Új privát üzeneted érkezett!

Safrany: mármint hogy a gyerek milyen jól viseli, aki a hátadon nyaral? Vagy hogy értik az emberek? Vagy, hogy Te milyen jól viseled a kendőt?
Saara: Lehet, hogy kisvárosban (bocs, Pécs) más a helyzet, de itt szerintem nem "ciki" a játszón kötözgetni a kendőt. Vagy igen? Én legalábbis még nem vettem észre. Mindenesetre drukkolok Neked! Mint már egyszer írtam minden tiszteletem a kendősöké!
beszilva
 
 


Csípőkötés szerintem pl. akkor is hasznos, amikor a ded a tegyél le - vegyél fel időszakát éli...

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Sajnálom, hogy többen nem jönnek már ide az "offok" miatt, engem nem zavartak, sőt örülök, hogy olvashattam itt a CC-ről, családi oviról, textilpelusról, BLW-ről, szoptanítról, pisiltetésről. Ezek mind-mind olyan témák, amikről nem tudnék ma, ha vki nem említi meg ebben a topikban. Amit én végigolvastam elejétől végéig.

Bizonyos kendők megemlítését, összehasonlítását másokkal pedig nem éreztem offnak, szerintem fontos, hogy tudjunk a lehetőségekről, a különbégekről, hogy megfelelően tudjunk dönteni egy, vagy akár több hordozó mellett.

Információ hiányában sokan járnak úgy, mint a barátnőm is, aki vett egy kismamás kendőt, amihez megfelelő használati utasítás sem volt, és a kendő maga se bizonyult jónak, így a babát két hónapos kora óta inkább kenguruban hordja, mert azt stabilabbnak érzi.

Informálódásra is és tapasztalatcserére is jó egy topik. És nagyon örülök kattix kezdeményezésének, hogy egy weblapon összefoglalja a hordozással kapcsolatos infokat.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 

 
 

Nagyon hasznos érvek hangzottak el a csípőhordozás mellett, sokra nem is gondoltam eddig!

Szolgálati közlemény :D : a Klubos hordozókönytár darabjai és foglalt időpontjai a következők:
1. Gypsymama zöld rugalmas: májutól kölcsönözhető, szept. közepétől nov. közepéig foglalt.

2. Gypsymama kék géz: májustól kölcsönözhető

3. Gypsymama fekete fürdős: május, július, augusztusra foglalt, további hónapokra kölcsönözhető

4. Liliputi csatos hordozó, piros: májustól kölcsönözhető

5. Babaerszény 3-mas méret, fáradtrózsaszín: májustól októberig kölcsönözhető


A hordozók átadása-átvétele a klubon történik, ha valaki nem tud eljönni elvinni vagy visszahozni, majd megoldjuk valahogy. Felajánlásokat is szívesen vennék, ha van valakinek felesleges hordozóeszköze, amit bedobhatunk a közösbe.

kamcsatka
 
 


Varda! Nem ezek miatt az offok miatt nem jönnek (szívesen), hanem, amiatt az uralkodó szellemiség miatt (vagy inkább a szellemiség hiánya?), ami néhány oldallal ezelőtt még megfigyelhető volt. :?

kisvic
 
 


Orsi! Azt hittem, már fix az igényem: én szeretném júniustól vagy esetleg júlitól elkérni a zöld gypsyt. Lehet róla szó? 1-2 hónapra szeretném, de tovább biztos nem. Szerintem addigra már a sima kendő is jó lesz, csak 1--2 hós babához talán a rugalmas jobb volna.
Szóval akkor lefoglalom, jó? :)
Köszi,

Varda: jól megaszontad! :) Én is pont igy érzem.! Mindenesetre már nem offolunk szinte soha, szóval aki marad, marad, aki nem , az más miatt megy el (mint Jucuu is - őt kicsit megértem, biztos magánéleti ügy).

Szegény gyerek, egész jól bírja, gondolom, ezt értették... Fura. Nem hiszem, hogy szenvedett a baba. :wink:

És nagyon örülök, hogy van egy férfi is közöttünk!!! :P ( a kushies ultrát használtuk! - Ráadásul) Mi a blogod, belinkeled?

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Kisvic: pontosan kire és mire gondolsz? Jó lenne tisztázni...Sztem nem voltunk bugyuták, esetleg kicsit szárnyaltunk egyik témáról másikra, de azért nem túl sok hülyeséget irtunk...vagy?
Amúgy meg szépen irtad: művészi és nőies!

Orsi különben jól mondta, hogy nehéz irásban kifejezni a valódi gondolatainkat...Lehet, hogy én is néha furcsán fogalmazok. Szóban sokkal könnyebb volna. Pl. most sem vagyok sértődött picit sem, csak kiváncsi. Ez tényleg a csevegésről és tapasztalatcseréről szól.. Túl tudományos nem lehet!
Bár: köszi Áginak, hogy eligazitott. Az ember lánya néha belegondol olyanba, amibe nem is kéne :) . A lényeg, hogy jó a kendő.

Kriszti
kkriston
 
 


Kriszti, ne haragudj, nem könyveltem... Júniusra beírlak, júliusra is, ha nem lesz más jelentkező, jó így? Úgy értem, tőlem nagyon szívesen használhatod, csak ha más is szeretné akkor pont 1 hónapra, adjunk neki is lehetőséget!

kamcsatka
 
 


OK, ez igy rendben van. Sztem elég a júni.
Köszi

Kriszti
kkriston
 
 


Kriszti: a pelenkás fórumon is én vagyok az egyetlen férfi :) Úgy látom ez itt sincs másként. :)
A blogot többen írjuk, az én "dicsőségem" egyedül az ötlet. A címe egyébként:

http://moshatopelus.blogspot.com/
laeres
 
 


sziasztok,

képzeljétek rávettem egy anyukát hogy kenguru helyett másban hordja a babáját. ez nagy szó mert a faluban én voltam az egyetlen hordozós. de ő látta hogy milyen jó (saját k. mei-tai-ban hordom Emesét) és kölcsönkérte. mikor először felkötöttük benne a babáját egy nagyot sóhajtott és azt mondta milyen jó. baba rögtön szunyált is egyet. azóta így járnak ők is, és olyan nyugodt benne a baba.
ja és kipróbálásra mosható pelust is kért:)
Laura

Kép
tabajd
 
 


Krisz: Szellemiség alatt gondolkodásmódot értem. Engem kettő zavar (nem kell, hogy bárki is egyet értsen, de engem zavar és vállalom- és itt vagyok és a továbbiakban is szeretném támogatni a topicot): a negatív (ami inkább lehúz, elveszi a kedvemet az egésztől, pedig valamelyest töltődni jön ide az ember, megerősítést vár a témában), a másik az anyagias (nem baj, ha valaki jól van elengedve anyagilag -bár azt hiszem a többség nem...-, nem vagyok irigy, panaszkodni nincs okom. De! Számomra a pénz eszköz és nem cél. És a pénzen vásárolható dolgok - így a kendő is. Volt idő, mikor szinte istenítve volt a Didymos. Kvázi cél volt és nem egy, a gyermekeink kötődve nevelését (cc) elősegítő eszköz. És ez az én értékrendembe nem passzol... Talán a többiek nevében is mondhatom. De ezeken túl (ill. ezeket leszámítva), jó, hogy különbözünk, így színes és teljes a világ, kiegészítjük egymást. Szóval: nem konkrét személyekkel volt némi gondom, hanem a fent említett gondolkodásmóddal. (Amit természetesen tiszteletben tartok, azért is nem folytam akkor és ott bele.)

kisvic
 
 


Tabajd: Naggggggggyon ügyi vagy! Gratula! :D :D :D

kisvic
 
 


smzsgalf: annyira jóóóóóóó a kép! Fél órát gyönyörködtem bene a hintaszékből!!! :D :D :D :lol: 8)

kisvic
 
 


köszi Kisvic és jó amit írtál

Laura

Kép
tabajd
 
 


Nagyon ON:
Remélem tudtok nekem segíteni: mekkora anyag kell egy olya nrugalmas kendőhöz, amivel az elöl keresztet (remélem jól fogalmazok) meg lehet kötni? Másra nem használnám és találtam itthon egy jófajta anyagot hozzá, csak nem tuodm, hogy elég-e.

Ma nekiálltam sk MT-t gyártani, hogy kipróbáljam a fílinget! Drukkoljatok, hogy sikerüljön!
beszilva
 
 


Tényleg, akartam kérdezni, hogy mi az az OMT???

kisvic
 
 


Beszilva: rugalmas kendő anyaga ha jól tévedek: 100%pamut dzsörzé, dupla dzsörzé, olyan vastag, mint egy jó póló. Különben könnyen szétcsúszik a kötés és gyakran utána kell igazítani, ami okoz némi bosszúságot.

kisvic
 
 


Beszilva: a zsebes kereszthez 5m-nél is hosszabb kell, ha ez ad némi támpontot.:D [size=9](Bocsi, hogy ilyen darabos vagyok, írhattam volna az előbb is...) :oops:

kisvic
 
 


kisvic írta:Tényleg, akartam kérdezni, hogy mi az az OMT???


OMT=Octi Mei Tai
Egy nagyon aranyos anyuka kesziti Arizonaban.
Annyiban kulonbozik a tobbitol, hogy a vallpantja szeles es beleltlen. A derekpantja ferden jon ki a Mei Tai testebol es egy darabon belelt. Jo atmenet a kendo es a Mei Tai kozott, sot mi tobb, kendobol is csinalja megrendelesre.
eduso
 
 


Köszi Kisvic a gyors infókat!

Itt egy octi MT: http://slingjax.co.uk/catalog.php?item= ... tegory%3D9
beszilva
 
 


Tabajd:
is, bocs a fáziskésésért!!!! Remélem még nem késő! Van benne parfüm, ami egy tág fogalom, mert nem tudni, pontosan, hogy milyen szintetikus vegyületeket takar. Lehet köztük ártalmatlan, közömbös, mérgező, allergizáló és rákkeltő. Szóval lutri. Nem is értem mért teszik bele, hiszen tele van csudajó gyógynövényekkel, jó kis fitoterápiás hatás, erre elszúrják ezzel. Az én bőröm biztos reagálna rá, már rég nem használok szintetikumokat. De te tudod.
A bőr amúgy hogy viseli a szódabikarbónát? Tudja valaki???? Ezt nem vágom. :oops:

kisvic
 
 


Juuuuuuuj! Rossz topicba írtam! Ezer bocs!!!!!!!!! Mindegyik meg van nyitva és össze kevertem!!!! :oops: :oops: :oops: :oops: A Lush deoról beszéltem amúgy.

kisvic
 
 


OMT: akkor ez egy hibrid, a kendő és a MT együtt? :?:

kisvic
 
 


OMT: igen, olyan, mint egy kis korcs, de nem tűnik rossznak. Bár nekem a Toy Stroyból a gonosz kisfiú játékai jutnak róla az eszembe.
beszilva
 
 


Kisvic! Nekem a reakció ezekre hozzászólásokra tűnik pont ennyire negatívnak, és lehangolónak. Nem hiszem, hogy bármiféle szellemiséget tükröznének, kevés ahhoz ez a pár hozzászólás, hogy meg tudjuk ismerni vki gondolkodását/szellemiségét.
Ennél az ember sokkal összetettebb, és folyamatosan változik.

Nekem a kendő nem a kötődő nevelés egyik eszköze, mint ahogy azt se jelenthetem ki magamról, hogy én ezt igyekszem alkalmazni. Ehhez nem tudok erről eleget, tekintve, hogy ebben a topikban olvastam erről először. De örülök, hogy olvastam róla, és informálódok erről is. Ma már sokkal többet testesít meg emiatt a kendő, mint egy puszta hordozóeszköz, amit eredetileg jelentett.

De sokan vannak, mindig lesznek is, akiknek soha nem lépi át a kendő a hordozóeszköz szerepét. És őket is el kell fogadni, akkor is, ha más szellemiséget tükröz a hozzáállásuk, mint ami a miénk. Mert ugye a hordozás a cél, és nem azok visszariasztása, akiknek a kapcsolódó dolgok soknak, idegennek bizonyulnak.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Én az egész kötődő nevelés témáról itt hallottam először pár nappal (!) ezelőtt, úgyhogy nekem pl nagy szükségem van az OFF-okra is.
beszilva
 
 


Sziasztok Lányok,
Segítséget kérni jöttem. Tudom, leírva nem igazán lehet megtalálni az okokat, de hátha valakinek jön valami jó ötlete.
Szóval: van néhány kis gondom a háton hordáskor.
1. A fekötéskor a ded ordít, feszíti magát, ált másodjára sikerül úgy-ahogy felkötni. Ettől ideges leszek, átveszi a hangulatomat és még rosszabb a helyzet. Gondolom az én idegességem ragad rá, de hiába akarok, nem tudok nyugodtabb lenni. Remélem, a rutin segít. Amikor ugyanis végre felkerül, akkor már rendben van, nem balhézik, de a felkötéskor mindig.

A felkötés után jön a 2.gondom: a jobb vállam nem bírja a hordozást. Egyszerűen még nem tudtam úgy megkötni a kendőt, hogy ne vágjon (didy van, szóval az anyag nem lehet gond). Egyébként is a jobb vállam érzékenyebb, és max egy órát bírok benne, és nemcsak a jobb vállam, hanem a hátam is elfárad. (Egyébként érdekes módon a bal vállamnak semmi baja). Azzal, hogy milyen magasra kötöm a babát, nem igazán tudok kísérletezni, túl magasra nem megy, mert akkor nem tudom a lába alatt megkötni. (Egyébként párom szerint ha csak az egyik vállam fáj, akkor valahol nem szimmetrikusan kötöm, de én ezt nem vettem észre). 10 hónapos a manó és kb 7,5 kg.

3. Amikor a válltól hátravetem a kendőt, akkor először láb alatt, aztán a láb felett megy a kendő? Valaki belinkelne egy háti képet hátulról? Megköszönném.

Eszter
ikra
 
 


Beszilva! Nekem is :-), ez a BLW is nagyon érdekel, a szoptanítnak meg külön örülök, hogy előjött.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Az más kérdés, hogy szerintem ez ösztönösen is jön az embernek,- mármint a kötődő nevelés.
beszilva
 
 


Jó-jó. De kIsvicnek igaza van, hogy azért ne szálljunk el olyan irányba, hogy pl. én most veszek egy kendőt 150 €-ért, aztán még gondolkodom 3 másikon is. Ezt nem jó annak olvasni, akinek egy egyszerű, de mégis bevált darabja van. Szóval jó, hogy lett az adok-veszek, mert itt maradunk a kendőzés gyakorlati részénél, a tanácsoknál, a praktikáknál...stb.
Különben nekem sem a kendő a CC eszköze, tök másképp "kötöm" magamhoz a gyereket. Egyik legfontosabb sztem a szopi. Aztán persze ezer más van, a kendőre nem is gondoltam eredetileg. Persze ez is erősíti a mama-baba/papa-baba stb kapcsolatot. Jó dolog...
Én mégis úgy vagyok, mint Varda, hogy ez egy nagyon hasznos tárgy, amivel megkönnyítem a saját dolgom, és mellesleg jól érzi magát a baba is (jó esetben, van, aki üvölt benne...)

Kriszti
kkriston
 
 


Ikra: Ilyen képre gondolsz? Bővebb infót találsz: http://zimonyi.freeblog.hu/

Kép
beszilva
 
 


Ikra, melyik hátit kötöd?

A kendő láb fölött, majd láb alatt megy. Pont úgy, mint elöl, csak épp hátul :wink: .

A sima hátizsák ma nekem is féloldalasra sikeredett vhogy. Éreztem is a különbséget a vállamon. Én azon is gondolkozom, hogy jobban szét kellene húzni az anyagot a vállamon. Eddig mindegyik háti kötésnél egy csomóban fut az anyag hátra.

A BWCC-nél pl. nem megkötni elöl, csak keresztezni?

1-es pontra tippem sincs, Prüntyőke szerencsére nem sír, hanem érdeklődve figyeli, hogy mi lesz ebből a bénázásból :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Jajj, bocs, azt elfelejtettem mondani, hogy nem én vagyok a képen, hanem Liv! Az övé a blog is!
beszilva
 
 


Zsuzsa, gyonyoru ez a kep! te csinaltad? fiacskad van rajta?

a sima X kotesnel persze en is berakom a baba fejet a kendobe, de a WKT (vagy mi :?: mindig ki kell keresnem a nevet es nem tudom ezt hogy hivjak magarul :oops: , az elobb kepet is akartam csatolni, de nem volt keznel)
szoval ez:

Kép

a szorossag miatt nem nagyon tudom berakni a fejet. Piro nekem maskep van a kendoben, mint a kepen (kissebb baba). a vizszintes kendo szar valamennyire tartja a fejet, de nem az igazi. a szorossag sztem jo, kulonben lotyogne, ugy erzem. bar ahogy elnezem a kepet nalam nem olyan laza a 2 fuggoleges szar.

delutan haton vittem a kiscsajt a jatszora (Aptjuk ott vart minket, onnan a batorsag :)), nagyon vicces volt igy menni az utcan, teljesen szokatlan volt, h nincs elol kiscsomag (viszont nagyon elveztem, h nem a szaz kilos hatizsakot viszem). szepen aludt, tok kenyelmes volt, de azt hiszem meg elol fogom vinni egy kis ideig. itthon gyujtom a batorsagot tovabb es beszerzek egy zsebtukrot is. lepakolasnal "kicsit" paraztam. felrakni nem is probaltam. kozben abszolut erzem, h a bamulas miatt parazok.... namindegy! :)

Ti gyerkocotok mennyi idos volt, mikor elkezdtetek igy fel-le rakni, (hatra) kint? (aztan lezarom a temat mostmar tenyleg:))

Es Eszter, nekem meg elol hordozva is mondjak csodalkozva, h milyen jol birja ugyhogy... :roll: :P
saara
 
 


Beszilva, igen, bizonyos szinten így van, de a cc pl. ismeretlen fogalom volt nekem eddig. Érdekesnek találom, még ha sokminden túl sok is nekem benne.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


kkriston: Engem nem zavar, ha más, akinek futja rá vesz magának egy csomó kendőt, vagy hordozóeszközt:) Ha esetleg az egyiket megunja, vagy nem tetszik neki, úgyis nekünk fogja olcsóbban eladni :wink: hehe :lol:
beszilva
 
 


Háti hordozás (MT-ban) nekem kb. 9 hónapos korától volt asszem. Meg a kilók is számítanak, kb. 8-8,5 kg volt

Van ilyen hátihordozásra kitalált tükör, SK is készíthető természetesen, olyan, mint egy cumilánc, csíptetős az egyik vége, gumis a lánc, és rajta lóg egy törhetetlen (nem üveg) tükör. Még nem próbáltam ki, de szerintem kreatív boltban be lehet szerezni hozzá az alkatrészeket.

kamcsatka
 
 


Varda! Félre értettél: ezek az offok, amik építőek, szerintem is teljesen okék. Én is itt hallottam a cc-ről először és igazán hálás vagyok érte a társaságnak, mert rendkívül jól működik nekem a gyakorlatban! Persze ösztönösen is jöttek dolgok, de jó a tudatosság, mert így megvan a cél és nem engedem senkinek, hogy eltérítsen, akármilyen jóindulatúan is akar róla lebeszélni. A hordozás és a cc pedig szervesen kapcsolódik, azért hordozok, mert ez az eszköze a kötődő nevelésnek. Persze lehet más célból is hordozni pl.: praktikusság, de mellékhatásként ott a kötődés, és vele együtt a harmónia, amit ad. De ez csak helyes hordozóval és helyesen hordozva valósulhat meg (erre is van ez a topic), különben csak nyűg, mert kényelmetlen.
Nem akarok tovább ezen a csonton rágódni. Változások vannak, ennek örülök, de az örömöm akkor lesz teljes, ha a régiek is ismét köztünk lesznek, mert nagyon sokat tanultam és tanulok tőlük!!!

kisvic
 
 


Saara! Próbáltad a WKT-nek azt a variációját, amikor belül van a vízszintes szár? Annál lehet utólag igazítani (lazítani, ha szükséges) az oldalsó szárakat.

Mi még csak most próbálkozunk a hátra kötéssel (3,5 hónapos Roland), egyelőre csak bent, ki csak akkor megyek vele, ha már sikerül kényelmesre kötnöm neki. Egyelőre 20-30 percig bírja hátul.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Ikra,
nekem ezek jutottak eszembe:
1. igen, nem szimmetrikus a kötés
2. rossz a tartásod (nekem is, és még nagyon sokunknak), lehet egy enyhe gerinc ferdülésed
3. váll fájdalom lehet azért is, mert a válladon viszed a terheidet (lelki problémák)
Amúgy nekem is egyre jobban be van durranva a hátam, a vállam, amióta Ágoston a hátamon cipelem.

Patrícia
babintiti
 
 


Sziasztok,
Köszi a válaszokat, nem tudom, hogy hívják, amit kötök, de szerintem ezt, ami Liv képén is van, igaz, nem látom teljesen jól. Csak a manónak kint a keze, mert nem bírja elviselni, ha bent marad. (Jó szorosan meghúzom a felső szegőt, így ott jól tart).
Valahogy az is a gondom, hogy nem tudom a hátamon rendesen békába tenni a lábát, ezért is kérdeztem, hoyg hogyan fut a lábán a kendő, nekem valahogy a térdéhez jut az alja. Néha azt érzem, hogy túlságosan lóg a lába, mert nem terpeszt eléggé, ez nem gond? (Tulajdonképpen nem lóg, de ahogy Ági is fogalmazott, a hátam túl széles ahhoz, hoyg igazán terpeszthessen).

Egyébként van jelentősége, hogy először a láb alatt aztán fölött vezetem a kendőt vagy fordítva? MErt azt hiszem, én a képhez viszonyítva pont fordítva szoktam, tehát először alul viszem, aztán felül. De hoyg miért, ne kérdezzétek.

Eszter
ikra
 
 


Kisvic! Nem értettelek félre, és én is lezártam a témát :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Eszter! Nekem is ez a kötés sikerült ma féloldalasra. Akkor követtem el, mikor szorosra húztam a felső szegést.

A békába tevéssel nekem is gondjaim vannak. Nagyon magasan vannak a lábacskák. Kétszer is átkötöztem ma, mire sikerült a térdhajlatig felvinni a kendőt a lábán.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Gondoltátok volna, hogy egy paplanhuzatból két MT is kijön!? :P Jujj, nagyon izgulok! A szabáson már túlvagyok.
beszilva
 
 


Mindenesetre már nem offolunk szinte soha, szóval aki marad, marad, aki nem , az más miatt megy el


Kriszti! Ez azért nem ilyen egyszerű! Szerintem egy régóta működő topikból ne az újak miatt menjenek el a régiek! Nem jó ez így!
Egyébként szerintem nem alapvetően az off-okkal volt probléma, egyrészt a felvetett témák kapcsolódnak a hordozókendős szemlélethez, másrészt régen is voltak offok... hanem a kisvic által megfogalmazott dolgokkal.

Nekem meggyőződésem (bár nem kendőzöm, hanem mei tai-ozom), hogy ma nem lenne ilyen nyugodt, elégedett és kiegyensúlyozott a 4 és fél hónapos kisfiam, ha nem találkoztam volna az NLC-n egy régivel (szerintem nem titok, hogy Ikra-Eszter volt az és köszönöm neki!), aki ideirányított. Az itt olvasottak sokat alakítottak az elképzeléseimen ill. megerősítették őket. Végül úgy döntöttem, hogy mei tai-ozok, de a hordozás szempontjából ez mindegy. Jól döntöttem, hozzám (most) ez jobban passzol, ezt meg Orsinak köszönöm!
De ha akkor állandóan arról lett volna szó, hogy ki hányas Didyt látott az ebayen stb., valószínűleg elmentem volna.

Most, hogy van erre külön topik, visszatérhetne ez is a régi kerékvágásba.

Örülnék neki, ha visszajönnének a régiek és egyszerűen lehetne beszélgetni a hordozásról (és ahhoz kapcsolódó off-okról is akár), kötetlenül, egymást és egymás véleményét tiszteletben tartva.
Van akinek a Nandu szuper, van aki másra vágyik, ez, minél többen leszünk, annál jobban kidomborodik, fogadjuk el ezt így és kész.

MÁS:
Jane Goodall könyvében írta, hogy kb. 4,5 hónapos volt az egyik kiscsimpánz, amikor az anyja elkezdte a hátán hordani. Jót röhögtem, mert Sebestyén éppen ennyi és most merült fel nálunk is a háton hordozás igénye (8 kg)...

Viru
Kép
viru
 
 


Kisvic, Viru: Köszi! Többünk érzéseit próbáltátok tolmácsolni :wink:

Úgy látom, kezd visszatalálni a fórum a medrébe, és ennek nagyon-nagyon örülök! :)))))

Ikra: mekkora kendőd van? Egyszerűen nem jövök rá. Nagyon hosszú vagy nagyon rövid? Mert ebből: "túl magasra nem megy, mert akkor nem tudom a lába alatt megkötni"arra gondolok, hogy rövid és simán a popsija alatt csomózod meg. De akkor nem értem, hogy hogyan tudod még a lábai alatt vezetgetni? :roll:
Amúgy ha elég hosszú a kendőd, akkor először felette, utána alatta kell vezetni. Itt látszódik: http://www.hordozo.hu/hordozokendo/kepe ... -labtartas
Ja, és sokat számít, hogy milyen magasra kötöd a gyereket, el kell találni az ideálisat, különben nem kényelmes hosszútávon, nekem ez a tapasztalatom. De hogy ez féloldalas fájást okozna, azt nem hiszem. Valami más lehet a gond.

Sára: Vincét nem vitted a hátadon?

KépKép
livus
 
 


Livus, Vincet vittem haton, de akkor mar nagyobb volt. Akkor Felallitottam egy szekre, padra es ugy kotottem fel. Nem volt az az erzesem, mint most, h osszetorom a gyerkocot, ha leejtem. :?
Kicsikent csak elol vittem Vincet.

Ez volt a kerdesed? :oops:

Varda, nekem a masik (sima) WKT nem jo, fontos, h ki-be tudjam venni Pirot ugy, hogy ne kelljen ujra kotozni.
Vagy azzal is lehet?
Holnap megnezem, most inkabb elteszem magam...
saara
 
 


Sara, neked melyik a sima WKT? Ahogy vasarnap volt rajtad a gyerkoc? Szoval, h a vizszintesen levo reszt utolag huzod fel? Az a kotes az, aminel konnyen lehet ki-be tenni a babocat. Masiknal is lehet, de emigy konnyebb.

Biobaba
biobaba
 
 


Nézzétek, ezt találtam: (Kicsit kapcsolódik Kriszti kérdéséhez.) :

"Összegömbölyödve, mint az anyaméhben
A babakocsihoz szokott rokonok aggódnak, hogy a hordozás túlterheli a gyermek gerincét. Erre a kérdésre megnyugtató válasszal szolgálhatunk. A csecsemö az édesanya méhében hosszú hónapokat töltött összegömbölyödve. Ez a testhelyzet a természetes számára, nem az egyenes hanyattfekvés. Az anyaméhben a magzatvíz tehermentesíti a csontrendszert, ugyanerre képes a szorosan felkötött babahordozó kendö is. A kendö a gyermek minden porcikáját megtámasztja, a súly így egyenletesen oszlik el a testen, nem terheli túl a gerincet. Ez az, amit csak egy jól felkötött hordozókendövel tudunk elérni. A többi gyermekhordozó eszköz nem tud ilyen mértékben idomulni a csecsemöhöz, nem képesek ilyen hajszálpontosan követni méretváltozásait.

'...mindenki, aki manapság fájó háttal csücsül az ortopédián, csecsemöként valószínüleg rendszeresen a hátán feküdt. Minden afrikai nö, aki ma gond nélkül cipeli hátán gyermekét, annak idején csecsemöként maga is anyja hátán töltötte a napot. A legfontosabb tanácsom: jó szorosan kösse magára a kendöt! Semmi pánik, a babát nem fogja összenyomni!'
Dr. R. Hilsberg "
:D

kisvic
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: