Új privát üzeneted érkezett!

Jucuu! Néha úgy érzem, ha kétcentis hajam lenne, akkor is képes lenne kitépni... :lol: úgyhogy le ne vágasd!
(Megjegyzem, a baba születése óta nem hordok ékszereket - pedig előtte szinte mindig :) Hja, valamit valamiért. Nem baj, azt mondják, a gyerek a legszebb ékszer, hahaha. Ezt hordozósok különösen magukra vonarkoztathatják, mert tényleg rajtuk van a gyerek :lol: )

Mekkora az a minimális méretű anyagdarab, ami jó karikás kendőnek?

Kriszti, kösz a tippet, pont ilyesmire gondoltam. Már csak vaskereskedést kell találnom... :)

Viru
Kép
viru
 
 


Viru: Én kb. 160 cm-s, 70-80 cm széles anyagból csináltam. (asszem, nem mértem most le pontosan) Hosszabb nem nagyon kell, mert engem pl. zavar, ha a földig leér a szára. De próbáld ki, hogy magadra tekersz pl. egy kétméteres takarót a megfelelő formában (vállon keresztben) és mérd utána le. Persze rá kell hagyni a varrásra meg a szegésre meg az állíthatóságra is. Kb. 30-40 cm lógjon le a gyűrű alatt. Amúgy pikkpakk megvan! Majd tegyél fel képet ha kész!

Én a fülbevalót sajnálom nagyon, a gyűrű, nyaklánc maradt. Tomi mindig a fülemet piszkálja, úgy is alszik el, hogy fülez. :roll: Már próbáltam alkalmakra visszatenni, de sajnos bepirosodott. Már sose lesz fülbevalóm??? :cry: (na ne egy 10 cm-s karikát képzeljetek el, csak egy kis bedugós volt, igazgyönggyel - esküvői.) KÁÁÁR!

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Szasztok! Megvanna ka módosítások a MT-on, és megvanna kaz első képek. Még csa kelőre kötve, mert nagyon nyűgös volt a gyermek és nem akartam tovább bénázni vele. Szakértő kollegák, jól kötöttem?

Kép Kép Kép Kép

Norsi: Igen, csábító a red castle, és amíg a gyermek el nem érte a 6 kliót, addig nem is volt vele gond. Kb egy hónapos korától kezdve hordtam benne, és mindketten szerettük, de most már nem olyan jó. A MT sokkal jobb. Most már nagyon billeg benne a gyermek, nekem meg nagyon nyomja a vállamat. Kabátban jobb, de most már meleg van, meg egyébként is kész a MT:) MEg ugye mint tudjuk nem biztosítja a terpsztartást, és lóg benne a gyerek (mint minden más kenguruban)

OFF:
Varda: A szopizással kapcsolatban nagyon jól szóltál, én a kórházban konkrétan eljutottam a bőgésig, amikor bedurrantak a cickóim, a csecsemősöknek meg hiába könyörögtem, hogy adják oda a gyerekemet, mert szétrobbanok. (Egész nap ordított és örültek, hogy végre alszik, nem engedték fölébreszteni, hogy cicire tehessem)

Péter: Nagyon édes ez a gyermek! Micsoda szemei vannak!

Kép
beszilva
 
 

 
 

beszilva: ügyi vagy! Jó szélesre csináltad a pántjait!!! Biztos jó kényelmes lehet! Mivel bélelted? A derékpánt 2x van körbetekerve a derekadon? :D

kisvic
 
 


Tudatlanság, információhiány:
Szerintem ezekben a csecsemőgondozás, gyermeknevelés témakörben nem lehet 8 hónap alatt autodidakta módon, illetve 3-4 kórházban tölött nap alatt, (ahol az ember vagy kap használható infót, vagy nem) fökészülni. A baj ott kezdődik, hogy a mai lányokat nem készítik föl az anyaságra. Nincs társadalmi háttere, nincs intézményi háttere a dolognak. És mitöbb a legtöbb lányban igazán a hajlandóságot sem ébresztik föl. Úgy értem, hogy szerintem manapság anyának lenni egy nőnek (most az átlagról beszélek) vagy a szükséges rossz, vagy valami, amit le kell tudni, vagy valami mellékes a karrier, a munka és egyebek mellett, holott ezt minden nőnek hivatásnak kellen érezni. (Oké, vannak nem anyatípusok is) Az utolsó intézmény, ahol emlékeim szerint az "asszonyéletre" próbáltak nevelni általános iskola felső tagozatában technika órán volt, ahol külön csoportban voltak a fiúk és a lányok és mi szabás-varrást, horgolást tanultunk, nem pedig villanyt szerelni. (Az megint más kérdés, hogy nekem volt szerencsém belecsöppenni a cserkészet berkeibe, ahol nagy hangsúlyt fektettek a lányok anyává nevelésére.) ÉS igen, a tudatlanság nagy veszély, mert hiába éreztem én ösztönszerűen, hogy hordoznom KELL, fogalmam nem volt, hogy mik az egészséges hordozás feltételei és kellékei. És sajnos még azt sem mondhatjuk, hogy erről a tudatlanságról az anyák tehetnének. Hosszú hónapokba került, mire idetaláltam Kamcsatka Orsi vezényletével. Én ebből levontam azt a következtetést, hogy nekünk küldetésünk van! MErt ha nem tőlünk, máshonnan nem fogják megtudni a rosszul informált anyukák, hogy mi a jó, és ez egy nehéz feladat, mert úgy kell előadni, hogy ne érezzék úgy, hogy bíráljuk őket. Húh, kicsit most hosszúra sikerült, bocsi.

Kép
beszilva
 
 


Kisvic:
Filccel van bélelve a derékpánt és a vállpánt is. A derékpánt pedig kétszer van körbetekerve, mert ha egyszer tekerem, akkor filcbélés körbeéri a derekamat és nem tudom ott megkötni, szóval ezt egy kicsit elmértem, de hát ennyi volt a szabásmintában,- csak a szabásmintát közzétevő asszonyság kicsit nagyobb darab, mint én és ezt kihagytam a számításból :roll:

Kép
beszilva
 
 


Képzeljétek, lányok (és Péter :))! Ma délután a közelünkben lévő hipermarketben jártam a három fiúval, és egy pillanatra majdnem megijedtem, mikor a pénztáros utánam szólt, hogy legyek szíves visszamenni egy kicsit - aztán legnagyobb meglepetésemre azt kérte, hadd nézze meg, milyen kötéssel van a manó a hátamon... :lol:
Megmutattam, naná! :wink:

Judit
Kép
patonayj
 
 


Beszilva, Jucuu,
ügyesek vagytok! Ilyenkor mindig úgy érzem, hogy egy percig sem élhetek tovább varrógép nélkül... :)

Judit
Kép
patonayj
 
 


Tényleg jó lett, Beszilva! Jó széles pántok! Szépen kötötted meg.8)

Kriszti
kkriston
 
 


Köszi a bíztatást! Az az igazság, hogy már nem is vagyok annyira biztos abban, hogy antitalentum lennék a kendőzéshez. Na ,de ez még a jövő zenéje:)

Kép
beszilva
 
 


Angolul van ugyan, de érdekes lehet:

http://www.thebabywearer.com/articles/H ... ioning.pdf

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Beszilova, nagyon ügyes vagy! Szép lett a MT, és teljesen jó a kötés is :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


sziasztok

beszilva, ez nagyon jó lett, jól áll nektek! :) Ha majd nagyobb lesz Kómi (mi a teljes neve?), akkor az anyag fölé is tudja tenni a kezeit, vagy a MT egy ilyen típusú hordozó, hogy "bent" van a gyerkő keze?

Évuska, igazad van. Főleg az a mondatod tetszett, hogy nem csak egyféle jó anya van :) végülis az egész mondandóm nekem is erről szólt (elvileg), hogy jó lenne így látni a dolgokat. Nagyon szeretek találkozni olyanokkal, akik nálam többet/jobban tudnak, jó érzés tanulni tőlük, erre is nagyon jók ezek a fórumok. Pl. a gyereknevelési kérdésekben is, vagyis pár éve különösen ez a téma érdekel:) Jó megismerni olyan anyákat, akikből sugárzik valami erő, akik bizonyos szempontból példaképek lehetnek. Akik úgy képviselnek valamit, hogy közben nem gondolják azt magukról (helyesebben: ezt nem éreztetik), hogy csak úgy jó, ahogy ők csinálják, de mégis (vagyis inkább éppen ezért) az ember kedvet kap, hogy valamit máshogy (jobban) csináljon, hogy tanuljon tőlük, és ők ebben szívesen segítenek is. Örülök, hogy itt a babaneten is találkoztam néhány ilyen szülőpéldánnyal:) De sajnos nem csak ezen a nagyon szimpatikus módon lehet kiállni egy dolog mellett, és ez különösen szomorú, ha olyan szép eszmékről van szó, mint pl az igény szerinti szopi...vagy pl a babahordozás. Bár mindig nagyon igaz, hogy tévedni/hibázni emberi dolog (ehhez a joghoz én személy szerint is nagyon ragaszkodom :D ), és változni/változtatni sosem késő.


Péter, csodaédes a málhád!:)

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Maminti: Ki is tudja majd tenni a kezét, elvileg már most is. Kómi= Kornél, csak a keresztfiam nem tudta kimondani, és csak annyit mondott, hogy Piszi Kómi (pici Kornél) és rajtaragadt.

Kép
beszilva
 
 


azt hittem, hogy mindig álmos=kómás :D

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


kiváncsi lennék, hogy egy ilyen MT mennyiben más az Ergohoz képest. Szerintem kb ugyanazt tudja

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Maminti: köszöni szépen a bókot Benjámin :) Egyébként gyönyörű gyerek, mondanom sem kell :)


Kriszti: a kedvesem délután megemlített, hogy ugyan nézzek már utánna a neten ezeknek a selyem-hordozóknak. Nem is tudom, ki ültette a bogarat a fülébe :)

laeres
 
 


Maminti: Az Rgo vs. MT kérdésben ne mtudok segíteni, mert még sosem láttam Rgot, de ha elmégy a klubba május 9-én, akkor megtudhatod:)
Kómi sosem kómás :? (alig alszik)

Kép
beszilva
 
 


Maminti, én egy manducát próbáltam a legutóbbi klubozáskor, valamint egy mei tait. Ég és föld a kettő - a mei tai javára. A manducában nekem (a kendővel is összevetve, mert mi csak azt használunk) nagyon furcsa a gyerek súlyeloszlása. Háton próbáltam és úgy éreztem, hogy lóg és jobbra-balra dülöngél benne.

Márti
Kép
cerceluska
 
 


nem tudok lépést tartani és már most is mindjárt éjjel kettő :shock:
mindig gyanús egy két hozzászólásból, hogy kimaradt egy-két oldal.

most egészen a Yodás képig kellett visszamennem :D :D :D csúcs!

Beszilva, szuper lett a Mei Tai! és Jucuu kendője is álomszép!

itt Mo-n asszem nem lehet karikát kapni. Legalábbis speciálisan kendőhöz nem. Régebben volt erről téma és asszem épp Livus talált egy kellék boltot ahol talán volt valami hasonló. Nem tudom mennyire éri meg 2 karikát külföldről rendelni, gyanítom nem nagyon.

kifele fordítás és jó anya:
nekem mindig nagyon nehéz rávennem magam, hogy szóljak. hiszen én is annyi kéretlen tanácsot kapok. ha nem épp a megfelelő hangsúllyal szólok, könnyen lehet hogy épp az ellenkezőjét érem el. Persze lehet nem ezen kéne agyalni, hanem korrekt információt adni. Nekem is kincset érnek a netről összevadászott infók, hihetetlenül sokat tanulok tőletek és más topikokból, de az utca azért más. Ha nincs időm/kedvem megtanítani az anyukát helyesen hordozni (vagy feltehetőleg neki nincs épp ideje, mert mondjuk rohan az oviba a nagyobbért), akkor nem túl sok értéke van annak ha megmondom, hogy káros amit tesz. Szóval ha csak egy odavetett megjegyzésre van időm, akkor inkább nem szólók. :oops:

KépKép
savitri
 
 


én próbáltam ergo-t és mei tait is és nem éreztem azt az ég és föld különbséget. A mei tait viszonylag egyszerűbb szorosan kötni, de az ergo-nál vagy a manducánál sem ördöngősség. Viszont nem elhagyható, mert különben ahogy Cerceluska írja lóg a gyrek, meg billeg. Szóval amikor az ember lánya felveszi az ergo-t/manduca-t akkor a pántokat jó szorosra kell húzni. Illetve éppen megfelelőre. Ha viszont egyszer beállítottad magadra(és mondjuk más nem használja) akkor tényleg csak magadra kapod, semmi kötözés.
Nekem a mei tai-ban leginkább az tetszik, hogy annyira egyszerű és sokkal kisebb helyen elfér összehajtva mint az ergo.

még Maminti régebbi kérdésére:
én mániákus hordozó vagyok :D de valahogy Iván születésénél ez elfelejtődött és kellett hozzá pár hónap mire végre visszataláltam.
hihetetlenül sajnálom, hogy akkor még nem tudtam háton hordozni, megváltás lett volna. Mire megtanultam, ő már nem igényelte az egésznapos hordozást. Azért még mindig nagyon sokat viszem és sokszor főzök úgy, hogy ő közben a hátamon. A bevásárláskor meg mindig ott a helye.
De most már nehéz és nagy. A konyhában mindig vigyáznom kell, hogy a lábával ne verjek le semmit(rosszabb esetben ne lógjon bele a forró olajba :? ) és ez kényelmetlen. Azokat a házimunkákat amikhez hajolgatni kell, már nem hordozva végzem. Ha otthon vagyunk, akkor ágyban altatom.
Néha Hanát is viszem még, olyankor Iván ül a bevásárlókocsiban, de ő már tényleg nagyon nehéz, viszont igényli ezt a fajta testi kapcsolatot. Ha Hanával a hátamon kell bevásárolnom, akkor bizony utána sajog a térdem, a gátam, mindenem. Szóval ha lehet lebeszélem róla a kisasszonyt.
Leginkább séta alkalmával szeretek hordozni, amikor van tér és hajolni is ritkán kell.

KépKép
savitri
 
 


Ergo/ Manduca/ Mei Tei: Mind3-at próbáltam. Nekem a mei tei-ban dülöngélt inkább. (Lívia féle volt.) Manduca: Nagy előnye, hogy állítható a body része, így egész picikének (3 hónapos) is kényelmes volt. A fejtámasz nagyon klasszul tartja a fejét, akár szaladni is tudok benne, az is kényelmes, nem dülöngél. Szerintem a vállpántját kicsit túlkomplikálták, de kényelmes. A derékpánt is jó oszlatja el a súlyt, ám ha igen karcsú vagy, le kell tolnod a csípődre, hogy igazán kényelmes legyen. Biztonsági kapoccsal záródik, amit csak 2 kézzel lehet kinyitni. Ergo most van tesztelés alatt, de első blikkre előnye, hogy a fejtámasznak hosszú zsinórja van, kevésbé komplikált a vállpántja és minden további nélkül szorosra lehet húzni a derékpántot. Hátránya: kevésbé stabilan tartja a babát a body része, mert nem lehet méretre állítani, a fejpánt pedig csak alig tartja a fejecskét és simán oldalra csuklik benne. Futásra nem alkalmas. (Nálam ez is szempont, hehe.)

Zsizsa, várom a Te beszámolódat is!!!!! :lol: :D

kisvic
 
 


Jucuu! Ha a gyereknek kint van a kendőből a feje, akkor a felső szegésnek nem kell a nyakánál lenni. Ha a vállai bent vannak, akkor a szegés lehet a válla vonalában, így aztán forgathatja szabadon a fejét. Ha már tartja a háta felső felét, akkor kirakhatod a vállait is, ekkor a felső szegés a hóna alatt van – de ez már adja magát. Egyébként az nem jó megoldás, ha a felső szegést lazábbra veszed, szinte bármi is a probléma. A felső szegés minél szorosabb, annál jobb a kötés.

hordozo
 
 


No, hát kidugja az ember az orrát a civilizációból 2 napra, aztán alig győzi kapkodni a fejét... Hajrá Lányok és Fiúk, írjatok csak, nagyon élveztem az "követő-olvasó" üzemmódot!

Mivel nem jegyzeteltem, ezért csak pár kósza gondolat (mert nem állom meg, hogy bele ne szóljak): Beszilva, gratulálok a MT varráshoz, Neked a hordozás öröme mellett még az alkotásé is megadatott! Azért kicsit bánom, hogy a topikba "hívás" nem az én dicsőségem, de őszintén szólva nem gondoltam, hogy Te is elvetemült horodzó leszel! Mint ahogy volt is szó róla az utóbbi lapokon, nem mindenkit kap el a menetszél, és egyszerűen csak alkalomszerűen hordoz. Külön öröm, hogy Te is továbbvitted a témát:-)

Szerintem tökmindegy, hogy valaki kizárólag praktikus okokból, vagy meggyőződésből hordoz. Fontos, hogy egy megfelelő hordozóeszközt rendeltetésszerűen használjon hozzá. Ebben a topikban logikusan túlteng a mániákusok száma, ezért nem is való mindenkinek, túlzásnak tűnhet, de pl. a horgászok is évekig tudnak ugyanarról a csontisdobozról beszélgetni:-)

Livi, teljesen egyetértek azzal, hogy a hordozás (meg a "többi") egyre népszerűbb lesz itthon is, én is így látom. Ki kell jönni abból a skatulyából, hogy hordozni meg textilpelelnkázni "geek" dolog, és eljutni addig, hogy nincs ebben semmi különös.

Még annyit tennék hozzá az egy hordozó-több hordozó ügyhöz, hogy különböző okokból lehet az embernek több hordozója: ha pl. több kendőm van, az praktikusan fölösleges, de számomra tökéletesen elfogadható, követhető. Egyik szebb, mint a másik, de egy is működik. Akinek 50 van, az meg gyűjtő (ítélet nélkül). De ha van egy erszényem, egy rugalmas kendőm, egy Manduca-m meg egy MT-om, az számomra teljesen ésszerű: mindegyiket más szituációban használom, ill. más családtag használja.
Nekem jelenleg van 2 MT-om, most lesz egy harmadik. Az egyiket az autóban tartom, ha azzal megyünk valahova, és ki kell szállnunk. A harmadik pedig színtiszta öröm, gyönyörűség lesz, gyakorlati "haszon" nélkül. De hát farmerom is több van, mert nagyon szeretem.

Hordozós hízó-fogyó történetem tárgyi állomásai: Babybjörn, Carolino kendő, Lívia erszény, Lívia MT, Babyhwk MT, Babaslings erszény, Liliputi háti hordozó. Ezek már nincsenek meg, mert végül is valami miatt nem voltak jók nekem (vagy Klubos hordozóvá" váltak:-)).

A miniszünidő kis színes híre: egy rendes hordozott gyerek simán el tud aludni háton, miközben anyukája rettenetes hangú benzines fűnyíróval dolgozik!:-)

kamcsatka
 
 


Ja, és még egy fontos dolog a különböző hordozókról:
én először a már többször említett német hordozós-pelusos netshopban láttam, hogy kölcsönöznek x Euróért hordozó-tesztcsomagokat (3 db) 1 hónapra. Innen vettem az ötletet én is (csak a német lány árulja is az összes kikölcsönzöttet). Mert ugye beszélni sok mident lehet, de igazán és minimális pénzbefektetéssel akkor derül ki, melyik jó NEKEM, ha kipróbálom...
Ezért remélem, hogy a klubos hordozók tesztelésének (az örömön kívül) gyakorlati haszna is lehet - legalábbis egy szűk körben (akik el tudnak jutni a klubba, vagy nagyon jól ismernek valakit, aki el tud jutni:-)))

kamcsatka
 
 


Jucuu: én is hasonlót jöttem mondani, mint Ági. Ha a felső szegés lazább, akkor inkább "újradobom" a gyereket, mert nem lesz kényelmes. Én gyakran úgy csinálom, hogy az egyik kezét kiveszem, a másik benn marad a kendő alatt, bár ennek előbb utóbb vállfájás a vége. :wink: Ha a válla vonalában megy a felső szegés és jó feszes a kendő, akkor nem fog felcsúszni a nyakához.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Benjámin így szeret legjobban aludni :) kb 5 perce készült a kép.

Kép Benu

laeres
 
 


OFF, de hátha vkit érdekel:
én nem vagyok textilpelenkás, véletlenül találtam egy oldalt, popolni pelenkát árulnak, újakat, 800 Ft betéttel. nem vagyok érintve a dologban, de érdekel vkit a link?
és lécci áruljátok el, hogy található a kendő adás-vételes topik? köszönöm
gale
 
 



kamcsatka
 
 


Orsi: köszi! és valóban, nyárra gondolkodom, hogy bele kéne vágni.
gale
 
 


Valaki be tudna tenni egy közeli képet arról, hogy megy a vállnál a kendő háton? Mármint a baba hátánál, mert így nem tudom elképzelni. Mindig megpróbálom meghúzni jó erősen a felső szélét is a kendőnek, mert érzem, hogyha laza, mennyire lötyög előre hátra Szilárd, és az nekem sem kényelmes/nem ad biztonságos érzést. De a férjem megnézte a kezével, hogy nem vág be a kendő Szilárd nyakába (ezt értettem azalatt, hogy laza), de mégis kivörösödik. A kezét még nem szeretném kirakni, mert jól elvan úgy is, hogy bent van és így legalább nem kapaszkodik bele mindenbe, ami mellett elmegyünk. :)
Viszont így látatlanban azt gondolnám, hogy a válláról azonnal felcsúszik a kendő a nyakába.

A hajas tanácsokat köszönöm, jó tudni, hogy mindenképpen meghúzgálná a hajam, akármilyen hosszú lenne. Meg az egyik belinkelt oldalon tetszett, amit írtak, hogy jobb, ha vaskosan össze van fogva és azt húzza, mintha egyenként a hajszálakat, ami ugye jobban fáj. Azt hiszem a fonott megoldást kipróbálom.

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Jucuu: az előző (101.) oldalon Laeres Péter fotóján tök jól látszik a baba nyakánál a kendő. Igaz, nem háton volt asszem, de azért vmire jó a kép...

Kriszti
kkriston
 
 


Jucuu: Bocs, mégis háton hordozásnál készült az angyali fotó :).
De szerintem ha a te fiad, Szilárd már 8 hós elmúlt, simán teheted hónalj alá a kendő felső szélét, mert erősen tartja a fejét, nyakát. Gondolom. És lehet, hogy pont a kora miatt nézelődik olyan erősen jobbra-balra (érdeklődik), és emiatt dörzsöli ki a nyakát. Ha szabadabban van a feje, könnyebben kilát majd. A válláról sztem is előbb-utób felcsúszna a nyakáig...
És hogy lötyög...hát nem kell azért kényszerzubbonyszerűen tartsa a kendő, de legyen jó szoros. És akkor ha kicsit mozog, nem lötyögésnek érzed, hanem hogy megfordul vagy felemeli a kezét vagy stb.

Különben te melyik kötést használod háton? Az sem mindegy.

K
kkriston
 
 


Jucuu: ha nem teszed ki a kezét, akkor nyugodtan mehet a kendő a nyakánál, sztem. A vállánál vezetett kendőből ugyanis egy 8 hónapos simán kirakja a kezét! :D
Nálunk pl. ilyen "szoros" a felső szegély és nem vág be:
Kép

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 



Livi, szépek vagytok! :D
Kriszti, 8 hóssal ugyan még nincs tapasztalatom, de Dani attól még remekül kilát és forgolódik, hogy a nyakánál megy a kendő :) Bár mostanában főleg a szájában megy, rágcsálás céljából :wink:

Judit
Kép
patonayj
 
 


vállánál vezetett kendő: kirakja a kezét, illetve fölcsúszik. Ezek az elméletek. Én már bizisten kipróbálnám, hogy mi az igazság. Kár, hogy nekem már nagyok a hordozóalanyaim. Ha valaki megtette, leírná a tapasztalatokat?
banya
 
 


Igaz, már feltettem az adok-veszekre, de most itt is aktuális talán:
Kép Kép
A jobboldali sokkal stabilabb kötés, a bal gyors és rövid kendős.

Tomi már "kicsit" nagyobb, mint Szilárd, de kényelmes a hónalj alatt neki. Egyáltalán nem lötyög... :)

Kriszti
kkriston
 
 


Judit! Nektek is "vágja" a gyerkő száját a kendő? :lol: Roland is szereti a kendőt csócsálni mostanság, ezért mindig a szájában van. A múltkor is így aludt el, mikor megkaptuk ezt a beszólást.

Tegnap kipróbáltam a SHBC - t (Secured High Back Carry). Nekem egyszerűbb jól megkötni, mint a sima hátikötést, és nagyon stabilan egyhelyben tartja a babát.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Varda, :lol:

Beszólások: azt vettem észre, hogy ha MT-ban viszem Danit, pozitívabb az emberek reakciója, mint amikor kendőben látják. (Úgy értem, nem néznek olyan furcsán-csodálkozva, és nem kérdeznek olyasmit, hogy "Oszt' nem esik ki?!", meg "Biztosan nem kényelmetlen ez szegénykének?!":roll: ) Érdekes, nem?

Judit
Kép
patonayj
 
 


Sziasztok

liv, ez annyira klassz lehet a babácskádnak, hogy ilyen magasra lehet kötni kendőben, na ezt nagyon hiányolom az Ergoból:)
Mei Tai-t is meg lehet így kötni, hogy ilyen magasan legyen egy kb 1 éves baba benne, hogy kilásson a vállam fölött? vagy ez csak kendővel megoldható? És ha ilyen magasra kötöd, akkor a popója alatt előrejövő kendőszárakat jóval a derekad fölött kell megkötni, nem? ez nem zavaró (pl levegővételnél)?

Péter, édes Benu:)

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Ma a boltban az eladó megjegyezte, hogy milyen jó dolga van a gyereknek :) Van, aki pozitívan áll hozzá a kérdéshez :) A piacon viszont a kedvenc zöldségesem mindig megkérdezi: nem fullad meg? :roll:

laeres
 
 


Maminti Kati, pici babát lehet magas háti hordozásban megkötni, én nem csináltam, de kép a Kozy honlapjáról:
Kép

Nagyobb gyerek meg kilát simán - Kamillát kb 9-10 hónapos kora óta hordom hátul.

De erre is van magas háti kötés Kozyéknál (mármint nagyobb gyerekre), de én a normálisat használom: Kép

kamcsatka
 
 


Ahogy néztem a képeket, nálunk is pont ugyanígy néz ki, mint ezeken. Ezek szerint jól kötöm meg, vezetem el.
Lehet, hogy az van, amit Kriszti írt, hogy annyira nézelődne, hogy emiatt dörzsölődik ki a nyaka. Azt a kötést próbáltuk, ami nálad a bal oldalon van, nem tudom, mi a magyar neve, síma háti?

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Hahó!

Ma volt az első éles bevetésen a homemade MT, de egyelőre csak előrekötve. Jó volt, aludt is benne Kornél! Kaptam viszont egy rendelést az egyik bnőmtől karikáskendő varrásra. Tud valaki linket? KÖszi!

Kép
beszilva
 
 


Jucuu, biztos hülye kérdés, de a kendő anyaga nem lehet ludas a dologban?

kamcsatka
 
 


http://www.thebabywearer.com/lists/Sewing.htm

regisztrálni kell - meg keresgélni, mert rettentő sok van, nem néztem át :oops:

kamcsatka
 
 


Köszi Orsi, írtam pirivit!

Kép
beszilva
 
 


http://www.slingrings.com

Innen lehet rendelni bármilyen színű, méretű, anyagú karikát a karikás kendőhöz, ha esetleg valaki nagyon profit akar csinálni

Kép
beszilva
 
 


A didymos honlapon is van leiras sling varrasrol. Valhol meg azt olvastam, hogy ugyan szebbek a hajtott varasu karikas kendök, de a siman vartak meg kenyelmesebbek. Egyiket sem probaltam, csak gondoltam tovabb adom :-)

A MT különben szuper lett! En sajnos nagyon antitalentum vagyok ilyenekben. :(

Judit: nalunk is van hogy vagja Benit a kendö, de en ugy lattam, hogy öt nem zavarja, azert nem igen szoktam törödni vele.
Ha meg WKT-t kötök (mi is a magyar neve?), akkor nem vagja.

Kriszti: en kicsit szkeptikus vagyok azzal a Lexi Twistes kötessel (a bal oldali kep), szerintem az tulsagosan "kiegyenesiti" a gyerek hatat. Persze olyan nagynal mint Tomi ez mindegy, de Benit nem szivesen kötnem igy. Egyszer probaltam es Beni elegge sirdogalt (habar nem szokott), szerintem kenyelmetlen volt neki.
smzsgalf
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?