta)

Kép
beszilva
 
 


Hát ti meg honnan tudjátok, mennyit eszik a bébi? 2 litert talán még én sem tudnék meginni egy nap :D

Kattix, szuper kép, bátor mamik felvonulásra meg futóversenyre járnak! Én kicsit félek a tömegtől. Mármint nem érzem magam jól.

Laeres, most már igazán elárulhatnád, miért dobtad fel ezt a kérdést, hogy ki mivel foglalkozik (vagyis miről van papírja)! És válaszoltam a prividre, remélem, megkaptad.

Smzsgalf matematikus, hát ez csúcs! Még mindig áldom az érettségi napját, amikor megfogalmaztam magamban hogy soha de soha többet nem fogok a matek könyékére menni:-)))

kamcsatka
 
 


OFOFOFOFFF
Kamcsatka:
Egyszer egy nap buliból lemértem a kölköt evések után. Innen tudom, hogy kb mennyit eszik.

Mi a bajod a matekkal? :roll: Nekem mindkét szülőm matek fizika szakos, én meg jogász lettem, de kicsin múlott, hogy nem közgazda.

Egyébként jó, hogy Péter földobta a témát, mert így legalább beigazolódott egy sejtésem:
Ugyanis még az elején egyszer majdnem azt írtam, hogy nekem nem stílusom a kendő, mert túlzottan BTK-s, de aztán átfogalmaztam, mert gondoltam, hátha itt ők vannak túlsúlyban, és lám, tényleg:) Bár cseppet sem szánom ezt a jelzőt pejoratívnak. Ráadásul már nem is tartom annak a kendőt, legalábbis nem mindegyiket, a Nandut pl még mindig.

Kép
beszilva
 
 


Orsi, biztos cikket/szakdogat stb. ir a hordozokendos topikba iro anyukakrol:)

A matek pedig egy tok jo dolog. Bar szinten nem vagyok matematikus, de en epp azt fogadtam meg az erettsegi utan, h ezt nem szabad elfelejteni, es kell folyamatosan matekoznom, mert olyan jo jatek:)

Biobaba
biobaba
 
 


Bocsánat, de nekem a matek szótól elkezd a hideg verejték csorogni a hátamon... Nem erre születtem, na... De szorgalmas lévén sokat gyakoroltam, de olyan volt, mint éjszaka úszni egy parttalan tengerben...
De hordozás téma: napok óta azon agyalok, milyen jó lett volna első naptól kezdve hordozni, és hogy ez most már örökre kimarad az életemből!

kamcsatka
 
 


Én csak vicceltem a 2 literrel!!!! :P Persze én sem tudom lemérni, csak mondtam egy nagy összeget.... :shock: Nem gondoltam, hogy Beszilva tényleg majdnem eléri Kornéllal... :shock: :shock:
Orsi, sose késő egy 3. baba! Ki tudja? Fiatalok vagytok, nem számít, ha nagy a gyerekek közt a korkülönbség. Jövőre kezdhettek dolgozni rajta :lol: :lol: hihi.

Péter csak kiváncsi. :wink:

Kriszti
kkriston
 
 


Orsi,
bátyám 8-al, nővérem 10-el több nálam!
Nem mondom, hogy mindenkinél ez az ideális, de ennek is megvolt az előnye!
Móni
norsi
 
 


(ugyancsak közgarázda... de már bánom, nem nőnek való munka... de sajna ez van... na majd ha nem vesznek vissza a munkahelyemre akkor elfilózok a jövőmön:)) Mindjárt indulok az ergóval sétálni:) Egészen elszoktam tőle, teljesen tutymutyi alak lettem az elmúlt néhány hét alatt... iszonyú idegesítő...
Vendég
 


A karikás kendőnél hogyan vannak a méretek? 170 cm mire elég?
Én kb. 163/75 vagyok most, és a szopi miatt főleg jó méretekkel :)


[size=7]Én sem mérem, mennyit szopik a baba. Amíg keveset gyarapszik, csak stresszel a mérés. A nagyobbnál, akit több mint két éves korig szoptattam, később meg eszembe se jutott. De ez az 1,6-2 l olyan soknak hangzik, hogy ha nagyobbak leszünk, tutira lemérem kiváncsiságból!
A bukás miatt küldtek már valakit gastroenterológiára? Mi kaptunk beutalót, de a doki azt mondta, még várhatunk. Várok, mert feleslegesen nem akarom nyektetni a kicsit. Bár azt is mondta, hogy csak a leheletéből néznének valamit.
[/size]
Móni
norsi
 
 


[quote="kamcsatka"]P írta:kamcsatkaicilivi, Kisvic tette be a linkjét pár hsz-sal feljebb. Már Te is hordozol? (Ha már írtad, bocsánat, csak keverednek a topikok az agyamban...)


Orsi :) Megvan! - Nem vettem észre... :oops:

Hordozzuk Borót, mióta kijöttünk a kórházból. Eleinte Péteremre volt kötve bölcsőben. Aztán mikor ő dolgozott és Boró nagyon sivított itthon, kénytelen voltam... (kicsit féltem a dologtól, mert Péterre együtt kötöttük fel). Szóval azóta valami elöl keresztezett a favorit - nevét nem tudom: az, ahol belül megy egy vízszintes pánt, aztán kívül rajta kereszt.... :wink:
Most meg már győzködöm magam, hogy a hátit kipróbáljam, mert könnyebb volna a házimunka.

Livi
Kép
picilivi
 
 


Norsi! Szerintem lehet, hogy a 170cm rövid lesz. Didy honlap szerint 42 meretig 170cm-180cm kell. Nekem (1,65m, kb 53-55 kilo) 165 centit javasoltak karikas kendöre.
smzsgalf
 
 


Hahó!
Ma megbizonyosodtam róla, hogy kell a MT-ra a kapucni. Valaki segítsen lécci a méretekkel: mekkora pl a bamberoon?
Köszi ORsi! :lol:

Kép
beszilva
 
 


Norsi
Én 165 cm vagyok és nem kis darab, a megmértem a kendőm, 2m hosszú. Szóval szerintem egy picivel rövidebb lenne ideális. Persze a méret attól is sokat függ, milyen hosszú lógó szárat akarsz neki.[/b]

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Van egy találós kérdésem! TUdjátok, hogy ez mi:

Kép

Minden helyes megfejtést beküldő, (de különösen az első) virtuális vállveregetésben részesül!

Kép
beszilva
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?