Új privát üzeneted érkezett!

Livia, nagyon szep ez a kep szerintem :)
saara
 
 


Livia, szerintem is tok jo kep. A szinek jol osszepasszolnak:)

Orsi, en is keresztezem elol. Rovidtavon birom keresztezes nelkul is, de hosszutavon a vallam nem birja keresztezes nelkul.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, megnéztem a videót! Na ja, apunak könnyű, neki semmi nem dudorodik a mellkasán:-)
Kendőnél el tudom képzelni a keresztezést, meg széles pántú MT-nál is (mint a BallBabyOverall), ahol a széles pántok melltartóként is funkcionálnak. De 8-10cm-es pántú MT-nál nekem nem lenne kényelmes, úgy érzem.

kamcsatka
 
 

 
 

Anyunak viszont egyszerűbb büffentetni a gyereket, mert dudorodik valami a mellkasán :)
laeres
 
 


OFF
Viru: Hat annyira nem volt nehez :D En ezt beavatkozasnak ereztem volna, meg azon is gondolkodtam, hogy egyaltalan legyen-e ultrahang, mivel azert az sem annyira veszelymentes mint az orvosok el akarjak hitetni velünk :?
ON

Livia: szuper jo a kep :D Akkor tenyleg csak Cambridgeben olyan nagy divat a hordozas? :? Eleg gyakran latunk meitait, kendöt ritkabban, kengurut meg allandoan (es szerintem azert az is jobb mint a semmi)
smzsgalf
 
 


Orsi, nekem a keresztezes nem is a mellekre jon, hanem folottuk a csonton van, es az tok jo. Ott nem nyom. Persze kendovel csinalom, nem MT-vel.

Ez se semmi:
http://www.youtube.com/watch?v=vMBn-hdA3e8&NR=1

Biobaba
biobaba
 
 


MT-nal nem tudom, de kendönel ki is lehet nyitni a keresztezest. Az akkor ugy nez ki mint egy bikini felsö. Nem valami szuper latvany, de ha valakinek gondjai vannak mellgyulladassal (ezt igy hivjak?), akkor arra jo.
smzsgalf
 
 


Istenem, ez az újszülött-bepólyálás annyira megható volt... Egyre jobban az az érzésem, hogy ha még egy gyerekem lenne, tuti, hogy az első perctől magamon "hordanám", akár sírós lenne, akár nem... (Merthogy a lányka 10 hétig csak aludt meg kajált, nem sok vizet zavart).
Tudom, hogy régen is szorosan pólyálták a piciket, de tulajdonképpen mire jó ez? És tényleg jó?
BallBabyOverall (meg az OMT is ilyen) melltartó funkcióval :) :
Kép

kamcsatka
 
 


Kamcsatka: úgy tudom azért jó bepólyálni az újszülötteket, mert a szorosan köréjük tekert pólyában így úgy érzik magukat, mint az anyaméhben, és ettől megnyugszanak. Állítólag azért is jó, mert így a kalimpáló végtagjaik nem ébresztik fel őket. A kórházban bepólyálták a lányomat, és miután hazaengedtek, még pár hétig pólyálnom kellett, másképpen nem tudott elaludni.
Réka
kendõanyu
 
 


kopp-kopp, sziasztok:)

néha olvasgatom a fórumot, most akkor írok is, mert van egy kérdésem:) Van egy 1 éves 9 kilós lánykám és egy 3 éves fiacskám. Őt annó sokat hurcibáltam, elsősorban azért, mert rettenet hasfájós volt, de most a lánykámnál ez elmaradt...a hasfájás is és a hordozás is, ő mindig is hatalmasakat aludt, valahogy kevés olyan helyzet adódott, mikor magamra kötöttem. De most meg szeretném, mert még mindig nem jár, de a babakocsiból sokszor ki kell vennem, és akkor jó lenne, ha nem a karom szakadna le tőle:) Van egy Ergóm, de az csak akkor volt jó, míg előre tettem, hátamon valamiért nem szereti, pedig nekem nagyon kényelmes lenne, kiskrapekom imádott benne ücsörögni (szerintem Borcinak az a baja vele, hogy nem lát ki előre, mert abban elég mélyen csücsül a hátamon). És van egy Lívia féle (babaközelben) rugalmas kendőm, abban kötöttem fel előre, mikor még pici volt, de azután el lett téve, és igazából ez a kérdés, hogy most, hogy már 9 kilós és hátra szeretném felkötni, erre vajon alkalmas-e ez a rugalmas kendő egy ekkora gyereknél? BWCC kötést szeretném megpróbálni, mert ahogy látom, azt lehet olyan magasra tenni, hogy a vállam felett kilásson. A kendő most épp kölcsönben van valakinél, aki már nem használja, és ezért dilemmázok, hogy kérjem-e vissza és kezdjem használni, vagy adjam tovább más picibabás barátnőmnek, mert nekünk az már nem való...?
Köszi a válaszokat előre is:)
Kati
maminti78
 
 


Kati, én a Lívia-féle rugalmassal már a 6 kilós, 3 hónapos fiamnál sem éreztem biztosnak a hátra kötést. Felvettem vele néhányszor, de úgy tűnt, hogy nem tudom eléggé stabilra-szorosra húzni. (Mondjuk akkortájt nekem elöl sem volt már kényelmes azzal a kendővel hordozni, más meg vígan használja 9 kilós gyerkőccel is. :))
Szerintem kérd vissza, próbáld ki, aztán legfeljebb továbbadod :wink: (az én rugalmasom is épp most "költözködik").

Judit
Kép
patonayj
 
 


Kati! En ugy tudom, hogy a rugalmas kendöt ujszülöttnek ajaljak. Hatra köteshez szerintem nem alkalmas.
A BWCC-vel nem tudom masnek milyen tapasztalata van, de nekem BWCC-ben mindig sokkal lejebb kerül Beni mint az egyszerü hatiban. Az egyszerü hatit szinte olyan magasra tudom kötni, ahogy akarom, a BWCC-nel meg "utban" van a honaljam.
smzsgalf
 
 


köszi, hát erre a válaszra számítottam, hogy az ehhez nem lesz jó...Legelőször volt egy Nandum, de az nekem nagyon vastagnak tűnt, túl sok volt rajtam az anyag, inkább varrtam belőle néhány tarisznyát:) Egyébként háti kötésekben tök béna vagyok, azért is vettünk anno egy Ergot, hogy ezt megússzam...úgyhogy lehet, hogy tényleg magasabbra köthető az egyszerű hátiban a gyerkő, biztos igazatok van, én nem nagyon próbáltam ezeket. Szerintetek tudnék valahol venni olyan anyagot, ami alkalmas lenne arra, hogy kendőt varrjak belőle? van olyan fajta, ami bevállt valakinek?
maminti78
 
 


Örülök, hogy tetszett a kép! :) Kényelmes nekem így keresztezve.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Lívia! Szerintem is tök jó a kép!

Kamcsatka: Igen a pólya azért jó, mert biztonságérzetet nyújt nekik az első időkben. Az én fiam augusztusban született 40 fokban, uh nekünk nem volt pólyánk, de csakhamar előkerült a "kényszerzubbony" elnevezést nyert darab, ami egy törülközö, ráfektetve a gyermek és keresztbekötve egy pelussal. Csa kebben tudottelaludni, mert annyira kalimpált koordinálatlanul, hogy megijedt a saját kezétől. Kép

Kép
beszilva
 
 


OFF: Újszülöttpólyázás: sztem olyan kinzás!!!!!(Mármint ezen videó alapján) De lehet, hogy bejön. Nálunk nem :)

http://www.youtube.com/watch?v=vMBn-hdA3e8

ON: 85H mérettel mit kezdjek??? Azt is megtartja elöl keresztben, ha széthúzom a kendő pántját? Már tök sokat agyaltam, hogy vajon nekem ez kényelmes lenne-e... Sajnos nagy cicikkel áldott meg az ég :oops:

OFF: Zsuzsa: igazad van, az Uh sztem is veszélyesebb, mint azt ahogy beállítják. Tutira nem szeretik a gyerekek, ha mindig a fülüket, arcukat takarják közben. Az én fiaim viszonylag jól tűrték, de azért az a nem tom hány decibel sok lehet nekik.
Amúgy TOmi mai napig utálja a hangos zenét vagy ha kiabálunk...

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


UH. Hát igen. A németek mondják is, hogy olyan ez nekik, mint nekünk vasúti sínek mellett lakni. Itthon, mikor megemlítettem hülyének néztek...

Roland nem szerette a pólyázást, a védőnő egyszer próbálkozott vele (pelenkával körbetekerni), mikor hazajöttünk a kórházból, keserves sírás lett a vége, ki kellett tekerni. Ez is gyerekfüggő :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


UH: az indexen van egy UH-s topik, a szonográfus aki ott válaszolgat írta egyszer, hogy tényleg nagyon zavarja a babákat, ő konkrétan a metróhoz hasonlította amikor épp bejön a szerelvény... na azt kell szegény babának 1/2 - 3/4 órán át potyára elviselnie amikor valaki mondjuk az utolsó trimeszterben többször is elmegy szórakozásból babamozizni... (azért írtam, hogy szórakozásból, mert ugye valamikor nem lehet megúszni és sajna többször is ultrahangozzák az embert mint ahogy azt tervezi...)

Lilla egyébként érdekesen állt a zajhoz, 4,5 hónapos volt a keresztanyja esküvőjén ahol hatalmas tüzijáték is volt nagyon hangos zenével... ő meg végigaludta az egészet az Ergóban a hasamra kötve, csak a dörrenéseknél rezzent össze egy kicsit... de nem ébredt fel... Ha babakocsiban lett volna valszeg az elsőnél üvöltve riadt volna fel (nagyon jó a hallása)... (és nem lett lelki sérülése:) szépen végigaludta az éjszakát és másnap úgy ébredt mintha semmi se történt volna:)))) (na ezt csinálja meg az emer egy egy évessel:)))
Vendég
 


OFF: Kriszti! (hoppá figyelitek, hogy fejlődöm!) Na, szerintem mások pont ezt gondolhatják a kendővel hátiputiban cipelt bébikről:) Mármint hogy kínzás. (Ld a buszos eset) Pedig ugye nem az.

Kép
beszilva
 
 


Sziasztok!
Nekem ez a pólyázás egy kicsit sok volt, pedig tényleg biztos jó a babának, az én kisfiam is úgy tudott könnyen elaludni újszülöttként, hogy belecsavartam egy puha meleg kistakaróba, így nem kapálódzott a kezeivel és nem ébredt fel rá.
Csak a videón olyan nem túl gyengéd mozdulatokkal pólyázta be :(

Beszilva, jó a kényszerzubbony! :)

Orsi, nem akartok még egyet? Akkor lehet, hogy mégiscsak kendőznél egy kicsit... (Én erősen gondolkozom, hogy a másodiknál már beszereznék egy kendőt is.)

Viru
Kép
viru
 
 


Ágoston 5 naposan nyáron egy általam varrt gézkendőben bugyolálva. (Kicsit sárga a szentem.)
Csak egy kis body volt rajta meg a kendő.
Nem gondolta, hogy kínozzuk, sőt szerette, jobban tudott kendőben aludni, mint nélküle.

Kép Betekerve
babintiti
 
 


Viru, nem sok esélyt látok 3. gyermekre... De ha lenne, akkor talán az első 2 hónapra használnék rugalmas kendőt (Beszilva, én is fejlődök:-)). És ha valaki megkérdezi, miért lett 3., hát én megmondanám a frankót: hogy már ennyi idősen olyan rettenetes okosnak éreztem magam, hogy mindent, amit tanultam, ki akarok próbálni rajta :) :) :arrow: cc-s nevelést, textilpelusozást nulladik naptól, BLW-t, kendőzést...

Nekem tetszenek ezek a bugyolálások, lehet, hogy jobban biztonságban érzi magát a baba. Végül is nem sokkal másabb, mintha kebdőben hordanánk egész nap, bár akkor a szívverésünket is hallja, az illatunkat is érzi.

kamcsatka
 
 


Hát nekem nagyon bejönnek ezek a bepólyált képek! Lehetne egy kicsit offolni, hogy mindenki rakjon föl ilyen képet, ha van neki! Olyan jó nézegetni őket! Lécciléccilécciii! Elfogott a "gyereket akarok, de most" feeling! :lol:

Kép
beszilva
 
 


Képzeld Kamcsatka, kezd bejönni a kendőzés! Eddig csak ámulva és tisztelettel figyelgettem, de most érzem magamban feléledni a hajlandóságot! Hihetetlen, hogy miket művel az emberrel egy kis anyahormon :roll:

Kép
beszilva
 
 


Nézegettem a klf. hordozós képeket, amiket Orsi belinkelt és láttam, hogy az afrikai nők sokszor egészen lent, a csípőjükre vagy szinte a fenekükre ültetve hordják a bébiket. De nem nagyon látszik a képeken, hogy hogy kötik meg a kendőt. Tudja ezt valaki?

Orsi, a rugalmas kendő az jó ötlet! :)

Viru
Kép
viru
 
 


Csajok, Srácok! most találtam meg Jucuu blogját! Leesett az állam!!!! Ez a csaj egyszerűen zseni! Jucuu, gyere vissza lécci!!! Ha esetleg vaki még nem látta volna:
http://jucuu.blogspot.com/ (Gondolom megengedi,- azért blog)

Kép
beszilva
 
 


OFF
Hu nagyon aranyosak ezek a kepek! Mi nem polyaztunk (mivel en tul bena voltam hozza), de szerintem a kendö ugyanolyan volt es mikor edesanyam bepolyazta Benit, akkor szerette is :-)

UH: fura NO-i anyukak tipikusan szamtalan UH-t csinaltak, Angliaban meg elvileg csak 2 van (lett harmadik is, mert nem latszott a profilja :? ) no de mindegy, többet tuti nem akartam volna...
ON

Viru:
Asszem ez a kötes ehhez elvileg nagy fenek kell :lol:
smzsgalf
 
 


Beszilva:

http://www.youtube.com/watch?v=E4l3nLP0vF8
http://www.youtube.com/watch?v=QWItHnkfLl8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=K6ICsaGzxAM&feature=related

Ezek már elég jó betekintést adnak az afrikai hátrakötéshez. De sztem nem lehet nagyon kényelmes, mert a mellet tökre lenyomja a has felé. Szinte azon van a súlya a gyereknek. Plusz a baba is tényleg alacsonyan van, de ez eléggé változtathatónak tűnik. Az tuti, hogy egy tök rövid kendő elég hozzá és gyors is :)

kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Viru asszem Te kérted a videókat!
Hát igen, ehhez azért kell mellesleg egy kis berendezés, szerintem én ehhez deszka vagyok, de reggel kipróbálom:)

Kép
beszilva
 
 


Biobaba,

jók a videók!
Nagyon hasznos az az oldal, köszi! Megnéztem többet is. A babám is értékelte a tapasztalatokat, mire le akartam fényképezni, el is aludt :)
Mire megjön a kendőm, tovább képzem magam :)

Móni

Kép
norsi
 
 


Visszajöttem, és becsülettel elolvastam, amit írtatok. :) Bocs a csúszásért, remélem még emlékeztek, mire reagálok.
Zsizsa! Hol találtad ezt a Lana Solarat?
Szilvi! Nem értem, miért nem gond a csípőjének a bölcsőhordozás, ha sokat van ágyban. Vagy félreértelek? Ágyban meg bölcsőtartásban ugyanúgy van a baba lába, és ez a lábtartás nem támogatja az egészséges csípőfejlődést. Persze nem akarom, hogy parázz, vagy megváltoztasd a hordozással kapcsolatos választásodat, csak a félreértést gondoltam tisztázni.
Újszülött bepólyálós vidóhoz szeretném hozzáfűzni, hogy a vidón pólyában a baba lába egyenesen le van kötve. Ez nagyon árt a csípőnek. Tudom, hogy sok helyen ez a hagyományos, de tudományosan bizonyított, hogy nagyon árt. A pólya említett előnyei egyébként tökéletesen érvényesülnek, ha a baba ránk van kötve.
Maminti! Biztos, hogy nem jó már erre a célra a rugalmas. Szerintem mind a két háton hordozásnál, amin gondolkodsz, rakható jó magasságba a baba. Más különbségek jelentősebbek a két kötés között.
Ikra! Vállfájáshoz nincs elég jó ötletem. Amit az izmaidról írsz, hogy aszimmetrikusan kötöttek, azért elég meggyőző magyarázatnak tűnik. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kendő nem „egy csomóban” és nem is „szétterítve”, hanem „ráncba szedve” a legkényelmesebb. Ami kinézetre ugyan hasonlít az „egy csomóban” verzióra, de másként áll a kendő és ez érezhető is.
Valahol volt, de bocs, már nem tudom ki írt valami olyasmit, hogy háton meg hason nem tud jól terpeszteni a baba, hogy ezt írtam én is, meg ez az ő tapasztalata is. Félreértést szagolok itt, mert háton meg hason pont hogy az ideálisnál _nagyobb_ a terpesz, tehát _jobban_ terpeszt a baba az idálisnál, ami csípőn hordozánál valósul meg. Ha háton van a baba, azt szoktam nézni, hogy a baba térde „beleáll” a szülő hátába, böki azt (ez nem jó), vagy szét van húzva oldalra. Ha nehéz terpeszbe húzni a lábacskákat, az a mozdulat vált be, ha térdeit belülről fogom a kezembe és úgy húzom szét.
Nagyon örülök, hogy felmerült ez a neves kérdés, már gondolkodtam rajta, hogy bedobom brainstormingra a témát, de még halasztottam. Már említettem régebben, hogy írunk egy könyvet a hordozásról, a hordozókendőről, és azt gondoltam, hogy abban elő kéne rukkolni egy olyan magyar kendőkötési „nevezéktannal”, ami szerethető, ezért el tud terjedni és egységessé tud válni. (Azt is tervezem, hogy a könyvben lesz egy táblázat a kötésekről, amiben benne lesz mindenféle elnevezés, az angolok is, hogy segítsen beazonosítani a kötéseket.) Most úgy áll a helyzet, hogy egy kötésre van kb. 2 magyar elnevezés, de leginkább egyiket sem használjuk, úgy veszem észre. Szerintem azért, mert a nevek hosszúak és nem is elég találóak. A jó név szerintem rövid és hangulatos, ezért ragadós a használata. Sokat gondolkodtam a témán, és azt hiszem tévút, ha úgy keresünk nevet, hogy megpróbáljuk körülírni, hogyan fut a kendő. Szerintem egy jó név pl. a tibeti. Azt használjuk is! Van 1-2 ötletem 1-2 kötés nevére, de egyik sem olyan, hogy ne lehetne felülmúlni. Elkezdtem már összeszedni a különböző neveket, de még csak félig-meddig vagyok meg vele. Most rajta vagyok, hogy legalább minden, a gyakorlatban bevált kötésről legyen fent jó kép a honlapomon. Azokhoz persze fogok írni nevet is, ez biztos segít az azonosításban. Addig is igyekszem összepárosítani az angol neveket az általam ismert magyar nevekkel, ha hozzájutok. Ha van kedvetek, Ti is agyaljatok új neveken! Engedjétek el a fantáziátokat!

hordozo
 
 


Agi, szerintem lehetne batyunak hivni azt a kotest, ami a Didymosnal Rucksacktrage neven fut
http://didymos.de/cgi-bin/didyhops.pl?trage-init.htm

:)
Biobaba
biobaba
 
 


zsizsa
 
 


Ági,
próbáltam máshol is rákeresni, de sehol nincsen. :shock: Nem értem.
Zsizsa
zsizsa
 
 


Bocsi, Beszilva, tényleg Viru irta... Most én bakiztam :oops: . De azért gondolom használható.
Ez a fajta kötés pl. lehetne afrikai (háti) nevű, igaz, mi nem nagyon használjuk MO-n.

kriszti
kkriston
 
 


Zsizsa: a solarat en linkeltem be a masik topicon (safrany keresett lana kepeket) ugy tudom a solara "discontinued" csak hasznaltan lehet kapni :(
smzsgalf
 
 


maminti78 írta:BWCC kötést szeretném megpróbálni, mert ahogy látom, azt lehet olyan magasra tenni, hogy a vállam felett kilásson.


Kati: ez kizárt, a BWCC nem fogja elég magasra tenni. Szerintem Rucksack carry vagy tibeti vagy a SHBC (lásd fenn Biobaba linkje), ezek elég magasak, persze, szövött kendővel. A rugalmassal egy 9 kilós hamarosan a térded magasságában fog lógni! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ehhez a pólya dologhoz hozzá kell szóljak.
Pólyázás és pólyázás között óriási különbségek lehetnek.
Mi itt hasonlóan tekerjük az újszülötteket valami rongyba mint a videón, de a különbség az, hogy:
- a kezei a babának mindig előre a mellkasára jönnek, pont úgy, ahogy a méhben volt, nem úgy mint a videón, oldalra leszorítva
- a lábai is felhúzva a pocija felé, enyhe terpeszben vannak, annyira, amit ilyenkor még a baba csípőizülete enged, azaz ahogy az anyaméhben volt, nem egyenesen.
Ezután még esetleg egy babapaplan köréje, ami pihepuha, és kész is a csomag. :)
Ez általában megnyugtat egy újszülöttet, hiszen az utolsó hónapokban ebben a pózban, ilyen szoros helyen töltötte az idejét, óriási biztonságérzetet nyújt neki.
Meg lehet figyelni, hogyha egy újszülöttről le veszel minden ruhát, akkor mennyire sír, mivel nem veszi körbe semmi, ami biztonságot nyújthatna, nincs keze lába enyhén leszorítva, mint a méhben.
Ez nem azt jelenti, hogy minden gyerek megnyugszik a pólyában, de főleg az első napokban ez segíthet (bár ennél jobb megoldás, ha a baba folyamatosan az anyuka mellett szorosan, ugyanaz a takaró alatt van, de hát néha wc-re, fürdeni is kell menni :))
Vannak olyan babák, akiknek hónapokig szükségük van arra, hogy be legyenek bugyolálva, van amelyik ki nem állja, hogy a keze le van szorítva.
Az anyukámnak minden alkalommal el kellett mondanom, mikor magamra kötöttem Szilárdot az elején, hogy ez neki megnyugtató, hisz így volt 9 hónapig a hasamban is, kevés helyen, melegen, szívhangom, stb. De mégis minden alkalommal elcsodálkozott, hogy milyen érdekes, hogy nem sír, meg jól érzi magát úgy összeszorítva (szemében kicsi sajnálkozással a baba iránt, hogy esetleg rossz ez neki). :roll:

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Pólyázáshoz:

Biobaba: szuper volt a video! :)

Ági: köszi, hogy ezt leírtad! :) Én csak a lélektani oldalát ismertem, ezért mi próbáltuk pólyázgatni időnként Bobót (nagyon meleg volt a lakásban, úgyhogy nem sűrűn tettük póyába. Arról meg nem is beszélve, hogy őt természetesen ez sem nyugtatta meg... :? CSak a cici...)
és az a technika, amit Jucuu írt? Az úgy jó szerinted, Ági?

Jucuu: nincs erről kép vagy video?

KépKép
livus
 
 


Zsuzsa,
brühühü, pedig azt hittem, megtaláltam A kendőt, ami nekem kell. Amióta Ági Lanáját kipróbáltam, azon agyalok, hogy mindenképpen kell nekem egy, és a Solara annyira az én színvilágom, hogy mármár majdnem rászántam magam, hogy kigazdálkodjuk valahogy... :( Így jártam. :P
Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa! Beteszek egy linket a másik topikra.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


névadás: batyu. ez olyan szép szó. valamelyik hátinak bizti jó lenne. én tudnám szeretni.

lehetne az egyik csípőnkötés, amiből kikapom-beteszem a totyogót, ha őkelme úgy kívánja, hoppá-nak hívni. legalábbis nálunk ez a szakzsargon. 'Anya, anya, hoppá, hoppá!" :D


jucuu: de jó, hogy írtad ezt a pólyázós dolgot. lehet jól pólyázni, és van, aki imádja. meleg, biztonságos... ennél már tényleg csak a hordozás jobb :D
banya
 
 


/off, jucuu, ámulok a blogod előtt. én lenni totális kétbalkezes, a könnyekig meghatódtam rajta. gyönyörű. anyukámnak rögtön átküldtem, remélem ihletet merít. különös tekintettel fölhívtam figyelmét a betétekre. én virágosat szeretnék :D . majd egyszer. megkérdezhetem, mivel töltöd, ha egyáltalán?/

bocs, a köv ilyen már privátim megy.
UFF
ON
banya
 
 


Zsizsa! Én is erre gondoltam, de nem voltam benne biztos, azért kérdeztem vissza. Ez egy régi Lana, már nem csinálják. Nem tudom, miért álltak le a csíkossal, mikor úgy érzékelem, hogy nagy rá az igény. Van egy másik régi minta is (a képen is látszik egy ilyen, a felső sorban az utolsó, és nekem is van ilyen kendőm, a neve Harmónia), ami nagyon tetszik mindenkinek, de már nincs. :(
Livus! Igen, ha a lába fel van húzva, akkor minden ok. Teljesen egyetértek Jucuuval.
Az elnevezős tippeket jegyzetelem, hajrá, hajrá!

hordozo
 
 


Ági,
ha kiságyban alszik, akár háton, akár hason, az enyéimnek "terpeszben" van a lába. Háton is, simán kifelé békázott mind. (Egyiknek sem vol tgond a csípőjével, nem volt túl kötött, jólesett nekik a béka maguktól.) Ha viszont bölcsőtartásban, akkor az olyan, mintha kiságyban az oldalán lenne: egymás mellé szorul a két láb.
Persze aludtak így is néha, volt, hogy ez esett jól nekik. (De kitámasztó párnánk nem volt soha :P)
h_szilvi
 
 


Szilvi: nem is értem, miért akarják, hogy a baba pár naposan oldalt feküdjön...A bukás az egyik ok, de amúgy tényleg nem tesz jót a csipőjének, ugye? A fiam mondjuk sokat alszik oldalt, aztánmeg négykézlábba mászik álmában :) :) :)

Amúgy: megjött az Iris, csak két kis kép:
A kötés béna, mert TOmi meg volt kergülve, egyáltalán nem hagyta magát, de azért kipróbáltuk...:)

Kép
Kép
kkriston
 
 


Sziasztok,

Ági, köszi, köszi, hogy te is reagáltál a problémámra :)!! Kipróbáltam egy másik háti kötést, ahol a kendő szárai is tartják a babát hátul (sajnos a neveket még mindig nem bírom megjegyezni), és elöl nem hátizsákosan, hanem csomózva van a kendő szára, ez talán jobb lesz, itt nem tud annyira oldalra dőlni a legény. Igaz, itt meg a csomó nyom, bár azt hiszem, nem sikerült elég szorosra kötnöm, és hátradőlt a manó benne. Gondolom, ez rutinnal jobban fog menni. És végre nem sírt a felkötés közben!!!

Viszont képzeljétek, a párom a hétvégén egy videó alapján úgy pikkpakk felkötötte a legényt, hogy csak néztem :D. Én görcsölök itt, meg idegeskedem, ő meg simán feltette (kicsit szorosabb lehetett volna néhol, meg a kendő épp hogy elég hosszú lett, a csücskeivel csomózta a hasán), csak lestem. Ha sikerül, felteszem a képet is.

Eszter
ikra
 
 


Orsi (Kamcsatka) ,

utólagos engedelmeddel beraktam a hordozókendős találkozó felhívását a pelenkás topikba:)

Laura

Kép
tabajd
 
 


Laura, elsődlegesen és utólagosan is egyetértek:-) Bizony, nem csak a hordozókat érdemes élőben látni (az internet néha "csalóka"), hanem a pelusokat is! Nagyon megkönnyíti a választást.
A felhívás szövege már nem volt túl aktuális, ugye? :) No, nem baj.

Feltenném a kérdést, hogy ha valaki előreláthatólag szeretne jönni a májusi klubba, vajon mikorra szervezzem??? A május 1-i 4 napos hétvége miatt sokan nem lesznek itthon. Privit is írhattok!

Meg lassan megint felteszem a klubhordozók foglalási időpontjait, jó?

kamcsatka
 
 


Ikra Eszter! Légyszi tegyél fel képet az előbb említett kötési módról a gyengébbek kedvéért -nem tudom elképzelni. :oops: Az enyém is dől... Köszi

Sáfrány Eszter!!! Naaaa, tedd fel azokat a képeket, hadd gyönyörködjünk bennük!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

kisvic
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: