Új privát üzeneted érkezett!

lányok,
megint kötési tippekért jöttem. A batyu hátinál nekem jobban tart az ún WKT, ahol még a kendő szárai is tartják a babát, de egyszerűen nem tudom egyedül megkötni, nem is értem, hogy a múltkor hogyan sikerült, ma három próba után feladtam. szóval a gondom az, hogy egyszerűen nem tudom a szárait feltornázni a baba hátára. Próbáltam átdobni a fejem fölött, ekkor vagy a nyakamban landolt, vagy a popsija alatt, de véletlenül sem a hátánál. És akkor még nem is beszéltem arról, hogy ha jó helyre kerülne, akkor még szét is kéne nyitni, de ehhez nem elég rugalmas a karom, hogy a hátamon ezt megtegyem. A videókon ez olyan egyszerűnek tűnik, de nekem nem az :(. Nem tudtok valami jó trükköt?

Eszter
ikra
 
 


Évuska :D , üdv itt is!
Mihez képest érzed drágának a Lanát? :?: Egyébként már 15eFt-ért is van. (Új!) Ha nincs szükségetek babakocsira- ami olyan 60-70eFt-nál kezdődik, ami minőségi is-, ahhoz képest egy prémium kategóriás kendőért szerintem nem sok 25e. Tényleg szeretnéd tudni, hogy mért ennyi? Szívesen segítek ebben. :lol:

kisvic
 
 


Évuska, igazán megtisztelő, hogyha azt gondolod, tudok pár dolgot a hordozókról, köszönöm!
De ennek semmi köze az eredeti szakmámhoz (nagyon-nagyon eredetileg én is tanár lennék), a magyarázat egyszerű: 1. erős érdeklődés a hordozás+hordozók iránt 2. célirányos Internethasználat 3. sok-sok hordozó kipróbálása gyakorlatban.

A kendő, bevallom, kimaradt ilyen szempontból, de ettől függetlenül tökéletesen belátom a hasznosságát és előnyeit. Sejtek választ arra, hogy miért ennyi a Lana, de mivel nem értek hozzá, inkább nem szólok bele. Általánosságban lehet azt mondani, hogy jórészt van rá racionális magyarázat, miért annyi, amennyi. És ha a használati értékét nézed, akkor szinte eltörpül az ára egy 100.000 forintos babakocsi mellett (vagy 50.000, mindegy is)

De mondok Neked csak érdekességképpen Mei Tai példát: vannak a skandináv MT-ok, és van egy-két nagyon favorizált és kevés példányszámú márka. Azért 250 USD-t is elkérnek, és lehetséges, hogy az már tényleg nem indokolt... (bár ezek elég finom kidolgozású, selyem anyagú, meg különféle hímzésekkel ellátott darabok)

Biztos sokan tudnak Neked segíteni Nandu kendő kötésben! (én nem :oops: )

kamcsatka
 
 

 
 

Orsi, hogy néz ki az a felhajigálás? Mi az ágyat használjuk erre és Sebestyénnek kb. két alkalom kellett ahhoz, hogy megszokja. Most már széttárt kezekkel várja, hogy felhúzzam...
Megnéznék ilyen kisszériás irtó drága darabokat MT-ból... van linked?
Én is készítem már a magam Viru-tai-ját! :wink:

Évuska, a történet sírva röhögős!

Viru
Kép
viru
 
 


Sziasztok, 4 éve én is el kezdtem varrni egy karikás hordozót, nem gondoltam arra akkor, hogy megfelelő karika híján sosem fog elkészülni a művem. 2 évvel ezelőtt szembe jött velem a megoldás, de akkor már nem volt szükségem a hordozóra. Most megint megláttam az eszközt, amit a 10 hónapos fiam kezébe adtam játszani (hátha rájön a lakat megoldására) . Ez egy ördöglakat, ami két fa karikából áll (összefogja ezeket egy madzag gubanc). A nagyobbik karika külső átmérője 7,5 cm, belső átmérője 5,5 cm. Ha jól emlékszem, 1000 forint volt, és a Fair playben vettem (férjemnek szülinapi ajándékba, azóta sem jött rá a megoldásra).
Kép ördög lakat

Patrícia
babintiti
 
 


Jó kis feladat.... ez az ördöglakat! :)
De nem gondoljátok, hogy tényleg jó lehet a vasbolti acélkarika? Az nagggyon olcsó ezekhez képest! Vagy a vas nem tetszik? Szerintem nem rossz. Próbának főleg. Aztán felteszed a hintatartóra, ha nem jön be... pl. Mindenesetre sokkal egyszerűbb megoldásnak látom mint ezeket a külföldről rendelős v. x ezerforintos fakarikás (szép, az igaz) vagy egyéb dolgokat...
Pécelen fix hogy van ilyen karika, ha gondoljátok viszek párat a klubba és átveszitek. megéri. rendelhettek nálam :) :)
Kriszti
kkriston
 
 


évuska írta:
Folytatom a vicces reakciók sorát: az apja vitte Julit a Szépművészetiben, bölcsőtartásban, és odajött a teremőr néni zordul: ABBAN MI VAN? János átlátta a helyzetet, és rezzenéstelen derűvel azt mondta, kiskutya. Aztán tíz percig hallgattuk a nénit, ahogy szabadkozott...


:shock: :lol: :lol: :lol: Hát ez hihetetlen! :lol:

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Évuska, itt van egy Ági egy válasza egy "erkölcstelenül drága" kérdésre: http://www.hordozo.hu/hordozokendo/forum/gyakorlat

március harmadikai bejegyzés.

(vagy tán az az Éva, akinek Ági válaszolt, az te lennél? Ha igen, és az ő meglátásai mellett továbbra is kíváncsi vagy a többiekére, akkor monitorra vetem az enyéimet is majd :? . Első körben ez elég őszinte, átfogó, tiszta válasz. Nekem legalábbis.)
banya
 
 


Viru, úgy, hogy előredőlök, és oldalról a hónom alatt felgörgetem a hátamra.
Van link, már tettem fel régebben (már nem merem...) inkább priviben...

kamcsatka
 
 


Ikra! Nalam ez csupan gyakorlat kerdese volt, nem nagyon tudok mast mondani. Eleinte en is mindig csak neztem, hogy milyen könnyünek tünik ez a videokon es nekem nem akart sikerülni.
Szoval probalgassad sokat, elöbb utobb belejösz (azert hozzateszem, hogy ha nem vagyok egyedül mindig massal bontatom ki, mert ugy joval feszesebb lesz).

Eva! Olvastam amit Agi irt, es szerintem sokkal jobban nem lehet elmagyarazni. Lanahoz sajnos annyira nem ertek, nekem Didymos kendöm van, de ezek nagyon hasonloak (ami a minösegüket meg ami az arukat illeti).
Es azert egyaltalan nem kell 25e forintot fizetni egy ilyen biopamut kendöert. Mindig vannak nekik learazott vagy kifuto modelljük amik joval olcsobbak. A legolcsobb 4,7m-es kendö (amivel a legtöbb ember minden kötes modot meg tud kötni) 185000 forint a globalisan legolcsobb meg 11e forint. Persze ez is sokkal több mint egy nandu ara, de arra is kell gondolni, hogy pl a munkaerö NO-ban (mivel ök ott gyartanak) joval dragabb mint MO-n.

Ketlem, hogy akar a Lana akar a Didymos holtra keresne magat, azert nem is erzem erkölcstelennek az arukat.

Tan egy pelda amin latni lehet, hogy tenyleg sokba kerül ezeknek a kendöknek az elöallitasa:
Egy 4,7m-es (tarka) csikos kendö kb. 105€-ba kerül. Egy ugyanolyan szövesü, de nem festett 4,7m-es kendö viszont csak 69€.
smzsgalf
 
 


Banya: Ági szavaival élve gordiuszi megoldás volt!!!!

Kamcsatka: én is szeretném látni a linket. Mért nem teszed be??? Olyan hasznos lenne! :wink:

Beszilva: Aludt már a mei tei-ban a baba? Ha igen, hogyan?

kisvic
 
 


csak azért nem akartam, mert már 2x betettem, és nem akarom túlzásba vinni, meg senkit sem untatni...
http://hugipakk.blog.hu/2008/03/24/baba ... hasznalata

pardon, hogy megint egy saját link, csak most így egyszerűbb, mintha visszakeresném a fórumban az url-eket (jól mondtam?:-))

A poszt alján találhatóak a skandináv linkek. Bocs, aki már látta.

kamcsatka
 
 


Ikra!

Én nem is próbálom dobálni a kendőszárakat. Kifektetem a karomra, aztán mindkét karomat hátra emelem, és azzal a kezemmel, amin épp nincs kendő megfogom a másik vállon lévő kendő szélét, és jó magasan lebegtetve felhúzom a baba válla fölé. Aztán összeszedegetem úgy, hogy popómagasságban legyen, és áthúzom a lába alatt. Ugyanezt a másik oldalon. Nem kell széthúzni a hátán, mert eleve széthúzva teszem fel. Nekem is kényelmesebb, mint a sima háti.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Mei taiosok, kérdésem lenne. Ti hogy szállítjátok a mei tait baba nélkül? (vagy ergot, manducát és családtagjaikat?) Én a kendőt a derekamra kötöm, és megyek. Ha kell, lecsavarom, és bele gyerek. Nagyon izgat ezt a mei tai hosszúúú lelógó pántjaival hogy oldjátok meg, hova teszitek. Szóval kérdésem: hol utazik egy mei tai gyerektelenül, de bevetésre készen?
banya
 
 


Kisvic: Igen ,aludt benne, előrekötve és totális ájulással. Tátott szájjal, teljesen hozzámbújva. ÉDi volt.

Kép
beszilva
 
 


Banya, nem teljesen értem a kérdést: ha nincs benne a gyerek, akkor hol van? Úgy érted, futkos, és utána felkérezkedik, és addig hogy tartom a MT-? Mert kisebb babánál nem is tudom/kell letenni, ha egyszer felvettem.
Szóval ha ezt kérded, akkor vagy kis zsákban vállamra vetve viszem, amíg nem kell, vagy lazán felkötözöm úgy, mintha benne lenne, és ha használnom kell, akkor kikötöm a vállpántokat. De én hosszabb ideig nem szoktam így közlekedni, hogy baba nélkül rajtam van, mert gyorsan felteszem, ha kell.

kamcsatka
 
 


Banya: A klubban múltkor Orsi barátnője mutatta a Kozyjával asszem, hogy a zsebében is elfér :)
Zsuzsa: 185000 Ft!!!! :lol:

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


kamcsatka, ühüm, ezt kérdeztem, köszi
banya
 
 


Krisztivel egyidőben írtam úgytűn. Ígyhát Kriszti, neked is köszi :D
banya
 
 


Évuska:
Banya linkjén alaposan leírta Ági a dolgokat.
Ha érdekel a véleményem: egy hete voltam Áginál és próbálgattam a Lanákat is. És most úgy csináltam én is, hogy nem csak egyszer próbáltam ki, hanem többször, többféle kötéssel (többféle színt :) többféle méretet). Nem éreztem egetrengető különbséget. Volt különbség, jobb volt vele kötözni, de nem volt olyan átütően nagy a differencia.
Aztán indultunk haza, és visszavettem a saját kendőm (Nandu). Na, AKKOR éreztem meg igazán, hogy mekkora a különbség! Nagyon nagy, szerintem.
Szóval azt mondom, ha tényleg érdekel, próbáld ki. :)

Banya: Ergoról tudok nyilatkozni. gyerek nélküli lehetőségek nálam:
1. derákpánt a derekamon becsatolva, minden más lóg. Nem ér le a földre semmi belőle.
2. minden ugyanúgy becsatolva ahogy akkor is lenne, ha benne lenne a gyerek.

Nekem amúgy gyerek nélkül kényelmesebb ergoval flangálni gy. nélkül, mint kendővel, mivel kevesebb az anyag, és semmi nincs útban belőle. Én mondjuk másképp rakom magamra a kendőt gyerek nélkül, mint te.

KépKép
livus
 
 


Kriszti: jaj ezek a szamok (holott matematikus lennek elvileg) :oops:
smzsgalf
 
 


Varda! Kiprobaltam ezt a modszert, es igy tenyleg könnyebb! Videon mar lattam, csak valamiert nem tetszett. Maskor meg mindig kicsit összegabajodtak a szarak, szoval köszi! :D

Te elöl mit csinalsz a kendö szarakkal? Hatizaskosan hatra, keresztezve, vagy keresztezve boggal?
smzsgalf
 
 


Zsuzsa! Egyelőre keresztezem elöl boggal, de majd szeretnék áttérni a bog nélküli keresztre, ha már biztonságosabban kötözök. Kicsit tud nyomni a bog. De most még jól jön kötözés közben az, hogy miután megvan a bog a gyereket már biztonságosan tartja a kendő. :-) A sima hátizsákos vhogy nem tetszik.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Sziasztok!

Na ma a kisboltban nagyon megsajnálták az Ergóban hasamra kötött Lillát (2 középkorú pasi:)... aztán tisztáztuk, hogy ha nem érezné jól magát nem nézelődne ilyen lelkesen stb. aztán a végén már azt magyarázták, hogy milyen aranyosan kapaszkodik:))))

(Jippiii... első Ergózásom hetek óta:))))) 4 emelet le, 4 emelet fel plusz séta a kisboltig... meg se kottyant:))) Bár azt nem tudom meddig tudom a hasamon cipelni de nekem valahogy sokkal kényelmesebb ha elől van mintha a hátamon vinném...)

Babakocsik: na azért nem kell rémhíreket terjeszteni, az én kocsijaim így néznek ki árügyileg: Maxi Taxi Tico: 4000Ft; ABC Design átfordítható tolókaros -nagyon szeretem- 12e Ft (ez speciel drága volt de nyaralás közben vettük mert jól lehetett benne gyereket altatni mialatt mi fagyiztunk), ABC Design Sinus 3 futókocsi - vízszintesig dönthető, masszív darab, igazi terepkocsi: 12e Ft; na meg van egy méregdrága Römer Verve kocsink amit 35e-ért vettünk mert arra rá lehet csatolni az autósülést ha csak berohan az ember 2 percre a közértbe mialatt a gyerek békésen alszik az ülésben (sajna amire beraktam a kenguruba mindig felébredt) - ezt szeretem a legjobban, ez mindig a kocsiban van, ha úton vagyunk ezt használjuk etetőszéknek:) (persze már a sima üléssel). Mondjuk azért tény, hogy jó ha összesen 10 alkalommal használtam babakocsit az utóbbi 13 hónapban :) (kivéve a Römert ami néha nagyon jól jött, de az ugye a kocsiban van így ha egyedül vagyok akkor nem játszik be).

Na nekem ehhez képest az Ergo az tényleg horror áron volt (VISZONT minden pénzt megért!!! Úgyogy teljesen megértem amikor valaki komolyabb összegeket is kiad a kedvenc kendőjére... mert a használati értéke egy-egy kedvenc darabnak szerintem megfizethetetlen)
Vendég
 


Ja, az előbb elfelejtettem: Patrícia: én arra gondolok, hogy azért a fakarika nem olyan biztonságos, mint egy fém. :roll: Azért a fa könnyebben elreped, elpattan, eltörik, nem?

Ezt a Nandu oldalán olvastam, emiatt gondolom, hogy azért nem mindegy a karika minősége:
Kendőnkön a karika acélból készül, így teljes biztonságot nyújt, nem pattanhat el.

KépKép
livus
 
 


Nem beszélve arról, hogy egy fakarika nem örül a mosásnak sem...
(Ami karikás nálam volt, azon masszív műanyag karika volt.)
h_szilvi
 
 


OFF: Azért szerintem sincsenek olyan elvetemült bbkocsi árak, mint amit írtatok :lol:

Nálunk pedig így utazik a MT, de épp készülök neki varrni egy saját tasakot.
Kép

Kép
beszilva
 
 


ikra írta:lányok,
megint kötési tippekért jöttem. A batyu hátinál nekem jobban tart az ún WKT, ahol még a kendő szárai is tartják a babát, de egyszerűen nem tudom egyedül megkötni, nem is értem, hogy a múltkor hogyan sikerült, ma három próba után feladtam. szóval a gondom az, hogy egyszerűen nem tudom a szárait feltornázni a baba hátára. Próbáltam átdobni a fejem fölött, ekkor vagy a nyakamban landolt, vagy a popsija alatt, de véletlenül sem a hátánál. És akkor még nem is beszéltem arról, hogy ha jó helyre kerülne, akkor még szét is kéne nyitni, de ehhez nem elég rugalmas a karom, hogy a hátamon ezt megtegyem. A videókon ez olyan egyszerűnek tűnik, de nekem nem az :(. Nem tudtok valami jó trükköt?


Eszter, a WKT a háti keresztezett (BWCC)? Tényleg "jobban tart" , mert a gyereken 3 réteg kendő van, míg a batyuban egy, de valójában ugyanúgy tart, csak a súlyeloszlás egyenletesebb, szerintem, a batyu nagyon jól tart, ha jól van megkötve. De én eleve másra használom őket, pl. batyuzok, ha várhatóan Sári elalszik, mert kényelmesebb nekem, hogy olyan magasan alszik, hogy akár a vállamra is teheti a fejét. A WKT hosszú távra éber babával az igazi nekem. A szárakkal meg nincs mese, ki kell teríteni. Én a csuklómtól a vállamig kiterítem a karomra, mielőtt hátraviszem és beborítom vele, jól előredőlök, jól kifeszítem. Erre nem tudok jó trükköt ezen kívül. :)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Itt lehet rendelni Magyarországon is karikát, nem túl olcsó, de tuti teherbíró

http://www.marina.hu/webshop/index.php?txbId=2256

Kép
beszilva
 
 


Babakocsihoz csak annyit, hogy sokan nem gondolják, hogy használtan is lehet venni, és úgy vélik, hogy a legdrágább a legjobb- -csupa jóakarásból, tényleg. Sokszor a rokonok vállalják ezt a költséget, és ők meg főleg "drágát" akarnak venni. De tényleg nem ez a téma, de abszolút nem kirívó eset a 100.000 ft-os babakocsi, higyjétek el, legalábbis a mi városunkban... :shock:

kamcsatka
 
 


Lááányok! Hát én még mindig az én általam ajánlott karikát tartom a legjobb és legolcsóbb megoldásnak! Senki sem olvassa az én hsz-mat? :( Szivesen elviszem a klubba, ha valakinek kell. De ez csak kb. 150 Ft/db, nem 8-900!!!! És talán még kicsit nagyobb is, asszem 6-7 cm-s. Az ajánlott különben 8-9 cm, talán. Szóval nem 5, ahogy a marina oldalán van....És UGYANAZ az acélkarika!!!!!

Kriszti
kkriston
 
 


Kép
A karika mégegyszer...Csak segíteni szeretnék, hogy ne verjétek magatokat nagy költségekbe. A mosást nem tudom , hogyan bírná...
K
kkriston
 
 


Kkriston: ne aggódj, szerintem mindenki olvassa, én is, szerintem is tök jók a karikáid, csak nyújtok alternítívát is, hogy legyen miből választani!

Kép
beszilva
 
 


OK, megnyugodtam :) Na, a lényeg a lényeg, már megirtam.... :)
Különben tényleg érdekelne, hogy a karika nem rozsdásodik-e be a sokadik mosás után sem? Vagy az nem gond? De biztos...
Mindegy, én nem mosom ki egy ideig, próbálom csak itthon használni, mert olyan ronda :oops:
Kriszti
kkriston
 
 


kkriston írta:Lááányok! Hát én még mindig az én általam ajánlott karikát tartom a legjobb és legolcsóbb megoldásnak! Senki sem olvassa az én hsz-mat? :(

Nem, en nem szoktam, minek is, irtal valamit? ;-)
:lol:
en is akarok tudni varrni grr
smzsgalf
 
 


Babakocsi: Mivel Évuska egy ÚJ Lana árán akadt ki, én egy ÚJ babakocsi árával hasonlítottam össze. Persze, lehet 10ezerért is babakocsit venni, semmi kétség, de nem ez volt a lényeg! :shock:

kisvic
 
 


Beszilva írta:

Igen ,aludt benne, előrekötve és totális ájulással. Tátott szájjal, teljesen hozzámbújva. ÉDi volt.

Miért jó a kapucni??????

Azért, hogy ezt a hátadon is meg tudja csinálni. :wink:

kisvic
 
 


Zsuzsa, Varda, Livi,
Köszi!! Ki fogom próbálni ezt a karra kiteregetős módszert, ez nem tűnik olyan nagyon bonyolultnak, talán menni fog :). Persze ez Barnabás hangulatától is függ, amikor nem nyafog, akkor érdemesebb kísérletezni, ma nem ilyen volt, vegülis maradtam az egyszerű hátikötésnél, igaz, nem is maradt sokáig a hátamon, csak amíg kiteregettem, viszont végre sikerült elég magasra kötnöm ahhoz, hogy kilásson a hátamon, juhéj :D!

Livi, igazad van, tényleg csak annyi a különbség, hogy háromszorosan tartja a babát, és mivel Barnus már kidugja a kezét, így biztanságosabbnak érzem, illetve ahogy Varda s írta, nekem is kényelmesebb, ebben nem dől ide-oda, és nem húz egyenetlenül.

Varda, ezzel a megcsomózással én is így vagyok, legalább egy részét már letudom addigra a kötésnek, amit be tudok szorítani. Viszont jó ötlet, hogy idővel, ha gyakorlottab leszek, megszüntetni a csomót, mert engem is húz néha (bár gondolom ez is szokás kérdése is).

Nálatok nem szokott olyasmi lenni, hogy a legény (leány) valamit nagyon el akar érni a hátamról, és amikor nem sikerül neki, feszíti magát és ki akar ugrani? Barnus most van a legrosszabb korban ebből a szempontból, és persze az általa kinézett dolgon kívül mással nem hagyja magát kiengesztelni (de pl a forró fedőt vagy a törékeny dolgokat nem adhatom a kezébe)... Ilyenkor mit tesztek/tennétek?

Eszter
ikra
 
 


OFF
Csak kíváncsiságból kérdezem, van közöttetek bölcsész végzettségű? Ha igen, mit végzett?
ON

Péter

laeres
 
 


Ágoston ma, amikor a hátamon volt, és valamit fel szerettem volna venni a földről, lehajoltam, ekkor az asztalon megfogta a kölesgolyós dobozt, amit szépen le is ejtett. Az egész konyha beterítve köles golyóval, és meg a kétségbe esés szélén. Persze egyenként fölszedegettem, amit a kis fickó nem nagyon díjazott (kényelmetlen volt neki, ahogy hajolgattam).

Patrícia
babintiti
 
 


Péter, én speciel majdnem bölcsész vagyok eredetileg, az jó? :) nyelvtanár szakon végeztem a bölcsészkaron

kamcsatka
 
 


Zorka,
köszi! :D Bebizonyítottad, hogy nem álmodtam, ezt a honlapot láttam! :D

Lana: amíg nem próbáltam, nem akartam venni, én is horrornak gondoltam az árát. De kipróbáltam, azóta akarok egyet, és majd lesz is valamikor, amikor ki tudjuk gazdálkodni! :)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Ikra: de a kendőből legalább nem tud kiugrani! Persze tök szar, mikor feszeng, de kijönni nem tud. Láttam egyszer egy csővázas hordozóban gyereket, egy kilátóra mentünk fel, előttünk mentek. A gyerek ki akart szállni, ezért menet közen el-elkapta a védőrácsot, szinte külön életet élt ő és a hátihordozó és komolyan félelmetes volt, mert ez már egy nagy gyerek volt, volt benne erő, szóval simán megeshetett volna, hogy annyira elkap egy rácsot, hogy ő ottmarad, az anyja meg továbbmegy :shock:

Szerintem ha jól van megkötve, batyuban sem dől és húz. Jó szorosra kell húzni a felső szegést ;)

OFF: Péter: :?: engem egy szakdolgozat választ el tőle.

KépKép
livus
 
 


Kisvic!
Premaxx - Babasling:
ahogy teszteltem a Babasling-et, rájöttem, hogyan kell még jobban beletenni a Premaxx-ba a babát:) Így szóba sem jöhet a bölcsőtartásnál, hogy vágja a madzag. A csattjáról a kikapcsolhatóság álhír, (lehet, hogy a régebbi típusnál lehetett?) nem kapcsolós, hanem bújtatós és abszolút biztonságos. A csattrára én is panaszkodtam már, de ha jól veszi fel az ember, abszolút nem kényelmetlen annak ellenére, hogy nincs alatta szivacs, mint a Babaslingnél, mivel nem a vállra kerül, hanem a hátra, a váll felett meg nagyon széles az anyag. A tároló zsebek közül van amelyik használható babával együtt is.
A fő különbség az, hogy a Premaxx alja párnázott, a Babaslingnek pedig a széle. A Babaslingnél a kicsinek könnyebben tudtam jól elhelyezni a kis buksiját a párnázott szél miatt, a Premaxxal ez macerásabb. A Premaxx párnázottságának hátránya, hogy meleg. Egyszer már most megizzadt benne a kicsi (23-24 fok van nálunk).
A nagyobbaknak való pozíciót a 13,5 kg-s lányommal teszteltem. Kényelmi különbség ilyen súlynál, hogy mivel a Premaxx alja párnázott, és ebből egy rész a lapockám környékére (alá) kerül, itt ez kényelmes, míg a Babasling-nél ez a rész nem párnázott, és az ovisommal itt már vágott. A Premaxx madzagját ülő pozíciónál már nehezebb eltalálni úgy, hogy tutira ne vágja. A lányom mindkettőt kényelmesnek minősítette, de csak 10-15 percet volt benne, mert én kevésbé bírtam :)
A kisebb tesztalany (2 hónapos, 4 kg) mindkettőben nagyon jókat szunyókál, a Premaxxnál néha türelmetlenkedik kicsit, mire sikerül jól beletennem, de ez szerintem csak gyakorlás kérdése. Alvó babát a párnázott alj miatt a Premaxxal könnyebb letenni.
A hónaljtartásos szopit a Babaslinggel nem tudtam megcsinálni, de szerintem ez kivitelezhető, csak már türelmetlen volt a kicsi és nem akartam nyektetni ezzel.
Hordozási használaton kívül a Premaxx a sok zsebével szinte kivált egy pelenkázótáskát, amin pelus is cserélhető, és szerintem design-osabb.
A Babaslingnek egy hátránya lehet, amit csak hallottam, de nem tudom tesztelni, hogy erősebb testalkatú apukára kicsi volt. Ez a Premaxxal nem fordulhat elő, a hosszú pántja miatt kiságyra hintaágynak is felszerelhető.
Ha jól használom, szinte minimális a különbség a kettő között. De optimális számomra itt is a kettő összevonása lenne, egy párnázott szélű Premaxx.
Ha meleg időben lenne benne bölcsőtartásban a baba, akkor viszont mindenképp a Babaslingre szavaznék.
A baba szempontjából a Babaslingnek nem találtam hátrányát. Ami a Premaxxnál előny, az mind inkább a hordozó kényelmét szolgálja.
De mivel ezt gondolom senki nem fő hordozóeszközként használja, jó, hogy másra is praktikus.

Üdv,
Móni
norsi
 
 


én bevallom felületesen olvasok, de igyekszem :lol:

Évuska, ha eljössz klubba május 9-én akkor kipróbálhatod a Lanámat.
Én se tudok korrektebb választ adni, mint Ági a honlapján. Nekem az elég meggyőző. Na meg az is, hogy annak idején amikor anyagot kerestem saját készítésű kendőhöz, szembesültem az anyag árakkal. Akkor jöttem rá, hogy a nandun szinte nulla haszon van. Valamennyi nyilván van, de hát ők is elég keményen dolgoznak érte.

Kkriston, szuper a karikád :D de hol szerezted??????? pár lapot visszakerestem, de sehol nem találom az életmentő infót.
OFFcsoki kérdésről ezer éve szeretnék veled tapasztalat cserélni a blw-n de még nem jutottam odáig. nálunk is nagyon aktuális ez a nyavalya

Ikra, az én fiamat majdnem mindig le lehet kenyerezni valami kézbe fogható járművel.persze ha nem akkor gáz, mert elég jó dobó és dühében mindig hajigál. Ha meg nem értem mit akar akkor dühös :roll: de ha nem bír magával a hátamon akkor leveszem. ilyenkor általában totál kikészül (hiszen a forró fedőt akarta, nem pedig azt hogy levegyem)térdre rogyva, arcát a konyhakőbe temetve zokog. akkor megvígasztalom és felveszem a hátamra(mint mindig amikor kiborul) ettől aztán helyrebillen a világképe és ismét boldog.(fedő elfelejtve) Nem mondom, hogy a legrövidebb megoldás, de én nem bírom ha a hátamon balhézik és ezt szereném neki egyértelműen jelezni. Nem bütentésképp veszem le a hátamról, hanem azért mert akkor ott se neki, se nekem nem volt jó.

babakocsi: hát én annak ellenére hogy maximálisan kendő fanatikusnak tartom magam, miután végig csináltam egy nyarat egy új 35 ezres babakocsival, örömmel kiadtam 50 ezret egy sokkal jobb használtért. szóval ezek az árak nem elrugaszkodottak. 4 meg 12 ezerért max esernyőkocsit lehet kapni, amiben összegubbadva alszik, lógó fejjel és lógó lábbal a ded. Az nekem olyan mintha lepedőből varrnék hordozókendőt. Használható, de elég vacak megoldás

WKT(körülkötött háti): én valahogy sose tudom elég szorosra kötni és valahogy mindig olyan kényelmetlen helyen van a csomó a mellkasomon

KépKép
savitri
 
 


Orsi! Én nem póbáltam ilyen lábeldugósat, nincs róla tapasztalatom. 5-7kg-os babánál meg szoktuk tudni kötni az egyszerű hátit, menni szokott.
Ha hátizsákként viszed hátra a szárakat, tudsz szoptatni, nem? Ha másként nem, gombólós felsőben. Vagy Te elöl hordozva szeretnél szoptatni nagytesót – öööö, nem hiszem, hogy értetted, bizonytalan vagyok megint, hogy értelek-e.
Eszter! Körülkötött hátinál úgy viszem hátra a szárakat, hogy (mondjuk) a jobb oldali szár felső szegését megfogom a jobb kezemmel, hátam mögött átveszem ezt a szegést a bal kezembe és a jobb karommal, vállammal átbújok a szár alatt. Csak a felső szegésre figyelek és a helyére teszem, csak utána foglalkozom a kendőszár többi részével. Ugyanezt megcsinálom a másik oldalon. Ezzel a módszerrel nem nagy kunszt megkötni ezt a kötést. Lehet, hogy Ti is erről a módszerről írtatok korábban, csak nem ismertem rá, akkor bocs!

hordozo
 
 


Móni! :D Ez nagyon reprezentatív összehasonlítás volt, köszi!!!!!!!!!! :lol:

kisvic
 
 


sáfrány is lenni bölcsész (angol-magyar, és szintén majdnem)
A körülkötött háti nekem még nem megy igazán jól, bár nem is próbáltam sokszor, annyira bevált a sima batyu (amit én puttonynak hívok egyébként :wink: ) Úgy gondolom, ha elég szorosan van megkötve, akkor semmilyen irányba se mozdul el a baba, még akkor se, ha kint vannak a kezei. Mostanában azzal "szórakozom", hogy amikor elalszik Vajk, átkötöm a kendőt, berakom a kezeit, mert nem is ébred fel közben. Csak tükör nélkül még nem megy, pedig jó lenne, ha ezt játszón is elő tudnám adni.
Most is így alszik:
Kép

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány: gyönyörűek vagytok!!!!!!!!!! És a múltko beígért??? Naaaaaaaa, légyszi!!!!!!!! :lol: 8) :lol:

kisvic
 
 


[/b]Sáfrány: én is lenni magyar szakos :)

laeres
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: