Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti én egyébként csodálkoztam, amikor a védőnőnk mondta, hogy ő még nem találkozott egyetlen családnál sem ilyen pelusokkal - bár tudott róluk. Azt mondta, hogy összesen egyszer kérdezték meg tőle, hogy mit tud a mosható pelusokról. Most már sok mindent, mert szoktuk ezzel traktálni :) Még a blog címét is megadtuk neki, hátha valakinek szüksége lesz rá. Jó dolog ez a találkozó, remélem egyszer mi is eljutunk Budaörsre - Gödöllőtől kissé messze van. :) Ha nem tudsz/akarsz a találkozóig várni, hogy Lotties pelusokat nézz, látogass meg minket :)

laeres
 
 


Péter: Gödöllőtől nincs messze Budaőörs!
Egy hordozóklubba vágyó pécsi anyuka

Kép
beszilva
 
 


Mosható pelus: csak érdeklődés kedvéért, amit Jucuu varr pelusokat, az így egyben már tettrekész? Nem is kell bele bélés? (teljesen analfabéta vagyok a témában)
És ha én most belevágnék a mosható pelusozásba (8 hónapos a kölök, éjjel rengeteget, napközben egy-kétszer kakil), szerintetek milyennel kéne próbálkoznom? MErt egyszer már majdnem rávetemedtem, kb 3-4 hónapos korában ,de aztán valamiért lebeszéltem magam róla. Attól féltem ,hogy télen a szobában nem száradnak meg. Neke mtkp nem is a mosással, hanem a száradással vannak problémáim. (Új lakásba nlakunk, ami még eleve elég vizes) Mit gondoltok?

Kép
beszilva
 
 

 
 

Beszilva: pelusosban válaszolok, oké? Gyermeknevelés » Pelenka: melyiket válasszam?

KépKép
livus
 
 


Judit, köszi a felajánlást!

Kisvic: te el tudsz majd jönni érte a klubba? vagy a XI. ker-ben oda tudom adni bármikor (privizz)
gale
 
 


Beszilva: persze, ha van autó :) Csak nekünk sem autó, se jogosítvány. Mi biciklivel és tömeggel közlekedünk :) Holnap CM van úgyis :)

laeres
 
 


Savitri,
köszi a kendő-szopis tippet, ki fogom vele próbálni!

Kb. egy hete valaki keresett gyorsan ki-be teszem típusú hordozót, már nem találom.
Ma kipróbáltam újra a Baboo babazsákunkat, ebbe is belenőttünk :) és ez pont ilyen szerintem!
http://bababolt.com/index.php?option=co ... &Itemid=47
A mienk nem egy design-os darab, de gondolom, van már más anyaggal is. A cippzár miatt tényleg pikk-pakk be lehet tenni a babát, és nem kell minden felvételnél állítgatni. A vállpántja is jó párnázott.
Kép
Jó terpesztartást is biztosít! Nem utolsó sorban lassan két órája van rajtam, és meg sem kottyan, bár az én babim még pehelysúlyú :)

Móni
norsi
 
 


Gale: nagyon király!!!!!!!!!!!!! 8) A XI. pont jó!!!! Esetleg E-címed? A privi nekem mindig elszáll... :oops: :x

kisvic
 
 


Móni, ez a Baboo nem csak elől hordós?

kisvic
 
 


Sziasztok!

Gyorsan bejelentkezem, nem vesztem el, csak borzasztó kevés időm van olvasni. (De nemsokára meglátjátok miért. :wink: :lol: )

Nuska, gratulálok én is a babához!

Orsi, mi is megyünk 9-én! Alig várom!

Lívia, amit belinkeltél blogpostot (régi képek apukákról akik hordoznak) a kommentek között meg ezt találtam:
http://www.aervilhacorderosa.com/blog/2 ... monde.html
Meg kéne kaparintani ezt a könyvet...
kattix
 
 


Banya: ez a néni, bácsi meg az alma...- hát szétröhögtem magam!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: 8) :lol: :lol: :o :wink:

Kamcsatka: Bocs, hogy kavarom a fecest, tök ciki :oops: , Gale-tól szeretném akkor...

kisvic
 
 


kattix: nekem megvan ez a könyv. én lenni sashalmon. annyit tudok mondani, hogy naggggyon szép. és magyarországra nem szállítja az amazon. de szívesen megmutatom :)
banya
 
 


hamár könyveknél tartunk. a héten jött meg ez: http://www.amazon.com/Our-Babies-Oursel ... 0385483627
és nagyon szuper. etnográf-archeológus szempontból a gyereknevelés. különböző kultúrák, szokások, és sok-sok miértre a válasz. (pl hogy miért KELL az embergyereknek (is) a hordozás). Ha valakit kicsit érdekel a dolog és közeleg a szülinapja, hát kérje ezt. Könnyű olvasni, tudományos, lebilincselően érdekes. És nem utolsó sorban: gondolatébresztő.
banya
 
 


Kisvic,

nem, háton is lehet hordani.
Ja, és a lány még mindig benne szunyúkál, úgyhogy leveszem, mert már szopizni kéne :)

Móni
norsi
 
 


javítok: szunyókál
norsi
 
 


Kriszti: Köszi :))) Tök jó lenne ha összejönne a dolog :))) Majd megpróbálom reggel lepasszolni a gyereket a szüleimhez és akkor nem kell gyereküléssel sem kínlódni mert én megyek egyedül... (különben kicsit bonyolult lenne az ülés miatt)

(Vigyek Premaxxot és Ergót?)

Banya: Sashalom????? Én is :)))))
Vendég
 


Én is szívesen mennék a klubba 9-én. Még nem láttam a gipsymamásokat sem...
nesica
 
 


hordozókat illetően sashalom úgy tűn jól áll :D :) . És gödöllő is jön föl :D
banya
 
 


Banya, úúúúúúú, megvan neked??? Jössz a klubba májusban? Ha igen, akkor ott biztos sok sok kíváncsi szem várakozna a könyvre. :)
Our babies ourselves: tegnap rendeltem az amazonról és nézegettem ezt is, de végül hagytam. Viszont rendeltem ezt:
http://www.amazon.com/ADVENTURES-GENTLE ... 0976896907
És hogy ON legyen ez is: most nézem a borítót közelebbről, ejnyebejnye!!! Pedig LLL adta ki... No mindegy, könyvet ne ítéljünk a borítójáról ugye.... :)

Csakegy: én szívesen kipróbálnám az Ergot, a férjem miatt... :) Elhozod a klubba?

Ha már itt tartunk képzeljétek - te jó ég, fejemet ne vegyétek.... - a héten többször is használtam a Baby Björnünket. :oops: :shock: :roll: :oops: :shock: :roll: Itthon, 5 percekre csak, amíg kimentem kávét feltenni meg hasonlók, de erre a rövid időre nem álltam neki kendőt kötözni. Megállapításaim:
1. Kell egy olyan hordozó a kendő mellé amit pikkpakk feldobok magamra, de elöl tudok benne hordozni. (Csípőn nekem nem jön be se kendővel, se kézben, lehet hogy még kicsi hozzá, ha kézben viszem akkor is olyan béndzsán fogom ha a csípőmőn akarom támasztani, neki se tetszik. Majd ha nagyobb lesz biztos jobban ráérez ő is, hogy kell a csípőn utazni és akkor jobban összekattanunk. Most még karon ül.)
2. A BB eszméletlenül kényelmetlen a kendőhöz képest (is, meg amúgy abszolút értelemben is). Ez a legszipiszupibb modelljük, külön deréktámasztós kiképzéssel, ehhez képest a hátamon NULLA támasztást érzek, a derekamon dettó, viszont a vállpántok vágnak mint a fene.
3. A gyerkőc viszont tök jól elvolt benne, pedig régebben (míg kicsi volt) utálta, még jobban mint a kendőt, bár ebbe is csak 4-5x került bele arra a 3 percre amíg el nem tört a mécses. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy nem csak a kendőben levést szerette meg hanem a hordozást magát.
kattix
 
 


Gale, a XI. nekünk sem elérhetetlen, vagyis klub nélkül is megoldhatjuk! ;)

Judit
Kép
patonayj
 
 


kattix,
én is majdnem elcsábultam nemrég egy kenguru ügyében! Ugyan egyvállas, de remek súlyeloszlású, és egy mozdulattal lehetett cserélni, hogy melyik vállon hordom, ugyanis nem csak elöl, hanem csípőhordásra is alkalmas volt. Pikk-pakk felvehető, légáteresztő anyag, jó szorosan magamhoz lehetett húzni benne a babát és még a fejét is tartotta, oldalról is. Ami a legjobban tetszett, hogy szintén egy mozdulattal kiválóan mellre is lehetett volna benne tenni. Csak a megfelelő lábtartás hiányzott... Akkortájt olvastam egy hasonlatot (talán épp itt) hogy a kenguruban úgy van a baba, mint a nyúl, amikor a nyakánál felemelik... Így én gyorsan le is tettem róla!

Ha sikerül Ergo-t (esetleg Manduca-t) próbálnod, légyszi, írd meg, hogy annál is ilyen élesen érezhető -e a különbség a kendő súlyeloszlásához képest!

Erről bárki tapasztalata érdekel :shock:

Üdv,
Móni
norsi
 
 


Bizony, jövünk fel :) Bár az egy főre eső hordozók számát Gödöllőn asszem mi dobjuk meg :)
Norsi: én szeretem az ERGO-t bár, a kendőnek van a legjobb súlyelosztása. És az ERGO-t sem lehet olyan baromi gyorsan "felpattintani". Nekünk ezért van egy babasling, amibe tényleg baromi gyorsan fel lehet kapni a gyereket, ha kell.

laeres
 
 


Banya, ezt a Bébés du Monde könyvet én is átlapoznám 9-én! hozd el léci!
Kriszti: Sashalomra is be tudunk menni. De nem kell a gyerkőcöt letenned, mert amúgy is van gyerekülés az autónkban, nem veszem ki. Hozd el Lillát, mert nem tudsz gyakorolni majd...
De mondom, hogy nem 100% , hogy elmegyünk, csak előtte napokban derül ki. Irok majd.

Voltunk a Kismama börzén és borzalmas, mennyi gyereket (pici csecsemőket is) vittek kenguruban kifelé fordítva!!!
:shock: :shock: Volt pl. egy mama, aki igy tolta a babakocsit (minek vitte azt egyáltalán??) és előre kellett dőlnie, a baba szegényke meg félig függőleges helyzetben, félig repülő-pózban, lötyögött jobbra-balra a kenguruban...Szóval rossz volt a látvány.

K

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


laeres,
Köszi!
norsi
 
 


Savitri,
kipróbáltam a rugalmas kenőt úgy megkötni a szoptatáshoz.
Lehet, hogy én tévedek, de szerintem ehhez nem megfelelő a tartása, nem elég biztonságos így.

Móni
norsi
 
 


Kifele fordított babák: én meg itt aggódok, ha nem sikerül teljesen szorosra kötni a kendőt...

Ma voltunk lent először hátra kötött babóval sétálni (délután megyünk újra). Nem sikerült jó szorosra kötni a felső szárat, így pár igazítási kísérlet után prüntyi elvesztette a türelmét, és előre kötözve folytattuk a sétát.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Ügyik vagytok Varda! Szép lassan beletanulsz, és Roland sem lesz türelmetlen, majd meglátod! Mondom ezt én, akinek teljesen tiltakozik a fia :) :oops: :cry: .
Mindenesetre a kifelé hordás nagyon durva! Akkor inkább ne is hordozza sztem. Vigye babakocsiban! De ez inkább divat, nem pedig meggyőződés ezeknál a szülőknél. Nem hiszem, hogy tudják a veszélyeit....

K
kkriston
 
 


sziasztok

tegnap ergóztunk, eredmény: háton nyüszítés, de elöl teljesen jól elvolt, olyan jó érzés volt!:) eddig a hátit eröltettem, mert azért már nem pihesúly a 9 kilójával, de azalatt az 1 óra alatt, míg elöl rám volt "erősítve", azalatt tök kényelmes volt (mindkettőnknek), szerintem ez egy baromi jó kis "kütyü". Úgyhogy most ez lesz, elöl cigölöm majd, hátha kicsit később már háton is megmarad benne...Én csak kb féléves korukig tettem őket kendőbe (elöl keresztezve, rugalmasba), azért annak jobb a súlyeloszlása (bár könnyebbek is voltak a málhák), de van egy nagyongagyi rossmanos kengurunk is, na hát ahhoz képest meg nagyon érezhető, hogy az Ergo milyen klasszul szétosztja a súlyt a derekam és a vállaim között.

barátnőmnek van olyan babazsákja, amit norsi feltett, ők is nagyon szeretik!

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


szerintetek kendőben sem lehet semmiképp elöl kifelé fordítva? én néha vittem úgy őket :oops: nem sokat, mert hallottam, hogy nem a legjobb (bár egy kendőzős oldalon olvastam a kötést), viszont azt nagyon élvezték. És kendővel meg lehet úgy kötni, hogy terpesztartásban csücsüljön a kölkec, úgy se jó?

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


feltehetek egy körkérdést? ti mikor/milyen esetben/céllal hordoztok?

- babakocsi helyett olyankor, mikor kényelmetlen lenne a babakocsi? (pl BKV-n)

- babakocsi helyett szinte mindig, mert valamiért ellenzitek/nem szeretitek a bkocsit?

- otthon is mikor nyüglődik a gyerek (hogy ettől megnyugodjon)?

- vagy otthon olyankor is, ha egyébként tök jól ellenne hordozás nélkül is (mármint jó passzban van), de "csupán" a hordozás öröméért?

Én mint már írtam, megoldást keresek arra a problémára, hogy mostanában nyüglődik a pici a bkocsiban. Mostanában erre én is úgy gondoltam, hogy a csudába, hogy a jó kis kényelmes babakocsi már nem válik be, de tényleg annyira jó érzés magarma kötni, úgyhogy nem is bánom annyira, hogy így alakult:)

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Mindenesetre a kifelé hordás nagyon durva! Akkor inkább ne is hordozza sztem. Vigye babakocsiban! De ez inkább divat, nem pedig meggyőződés ezeknál a szülőknél. Nem hiszem, hogy tudják a veszélyeit....


Szerintem nagyon könnyelműek ezek a kijelentések. Biztos, hogy mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének (is). Lehet, hogy információhiányról van szó. Jóhiszeműen hányszor, de hányszor hibázunk! És sok-sok "nagyon durva" dolgot csinál mindenki, például lehet, hogy a reggeli csokievés jobban árt, mint az előrefelé hordozás. Ki tudja. Nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy dehülye, akkorvigyebabakocsiban. Furcsa nekem ez a gondolatmenet...

És hogy divat-e? Hála az égnek, hogy az. (ha az.) A divat is meggyőződés, csak talán annyi különbséggel, hogy kívülröl jön, nem belülről. És magunkévá tesszük aztán. Szerintem ez elkerülhetetlen. Ha divat a Levis farmer, és azt veszek, akkor nekem is tetszik. Ha elsőre nem is, de megszokom, elfogadom, és azon kapom magam, hogy a legjobb a Levis és örülök, hogy megvettem. Örülnék, ha divat lenne a hordozás. És örülnék, ha a nüanszokról (kifele-befele, csokival vagy csoki nélkül hátracsalogatva, cumival vagy cumi nélkül elölaltatva) beszélgethetnék sokakkal, a tapasztalataimról, az érzéseimről a hordozással kapcsolatban. (Nagyon fontosak a nüanszok. Nagyon. És jó erről beszélgetni veletek :) )
banya
 
 


ja, nem tudok menni a klubba. most sem. de tervezem :D . A júliusi valószínű, hogy megy, de hol van az még....
banya
 
 


Hát, Kati...sztem nem jó kendőben sem kifelé fordítani. Az igaz, hogy nem minden gyerek lesz rögtön csipő/gerincproblémás emiatt és lehet, hogy semmi baja nem történik.Sőt, ugye még élvezi is. De mi van, ha mégis? Kívülről nézve azért be kell vallani, hogy tényleg nem szép látvány, ahogyan hátrafeszül a baba. Hiába van terpeszben, a háta akkor is nem gömbölyödik, hanem homorodik. Szóval ne fordítsd ki, sztem.
A bébikompot is szidják-dícsérik....sztem az is gyerekkinzás. Akármennyire úgy tűnik, semmi baja a külöknek - sőt, de tutira nem tesz jót. Persze, így is felnőnek a gyerekek minden gerincbaj nélkül, de sokszor meg emiatt lesz mozgás/egyéb rendellenességük. Kimarad a tartós mászás, ülés és az eközben gyakorolt háterősítések, kézemelgetések. Rögtön elkezd 8-9-10 hósan járni a gyerek és tök büszkék a szülők! Aztán meg esetleg az iskolában lesznek gondok az irással-olvasással, és még ki tudja, mivel. (Nem vagyok ám szakértő, csak hallottam innen-onnan). Nem jó ezzel játszani...

- Személy szerint én nem ellenzem a babakocsit. Pl. nálunk itthon alváshoz sokszor nagoyn jól bevált, 2-3 órát is szundizott Tomi. De másfél éves korában telejsen elhagytuk, előtte is már csak hébe-hóba. Ő inkább sétált...
- bkv-hoz nem tudok szólni, mi autózunk. De próbáltuk már buszon és naogyn bevált a kendő!
- az itthoni hordozáshoz szintén kevés a tapasztalatom, mert mi inkább utcán, kiránduláskor vettük fel Tomit. Most célom viszont, hogy itthon is magamra kössem Danit, talán igy könnyebb lesz a naggyal játszani, foglalkozni. Az altatásokat még nem tudom, hogy inkább kendőben vagy cicivel az ágyban valósítsuk-e meg. Meglátjuk. Az tuti, hogy tök jó érzés és valszinű, hogy csupán a hordozás öröméért fel fogom kötni sokszor itthon is, nem csak ha nyűgi.

Kriszti

Kriszti
kkriston
 
 


kkriston írta:Mindenesetre a kifelé hordás nagyon durva! Akkor inkább ne is hordozza sztem. Vigye babakocsiban!


Azert ezzel nagyon nem ertek egyet! Szerintem sok szülönek fogalma sincs arrol, hogy art a gyerekenek a kifele hordozas es azert meg szivesen hordozzak a gyereküket. Inkabb az lenne fontos, hogy közöljük ilyen szülökkel, hogy ez nem jo, mint hogy babakocsiba tegyek a gyereket.
smzsgalf
 
 


Banya: tökeletesen egyet ertek veled. En is ezt akartam irni, csak nem sikerült olyan jol :oops:
smzsgalf
 
 


kkriston írta:A bébikompot is szidják-dícsérik....sztem az is gyerekkinzás. Akármennyire úgy tűnik, semmi baja a külöknek - sőt, de tutira nem tesz jót. Persze, így is felnőnek a gyerekek minden gerincbaj nélkül, de sokszor meg emiatt lesz mozgás/egyéb rendellenességük. Kimarad a tartós mászás, ülés és az eközben gyakorolt háterősítések, kézemelgetések. Rögtön elkezd 8-9-10 hósan járni a gyerek és tök büszkék a szülők! Aztán meg esetleg az iskolában lesznek gondok az irással-olvasással, és még ki tudja, mivel. (Nem vagyok ám szakértő, csak hallottam innen-onnan). Nem jó ezzel játszani...

Azert el tudnad magyarazni nekem, hogy mi köze van a bebikompnak az iras olvasashoz?
smzsgalf
 
 


Igazad van Banya, kicsit keményen fogalmaztam. Bár odatettem, hogy "Nem hiszem, hogy tudják a veszélyeit." Nem értem meg őket. Lehet a dolgokról tájékozódni is. És az is biztos, hogy a legtöbb kenguru-gyártó simán ajánlja a kifelé hordást, ami inkább nagyobb hiba, mint a szülőé, aki csinálja.

A csokidologról: számomra rettenetes érzés ez, de egyszerűen nem tudok hatni a gyerekemre. Mintha bele lenne kódolva...Nem én adtam neki először csokit életében és nem is én adom legtöbbször. De sajnos a lényeg hogy szereti. És szörnyű, hogy ezzel kell néha zsarolni. D eha tudnád, hányszor próbálom elterelni a figyelmét a csokiról, hányszor ajnálgatok neki finomabbnál finomabb, de egészségesebb gyümit, házisüteményt, egyebet - de neki ezek után is a csoki kell. Szóval szenvedek emiatt. Tudom, hogy hibázok, de nem tudom megoldani. Most különben nagy nehezen elértem, hogy csak napi egysezr kap, de marha nehéz. MIndig sír és ismételgeti hogy "kéjek mai tokit"...megszakad a szivem. Mindegy. Ez csak egy dolog, nem akarom azért sajnáltatni magam.

Mindenesetre hülyének sem nézem a szülőket, akik kifelé viszik a gyekeret, inkább zavar, hogy nem látják a baba számára kedvezőtlen helyzetet. És a babát is sajnálom. Ráadásul ez nem olyan divat, amivel csak magadnak ártasz, hanem a saját gyerekednek. Én nem vagyok elnéző velük szemben. Ugyanez a véleményem a cigizős mamákról, papákról és úgy egyáltalán a dohányzásról. Divat, hobbi vagy szenvedély, de nemcsak magának árt vele.

De ez annyira off, hogy nem szeretném ragozni, mert mindjárt fenékbe billentenek a régi tagok... (te már meg is tetted)...:)

Nincs harag, nehogy azt hidd, nekem is van véleményem, neked is és örülök, hogy tudunk beszélgetni erről. Próbálok nyitott lenni sok dologban, de van olyan is, amiben begyepesedtem. Gyűjtöm az információkat és szeretnék okosodni, általatok is.

Kriszti
kkriston
 
 


[b]Zsuzsa[/b]: én azt olvastam és hallottam is, hogy a csecsemőkorban tanult, elsajátitott mozgások, mint a kúszás-mászás, felülés stb. ugyanazt az agyféltekét edzik ami később az irásért-olvasásért felelős. Azaz előfordulhat diszlexia pl, ami ezzel vonható párhuzamba. Orvosok is mondték ezt, nemcsak a nőklapjában olvastam.

Aztán persze nem minden gyerek jár igy, sőt. De ez is lehet egy ok. És a mennyiség is számít. Ha egész nap a bébikompban van a gyerek,az természetesen nem tesz jót. Pár perc/ nap talán kibírható. Bár nekünk sose hiányzott az életünkből...

Saját tapasztalatom is van ezzel kapcs.: a fiam unokatesója szintén két és féléves. Annak idején kimaradt nála a mászás, rögtön felállt. Ezzel egyidőben kompozott is. (Gyanús). Az egyensúlyérzéke nagyon gyenge, nem engedi még mindig az anyja a lépcsőn egyedül fel-le. Ha elindul a gyerek, meg nem áll a falig. Rögtön szaladnak utána, és nem csak féltésből, hanem tényleg veszélyes dolgokat csinál a kiskrapek. Emellett nagyok okos, és egyáltalán nem biztos, hogy diszlexiás lesz, de én odafigyelnék a dologra....

Ennyi az áltudományosságomról. :?

És, igen, egyetértek azzal, hogy nem a szülő a leginkább okolható, hanem a tájékoztatás hibás sokszor. És tudom, hogy fogalmuk sincs arról, hogy másképp is lehetne. Ezt hallották, látták... csak nekem pl. nem jutott eszembe ezek után sem kifelé tenni a fiamat.

Mindegy, de részletezzük, mert háború lesz. És béke-párti vagyok.

kriszti
kkriston
 
 


kkriston
 
 


A bébikompot én is utálom, valahogy annyira természetellenes szerkezet, soha nem adnék a gyerekeimnek, de szerintem ha nem rendszeresen és tényleg csak nagyon rövid időre kerül bele a gyerek, akkor az a testének nem ártalmasabb, mint mondjuk a mindennapi csokizás :wink: az már más kérdés, hogy a lelkének egy ilyesmi szerkentyű milyen károkat okozhat, de ez már más téma...

ugyanígy, ha ritkán, rövid időre kifelé van kötve baba, az szerintem nem tud ártani a testének. Én pl akkor kötöttem így Matyit, ha valahol vendégeskedtünk, és kivettem a babakocsiból, hogy elöl keresztezve magamra tegyem, aztán mikor azt esetleg megunta, akkor egy időre kifelé fordítottam és láthatóan nagyon élvezte ezt a fajta nézelődést. Mikor csak úgy kézben cigölöm most Borcit, őt is szoktam kifelé fordítva tartani a karomban, hisz egész más úgy a világ. Tök más eset, ha valaki rendszeresen így közlekedik akár napi több órát, ráadásul kenguruval. (ergoval egyébként nem is lehet kifelé fordítva kötni:)

szerintem.
:)

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


kkriston írta:A bébikompot is szidják-dícsérik....sztem az is gyerekkinzás.



Kriszti, szerintem a bébikomptól a gyereknek nem lesz semmi baja, gyerekkínzásnak minősíteni pedig igazán túlzás. Az általad belinkelt oldalaknak csak az egyikén van említés a bébikompról, ami akkor veszélyes, ha a mászás a komp miatt marad ki. Nekünk sincs ilyen, persze, nem védeni akarom de azért maradjunk a realitások talaján. :wink: :roll:

Kati: szerintem a hordozás lényege nem az, hogy most akkor kidobjuk a babakocsit, vagy állandóan ide-oda visszük a gyereket. Akinek legalább kettő kicsi gyereke van és nincs kertje, az tudja, hogy a babakocsi életmentő találmány... :D
Nekem nagyon fontos volt, hogy pl. Sárit az élet első 9 hónapjában nem nagyon tettem le a kendőből, hordoztam rengeteget. Nem a babakocsi helyett, hanem a kontaktus miatt, otthon főzés, teregetés, takarítás közben. A hordozás elsősorban nem a "gyerektranszportról" szól, hanem a kapcsolatról, kötődésről. Ennek ellenére én is örülök, akárcsak banya, hogy ha valaki "divatból" hordoz, vagy akár annak is, ha valaki ettől jobb anyának érzi magát...legalább hordozunk! És ebből még bármi lehet!

Csak zárójelben: (Szerintem hamarosan "nagy divat" lesz a hordozás, a kötődő nevelés, a pozitív nevelés, a CC, az EC, a mosható pelusozás, az 1 éves koron túli szoptatás, az otthonszülés, lehet, hogy még az otthonoktatás is, de nem baj, mert végre lesz lehetőség, hogy ezek a dolgok meggyőződéssé váljanak egyes emberekben. Persze, ez csak a saját véleményem. :wink: )

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!
KÖszi a válaszokat! A pelussal kapcs. kérdésekkel megyek a pelusosba, bocs, csak eddig nem vettem észre, hogy van ilyen is :oops:

Küldök képet a saját készítésű MT-ról. In action képünk még nincs,de ha lesz küldök. Hát ne málítom, hogy átmenne a vizsgán a darab egy szabás-varrást fötárgyként oktató intézményben, meg pl Jucuu sem hiszem ,hogy kiadná a kezei közül, de én elégedett vagyok.
Kép

Kép

Kép
beszilva
 
 


Kriszti! Kendőben van olyan kifele fordított ültetés is, ahol mind a békapozíció, mind a gömbölyű gerinc megvalósul. Ott már csak a pszichológiai ellenérvek érvényesek, de szerintem úgyis észreveszi a szülő, ha fárad a baba. Én nem fordítom kifele, de ezt is lehet jól szerintem.

Mindenesetre én örülök, hogy tudom, hogy nem jó a babának kifele fordítva kenguruban, meg úgy általában a kenguruk többségében se jó.

Banya! Mi az összes általad felsorolt okból szoktunk kendőzni. Mert bonyolult babakocsival közlekedni, emiatt nem is szeretem, nem is szoktunk soha babakocsizni, akkor is, ha nyűgös a baba, de akkor is, ha csak úgy gondolom, hogy most kendőzzünk kicsit, és ő se tiltakozik.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Bocs, most látom csak, hogy elnéztem, és a hordozós kérdéseket maminti tette fel. :oops:

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Kriszti: köszi a sok infot, hat erdekes, bar en tovabbra is ketlem, hogy lenne a kompnak köze az iras/olvasashoz. Pl öcsemnek volt ilyen mütyürkeje es azert megis nagyon koran megtanult irni is, olvasni is. Aztan Beni meg csak most kezdett el igazan maszni (azelött csak kuszott) es mar egy honapja felall (kapaszkodva). Nekünk meg se bebikompunk, se jarokank.
Különben en sem szeretem a bebikompot es nem akartam vedeni.
smzsgalf
 
 



Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Igen-igen-igen....nem mindig történik baj. De ha mégis, a komp is okolható. Igaz, a linkek közül csak az egyik említi a kompot. De sok más link van, ahol több infot találunk.
Persze hogyan is bizonyítható, hogy éppen a komp miatt maradt ki pl. a mi unokatesónknál a mászás? És semmi sem garantálja, hogy gondjai lesznek emaitt majd a suliban. Ez is csak egy ok lehet....
Azért használtam a gyerekkinzás szót (valószinű rosszul fogalmaztam), mert tudtunk nélkül árthatunk a babának. Sőt, sokan legjobb szándékkal vesznek bébikompot.
De a legfontosabb az lenne, ha tökéletes, hiteles és egészségközpontú tájékoztatást kapna a szülő a gyártóktól, az eladóktól és az illetékes gyermekorvostól, ortopédustól...stb. Ne a profitorienált világ miatt legyen baja sok gyereknek (lásd a graco babahintáztatója - lelki sérülés tuti lesz, mert ki is az anyja? a hinta????).
Különben meg örülök én is, hogy divatba jön a CC, az EC, a hordozás és stb. De fontos,hogy először nézzen utána a szülő. Én is kérdezősködöm pl. az EC-ről, mert nekem nagyon új, de szimpatikus. És a CC pl. valahogy nem is volt kérdés, miután szültem. Szopi sokáig-szintén.
Tudom, hogy nagyon nehéz tökéletesen cselekedni. És mindenki követ el nagy hibákat is. Én is, de tanultam belőle, legközelebb másképp csinálom. Főleg a gyermekem miatt.
Sajnálom azokat a kisbabákat, akiket hátrafeszítve visz a mamája.

K
kkriston
 
 


Biztos, hogy sok minden van a tájékozatlanság, vagy épp a félretájékoztatás miatt. Az általam említett díjnyertes kenguru bemutató cd-je úgy indul, hogy anyukákat mutat csípőjükön a gyermekükkel, és ezután jelenik meg a csípőn hordható kenguru képe. Mintha a kenguru által kínált lehetőség a legtermészetesebb volna. Csak épp arról nem szól, hogy a hol helyett, hanem a hogyan is fontos!

Én kifele tartva csak pár fotó kedvéért fogom a babát, ehhez nem kellett utánanézni a helyes testtartásnak, szerintem sok minden jön ösztönösen.

A mikor-mennyit hordozom is egyrészt ösztönösen alakul, de ezt már befolyásolja a praktikum is. Nekünk is van babakocsink, sőt, nem is egy. (mély, tágas sport, futkozós kicsi) Amikor elviszem oviba a nagyot, utána azzal praktikus bevásárolnom, majd kitolom az erkélyre az alvó kicsit, és addig haladok az itthoni teendőkkel.
Lehet, hogy még ügyesednem kell, de gyorsabban megy a házimunka, ha nincs rajtam a baba.
Így egyenlőre leginkább itthon hordozom. Nem feltétlen, amikor nyűg (hiszen akkor leginkább mellre teszem), hanem amikor játszok a naggyal, hogy akkor se legyen egyedül, illetve a nagy is tudja, hogy a kicsi is részese az életünknek.
A nagyot annak idején keveset hordoztam, őt még főleg nyűg vagy nehéz babakocsi helyett alapon, de több mint két éves koráig szoptattam, cumink sosem volt.
A mikor - mennyit alakulni fog a hónapok előrehaladásával is, hiszen az ő igényei is változnak, szerintem a legtöbb esetben azért lehet az anyai ösztönünkre hagyatkozni!
Persze, aminek tud, utána néz az ember, névnapomra a Liedloff
könyvet kértem :)

Beszilva,
nagyon ügyi vagy :) , én jó, ha egy gombot felvarrok...

Móni
norsi
 
 


Még a tájékozatlanság - tudatlanság kérdéshez:

a kicsivel a nagymamánál jókat sétáltunk Tente - fekvő kenguruval, pont belepasszolt a kókuszpólyával együtt :)
http://bababolt.com/index.php?option=co ... Itemid=125
Azóta többször olvastam, hogy a vízszintes fekvő hordozás nem a legideálisabb. Az biztos, hogy az egészséges csípőfejlődést nem segítettem plusszba elő, de szerintem nem is ártottam vele. (hiszen az ágyban is vízszintesen van!)

Móni
norsi
 
 


A hordozás elsősorban nem a "gyerektranszportról" szól, hanem a kapcsolatról, kötődésről.

Livi, jól megfogalmaztad! :)

Beszilva, ügyes vagy!


De a legfontosabb az lenne, ha tökéletes, hiteles és egészségközpontú tájékoztatást kapna a szülő a gyártóktól, az eladóktól és az illetékes gyermekorvostól, ortopédustól...stb.

Kriszti, ezt ugye Te sem gondolod komolyan, hogy pl. egy kengurut gyártó cég tájékoztatja a vásárlót, hogy a terméke egészségtelen... :lol: :( Az orvosok meg maguk sem tudnak megállapodni abban, hogy mi az egészséges...

Viru
Kép
viru
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: