Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti, gyonyoru az uj kendod! nekem is van egy Iris, de kendo antitalentum vagyok. Megvalni meg nem tudok tole :wink:

Mar meg volt egy par napja es olyan ismeros volt, mintha mindig a mienk lett volna, mig be nem kerult a haloszobaba es................
......pont olyan mint az IKEA-s agynemunk
:D Kép
eduso
 
 


Eduso, a te kendőd is nagoyn szép! Nekünk meg pont ilyen szinű polár takarónk van! Ikea 8)

Kriszti
kkriston
 
 


elnevezések: hű, egész nap mindenféle nevek kóboroltak az agyamban, egy párat megosztok veletek, hátha jók valamire.

batyu: nekem nagyon tetszik, mint már írtam, és sokkal szebb, mint a "hátizsák". az egyszerű hátikötésre zseniális lenne.

Aztán amikor háton kötögettem a WKT rucksackot (didymoséknál így hívják), ahogy dobáltam a szárakat, egyik vállon, másik vállon, elöl.... olyan érzésem volt, hogy "mennyi szár, itt is ott is, mint egy csillag". Szóval nekem ez mától háti csillag. És akkor a párja, a wickel kreuztrage meg lehet a csillag. Ahol meg kívül megy a körülkötés, az meg lehet keksz, azaz Körülkötött Elöl Kereszt. Ez úgy adja magát. A sima iksz meg esetleg iksz. vagy kereszt. (és mivel ez egy andrás kereszt, bandinak becézhetnénk :D )

azt hiszem én ki brainstormingoltam magam. (hogy szépen, magyarul szóljak.) Tényleg jó lenne neveket találni. Kíváncsi vagyok egy év múlva is bénázunk még az elnevezésekkel, vagy kialakul valami, és ha igen, mi. Tán a könyv majd kisegít, ugye Ági 8) .
banya
 
 

 
 

Nevek: nekem a "fészek" jutott még eszembe, nem tudnék most kötést mondani, hogy melyikhez kéne, valamelyik elöl kötéshez, ahol nagyon jól körül van ölelve a baba (újszülött hordozásnál talán).

Ági,
tényleg furcsa, hogy már nem gyártják ezeket a Lanákat...

Zsizsa
fringilla
 
 


A nyuszi rágja szét, már megint a másik nickemet használtam, bocs! :oops:
Zsizsa
zsizsa
 
 


Banya, te olyan kreativ vagy! Grétsy úr is megirigyelné a nyelvújitó tudományodat! Csak ámulok :shock: :lol: :wink:

Kriszti
kkriston
 
 


Kisvic,

Persze hogy én meg antitalentum vagyok a képfeltöltésben, de Biobaba linkelte be a didymos oldalát, itt WKT-Rucksack néven fut, amit körbeírni próbáltam: http://didymos.de/cgi-bin/didyhops.pl?trage-init.htm

Egyébként nekem meg a pillangó név jutott eszembe ezekhez, ahol a kendő szárnyai is tartják a babát.

Orsi (kamcsatka), igen, talán nem a május első hétvégéje lenne a legalkalmasabb, a szabadnapok miatt. A következő?

Eszter
ikra
 
 


SZiasztok!

Hát ezt el kell mesélnem, mert szerintme jó kis sztori. Közelgő szülinapom alkalmaából apránként adaglolom férjemnek a MT és különösen a bamberoo fogalmát. Mutattam neki kpeket is, meg mondtam neki, hogy próbálok varrni egyet stb. Kornélfiam egyre nehezebb és már ne manygon bírjuk cipelni, ezért mondtam is neki, hgoy pont jó lenne egy oyan horozó, mint amit mutatam neki a a minap. Mire közölte, hogy: "Ja, a Mai Tai, az nekem is szimpi! Meg koktélnak is finom!" (Ugyanis bárpincér a drágám: )

Kép
beszilva
 
 


Eszter, de, talán a rákövetkező péntek lenne jó. Még várok, hátha valaki még akar nyilatkozni, kinek mi jó.

kamcsatka
 
 


Beszilva, hát, én is így jártam a dologgal, merthogy bár a Mei Tai hivatalos kiejtése: méjtáj, én is inkább a koktélra asszociáltam, így nálam is a májtáj-kiejtés győzött :)
Na tessék, az apukák is ráharapnak erre a hordozás-témára, csak hát ők más irányból közelítik meg a kérdést... (ha emlékeztek még a mobiltartós kendő esetére)

kamcsatka
 
 


Hali!

Ha a rákövetkező pénteken lenne a klub, az talán 9-e, ugye?, akkor megpróbálnék én is eljutni (ehhez bébicsőszt kell találnom a két idősebbhez). A hosszúhétvége nekem sem jó.

Zsizsa
zsizsa
 
 


A hétvégén voltunk egy kicsit kórházban a prüntyővel... :( Viszont! A 2 ágyas szobában ahol voltunk egy olyan anyuka (+ a babája) volt a szobatársunk, aki szintén kendőzik és cc szerint nevel!!!!!!!!!!! Én most találkoztam élőben először ilyen csodabogárral. Merthogy annak néznek legalábbis minket. A szomszéd városban lakik, tartani fogjuk a kapcsolatot, talán itt is van esély hordozós klubra. :D :D :D Majd beszámolok a fejleményekről.

kisvic
 
 


én azt sem tudom mikor lesz hosszúhétvége. hiába, "háztáji" lettem teljesen :cry:
de amikor lesz klub - végülis nekem mindegy, mikor - igyekszem fess kísérőmmel együtt megjelenni.
gale
 
 


lehet, hogy már volt ez a link: http://suseskinder.com/
gale
 
 


banya
 
 


banya: Hú,a gyerekhordó apukák nagyon jók! Mármint a képek! Nincs több hasonló fotó valahol?
Gale linkjében pedig az a szép szürke indián-szerű mintás poncsó is csini...
Orsi, mi sajnos nem megyünk most a klubba, mert lesz születés hete, és az ottani progikon veszek részt, apa meg nem vállal több gyerekfelvigyázást sajnos :(. De amúgy is közeleg a szülésem, nem szeretnék messzire autózni, ha lehet.

kriszti
kkriston
 
 


Ó, születés hete...el ne felejtsem, szeretnék egyszer én is eljutni oda.

Kötésnevek. Nekem a pillangó jobban tetszik a csillagnál (pedig nagyon vonzódok a csillagokhoz :-)) a WKT-hoz, de a fészek is nagyon tetszik. Abban nem vagyok biztos, hogy feltétlenül jó ötlet olyan nevet adni, ami nem tükrözi a kötési technikát. Én pl. nem azért nem használom a magyar elnevezéseket, mert hosszúak, hanem azért nem, mert nem ismerem őket. Ha most olyan nevek keletkeznek, amik teljesen elrugaszkodnak a kötési technikától, akkor még nehezebb lesz beazonosítani, hogy melyik kötésről is beszélünk.

A batyu verhetetlen ötlet szerintem.

Orsi! Én majd csak a júniusi klubnapra mennék legközelebb :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Ne má'! Mindenkinek elment a kedve...??? :(

kisvic
 
 


:( :( :( :evil: :x :? :x

kisvic
 
 


Kisvic, küldtem Neked sms-t meg emailt a postázás ügyében!

kamcsatka
 
 


Szerintem nem, csak biztos mindenki azon töri a fejét, hogy ilyen jó időben
1. miben hordozzon
2. mibe öltözzön fel
3. mibe öltöztesse gyermekét
:lol: :lol: :lol:
Aztán ezért nem érnek rá :lol:

Viru
Kép
viru
 
 


Sziasztok!

Én olvasgatok néha, csak most ugye nem tudok a dolgokhoz hozzászólni... néha azon filózok, hogy is fogom megtanulni a kendő megkötését (ld. a tanfolyam iszonyú drága), úgyhogy figyelek... (majd ráveszem a férjem, hogy jöjjön el a Nandus tanfolyamra -az ingyen van szerencsére- és amit ott tanulunk azt majd megpróbáljuk átültetni a rugalmas kendőre... max. majd kérdezgetek:) Sajna én iszonyú antitalentum vagyok a kötözésnél, örülök majd ha 2 félét sikerül megtanulnom)

Hát ennyi :) Tök jó, hogy ennyi érdekes dologról írtok:))) Szívom magamba a "szakzsargont" :)))))
Vendég
 


Látom, leállt teljesen a topik. Reméljük, lesz ez még másként is.

A babahordozós klubbra terveztem már, hogy meghívjuk Hordozó Ágit tanfolyamot tartani, de neki kb. 6 ember kell asszem, és mivel mi többiek is ot vagyunk, nem lenne zavartalan a tanulás.

Ingyenes lehetőség szerintem az, hogy ha a következő klubra egyáltalán jön valaki, akkor a kezdő kendősöket korrepetálhatnák kicsit a haladók.

De lehet, hogy egyedül fogok klubozni, amit még mindig nem bánok, de szerintem jobb lenne, ha többen lennénk.

kamcsatka
 
 


Na, akkor plagizálok kicsit a TBW-ről: olvastam egy postot, hogy mámegin' milyen "jó" kis dolgot találtak ki a babák megnyugtatására...
Nem is értem, mi minek cipeljük a kölket...
http://mysweetpeace.com/#/explore/features/

kamcsatka
 
 


Orsi,

végül mikor lesz egyáltalán a klub mert a textil pelenkásoknál érdeklődött valaki: (Ilchuta)

köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Orsi: ez nagyon duuurva... cumisüveget időzített szeleppel nem építettek bele véletlenül? Akkor még annyi időre sem kéne a gyerekhez nyúlni :)
Vendég
 


Csakegy: Ági tanfolyamára gondolsz, mikor azt írod drága?
Én voltam nála is meg előtte a Nandus tanfolyamos is, és minőségben is kb. akkora a különbség, mint árban... A Nandus tanfolyamon annyian voltak, hogy még értelmesen elférni sem lehetett (egy bababoltban volt, közben ott kószáltak a vásárlók is :? ), időben is sokkal rövidebb és e két okból kifolyólag értelemszerűen közel sem jutott annyi idő egy emberre, mint Áginál. Szóval ha már tanfolyam, én Ágira szavazok.
De az is igaz, amit Orsi írt: egy gyakorlott kendős is meg tudja tanítani neked az alapokat.

Orsi: Ez a szerkentyű nem tud szoptatni! :shock: Csodálkozom. Igazán hiányzik ez a funkció, hiszen így néha fel kell állni a kanapéról az anyukának és félbe kell szakítani az olvasást a mellretétel erejéig. Bár egy cumisüveggel lehet, hogy áthidalható ez a probléma. Ja, meg tisztába tenni se tud. ;)

KépKép
livus
 
 


Orsi! EEEEZ NEEEEM SEMMMMI!!!!!! Hogy lehetnek ilyen idióta gyártók??? És a szülőkről ne is beszéljünk....:roll:
Tényleg- Minek a szülő egyáltalán? Van helyette egy jó kis gép....Jajjj. :shock:

Van még ilyened? BÁR, maradjunk inkább a hordozásnál, tudod : nehogy. Nehogy.


kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Livus: igazából nekem majd tényleg csak az alapok kellenek mert mihelyt belenő azonnal Ergózni fogunk. (hacsak közben rá nem jövök mennyivel jobb a kendő:))))))) Majd meglátjuk :)
Vendég
 


Lányok, klub időpontjára feltettem a kérdést, csak kevés válasz jött, de lehet, hogy könnyebb úgy, ha megkérdem: április 25-én legyen, vagy május 9-én?

Anya egyáltalán nem szükséges, nem tudtátok? Várható májusi szülésem alkalmával múlt évben feltette a kérdést a francia multi főnököm, hogy csak nem egészen szeptemberig otthon akarok maradni???? Merthogy franciáéknál a szülési szabadság 5 hét, de ha netalán szoptatsz, akkor 8 hét. Aztán meg ott a bébisitter, ált. külföldi, úgyhogy még csak nem is az anyanyelvén gügyögnek a kis szerencsétlenhez.
Bizonyára egészséges társadalmat nevelnek.

kamcsatka
 
 


(én csak ezért nem nyilatkozok a klubbról mert csak akkor tudunk menni ha a férjem odavisz kocsival... az meg a város másik vége így komoly meggyőzési procedúra kell hozzá... egyszer tutira el fogok menni, csak nem tudom mikorra sikerül meggyőznöm)
Vendég
 


[b]Orsi[/b], te végül is mikor szülted a lánykádat? Vagy nem ő májusi? Most kétéves lesz???? A fiad volt májusi?

K
kkriston
 
 


OFF
Orsi, my sweet peace
- arulkodo egy elnevezes 8)
szerintem

Biobaba
biobaba
 
 


Kamilla 2007. május Barnus 1999. április :) Biztos nem jól fogalmaztam, ez múlt évben történt (a főnökös sztori)

kamcsatka
 
 


Orsi, nekem mindkét időpont jó, Zselykével mi biztos ott leszünk:)
Tanfolyam: én is voltam egy Nandu bemutatón, tavaly a Születés Hetén és nagyon gyenge volt.
Ha tanfolyam, akkor mindenképp Ági. Szerintem 3900 Ft. egyáltalán nem sok kétalkalmas tanfolyamért.

Ma voltunk demonstrálni a kismama bérletért. Nagyon kevesen voltunk kismamák (néhány kispapa is volt), az újságírók és tévések többen voltak. Rajtam kívül még két kendős kismama:)

Márti
Kép
cerceluska
 
 


OFF: Márti: a kismamabérlet nem lesz megoldás csak azoknak akik GYES-en vannak (vagy hivatásos anyák).. gyeden és hasonlón lévőknek akkor se járt volna ha most megszavazzák... (tök jó... amikor én gyesen leszek már "tele leszünk" pénzzel... mert akkor már dolgozni fogok mert a GYESből éhenhalnánk... logikus, hogy akkor az extra gyes mellé még olcsó bérlet is jár majd:) (mármint nem jár mert ezek a BKV-nál betegek és bevételkiesésként értékelik egy új piaci szegmens megszerzését...)
Vendég
 


Off: kismamabérlet: Én is felvetettem az öteltet a PKV-nak (ugyanaz, mint a BKV, csak Pécsett), de még csak válaszra sem méltattak. PEdig itt 5600 Ft körül van a bérlet, ami ugye CSAK buszra jó. (mert nincs más)

Kép
beszilva
 
 


Ok, Orsi, bocs. Amúgy én nem is gondoltam, hogy Kamilla még nincs egyéves. Ezért kérdeztem, hogy kettő lesz-e. De mindegy. :)
Mivel én is májusban szülök, gondoltam, hátha közeli időpont. Már nagyon nem merek offolni, privizni meg tök gubancos itt a babaneten: folyton kattintgatni, visszalapozni, frissíteni stb...
:?
K
kkriston
 
 


Aprópopó: mikor jönnek a Bamberoo-k? Már nagyon izzítok! :P
K
kkriston
 
 


OFF: Bezzeg Szolnokon! Ott ingyen utazhatnak, akik 3 év alatti gyermeket nevelnek.

Kép
beszilva
 
 


(tök jó ez a bérletesdi... így elérik, hogy az ember vagy bliccel -ha nem metrózik- vagy csak akkor megy el otthonról ha kocsival viszik mert az úgy negyed annyiba kerül... és nekik ehhez képest bevételkiesés ha én ezzel szemben minden hónapban fixen kifizetek 3-4e ft-ot egy bérletre ami mondjuk csak csúcsidőn kívül használható... hát ezért van csődben a BKV)
Vendég
 


(plusz abszolut kismamaellenes a BKV... mert ha nem lenne kendő vagy kenguru vagy akármi az ember alig tudna közlekedni... bár án még soha nem is próbáltam babakocsival de sokszor néztem sajnálkozva a hatalmas babakocsival kínlódó és segítségért kuncsorgó nőkre... bár nem is értettem, miért akarnak egy terepjáróval buszozni amikor kisebb kocsik is vannak... na de csak ezért nem kéne ennyire megszivatni őket)
Vendég
 


off: CSakegy: A helyzet Pécsett is ugyanilyen drámai

Kép
beszilva
 
 


csakegy, livushoz csatlakoznék annyiban, hogy Ági tanfolyma és a nandus ingyentanfolyamok ég és föld. Mind a rád való figyelemben, mind pedig a kötések stílusában szavakkal ki nem fejezhető ki a különbség. Anyagiasra lefordítva, a beli buba tanfolyam százszorosan megtérül az életben. (és mondjuk az ergóhoz viszonyítva ingyen van :) )
banya
 
 


Viccesek vagytok az icipici bötűkkel :) Ha negyevenen felül lennék, most szemüveg kéne! De hát hoooool van még az?! :D
Kriszti, én sem tudom megállapítani más babájáról, hány éves, miért lenne baj? :) B-ról írok inkáb emailt, jó?

kamcsatka
 
 


Orsi, én azért hallgatok klub-ügyben, mert még nem tudom, melyik héten leszünk itthon :)

Judit
Kép
patonayj
 
 


Sziasztok,

lécci segítsen már nekem valaki, akinek van mei tai a tulajdonában,pl:bamberoo. Megmérné nekem, mekkora a hátlap szélessége és hossza? Ha lehet ilyet kérni :oops:
Most szabogatnám az enyémet, és tudom, hogy nagyjából megvan adva mekkora legyen (45-50), de az annyira széles nekem, főleg, hogy a Manducámnak a legszélesebb része is 37 cm. Pedig az sem keskeny.
Szóval ha valaki megtenné, és lemérné nekem egy profi mei tai méreteit, megköszönném.
Orsi, tényleg lesz itthon is Bamberoo? Felcsigáztál nagyon :D
Köszi

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


[quote="csakegy"]. írta:csakegy..amit ott tanulunk azt majd megpróbáljuk átültetni a rugalmas kendőre... max. majd kérdezgetek:) Sajna én iszonyú antitalentum vagyok a kötözésnél, örülök majd ha 2 félét sikerül megtanulnom)



Kriszti (jól emlékszem?), a rugalmas kendőhöz pontosan egy kötést kell megtanulnod, és nekem papírról is könnyen ment, pedig első ránézésre hűdebonyolultnak tűnt :lol: . Szívesen segítek, ha eljutunk a klubba!

(Egyébként én eddig minden kötéssel úgy jártam, hogy máson látva hihetetlen volt, hogy valaha is meg tudom majd tanulni, ha viszont én magam álltam neki kötögetni, rögtön érthető lett az egész - szóval ne add fel! :wink: )

Judit
Kép
patonayj
 
 


Zorka, az enyém (Lívia-féle) 44 cm széles (két-három mosás után; gondolom, újonnan 45 cm lehetett).

Judit
Kép
patonayj
 
 


Kinga, bocs, az előbb nem olvastam el a nevedet :oops:

Judit
Kép
patonayj
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?