Új privát üzeneted érkezett!

saara írta:Ti gyerkocotok mennyi idos volt, mikor elkezdtetek igy fel-le rakni, (hatra) kint? (aztan lezarom a temat mostmar tenyleg:))


Danival mostanában jutottunk el odáig, hogy kint is felkötöm hátra. Eddig odakint csak akkor volt háton, ha tudtam, hogy (jó eséllyel :) nem kell majd kivennem - pl. ha délutánonként sétáltunk a nagyokkal a szomszédos építkezésre munkagépeket bámulni :wink: .

Amit viszont még nem mertem kipróbálni úgy, hogy a hátamon van, az a tömegközlekedés. Annak vajon mikor jön el az ideje :?:

Judit
Kép
patonayj
 
 


És vállfájásra még ezt találtam a gyűjteményemben (valaki innen írta anno):

a vallad sztem 2 dologtol fajhat:
1) nem szoktal hozza a rendszeres hordashoz
2) automatikusan behuzod a vallad, ha suly van rajta. Az emberek tobbsege ezt csinalja. Pedig le kell engedni a vallat, nyakat ki, nem mereven, lapockadat kicsit lecsusztatni, es kivenni az erot a vallbol. Na ezt aztan leirtam. Azert remelem, lehet erteni. A csigolya kozepso, also szakaszat a gyerkoc iranyaba tolni. Ezt a legjobban ugy ered el, h a medenced also reszet elore billented, feneked osszehuzod, es a hasad is behuzod. Levegot azert kell venni Egy ido utan megszokja az ember, csak figyelni kell eleinte. Igy nem faj se a derek, se a hat, se a vall.

:D

kisvic
 
 


Biobaba, ahogy vasarnap volt rajtam az nekem X kotes. A sima WKT, amikor belul van a vizszintes szar.
Most inkabb ugy kotom fel, h kivul van a vizszintes szar (WKT variante nev alatt fut a didymos honlapjan, az a kep, amitcsatoltam).
Ugy nem faj annyira a derekam, jobban eloszlik a suly, mint az X-nel es Piroska is jobban alszik, ha igy van.
saara
 
 

 
 

KIamcsatka! Liliputis háti hordozót ki szeretném kölcsönözni 1-2 hétre. Klubba nem tudok menni, messze vagytok... De a férjem hétfőnként Pesten van, esetleg így megoldható lenne?

Más: amúgy (most már) nincs itt semmi probléma, egyszerűen kinőtte magát egy másik topic is ebből :) Így nem kell dönteni a témában, hogy ez vagy az, lehet ez is és az is!!! Oda is szívesen látogatok nyálcsorgatás végett! :D

kisvic
 
 


Saara! Igen, mi vagyunk a kepen, de mar eleg regi ;-) Mi a WKT azt a valtozatat hasznaltuk amit ujra kell kötni (nekem az sokkal gyorsabban megy mint az elöre kötött, gondolom ez gyakorlat kerdese).

Varda! Köszi az infot a rugalmasrol, en tenyleg azt hittem, hogy ugyanolyan :oops:

Kinti kötes: en meg sosem köttötem kint hatra. Irtozok is töle. Ilyen nagyon kis szegyellös vagyok, nem igazan birom elviselni, ha masok nezik. Tipikusan tisztabatevöbe szoktunk menni es ott kötöm ujra.

Eszter(Ikra): en is sokat nyügölödtem a hati kötessel. Ha Barnus sir, akkor pl hintaztathatod a kendöben (erted, hogy mire gondolok? Tudok belinkelni videot ahhol latszik, ha nem erted). Beni azt is szokta elvezni mikor hatra dobom, meg ha elötte nyügös volt, attol akkor is megnyugszik.
Vicces (na jo nem igazan), de nekem is pont azok voltak a gondok mint neked. A terpesz szinte sosem sikerült jol es a rettenetesen huzta a vallamat (de mindkettöt).
Tan probald meg tibetimodon megkötni (a melled fölött).
Nekem az jött be, hogy a masik hati kötest (Wickelkreuztrage auf dem Rücken) hasznaltam, az kenyelmes :-)
smzsgalf
 
 


Judit: Sári még mindig utálja a PKV-t (Ez ugyanaz, mint a BKV csak Pécsett :D ), egy idő után besokall a hátamon, főleg, ha sokan nézik és beszélnek hozzá, meg megigazítják (UTÁLOM!), úgyhogy hosszabb úton őt le kell venni.

Saara: Én elvileg bárhol feldobom a hátamra. Nem tudom, mióta, már nem emlékszem, de mikor kisebb volt, még sokat vittem elöl. Mondjuk, ő nem volt nagy baba sosem, most 1 évesen is csak 9.5 kilós.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Kisvic, természetesen kölcsönözheted a Liliputimat, akár 1 hónapra is, egyelőre nincs rá más jelentkező. (próbáltam eladni, de senki nem vette meg:-)) , úgyhogy most beáll ő is a sorba... Hétfőn eljöhet érte a férjed!

Péntek reggeli vidámság: emlékeztek még a Livus által betett "akasztott bébire"???? Tudjátok, a WC falán lógóra...Na, ez annak a tradicionális változata (esküszöm, ez is babahordozó eszköz :) ) A gyerek arckifejezése elég beszédes... vagy csak én gondolom bele, hogy "hagyjállógva mama!"???
Kép

kamcsatka
 
 


Zsuzsa! Nekem is ki kellett ehhez próbálnom egy rugalmasat is, hogy rájöjjek, amíg nem próbáltam nekem is ugyanolyan volt ;-)

Szerintem a háti kötéseknél az is lényeges, hogy milyen szélesen terül szét a vállon a kendő. Nekem a normál hátinál egyelőre túlzottan egy csomóban van. A másik lényeges a súlyelosztás, hogy ne minden súly a válladra nehezedjen. Ezért kényelmesebb pl. a WKT hátul, mint a normál egyszerű háti kötés.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Livus! Nem a kendő hossza a gond Ikránál, hanem az, hogy nem éri el elég jól kézzel hátul a baba lábát :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Köszi Kamcsatka, és bocsi, hogy félreírtam a neved! Mellé nyúltam. :oops:

kisvic
 
 


Lenne 1 kérésem: szerintem össze lehetne gyűjteni a kötések neveit magyar- angol-német változtaban, mert én pl. nem mindig tudom követni a rövidítéseket. Megtenné valaki, aki nagyon ért hozzá??? :?: Megköszönném!

Nagy és könnyű babákra pedig irigy!!!

kisvic
 
 


Sara, akkor rosszul emlekeztem valoszinuleg. Mert az remlett, h kivul van. Szoval en ugy szoktam vinni BKV-n, h vizszintes szar kinn es nem a kereszt alatt. A mellekelt keped szerint:)

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba: ne haragudj, tudom gyerekes, de ezen most annyira, de annyira kellett röhögnöm: "vizszintes szar kinn" :lol:

Varda: tudom, hogy Ikrának nem a kendő hosszával van baja. De én nem tudtam kisilabizálni abból , amit írt, hogy mekkora kendője van. Ahhoz pedig, hogy mondani tudjunk valamit a kérdésére (hogy hogyan menjen a láb felett-alatt a kendő), ahhoz tudni kéne, hogy akkor most rövid vagy hosszú-e a kendője.

KépKép
livus
 
 


Érdekes amit írtok a hátfájásról. Nekem gerincferdülésem van, régen nagyon sokat fájt a hátam-derekam, várandósság 2. és 3. harmadában különösen, elöl hordozáskor gyermekem 7 kg-sá válása környékén aztán nagyon. Amióta háton hordozok egyszer sem fáj a hátam. Valószínűnek tartom, hogy előtte rossz volt a tartásom, amit a hátonhordozás helyretett.
Sára, én legelső nyilvános hátrakötésemkor arra gondoltam, hogy birtokomban van ez a tudás, hogy magamon tudom hordani a gyermekemet, ezzel a legjobbat adom neki, nekem meg végtelen szabadságot ad a hordozás.
Én lépcsős buszon-villamoson-trolin szoktam irígykedő pillantásokat kapni a babakocsit cipelő anyukáktól.

Márti
Kép
cerceluska
 
 


sziasztok,

Livus, 5-ös katja, 4,2 m, szóval elég hosszú, a gondom az, amut Varda IS ÍRT, HOGY NEM ELÉG RUGALMAS a kezem (bocs Capslock be vélellenül), hogy elérjem a popsi alatt, ha magasra kötöm.

Viru, hú, örülök, ha segíthettem. Sokakat szoktam ideirányítani, örülök, ha jó talajra hullottak a magocskák :).

Vállfájás: igazából azt nem értem, hogy hogy lehet az, hogy csak az egyik fáj, pedig egyformán kötöm a kendőt. Elvileg a hátam féjhat attól, hogy "nem szokta a cigány a szántást". De a vállam? Ráadásul csak az egyik?

Zsuzsa, köszi, kérnék képet a másik hátiról, én csak ezt tudom.

Eszter
ikra
 
 


Eszter: Akkor továbbra sem értem: miért akarod a popsija alatt megkötni, ha az nehéz neked? :roll: Nem egyszerű hátit, vagy másnéven rucksackot, hátizsákot kötsz?

KépKép
livus
 
 


ikra írta:Vállfájás: igazából azt nem értem, hogy hogy lehet az, hogy csak az egyik fáj, pedig egyformán kötöm a kendőt. Elvileg a hátam féjhat attól, hogy "nem szokta a cigány a szántást". De a vállam? Ráadásul csak az egyik?


Eszter :)
Viccen kívül: orvos látott már? Lehet, hogy valami a te statikáddal nincs rendben és nem a kötözéssel.
(Mondjuk orvos helyett egy nagyon profi oszteopatát inkább ajánlanék - vagy shiatsust, hogy hazabeszéljek...)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni.
ŐRANGYALOK kerestetnek május 4.-re, a születés Hete nyitónapjára.
Hogy kik az őrangyalok?

Azok a kedves nők és férfiak, akik segítenek a tájékozódásban, akik teljes figyelmüket egy-egy előadóra tudják fordítani, akik mindent tudnak a rendezvényről (kit és mit, mikor és hol lehet megtalálni stb.), akik várják a vendégeket, akik egy mosollyal otthonossá teszik a házat…

Önkénteseket keresünk, akik szívesen vállalnák ezt a feladatot, ezzel is segítve a Születés Hete ügyét (azt, hogy a várandósok és családjaik minél informáltabbakká, tájékozottabbakká válhassanak a szülés-születés, gyermeknevelés kérdéseiben), és hogy látogatóink és előadóink maradéktalanul jól érezhessék magukat ezen a napon, hogy igazán vendégnek érezhessék magukat.

Nagyon izgalmas feladat, ráadásul belülről átélve a programok szervezését egészen más érzés és ismeret beülni az általunk kísért előadó programjára.

Ha úgy érzed, hogy szívesen csatlakoznál az őrangyalok csapatához, ha örömmel segítesz, küldj egy mailt a kurti.juditkukacszuleteshete.hu e-mail címre.Ha te magad most nem tudsz bekapcsolódni, de ismersz olyan embert, akiről úgy gondolod, hogy szívesen csatlakozna, ismertesd meg minél előbb ezzel a lehetőséggel.

Jó, ha tudjátok, hogy akkor tudjuk kapkodás nélkül, kényelmesen ellátni az őrangyali feladatokat, ha ötvenen leszünk. Most még nem vagyunk ennyien, kérlek, ha tudsz még olyan embert, aki szívesen vállalná ezt a feladatot, szólj neki is.

Néhány tudnivaló, közeli teendő

• Őrangyal-képzés mindenkinek, aki május 4-ére őrangyalnak jelentkezik!

• Április 18-án, pénteken 11-15 óráig (illetve akinek ez munka vagy egyebek miatt nem jó, annak 19-én, szombaton 11-15 óráig) az Aranytízben. Kérem, hogy minél hamarabb jelezzétek a kurti.juditkukacszuleteshete.hu e-mail címre, hogy melyikre jöttök. (A képzésen való részvétel azért kötelező, mert másképp nem tudjuk nyugiban, kapkodás nélkül ellátni mindazt a feladatot, ami ezen a napon ránk vár.)

Ha további információkat szeretnél, küldj nekem privit!

köszönöm, hogy elolvastátok,
további szép napot kívánok,
kata
sz_kata
 
 


Livus, de azt köt, csak azzal bonyolítva, hogy nem hátul a popsi alatt köti a kendőt, hanem lábacskák felett-alatt előre hozva elöl. :-), sztem ez jobb is, ha még nem olyan biztos hátul az a terpesz.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


http://www.youtube.com/watch?v=8MOQxeu0 ... re=related

Ikra! A kedvenc videóm, már többször is szerepelt itt. Ezen jól látszik, hogyan köti a BWCC-t, WKT-t hátul, amit Zsuzsa is említett. A 4,2 m valószínűleg elég is neked hozzá. Nekem elég.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Off:
Banya írtam 2 tök hosszú privit és NEM küldi el!!! :x :x :x :evil: E-mail? kisvicus@gmali.com

kisvic
 
 


Kamcsatka-Orsi: írtam privit! :wink:

Vállfájás: igazából azt nem értem, hogy hogy lehet az, hogy csak az egyik fáj, pedig egyformán kötöm a kendőt. Elvileg a hátam féjhat attól, hogy "nem szokta a cigány a szántást". De a vállam? Ráadásul csak az egyik?

Ikra-Eszter: nekem akkor szokott fájni az egyik vállam, ha Sári vagy az egyik vállamon alszik el, vagy nagyon egyfelé néz (pl. ha nem veszem észre és az egyik keze kinn, másik benn, és akkor a kinnlévő keze felé jobban el tud fordulni. )No, ez elég zagyva lett, de hátha segít. :D [/quote]

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 



kisvic
 
 


sziasztok,

na, nemrég meghozta a posta a kendőnket. :) A nevét már le sem merem írni, mert még a végén letámadtok. :) Úgyhogy kezdődjék a próba - asszem lesz egy-két kérdésem. :oops:
laeres
 
 


Laeres! Képeket kérünk!!!!!!!!

kisvic
 
 


Julian 7-es méret egyébként. Ide feltölteni is fel lehet képeket, vagy csak máshonnan linkelni? [/img]
laeres
 
 


Laeres, szövegbox alján van a képfeltöltés (melléklet), de elég béna, le kell valószínűleg kicsinyíteni és csaka JPG-t szereti.
Szóval ne linkelj, képet, képet! :)

kamcsatka
 
 


Kisvic! Mivel senki más nem reagált elkezdem a nevek összeírását, bár nem vagyok szakértő.
A magyar neveket nem ismerem igazán, úgy tudom, nincs is egyeztetett, egységes elnevezésrendszer, de megpróbálom, ahol van sejtésem, talán kiegészíti, vagy kijavítja vki.

zsebes keresztezett, vagy körülkötött keresztezett - FWCC (Front wrap cross carry) - WKT (Wickelkreuztrage)
passz... - BWCC (Back Wrap Cross Carry) - WKT hinten
hátizsák - rucksack carry - Rucksacktrage
kenguru - ? -Kängurutrage
Találtam még neten SHBC - Secured High Back Carry-t is, és Jordanian Carryt is.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Először a fiunkról, mert ő a legszebb :) (Szerencsére minden szülő ezt gondolja, mi lenne, ha nem így lenne)

Kép Benjámin

És a kendő:

Kép d1

Kép d2

Kép d3

Kép d4

Kép d5

Kép d6

Kép d7
laeres
 
 


BWCC=körülkötött háti

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Laeres, mellékletbe tudod feltölteni. Ja és üdvözöllek én is a topicban :)
Laura, nagyon örülök :D
Vállfájás: nekem is fájásra hajlamos a bal, de én is észrevettem, hogy egyrészt a jó magasságot és kellő szorosságot kell eltalálni (vagyis, ha ingatom, akkor semerre sem mozdul a "csomag" se előre-hátra, se oldalra) , másrészt jobb ha kicsit szétterül a kendő, oldalra, nem a nyak irányába! És tényleg akkor is szokott fájni, ha egyik oldalra néz a baba sokáig, vagy oldalra téve a fejét alszik sokáig.
Nekem eleinte szintén nehéz volt felvenni Vajkot (talán 4,5 hónapos kora óta próbálkozom rendszeresen a hátival?) ezt úgy oldottam meg, hogy énekeltem közben, vagy betettem a kedvenc zenéjét, és közben a tükörből vigyorogtam rá, hogy lássa, mekkora jó buli ez :) Most már ellazultan viseli a kötözgetést, mint egy darab fa :) És jelentem, közeledtek hordozási igényeink, már egész délelőtt kendőben van, és ott is alszik, a főzést is kibírja, ha közben mondjuk rendet is rakok meg teregetek :lol: :wink: Szóval egyre jobban élvezzük mindketten.
Érdekes, nekem utcán jobban bejött eleinte a háti hordozás, mint otthon, csak emiatt mindig elég röviden ruccantunk ki egy szuszra, mert a fel-le kötözést sokáig nem válalltam be nyilvánosan.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Laeres, látom, közben gyorsan itt teremtek a képek. Legyen közös kép is, csodaszép fiúcskával-kendővel-hordozó apukával :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Laeres, ez a kendő nyilvánvalóan apukának rendelődött, olyan fiúsak a színei :) Akciófotót! Te már tudsz kötözni amúgy, vagy csak most tanulod?

kamcsatka
 
 


Laeres! (neved?) Gyönyörű ez a Julian!!! DE: miért nem akcióban fotóztad? Az izgibb lenne! Szóval gyorsan próbáljátok ki, legalább otthon, hogy áll rajtatok :)!!!
Ja, a fiad is tényleg csuda aranyos! :) Mennyi idős? Szereti a hordozást? Úgy látom, te nagyon...Más apukákat kényszeriteni kell néha ... Tök szuper lehet a feleségednek! (Na jó, az én férjem feleségének is szuper lenni :) )

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Kötések elnevezése és csoportosítása a TBW-ről: http://www.thebabywearer.com/forum/show ... irefoxHTML\Shell\Open\Command

Egyelőre angolul összefoglalva, dolgozom majd a német megfelelőjén és a magyar megnevezésen (magyarul biztos nehéz lesz nekem, abban majd kell segítség)

Front carries:

CC = cradle carry
CCC = cross cradle carry

BC = buddha carry (or sometimes "back carry")

FWCC = front wrap cross carry
PWCC= pocket wrap cross carry (most common with a stretchy wrap
FCC = front cross carry
SCC = short cross carry
FFC = forward (or front) facing carry (not recommended by some wrap makers)

Side carries:

HC = hip carry
HCC = hip cross carry
CHCC = Coolest Hip Cross Carry
RHC = Robin's Hip Carry

Back carries:

Rucksack variations (cloth first goes OVER the shoulders)

Ruck or R = rucksack carry
Ruck-X = rucksack variation (as seen on Didymos site)
UTB Ruck = rucksack tied under the bum
Tib or T = Tibetan carry
STS (Swedish Tibetan style) = tie a BWCC w/CB, but instead of tying the ends around your waist, thread each end under the opposite shoulder strap, and tuck the loose end under the strap going under your arms, instead of letting the ends hang down.
WPBC or WPC = wiggle proof back carry

BWCC variations (cloth first goes under the armpits)

BWCC = back wrap cross carry
BWCC w/CB or BWCC(CB) = back wrap cross carry with chest belt
BWCC w/BS or w/BP = back wrap cross carry with backpack straps

kamcsatka
 
 


Köszönöm az utánanézést és kigyűjtést mindenkinek!!!!!!!!!!!Ágit is meg kéne várni vele, de addig is kéne javaslatokat tenni a magyar elnevezésekre! Mert ahogy elnézem ez hiányzik. Meg minden nemzetnek megvannak a maga elnevezései, nekünk is meg kéne csinálni. Ez egy elég korrekt fórum ahhoz, hogy vegyük a bátorságot szerintem. Mit szólnátok? Sokkal egyszerűbben megértenénk egymást.

kisvic
 
 


Én még mindig nem értek hozzá, de van magyar elnevezésük, vagy tévedek? Szerintem is Ági tudná megszakérteni. Leht, hogy a magyar elnevezések nem egységesek, és van aki így, vN, AKI úgy nevezi őket vajon???
Meg a németet is megpróbálom hozzápasszítani, de ahhoz meg inkább smzsgalf kéne... Gyanúsan kevés német elnevezést találtam...

kamcsatka
 
 


Orsi: tény, hogy nem annyira színes, de szerintem inkább visszafogott, mint férfias :D Kendőt még nem próbáltuk, eddig Babasling+ERGO kombóval nyomtuk, de gondoltam, hogy a kendőt is be kell dobni a "pályára".


Kriszti: Péter a keresztnevem. Most ébredt fel Benjámin, úgyhogy majd most belepróbáljuk :) Tényleg szeretem hordozni a fiunkat, aki most 5 hónapos. Úgyhogy engem nem kellett sokat győzködnie a feleségemnek, hogy vegyünk egy kendőt - illetve lehet hogy még én mutattam neki :) Ő először Katját nézett ki, de de azután meglátta, hogy a "többségnek" az van, és inkább másmilyent választott. Ha sikerül valami elfogadhatót kötni, akkor arról is teszek fel képet :) Addig is egy viszonylag jól sikerült Sling-es kép:

Kép sling
laeres
 
 


Laeres, jól gondoltad! A kép meg művészi. (a fránya nyálcsorgatós időszak, mi? Úgy értem, szó szerint :) )
Beszilva, babaslinges kolléga!!!!!!

kamcsatka
 
 


Orsi! Ez nagyon jó kis összefoglaló :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Paul is nagyon szép, és Péternek is jól áll a baba :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Ági honlapján fen van az összes magyar elnevezés.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


A kendő amennyire 5 perc után nulla tapasztalattal meg tudom ítélni :) Fantasztikusan jó. Kényelmes, puha, nagyon tetszik. Kissé bátortalanul, de felteszem az első kötésem képeit, minden művésziséget mellőzve :) Írjátok, hogy miért nem jó :)


Kép 1

Kép 2

Kép 3

Kép 4
laeres
 
 


Varda, csak megtaláltam, nem is tudom, hogy Ti is ezeket hasznájátok-e, nehéz így, hogy nem kendőzöm.
Liv, néztem én Ági honlapját erről, csak azon gondolkodtam, hogy a kötési módokat ő nevezte-e el, és hogy mindenki ugyanazt érti-e alatta. ööö... érted, szóval, hogy magyarul is pont ugyanúgy nevezi-e mindenki a kötésmódokat.

kamcsatka
 
 


Orsi! Én csak azokat használom, amiket a használati útmutatóban olvastam, illetve amikkel találkozom a neten. Még nem sokat, hisz én is még csak tanulom a kötéseket. De szeretem rendszerben látni a dolgokat és tudni, hogy mit hogy hívnak, ezért tetszik az összefoglaló.

Nem biztos, hogy mi ezeket itthon mindet használjuk is, neve szerintem csak azoknak van, amiket használunk.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Péter! Elsőre nem rossz, és mindjárt a legbonyolultabb kötés. Wowww.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Mi kell javítani rajta? Csak hogy tudja mire ügyeljek...
laeres
 
 


És egy kérdés: ha erszényt akarok kötni a kendővel (Benu szeret olyan pozícióban lenni, mert úgy jobban távoznak a gázok :), hová tegyem azt a mérhetetlenül sok anyagot, ami megmarad?
laeres
 
 


Péter: HÁt, lehet, hogy egy kicsit hosszú kendőt választottál, mivel elég filigrán vagy...De az erszényt a slinges pózon érted? Akkor tényleg marha sok anyag marad. Azt inkább másik kendővel kösd,mert magad köré tekerheted végül is, de akkor megsülsz...főleg nyáron :shock:

A képek amúgy nagyon meghatóak vagy hogy is fejezzem ki magam....Egy férfit ilyen helyzetben ritkán lát az ember/én. Szóval szép!
Sztem kicsit ferdén ül a gyerek, az egyik lába alatt mintha kevésbé menne be a térde alá.
A te hátadon pedig az egyik szár csavarodott. POnt az a szár, ami elölről megy hátra (a zsebé), valahogy kicsit laza lett. De ha kényelmes...Sztem nem zavaró. Fogod még úgyis sokat gyakorolni.
Ez a kötés különben nagyon jól áll nektek, és Benjámin is biztos szereti majd. A slinges meg nem olyan jó hosszútávon, félvállas - ugye.

De én nem vagyok szakértő.

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Kriszti: köszi a tanácsokat, most hogy mondod, én is látom már a hibákat :) Igen, a sling az oldalas póz, Benu nagyon szeret úgy aludni, ezért kérdeztem. De majd kiötlök valamit :) Azért választottam a hosszabbat, mert arra gondoltam, hogy így sem marad túl sok hátul. Ha nagyobb lesz a kölök, és a hátamra kötöm... hát ezért. De lehet hogy naív voltam :) De másikat nem veszek, mert nagyon tetszik, néhány centi ide vagy oda :) Én nem gondolom azt, hogy a férfiaknak ne lenne fontos a gyermekükkel való testi kapcsolatnak ez a formája, úgyhogy nagy örömmel hordozom. Csak mert tetszett a kép, teszek fel mégegyet :) Itt épp asszem egy cikket írtam a gépemen, de hát így könnyű kreatívnak lenni :)

Kép Perfect Work
laeres
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: