Új privát üzeneted érkezett!

Ági! :)

Azt szeretném kérdezni, hogy újszülöttnél a háti hordozásnál jó-e ha a lábacska is bent van a kendőben. Ilyenkor hol vezetem, a "csomag" alatt a kendőt vagy a hátán erősítem meg? Úgy látom, nem tudnám kivitelezni, hogy a mini lábain menjen a keresztezés... :)

Köszönöm!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


maminti78 írta:Mei Tai-t is meg lehet így kötni, hogy ilyen magasan legyen egy kb 1 éves baba benne, hogy kilásson a vállam fölött? vagy ez csak kendővel megoldható? És ha ilyen magasra kötöd, akkor a popója alatt előrejövő kendőszárakat jóval a derekad fölött kell megkötni, nem? ez nem zavaró (pl levegővételnél)?


A mei-tai-t nem, hacsak úgy nem, ahogy Orsi képén nem. Én nem is raktam mei-tai-ba a kicsit 8-9 hónapos koráig épp ezért.
A rucksack (batyu)-t olyan magasra kötöd, amilyenre akarod. A levegővételben nem zavar, én a cicik felett kötöm meg! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


orsi,
nekem most van egy rugalmas kendőm, egy Premaxxom és egy Babaslingem (a két egyvállasból csak az marad, ami jobban be fog válni), de szeretnék majd egy Manducat, és egy MT-t is talán :) Szeretek több mindent kipróbálni, keresni ami a legjobb a babának és nekem. A klubban az is nagyon jó, hogy sokmindent ki tudtok próbálni úgy, hogy nem kell megvenni.

Ma megvolt az első házon kívüli kendős akciónk :)
Kép
Oviba busszal, bevásárlás, haza. Hát, a kocsi aljába könnyebb volt bepakolni a cuccot, de nagyon élveztem :) Egy kicsit összeizzadtunk, még ki kell tapasztalnunk, mennyi ruha kell ránk.
A lányom azt mondta a buszmegállóban, hogy "most olyan, mintha még mindig a pocakban lenne Jázmin" A kendővel én is így érzem, ez a hordozó biztosítja a legintimebb kapcsolatot.

Nekem is véleményezett ma az eladónő:
"Mennyi idős? Két hónapos? Akkor azért nem tudja kenguruba rakni szegénykét, mert még nincs három!"

Kép
A babasling-ben szerintem azt mondta: anya, már megint mibe gyömöszöltél bele? :P



Móni
norsi
 
 

 
 

Az újszülöttnek minden v... infó új (és nincs ereje visszaolvasni):

picike babát is lehet hátra kötözni rugalamasban?
h_szilvi
 
 


Szilvi: Rugalmasban nem ajánlotta múltkor valaki (Judit???) a háti hordozást, kicsivel sztem főleg nem jó, mert nehéz egyedül feltenni. Pár hósan meg úgyis kell a sima kendő, mert a rug-hoz túl nagy a súlya. Akkor már persze mehet hátra....:)

Zsuzsa: a bal oldali képemen nincs csavar, az a jobb oldali, nem? És úgy érzed, túl szoros, vagy miért kényelmetlen Beninek? Érdekes... :? Amúgy a balold. képen nem teljesen tökéletes a kötés, az kisebb gyereknél sztem nem elég stabil. És hosszútávon sem hiszem, hogy kényelmes. Ez csak ilyen ki-be ugrós nagyoknak :).
Jucuu: ez a sima háti, csak ha hosszabb kendőd van, előre érdemes vinni a szárakat, mert én kicsit féltem, hogy kicsúszik a feneke alól a bog :? .

Orsi: én nem tenném még 5 naposan hátra a babómat....Muszáj? Mármint a nagyok miatt kellene? Sztem elöl is megoldható, úgy azért mégis más. És egy újszülöttet sűrűn kell ki-be rakni a kendőbe, akkor bonyolultabb, mint elöl, nem? Nem tudom, csak gondolom...

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Egy élmény: a Margitszigeten a halastónál álldogáltunk, hátamon Vajk, hirtelen megfordultam, és egy középkorú hölgy állt ott fényképezővel a kezében. Szabadkozott: "Ne haragudjon, annyira bájos, le kellett fotóznom" :) Jó érzés volt.
Egy másik: lépcsőház, Visegrádi, u :) nyugdíjas nénike: "Jaj istenem, nem kényelmetlen neki? Hát persze, hogy nem, ott a legjobb, közel a mamához. Csak oda ne üsse valaminek." Erre nem mondtam, hogy nem vagyok ló :) Ez se volt rossz élmény, megmosolyogtam :)
Azért írom le ezt a kettőt, mert eleinte nagyon zavart minden megjegyzés, meg hogy bámulnak. De most már legtöbbször jó érzés, mert a negatívakra is jól reagálva mégis annyiszor sikerül mosolyt csalni az emberek arcára... egy újabb dolog, ami miatt nagyon szeretek hordozni.
Kamcsatka, jó helyen van a kendőd, az ismerősöm annyira megszerette, hogy le se veszi magáról a hathetest, szívmelengető volt ma látni :) És készül a háti hordozásra :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szilvi,
a rugalmas kendő tényleg nem jó hátihordozáshoz, viszont újszülötthöz nagyon kényelmes.
Kriszti,
Dani most már szinte mindig egyszerű háti kötésben tanyázik rajtam, én egyáltalán nem érzem instabilnak, és a 2-3 órás kiruccanások végére sem tűnik nehéznek (hihi, talán mert még amúgysem nehéz? :wink: )

Judit
Kép
patonayj
 
 


Köszönöm! :)
h_szilvi
 
 


Savitri,
jók ezek a történetek!
h_szilvi
 
 


Kriszti: persze a jobb oldali kep. Borzaszto ez a jobb-bal-tevesztes :oops:
Hat nem tudom, nem azert mert feszes, hanem mert a csavar egyenesre nyomja a gyerek hatat. Oldalrol keszült kepeken ez jobban latszik. De nem tudom, nem ertek hozza. Nemetforumon egyszer kerzdeztem, hogy mit szolnak ehhez a köteshez (mert az angolok szinte csak ezt hasznaljak) es mind azt mondtak, hogy szerintük ez nem jo, de azok tulzott perfekcionistak :?
En szeretem a fenek alatti hatit is, nekem az ugyanolyan biztonsagos mint ha elöre hozom a szarakat. Csak az a baj, hogy nem tudom olyan jol megkötni hatul a bogot. Vegülis nem a szarak tartjak a babat, hanem az a "zsak". Engem ez a kötes az kengurus kötesre emlekeztet, elölhordozasnal ez tünik legkenyelmesebbnek (bar ugy erzem ezt a legnehzebb megkötni).
smzsgalf
 
 


Zsuzsa: már értelek...kétbalkezes vagy??? HIhi. :lol:
Sztem nem nyomja a gyerek hátát,mert tulképp a fenekén van a csavar. És igazad van, a csikos kendős ugyanaz szinte, mint az elöl kenguru. . Nekem az nagyon gyors és egyszerű valamiért... Mások vagyunk :) Kép Kép
Oldalról: sztem nem túl egyenes a háta...
Kriszti
kkriston
 
 


Gale: Írtam sms-t és e-mailt. Megkaptad?

Norsi: Preemax és babysling között mi a különbség érzésre? Melyik a jobb, kényelmesebb...stb. :wink:

kisvic
 
 


kisvic: igen, küldöm
gale
 
 


Sáfrány, nagyon-nagyon örülök ennek a hírnek! Pedig "csak" egy Carolino:-) ami béna kezekben csak egy 4 méteres anyag volt... És lám, van, akinél sokkal jobb helyen van, mint nálam. Tökéletes...

kamcsatka
 
 


Orsi! Még sosem kötöttem úgy meg, hogy bent lett volna a lába a „zsák” részében, de 5 naposat nem is kötöttem még a hátamra. Ez nem jelenti azt, hogy Te se kösd oda! Jól értem, hogy nem az a gondod, hogy nem éred el a lábát, hanem az, hogy olyan rövid a lába, hogy szinte nincs is? Újszülöttnél tényleg ez a nehéz, azok a picike lábak.
Zsuzsa! Egész pontosan a felső szegés az, ami tartja a babát a háton hordozáskor, úgy értem ez az a része a kendőnek, ami a biztonságért felelős. A kötés többi része a kényelmet szolgálja.

hordozo
 
 


SZiasztok!

MA megvolt az első hátiputitúránk is,- na nem mentünk messzire, csak a papáékig, ahol van egy tarcsibbkocsi is, de nem volt rá szükség, Kornél nagyon élvezte a magaslati levegőt. Jókat dumált útközben a faleveleknek és rikkantgatott örömében.
Kép Kép Kép

Livi, ha meglátsz az utcán Pécsett, nyugodtan szólíts ám le, ha én nem ismernélek föl :lol:

Kép
beszilva
 
 


Osoa-Orsi: nem tudom, hogy ez segítség-e, de ezeket láttam múltkor a Youtube-on:

http://www.youtube.com/watch?v=7zEpAOgYnqM
http://www.youtube.com/watch?v=hA_IXe0yg5w


Péter

laeres
 
 


Tyű, Beszilva, rákaptunk az ízére, mi? :D Minimum 1 percig gondolkodtam azon, mi a ménkű az a tarcsibbkocsi... Asszem rájöttem: az, ami most nem kellett! 8)

kamcsatka
 
 


tartalék babakocsi :wink:

Kép
beszilva
 
 


Ági! Köszi a kijavitast, en azt hittem, hogy maga a zsak tartja a gyerket :oops:

Kriszti! Valojabana nem tudom, hogy jo-e ez a kötest. Beni tuti, hogy nem szerette es en azzal magyaraztam, hogy nyomja. Vegül is az a lenyeg, hogy neked meg a babanak kenyelmes legyen.
Megkerestem a hozzaszolast a nemet forumon. De mondom, ezek eleg gyakran tulzasba viszik szerintem.
Kenguru: furcsa, hogy neked az olyan könnyü en mindig rengeteget kinlodtam vele :oops: Mire megtanultam rendesen kötni, Beni kinötte :lol:
smzsgalf
 
 


Orsi, Szilva: hát én sem tudnám megmondani, hogy az imént hányszor futottam neki ennek a szónak, mire kitisztult a köd a fejemben :lol:

KépKép
livus
 
 


Ja ,és még annyit a hátiputiról, hogy egyedül kötöttem föl a kölköt! De nem jött be egyik módszer sem, amit láttam az interneten, se az, hogy elől beleteszem és hátraviszem, se a kanapés megoldás. Már majdnem föladtam, amikor eszembe jutottak az afrikai kendős videók, és úgy sikerült. Előrehajoltam, Kornélt földobtam a hátamra, ő meg mint egy kis boldog varangy ott brekegett hasalva, amíg én kötözgettem. Tök vicces lehetett kívülről.

Kép
beszilva
 
 


Zsuzsa: köszi a ringsling linket! Ez tetszik a legjobban, meg ezt jobban is értem, mint az angolt :D

Kép
beszilva
 
 


Beszilva, én is hajigálom a lányt, ő meg mosolyog közben!

kamcsatka
 
 


smzsgalf írta:Kenguru: furcsa, hogy neked az olyan könnyü en mindig rengeteget kinlodtam vele :oops: Mire megtanultam rendesen kötni, Beni kinötte :lol:


Roland is kinőtte, mire én megtanultam :lol: , most meg a háti verzióval szenvedek rendesen :-), én azért biztonságosabbnak érzem, ha jól benne ül a zsákban, és a kendőszárak a feneke alatt keresztezve előre jönnek. Ez is tartja azért a babát, ha nem volna esetleg olyan szoros a felső szegés, hogy az egyedül is megtartja. Már jópárszor gyermeki zokogásba fulladt a felső kendőszár jó szorosra kötési kísérletem :-(, úgyhogy inkább másik kötésekkel próbálkozunk most. Úgy tűnik, nekem a bonyolultabb az egyszerűbb :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Kisvic,
nem tudok még véleményt mondani, mert csak pár percet volt használatban a babasligs, inkább kendőztünk. 1-2 nap, és beszámolok majd!
Móni
norsi
 
 


Kisvic,
itt az én beszámolóm: :wink: :D

Meitai: jó szorosra lehet kötni, én simán magasra kötöm, a gyomorszájamnál vannak a csomók, és tutira kilát Berci. Néha kénylemetlen, amikor előrehajolok, akkor nyomnak a csomók, de már megszoktam. Másfél óra viszont a maximum, amennyit tudok benne hordozni, akkor már leszakad a vállam, a fájdalom a karomba is kisugárzik... Viszont eddig a holtpontig nekem ez a legkényelmesebb.
Ergo: a derékpánt jó, a vállpántot viszont nem tudom elég szorosra húzni, ezért kényelmetlenül laza felül (ezt sokkal jobban érzem, mióta van meitaiom). A kapucniban viszont nagyon szeretem, hogy könnyű feltenni. Én nem futok a gyerekkel (roppant ébredékeny mindhárom gyermekem), ezért ilyen irányú tapasztalatom nincsen. :D Ebben volt, hogy három órát is hordoztam a gyereket, és nem volt vele bajom.
Manduca: a vállpántok nagyon jók, nem csak azért, mert szorosra tudom őket húzni, de valahogy meg is maradnak a vállamon, az Ergoé gyakran le akar csúszni (talán mert nem elég szoros), ha nem fogja össze az összekötő kapocs (ez a Manducán nekem túl hosszú, összecsatolva is lobog, de szerencsére nincs is rá szükség). A derékpánt viszont kiábrándítóan nagy, és mivel nem tudom elég szorosra húzni, lecsúszik mélyen a csípőmre, ami nem annyira kényelmes, mintha fentebb lenne. A body állíthatósága nagyon praktikus, a 11 hósomnak is a kicsire állítottam, így megfelelő. A kapucinval viszont sajnos nem tudok mit kezdeni egyedül (lévén roppant merevek az ízületeim, esélyem sincsen a karomat odáig hajtogatni, hogy elérjem), segítséget kell kérnem, ha fel akarom csatolni a gyerek fejét a hátamon.

Mindent egybevetve én ki tudnék egyezni egy Erducával vagy egy Mangoval. :wink: :D Ergos derék, kapucni, Manducás vállpánt és body. Vagy lehetne egy Meitaiom, aminek van kapucnija, és párnázott és csatos a derékrésze, azt hiszem ezeket nevezik hibrideknek? Lehet, hogy meg kéne tanulni varrni... :roll:

No, ennyit egyelőre a tapasztalataimról, majd kíváncsi leszek, hogy amikor visszakerül az Ergo, akkor mit szólok hozzá, szerintem úgy még jobban előjönnek a különbségek.

Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa:
Mango, ez nagyon jó:)
A liliputi MT párnázott, de nincs kapucnija!
Móni
norsi
 
 


Zsizsa,
hány kg a 11 hósod? A Manducaval kb. ugyanannyi időt tudtál/tudnál hordozni, mint az Ergo-val?

Nagyon hasznos a tapasztalatcserétek :lol:
Az anyagukról nem írtatok, egykutya?

Móni
norsi
 
 


Móni,
Berci 9 kiló kereken. A Manducát tegnapelőtt kaptam Kisvictől, egyelőre ennyit egyszerre még nem hordoztam vele, majd pénteken lesz ilyen hosszan kipróbálva (Berci már mászik, így lent is akar lenni, amit nem is bánok). Beszámolok majd pénteken. :wink:
Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa, nagyon jó kis tesztbeszámoló, de nem mindegy, milyen MT-t teszteltél, mert ez csak a hordozó típusa, ezen belül rengeteg márka van sokféle minőségben. (például a híres Beszilva-féle:-)) A Mei Tai mindig kötős, az, hogy pl. van kapucnija meg derékbélelése, az csak extra. Kötős volta miatt könnyen állítható a hordozó személy alkatára és a baba nagyságának megfelelően (mint a kendő).
Az Ergo meg a Manduca egy Soft structured carrier (SSC): Ezek bár ázsiai ihletésű, de nem hagyományos hordozók, mert csatokkal, „3D-s” kialakítással, magas, puha derékrészbéleléssel és fix pántokkal rendelkeznek. Ezeka hátizsákszerű, hibrid hordozók, a sportostól (Ergo, Manduca, Patapum, Sutemi Pack) az elegánsig. (Beco, Yamo) mindenféle van belőle. Nem kell kötözgetni, de éppen ezért nehezebb a mindenkori hordozó személy- és a baba aktuális méretére állítani. Nem mindegy pl. a hordozó személy testfelépítése.
Norsi, szerintem egyik hordozónál sem mindegy az anyaga, nagy különbséget ad komfortban (mint ahogy pl. a kendőknek sem mind ugyanolyan az anyaga)

kamcsatka
 
 


Zsizsa írta:
Mindent egybevetve én ki tudnék egyezni egy Erducával vagy egy Mangoval. Ergos derék, kapucni, Manducás vállpánt és body. Vagy lehetne egy Meitaiom, aminek van kapucnija, és párnázott és csatos a derékrésze, azt hiszem ezeket nevezik hibrideknek? Lehet, hogy meg kéne tanulni varrni...


Yes, yes, yes!!! Bennem is pont ez fogalmazódott meg! Erduca- ha megvarrom, esküszöm levédetem!!! 8) :lol: 8) :lol:

Beszilva: (erről mindig az jut eszembe, hogy beszívva... :shock: ) Szóval le a kalappal előtted, nagyon ügyes vagy!!! Mennyit tudod hordozni egyszerre amíg kényelmes? Mely részeit párnáztad/ bélelted ki? Nagyon szépek vagytok!!! Fogok varrni én is rózsásat (kiskrapeknek, na és? 8) ), ha lesz gépem! (Csendeben megsúgom, hogy érdemes lenne pelust is varrnod! Lásd: Életmód/ Pelenka varrás) :D

kisvic
 
 


Kamcsatka írta:
fix pántokkal rendelkeznek.


Igaz, hogy csatosak a pántok, de nem fixek, ugyanúgy állíthatóak, mint egy hátizsáknál!!! :wink:

kisvic
 
 


Igen, úgy értettem, csak azt akartam kifejezni, hogy rögzített, nem kötős, mint a MT-nál. :)

kamcsatka
 
 


Kamcsatka,
oké, igazad van. :) Szóval Lívia féle MT-om van, szerintem jó, de nekem kényelmesebb a párnázott derékpánt, ami csatos. :)
Én úgy emlékszem, hogy láttam olyan hordozót, aminek a derékpántja csatos, a vállpántja meg kötős, azért hittem, hogy ez a hibrid, mert kötős és csatos része is van... De lehet, hogy csak álmodtam. :D
Szerintem amúgy kifejezetten könnyű az Ergot/Manducát méretre állítani, csak kicsit elrontották a gyártók, és nem gondoltak a kisebb emberekre...

Móni,
tényleg, az anyagukat nem írtam: a Manduca vállpántja picit puhább anyagból van, de a többi rész szerintem hasonló.

Kisvic,
ha megvarrod az Erducát, én veszek belőle, az tuti! :lol:

Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa, nem belekötni akartam természetesen, nagyon hasznosnak érzem a tesztbeszámolókat, nagy segítség a többieknek! És pont az a jó, hogy 3 félét hasonlítottál össze, méghozzá nagyon tárgyilagosan!

És erősen elgondolkodtam, hogy lézetik-e ilyesmi, amit említesz, hogy csatos derék és kötős vállpánt, de szerintem nincs. Esetleg az Onbuhimo hasonló, de annak sem csatos a derékpántja, hanem karikák vannak benne (tehát nem kötős), és azon kell átvezetni a vállpántokat.
Talán azért nincs ilyen csatos-kötős, mert 1. ha a derékcsatokat becsatolod, utána kevésbé lenne kényelmes és praktikus még a vállpántokat is ugyanott megcsomózni 2. akkor se hagyományos, se modern nem lenne. De ezt csak én gondolom, ettől függetlenül szívesen tesztelném, ha valaki készítene ilyet. :)

kamcsatka
 
 


Esetleg az Onbuhimo hasonló, de annak sem csatos a derékpántja, hanem karikák vannak benne (tehát nem kötős), és azon kell átvezetni a vállpántokat.


Kamcsatka! Muti ilyet!!! Még sosem láttam :roll: .

kisvic
 
 


ha szabad önreklámozni: http://hugipakk.blog.hu/2008/03/28/6_ba ... dozovarras
varrjatok, lányok!

kamcsatka
 
 


Kép
Kép
1. Onbuhimo (japán eredetű) : hasonlít a Mei Tai-hoz, csak a vállpántokat nagy karikákon kell áthúzni a deréknál és úgy megkötni, így kiváltva a különálló derékpántokat. Nem sokan forgalmazzák, az okát nem tudom, mert nem volt még szerencsém hozzá (mint ahogy a többi ázsiaihoz sem, kivéve az SSC-ket).

Ezt Orsi lapjáról másoltam (bocs, Orsi :) ).

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


2x sikerült... :oops:
kkriston
 
 


Sziasztok,

Beszilva, annyira irigyellek, hogy elkészültél a saját MT-val. Szupi lett. A hátlapja 2 rétegből van? Enyém pántjai a sarokban sírdogálnak, várják, hogy egyszer hátha...

Zsizsa, Kamcsatka: tadaaam:
http://christmasevetwins.blogspot.com/2 ... i-tai.html

erre gondoltatok? Szerintem amennyire én értek hozzá, ez kötős felül a vállalnál. vagy nem?

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Ééééééés Kingánál a pont!
Valóban, pedig még én is belinkeltem ezt az oldalt a blogra... :oops: No, akkor hajrá, elkészíteni, oszt beszámolni róla! :D

kamcsatka
 
 


Hahó!

Pont tegnap vettem csatot! Én is csatosra szeretném a derékpántokat csinálni! Már kitaláltam, hogy mi legyen a megoldás, csak ahhoz megint varrógépet és bébisintért kellene szervezni, és most arra nincs időm. De a csatos derékpánt nekem is szimpibb! Valami hasonló megoldás született meg az én agyamban is, mint amilyen a za christmasevetwins.
Bár én a vállpántcsatokon is gondolkoztam ,mert hátiputiban olyan nehéz hátul megkötni. Csak az szerintem ott a csatolás nem annyira biztonságos, mint a kötés. (ld: vicces fiatalok a BKV-n történet)

Miért jó a kapucni??????

Nem reklámozni akarom magamt, mert nem az én érdemem, hisz a szabásminta adott volt, de nagyon kényelmesre sikerült a MT! Tegnap 2-3 órát is benne volt előrekötve a majdnem 10 kilós Kornél és a vállamnak semmi baja, meg sem kottyant neki. Hátrakötve csak kb fél órát volt benne, úgyhogy abban a kérdésben nem tudok nyilatkozni, de addig kényelmes volt.

A derék- és vállpántok filc anyaggal vannak bélelve, a vállpántok duplán, a derékpántok szimplán.
A hátlapja két rétegből van, van egy alapszínű réteg, és arra jön rá a mintás réteg, de az is úgy, hogy a mintát körülvevő keret is duplaanyag. (2 tűt törtem bele annál a résznél, ahol van 4 réteg anyag, plussz két réteg filc)

Kép
beszilva
 
 


Ági!

Végül is elérném a lábát, valahogy, talán sikerülne normálisan megkötni. A neten láttam olyanokat, hogy bent volt a kis lába...

http://www.wrapyourbaby.com/newborncarries.htm alsó képeken

Szoptatom a középsőt is, ha elöl van rajtam a kendő, így nehéz. Meg Zsombor is hamar elérte az 5-7 kg-ot, úgyhogy ezért próbáltam ki a hátit, volt, mikor tetszett a picinek, volt, hogy nem, de alapvetően nekem is jobb elöl egyelőre.

Esetleg milyen lehetőség van arra, hogy a cici szabadon legyen :) és mindkét gyerkőc igénye ki legyen elégítve (pici hordozva legyen, középső meg ciciközelben, ha kell...)

Puszi

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Laeres!

KÖszi, jók voltak, de nem tudom, hogy képes vagyok -e pl az elsőre... :)

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 



Márti
Kép
cerceluska
 
 


kamcsatka írta:Norsi, szerintem egyik hordozónál sem mindegy az anyaga, nagy különbséget ad komfortban (mint ahogy pl. a kendőknek sem mind ugyanolyan az anyaga)

Orsi,
az egykutya alatt arra gondoltam, hogy érezhető -e az a különbség, hogy a Manduca anyaga biopamut és kender, az Ergo sima pamut. Illetve csak az "alap" Ergo-ra igaz, mert abból is van biopamut, csak még drágább. A rugalmas kendőnél kevésbé meleg megoldást keresek nyárra, de talán a súly miatt is ki fogjuk nőni :)

Móni
norsi
 
 


Norsi, értem! :) Nem akarod nyárra kipróbálni a gypsymama gézkendőt? Az jó vékony, bár ennek van hátránya is, Cerceluska tudja, nála van most.

kamcsatka
 
 


Orsi!
Köszi, gondolkodom még.
A tudásom egyenlőre a rugalmas kendő használatáig terjed, még mindig félek a kötözésektől :)

Móni
norsi
 
 


Ritkán írtok a Lanáról. Nagyon tetszett, de aztán kiborultam az árain, szerintem erkölcstelen... Hogy legyek így zöld meg önkorlátozó, fogyasztásellenes, akinek nem és nem kell babakocsi, ha közben huszonötért veszek hiperszuper kendőt?

Az rugalmas egyébként? Vagy mitől rugalmas egy kendő? A szövésétől, anyagától (vagy gumírozott)?

És a többit, amiről mindig írtok, hol lehet kapni/rendelni?

Kamcsatka, neked mi a szakmád? És honnan tudsz ennyi mindent a hordozókról?

Én tanár vagyok egyébként, és csak a Nandut ismerem...


Tudtok mutatni Nanduhoz kényelmes, egyszerű, egy hónaposnak való kötési módot a klubban?

Folytatom a vicces reakciók sorát: az apja vitte Julit a Szépművészetiben, bölcsőtartásban, és odajött a teremőr néni zordul: ABBAN MI VAN? János átlátta a helyzetet, és rezzenéstelen derűvel azt mondta, kiskutya. Aztán tíz percig hallgattuk a nénit, ahogy szabadkozott...
évuska
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: