Új privát üzeneted érkezett!

Hahó!

Örülök a slings-es kollégának! Üdv Laeres/Péter! És nagyon ügyik vagytok, hgoy kifelé pózt is be tudtátok vetni a slins-szel,- nekünk nem sikerült, bár elég későn próbáltam és akkor már nagy volt hozzá. Tök édi a kisfiad! Jól be van ájulva itt az utolsó képen!
beszilva
 
 


Péter: Édesek vagytok!
A mérettel sztem ne izgulj, végül is le lehet vágni... :shock: Neem. Fog az még kelleni. És tényleg nagyon szép ez a kendő. Férfias. Nekem a Paul tetszik, ill. apának. De nem veszünk sztem, mert elég ami van.

Irtam privit...

Kriszti
kkriston
 
 


Nekem a sling nagyon jó szolgálatot tett, és baromira sajnálom, hogy a kórházban nem volt velünk (sajna a 4 napos szülésből 3 hét lett). Emellett gyorsan fel lehet venni, és belerakni Benut. Szerencsére hasonlóan nyurga, mint az apja, 5 hónaposan 6 kg :) Úgyhogy még bőven lehet előre is tenni.
laeres
 
 

 
 

Felszállok ma a buszra, hátamon Bogival, egy nő észrevesz minket és odaszól a társának: "Jaj, szegénykém!" (de olyan igazi nagy sajnálattal)
Ránézek, és kérdem: "Mi az? Történt valami?"
Erre ő: "Nem. Csak azt mondom, hogy milyen aranyos!"
:lol:

Péter: de jó, hogy egy apa is csatlakozik! :) Éljenek a hordozó apák! :)
Te vagy otthon a kisfiatokkal?
Amúgy szegről-végről ismerlek. :) Vagyis van egy közös ismerősünk ;)

KépKép
livus
 
 


Kriszti: küldtem választ.


Livus: Éljenek, éljenek :) Főként itthon vagyok, jelenleg újságírok, és azt ittenről is lehet. Meg perszem munkát keresek :) Közös ismerős? Erre jöttem rá én is, amikor a frankhoni baátnődről írtál a blogodon :) Asszem róla van szó :)
laeres
 
 


livus írta:Eszter: Akkor továbbra sem értem: miért akarod a popsija alatt megkötni, ha az nehéz neked? :roll: Nem egyszerű hátit, vagy másnéven rucksackot, hátizsákot kötsz?


Livus, azt hiszem, nem fogalmaztam elég szabatosan, elöl kötöm meg a csomót, csak ha túl magasra kötöm a babát, akkor nem érem úgy fel a hátamon, hogy amikor a lába alatt-felett átvezetem a kendőt, akkor elérjem a térdhajlatát.

Picilivi, hát, az ágyéki gerinccsigolyáimnál vannak gondok, ezt tudom. A nyakinál eddig nem vettem észre, igaz, szakértőnél nem voltam, mostanában masszíroztatni járok, a masszőr szerint is a jobb oldalamon az izmok jobban kötöttek, több a csomó, tehát lehet valami oka, hogy miért tartom így. Elgondolkodtató. Pest környékén esetleg nem tudsz jó szakembert?

Eszter
ikra
 
 


[quote=" A kedvenc videóm, már többször is szerepelt itt. Ezen jól látszik, hogyan köti a BWCC-t, WKT-t hátul, amit Zsuzsa is említett. A 4,2 m valószínűleg elég is neked hozzá. Nekem elég.[/quote]

Varda, hát igen, a végeredmény meggyőző, de ezt hogy csinálom meg egyszerűbben egy 10 hónapossal, aki még nem tartja magát? Nem feltétel, hogy a kendő végei ne érjenek a földre :D

Bocs, így több részletben válaszolgatok mindenkinek.

Eszter
ikra
 
 


Péter: Á, nem lehet neked újat mondani! :P Franc gondolta, hogy egy nap fórumozás után te már blogokat olvasol!

Eszter: igen: visszaolvastam a kérésed a kendő hosszának ismeretében, és rájöttem, hogy nem arról beszéltél, amire gondoltam.

KépKép
livus
 
 


safrany írta:Vállfájás: nekem is fájásra hajlamos a bal, de én is észrevettem, hogy egyrészt a jó magasságot és kellő szorosságot kell eltalálni (vagyis, ha ingatom, akkor semerre sem mozdul a "csomag" se előre-hátra, se oldalra) , másrészt jobb ha kicsit szétterül a kendő, oldalra, nem a nyak irányába! És tényleg akkor is szokott fájni, ha egyik oldalra néz a baba sokáig, vagy oldalra téve a fejét alszik sokáig.


Sáfrány, Liv, igazatok lehet, a manó ugyanis előszeretettel a jobb vállam felett nézeget előre, hiába próbálom rávenni, hogy balfelé nézzen :). De ezzel nem nagyon tudok mit tenni :(

Eszter
ikra
 
 


Laeres, üdv a fedélzeten :D!!
Csodaszépek vagytok!!!
Örülök, hogy itt is találkozunk :D

Eszter
ikra
 
 


Ikra, nekem sokat segített ez a videó, pont amiatt, hogy hogyan valósítom meg a kötést. Én vhogy nem tudom hátralendíteni a kendőszárat, mint a kendőhöz tartozó használati utasításban. Mindig visszaesik :lol: . Itt viszont jól látszik, hogyan viszi hátra lendítés nélkül.

A babát úgy veszem hátra, mint a másik kötéshez, amit te is kötsz. Nem úgy, ahogy itt mutatja.

És nekem is úszik a kendő kötözés közben a földön, egyelőre nem célom, hogy ne érjen le a vége, az a célom, hogy meg tudjam kötni :-)

Csak nem találtam olyan videót, ahol jobban látszott maga a kendő kötözése, persze ettől függetlenül lehet, hogy van ilyen.

Egyoldalra nézéssel nekünk is gondunk lesz, Roland is előszeretettel néz, sőt hajol egy oldalra...

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


És neked ígértem egy DVD-s használati utasítást? Vagy írásost? Vagy mindkettőt, ugye? Vagy mégsem? Nehéz még egyeztetnem az arcokat a nevekkel. :oops:

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Jajj, rá kellett jönnöm, hogy mi!Ti, szóval az itteniek ténylegey külön faj vagyunk.
A legjobb barátnőm két gyermek édesanyja, akiket nagyon jól és szépen nevel. Mesélem neki, hogy most belefogtam egy MT megvarrásába és izgulok, hogy jó legyen stb. Mire ő szeretetteljesen közölte, hogy drukkol, hogy sikerüljön és reméli, hogy ez a hordozó végre bejön. Ma is a slings-szel voltunk náluk, mindketten, Konrél is én is imádjuk és sose mondtam, hogy nem lennék vele megelégedve, egyszerűen ő nem érti/érzi a különbségeket és a hordozás változatosságának örömét. Lehet, hogy van egy misszióm!? :oops:
beszilva
 
 


Beszilva, van hát! Említettem már én is korábban, hogy 2-3 gyerekes anyuka-barátnőim (szintén mindenük a család), sokszor biztattak, hogy ne izguljak, nemsokára már nem KELL cipelnem...

De egyre többen kérdezik meg, akinek mostanában született babája, hogy az az izé mi volt, amivel múlkor láttak a sulinál...?

kamcsatka
 
 


Hahó Kamcsatka! Igen, ez az! Jól írtad! Azzal bíztatnak, hogy ne aggódjak, már nem sokáig KELL cipelni! Mondjuk annyit már elértem a barátnőmnél, hogy benn van a bbkocsi aljában a premaxx, ha esetleg a kicsije elkezd üvölteni, akkor már nem hagyja hazáig üvölteni, hanem kiveszi. Haladunk:)
beszilva
 
 


Kamcsatka: a reggeli fotóra nem ragáltam. Szóval: hol találtad? :)

KépKép
livus
 
 


kamcsatka írta:sokszor biztattak, hogy ne izguljak, nemsokára már nem KELL cipelnem...


Sokan sajnalnak, hogy biztos milyen faraszto, meg babakocsit is felajanlottak, gondoltak nem tudunk venni..........koszi, mivel konnyebb a gyereket babakocsistol cipelni fel a lepcson naponta 2szer?

Peter! Olyan meghato mikor apat latok babat hordani :-) Remelem a kis civakodasok az utobbi idoben nem riasztanak el. Nyugodtan mondd mit vettel, ugy mas is tudja mi az ami jo.
Ferjem sem idegenkedik, de magatol nem fog hozza, csak ha "beoltoztetem"
eduso
 
 


valahova talán elmentettem, de a TBW tradicionális hordozókról szóló témái közt az egyik posztban volt belinkelve több ilyen trad. hord. fotó.
Ha érdekel, megpróbálom megint megkeresni.

kamcsatka
 
 


Ha belinkelnéd azt a fórumot, annak nagyon örülnék :)

KépKép
livus
 
 


Ebben a thread-ben (altéma, poszt) találtam meg a képet:

http://www.thebabywearer.com/forum/show ... p?t=209014

Ez meg a fő tradicionális hordozásról szóló fórum:
http://www.thebabywearer.com/forum/foru ... y.php?f=56

kamcsatka
 
 


Livus: csak kíváncsi voltam, hogy a fórumozók milyen blogokat írnak, és a frankhoni barátnédra rákattintva bejött Noémi képe, onnan rögtön leesett, ki is ez a barátné :)


Ikra: szia, ide is sikerült eljutnom. És már megint egyedül erősítem a nememet :)


Eduso: nem riasztott el természetesen, csak hirtelen értetlenül álltam a történtek előtt. Pedig még vissza is olvastam, de akkor sem jöttem rá. A Kendőnk? Egy Didymos Julian 7-es kendőt vettünk, és jó választás volt. A feleségem már mondta is reggel, hogy ebben viszi le a piacra Benjámint :)
laeres
 
 


Köszönöm Julian-t!

De egész komolyan: megvan a fiúnevünk! Mielőtt dontok egy htáast, a neveinknek három nyelven kell stimmelniük, és ez nem egyszerű, ennyi gyerek után. Fiúnevünk már Timónak is alig lett... És Julian angolul álomszép...


De azért drukkdrukkdrukk és még egyszer drukk, hogy lány legyen!

Na, ennyi OFF elég...
h_szilvi
 
 


h_szilvi írta: dontok egy htáast,


= dobtok egy hátast... természetesen. Nem tudok íni.
h_szilvi
 
 


Szilvi, még nem tudod, milyen nemű lesz? Akkor szerintem inkább lány, mert ha fiú, az hamarabb meglátszik (jobban kikandikál a kuki :lol: ). Mi lesz a neve, ha lány? Ne is gondolkodj fiúneveken!!! :wink:
Mi már a 12-13. heteken tudtuk hogy fiúk. Neked most tuti lányod lesz!!! :)

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Orsi, nagyon jók a képek!!! Apának is tetszik :)

K
kkriston
 
 


én csak a 23. héten tudtam meg... és kukit vártam, azt ismertem 8 éve, hogy kell csinálni :) és olyan jó, hogy lányka lett!

kamcsatka
 
 


Peter! En is üdvözöllek, szuper, hogy most mar pasi is van itt! :D En ferjem is szivesen hordoz, csak irogatni nincs kedve.
Meg nagyon szepek is vagytok Benjáminnal (es milyen szep neve van ;-))

OFF
mi akkor tudtuk meg, hogy Beni fiu, mikor megszületett, szerintem ez egy szuper elmeny volt
ON
smzsgalf
 
 


smzsgalf, Te esetleg tudod, hol van jó összefoglalója a kendőkötési módoknak németül? Nem az, hogy hogy kell csinálni, hanem az elnevezésük meg a rövidítésük! Össze szerertném őket párosítani az angollal és a magyarral!

kamcsatka
 
 


smzsgalf,
az első kettőnél mi sem kérdeztük meg, a harmadiknál akartuk, de nem látszott (ő lány lett), a negyediknél durván látszott, hogy fiú, és a nagyok akarták is tudni. Úgyhogy most inkább "rákészülnék", ha mégis fiú. :P

Kriszti,
a 13. héten annyit mondtak, hoyg valószínűleg lány, de iszonyatos hosszú zsinórja van, úgyhogy nem akar biztosat mondani. :p
Lánynév még nincs meg.

És többet nem OFF-olok, igérem, ez a szülésesbe tartozik.
h_szilvi
 
 


kamcsatka: keresgelek, belinkelem, ha talalok. Az a gond, hogy a didymos levedett nehany nevet ugy hogy nem egyseges az sem :-(
smzsgalf
 
 


Nuska, ezt elfelejtettem írni, de biztató, amit írtál, nem késtem el, akár három gyerek is belefér... :D

Livus, jó a buszos történet! :D

Viru
Kép
viru
 
 


ikra írta:Picilivi, hát, az ágyéki gerinccsigolyáimnál vannak gondok, ezt tudom. A nyakinál eddig nem vettem észre, igaz, szakértőnél nem voltam, mostanában masszíroztatni járok, a masszőr szerint is a jobb oldalamon az izmok jobban kötöttek, több a csomó, tehát lehet valami oka, hogy miért tartom így. Elgondolkodtató. Pest környékén esetleg nem tudsz jó szakembert?


Eszter :) az ágyéki és nyíaki csigolyák összefüggnek, hogy így mondjam. Egymást kompenzálják.
"Természetesen" tudok jó szakembert - ezért ajánlottam. Megírom priviben, hogy ne a reklámozás menjen. :D

Livi
Kép
picilivi
 
 


Orsi, most jut eszembe, a tradicionális képek jók! nagyon!!!!
Ezek az inka nők kár, hogy eszik a kokalevelet...MEg olyan fura szőnyeg-szerű kendőjük van. Vagy van alatta egy másik, vékonyabb? Néha nem tudok kiigazodni a sok réget anyag között.
A kinaiak pedig nem gondoljátok, hogy azért olyan MT-t használnak, aminek lelóg a baba alatt egy nagy darab, hogy esetleg bepisil és ezt felfogja v eltakarja ???? (Buta kérdés...:oops: )

K
kkriston
 
 


Kriszti, nem tudom pontosan melyik képet mondod, azon gondolkodtam, hogy ha lelóg, akkor podaegi vagy hmong lehet, nem MT, de azok nem kínai horodzók... És nagyon is lehet, hogy a sok réteg ilyen célt is szolgál, de én sem tudom.

kamcsatka
 
 


Orsi, köszi a linket! Csodaszép volt, végignéztem mindet! (mármint az első linken) :)

KépKép
livus
 
 


OFF
Zsuzsa,
hú, hogy bírtátok ki? Irigylem ezt, én nem tudtam volna megcsinálni... :D
ON

Viru
Kép
viru
 
 


Hahó!

valaki, aki tudja, hogy a keresztnevek kiket/milyen felhasználónevet takarnak, megírná kérem! Írjátok, hogy Kriszti, meg Zsuzsa (Orsit pont véletlenül én is tuodm) stb, de nem tudom, hogy kit takar, így lényegében ne mtudom, hgoy kinek a hozzászólására érkezik a válasz. Köszi!

Kép
beszilva
 
 


Beszilva! Mindig aláirjuk.... el kell csak olvasni :)

kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


OFF
Zsuzsa,
hú, hogy bírtátok ki? Irigylem ezt, én nem tudtam volna megcsinálni... Very Happy
ON

Kriszti: Kösz a tippet, akkor ez pl kinek szólt és mire volt válasz? Vagy tök mindegy, úccse nekem szól? Tudok olvasni, de nem mindig írjuk alá,- én sem.

Kép
beszilva
 
 


szsgalfnak = Zsuzsának, ő is aláírja :wink:

Viru
Kép
viru
 
 


na tessék elrontottam... akarom mondani, smzsgalfnak...

Viru
Kép
viru
 
 


Orsi, fantasztikusak ezek a képek!

Viru
Kép
viru
 
 


Hát, tudjátok, kismama 2.0 ráér, nézelődik, informálódik, megoszt (persze csak képeket, infokat)... :)

No, Viru, ki tudod mondani már 5x egymás után, hogy smzsgalf??? :D Nekem már megy, gyakoroltam!

kamcsatka
 
 


De sztem tök világos, hogy ki kicsoda. Persze én sem irok mindenkinek és nem is ismerek mindenkit, de azért szinte 100 %-ban egyértelmű, kiről van szó.
Amit Zsuzsának irt Viru, az biztos az előző oldalakon található kérdésére-hozzászólására válasz, esetleg privire. De ennek én nem néztem utána, mert ugye nem nekem szól. Mindegy. OFFolás gyengébbik fajtája volt ez :( .

Kriszti vagy K :)

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Sziasztok,

nem voltunk egy hétig internetközelben, és már nem tudom visszaolvasni a fórumot! :)

Egy gyors hordozós kép az angliai utunkról, Exmoor nemzetipark, egy világítótoronynál, kilátás a bristoli öbölre.

Kép

A repülőtérre a podegit vittem, a kirándulásokhoz a mei tait, a boldi idegen helyen altatásához pedig erszényt. Rábeszélésre vittünk esernyőbabakocsit is, de abban a nagyobbik gyerek volt legtöbbet, főleg a reptéren.

Sajnos senki mást nem láttam hordozni (csak néhány kengurus papát a becsekkolásnál), és az angol anyukáktól is az itthon megszokott csodálkozó pillantásokat és kommentárokat kaptuk. :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Bocsi, a fotó egy kicsit túl nagy lett...

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia, a kendőt meg a világítótornyok miatt vittétek? :D

banya
kicsit irígykedve
banya
 
 


Lívia, jó, hogy ilyen nagy lett, jól látszik, tökjó kép!Ez kötős? Miért keresztezed elöl, neked kényelmesebb úgy? Engem zavarna, tudod, hogy akkor most alá, fölé, rá... ?:)

kamcsatka
 
 


Kriszti, Zsuzsának erre az OFFjára reagáltam (ezen az oldalon volt, 7-8 hsz-sal feljebb):
OFF
mi akkor tudtuk meg, hogy Beni fiu, mikor megszületett, szerintem ez egy szuper elmeny volt
ON

Nem tudtam szó nélkül hagyni, mert manapság ezt már nagyon kevesen csinálják...

Ezek szerint nálad vannak "gyengébb" és "erősebb" OFFok :)

Viru
Kép
viru
 
 


Ja, ez tényleg nem kendő a világítótoronynál... bocs. :roll: ideje lefeküdni...
banya
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: