Új privát üzeneted érkezett!

Orsi: én mégis szavaznék, mégpedig május 9-re.

ez a ketyere, aminek a linkjét feltetted...phűűű
elősször vicces :) volt 10 mp-ig, aztán kapcsoltam, hogy úristen, tényleg vannak emberek, akik ilyet vesznek (a legnagyobb jószándékkal), szóval elhűltem :? , aztán megdöbbentem :shock: , utána egész komolyan felidegesítettem magam rajta :evil: , végül pedig egyszerűen csak elszorult a szívem a 'dummy' kisbaba láttán :cry:

láttátok, floor rocker funkcióban a nőszemély saját kezével hintáztatja a szerkezetet! emberfeletti anyai teljesítmény!!!
gale
 
 


Csakegy,
Off, tudom, én sem lennék jogosult a kismamabérletre, de iszonyúan idegesít, hogy pl. ami a nyugdíjasoknak jár, tudniillik, hogy harmadáron utaznak, az nekünk, akik a jövő munkavállalóit felneveljük, nem.
(Tapasztalat: buszon tőlem sosem kérik a jegyet az ellenőrök, látva, hogy gyerek háton+csomó szatyor :))
On

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Ma voltunk először kendővel Pesten, baromi jól működött. Nem kevesen néztek meg, férfiakon még ritkábban lehet látni, mint nőkön :)
laeres
 
 

 
 

laeres: én jó ha eddig kétszer láttam férfin kendőt:) Az egyiket a ringató MÜPÁ-s karácsonyán:) Mindig megnézem őket :))))) (egyszerűen meg KELL nézni :) Mondjuk én a kendős nőket is megnézem és irígykedek, hogy milyen ügyesen van rájuk felkötve a kendő :)))))
Vendég
 


Kriszti! Nem semmi a berendezés. (tudok egy embert, aki szeretne ilyet... :twisted: ). Mi örököltünk egy olyan bébihintaszéket, vagy micsodát, mint ennek a floor rocker funkciója. Vhogy nincs ingerenciám beletenni a babát. (Akitől örököltük, saját lábával hintáztatta benne a gyerkőcöt, miközben ő mással foglalkozott.)

Laeres! Nagyon jó, én mindig örülök, mikor férfiakon látom kendőben a babákat, sajnos kevesen vagytok egyelőre.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Kinga, a Kozy méretei: ha egy téglalppá hosszabbítjuk az íves részt is, akkor a szélessége 41cm, a magassága 55cm, és a rövidebb magassága (tehát ahol a vállpántok kapcsolódnak felül) 48cm. A pántok szélessége 9cm. A fejív kb 20cm hosszan van kipárnázva.

Saját MT varrásánaál nagyon kell figyelni a biztonságra! Tehát nem a forma kialakítása az igazán nehéz (persze annál sem mindegy mi hol van, a jó súlyelosztás miatt), hanem hogy az anyag, a cérna, meg a varrás nagyon biztonságos és minőségi legyen!

kamcsatka
 
 


Orsi! Mei tainál ugye a hátlap tartja szorosan a babát? A következő klubon, mikor ott leszünk, mégiscsak kipróbálom. Kíváncsi vagyok, milyen lehet ezzel felvenni a babát. :)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Varda: nekünk volt olyanunk (nemrég adtam el), én arra használtam, hogy amikor nagyobb lett Lilla beleültettem és odatettem a mókusok elé, hogy azok szórakoztassák... nagyon élvezte :) (Most is keresgélek majd egy gagyi 1-2e Ft-ost hasonló okokból... a mókusok remek bébiszitterek lesznek amíg én Lillát etetem pl. :)) (kb. 3* használtam, pl. abban altattam a teraszon amikor még nagyon pici volt... arra jó volt:) (A másik ami marha jó volt az egy zero gravity függőszék... na abban viszont eszméletlenül jókat aludt... ) Láttam valami kendőből készített függőszéket, az is marha jó ötlet :))))
Vendég
 


Vannak mókusaitok? :D

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Varda, nem egészen értem a kérdésedet!

Csakegy Kriszti: szerintem nem az a gond ezekkel a kis béna cuccokkal, hogy néha használják, hanem az elv: tehát hogy mondjuk kezdő anyukák azt látják, hogy nem ők tudják megoldani a kisbabájukkal kapcsolatos bármilyen tennivalót, hanem mindenre van egy SZERKEZET: ami ringat, ami megnyugtat, közvetíti a baba hangját a másik szobából, tehát nem engedi felébredni az ösztönt. Azt szuggerálja, hogy ha sír egy baba, az egy probléma, és arra az a megoldás, ha beültetjük egy elektromos zenélő forgó cuccba. Nem engedi végiggondolni, hogy a sírás nem probléma, hanem jelzés, amit én, az anyja meg tudok érteni és meg tudom szüntetni saját kezűleg!
Nem mintha én ott ülnék egész nap a kiskölök mellett, és lesném minden kívánságát: én nem tudom ezt megcsinálni. Sőt, még azt is mondom néha, hogy drága leányom, könyörgöm, fejezd már ezt be végre... De az esetek túlnyomó részében rájövök, mi a baja vagy mit akar, mert figyelek rá.

De a MÓKUSOKAT nem tudom hová tenni :shock: :D

kamcsatka
 
 


:)) Mókusok: 2 kínai csíkos :) (olyan mint a szibériai csak erősebbek a csíkjaik). A legjobb bébiszitterek csak sajna a kis babaujjakat néha kukacnak nézik és megpróbálják megenni úgyhogy plexit kellett a ketrecükre rakni gyerekmagasságban:)

Nekik is van függőszékük :) Imádják :) Ha kendőt kapnának azt is szeretnék :))))) (szétszednék és behordanák fészekbélésnek:)

Orsi: persze, engem is ez döbbentett le... mert ugye én is arra használtam a függőszéket, hogy abban altassam Lillát... de nem arra, hogy megnyugtassam vele... (bevallom, azt kizárólag tejjel sikerült elérni... volt, hogy fél napon át a mellemen lógott:) vagy egész nap... cserébe meg teljesen nyugodt volt és csöndben aludt vagy figyelt.... én meg profi módon megtanultam fél kézzel gépelni:)))) (a billentyűzet hangja azóta is megnyugtatja:))))
Vendég
 


Ez jó hir Péter! Légy büszke és mutass jó példát a sok buta embernek, akik szerint az apa csak pénzt keres, az anya meg neveli a gyereket...azaz a férfiaknak nem dolguk a kisbabájukkal szoros testi kontaktust tartani, ott van erre az anyjuk...?! Szóval hajrá!
AMúgy hogyhogy mindig te viszed? Kisajátítod a fiadat? Mit szól ehhez a mama??? :lol:

BÁrcsak lehetne mókusunk! De nekem nincs szivem ketrecbe zárni óket. Tudom, megszokják, de mégis más a fenyőfán szaladgálnimit egy plexi mögül kukac-ujjakat kukucskálni...De biztos aranyosak! :)

Varda: küldök néhány progit priviben a születés hetéről! Nagyon izgis lesz!

kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


off: mi szerencsére csak kölcsönbe kaptunk egy Graco hintát, Miki pár fénykép erejéig tartózkodott benne.
off-off, de nem akarok ezért topikot nyitni: ez a csíkos mókus kifejezetten földimókus, nem?
gale
 
 


kriszti: hát ezek soha nem rohangáltak fenyőn de még a felmenőik sem... és tök picik, nem kell nagy mókust elképzelni... plusz a ketrecük is hatalmas.
Vendég
 


OFF: gale: Ezek is falakók, Szibériában kifejezetten ádáz fenevadnak számítanak (volt, hogy csapatosan széttéptek egy kutyát)... mondjuk ezek a házi változatok már kezesbárányok, akitől vettük őket kifejezetten azokat tenyészti tovább akik a legbarátságosabbak az emberrel és ketrecben is jól érzik magukat... nálunk egyszer már kismókusok is voltak :)
Vendég
 


Nem baj, Orsi, ma ilyen félreértős napom van, eddig csak a DHL, a taxitársaság, a pizzafutár, két levelezőpartner és anyu értett félre :-)

Szerintem kipróbálom legközelebb és egyből rájövök a válaszra :-)

Aranyosak lehetnek a mókusok :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


csakegy írta:OFF: gale: Ezek is falakók, Szibériában kifejezetten ádáz fenevadnak számítanak (volt, hogy csapatosan széttéptek egy kutyát)... mondjuk ezek a házi változatok már kezesbárányok, akitől vettük őket kifejezetten azokat tenyészti tovább akik a legbarátságosabbak az emberrel és ketrecben is jól érzik magukat... nálunk egyszer már kismókusok is voltak :)


hehe, eddig azt hittem, hogy az Annie Hall-ban a "Vessetek a mókusok elé!" az csak vicc, de ezek szerint tényleg veszélyes mutatvány lenne :D
gale
 
 


Kriszti: dehogy sajátítom ki :) A feleségem ma felvételizett, így én hurcolásztam magammal Pesten. Megjárta az ELTEt és a SOTEt is :) A tanulást nem lehet elég korán kezdeni :)
laeres
 
 


Varda: engem is félreértettek, képzeld! Elég ciki volt! Valakinek irtam egy emilt, és a címzettek közé valahogy bekattintottam: pont a didymosos címre!!! El is küldte egy pillanat alatt.
Aztán kapom a választ, hogy sajnos nem értik a nyelvemet (magyar :) ), de örülnek a levelemnek...Aztán meg exkuzálhattam magam. ÉGŐŐŐ :oops: .

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Sziasztok,

köszi lányok a méréseket. Most már látom,hogy tényleg sok lett volna az 50cm. Még jó, hogy nem vágtam le :evil:
Ha kész leszek, megmutatom, bár amilyen tempóval haladok...
:roll:

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Hát ezen most szétröhögtem magam... csak most olvasom a mókusos, didy-s, félreértéses, stb. sztorikat, hááát, vidám szerda volt:-) Én 9-kor elájultam (kialudtam a múlt évet, ahogy a férjem mondaná), még doktor haus sem volt meg...

Na, Varda, azért megpróbálok én reflektálni, csak nem tudtam, pontosan mire vagy kíváncsi: szóval a MT "tartórészei" kb. ugyanazok, mint a kendőnél - tehát ahol a bébi teste van :) . Csak a kendőnél nem tudom pontosan meghatározni szóban, melyik részei tartják a babát, az MT igen: amikor felkötöm a derekamra, akkor oda teszem a dedet, ahol a body találkozik a derékpánttal. Ráhajtom a body-t, az tartja a hátát. Ha előre kötöm, akkor háton keresztezem, tehát a vállpántok tartják a súly nagy részét. Aztán megint előrehozom a pántot, és vagy megcsomózoma bébi popója alatt, vagy keresztezem rajta, és megint hátravive csomózom meg, így további súlyelosztás valósul meg. Mivel a MT-nál a pántok keskenyek, nem úgy osztják el a súlyt pl vállon, mint a kendő, tehát egy korrekt bélelés szükséges. A derékpántoknál nem feltétlenül kell a puha bélelés (lásd kendő és pl Kozy MT), mert úgy is kényelmes, és a fő súly úgysem oda esik.
És ha jó a MT szabása, párnázása, akkor felvételkor teljesen súlytalan a kölök, pár óra múlva meg legfeljebb edzettebb leszel, de nem kapsz beutalót az ortopédiára :D
Ilyesmit kérdeztél?

kamcsatka
 
 


Kamcsatka írta:

És ha jó a MT szabása, párnázása, akkor felvételkor teljesen súlytalan a kölök, pár óra múlva meg legfeljebb edzettebb leszel, de nem kapsz beutalót az ortopédiára


:D :D :D Ez nagyon tetszik!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Bocsi, hogy nem reagáltam, de döntésképtelen vagyok... Jobb lenne, ha a klubból valakin keresztül menne. :roll:

kisvic
 
 


semmi gáz, csak nem tudtam, mi van :)

kamcsatka
 
 


Mit is írtatok a Prémaxx-ról, hogy nem ideális a babának??? :?:

kisvic
 
 


Orsi, nekem nem jó az ápr 25, akkor lesz az anyák napi ünnepség az oviban, így én is a máj 9re szavazok!

Eszter
ikra
 
 


Lányok, akkor kihirdetem az ítéletet:
BABAHORDOZÓ ÉS TEXTILPELUSOS KLUB BUDAÖRSÖN LEGKÖZELEBB MÁJUS 9-ÉN PÉNTEKEN LESZ 10-13-IG.

gyertek:-)

kamcsatka
 
 


Orsi, május 9., az lehet, hogy nekünk is jó :D (a férjem mh-től függ)

Viru
Kép
viru
 
 


Sziasztok,

aki jön május 9-én és tud hozzon textilpelust, mert egy lány a pelusos topikból nagyon kíváncsi. jó lenne ha mindenféle lenne megint hogy végig tudja nézni meg persze más is ha akarja.

Köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Orsi: Nem akarom elkiabálni, de lehet, hogy mégis el tudunk menni a klubba. Legalábbis nagyon szeretnék, mivel múltkor nagyon tetszett és próbálgatnék még pár hordozót is. Pl a Kozyt, meg mégegyszer a B-t, meg a rugalmas kendőt is. 8)
De ha a fiamra nem vigyáz senki, akkor sajnos maradunk itthon. Vele nem szeretnék menni, mert kikészítene az állandó rosszalkodásával mivel ő nem szeret egy helyben lenni. Akkor kimenni-bejönni, állandóan regulázni, főleg vele kellene foglalkoznom - szóval nem is jutna idő a lényegre. Plusz az ebédje és az alvása is elhúzódna....Na a lényeg, ha tudok, megyek :P
50 % az esély. Akkor viszek pelenkát is, Kushiest, mindenféle tipusát. Lottiest meg valaki hozzon léci, mert olyat még nem láttam... :oops:

kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Kinga: Én is éppen MT varrásban vagyok, már kiszabtam, csak itthon nincs varrógépem, uh valószínűleg vasárnap lesz a nagy nap! Nagyon izgulok. Te milyen minta alapján varrsz?

Orsi: Sajnos i május 9-én biztosan nem tudunk elmenn ia klubba, mert a májusunk tiszta idióta lesz, rohangálni fogunk megállás nélkül keresztül kasul az országban (csak pont Bp és környéke marad ki). De a júniust akkor már most bedobom itthon a köztudatba és akkor azt már úgy szervezzük.

Kisvic: a premaxx-nak én nem vagyok híve, de tudok sokakat, kaik hazsnálják boldogan, próbáld ki.

Mamaponcho: még mindig nem jutottam el a Gulyáshoz, de minden nap tervezem (jön a két fölső foga Kornélnak, szóval nem vagyunk társadalomképesek)

Kép
beszilva
 
 


Beszilva,

én ez alapján próbálom, persze alakítgatok rajta, de nagyjából ilyen lesz, ha kész lesz. http://christmasevetwins.blogspot.com/2 ... candi.html

A pántjai megvannak már, hátlapot kéne kiszabni, most még elmélkedem, hogy polárt rakjak a 2 anyag közé vagy simán erős vásznat, mert félek a polár nagyon meleg lesz nyáron. kapucnisat akarok mindenképpen. Sajna lassan haladok, mert csak éjszaka tudok varrni, ha el nem alszom a gyerekek mellett, és mást is varrogatok közben (most épp pelust :lol: )
Te milyet varrsz? Ha kész vagy tegyél fel képet!

Köszi

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Én előzetesen bejelentkeznék 9.-re.
Kíváncsi vagyoka Kushies-ra, mert olyat fogok kapni, egy egész 4-10-ig készletet... :)
És a Bohémmama kendő is izgat, hogy más-e egyáltalán, mint a rózsaszín erszény... :oops:
h_szilvi
 
 


Kinga: Tök jó ez az oldal, nem is láttam még. Én nyárit szeretnék, uh én nem teszek bele semmi melegítőanyagot. www.bradley-etheridge.com/MaeMeiTai.htm Azt hiszem ezen a linken van. Persze, rakok föl képet, már alig várom, hogy készen legyen.

Kép
beszilva
 
 


Hahó!

Én is mennék 9-én, ha sikerül bébicsőszt találni a két nagyobb mellé (hárommal nem szívesen bumszliznék át a városon), mindenképpen megpróbálom megoldani valahogy!

Szilvi,
nohát, most megpróbálod majd a mosható pelust? Én is tervbe vettem, sőt, Berci most kap kipróbálásra pár darabot a barátnőmtől, kíváncsi vagyok mit szól majd hozzá. :)


Zsizsa
zsizsa
 
 


Nem sokat olvastam eddig ezt a topicot, de miután most megvarrtam az erszényemet, érdekelne mit gondoltok róla, mintha rémlene, hogy nem túl jókat láttam hogy írtatok, de már nem tudom visszakeresni.
köszi

Marica & Levi :)
marica75
 
 


csakegy,
én is készülök a rugalmas kendőre! Találtam egy videót, ugyan nem rugalmas kendővel mutatja, de talán ezt a kötést is meg lehet majd csinálni vele.
http://www.youtube.com/watch?v=noxiZNNW88c

Orsi,
sweetpeace: én a babakocsiringató után már semmin nem csodálkozom!
Kép

Egyébként nekünk is volt egy "hagyományos" Graco hintánk. Én, amíg nem tudott ülni, bele sem raktam a lányom. (elvileg újszülött kortól használható az is) Amikor meg használtuk (kb. változatosság alapon) akkor 10 - 15 percnél nem többet egyszerre.

Kisvic,
Premaxx: Próbálgatom. Most, hogy már kevésbé macerásan tudom beletenni, tetszik a babának. Az új típus csatja szerintem biztonságos. Valaki javasolta itt, hogy fentebb kell tenni benne a babát, így már nem görbül el benne. A vállpántja lehetne párnázottabb. A köteles megoldás a szűkítésére elég furcsa, de ha visszahajtom az anyaggal, nem vágja a babát. Én most filózom, hogy megtartsam -e, mert ma kiderült, hogy alkalmas hónaljtartásos szoptatásra is, amit -e nélkül nehéz lenne nyilvános helyen kiviteleznem. (A kicsi meg a bal cicit valamiért csak így fogadja el egyelőre) A "nagylányom" (13 kg) is ki akarta próbálni. Kényelmesnek találta, tetszett neki, nekem a súly miatt már a rövid próba során is kevésbé... Ezen az új típuson vannak zsebek. Nem tudom, mennyire kihasználható, nem nyomja -e a gyereket, ha beletennék valamit. Összességében amennyire nem tetszett elsőre, annál sokkal jobb és használhatóbb. Egyetlen hordozónak semmiképp nem választanám.

Tényleg, tudja valaki, hogy a rugalmas kendőben megoldható valahogy a hónaljtartásos szopi?

Móni
norsi
 
 


Móni, ami premaxxal megoldható, az bármelyik kendővel megoldható, sőt egy szélesebb sállal is. Nem tudom a rugalmast mennyire szokták ilyen bölcsőtartásra alkalmazni, de azt gondolom ennek is működnie kell amíg a gyerek nem túl nehéz.
Fogod a kendőt, átveted az egyik válladon, megcsomózod az ellentétes csípőn, hátadra tolod a csomót és kész, mehet bele a baba. Ezután már csak forgatás kérdése és meg is van a hónaljtartásos póz.
Kép

Kamcsatka, az a babaringató cucc :shock: :shock:
én nem rég olyan kiságyat láttam, amiben beépített lift van, hogy anyának ne kelljen nagyon lehajolnia. az egész olyan volt mint egy túl nagyra nőtt inkubátor. kiborultam. de ez a graco szerkezet jelenleg mindent ver nálam agyatlanságban. napok óta keresem Hathor oldalán az idevágó rajzot egy műmamáról, de nem lelem. kár, olyan jót röhöghetnénk.

mondjuk ez a babakocsi ringató se semmi :shock: én először egérfogónak néztem. hehe

Május 9-én megyünk mi is. Szilvi, viszek neked kushies AIO-t. Nekem pont megmaradt egy az első méretből. csak el ne felejtsem.

KépKép
savitri
 
 


savitri
 
 


Szép jó reggelt,

Orsi : csak halkan súgom (nem akarom megint elkiabálni)hogy elvileg mi is mennénk május 9-én,számolj velünk is légy szíves.

Köszi :Juc

KépKép
KépKép
Jucus
cassyo76
 
 


És a Bohémmama kendő is izgat, hogy más-e egyáltalán, mint a rózsaszín erszény...


Szilvi, ha kipróbáltad, megírod a tapasztalatodat???

Ezzel szopis kérdéssel a lényegre tapintottatok. Részben arra, részben apának keresek valami hordozót. Sokat ringat bölcső tartásban és valamivel meg akarom kímélni, mert már több, mint 7 kg-os a ded. Ti mit javasoltok?

Móni, köszi a lényegretörő választ!!! :lol:

kisvic
 
 


Zsizsa,
:) Hát, most képzeld el... Pedig márkokettáltam vele Timó előtt is, de akkor gyáva lettem. Most meg "nincs kifogás", mert ingyen kapom, hogy ne nála álljon a szekrényben. :) Mondjuk még nem tudom, hogy lesz, mert nálunk eddig mind a négynek napi5-6 anyatejes kakija volt, és nem csak egy-egy csepp... (Hiába, valamitől csak megduplázódika súlouk 3-hónapos korukra, no!)

Savitri,
ó, köszi! :) és nekem is tecc a fotótok.

Én az ilyen linkeket, mint a mű-ringató, meg se nézem. Mondjuk a két nagynál volt "pihenőszékünk", nekem bejött. Néha Abigél és Timó is belekerült, de csak ritkán... Főleg, ah atesók akartak vele úgy játszani.
h_szilvi
 
 


Tegnap, Ági tanfolyamára menve begyűjtöttük az első beszólást :-)

Két nyugdíjas nénike kinézett minket a metrón, és végig rólunk beszélgettek, majd mikor leszálltak az egyik odajött, és erősen rosszalló hangnemben közölte, hogy vágja a kendő a gyerek száját (aki félig bebújva a kendőbe mélyen aludt). Mondtam neki, hogy puha a kendő, nem vágja. Erre közölte, hogy "de vágja", majd sértetten elviharzott. Mi meg összenevettünk anyuval.

Eddig még csak pozitív reakciókat kaptunk kendős közlekedés közben.

Más. Érdekelne a tömegközlekedés és háti hordozás téma. Ti hogy oldjátok meg a stabilitást? Állva kapaszkodik az ember, vagy megpróbál leülni? Ha leül, hogyan hátán a gyerekkel?

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Orsi, köszi a leírást, kb. ezt szerettem volna kérdezni. Legközelebb kipróbálom, ha ott leszünk a klubban.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Szilvi



Szilvi: Ez lehet, hgoy OFF lesz: neked anyatejes gyermeked van!? Ikrek?

VArda: Jujj, igen, a nyuggerek ilyen szempontból veszélyesek. Ezt már én is megfigyeltem. Ne mkell velük törődni, ráérnek ilyeneken agyalni, meg egyébkéntis ők már fölneveltek X gyereket, ami elég régen volt ahhoz ,hogy mindenféleképpen azt higyjék, hogy ők csinálták a legjobban a világon. Nem kell velük foglalkozni.

Kütyük: nekünk van egy darab pihenőszékünk, ami nagyon bejött, nálunka könyvespolc volt a bébicsősz (nincs mókusunk: ), de ha tudtam volna, akkora hátamra kötöttem volna inkább.
Szilvi: először én sem néztem meg a linkjét, de hidd el, érdemes, mert annyira durva, amilyenre nem számítottam! El se mtudtam képzelni, hogy ekkora nagy az emberi hülyeség. Nekem legjobban az anyuka simogató ujjait helyettesítő plüss takaró "tetszik"!

Kép
beszilva
 
 


Szilvi: bocs az előbb összevissza gépeltem, az lett volna a kérdés, hogy 4 anyatejes gyermeked van?

Kép
beszilva
 
 


Varda: Én a buszon (hacsak nem 1 vagy két megállót megyek) akkor tuti leülök ha van hely, illteve ha nagyritkán átadják. Simán leülök háti kötéssel is, úgy mint egy hátizsákkal. Nekem ez nem kényelmetlen. (Sokaknak egyébként ez a kifogásuk, hogy azért nem adták át a helyet, mert azt hitték, így nem tudok leülni... :? )

(Mielőtt az Ergot megvettük, arra gondoltam, hogy az majd azért is lesz szuper, mert a BKV-n előre tudom fordítani benne Bogit. De soha nem használtam ezt a lehetőséget.)

Arra mindig odafigyelek, hogy szigorúan csak menetiránnyal megegyezően ülök le (illetve állni is így állok. Bobó meg kapaszkodik olyankor, nagyon vicces :) ). Szerintem ez nagyon fontos (főleg ahogy a 99-esen vezetnek a söfőrök :evil: ). Egy erős fékezésnél amikor a kapaszkodó felnőttek is előrerepülnek, egy baba feje tuti nem maradna a helyén. Úgyhogy ha olyan helyet, akarnak átadni, ami menetiránynak háttal van, akkor megköszönöm, és mondom, hogy háttal nem ülünk le.

[size=9]Nekem amúgy ez nagy parám, Bogi a kocsiban is menetiránynak háttal utazik, mivel ott úgy van nagyobb biztonságban a nyaka.

Ha hosszan (1-1,5 órát) BKV-zunk, és Bogi sincs a legjobb kedvében, akkor csípőre kötöm, mert így jobban tudunk beszélgetni. Akkor is így viszem, ha sok a cuccom: cucc hátizsákban a hátamon, Bogi a csípőmön.

KépKép
livus
 
 


beszilva írta:Szilvi: bocs az előbb összevissza gépeltem, az lett volna a kérdés, hogy 4 anyatejes gyermeked van?


Igen, :lol: :lol: :lol: de nem egyszerre!
Az életkoraik: 12, 10, 7 és 1 1/2. És most jön ősszel az ötödik.
És mind iszonyatos gyakran kakilt picinek. És nagyon husik is voltak.
De nem, nem négyesikreim vannak! Szép is lenne!
h_szilvi
 
 


Livus,
bele sem gondoltam ebbe a menetirányos dologba, juj.

Kisvic, ha ki tudom mind a kettőt próbálni, megírom. Viszek egy "próbacsecsemőt", csak el ne felejtsem. Nagy gyereknek meg jó lesz Timó.
h_szilvi
 
 


savitri írta:napok óta keresem Hathor oldalán az idevágó rajzot egy műmamáról, de nem lelem. kár, olyan jót röhöghetnénk.


Savitri, itt van, én anno még a blogomra is felraktam!!! :D

Kép

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


sziasztok,

mi is mennénk május 9-én, és viszek pelusokat nézegetni.

Laura

Kép
tabajd
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: